PDA

Zobacz pełną wersję : Turniej



Ensis
29-01-2015, 09:07
Ilu z Was byłoby zainteresowanych turniejem? ;)

McAbra
29-01-2015, 11:32
Ja bym zagrał z chęcią :)

Lwie Serce
29-01-2015, 13:03
A w dziale jakiej gry napisałeś tego posta? :D

Kot
29-01-2015, 13:19
Ja też bym mógł zagrać. :D

Ensis
29-01-2015, 16:18
W 4 osoby możemy już zrobić jakiś turniej testowy, w formie mini ligi. :P
Tylko jakie zasady? :hmm:

McAbra
29-01-2015, 20:17
Proponuję:
Fundusze: 100
Dochód z wiosek: 2
Modyfikacja: podstawka, ewentualnie jak dobrze pójdzie można kiedyś zagrać Erę Magii ;)
Rozgrywki w formie ligi czteroosobowej, gra każdy z każdym dwumecz.
"Gospodarz" wybiera mapę oraz frakcję jako pierwszy. W rewanżu mapę i frakcję pierwszy wybiera przeciwnik. Proponuję, żeby mecz i rewanż nie miały miejsca tego samego dnia, tylko po jakimś czasie.

Co myślicie? Moim zdaniem, pierwszy turniej można zrobić tak, a w następnych może poeksperymentować, np. wybieranie frakcji w drodze eliminacji.

Ensis
30-01-2015, 07:14
Moim zdaniem frakcji nie powinno się wybierać, ale losować bez powtórzeń na początku turnieju.
Inaczej za często będą pojawiać się smoki, a dzięki losowaniu będzie sprawiedliwiej i zabawniej.

Mapy sugeruję wybrać na początku turnieju, jedną albo dwie.

Trzeba chyba też ustawić limit tur, np. 20. Po 20 turze runda kończy się remisem.
Punktacja:
- zwycięstwo - 4 pkt,
- remis - 2 pkt,
- porażka - 1 pkt,
- nierozegrany mecz - 0 pkt

Tak, punktacja z MP RII. :P

Lwie Serce
30-01-2015, 10:03
Też jestem za losowymi frakcjami. Oczywiście gramy na tej nowej stabilnej, co ostatnio z Ensisem na niej walczyliśmy? Bo Kalifat z tego co widzę może śmiało walczyć ze smokami.

McAbra
30-01-2015, 17:32
Niestety nie mam najnowszej wersji, a ciężko będzie mi ją dostać :curve:

Z tymi smokami to żartujecie? Przecież nie są aż tak dobre, no chyba że w nowej wersji je ulepszyli.
Co do wyboru frakcji: moim zdaniem całkowite losowanie może być trochę nieuczciwe. Dlatego wolałbym system eliminacji: podana jest lista frakcji, a gracze odrzucają na zmianę, aż do pozostania dwóch ras. Ale jeśli wolicie losowanie to się dostosuję. ;)

I limit 20 tur? Nie zdążymy nawet powalczyć. :P
Wolałbym bitwę do upadłego, ale tutaj również przychylę się do zdania większości.

Lwie Serce
30-01-2015, 17:35
To na meczu z McAbrą możemy na starej grać. Chyba że już się pozbyliście jej ze swoich komputerów. Co do limitu tur... Wszystko mi jedno.

Ensis
31-01-2015, 16:41
Najnowsza wersja ma poprawki do multi, dlatego lepiej na niej grać. Najwyżej poczekamy na Ciebie.
Albo system eliminacji jak w MP RII, albo losowy bez powtórzeń.
Bitwy do skutku? Sorry, ale to zbyt niebezpieczne. :P

McAbra
05-02-2015, 18:01
No to może ten limit tur chociaż podnieść? :) Dawno grałem, więc nie wiem ile będzie optymalnie, ale czasowo tak do ok. 40 minut myślę.
Jeśli chodzi o mnie możemy startować już w następnym tygodniu, do poniedziałku powinienem mieć 1.12.1. ;)


EDIT: Noooo, to co z tym turniejem? Bo dla mnie im wcześniej zaczniemy, tym lepiej. :)

Kot
05-02-2015, 22:27
Jak dla mnie to jak już chcecie to limit 20 tur to osobiście dla mnie za mało. 40 albo do upadłego. :P
Co do frakcji to ja bym zabrał smoki bo są za mocne po prostu(może tylko nie przeciwko kalifatowi), co do kalifatu to jeszcze nim nie grałem i się nie wypowiem.