PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań



Darius
30-11-2009, 23:27
W Medka gram już jakoś czas, ale mam kilka pytań:
1.Co daje dostępnośc wojsk?
2.Z racji że zmieniłem długośc tury z 2 lata na 0.25 roku i przesunąłem date roczpoczecia rozgrywki na rok 1000(małe nieścisłości historyczne wyszły :D ) moga wystąpić jakies kłopoty??
3.Grając Polską kogo warto podbić z kim sojusze trzymać?
4.W którym roku najądą Mongoły?
5.Warto mieć wasali??

MiChAl I wspaniały
01-12-2009, 07:40
Ad.1. Chodzi ci pewnie o nowe jednostki. Musisz przede wszystkim rozbudować grody. Będziesz mógł kiedy będziesz miał odpowiednią ilość ludności. Na każdym poziomie grodów masz wyższy poziom budynków odpowiedzialne za rekrutację "lepszych" jednostek.
Ad.2. Raczej nie. Te nieścisłości historyczne zapewne da radę poprawić gdzieś w plikach. Ale jak to zrobić to ci nie powiem.
Ad.3. A to zależy od ciebie. Jeżeli będziesz miał sojusz z HRE, a HRE będzie miało sojusz z Węgrami to dla utrzymania sojuszu z HRE nie zaatakujesz Węgier (chyba, że HRE stanie po twojej stronie). Poza tym ta gra jest nieliniowa więc takie pytanie nie ma racji bytu. Wszystko zależy od ciebie.
Ad.4. Nie jestem pewien, bo już dawno w podstawkę nie grałem, ale to będzie gdzieś ok. 1225-1250.
Ad.5. Ogólnie się nie opłaca mieć wasali. Ale nikt ci nie każe ich niemieć. Poza tym ciężko zdobyć wasali, ale gdy będziesz miał wasala będziesz miał tą satysfakcję, że ci się udało go zdobyć.

Fallen
01-12-2009, 20:49
W Medka gram już jakoś czas, ale mam kilka pytań:
1.Co daje dostępnośc wojsk?

Mi się zdaje że koledze chodziło o dostęp wojskowy w menu dyplomacji.
Chodzi o to że ta frakcja z którą podpisałeś dostęp do wojska może drałowąc po twoim teranie,tak samo działa to w drugą strone.

Darius
01-12-2009, 21:08
6.Czy proch zostaje wynaleziony w jakimś roku, czy pojawia się jak któraś z frakcji sobie go wynajdzie.

Co do 1. Warto dostępność wojsk stosować??
Co do 2. to prócz nieścisłości historycznych, które mi nie przeszkadzają, jest też tak że ludzie starzeją się za szybko, ale to tez mi nie przeszkadza. I mam rok 1020 i 3 króla, a poprzednicy zmarli w wieku ponad 50 lat z przyczyn naturalnych. :D

Fallen
01-12-2009, 21:43
Do cholewci powiedz kto z nas ma racje.

Darius
01-12-2009, 22:01
O dostępność ciebie Fallen'ie się pytam.
A o proch tego kto pierwszy odpowie

Haller
02-12-2009, 09:16
Proch strzelniczy powstaje w określonym czasie. Możesz w tedy zacząc budowac Warsztat Rusznikarza czy jakoś tam ;)


to prócz nieścisłości historycznych, które mi nie przeszkadzają, jest też tak że ludzie starzeją się za szybko, ale to tez mi nie przeszkadza. I mam rok 1020 i 3 króla, a poprzednicy zmarli w wieku ponad 50 lat z przyczyn naturalnych.

Nie wiem jak za szybko :D Przychodzi i m wieku co rok prawda :D
To że umierają w wieku 50 lat nie jest niehistoryczna, przecie ludzie żyli krócej dawniej nie? ;)
Mi król najdłużej to żył 69 lat zanim umarł, ale o był tylko jeden raz ;)

Fallen
02-12-2009, 09:18
Dostępność warto dawać w celu powiększenie reputacji .
Osobiście nigdy nawet jak im dawał 50k florenów to mi nie chcieli dać dostępu wojskowego ;)

Darius
02-12-2009, 10:01
Proch strzelniczy powstaje w określonym czasie. Możesz w tedy zacząć budować Warsztat Rusznikarza czy jakoś tam ;)

Ale w około którym roku/okresie??
Oby nieprędko bo jakoś nie lubię jednostek używających prochu, a do puki nie ma prochu mogę spokojnie zgrabić, palić, zdobywać, rządzić :twisted:

Haller
02-12-2009, 10:43
Około XIII wieku ;)

Darius
02-12-2009, 11:03
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Dziękować

Chyba nic się niestanie jak Bizancjum zniknie z powierzchni ziemi, co nie?

A Mongoły i Tatary pojawiają się w jakiś konkretnych prowincjach? Czy losowo?

Krzyzak
02-12-2009, 12:41
No nie nic sie nie stanie :P A co do Mongołów pojawiaja sie dosc losowo ;p Raz gdy gralem Rusią pojawili sie w okolicach Sarkelu a gdy gralem Egiptem kolo Bagdadu.

Darius
02-12-2009, 21:23
Mam mały problem z facetami w spódniczkach, znaczy Szkotami, a mianowicie co chwila atakują mi Oslo i w trakcie oblężenia przychodzi do mnie dyplomata i proponuje rozejm, zgadzam się a kilka tur później znowu oblegają mi Oslo i późnej proponują rozejm i tak w kółko. Jest jakaś metoda na nich oprócz wybicia całej frakcji?

Haller
02-12-2009, 21:53
1. Nie zgadzaj się na rozejm
2. Zabij dyplomatę :D
Proste :lol:

Darius
02-12-2009, 22:17
Nie mam kim wszystkie morderce siedzą na terenach byłego Bizancjum i dobijają tych co po Bizancjum pozostali, ale zawsze mogę zażądać od nich dwóch prowincji co maja obok Francji, a Anglików zmusic kasą do ataku na Szkotów. Szalone! :twisted:

Fallen
03-12-2009, 10:19
Uważaj bo angole ci zaatakują :roll:
Mongoły są w Bagdadzie i Erwieniu .

Darius
03-12-2009, 13:46
Z anglikami mam sojusz, a oni też Szkotów nie lubią :twisted:
A ja teraz chciałem sobie po podbojach odpocząć, to nie muszę Szkotów rozwalić. :(

Krzyzak
03-12-2009, 15:12
Ale nawet jesli oni tez Szkotow nie lubie to Cie zaatakuja w koncu. Taka jest juz uroda tej gry. Angole beda potem chcieli zagarnac Twoje tereny

Darius
03-12-2009, 15:44
To wybije i Anglików, ale puki co będę bronił Oslo i co chwile zawieszenie broni z Szkotami zawierał.
Nie takie oblężenia już wygrywałem. :twisted:

Krzyzak
03-12-2009, 16:06
No mozesz Angoli wybic ... Ale w takim razie na czym polega Twój problem ? ( jesli takowy istnieje ) jesli chodzi o tego dyplomate ;p To zrobilbym tak :
- podpisal pokoj
- w szymbim tempie sprowadzil posilki do Oslo wraz z jakims generalem
- potem przeprowadzil bym szybka kontrofensywe i po sprawie ;)
Ale sprobuj znalezc swoj sposob.

Darius
03-12-2009, 17:52
W Oslo generał sobie siedzi wojska ma i teraz czeka na kolejne oblężenie. Problem mam tylko ze szkotami którzy nie umieją się powstrzymać od ekspansji na Oslo. ;)



Mam jeszcze jedno pytanie, czy opłaca się rozbudowywać wszystkie miasta i zamki na full??

Darius
05-12-2009, 18:09
Mam jeszcze jedno pytanie, czy opłaca się rozbudowywać wszystkie miasta i zamki na full??

Krzyzak
05-12-2009, 18:28
No jasne że sie oplaca;p Dzieki nim masz dostep do nowych jednostek i budowli ;p Dają one takze lepsza obrone w razie ataku wroga ;p Miasta i zamki na full poziome przynosza wiekszy dochod. Wiec odpowiedz jest oczywista : TAK ;)

OskarX
05-12-2009, 20:34
Oczywiście ,ze sie nie opłaca. Nie ma sensu marnować od kilku do kilkudziesieciu tysięcy florenow na osadę. Niektóre budynki kosztują potem po 10, 20k i nie przynoszą żadnych zysków. Po co takie bezużyteczne miasta w środku kraju. Buduj tylko te co przynoszą kasę i zamieniaj w miasta, zwiększy to 10-krotnie twoje zyski, niż zatapianie kasy z bez użytecznych budynkach.

Darius
05-12-2009, 21:14
Przy ponad 160k florenów budynki za 20k to nic, tyle mam złota na turę :D
I jak już buduje budynki nieprzynoszące dochodów to w ostatniej kolejności.

Krzyzak
05-12-2009, 21:40
No własnie a poza tym jak chcesz miec dostep do lepszych jednostek to musisz osady rozbudowywac ;p

Darius
05-12-2009, 22:18
Ale wszystkie zamki cytadele czyż to nie przesada?? Choć na 22 prowincje tylko 7 to zamki.

OskarX
06-12-2009, 08:39
Przy ponad 160k florenów budynki za 20k to nic, tyle mam złota na turę :D
I jak już buduje budynki nieprzynoszące dochodów to w ostatniej kolejności.
Ale juz wole dostać te 20k i zbierać, niż zbudować jakis palac burmistrza zupełnie po nic. Do tego -80k za wojsko:)

Krzyzak
06-12-2009, 09:05
Np Pałac burmistrza sie czasami przydaje w Palestynie na krucjacie ;p Bo wiekszosc miast zdobytych po krucjacie sie szybko buntuje a Palac Burmistrza moze ten bunt stlumic w kazdym razie zwiekszyc zadowolenie ludnosci .

Darius
06-12-2009, 11:40
Ja mam wpływ 20k na ture po odjęciu opłaty za armie czyli tez ok 20k, a jakies pałace burmistrza budowac musze bo wszędzie podatki najwyższe a to daje dużo % do porządku publicznego.