PDA

Zobacz pełną wersję : Gra Hunami



Pampa
17-02-2015, 14:57
Jak w temacie, miejsce rozmowy na temat gry tą frakcją.

GKruger
21-02-2015, 13:29
Nie pograłem zbyt długo ale napiszę pierwsze wrażenia. Na początku miałem dylemat czy posuwać się wszystkimi hordami razem czy rozdzielić je każdą w innym kierunku. W końcu przywódcę z tą drugą armią na północ od Krymu wędrowałem wzdłuż brzegu morza czarnego w stronę cesarstwa wschodniego. Trzecią armią wysuniętą najbardziej na wschód czyli następcą tronu złupiłem w pierwszej turze osadę Gelonus i cisnąłem w kierunku wschodniego brzegu morza czarnego. Okazało się to dobrym ruchem bo po 4/5 turach Lazaryka wypowiada wojnę mojemu lennikowi, który jest na Krymie a ja akurat idę w kierunku ich osady. Po drodze oczywiście rekrutuje wojsko i buduję coś do żywności.
Odrzuciło mnie tempo regeneracji wojska, oddział w połowie uszkodzony potrzebuje 5/6 tur do całkowitej odbudowy O.O nie znalazłem żadnych perków żeby to przyśpieszyć. Nie wiem też dlaczego tak szybko spada mi lojalność w drzewku rodowym i tak samo wpływ wodza. W 5 tur wpływ wodza z 51 chyba spadł mi aż do 5, coś źle robię ale nie mogę tego na razie wyklimacić. Gra się ciekawie, ogólnie im więcej niszczymy tym większy rozwój hordy. Ja jestem świeżakiem serii bo to dopiero mój drugi TW, zaczynałem od Rome2 ale jestem mile zaskoczony trybem hordy.

Zrobiłem sobie trochę kilkunasto-turowych sesji od początku i polecam jednak na początek trzymać się tymi trzema hordami w miarę blisko siebie ale trzeba wtedy uważać na parametr Rywalizacja (Szczegóły żywności) bo są tam spore minusy do żywności. Rywalizacja też występuje jak w pobliżu są inne hordy frakcji wędrujących lub nawet inne armie (ale nie jestem jeszcze do końca pewny).
Na początku chyba najlepiej iść na cesarstwo wschodniorzymskie. Złupiłem i zniszczyłem całą Trację wraz z Konstantynopolem praktycznie bez żadnego oporu i od razu wyskoczyli mi z traktatem pokojowym. Można iść za ciosem i kosić ich miasta jak kombajn ale odbiłem w stronę cesarstwa zachodniorzymskiego i tam na razie to samo. Lichy opór przeciwnika no to odbiłem na północ i idę w stronę dzisiejszej Danii.
Posuwam się małymi kroczkami bo jeżeli wykorzystujemy jedynie 3 z 4 kostek punktów akcji to po posunięciu się na mapie można rozbić obóz, jeżeli spadnie poniżej to już się nie da. Wiadomo że obóz daje nam wiele plusów, nadwyżka ludności, żywność i kasa wtedy rosną o wiele szybciej.

Ituriel32
26-02-2015, 10:06
Ja miałem prosty i oczywisty plan do gry tą nacją: zniszczyć całą mapę. Niestety wieść o tym że Hunowie nie pływają złamała moje serce. Jak pomyślę o paskudnie zielonych wyspach... Czy armiach tchórzy którzy uciekać będą na morza...

Pampa
26-02-2015, 10:15
Jak nie pływają? To jakim cudem sam Atylla desantował mi się pod Rzymem?

Asuryan
26-02-2015, 10:22
Może dostają tą opcję dopiero po osiągnięciu pełnoletności Bicza Bożego? Albo tylko On ją posiada?

Il Duce
26-02-2015, 10:35
Nie mogą robić floty, a to chyba nie jest równoznaczne z tym że nie pływają ;). Każda armia przecież może od Rome 2 "wejść" na morze i w tym wypadku chyba nie jest inaczej.

Ituriel32
26-02-2015, 10:58
Może w błąd wprowadziłem, ale tak sobie jakoś z sumowałem brak miast+ nie możność werbowania floty = brak pływania.

Jeśli pływają normalnie to mapa ma wielki problem (bo wtedy zniszczę wszystko i wszystkich).

Il Duce
26-02-2015, 11:02
Właśnie sprawdziłem także mam dla Ciebie i wszystkich graczy z podobnymi ambicjami dobrą wiadomość: tak Hunowie mogą pływać ;)

GKruger
26-02-2015, 13:25
Z tym niszczeniem to uwaga bo jest bonus do przychodów od żyzności no i żywność. A zniszczenie prowincji drastycznie obniża żyzność. Ja na razie pladruje z myślą o ewentualnych powrotach do tych prowincji żeby je zdoić raz jeszcze.

Chaak
01-03-2015, 20:12
Co trzeba zrobić, żeby w warunkach zwycięstwa naliczały się dochody z plądrowania? Wydawało mi się, że plądrowanie osad wystarczy, ale wciąż mam w tym miejscu 0, pomimo że trochę złota już w ten sposób zdobyłem.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
01-03-2015, 20:51
Spróbuj włączyć armii tryb plądrowania.

GKruger
02-03-2015, 05:28
Zawsze jak podbiłem osadę było tylko plądrowanie i niszczenie. Teraz jak podbiłe chyba Bastardów czy jakoś tak to pokazała mi się opcja podporządkowanie i teraz zyskałem lennika. Nie mam pojęcia dlaczego. Nigdy wcześniej tak nie miałem. Być może dlatego że była to ostatnia osada w prowincji mojego innego lennika ? Teraz cała prowincja jest moim lennem ale kontrolowana przez dwie frakcje.

Shiroyasha
02-03-2015, 10:09
Zawsze jak podbiłem osadę było tylko plądrowanie i niszczenie. Teraz jak podbiłe chyba Bastardów czy jakoś tak to pokazała mi się opcja podporządkowanie i teraz zyskałem lennika. Nie mam pojęcia dlaczego. Nigdy wcześniej tak nie miałem. Być może dlatego że była to ostatnia osada w prowincji mojego innego lennika ? Teraz cała prowincja jest moim lennem ale kontrolowana przez dwie frakcje.
Tak jak mówisz, zawsze z ostatniej osady możesz zrobić lennika.

Chaak
02-03-2015, 12:14
Spróbuj włączyć armii tryb plądrowania.

Dzięki, zadziałało. Wydawało mi się ten tryb zmniejsza koszty utrzymania armii i nie wlicza się do bezpośrednich zysków.

W ogóle Hunami gra się bardzo fajnie. Miła odskocznia od standardowych, osiadłych frakcji w poprzednich częściach (szkoda ze w Rome nomadowie nie mieli podobnych opcji). Możemy spokojnie palić, gwałcić i rabować bez zajmowania się takimi "głupotami" jak zarządzanie państwem:devil:.

@up
Lennika można też zrobić z każdej startowej stolicy frakcji, nawet jeśli została podbita przez kogoś innego.

Ituriel32
02-03-2015, 12:57
A gdzie powstają nowe armie Hunów? Pytam bo w grze we współpracy Samick zniszczył parę armii Hunów (te z Galii i Włoszech) i pojawili się oni na tyłach moich terenów (prowincje Germanio-Sarmatia i Transcalpia ta pod tamtą). Połączone z dorosłością Attyli (nie wiem czy gratisowo nie dostają paru armii) i dewastują moje tereny.

Mają taką cechę -100% do utrzymania jednostek?

Chaak
02-03-2015, 13:33
Armie tworzy się przy istniejącej już armii w trybie obozowania, ale kosztuje to dość sporo ludności. Attyla ma u mnie na razie 4 lata, wiec nie wiem czy dostanie swoją armię gratis jak dorośnie. Co do utrzymania jednostek, to niestety nie ma takiego bonusu, a przydałby się, bo te koszty są przesadzone.
Z drugiej strony Hunowie w rękach AI mogą działać na zupełnie innych zasadach i mieć duże bonusy i ułatwienia, żeby szybko nie odpaść i być ciągłym zagrożeniem.

Samick
02-03-2015, 13:45
http://cloud-4.steamusercontent.com/ugc/31861270449487008/6F2FDB12095BE6249553A3CE7ED8B1FEEDFCF4BB/


Co do utrzymania jednostek, to niestety nie ma takiego bonusu, a przydałby się, bo te koszty są przesadzone.

Tak... ;)
Może i AI jest inne, może ma bonusy, może to jednorazowe wydarzenie. Mimo wszystko utrzymanie 8 pełnych armii (o których wiemy z Iturielem) mimo tępienia co turę to coś więcej niż bonus.

Henryk5pio
02-03-2015, 13:51
@Samick, ale Chaak może mieć rację, gdy AI steruje Hunami to ma ten chory bonus, a jak gracz bierze ich w swoje ręce to "bujaj się chłopie" ;)

GKruger
02-03-2015, 14:22
Ja gram od premiery Hunami i pierwszy raz widzę taki bonus. Kupe razy zaczynałem od nowa i do 50 tury chyba nawet nie dotrwałem ale jednak. Samick na co najechałeś kursorem myszy że wyskoczyło to okienko ?

( ͡º ͜ʖ ͡º)
02-03-2015, 15:00
Lennika można też zrobić z każdej startowej stolicy frakcji, nawet jeśli została podbita przez kogoś innego.
Lennika można też zrobić z frakcji które powstają podczas gry tj. Galia, ale z separatystów już się nie da.

Samick
02-03-2015, 15:02
Poniżej buźki generała mamy cechy, zdolności i inne bonusy. Jedyna zielona ikonka u Hunów, na lewo od postawy (grabież). Sądząc po położeniu rozwinięcia szczegółów, musiałem najechać właśnie na nią.

Chaak
07-03-2015, 09:45
Właśnie Attyla mi dorósł i szału nie ma. Dostajemy po prostu nowego generała bez żadnych specjalnych cech i zdolności.

Ituriel32
07-03-2015, 10:12
To lipa, naprawdę spodziewałem się fajerwerków.:(

Chaak
07-03-2015, 21:59
Ja też:(. Mógł chociaż specjalną zdolność jak Cezar w CiG dostać.

W ogóle lipa robi się w kampanii. Nagle pełno frakcji, w tym moje protektoraty i nacje z drugiego końca mapy, których nigdy nie widziałem stwierdziły, że ich życiowym celem jest wojna ze mną. Najlepsze jest to, że 2-3 tury wcześniej mieliśmy dość dobre stosunki dyplomatyczne.

Samick
08-03-2015, 01:56
Nie ma nawet jednej specjalnej cechy? W mojej kampanii Sasanidami ma ich aż nadto. Pamiętacie mój poprzedni zrzut ekranu z tego tematu z bonusem obniżającym koszty utrzymania wojsk? Teraz nawet mogą na nich zarabiać. ;)

http://cloud-2.steamusercontent.com/ugc/31861554318344469/4061F672F285FDD6F657D742CFA726BAC16D8C83/

-102%

To teraz wyeliminujmy tego młokosa.

http://cloud-4.steamusercontent.com/ugc/31861554318351711/656D3FEDA3202B112D3365D7B8704420FA0BBA33/

Przy 0% szans na zabójstwo jest to nader kłopotliwe (a szpieg jest zmontowany pod zabijanie i ma do tego ekwipunek!). Chcecie więcej? Pierwsza próba wyszła. Tylko to 0% szans na zabójstwo mi umknęło i wczytałem by sprawdzić czy dobrze widziałem. Powtórka tej sztuki trwała pół godziny i nie miała pozytywnego rezultatu. Za to osiągnięcie wpadło mimo tylko zranienia głównego bohatera.

Wbrew wieściom, które słyszałem, Hunowie cierpią na rywalizacje hord. Minus do dochodów z grabieży i do żywności (zapewne w zależności od ilości hord w pobliżu).

Chaak
08-03-2015, 20:08
Po zaliczeniu pierwszego poziomu zwycięstwa lecę dalej z kampanią, bo chcę wszystkie filmiki zaliczyć:D. Na razie zanosi się, że zamiast militarnego szybciej wpadnie mi kulturowe.
Co do Attyli to jak na razie była jedna ciekawostka w wydarzeniach losowych. W którejś turze pojawiło się nawiązanie do zdobycia przez niego miecza Aresa, który został znaleziony przez rolnika. Był wybór co z nim zrobić i po zatrzymaniu dla siebie dostał nową cechę, która daje mu kilka bonusów.

Arroyo
14-12-2015, 18:06
Po dłuższych zawirowaniach na temat wyboru nacji do kampanii zdecydowałem się ostatecznie na Hunów. Po tak długiej monotonii, jaką był wybór przeze mnie nacji do gry skusiłem się, by jeszcze raz spróbować na vh spalić obie części Cesarstwa Rzymskiego i przy okazji zrobić z Sasanidów krwawą papkę. W sumie nawet mi się to udaje powoli, gdyż stoję przy Konstantynopolu mimo tego, że mam tylko 2 armie. Jednak mam drobne pytanie - odnośnie rozwoju hordy - czy podpalenie regionu zalicza się do zwiększenia przyrostu rozwoju? Pytam się, gdyż chcę powołać kolejną hordę Hunów do walki.