PDA

Zobacz pełną wersję : Gra Sasami



Pampa
17-02-2015, 14:59
Jak w temacie, miejsce rozmowy na temat gry tą frakcją.

sniki1111
18-02-2015, 10:15
https://www.youtube.com/watch?v=S9MwfkpxRsg Ja zacząłem nagrywać Sasami i już na początku nie zauważyłem armii na morzu,sądzę że dobrym pomysłem będzie atak na franków i ruszenie w na wyspy.Potem nie mam pomysłu co się wydarzy mam nadzieje że gra zaskoczy jakimiś ciekawymi ruchami innych frakcji.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
18-02-2015, 11:42
Sasami nie grałem ale wydaje mi się, że lepiej odpuścić sobie brytanie i skupić się na okolicznych prowincjach w których panuje twoja religia. Zaoszczędzi ci to środków i czasu potrzebnych na germanizacje. Poza tym podbój oddalonych wysp wiązałby się z pozostawieniem stolicy bez ochrony.

Rorro
18-02-2015, 16:16
Rzymskie miasta na wyspach są praktycznie bez ochrony, wykorzystując armie na morzu, przy minimalnych stratach można bez problemu je złupić w początkowej fazie gry a potem pozostawić i skupić się na swoich rejonach.

sniki1111
18-02-2015, 17:47
Nie wiem myślę ,że warto zniszczyć franków potem usprawnić gospodarkę i ruszyć na Rzym ja nie wiem jeszcze jak to wyjdzie.

Atar
23-02-2015, 22:24
Ja na początku zawiązałem sojusze z Anglami i Jutami, tak żeby mieć północ spokojną. Po jakimś czasie pojawiła się horda Wandalów, która zniszczyła Longobardów. Z nimi tez nawiązałem dobre relacje. Jedyni nieprzyjaźni to Frankowie na zachodzie, których zaatakowałem, po tym jak przetrzebił im armie Rzym. Po zdobyciu ich stolicy we Fryzji, można się skupić na rozwoju i złapać drugi oddech do walki z Rzymem. W ramach testu postanowiłem zastosować jednak radykalny wariant historyczny, opuściłem obie osady i popłynąłem do Brytanii, która niemal w całości podbita została w ciągu kilkunastu pierwszych tur przez Celtów i Brytów. Udało się chapnąć ostatnie miasto rzymskie - Londyn, bez garnizonu. Tu fajny myk bo stolica przeniosła się do Londynu, który ma do tego żelazo. Po sąsiedzku mamy też prowincję z cudem Stonhenge. Jednak jak zwleka się z podbojem wyspy zbyt długo to chyba najczęściej cała pada łupem nacji celtyckich i Brytów, będących w sojuszu. Porzuciłem jednak kampanię do momentu pojawienia się DLC poprawiającego rooster nacji celtyckich, które teraz mają jednostki germańskie.

WaregWenedyjski
25-02-2015, 09:27
Handel z Normanami i Południem. Zająłem też całą Belgicę, oraz skolonizowałem spustoszone Camulodunum. Teraz prowadzę grubszą wojnę z Piktami, którzy się osiedlili w Galii. W sumie niezły burdel, bo na kanale pływa teraz jedna ich cała armia i ciągle łupią Camulodon. Teraz tylko restrukturyzacja armii (dostałem Gwardię Przyboczną) i lecimy na Ludgonensis.

darasb1973
04-03-2015, 09:45
witam czy ktoś ma dostęp do wojskowej ścieżki rozwoju "banda najeźdźców" > "obóz łowców" czy są jakieś wymagania których nie zauważyłem?
Czy potrzebny jest patch.