Zobacz pełną wersję : Gra Gotami [DLC]
Jak w temacie, miejsce rozmowy na temat gry tą frakcją.
Macie jakiś pomysł na okiełznanie problemów z niezadowoleniem u "wikingów"? Po obniżeniu podatków niewiele się zmieniło, brud syf i ubóstwo ;)
Ituriel32
21-02-2015, 07:33
Wczoraj grałem sobie kampanie z Samickiem i zaznałem totalnej wtopy podczas walki z Danonkami. Mając przewagę 2do1 (4800 do 23xx ludzi.)
Ustawiłem się wojskiem na wprost wioski i wody, armie posiłkową (wchodzącą z lewej strony) oddałem pod dowództwo Samicka. Komp zaraz po rozpoczęciu bitwy uderzył na mnie. Szło ciężko ale wyrównanie, poirytowało mnie tylko to że SI 1 jazdą rozbiło mi 3 jednostki piechoty, po porostu stojąc i walcząc :(. Wszystko było mniej więcej pod kontrolą do momentu kiedy ubili mi generała (strzelcami). Wtedy cała moja armia uciekła, tak w minutę. Śmieszne jest też to że pełna armia posiłkowa która dopiero wchodziła do miasta też uciekła. (Nie zaznając walki).
W drugim ataku na osadę SI (inne miasto) zachowywało się już zupełnie inaczej. Ładnie ustawiło się w uliczkach. Tu ja dowodziłem posiłkami i miałem wejść na niebronione tyły. A tu niespodzianka. W miarę zbliżania pojawiały się nowe oddziały obrońców. Ustawione (włócznie, za nimi topornicy, a następnie na górce łuki) przed wieżyczką a między palisadą (taką małą) i domkami, czyli najlepszym miejscem do obrony. Nie widziałem tak dobrego zachowania kompa na Romku2.
Coraz bardziej podoba mi się ta Attyla.
Natomiast mi jak piszesz o tej irracjonalnej ucieczce czy rozwaleniu przez stojącą jazdę 3 unitów piechoty to coraz mniej się podoba... ale w sumie, to te tematy można naprawić, a z AI byłoby gorzej więc może i masz rację.
Ituriel32
21-02-2015, 09:40
Ta jazda to były chyba jakieś najemne koksy, a włóczników miałem gdzie indziej (poza tym nie spodziewałem się że te 3 jednostki mogą tego nie wygrać). A generał był moim królem dlatego taki katastrofalny efekt. (Choć trochę wątpię w to by programistom chciało się powiększyć ujemny efekt w przypadku odejścia władcy.)
Ale na ts mieliśmy niezły ubaw, jak te jednostki zaczęły zwiewać jedna po drugiej. Przy czym rejterady mojej części armii w miarę rozumiem (zmęczeni, ubytki w stanie liczbowym, śmierć dowódcy, niskie morale bo to podstawowe oddziały były, ucieczka innych jednostek), tak tej pod dowództwem Samicka już nie.
Z tym że mi się podoba chodzi o to że małe osady mają wieżyczki (na razie bardzo skuteczne) i tego ze SI dobrze się w niej ustawia. 3 takie bitwy zagrałem i jest dużo lepiej niż w r2 (tam był tylko atak na hura i obrona placu) a tu normalnie i sensownie zapycha uliczki i przesuwa odziały jeśli widzi manewr oskrzydlający/okrążający.
Nie mam pojęcia za to jak wygląda to w ataku.
Ktoś już pisał, że po śmierci genka wszystko szybko się zwija.... myślę, że to naprawią w którymś tam patchu.
( ͡º ͜ʖ ͡º)
21-02-2015, 11:21
Nie mam pojęcia za to jak wygląda to w ataku.
W ataku AI jest tak samo tragiczne jak w romku. Pisałem o tym chyba w temacie o frankach.
poirytowało mnie tylko to że SI 1 jazdą rozbiło mi 3 jednostki piechoty, po porostu stojąc i walcząc
W Attili jest inna mechanika walki niż w romku i trzeba się do niej przyzwyczaić. Zwykła piechota bardzo słabo radzi sobie z jazdą.
Ituriel32
25-02-2015, 07:37
Coraz bardziej podoba mi się bonus tej nacji. Niby nic: odporność na zimno. A cała północ jest moja.
Moja dopiero pierwsza cała startowa prowincja. Zdobyłem niby przyczółek w innej, wydałem kasę na naprawę budynków i rekrutację jednostek, mianowałem gubernatora i wydałem edykt, podpisałem umowy handlowe z nowymi sąsiadami... ale pokonani w swojej turze wrócili w trybie hordy, ubili mi króla wraz z gubernatorem i całkowicie spustoszyli cały region (grzybkiem). Coraz bardziej podoba się mi ta gra :mrgreen:
Ituriel32
25-02-2015, 10:03
Niestety. Trzeba tak atakować by od razu zniszczyć całą nacje (by nie uchowały się żadne armijki czy floty). Mnie tez raz pokarało to że tego nie dopilnowałem.
W zasadzie to łatwo zdobyłem dwa regiony bo armie tych plemion udały się na podbój Bizancjum. Problem pojawił się kiedy wróciły.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved. Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin©