PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja ogólna o grze Total War: Attila



Strony : [1] 2 3 4 5

Pampa
26-09-2014, 07:26
Dyskusja ogólna o grze Total War: Attila (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?11564-Dyskusja-og%C3%B3lna-o-grze-Total-War-Attila)

KLAssurbanipal
26-09-2014, 11:57
Nurtuje mnie tytuł najnowszego dziecka CA. Dlaczego akurat Attila? Powiecie, że powtarza się sytuacja z Empire - Napoleon. Tak, wiem. Pierwsza gra była tytułem szerokim - Empire/ Rome, a gra samodzielna (a raczej samodzielny dodatek) ma w tytule imię postaci historycznej. OK.
Jak tytuł Napoleon jestem w stanie zrozumieć - to Attyla już nie do końca. Każda z gier serii miała tytuł adekwatny do motywu przewodniego gry - Shogun (walka o szogunat w Japonii), Medieval (szeroko rozumiane średniowiecze), Rome (podboje Rzymu w rozległym czasie historycznym), Empire (budowa potężnego imperium z systemem kolonialnym) i wreszcie Napoleon (Europa w ogniu wojen napoleońskich).
Każdy tytuł był konkretny i precyzował czego gra dotyczy. Jednak nie mogę zestawić na jednej półce Napoleona i Attyli. Ten pierwszy jest postacią znaną każdemu lub prawie każdemu człowiekowi uczącemu się w Europie. Zasłynął skalą podbojów niesłychaną w okresie nowożytnym i wywrócił do góry nogami układ polityczny w Europie. Jego dziedzictwo oddziaływało na wojny przez całe 100 lat. Równie potężną postacią był Cezar, Hannibal czy Aleksander Wielki. ...ale nie Attyla.
O samym Attyli wiemy niewiele jeśli mamy go zestawić z trzema wielkimi wodzami starożytności. Ponadto to nie sam Attyla przyczynił się do upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego. Z tego powodu poprzedni tytuł 'Barbarian Invasion' trafiał w sedno. Mamy w nim zawartych i Germanów, i Hunów, i innych stepowych łuczników.
Dlaczego zatem nie mamy kolejnego BI? Idealnie by to pasowało jak każdy poprzedni tytuł. Jeśli CA nie chciało "odgrzewać kotleta" wystarczyłoby nadać tytuł inny np. Fall of Rome, Fall of The Roman Empire, End of Ancient Age itp. Możliwości, żeby tytuł odnosił się do całości gry jest wiele.
Postawiono na Total War: Attila. Tak ocenili różni fachowcy i spece od marketingu CA. Może to dziwić. Równie dobrze można było nazwać Medieval Kingdoms - William Wallace TW, a Shoguna - Takeda Shingen. Są to postacie, które były ważne w tamtych grach, ale nie były godne ciągnąć tytułu całych gier, gdyż nie tylko na nich ona się skupiały. Dlatego mamy ten kłopot z Attilą, bo co z Germanami. Co z Sasanidami? Okres aktywności Attyli to jedynie część puzzli jakim był upadek Rzymu.
Nasuwa się zatem pytanie. Czy gra będzie skupiać się tylko na Attyli? Mam na myśli, że będzie główna kampania Hunów oraz poboczne ich wrogów rzymskich. Jeśli tak to Sasanidzi, Wandale, Czy Wizygoci nie powinni znaleźć się w głównej kampanii. A tego przecież nie chcemy. W analogicznym tytule - Napoleon, wszystko miało ręce i nogi. Mieliśmy kampanię Francji oraz wrogów Francji, co odnosiło się do tytułu, który obejmował zarazem postać protagonisty jak i jego wojny. Jeśli przeniesiemy to na Attylę to ujrzymy główną, fabularyzowaną kampanie Attyli, oraz kampanie jego wrogów. W takim przypadku większość frakcji wydaje się naciąganych, ponieważ są jak piernik do wiatraka przy Attyli i jego życiorysie. Lepiej by wyszło nazwanie gry drugim BI, pierwszym FoR, czy EoA. Attyla jest za cienki by pociągnąć to co zrobili barbarzyńcy w milionach.

Chaak
26-09-2014, 12:45
W sumie Atylla jest jedną z najbardziej znanych postaci tamtego okresu, zwłaszcza po stronie antyrzymskiej, a do tego równocześnie gry ma wyjść książka o nim, na tej zasadzie, co "Zniszczyć Kartaginę". W teorii wybranie go na twarz nowej odsłony może ją ograniczać, jednak w praktyce CA może to rozwiązać tak jak US&A w Empire. Czyli dostaniemy kilkuetapową, fabularyzowaną kampanię Atylli oraz główną, która skupi się na całym świecie gry.

Saruman555
26-09-2014, 13:08
Zobaczymy jak CA wyjdzie ta część ,ale chętniej bym widział np.Czyngis-chan/Temudżyn Total War.Niestety CA się boi bugów z okazji nowego okresu i mapy.Może z 5-10 lat wyjdzie wątpię czy CA w najbliższym czasie by się chciało robić mapę od Pacyfiku do Polski.

Niestety mapa Atylli nie jest powiększona o kilka prowincji na wchodzie(jedyne co chyba dali to osobną prowincje dla Skandynawii.Ale jeśli gra będzie miała na tyle dobrą mechanikę ,że zapomnę o tym ,że jest to praktycznie DLC do Rome to może będę zadowolony.

KLAssurbanipal
26-09-2014, 13:23
W sumie Atylla jest jedną z najbardziej znanych postaci tamtego okresu, zwłaszcza po stronie antyrzymskiej, a do tego równocześnie gry ma wyjść książka o nim, na tej zasadzie, co "Zniszczyć Kartaginę". W teorii wybranie go na twarz nowej odsłony może ją ograniczać, jednak w praktyce CA może to rozwiązać tak jak US&A w Empire. Czyli dostaniemy kilkuetapową, fabularyzowaną kampanię Atylli oraz główną, która skupi się na całym świecie gry.

I tu jest sedno. Tam była książka i nikt gry nie nazwał "Zniszczyć Kartaginę", albo "Scypion", lecz Rome, czyli temat szerszy. Nie mówię, że Attyla nie był wtedy znany. Jednak nie był tak znany jak Napoleon i to nie na Attyli koncentrował się cały proces upadku Rzymu co poruszyłem wyżej.
Ja bym wolał, żeby główną grę nazwali inaczej, z głównym wątkiem upadku Rzymu w tytule, a Attila byłby dobrym materiałem na mini-kampanię DLC lub FLC, jak Imperator Augustus czy Hannibal.

Co do prowincji to jak się powiększa mapę widać zarysy miast. Są dwa rozmiary. Niestety miasta wyglądają podobnie jak w podstawce a nie IA. Jest mniej miast z murami.

Piter
26-09-2014, 13:31
Atylla to jedyne nazwisko, które znam z tego okresu, którym się w ogóle nie interesuje, bicz Boży, gdzie Szkotów do Hunów przyrównywać?

Harry-Potter-TW
26-09-2014, 14:13
No bez przesady - mam nadzieje, że nie będziecie tak narzekać, aż do premiery ^^. Mnie nazwa osobiście wali. Pojawi się kilka nowości i usprawnień i jedyne co będzie mnie wkurzać na pewno to, że będzie mniej państw i tego konsekwencje:/. Szkoda, że nie przeniosą tego do podstawki.

Wald
26-09-2014, 14:26
Z perspektywy niedzielnego fana zamierzchłych czasów no to Attyla jest łatwiejszy do użytkowania w celu marketingowym niż taki np. Chlodwig, chociaż taki Alaryk złupił Rzym i jest przecież legenda o jego wielkim skarbie i wg. mnie ktoś z takich plemion powinien użyczyć imienia grze. :P

KLAssurbanipal
26-09-2014, 14:52
Nie mówię, że sa inni ciekawsi. W moim wywodzie uwazam po prostu, że w ogóle nie powinno być żadnego imienia w nazwie. Nie ma co porównywać do Napoleona, bo wg mnie to wyjątkowa nazwa. Napoleon jest tak znana postacią historyczną, że laik go wymieni 5 najważniejszych jakie zna, nieraz na 1. miejscu. Poza tym tamta epoka nosi miano napoleońskiej. Attyla niestety nie jest tak wymowną postacią. Nie mówi się o okresie attyliańskim, co brzmiałoby jak dziwny, wręcz komiczny twór. Postacie, których imie nie razi w tytule całej odsłony wg mnie można policzyć na palcach jednej ręki. Po prostu nazwa Attila TW nie jest tak wymowna jak poprzednie części TW. To nazwa na kampanię DLC/FLC. Zdecydowanie wolałbym BI II lub jakiś Fall of Rome, End of Ancient Ages itp.

Gajusz Mariusz
26-09-2014, 15:00
Panowie, więcej luzu. Nie ma o co kruszyć kopii. Nazwa to rzecz wtórna. Ważna jest zawartość. :cool:

Samick
26-09-2014, 15:08
@KLA,

Może zadziałał tutaj kontekst historyczno-kulturowy dla krajów kultury anglosaskiej? W Kraju nad Wisłą widzieliśmy już nie jedną hordę, palącą, grabiącą, mordującą i wywracającą porządek polityczny (niekoniecznie w tej kolejności). Od Mongołów, Tatarów na Armii Czerwonej kończąc. Stąd Attyla może nie być dla nas tak oczywistym i wymownym symbolem.

KLAssurbanipal
26-09-2014, 15:08
Panowie, więcej luzu. Nie ma o co kruszyć kopii. Nazwa to rzecz wtórna. Ważna jest zawartość. http://forum.totalwar.org.pl/images/smilies/icon_cool.gif


Tak, ale nazwa dla mnie brzmi jak któraś z kampanii DLC pod Rome. :)

Gajusz Mariusz
26-09-2014, 15:13
KLA- no w jakimś tam sensie tak będzie... :confused: Tylko że w odróżnieniu od ostatnio dodanej kampanii do R2 tu na powrót będzie wyjściowa liczba frakcji uzupełniana przez DLC, jak sądzę.:(

Piter
26-09-2014, 15:39
Wspominają o poprawie AI, pewno im genialniejsze to AI będzie miało być, tym będzie bardziej chaotyczne i ogłupiałe, kręcące się niewiadomo gdzie i po co. Jakby ogłosili, że stworzą AI, które jeśli ma przewagę na froncie potrafi zebrać do kupy armię i ruszyć razem w stronę miasta, bez rozdzielania sił to mógłbym uwierzyć w jakiś przełom :D

Ituriel32
26-09-2014, 16:40
Ja myślałem na początku że potrzebują jakąś konkretną brzydką mord... (twarz) na okładkę. Z tam tego okresu kojarzę tylko Attile, ale to tylko dlatego że oglądałem jakiś film historyczny o upadku Rzymu z nim związany, gdzie bawili się z nim bez mydełka.
Mam nadziej że poprzestaną na jakimś ciągu mini kampanii fabularnych z nim związanych wzorem Empire/Napoleona. A duża mapa będzie przypominała BI.

Godlike
26-09-2014, 17:00
Mapa kampanii widzę że chyba jest taka sama wielkościowo jak w R2.

Barsa
26-09-2014, 17:06
Według mnie Attyla "w wymowie" jest tak samo znany jak Napoleon.... większość ludzie kojarzy Attyla bicz boży (szczególnie graczy interesujących się TW), i kojarzy to z konkretnym okresem. Mamy smaczek... marketingowy i o to chodzi, mi jako historykowi to nie przeszkadza.

szwejk
26-09-2014, 17:16
Co do AI, to ciekawe, czy będą się nim zajmować ci sami goście co w Rome II? :cool:

Dagorad
26-09-2014, 18:18
Nie mogli dać Barbarian Invasion II skoro tym razem ma to być samodzielny tytuł więc wymyślili inny. Nie wygląda na to żeby stało za tym coś "głębszego". Zarówno Napoleon jak i Alexander wieszczyli grę bardziej skupioną na nich, Attyla wygląda na chwyt reklamowy.


Według mnie Attyla "w wymowie" jest tak samo znany jak Napoleon....

Wątpię, obstawiam że Attyla ustępuje zarówno Napoleonowi jak i Czyngis Chanowi. Władcy stepów mają może jakieś tam miejsce w popkulturze Zachodu ale z Napoleonem równać się raczej nie mogą. Napoleon kojarzy się z Wielką Rewolucją itd., Attyla to raczej tylko jeden z egzotycznych najeźdźców. Fajny żeby zachęcić kogoś do zagrania jako "niszczyciel światów" skoro na grę o Czyngis Chanie się nie zapowiada.

Dyktator
26-09-2014, 18:43
tu na powrót będzie wyjściowa liczba frakcji uzupełniana przez DLC, jak sądzę.:(

Oj tak, tego możesz być pewien. Tak, jak KLA mówił zapewne będą kampanie fabularne, jak w Napoleonie i taka ogólniejsza. Z tym, że polityka DLC raczej pozostanie taka, jak przy Rome II, skoro im przynosiła korzyści. Czyli, jeśli będziesz chciał zagrać frakcjami innych najeźdźców Rzymu, to zapewne będziesz musiał kupić oddzielne DLC...

FireFighter
26-09-2014, 18:59
+ krew jeśli chcesz mieć krwawe bitwy :D

Asuryan
26-09-2014, 21:55
Równie dobrze można było nazwać Medieval Kingdoms - William Wallace TW
No nie bardzo, trzeba by dodać jeszcze Saladyna, Corteza i Jagiełłę - Kingdoms składa się z 4 kampanii.

Okres wielkiej wędrówki ludów rozpoczęli Hunowie, a najbardziej znanym Hunem jest Attyla.

Pampa
27-09-2014, 06:24
KLA, szukasz dziury w całym :rolleyes: Cóż z tego jaki jest tytuł? Jak dla mnie mogłoby się nazywać nawet Romulus Augustulus TW. Nie tytuł oceniajmy tylko zawartość.

Samick
27-09-2014, 07:17
Mnie się dyskusja podoba, bo zrozumienie decyzji pozwala lepiej zgadywać o planach CA w przyszłości.

Myrkull
27-09-2014, 09:59
W moim wywodzie uwazam po prostu, że w ogóle nie powinno być żadnego imienia w nazwie.
Ogólnie to też tak uważam i jeżeli CA nie chce nawiązać bezpośrednio do Barbarian Invasion to Fall of Rome świetnie pasuje. Dodam też, że temat robi się coraz ciekawszy, bo według IGN Hunowie nie będą grywalni.

Ituriel32
27-09-2014, 10:18
Dodam też, że temat robi się coraz ciekawszy, bo według IGN Hunowie nie będą grywalni.
Gdzie to było podane? Bo to straszna, dziwna i nie logiczna wiadomość.

Myrkull
27-09-2014, 10:40
Cytat z IGN: "Attila and his forces are not a faction in the traditional sense and can’t be played."
I odpowiedni link:
http://www.ign.com/articles/2014/09/...tila-announced (http://www.ign.com/articles/2014/09/25/total-war-attila-announced)

Hunowie mogą pełnić rolę Mongołów z Medieval Total War.

Saruman555
27-09-2014, 10:54
To jest bez sensu.Kolejny argument na poparcie tytułu BI2 tam to mogło by działać i było by super , ale tu mamy grę ,której głównym bohaterem (przynajmniej teoretycznie)jest wódz Hunów.

Może CA nie chce dopuścić do sytuacji Rzymu w podstawowej kampanii tzn.tak sztucznie wzmocnić/dać specjalne zasady ,żeby nie było sytuacji frakcja nr.1 gry jest zniszczona przez jakieś państewka z 1 miastem ,albo nie przeprowadza prawie ,żadnej ekspansji.

Myrkull
27-09-2014, 11:10
ale tu mamy grę ,której głównym bohaterem (przynajmniej teoretycznie)jest wódz Hunów.
No właśnie niekoniecznie, według CA duży aspekt zostanie nałożony na element survivalu, a Attyla ma być głównym antagonistą, więc nie musi być grywalny. Jednak jakoś nie wierzę że nie dadzą w grze, chociażby w formie Free-LC, Sasanidów, czy niektórych plemion germańskich, bo wtedy nikt tego nie kupi.

Akarinos
27-09-2014, 11:22
Tak naprawdę, to nic dot. frakcji nie jest pewne do momentu kiedy CA pokaże nam previewy frakcji. Choć nie ukrywam, że byłbym zawiedziony gdyby zabrakło Hunów lub gdyby byli grywalni tylko w jakichś minikampaniach, jak Droga ku niepodległości z Empire...

Gajusz Mariusz
27-09-2014, 13:18
Nie przyjmuję do wiadomości wieści o nie grywalności Hunów! :evil:

Chaak
27-09-2014, 13:44
WUT?? Jak to Hunowie mają być niegrywalni? Przecież to jakby w Romie Rzymu nie dać:confused:. Może wyszło jakieś nieporozumienie i chodzi o fabularyzowaną kampanię, czy coś w tym stylu i w tej ogólnoświatowej (o ile zrobią taki podział) będzie wszystko normalnie. Jeśli faktycznie chcą taki numer odstawić, to chyba coraz mniej potrzebuję tej gry.

Ituriel32
27-09-2014, 14:39
Jak się zastanowiłem to zrobienie z Hunów takich Mongołów (jak w Medku2) ma jakiś sens, tylko jaka nacja zostanie wtedy do totalnej demolki? Bo akurat Hunami chciałem zniszczyć wszystkie miasta na mapie.

Asuryan
27-09-2014, 14:44
Choćby tacy Wandalowie. Wizygoci ostatecznie też się nadadzą.

Grogmir
27-09-2014, 15:41
Nie wiem ilu z Was oglądało Twitcha z prezentacji, ale trochę rozwalił mnie motyw bomby atomowej niszczącej prowincję przy stosowaniu taktyki spalonej ziemi... Ciekawe, czy będzie się dało odbudować taką zniszczoną prowincję później.

Gajusz Mariusz
27-09-2014, 15:43
Zapewne "droga będzie wiodła ugorem" przy odbudowie prowincji...

FireFighter
27-09-2014, 16:45
Bomba atomowa w tamtych czasach to fajna sprawa:eek: ale o ile to jest tylko efekt wizualny to bez problemu mogą to zmienić jeśli by się im zwróciło uwagę. Osobiście mam nadzieję, że nie uświadczymy w tej "części" wojny domowej, bo to kompletnie spaprana sprawa :)

Gajusz Mariusz
27-09-2014, 17:41
Możemy pomarzyć... To ostatnio idea fix CA...

Dagorad
27-09-2014, 21:37
http://www.gameblog.fr/images/jeux/17927/TotalWar-Attila_PC_Editeur_013.jpg

To chyba właśnie jest efekt tej "bomby atomowej". Ogólnie mi się styl mapy a'la Cywilizacja nie podoba więc ten obrazek tylko dodatkowo mnie rozśmieszył. Trochę bidnie że aby ukazać zniszczenia po przejściu najeźdźców bawią się w robienie Mordoru.

FireFighter
27-09-2014, 21:43
To nie zniszczenia spowodowane przejściem najeźdzców tylko zniszczeniem swojej osady w celu uniknięcia przejęcia jej zasobów przez inną frakcję :) ale naprawdę- bomba atomowa po prostu "wymiata"... oby to zmienili :D

Grogmir
27-09-2014, 21:52
Nie no, schyłek Cesarstwa Zachodniorzymskiego bez wojen domowych to jak średniowiecze bez krucjat. ;) Nawet w BI były. Ważne, żeby zrobili to sensownie i tyle - do Romka 2 na dniach wyjdzie patch poprawiający bug z obecnymi wojnami domowymi.

Wald
27-09-2014, 22:04
WUT?? Jak to Hunowie mają być niegrywalni? Przecież to jakby w Romie Rzymu nie dać:confused:. Może wyszło jakieś nieporozumienie i chodzi o fabularyzowaną kampanię, czy coś w tym stylu i w tej ogólnoświatowej (o ile zrobią taki podział) będzie wszystko normalnie. Jeśli faktycznie chcą taki numer odstawić, to chyba coraz mniej potrzebuję tej gry.
Wg mnie jeśli Hunowie mają być nie grywalni to może będzie coś na wzór odwrotności do Napoleona. W NTW to my prowadziliśmy zniszczenie na bagnetach a ai się broniło a może tu będzie tak, że ai atakuje jako wielki Attyla a reszta frakcji w tym my się bronimy przed przykokszoną frakcją z kosmosu. :mrgreen:

Dagorad
27-09-2014, 22:11
To nie zniszczenia spowodowane przejściem najeźdzców tylko zniszczeniem swojej osady w celu uniknięcia przejęcia jej zasobów przez inną frakcję :) ale naprawdę- bomba atomowa po prostu "wymiata"... oby to zmienili :D

Mój błąd. Ale skoro tak to i te zniszczenia własnej osady są przesadzone i to grubo. Nie kojarzę żeby Rzymianie czy ktokolwiek inny zrobili kiedyś tak wielkie zniszczenia wycofując się, no może poza Rosjanami ale to inna sytuacja. Ciekawe czy to dobrze zbalansują żeby się przypadkiem nie okazało że gracz może tak rozwalić Galię że przestanie ona kusić barbarzyńców.

"Bomba atomowa"... mogę się założyć że będzie taki achievement;).


W NTW to my prowadziliśmy zniszczenie na bagnetach a ai się broniło a może tu będzie tak, że ai atakuje jako wielki Attyla a reszta frakcji w tym my się bronimy przed przykokszoną frakcją z kosmosu. :mrgreen:

Musieliby naprawdę mocno tą frakcję przykosić, problemy Rzymu w końcu nie zaczynały ani nie kończyły się na Hunach coby ich stawiać w roli jakichś wielkich antagonistów wokół powstrzymania których kręci się gra. Sądzę że Hunowie grywalni jednak będą, może CA zrobi graczom zaplanowaną łaskę albo zostanie do tego przymuszona ale tytuł w taki czy inny sposób wymusi raczej taki ruch.

voitek
28-09-2014, 02:05
Jarl, na GOL piszą, że tylko Rzym będzie grywalny, prawda to?

Gajusz Mariusz
28-09-2014, 02:38
Voitek, to chyba jakiś ponury żart grabarza...:nunu:

voitek
28-09-2014, 03:12
No właśnie też mnie to martwi, bo w BI najczęściej grałem Gotami :P

Gajusz Mariusz
28-09-2014, 06:06
Jestem przygotowany na różne niespodzianki ze strony CA, ale tego bym im nie wybaczył :evil:. Ale to po prostu musi być plotką bez pokrycia!

Pampa
28-09-2014, 06:25
Nie no serio tylko Rzym? To by było już poniżej jakiejkolwiek krytyki.

royal1410
28-09-2014, 06:54
Ciekawe czy będą tworzyć jeszcze DLC dla Roma 2 ?

Saruman555
28-09-2014, 07:24
Ciekawe czy będą tworzyć jeszcze DLC dla Roma 2

Teoretycznie powinni jeszcze dodać germanów i brytów(z powodu wolnych slotów).

Zawsze może się okazać ,że Attila podepną jakoś pod Rome(jak np.,,Zmierzch Samurajów".
Wtedy mogliby naraz wydawać DLC i nie musieliby się tylko do nowej części ograniczać.


Jarl, na GOL piszą, że tylko Rzym będzie grywalny, prawda to?

To na pewno nie jest prawda kto wydałby grę strategiczną mapie kampania wielkości Rome 2 z 1-2 starymi frakcjami Rzymskimi(pewnie częściowo wkleją niektóre budynki i modele jednostek z Rome 2)

Mam nadzieje ,że Słowianie pojawią się choćby jako niegrywalna frakcja.

Ituriel32
28-09-2014, 08:54
DLC do Roma powinny jeszcze być. Mają na pewno już strategie ich wydawania połączoną z szumem medialnych (przyciągającym uwagę graczy), gdyż zawsze jest to zastrzyk gotówki na dalszą prace. Nie zdziwiłbym się jak by mieli już przygotowane parę sztuk.

Myrkull
28-09-2014, 09:15
Jarl, na GOL piszą, że tylko Rzym będzie grywalny, prawda to?
CA już temu zaprzeczyła na forum, a całe zamieszanie przez gameplay, gdzie powiedziano "two playable factions", ludzie zapomnieli że powinno tam być jeszcze "the".

Zawsze może się okazać ,że Attila podepną jakoś pod Rome(jak np.,,Zmierzch Samurajów".
Wtedy mogliby naraz wydawać DLC i nie musieliby się tylko do nowej części ograniczać.
Według CA Attila będzie osobną grą, więc jest to bardzo wątpliwe. Chyba jedynie Blood & Gore może tutaj współdziałać.

voitek
28-09-2014, 13:05
No to kamień z serca :D

Il Duce
28-09-2014, 13:58
Jeżeli informacja o niegrywalności Hunów się potwierdzi to jak dla mnie będzie to szczyt absurdu. Tytuł nawiązywałby do przywódcy frakcji którą nie możemy zagrać w kampanii.... Nie uwierzę w to póki CA oficjalnie tego nie potwierdzi.

Man_Utd
28-09-2014, 21:32
Według CA Attila będzie osobną grą, więc jest to bardzo wątpliwe. Chyba jedynie Blood & Gore może tutaj współdziałać.

No ale Zmierzch chyba też był osobną grą, czy nie? Można mieć sam Zmierzch bez Shoguna, korzysta tylko ze wspólnej bazy - menu głównego i multiplayera, w przeciwieństwie do Świtu, który jest klasycznym DLC. Chociaż jakby dali możliwość gry multi między frakcjami z R2 i ATW to już przesada.

Myrkull
29-09-2014, 13:39
No ale Zmierzch chyba też był osobną grą, czy nie?
Tak, jednak osoba z CA wypowiedziała się wprawdzie lakonicznie, ale jednak negatywnie. Pewnie sami na razie nie wiedzą.

chochlik20
30-09-2014, 16:19
Filmik prezentujący oblężenie Londinium:
http://youtu.be/FoC0m9zW5JA

lucas82
02-10-2014, 11:31
Ja akurat nawet bardziej czekałem na jakąś formę kontynuacji Barbarian Invasion niż na samego Romka. No i doczekałem się.

Pokładam w tej grze ogromne wręcz nadzieje. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. Nadmienię, że w BI grałem głównie na modzie IBFD, który był po prostu genialny. Po udostępnionym powyżej filmiku mogę wysnuć wnioski, że jednostki będą w porównaniu do tych z BI bardziej historyczne. Graficznie gra prezentuje się naprawdę "kozacko", biorąc oczywiście pod uwagę, że ktoś posiada naprawdę mocny sprzęt. Powrót do drzewka to także krok w dobrą stronę dla osób takich jakich jak ja, czyli takich które zaliczyły spory przeskok między seriami czyli z Romka i Medievala II prosto na Romka 2:eek:.

Osobiście nie mogę się doczekać gry Cesarstwem Zachodniorzymskim. Wyprowadzanie tego giganta na glinianych nogach w BI oraz jego modach było czymś naprawdę interesującym i w przypadku powodzenia, zaprawdę sprawiającym dużo radości i przynoszącym sporo satysfakcji.

Samick
02-10-2014, 11:37
Zapowiadali nową ścieżkę dźwiękową, a ja słyszę utwory z R2. :P

chochlik20
03-10-2014, 08:49
Mapa kampanii:

/tAEDIw36fv8

Pampa
03-10-2014, 10:03
Wydaje się dużo bardziej dopracowane od Rome II... czy tylko mi jest aż przykro jak patrze jak bardzo jest rozbudowane Atilla względem Rome? Szkoda, wielka szkoda.

Gajusz Mariusz
03-10-2014, 10:08
Przepraszam za wyjście poza temat, ale kto wie czy elementy Attyli (np. drzewko rodzinne) nie ujrzymy w końcu w Romku? Nadzieja umiera ostatnia!

lucas82
03-10-2014, 10:46
No masz rację, że nadzieja umiera ostatnia. Pamiętam, że w Romku po wyjściu BI można było go odpalić właśnie na silniku młodszego brata.

KLAssurbanipal
03-10-2014, 12:11
Sądzę, że CA nad tym mysli i po wyjściu Attili Rome II może zostać automatycznie spatchowany tak jak sobie teraz nie wyobrażamy. Mam przynajmniej (też) taką nadzieję. :)
Z tego co pamiętam to CA mówili, że nie porzucają jeszcze Romka i coś będzie, a wg przecieku mają być chyba ze 2 kampanie DLC m.in. brytyjska.

Ituriel32
03-10-2014, 13:39
Też mam nadzieje że w chwili wydania Attili spaczują Romka, może się wtedy okazać że zamiast grać w dodatek będę cisnął w podstawkę:D. Ja dalej czekam na Numidię i inne nacje pustynne (zwłaszcza że podzielili je na dwie podkultury).

Hannibal Barkas
06-10-2014, 16:08
Pragnę tego całym sercem aby Rome 2 został spatchowany kilkoma opcjami z najnowszego dzieła. Chciałbym (myślę że chcielibyśmy :) ) aby to były:
-drzewko rodowe,
-choroby(różne rodzaje, różne efekty),
-opcje zrównania miasta z ziemią,
-barykady na ulicach i możliwość niszczenia murów miejskich przed bitwą

chochlik20
07-10-2014, 10:06
Chyba jeszcze nikt nie wstawiał:

/J_It6CdIdjY

Thomm
07-10-2014, 18:31
Mnie tylko ciekawi jedna sprawa. jak z optymalizacją ? Ilość szczegółów miasta plus rozszerzające się pożary, mające wpływ na morale broniących wróżą, że nasze komputery stopią się w ciepłe masło...

lucas82
08-10-2014, 06:58
No też mam nadzieję, że mój procek (Intel Core i7-3770K, 3.5GHz, 8MB) oraz karta graficzna (GeForce GTX 780) udźwigną to wszystko na full detalach:confused:

makskus
08-10-2014, 09:53
Myślę ze tak a tak na marginesie ile kosztował twój komp Thomm ?

Pampa
08-10-2014, 11:00
Nie masz szans nawet na średnie z tym badziewnym GTX 780! Żadnych! :rolleyes:

lucas82
08-10-2014, 12:47
No nie ma śmiechu;) CA nie takie kwiatki potrafi robić z wydajnością...jeśli zlali to jak na początku w Romku to nawet nowy MGS może mi tak kompa nie rozhulać:D

Thomm
08-10-2014, 15:41
Myślę ze tak a tak na marginesie ile kosztował twój komp Thomm ?

Nie pamiętam, ale nie to jest problemem. raczej to co pisał lucas82 - jak będzie z samą grą. Przykładem jest moje oblężenie/obrona Rzymu - przy wielu armiach miałem straszne zajączki, dotyczy to wcześniejszych patchy, a tutaj dochodzą efekty rozszerzających się płomieni, gdzie właśnie ogień mocno zawsze obciąża grafikę.

makskus
08-10-2014, 17:29
Mój laptop to :
Intel Core i5 430m 2.27
Grafika radeon 5450 HD
4 gb ramu
Romek śmiga na wysokich a fps to średnio 35-39

Scooter
08-10-2014, 18:38
No też mam nadzieję, że mój procek (Intel Core i7-3770K, 3.5GHz, 8MB) oraz karta graficzna (GeForce GTX 780) udźwigną to wszystko na full detalach:confused:
Tak jak pisał Pampalinex , może na nisko/średnich pociągniesz.

Piner
08-10-2014, 21:54
Myślę że chodzi o symbolikę. Ja kiedy myślę o upadku cesarstwa zachodniego to mam przed oczami ilustrację z pewnego czasopisma przedstawiającej Attylę z mieczem w dłoni której ręka opiera się o kolano, a stopa podpiera się na rzymskim hełmie.

Myrkull
09-10-2014, 13:12
http://www.youtube.com/watch?v=FGK8IC-bGnU

roman34
09-10-2014, 13:21
Byłoby miło jakby CA przy okazji zoptymalizowało swoją produkcje, bo imho jak na to co pokazuje gra to wymagania są przesadzone.

szaman
09-10-2014, 13:36
Myślę że chodzi o symbolikę. Ja kiedy myślę o upadku cesarstwa zachodniego to mam przed oczami ilustrację z pewnego czasopisma przedstawiającej Attylę z mieczem w dłoni której ręka opiera się o kolano, a stopa podpiera się na rzymskim hełmie.
To twoje myślenie jest troche błędne bo najazdy Attyli na zachodnie cesarstwo kończyły się klęskami:P. Po Polach katalaunijskich wielki wódz hunów szykował sobie stos pogrzebowy. A podczas najazdu na Italię Wschodnie cesarstwo spustoszyło jego państwo i musiał zakończyć najazd pod byle pretekstem.

Gajusz Mariusz
09-10-2014, 14:40
A czasem Ces. Zach. po 451r. A.D. nie było na ostatniej prostej m.in. w wyniku "odwiedzin" Attyli? Nie chcę nikomu zmieniać optyki tamtych wydarzeń, ale termin zwycięstwo pyrrusowe aż za bardzo się kojarzy...

Asuryan
09-10-2014, 22:01
To raz, a dwa Hunowie zmusili do migracji wiele innych plemion, z którymi Rzym już sobie nie poradził.

makskus
10-10-2014, 07:46
To raz, a dwa Hunowie zmusili do migracji wiele innych plemion, z którymi Rzym już sobie nie poradził.
Racja . Efekt domina . Podczas Huńskiego ataku na plemię w środkowo-wschodniej Europy , te plemiona uciekały na zachód nierzadko torując sobie droge mieczem , zmuszało szukania miejsca na terenie zach. cesarstwa . Galia płonęła jak wielki stos pogrzebowy

Thomm
10-10-2014, 09:15
Ktoś kiedyś mądrze powiedział "gospodarka głupcze". Moim zdaniem problemy ekonomiczne (nadmierna fiskalizacja, brak reform rolnych, brak reform wojskowych, problemy w handlu w związku z niestabilną sytuacją polityczną) do tego dworskie intrygi, które w zasadzie niszczyły jakiekolwiek autorytety i potencjalnych przywódców (morderstwo Aecjusza - pogromcy Hunów) spowodowały, że Cesarstwo Zachodnie upadło. Wiadomo, że ciągłe wojny z barbarzyńcami osłabiały Cesarstwo, ale fakt, że stało ono na granicy ekonomicznego bankructwa, było przysłowiowym gwoździem do trumny.

Zresztą, by nie odchodzić od tematu - jak wielu z nas głównie stawia na ekonomię w serii total war, by potem wypluwać coraz to nowe legiony i podbijać świat ;) ( w sumie chyba nie ma innej drogi :D)

Samick
10-10-2014, 09:35
Da się wygrać tworząc sieć sojuszy i spełnić limit wymaganych prowincji (vide ego). Wniosek: nie tylko podbój daje zwycięstwo od czasów Rome 2. ;)

Piner
10-10-2014, 10:42
Chodzi mi raczej że Attyla pasuje do tych czasów jako taki łatwy symbol zrozumiały dla wszystkich. Attylę niemal każdy kojarzy( w końcu Bicz boży) lecz nie każdy zna Teodoryka. Zresztą nazwa ma cele przede wszystkim marketingowe.

Asuryan
10-10-2014, 10:52
Tak samo jak niemal każdy kojarzy złupienie Rzymu z Wandalami, mało kto także z Wizygotami.

Samick
10-10-2014, 12:16
Galowie także złupili Rzym. :)

Izabelin
12-10-2014, 17:40
Czekałem i wciąż czekam na Warhammera Total War, ale z historycznych opcji schyłek starożytności jest najciekawszą opcją. No i w sumie łatwą do przewidzenia.

Nie szukam w serii TW wyzwania bo wiem, że go tu nie znajdę. Tym co najbardziej sobie cenię w tym okresie to potencjał klimatu. Upadek Rzymu to mroczny, brutalny, tajemniczy i apokaliptyczny okres. Upadek cywilizacji, początki chrześcijaństwa. Fajnie, że autorzy chcą oddać ten klimat przy pomocy oprawy graficznej, a także niuansów gospodarczych (np. oziębianie się klimatu i coraz większy zasięg zim wraz z upływem czasu).

No i być może będzie tu jakieś wyzwanie. Okres historyczny temu sprzyja. Życzyłbym sobie takiej kampanii Rzymem, której nie mógłbym przejść i za 10 podejściem. Niczego nie lubię w grach strategicznych tak bardzo jak przegrywania po dobrej walce bo jest to coś co zachęca do kolejnej rozgrywki.

Nawet jesli wanilia mi tego nie da to mam nadzieję, że ktoś zrobi dodatek, który sprawi, że gra Rzymem będzie sprowadzała się do tego, aby utrzymać stolicę przez jak największą ilość tur, a nie do podboju mapy. W podstawówce mieliśmy w klasie kumpla, który świetnie się bił i jedną z naszych zabaw polegała na tym kto wytrzyma dłużej z Łysym 1vs1 w kwadracie 4x4 metry :) Chciałbym, aby gra Cesarstwem Rzymskim właśnie na tym polegała. Kto najbardziej wydłuży upadek. Jesli nie będzie tego w podstawce to może ktoś się porwie na moda. Z tego powodu innym moim małym marzeniem jest Total War (np. dobry pomysł na dodatek) o Rzeczpospolitej w połowie XVII wieku - cel: obronić się przed sąsiadami w tym także przed Kozakami :)

Obstawiam też, że wyjdzie do tej gry dodatek o podbojach arabskich - Karol Młot: Total War albo Mahomet: Total War :)

KLAssurbanipal
15-10-2014, 22:55
http://blogs.sega.com/totalwar/2014/10/15/total-war-attila-developer-blog-1/

Myrkull
16-10-2014, 13:20
Mam złe przeczucie że AI sobie nie poradzi z taktyką spalonej ziemi. Chyba że po 15 patchach. ;)

marko1805
16-10-2014, 13:30
Podzielam te obawy, znając dotychczasowe osiągnięcia CA w kwestii AI stwierdzam, iż pomysł, mimo że dobry to wykonanie jak zwykle będzie kiepskie.

Gajusz Mariusz
16-10-2014, 14:42
I ja podzielam Wasze obawy, panowie. Także już wyobrażam sobie jak choróbska będą się szerzyć na potęgę na wzór spamu szpiegów. Nie potrzeba będzie poziomu legendarnego...

Thomm
21-10-2014, 18:46
Mnie ciekawi również zakres stosowania taktyki "spalonej ziemi" przez AI. Widzę fatalistycznymi oczami wyobraźni, większość miast budowanych przeze mnie od zera i braku epickich oblężeń i radości zdobywania co bardziej łakomych kąsków.....

Może jestem zbyt dużym sceptykiem, ale jakoś z mojego doświadczenia wynika, że AI nadmiernie korzysta z co bardziej denerwujących aspektów gry.

voitek
07-11-2014, 16:06
https://www.youtube.com/watch?v=hK1S4GYHJTw

Arroyo
07-11-2014, 16:14
Wyprzedziłeś mnie z tym, voitek. Dla mnie ta część zapowiada się nieźle, dość ciekawy trailer, mimo, że w tym okresie czasu jestem noga, to prosiłbym o wyjaśnienie, o co chodziło z tym zabójstwem w Rzymie w połowie filmiku?

Pampa
07-11-2014, 16:37
Prawdopodobnie ukazanie walki o władzę. ;)

marko1805
07-11-2014, 17:03
Najmocniej proszę o wybaczenie że śmiem się czepiać, ale Ci generałowie rzymscy wyglądają raczej jak centurioni z czasów republiki :) ,ach ci panowie z CA i ich wizje. Ogólnie jednak filmik bardzo fajny, choć to tylko filmik.

Barsa
07-11-2014, 18:06
Wyprzedziłeś mnie z tym, voitek. Dla mnie ta część zapowiada się nieźle, dość ciekawy trailer, mimo, że w tym okresie czasu jestem noga, to prosiłbym o wyjaśnienie, o co chodziło z tym zabójstwem w Rzymie w połowie filmiku?

Chyba:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aecjusz_Flawiusz

Hannibal Barkas
07-11-2014, 18:20
Mapa kampanii wygląda świetnie.
Takie kolorki i jej wygląd w zwykłym rome 2 by się przydały :)

Gajusz Mariusz
07-11-2014, 18:34
Spokojnie. Znowu się nakręcamy a potem... :D

Pampa
07-11-2014, 18:38
Właśnie, to samo było przed Romkiem. Na chłodno trzeba to wszystko przyjmować.

Barsa
07-11-2014, 18:50
Nie no ale filmik jest świetny.... dawno lepszego nie widziałem.

Chaak
07-11-2014, 22:33
Filmik prezentuje się nieźle. Ciekawe, czy w grze będzie dostępny ten manewr konnych strzelców?

( ͡º ͜ʖ ͡º)
07-11-2014, 22:45
Ciekawe, czy w grze będzie dostępny ten manewr konnych strzelców?
Już w romku jest dostępny.

Chaak
08-11-2014, 00:37
Wiadomo, ale chodziło mi o rozdzielenie się jednym oddziałem.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
08-11-2014, 00:42
Wątpię, żeby CA było w stanie coś takiego zrobić.

Poliorketes
08-11-2014, 14:47
Podoba mi się mapa, wygląda na bardziej dopracowaną niż w Rome II. Ogólnie czuję że będzie tak jak z Empire i Napoleonem, czyli podstawka zbugowana i niedopracowana, a dodatek (nazwany dla niepoznaki kolejną częścią) o wiele bardziej udany. W sumie ciekawy okres, ale ja przez wzgląd na swoje zainteresowania wolałbym dopieszczonego Rome II...

szwejk
09-11-2014, 08:14
Przynajmniej Konstantynopol jest na swoim miejscu...

Hannibal Barkas
09-11-2014, 11:08
Kilka rzeczy przydało by się z tego dodatku do podstawki wprowadzić ;)

Memnon[pl]
09-11-2014, 13:50
Filmik jak to filmik...niby fajny-na temat gry-ale o grze nie mowi prawie nic...Polityka CA bez zmian,mam tylko nadzieje ze wyjdzie finalna wersja gry bez potrzeby czekania na 15 patchy.
Mam nadzieje ze durna Sega nauczyla sie czegos po przegranym procesie I po stracie 3,5 mln $ zacznie troche inaczej myslec takze o serii TW....

Barsa
09-11-2014, 14:22
Jakim procesie??

Veritimus
09-11-2014, 15:42
Zapewne chodzi o Aliens: Colonial Marines. Gracze uznali, że finalna wersja gry całkowicie różni się od tej, prezentowanej w gameplay teaserach i wytoczyli SEGA zbiorowy pozew i proces, który SEGA podobno przegrała.
Też patrzę na wszelkie filmiki z przymrużeniem oka.

Memnon[pl]
09-11-2014, 16:07
Zapewne chodzi o Aliens: Colonial Marines. Gracze uznali, że finalna wersja gry całkowicie różni się od tej, prezentowanej w gameplay teaserach i wytoczyli SEGA zbiorowy pozew i proces, który SEGA podobno przegrała.
Też patrzę na wszelkie filmiki z przymrużeniem oka.
Dokladnie-Sega przegrala zbiorwy pozew I musila zwrocic 3,5 mln $...z czego wiekszosc poszlo dla graczy(Ci ktorzy zakupili CM dostali zwrot czesci zaplaconych piebniedzy za gre)...
Mam nadzieje ze to cos nauczy Sege

Poliorketes
09-11-2014, 16:16
I słusznie! Może wreszcie skończy się masowe wypuszczanie niedokończonych gier.

Amrod
12-11-2014, 13:53
Oj tam, aby były prawidłowo oznaczone, jako "Early Access" ;) Chociaż gra ze wczesnym dostępem od tak wielkiego producenta jak SEGA byłby śmieszny. Ale czy razem z wypuszczeniem tzw. Emperor Edition wszyscy nie cieszyliśmy się z końca bety?

Mapka fajna, ale to tylko zmiana graficzna. Cieszą normalne unit cardy i ulepszenia w interfejsie. Wszystkie bonusy widać u góry ekranu! Nie trzeba będzie klikać po kilkanaście razy w menu nacji.

Joeyventos
15-11-2014, 21:56
Witam, mam takie szybkie pytanie? Czy silnik Attili będzie ten sam co przy Rome 2? Czy wiadomo coś już o wymiaganiach sprzętowych?

Grogmir
28-11-2014, 18:34
https://www.youtube.com/watch?v=f7bOKsoMxUw&feature=youtu.be

Cóż... wygląda to co najmniej świetnie! Jak ten system faktycznie będzie się sprawdzał, to gotów jestem nawet wybaczyć CA wikingów. :p

marko1805
28-11-2014, 19:01
Grogmirze, o ile ten system będzie faktycznie działał, w co osobiście wątpię. Ty niemniej nawet na mnie zrobiło to pozytywne wrażenie.

Flagellum_Dei
28-11-2014, 19:20
To prawda , jestem pod sporym wrażeniem również. Albo tym razem naprawdę się postarali, albo ten marketing u nich naprawdę jest PRO ;)
A może jedno i drugie ? Tak czy siak , nadal będę się BARDZO starał żeby nie zamawiać pre-ordera ( a patrz na mój avatar nick !!! ), mam nadzieję że doczekam pierwszych pozytywnych opinii i wtedy niezwłocznie zakupie :)

August II Rex
28-11-2014, 19:37
W teorii wygląda bardzo dobrze, ciekawe jak będzie w praktyce. Po raz pierwszy zacząłem się zastanawiać nad preorderem. Luty przyszłego roku będzie bardzo ciężki dla mojego kompa. Attila i Wiedźmin 3 trzeba będzie zawiesić szkołę na jakiś czas.

Gajusz Mariusz
28-11-2014, 20:10
^^ Ja na szczęście to mam za sobą. Ale oziębłość pewnie będzie grana przeze mnie wieczorami. :P

majkel
28-11-2014, 23:06
Naprawdę wygląda to świetnie, szkoda tylko że chociaż części z tych "nowinek" nie mamy i nie będziemy mieć w rome II:cry2:

szwejk
29-11-2014, 08:48
Poczekajmy na filmiki pokazujące oblężenia i bitwy morskie;)

Memnon[pl]
02-12-2014, 15:12
http://www.youtube.com/watch?v=BXrXJSDCQ6Y#t=65
...

Pampa
02-12-2014, 17:43
Czemu on ma mocno słowiański akcent? :rolleyes:

KLAssurbanipal
02-12-2014, 21:18
Ten filmik woła o pomstę do nieba. Dla laika może wydawać się super - jak dotychczas najładniejszy, najdłuższy filmik z BI2.
Dla kogoś nieco interesującego się uzbrojeniem tego okresu to czyste fantasy. Tyle bzdur np. muzułmanie zamiast Sasanidów, że nie chce mi się tego liczyć.... Czasem żałuję, że znam uzbrojenie starożytne. Wtedy ignorancja CA nie denerwaowałaby mnie tak bardzo. :/
Pocieszeniem są mody np. Constantine the Rise of Christianity - mod z RTW2, po prostu pięknie odwzorowany. Chłopaki planują przenieść to na BI2 i to pokrzepia mi serce.

S.P.Q.R
02-12-2014, 21:35
Mogą się ośmieszyć, ale czy ja dobrze widzę w filmiku Hagia Sophia?

majkel
03-12-2014, 00:21
Wielkim znawcą tego okresu nie jestem, ale wtedy Hagia Sophia już stała. Nie wiem tylko czy w takiej postaci, chyba miała jeszcze drewniane sklepienie.

Myrkull
03-12-2014, 09:45
Właściwa Hagia Sophia powstała za czasów Justyniana, w okresie gry na tym miejscu stały poprzednie kościoły.

KLAssurbanipal
03-12-2014, 13:23
Hagia Sophia widoczna w obecnym formacie nie powinna jeszcze wtedy na pewno istnieć. Mówię - ta część pod względem historycznym jest odpowiednikiem Empire. STW2, NTW i RTW2 przebijało BI2.

S.P.Q.R
03-12-2014, 14:04
Poprawcie mnie - grę rozpoczynamy od 395 roku n.e. Wtedy istniała konstrukcja, ale opierająca się głownie na drewnie. Tutaj mamy efekt nawet z XII wieku, gdyż świątynia była ciągle przebudowana. A w trailerze wygląda jak ta XI wieczna..

Aha, A ten posąg przypominający kolosa rodyjskiego? Nie przypominam sobie czegoś takiego w Konstantynopolu..

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0c/Konstantynopol_overal_look.JPG

August II Rex
03-12-2014, 14:37
Cieszmy się, że nie ma minaretów, bo i do tego mogło dojść.

Gajusz Mariusz
03-12-2014, 14:42
Mogło... :devil:. Ja wobec coraz to "lepszych" materiałów o Attyli zdecydowałem się dokupić brakujące DLC-eki do Romka. Z zakupu sprzed premiery nie rezygnuję (choćby z tego powodu że mam go dostać w formie walentynkowego prezentu :P) ale jak widzę Romek jeszcze długo nie pójdzie w kąt...

S.P.Q.R
03-12-2014, 14:47
Może będziemy palić Bibliotekę Aleksandryjską oraz świątynie pogańskie..w końcu po edykcie cesarza Teodozjusza w 391 r. n.e było wesoło..

Polemajos
03-12-2014, 14:58
A tak po za tym ten filmik to połączenie trailerów z Roma 2,tylko inaczej zostali ubrani ...

Samick
03-12-2014, 15:39
Wśród wielu ciekawych elementów zastanawiają mnie cuda. Te światowe pokroju piramid, a i te lokalne np.: Rzym. Wymienią je i dorzucą w miejsca brakujące coś nowego czy kompletnie usuną. Bo w pozostawienie starych nie wierzę, chociaż... ;)

Być może ta podrasowana Świątynia Mądrości będzie jednym z cudów świata?

Arroyo
06-12-2014, 20:48
rueOxffAphQ

KLAssurbanipal
18-12-2014, 03:06
Mam nadzieję, że dadzą ten wielki hełm, ponieważ będzie się on wyróżniał na tle innych, dawał trochę unikatowości Sasanidom.

http://files.tinypic.pl/i/00609/7r57fs7ss2wm.png

http://images.tinypic.pl/i/00609/29i7pb5woovv.jpg

tu powyższy hełm jak i wiele innych:
http://images.tinypic.pl/i/00598/d53e8rw39nzx.jpeg


Styl hełmów, który jest w grze, jako jeden a tu trochę rozmaitości:

http://www.livius.org/a/1/iran/sasanian_helmet_rgzm.JPG

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/79/Sassanid_army_helmet_by_Nickmard_Khoey.jpg

http://i1.wp.com/www.kavehfarrokh.com/wp-content/uploads/2012/07/48-Sassanina-Spangenhelm-Helmet-Nineveh1.jpg

http://cdn.ipernity.com/134/61/23/24666123.cd3973ef.640.jpg

http://31.media.tumblr.com/024b58547d408decacc9a4531e1c5f42/tumblr_mhp8ctt5lK1s4djrlo1_500.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/50/dd/4b/50dd4b6929c67e20af985c68fab8545a.jpg

szwejk
18-12-2014, 09:43
Do murów nie ma się co czepiać. Dobrze je zrobili. Ciekawe jednak, jak AI poradzi sobie z przeprawą przez fosę...:cool:

Atar
18-12-2014, 17:25
[QUOTE=KLAssurbanipal;317955]Mam nadzieję, że dadzą ten wielki hełm, ponieważ będzie się on wyróżniał na tle innych, dawał trochę unikatowości Sasanidom.

KLA a czy ten pierwszy hełm czasem nie był raczej tylko ceremonialny/paradny? Bo wygląda na trochę "niepraktyczny".
Masz może jakieś info o nim, na czym wzorowany jest model. Wiem, że na twcenter w jakimś modzie kiedyś był, ale nie kojarzę źródła skąd pochodzi pierwowzór. Swoją drogą zabawnie wyglądają "Sasanidzi" jadący po asfalcie na drugim zdjęciu :)

Gajusz Mariusz
18-12-2014, 17:58
http://iranpoliticsclub.net/photos/U12-Sassanian2/index.htm

Atar
18-12-2014, 19:05
Dzięki za info. Większość tych rycin znam.W sumie wychodzi, że hełm raczej dla oficerów/chorążych. Chodziło mi raczej o to czy znamy jakiś irański relief naskalny albo oryginalny zabytek, który przedstawia konkretnie ten hełm. Pewnie jakiś był skoro jest w Ospreyach rekonstrukcja.

smooqu
23-12-2014, 15:37
https://www.youtube.com/watch?v=URYYJfW0sPI

Wygląda super :)

marko1805
23-12-2014, 16:12
Taaak, gdyby to pokazali przed premierą Rome II byłbym zachwycony , natomiast teraz to mi to "lotto"

Il Duce
23-12-2014, 22:25
Bardzo dobrze to wygląda. Tylko czemu nie mogli tego zastosować w Rome 2?

Mouver
23-12-2014, 22:39
Jak będą Drzewka Genealogiczne rodem z Shoguna 2, i działające formacje w dniu premiery, tooo...



http://i.imgur.com/B3GhPrp.jpg

chochlik20
28-12-2014, 09:10
Tego filmiku chyba jeszcze nie było, a jeżeli już się tu pojawił to z góry przepraszam za powtórkę:

/URYYJfW0sPI

Andrij Marszałek
28-12-2014, 09:39
Pojawił się 3 posty wcześniej. :)

chochlik20
28-12-2014, 14:40
Racja, no nic zostawię już post, nie ma sensu kasować. Mam nauczkę na przyszłość :)

Generał12
29-12-2014, 19:17
Zapowiada się fajnie, widziałem gdzieś scennery z kampanii o wikingach, można będzie pokierować desantem wikingów z ich łodzi/statków. Jeszcze podziękujemy CA za stworzenie bitew z desantem.

marko1805
29-12-2014, 19:34
można będzie pokierować desantem wikingów z ich łodzi/statków. Jeszcze podziękujemy CA za stworzenie bitew z desantem.

:lol2::lol2::lol2: Niewątpliwie. Ciekawe czy dalej okręty będą żeglować po lądzie.

Gajusz Mariusz
29-12-2014, 22:21
Zapowiada się fajnie, widziałem gdzieś scennery z kampanii o wikingach, można będzie pokierować desantem wikingów z ich łodzi/statków. Jeszcze podziękujemy CA za stworzenie bitew z desantem.

Szkoda tylko że w epoce Attyli. A bitew z desantem naoglądałem się do woli w Romku.

Henryk5pio
04-01-2015, 22:36
A ja się zastanawiam czy od początku CA zrobi identyczne drzewka budynków dla wszystkich frakcji jak w Rome II po patchu nr.15, czy też znowu zagrają z nami w kulki i najpierw dadzą różne różniste, a potem po roku "bach", przytną wszystkich na równo i kicha... Nie wiem jak wy, ale ja od tamtego patcha pograłem może z 5 minut w R2, straciłem po nim serce i chęci do tej gry...

Grogmir
05-01-2015, 11:53
Dzisiaj na stronie tona ekskluzywnych informacji z Attili (tak, mieliśmy wersję preview) - czekajta cierpliwie!!!

Henryk5pio
05-01-2015, 12:14
@Grogmir Oby, oby, ale jeśli faktycznie zrobią z drzewkami budynków jak w Rome II, to będzie to naplucie fanom w twarz, dlatego ja poczekam co najmniej rok, aby nie wdepnąć w żadne guano...

Barsa
05-01-2015, 12:42
też mam wielką nadzieję, że wróci "stary system" budynków... nowy jest za prosty i frakcje są do siebie w tym elemencie bardzo podobne. Ale cóż, przecież tego chcieli gracze...

Henryk5pio
05-01-2015, 12:50
@Barsa, którzy gracze? Chyba jakieś dzieciaki z USA... Najbardziej Mnie dziwi, że zostawili w encyklopedii dostępne do podglądu oba drzewka (stare i nowe)... Ciekawe czy byłoby trudno w opcjach dać taką drobną do zaznaczania, jaka wersja drzewka ma być aktywna w obecnej rozgrywce...

Barsa
05-01-2015, 13:19
Dla kogo są robione gry? Głownie dla dzieci i młodzieży... głównie z USA, choć może akurat z TW jest inaczej, tutaj trochę inny target ale nadal to są głównie dzieci i młodzież z zachodu.

Dalej.... gdzieś czytałem, że zmiany w budynkach to pokłosie dyskusji na ich oficjalnym forum. Dodatkowo te zmiany i części osób na naszym forum się podobają, wiec...

voitek
05-01-2015, 13:26
@Barsa, którzy gracze? Chyba jakieś dzieciaki z USA...

Za te ciągłe teksty o dzieciakach z USA, hamburgerach i ciągłym odnoszeniu się do innych nacji jak o upośledzonych debilach z miejsca strzelałbym bany. Masz jakieś źródła dotyczące sprzedaży TW na świecie i populacji grających? Jeśli nie, to daruj sobie takie teksty, bo nie świadczą one o tobie zbyt dobrze. Wiem, że uważasz siebie i Polaków za wszechwiedzących Panów Świata, ale może zostaw do dla siebie.

Barsa
05-01-2015, 13:42
voitek ale po co ta "ideologizmy"? Gry są jednak robione głównie pod "młodego zachodniego konsumenta" i to jest oczywistość. Nikt tu chyba nie pisał o Panach Świata, ale tak jak jest różnica między skandynawskim a hollywoodzkim,czy bollywoodzkim kinem, tak samo w tym gdzie powstanie gra, czy pod jaki target jest robiona. Z TW jak pisałem nie jest tragicznie, bo jednak tutaj target to nie tylko dzieciaki, ale jednak na zachodzie trochę bardziej lubią i przywiązują większa wagę go "błyskotek i fajerwerków". Może się mylę, ale takie są moje odczucia.

voitek
05-01-2015, 13:50
Oczywiście, że te gry są robione w taki sposób, bo mają dawać frajdę jak największej rzesze ludzi. To jednak nie powód, by w co drugim poście na ten temat obrażać inne nacje, z Amerykanami na czele, bo lubią fajerwerki. A jak ktoś musi leczyć swoje kompleksy na forum w ten sposób to raczej zasługuje na współczucie.
Ta seria nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie hardkorową rozgrywką, w którą gra maksymalnie kilka tysięcy ludzi na świecie, bo nigdy do miana takiej nie aspirowała.

Henryk5pio
05-01-2015, 14:13
Za te ciągłe teksty o dzieciakach z USA, hamburgerach i ciągłym odnoszeniu się do innych nacji jak o upośledzonych debilach z miejsca strzelałbym bany. Masz jakieś źródła dotyczące sprzedaży TW na świecie i populacji grających? Jeśli nie, to daruj sobie takie teksty, bo nie świadczą one o tobie zbyt dobrze. Wiem, że uważasz siebie i Polaków za wszechwiedzących Panów Świata, ale może zostaw do dla siebie.

Ok, w takim razie niech będzie "zachodni konsumenci", tak jak napisał Barsa. I po za tym pod tym co napisał, podpisuję się obiema rękami.

PS
Nie czuję żadnych kompleksów wobec zachodnich graczy. Po prostu uważam, że spłycanie i upraszczanie gier jest właśnie pod mało wymagającą, zachodnią publikę.

Barsa
05-01-2015, 14:14
No ale jednak ta seria ewoluuje bardziej w stronę hollywoodzkiej komedii romantycznej niż dobrego kina (żeby nie było, oglądam z czasem z żona i kom. rom., i nawet czasem się śmieje ;) ). Mi tam starsze gry z serii TW dawały więcej frajdy mimo niedociągnięć graficznych czy innych braków (klimatu Shoguna I czy Medka I nic nie przebije, no może frajda z Roma I :P), a może to tylko moje subiektywne odczucia... tylko czy tak nie jest w większości serii? Bo podobne odczucia mam co do Gothica... po prostu świat się zmienia i gry także, choć Wiedźmin, mam nadzieje, będzie trzymał poziom oraz zawsze w fifkę można popykać.

Lecz inna sprawa jest to, że w RTW 2 był fajny i wymagający system budowania, i go strasznie spłycili, a o tym tu mowa... dlaczego? Gracze sobie z czymś takim nie radzili... no to lipa.


uważam, że spłycanie i upraszczanie gier jest właśnie pod mało wymagającą, zachodnią publikę.

"Oni" wymagają czegoś "innego" niż Ty... każdy gdzie indziej może szukać "frajdy". Ja tam szukam jej w klimacie i trudności gry, obu ciężko mi niestety znaleźć w RTW2, choć lepiej już było z tym drugim przed patchem 15. Dodatkowo mieliśmy masę bugów...

voitek
05-01-2015, 14:16
Powiem tylko, że różne frakcje w zależności od kultury mają różne drzewka budynków i inaczej trzeba rozplanować prowincje w Attyli.

Ja też kilka lat temu grałem godzinami w oba Medievale czy Rome, ale sądzę że jednak za bardzo przemawiają przez niektórych sentymenty. Nie wydaje mi się, żeby Empire, Napoleon, Shogun 2 czy Rome 2 były grami spłyconymi względem nich, według mnie jest wręcz przeciwnie.

Henryk5pio
05-01-2015, 14:29
Powiem tylko, że różne frakcje w zależności od kultury mają różne drzewka budynków i inaczej trzeba rozplanować prowincje w Attyli.


Pytanie jak długo, bo ja naprawdę mam obawy, że wytną i w Attylli taki numer jak w R2 z patchem nr.15. Ja osobiście mam o to spory żal do AC, bo było nie było, kupiłem produkt, który nagle został dość znacznie zmieniony po roku od jego zakupu, to tak jakbym kupił auto i za rok dostał wezwanie do serwisu, gdzie nagle przełożono by mi kierownicę z lewej na prawą... Wiem, że to porównanie wzięte z nikąd, ale generalnie wiadomo o co chodzi...

Ituriel32
05-01-2015, 14:39
Mi przeszkadzały tylko zbyt wysokie kary z budynków wyższego rzędu, tak że potrzebowało się na niego jedna świątynie (ich obniżenie spokojnie ratowało tamten system). Co do zmian budowania w R2 to CA poszła trochę za bardzo po lini najmniejszego oporu szalejąc opcja kopiuj wklej. Tak że teraz "prawie" wszyscy mają to samo. Ile ja się natrudziłem by wykorzystać w pełni bonusy niektórych nacji...

Albo inaczej. Obecny system nie jest zły, tylko że stary bardziej mi się podobał.


Powiem tylko, że różne frakcje w zależności od kultury mają różne drzewka budynków i inaczej trzeba rozplanować prowincje w Attyli.

Jeszcze polubię i się przyzwyczaję, a później zmienią na ujednolicony...
Trochę nie tędy droga, to powinno być na odwrót: z małego zrobić duże.

Grogmir
05-01-2015, 18:23
http://totalwar.org.pl/index.php/entries/view/4531 na początek

Andrij Marszałek
05-01-2015, 18:40
Barsa - Gothic ciągle jest fajny tylko ten prawdziwy zwłaszcza że do 1 zbliża się ER.
A żeby post nie był o gothicu to powiem że Atilla będzie pewnie tym czym powinna być po roku i 15 patchach + Duży dobry mod :)

Pampa
05-01-2015, 18:58
Mnie niepokoi tylko ilość dostępnych frakcji. Znowu będzie poszatkowana gra.

marko1805
05-01-2015, 19:52
Niby wszystko fajnie, ale ciągle pozostaje żal, że to nie Rome II. Pozostaje też brak wiary , że Ai sobie z tym wszystkim poradzi. Pewnie nie będzie takiego blamażu jak przy Rome II, wszak mieli dużo więcej czasu na dopracowanie. Dla mnie gra warta kupienia może za rok lub dwa i tylko w parze z dobrym modem.

Barsa
05-01-2015, 21:32
Na razie to wygląda, że Bizancjum ma gorzej od Cesarstwa Zachodniego, w Grecji w 5 turze Ostrogoci, Wizygoci a w Azji Mniejszej lądują Hunowie...

Ituriel32
05-01-2015, 22:16
Ja tak patrzę na ten filmik z mapy kampanii to zaczynam zastanawiać się czemu Rome2 tak nie wygląda. Sam interfejs taki średni, ale te opcje: kart jednostek, obrazki budowli, normalny podgląd drzewka budowania, drzewka umiejętności generała. Wniosek jaki mi się nasuwa brzmi że R2 był robiony na odczepnego jako tester dla systemu tradycji armii i prowincji/regionów. A reszta pewnych bajerów została zatrzymana by ludzie nie narzekali że Attila to tylko nowa mapa.

Chyba chłopaki z CA za bardzo są zapatrzeni w Windows gdzie kupuje się co drugi.

Barsa
06-01-2015, 13:28
Naprawdę nieciekawa, czyli ciekawa sytuacja Bizancjum, kilka hord od razu albo po kilku turach w granicach, - 50 w żarciu... dobrze jest, następna nacja po Cesarstwie Zachodnim (tu liczę na bardzo lipną sytuację wewnętrzną) do gry.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
06-01-2015, 14:34
Naprawdę nieciekawa, czyli ciekawa sytuacja Bizancjum, kilka hord od razu albo po kilku turach w granicach, - 50 w żarciu...
Wstrzymałbym się z takimi wnioskami, może po prostu Voitek słabo zagrał, albo CA będzie jeszcze pracować nad balansem, możliwe też że nie opłaca się bronić tych osad na Bałkanach tylko lepiej okopać się w Konstantynopolu i w obwarowanym mieście odpierać ataki barbarzyńców.

Barsa
06-01-2015, 14:49
Zagrał tak czy inaczej, ale dużo przeciwników na starcie a to już jest coś... choć akurat Hunowie to powinni być trochę "oskryptowani", zresztą jak reszta hord i iść bardziej "historycznie" niż na Synopę.

Żarcie pewnie spadło, bo straciliśmy spichlerz czyli Bałkany, choć bardziej chyba spichlerzem powinien być Egipt.

Boję się tylko, że AI nie będzie sobie radziło z systemem hord.

voitek
06-01-2015, 14:57
Rzym słaby nie jest, ale większość armii znajduje się na terenie Palestyny, Egiptu i Azji mniejszej. Bałkany są praktycznie puste, jest tam jedna malutka armia na północy, która nawet w mieście zostanie zmieciona w pierwszych turach. Wizygoci i Ostrogoci od razu zaczynają niszczenie regionów, więc jedyne co można w praktyce zrobić, to obwarować się w Konstantynopolu. Armię, którą biję się z Hunami musiałem przerzucić ze Wschodu, przez co jest niebroniony, przynajmniej nikt mnie wtedy stamtąd nie atakował.

Najlepszą sytuację mają Sasanidzi, którzy mają milion wasali, kupę kasy i bez problemu można wystawić kilka pełnych armii.

Barsa
06-01-2015, 15:08
W sumie z Egiptu nie jest daleko do Grecji... no nic, na razie się jaram, że mogą być dwie fajnie i wymagające frakcje do gry.

voitek
06-01-2015, 15:23
Do Egiptu mają też niedaleko Garamantowie z zachodu :P

Barsa
06-01-2015, 15:28
No ale chyba w Palestynie nie potrzeba 2 armii ;) + dyplomacja. Ja tam zawsze gram tak, że na początku likwiduję największe zagrożenie.

voitek
06-01-2015, 16:12
Wiadomo, że pewnie da się wszystko rozegrać lepiej niż ja to zrobiłem, bo ani jakoś strasznie się nie starałem, ani wybitnym graczem nie jestem. Ale zawsze to jakaś ciekawa odmiana.

voitek
08-01-2015, 17:24
https://www.youtube.com/watch?v=N-hoMr44MdY

Grogmir
16-01-2015, 17:50
https://www.youtube.com/watch?v=qokYyHfj99w

KLAssurbanipal
16-01-2015, 22:54
Grogmirze, ja to wczoraj wklejałem w screenach i artach. :)
Ogólnie słaby trailer a wygląd jednostek mnie drażni. Lepiej to wyglądalo w Asterixie.

WaregWenedyjski
18-01-2015, 10:58
Ostatni wyłączyłem sobie mody tekturowe i gram na czystym Romku. Biorąc pod uwagę, że te a Attili są jeszcze bardziej "plastikowe", niż zbroje katafraktów z podstawki, pozostaje czekać na mody. Jednak po tym, co zobaczyłem na gameplayach z bety to barbarzyńcy wyglądają całkiem nieźle. W tym momencie martwią mnie najbardziej Sasanidzi, bo szykuje się jakiś kalifat, a przecież w Rome te jednostki wyglądały wcale sensownie. W sumie to szkoda, że za progresem w mechanice gry nie idą projekty jednostek.

[EDIT] I takie małe pytanko. Na materiałach promocyjnych sporo widać Germanów w hełmach z okularami. Co prawda maski na hełmach i osłony policzków istniały, ale czy aby na pewno typowo nordyckie hełmy były wykorzystywane?

Dudzio
19-01-2015, 10:53
Stary, to jest gra komputerowa, a nie podręcznik akademicki do V wieku. Ona ma dobrze wyglądać i cieszyć gracza (także wizualnie) :-) W GTA też się czepiasz, że postać po kulce w głowę wychodzi cała ze szpitala, a w NFS nie podoba Ci się, że samochód po zderzeniu 200km/h z barierką jest tylko delikatnie wgniecony? :) Cieszymy się, że wiesz trochę o uzbrojeniu późnej starożytności, ale ta wiedza służy do eksploatowania w pracy naukowej, a nie grze na komputerze :D

Barsa
19-01-2015, 11:20
GTA to nie jest gra oparta na historii... ot taka "mała" różnica.

Dudzio
19-01-2015, 11:44
To gra a nie podręcznik. Chcesz faktów historycznych, to sięgnij po książkę. Okres historyczny jest tłem dla dobrej zabawy, a nie wierności historycznej.
Idąc Twoim tokiem myślenia, to nie powinniśmy np. grając Rusią w Medku 2 zatrzymać inwazji Tatarów. Bo to przecież "gra historyczna" (co to w ogóle takiego?).

Barsa
19-01-2015, 12:12
To gra a nie podręcznik. Chcesz faktów historycznych, to sięgnij po książkę. Okres historyczny jest tłem dla dobrej zabawy, a nie wierności historycznej.
Idąc Twoim tokiem myślenia, to nie powinniśmy np. grając Rusią w Medku 2 zatrzymać inwazji Tatarów. Bo to przecież "gra historyczna" (co to w ogóle takiego?).

Gdzie ja napisałem, że TW to "gry historyczne", proszę o cytat... No ale czego oczekiwać po osobie która stawia paralele między GTA a TW...


Okres historyczny jest tłem dla dobrej zabawy, a nie wierności historycznej.

Po za paroma osobami (ja się do nich nie zaliczam), nikt nie chciałbym pełnej wierności historii, ale czym bliżej, szczególnie w kwestii uzbrojenia tym lepiej... Już nie mówiąc o tym, że te uzbrojenie historyczne czy nie może wyglądać lepiej w grze niż to widać do tej pory na screenach. Skoro moderatorzy potrafią, to i CA powinno się bardziej przyłożyć.

ps. odpowiedziałem koledze Dudzio (http://forum.totalwar.org.pl/member.php?1646-Dudzio) tutaj, gdyż modzi nie pozwolili na kontynuacje wątku w temacie o screenach.


Dobrze zrobiłeś, ja przeniosłem wasze posty. Pampa

Dudzio
19-01-2015, 13:47
Gdzie ja napisałem, że TW to "gry historyczne", proszę o cytat... No ale czego oczekiwać po osobie która stawia paralele między GTA a TW...
Łał. Czepiasz się słówek. Gratuluję, złapałeś mnie na czymś. Szkoda, że nijak się to ma do meritum. Porównanie jak najbardziej trafne, bo podstawą do niego był fakt, że i jedno i drugie to gra komputerowa. A każda gra jest osadzona w mniej lub bardziej odnoszących się do rzeczywistości realiach. Czyli każdą grę moglibyśmy (ale to absurdalne) oceniać pod kątem "wierności historycznej/wierności rzeczywistości". Szkoda, że nie zrozumiałeś. Ale czego oczekiwać...


Po za paroma osobami (ja się do nich nie zaliczam), nikt nie chciałbym pełnej wierności historii, ale czym bliżej, szczególnie w kwestii uzbrojenia tym lepiej... Już nie mówiąc o tym, że te uzbrojenie historyczne czy nie może wyglądać lepiej w grze niż to widać do tej pory na screenach. Skoro moderatorzy potrafią, to i CA powinno się bardziej przyłożyć.
Rozmowa nie dotyczy tego, czy V wieczni wojownicy mogą biegać z mieczami świetlnymi, tylko kształtu ich hełmu. Też jestem osobą wrażliwą na historię, ale czepianie się tego czy "hełm nordycki" ma prawo być na głowie V wiecznego Germana jest bezsensowne. Cała seria TW jest oparta na pewnej umowności co do historii, niektóre części gry pozwalają grać nawet na przestrzeni kilkuset lat, kiedy uzbrojenie o którym mówicie bardzo się zmieniało. Nie ma innej możliwości, niż próba archetypizacji wyglądu żołnierzy. Nikt nie umieści 1000 rodzajów hełmu. Umieści się dwa albo trzy, najbardziej charakterystyczne i najbardziej pasujące do wizji epoki w kulturze popularnej. Bo to gra komputerowa. A gra ma bawić, a uczyć dopiero w piątej czy tam dziesiątej kolejności. Dlatego lepiej aby twórcy swój czas poświęcili np. na balans frakcji, a nie tworzenie setnego hełmu Z typu Y wzór datowany na XXX rok.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Barsa
19-01-2015, 17:26
Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak powstaje gra komputerowa... czy to Ci, mi, KLA czy tam komuś się podoba, jest zespół który zajmuje się balansem czy AI, które dla mnie jest o wiele ważniejsze od wszelako pojętej "historyczności", ale jest zespół od uzbrojenia itd. Ja oczekuję od każdego z tych zespołów jak najlepszych wyników pracy, bo na pewno osoby z uzbrojenia nie przejdą robić lepsze AI.

I nie ja nie piszę tutaj o kształcie hełmów, tylko ogólnie o wyglądzie jednostek, nawet abstrahując od historyczności.... jak widać jak screenach oraz słychać od ludzi jest albo słabo, albo co najwyżej średnio.

majkel
19-01-2015, 21:37
Dudzio, po prostu musisz zrozumieć, że na forum jest kilkadziesiąt (lub więcej) osób, w tym ja, dla których historia to ważne hobby i które czerpią przyjemność z grania w serię Total War, ponieważ jest to strategia wojenna, która ma bardzo duży potencjał historyczny:). I tu pojawia się problem, bo CA z roku na rok partoli kwestię odwzorowywania jednostek itp. i każdy zawsze znajdzie jakiś szczegół, który będzie go raził na tyle że zacznie ciskać gromy na twórców. Zwyczajnie, użytkownicy bardziej obeznani z historią mają większe wymagania co do tego aspektu w grze (zwłaszcza że przed premierą każdej części są puste obietnice o wierności historycznej itd.:().

Koniec końców, bardziej wymagający zdają się na mody:D

Memnon[pl]
23-01-2015, 12:45
Po obejrzeniu ostatniego RP z bitwa historyczna jestem coraz bardziej rozczarowany.CA znowu robi nam bitwy gdzie trzeba naciskac szybciej na lewy przycisk myszki niz w strzelance.
Cala bitwa to szybkie klikanie z jednego miejsca na drugie-zero taktyki czy czasu zeby nawet popatrzec na walke...po co w takim razie wydawc kase na karte graficzna lub robic animacje-skoro i tak nie ma czasu popatrzec na bitwe.
Atak-stracie i cala walka dwoch oddzialow to zaledwie kilka sekund-wiecej klikania niz walki-jak dla mnie wyglada to tragicznie....

Sapiens
23-01-2015, 13:20
Mnie najbardziej rzuciła się w oczy rzymska jazda szarżująca na Hunów przez linie własnej piechoty niczym duchy.

oktawian
23-01-2015, 20:20
Niestety prawda jest taka, że zaprezentowana na najnowszym filmiku bitwa ma z rzeczywistością zero wspólnego, podobnie zresztą jak i inne bitwy, zarówno z Rome 2 jak i Attili. Począwszy od kwestii, którą zauważył mój przedmówca, a skończywszy na stalowych płucach piechurów, którzy przelewają się po polu, przemierzając w pełnym uzbrojeniu, sprintem niczym Bolt dziesiątki kilometrów i mając jeszcze potem siłę na machanie mieczem:) Najbardziej przykre jest jednak to, że kluczowe, jak wiemy z historii wojskowości ustawienie wojsk przed bitwą przestało mieć tutaj już jakiekolwiek znaczenie, ponieważ nawet w trakcie walki można bez problemu przemieścić oddział z jednego skrzydła na drugie. Co to się z tymi Total Warami dzieje...

majkel
23-01-2015, 22:44
Mnie strasznie zdziwiło, oprócz wyżej przytoczonych przykładów, to że cała bitwa wyglądała jak gdyby ktoś po prostu wziął zwyczajną bitwę 2 na 2, wybrał "historyczny" skład armii i zaczął grać... Obie armie dziwnie zbite w kupie, zero rozwiniętych skrzydeł, po kilku sekundach zwarcie armii stojących na przeciwko siebie, potem już tylko chwila przepychanki i po bitwie:confused:. Wiadomo że historyczność bitew historycznych w TW kończy się praktycznie po minucie, chyba że trzymamy się realnych planów i tak też gramy, ale tu w minutę kończy się bitwa!!! Dla mnie zawsze najlepszą rzeczą w tego typu bitwach było właśnie początkowe położenie wojsk i sytuacja na polu bitwy. A ci jeszcze się chwalą że komputer nie będzie postępować schematycznie bo usunęli oskryptowanie jego ruchów... TO PO CHOLERĘ BITWY HISTORYCZNE?!?!?! Przecież ruchy komputera z grubsza powinny odpowiadać właściwym ruchom wrogich wojsk. To tak jakby: pod Grunwaldem Krzyżacy ruszyli z górki, to samo pod Hastings bo Anglosasi mają przewagę liczebną i jakościową (huskarlowie), a pod Kannami rzymskie legiony rozwinęłyby szeroki front i nie dały się wciągnąć w pułapkę i oskrzydlić i całkowicie zamknąć... Wtedy dla mnie bitwy historyczne przestałyby istnieć :(

Il Duce
24-01-2015, 10:23
Pod Hastings wcale nie mieli przewagi jakościowej ani liczebnej. Zajęcie pozycji defensywnych na wzniesieniu to nie przypadek a konieczność zminimalizowania efektywności jazdy Wilhelma. Żeby nie było kompletnie nie na temat to bitwa niestety wyszła tragicznie. Może skojarzenia ze strzelanką są przesadzone ale już do RTS-a jak najbardziej bym to porównał. Trzeba umieć szybko klikać i korzystać ze skrótów klawiszowych a taktyka schodzi nie na drugi a nawet na trzecie plan.

Gajusz Mariusz
24-01-2015, 10:46
Trochę to przypomina początkowe błyskawiczne bitwy w kampaniach R2. Potem było już trochę lepiej, a tu znowu... :confused:

Henryk5pio
24-01-2015, 11:19
Zaczyna mi chodzić po głowie, że może oni tam w CA, na szybko implementują AI z początków Rome II bo mają je w całości i potem znowu będą poprawiać? Ale to strasznie głupie by było, bo przecież muszą mieć gdzieś "w kupie" obecne, aktualne AI w R2, no...

marko1805
24-01-2015, 11:39
Z każdym nowym materiałem od CA, tylko się upewniam, iż dobrze robię trzymają się z daleka od ich nowego dzieła :D

KLAssurbanipal
24-01-2015, 12:47
Co prawda temat nie o mechanice gry, ale wygląd "arabsko-islamskich" Sasanidów mnie bardzo irytuje:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?678174-Important-request-to-CA-Mistakes-of-Sassanian-units
Jak chcecie dodajcie tam 3 grosze. Póki co jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Każdy kto tam się wypowiedział popiera moje prośby.

Atar
24-01-2015, 13:35
KLA szczytna idea, ale jako utalentowany "modelarz" odbierasz sobie zajęcie:) Przecież przy takiej ilości błędów CA będziesz mógł wypuścić po premierze ładny unit pack do Sassanidów.
Ostatecznie nie jest aż tak źle, mogli Sassanidów wystylizować na Persów i Xerxsesa z filmu 300 :)
Wracając do wątku mechaniki, mnie również przeraża błyskawiczne tempo bitwy, wygląda jak niespatchowany Rome II sprzed roku, kompletna bieganina bez składu i ładu.

KLAssurbanipal
24-01-2015, 13:51
Nie było by tak źle. Zajęcie bym miał. Nawet jeśli zrobią jednostki o historycznym wyglądzie to ja i tak będę mógł porobić większą różnorodność. Przykładowo - zrobili 4 hełmy rzymskie, a można zrobić ich 20-30 w modach. :)
Ja już bym wolał, żeby Sasanidzi wyglądali jak Partowie z RTW2. Mieliby mniej roboty, a skala błędu byłaby mniejsza. :)

Atar
24-01-2015, 14:25
Przy tak dużej szybkości bitwy to trudno podziwiać jednostki i ich detale :)
Coś mi się wydaje, że Sassanidzi posłużą za bazę wyjściową do przyszłego DLC o podboju arabskim. Lenie z CA już mają połowę jednostek, coś tam pozmieniają i jest armia kalifatu.
Mnie najbardziej drażni armia klonów na jednym z pierwszych screnów z wojskiem Sasów. Prawie wszyscy w hełmie z Sutton Hoo (pomijając czy to był hełm bojowy, czy tylko ceremonialny) oraz przesadzona ilość kolczug w jednostce, to chyba specjalny wypasiony oddział królów anglosaskich.
Swoją drogą czy CA określiła gdzieś datę końcową gry? Bo może będzie nie do śmierci Attyli, a np. 300 lat i wtedy pewien sens mają huscarlowie i jednostki arabskie.

Samick
24-01-2015, 23:06
Czy tylko ja mam wrażenie, że muzyka z Attyli ma sporo wspólnego muzycznie z Shogunami?

Nezahualcoyotl
24-01-2015, 23:17
Osobiscie sie juz zaopatrzylem w soundtrack z filmu "Attila" lecz,jak dla mnie,jest zbyt za lekki i sielankowy zeby mogl posluzyc jako tlo do rozgrywki.Niemniej kilka razy sprobuje:

https://www.youtube.com/watch?v=qoGg-cKoeuE&list=PLb1sNXG3qeo2DCFcPqjW88KyDNbmoyiIl

voitek
25-01-2015, 00:44
Jak grałem to nijak muzyka z Attyli nie kojarzyła mi się z Shogunem 2. Swoją drogą, bardzo podoba mi się menu i jego motyw.


https://www.youtube.com/watch?v=vnrA1vSCYAY

KLAssurbanipal
28-01-2015, 23:24
Wg nieoficjalnego przecieku tak ma wyglądać edycja specjalna. :)

http://imageshack.com/a/img911/4885/bc5LTi.png

Henryk5pio
28-01-2015, 23:47
@KLAssurbanipal Łooooo, jaki hipsterski papier toaletowy... Muszę go mieć, Muuuuuuuuuszę
:D

Lwie Serce
29-01-2015, 11:54
W sumie CA może dobry interes na tym ubić, puszczając w obieg taki papier - chcesz doznać tego wspaniałego uczucia? Chcesz poczuć na własnej rzyci potęgę wodza Hunów? Ten papier jest dla ciebie!

A tak na serio, dobry żart im się udał. :D

Arroyo
29-01-2015, 12:06
Podcierałbym xD
A na poważnie, soundtrack wg mnie jest tym razem dość klimatyczny co do Attyli.

KLAssurbanipal
29-01-2015, 12:34
Niestety gra bezpośrednio po premierze może służyć do tej samej czynności co powyższy papier... ;)

KLAssurbanipal
01-02-2015, 23:33
Zrobiłem taki temat. Jak ktoś chce może się wypowiedzieć. Mam małą nadzieję, ze jednak Lusted może coś z tego zrobi.
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?679044-Important-request-to-CA-Mistakes-of-Roman-and-German-units

marko1805
02-02-2015, 08:33
Doceniam Twoje starania KLA, lecz to walka z wiatrakami Lusted nic nie zmieni.

WaregWenedyjski
02-02-2015, 12:11
To naprawdę smutne, że studio AAA z historykami do pomocy zostaje załatwione przez jednego fana, który w dodatku podaje im na tacy źródła...

marko1805
02-02-2015, 12:34
Tym bardziej, że materiałów źródłowych jest całkiem sporo. CA natomiast ukazuje np rzymskiego generała w uzbrojeniu prawie jak zwykłego żołdaka. Teraz pytanie , czy to nieróbstwo, lenistwo , ignorancja, czy brak wiedzy ? Troszkę to smutne jak na grę która mieni się "historyczną". Mnie osobiście jednak przestało to przeszkadzać. Przywykłem już do ignoranctwa CA, ważniejsze dla mnie jest to iz moderzy będą mogli ingerować w wygląd jednostek.

Grogmir
02-02-2015, 20:32
Dyskusja ogólna o grze Total War: Attila (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?11564-Dyskusja-og%C3%B3lna-o-grze-Total-War-Attila)

FireFighter
03-02-2015, 01:25
Nie żebym narzekał ale na innych portalach można dostać to samo i w tej samej cenie bez żadnej promocji ;d więc jakby nie patrzeć to żadna promocja, a najzwyklejsza oferta, jedna z wielu :)

Il Duce
03-02-2015, 11:28
Myślę że to jest podyktowane zwykłą arogancją. Jak już wielokrotnie było mówione na forum: nie mają konkurencji więc mogą robić gry na odwal bo ludzie i tak to kupią z braku jakiejkolwiek alternatywy. I tak będzie dopóki jakieś inne studio nie zabierze się za gry tego typu.

Arroyo
03-02-2015, 17:45
V897ZAdYFfg&feature=youtu.be (https://www.youtube.com/watch?v=V897ZAdYFfg&feature=youtu.be)
Czyżby coś nowego?

Grogmir
03-02-2015, 19:05
To teraz czekam na tę mnogość ofert pudełkowego Attila za 109,99 łącznie z wysyłką. Bo ja nie znalazłem. ;)

Veritimus
03-02-2015, 19:12
A dostanę w zestawie autografy szanownej redakcji, administracji i moderacji naszego portalu? ;D

Grogmir
03-02-2015, 19:17
Jasne! Skany. :p

A tak serio, to rozważamy wprowadzenie jakichś forumowych odznak, za kupowanie gier z naszym serwisem. Kasy z tego nie mamy wprawdzie, ale zawsze dystrybutor chętniej rzuca nagrody na konkursy dla Was, jak jest wysoka sprzedaż. ;)

Dyktator
03-02-2015, 20:10
No ładnie z tą darmową dostawą. Może nawet się skuszę ..

A jak pomaga Wam to w otrzymywaniu nagród na konkursy, to polecam, by osoba odpowiedzialna za wątek reklamowy tego serwisu na Tawernie Four Ways się pospieszyła z założeniem go i wtedy będziecie mogli wrzucić tam info o promocji. Wśród graczy Mount&Blade jest akurat kilka osób, które pewnie by chętnie kupiły Attilę.

Gajusz Mariusz
03-02-2015, 20:53
I zakupiony! A narzekanie... pozostawiam do pierwszego tygodnia po premierze :D.

Wielki Mistrz Malborka
03-02-2015, 20:58
A dostanę w zestawie autografy szanownej redakcji, administracji i moderacji naszego portalu? ;D

:( O szachistach nikt nigdy nie pamięta :cry:

Gajusz Mariusz
03-02-2015, 21:00
:( O szachistach nikt nigdy nie pamięta :cry:

Bo musicie się otworzyć na userów, a nie tylko przy tej szachownicy... ;)

Hannibal Barkas
04-02-2015, 09:27
Czy CA mówiło coś o walkach morskich w Attyli? Mam już dość tych z Rome II gdzie ogólnie są one zrobione na "byle by były".

Ituriel32
04-02-2015, 10:09
A ja to w sumie chciałbym powrotu populacji w miastach. Tak by dało się zniszczyć przeciwnika po przez wyniszczenie jego ludności przez choroby. Ale to chyba nie w tej części.:(

Hannibal Barkas
04-02-2015, 10:50
Populacja w miastach to był świetny pomysł :) Niestety zniknał tak jak wiele innych(np. sprzedaż/kupno prowincji)

Defil
05-02-2015, 20:10
Pudelkowa wersja i to z wysyłką gratis. Szkoda że tak późno. :/

Veritimus
05-02-2015, 21:30
:( O szachistach nikt nigdy nie pamięta :cry:

Pardon. ;D

Grogmir, ja tak serio pytam, bo od tego zależy los Attili "kupić, nie kupić - oto jest pytanie!" ;D

Samick
05-02-2015, 22:06
Jak podejdziesz to Ci podpiszę. ;)

Veritimus
05-02-2015, 23:28
Jak podejdziesz to Ci podpiszę. ;)

Jak zwrócisz koszty podróży, to podejdę. ;D

Samick
06-02-2015, 00:16
Mam Ci zwrócić za amortyzację? Butów? Kurtki? Czapki? ;>

Veritimus
06-02-2015, 10:44
Paliwo, bo podejrzewam, że ze Śląska nie jesteś. ;D

Samick
06-02-2015, 12:18
Jak podejdziesz to Ci podpiszę. ;)

Czasownik użyty w powyższym zdaniu sugeruje czynność wykonywaną nogami, w przeciwieństwie do podjedziesz, które sugerujesz. Chyba, że w gwarze jest inaczej, wtedy zwracam honor. ;)

tarantio
06-02-2015, 12:51
Witam,mam konto od dawna ale tylko czytalem,tym razem chcialbym cos napisac. Nurtuje mnie temat Słowian w grach TW ,sa jakos pomijani (procz MTW2),a teraz w Attila jest idealna sytuacja aby ich dodac. Frakcje sa dzielone na grupy kulturowe, wiec mogliby dodac Słowian w tym np Polan czy jakis tam innych ..nie wiem jakie zyly na ziemiach polskich w tamtych czasach. Niedalo by sie zorganizowac jakiejsc petycji od polskich fanow do CA ??? zeby wypuscili DLC slowian ?? W koncu na bank wiedza ze w polsce duzo na nas zarabiaja...
ps. napisalem tutaj,bo niechcialem zasmiecac forum nowym tematem,jak cos prosze o przeniesienie tematu.

Grogmir
06-02-2015, 13:56
Słowianie nie byli pomijani, tylko nie było gry, w której mogli być zawarci (poza MTW, ETW i NTW, gdzie byli ujęci). W czasach Attili żadnych Słowian na terenach Polski nie było, więc zlokalizowanie ich gdzieś na terenach dzisiejszej Ukrainy jest decyzją całkiem poprawną historycznie (a na pewno najbardziej prawdopodobną), wiec nie ma pola do petycji.

Samick
06-02-2015, 13:57
Tarantio, popracuj nad językiem polskim, bo większość wydaje się bełkotem, a sens zrozumiałem tylko przelotnie.

Skoro wydali Wikingów to i na Słowian można liczyć. Jednakże Słowianie to dopiero VI wiek (ich napływ), więc z lekka tak kiepsko jak z tymi Wikingami pod względem historycznym.

Asuryan
06-02-2015, 14:24
Słowianie w Attyli będą na 100% - jeśli nie jako dlc, to jako mod starpos. Skoro w Rome 2 odpowiednim modem można odblokować wszystkie frakcje poza płatnymi, to i w Attyli także będzie można prędzej czy później.

Veritimus
06-02-2015, 16:23
Poruszam się o czterech kółkach, więc choćbym chciał, to nie mogę podejść, a podjechać byłoby ciężko o tej porze roku. ;D

Memnon[pl]
06-02-2015, 17:50
Aktualnie jest prezenotwana gra hunami na twietterze.Ale nie polecam-po obejrzeniu 20 minut dalem sobie spokoj.
10 min gadania o pierdolach ,ruch i automatyczne zakonczenie bitwy ...i tak w kolko...
Jedna bitwa ktora widzialem prezentuje sie tragicznie-kawaleria szarzuje na wlucznikow od przodu,lucznicy stoja z tylu i nic nie robia,trzeba sie naklikac szybciej niz w strzelance zeby jakos zagrac.
Starcia oddzialow trwaly maksymalnie 15 sekund!Szkoda slow-jedno wielkie rozczarowanie....Wyglada to tak samo biednie jak Rome na patchu 1.0
Po podejsciu pod wrogie miasto komp/AI zabiera armie i ucieka daleko -zamiast bronic maista-wiec atakujesz tylko garnizon.Tragedia.
Pod wzgledem AI/bitewnym gra prezentuje sie tragicznie i beznadziejnie.Powielone bugi z Rome,tragiczne i glupie zagrania AI.Do tego dochodzi kilku minutowa mini bitwa...

Jezeli mialbym oceniac gre po tym co widzilem dzisiaj-dlabym jej maksymalnie 2/10...:mad::mad::mad:

Edit:
Po skonczeniu prezentacji-na ofcjalnym forum posypalo sie bardzo duzo komentrzy-podobnych do moich...wiec CA zamknelo watek.Widac liczylo chyba tylko na pochlebstwa i pochwaly -a tu takie rozczarowanie.Im blizej premiery tym bardziej jestem przekonany ze bedziemy miec powtorke z Rome II pod wzgledem AI.

FireFighter
06-02-2015, 22:04
Serio jest aż tak źle? Zabijasz nawet marzenia :D kurczę, to po raz kolejny dałem się nabrać i zamówiłem przed premierą.. sądziłem, że gra wyjdzie na poziomie coś aktualnego Romka 2, a tu znowu powtórka z rozrywki? Brak słów ... :(

Memnon[pl]
06-02-2015, 22:47
Serio jest aż tak źle? Zabijasz nawet marzenia :D kurczę, to po raz kolejny dałem się nabrać i zamówiłem przed premierą.. sądziłem, że gra wyjdzie na poziomie coś aktualnego Romka 2, a tu znowu powtórka z rozrywki? Brak słów ... :(
Niestety jest tragicznie z tego co widzialem.
Hunowie w kazdej turze palili i grabili wszystko co napotkali.Prawie wszystkie bitwy byly rogrywane auto...bo i po co skoro komp/AI nic nie tworzylo w miastach.A nawet jak juz cos mailo to po podejsciu hunow komp zabieral armie i uciekal wpizdu-zostawiajac skromny garnizon.Powtroka z Rome 1.0.Prezentowna kampania wygladala beznadziejnie nudnie.Atak,spalenie miasta,atak spalenie miasta i itd...
Jedyna defenstywe postawilo cesarstwo-ale Hunowie(czlowiek) przegrali starcie chyba tylko dlatego iz grajacy nie nadazal z klikaniem.Nawet jak gram w Battlefielda to nie musze tyle i tak szybko klikac jak w tej bitwie.
Az liczylem ile trwa stracie oddzialow-maksymalnie trwalo 15 sekund i ucieczka -paranoja!
Obecnie na oficjalnym forum ludzie sa tak rozczarowani ze jada po CA-do tego stopnia ze CA zamknela juz 3 watki.(Ogromna fala krytyki)
Na jednego ktory napisze ze jest wooow,super,awesome itp zaraz 15 pisze ze jest bardzo zle.

marko1805
06-02-2015, 23:06
Ależ oni to wszystko poprawą - w piętnastej łatce :lol2::lol2::lol2:.
A tak na poważnie, jeśli to co mówisz faktycznie wydadzą w finałowej wersji to.... e co tam, lud i tak kupi.

Henryk5pio
06-02-2015, 23:15
A więc wiem już, że nie warto kupować, nawet z forumową promocją :D A właśnie co do promocji, link z Total War: Attila + Darmodostawa + DLC (PC Pudełko) odsyła pod to:
http://www.http.com//muve.pl/pc/strategia/total-war-attila-pc-dlc/85053?utm_campaign=Attila_Total_War&utm_medium=news_totalwar.org.pl&utm_source=totalwar.org.pl
Co to jest to http.com nie wiem...Ale na pewno nie strona muve.pl z promocją...

Radzę zrobić jakąś poprawkę.

Memnon[pl]
06-02-2015, 23:30
http://www.twitch.tv/gamespot/b/621190831
Prosze sobie przewinac do 1 godz i 45 -tam jest bitwa ktora pokazuje "przeFspaniale" AI ....
Kolejna jest ok 2 godz-swietny pokaz jak palace sie drzewo moze wystraszyc 2 oddzialy ukryte w lesie...
Reszt to i tak strata Waszego czasu-przed kazdym ruchem jest 10 min opowiadania dupereli itp...a pozniej auto bitwa,palenie miasta i tak do znudzenia....

FireFighter
06-02-2015, 23:44
Chyba jestem rozczarowany :D

adriankowaty
06-02-2015, 23:51
I dlatego sobie grę daruję. CA się stacza niestety. Jestem ciekaw dlaczego tak to ma wyglądać? Kolejny raz robią skok na kasę?

Chaak
06-02-2015, 23:57
Z tego co czytam, to dobrze, że na razie odpuściłem zakup. Nabędę jak połatają i najdzie mnie na jakąś grę fantasy:mrgreen:.