PDA

Zobacz pełną wersję : PBF Skyrim Techniczny



Araven
01-03-2015, 11:38
Dziś kończymy PBF w Wiedźminie.
Od jutra kilka dni mogę być poza netem, albo rzadko, może i wcale netu miał nie będę.

Zbieram kilku chętnych do zagrania w świecie Skyrim, przygoda fajna.

Maks. 4 do 5 Osób, zagramy wg pełnych reguł systemu Fate, tego co gramy tu PBF. Można grać argonianinem te jaszczury i khajitem. Czekam na ew. chętnych.
Pełne reguły oznaczają nie stosowanie narracyjnych (no rzadko bardzo).

Cennika w Skyrim użyjemy z Tamriel RPG, do pobrania niżej, chyba, ze ktoś ma lepszy?

Ok, oto TAMRIEL RPG link, system darmowy fanowski sprzed kilku lat: http://87826.file4u.pl/download/5612737/Tamriel_RPG_Podrecznik_www.file4u.pl.pdf
Pobierzcie jako gość czeka się kilkadziesiąt sekund i wpisuje ich kod. Chyba, ze macie tam konto to zalogowani pobierają szybciej. Proszę byście przejrzeli i historię i sam cennik, sporo wiedzy o Skyrim od strony RPG a nie gry komputerowej. Powinno być to aktualne, od 121 jest cennik a bronie są osobno.

Chętni:
Sadam86
Rahegrim
Yourself
Lwie Serce




Ahdara Khadar (Sadam86)

Koncepcja: Zdecydowana na wiele "kobieta", opuściła rodzinne strony przyparta do muru przez biedę, udała się do Skyrim z karawaną handlową jako tropiciel i przewodnik
Problem:niechęć i nieufność mieszkańców Skyrim
Cel: dorobić się na handlu ze Skyrim
Przeszłość: Samotna wdowa, bez środków do życia, zmuszona to szukania zajęcia w mroźnym Skyrim

5 Walka pazurami
4 Czujność, Sprawność
3 Przetrwanie, Podstęp, Oszustwo, Krzepa
2 Urok, Wyszukiwanie, Fach (ślusarstwo)
1 Język (skyrim), Leczenie, Empatia, Wiedza (handel), Fach (hazard)

Aktualne PD 0

Ekspert walki pazurami
Mistrz walki pazurami
Zacieranie śladów
Dodatkowa lekka konsekwencja
Atut Kocia gracja
Trafienie w czuły punkt

Wzrost: 185 cm
Waga: 69 kg
Kolor oczu: zielone
Znaki szczególne: kilkanaście złotych kolczyków w prawym uchu
Włosy: no ogólnie futro, bury odcień
Zbroja: lekka skórznia, niekrępująca ruchów
Broń: dwa sztylety, i nazwijmy to "kocie szpony" coś jak ninja mieli takie stalowe pazury
Ubiór: wysokie skórzane buty, wełniane spodnie i takaż koszula, ciepły płaszcz
Ekwipunek zwój liny, ukryta złodziejska piłka do metalu, parę buteleczek z truciznami, skooma (taki koci alkohol)



Inarix, średniozbrojny, argoniański wojownik (Lwie Serce)

Koncepcja: Argonian urodzony w cesarskim mieście Leyawiin, efektem bardziej przywiązany do Tamriel niż Argonii. Niezły wojownik umiejący walczyć za pomocą dwuręcznego miecza - był żołnierzem Leyawiinu. Średniozbrojny wojownik. Inteligentny i charyzmatyczny, wyróżniając się pośród swej rasy.

Cel: Teraz już brak określonego, odezwała się w nim dusza poszukiwacza przygód i podróżnika. Dawniej pragnął bronić Leyawiinu ze wszystkich sił, dziś nie interesują go losy niegdyś ukochanego, rodzinnego miasta.

Problem: Uparty i okrutny w walce, może być także uznany za dezertera bo oficjalnie nie zrzekł się służby hrabstwu oraz Tamriel.

Przeszłość: Urodzony w Leyawiin, cesarskim mieście na południu gdzie większość mieszkańców to Argonianie, Inarix na początku miał być kowalem, jak jego ojciec. Nie interesował go jednak ten fach toteż częściej można było go spotkać u swego wuja, który był strażnikiem miasta i w czasie wolnym od służby szkolił młodego bratanka w walce mieczem . Lata później, Inarix już jako konny w służbie hrabiego Leyawiinu otrzymał stanowisko zastępcy kapitana. Patrolując obszary dżungli, nauczył się nieco o przetrwaniu w ciężkim terenie zaś zastępując kapitana i obejmując komendę nad ludźmi wykazał się talentami przywódczymi i charyzmą. Jednak podczas jednego z patroli Inarixa ogarnęło znużenie, zbyt wielki spokój panował na południu Cyrodil. Pomyślał wtedy, spoglądając na północ, wracać do rodzinnego miasta czy zacząć nowe życie? Po chwili namysłu, kazał swym podwładnym wracać a sam podążył ku Brumie i górom Jerall...

5. Walka bronią (miecz dwuręczny)
4. Krzepa, Przywództwo
3. Strzelanie i miotanie, Język cesarskich, Zastraszanie/Prowokowanie
2. Sprawność, Czujność, Przetrwanie, Siła woli
1. Wiedza (wojskowość), Strategia i taktyka, Urok, Leczenie, Wiedza (historia)

Aktualne PD 3

Sztuczki:

(Walka bronią) Ekspert w mieczu - Wymaga Walki bronią 4+, daje +1 do obrażeń tą bronią.

(Walka bronią) Mistrz miecza - Wymaga Walki bronią 4+, daje +1 do obrażeń tą bronią (wymaga Eksperta).

Walka bronią (styl walka ofensywna) - wymaga Walki bronią 3+, daje +1 do Ataku.

Walka bronią (styl walka defensywna) - wymaga Walki bronią 3+, daje +1 do Obrony.

Przerażający wygląd Wymaga (Zastraszania 3+). Dodajesz +2 w testach Zastraszania.

Regeneracja (Krzepa 4+) dwa razy szybsze leczenie ran.


Wzrost: 1.84
Waga: 77kg
Kolor oczu: płomienne
Znaki szczególne: brak
Włosy/broda: brak, jak to argonian
Kolor skóry: ciemnoczerwony z czarną plamą na czole - nieczęsto spotykana ale robiąca wrażenie barwa tej rasy
Broń: Stalowy Claymore, standardowy miecz dwuręczny używany czasem przez wojsko; zwykły łuk i strzały w kołczanie
Zbroja: lekka kolczuga strażnika z Leyawiin z tuniką, na której widnieje symbol miasta - biały rumak na zielonym tle; otwarty hełm straży; rękawice i buty skórzane.
Ekwipunek: klasyczne wyposażenie podróżnika, bukłak z wodą.

Harald Svensonn (Rhaegrim)
Koncepcja: Nord najemnik. Weteran wojny z Dominium. Rozgoryczony jej przegraniem i sytuacją w Imperium. Doświadczony opuścił legion i został najemnikiem.
Problem: Nienawiść do elfów.
Cel: Dorobić się i dożyć chwili odrodzenia Imperium.
Przeszłość: Jako młodzian wstąpił do cesarskiego legionu i szybko dzięki swoim zdolnościom zdobywał to coraz wyższe szczeble. Uczestniczył w wojnie i nie mógł znieść, że jego ukochane Cesarstwo przegrało. Odszedł z legionu i został najemnikiem. Po czym wrócił do swojej ojczyzny niepewny dalszych jej losów.

5 Walka bronią jednoręczną - topór, Krzepa
4 Taktyka i Strategia,
3 Przywództwo, Sprawność, Czujność,
2 Leczenie, Strzelanie i miotanie, Siła Woli, Zastraszanie
1 Języki (Skyrim i cesarski), Bijatyka, Podstęp, Hazard

Aktualne PD 0

Sztuczki
Twardziel
Używanie zbroi
Ekspert topora
Regeneracja
Wytrwałość

Wzrost: 190 cm
Waga: 90 kg same mięśnie
Kolor oczu: błękitne
Znaki szczególne: Niebieski tatuaż na twarzy w kształcie szponów
Włosy: Mała broda, blond włosy średniej długości
Zbroja: Żelazna z hełmem i nagolennikami
Broń: Topór i tarcza oraz dwa sztylety do miotania
Ubiór; Skórzane buty. płaszcz z futra
Ekwipunek: Zestaw podróżny i amulet przekazywany z pokolenia na pokolenie, bez żadnych magicznych właściwości, buteleczka z alkoholem

Silius Flavonius (Yourself)

Koncepcja (Aspekt główny): Najemnik z Cyrodil, znakomicie posługujący się mieczem i tarczą
Problem: Skłonność do hazardu, wątpliwy kręgosłup moralny, niewielu rzeczy nie zrobi dla pieniędzy
Cel: Wrócić do ojczyzny i założyć własny dom gier
Przeszłość: Pochodził z biednej rodziny w stolicy cesarstwa, nie uśmiechała mu się perspektywa harowania jako tania służba jak jego rodzice, wyróżniał się tężyzną fizyczną i zamiłowaniem do ryzyka i hazardu, wybrał zawód najemnika bo nie uśmiechała mu się perspektywa żelaznej dyscypliny w legionach cesarstwa. Wraz z karawaną handlową przybył do Skyrim, kolejnej niespokojnej krainy w której wiedział że tacy jak on zawsze znajdą pracę.

Wygląd: wysoki, dobrze zbudowany, lekko ciemna skóra ( typowa dla mieszkańców cesarstwa)
Wiek: 26
Wzrost: 1,78
Waga: 70 kg
Kolor oczu: zielone
Znaki szczególne: brak
Włosy: brunet, krótko ostrzyżony
Zbroja: kolczuga, hełm
Broń: miecz półtora-ręczny, duża dębowa tarcza
Ubiór: wełniane spodnie, dobrej jakości skórzane buty, solidny płaszcz wojskowy
Ekwipunek: standardowy zestaw podróżny, zapas żywności na parę dni, kości i karty do gry


Umiejętności:
Poziom 6 Walka mieczem
Poziom 5 Brak
Poziom 4 Krzepa , Hazard
Poziom 3 Sprawność, Czujność, Przetrwanie
Poziom 2 Empatia, Urok, Leczenie, Siła Woli
Poziom 1 Bijatyka, Wiedza (Handel), Strzelanie i miotanie, Podstęp, Oszustwo

Aktualne PD 0


Sztuczki (5):

(Walka bronią) Styl ofensywny daje +1 do Ataku mieczem
(Walka bronią) Styl defensywny daje +1 do Obrony z mieczem
Twardziel (Krzepa) do Toru Presji Fizycznej doliczamy Pełną Krzepę a nie jej połowę.
(Walka bronią) Ekspert w walce mieczem +1 do obrażeń podczas walki mieczem
Urodzony ryzykant czyli w szczególnie trudnych/ryzykownych sytuacjach +1 do rzutu, 1 raz w scenie

Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

Rasa: Altmer (Elf Wysokiego Rodu)
Wygląd: wysoki, chudy, jasna - złocista skóra ( typowa dla mieszkańców Wysp Summerset)
Wiek: 125
Wzrost: 1,95
Waga: 90 kg
Kolor oczu: pomarańczowe
Znaki szczególne: pociągła twarz o wysoko rzeźbionych kościach policzkowych i migdałowym kształcie oczu
Włosy: krótko ostrzyżone, ulizane blond włosy i blond "hiszpańska" bródka (nie wiedziałem jak inaczej to opisać)
Zbroja: brak
Broń: elfi sztylet
Ubiór: czarna szata z kapturem, czarne - doskonałe - buty
Ekwipunek: butelka colloviańskiej brandy, bochenek chleba, srebrny pierścień z rubinem na palcu wskazującym prawej dłoni, 3 mikstury małego przywrócenia many

Umiejętności:
Poziom: 6 Magia
Poziom: 5 Wiedza (Magia)
Poziom 4: Czujność, Siła Woli (Koncentracja)
Poziom 3: Języki: Skyrim, Leczenie,
Poziom 2: Alchemia, Wiedza (Historia), Urok, Sprawność
Poziom 1: Astrologia, Wiedza (Geografia), Szacowanie , Wiedza (Polityka), Krzepa

Aktualne PD 0

Sztuczki:
Adept Magii +1 do testów Magii w Ataku i Obronie
Magia w Obronie używa Magii w Obronie zamiast Walki bronią czy Sprawności
Nieugięty (Siła Woli) do Toru Presji Psychicznej doliczamy Pełną Siłę Woli a nie jej połowę.
Dodatkowa lekka konsekwencja fizyczna

Czary:
- Płomień trudność Obrona Magiczna celu + pancerz celu, koszt 1 PM, zadaje 3 obrażenia + MS
- Porażenie trudność Obrona Magiczna celu + pancerz celu, koszt 1 PM, zadaje 3 obrażenia + MS
- Światło trudność 2 (tworzy nad Twoją postacią kulę światła, która istnieje przez minutę czasu + 1 minuta na każdy MS), światło pochodni.
- Uzdrowienie do 6 punktów ran dziennie, gdzie 1 to rana lekka, 2 średnia a 3 poważna
- Strach trudność Obrona Magiczna celu, ale minimum +2, na 10 sekund + 10 sekund na każdy MS cele mają -1 do wszelkich akcji (w tym do Ataku i Obrony), ew. -2 przy Imponującym Sukcesie 3 MS i wyżej. Obejmuje 1 istotę na poziom Magii.

Ekwipunek:
- amulet przechowujący magię (pierścień z granatem).
- sakiewka z drobnymi
- ubranie podróżne


Jan Kastav (Froya) rezygnacja

Koncepcja: Cesarski kusznik, zwiadowca, kat i sadysta. Jego okrągłe lico szpecą liczne blizny, zaś krępe, niskie ciało okrywa skórzana zbroja i stary, łuskowy napierśnik. Mimo ciężkiego wyglądu Jan jest wyjątkowo zwinnym jegomościem, a mówią, że już z kuszą się narodził.
Problem: Rasista, skłonność do okrucieństwa i sadyzmu.
Cel: osobista zemsta na cesarskich braciach, którzy podstępem wykopali go z jego stanowiska i rzucili na pożarcie lwom.
Przeszłość: Jan w przeszłości cieszył się sławą jako okrutny kat, znający najbardziej niehumanitarne i okrutne sposoby wydobywania informacji. Zasiadał na wysokim stanowisku w wojsku cesarskim, pod swą komendą miał jeden z najznamienitszych oddziałów ciężkozbrojnych kuszników. Jednak sielanka w jakiej żył Jan miała się szybko zakończyć. Jego przeciwnicy wykonali zamach otwarcie atakując jego włości, paląc je i wyciągając z nich samego bohatera. Wierny mu oddział krwawo bronił swego pana, jednak większość z ludzi zmarło bądź dostało się do niewoli jak i sam Jan. Przekupiony sąd oskarżył go o korupcję, niepotrzebne okrucieństwo, oraz spiskowanie przeciwko cesarskiej władzy, przez co został skazany na karę śmierci poprzez rzucenie go na pożarcie lwom. Jednak kiedy Jan przeżył spotkanie z czterema wygłodniałymi kociakami mając do obrony porządną, drewnianą drzazgę - uciekł podczas transportowania go z powrotem do celi. Zbiegł na zimną północ Skyrim, aby przeżyć i zarobić na strawę zaciągnął się do jednej z najemnych kompanii.

5 Strzelanie i miotanie (kusze)
4 Zastraszanie/prowokowanie, Krzepa
3 Przetrwanie, Czujność, Walka bronią jednoręczną (topory)
2 Sprawność, Wyszukiwanie, Podstęp, Wiedza (wojskowość)
1 Język (skyrim), Empatia, Kontakty, Bijatyka, Leczenie

Twardziel
Precyzyjny strzał lub rzut
Ekspert (Strzelanie i Miotanie)
Dodatkowa lekka konsekwencja
Strzelecka walka defensywna

Wzrost: 170 cm
Waga: 80 kg
Kolor oczu: niebieskie
Znaki szczególne: Wiele blizn na twarzy i ciele, pozostałość po lwich pazurach
Włosy: czarne średniej długości; kilkudniowy zarost
Zbroja: Skórzana zbroja; Stary, łuskowy napierśnik; Hełm typu łebka
Broń: Ciężka, cesarska kusza; toporek jednoręczny
Ubiór: Wysokie skórzane buty z metalowymi nagolennikami; czarne rękawice; szary płaszcz
Ekwipunek butelka alkoholu; talizman Talosa; zestaw bełtów; podróżny plecak wraz z zapasem żywności

Rhaegrim
01-03-2015, 11:38
Jestem chętny.

Il Duce
01-03-2015, 11:39
Ja bardzo chętnie, tylko te dwie rasy?

Od MG

Można grać wszelkimi ze Skyrima po akceptacji MG, te dwie wymieniłem jako egzotyczne przykłady, a nie zamknięty katalog...

A to dobrze, trzeba będzie gierkę odpalić co by sobie rasy przypomnieć :D

sadam86
01-03-2015, 11:40
Hehe widzę, że już jestem zapisany, i dobrze:) dziś chyba nawet dam postać, tylko pytanie przygoda miejska czy w terenie?

Araven
01-03-2015, 11:47
Przygoda w terenie, w większości.

Postać na:

4 PL
5 Sztuczek
Umiejętności
1 na 5
2 na 4
3 na 3
4 na 2
5 na 1

I żadnych super broni, czy super pancerzy, podstawowy sprzęt.

Umiejętności dobierajcie rozważnie w pełnych regułach każda się liczy.
Aspekty postaci jak zwykle.

Il Duce
01-03-2015, 11:48
A ile kasy do wydania? Czy po prostu w granicach rozsądku?

Od MG
Olać kasę, sprzęt w miarę rozsądku, to dość doświadczeni najemnicy.
Musicie mi pomóc z Uniwersum bo słabo znam.

sadam86
01-03-2015, 11:50
Zaklepuję Khaita:) zaraz postać na PW pójdzie

Lwie Serce
01-03-2015, 11:54
Jestem chętny :)

Od MG
Dopisany

Araven
01-03-2015, 12:01
Postacie robicie sami, ja tylko sprawdzam czy nie oszukaliście MG. :cool:

Rhaegrim
01-03-2015, 12:04
Kiedy mniej więcej ta przygoda ma miejsce? Wydarzenia ze Skyrim? Czy wcześniej?

sadam86
01-03-2015, 12:08
Araven jak zaakceptujesz postać to dopiszę ekwipunek:)

Araven
01-03-2015, 12:19
Link obowiązkowy do obejrzenia: http://www.krysztalyczasu.pl/infusions/fusion_tube/view.php?cat_id=3&video_id=28&v=fFNc33OUIAM

Czas V część Skyrim przed rewoltą Gromowładnych chyba ( o ile taka była? a była?), coś mi tak świta. Kolega świetny MG to nam prowadził jak zagrał w Skyrima, a ja poprowadzę to teraz Wam, na bazie jego pomysłów. Czas az taki wązny nie jest a miejsce, będzie w Górach Jerallu początek

Khait sdama86 odesłany super.

Argonianin by się bardzo przydał dla klimatu, jakiś ochotnik? Ale jak nie będzie to trudno.

Lwie Serce
01-03-2015, 12:32
Deklaruję Argoniana ;)

Właśnie robię, niedługo prześlę.

Rhaegrim
01-03-2015, 12:48
To dzisiaj prześlę swojego Norda. Rewolta była po przegranej wojnie Imperium z Altmerskim Dominium. Skutkiem wojny było np. zakazanie wiary w Talosa ci było jedną z przyczyn powstania. Jak ktoś zna się bardziej na uniwersum to niech mnie poprawia.

sadam86
01-03-2015, 12:50
Najpierw była wojna z elfami, zakazanie wiary w Talosa i Konkordat bieli, trochę spokoju, i bunt gromowładnych potem, chcieli zrzucić władzę cesarza znad Skyrim

Frøya
01-03-2015, 12:56
Jest jeszcze miejsce? Jeżeli nie będziemy startować dzisiaj to mogę się przyłączyć. Wymagana jest dobra znajomość uniwersum? Bo z tym jest ciężko :D

sadam86
01-03-2015, 13:07
Co do miejsca to nie wiem, start to chyba gdzieś za tydzień dopiero, znajomości MG pisał zbytniej nie wymaga:)

Araven
01-03-2015, 13:11
Froya dołączona.
To jest przed rewoltą Gromowładnych dopiero knują, dla naszego PBF-a polityka to tło. Znacie się jako grupa najemników, poprzedni kontrakt wam wygasł, pracodawca zmarł.
Ruszymy w tygodniu najbliższym raczej bliżej czwartku. Dzoś postacoe poróbcie to kilkanaście minut do 30 minut.

Rekrutacja zamknięta.

Sadam86 zmieniam zgodnie z PW Umiejki.

sadam86
01-03-2015, 13:14
Ok, znikam na razie na obiad, za godzinę zajrzę:)

Il Duce
01-03-2015, 13:26
Wysłałem postać wraz z propozycją sztuczki

Araven
01-03-2015, 14:10
Zapoznam się mamy 4 postacie już, Froya musi zrobić.

Może do wieczora powstawiam z poprawkami Postacie do postu nr 1. Deklarujcie w Wiedźminie.

Araven
01-03-2015, 16:21
Kto nie dał opisu wyglądu jak niżej niech powstawia w tym temacie.

Wygląd: wysoki, dobrze zbudowany, lekko ciemna skóra ( typowa dla mieszkańców cesarstwa)
Wiek: 26
Wzrost: 1,78
Waga: 70 kg
Kolor oczu: zielone
Znaki szczególne: brak
Włosy: brunet, krótko ostrzyżony
Zbroja: kolczuga, hełm
Broń: miecz półtora-ręczny, duża dębowa tarcza
Ubiór: wełniane spodnie, dobrej jakości skórzane buty, solidny płaszcz wojskowy
Ekwipunek: standardowy zestaw podróżny, zapas żywności na parę dni, kości i karty do gry

Henryk5pio
02-03-2015, 20:27
@Araven, czy jest opcja aby jeszcze jeden mógł dołączyć do tego PBF-u? Czy już nie bardzo?

Jeśli bym się dostał, to to jest opis wyglądu mojej postaci - reszty nie pisałem, bo nie znam jeszcze tak dokładnie panującego tu systemu gry.


Rasa: Altmer (Elf Wysokiego Rodu)
Wygląd: wysoki, chudy, jasna - złocista skóra ( typowa dla mieszkańców Wysp Summerset)
Wiek: 125
Wzrost: 1,95
Waga: 90 kg
Kolor oczu: pomarańczowe
Znaki szczególne: pociągła twarz o wysoko rzeźbionych kościach policzkowych i migdałowym kształcie oczu
Włosy: krótko ostrzyżone, ulizane blond włosy i blond "hiszpańska" bródka (nie wiedziałem jak inaczej to opisać)
Zbroja: brak
Broń: elfi sztylet
Ubiór: czarna szata z kapturem, czarne - doskonałe - buty
Ekwipunek: butelka colloviańskiej brandy, bochenek chleba, srebrny pierścień z rubinem na palcu wskazującym prawej dłoni, 3 mikstury małego przywrócenia many

Araven
03-03-2015, 06:56
Ok w środę jak wrócę

Araven
09-03-2015, 13:28
Wolne miejsce jest w Narodzinach Legendy PBF-ie w Skyrim.

Jest postać Iana Cesarskiego do wzięcia ta Froyi (kusznik), ona rezygnuje ze względu na brak czasu. Można grać własną postacią le trzeba ja sobie zrobić z moją pomocą albo napisać mi dokładnie co to ma być to ew. zrobię ją ja.

Ian będzie albo NPC-em albo go odłączę od ekipy.

Lwie Serce
09-03-2015, 13:31
Znaczy się Froya rezygnuje z sesji całkowicie? Bo myślałem że dała Ci postać do poprowadzenia tak jak ja Virę, na jakiś czas do powrotu.

Il Duce
09-03-2015, 13:35
Skoro Froya ma nie grać to jestem za usunięciem postaci Jana z gry(niech go zeżre smok albo coś w ten deseń), chyba że ktoś będzie chciał ją przejąć. Nie za bardzo podoba mi się wizja postaci NPC, sadysty i rasisty w drużynie :P.

Araven
09-03-2015, 13:36
Zrozumiałem, że rezygnuje całkowicie z braku czasu. Ew Ian będzie NPC-em a ew. nowy Gracz zagra postacią własną.
Albo usunę całkiem, bo postać dość konfliktowa.

Henryk5pio
15-03-2015, 19:56
Araven kazał wkleić swoje stosunki do innych BG, więc wklejam ;D Mam tylko nadzieję, że tego nie pożałuję ;D
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ahdara Khadar (Sadam86) - mój Altmer ją lubi i jej ufa. Ma na to wpływ m.in. to, że Andhara nie jest wobec niego wroga, jak i też historia z Księżycami i Plagą, która dotknęła Khajitów, a którą Altmerzy pomogli zwalczyć. Golradir lubi ją tak z powodów osobistych jak i historyczno-kulturowych.

Inarix, średniozbrojny, argoniański wojownik (Lwie Serce) - mój Altmer chciałby mieć z nim lepsze relacje i jak tylko będzie to możliwe, to postara się do tego doprowadzić. Po pierwsze w relacjach Altmersko-Argoniańskich nie ma nic negatywnego, a jedyny powód jaszczurki, aby nie lubić Golradira jest to, że Dunmerowie (odrębny szczep Elfów) długo niewolili w Morrowind Argonian i Khajitów. Po drugie, polepszenie relacji z Inarixem jest na rękę Altmerowi, bo Harald i Silius najchętniej by go widzieli martwym.


Harald Svensonn (Rhaegrim) - jego nienawiść do Elfów budzi poważne zaniepokojenie Golradira, stara się on jednak balansować w relacjach z nim, chociaż nie powstrzymuje go to przed rzucaniem w rozmowach z nim cierpkich i ironicznych słów.

Silius Flavonius (Yourself) - wprawdzie twierdzi on, że "Nie bój się Golradirze, mimo że nienawidzę Twoich braci to swoją dotychczasową postawą nie dałeś podstaw do zakończenia Twojego żywota. Nie licz jednak na moją sympatię..." ale Golradir woli być ostrożny w stosunku do niego, w końcu nie wiadomo co temu Cesarskiemu najmicie strzeli do głowy - w końcu jego kręgosłup moralny jest wątpliwy.


***

Z tych powodów Altmerowi zależy na tym, aby mieć dobre relacje z Argonianinem i jak najlepsze z Khajitką - w razie czego będzie troje na dwóch ludzi, a nie dwóch ludzi i jaszczurka na Elfa i Khajitkę.

Araven
22-03-2015, 12:23
Rusza część II Skyrima, zaraz po pierwszej, nie będzie osobnego tematu.

Araven
23-03-2015, 09:52
Awans zrobiłem wszystkim poza Magiem, tu proponuję Magię na 6.
Uzyskasz Leczenie 6 pkt czyli 2 razy tyle co obecnie, gdzie 1 to Lekka, 2 punkty Średnia a 3 Poważna.

Silius
Masz eksperta w mieczu i 6 PD.
Proponuje jednak Walkę na 6 podnieść da to i do ataku i Obrony premię, a za jakiś czas kupisz Mistrza. Chwilowo Was obu awansowałem jak wyżej, w razie Waszych odmiennych koncepcji awansu zmienię to.

Il Duce
23-03-2015, 13:45
Racja, trochę wstyd bo zapomniałem sam jakie mam sztuczki :P. Tak jak zrobiłeś jest ok.

Henryk5pio
23-03-2015, 13:50
Zgadzam się na podniesienie samej Magii ogólnie o 6 :) A co to da względem pozostałych czarów?

Araven
23-03-2015, 16:02
Coś tam pozmieniałem w czarach, ew. jaki byś chciał nowy czar, musisz mi opisać dokałdne co ma robić. Wyślij ponownie, mimo, że wysyłałeś