PDA

Zobacz pełną wersję : Patche / DLC / FLC - dyskusje i spekulacje



Strony : [1] 2

Volomir
18-02-2015, 16:20
Ha! Nie ma jeszcze takiego tematu! A więc co obstawiacie jeśli chodzi o dodatki? Pewnie wprowadzą sporo frakcji, bo w tej chwili nie ma jakiejś dużej różnorodności. Osobiście widziałbym Brytanię jako pierwsze rozszerzenie. Potem pewnie dojdą jakieś wschodnie nacje albo coś około słowiańskiego.



Aktualnie wydane DLC:
+Przodkowie Wikingów (Goci, Jutowie i Danowie)
+Krew
+Długobrodzi (Longobardowie, Alemanowie i Burgundowie)
+Celtowie (Piktowie, Kaledonowie, Ebdani)
+Pustynne Imperia (Tanuchidzi, Aksum, Himjar)
+Ostatni Rzymianin (kampania z: Rzymską Ekspedycją, Frankami, Wizygotami, Ostrogotami, Wandalami)
+Era Karola Wielkiego (kampania z: Frankami, Duńczykami, Emiratem Kordoby, Asturią, Longobardami, Awarami, Westfalczykami, Mercją)
+Słowianie (Sklawinowie, Wenedowie, Antowie)

Aktualnie wydane FLC:
+Swebowie
+Biali Hunowie
+Reskin Alanów
+Lachmidzi
+Garamantowie

Arroyo
18-02-2015, 16:23
Najprawdopodobniej Słowianie pierwsi będą, z drugiej strony czuję, że dadzą jakieś nacje ze wschodu nowe. Jeśli to drugie to mam nadzieję, że do Rome II też wyjdzie takowe rozszerzenie.

Mitusonator
18-02-2015, 16:24
Może zrobię w ramach większego dodatku okres po upadku Zachodniego Rzymu jako takie preludium do Medieval III.

WaregWenedyjski
21-02-2015, 10:59
Culture packi:
- Słowianie (walnęli trzy plemiona obok siebie, nie wierzę w przypadek)
- Germanie (brakuje Burgundów i Alamanów)
- Celtowie (mogliby dać tylko Piktów i Ebdanów, a tu jeszcze Kaledonowie. Znowu nie wierzę w przypadek)
- Hordy (pałęta się ich parę po ziemiach niczyich)
- Wschodnie frakcje (żeb Sasanidzom nie było smutno)

Z kampanii:
- W króla Artura jakoś nie wierzę
- Charlemagne? why not.
- Powstanie Islamu (jednostki Sasamidów teraz wyglądają po ludzku, wcześniej dostaliśmy armię Proroka)
- Konstantyn Wielki też jest całkiem prawdopodobny.

Atar
21-02-2015, 13:41
Króla Artura raczej wypuszczą, w końcu CA to anglosaski krąg kulturowy :) Łatwe dla nich do zrobienia, relatywnie sporo źródeł, do tego sporo ulubionych przez CA z kategorii popkultura - filmy, powieści :) Ten DLC akurat by mnie bardzo cieszył, bo zawsze lubiłem klimat Dark Age w Brytanii.
Mam nadzieję, że wydadzą też DLC o wojnach Bizancjum vs Sasanidzi, format mógłby być podobny do DLC Romka 2 - Hannibal at the Gates, dwa potężne imperia + sojusznicy kurduple.

WaregWenedyjski
21-02-2015, 13:55
Myślę, że wojny Bizantyńsko - Sasanidzkie pojawią się właśnie w DLC o islamie, gdzie dżihadyści będą takim właśnie kurduplem.

Atar
21-02-2015, 14:15
W sumie może tak, ale wtedy musieliby mieć jakiś bonus do szerzenia religii Beduinów. Chyba, że zrobiliby islam jako Emergent Factions coś jak Mongołowie w Medieval 2. Mogłoby fajnie to wyjść, w pierwszym etapie tłuczesz się jako jedna z potęg (Sasanidzi albo Bizancjum), a tu w pewnym momencie zonk w postaci kilku armii arabskich.

WaregWenedyjski
23-02-2015, 18:25
Wykreślamy Germanów, ledwo zacząłem na poważnie kampanie Sasami, a już leci culture pack...

Shiroyasha
23-02-2015, 20:25
Podejrzewam, że w marcu pojawią się Słowianie lub Celtowie.

Atar
23-02-2015, 20:31
Mam nadzieję, że Celtowie szybko się pojawią, bo teraz mają rooster germański co psuje klimat podboju Brytanii Sasami.

Shiroyasha
23-02-2015, 20:49
Mam nadzieję, że Celtowie szybko się pojawią, bo teraz mają rooster germański co psuje klimat podboju Brytanii Sasami.
Fakt może do tego dorzucą jakiś grywalnych Brytów a Arturem na czele :D

Grogmir
23-02-2015, 20:50
Dlatego ja się z grą wstrzymuje do brytońskiego DLC. :p

Atar
23-02-2015, 20:57
Ja też z tego powodu powróciłem do moich ulubionych Sasanidów (choć troszkę za łatwo idzie na vh) i czekam Sasami na Arthur DLC. Swoją drogą w czasie kampanii Sasami w Brytanii, król Irlandii miał cechę "nienawiść do Sasanidów", a ilu on mógł ich w życiu widzieć, żyjąc na zielonej wyspie na drugim końcu świata:) Chyba się producentom pomieszało z Sasami, także liczę że ewentualne DLC poprawi cały klimat Brytanii.

WaregWenedyjski
25-02-2015, 09:29
Nope, grając Bizantyńczykami zobaczyłem, że padyszach nienawidzi Franków. Oni te traity losowo przydzielają. :(

Atar
25-02-2015, 19:34
No może padyszachowi w dzieciństwie krzywdę zrobił jakiś niewolnik frankijski :)
Trochę to słabe. Mogli by jednak dać jakiś filtr kulturowy, żeby przydzielało takie cechy wodzom wrogich nacji albo chociaż sąsiadującym, bo tak to trochę śmiesznie wychodzi.

KLAssurbanipal
26-02-2015, 12:06
Jeśli o chodzi o tych Sasanidów to nadal nie jest dobrze. Mają 2 unikatowe hełmy plus 2 germańskie. Wiele jednostek nadal wygląda po muzułmańsku np. perscy jeźdźcy w szmatach na głowach. Generałowie wyglądają jak z epoki kalifatu. Powinni mieć te hełmy z maskami co oficerowie i najsilniejsi katafrakci. Do tego brak bród, a u Sasanidów każdy komu rosła broda to ją nosił. Tu ma je ok. 30 % żołnierzy.
Nadal mi się nie podoba brak hełmów generalskich dla Rzymian. Dali Alamanom takie wysadzane kamieniami, a rzymscy generałowie nosili właśnie coś podobneo tylko z nosalem i napolicznikami. Mała różnorodność tunik rzymskich. N
Najgorzej wypadli Sarmaci. Alanowie są Germanami jak Wizygoci, Frankowie czy Wandalowie i różnią się od nich kilkoma jednostkami. Inni Sarmaci np. Roksolanowie są kopią Hunów i są skośnoocy. Żenada.
Germanie przed nowym DLC też są mało różnorodni. Nie dość że wiele jednostek to armie klonów to w dodatku wiele jednostek jest bardzo podobnych do siebie.
Co do Celtów to pewnie są kopiami Germanów póki nie wydadzą nowego DLC.

royal1410
26-02-2015, 12:26
Mam pytanko , gdzie znalezć roster nowego DLC germańskiego?

KLAssurbanipal
26-02-2015, 12:38
W miejscu "O tym DLC" wciśnij pod tekstem "czytaj wiecej" i będziesz miał szczegółowy opis zawartości - frakcje, jednostki itp.

http://store.steampowered.com/app/343460/

Atar
26-02-2015, 17:04
Jeśli o chodzi o tych Sasanidów to nadal nie jest dobrze. Mają 2 unikatowe hełmy plus 2 germańskie. Wiele jednostek nadal wygląda po muzułmańsku np. perscy jeźdźcy w szmatach na głowach. Generałowie wyglądają jak z epoki kalifatu. Powinni mieć te hełmy z maskami co oficerowie i najsilniejsi katafrakci. Do tego brak bród, a u Sasanidów każdy komu rosła broda to ją nosił. Tu ma je ok. 30 % żołnierzy.
Nadal mi się nie podoba brak hełmów generalskich dla Rzymian. Dali Alamanom takie wysadzane kamieniami, a rzymscy generałowie nosili właśnie coś podobneo tylko z nosalem i napolicznikami. Mała różnorodność tunik rzymskich. N
Najgorzej wypadli Sarmaci. Alanowie są Germanami jak Wizygoci, Frankowie czy Wandalowie i różnią się od nich kilkoma jednostkami. Inni Sarmaci np. Roksolanowie są kopią Hunów i są skośnoocy. Żenada.
Germanie przed nowym DLC też są mało różnorodni. Nie dość że wiele jednostek to armie klonów to w dodatku wiele jednostek jest bardzo podobnych do siebie.
Co do Celtów to pewnie są kopiami Germanów póki nie wydadzą nowego DLC.

Mnie najbardziej zastanawia brak u Sasanidów hełmów z osłoną kolczą twarzy, łatwe do zrobienia, często występowały w poprzednich częściach serii i nie byłoby problemu z brodami :)
Co do turbanów, z tego co pamiętam to do końca nie wiadomo kiedy się wykształciły, także jakieś formy zawojów mogą u Persów występować, choć może nie takie wyraźnie islamsko-arabskie, pewnie bardziej pasowałyby jakieś czapki frygijskie.
Tak jak piszesz niestety jednostki to klony, chociaż generalnie raczej ładnie wykonane. Mnie najbardziej drażni jednolitość malowania tarczy w obrębie jednego oddziału, zwłaszcza w nacjach barbarzyńskich. Niestety Celtowie mają rooster germański. W kwestii różnorodności producenci się za bardzo nie wysilili, no ale pewnie kolejne DLC albo mody to zmienią.

Samick
26-02-2015, 21:36
http://forums.totalwar.com/showthread.php/149787-What%E2%80%99s-next-for-DLC-Opinion-Poll-Inside!

FireFighter
26-02-2015, 22:46
Powie ktoś co się kryje pod powyższym linkiem? Jestem na służbie, korzystam z telefonu i nie mogę go otworzyć :)

Il Duce
26-02-2015, 22:52
Ankieta na oficjalnej stronie TW jakie ma być następne dlc(kampania,frakcje, itd.)

FireFighter
26-02-2015, 22:55
I są jakieś ciekawe propozycję?:)

Il Duce
26-02-2015, 23:00
Konkretnych propozycji nie ma, można głosować jedynie "sektorowo".

FireFighter
26-02-2015, 23:03
Rozumiem, dzięki :)

EvilDoom
27-02-2015, 11:41
Ja bym chętnie kupił dlc z wojnami Belizariusza. Szczególnie ciekawe byłyby jego wojny z Wandalami i Ostrogotami.

Arroyo
27-02-2015, 11:50
Ja oczywiście tradycyjnie czekam na DLC o Słowianach (przodkach), nacji Wschodu (być może i analogicznie do tego na DLC do Rome II) oraz na nacje Celtyckie. Powiedzmy sobie szczerze - i w R2 i w Attyli póki co zaniedbano nacje wschodnie i półwyspu arabskiego.

misiek1205
27-02-2015, 14:08
Jak już jesteśmy przy Słowianach, razi mnie to że armie Sklawenów czy jakoś tak na mapie kampanii wyglądają jak Hunowie. Co do zaniedbania wschodu, w Rome 2 jeszcze to ujdzie ale w Attyli już nie bardzo ze względu na tytuł a Hunowie to wschód.

Chaak
04-03-2015, 20:26
W dziale Romka był podobny temat, więc myślę, że Attila też może go dostać. Dyskutujemy tutaj na wszystkie tematy związane z patchami do tej odsłony gry.

Na start patchnotes pierwszej łatki:
http://wiki.totalwar.com/w/Update

jmj06pl
05-03-2015, 00:44
U mnie w końcu filmiki normalnie chodzą a nie klatkują jakby czkawki dostały. Zauważyłem też lepsza optymalizacja w bitwie, nie spada prędkość gry przy większych ilościach wojska. Nie udało mi się sprawdzić czy faktycznie dłużej wytrzymują barykady bo przeciwnik w bitwie złośliwie ich nie zaatakował :P i chyba ciut szybciej gra mi się ładuje, tak coś mi się zdaje, ale nadal jest ta drobna zawieszka po przejściu wszystkich frakcji, tuż przed wyświetleniem nowej i różnych informacji z tym związanych. To tyle jeśli chodzi o szybkie obserwacje na 20 minut gry.

Husarz_PL
05-03-2015, 01:16
Barykady dłużej wytrzymują - potwierdzam. Optymalizacja też poprawiona.

Gajusz Mariusz
05-03-2015, 07:01
A mnie wczorajszy patch w końcu odblokował grę i śmiga aż miło! :D Oby następny tego nie spaprał! :lol2:

PioterC
05-03-2015, 07:47
u mnie jeszcze dokładnie wszystkiego nie mogłem sprawdzić - ale: nie ma freezów na starcie nowej tury, z optymalizacją podczas bitew - mojemu biednemu lapkowi chyba nic nie pomoże :/ filmiki faktycznie jakby się nie zacinały teraz...

Volomir
05-03-2015, 08:09
Jak pisałem w innym temacie: lepsza optymalizacja bitew do tego nie mam tych ścinek przy przechodzeniu tury. I odnoszę wrażenie, że komp jest bardziej skłonny do zawierania paktów, umów handlowych i podpisywania pokoju.

PioterC
05-03-2015, 08:15
I odnoszę wrażenie, że komp jest bardziej skłonny do zawierania paktów, umów handlowych i podpisywania pokoju. cholera to u mnie na odwrót ;) coraz bardziej czerwono na około ;)

Chaak
05-03-2015, 08:31
Wiecie może, czy na stare savy zmiany też działają? Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.

Rorro
05-03-2015, 09:09
Raczej tak, na pewno takie zmiany jak zwiększona żywotność barykad, optymalizacja, zmniejszona długość tury AI, na starym savie zostały przez nas zauważone.

Volomir
05-03-2015, 10:14
cholera to u mnie na odwrót ;) coraz bardziej czerwono na około ;)

Gram teraz kampanie Longbeardami i od początku mam umowy, które potem przerodziły się w sojusze z tą nacją po lewo. Do tego z czasem doszedł sojusz z Sasami. Także lewa strona zabezpieczona. Z prawej strony mam pakty o nieagresji + parę podpitych prowincji. Także prawie cały teren wokół mam zielony i mam chyba 5 umów handlowych. Walczę tylko na południu z Łymianami i ich buntownikami. Dodam też, że któraś z nacji zaproponowała mi 1000 za podpisanie z nią pokoju ;)

PioterC
05-03-2015, 10:21
qrcze jak Wy to robicie? u mnie własnie wypowiedziała mi wojnę 6 frakcja... :/ żadnego sojusznika, żadnej umowy handlowej... nic... czerwono jak nie wiem... nie naruszam granic nikogo, spokojnie stoję w swoich miasteczkach i je rozbudowuję...

voitek
05-03-2015, 10:22
A kim ty w ogóle grasz?

PioterC
05-03-2015, 10:23
Ostrogoci...

Volomir
05-03-2015, 10:31
Nie wiem :p wiem, że jak grałem Sasami to bardzo długo ciągnęło się za mną wypowiedzenie wojny nacji, z którą miałem umowę handlową (w sensie wszedłem i zająłem bez pytanie w okresie "ochronnym"). Wtedy było ciężko. Jedna umowa handlowa, wszyscy na czerwono albo żółto. Jakoś się udało odbudować relacje ale nie były tak dobre jak teraz. Nauczyłem się przestrzegać umów. Jak wypowiadam wojnę to najpierw wypowiadam umowy itd.

Rorro
05-03-2015, 10:42
Na relacje dyplomatyczne wpływa wiele czynników, w panelu dyplomacji przy nastawieniu do Twojej nacji możesz sprawdzić szczegóły.

PioterC
05-03-2015, 12:12
jasna sprawa z tymi czynnikami... specjalnie rozpocząłem nową grę i teraz będę zwracał uwagę na dyplomację... zobaczymy jak to się będzie zmieniać...

Pampa
05-03-2015, 12:21
Dla Rzymu nic się nie zmieniło, cały czas wojny ze wszystkimi. Masakra.

PioterC
05-03-2015, 12:42
rozpocząłem nową kampanię Longobardami i póki co (kilkanaście tur) jest w miarę ok... Ci co mają pakty o nieagresji i umowy handlowe - to im przychylność rośnie albo stoi w miejscu... zobaczymy dalej...

moochaPL
05-03-2015, 21:20
Mam wrażenie, że po pierwszym patchu SI więcej przejmuje osad, niż zrzuca na nie atomówki, co jest oczywiście na plus. Dwa, jest bardziej aktywny dyplomatycznie, tak między sobą, jak i w stosunku do gracza.

Chaak
05-03-2015, 21:33
Poza przejmowaniem nawet za odbudowę się bierze:D. U mnie Galię i Iberię, które były spalone w większości AI zaczyna sobie od nowa zasiedlać. Do tego bezproblemowo zakończyłem sporą część wojen i często dostaję ofertę PONu, albo sojuszu.

PioterC
06-03-2015, 07:32
zgadza się... też rozpocząłem nową kampanię Longobardami (jak pisałem kilka postów powyżej) i rzeczywiście... dyplomacja jakby się ożywiła - zarówno ja mogę częściej coś nią wskórać, jak i otrzymuję różne oferty od SI... Ponadto SI między sobą też jakby więcej paktów i sojuszy zawiązywało... co do regionów - faktycznie mniej atomówek (Hunowie dalej niszczą sporo, ale to akurat jest poprawne), zaś SI nie robi tego tak często jak wcześniej i jakby częściej zasiedla zniszczone tereny...
Wczoraj się zdenerwowałem z tego powodu, bo ostatni region w mojej prowincji był zniszczony, zbierałem kasę na kolonizację, a tutaj przyszedł sobie taki jeden i mi go zasiedlił - dziad jeden...

Jeszcze jedno - czy u Was także SI lepiej broni swoich prowincji? Wczoraj miałem dwa przypadki, że SI ruszyło na wyprawę przeciwko innemu SI - wykorzystałem to, żeby zaatakować... W następnej turze SI zrezygnował z oblężenia i wrócił bronić swojego...

Gajusz Mariusz
06-03-2015, 07:33
zgadza się... też rozpocząłem nową kampanię Longobardami (jak pisałem kilka postów powyżej) i rzeczywiście... dyplomacja jakby się ożywiła - zarówno ja mogę częściej coś nią wskórać, jak i otrzymuję różne oferty od SI... Ponadto SI między sobą też jakby więcej paktów i sojuszy zawiązywało... co do regionów - faktycznie mniej atomówek (Hunowie dalej niszczą sporo, ale to akurat jest poprawne), zaś SI nie robi tego tak często jak wcześniej i jakby częściej zasiedla zniszczone tereny...
Wczoraj się zdenerwowałem z tego powodu, bo ostatni region w mojej prowincji był zniszczony, zbierałem kasę na kolonizację, a tutaj przyszedł sobie taki jeden i mi go zasiedlił - dziad jeden...

No nie dogodzisz... ;)

Ituriel32
06-03-2015, 08:45
Aż nabrałem ochoty na grę, bo pierwsze wrażenia były raczej średnie.

Samick
06-03-2015, 10:51
Spokojnie Ituriel, damy radę. Zrobimy Hunom jesień średniowiecza z rzyci.

Dyplomacja faktycznie ożywiła się. O wiele łatwiej jest teraz o mariaże niż to było wcześniej.

Volomir
06-03-2015, 12:06
Nie dogodzisz, no nie dogodzisz :P Ja tu sobie lecę, niszczę prowincje żeby potem je zasiedlić, a komp przybiega i podsiedla mnie... XD

jmj06pl
06-03-2015, 20:54
I jednak nie poprawili oblężeń a raczej tego co uważam że jest przesadzone. A chodzi mi oto że za bardzo lecą statystyki obrońcą jak się wioskę podpali. Naprawdę rozumiem spadek morale ale ni w ząb nie chwytam czemu obrażenia spadają. Wioska się pali okej chłopaki się denerwują i smutno im morale spada, ale nie zapomną jak się mieczem macha. Zrobiłem raz test i przy maksymalnych zniszczeniach wioski zauważyłem że kilku jednostko spadły obrażenia do ZERA (taka wartość była na karcie) czyli chłopaki mogły sobie machać i nic nie robili przeciwnikowi. Jak dla mnie gruba przesada i mam nadzieję że coś z tym zrobią i albo wyłączą obrażenia albo będą niższe kary.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
06-03-2015, 21:56
czyli chłopaki mogły sobie machać i nic nie robili przeciwnikowi.
Teoretycznie powinno tak być, ale wątpię żeby się to sprawdziło. W shogunie, w FoTSie, w trybie avatara miałem sytuację, że przeciwnik u najsłabszej jednostki strzelającej mającej bardzo niską celność, włączył skilla który zwiększa szybkostrzelność kosztem zmniejszonej celności i celność tej jednostki spadła do 0, a mimo to itak trafiała ona w mój oddział.

Pampa
06-03-2015, 22:10
Ogólnie z tym paleniem wioski to lipa, według mnie powinno żołnierzy to jeszcze bardziej zmotywować do walki i zemsty.

Samick
06-03-2015, 22:41
Walczyłeś kiedyś w płonącym mieście? Wysoka temperatura, dym, chaos, niebezpieczeństwo że coś się zawali, ścieżki śliskie od krwi i flaków. ;)

FireFighter
06-03-2015, 23:28
Widzicie? A Samick walczył w płonącym mieście :D


*********************
Podczas walki w mieście nie doświadczyłem tylko Pampy, który by chodził i mówił, że to wszystko lipa. ;)
S

jmj06pl
07-03-2015, 01:08
Teoretycznie powinno tak być, ale wątpię żeby się to sprawdziło. W shogunie, w FoTSie, w trybie avatara miałem sytuację, że przeciwnik u najsłabszej jednostki strzelającej mającej bardzo niską celność, włączył skilla który zwiększa szybkostrzelność kosztem zmniejszonej celności i celność tej jednostki spadła do 0, a mimo to itak trafiała ona w mój oddział.

Mnie się wydaje że właśnie tak działa, ostatnio jak dobywałem Rzymu całkowicie zniszczonemu to dwoma jednostkami pokonałem wrogiego generała tracąc tylko 1 człowieka. Przeprowadzę dziś po południu symulacje i zobaczymy jak będzie :)

Samick
07-03-2015, 01:39
Mogliby wrócić do starych statystyk pobitewnych. Bo teraz to nie wiadomo ile moi ludzie wybili, co zmusza mnie do samodzielnego obliczania. Niestety, podczas obrony w wmieście te zabójcze wieżyczki robią taką rzeźnię, że utrudnia to ocenę wartości garnizonu.

Il Duce
07-03-2015, 08:57
No wieżyczki to zdecydowana przesada. Odpuszczam sobie przez to większość oblężeń bo komputer ponosi mniejsze straty niż ja. Za to bronić się jest znacznie łatwiej.

FireFighter
07-03-2015, 08:58
Ja czekam aż te wieżyczki trochę osłabią, bo to co one robią przechodzi ludzkie pojęcie :)

misiek1205
07-03-2015, 09:41
Co do podpalania miast mogli by dodać wszystkim jednostką umiejętność która pozwoliłaby podpalać budynki obok których stoją, wtedy oblężenia były dużo ciekawsze i nie brałbym większości z nich z automatu. Powinno to wyglądać jak w filmie Troja, gdzie w miejscu dokąd dojdzie wojsko są pożary, ale to tylko moje marzenia.

A jeśli chodzi o wieżyczki to obecnie działają jak gniazda CKMów.

Il Duce
07-03-2015, 10:40
A do tego skuteczność podobna.... O ile wieżyczki w Rome 2 były za słabe i nie robiły kompletnie nic to tutaj to jest zdecydowane przegięcie.

Samick
07-03-2015, 10:42
To też tak być nie powinno, bo pożar powinien się samoistnie rozprzestrzeniać. Szczególnie przy dobrej pogodzie. Przy złej powinien powoli wygasać.

Pampa
07-03-2015, 10:44
W takim razie atakujący też powinni dostawać minusowe punkty. Nie walczylem jeszcze w płonacym mieście, ale rwczej obie strony powinny w takim razie być pokrzywdzone.

Samick
07-03-2015, 11:05
I tu jest wampir pogrzebany. Ponieważ stojąc za murami miejskimi jedyne co może Tobie przeszkadzać to dym, więc wymagałoby to od twórców stworzenia okręgów wokół pożarów i stopniowania minusów. Tutaj mnie wypunktowałeś, rzeczywiście kary powinny dotyczyć obu stron.

misiek1205
07-03-2015, 11:06
Albo obie pokrzywdzone albo żadna, było by sprawiedliwie. Ogień zależny od kierunku wiatru to by było coś, przypomniała mi się scena z chińskiego filmu nie pamiętam tytułu, gdzie strona z olbrzymią przewagą przegrała przez kierunek wiatru ich flota spłonęła jak suche liście.

Samick
07-03-2015, 11:27
Teoretycznie wiatr jest, przecież walczymy w różnych warunkach pogodowych, tylko ktoś musi to przekuć w praktykę. :)

Ituriel32
07-03-2015, 11:30
Już to widzę. Atakuje miasto dwoma oddziałami. Obrońca ma pełną armie i garnizon.
Ja patrzę z skąd wieje wiatr. Ustawiam z tamtej strony te odziały i podpalam. I fajczę na frytki wszystkich obrońców zanim opuszczą miasto.

Nie chcę czegoś takiego.

Pampa
07-03-2015, 11:38
Zastanawia mnie jedna rzecz, grając (Rzym... :|) w deszczu kawaleria jakimś cudem podpaliła moje miasto. Pytanie jak? Na 100% nie mieli łuczników ani balist.

Arroyo
07-03-2015, 11:55
Mnie zastanawia natomiast kwestia dyplomacji. Gram Sasanidami i mam wojnę z Himjarytami - sęk w tym, że ich jadę bez problemu, a jest napisane w dyplomacji, jakobym miał siły 3, a oni 7, a powinno być na odwrót. Ktoś wie, jak to wytłumaczyć? Jak nie, to zapewne to kolejna głupota CA, którą powinni naprawić w patchach.

Polemajos
07-03-2015, 12:03
Mi się zdaje,że im większa potęga twojego państwa to siła jest ,,mniejsza" w oknie dyplomacji,przykładowo grając Sasanidami jestem blisko osiągnięcia małego zwycięstwa i mam siłę 1.

Samick
07-03-2015, 12:06
Już to widzę. Atakuje miasto dwoma oddziałami. Obrońca ma pełną armie i garnizon.
Ja patrzę z skąd wieje wiatr. Ustawiam z tamtej strony te odziały i podpalam. I fajczę na frytki wszystkich obrońców zanim opuszczą miasto.

Nie chcę czegoś takiego.

Nie chodzi o zadawanie strat osobowych oddziałom, tylko o obniżenie ich wartości bojowej w pobliżu pożarów.


Zastanawia mnie jedna rzecz, grając (Rzym... :|) w deszczu kawaleria jakimś cudem podpaliła moje miasto. Pytanie jak? Na 100% nie mieli łuczników ani balist.

W S2 deszcze wpływał na niemoc używania płonących strzał. Widocznie panowie z CA zapomnieli o tym co sami wprowadzili. ;/


Mnie zastanawia natomiast kwestia dyplomacji. Gram Sasanidami i mam wojnę z Himjarytami - sęk w tym, że ich jadę bez problemu, a jest napisane w dyplomacji, jakobym miał siły 3, a oni 7, a powinno być na odwrót. Ktoś wie, jak to wytłumaczyć? Jak nie, to zapewne to kolejna głupota CA, którą powinni naprawić w patchach.

Dobrze jest. Jesteś trzecim pod względem siły państwem, oni siódmym. Też tak na początku myślałem, ale kazano mi spojrzeć na jakieś podrzędne jednoregionowe państewko z siłą 40. ;)

KLAssurbanipal
07-03-2015, 19:17
Ja liczę na DLC kampanię Króla Artura. Dlaczego? Dzięki temu jest szansa otrzymać unikatowe frakcje celtyckie. Obawiam się, że jeśli mielibyśmy otrzymać Celtów, jako faction pack, to dodaliby kilka unikatowych jednostek, a całokształt pozostałby nadal germański jak w przypadku DLC brodatych, gdzie mamy kilka nowych jednostek, a reszta to rostery bez żadnych zmian.
Liczę na całkowitą zmianę rosterów celtyckich i sarmackich (żeby nie były kopiuj/wklej Hunami z innym kolorem), ale obawiam się, ze na to można liczyć w modach.
Dziś mam wolny weekend. Moja druga połówka wyjechała, więc mam nadzieję, że samemu siedząc skończę wreszcie 2 reskiny pod Attylę i Rome 2.

Arroyo
07-03-2015, 20:02
Ja na DLC Słowian i właśnie jakiś nacji Wschodu. Ale też myślę, by dodano w którymś patchu dla graczy multiplayer tryb Każdy na każdego - brakuje mi tego trybu tym bardziej, że przy ETW zrezygnowano z niego, a przydałby się, by dodać powiew świeżości i zrobić naparzankę bez żadnej litości.

EDIT: I jeszcze czekam ewentualnie na DLC z Berberami. No i zastanawia mnie taka jedna rzecz. Gdzie są Awarowie? Czy w tym okresie oni żyli w Europie, czy dopiero szykowali się do najazdu? Bo ich coś wg mnie brakuje, a jedną z ich jednostek znajdujemy w rosterze Hunów.

jmj06pl
07-03-2015, 21:02
Jak zapowiedziałem tak zrobiłem a więc potestowałem co nieco. Spaliłem miasto na 77 % co obniża o 15 pkt morale, obronę wręcz i walkę wręcz. Stoczyłem 4 bitwy w tym samym mieście tymi samymi jednostkami. Obie armie użyły gockiego dowódcę z toporami (żeby były dokładnie takie same statystyki). W każdej bitwie wygrałem. Podaję statystyki ile komu żołnierzy po bitwie zostało:
I- Ja (92/120), ON (32/120)
II - Ja (82/120), ON (42/120)
III - Ja (99/120) ON (38/120)
IV - Ja (80/120) ON (26/120)
Przy nie podpalaniu i nie obniżeniu statystyk dwie bitwy wygrałem, dwie przegrałem straty szły w łeb w łeb, wygrywał ten kto dowódcę zabił.
Ponownie podaję komu ile żołnierzy zostało po bitwie:
I - Ja (36/120) ON (28/120)
II - Ja (22/120) ON (30/120)
II - Ja (28/120) ON (32/120)
IV - Ja (34/120) ON (25/120)
Podsumowując wystarczy spalić miasta do minimum 70% i statystyki obrońcy tak spadają że nie ma opcji żeby przegrać. Jak na mój gust to jest przesada to bo niestety bez wypadu nie da się sprawić by przeciwnik miasta nie podpalił to bardzo utrudnia obronę (a wiadomo że łatwiej ma ten co się broni i zawsze tak było). naprawdę uważam że jeśli już to niech morale spada ale nie inne statystyki.
A co do wież to zgadzam się z przedmówcami, w porównaniu do poprzednich gier to normalnie walą jak szkopy z MG42 na Omacha beach :) i ciekawe że najczęściej ich zdobycie kończy się jej zniszczeniem, tak jakby nie chciano ułatwić atakującym roboty. Tak w sumie myślę czy to jest taka rekompensata delikatna za ten spadek statów jak się miasto podpali. Nam spada ale za to wieże prują jak w kaczki. kto wiem może sobie tak to wykombinowali :)

Pampa
07-03-2015, 22:22
Tak tylko że na 20 strzał trafia tylko jedna. Te wieże są przydatne jak jest kupa wrogów.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
07-03-2015, 23:27
i ciekawe że najczęściej ich zdobycie kończy się jej zniszczeniem
Nie najczęściej tylko zawsze. Nie da się zdobyć wieży. A co do ich siły to mnie bardziej irytują niż pomagają. Często mam sytuację, że po odparciu ataku i rozbiciu kilku jednostek wroga, wieżyczki napierdzielają w uciekające niedobitki z takim rozrzutem, że większość strzał trafia w moje pobliskie oddziały. Raz straciłem w ten sposób przywódcę frakcji.

Nezahualcoyotl
08-03-2015, 17:03
Przez te wieze cala przyjemnosc z oblegania wrogich osad mi przeszla.Teraz bez balist ani rusz no chyba ze kogos rajcuje widok rzezi wlasnych oddzialow w przeciagu kilku minut :devil:.Ciekawe czy ktos pracuje nad patchem likwidujacym te pstrokate oznaczenia widoczne podczas bitew charakterystyczne dla poszczegolnych jednostek na frakcyjne banery?Symbole poszczegolnych panstw mimo wszystko sa bardziej klimatyczne od widoku lukow,mieczy,wloczni,etc...

Chaak
09-03-2015, 11:54
Awarowie to jakoś VI-VIIw. także raczej ich nie dostaniemy, chyba ze będzie jakieś DLC z kampanią w tym okresie (na co bardzo liczę). Poza tym Słowianie mieli by tam większą rolę:D.
Jako najbliższą dodatkową kampanię chciałbym coś, co naprawi Celtów w Brytanii. Przez ich obecny stan muszę się wstrzymać z moją saksońską kampanią, bo nie chcę bić Germanów na Wyspach. Najbardziej pasowało by coś o Królu Arturze, jak napisał KLA. Od siebie tylko dodam, że fajnie gdyby zrobili ją bliżej legendy (elementy magii, Święty Graal itp.) niż historii.

Arroyo
09-03-2015, 13:37
https://steamdb.info/app/325610/dlc/ Wg tego do Attyli będą z 5 DLC jeszcze. Wg mnie na 100% będzie Blood&Gore DLC.

Gajusz Mariusz
09-03-2015, 13:39
Ten DLC to mus! Byleby taki wzorem z R2 a nie z S2 bo tamten był przedobrzony...

szrama86
09-03-2015, 15:03
Mieli poprawić zawieszanie się gry w czasie skończonej tur komputera, a tu nagle pojawił się u mnie problem podczas gdy klikam automatyczne rozstrzyganie bitew. Obojętnie, którą z opcji kliknę to gra dostaje czasem nawet 1 min zawieszki. Muszę odczekać aż włączy się animacja walki z wynikiem.

Sprzęt mam dobry bo:

CPU: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz @ 4,5 GHz + Scythe Grand Kama Cross
MOBO: ASRock P67 Pro3 (B3)
GPU: Asus GTX 970 Strix
RAM: 2x4GB DDR3 Kingston HyperX 1600 MHz
HDD: Crucial MX100 256GB + WD Caviar 1TB Black
PSU: Corsair TX650W

Ale co z tego skoro dostaje takie zawieszki. Ktoś jeszcze tak samo jak ja ma? Dodam też że obojętnie czy mam podkręconego procka czy daje go na default ciągle to samo.

moochaPL
09-03-2015, 15:58
Nie mam nawet w połowie tak jak Ty, ale szczerze zapewniam, że bardzo bym chciał! Niestety moich rodziców nie stać na taki dobry sprzęt... :( :/ :I

Samick
09-03-2015, 17:03
To zostają cztery. Myślę że walną prasłowian, coś na wschodzie, minikampania o ostatecznym upadku Zachodu i może coś z Arturem?

Chaak
09-03-2015, 17:23
Ten ostateczny upadek jakoś mi nie leży. W to miejsce widziałbym kampanię Konstantyna Wielkiego i wojnę domową w, jeszcze nie podzielonym, Imperium. Poza tym, znając CA, trzeba się spodziewać jakiegoś unit packa.

Gajusz Mariusz
09-03-2015, 17:29
Praktycznie drugi dzień przygody z Attylą. Najbardziej rzuca się w oczy póki co ta skuteczność wieżyczek. Średnio na 230 strat przy szturmie, 190-200 tracę od ostrzału. Trochę przegięli...

KLAssurbanipal
09-03-2015, 19:13
Lista DLC jest za mała. Rome 2 miał 2 razy więcej.
5 DLC - campaign packi, unit packi, faction packi + blood
Wg tego mielibyśmy jeszcze 1-2 kampanie, 1-2 frakcyjne itp.
Sądzę, że będzie więcej. Na liście z przeciekami ze Stema były takie DLC pod RTW2 jak Boudyka, a nie było plemion bałkańskich i frakcji czarnomorskich. Zatem to nic nie znaczy.
Muszą być rozbudowane frakcje celtyckie, sarmackie (wierzę, ze nie będą dalej kopiami Hunów), słowiańskie, wschodnie, do tego ze 3 kampanie.

Volomir
09-03-2015, 20:04
Kurcze, te kampanie mnie nie przekonują... Wolałbym, żeby mi główną kampanię rozbudowali a nie jakieś małe kampanie w które zagram 4 razy i wrócę do wielkiej mapy.

Asuryan
09-03-2015, 23:19
Balisty, balisty i jeszcze raz balisty czy tam onagery, nie pamiętam już co jest w grze, Na samym początku najemne, później własne. Przy dwóch machinach na armię jeszcze żadna wieżyczka nie zdążyła do mnie wystrzelić podczas szturmu.

Asuryan
09-03-2015, 23:29
Ale małe kampanie mogą dawać unit packi do dużej. Tak jak Hannibal do głównej dał Syrakuzy i 2 plemiona Iberów.

jmj06pl
10-03-2015, 00:10
Balisty, balisty i jeszcze raz balisty czy tam onagery, nie pamiętam już co jest w grze, Na samym początku najemne, później własne. Przy dwóch machinach na armię jeszcze żadna wieżyczka nie zdążyła do mnie wystrzelić podczas szturmu.

Wiadomo że na oblężenia trza ciężki sprzęt targać, ja to nawet stworzyłem specjalną armię do zdobywania umocnionych miast, wyposażoną w artylerię i piechotę bez łuczników. lecz tak jak przegieli z spadkiem statów przy podpaleniu miasta, tak poszli w drugą stronę z wieżyczkami. Gram Alemanami a oni mają formację rzymskich dezerterów, fajni chłopacy do oblężeń bo mają testudo i mogą podejść pod ogniem do wyrwy nie tracą prawie w ogóle ludzi. Ale na wieżyczkach też była z nich masakra. Z dwóch oddziałów straciłem 95 ludzi zanim zdobyli strażnicę (początek mieli niezły ale im bliżej wieżyczki tym było gorzej), podczas gdy walki z żołnierzami broniącymi miasta straciłem tylko 25 ludzi. A podchodziłem pod tą wieżyczkę w formacji testudo na wprost także ładnie przyjmowali na tarczę pociski ale po paru strzałach zaczęła się masakra :(
Zdecydowanie wieżyczki i statystyki za podpalenie miasta do poprawy przy najbliższym patchu.

Gajusz Mariusz
10-03-2015, 00:38
Balisty, balisty i jeszcze raz balisty czy tam onagery, nie pamiętam już co jest w grze, Na samym początku najemne, później własne. Przy dwóch machinach na armię jeszcze żadna wieżyczka nie zdążyła do mnie wystrzelić podczas szturmu.

To się wie! ;) Każda moja armia/legion w Romku nie ruszała w pole bez 2-óch balist, ale jeszcze nie mogę rekrutować (a na najemników szkoda mi kasy;)) Więc to tylko kwestia czasu.xD

Samick
10-03-2015, 04:17
Na drewniane wieżyczki wystarczą płonące strzały u łuczników. za 40-50 chłopa w rozproszonej formacji masz święty spokój.

Bierz najemników. Ceny są niemal takie same w najmie i utrzymaniu.

jmj06pl
10-03-2015, 09:20
Na drewniane wieżyczki wystarczą płonące strzały u łuczników. za 40-50 chłopa w rozproszonej formacji masz święty spokój.

Bierz najemników. Ceny są niemal takie same w najmie i utrzymaniu.

gorzej tylko jak po drodze do celu tych wieżyczek jest kilka :P dlatego jeśli już to preferuje onagery sztuk dwa, z dystansu rozwalą co trza

Mariuszu
nie wiem jak grasz lub kim ale wystarczy pierwszy poziom stolarza (najpierw trza rzemieślnika wybudować) i możesz już rekrutować onagery. Acha oczywiście jeśli mnie teraz pamięć nie myli to trzeba odkryć coś w drzewku militarnym:p. Balisty to jeno Rzym i Alemanowie mają ale one się nie nadają do niszczenia budowli za bardzo, także tylko onagery :)

Gajusz Mariusz
10-03-2015, 11:48
jmj06pl (ale nik! :P) gram 35 turę pierwszej kampanii, po 5 turach prologu odpuściłem sobie więc się trochę motam w technologiach i szczególnie w zarządzaniu rodziną, ale powoli to ogarniam. Samick, faktycznie stać mnie na najem onagerów, :ok: ale jak tylko przysiądę do Attyli dziś wieczorem to poświęcę się rozpoznaniu drzewek technologii i rozwoju prowincji. Więc chyba od razu odblokuję onagery.

KLAssurbanipal
10-03-2015, 12:30
Tak, ale samodzielnych wyjdzie i tak mniej.
W sumie w Rome 2 jest ok. 15 kultur, w sensie że różnią się rosterami, wyglądem itp. Tutaj jest tylko 5 - Rzym, Germanie nordyccy, Germanie pozostali, Hunowie, Sasanidzi. Jeśli nie zrobią tych frakcji bardziej różnorodnie to rzeczywiście nie ma co dużo DLC takich samych faction packów robić. Zmiana Celtów i Słowian by różnili sie od Germanów i Sarmatów by różnili się od Hunów powinna być obowiązkowa. To kpina - Celtowie w hełmach wikingów.

Volomir
10-03-2015, 13:41
Jeśli to będzie tak jak piszecie, czyli mała kampania + nacje na mapie głównej to jestem jak najbardziej za!

Nezahualcoyotl
10-03-2015, 19:37
Nareszcie dyplomacja oraz samo AI zaczelo przejawiac pewne formy inteligencji a nie chaotycznego dzialania a raczej reagowania.Grajac Sasanidami jestem wielce zadowolony z likwidowania przez moje satrapie lokalnych buntow gdzies na glebokich tylach panstwa.Chetnie i ochoczo uczestnicza w wyprawach wojennych ku celom przeze mnie im wskazanym.
Natomiast prowadzac kampanie Cesarstwem Wschodniorzymskim musze przyznac ze Sasanidzi,z ktorymi jestem na noze,operuja nie pojedynczymi armiami lecz rzucaja 3-4 wliczajac w ten sklad swoje satrapie.Malo tego ataki sa skoordynowane w czasie i ida na minium dwie moje osady plus jeszcze jakas armia skierowana w glab kraju.Zatem ostatni patch pod wzgledem rozwoju AI jest dla mnie milym zaskoczeniem.
A wiezyczki dalej pluja tak samo w przeciwnika jak i w swoich ziomkow zawet kiedy ci juz sa w zwarciu :devil:.
Mam rowniez nadzieje ze kolejny patch uswiadomi Hunom ze szybciej jest sie przemieszczac bez balist ktore praktycznie mozna nabyc w kazdej dzielnicy.

jmj06pl
10-03-2015, 20:48
jmj06pl (ale nik! :P) gram 35 turę pierwszej kampanii, po 5 turach prologu odpuściłem sobie więc się trochę motam w technologiach i szczególnie w zarządzaniu rodziną, ale powoli to ogarniam. Samick, faktycznie stać mnie na najem onagerów, :ok: ale jak tylko przysiądę do Attyli dziś wieczorem to poświęcę się rozpoznaniu drzewek technologii i rozwoju prowincji. Więc chyba od razu odblokuję onagery.

To moje inicjały (jeszcze mam drugie imię ale zwykle nie podaję choć wiąże się z pewnym zwyczajem :) ) rok jego utworzenia i narodowość. Na początku go wykorzystywałem do strzelanek sieciowych i chciałem ułatwiać innym że ja tyż Polski :p
Ogarniaj, ogarniaj te drzewka bo się naprawdę przydają onagery w oblężeniach zwłaszcza jak nie chcesz czekać i budować wież, taranów i od razu do szturmu przystąpić (żeby straty spowodować u wroga w wyniku oblężenia to trzeba się nieco nastać :) ) i obowiązkowo do zniszczenia tych wież.
tak przy okazji to fajny bajer wprowadzili że miasta portowe mogą dłużej wytrzymać oblężenie jeśli się ich flotą nie zablokuje (co zgodne z prawdą, wszak można sie było zaopatrywać i dłużej trwać) a także to że mury są niszczone w trakcie trwania oblężenia czego nieco mi brakowało w pozostałych częściach a co jest logiczne bo wiadomo że podczas oblężeń bombardowano mury, kopano podkopy itp.

bebecho
12-03-2015, 08:54
Tak, ale samodzielnych wyjdzie i tak mniej.
W sumie w Rome 2 jest ok. 15 kultur, w sensie że różnią się rosterami, wyglądem itp. Tutaj jest tylko 5 - Rzym, Germanie nordyccy, Germanie pozostali, Hunowie, Sasanidzi.

Są jeszcze zrobieni -Arabo-Afrykanie którzy różnią się od siebie z 5 jednostkami. Podobno narzędzia do zrobienia Celtów już są w plikach. Też liczę na kampanię Artura ze względu na Celtów. Obstawiam też kampanijne DLC z Arabami bo mają już gotowe jednostki. Jeden unit pack - może najemnicy bo nie ma żadnych wyjątkowych i jedna paczka kultur oby Prasłownie. Może dorzucą jakąś frakcję za free jakichś nomadów czy coś ze wschodu. Miłoby było żeby przy tej okazji zrobili Sarmatów i naprawili Alanów.
Wracając do Prasłowian to nie mam pojęcia jak oni zrobią im jednostki. Pewnie wszystko wymyślą bo źródła historyczne nie są rozbudowane w tym temacie. Trochę pogrzebałem w internecie i informacje o Wenedach, Sklawinach i Antach są zdawkowe. Wenedowie to taki miks germańsko-nordycko-sarmacko-słowiański, a Antowie i Sklawini mają więcej związków ze wschodem i nomadami.

KLAssurbanipal
12-03-2015, 11:38
Arabo-Afrykanie jak to ująłeś wg mnie są tą samą grupą co Sasanidzi. Różnica w paru jednostkach jest taka jak różnice między frakcjami germańskimi np. Wizygoci, Frankowie, Wandalowie itp. W Rome 2 Arabowie różnili się całkowicie rosterem od Partów czy Persów, a do dziś nie doczekaliśmy się DLC arabsko-afrykańskiego. Tam były większe różnice w danej grupie np. hellenistyczna: Spartanie, Baktria, Marsylia - całkowicie inne rostery, a nie tylko kilka jednostek.
Co do narzędzi do Celtów... CA po prostu w plikach gry zostawiła część modeli i tekstur z Rome 2 np. Celtowie, hellenistyczni, Iberowie itp. Widocznie sami widzą, ze chałę odwalili i dalki elementy do poprawy. :D
Jednak zaczęło się już modowanie Attyli i będziemy mieli porządne mody zmieniające rostery frakcji. ;)

bebecho
12-03-2015, 12:09
Chodziło mi o to, że Afrykanie i Arabowie mają już swój zestaw jednostek, tyle że podobnych do siebie np.
Maurowie : http://www.honga.net/totalwar/attila/faction.php?l=pl&v=attila&f=att_fact_mauri&i=
Ghassanidzi: http://www.honga.net/totalwar/attila/faction.php?l=pl&v=attila&f=att_fact_ghassanids&i=

Widziałem Radiousowy mod, który dodaje już teraz prawie 100 nowych jednostek, do kampanii jak znalazł. Mnie bardziej interesuje multi i różnorodność frakcji, dlatego liczę na fajne DLC.

Nezahualcoyotl
12-03-2015, 22:42
No wiec wykrakalem i bedzie patch z banerami poszczegolnych frakcji:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?680493-Attila-Flags-of-factions-%28emblem-mod%29-Huns-released!

Arroyo
13-03-2015, 06:30
Ja czekam na to, aż w patchu poprawią sterowanie na polu bitwy, bo jak to jest możliwe, że świetny tryb sterowania jednostkami na polu bitwy z Rome II został tak spreparowany w Attyli, by po naciśnięciu strzałki w górę wszystkimi jednostkami różnego typu naraz psuło cały szyk, że np. piechota do walki w zwarciu i topory rozłażą się, tracąc swoistość szyku?!

Nezahualcoyotl
13-03-2015, 06:38
Jeśli po uszykowaniu w formacje poszczególnych oddziałów wojsko się Tobie rozłazi to masz psotnego buga.

Natomiast jeżeli nie zamykasz "na kłódkę" formacji to zacznij używać tej opcji.

Arroyo
13-03-2015, 06:49
Wiesz, przez tego buga (o dziwo nie tylko mnie on się pojawia) muszę bawić się w grupowanie jednostek - czego nienawidzę, choćby dlatego, że gram na multi tak, że nie jestem przystosowany do tego babola.

moochaPL
13-03-2015, 10:42
No wiec wykrakalem i bedzie patch z banerami poszczegolnych frakcji:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?680493-Attila-Flags-of-factions-%28emblem-mod%29-Huns-released!
Uściślając:
Do wszystkich - Kolega ma na myśli moda, a nie patch'a.
Korzystając z okazji, na obecną chwilę nie ma nawet szacunkowej daty wydania łaty numer dwa, choć to pewnie wyłącznie kwestia czasu.

Nezahualcoyotl
17-03-2015, 10:02
@moochaPL Dzięki za korektę.

Przydałby się patch umożliwiający szeregowanie jednostek w armii tak jak to miało miejsce we wcześniejszych grach.Czasem nie chce się człowiekowi rozgrywać ręcznie potyczki przeciwko kilku wrogim jednostkom a na automacie AI potrafi zlikwidować doświadczony oddział który jeszcze nie zdążył się wykurować.

szrama86
18-03-2015, 15:24
CA zapowiedziało nowego patch-a do gry.

http://wiki.totalwar.com/w/Tin_Isle_Mercenaries_Update

Ituriel32
18-03-2015, 17:00
Poczytałem i lista zmian mi się podoba.

moochaPL
18-03-2015, 17:45
Do pobrania w przyszłym tygodniu dnia bliżej nieokreślonego... Poprzedni wylazł we wtorek.

Pop517
18-03-2015, 18:28
Niestety nic o zbugowanym ofensywnym testudo:confused:

Barsa
18-03-2015, 20:47
chyba nigdy nie zacznę.... patch oraz nowe dlc, no cóż poczekam, ale ostatni raz.

moochaPL
19-03-2015, 20:25
Niestety nic o zbugowanym ofensywnym testudo:confused:
Co z nim nie tak, bo temat rzucił mi się w oczy na oficjalnym, ale się nie zagłębiałem?

voitek
19-03-2015, 20:40
No właśnie, co niby jest nie tak z ofensywnym testudo? Klikam i działa, jak podchodzą do przeciwnika to testudo przestaje działać i tak ma być. Ofensywne testudo służy tylko do przemieszczania się z osłoną.

Pop517
20-03-2015, 00:07
historia historią a gra grą nie po to dostali bonus do walki z piechotą, aby się wyłączał przy zetknięciu się czymkolwiek. Zapewniam, że Rzymska piechota od góry do dołu jest obecnie najsłabsza w grze.

Pampa
20-03-2015, 05:11
Najsłabsza? To chyba w inne gry graliśmy. Mi sie udało cała kampanię przejść na legio comitatenses i wlocznikach feoderati. Ta mieszanka miazdzyla każdą piechotę wroga.

Arroyo
20-03-2015, 08:06
Taa, to spróbuj zrobić test 1 jednostka Legio Comitatenses vs np. 1 jednostka królewskich huskarlów/szlachciców obwieszonych biżuterią. Od razu zauważysz, że mylisz się co do jednostki ;) A i osobno test włóczników tych z mistrzami włóczni jakiejkolwiek nacji barbarzyńskiej. Najlepsza to u Rzymu jest jednostka Palatinae Herculari. Ale i tak ulega ona np. Ludziom Godana czy lepszej ich wersji.

Pop517
20-03-2015, 09:54
Przeciw si to człowiek i samym cohors wygra.
Tu nawet nie chodzi o to, że dostają od Jutlandzkich rzeźników, którzy są piechotą szturmową.Problem jest dlatego, że rzymianie włącznie z herculani dostają w dupkę nawet od Saskiej straży przybocznej za 400 w murze tarcz.

william/kaszanka
20-03-2015, 10:54
Najsłabsza? To chyba w inne gry graliśmy. Mi sie udało cała kampanię przejść na legio comitatenses i wlocznikach feoderati. Ta mieszanka miazdzyla każdą piechotę wroga.

Hahahahahaha :D Przecież rzymska przegrywa z każdą, jak ktoś przegra Zachodnim Rzymem, chociaż heroika by dostał to wciąż się go szanuję, że próbuje cokolwiek ugrać tym czymś. Już nie mówiąc o piechocie szturmowej, lub lansjerach...

Testudo jest zbugowane tak jak Popo napisał

http://scr.hu/54y8/p96ug

Pampa
20-03-2015, 11:37
Cóż, mi się jakoś udało jak mówiłem kampanię wygrać bez większych problemów jeżeli chodzi o walki. Nie testuję 1 na 1 bo co mnieto obchodzi skoro takie bitwy nie mają miejsca? Według mnie jest w porządku wszystko.

bebecho
20-03-2015, 11:51
CA ma w zwyczaju nie pisać o wszystkich zmianach, może naprawili, a zapomnieli umieścić informację albo się wstydzą przyznać do tego buga ;)
Granie bitew w kampanii o niczym nie świadczy. Do kampanii wystarczy, że dana frakcja jest jako tako zbalansowana ma jazdę, strzelców i piechotę na przyzwoitym poziomie. Resztę załatwią umiejętności gracza i głupota kompa.
Siła danej frakcji wychodzi w grze z żywym graczem. Na tym paczu rządzą germanie i inne frakcje są przy nich słabe, a najgorszy jest Zachodni Rzym, który nie ma żadnych atutów, Ma gorszą jazdę, niepraktycznych strzelców i bardzo przeciętną piechotę, która miała być ich główną siłą.

Pampa
20-03-2015, 11:54
Dlatego mówię że nie narzekam bo multi obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. ;)

Gajusz Mariusz
20-03-2015, 11:58
A Rzym faktycznie miał już wtedy słabiutką piechotę...

bebecho
20-03-2015, 12:16
Przez takie właśnie podejście seria total war od czasu Shoguna 2 schodzi po równi pochyłej :) Tylko i wyłącznie dzięki świetnemu mp w Shogunie 2, Rome 2 sprzedało się tak dobrze. Rome 2 było pełne bugów i wykastrowane pod względem multi. Wiele osób zraziło się przez to do całej serii. Attila sprzedał się już tylko średnio i muszą wypuszczać szybko dlc. Także miłoby było gdyby CA zadbała na równi o graczy single jak i multi. Uważam że gracze single sami psują tą grę stawiają CA poprzeczkę bardzo nisko. Większość patrzy na otoczkę graficzną, krew i inne pierdoły, a nie na mechanikę gry, która przecież w głównym stopniu świadczy o miodności w grze.

Pampa
20-03-2015, 12:20
Pokaż mi dane, na potwierdznie Twoich słów. Z tego co widzę to tylko jakiś procent graczy gra w MP. :)

I tak jak Gajusz mówił, Rzym był wtedy SŁABY to i ma słabą piechotę i drogą w utrzymaniu co jest logiczne dla upadającego imperium. Ja szukam w grze osadzonej w czasach historycznych realizmu, a nie balansu. Jak chcę balansu to gram w Starcrafta II.

bebecho
20-03-2015, 12:20
A Rzym faktycznie miał już wtedy słabiutką piechotę...

Spoko, może być sobie słaba, dla multi ważne jest to, żeby była wtedy, wydajna, czyli odpowiednio tania:)

Pop517
20-03-2015, 12:30
Wielki strateg ze smyrny najwidoczniej nie zdaje sobie sprawy, że statystyki w multi są takie same jak w singlu i fakt, że Rzym był wtedy już słaby nie jest powodem aby miał jednostki warzywa.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

bebecho
20-03-2015, 12:37
Pokaż mi dane, na potwierdznie Twoich słów. Z tego co widzę to tylko jakiś procent graczy gra w MP. :)

Myślę że nikt nie robił takich zestawień. Wystarczy jednak spojrzeć na liczbę pokoi w nowych grach, jest ich malutko tak jak mówisz, w starszych grach z serii nawet teraz znajdziesz podobną liczbę pokoi.
Shogun 2 miał rozbudowany tryb mp: Awatara, tryb podboju, wojny klanowe, rozbudowane statystyki. Bez problemu w rok od premiery można był znaleźć rankigowe bitwy 2vs2 czy 3vs3. W chyba 9 ligach klanami zapełniała się mapa podboju. A w najlepszych klanach zgromadzonych, było po kilkudziesięciu graczy. Gra była kompletna, każdy miał coś dla siebie. Było sporo błędów jasne, ale rokowało to na fajną kontynuację. A tu klops Rome 2 bez niczego.
Też mogę napisać, że mam gdzieś grających w kampanię, że to nuda w której od 20 lat niewiele się zmieniło, a wygrywanie z kompem to jak bicie dziecka, ale tak nie napiszę, bo sam przez wiele lat od czasu Shoguna spędzałem z tą serią miłe chwile. Także szanujmy się nawzajem bo ta seria powinna się rozwijać, a nie podupadać.

Pampa
20-03-2015, 12:38
Wielki Strategoss (proszę o poprawne tytułowanie) zdaje sobie natomiast sprawę że mało go to obchodzi, i że dla niego gra jest dobra taka jaka jest.

Volomir
20-03-2015, 13:16
Trochę śmieszne to co piszecie, gracze MP ;) Oczekujecie balansu bo mutli. Spoko, ale dla mnie i podejrzewam, że większości graczy TW to kampania, a nie multi. I bardzo dobrze, że tam nie ma balansu! Nacje nie były "zbalansowane historycznie" i takie też powinny być w samej grze! Szczerze to nawet są za bardzo zbalansowane... Praktycznie każda nacja ma włóczników, cięższą piechotę, jazdę, łuczników itd. Każdym da się wystawić armię dobrą, wyrównaną pod każdym względem. I tak nie powinno być! Mam na dzieje, że to się zmieni bez względu na jęki graczy mp ;P

Pop517
20-03-2015, 13:25
Nie zachęcam cie do gry multiplayer, ale jako moderator tego działu chyba nie powinieneś twierdzić, że jakiś tryb tej gry cie nie obchodzi.

Ituriel32
20-03-2015, 13:31
Podoba mi się to co piszecie, serio, bawi mnie to okrutnie. Multi nie jest wrogiem kampanii ani graczy w nich grających, to uzupełnienie. Spokojnie dałoby się tak zrobić by oba tryby działały dobrze (da się zrobić by jednostki i nacje były zgodne z historią, miały koszta zgodne z jakością), tylko firmie się nie chce.

Dla mnie Attyla jest słaby, klimatyczne dno i nie chce mi się w niego grać. Multi mogło by mnie zachęcić do gry (i zakupu DLC po najwyższej cenie) tak jak to było w Romku2, ale tego nie robi.
Mam prawo wymagać jak najwyższej jakości od całego produktu jakim jest Attyla. Składa się na niego zarówno kampania dla pojedynczego gracza jak i multi w tym np. kampania we współpracy. To jak buty i sznurówki, elementy całości.

Pampa
20-03-2015, 13:33
A czemu nie mogę twierdzić? Wyrażać opinii mi nie wolno? Chyba czegoś nie wiem. Nie będę na siłę udawał że coś mnie rajcuje skoro to kłamstwo. W każdym bądź razie, popieram Vlomira, powinni właśnie tak zrobić. Albo niech dadzą oddzielne statystyki do SP i MP. Ale tak się raczej nie stanie.

Asuryan
20-03-2015, 13:54
I tak jak Gajusz mówił, Rzym był wtedy SŁABY to i ma słabą piechotę i drogą w utrzymaniu co jest logiczne dla upadającego imperium. Ja szukam w grze osadzonej w czasach historycznych realizmu, a nie balansu. Jak chcę balansu to gram w Starcrafta II.
Nic dodać nic ująć. Mnie z multi akurat interesuje tylko kampania i dla mnie jest dobrze tak jak jest. Reszta multi równie dobrze mogła by w ogóle w Attyli nie istnieć i byłbym z tej gry równie zadowolony co teraz.

bebecho
20-03-2015, 14:34
Widzę, że nie ma sensu prowadzić dyskusji, ponieważ część osób widzi tu tylko czubek własnego nosa. Dla nas balans jest istotny, wam w niczym nie przeszkadza. Naprawienie błędów jest w interesie nas wszystkich. Gram więcej w mp i widzę błędy, których nie dostrzega się grając kampanie, a wy zamiast skorzytać z tej wiedzy i cieszyć się, że dzięki temu coś w grze zmienia się na lepsze, staracie się zepchnąć nas na margines. Gra jest dla każdego też mam prawo wymagać żeby multi było coraz lepsze i bogatsze.

Volomir
20-03-2015, 14:37
Uła, teraz to dopiero zrobiło się wesoło ;)


Nie zachęcam cie do gry multiplayer, ale jako moderator tego działu chyba nie powinieneś twierdzić, że jakiś tryb tej gry cie nie obchodzi.

Eee? A co ma bycie moderatorem do własnego zdania? Ba! On nawet nie musi grać w Attile żeby być moderatorem działu. Przecież to się nie wyklucza.


Dla mnie Attyla jest słaby, klimatyczne dno i nie chce mi się w niego grać.

Uff dobrze, że to tylko Twoje zdanie! Jak można powiedzieć, że klimat to dno? CA udało się odwzorować klimat inwazji jak nigdy! Poza tym serio, dawno nie grałem w tak dobrą część TW. Jestem zadowolony, jak chyba większość graczy ;) Oczywiście pare spraw kuleje, ale bez przesady.


Widzę, że nie ma sensu prowadzić dyskusji, ponieważ część osób widzi tu tylko czubek własnego nosa. Dla nas balans jest istotny, wam w niczym nie przeszkadza. Naprawienie błędów jest w interesie nas wszystkich. Gram więcej w mp i widzę błędy, których nie dostrzega się grając kampanie, a wy zamiast skorzytać z tej wiedzy i cieszyć się, że dzięki temu coś w grze zmienia się na lepsze, staracie się zepchnąć nas na margines. Gra jest dla każdego też mam prawo wymagać żeby multi było coraz lepsze i bogatsze.

Mówisz o sobie? Napisaliśmy Ci czemu balans jest zbędny. Ty się skupiasz na multi, spoko, tylko TW to przede wszystkim kampania, zarówno dla graczy jak i CA, więc musisz się liczyć z tym, że twórcy skupią się na niej.

No i podtrzymuje: TW stoi kampanią, a nie multi. W sumie to CA nigdy tego nie ukrywało - nie mierzyli w bycie onlineową potęgą. Mutli to dodatek, który jest spoko - mógłby być lepszy, ale to w sumie o wszystkim można tak powiedzieć.

Barsa
20-03-2015, 14:38
Mimo, że dostałem kiedyś "nagrodę" Maniaka za multi, to popieram ludzi "kampanianych".... nie wierze, że poziom gry w multi miał duży wpływ na sprzedaż, multi to mała nisza, tak było i zawsze będzie.

Jednakże fajnie byłoby gdyby jakiś tam balans był zachowany w rosterach, tak jak choćby było w BI.... niby w starciach 1v1 było coś a'la papier, nożyce i kamień (np. topory zjadały Rzym), ale już w 2v2 czy 3v3 można było kombinować z każdą nacją. Wzorem jest dla mnie RTW I, gdzie można było tworzyć naprawdę wiele kombinacji... Rzym Zach. był słaby, ale po to jest kampania, żeby zrobić z niego mocarstwo, wiec mógłby i mieć lepsze jednostki po jakiś tam reformach czy czymś, dostępne w multi "od ręki".

Lecz na pewno na poczatku nie powinno być balansu... w ogóle to złe słowo, zastąpił bym je: urozmaiceniem.

Pampa
20-03-2015, 14:40
Właśnie że przeszkadza, bo psuje całą frajdę z gry kiedy każda nacja ma jakieś ,,kontry", lub jest sztucznie dopakowana. W ROme II było idealnie, mega słabi barbariani, praktycznie worki do bicia dla legionów Rzymian czyli zgodnie z historią. W związku z czym ta wizja ,,lepszego" jest wizją jak za Stalina i budowaniem ,,lepszego jutra" wbrew woli większości. :)

Asuryan
20-03-2015, 14:48
Dla mnie tez jakiś sztuczny ahistoryczny balans nie miał by sensu, tylko po to by zadowolić znikomą część graczy. Ale nie mam nic przeciwko temu, by multi miało inne statystyki od kampanii. Tak żeby i wilk był syty i owca cała :D

Lwie Serce
20-03-2015, 14:49
Tak się tylko wtrącę w kwestii balansu - w Medievalu 1 i 2 też mieliście balans, efektem była sytuacja w której byle żołdacy z włóczniami odpierali bez większych strat natarcia elitarnej jazdy, bo przecież jednym z założeń balansu jest bardzo mała skuteczność kawalerii w walce z włócznikami. ;)

Wprowadzanie balansu w grach takich jak Total War doprowadza do przedziwnych sytuacji, nierealnych wręcz. Jak jakaś frakcja nie miała katafraktów to należy jej dać dla balansu takowych lub wzmocnić inną jazdę dostępną dla niej by mogła im dorównać? Po co dokładać i tak ahistorycznej grze. ;)

Pop517
20-03-2015, 15:42
Widzę, że agora rozpoczęła krucjatę przeciw multiplayer po tym jak stwierdziłem, że pewna umiejętność nie działa;)

bebecho
20-03-2015, 17:47
Właśnie że przeszkadza, bo psuje całą frajdę z gry kiedy każda nacja ma jakieś ,,kontry", lub jest sztucznie dopakowana. W ROme II było idealnie, mega słabi barbariani, praktycznie worki do bicia dla legionów Rzymian czyli zgodnie z historią. W związku z czym ta wizja ,,lepszego" jest wizją jak za Stalina i budowaniem ,,lepszego jutra" wbrew woli większości. :)
Naprawienie błędów w grze, nie jest żadną wizją lepszego. Poza tym ktoś tu nie rozumie istoty balansu, w większości wystarczy zmienić koszty jednostek dla mp, nie ma to żadnego wpływu na singla, czasami zepsuta jest mechanika np. włócznie wygrywają z mieczami, albo jeden słoń zabija całą armię to nie jest normalne a tym bardziej "historyczne" wtedy są pacze i rebalanse, które obejmują całą grę.
To jasne, że gra jest nastawiona na singla i zawsze taka była, ale tryb mp jest od początku serii i też wymaga swojej uwagi, bo ma wiernych fanów.
Od kiedy w Rome 2 Rzymianie byli tak potężni, chyba graliśmy w inne gry, elitarna piechota barbarzyńców lała ich jak chciała.
Nie wiem skąd taka niechęć do mp i graczy w nią grających, jakieś traumatyczne przeżycia? Czasami warto zdjąć z głowy hełm i spojrzeć na świat z trochę szerszej perspektywy:) Zresztą chyba nie ma sensu strzępić języka, to nic nie zmieni, każdy zostanie przy swoim zdaniu, szczególnie wtedy gdy nie rozumie się racji drugiej strony.

Volomir
20-03-2015, 18:07
Czasami warto zdjąć z głowy hełm i spojrzeć na świat z trochę szerszej perspektywy:) Zresztą chyba nie ma sensu strzępić języka, to nic nie zmieni, każdy zostanie przy swoim zdaniu, szczególnie wtedy gdy nie rozumie się racji drugiej strony.

Dodam tylko, że najlepiej zacząć od siebie ;)

bebecho
20-03-2015, 18:28
Dodam tylko, że najlepiej zacząć od siebie ;)

Mój hełm zapewnia lepszą widoczność, chyba że przy szarży opadnie na oczy :D

william/kaszanka
20-03-2015, 19:34
Widzę że większość ustawiających 300 Spartan i nadziewaniu na nich hord Persów (tak graczy "kampanijnych) uważa, że jest to gra tylko pod kampanię. A szkoda bo MP jest miłą odskocznią od tego. Nie zauważacie błędów bo wygrać z kompem da się nawet Rzymem, w przeciwieństwie do MP, gdzie trzeba mieć jakieś umiejętności.

Pampa dobrze napisał, że oddzielne statystyki mogłyby dużo zmienić ale jak wiemy CA skupia się tylko na coraz to nowszych, płatnych DLC.

Lwie serce w Medku 2 włócznie nie miały szans z kawalerią, chyba o innej grze piszesz ;)

Pampa chodzą legendy, że narzekasz na multi od czasu, gdy nie przyjęto Cię do klanu. Może to zwykły zbieg okoliczności. Legendy rządzą się swoimi prawami ;)

Gajusz Mariusz
20-03-2015, 20:05
Powiem tak: kto pamięta moje wypowiedzi z Romka 2 to wie, ze jestem graczem single. DM/Arroyo ukazał mi multi na tyle atrakcyjnie, że mimo mojej nieobecności w swiecie multi już tak alergicznie nie reaguje na słowo: balans. Przewijająca się gdzieniegdzie w dzisiejszej dyskusji uwaga o odmiennych statystykach dla graczy multi i single jest najlepszym rozwiązaniem, a zarazem będącym jak gwiazda: trzeba ku niej się kierować, ale jej nie osiągniesz. Chyba że jestem zbytnim pesymistą w sprawie TW. Obserwowałem swego czasu mistrzostwa multi na R2. I taka mi się nasuwała myśl. Jak można wyłonić mistrza, gdy grają gracze innymi nacjami, a więc z innymi jednostkami, statami itd. To tak jakby szachiści grali różnymi wobec siebie figurami. Najlepszego można wybrać grając dokładnie tymi samymi nacjami (może nie dokładnie jednostkami). Jestem lepszy grając taką samą nacją, to jest coś. Wiem, trudno o takich samych zawodników. Dlatego różne, dowolne jednostki w obrębie tej samej nacji w określonym limicie kwoty. Nikt nie gra futbolistami rugby przeciw siatkarzom itd.... Oczywiście piszę o turniejach, a nie meczach indywidualnych graczy multi na co dzień.

Co do patcha: jestem wdzięczny za ostatni, gdyż od ręki cudownie odblokował mi grę, bo jakiś błąd 12 plików kompletnie mi ją blokował i ściąganie ich po sprawdzeniu spójności, zasysanie wszystkich sterowników i różne inne cuda na nic się zdały. Teraz śmiga na całego jak Romek 2 i mam zabawę na całego. Nie ocenię Attylę wyżej od Romka 2 jak nie oceniam BI wyżej od Romka. Klimat klasycznej starożytności zawsze mnie bardziej pociągał co nie znaczy że źle oceniam Attylę. Dopiero się wciągam i na końcową ocenę droga jeszcze daleka, szczególnie że zapowiadany patch nie jest ostatnim, nie jest jednym z ostatnich, co najwyżej ostatni z pierwszych dwóch ;).

Pozdrawiam obie strony barykady.

Pampa
20-03-2015, 20:08
Wut? Klan? To chyba bylo w 2008... albo nawet 2007... multi nie lubię klasycznie i to był krótki epizod. Proszę bardzo jak to żywe są rzeczy sprzed , bagatela, 7 lat. Kurcze ja rozumiem jakby to coś ważnego było ale dla mnie gra to tylko gra. :)

william/kaszanka
20-03-2015, 20:22
Jestem na forum bo to tylko gra i spędzenie wolnego czasu ;) W Polsce modne jest wyciąganie spraw sprzed lat, ale tutaj wchodzimy w politykę a jest to dziwny świat...;D

Może, gdyby balans lub kilka innych trybów było ciekawszych wciągnęło by Cię to ;)

( ͡º ͜ʖ ͡º)
20-03-2015, 20:41
Obserwowałem swego czasu mistrzostwa multi na R2. I taka mi się nasuwała myśl. Jak można wyłonić mistrza, gdy grają gracze innymi nacjami, a więc z innymi jednostkami, statami itd. To tak jakby szachiści grali różnymi wobec siebie figurami. Najlepszego można wybrać grając dokładnie tymi samymi nacjami (może nie dokładnie jednostkami). Jestem lepszy grając takimi samymi jednostkami, to jest coś.
Dobór armii i przewidywanie co może wziąć przeciwnik jest częścią gry, czasem nawet ważniejszą niż sama późniejsza rozgrywka. Często bitwa jest rozstrzygnięta zanim się rozpocznie.

Arroyo
20-03-2015, 20:44
Ludzie, wy tu już się kłócić powoli zaczynacie, a chyba nie o to w temacie chodzi, no nie?
Może lepiej od początku - zarówno singleplayer jak i multiplayer mają swoje plusy jak i minusy oraz swoje sceny. Jak Pampa słusznie zauważył lepiej by było zrobić 2 oddzielne balansy dla obu trybów, bo innego sensu nie byłoby, ale jak wszyscy wiemy CA ma zupełnie w poważaniu graczy multiplayer i wychodzi taki balans jak teraz w Rome II - wystarczy zajrzeć do działu multiplayer, by się dowiedzieć, jaka jest PRAWDA na temat nacji w Rome II i ogólnego balansu gry, podobnie jest też w Shogun 2. Zamiast tego wolą wydawać DLC, czyli popularną maszynę do zżynania pieniędzy. Pop słusznie zauważył, że Cesarstwo Zachodniorzymskie jest aktualnie (wg mnie zaraz po Sasanidach) najsłabszą nacją gry, co zresztą wiele razy dało się udowodnić np. przy bitwach na Czwartkach z Antykiem, na które zapraszam. Z drugiej strony nie rozumiem też waszej kłótni i co chwilowego gadania, że multi jest be i że "znajdźcie sobie życie" (swoją drogą cytat ten jednego z użytkowników tego forum zawsze rozwalał mnie ze śmiechu). Są gusta i guściki, nie da się ot tak nakłonić innej osoby do zmiany trybu - bo tak. Sam należę do graczy typowo multiplayer'owych, ale ile ja ostatnio na multi czasu poświęcam? Co najwyżej na 2-3 partyjki. Po prostu: chcesz poczuć klimat - weź single'a. Chcesz pograć ze znajomymi/poćwiczyć do turniejów/zagrać w coś co wymaga umiejętności na polu bitwy? Weź multi. Więc nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem i przerzucać się, co akurat jest lepsze, skoro oba tryby są zadowalające (fakt, multi w Attyli to nie jest takie cudo jak w Shogunie - mam na myśli tryb awatara, ale dla mnie wystarczy). Pax.

Gajusz Mariusz
20-03-2015, 20:52
Dobór armii i przewidywanie co może wziąć przeciwnik jest częścią gry, czasem nawet ważniejszą niż sama późniejsza rozgrywka. Często bitwa jest rozstrzygnięta zanim się rozpocznie.

Ponieważ jesteś aktualnym mistrzem w R2, więc wiesz co mówisz, a jednocześnie potwierdzasz moje wątpliwości w czerpaniu satysfakcji w graniu multi. Co innego dla fanu, co innego "o coś". W tym pierwszym przypadku wolna amerykanka-wszystko ok, w drugim zniechęca mnie. Jak nie chcę równowagi wyjściowej, truję o historyczności, jak chcę, truję o równych szansach wyjściowych. Szybciej mam tą pierwszą w kampanii (błagam, nie mówcie mi o falandze germańskiej ! :D) o drugiej trudno mówić w turniejach na multi.

bebecho
20-03-2015, 21:36
Obserwowałem swego czasu mistrzostwa multi na R2. I taka mi się nasuwała myśl. Jak można wyłonić mistrza, gdy grają gracze innymi nacjami, a więc z innymi jednostkami, statami itd. To tak jakby szachiści grali różnymi wobec siebie figurami. Najlepszego można wybrać grając dokładnie tymi samymi nacjami (może nie dokładnie jednostkami). Jestem lepszy grając taką samą nacją, to jest coś. Wiem, trudno o takich samych zawodników. Dlatego różne, dowolne jednostki w obrębie tej samej nacji w określonym limicie kwoty. Nikt nie gra futbolistami rugby przeciw siatkarzom itd.... Oczywiście piszę o turniejach, a nie meczach indywidualnych graczy multi na co dzień.

Właśnie ta nierównowaga dodaje bitwom smaku. Dobieranie frakcji, dobieranie i znajomość jednostek, próba przewidzenia tego co weźmie przeciwnik, już na tym etapie często można uzyskać przewagę, rzut oka na pole bitwy, zaplanowanie taktyki, manewry armią, wszytko to składa się na bitwy multi. Często lepszy gracz to nie ten, który szybko klika(to nie starcraft), tylko taki, który ma pomysł na bitwę, lepiej ją zaplanuje lub dobierze lepiej jednostki. Bitwą często rządzi też przypadek i zły balans, dlatego turnieje mają swoje zasady, a mecze składają się z kilku starć, żeby wynik był jak najbardziej sprawiedliwy. Mecze piłki nożnej są tu lepszym przykładem, nie wszyscy grają 4-4-2. Wszyscy grający w FM wiedzą o tym jak wiele zmiennych i wiele taktyk można zastosować. Piłkarze to też nie klony każdy ma swoje złe i dobre strony zupełnie jak jednostki z total warów. To porównanie jest chyba bardziej trafne:)

Gajusz Mariusz
20-03-2015, 22:32
Liczyłem że ktoś sięgnie za przykład piłki nożnej. Ktoś woli taką ilość włóczników, ktoś inny inną szermierzy. Ale to ten sam sport (nacja). A w multi mamy cos jak poznanie przeciwnika na 2 godziny przed meczem na lotnisku przed wylotem.... (w sensie turnieju). Super ciekawy byłby ten sport gdyby Brazylia dowiadywała się że gra z Urugwajem, a Argentyna z Peru w dniu meczu.

bebecho
21-03-2015, 00:13
Masz rację, to nie do końca to samo, choć z drugiej strony wiele by to nie zmieniło. Na mistrzostwach świata wiadomo wcześniej, z kim będzie się grało w grupach, na późniejszym etapie to już loteria, a taktykę i zawodników z określonej puli dobiera się pod konkretnych przeciwników. W gruncie rzeczy nie da się tego tak naprawdę przełożyć wprost na żadną prawdziwą dyscyplinę sportową. Ta gra rządzi się swoimi zasadami i jednym się podoba, a innym nie i trzeba to uszanować

Gajusz Mariusz
21-03-2015, 01:06
Masz rację, to nie do końca to samo, choć z drugiej strony wiele by to nie zmieniło. Na mistrzostwach świata wiadomo wcześniej, z kim będzie się grało w grupach, na późniejszym etapie to już loteria, a taktykę i zawodników z określonej puli dobiera się pod konkretnych przeciwników. W gruncie rzeczy nie da się tego tak naprawdę przełożyć wprost na żadną prawdziwą dyscyplinę sportową. Ta gra rządzi się swoimi zasadami i jednym się podoba, a innym nie i trzeba to uszanować

Powiedziałbym że faza losowania grup jest bardziej losową od fazy pucharowej. W tej ostatniej można już z grubsza liczyć na konkretną drużynę, choć oczywiście zdarzają się duże niespodzianki. Oczywiście masz rację że porównanie do konkretnej dyscypliny sportu nie jest do końca trafione. A ostatnie zdanie pozwoliłem sobie podkreślić jako dobre na zakończenie tej mini dyskusji. ;)

Asuryan
21-03-2015, 03:13
Nie zauważacie błędów bo wygrać z kompem da się nawet Rzymem, w przeciwieństwie do MP, gdzie trzeba mieć jakieś umiejętności.
Fakt, dlatego też moim ideałem jest kampania multi. I tam balans nie jest również potrzebny, co innego w pojedynczych bitwach. Idealnym więc rozwiązaniem były by osobne statystyki dla kampanii (obojetnie single cz multi), a osobne dla pojedynczych bitew multi.

moochaPL
25-03-2015, 23:00
Jak oceniacie drugi patch Panowie? Zaczynaliście od nowa kampanię? Ja tak zrobiłem, jak zawsze po łacie. Przede wszystkim wreszcie każdy może mieć wojnę z każdym, plemiona barbarzyńskie walczą już nie tylko z Cesarstwem, ale i między sobą. Nie rzucają się również, jak Reksio na szynkę, na gracza.
A wszystko to dzięki przebalansowaniu kary do stosunków dyplomatycznych z tytułu "wielka potęga". Nie dość, że od teraz jest ona dużo mniejsza, to jeszcze władcy dużo rzadziej posiadają cechę "nienawidzi innych imperiów". Nawet nie mogę teraz sprawdzić czy tak ona dokładnie brzmi, bo żaden pryncypał ze znanych mi państw jej nie posiada. ;)

Gajusz Mariusz
25-03-2015, 23:11
Ciekawe, czy zmienia już rozpoczęte. Jutro sam zobaczę.

Volomir
25-03-2015, 23:59
Coś w tym jest. Zacząłem kampanie celtami i Rzym bardzo długo stał prawie nieruszony, aż się zdziwiłem. Dopiero hordy rozruszały jego upadek.

Flavius Gregorius
26-03-2015, 06:48
Dwie sprawy, których wcześniej nie odnotowałem:
- w pierwszej turze Sasanidzi uderzyli na ERE, to chyba pierwszy raz w moich kampaniach, grał ich kilka
- po pojawieniu się Hunów Gepidzi stali się ich wasalami, sprawa jest o tyle dziwna, że Hunowie na razie dopiero przepędzili Bastaranów i nad Dunajem się nie pojawiali

Chaak
26-03-2015, 08:39
Hunowie zaczynają grę mając Gepidów jako wasali i jest tak od czasu premiery.

Gajusz Mariusz
26-03-2015, 09:46
Hmmm, po odpaleniu po patchu w rozpoczętej wcześniej kampanii Sasanidami spadły mi tak po prostu dochody o 10000 co turę. Nie utraciłem ani jednego regionu, partnera handlowego etc. Czyli zmienili wpływy z budynków, surowców, handlu lub z czegoś innego. Nie widzę innego logicznego wyjaśnienia. :hmm:

smooqu
26-03-2015, 11:20
A może masz jakiegoś moda który koliduje z nowym patchem? Ja musiałem wszystkie usunąć bo miałem parę problemów i np. nie wykrywało mi DLC z celtami.

Gajusz Mariusz
26-03-2015, 11:33
Nie mam żadnego moda. Nawet Romka mam czystego i pomyślę o modach dopiero wtedy, gdy nabiorę pewności że machnęli na niego ręką i już nie będzie żadnych patchy i DLC. A jak wiemy z Attylą to dopiero początek drogi. Z drugiej strony nie narzekam i tak mam dochodu z grubsza 25000 więc mnie to nie boli. Sasanidzi to spokojna kampania, napisałem o tej kasie bo stwierdziłem że to musi być powiązane z patchem, gdyż żadne wydarzenie w kampanii nawet nie sugerowało taki spadek dochodów.

Barsa
26-03-2015, 20:00
Najemnicy drożsi, w utrzymaniu jeszcze bardziej (już nie opłaca się ich trzymać), najemne onagery drogie jak cholera...

Rzym Zachodni z jednej strony ma zwiększone przychody na początku i to, o bagatela, ponad 1000... nie wiem tylko z czego to wynika, jednostki w utrzymaniu potaniały, ale chyba musiało coś być jeszcze przy budynkach kombinowane...

Zmieniona dyplomacja jeśli chodzi o relacje (m. in. mniej "nie lubi imperiów" i mniejsza kara za bycie dużym państwem), tutaj na plus na pewno...

Wydaje mi się też, że coś z ładem jest inaczej, trochę zmniejszyli przyrost niezadowolenia...

Gajusz Mariusz
27-03-2015, 00:22
Ok, odwołuję swoje poprzednie posty. Przestudiowałem mój przypadek i wyszło na to, że za ten dołek w moich dochodach odpowiada podrożenie utrzymania najemnych onagerów o kilkaset procent! :crazy: A że mam 8 armii po dwa onagery, w tym z 12 najemnych to wszystko się wyjaśnia. Ale że mam i tak kasy jak lodu + nabite doświadczenie w jednostkach, nie zamienię ich na onagery frakcyjne. ;)

Barsa
27-03-2015, 15:56
czy tylko u mnie onager do wynajęcia w Britannia Inferior nazywa się najemni topornicy celtyccy? :D

moochaPL
27-03-2015, 16:24
Topory mają pochowane w schowkach pod deską rozdzielczą onagera. ;)

Hipno
02-04-2015, 13:39
no i juz wiadomo jakie będzie kolejne dlc które wyjdzie 6 maja
A dokładnie to Slavic Culture Pack DLC
Graczom udostępnione zostaną trzy zupełnie nowe frakcje. Twórcy gry, począwszy od dzisiaj, co tydzień będą zapowiadać kolejną nację. Jako pierwsze ujawnione zostało plemię Wiślan. Oto, co na razie wiemy o nowej frakcji:

zostanie wprowadzona nowa religia - grając Wiślanami będzie można stawiać świątynie m.in. Peruna i Światowida;
zupełnie nowy roster jednostek (specjalizacja w ciężkiej jeździe, słabsza piechota);
przywódcą frakcji będzie Krakus

Gajusz Mariusz
02-04-2015, 14:00
Dzisiaj jest 2 IV.... :nunu:

voitek
02-04-2015, 15:14
no i juz wiadomo jakie będzie kolejne dlc które wyjdzie 6 maja
A dokładnie to Slavic Culture Pack DLC
Graczom udostępnione zostaną trzy zupełnie nowe frakcje. Twórcy gry, począwszy od dzisiaj, co tydzień będą zapowiadać kolejną nację. Jako pierwsze ujawnione zostało plemię Wiślan. Oto, co na razie wiemy o nowej frakcji:

zostanie wprowadzona nowa religia - grając Wiślanami będzie można stawiać świątynie m.in. Peruna i Światowida;
zupełnie nowy roster jednostek (specjalizacja w ciężkiej jeździe, słabsza piechota);
przywódcą frakcji będzie Krakus

http://www.reactiongifs.com/wp-content/uploads/2011/09/Weird_Science_Facepalm_01.gif

kysiol89
02-04-2015, 21:43
Najłatwiej można było rozpoznać, że to spóźniony żart prima aprilisowy po tym, że kolejne DLC miało ukazać się za w maju, podczas gdy najprawdopodobniej, przy uwzględnieniu dotychczasowego tempa, ukaże się ono w następnym tygodniu.

Grogmir
03-04-2015, 07:14
Hola hola! Żaden spóźniony! Na naszej stronie pojawił się 1 kwietnia. :p

Hipno
05-04-2015, 18:50
no tak ale ja to widziałem 2 kwietnia i nie wiedziałem że to był żart na 1 kwietnia i dlatego wrzuciłem to tutaj :P:P
a szkoda bo takie dlc było by ciekawe

deciusalexius
11-04-2015, 20:33
Nie wiem jak wiekszosc odbiorcow ale mnie interesuja jedynie dlc w postaci kampani historycznych, cos na wzor Hannibala, Cezara czy "Gniewu" Spartan.Jak dla mnie glowna podstawowa kampania jest niegrywalna(pisze z perspektywy zachodniego Rzymu) od strony historycznej.Zbyt wiele fantasy,za duzo alernatywnej wizji dziejowej.Czekam na jakies solidne dlc, np Rzymska Brytania po 410, wojna domowa miedzy Konstantynem a Honoriuszem, Hunowie w Galii, czy Rzym za rzadow Majoriana.
Co do Slowian i tym podobnych dlc nacji:moze lepiej skupic by sie na czasach Attyli konczac cala przygode na drugiej polowie V wieku...Slowianie wkraczaja dopiero na lamy historii na dobre na przelomie VI/VII wieku.Po prostu trzymac sie bardziej tematu w sensie merytorycznym bo gdyby sie uprzec, to nalezalo by zakonczyc ramy czasowe na czasach wczesnonormanskich-kiedy to na dobre zakonczyly sie wielkie migracje.Jak dla mnie podstawka gry jest jakos niezbalansowana pod katem poziomu ekonomii, reprezentuje wiele anachronizmow w zagadnieniach wojskowo-militarnych(legion w legionie to jakis nonsens) rozwoju miast(to raczej permamentna stagnacja, dekadencja czy wrecz regres z rozkladem struktur antycznych a nie rozwoj wiec utrzymanie sieci miejskiej na odpowiednim poziomie powinno wymagac pewnego wyczucia strategi i ekonomii)
No tak ale gra to gra a nie wyklad z historii-szkoda bo mi jednak brak realizmu i obiektywizmu

Volomir
12-04-2015, 08:40
To nie jest symulator... Gra ma dawać możliwość zmiany historii a nie podążania za nią.

Pampa
12-04-2015, 08:51
No i kto chciałby grać zachodnim rzymem skoro i tak byłby skazany z góry na porażkę?

deciusalexius
15-04-2015, 19:59
No i kto chciałby grać zachodnim rzymem skoro i tak byłby skazany z góry na porażkę?

Analogicznie do twojej wypowiedzi mozna by odniesc:"po co grac Kartagina, Seleucydami czy Ptolemeuszami skoro wiadomo jak sie skonczy gra..."
Pomiam aspekt rozrywkowy gry ale odpowiem w kontekscie historycznym.Otoz, Rzym wcale nie byl skazany na porazke od samego poczatku przyjmujac za rok 395.Mial dosc stabilne granice(poza Brytania i Illiria) mimo, ze oslabiony nic nie wskazywalo na symptomy konca.I gdyby na tronie nie zasiadali tacy nieudacznicy jak Honoriusz czy Walentynian a postacie takiej miary jak Awitus i Majorian w I pol V w. caly proces potoczyl by sie inaczej.Naturalnie "Roma Capta" z 410 r. wykazala pelna niemoc i nieudolnosc wladz centralnych chyba nie bardzo z reszta orientujacych sie w realiach ale przynajmniej do 420 r. Rzym zachowal pewien autorytet uznawany nawet przez najezdcow.Bardziej wojny domowe, glupia polityka dworu w Rawennie i ambicje poszczegolnych warlordow doprowadzily do tak zalosnego finalu. Bez tego nie bylo by Gotow w Italii, Wandalow w Afryce i innych udzielnych krolestw na obszarze bylego imperium.Temat dosc obszerny ale nie chce mi sie rozpisywac.

Nie dubluj postów w krótkim odstępie czasu używaj edycji
Sadam86

Volomir
15-04-2015, 20:02
Analogicznie do twojej wypowiedzi mozna by odniesc:"po co grac Kartagina, Seleucydami czy Ptolemeuszami skoro wiadomo jak sie skonczy gra..."

Tylko gdzie analogia do tego co napisał Pampa?

deciusalexius
15-04-2015, 20:06
To nie jest symulator... Gra ma dawać możliwość zmiany historii a nie podążania za nią.

Wlasnie, ze symulator daje opcje alternatywnych dziejow natomiast zaimplikowanie skryptow historycznych czyni z gry rzecz bardziej utylitarna posiadajaca wymiar rowniez edukacyjny.Ale nie bede dyskutowal bo mamy inne oczekiwania i zalozenia od produktu SEGI.

Volomir
16-04-2015, 10:34
Tak w ogóle dawno nie było informacji o nowych dlc :P Czyżby twórcy przygotowywali coś "większego"?

Polemajos
17-04-2015, 14:02
Zasadniczym problemem w Attyli z DLC jest niewielka ilość kultur w porównaniu z RTW2 - do wydania pozostały nacje pustynne (może rozdzielą na Arabów ,frakcje wschodnie i plemiona afrykańskie choć to co najwyżej 2 DLC ) ,plemiona Sarmackie ( naszych protoplastów podzielono na 3 nacje,przypadek ? Nie sądzę) i jeszcze nomadzi ze stepów Azji.Choć nie należy zapominać o unit packach i innych ,,zapychaczach".

Araven
17-04-2015, 14:53
Ja to bym Armenią chciał zagrać po rozbudowaniu jej puli rekrutacji. Też takimi Garamantami chętnie.

Volomir
17-04-2015, 15:09
Zasadniczym problemem w Attyli z DLC jest niewielka ilość kultur w porównaniu z RTW2 - do wydania pozostały nacje pustynne (może rozdzielą na Arabów ,frakcje wschodnie i plemiona afrykańskie choć to co najwyżej 2 DLC ) ,plemiona Sarmackie ( naszych protoplastów podzielono na 3 nacje,przypadek ? Nie sądzę) i jeszcze nomadzi ze stepów Azji.Choć nie należy zapominać o unit packach i innych ,,zapychaczach".

Tylko kogo rozumiesz przez protoplastów? Bo piszesz o Sarmatach i tutaj masz Alanów, Roxolanów i Jazygów, a naszymi protoplastami byli Słowianie czyli Sklaweni, Antowie i Wenedowie. Oczywiście dzisiaj uważa się, że te szlachecki przechwałki o sarmackim pochodzeniu nie są takie z dupy, ale jednak Słowianie są naszymi "bardziej" przodkami ;)

Nezahualcoyotl
17-04-2015, 17:24
Też takimi Garamantami chętnie.
Calkowicie sie z Toba zgadzam.Garamantowie,Getulia oraz Maurowie sa frakcjami bardziej interesujacymi od tych polozonych na Plw.Arabskim.Intersujace armie oraz zadziwiajaca lojalnosc(zwlaszcza pierwszych).Bedac moimi sojusznikami pofatygowali sie az w okolice Hafn(Scandza) zeby dokopac Anglowom(chyba poprawnie?).

Polemajos
17-04-2015, 18:25
Oczywiście nie chodziło mi o to , że Słowianie byli Sarmatami tylko można by połączyć w jakimś Dlc i Flc Sarmatów ze Słowianami.A propos nacji pustynnych to tacy Afrykańczycy nadają się ze swym oryginalnym rosterem oraz tym, że nie byli grywalni w R2 do Dlc .

Araven
17-04-2015, 18:31
Dokopać Anglom raczej. ;)

Mnie zaskoczyła Afryka, gram teraz na Bardzo trudnym Cesarstwem Zachodniorzymskim, się zbuntowali w Mauretanii powyżej 20 tury, potem ich podbiłem i uczyniłem marionetką. I skurczybyki mi z Afryki pomagali tępić barbarzyńców w Italii i na północ od niej, mimo wielu wypowiadanych mi wojen zawsze stawali po mojej stronie, a wiele razy się mogli z sojuszu ze mną wyślizgać i mi wbić nóż w plecy. Ważne są małżeństwa polityczne. Mam takie z nimi.

Garamantowie zaś nie zdradzili mnie, a na początku mogli mnie załatwić jak odpierałem hordy w Europie. Trochę się relacje popsuły jak ze Wschodnim Rzymem sojusz obronny zawiązałem, bo już w I turze sojusz zerwali wdchodni spryciarze. Czekam na Hunów, ale coś nie przychodzą, kilak razy pokój proponowali za kasę. Nudno teraz, liczę, ze zaatakują. Spacyfikowałem Maurów za atak na Afrykę.

Aksum też bym zagrał, ale mogli by im dać jakichś czarnoskórych wojowników, a nie samych Berberów.

Arroyo
21-04-2015, 18:00
http://forums.totalwar.com/showthread.php/154874-Blood-amp-Burning-Hotfix-Today
Patch fix dzisiejszy

Ituriel32
23-04-2015, 06:35
Ciekawe ile jeszcze wydadzą DLC do Attyli, skoro wypuścili filmik do TW:W.
Sam nie wiem czemu pytam skoro wywaliłem wodza Hunów z dysku.
W sumie nie podoba mi się to super szybkie tempo wydawania, powoli zaczyna przypominać to fify czy inne battlefieldy. Nie bardzo jest czas nacieszyć się grą.

Araven
23-04-2015, 06:55
Też jestem ciekawy. Ale Attyla już mi się nudzi, pochłania znacznie więcej czasu niż kampanie w Medka II na modach. Ale w jakieś DLC bym zagrał ciekawe jeszcze. Na razie go z dysku nie usunąłem.

Z innej bajki do zabijania agentów to kapłani są wg mnie najlepsi ze Zdradą. O wiele lepiej im to idzie u mnie niż szpiegom.

Scooter
27-04-2015, 16:06
Oddam klucz do DLC Viking , za 1000 golda do wot-a , jak ktoś zainteresowany to PW. Sorki że w tym temacie ale wydaje mi się właściwy , w końcu DLC do Attily.:-)

Nezahualcoyotl
29-04-2015, 16:29
Oddam klucz do DLC Viking , za 1000 golda do wot-a , jak ktoś zainteresowany to PW. Sorki że w tym temacie ale wydaje mi się właściwy , w końcu DLC do Attily.:-)
Bardziej wlasciwszy jest raczej ten ale to nie moja brocha:
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?278-Kupi%C4%99-Sprzedam

kysiol89
05-05-2015, 14:40
Jeszcze trochę i zacznę podejrzewać, że nie będzie więcej DLC :-D

Gajusz Mariusz
05-05-2015, 14:42
Będą, będą. Chyba po prostu zobaczyli, ze trochę z nimi przedobrzyli po premierze podstawki...

Arroyo
24-05-2015, 19:55
http://www.totalwar.org.pl/index.php/entries/view/4589
Ostatnio dokonywałem z Andrijem analizy odnośnie tego obrazka. Doszedłem do paru teorii związanych z DLC przyszłym:
I. Kampania Belizariusza w Italii - z tyłu posiadłość sugeruje nam rzymską budowę.
II. Okres Merowingów - strzelam, gdyż mogło by to być preludium do DLC z Arabami lub nacjami pustyni.
III. Tworzenie się państw w Hiszpanii z ludów gotyckich i Swebów - ten sam powód, co w II punkcie.
IV. Prawdopodobnie okres po upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego, czyli wiecie, Odoaker, te sprawy. Choć byłoby to dziwne ze względu na to, że mamy już bitwę historyczną o Rawennę.


PS. Kopiuję to, co w dyskusji ogólnej, bo pominięto rozmowę o tym DLC, a warto mniej więcej o tym podyskutować.

Andrij Marszałek
24-05-2015, 20:06
Punkt 1 i dalej do mniej więcej okresu bitwy pod Busta Gallorum

Shay Ruan
24-05-2015, 21:18
Ja bym Anglów chciał w DLC :C Nazwa robi swoje, mógłbym Anglie stworzyć xD

Polemajos
25-05-2015, 15:03
Oni się nadają bardziej do FLC,bo już nie ma żadnych nacji wokół ,które nadawały by się do paczki z nimi (Ci ,,Przodkowie Wikingów" i Długobrodzi są już w DLC)

Volomir
25-05-2015, 19:04
Hmm, najbardziej "medialna" wydaja mi się kampania Merowingów. Ale w sumie nie mam pojęcia o co może chodzić. Mamy biednego rolnika i zrujnowane włości. Czyli w sumie normalka jeśli chodzi o tamten okres ;) Chyba, że walną nową kampanię, nawiązującą do Karola Wielkiego konkretnie :P

PS: ale ja wierzę, że to zapowiedź Medievala 3

Nezahualcoyotl
26-05-2015, 21:12
Medieval3 jest bardziej aniżeli pewny.Myślę że nawet Warhammer jest swego rodzaju próbą generalną przed kolejną odsłoną serii TW(wszak w tym Uniwersum jest broń palna).Karol Wielki to za odległa epoka na Attylę ale Merowingowie załapują się na koniec okresu w grze.Chociaż diabli wiedzą jakie to nowe frakcje i jednostki by nam dali z taką kampanią.Już bym wolał DLC z frakcjami północnoafrykańskimi.Generalnie południe mapy zostało olane w dodatkach Attyli.
Pożyjemy to zobaczymy.

Arroyo
19-06-2015, 10:29
Uwaga - nowy Rally Point
http://wiki.totalwar.com/w/Rally_Podcast
Prawdopodobnie dostaniemy free LC ze Swebami i bitwą pod Darą ;)

Shay Ruan
19-06-2015, 14:49
Liczyłem na tych Anglów ;/ Ale swebów jakoś przeboleje.

Il Duce
19-06-2015, 17:55
No w końcu jakieś fajne FLC, i tak jest biednie póki co w porównaniu z Romkiem 2 ale małymi kroczkami idziemy do przodu.

KLAssurbanipal
19-06-2015, 18:36
Trochę biednie - kolejny klon Germanów. :)

Za to bitwa pod Darą (Belizariusz vs Sasanidzi) wskazuje, że kolejne DLC może skupi się na wschodzie... Oby. Dają tą bitwę bo stoczył ją Belizariusz - główny bohater nowego DLC, jednak nie ma jej na mapie zachodu z nowego DLC ze względu na wąski obszar nowej mapy. Może to ze strony CA delikatna wskazówka, że kolejne DLC to jakiś wschodni pack? kto wie.

Shay Ruan
19-06-2015, 18:46
Ogólnie mam wrażenie, że zarówno podstawowa gra jak i mody do tej części sie wolno rozwijają w porównaniu do Rome 2.

Arroyo
19-06-2015, 18:58
Trochę biednie - kolejny klon Germanów. :)

Za to bitwa pod Darą (Belizariusz vs Sasanidzi) wskazuje, że kolejne DLC może skupi się na wschodzie... Oby. Dają tą bitwę bo stoczył ją Belizariusz - główny bohater nowego DLC, jednak nie ma jej na mapie zachodu z nowego DLC ze względu na wąski obszar nowej mapy. Może to ze strony CA delikatna wskazówka, że kolejne DLC to jakiś wschodni pack? kto wie.

1. Rosteru od Swebów jeszcze nie ujawniono, więc Twój pierwszy argument to póki co niewiadoma.
2. Co do bitwy pod Darą - też niewiadoma. Dlaczego? Bo może to tylko być dlatego, że DLC z Belizariuszem wyszło. Pewnie skończy się na tej bitwie pod Darą. Chyba, że wyjdzie DLC z nacjami pustyni (tj. arabskimi). Ewentualnie Ci potomkowie Słowian.

KLAssurbanipal
19-06-2015, 19:07
Nie zrozum mnie dosłownie. Wiadomo, że każda grywalna frakcja różni się przynajmniej 2-3 jednostkami. Jednak chodziło mi o cały schemat frakcji germańskich, które są do siebie bardzo podobne. Jest między nimi mniejsza różnica niż między grywalnymi Hellenami w Rome 2. Chodzi o znużenie materiałem Germanów. Przydałoby się dać pierwszą grywalną frakcję pustynną lub drugą wschodnią.
A o bitwie pod Darą sam przecież napisałem, że to niewiadoma. To była tylko moja spekulacja i zarazem nadzieja, że to coś zwiastuje.
Czekam na takie DLC:
- Słowian,
- kultury Bliskiego Wschodu,
- frakcje pustynne
- poprawione frakcje sarmackie, żeby nie były kopiami Hunów i nie należały do rasy mongoloidalnej.

Nezahualcoyotl
19-06-2015, 19:14
Ewentualnie Ci potomkowie Słowian.
Raczej protoplaści ale do tych historycznych,czyli państwa Samona jest jeszcze stuletni przedział czasowy.Można co najwyżej liczyć na jakieś klony Antów gdyż to nawet czasy współczesne najnowszemu dodatkowi do Attyli.
Osobiście to juz mam powyżej uszu wszelkich nacji osadzonych w zachodniej Europie które praktycznie niewiele się róznią od siebie.Liczę na frakcje północnoafrykańskie.

Chaak
19-06-2015, 19:24
Swebowie nie będą się pewnie bardzo różnić od tego co już mają:
http://www.honga.net/totalwar/attila/faction.php?l=en&v=attila&f=att_fact_suebi&i=
Także frakcja nie wygląda ciekawie, jak na razie. Bardziej podeszliby mi np. Roksolanie, zwłaszcza że w ich kategorii (plemiona wędrowne) jest trochę pusto, a Swebowie będą piątą nacją w swojej.
Co do frakcji pustynnych i okołosłowiańskich to widzę je bardziej w paczkach po trzy niż jako FLC.

KLAssurbanipal
19-06-2015, 21:54
Swebom dadzą kilka nowych jednostek, na oko 3-7. Przed DLC Longbeards zanim Alemanowie, Longobardowie i Burgundowie byli grywalni też mieli podstawowy roster bez niczego unikatowego jak Swebowie.

Chaak
21-06-2015, 07:58
Wiadomo, że coś dostaną, ale i tak nie odmieni ich to zbytnio od reszty frakcji germańskich. CA powinno zacząć wrzucać nacje z inną kulturą, bo to co mamy do wyboru jest strasznie monotonne.

KLAssurbanipal
21-06-2015, 09:57
Dokładnie o tym piszę, że kolejny "klon". Nie mam na myśli klona w 100%, bo kilka jednostek ich odróżni, jednak te duże podobieństwo do siebie frakcji germańskich.
Nie wiem ile nam przyjdzie czekać na coś spoza "systemu", szczególnie coś ze wschodu czy pustyni. No i jeszcze kiedy poprawią tych Sarmatów? Mam nadzieję, że doczekamy się tych rzeczy i nie skupią się już tylko na Warhammerze. Rome 2 olali jak czekaliśmy na Attylę. Oby nie było powtórki.

Il Duce
21-06-2015, 10:00
Nie no pustynia to dla mnie pozycja wręcz obowiązkowa. W Rome 2 nic nam tam nie dali to niech chociaż tu ten region zapełnią.

KLAssurbanipal
21-06-2015, 10:05
Szkoda bo mogli dać już jedną z frakcji pustynnych w DLC Last Roman. Jednak wszystkie frakcje grywalne po staremu. Gdyby dali Berberów w tej kampanii to byliby też grywalni w głównej kampanii. Mam nadzieję, że to zamierzają ale przeciągają żeby były świeże DLC.

Il Duce
21-06-2015, 10:18
No właśnie,zupełnie nie rozumiem czemu nam nie dali którejś nacji pustynnej przy okazji premiery tego DLC,aż się prosiło o na przykład Maurów.

Gajusz Mariusz
21-06-2015, 10:23
Ogólnie mam wrażenie, że zarówno podstawowa gra jak i mody do tej części sie wolno rozwijają w porównaniu do Rome 2.

A ja to widzę tak: rzucili dużo szybciej po premierze kilka DLC niż w przypadku Romka co wyglądało trochę dziwnie i denerwująco jeżeli chodzi o zbiór kasy od fanów serii. Bez zbędnej ściemy - "wydajemy obciętą grę gdzie się da więc dokupuj kolego jak chcesz sensownie pograć" więc teraz mamy dla odmiany zastój (no, właściwie mieliśmy). O modach się nie wypowiadam.

Nezahualcoyotl
21-06-2015, 10:24
Może trzymają frakcje pustynne do kolejnego dodatku którymi mogły by być podboje arabskie ale to tylko moja prywatna zachcianka z małymi szansami na urzeczywistnienie przez CA.Mielibyśmy wówczas przynajmniej Bizancjum,Franków,Numidię,Aksum a nawet Wizygotów no i oczywiście rozszerzających islam Arabów.

Volomir
21-06-2015, 10:25
Może nie chce im się robić? :P Po moderach widać, że przygotowanie rosteru frakcji nie zajmuje dużo czasu. Do tego takie modowane rostery są przeładowane. Gdyby CA się chciało to by dopracowali to co jest, dodali parę jednostek i mieliby zarobek + zadowolenie graczy.
No ale, że Attyla jest tylko przejściówką to nie mamy co liczyć na wielkie DLC. Obawiam się, że to już będzie koniec. Jest masa rzeczy do dodania. Wschód, Afryka, Scytowie czy Słowianie... Wątpię żeby z tym coś zrobili.

Mam nadzieje, że Medievala tak nie zaniedbają i będą rozbudowywać go jako najlepszą część serii :v Koniecznie z 3 okresami jak w jedynce!

KLAssurbanipal
21-06-2015, 10:38
Wydaje mi się, że dodatek o powstaniu islamu raczej nie powstanie. Za duzo zmian do wprowadzenia wg mnie. Mogę się mylić. Jednak wolałbym pustynię z okresu przed islamem. Frakcje islamskie wg mnie to materiał już na MTW3, jednak liczę że po Warhammerze będzie XVI/XVII wiek.

Gajusz Mariusz
21-06-2015, 10:51
jednak liczę że po Warhammerze będzie XVI/XVII wiek.

He he, u nas to wraca jak bumerang :D

KLAssurbanipal
22-06-2015, 01:30
The Suebi

http://wiki.totalwar.com/images/7/75/Map_att_fact_suebi.png

(http://wiki.totalwar.com/w/File:Map_att_fact_suebi.png)

http://wiki.totalwar.com/images/thumb/a/a4/Suebi_flag.png/100px-Suebi_flag.png (http://wiki.totalwar.com/w/File:Suebi_flag.png)


A confederation of many small tribal groups who speak the same Germanic dialect, worship the same gods, and share an abiding interest in raiding their neighbours, the Suebi are an extremely warlike people. Warfare is all in Suebi society, with successful warriors rising to exalted, powerful positions within their tribes. To distinguish themselves from their slaves, Suebi freemen and warriors sport a topknot that adds to their height and generally fearsome appearance, known as the ‘Suebian knot’ was even more elaborate, making them clearly visible on the battlefield.


For many years the Suebi’s targets were the Celtic tribes across the Rhine, and then the Roman province of Gaul, once it became part of the Empire. Having fought against the Emperor Marcus Aurelius east of the Alps and been pushed back, the Suebi eventually joined the Alamanic tribal alliance during the 3rd century AD. This new confederation occupied the frontier region of Agri Decumates in the Black Forest – which is still known as Swabia to this day.
Now the Vandals and Alans have begun to migrate westwards, through Suebian territory – probably due to pressure from the savage, nomadic Huns - many Suebian tribes have joined their migration, crossing the River Rhine into northern Gaul to pillage its many wealthy Imperial cities. For many Suebi their destiny lies there, and the rich pickings of the so-called ‘civilised’ world are the spoils of their supremacy!

Ituriel32
22-06-2015, 06:35
Nowa darmowa nacja to zawsze plus, natomiast kolejni germanie pasują mi tak średnio. Dla mnie w sumie cała Attyla jest monotonna i jedna nowa nacja nie skłoni mnie nawet do odpalenia gry by ją przetestować.

Bez DLC z pustynią lub wschodem Attyla mnie nie zachęci bym w nią grał.

Volomir
22-06-2015, 12:59
No nie oczekujmy za wiele. Darmowa frakcja to zawsze fajna sprawa. Możemy jedynie liczyć, że jakieś pakiety kulturowe jeszcze się pojawią.

KLAssurbanipal
24-06-2015, 18:35
Oficjalne informacje odnośnie jutrzejszego patcha:



Additional free content This patch features two pieces of free content for all owners of Total War: ATTILA
New playable faction - The Suebi
The Suebi are now playable in the main campaign, custom and multiplayer battles. They are an extremely warlike people that look back on a long history of conflict with the Romans and other Germanic and Celtic tribes.
The arrival of the Huns and the ongoing migration of the Germanic tribes sees them pushed south beyond the Rhine and they start the game well within hostile territory, in the heart of Gaul with only a single army to their name. Their only option is to move forward, looting and pillaging as they go along, in the hope to find new and fertile lands further south and out of reach of Rome, Attila and his Hunnic hordes.
They boast the following faction traits and new units to aid them in their endeavours:
Faction traits:
Great Migrators


Growth: +250 when initiating a migration or resettling

Skilled migrators:


Horde building construction cost: -35%
-35% upkeep cost for 10 turns for any army that loots or sacks a settlement

New units:


Suebi Warriors – Tier I very heavy axe infantry
Suebi Oath Takers – Tier II heavy spear infantry
Suebi Champions – Tier II very heavy melee infantry
Suebi Nobles – Tier II medium melee cavalry (general unit)


The Battle of Dara
In this new historical battle you play as the legendary general Belisarius, the namesake of “The Last Roman” Campaign pack. With his back against a wall he was faced with a near impossible task – holding a settlement without finished fortifications against an army that outnumbered him two to one.
Instead of waiting for the Sassanids to attack the walls, the general instead deployed beyond the defensive perimeter. He instructed his men to dig deep trenches, constructed at sharp right angles, in front of the battles lines, with crossings between them to allow men, but not horses, to pass. Thanks to this the Romans were able to hold against the otherwise devastating Sassanid cavalry charge and eventually managed to beat the opposition.
With the victory at Dara, Belisarius earned his rightful spot in history as one of the greatest generals of his time. Only three years later he would lead the Roman Expedition to reconquer the Roman lands of old in Northern Africa and Italy. Can you step into his footsteps or will you be overwhelmed by the Sassanid tides?


Known Issues in this build – these issues will be hotfixed next week as a priority: In some cases:


A crash may occur if a player that does not own The Last Roman DLC attempts to join a multiplayer match hosted on The Last Roman Campaign Map.
Battle lighting may remain dark after the climate change events occur in The Last Roman campaign.



Technical and Performance Issues Battle


Fixed a battle AI crash caused by an incorrect settlement graph.
Fixed a rare crash that occurred when the AI tried to attack an enemy battle group but the last visible enemy battle group has moved out of the map's playable area.
Fixed a rare battle crash caused by incorrectly cached banner texture.
Improved compatibility for shadows and HDR effects on certain graphics cards.

Campaign


Fixed a variety of Campaign AI lock-ups.
Fixed some Campaign AI lock ups caused by armies /navies being unable to exit zones of control.
Fixed a Save Game crash on Mac.
Performance improvements for Campaign AI Siege logic.
Improved Campaign AI reinforcement logic.

General


Shogun: Total War and Medieval: Total War have been added to the Launcher.



Gameplay Improvements Battle


Updated AI formation-groups to avoid having big gaps between units with smaller unit sizes.
Reduced voice-over audio repeating itself in short succession when placing units under AI control in battles.
Upgraded the appearance of some metal unit parts.

Campaign


Subject dilemmas now happen more frequently with Celtic factions in Celts Culture Pack DLC.
Changed the building construction requirements for the Eastern and Western Roman Empires’ Divine Triumph victory conditions in the Grand Campaign, in order to remove buildings that couldn’t be constructed by those factions or which are made obsolete by later techs. These changes will require starting a new campaign to take effect.
Celtic Warlord unit for the Caledonians in the Celts Culture Pack is now Celtic Warlord to Noble Archers to Royal Archers.
Updated Celtic Mercenaries’ unit-specific bonuses in Celts Culture Pack DLC.
The Burgundians Divine Triumph objective to construct a Warlord's Castle is now clearer. This previously said Warlord's Keep.
A progression blocker in the Prologue has been fixed, where the player placed their faction into a migration as instructed to, but became blocked by the Huns sieging the player’s final garrisoned settlement.
Added more bonuses for completing the Hostile Dispute subject dilemmas in the *Ostrogoths campaign in Grand Campaign mode.
Changed some prologue advice text to match the audio.



Usability Improvements Battle


Improved the arm / sleeve models of Celts units on low graphics settings and at low Level of Detail.
Roman units that are levied by a non-Roman player’s faction will no longer be invisible during battles.
Fixed vomiting animations for javelin riders and javelin infantry units when Blood & Burning DLC is enabled.
Fixed a bug where marching music would sometimes play based on the distance between the two opposing armies, whether they were marching or not.
Localised the Map Marker tool-tip when using telestration in multiplayer battles.
Shields will no longer pop in an out of place when pike units change stance between being in a pike line to combat ready.
Fixed missing textures on some tower ships on Mac versions of the game (e.g. Castled Dromon Warships)

Campaign


Changed tool-tip on Balance of Power bar from "outnumbered" to "overpowered", as this is more accurate.
Fixed the missing / invisible campaign character model for Ollam Ri in Picts campaign in Celts Culture Pack DLC.
Changed a male assassination animation on the Campaign map from a stab to a slash, to look better with decapitation when Blood & Burning DLC is enabled.
General attribute descriptions are no longer being shown for agents in the Character Details panel.
The text on the tool-tip for snow immunity ability no longer repeats itself within the same tool-tip.
Some event messages will no longer appear twice in the Event window / queue.
Integrity icon tool-tip on the Force Details panel is now localised.
Text is no longer cut off in the header of the integrity bar tooltip in the unit details panel in Campaign.
Improved scrolling functionality on the Event Feed in campaign when using filters.

General


Added some missing character skills icons & technologies in the Encyclopaedia.
Added missing text to the Experience level 6 section of the Experience and Integrity page in the Encyclopaedia in Spanish.
Music now loops in the credits instead of finishing before the end.
Added some missing text (saying "Priest") on an Agent Recruitable tool-tip in non-English languages.
The spy skill Artisan now displays the correct text for Level 1 & 2 in the Encyclopaedia in Czech.
The word Fertility is now translated on the Horde Army Panel in campaign modes.



Balancing Changes Spears


Spearmen are now more effective against cavalry. They have also received a defence boost to help them hold the line.

Fatigue


Fatigue system was re-balanced so it allows more offensive gameplay.
Melee attacks should now be scale better, and melee defence now has no penalty at all.

Cavalry


Cavalry HP has been altered with the following values:
Very Light Cavalry: HP increased from 75 to 110
Light Cavalry: HP increased from 90 to 110
Medium Cavalry: HP increased from 105 to 125
Heavy Cavalry: HP unchanged (still 135)
Very Heavy Cavalry: HP unchanged (still 165)



Cavalry charge speeds were readjusted so heavy cavalry will have a harder time catching light skirmisher cavalry
Cavalry masses were re-adjusted so they still deal approximately the same damage to infantry
Royal Lancers' cost was increased
Sword and Axe cavalry cost was decreased by 20-30

Infantry


1-handed axes have been given a slight boost to their bonus against infantry.
Spear units have been given a melee defence boost.
Increased the weight of 2-handed units with heavier armour to Heavy.
Decreased Uar Warriors melee attack by 10.
Cohor and Legio units have been given a small melee defence boost.

Bows


Elite units now deal more damage with their bows.

Mounted Units


Mounted javelin units now have Parthian shot (can fire 360 degrees while moving).
All lances have been given a bonus ‘vs large’ boost to speed up cavalry fights beyond the charge.

Other


Increased bracing bonuses on formations.

Garrisons


Religious buildings will no longer provide garrisons; their units were spread out on others.
Garrison readjustments (impacts Multiplayer Campaigns as well).



Assembly Kit

When launching TED, the default climate is now set to a valid climate.
Added default textures groups that are more valid.
Fixed a bug where the climate map would generate using the wrong climate (not the one selected).
Fixed several objects not processing correctly into game after being placed in the tile.
Rubble cs2 files now process correctly.
Improved custom-made map sharing in multiplayer.

Arroyo
24-06-2015, 19:01
Co do tego patcha (jak i całej reszty) nie interesuje mnie, co w kampanii będzie, a co w bitwach i co widzę? HP jazdy ma być zwiększone? Bez zwiększenia kosztów jednostki będzie kicha. Co dalej - koszty królewskich lansjerów w górę? Powinni raczej osłabić ich staty.
Boże, czy ja dobrze widzę danie konnym oszczepnikom "Partyjskiego strzału" i wzmocnienie strzelców elitarnych? Ta gra idzie coraz bardziej w stronę Shoguna 2, a to źle wróży. Niech lepiej dodadzą w końcu przodków Słowian i nacje pustynne...

Volomir
25-06-2015, 14:46
A mnie interesuje kiedy będzie ten patch... Dzisiaj, dzisiaj! Powinien wchodzić o normalnej porze - czyli o jakiejś 1 w nocy, tak by każdy mógł go sobie ściągnąć po południu :P

Nezahualcoyotl
25-06-2015, 21:52
W Rome oraz Medieval2 statystyk jednostek w porównaniu z Rome2 i Attyla było co kot napłakał a człowiek instynktownie wiedział kogo ma brać do sieczki w zależności czy grał na single czy multi.Teraz to trzeba być jakimś księgowym albo bankierem żeby to wszystko ogarnąć :rolleyes:.

Shay Ruan
25-06-2015, 23:25
Nie ma tak źle z tymi statystykami. Po roku moge grać w niemiecką wersje gry i mniej więcej wiem co gdzie będzie xD

Araven
26-06-2015, 06:41
Na razie patch mi się podoba, poprawa statystyk wstępnie ok, ale za mało grałem by w pełni to ocenić. Za to optymalizacja mocno poprawiona tury trwają mi około 20 sekund a było około minuty na początku. Zobaczymy jak dalej, ale jestem zadowolony. Za wiele nie pograłem, nie mam teraz czasu.

JulekCezary
03-07-2015, 16:57
Dzisiaj Attila znowu pobiera mi jakiś Patch, wie ktoś o co chodzi?

LEGION
15-07-2015, 00:20
A ja myślę, że będzie jeszcze jedna kampania do Attyli. Pudełkowa! Coś jak Rome II Emperor's Edition. :cool:

szwejk
16-07-2015, 10:08
Może kampanie Juliana Apostaty?:cool: Ale to trochę wcześniejszy okres.

KLAssurbanipal
17-07-2015, 08:46
W pudełkową może nie ma co liczyć, ale raczej nie poprzestali na DLC. Podejrzewam, że jeszcze będzie co najmniej jedna kampania i 2-3 culture packi. Przynajmniej mam taką nadzieję. :)

Myrkull
08-10-2015, 09:48
Prawdopodobnie znaleziono pliki do nowego DLC. Tym razem będzie to kampania o Karolu Wielkim: http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?150963-New-DLC-leaked&p=2053661759#post2053661759
Nie zakładam osobnego tematu, jako że informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

marko1805
08-10-2015, 11:10
Jeśli to prawda , to pewnikiem możemy się spodziewać kolejnej odsłony historycznego TW osadzonego w wiekach średnich. Po blamażu z Rome II i zdaje się nie najlepszej sprzedażny Attyli, trzeba sięgnąć po popularny okres wśród graczy.

Ituriel32
08-10-2015, 11:24
W sumie sam nie wiem czy to info mi się podoba. Z jednej strony ciekawi mnie okres a z drugiej mówię nie dla Attyli i dlc do niej.
Przy czym wieki średnie wolałbym już w dużej osobnej grze i zawsze można zrobić jeszcze jakieś dlc do Roma2, w końcu Numidia czeka.

Myrkull
08-10-2015, 11:27
Jeśli to prawda , to pewnikiem możemy się spodziewać kolejnej odsłony historycznego TW osadzonego w wiekach średnich. Po blamażu z Rome II i zdaje się nie najlepszej sprzedażny Attyli, trzeba sięgnąć po popularny okres wśród graczy.
Trochę za szybko wyciągnięty wniosek. Oddzielna kampania do Attyli, która w dodatku nie będzie zawierać nawet pełnej wersji mapy z kampanii głównej, nie jest przecież automatycznie pomostem do nowego Medievala. Na razie po prostu dostaniemy Mroczne Wieki w bardzo okrojonej wersji.

kysiol89
08-10-2015, 15:50
Hah! Przewidziałem! Szkoda tylko, że tak okrojona. Mogli rozciągnąć na tereny bizantyjsko - arabskie i Europę wschodnią. No cóż, szkoda.

Myrkull
08-10-2015, 17:43
No trochę szkoda, fajnie byłoby zagrać Polanami, albo judaistycznym imperium Chazarów.

Nezahualcoyotl
08-10-2015, 17:50
Trochę za szybko wyciągnięty wniosek. Oddzielna kampania do Attyli, która w dodatku nie będzie zawierać nawet pełnej wersji mapy z kampanii głównej, nie jest przecież automatycznie pomostem do nowego Medievala. Na razie po prostu dostaniemy Mroczne Wieki w bardzo okrojonej wersji.
Patrząc na zamieszczony wykaz regionów oraz frakcji mapa raczej będzie identyczna jak w głównej kampanii a na pewno większa od tej z "The last man".Mamy do czynienia w dodatku karolińskim z całym wachlarzem księstewek wyspiarskich na obszarze obecnej Wielkiej Brytanii,Duńczyków (Płw.Jutlandzki),Chorwatów oraz Czechów i Morawian(Europa Środkowa).
Kingdom of Ailech
Duchy of Alemannia
Kingdom of Alt Clut
Angria
Duchy of Aquitane
Kingdom of Asturias
Avars
Taifa of Badajoz
Taifa of Barcelona
Duchy of Bavaria
Duchy of Benevento
Bohemia
Kingdom of Brittany
Duchy of Burgundy
Kingdom of Carloman
Kingdom of Charlemagne
Kingdom of Connachta
Emirate of Cordoba
Duchy of Croatia
Kingdom of the Danes
Eastphalia
Duchy of Frisia
Duchy of Gascony
Kingdom of Glywysing
Emirate of Granada
Kingdom of Gwynedd
Kingdom of Kent
Kingdom of Leinster
Kingdom of the Lombards
Kingdom of Mercia
Kingdom of Munster
Nordalbingia
Kingdom of Northumbria
Obodrite
Duchy of Pamplona
Papal States
Kingdom of the Picts
Kingdom of Powys
Duchy of Provence
Avar Rebels
Christian Rebels
English Rebels
Frankish Rebels
Irish Rebels
Italian Rebels
Muslim Rebels
Pictish Rebels
Roman Rebels
Saxon Rebels
Slavic Rebels
Spanish Rebels
Viking Rebels
Welsh Rebels
Avar Separatists
Christian Separatists
English Separatists
Frankish Separatists
Gallacian Separatists
Irish Separatists
Italian Separatists
Muslim Separatists
Pictish Separatists
Roman Separatists
Saxon Separatists
Slavic Separatists
Viking Separatists
Welsh Separatists
Taifa of Sevilla
Theme of Sicily
Duchy of Spoleto
Taifa of Toledo
Kingdom of Ulaid
Taifa of Valencia
Republic of Venice
Kingdom of Wessex
Westphalia
Wilzi
Taifa of Zaragoza

cha_reg_al_andalus_almeria
cha_reg_al_andalus_cordoba
cha_reg_al_andalus_jaen
cha_reg_alemannia_basel
cha_reg_alemannia_chur
cha_reg_alemannia_konstanz
cha_reg_angria_buraburg
cha_reg_angria_erfurt
cha_reg_angria_paderborn
cha_reg_austrasia_aachen
cha_reg_austrasia_metz
cha_reg_austrasia_trier
cha_reg_bavaria_augsburg
cha_reg_bavaria_passau
cha_reg_bavaria_regensburg
cha_reg_benevento_bari
cha_reg_benevento_benevento
cha_reg_benevento_salerno
cha_reg_bohemia_dresden
cha_reg_bohemia_iglau
cha_reg_bohemia_praha
cha_reg_brittany_quimper
cha_reg_brittany_st_malo
cha_reg_brittany_vannes
cha_reg_burgundy_geneve
cha_reg_burgundy_grenoble
cha_reg_burgundy_lyon
cha_reg_calabria_kroton
cha_reg_calabria_region
cha_reg_calabria_taranto
cha_reg_carinthia_lorch
cha_reg_carinthia_salzburg
cha_reg_carinthia_wien
cha_reg_croatia_jadra
cha_reg_croatia_ptuj
cha_reg_croatia_sisak
cha_reg_east_aquitaine_arvernis
cha_reg_east_aquitaine_autun
cha_reg_east_aquitaine_rodez
cha_reg_east_neustria_amiens
cha_reg_east_neustria_reims
cha_reg_east_neustria_troyes
cha_reg_eastphalia_halberstadt
cha_reg_eastphalia_hildesheim
cha_reg_eastphalia_magdeburg
cha_reg_exarchate_ancona
cha_reg_exarchate_bologna
cha_reg_exarchate_ravenna
cha_reg_france_chatres
cha_reg_france_paris
cha_reg_france_tours
cha_reg_franconia_frankfurt
cha_reg_franconia_hallstadt
cha_reg_franconia_wurzburg
cha_reg_frisia_boulogne
cha_reg_frisia_ghent
cha_reg_frisia_utrecht
cha_reg_friuli_aquileia
cha_reg_friuli_venezia
cha_reg_friuli_verona
cha_reg_gallicia_lugo
cha_reg_gallicia_oviedo
cha_reg_gallicia_santiago
cha_reg_gascony_agen
cha_reg_gascony_bayonne
cha_reg_gascony_bordeaux
cha_reg_gharb_al_anadalus_beja
cha_reg_gharb_al_anadalus_cadiz
cha_reg_gharb_al_anadalus_seville
cha_reg_jutland_aarhus
cha_reg_jutland_hedeby
cha_reg_jutland_ribe
cha_reg_leon_leon
cha_reg_leon_santander
cha_reg_leon_valladoid
cha_reg_lombardy_genova
cha_reg_lombardy_pavia
cha_reg_lombardy_pisa
cha_reg_marca_hispanica_barcelona
cha_reg_marca_hispanica_girona
cha_reg_marca_hispanica_tarragona
cha_reg_marca_inferior_braga
cha_reg_marca_inferior_coimbra
cha_reg_marca_inferior_lisbon
cha_reg_marca_media_caceres
cha_reg_marca_media_merida
cha_reg_marca_media_salamanca
cha_reg_mercia_chester
cha_reg_mercia_lichfield
cha_reg_mercia_lincoln
cha_reg_moravia_mosaburg
cha_reg_moravia_nitra
cha_reg_moravia_savaria
cha_reg_munster_cashel
cha_reg_munster_cork
cha_reg_munster_dublin
cha_reg_navarre_pamplona
cha_reg_navarre_saragossa
cha_reg_navarre_tudela
cha_reg_northumbria_bamburgh
cha_reg_northumbria_streonshalh
cha_reg_northumbria_york
cha_reg_obodrites_havelberg
cha_reg_obodrites_rerik
cha_reg_obodrites_stargard
cha_reg_pannonia_cibakhaza
cha_reg_pannonia_kaposvar
cha_reg_pannonia_szeged
cha_reg_pictland_dumbarton
cha_reg_pictland_rhynie
cha_reg_pictland_scone
cha_reg_provence_arles
cha_reg_provence_marseille
cha_reg_provence_nice
cha_reg_rome_roma
cha_reg_rome_siena
cha_reg_rome_spoleto
cha_reg_sardinia_and_corsica_ajaccio
cha_reg_sardinia_and_corsica_cagliari
cha_reg_sardinia_and_corsica_olbia
cha_reg_saxony_bremen
cha_reg_saxony_hamburg
cha_reg_saxony_osnabruck
cha_reg_septimania_narbonne
cha_reg_septimania_toulouse
cha_reg_septimania_urgell
cha_reg_sicilia_akragas
cha_reg_sicilia_panormos
cha_reg_sicilia_syracuse
cha_reg_swabia_bescanon
cha_reg_swabia_speyer
cha_reg_swabia_strasbourg
cha_reg_terra_incognita
cha_reg_toledo_calatrava
cha_reg_toledo_guadalajara
cha_reg_toledo_toledo
cha_reg_ulster_cruachan
cha_reg_ulster_downpatrick
cha_reg_ulster_grinan_of_ailech
cha_reg_valencia_cartagena
cha_reg_valencia_palma
cha_reg_valencia_valencia
cha_reg_wales_caerwent
cha_reg_wales_degannwy
cha_reg_wales_mathrafal
cha_reg_wessex_canterbury
cha_reg_wessex_london
cha_reg_wessex_winchester
cha_reg_west_aquitaine_angouleme
cha_reg_west_aquitaine_bourges
cha_reg_west_aquitaine_poitiers
cha_reg_west_neustria_bayeux
cha_reg_west_neustria_nantes
cha_reg_west_neustria_rennes
cha_reg_wilzi_brandenburg
cha_reg_wilzi_cottbus
cha_reg_wilzi_lipsk
cha_sea_adriatic_sea
cha_sea_alboran_sea
cha_sea_atlantic_ocean
cha_sea_balearic_sea
cha_sea_baltic_sea
cha_sea_bay_of_biscay
cha_sea_celtic_sea
cha_sea_gulf_of_lion
cha_sea_ionian_sea
cha_sea_irish_sea
cha_sea_lake
cha_sea_ligurian_sea
cha_sea_mare_incognita
cha_sea_mediterranean_sea
cha_sea_north_sea
cha_sea_south_sea
cha_sea_straight_of_gibraltar
cha_sea_tyrrhenian_sea
Niestety Słowianie znów zostali potraktowani "po łebkach" gdyż oprócz w/w są jeszcze Wieleci,słowiańscy rebelianci oraz separatyści.Jeżeli ten dodatek nie jest fake to i tak otrzymamy pokażny zbiór jednostek dla naszej grupy etnicznej a kto wie może się doczekamy naszych rodzimych frakcji w jakimś DLC?
Tak przy okazji dziwi mnie brak państwa Bułgarów które już istniało w tymże okresie i charakteryzowało się nawet pokażną siłą.
P.S.Jednak największy frakcyjny tłok panuje na Płw.Iberyjskim.

KLAssurbanipal
08-10-2015, 23:50
Może frakcja słowiańska pojawi się jako FLC do głównej kampanii.
Jak CA zostali zdemaskowani to zapewne na pocz. przyszłego tygodnia dadzą konkretne info. Zresztą mogła to być zamierzona akcja, zeby dodać emocji.;)

Myrkull
09-10-2015, 08:29
Patrząc na zamieszczony wykaz regionów oraz frakcji mapa raczej będzie identyczna jak w głównej kampanii a na pewno większa od tej z "The last man".Mamy do czynienia w dodatku karolińskim z całym wachlarzem księstewek wyspiarskich na obszarze obecnej Wielkiej Brytanii,Duńczyków (Płw.Jutlandzki),Chorwatów oraz Czechów i Morawian(Europa Środkowa).

Patrząc na pliki mapa będzie wyglądać mniej więcej tak:
http://mrtbms.weebly.com/uploads/1/3/2/2/13223255/6161950_orig.png?1
Stwierdzenie że będzie ona raczej identyczna jak w głównej kampanii jest lekko mówiąc, nieprecyzyjne. :rolleyes:

Niestety Słowianie znów zostali potraktowani "po łebkach" gdyż oprócz w/w są jeszcze Wieleci,słowiańscy rebelianci oraz separatyści.
Nie zostali, oprócz tych wymienionych są przecież jeszcze Obodrzyci. Pojawią się po prostu tylko państwa i plemiona znajdujące się wokół państwa Franków, ważne dla wątku Karola Wielkiego. Chociaż dziwi i smuci połączenie Serbów Łużyckich z Czechami.
A Bułgarów nie dodali, bo wtedy musieliby dodać również Bizancjum.

kysiol89
09-10-2015, 09:39
Myślę, że mówiąc o identyczności chodziło tu nie o identyczność samej mapy, co jest widoczne od razu ze względu na brak wschodu i południa, ale o jej rozmiar. Główna kampania ma 186 regionów. Ta będzie miała 177 jak dobrze pamiętam. Więc w sumie niewielka różnica i nie ma co płakać. Istotą jest rozdrabnianie.
Tyle, że pewnie cenę dowalą stosownie wysoką.

Volomir
09-10-2015, 10:24
I pewnie 5 grywalnych nacji, z czego 3 będą kopią podstawki + parę jednostek, 1 będzie mixem, a 1 jedna nowością :P No ale zobaczymy, ostatniego DLC nie kupiłem, to może skuszę się na jakiś pakiecik ;)

Myrkull
09-10-2015, 12:49
Myślę, że mówiąc o identyczności chodziło tu nie o identyczność samej mapy, co jest widoczne od razu ze względu na brak wschodu i południa, ale o jej rozmiar.
Jasnowidzem nie jestem, więc jeśli widzę że ktoś odpowiedział cytując mój post, to zakładam że napisał swoją wypowiedź w kontekście mojej. :rolleyes:

Tyle, że pewnie cenę dowalą stosownie wysoką.
Jak będzie warto, to kiedyś się kupi. :cool:

Nezahualcoyotl
09-10-2015, 19:13
Patrząc na pliki mapa będzie wyglądać mniej więcej tak:
http://mrtbms.weebly.com/uploads/1/3/2/2/13223255/6161950_orig.png?1
Stwierdzenie że będzie ona raczej identyczna jak w głównej kampanii jest lekko mówiąc, nieprecyzyjne. :rolleyes:

Masz rację i dzięki za korektę.Jednak nie wycinałbym Północnej Afryki ze względu na Kalifat Umajjadów.Grunt że ewentualna mapa dodatku i tak byłaby pojemnościowo (sorry za określenie)większa od "The last man".Na przykładzie samej tylko współczesnej Irlandii mamy do czynienia z pięcioma frakcjami:
-Kingdom of Ulidia
-Kingdom of Munster
-Kingdom of Leinster
-Connacht
-Kings of Ailech
Podczas kiedy w Attyli znajduje się na tym samym obszarze tylko jedna prowincja.Podobnie wygląda sytuacja na Płw.Iberyjskim.Zatem jeśli to wypali będziemy mieć masę nowych frakcji i jednostek do naszej dyspozycji którymi będzie można operować na kompletnie świeżutkiej mapie.Oby to był prolog do Medieval3.



A Bułgarów nie dodali, bo wtedy musieliby dodać również Bizancjum.
Przecież ówczesna Sycylia była bizantyjską prowincją.

Myrkull
11-10-2015, 11:46
Jednak nie wycinałbym Północnej Afryki ze względu na Kalifat Umajjadów.
Kalifat Umajjadów wtedy ograniczał się już tylko do półwyspu iberyjskiego.

Przecież ówczesna Sycylia była bizantyjską prowincją.
Tak, ale na liście frakcji Bizancjum nie ma, widać więc że zrezygnowano z niego, bo bez sensu byłoby dawać tylko pojedyncze prowincje.