PDA

Zobacz pełną wersję : [Rekrutacja] Niech żyje Król!



Sesjator
09-03-2015, 12:42
Hej! Nie znacie mnie, ale ja obserwowałem już kiedyś to forum, więc udało mi się poznać niektórych z was. Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze pracowało. Chciałbym poprowadzić tu sesję w średniowieczu, sesję historyczną, ale nie do końca, bowiem gracze wcielą się w rolę rodu szlacheckiego i będą tworzyć własną, alternatywną historię. Sesja toczy się w roku około 900, jest to bardzo dobry czas, gdyż właśnie wtedy kształtowały się prawdziwe mocarstwa, Imperium Rzymskie upadło ponad 400 lat temu i teraz czas walczyć o swoje! Gracze grają w prawdzie rodami, ale zaczynają jako przywódcy frakcji. Dlaczego tak? Ponieważ uważam, że będzie wam dość trudno zdobyć tron i chcecie mieć jak największy wpływ na rozgrywkę. Oczywiście może się skończyć, że dojdzie do wybicia całego waszego rodu, ale komuś uda się was obalić. I jeszcze jedna ważna rzecz. Gracie "Głową Rodu", a nie wszystkim jego członkami. Możecie wydawać im rozkazy, ale nie muszą was posłuchać, mogą spróbować zająć wasze miejsce jako "Głowa Rodu" itp. Sesja będzie opierała się na dwóch grach (w tym jednej na pewno wszystkim na tym forum znaną) na grze Mediaval II Total War i Crusader Kings 2. Mam nadzieję, że nie zostanę zlinczowany za nawiązanie do gry Paradoxu, który jest wydaje mi się konkurentem dla serii Total War. Na początku nasz ród składa się tylko z jednej osoby. Gdy będziecie wychodzić za mąż, żenić się i rozmnażać, wtedy będziecie powiększać was ród (co jest ważne, bo nawet jeśli ród się nienawidzi, to członkowie rodu i tak staną prędzej po stronie znienawidzonego kuzyna niż dadzą odebrać swojemu rodowi tron). Mechanika tworzenia swojej pierwszej postaci będzie podobna do tej z Crusader Kings, na wasze następne pokolenie będzie miało wpływ:
-Podejmowane przez was decyzje,
-Cechy ich rodziców i ludzi z ich najbliższego otoczenia,
-To w jaki sposób będą spędzać wolny czas

Sesja będzie ekonomiczno-polityczno-strategiczna, ale wbrew pozorom prosta, ponieważ będę starał się wam wszystko upraszczać i nie będzie konkretnej mechaniki (jednak nie martwcie się, spiski, intrygi, wojny, polityka itp. będzie prosta tylko jeśli chodzi o mechanikę, ogólnie będzie trzeba wytężyć umysł).

Na razie nie dałem wzoru na karty postaci, nie dałem kart państw, nie opisałem wszystkiego dokładnie, nie dałem wam mapek itp. ale to z tego powodu, że najpierw chcę wiedzieć czy są w ogóle chętni, czy będę musiał poszukać szczęścia na innym forum.. Jeszcze jedno, na razie nie rezerwujcie sobie państw, nawet jeśli je znacie. Zrobicie to, gdy już wam podam szczegółowe informacje na ich temat. Mam nadzieję znaleźć co najmniej trzech graczy. Nie mogę też was jednak przyjąć za dużo.. tak wstępnie przyjmę do pięciu osób, chyba że człowiek, który ma być pomocniczym MG wreszcie się do mnie odezwie. Co jeszcze mam powiedzieć? To tyle. Czekam na wasze zgłoszenia, mam nadzieję, że pojawi się choć jedno jeszcze do najbliższego piątku (tak, do tego piątku 13 :D)

Pampa
09-03-2015, 12:48
Zmień tylko ten upadek Rzymu, bo w roku 900 to bylo już ponad 400 lat :D

Sesjator
09-03-2015, 12:57
Okey, już zmienione, mój błąd. Nie wiem jak mogły mi się pewne daty pomylić, skoro nawet dziś czytałem o upadku Rzymu.. A Pan, Panie Pampa jest zainteresowany ;)?

Pampa
09-03-2015, 13:11
Jeszcze nie wiem, zależy jak z czasem będę stał :)

Araven
09-03-2015, 13:22
Jak częstych wpisów oczekujesz? Przybliż coś mechanikę jak będą rozstrzygane decyzje, wojny itp. Są gry RPG jak np. Dwory Końca Świata jakie pozwalają grać rodem właśnie. Grałem w Królestwa Salama, autorską grę o podobnych założeniach tam były ścisłe tury. Przybliż założenia mechaniki jak pisałem, ile czasu zajmie robienie tury? To bardziej strategia będzie czy bardziej RPG ? Mechanika jest Twoja autorska ew. można się zapoznać?

Il Duce
09-03-2015, 13:36
Byłbym ewentualnie zainteresowany ale potrzebuję podobnie jak Araven więcej konkretów.

Lwie Serce
09-03-2015, 13:42
Zajmuję to samo stanowisko co panowie powyżej.

Sesjator
09-03-2015, 14:10
Cóż już śpieszę z odpowiedziami, pytania sobie ponumeruje, bo nie chcę robić ścian tekstu.

1. Jak częstych wpisów oczekuję? To jest bardzo dobre pytanie! Otóż chciałbym rozbić tą sesję na dwie części (na dwa tematy). W jednym temacie wpisy mają pojawiać się częściej. Minimum raz w tygodniu. Będą w tym temacie toczyły się wasze rozmowy, będziecie targować się, a także jeśli będziecie chcieli prowadzić wojny osobiście, będziecie wydawać tam rozkazy. Jeden odpis w takim temacie to będzie od kilku minut, do kilku godzin. Wpisy nie muszą być tam długie, dlatego wpisanie w nim przynajmniej ten jeden raz na tydzień (choć zalecam robić to częściej, przynajmniej w weekendy) nie powinno sprawić problemu. W drugim zaś będzie większe przesunięcie czasowe, bowiem jeden odpis to tak jak w Mediaval II Total War, czyli pół roku. Będziecie tam widzieli np. długotrwałe skutki waszych decyzji. Musiałem ustalić konkretny czas (czyli te pół roku), ponieważ inaczej sesja mogła by upaść, przez to że płodzenie potomków okazywałoby się niepotrzebne, przecież nasz król żyje wiecznie. Odpisów oczekuje w tym tym drugim temacie raz na tydzień, ewentualnie raz na dwa tygodnie.

2. Jak będą rozstrzygane? Otóż tak, na to czy to co robicie się powiedzie ma wpływ wiele czynników, ale największy wpływ ma to co dokładnie napiszecie i jakie macie statystyki, gdyż będzie to bardziej opierało się na storytellingu, ale będę opierał się na wszystkich statystykach, bo mają być jakby wyznacznikami.

3. Opisanie mechaniki zajmie mi dużo czasu. Jest ona moja autorska, ale opiera się częściowo o grę Crusader Kings 2. Jeśli jednak chcecie mogę wam już powiedzieć jak będzie wyglądało tworzenie postaci (bo to jest w końcu częścią mechaniki). Jeśli chcecie dajcie znać pisząc o tym w tym temacie.

4. Bardziej strategia czy RPG? Chyba bardziej RPG, ale nie jestem pewien.

Il Duce
09-03-2015, 14:22
Dobra to ja jestem wstępnie na tak, czekam z niecierpliwością na opis tworzenia postaci i jakie rody przewidujesz do gry.

Rhaegrim
09-03-2015, 14:25
Jestem chętny. Czekam na mapę i dostępne państwa. W CKII dużo gram to wiem o co chodzi.

Henryk5pio
09-03-2015, 14:25
Zajmuję to samo stanowisko co _yourself_ i Lwie Serce

PS
W CK II nie gram w ogóle, chociaż mam, ale zagrywałem się w CK I :)

adriankowaty
09-03-2015, 14:25
Rozważę dołączenie, chociaż nie jestem pewny.

Lwie Serce
09-03-2015, 14:29
No jak chcesz żeby ktoś dołączył to mechanikę powinieneś opisać. ;)

PanzerKampfWagen
09-03-2015, 14:30
Nie grałem w CK2, ale mogę spróbować :P

KapitanKatana
09-03-2015, 17:49
Jak będzie więcej informacji to mogę pograć...

Sesjator
09-03-2015, 19:41
Jako iż ku mojemu zadowoleniu są już chętni zamieszczę na razie mechanikę tworzenia swojej postaci startowej. Tym samym dam wam wzór KP i KR (KP to Karta Postaci, KR to Karta Rodu). Potem pojawią się jeszcze państwa i informacje o innych rodach, ale przygotowanie tak wielkiej ilości rodów i państw zajmie sporo czasu, nawet jeśli potraktuje to po macoszemu. Jeszcze jedno, robicie KP tylko swojej postaci startowej, każdy następny członek waszego rodu będzie miał Kartę Postaci zrobioną przeze mnie, proszę o umieszczenie swojej Karty Postaci na google docku i wysłanie na PW.

Jednak zmieniłem coś i nie ma cech, co znacznie wszystko zmienia.

Wzór KP:

Imię: Pasujące do kraju, jaki będzie reprezentować.
Ród:
Przydomek: Przydomku nie wybieracie, członkowie waszego rodu, będą mogli go otrzymać pośmiertnie (ponieważ dobrych ludzi zwykle zauważa się po śmierci, a tych złych lepiej nie nazywać złymi publicznie..)
Płeć: Początkowa postać powinna być mężczyzną.
Wiek: Od 16 lat do 80 lat, choć w tamtych czasach 80 latek, to osoba bardzo rzadko spotykana..
Status społeczny: Możecie nie rozumieć o co chodzi.. otóż tutaj jest napisane, czy postać jest mieszczaninem, arystokratą, duchownym, czy rycerzem feudalnym. Mieszczanin, duchowny, ani rycerz nie mogą zostać królem, dodatkowo różnią się znacznie od zwykłego arystokraty, którym musi być król.
Wyznanie:
Kultura:
Pochodzenie:
Wygląd:
Płodność: 50%
Zdrowie: 5.00
Charakter:
Orientacja seksualna:

Atrybuty:
Dyplomacja:
Zarządzanie:
Intryga:
Wojskowość:
Nauka:
Wszystko początkowo wynosi 5, macie jeszcze 15 punktów do rozdania, maksymalnie jeden atrybut może więc wynosić 20.

Historia:
Ekwipunek: Nie chodzi mi co macie w pałacu, a to co macie przy sobie, np. miecz.
Budżet: Czyli ile macie pieniędzy, ale nie są to pieniądze do przepierdzielenia na byle co! Za te pieniądze możecie wznosić budowle itp. To z jakim Budżetem zaczniecie będzie (prawdopodobnie, bo jeszcze tego nie ustaliłem) zależeć od kraju jakim będziecie władać.

Karta Rodu pokaże się później..

Henryk5pio
09-03-2015, 19:45
Pierwsze Primo: jak ktoś nie używa google docka i nie wie co to jest, to co wtedy?? Można wtedy wkleić kartę postaci tutaj?
Drugie Primo: to nie będzie się akcja działa w jednym królestwie, tylko kilku? Można się wzorować na postaciach historycznych? W jakich latach rozpoczyna się akcja?

Sesjator
09-03-2015, 19:56
1. Google dock to inaczej Wirtualny Dysko Google. Wpisz Dysk Google i zobacz ;)
2. Przecież w pierwszym wpisie o tym mówiłem. Każdy gracz rządzi własnym Królestwem (na pewno to pisałem), można się wzorować, ale bez przesady i w (co również na pewno pisałem) 900 roku.

Henryk5pio
09-03-2015, 20:00
Ok, rozumiem, a jak po dodaniu pliku do dysku mogę Ci go udostępnić?? Nigdy z tego nie korzystałem.
Faktycznie, pisałeś, umknęło mi z tymi królestwami - późna godzina już xD

KapitanKatana
09-03-2015, 20:09
Cooooo ? Ostro... Ta mechanika nieźle skomplikowana, ale dalej nie wiem co będziemy robić my jako gracze tzn. jak będzie wyglądało robienie tur czy tam czegoś itd itp.



Omówiłeś mechanikę a podstaw nadal nie kumam XD

Sesjator
09-03-2015, 20:10
Henryku, tam gdzieś jest napis udostępnianie, wybierz opcje, by osoby z linkiem mogły przeglądać i prześlij mi go ;)

Czego nie rozumiesz? Postaram się wyjaśnić :)

KapitanKatana
09-03-2015, 20:28
Generalnie nie rozumiem podstaw PBF . Chodzi mi o to czy my to będziemy grać i pisać co sie działo czy jak?

Sesjator
09-03-2015, 20:30
Nie chcę być niegrzeczny, ale pisałem już jak to będzie wyglądać..

KapitanKatana
09-03-2015, 20:36
Możesz mi zacytować?

Chodzi mi o sam system grania, czyli jak będą wyglądać tury, czy będziemy dawać sejvy i te sprawy... Tak jak w Kampaniach Online robię turę i daję zapis gry gdy turę ma inny gracz nie rozumiem jak miałoby to wyglądać tutaj.

Nie wiem na czym polega cała mechanika tego trybu PBF... Wiem, że zakładasz iż każdy to zna ale ja nie czaję.

Il Duce
09-03-2015, 20:40
Przyznam że trochę zgłupiałem widząc jak ma wyglądać karta postaci :P. Możesz dać jakąś przykładowo wypełnioną? Myślę że to by znacznie ułatwiło sprawę.

Lwie Serce
09-03-2015, 20:41
Dwie sprawy ode mnie jako moderatora:
1. Sesjator zmień sygnaturkę, jest zbyt duża i łamie regulamin.
2. KapitanKatana, korzystaj z opcji edytuj, nie pisz posta pod postem.

Dziękuję.

Ponury Joe
09-03-2015, 20:43
Na razie nie dałem wzoru na karty postaci, nie dałem kart państw, nie opisałem wszystkiego dokładnie, nie dałem wam mapek itp. ale to z tego powodu, że najpierw chcę wiedzieć czy są w ogóle chętni, czy będę musiał poszukać szczęścia na innym forum..

Sam zatem musisz przyznać, że nie dajesz zbyt wiele, co od razu zmusza do wyrażenia wątpliwości, co do końcowego sukcesu przedsięwzięcia. Trudno o las rąk, gdy nikt nie wie, o co chodzi.:P

Sesjator
09-03-2015, 21:00
"Jak częstych wpisów oczekuję? To jest bardzo dobre pytanie! Otóż chciałbym rozbić tą sesję na dwie części (na dwa tematy). W jednym temacie wpisy mają pojawiać się częściej. Minimum raz w tygodniu. Będą w tym temacie toczyły się wasze rozmowy, będziecie targować się, a także jeśli będziecie chcieli prowadzić wojny osobiście, będziecie wydawać tam rozkazy. Jeden odpis w takim temacie to będzie od kilku minut, do kilku godzin. Wpisy nie muszą być tam długie, dlatego wpisanie w nim przynajmniej ten jeden raz na tydzień (choć zalecam robić to częściej, przynajmniej w weekendy) nie powinno sprawić problemu. W drugim zaś będzie większe przesunięcie czasowe, bowiem jeden odpis to tak jak w Mediaval II Total War, czyli pół roku. Będziecie tam widzieli np. długotrwałe skutki waszych decyzji. Musiałem ustalić konkretny czas (czyli te pół roku), ponieważ inaczej sesja mogła by upaść, przez to że płodzenie potomków okazywałoby się niepotrzebne, przecież nasz król żyje wiecznie. Odpisów oczekuje w tym tym drugim temacie raz na tydzień, ewentualnie raz na dwa tygodnie."

Mam dać przykładowe KP? Jutro wrzucę ;)

Asuryan
09-03-2015, 23:11
Rodzaj: Możecie nie rozumieć o co chodzi.. otóż tutaj jest napisane, czy postać jest mieszczaninem, arystokratą, duchownym, czy rycerzem feudalnym. Mieszczanin, duchowny, ani rycerz nie mogą zostać królem, dodatkowo różnią się znacznie od zwykłego arystokraty, którym musi być król.
Zamiast "rodzaj" lepsze będzie określenie "status społeczny", bądź "profesja".

Sesjator
10-03-2015, 05:44
Przykładowo wypełniona karta

Imię: Władysław
Ród: (Potem opiszę, tworzenie rodu) Piast
Przydomek:
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 20 wiosen
Status: Arystokrata
Wyznanie: Wiara Słowiańska
Kultura: Polska
Pochodzenie: Polska
Wygląd: Niski mężczyzna. Ma ciemne włosy i zielone oczy. (Nie będę tu pisał zbyt dużo, bo Wygląd chyba każdy rozumie)
Płodność: 50%
Zdrowie: 5.00
Charakter: Sympatyczny, przyjacielski, ma ducha wojownika. Nigdy nie odpuszcza żadnej zniewadze.. (Itp.)
Orientacja seksualna: Heteroseksualista

Atrybuty:
Dyplomacja: 8
Zarządzanie: 8
Intryga: 8
Wojskowość: 8
Nauka: 8
Wszystko początkowo wynosi 5, macie jeszcze 15 punktów do rozdania, maksymalnie jeden atrybut może więc wynosić 20.

Historia: (Tu nic nie napiszę, bo to też chyba logiczne)
Ekwipunek: Miecz stalowy, eleganckie, barwne odzienie, pod tym kolczuga, na głowie ma niedużą koronę, przy pasie dynda jego mieszek.
Budżet: Tutaj nic nie napiszę, bo i tak nie będzie można grać Polską (w roku 900 plemiona się jeszcze nie połączyły, ale może ktoś z was Polanami lub innym plemieniem zjednoczyć Polskę).

Teraz jest nieco przejrzyściej?

Zamieszczę też, by nie zwlekać wzór Karty Rodu:

Nazwa Rodu:
Członkowie Rodu:
Herb Rodu: Herb może być w formie opisu, ale najlepiej, jeśli zamieścicie zdjęcie.
Poglądy Rodu:

Karta Rodu nie jest zbyt skomplikowana i jej chyba objaśniać bardziej nie muszę.

Jeszcze jedno, pragnę dodać podpunkt, którego zapomniałem wpisać stosunki, napiszecie tam jakie są wasze stosunki z innymi rodami, ale dopiero, gdy podam wam listę rodów, a zrobię to dopiero, gdy każdy z was potencjalni gracze wybierze już kraj, bym nie musiał robić niepotrzebnie więcej rodów, niż będzie potrzeba. Dobrze się domyślacie ;) Jeszcze dziś zamieszczę tu mapę i wszystkie grywalne nacje (gdyż nie chcę, by gracze zaczynali grę wielkimi mocarstwami, będą one niegrywalne).

Il Duce
10-03-2015, 08:27
Ok teraz jest już jaśniej, mam pytanie czy będzie opcja że dwóch graczy będzie grało rodami w tym samym państwie :twisted:?

Henryk5pio
10-03-2015, 11:07
Fakt, teraz jest jaśniej, to ja poczekam z tworzeniem kart na mapkę grywalnych nacji xD

PS
Skoro nie będzie można grać największymi potęgami, czyli jak przypuszczam Anglia, Bizancjum, Francja, León, Niemcy etc. to liczę na to, że chociaż jakieś większe księstwa lub hrabstwa będą dostępne ;)

Sesjator
10-03-2015, 18:22
Konkretny rok akcji sesji to 867 rok.

Cholera! Niestety, ale gdy byłem w połowie pisania kart państw cofnąłem stronę by coś sprawdzić i nie zapisał się mój postęp :( Jutro spróbuję ponownie :)

Il Duce
10-03-2015, 18:25
Ok nigdzie się nie pali,czekam cierpliwie.

Sesjator
11-03-2015, 14:35
https://www.youtube.com/watch?v=ZA38kXTHpj0

Okey, stwierdziłem, że skoro wszyscy gracie państwami o mniej więcej tej samej wielkości macie taki sam budżet, czyli 10000 monet.

Mapka (Składa się z kilku map z gry Crusader Kings 2, gdyż mapy historyczne są mało dokładne):

759

760

761

762

763

Wzór Karty Nacji (wzór daje tak jakby co):

Nazwa:
Godło:
Religia:
Kultura:
Populacja:
Wojsko:
Przywódca:
Ryzyko buntu: W %
Frakcje: Czyli organizacje działające na terenie Państwa, początkowo brak.

Państwa (Na razie nie ma ich wiele, ale chyba i tak się napracowałem ;)):

Nazwa: Wielkopolska
Godło: http://nowa-stepnica.x25.pl/wp-content/uploads/2011/11/509px-POL_Przemys%C5%82_II_1295_COA.svg_.png
Religia: Wiara Słowiańska
Kultura: Polska
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Małopolska
Godło: http://malopolskie.regiopedia.pl/sites/default/files/imagecache/width630px/photos/114728-pol_wojewodztwo_malopolskie_coa.png
Religia: Wiara Słowiańska
Kultura: Polska
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Mazowsze
Godło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/69/POL_wojew%C3%B3dztwo_mazowieckie_COA.svg/2000px-POL_wojew%C3%B3dztwo_mazowieckie_COA.svg.png
Religia: Wiara Słowiańska
Kultura: Polska
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Kujawy
Godło: http://www.25bkpow.wp.mil.pl/plik/image/Jednostki/1_dlot/1dlot-herb3.jpg
Religia: Wiara Słowiańska
Kultura: Polska
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Pomorze
Godło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/POL_S%C5%82upsk_herb_S%C5%82upska.jpg/200px-POL_S%C5%82upsk_herb_S%C5%82upska.jpg
Religia: Wiara Słowiańska
Kultura: Pomorska
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Slawonia
Godło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7a/Coat_of_arms_of_the_Kingdom_of_Slavonia.svg/85px-Coat_of_arms_of_the_Kingdom_of_Slavonia.svg.png
Religia: Katolicyzm
Kultura: Chorwacka
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Balaton
Godło: http://simcitypolska.pl/wiki/images/thumb/5/57/Balatongod%C5%82o.png/85px-Balatongod%C5%82o.png
Religia: Katolicyzm
Kultura: Czeska
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Chorwacja
Godło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/82/Croatia,_Historic_Coat_of_Arms,_first_white_square .svg/112px-Croatia,_Historic_Coat_of_Arms,_first_white_square .svg.png
Religia: Katolicyzm
Kultura: Chorwacka
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Szkocja
Godło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bd/Royal_Arms_of_the_Kingdom_of_Scotland.svg/200px-Royal_Arms_of_the_Kingdom_of_Scotland.svg.png
Religia: Katolicyzm
Kultura: Szkocka
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Pruthenia
Godło: http://www.krutyn.eu/images/Ostpreussen_herb.jpg
Religia: Romuva
Kultura: Pruski
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ryzyko buntu: W %
Frakcje: Czyli organizacje działające na terenie Państwa, początkowo brak.

Nazwa: Sorbia
Godło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/37/POL_Tczew_COA_1.svg/2000px-POL_Tczew_COA_1.svg.png
Religia: Wiara Słowiańska
Kultura: Pomorski
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Litwa
Godło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3a/POL_COA_Pogo%C5%84_Litewska_Ksi%C4%85%C5%BC%C4%99c a.svg/2000px-POL_COA_Pogo%C5%84_Litewska_Ksi%C4%85%C5%BC%C4%99c a.svg.png
Religia: Romuva
Kultura: Litewska
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Turów
Godło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b2/POL_COA_Bogoria_IIb.svg/170px-POL_COA_Bogoria_IIb.svg.png
Religia: Wiara Słowiańska
Kultura: Rosyjski
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Rhaegrim
11-03-2015, 14:54
Ja na razie rezygnuję z powodu braku wolnego czasu. Także zwalnia się jedno wolne miejsce

Sesjator
11-03-2015, 14:58
Zwalnia :(? Szkoda, mam nadzieję jednak, że mam jakiś chętnych. Na przykład henryka i yourself'a. Jesteście chętni?

Il Duce
11-03-2015, 16:50
Podtrzymuję swoje zainteresowanie, ale udział uzależniam od liczby graczy. Bo jeśli tylko ja i Henryk się zdecydujemy to za mało nas będzie

Araven
11-03-2015, 18:48
Coś już wiadomo, jak będzie wyglądała deklaracja Gracza i tura, jaki ma Kartę Rodu i kartę Państwa w pełni wypełnione. Jakie akcje, ile tych akcji. Jak to deklaruje Gracz i jak Ty rozliczasz?

Może i to opisywałeś, ale zbierz do kupy i podaj ze 2 przykłady pełnej tury, praktyczne. To pozwoli sobie uzmysłowić jak się w to gra.

Henryk5pio
11-03-2015, 18:57
Dokładnie, jeśli to ma być tak, że każdy pisze raz na tydzień dłuuuugą rozbudowaną wypowiedź w formie opowiadania to trochę kiepsko by było. Ja wstępnie jestem zainteresowany, ale musi nas być więcej, więc zrób tak jak Araven mówi, bo on tu się zna na tym :)

Sesjator
11-03-2015, 19:03
Dobrze, ale będzie to słabo wyglądać, bo nie umiem za bardzo pisać sam ze sobą.

MG - Mistrz Gry
G - Gracz

MG: Na twój dwór przybywa uczony. Wydaje się posiadać cenną wiedzę, ale nie podoba się on kapłanom Katolickim, którzy uważają, go za heretyka.
G: Decyduje się pogodzić obie strony. Zapraszam przedstawiciela kleru i uczonego na ucztę.
MG: Obie strony przybywają, niestety kler mimo zapewnień, że jest nastawiony pokojowo zaprasza na ucztę zakon Krzyżacki. Krzyżacy aresztują uczonego i mimo twoich zakazów zabijają go na twoich oczach.
G: Wściekły czekam do zakończenia uczty. Następnie podpisuję dokument na mocy którego katolicyzm nie jest już oficjalną wiarą w moim państwie.

Edit: Dodam, że gracz ma niską dyplomację ;)

Araven
11-03-2015, 19:14
Ok dzięki.
Ale w przykładzie z klerem, czy Gracz jest zdany tylko na test swej dyplomacji, czy mógłby ukryć uczonego, dogadać się jakoś z klerem, dając mu np. jakąś darowiznę?

Jest obowiązkowy zestaw działań jakie Gracz musi zrobić co turę? związanych z zarządzaniem państwem. Wyżej opisana akcja to przykład, ja pytam o obowiązkowe działania i jak to przebiega w każdej turze.

Nadal nie mam obrazu co Gracz robi w turze.

Jakaś mini Instrukcja go gry mile widziana.

Il Duce
11-03-2015, 19:17
Mam nadzieję że to tylko przykład, i zanim coś się stanie przed naszym nosem będziemy mieli opcję reakcji? Bo w napisanym przez Ciebie fragmencie jest wiele sprzeczności :P

Sesjator
11-03-2015, 19:20
Cóż to tak.. co turę gracz będzie musiał się na pewno zmagać z podejmowaniem decyzji dotyczących państwa. Podbijając nowe tereny trzeba będzie zadbać, by nie wybuchały tam bunty. Gracz będzie otrzymywał co dwie tury (czyli co pełny rok, bo jak już mówiłem będą dwa tematy, jeden na szybkie działania, drugi na opisywanie tego co się dzieje co pół roku) podatek od swoich poddanych. Nie wiem, czy będą jakieś rutynowe akcje, to może się wydarzyć, np. gdy gracz zostanie zmuszony do płacenia potężniejszemu państwu haraczu. Co zaś do uczonego.. to nie, ale jeśli chcesz negocjacji, to sprawdź jak wysoko stoi u ciebie dyplomacja ;) Coś jeszcze?

Edit: Oczywiście! Ale jak pisałem, nie umiem pisać sam ze sobą. Nie mam schizofrenii :(

Il Duce
11-03-2015, 19:24
Ok spoko,wolałem się upewnić po prostu ;)

Sesjator
12-03-2015, 06:48
Zapomniałem jeszcze napisać o ustroju. Jeśli to nie problem dodajcie ten punkt do Karty Waszego Kraju. Początkowy ustrój to będzie Monarchia w Katolickich, a w Pogańskich Despotyzm Plemienny. Jeszcze będą Republiki itp. ale to już wy będziecie mogli podjąć decyzję, że czas zmienić ustrój lub przeciwstawić się żądaniom szlachty, która taka Republika Szlachecka jest na rękę. Dzisiaj dodam też nowe kraje i już z napisanymi ustrojami i będą to głównie kraje Rosyjskie, Angielskie i Norweskie.

Araven
12-03-2015, 07:43
Wg mnie dla przykładu powinieneś zrobić 1 kompletną kartę Rodu i kompletną kartę Państwa. By każdy widział jak to ma być.
Wprowadzając nowy, autorski i nieznany system należy podawać jak najwięcej przykładów. Nadal nie wytłumaczyłeś sposobu testowania, czy do wartości Cechy np. Dyplomacji dodajemy rzut kością czy inaczej się testuje, jakimi kośćmi się rzuca w testach, czyli podstawy mechaniki. To jest istotne przy Tworzeniu Rodu, i to bardzo.

Sesjator
12-03-2015, 12:00
Ech.. to tak. Po pierwsze państwa nie robicie i dałem wam już kilka w pełni zrobionych państw i tego za bardzo nie rozumiem. Po drugie rodu trudno się nie robi, tylko nazwę, herb, poglądy (polityczne) i to w zasadzie wszystko. A po trzecie to chyba już o tym pisałem, ale dyplomacja itp. to polega na storytellingu, a wartości mają tylko pokazywać jak dobrze dana osoba zna się na czymś. Oczywiście mogłeś czegoś nie zrozumieć, ale teraz chyba już wiesz? ;)

Sesjator
12-03-2015, 16:51
Nazwa: Szlezwik
Godło: http://szkolnictwo.pl/rysunkihasla/52/152_1.png
Religia: Wiara Germańska
Kultura: Nordycka
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ustrój: Monarchia
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Sjelland
Godło: http://www.emigrantpl.com/uploads/monthly_05_2013/post-5-0-65542700-1367743862.png
Religia: Wiara Germańska
Kultura: Nordycka
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ustrój: Monarchia
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Mide
Godło: https://mikasia.files.wordpress.com/2011/01/coat_of_arms_of_ireland.png?w=788
Religia: Katolicyzm
Kultura: Irlandzka
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ustrój: Monarchia
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Suoreyjar
Godło: http://3.bp.blogspot.com/-2Cp6Ts2nQhY/UIP7Zx7cnuI/AAAAAAAAAFQ/X45TR_wzgaM/s1600/aguila-roja_logo1.jpg (Sorry, że z jakiegoś filmu, ale godłem był czerwony orzeł na czarnym tle).
Religia: Wiara Germańska
Kultura: Nordycka
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ustrój: Monarchia
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Somerset
Godło: http://www.england.pl/images/xgodlo_anglii.jpg.pagespeed.ic.imW9w4YdMn.jpg
Religia: Katolicyzm
Kultura: Saksońska
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ustrój: Monarchia
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Jork
Godło: http://www.travelin.pl/galeria/herb-yorku.png
Religia: Katolicyzm
Kultura: Saksońska
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ustrój: Monarchia
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Nazwa: Hereford
Godło: 765
Religia: Katolicyzm
Kultura: Saksońska
Populacja: 20000
Wojsko: 1000 zbrojny, 1000 łuczników, 500 lekka kawaleria
Przywódca:
Ustrój: Monarchia
Ryzyko buntu:
Frakcje:

Na razie tyle. Przepraszam, jeśli godła się nie zgadzają, ale google grafika nie pomaga :(

Araven
13-03-2015, 08:33
Taka mała rada wg mnie szkoda czasu na robienie dziesiątek państw, po zamknięciu liczby Graczy oni powinni wskazać państwa jakie ich interesują i tylko je wystarczy zrobić, inne ew. potem, zwłaszcza ich sąsiadów. Na razie padło sporo wstępnych deklaracji udziału, spróbuj je potwierdzić tutaj w temacie lub na PW. Chcesz by ludzie zagrali, ale ja nadal nie wiem jak się w to gra, poza 1 przykładem z dyplomatą, nie bardzo wiadomo jak się tam robi akcje. I tekst, ze to będzie storytellingowo rozstrzygane, np. akcje dyplomatyczne, jest mocno nie precyzyjny. Ja np. w PBF robię walki narracyjnie, ale w oparciu o Umiejętności ataku i obrony, pancerz, zadawane obrażenia, wytrzymałość na ciosy i inne takie plus dorzut losowy kośćmi. Chciałem się dowiedzieć, o co już pytałem ale nie odpowiedziałeś. Jak to testujesz? Bo jak na zasadzie tylko subiektywnej oceny MG, to nie bardzo mi się to podoba.

Powodzenia życzę, ale Ty się skupiasz na robieniu masy państw, a nie wytłumaczyłeś konkretnie jak się gra. To tylko moje zdanie, nadal się waham co do udziału z racji na powyższe i brak czasu.

Sesjator
13-03-2015, 17:09
Może z państwami masz rację, ale co mam tłumaczyć? Liczby są tylko bym ja miał prościej, ale to storytelling!

Araven
13-03-2015, 17:29
Czyli nie masz żadnej mechaniki tylko storytelling? Mnie interesuje mechanika, wspominałeś, że ją masz, na pytanie o zasady zasłaniasz się storytellingiem. Ja jestem tolerancyjny ogólnie, ale czysty storytelling bez żadnych zasad mechaniki mi nie leży. Pełna uznaniowość w grze polegającej na rywalizacji państw, wg mnie się nie sprawdzi. Do rozstrzygania bitew i konfliktów powinny być zasady, np. na Fate Core powstał setting o grze państwami to darmowa beta. Ja na Fate prowadzę swoje PBF-y, to Fate 3.0 z elementami Fate Core. Do bitew w PBF mam zasady własne Mała Wojna, do samych bitew, kilkadziesiąt stron, mechanika autorska.

Oto link do gry o jakiej wspomnaiałem Wrath of the Autarch: http://grue-fodder.blogspot.com/2014/06/what-is-wrath-of-autarch.html

Tam są zasady Dyplomacji, szpiegostwa i walk. Nie żaden storytelling, czyli uznaniowość MG. Storytelling to może być na upartego w grze RPG o wampirach np. W grze walczącymi państwami powinny być twarde zasady. Ja tak uważam. Jak nie ma mechaniki, albo jest tajna, to ja dziękuję za udział. Ale powodzenia życzę, zawsze to nowa inicjatywa. Najpierw ustal ilu masz Graczy.

Il Duce
13-03-2015, 17:33
Jeżeli ma nie być mechaniki to też rezygnuję, Araven dobrze prawi, sam storytelling się nie sprawdzi przy takim sposobie grania.

Lwie Serce
13-03-2015, 17:33
Tak dodam też od siebie, storytelling sprawdza się dużo mniej niż np. mechanika Fate stosowana na naszym forum. Piszę to jako gracz mający doświadczenie w sesjach na fate i storytellingu. W ST wszystko jest mniej przejrzyste i zależy od widzimisie MG co ciekawe nie jest i często zdarzają się durne sytuacje.
Również powodzenia życzę, ja może zagram dopiero gdy poobserwuję grę, bo tak w ciemno nie bardzo chcę lecieć nie wiadomo w co.

Araven
13-03-2015, 17:42
Zasady by się znalazły. Link do Małej Wojny mogę Ci podać, do bitew i pomóc Ci je robić to proste w sumie, zasady podstawowe to kilka stron i są łatwe. Zaawansowane mają kilkadziesiąt stron, a Kartę Rodu łatwo na Fate poprowadzić. Sam może coś takiego poprowadzę za jakiś czas, jak to przemyślę dobrze.

Sesjator
13-03-2015, 17:47
Ech.. czyli nie mam chętnych. No cóż trudno. Nie chce mi się szukać kolejnego forum, do tej sesji, ale pewnie poprowadzę tu jeszcze jakąś sesję ;)