PDA

Zobacz pełną wersję : Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej - RPA 2010



Marat
04-12-2009, 18:58
Grupa A
RPA
Meksyk
Urugwaj
Francja

Grupa B
Argentyna
Nigeria
Korea Południowa
Grecja

Grupa C
Anglia
USA
Algieria
Słowenia

Grupa D
Niemcy
Australia
Serbia
Ghana

Grupa E
Holandia
Dania
Japonia
Kamerun

Grupa F
Włochy
Paragwaj
Nowa Zelandia
Słowacja

Grupa G
Brazylia
Korea Północna
Wybrzeże Kości Słoniowej
Portugalia

Grupa H
Hiszpania
Szwajcaria
Honduras
Chile

Pampa
04-12-2009, 19:11
Kamerun wygra na 100% obstawiam :D

Marat
04-12-2009, 19:18
A ja bede kibicował następującym drużynom:

W pierwszej kolejności - Hiszpania, Argentyna, Wybrzeże Kości Słoniowej.
W drugiej kolejności - Holandia, Ghana, Nigeria, Australia.
W trzeciej kolejności - druzyny z "polskiej grupy" czyli Słowacja i Słowenia.

Nagano
04-12-2009, 19:30
Ja tradycyjnie jak na każdym mundialu - Holandia ;)

Maharbal
04-12-2009, 21:10
Heh, widzę że mamy z Maratem niemal identyczne drużyny, którym będziemy kibicować w pierwszej kolejności ;) Do listy Marata dodam jeszcze Meksyk.
Rzecz jasna będę też życzyć Anglii, żeby przegrała z USA i Algierią, i odpadła w fazie grupowej 8-)

A grupa H to taka ,,hiszpańskojęzyczna" jest: Hiszpania, Chile, Honduras. Brakuje tam tylko Paragwaju, Urugwaju, Meksyku albo Argentyny :D

Marat
04-12-2009, 21:43
Grupa H chyba najsłabsza. Natomaist grupa G, to jak dla mnie grupa smierci. Brazylia, WKS, Portugalia, mogą byc na prawde ciekawe i otwarte mecze, obfitujące w bramki ( jak dziś pamiętam mecz o pietruszkę na ostatnim mundialu, gdzie Serbia wygrywała z WKS 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3 )

Rados
05-12-2009, 10:29
Francja nie dostala wcale tak latwej grupy jak sie gazety rozpisuja. Meksyk i Urugwaj grac potrafia dobrze (na mundialu we Francji w 1998 w meczu w grupie padl remis 3-3 pomiedzy Fra i Urug), a RPA jest gospodarzem i mimo ze pod presja to i tak punkty bedzie jakies zbierac.
A tak to kibicuje Dani- maly, fajny zespol, nie takie bufony jak Szwedzi i Finowie, a graja ladnie. Z Holandia beda mieli ciezka przeprawe.
Smieszne jest to ze ostatnia grupa jest hiszpanskojezyczna, a przedostania portugalskojezyczna :)
Gazety tez sie rozpisuja ze Korea Polnocna jest w grupie smierci, a przeciez oni sa do d***. Tam nie ma 4 tylko 3 mocne zespoly jesli juz.

Adamsky
05-12-2009, 10:43
Grupa A => Meksyk
Grupa B => Argentyna
Grupa C => USA
Grupa D => Australia
Grupa E => Japonia (?)
Grupa F => Italia
Grupa G => Brazylia
Grupa H => Hiszpania

kamilo251196
05-12-2009, 18:00
Niewiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie ale mi się wydaje ,że w tych mistrzostwach grają dużo słabsze drużyny niż w 2006.

Nagano
05-12-2009, 18:35
Niewiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie ale mi się wydaje ,że w tych mistrzostwach grają dużo słabsze drużyny niż w 2006.
Bo Polski nie ma :D

Lars
05-12-2009, 18:44
Moim zdaniem najciekawiej będzie w grupach D i E - faworyci mogą pogubić punkty i może być kilka ciekawych rozstrzygnięć, bo każdą drużynę stać tam na awans. W grupie G będę kibicować WKS, a na całych mistrzostwach standardowo jak co 4 lata - Argentynie i Holandii.

Aquila
05-12-2009, 20:12
Kibicuję Anglii, WKS i Holandii. Życzę drużynom z 'polskiej grupy' aby przegrały wszystkie mecze.

MateuszKL
05-12-2009, 21:17
Zależy mi na dobrym występie Grecji i Serbii, a drogą eliminacji z poszczególnych grup tak to będzie wyglądać:

Grupa A - Urugwaj
Grupa B - Grecja
Grupa C - Słowenia
Grupa D - Serbia
Grupa E - Japonia
Grupa F - Słowacja
Grupa G - Wybrzeże Kości Słoniowej
Grupa H - Chile

Adamsky
06-12-2009, 07:05
Mam pytanie dla obeznanych w temacie: czy w reprezentacji Francji będzie w 2010 roku jakiś biały?

Aquila
06-12-2009, 10:30
Mogą Bartheza wziąść, albo Platiniego. A tak serio, to nie rozumiem co komu przeszkadzają czarni ? 'say no to racism' znacie to ?
Ribery jest biały jakby co.....

Adamsky
06-12-2009, 13:00
Po prostu taki ze mnie rasista, że lubię widzieć we Francji wyrafinowanych Francuzów, w Niemczech pracowitych i sumiennych Niemców, w Szkocji oszczędnych i gburowatych Szkotów, w Anglii dumnych i wywyższających się Anglików, a w Holandii ludzi, którzy kochają swoją królową. Ale może faktycznie zbyt wiele wymagam i nie zasługuję, by istnieć w dzisiejszym społeczeństwie. Wstydzę się moich uczuć. Wierzę jednak, że powstaną specjalne organizację i obozy, w których taką osobę jak mnie się zresocjalizuje i przystosuje do życia w dzisiejszych, socjalistycznych czasach.
Poza tym jestem tym typem kibica, którego niewiele obchodzi zwycięstwo konkretnej drużyny - ale to jaka to drużyna i czy dzielnie walczyła. Porażki Italii przyjmuję z tym większym spokojem, że wiem, że są w niej gracze w większości z Italii. Wolę, by Italia poniosła parę porażek niż dała obywatelstwo 11 czarnoskórym zawodnikom z Afryki, którzy dzięki swoim warunkom fizycznym są lepszymi zawodnikami - ale ich zwycięstwa trudno byłoby nazwać "narodowymi". A to przecież reprezentacje "narodowe" grają na mundialu. Jeżeli więc reprezentantami narodowymi Francji są czarnoskórzy w liczbie 90% to coś mi tu nie gra. No ale w końcu w dzisiejszym sporcie liczy się oprócz zwycięstwa (jak to było zawsze) również pieniądze. Tak więc niech Polacy dadzą obywatelstwa 11 czarnoskórym - wreszcie Polska będzie wygrywać i kibice będą zadowoleni.

Aquila
06-12-2009, 13:34
więc kim ty jesteś ? piszesz na polskim forum uważając się za Włocha ? ale po włosku nie potrafisz, co nie ? :lol:

glaca
06-12-2009, 13:56
Mario Balotelli jest Włochem czy nie?

Izrafel
06-12-2009, 14:23
Aquila, ja tez pisze na polskim forum, uwazajac sie za Wlocha (xd). Ja przez nazwisko i przodkow, nie wiem, jak adamsky, ale pewnie ma powod.

Regulus
06-12-2009, 19:01
Mogą Bartheza wziąść, albo Platiniego. A tak serio, to nie rozumiem co komu przeszkadzają czarni ? 'say no to racism' znacie to ?
Ribery jest biały jakby co.....
Ribery jest biały, ale wyznaje Islam ;)
Adamsky: Gourcouff, Toulalan, Lloris - zwykle grają w podstawowym składzie. Paru ich jest. We Francji nadal czarno, ale już nie tak jak parę lat temu.

Marat
06-12-2009, 19:20
Ja również nie przepadam za czarną reprezentacją Francji. Natomiast uwielbiam druzyny czarnej Afryki, za piekną dla oka gre ( Nigeria 1998, Senegal 2002, WKS i Ghana 2006 ).

Sam Fisher
11-12-2009, 16:42
Mam niezły dylemat. Zawsze kibicowałem Brazylii, ale ostatnimi czasy Hiszpania urzeka swoją grą. Liczę, że oba zespoły spotkają się ze sobą po wyjściu z grup.