PDA

Zobacz pełną wersję : Radious Total War Mod



PioterC
13-03-2015, 08:18
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?2120-Radious-Total-War-Mod

Pod w/w linkiem znajduje się wersja jednej z najlepszych modyfikacji do serii Total War - Radious'a.
Modyfikacja wprowadza szereg zmian do mechaniki rozgrywki, wprowadza balans jednostek, dodaje także całe mnóstwo nowych.
Niestety modyfikacja nie jest dostępna w wersji polskiej - poszukiwany jest tłumacz na nasz język (może ktoś się tutaj znajdzie).

Gorąco polecam - właśnie rozgrywam swoją kampanię Frankami na tej modyfikacji i jest przyjemnie.

arek1975
14-03-2015, 11:03
bylem na tej stronce ,sciągnelem radius total unit mod 13mb i to drugie,ale czy to nie zamala ilosc mb???

Volomir
14-03-2015, 11:22
Huhu, trochę śmiechłem z tych nowych jednostek ;) Elitarne oddziały previkingów wyglądają jak odziały złożone z wodzów :P

Shay Ruan
17-05-2015, 12:05
Radius ma t odo siebie że jednostki w jego modzie często sę dosyć ozdobne. Mi osobiście się to niezbyt podoba.

Araven
17-05-2015, 13:07
Jak rozumiem mod zmienia kompleksowo rozgrywkę, także bitwy. I język na angielski tak?

Mógłby Ktoś z grających w niego opisać różnice w stosunku do podstawki?

Ja gram obecnie na około 10 modach, ale niewielkich na podstawkę. Fall of the Eagles chwilowo wyłączyłem, fajny jest, ale poczekam na dopracowanie go.

Shay Ruan
17-05-2015, 13:55
Jutro postaram się wszystko tu opisać ale tak na poczekaniu to: Dłuższe bitwy ze względu na wysokie morale. Żołnierze walczą aż do poniesienia olbrzymich strat ale te bitwy są dużo ciekawsze niż w podstawce. NA mapie kampanii jest spam armii. To ze względu na to że Radius nie uznaje limitów armii i zawsze jest pełno kasy w skarbcu. Nigdy jej nie brakuje. Po pewnym czasie jest to nudne bo co ture toczymy po 10 bitew. Oczywiście w modzie nie mogło zabraknąć nowych jednostek i przemodelowania starych :P

Araven
17-05-2015, 14:14
Po wyłączeniu Radiousa wracamy do wersji czystej po polsku, jak to się dzieje z innymi modami? Pobieram zobaczę co i jak.

Shay Ruan
17-05-2015, 15:08
Tak, tak. To jest osobny pliczek, nic nie nadpisuje podobnie jak Fote. Zresztą nie zmienia z tego co pamiętam wersji językowej :P

Araven
17-05-2015, 16:31
Fakt wszystko mam po polsku. Na razie mi się podoba ten mod, zainstalowałem też jednostki Radiousa czyli pakiet.

Shay Ruan
17-05-2015, 18:04
Nie jestem pewien czy już wyszła paczka Rzymian do Radiusa od Dramabelli(czy jakoś tak). Jednostki są (albo będą) bardzo ładne choć jak dla mnie zbytnio bogate :P

Nezahualcoyotl
18-05-2015, 20:11
Mod jest w dychę!Wizulanie cudeńko:

9ZMSxEez4ns

P.S.@naxzul666 tradycyjnie poziomu nie obniża

Araven
18-05-2015, 20:50
Potwierdzam, gram Armenią na wersji dla Radiousa. Bogactwo jednostek mnie powaliło w Radiousie, a nie mam jeszcze budynków IV poziomu poza koszarami milicji. Jednostki czad, ja gram tez na modzie na animacje w walce dla Radiousa. Mod wymiata, znaczy Radious + Radious units.

Volomir
20-05-2015, 15:20
A skąd wziąć Armenię? Chodzi o ten specjalny mod z Armenią? Bo mi Radious nie dodał żadnych nowych frakcji.

Nezahualcoyotl
20-05-2015, 15:32
A skąd wziąć Armenię? Chodzi o ten specjalny mod z Armenią? Bo mi Radious nie dodał żadnych nowych frakcji.
Tutaj w jednym z pierwszych postów:
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?11984-Mody-do-Attyli

Araven
20-05-2015, 16:02
Link do Armenii dla Radiousa: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=434867395

Volomir
21-05-2015, 21:53
Wszystko spoko z tym modem ale tak dyplomacje zwalili, że szok. Grałem Armenią na próbę - masa jednostek, jest spoko! Ale mija kilka tur i nagle wojnę wypowiadają Sasanidzi ze swoimi marionetkami. No super XD mam 3 rozwalone po świecie prowincje i dwie armie. To samo jak zacząłem jutami. Z nikim nie mogę umowy podpisać, mam ledwo jedną armię i po 10 turach ma mam wojnę na trzech frontach. Za dużo armii, za duże baraki w mieście i dyplomacja zdecydowanie na minus.

Araven
21-05-2015, 22:29
Dyplomacja wg mnie jest lepsza niż w podstawce. Armenia na Bardzo trudnym tak ma. Trzeba się męczyć, ręczne odpieranie licznych ataków. Początek jest trudny. Możesz zyskać nieco czasu przyłączając się do wszelkich wojen Sasanidów, ale u Ciebie już za późno na to. Na początku mam garnizony w każdej prowincji i odpieram ataki rozwijając się wolno.

Araven
28-05-2015, 20:13
27 maja była grubsza aktualizacja moda, statystyki, ikonki ale co ważniejsze także ai i dyplomacja uległy dalszym zmianom na lepsze wg mnie. Gram Armenią na VH, ciekawie jest. Szczegóły na steam, w stosownym odnośniku do TWC z opisem zmian.

Rossoneri
29-05-2015, 10:47
jak mam zasubskrybowany mod na workshopie to aktualizuje się on automatycznie?

Araven
29-05-2015, 13:29
Odpalaj zawsze Menedżer modyfikacji po uruchomieniu gry, będzie info, że wybrane mody są aktualizowane w przypadku jak taka aktualizacja miała miejsce.

Volomir
29-05-2015, 17:13
Pograłem w tego Radiusa trochę godzin i przyznam, że niezbyt mi się on podoba. Może to kwestia, że w ogóle nie przepadam za modami w TW? Zazwyczaj "gryzą" się z normalną wersja. Czy to wyglądem czy bardziej technicznymi sprawami. No ale po kolei.

1) Jednostki! Niby są bardzo ładne, niby jest ich bardzo dużo... Ale jak dla mnie mamy ich zdecydowanie za dużo. Parę technologii i mam masę bliźniaczo-podobnych jednostek (jeśli chodzi o statystyki). Po co to? Nie lepiej zrobić coś na zasadzie: trzy rodzaje włóczników (lekki, średni i ciężki? Ile można wymyślić w walce włócznią!). W czystej wersji jest lepiej pomyślane, wymagałoby tylko poprawek. Np. żeby ulepszenie było możliwością i żeby nie zwiększało się utrzymanie takich jednostek a jedynie koszt rekrutacji. No i żeby słabsza wersja też była dobrym wyborem (lekki włócznik mógłby się szybciej poruszać albo mógłby się kryć czy cos w ten deseń). A tak mamy 50 rodzajów włóczników. 4 rodzaje mieczników i 10 rodzajów jazdy. Na początku mi się to podobało, teraz już nie.

2) Armie... Może patrzę przez pryzmat średniego kompa, ale nigdy nie lubiłem spamu armii. Zawsze wolałem żeby wyglądało to tak, że walczą dwie duże armię i porażka jednej z nich oznacza ciężką sytuację dla przegranych. A tutaj jak chce kogoś podbić to muszę ganiać 3 armiami za 6 armiami przeciwnika po ich terytorium i 2 ganiać 4 armii po swoim terytorium. Nuuuuuda! Szczerze? Dużo bardziej się napocę na czystej wersji jak muszę uważać żeby nie odsłonić się za bardzo albo nie dopuścić do buntu. Do tego jak każdy robi taki spam to pojawiają się dwa problemy. Hunowie to zerowe zagrożenie. Zanim "dojdą" do cywilizacji ich legiony są przetrzebione. Zazwyczaj w porównaniu siły łapią się na miejscu 20-40 XD gdzie w tym samym czasie na czystej wersji zawsze są w pierwszej 5. No i tury się ciągną.

3) Duże garnizony w sumie neutralne jak dla mnie. Mogą być, nie muszą, nie przeszkadzają.

4) Dyplomacja, cóż trochę przesadziłem. Pograłem i w sumie poza tą Armenią nie widzę wielkich różnić w porównaniu do czystej wersji.

5) Rozwój (tu w ogóle przydałyby się zmiany) generałów. Mogli się zdecydować na większe zmiany niż tylko dodanie jednego punktu.

6) Zwiększenie gubernatorów spoko. Chociaż byłbym za tym, żeby ich ilość była nieograniczona ALE im więcej tym trudniej utrzymać ich lojalność.

7) Budynki spoko, że dają więcej tych jednostek.

8) plus za optymalizajcę

Szczerze? Nie widzę wiele zmian w rozgrywce. Może nacje więcej podbijają trochę ale ostatecznie poza tymi nowymi jednostkami za wiele ciekawości tam nie widzę. Jak dla mnie rozczarowanie. Dobrze wspomina mody do Medka2 SS czy Deus'a. Również Rome Total Realism czy Europa Babrbaroum. Ten zaś, to w mojej opinii, jednostki i nic więcej. 5/10

Shay Ruan
26-06-2015, 19:02
Update na 25.06.2015!

Lista zmian tutaj: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?12099-Radious-TW-Mod-Opis-i-Download&p=353763#post353763

Araven
05-07-2015, 19:47
Oto link do submoda dla Radiousa - jaki podnosi koszty wojska na takie w sumie jak w podstawce, co niweluje problem spamu w Radiousie: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=475591254

Plus mod jaki mi polecił Shay Ruan, wprowadza nazwy dla jednostek z Radiousa w większości po polsku, bez tego moda w polskiej wersji językowej nowe jednostki nie mają nazw. Bardzo przydatny mod, poza Radiousem jest i kilka innych modów jakich dotyczy: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?680610

Gen. Icedrok
03-08-2015, 13:14
Mam pytanko. Zmieniłem sobie wartości budynków by budynki produkujące żywność zwiększyły dochód w złocie. I tu moje pytanie czy to odnosi się tylko do mnie czy komputer też ma zwiększony dochód?

Vorenus
12-08-2015, 10:36
Może ktoś zapodać aktualne mody radiousa ?blood mod, paczkę jednostek itd.

Shay Ruan
12-08-2015, 11:09
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?12099-Radious-TW-Mod-Opis-i-Download Wszystko masz tu. Linki są aktualizowane przez twórców.

Vorenus
20-11-2015, 15:46
Hej czy jest jakiś mod na powiększenie garnizonu który działa z modami od radiousa bo pobrałem mod magnara double garrison ale z modami od radiousa nie działa a podoba mi się ten mod pack od radiousa fajnie sie na nim gra jeśli się powtażam to sory ale bardzo bym chciał ten mod na wiekszy garnizon bo oba cesarstwa mają przekichane z tymi sąsiadami :) jeśli znacie jakiś mod pod radiousa na powiekszenie garnizonu to zapodajcie szukam na tw center ale nic nie moge znależć :/

Mógłby ktoś stworzyć listę submodów które działają wraz z modami radiousa bo ma sporo modów i częśc nie działa z nimi :/

Vorenus
22-11-2015, 16:44
dobra nie bede wiecej pisał bo ni cholery nikt nie chce pomóc tylko cały czas ostrzezeniami sypiecie napisalibysc jak zrobic podwojny garnizon czy cos w tym stylu :/ a nie tylko ostrzezenia zero pomocy przeszukałem tw center o podwojnym garnizonie od razu mowie i nic nie znalazlem , a teraz gram i miasto 1 poziomu pokazuje 4 oddzialy legio comitatenses a gdy wchodze na garnizon sa tylko 3 oddzialy może ktoś to wytłumaczyc czy to jakiś błąd czy co bo nie wiem aha czy tryb forsownym marsz zostal usuniety bo ikona jest ale jak ja biore to wogole obszar ruchy armi się nie zwiększa kolejny błąd ? możecie mi na to odpowiedziec przeciez to nic nie kosztuje :)

ok mam mod @@@Incressed_Gov_Army.pack i double_garrison.pack i jak mam zaznaczone oba to miasto pokazuje ze dostarcza 2 zwiadowców equites,4 cohors,4 wschodni zbrojni legionisci,2 exploratores,4 legio comitatenses,2 straz graniczna limitanei,3 palatina,4 preventores,2 protectores domestici,4 zbrojni sagittari, 4 sagittari a grecki kościół pokazuje ze dostarcza 4 auxilia palatina,4 straz graniczna limitanei,4 zbrojni sagittari,4 sagittari natomiast posiadłość zarządcy pisze że 4 auxilia palatina,4 straż graniczna limitanei 8 zbrojni sagittari i 4 sagittari

tyle że to chyba jakiś błąd bo jak wchodze w garnizon to mam 2 auxilia palatina,2 straż limitanei 1 wschodni zrojny legionisci,2 exploratores,2 protectores,3 palatina 4 preventores, 2 balistari 2 equites :)

jak mozna zrobic żeby garnizon był taki jak na opisie budynków mam obecnie :) czy to jest możliwe ?

przestancie sypac te ostrzezenia :/ moze ktos mi odpowie a nie ciagle warny ida Boże !

sadam86
22-11-2015, 18:17
Jak nie działa Double Garnison dla Magnara to tu masz dwa inne na podwojenie garnizonu:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=495211160
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=470183240

Vorenus
23-11-2015, 16:37
dzięki sadam o i tak można od razu a nie czloweika razic warnami dzieki a wiesz może czy jest jakiś mod na osłabienie jednostek miotających do attyli bo są zwyczajnie za mocne uzywam modów radiousa i są totalnie przegięte te jednostki miotające jakbyś mogł to podaj takiego moda bo nie mogę znależć aha jeszcze jakbyś mogł to na osłabienie artyleri ale to przy okazji najważniejszy to ten mod na osłabienie jednostek miotających bo już mnie one wkurzaja tak samo bylo w podstawce rome II :/

sadam86
23-11-2015, 17:37
Co do osłabienia miotaczy to raczej znalazłem mody na ich wzmocnienie, choć jeden na redukcję friendly fire może coś pomoże
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=472391610&searchtext=

Osłabienie artylerii:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=436657704&searchtext=
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=443046740&searchtext=

Co do ostów nie ma zniżki dla stałych klientów, dopóki będziesz łamał Regulamin, dopóty będą zasilać Twoje konto

Vorenus
24-11-2015, 14:55
Sadam mam ten program editSF więc teraz moge sam zwiekszyc garnizon tylko powiedz gdzie szukac tego w pliku kampanii bo tam duzo tego jest :)

sadam86
24-11-2015, 14:58
Grzebanie w nowszych odsłonach to nie moja bajka, może Szaj zajrzy i coś podpowie.

Vorenus
24-11-2015, 15:22
a odpowie na prywatną wiadomość bo mu wysłałem ?

sadam86
24-11-2015, 15:29
Jak zajrzy pewno odpowie