PDA

Zobacz pełną wersję : nudni dżentelmeni



certoipus
06-12-2009, 09:14
Czesc
Pewnie Wam się też to zdarza - obcy dżentelmeni co turę w kółko włażą do Waszych uniwersytetów.
(Zwykle oznacza to, że ta frakcja później zaatakuje)

Ktoś wie po co oni to robią???

MSZ
06-12-2009, 09:39
Żeby ukraść technologię z uniwersytetów . Ale niekoniecznie oznacza to że komputer chce wypowiedzieć wojnę , mi Rosjanie ciągle wchodzą do szkół a nigdy nie atakują .

certoipus
06-12-2009, 09:44
jakie są szanse na powodzenie takiej operacji kradzieży??

(racja, Rosjanie to jedyny zauważony przeze mnie wyjątek)

Lisek
06-12-2009, 10:32
Szanse na powodzenie takiej operacji są różne. Większe prawdopodobieństwo powodzenia ma dżentelmen który wygrał wiele pojedynków i ma dużo dobrych cech. Ja zawsze na początku lubiłem pokraść trochę technologii. Później byłem już tak zaawansowany technologicznie, że nie było czego kraść.

Nagano
06-12-2009, 10:34
jakie są szanse na powodzenie takiej operacji kradzieży??
To zależy od zaawansowania technologii, którą chcesz ukraść. Najnowsze dostępne technologie to średnio 10% szans, ale te stare, które wszyscy już mają, a ty jakimś sposobem ich nie masz da się ukraść przy szansie 50-60%. No i wiadomo, że im lepszy dżentelmen tym większe szanse na kradzież.

Gteam_tomek
07-12-2009, 07:57
Wiem, że zabrzmi to nieco dziwnie, ale kim najlepiej zlikwidować gentlemana? Agentem czy drugim dżentelmenem? Z moich obserwacji wynika, że pomimo dużych szans dżen. na wygraną w pojedynku, nie zawsze nasz oponent spoczywa w pokoju. Dlatego wolę wykonywać zlecenia likwidacji właśnie agentom. Rezultat jest w udanym zamachu tylko jeden: śmierć, a nie jak to czasami bywa z dżentelmenem, wygrany pojedynek i odwrót przeciwnika...
Kiedy wszystkie technologie są wynalezione bądź wykradzione, likwiduje każdą uczelnie na terenie mojego imperium, zmniejszając niezadowolenie klas społecznych jak i uniemożliwiając kradzież tech. innym państwom.

roman zabawa
07-12-2009, 13:06
Najlepiej wysłać dżentelmena, który trochę popracował na uniwersytecie. Ma wtedy kilka dobrych cech, które zwiększają szanse kradzieży. Zdarza się, że nowy pojawia się blisko uczelni, na której już jest kilku uczonych i dodatkowy specjalnie nie przyspiesza prac badawczych. Wtedy lepiej nowego wstawić do uczelni, a doświadczonego wysłać na badania i pojedynki.

Praktycznie większość technologii morskich tak opracowuję. Główny nacisk na wstępie kieruję na lądowe wynalazki wojskowe i uczeni dostają militarne bonusy, które działają i na lądzie i na morzu (ta sama grupa). Jak już armia ma dość nowoczesne siły, wtedy rozpoczynam wykradanie technologii morskich. Na wstępie mało która nacja potrzebuje silnej floty, w każdym razie większa groźba czyha na lądzie.

Barlogo
10-12-2009, 17:26
Mi jakiś turecki uczony włazi do uczelni w krakowie i nie mogę go wyzwać na pojedynek dlaczego?

Nagano
10-12-2009, 18:43
Islam zabrania pojedynkowania się :D

Barlogo
10-12-2009, 20:25
Ten turek wykorzystuje jakieś magiczne bugi w empire co wlezie do uczelnie to jak swoją ture mam to jest zawiadomienie że kolejny dżentelmen umarł :x

Marcius
11-12-2009, 10:06
Nie zakładam nowego temat,bo tez chodzi mi o tych dzentelmanow.Otóż nigdzie nie widze okienka rekrutacji.Mam 1,a francja juz trzech.Jak wybudowac dzentelamana?

roman zabawa
11-12-2009, 10:09
W Empire agentów nie rekrutujesz, pojawiają się sami. Wznosząc odpowiednie budynki zwiększasz szansę na ich pojawienie się lub zwiększoną liczbę.
Zmiana zasługująca na duży plus 8-)

Marcius
11-12-2009, 10:19
Danke Romku.

Barlogo
11-12-2009, 13:11
Już mi nie umierają dżentelmeni wystarczyło tylko wyłączyć grę i wczytać jakiego sie chciało sejva :D

petechro
08-02-2012, 11:57
Witam. Odkopuję temat, ponieważ uważam za właściwy dla mojego pytania.
Czy dżentelmeni, oprócz pojedynków z innymi dżentelmenami i wykrytymi hulakami, mogą w jakiś sposób stanąć w szranki z generałem? Jako zagwozdkę, wrzucam obrazek (mam nadzieję, że będzie widać), na którym widać bonus generała do pojedynków.
http://img99.imageshack.us/img99/6842/officiergeneral.jpg

Rue
08-02-2012, 21:35
Generał nie może pojedynkować się z dżentelmenem jak i hulaką.Nie ma takiej opcji.Jednak można przeprowadzić zamach na generała ale tylko hulaką.Wydaje mi się że miecz patriotyczny daje jakieś bonusy do walki na mapie bitewnej jednostce generalskiej.