PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepszy FPS o II wojnie światowej



marcinus1002
06-12-2009, 18:29
Jak myślicie jaka to gra? Wg mnie CoD 2 i 5

CaiusCosades
06-12-2009, 18:33
Red Orchestra.

cezarian
06-12-2009, 18:41
Brothers in Arms, cała trylogia :!:

Lisek
06-12-2009, 18:48
Zgadzam się, CoD i BiA są bardzo dobre! Ja dodałbym jeszcze Medal of Honor (w szczególności Wojna na Pacyfiku)

Vasyshq
06-12-2009, 19:09
Wilczy Szaniec... a na poważnie najlepiej bawiłem się przy Medal of Honor: Allied Assault (pamięta ktoś jeszcze?) natomiast teraz poleciłbym Brothers in Arms albo Call of Duty WaW albo Red Orchestrę.

Aquila
06-12-2009, 19:23
Jeśli chodzi o drugą wojnę, to seria Call of Duty. Wciągająca 1 z dodatkami i 2. Piękne gry ;)

Bronti
06-12-2009, 19:24
Battlefield 1942 - Forgoten Hope

Ten temat powinien raczej być w innych grach :)

Pinotchet
06-12-2009, 19:33
a na poważnie najlepiej bawiłem się przy Medal of Honor: Allied Assault (pamięta ktoś jeszcze?)
Oczywiście Vasyshq, że pamiętam ta gra była wtedy cudowna. Później były jeszcze dwa dodatki Spearhead i Breakthrough. Zwłaszcza Breakthrough był dość trudnawy na najwyższym poziomie trudności. Wojna na Pacyfiku tez była fajna. Brothers in Arms to klasyka. Call of Duty 1, United Offensive, Call of Duty 2 i 5 oraz Call of Duty 3 na Xboxa 360. Red Orchestra świetna do multi, dobre mody takie jak Mare Nostrum i Darkest Hour. Zawsze lubiłem drugowojenne FPS-y i czekam na kolejne, obecnie najbardziej na drugą część Red Orchestry.

A i zapomniałem o mojej ulubionej grze drugowojennej czyli Hidden & Dangerous 2 i dodatku Sabre Squadron, zdecydowanie moja ulubiona , klima, muzyka i zdecydowanie najciekawsze misje.

Marat
06-12-2009, 19:42
Pinotchet H&D 2 + dodatek to jest to !!! Aż musze płytke odszukać i sobie zagrać ( choć przechodziłem ze 3 razy już ).

jester1
06-12-2009, 19:55
Medal of Honor : Paccific Assault - wschodni teatr działań
Madal of Honor : AA - zachodni teatr działań

Co do najlepszej lokacji i misji - Krwawa grań z MoH:PA

P.S. Przenieśc do innego działu (Inne gry komputerowe?).

Pinotchet
06-12-2009, 20:14
( choć przechodziłem ze 3 razy już ).
to podobnie jak ja, Marat :lol: :lol:

Jeszcze odnośnie samej gry, która jest prawdziwym majstersztykiem. Niektóre misje miażdżą klimatem, misja jak trzeba zakosić Enigmę z pokładu stawiacza min "Olaf" można to przejść eliminując wszystkich po cichu. Operacja "Challenger" w austryjackim zamku, gdzie musimy współpracować z agentką Salter (chyba? ;) ) przywodzi na myśl film "Tylko dla Orłów", a misja ją poprzedzająca gdzie musimy zdobyć niemiecki mundur i ciężarówkę, toczy się w lesie gdzie miejscowi tyrolscy górale rąbią drewno :D . Do tego misja ze zniszczeniem dział w starej francuskiej twierdzy na kanale La Manche, pamiętającej jeszcze czasy rewolucji francuskiej. Bardzo klimatyczne są również misje w Czechach w ostatnich dniach wojny, seria chyba 5 misji rozgrywających się od 6 do 9 maja gdzie na przeszkodzie staną nam fanatyczne jednostki Waffen SS i jeszcze ktoś ale tego nie będę zdradzał bo nie byłoby niespodzianki :lol: Do tego klimat tej czeskiej wioski :shock:. Do tego jeszcze misje w Normandii, Birmie, Libii.

Co do dodatku to mamy misje w gigantycznej bazie U-bootów, Afryce Północnej, na Sycyli gdzie stawią nam czoła Włosi. Najbardziej jednak podobała mi się misja zdaje się tocząca się w jakiejś wiosce w Masywie Centralnym gdzie musimy zlikwidować wysokiej rangi oficera SS oraz złapać miejscowego kolaboranta.

Do tego możliwość wyboru wyposażenia dla swoich ludzi, system promocji i odznaczenia. Możliwość posiadania w zespole Polaka -Roberta Czakowskiego :D Super gra!

Marat
06-12-2009, 20:27
Ta pierwsza misja w dzungli Birmy jest arcytrudna. Wszedzie zielono, nasiane tych małych bunkrów, gdzie się nie ruszysz to strzelają. Jeszcze trudności sprawiła mi misja z podstawki, gdzie musimy sie przebić przez pustynną drogę( w sumie to i w podstawce i w dodatku są podobne ), raz na chama przejechalem po prostu całą droge Jeep'em, bez walki i cudem się udało. Najbardziej lubie te afrykańskie klimaty ( np. rozbity samolot w dodatku ). No i Normandzkie miasto, kolejna arcytrudna misja ( w sumie która łatwa 8-) ). Podoba mi się to, że nie jesteśmy jednoosobowym odziałem Rambo, który sam rozwala wszystko na około. Samemu trudno jest tam przejść całą gre, tzn. jednym zołnierzem, bo możemy mieć 4 ( choć mi się udało pojedyncze misje, bo całej kampanii nie grałem w taki sposób ). Nie znam się na stopniach wojskowych, ale maksymalnie udawalo mi się dojść do Majora ( może wyżsi rangą oficerowie SAS nie biorą udziału w akcjach ).

PS: Za pierwszym razem to na prawde jest hardcore, czasami niezłą rozkminke mialem jak to przejść, co zrobić, jaką drogą iść. Teraz to już łatwizna.

PS2: Bym zapomniał. Zdobywanie miasteczka na pustyni + potem nocna obrona przed szkopami. Rzeźnia.

Creet
06-12-2009, 20:40
Mortyr III: Akcje Dywersyjne http://www.youtube.com/watch?v=pjhemPSNVl0

Pinotchet
06-12-2009, 20:50
Zgadza się, zapomniałem o tej misji ze zdobywaniem i późniejszą nocną obroną wioski na pustyni. :D Misja w dżungli w Birmie również trudna, pamiętam, że miałem problemy z misją drugą w Birmie, tą ze zdobywaniem wzgórza gdzie Japończycy wychodzą z tuneli na twoje tyły :o Wydaje mi się, że major to chyba najwyższa ranga w grze bo dochodziło się do niej gdzieś pod koniec gry. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie Hidden & Dangerous 3. Wkońcu gra tworzona była przez twórców znakomitej Mafii, którzy teraz pracują nad jej kontynuacją. Mafia 2 ma chodzić na zmodernizowanym silniku LS3D, który był bazą dla Mafii i właśnie Hidden & Dangerous 2. Należy mieć nadzieję, że kiedyś zagramy w HD3

Marat
06-12-2009, 21:12
Znalazłem coś takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=8hRGWi6IJZo

Ale nie wiem za bardzo, w końcu to nie odziały SAS, tylko lądowanie w Normandii i Ardeny. Może to jakiś pic na wode, skręcony z jakiś trailerów innych gier ( osobiście nie śledze nowości pojawiających sie na rynku )

Brave
06-12-2009, 21:35
Call of Duty, a strategia to CoH.

Dragonit
06-12-2009, 22:34
Pinotchet H&D 2 + dodatek to jest to !!! Aż musze płytke odszukać i sobie zagrać ( choć przechodziłem ze 3 razy już ).

Też to miałem, chyba z clicka ;p Fajna gierka, ale koncentrowałem się na grze w multi. Podobało mi się wymienianie w okienku postrzelonych części ciała, klimat, możliwość wychylania się, regulowanie prędkości kółkiem od myszy, no i misje.
Moje typy nie będą zbyt oryginalne, cody, Moh - AA i wojna na pacyfiku.

Huzi
06-12-2009, 22:51
Wolfenstein: Enemy Territory.
Zwłaszcza na niemieckich serwerach podczas rozgrywek: administracja kontra reszta świata. ;)

06-12-2009, 23:26
RED ORCHESTRA!!! PANOWIE nie żadne call of sruty tuty(hollywood ,linowość, nie historyczność itp.) .RED ORCHESTRA za: realizm,dbałość o szczegóły,cena!!!Grywalność ,dobrze zrobiony multi.Dwa :? trzy modyfikacje(dwie z nich można pobrać przez steam).
PS.Panowie dlaczego,nie zagracie w strzelane dla prawdziwego mężczyzny :ugeek:(tylko bawicie sie jak 12stolatki w takie komercyjne odchody ,co inna część to musisz wymienić coś w kąpie aby poszła,a jak juz wszystko zakupiłeś.Okazuje sie że to jest to samo, tylko w lepszym opakowaniu!!!).Pozdrawiam Prawdziwych wyjadaczy.. :twisted:

Adamsky
07-12-2009, 10:01
http://www.youtube.com/watch?v=rbqNdhss ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=rbqNdhssj88&feature=related)
http://www.youtube.com/watch?v=HjJsTV5n ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=HjJsTV5nv7E&feature=related)
http://www.youtube.com/watch?v=OALuPJgDeHU

07-12-2009, 13:51
Daj spokój grałem ..bez rewelacji.Dobrze ze do RO wyszło to: http://www.youtube.com/watch?v=GL9bKCcxdm0&feature=fvst . Grałem we wszystkie strzelaniny związane z II wojną światową i tylko RO spełnia moje oczekiwania.Związane z realizmem walki na polu bitwy i prawdziwym klimatem(gdzie postrzelasz z niemieckiego g41 ..czy radzieckiego pdd40????).Kiedyś myślałem ze cod to jest super prawdziwa gra ,dziś sie sam z siebie śmieje :lol: ze tak myślałem.Ludzie kupcie RO ... mało kosztuje a radochy co niemiara .Jak wlaczyłem na pierwszych mapach nie wiedziałem ocb.Częsta śmierć ...i duża radośc z trafienia przeciwnika(widzisz jak jęknął i sie zatoczył :twisted: ) to tworzy zajebisty klimat starć z tamtych lat.Zaczynałem grać o 20 ..i człowiek sobie mówi a jeszcze jedna mapka ...patrze na zegar ..juz 3 rano ..yhhhh a o 6 trzeba wstać do roboty :? Pozdrawiam ..
PS>Link jaki podałem to modyfikacja do Ro ,przenosząca nas na zachodni teatr działań (Amerykanie,Brytole,Kanadyjczycy,spadochroniarze,g renadierzy ss i masa nowych rzeczy)
GAMEPLAY: http://www.youtube.com/watch?v=8eD9dcz8 ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=8eD9dcz8U2w&feature=related)

Pampa
07-12-2009, 17:27
Call of duty 1 ;) najlepsza fabuła ;)

odi.profanum
07-12-2009, 20:47
Daj spokój grałem ..bez rewelacji.Dobrze ze do RO wyszło to: http://www.youtube.com/watch?v=GL9bKCcxdm0&feature=fvst . Grałem we wszystkie strzelaniny związane z II wojną światową i tylko RO spełnia moje oczekiwania.Związane z realizmem walki na polu bitwy i prawdziwym klimatem(gdzie postrzelasz z niemieckiego g41 ..czy radzieckiego pdd40????).Kiedyś myślałem ze cod to jest super prawdziwa gra ,dziś sie sam z siebie śmieje :lol: ze tak myślałem.Ludzie kupcie RO ... mało kosztuje a radochy co niemiara .Jak wlaczyłem na pierwszych mapach nie wiedziałem ocb.Częsta śmierć ...i duża radośc z trafienia przeciwnika(widzisz jak jęknął i sie zatoczył :twisted: ) to tworzy zajebisty klimat starć z tamtych lat.Zaczynałem grać o 20 ..i człowiek sobie mówi a jeszcze jedna mapka ...patrze na zegar ..juz 3 rano ..yhhhh a o 6 trzeba wstać do roboty :? Pozdrawiam ..
PS>Link jaki podałem to modyfikacja do Ro ,przenosząca nas na zachodni teatr działań (Amerykanie,Brytole,Kanadyjczycy,spadochroniarze,g renadierzy ss i masa nowych rzeczy)
GAMEPLAY: http://www.youtube.com/watch?v=8eD9dcz8 ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=8eD9dcz8U2w&feature=related)
Haha, Red Orchestra dokładnie tak samo miałem. Za 20 zł lepszego fps na pewno nie kupicie, który cechuje się realizmem ( balistyka, poruszanie się postaci, rozbudowane lokacje itd ). Nikt chyba jeszcze nie wspomniał o mapach czołgowych ( fajnie to wygląda jak na 50 slotowym serwerze rozgrywana jest prochorowka albo orzeł, krzywy róg itd). Czołgi odbijają pociski, ważne jest "kątowanie" trafianie w "hitboxy" pojazdów itd. Generalnie wypas gierka.

Izrafel
09-12-2009, 23:51
CoD 1, ewidentnie i bezapelacyjnie : )

10-12-2009, 13:11
Piszecie ze cod ,bo nie graliście w Red Orchestre.Moge sobie dać rękę obciąć ...Szkoda ze Ro miała(ma) taką słabą promocje , niż te głupie singlowe komercyjne szutery.

10-12-2009, 13:26
pisze COD, bo RO mi laguje

Dragonit
10-12-2009, 13:31
Pełno maniaków, dla których cody są śmieszne, a red orchestre wychwalają pod niebiosa ... każdy ma swój gust, nikt nie jest lepszy dlatego, że gra w RO.

10-12-2009, 15:23
pisze COD, bo RO mi laguje TO wejdz na inny serwer.W końcu grasz przez steam.

Pełno maniaków, dla których cody są śmieszne, a red orchestre wychwalają pod niebiosa ... każdy ma swój gust, nikt nie jest lepszy dlatego, że gra w RO. Nie jestem maniakiem ,ale cod jest smieszny bo jest nie autentyczny i liniowy ...za łatwy cos dla 11nastolatków .RO mimo ze nastawiona na multi ma niesamowity klimat II wojennego pola bitwy(autentyzm i realizm a do tego cholernie grywalny, dzwięki walk ,wybuchy sa niesamowite ,a kosztuje tylko 20 zł...!!!!) .Mnie po prostu wnerwia ze mało ludzi miało do czynienia z tym szuterem ,a kiedy jest kolejny temat o grach II wojennych zawsze ..kurna zawsze dzieci pisza ze COD i ...uj .Według mnie ten produkt to odcinanie kuponów i jeden wielki komercyjny bubel(drogi).Owszem dla graczy, ale tych których II wojna kompletnie nie interesuje (w tej autentycznej formie,broń,balistyka pojazdy itp.) ,chyba ze po obejrzeniu "szeregowca ryana" najdzie ich ochota właśnie na cos szybkiego jak hamburger czyli cod.Dla mnie Medale,Cody to gry na jedno kopyto ,gdzie skaczesz z któregoś tam piętra, w pełnym ekwipunku i nawet palca u nogi twoja postać nie łamie.Gdzie walisz a z m1 garanda po dwa razy z 10 metrów ,przeciwnikowi w głowe a mu tylko chełm odskakuje.Takich głupot , w tych grach jest sporo.No ale są gusta i guściki .. a ja raczej bym powiedział ze sa ludzie i parapety.Pozdrawiam ...

Marat
10-12-2009, 15:27
Po co te bluzgi? Podoba ci się RO, to super, graj i ciesz się rozgrywką. Czy świadomość, że "11-latki" wolą CoD'a, przeszkadza ci w grze w RO? Niech każdy gra w co tam sobie lubi.

Vasyshq
10-12-2009, 15:54
A ja gram i w COD i w RO. To praktycznie dwie zupełnie inne gry. Niby o tym samym.

odi.profanum
10-12-2009, 16:09
Pełno maniaków, dla których cody są śmieszne, a red orchestre wychwalają pod niebiosa ... każdy ma swój gust, nikt nie jest lepszy dlatego, że gra w RO.
Piszę, ze RO jest lepsze, bo po prostu jest.
Osobiście grałem prawie we wszystkie CoD'y ( poza 3 i jak dotąd jeszcze nie ruszyłem MW2 ). Nawet kilka mam oryginalnych ( MW, i CoD2 ). Mogę chyba porównać?
W CoD można się fajnie wyżyć, poskakać, postrzelać w fajnie graficznie wyglądającym otoczeniu, pofragować ale ta gra nie daje takich emocji, nie jest realistyczna, a patent z mrugającym zdrowiem mnie po prostu rozwala ( ofc są serwery hardoce gdzie to umieranie od pocisków jest zdecydowanie szybsze ) ale to nie jest to. Ta gra nie ma klimatu. Zwykły schooter; quake w pseudorealiach II wojny, gdzie żołnierze to roboty a dobry gracz potrafi podskoczyć, przycelować, położyć się i znowu strzelić w 3 sekundy... W pełnym ekwipunku...
RO to bardziej symulator, choć ma swoje lata to w dalszym ciągu jest jak dla mnie najlepszą grą drugowojenną wśród fps, właściwie jedyną, która ma coś wspólnego z realiami frontu, podziałem na klasy; gdzie ważny jest team play, mądre gospodarowanie przez strony bonusami na mapach jak artyleria, czołgi itd. Po prostu są to inne gry.
CoD nastawiony jest na obślinionych małolatów, którym staje gdy mają zajebiste statystyki, są pierwsi na serwerze czy założą komuś fajną banię...
RO natomiast to gra dla ludzi bardziej ogarniętych, wszystko dzieje się wolniej, ważna jest współpraca poszczególnych graczy, idealna dla zabawy w kilka osób; siedząc na teamspeaku i współpracując na przykład w 6 osób z klanu w obronie Zithomira u Ruskich - piękna sprawa. Wiem bo sam grałem klanowo.
Mapy wielkie, dużo frajdy z zabicia kogoś, na prawdę, szczególnie ze snajperki na daleką odległość - zresztą kwestię balistyki już poruszałem... Choć fakt, że RO ma sporo bugów ( bywają kolesie z no recoilem na ppsh'y - wtedy ta zamienia się w prawdziwe mg, czy typki co strzelają ze 100m z biodra i trafiają - ale to tacy goście "pro"...
Po prostu 2 gry, przeznaczone dla różnych ludzi; niektórzy wolą skakać, inni po prostu strzelać. To cieszy i to cieszy, choć wybierając jedną z tych gier wypadałoby się zastanowić czego od danego pfs'a oczekujemy.

10-12-2009, 16:25
pisze COD, bo RO mi laguje TO wejdz na inny serwer.W końcu grasz przez steam.
Chodziło mi o Single Player. :roll:

Aquila
10-12-2009, 16:31
a red orchestra dla obślinionych dziadków ? :lol: mój komputer spokojnie daje radę wszystkim cod. po co mam więc męczyć się w ro ?
po prostu jest lepsze ? coś tam piszecie i najazd na wszystkich, spokojnie. pokazujecie właśnie kto jest maniakiem.

10-12-2009, 17:06
Ludziska nikt na nikogo nie najeżdża.Jedynie wnerwia mnie fakt ..ze ja np.moge ocenić która gra jest lepsza z mojej perspektywy.Bo grałem we wszystkie znane i mniej znane strzelany zwz. Z tematyką II wojny.Natomiast ..wiele osób pisze ze po co RO,a nawet nie mieli okazji pograć.Wiedz po co sie spierać ???Jesli nie miałeś w łapie ..nie oceniaj..jak większość..(tu nie dokończę).

a red orchestra dla obślinionych dziadków ? :lol: mój komputer spokojnie daje radę wszystkim cod. po co mam więc męczyć się w ro ?
po prostu jest lepsze ? coś tam piszecie i najazd na wszystkich, spokojnie. pokazujecie właśnie kto jest maniakiem.
Myślisz ze Ro ma kanciastą grafikę i lipne efekty bo jest tania(wymagania też ma dosyć wysokie ,jesli grasz na serwerach 50 slotowych sam zobaczysz)!!!OJ chłopie mylisz sie i polecam ci tą prawdziwa gre o II wojnie (pora dorosnąć do takich tytułów) ;) masz tu Infantry tutorial : w razie czego abyś wiedział jak grac mniej więcej
Film: http://www.youtube.com/watch?v=DWr8tfB0 ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=DWr8tfB0Rqs&feature=related) (powtarzam sa tez samodzielne modyfikacje ..jeszcze bardziej rozwinięte od podstawki front zachodni i Afryka, do zassania przez steam) . TU masz szkolenie pancerne : http://www.youtube.com/watch?v=SIbf6wQj ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=SIbf6wQjfOU&feature=related)
PS:mogę być dla was maniakiem :mrgreen: ale chociaż nie gram w jakis drogi liniowy chłam.ACHA Kizi pora zmianić komputer bo z botami w Ro to wieszsz ;) ... nie to samo co z ludzikami..a serwery mimo ze gra juz ma swoje latka sa jeszcze pełne.Pozdrawiam

10-12-2009, 17:24
Rozumiem Blackwood, że na Wigilie mogę oczekiwać nowego kompa od Ciebie? :D

10-12-2009, 17:36
hohohoooo :lol: :lol:

Izrafel
10-12-2009, 18:13
Piszecie ze cod ,bo nie graliście w Red Orchestre.Moge sobie dać rękę obciąć ...Szkoda ze Ro miała(ma) taką słabą promocje , niż te głupie singlowe komercyjne szutery.


Co wy ludzie widzicie zlego w komercji? Boze swiety nie robi sie gry po to, zeby jej NIE sprzedac. A sprzedaje sie DZIEKI komercji. Btw. Piszemy, ze CoD bo to dobra gra. Proste :]

Mefisto7
10-12-2009, 18:57
CoD... nie jestem śliniącym się małolatem bo lubię sobie w niego pograć chyba, no nie ? :roll: Jest za łatwy, weteran to śmiechu warte, ale w CoDa2 mozna sobie ograć ,jak ktoś powiedział, dla szybkich emocji. (no najbardziej to MW i MW2 ale to nie o 2wś)

Ktoś tam wspomniał żę najlepszą grą z II wojny światowej to CoD5 :!: :!: :?: :?: Możecie mi udowodnić że ta gra zasługuje na to miano, bo (no ja toleruje opinie innych) (ale powiem co o niej myślę :mrgreen: ) dla mnie to TO jest bezwartościowy gniot i jeśli autorzy postów o RO, jeździli właśnie nią(jeśli CoD2,MW iMW2to nie!) to się zgadzam. Brak emocji, wszystko zepsute,oskryptowane nieumiejętnie za 119zł, dziękuje bardzo.....

Zachęciliście mnie do kupna RO, muszę zobaczyć coś na poziomie, trudnego.

10-12-2009, 19:10
Izrafel i inni fani coda (zapewne nie gracie online z tą ten problem,bo w codzie online to dno): Kto pisze ten pisze....wiadomo ze gry robi sie po to by je sprzedać.Ale gry robi sie, by też miały coś w sobie a nie tylko dobrą reklame ..Wiedz po co twierdzisz ze cod jest naj jak nie grałeś w RO.Ja grałem w to i w to wiedz moge sie juz okreslić ...i powiem ci ze jest wielu graczy ..twierdzących tak samo jak ja.Po prostu nie badz hipokrytą a dojdziemy do porozumienia.Chyba ze RO jest dla ciebie za trudne (bo skilla tam sie wyrabia dłuugo) i wolisz cos prostego ..moge to zrozumieć.W jakiej innej grze postrzelasz i poczujesz siłę takich pukawek jak :mg42,dp28,mg34,mp41,pdd40,g41,mosin nagan 38-M44, z dobra balistyką i takimi opcjami jak wymiana przegrzanej lufy w kaemie(czy nakładanie bagnetu na karabin).Gdzie system walki ..i zdobywanie terenu jest jak najbardziej na miejscu..czy dalej nie rozumiesz o czym piszę?? .Dla gracza ktory naprawde interesuje sie tematem II wojny ,to ta gra jest strzałem w 10chę.Dlatego może sobie wychodzić kolejna cześc coda ,medala po 150 zł +plus nowa karta grafiki i ram aby poszło..gdzie nigdy do tej pory żadna z tych znanych produkcji nie bedzie miała takich bajer i klimatu co RO.Jesli dalej sie upierasz ze nie mam racji ,to albo robisz to specjalnie albo masz coś no ....Pozdrawiam
PS:a zza rok nowa odsłona red orchestry ;) PROSZE, KUPCIE ,ZAGRAJCIE i OCENIAJCIE.

Izrafel
10-12-2009, 22:57
Gralem w CoD online, do dzis wielu ludzi w niego gra, co wskazuje na to, ze to naprawde jesli chodzi o multi, bo jak wyjasnisz to, ze od 2003 roku wciaz tak wielu ludzi w to gra? Bez dobrej reklamy zadna gra sie nie sprzeda, wiec moze nie chodzi TYLKO o to, zle na pewno nie jest to cos waznego. A jesli mowisz, ze CoD nic w sobie nie ma ... coz powiedz to tym 15 000 000 ludzi, ktorzy (wg. prognoz) mieli kupic MW2 chocby. Faktycznie, nie gralem w ta 2 gre, o ktorej piszesz, co wcale nie znaczy, ze nie moge twierdzic, ze CoD jest jak dla MNIE najlepszy. Moze i jest wielu ludzi, ktorzy myslim, jak ty, ale na tej samej zasadzie w 1939 w niemczech bylo duzo ludzi, ktorzy mysleli jak hitler, a nic dobrego z tego nie wyszlo. (porownanie moze przesadzone, ale zasada podobna). Chyba chciales mnie obrazic tym, ze "RO" moze byc dla mnei za trudne. Coz, nie udalo ci sie. Jakos nie identyfikuje sie z tymi "hardkorami", ktorzy kazda gre musza przejsc na poziomie "hardcore/niemozliwy itp. itd." Bronie, ktore wypisales, wcale nie sa mi do szczescia potrzebne. Jesli w grze sa, spoko, jesli nie ma, zadna tragedia. Same pukawki nie ratuja biednej gry. A balistyka itp. wcale mnie podczas grania nie obchodza. W koncu gra sie dla przyjemnosci, a nie po to, zeby narzekac, ze pocisk zle lecial wzgledem wiatru. Jesi ktos interesuje sie 2 wojna, ucieszy go wiekszosc gier, ktore o niej traktuje i ktore, co wiecej, daja z gry frajde. Watpie, zeby doszukiwal sie w nich zlej grubosci pancerza Shermana. Pozwol ludziom grac w to, co lubia. Jak ktos lubi RO, to prosze, niech gra. Ktos woli CoD-a? Niech gra w CoD-a. Jak dla mnie CoD>RO, choc w to 2 nigdy nie gralem. :]

Marat
10-12-2009, 23:19
na tej samej zasadzie w 1939 w niemczech bylo duzo ludzi, ktorzy mysleli jak hitler, a nic dobrego z tego nie wyszlo.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina

Izrafel przegrał 8-)

Janek
10-12-2009, 23:24
Z wymienionych tutaj polecam zdecydowanie H&D2 (1-ka tez jest fajna, ale koszmarnie brzydka jak na dzisiejsze czasy i z przetpotopowym interfejsem) - cos a'la Commandos w 3d.
Niezla jest takze RO, choc rowniez mocno sie postarzala (zarowno graficznie jak i gameplayowo) - jednak UE2.5 ma swoje ograniczenia.

Adamsky
10-12-2009, 23:41
RO ma dla mnie podstawą wadę: jest nią front wschodni.
A różne mody dodające front zachodni zawsze ograniczają ilość graczy.
Poza tym różnej maści maszyny bojowe jak dotąd w tego typu grach się nie sprawdzają (realizm), może kiedyś... .
COD'y do mnie nie przemawiają - zbyt cukierkowe i nierealistyczne.

10-12-2009, 23:42
Gralem w CoD online, do dzis wielu ludzi w niego gra, co wskazuje na to, ze to naprawde jesli chodzi o multi, bo jak wyjasnisz to, ze od 2003 roku wciaz tak wielu ludzi w to gra? Bez dobrej reklamy zadna gra sie nie sprzeda, wiec moze nie chodzi TYLKO o to, zle na pewno nie jest to cos waznego. A jesli mowisz, ze CoD nic w sobie nie ma ... coz powiedz to tym 15 000 000 ludzi, ktorzy (wg. prognoz) mieli kupic MW2 chocby. Faktycznie, nie gralem w ta 2 gre, o ktorej piszesz, co wcale nie znaczy, ze nie moge twierdzic, ze CoD jest jak dla MNIE najlepszy. Moze i jest wielu ludzi, ktorzy myslim, jak ty, ale na tej samej zasadzie w 1939 w niemczech bylo duzo ludzi, ktorzy mysleli jak hitler, a nic dobrego z tego nie wyszlo. (porownanie moze przesadzone, ale zasada podobna). Chyba chciales mnie obrazic tym, ze "RO" moze byc dla mnei za trudne. Coz, nie udalo ci sie. Jakos nie identyfikuje sie z tymi "hardkorami", ktorzy kazda gre musza przejsc na poziomie "hardcore/niemozliwy itp. itd." Bronie, ktore wypisales, wcale nie sa mi do szczescia potrzebne. Jesli w grze sa, spoko, jesli nie ma, zadna tragedia. Same pukawki nie ratuja biednej gry. A balistyka itp. wcale mnie podczas grania nie obchodza. W koncu gra sie dla przyjemnosci, a nie po to, zeby narzekac, ze pocisk zle lecial wzgledem wiatru. Jesi ktos interesuje sie 2 wojna, ucieszy go wiekszosc gier, ktore o niej traktuje i ktore, co wiecej, daja z gry frajde. Watpie, zeby doszukiwal sie w nich zlej grubosci pancerza Shermana. Pozwol ludziom grac w to, co lubia. Jak ktos lubi RO, to prosze, niech gra. Ktos woli CoD-a? Niech gra w CoD-a. Jak dla mnie CoD>RO, choc w to 2 nigdy nie gralem. :]
Jesli nie grałeś to z kąd ta pewność ze cod góra(Ro jest mało znana w Polsce .bo a słąbo promują ..ale na zachodzie to juz inna sprawa).Powtarzam sam sie zagrywałem w cod 1,2(medale też, jak i bia) nawet na konsoli w 3 .Do czasu kiedy w rece wpadła mi RO.Do dzis w to łupie.Jesli sobie zakupisz ..sam stukniesz sie w głowę.Ro online jest zaj... przemyślane mapy, gdzie teren musisz zdobyć utrzymać ,często też coś wysadzić(jesli masz profesje sapera) aby dojść do capzonu.To tak jak bym ci opowiadał pewną sytuacje, przy której cie nie było..niby możesz sobie to wyobrazić ale nigdy jej nie widziałeś(nie doświadczyłeś).Pozdrawiam-> poczuj klimat ..zaciągnij sie na prawdziwy front zobacz: http://www.youtube.com/watch?v=ovU1i8-vp5Y
EDIT:Adamsky heh w DH (moda na ro front zachodni..) gra dużo ludzi ,znajdziesz co najmniej dwa serwery 50 slot pełne o każdej porze.. ;) Znowu nie doinformowanie ..

Adamsky
10-12-2009, 23:47
Te kilka serwerów z parą setek graczy to za mało na moje wybujałe ambicje.

11-12-2009, 00:38
Hehe teraz to nie wiem czy śmiać sie czy płakać..zamierasz grać jednocześnie na dwóch 50sionach ...no to jak masz takie ambicje to tylko pozazdrościć naprawdę..(nie mówiłem ze sa też 40 i 32 ,ale to zależy jak trafisz..wkońcu grono fanów gry nadal rośnie).Pzdr.

Izrafel
11-12-2009, 20:57
na tej samej zasadzie w 1939 w niemczech bylo duzo ludzi, ktorzy mysleli jak hitler, a nic dobrego z tego nie wyszlo.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina

Izrafel przegrał 8-)



Hoho, o tym nie slyszalem. Maly fail (xd). Nic to.

Co do mojego rozmowcy. Moim zdaniem dobra gra (a przynajmniej wiekszosc) promuje sie sama, wiec jesli RO rzeczywiscie byloby takie genialne, wiedialoby o nim wiecej ludzi. :)

Pinotchet
11-12-2009, 21:47
trudno rozstrzygnąć, która gra jest najlepsza, ja lubię bardzo wszystkie drugowojenne schootery. Call of Duty, jest przekolorowane i realizm w nim słaby, zapewnia za to znakomitą rozrywkę. Brothers in Arms, zapewnia i rozrywkę i namiastke realizmu (flankowanie, oraz najwyższy poziom trudności można uznać za realistyczny) + znakomita warstwa fabularna czego np nie ma w CoD. Medale to dobra rozrywka, duży ładunek amerykańskiego patosu i szybka akcja, realizm podobnie jak w CoD w powijakach, ale chyba zdecydowanie najlepsza ścieżka dźwiękowa z wszystkich gier tego gatunku (do chwili obecnej słucham ścieżki dźwiękowej z Medal of Honor AA :mrgreen: ) Hidden and Dangerous 2 i dodatek, jak dla mnie najlepszy klimat, trudna gra, dużo utrudniających grę rzeczy (ładunek jaki mogą udźwignać ludzie z naszego zespołu, zmeczenie wynikające z predkości poruszania, opatrunki, dobrze zrobiony system zdrowia), świetne misje, możliwość wydawania rozkazów swoim ludziom. Red Orchestra podoba mi się bardzo ze względu na bezkompromisowy realizm - Możliwość wystrzelenia broni z ręki, zachowanie broni, różne wyspecjalizowane klasy, świete mapy). Myślę że Red Orchestra zdecydowanie bije na głowę wszystke pozostałe w dziedzinie multiplayera, wadą: brak sigleplayera i wynikające z tego mniejsze zainteresowanie grą w porównaniu z innymi produkcjami.

Dużą zaletą są też duże mapy, moją ulubioną jest Stalingrad Kessel, wspaniała duża mapa w terenie zabudowanym, ulubiona klasa to snajper - można poczuć się jak prawdziwy łowca :P, druga ulubiona to strzelec ciężkiego karabinu maszynowego, zwłaszcza u Niemców z MG 42 i 100 nabojowymi taśmami :lol: (istnieje nawet możliwość przegrzania lufy i konieczność jej wymiany, zadbano również o pociski smugowe). BlackWood zapewne potwierdzi jak wielką i prawdziwą siłą ognia dysponuje ta broń w żadnej innej grze nie zrobiono tego lepiej. Wyeliminowanie stanowiska MG 42 to czesto konieczność współpracy całego zespołu. Fajna też jest postać zdaje się Gruppen Fuhrera - kolo ma granaty, pistolet maszynowy, lornetkę, pistolet i zestaw innych niż reszta zespołu rozkazów :mrgreen:

takie coś tylko w Red Orchestrze :D http://www.youtube.com/watch?v=jiM-jcKVX2Q

na zachete dla tych którzy jeszcze nie grali dwa trailery:
http://www.youtube.com/watch?v=4w6RaX7heGc
drugi przedstawia na początku mapę - Gdańsk : http://www.youtube.com/watch?v=aOphUu1Uhdg

12-12-2009, 02:27
Wiesz to wszystko prawda,ale widzisz dla ludzi ..którzy nie widzą dalej niż kawałek kiełbasy, nic nie przetłumaczysz ;) .Problem polega na słabej reklamie gry u nas w Polsce,aby szlachta wiedziała ze jest coś lepszego ,tańszego i niekoniecznie wydanego przez wielką korporację.Dla niewtajemniczonych, Ro na początku było modem do Unreala.Potem gdy okazał się dobry i wygrał konkurs.TO team Ro uzyskał prawa do silnika gry.Dlatego chłopaki chcieli sie pokazać.Stworzyli coś zajeb... i taniego.Na początku cena RO wachała sie w granicach 50,60 zł,gdy reszta tych niby pro strzelanin po 100 i więcej.
Ci co nie mieli do czynienia z Red Orchestra a interesuje ich, dosyć autentyczny teatr działań powinni niezwłocznie zakupić grę.Przykuje ich na długie godziny.Początki sa trudne,dla niektórych koszmarne (trzeba zacząc myślec naprawde taktycznie),ale z czasem wyrabiaja sie żołnierskie zwyczaje i oko sie robi celniejsze, a nerwy jakieś takie ze stali :lol: .
Widze też ze wielu tu wpisujących sie ,raczej gra po raz setny w singla :roll:(kolejny raz te same sytuacje i niby te ścieżki .. do wyboru :lol: ) np.w coda czy medala.Nie wie natomiast ze najlepiej w strzelany gra sie w sieci(też myslałem ze sieciówki bee).Szczególnie gdy gra ma tylko ten tryb i jest specjalnie przygotowana dla wspólnej rozrywki.Można w tedy grać w te same mapy i nic sie nie powtarza i nie jest liniowe.Plusam RO jest też (o czym nikt nie wspomniał),poziom brutalności (tryskająca krew czy strzępy żołnierzy ,po wybuchach arty czy granatów , :twisted: ).Fajna jest też fizyka opadających zabitych(czesto maja drgawki) czy sam efekt trafienia.Trzeba też przypomnieć o tym, ze jak sie chce pograć na fulla też trzeba mieć dobry sprzecik,bo grafa nie jest az tak do tyłu.
Odnosnie tego ze nie ma singla :) to akurat grze wyszło na dobre moim zdaniem.ACHA Pinotchet Siła mg42 polega na szybkostrzelności i nośności pocisku.Trzeba tez napisać ze oprócz walk piechoty sa też walki pancerne ,które sa tez imponujące.
Dobra starczy tego dobrego, ci co chcą czegoś wiecej niż medal czy cod zakupią, ci co są uparci ..nie .Nikomu nie narzucam ..tylko polecam..zrobicie co zechcecie.Gdy sie skusicie i zakupicie, chciałbym widzieć jak zmieniacie opinię,tylko znając "ego" naszych rodaków nic nie napiszecie ze super , bo jak to przyznać komuś rację ,gdy przez dwie strony się z kimś spierało a teraz trzeba być na TAK :ugeek: (a byli tacy pewni siebie ... nie grali ale i tak wszystko wiedzieli ..a jest takie nasze frywolne powiedzenie w kraju "w d... byłeś g... widziałeś" ;) ) Pozdrawiam i bez ciśnień ;)

Mefisto7
12-12-2009, 10:43
Jam jest zainteresowan, kupić ja wkrótce chętnie. Po tych waszych recenzjach.. :D
Tylko jeszcze raz wyjaśnijcie: Nie wiem o co chodzi z tymi klatkami,nieklatkami. GF8600GTS (512mb) intel core 2 duo 2.66Ghz i 2Gb Ramu oraz raczej gówniany internet mam. Będzie się cięło?, co jak dlaczego?, coś tam mówiliście o lagach.

12-12-2009, 11:05
Na początku cena RO wachała sie w granicach 50,60 zł,gdy reszta tych niby pro strzelanin po 100 i więcej.


Ja kupiłem zaraz po premierze za 3 dyszki.

Mopek
12-12-2009, 14:47
ja wczoraj zamówiłem 15 zł plus dodatki koszulka i jakieś tam bajery :D mam nadzieje we wtorek rypać :D
Tylko dzieki wam.
CoD fajne było ale mnie nudzi strasznie 1 przeszedłem ale 2 nie udało mi sie ukończyć nie z powodu trudności tylko właśnie z tej nuuudy...

Izrafel
12-12-2009, 16:26
BlackWood, piszesz o tym RO tak, jakby byla to JEDYNA dobra gra fps o 2 wojnie, a CoD i jego fani to masa bezmuzgow, ktorzy nie doceniaja prawdziwego geniuszu ..

12-12-2009, 17:07
BlackWood, piszesz o tym RO tak, jakby byla to JEDYNA dobra gra fps o 2 wojnie, a CoD i jego fani to masa bezmuzgow, ktorzy nie doceniaja prawdziwego geniuszu ..
Słuchaj nie chcę być nie miły,bo rozmawia nam sie fajnie(wiedz proszę nie wsadzaj mi w usta tego co nie napisałem).Pisałem ze sam grałem w Cody..Medale BiA ,wszelkiej masy strzelanki.Ale ile razy moge przechodzic te same mapy i oglądac te same sytuacje???Dlatego wole Ro.Po prostu za takie pieniadze lepszej strzelaniny nie kupisz(z takim orginalnym klimatem).Nie ma singla owszem ale uwierz naprawdę nie ujmuje to grze(raczej sposób w jaki prowadzi sie boje jest jak najbardziej na miejscu).Acha wyszedł nowy patch do modyfikacji RO (Afryka ,Włochy) Mare Nostrum jest narazie jedna mapa gdzie walczymy w szeregach II Korpusu ;) .Dodam ze Ro ma tez takie cudeńko jak odznaczenia(za akcje w grze),które mozna sprawdzić w swoim profilu.Czyli widać czy gracz jest naprawde dobry(ile też godzin spędzana na serwerach).Odznaczenia takie jak kont-snajper za zabicie ileś tam razy snajpera wroga(czyli Vasily life).Za dobre dowodzenie (jesli jesteś dowódcą, uwaga jesli wchodzicie na serwer i jesteście jeszcze nowicjuszami nie polecam brac oficera...raczej ogladać jak grają nim doswiadczeni gracze..sami zobaczycie dlaczego) tez jest medal.Za zabicie załoganta czołgu(jak wychyli łeb z czołgu,by lepiej widzieć teren).Powiem ze gra nie jest prosta,wiedz nie zrażać sie jak będziecie ginąć co chwilę(taki los nooba ..ja tez dostawałem baty), po prostu ćwiczyc i badać mapy..(a jest ich od pierona, Stalingrad,Kursk,Berlin przedpola Moskwy..kurcze dłuugoo by wymieniać).Pamiętajcie też o tym, aby broń wam sie nie majtała w rekach(jesli twoja postać za długo biega ,musi odpocząć ..to tez ma wpływ na celność)najlepiej ją oprzeć o jakąś przeszkodę (o futrynę okna ,o worki z piachem ,cokolwiek co pozwala nam ułożyć broń do celnego strzału)w tedy w rogu pojawia sie taki biały znaczek ze bron jest podparta ;) .Musze też napisać ze w grze nie ma celownika ,dobry strzał to (tak jak naprawdę) strzał za pomocą muszki i szczerbinki.Uważajcie też z automatami ,takimi jak ppsh41 czy pdd40 ,maja spory rozrzut.(wszystko jest pokazane w linku tutorialu jaki zapodałem w tym wątku.)Musze tez wspomniec o tym ze kiedy, strzelasz z karabinu (mauser,mosin),po każdym strzele musisz kliknąć lewy przycisk myszy aby przeładować karabin(wiedz sama postac za ciebie tego nie zrobi ;) ).Jesli bedziecie mieli jakieś pytania walcie to coś podpowiem.


Tylko jeszcze raz wyjaśnijcie: Nie wiem o co chodzi z tymi klatkami,nieklatkami. GF8600GTS (512mb) intel core 2 duo 2.66Ghz i 2Gb Ramu oraz raczej gówniany internet mam. Będzie się cięło?, co jak dlaczego?, coś tam mówiliście o lagach.[/quote]

Spokojnie ci pójdzie na wysokich detalach(jedynie co to możesz hdr blooma wyłaczyć, jesli zamierzasz grac na wiekszych serwerach) ,a co do neta możesz mieć lagi (ale to jest steam, wiedz aż tak stasznie chyba nie bedzie).Pozdrawiam ...
EDIT:W razie jakis problemów stonka Ro.pl : http://www.redorchestra.pl/

Izrafel
12-12-2009, 22:22
Mmm.. fajnie ta gre opisujesz, widac, ze serio ci sie podoba, ale skoro jest taka swietna, to dlaczego tak niewielu ludzi ja zna? Wiem, wiem, reklama itd itd. ale czy dobra gra nie powinna reklamowac sie sama? Jakoscia? CoD-owi nie pomogla by nawet najlepsza reklama, gdyby byl gniotem. To od gry zalezy najwiecej, nie od reklamy.


Dla swietego spokoju zagram w to RO, zobacze, jakie jest, ale tak przywiazalem sie do cod-a, ze watpie czy ktos moze go "zrzucic" z 1 miejsca : )

Aquila
12-12-2009, 22:29
Rzeczywiście BlackWood pięknie wszystko opisuje ;) kupię RO i zobaczę co i jak. W międzyczasie wracam do Cod 2 :) co by nie mówić ta seria będzie niezapomniana.
Nie żałuję godzin spędzonych przy tej serii :D pamiętam jakie emocje, jak przychodził listonosz z Call of duty :) każdy gracz był zachwycony.

CaiusCosades
12-12-2009, 22:55
MG-42 jest słabe w tej grze ;) Wole starszą wersję pozwalającą na strzelanie z biodra, ściąganie pikseli za pomocą pojedynczego trybu ognia.

Trzeba zaznaczyć, że ta gra praktycznie nie może się znudzić. Chcesz się poczuć jak na ostfroncie? Grasz na mapach dodanych przez twórców. Chcesz się poczuć jak prawdziwy pancerniak? Wchodzisz na server z remixami BDJ, orelem, krivoi rogiem i polujesz na osamotnione teciaczki... Jeśli i to ci się znudzi (?), masz fantastyczny polski server - z mapami tworzonymi przez graczy (m.in. Socoma), na których jeszcze podwyższysz skilla.
Uroku grze, dodaje także gra w klanie. Na polskiej scenie, z tego co się orientuję zostały dwa duże, profesjonalne zespoły - firinsquad i enclave (nie liczę amatorskich grupek). Jeśli bylibyście zainteresowani, polecam ten pierwszy - fantastyczna atmosfera w zespole, mili ludzie, którzy pomogą wam podbić pola bitew II wojny światowej.
Muszę oczywiście wspomnieć o modach do tej gry. Darkest Hour opowiadający o froncie zachodnim 44/45, szczególnie przypadnie do gustu wielbicielom amerykańskich produkcji wojennych. Dodaje on wiele nowinek: zaawansowane hitboxy czołgów, wiele nowych pojazdów (m.in.tygrysa królewskiego i jagdtigera :D), skoki spadochronowe, desanty i wiele, wiele innych. Mod Mare Nostrum pozwala nam wcielić się w rolę żołnierzy walczących w północnej afryce, oraz odbijających Italię z rąk faszystów :cry: http://www.red.orchestra.pl/page.php?id=671

Polecam wszystkim tą grę! Korzystajcie z tego, że możecie ją dostać za śmieszne pieniądze. Taka cena nie zdarza się często przy tak dobrych produkcjach.

Mam pytanie skierowane do graczy RO z tego forum. Może kiedyś się spotkamy i rozegramy parę rundek na asterze? ;)

Mefisto7
12-12-2009, 22:58
Jak kupię za pare dni, to chętnie bym z wami zagrał, podostawał w dupę trochę :lol:

odi.profanum
12-12-2009, 23:46
MG-42 jest słabe w tej grze ;) Wole starszą wersję pozwalającą na strzelanie z biodra, ściąganie pikseli za pomocą pojedynczego trybu ognia.

Uroku grze, dodaje także gra w klanie. Na polskiej scenie, z tego co się orientuję zostały dwa duże, profesjonalne zespoły - firinsquad i enclave (nie liczę amatorskich grupek). Jeśli bylibyście zainteresowani, polecam ten pierwszy - fantastyczna atmosfera w zespole, mili ludzie, którzy
Tak właśnie jest - przy tej grze trzymało mnie właściwie tylko granie zespołowe jakiś map, czy klanówki ( teraz już nie mam czasu - matura ), ale czasami jeszcze pykam na publiku.
CaiusCosades - jaki masz nick w Ro, nie kojarzę;/ ?
Szukajcie a znajdziecie; rzadko kiedy trafia się taka perełka wśród fps'ów jak RO. Może nie jest popularna z powodu trudności, praktycznie żywotność przeciętnego gracza w rundzie jest bardzo krótka, balistyce - nie ma jak w codzie 2; strzelasz za gościa z rifli i go zabijasz :D:D :shock:
Tu trzeba odpowiednio wyczuć dystans i nanieść poprawkę :).Współpraca jest w tej grze najwazniejsza, ale i poszczególne wyodrębnione klasy na danych mapach - Basovka: bez dobrego dowódcy, który celnie rzuca artą, niezłego operatora mg i przyzwoitego snajpera ruscy mają przejeb....
U Niemców to samo; gdy debil weźmie dowódce i nie rzuca dymów na okopy nawet nie idzie dobiec :D ginie się po 100x nie zabijając nikogo; umierając z okrzykiem urrra na ustach:D Bezcenne. Do tego fajnie odwzorowane mapy; przedstawiające realne starcia; szturmy na okopy, walki uliczne, czy walki pancerne na dużym dystansie - nie taka napierdalanka jak w codzie z elementami rodem z batmana ( skakanie po dachach - toujane ).
Generalnie to zapraszam do wspólnej zabawy; zawsze to będzie miłe doświadczenie popatrzeć jak nowi dostają w piz** :) ;)

Pinotchet
13-12-2009, 11:52
To możemy się umówić na jakieś mecze. Mimo, że jestem na ostatnim roku studiów, to czas zawszę się znajdzie. W godzinach od 20 do 24 znajdę te półtorej godziny na grę. Jutro robię formata i instaluje RO i oraz Mare Nostrum bo nowa aktualizacja jest, można pograć Polakami :P. Dodali też 26 nowych achievementów do MR :mrgreen: Osoby które się zdecydowały na zakup, niech dadzą znać jak dostaną grę to umówimy się na jakiś większy mecz. Kto jest chętny niech się wpisuje. - Potwierdzam -

Mefisto7
13-12-2009, 12:02
dzisiaj/jutro mam grę na dysku. :D się zapisuję

CaiusCosades
13-12-2009, 12:05
Ostatnio bardzo mało grałem w RO. Teraz gram pod nickiem Caius, a przedtem [Fsq]CaiusCosades. Niestety brak czasu na grę zmusił mnie do odejścia z klanu.

Mopek
14-12-2009, 13:58
mi przyjdzie jutro max w środe też chce pograć.
CoD było fajne można było popykać jednak później odkryłem ET to była gra tam było wszysto czego w CoDzie mi brakowało czyli jakiś misji na mapie. Porwanie czołgu dojechanie pod bank detonacja kradzież złota - tu dopiero potrzebne było zgranie.
Mam nadzieje po waszych opisach że podobne coś znajde w RO. Nie chce sie bez sensu łupać...

14-12-2009, 16:16
Witam..Ro to gra typowo frontowa.Akcji typu "parszywa dwunastka" tu nie znajdziesz.Raczej atak(obrona) i zajecie wybranego przyczółka.Oczywiście można też coś zdetonować aby udrożnić przejście(ale nie wszedzie ,na mapie są odpowiednie miejsca,czasami jest ich wiele a czasami mało...).Tylko aby coś wysadzić musisz mieć odpowiednią mapke i specjalizacje (saper).Wszystko ma sie zgrywać ,gracze muszą współpracować aby wygrać.Ktoś w czołgu,ktoś musi być oficerem aby rzucać granaty dymne(wzywać wsparcie artyleryjskie),aby dać zasłone dla atakujących.Gra ma na celu przedstawić jak najdokładniej sytuacje frontowe.Lokalizacji jest dużo, wiedz sie tak szybko nie znudzisz.Okopy,rowy strzeleckie, pomieszczenia budynków,ruiny,wzgórza,lasy,zima,lato .. ;) .Pozdrawiam

Izrafel
14-12-2009, 19:46
Lokacji, nie lokalizacji xD Sry za maly offtop.

Mefisto7
14-12-2009, 20:20
Ktoś mówił, że to jest zintegrowane ze stamem jak empire czy cod MW2, a ja tu eidze normalny wybór folderu, nie wygląda mi to na steamowskkie. Kupiłem w empiku,nie przez steama,

Izabelin
14-12-2009, 20:28
Generalnie trzeba przyznać, ze żadna gra za którą dałem 25 zł nie dała mi takiej radochy jak RO. Chociaż ja akurat grałem w praktycznie tylko i wyłącznie w mapy czołgowe :) Dużo sprzętu, serwer na 40-50 ludków i ogromne odległości :) To jest to :)

odi.profanum
14-12-2009, 21:44
http://www.allegro.pl/item825852404_bc_ ... ra_pc.html (http://www.allegro.pl/item825852404_bc_red_orchestra_ostfront_41_45_kk_g ra_pc.html)
haha, 16.90 za ro, bez kitu :lol:

Mefisto7
14-12-2009, 21:48
trochę wkurzające, żę kupiłem grę w sklepie a i tak muszę ściąagąć przez steama, i to wolno jak diabli. Mimo instalacji wcześniejszej...

14-12-2009, 23:36
TO dlatego ze co jakis czas ,sa aktualizacje.Gry w sklepie raczej sa w starszych wersjach.Chwile ci to zajmie ale opłaca się poczekać.ACHA jak zainstalujesz Ro masz ( o ile cie interesuje) dwie modyfikacje gratis(front zachodni i Afryka-Włochy,oczywiście tez do pobrania ;) )Pozdr..

Mefisto7
15-12-2009, 12:10
tak,tak, no właśnie od razu mi sie ściagają: Red Orchestra, Mare Nostrum i to trzecie.
Noooo ale wreszcie już dzisiaj będzie i sobie pogram :D

15-12-2009, 12:30
Mare Nostrum to front Afrykański i Włoski (Anglicy,Nowozelandczycy,Polacy,Włosi itp).To drugie to Darkest Hour (front zachodni,najwieksza modyfikacja pod RO,skoki spadochronowe,bazooki,Shermany,Niemcy,Amerykanie,K anadyjczycy,Anglicy).W sumie zazdroszczę ci trochę,tego pierwszego wejścia na serwer ;)(bo ja już stary weteran) , pierwsze wrażenie ..co mam kurne robic gdzie biec(wal zawsze za wiekszą grupą graczy w samo piekło 8-) szybciej zdobędziesz cenne doświadczenie).Pamiętaj ze w RO walki zazwyczaj prowadzone sa tak jak to było na prawdę na odległosciach 300-200 metrów,więdz nie bądz zaskoczony jak oberwiesz i nie bedziesz widział od kogo.Często musisz sie chować,czołgać , wykorzystywać zasłony ,na początek polecam wybierać zwykłego piechura.Do dyspozycji będziesz miał karabin(zależy od strony: niemiecka to mauser ,sowiecka : mosin nagan w trzech typach,zasadniczo różnią sie tym że te nowsze modele maja krótką lufę co powoduje gorszą celność na dalekie dystanse, ale nie majtają sie w rękach przy strzale bez podparcia i lepiej walić z nich z biodra), oczywiście w do dyspozycji dwa granaciki(musisz sie nauczyć nimi rzucać bo troche inaczej niż w innych grach).Ostatecznie możesz tez wybierać piechura z karabinem samopowtarzalnym,(sowieci posiadaja svt40,Niemcy gewera41:koszmarna broń ładowanie jest dosyć długie ,bo broń trzeba ładować od góry, oraz gewera 43 ten model juz wymiata,jest też wersja snajperska).Pamiętaj ze na konkretne specjalizacje sa limity,jedynie zwykli piechurzy są do wzięcia zawsze(mięsko armatnie :mrgreen: ).Pozdrawiam

odi.profanum
15-12-2009, 15:17
Dobra Panowie, by lepiej ogarnąć wspólne granie założyłem grupę.
http://steamcommunity.com/groups/TotalWarROCommunity/
Niech każdy z forumowiczów, który ma RO i chciałby wspólnie popykać z kolegami z forum, wrzuca link do swojego profilu; w miarę możliwości będę dodawał do grupy.

Mefisto7
15-12-2009, 16:50
Mój profil to mefisto654, aktualna nazwa Mefisto.

odi.profanum
15-12-2009, 17:34
Mój profil to mefisto654, aktualna nazwa Mefisto.
Jednak prosiłbym o linki.... Nie chce mi się Was szukać każdego z osobna - gości o nicku "mefisto"
jest jakieś 3 strony; skad mam wiedzieć który to TY:D? :lol:
Mi chodziło o linki; tak jak mój profil: http://steamcommunity.com/profiles/76561197985702132/

Pinotchet
15-12-2009, 17:43
Podaje swój http://steamcommunity.com/profiles/76561197996469226

Mefisto7
15-12-2009, 18:25
już się włączyłem ale podam żeby nie bylo że nie dałem :P
http://steamcommunity.com/profiles/76561198001275720

CaiusCosades
16-12-2009, 17:52
http://steamcommunity.com/profiles/76561197995146001

Mopek
17-12-2009, 11:17
http://steamcommunity.com/profiles/76561198018116252

licze na zaproszenia :D

18-12-2009, 14:30
Witam, jak tam panowie wrażenia z gry bo nic nie piszecie ??? ;)

Mefisto7
18-12-2009, 15:46
Noo Blackwood. :D TAk jak mówiłeś.. Bardzo fajnie mi się gra, jest wspaniale. Wreszcie gra pozycyjna, strach wyjść na otwartym polu walki, ten realizm, mniam :D Jedno się nie sprawdziło, bo pierwsza gra jaką zagrałem to skończyłem na 6/7 miejscu od góry , więc nieźle, ale może tylko dlatego że zdążyłem wziąść Gewehra, w Gdańsku z nim świetnie mi się grało. Ale co ja tu bede gadał, w sumie mało grałem bo tak z 6 razy na tym polskim(chyba) serverze co Profik mi wskazał, i pare otwartych "bitew", dwie tak od początku do końca bo szlabanów nadostawałem ostatnio i grać trudnawo. Może przez właśnie te dwie, w których było mało graczy troche, gra wydała mi się troche bez "speeda", no nie?, jak jest w CoDzie, ale ja byłem długo przyzwyczajany do CoDa to mi sie troche trudno odzwyczaić, ale jestem bardzo zadowolony, he można było taniej, jak mówicie zę za 15zł, no ale Empik to Empik, 30zł to i tak mało, jak na to co dostałem. Troche mnie tylko zirytowało pare razy zniknięcie sprzętu po trupie, ja tu chce wziąść ammo, a tu pyk i ni ma, no ale to wszędzie tak jest. No i to ściąganie patchy co było strasznie wolne ,
Takie pytanie: co z tym Darkest Hour? Coś mi sie z grafiką robi, coś u mnie z serverami w tym nie działa, blue screen nawet wyskoczył z częstym u mnie ostatnio błędem nv4_disp, ale nieważne, narazie w podstawke się pogra :D
mam nadzieję że wszyscy w końcu zagramy na jednym servie :)

odi.profanum
18-12-2009, 16:47
Jedno się nie sprawdziło, bo pierwsza gra jaką zagrałem to skończyłem na 6/7 miejscu od góry , więc nieźle, ale może tylko dlatego że zdążyłem wziąść Gewehra, w Gdańsku z nim świetnie mi się grało.

Takie pytanie: co z tym Darkest Hour? Coś mi sie z grafiką robi, coś u mnie z serverami w tym nie działa, blue screen nawet wyskoczył z częstym u mnie ostatnio błędem nv4_disp, ale nieważne, narazie w podstawke się pogra :D

mam nadzieję że wszyscy w końcu zagramy na jednym servie :)
Ruski team wtedy był z dupy, a i ghewehr na tej mapie u Niemców to piękno ;). Choć szczerze gratuluje wyniku; zapraszam do wspólnej gry na serwerze, gdy będzie więcej gości z tagiem przy nicku :lol: ;)

Zarejestruj się też na stronie Redorchestra.pl i przejrzyj tematy odnośnie problemów z DH, może coś znajdziesz; a jak nie to napisz na forum, może Ci pomogą.
Póki co nie nie ma w domu, ale fakt; można by pograć razem. Ile osób lidzy ta grupa? 3?? :D Trochę mało:D Niech ludzie z totalwar , grający w ro wysyłają w tym temacie strony swoich profilów steam. Jak wrócę do domu to ich pododaję i można będzie coś wtedy zagrać :)

Aquila
18-12-2009, 17:53
mówicie, że w empiku jest ? to w weekend będę mógł zagrać ;)

Mefisto7
22-12-2009, 21:49
http://www.gaminator.pl/video/1094,Red- ... enzja.html (http://www.gaminator.pl/video/1094,Red-Orchestra-Ostfront-41-45-videorecenzja.html)
(od dawna oglądam te stronę, to przypomniałem sobie że Xtense zrobił vreckę Red Orchestry. Panowie pro, i ci nie-pro , obejrzcie , oceńcie reckę ;)

Krzyzak
23-12-2009, 18:57
Ja bym postawił na CoD 2 i 5 . Oraz na Brothers in Arms wszystkie trzy części . Bardzo realne są te trzy części BiA :P Szkoda, że nie wydali Operation Flashpoint w realiach II wojny światowej . Wtedy to, by dopiero było realnie :D

Mefisto7
23-12-2009, 20:21
KRzyżak, niby co w CoDzie 5 jest takiego, co pozwala :lol: ci przypinać mu tytul najlepssej gry o 2 wś ?? Przecież ta gra to jest jedno wielkie góoóóóóóównoooo! NO nie rozumiem, tylko dlatego że w najładniejszej otoczce graficznej?(chyba nie ma nowszej gry o 2wś z taką grafą). NIe mówię już o realizmie bo to oczywiste że go nie ma, ale ta gra nie prezentuje niczego,, nudne misje, nic w nich ciekawego(no oprócz tej w Stalingradzie i możę tej w samolocie) żednej epickości, sztuczne "zwroty akcji", muzyka w ogóle nie wpada w ucho, jak dla mnie jej nie ma. beeeeeznadzieja.

Fallen
26-12-2009, 20:23
Moherowy Airbon[Medal of Honor...no wiecie o co chodzi ten Aiborn czy coś].
Cod 2 mocarna gierka :twisted: :twisted:

27-12-2009, 13:47
Taak mocna ..... :lol: :lol: :lol: mój jedenastoletni bratanek w to gra , bo RO jeszcze nie rozumie.

Aquila
27-12-2009, 13:49
tacy psycho fani są właśnie najgorsi. tacy jak ty.

Mefisto7
27-12-2009, 13:51
Właśnie Blackwood, troszkę przesadzasz. Gram w RO, jest zajebioza, zupełnie inna gra, ale no nie obrażaj każdego kto powie że CoD2 fajna gierka, bo fajna jest, pograc można.

27-12-2009, 13:51
Jacy psycho?? Staram sie niszczyć mity tyle...pozdr

Dragonit
27-12-2009, 15:28
Jakie mity? Naprawdę powinieneś się leczyć, bo albo masz kompleksy i czujesz się ważny, bo grasz w Ro, albo popisujesz się przed kimś, albo jesteś idiotą. Pewnie jak umawiasz się z dziewczyną (w co wątpię) to też się jej pytasz na początku, czy gra w ro? Zrzuciłeś już kogoś ze schodów, bo lubi coda?

27-12-2009, 17:41
Troszeczke przesadzasz ... hamuj sie trochę.Bo za takie wyziska można dostać banika. ;).Szczególnie naucz się normalnie odpisywać.Argument za argument.Dlatego dla mnie bedziesz zwykłym forumowym pyskaczem z którym nie będe sie liczył.Od dzis nie bede cie traktował jak normalnego forumowicza tylko zwykłego hmm ... neonka :lol: .Pozdrawiam racjonalnych użytkowników forum..nie małoletnich narwanych dzieciaków... ;)

Dragonit
27-12-2009, 22:36
:lol: Za gorsze rzeczy niejednokrotnie osta nie było, a ty będziesz mi banem groził; od tego są osoby wyżej postawione.


.Szczególnie naucz się normalnie odpisywać.Argument za argument.Dlatego dla mnie bedziesz zwykłym forumowym pyskaczem z którym nie będe sie liczył.Od dzis nie bede cie traktował jak normalnego forumowicza tylko zwykłego hmm ... neonka

Zmiażdżyłeś mnie :lol: Argument to podawanie przykładu jakiegoś 11 letniego bratanka i duma z bycia pogromcą mitów ... Fajnie, że w twoich oczach będę od teraz forumowym pyskaczem nie potrafiącym normalnie odpisywać, przynajmniej nie będziesz czytał moich postów.


Pozdrawiam racjonalnych użytkowników forum..nie małoletnich narwanych dzieciaków... ;)

Każdy kto nie kocha ro i gra w inne strzelanki to osoba nie myśląca racjonalnie, a każdy kogo odrobinę poniosą nerwy, to narwany dzieciak. Pilnuj jakości swoich postów.

odi.profanum
28-12-2009, 01:24
:lol: Za gorsze rzeczy niejednokrotnie osta nie było, a ty będziesz mi banem groził; od tego są osoby wyżej postawione.

[quote].Szczególnie naucz się normalnie odpisywać.Argument za argument.Dlatego dla mnie bedziesz zwykłym forumowym pyskaczem z którym nie będe sie liczył.Od dzis nie bede cie traktował jak normalnego forumowicza tylko zwykłego hmm ... neonka

Zmiażdżyłeś mnie :lol: Argument to podawanie przykładu jakiegoś 11 letniego bratanka i duma z bycia pogromcą mitów ... Fajnie, że w twoich oczach będę od teraz forumowym pyskaczem nie potrafiącym normalnie odpisywać, przynajmniej nie będziesz czytał moich postów.


Pozdrawiam racjonalnych użytkowników forum..nie małoletnich narwanych dzieciaków... ;)

Każdy kto nie kocha ro i gra w inne strzelanki to osoba nie myśląca racjonalnie, a każdy kogo odrobinę poniosą nerwy, to narwany dzieciak. Pilnuj jakości swoich postów.[/quote:xxua8l62]
Nie rozumiem dlaczego wpier... się do tego tematu i robisz dym...Odpowiesz? Skoro masz jakieś pretensje do gościa to pisz mu na pw, a nie w temacie o grze. Nikt nikomu nie narzuca w co ma grać; po prostu CoD jest grą śmieszną, bez realizmu, nastawioną na ładnie wygladającą, wybuchową tępą napierdalankę (można się kłócić czy tryby hardcore urealniają rozgrywkę ) . Takie są fakty. Jeśli ktoś ironizuję czy naśmiewa się z CoD'a to jest już idiotą? Choć fakt, że trochę z tym wychwalaniem RO przesadzasz BlackWood. Można zareklamować grę i w zasadzie; na tym koniec.
Kto zagrał, ten wie, o czym mówię ;) :P

28-12-2009, 11:06
Wiesz Odi każdy ma swój punkt widzenia.Zostałem wyzwany od idiotów ,psycho fanów ,bez dziewczyny(bo ze schodów bym ja zrzucił).. zapytam sie tylko o jedno ...kto tu jest idiotą , pyskaczem i psycho fanem????Jesli pisze prawdę ze mój bratanek(11 lat) gra w coda a próbował u mnie pograć w RO i stwierdził ze trudna ..to tak jest ..kogo obrażam ...tylko chyba takich samych jedenastolatków.
Prawda jest taka ze jest za dużo mitów o najnaj Codzie czy medalu.Ja w takie gry przestałem grać juz jakiś czas temu, powodów było kilka.Jednym z bardziej wnerwiajacych ,było to że kolejne części dawały po kieszeni ..a po instalacji gry czułem sie wydymany w tyłek bo dostawałem to samo tylko w innym opakowaniu..i kto tu jest idiota(mozna powiedzieć, ze po częsci nim byłem dajać wielkim korporacją dodatkowo zarobić,za kolejny odcięty kupon).Dlatego zdziwiłem sie kiedy odkryłem RO,ze za taką cene mam tak świetną gre.Oczy mi sie otworzyły.Moim skromnym zdaniem, strzelany najlepsze sa w sieci z innymi ludzmi(żadne Ai kompa nigdy nie bedzie takie uniwersalne jak żywy gracz).RO to strzał dla mnie w dyche i gram prawie od premiery do dziś.Najgorsze jest to ,ze ci ludzie co mnie tak bluzgają zapewne grali tylko w Cody i medale .Nic po za nie widzą (smutne ale prawdziwe).
EDIT:zapomniałem o innej cudownej grze osadzonej w tym okresie
Hidden and Dangerous 1,2.Też gra zrobiona dla wymagających graczy, posiadająca to coś..Pozdrawiam

Witia
28-12-2009, 12:46
Prosiłbym co niektórych o wyluzowanie... CoD jest faktycznie mało realne, jak większość tego typu gier, ale to nie powód do aż tak agresywnych wypowiedzi - Witia

odi.profanum
28-12-2009, 23:27
Widzisz do czego doprowadziłeś Dragonit. Pan Admin musiał interweniować :D

Biniu
05-01-2010, 20:00
Najlepszy FPS o II wojnie światowej - zdecydowanie Red Orchestra. Dostałem na gwiazdkę (zainspirowały mnie wasze wypowiedzi -dzięki :) ) i jestem zachwycony. Absolutnie żadna gra nigdy nie dawała mi takich emocji. Te wybuchy, odgłosy, pociski lecące nad głową , sprawiają że czasem aż strach wystawić głowę z okopu. Rozgrywka jest nastawiona na współpracę (za zabicie wroga 1pkt, a za np. dostarczenie amunicji do LKM 5pkt) i zdrowy rozsądek, a nie bezsensowną nawalankę. Polecam

odi.profanum
06-01-2010, 23:15
Najlepszy FPS o II wojnie światowej - zdecydowanie Red Orchestra. Dostałem na gwiazdkę (zainspirowały mnie wasze wypowiedzi -dzięki :) ) i jestem zachwycony. Absolutnie żadna gra nigdy nie dawała mi takich emocji. Te wybuchy, odgłosy, pociski lecące nad głową , sprawiają że czasem aż strach wystawić głowę z okopu. Rozgrywka jest nastawiona na współpracę (za zabicie wroga 1pkt, a za np. dostarczenie amunicji do LKM 5pkt) i zdrowy rozsądek, a nie bezsensowną nawalankę. Polecam
Po prostu trzeba spróbować - różnica jest diametralna: jest RO i są inne strzelanki o II wś:D

bkt1916
10-04-2011, 15:48
Odgrzebie stary chyba temat, ale wlasnie dla tego tematu (i tematu o RTS ktory zaraz oblookam) zarejestrowalem sie tutaj na forum. Moze to dziwne, ale w zadna czesci z serii Total Warów nie gralem (ale moze mnie namowicie:D) ale wlasnie tu znalazlem fajna dyskusje o tym, co najbardziej lubie. Fakt, ze jest sprzed 2 lat mnie nie pociesza, ale pewnie ktos sie znajdzie kto pociagnie watek:)

Chcialem mianowicie zapytac, a stawiam rowniz na realizm i gram w RO od 2 dni a juz mnie oczarowal:> czy ktos ma jakies porownanie w stosunku do modów np do BF2 Forgotten Hope 2? Sa jeszcze mody do innych gier odnosnie 2ww - i moze tu ktos sie w tej kwestii wypowie?

Jakby ktos chcial co nieco poduczyc mnie w RO to mam swoj TS2 (3 miala bugi) i zapraszam:)

Pozdro.

Dragonit
10-04-2011, 19:37
Co ten temat robi w tawernie? :shock:

odi.profanum
26-04-2011, 23:17
Ja gram jeszcze ale jestem pobanowany na wiekszości jeszcze istniejących serwerów :lol: