PDA

Zobacz pełną wersję : Religia



Samick
09-04-2015, 20:26
Od kiedy pojawił się ten współczynnik, ciągle przybiera nowe kształty. W Attyli mamy wiele wyznań, stąd też dziwi mnie brak dyskusji o tym co jest dobre, co lepsze, a co warto przyjąć i kiedy. Jak najlepiej przeciwdziałać obcym religiom, strategie na sprawną ekspansję, patriarchowie etc.

Pampa
09-04-2015, 20:30
Katolicyzm chyba ma najsłabsze bonusy i jest najdroższy w utrzymaniuu, prawosławie podobnie. Reszta to kwestia gustu.

Araven
09-04-2015, 20:41
Bonusy z kościołów prawosławnych są całkiem wysokie wg mnie, kościoły można budować w stolicy prowincji, a biskupstwa w innych regionach prowincji niż stolica. Słabsze bonusy do porządku publicznego mają biskupstwa - jakie można budować w regionach, jakie nie są stolicą (wyjątki to siedziby pentarchii). Ale za to mają chyba, większy wpływ na nawracanie ludności. Ja używam budowli religijnych, obok budynków zarządcy i akweduktów oraz łaźni do trzymania wysokiego poziomu porządku. To działa. Gram na bardzo trudnym obecnie.

W strolicy stawiam kosciół a w innym regionie danej prowincji biskupstwo. Wspomagam się kapłanami i mam wysoki poziom prawosławia.

Gajusz Mariusz
09-04-2015, 23:02
Jeżeli chodzi o religię, to ostatnio (celuję w najwyższe zwycięstwo Sasanidami i nie wiem czy zdążę na czas) denerwuje mnie znaczenie użytego słowa "dominująca" w wymaganiach do zaliczenia zwycięstw w punkcie "dominująca religia w tylu i tylu prowincjach gdzie posiadasz przynajmniej jeden region"::evil: Jeżeli pasująca nam religia ma np 35%, a następna w kolejności np 22%, to nie wystarczy.... Musi być 50% albo więcej....

Araven
10-04-2015, 07:12
Pod poniższym linkiem jest masa danych o grze. W zakładce Religia budynki i bonusy z nich, dla wszelkich nacji. Chyba zając ją podał, ja z niej korzystałem dawno przy Medku, nie sadziłem, ze Attyla tak jest tam rozbudowany.

http://www.honga.net/totalwar/attila/faction.php?l=pl&v=attila&f=att_fact_ghassanids&i= (http://www.honga.net/totalwar/attila/faction.php?l=pl&v=attila&f=att_fact_ghassanids&i=)

Arnold
12-04-2015, 10:09
Katolicyzm chyba ma najsłabsze bonusy i jest najdroższy w utrzymaniuu, prawosławie podobnie. Reszta to kwestia gustu.

Ale za to nie kosztuje jedzenia.
Nie rozumiem tej, dość powszechnej opinii, że budynki chrześcijańskie są do niczego bo żrą kasę. Fakt, te w stolicach prowincji są dość drogie (do 1500 kasy za upkeep, nie licząc V poziomu), ale w miarę pogarszania się żyzności żywności zaczyna brakować.
A kasy wręcz przeciwnie. Dla mnie to akurat główna zaleta tej religii w Attyli, pod kątem kwestii utrzymania budynków idzie najbardziej z duchem gry.

Przyznam natomiast rację, że same bonusy łacińskiej odmiany są przeciętne. Bonus do porządku jest taki sobie, bonus do czystości tylko w jednej prowincji jest słaby.

PS
A anulowanie antycznej technologii w miarę rozwoju kościelnej ścieżki ma tylko miejsce w WRE/ERE niezależnie od religii? Jak to wygląda w razie przejścia na poganizm?

Pampa
12-04-2015, 12:02
W Cesarstwie Zach. Rzymskim jednak każda strata gotówki boli po kieszeniach dlatego nawet nie dochapałem się budynku IV poziomu, a i o III ciężko było.

Arnold
12-04-2015, 14:33
W Cesarstwie Zach. Rzymskim jednak każda strata gotówki boli po kieszeniach dlatego nawet nie dochapałem się budynku IV poziomu, a i o III ciężko było.

Oj nie zgodzę się. Obecnie mam jako WRE 21000 dochodu na turę (rok 417), w zasadzie nie ma co wydawać kasy.
Żywności też spora nadwyżka (ok 1100), ale zaraz kolejna faza "globalnego ocieplenia", więc róznie może być :)

Stąd kościoły jako kasożerca to zbawienie, to te parę punktów do porządku zawsze się przyda.

Barsa
12-04-2015, 20:08
Przed patchem 1.2 WRE było o wiele trudniej...

Nezahualcoyotl
13-04-2015, 04:44
Grajac Piktami odnotowalem fakt ze nie mozna wzniesc poganskich swiatyn w osadach bedacych siedzibami biskupstw,czyli w:
-Konstantynopolu
-Aleksandrii
-Rzymie
-Aelia Capitolina
Troche to komplikuje krzewienie prawdziwej druidzkiej wiary na podbitych terenach ale ogolnie nie jest zle.Zawsze mozna powolac odpowiedni edykt do zycia,zatrudnic do pracy agentow lub rozbudowywac swiatynie.

Pampa
13-04-2015, 06:49
Tak jak Barsa powiedział, grałem ces. Jeszcze przed patchami i było diabelnie trudno, co można wyczytac z moich sprawozdań z gry tą frakcja. ;)

Arnold
13-04-2015, 18:51
Przed patchem 1.2 WRE było o wiele trudniej...


W czym niby usprawniono WRE?
Bo z tego co się orientuję, po prostu podjęto kroki by to państwo sterowane przez AI miało szanse jako tako przetrwać, co ma się nijak do roli gracza.
Początkowe jednostki jak słabe były, tak są. Problemy z ekonomią także są znaczne na początku. Jak się gra na legendary to te -8 do porządku też jest uciążliwe.

W tej nacji istotne jest tylko otwarcie i rozeznanie w grze, bo jeden czy dwa błędy na początku i po kampanii.

voitek
13-04-2015, 18:59
Usprawniono choćby to, że teraz od początku dostajesz więcej kasy na turę i barbarzyńcy nie rozwalają wszystkiego jak leci.

Barsa
14-04-2015, 15:41
W czym niby usprawniono WRE?
Bo z tego co się orientuję, po prostu podjęto kroki by to państwo sterowane przez AI miało szanse jako tako przetrwać, co ma się nijak do roli gracza.
Początkowe jednostki jak słabe były, tak są. Problemy z ekonomią także są znaczne na początku. Jak się gra na legendary to te -8 do porządku też jest uciążliwe.

W tej nacji istotne jest tylko otwarcie i rozeznanie w grze, bo jeden czy dwa błędy na początku i po kampanii.

1. Więcej kasy już od 1 tury... przez obniżenie kosztu jednostek i może coś z budynkami.
2. Znacząco mniej głów innych państw ma cechę "nienawidzi imperiów", a to wielce usprawnia dyplomacje, a co za tym idzie jest jeszcze więcej kasy za umowy handlowe....
3. Nie każdy już się pcha na WRE i niszczy prowincje, co też ma znaczenie przy kasie. Poniekąd jest to skutek 2 punktu...

Nie wiem o jakich tych słabych jednostkach na początku piszesz, ale akurat w tym mam całkiem odmienne zdanie. Jak dla mnie to państwa ościenne mają słabsze armie i możliwości mobilizacyjne na samym początku.

DevonAire
20-05-2015, 15:39
A anulowanie antycznej technologii w miarę rozwoju kościelnej ścieżki ma tylko miejsce w WRE/ERE niezależnie od religii? Jak to wygląda w razie przejścia na poganizm?

Po zmianie religii na pogaństwo grecko-rzymskie, techy cywilne zostały niezmienione (czyli dalej likwidują mi dostęp do akweduktów, teatrów i bibliotek), chociaż wspierają ciągle religię państwową. Ta likwidacja starorzymskich budowli ma chyba na celu wkroczenie świata w "wieki ciemne". Trochę bez sensu moim zdaniem, gdyż nie mam przez to dostępu do budynków przyśpieszających research (biblioteka).

maryjan1001
01-01-2016, 11:17
cz grając Wikingami w Karolowym dodatku można zmienić religie na katolicką?jeśli tak to jak?

Myrkull
04-01-2016, 10:16
Z tego co wiem, to nie można, jedynie Westfalia może zmienić religię na chrześcijaństwo.