PDA

Zobacz pełną wersję : Litwa chrześcijańska



chkaplan
20-04-2015, 20:15
witam
jak w temacie - nie widziałem takiego wątku nigdzie indziej, więc piszę.
słyszałem, że Litwa może zbudować Główną Siedzibę Hanzy, ale musi przejść na chrześcijaństwo - i tu mam zagwozdkę, otóż nie wiem jak tego dokonać - pamiętam przed laty że misię to jakoś udało, a teraz nic z tego. Próbuję wszystkiego i nic !
Pytałem kumpla, który kiedyś też dokonywał konwersji Litwy na chrześcijaństwo, ale twierdzi że nie pamieta, że może chodzi tu że wktórymś momencie po iluś turach dostaje się komunikat o możliwości konwersji, ale nie pamięta.
proszę pomóżcie bo już ręce mi opadają

PanzerKampfWagen
20-04-2015, 21:09
Nawrócenie Litwy wyskakuje jako event z tego co pamiętam w jakimś momencie gry, i możesz wtedy wybrać czy się zgadzasz czy nie.

chkaplan
20-04-2015, 21:18
Nawrócenie Litwy wyskakuje jako event z tego co pamiętam w jakimś momencie gry, i możesz wtedy wybrać czy się zgadzasz czy nie.

dzieki
ok, tylko w jakim to momencie? bo już próbowałem różnych sposobów i nic ...

majkel
20-04-2015, 21:40
Ja tego osobiście nigdy nie dokonałem, ale pamiętam jak jakiś czas temu kumpel tłumaczył mi, że aby móc przyjąć chrześcijaństwo trzeba przegrywać wojnę z krzyżakami (po czym wybuchnął śmiechem i stwierdził że to nie możliwe:D), tzn stracić kilka (2-3) prowincji. Wtedy powinien wyskoczyć taki komunikat. Spróbuj zostawić kilka miast i cofnąć się do środka swoich terenów.

Tak mówił kumpel, ale głowy nie dam sobie uciąć;)

Piter
21-04-2015, 16:24
monitor_event FactionTurnStart FactionType lithuania

if I_NumberOfSettlements lithuania < 5
and I_EventCounter lithuania_conversion_timer >= 37
and I_EventCounter lithuania_conversion_accepted = 0

;offer conversion to christianity
historic_event lithuania_conversion true factions { lithuania, }

;if AI random chance to accept
if I_IsFactionAIControlled lithuania

generate_random_counter random_accept 0 2
if I_EventCounter random_accept < 2
set_event_counter lithuania_conversion_accepted 1
end_if

end_if

terminate_monitor

end_if

if I_EventCounter lithuania_conversion_timer >= 65
and I_EventCounter lithuania_conversion_accepted = 0

;offer conversion to christianity
historic_event lithuania_conversion true factions { lithuania, }

;if AI random chance to accept
if I_IsFactionAIControlled lithuania

generate_random_counter random_accept 0 2
if I_EventCounter random_accept < 2
set_event_counter lithuania_conversion_accepted 1
end_if

end_if

terminate_monitor

end_if


Nie wiem czy dobrze rozumiałem sens zapisów ale mniej niż 5 prowincji i od 37 tury albo od 65 tury.

PanzerKampfWagen
21-04-2015, 16:58
Zapewne o konwersji dostajemy dwa komunikaty, w razie gdybyśmy się na pierwszy nie zgodzili, jeden po 37 a drugi po 65 turze, tak to zrozumiałem.

chkaplan
21-04-2015, 21:51
Ok, dzięki Panowie - spróbuję

o wynikach powiadomię

Ciekawi mnie tylko, czy jak w skrypcie zmienie wartości, to też zadziała

PanzerKampfWagen
21-04-2015, 22:10
Rozgryzłem ten skrypt. Jeśli mamy mniej niż 5 prowincji to komunikat pojawia się po 37 turze. Jeśli nie zgodzimy się na ten pierwszy, lub ten pierwszy w ogóle się nie pojawi (o ile nie mamy mniej niż 5 prowincji) to w 65 pojawia się kolejny (o czym świadczą linijki "if I_EventCounter lithuania_conversion_timer >= 65 and I_EventCounter lithuania_conversion_accepted = 0", przy czym zero przy " I_EventCounter lithuania_conversion_accepted" oznacza, że się nie zgodziliśmy uprzednio) tym razem niezależny od ilości posiadanych ziem

Czyli możesz stracić kilka prowek i dostać ten event już w 37 turze, lub równo bić zakon i komunikat otrzymać dopiero w 65, ale wtedy pojawi się na pewno.

majkel
21-04-2015, 22:55
Czyli kumpel miał rację:). Aż naszła mnie chęć na Litwę:D

Piter
22-04-2015, 06:55
Rozgryzłem ten skrypt. Jeśli mamy mniej niż 5 prowincji to komunikat pojawia się po 37 turze. Jeśli nie zgodzimy się na ten pierwszy, lub ten pierwszy w ogóle się nie pojawi (o ile nie mamy mniej niż 5 prowincji) to w 65 pojawia się kolejny (o czym świadczą linijki "if I_EventCounter lithuania_conversion_timer >= 65 and I_EventCounter lithuania_conversion_accepted = 0", przy czym zero przy " I_EventCounter lithuania_conversion_accepted" oznacza, że się nie zgodziliśmy uprzednio) tym razem niezależny od ilości posiadanych ziem

Czyli możesz stracić kilka prowek i dostać ten event już w 37 turze, lub równo bić zakon i komunikat otrzymać dopiero w 65, ale wtedy pojawi się na pewno.



No bez jaj, przecież powtórzyłeś teraz dokładnie to co ja napisałem...

PanzerKampfWagen
22-04-2015, 07:03
Może powtórzyłem, ale dokładniej wytłumaczyłem :P

Ituriel32
22-04-2015, 08:42
Prawdę mówiąc przejście na chrześcijaństwo nie przeszło mi nawet przez myśl. To nie klimatyczne i średnio opłacalne, ale co kto lubi.

Helguson
09-01-2017, 19:29
Co do samego przejścia na nową wiarę Litwinami, to ja raczej przyjmuję chrześcijaństwo. Moim zdaniem dodatnio to wpływa na rozgrywkę w późniejszym okresie kampanii, szczególnie w tym, że można rozbudowywać osady. Chociaż też polecam chodź raz przejść kampanię pogańską Litwą do końca, na pewno ciężej, ale miła odskocznia od bardzo podobnych struktur jak w innych państwach chrześcijańskich.