PDA

Zobacz pełną wersję : Zamierzone oszustwo czy pomyłka?



KLAssurbanipal
08-12-2009, 01:56
Zauważyłem że CA stosuje coraz więcej przebiegłych chwytów a ich marketing wciąż ewoluuje. O tym się rozpiszę jutro albo później kiedy będę miał więcej czasu. Teraz podam Wam dziwny przykład ''pomyłki''.

''Po zakupieniu zawartości, odblokujesz nowe 15 nowych elitarnych jednostek Zachodu (Elite Units of the West) w kampanii solowej na zasadach opisanych poniżej.''

http://store.steampowered.com/app/10607/

Oczywiste jest że chodzi tutaj o Elite Units of America, a nie Elite Units of the West. Jednak czytając szybko takie coś przy EUoA kupujący może zrozumieć że przy kupnie tego DLC otrzyma również EUotW. Cała polityka CA... Nic dodać, nic ująć.

Janek
08-12-2009, 06:32
Jasne, swiatowy spisek... Raczej oczywisty blad, zwlaszcza ze w calej reszcie tekstu pisza o Elite Units of America... Zreszta ponizej jest lista jednostek razem z obrazkami z ktorej jasno wynika co zostanie odblokowane.
Co nie zmienia faktu, ze sam dodatek watpliwej jakosci, a roster Wielkiej Brytani niebawem przestanie sie miescic na jedym ekranie ;)

roman zabawa
08-12-2009, 08:08
Jednak czytając szybko takie coś przy EUoA kupujący może zrozumieć że przy kupnie tego DLC otrzyma również EUotW. Cała polityka CA... Nic dodać, nic ująć.

Powiem więcej. Wprowadzenie wariantów językowych na stronie to też zamierzone oszustwo. Przecież Chińczyk czytający szybko stronę w języku francuskim może zrozumieć, że za 3 euro kupuje nie EUoA, lecz Warpath Campaign. A Anglik czytający od tyłu w języku hiszpańskim może być przekonany, że chodzi o o wszystkie części TW. Zwracam też uwagę na ludzi, którzy czytają stojąc na rękach.

Więcej o spisku CA w czwartkowym "Fakcie"...

KLAssurbanipal
08-12-2009, 13:25
Tylko że jest to trzeci błąd CA w wydaniu DLC. :) Każde DLC zawiera omyłki pisarskie. Pisałem ludziom odpowiedzialnym za to prośbę o poprawienie. Za każdym razem zostałem olany. :) Nie uważacie ze coś tu jest nie tak?

Salvo
08-12-2009, 13:40
Zamierzone oszustwo-cała polityka CA.

Dagorad
08-12-2009, 15:57
Jak już to SEGA a nie CA.

Footman
09-12-2009, 18:39
Ej, a wiedzieliście, że to CA i Sega stoją za rozbiorami Polski?

Lagger
09-12-2009, 19:57
A wiedzieliście, że szefowie SEGI to masoni a ludzie z CA to templariusze? Wogóle wszystkie gry z SEGI mają charakter pro-masoński. Nadchodzi nWo. :D

Blitzkrieg
10-12-2009, 13:50
Jak wam to tak nie pasuje, to nie grajcie.
Tylko narzekacie i narzekacie -.-'

Salvo
10-12-2009, 15:26
Kupujemy, więc wymagamy.

roman zabawa
10-12-2009, 16:33
Kupujemy? :D
Czyżby? :lol:

Ostatnio kilku narzekaczy poprzyznawało się na jakich kopiach grywało w poprzednie części, więc na dobrą sprawę powinni zamknąć buzie na kłódkę. Ich głos nie jest nawet wart zeru, bo okradanie producenta wpływa na negatywne postrzeganie rynku przez niego, czyli robią pod górę legalnym użytkownikom.
Zresztą spytaj swojego guru na jakiej kopii moddował Roma...

KLAssurbanipal
11-12-2009, 04:37
Ja mam każdą część serii zakupioną w pudełku, za całość zapłaciłem niemałe pieniądze łącznie i irytuje mnie to że CA robi wiele rzeczy przesadnie np. każąc sobie płacić za zestaw jednostek, które wyglądają gorzej niż w darmowych modach, a nie jest ich też kosmiczna ilość. Poza tym CA odwala wszystko na ''macie i odczepcie się'', bo wygląd gry jest niedopracowany. Nawet frakcje indiańskie tak długo zapowiadane nie mają UI i każda jednostka jest identyczna. Przypomina mi się modowanie RTW kiedy w braku Units Cards pojawiało się UI chłopów. Nawet nie chciało im się zrobić kilkdziesięciu małych obrazków ze zrzutów co zajmie, bo ja wiem... godzinę? Nie wspomnę że 90% jednostek z ETW ma Units Cards inne nie wygląda w grze. A o tym że jednostki są klonami z twarzy to już zapomniałem. :lol:

Salvo
11-12-2009, 08:50
ażąc sobie płacić za zestaw jednostek, które wyglądają gorzej niż w darmowych modach,
Niech sobie robią...
Mnie tylko martwi, że ktoś to kupuje :evil:

reedeye
11-12-2009, 11:18
A cóż was tak wszystkich martwi? Dziwicie się, że firma chce zarobić? To nie są święte Mikołaje i nikomu za darmo prezentów robić nie będą.

To że mody są lepsze i fajniejsze to też nie jest żadna niespodzianka. Są robione przez fanatyków dla fanatyków. I co ciekawsze, moderzy nie muszą się przejmować pieniędzmi i nie mają presji czasu.

A po drugie, nawet jakby w CA zrobili super realistyczną grę, z super odzwierciedlonymi jednostkami, itd itp, to i tak się znajdą ludzie którzy będą marudzić, że można było zrobić lepiej, więcej, bardziej kolorowo i guziki na mundurze w innym kolorze, i znajdą się moderzy którzy będą coś tam modzić (sam nawet co nieco próbuję).

W serie TotalWar gram od pierwszego Medievala, zaliczyłem wszystkie dodatki i sporo modów. Mówcie co chcecie, ale seria się rowija, cały czas idzie do przodu. Tempo i kierunek nie każdemu musi odpowiadać, ale spróbujcie też na to spojrzeć bardziej globalnie, jak sytuacja wygląda w całej branży gier.

Salvo
11-12-2009, 11:23
moderzy nie muszą się przejmować pieniędzmi i nie mają presji czasu.
:lol: :lol: :mrgreen: Racja :mrgreen:
Ale powiem Ci, że wolałbym mieć presję czasu za pieniądze :D

A po drugie, nawet jakby w CA zrobili super realistyczną grę, z super odzwierciedlonymi jednostkami, itd itp, to i tak się znajdą ludzie którzy będą marudzić, że można było zrobić lepiej,
Racja.
Problem w tym, że oni zrobili gre niedopracowaną w większości elementów!!
Czemu? Bo nie chcieli zatrudnić kilku nowych członków....

W serie TotalWar gram od pierwszego Medievala, zaliczyłem wszystkie dodatki i sporo modów. Mówcie co chcecie, ale seria się rowija, cały czas idzie do przodu.
Racja, lecz trudno żeby cokolwiek szło dzis do tyłu...

Masz prawo uważać nasze narzekania za głupie, ale zauważ tez, że my mamy prawo narzekać ;)

reedeye
11-12-2009, 11:41
Masz prawo uważać nasze narzekania za głupie, ale zauważ tez, że my mamy prawo narzekać ;)

Każdy ma prawo narzekać, też nie uważam Empire za ideał, i pewnie Napoleon też arcydziełem nie będzie. Ale jak pomyślę ile czasu już spędziłem na ETW, i jak bardzo chłonę wszelkie wieści na temat Napoleona, to nie mogę twierdzić, że gra jest beznadziejna;)

Izabelin
11-12-2009, 12:15
http://michalpol.blox.pl/resource/rejs_09.jpg

Ja takze jestem zdania, ze seria idzie do przodu.

Pampa
12-12-2009, 12:01
Ta jasne chyba w ździerstwie, w medku było dużo jednostek RÓŻNYCH a tu są praktycznie takie same, no sorry ale 130 zł + 2 DLC to troszkę drogo.

KLAssurbanipal
16-12-2009, 23:32
Masz prawo uważać nasze narzekania za głupie, ale zauważ tez, że my mamy prawo narzekać ;)

Każdy ma prawo narzekać, też nie uważam Empire za ideał, i pewnie Napoleon też arcydziełem nie będzie. Ale jak pomyślę ile czasu już spędziłem na ETW, i jak bardzo chłonę wszelkie wieści na temat Napoleona, to nie mogę twierdzić, że gra jest beznadziejna;)


a mapę NTW widział? :P Ta mapa to jedna wielka porażka która mnie najbardziej zniechęca do gry.

Pampa
17-12-2009, 15:49
Ale jednak jest większa ta Europa niż czystym ETW, to że turcji nie ma to już mało dla mnie istotny szczegół.

KLAssurbanipal
17-12-2009, 17:38
Jak mało istotny szczegół? Brakuje całego Bliskiego Wschodu: Azja Mniejsza, Izrael, Półwysep Arabski i Afryka północna... Co jak co ale basen Morza Śródziemnego towarzyszył grom serii już od MTW1... Jaki sens będą miały bitwy morskie teraz? Żadnego.

Misioleon*
18-12-2009, 09:13
Też mi się nie chce wierzyć że te mapy kampanii (a zwłaszcza europejska) są wersją ostateczną. W tej chwili prezentują się raczej jak mapy z dodatku MTW II Królestwa, okrojone do części terytoriów. O ile mogę to zrozumieć w przypadku kampanii egipskiej czy włoskiej, to dla ogólnoeuropejskiej byłby to niewybaczalny błąd. Gdyby to był dodatek..., ale NTW reklamowany jest jako pełnoprawna nowa gra.
Widziałem jednak screena z innym widokiem mapy włoskiej. Taki widok z ciekawej żabiej perspektywy, z niebem i fajnymi górami. Różnił on się od tego co widziałem na 3 wspomnianych ujęciach.