PDA

Zobacz pełną wersję : PBF SKYRIM część III



Araven
09-05-2015, 16:25
Udało wam się opuścić podziemia ze Smoczym kamieniem i płytką. Co zamierzacie dalej czynić, oddać łupy Magowi jarla czy niekoniecznie?

Techniczny

Ahdara Khadar (Sadam86)

Koncepcja: Zdecydowana na wiele "kobieta", opuściła rodzinne strony przyparta do muru przez biedę, udała się do Skyrim z karawaną handlową jako tropiciel i przewodnik
Problem: niechęć i nieufność mieszkańców Skyrim
Cel: dorobić się na handlu ze Skyrim
Przeszłość: Samotna wdowa, bez środków do życia, zmuszona to szukania zajęcia w mroźnym Skyrim

5 Walka sztyletami
4 Czujność, Sprawność
3 Przetrwanie, Podstęp, Oszustwo, Krzepa
2 Urok, Wyszukiwanie, Fach (ślusarstwo), Empatia
1 Język (skyrim), Leczenie, Wiedza (handel), Fach (hazard)

Aktualne PD 0

Ekspert walki pazurami
Mistrz walki pazurami
Zacieranie śladów
Dodatkowa lekka konsekwencja
Atut Kocia gracja
Trafienie w czuły punkt
Znikanie

Wzrost: 185 cm
Waga: 69 kg
Kolor oczu: zielone
Znaki szczególne: kilkanaście złotych kolczyków w prawym uchu
Włosy: no ogólnie futro, bury odcień
Zbroja: lekka skórznia, niekrępująca ruchów
Broń: dwa sztylety, i nazwijmy to "kocie szpony" coś jak ninja mieli takie stalowe pazury
Ubiór: wysokie skórzane buty, wełniane spodnie i takaż koszula, ciepły płaszcz
Ekwipunek zwój liny, ukryta złodziejska piłka do metalu, parę buteleczek z truciznami, skooma (taki koci alkohol)


Skrócone bojowe
Czujność 4, Sprawność 4 (4 lekka zbroja)
Atak sztylety 5 obrażenia 4
Obrona ze sztyletami 6
Zbroja lekka skórznia 1
Presja fizyczna 5 Presja psychiczna 3
Konsekwencje 1 xLekka 1xŚrednia 1xPoważna
Rany: Lekkie [ ] [ ] Średnia [ ] Poważna [ ] 4 PL.

Atak narracyjny sztylety (Atak 5 i Obrażenia 5 ze Sztuczką Znikanie) razem 10
Obrona Bliska (Obrona 7 + pancerz 1 + presja fizyczna 5 + Sztuczki wliczone + Runy 0), razem 13. Kocia gracja +2 wliczone w Obronę.
OBRONA BLISKA 13
Obrona Daleka (Sprawność 5 z bonusem z Czujności, pancerz 1, presja fizyczna 5 + Runy 0), razem 11
OBRONA DALEKA 11
Obrona Magiczna Umysłowa (OMU) (Siła Woli 0 + presja psychiczna 3 + Sztuczki 0), razem OMU 3.
OMU 3
Obrona Magiczna Fizyczna (OMF) (Siła Woli 0 + presja fizyczna 5 + pancerz 1 + Sztuczki 0) razem OMF 6
OMF 6



Inarix, średniozbrojny, argoniański wojownik (Lwie Serce)

Koncepcja: Argonian urodzony w cesarskim mieście Leyawiin, efektem bardziej przywiązany do Tamriel niż Argonii. Niezły wojownik umiejący walczyć za pomocą dwuręcznego miecza - był żołnierzem Leyawiinu. Średniozbrojny wojownik. Inteligentny i charyzmatyczny, wyróżniając się pośród swej rasy.

Cel: Teraz już brak określonego, odezwała się w nim dusza poszukiwacza przygód i podróżnika. Dawniej pragnął bronić Leyawiinu ze wszystkich sił, dziś nie interesują go losy niegdyś ukochanego, rodzinnego miasta.

Problem: Uparty i okrutny w walce, może być także uznany za dezertera bo oficjalnie nie zrzekł się służby hrabstwu oraz Tamriel.

Przeszłość: Urodzony w Leyawiin, cesarskim mieście na południu gdzie większość mieszkańców to Argonianie, Inarix na początku miał być kowalem, jak jego ojciec. Nie interesował go jednak ten fach toteż częściej można było go spotkać u swego wuja, który był strażnikiem miasta i w czasie wolnym od służby szkolił młodego bratanka w walce mieczem . Lata później, Inarix już jako konny w służbie hrabiego Leyawiinu otrzymał stanowisko zastępcy kapitana. Patrolując obszary dżungli, nauczył się nieco o przetrwaniu w ciężkim terenie zaś zastępując kapitana i obejmując komendę nad ludźmi wykazał się talentami przywódczymi i charyzmą. Jednak podczas jednego z patroli Inarixa ogarnęło znużenie, zbyt wielki spokój panował na południu Cyrodil. Pomyślał wtedy, spoglądając na północ, wracać do rodzinnego miasta czy zacząć nowe życie? Po chwili namysłu, kazał swym podwładnym wracać a sam podążył ku Brumie i górom Jerall...

5. Walka bronią (miecz dwuręczny), Krzepa
4. Przywództwo
3. Strzelanie i miotanie, Język cesarskich, Zastraszanie/Prowokowanie
2. Sprawność, Czujność, Przetrwanie, Siła Woli
1. Wiedza (wojskowość), Strategia i taktyka, Urok, Leczenie, Wiedza (historia)

Aktualne PD 3

Sztuczki:

(Walka bronią) Ekspert w mieczu - Wymaga Walki bronią 4+, daje +1 do obrażeń tą bronią.
(Walka bronią) Mistrz miecza - Wymaga Walki bronią 4+, daje +1 do obrażeń tą bronią (wymaga Eksperta).
Walka bronią (styl walka ofensywna) - wymaga Walki bronią 3+, daje +1 do Ataku.
Walka bronią (styl walka defensywna) - wymaga Walki bronią 3+, daje +1 do Obrony.
Przerażający wygląd Wymaga (Zastraszania 3+). Dodajesz +2 w testach Zastraszania.
Regeneracja (Krzepa 4+) dwa razy szybsze leczenie ran.


Wzrost: 1.84
Waga: 77kg
Kolor oczu: płomienne
Znaki szczególne: brak
Włosy/broda: brak, jak to argonian
Kolor skóry: ciemnoczerwony z czarną plamą na czole - nieczęsto spotykana ale robiąca wrażenie barwa tej rasy
Broń: Stalowy Claymore, standardowy miecz dwuręczny używany czasem przez wojsko; zwykły łuk i strzały w kołczanie
Zbroja: lekka kolczuga strażnika z Leyawiin z tuniką, na której widnieje symbol miasta - biały rumak na zielonym tle; otwarty hełm straży; rękawice i buty skórzane.
Ekwipunek: klasyczne wyposażenie podróżnika, bukłak z wodą.


Skrócone bojowe
Czujność 2, Sprawność 2 (1)
Atak Claymore 6 obrażenia 6
Obrona z Claymorem 6
Atak łuk 4 obrażenia 2
Zbroja Kolczuga strażników 2
Presja fizyczna 6 Presja psychiczna 4
Konsekwencje 2 xLekka 1xŚrednia 1xPoważna
Rany: Lekkie [ ] [ ] Średnia [ ] Poważna [ ] 4 PL
Atak narracyjny Claymore (Atak 6 i Obrażenia 6 ze Sztuczką) razem 12
Atak narracyjny łuk (Atak 4 i Obrażenia 6) razem 10
Obrona Bliska (Obrona 6 + pancerz 2 + presja fizyczna 6 + Sztuczki wliczone + Runy 0)/2, razem 14. Obrona defensywna wliczona w Obronę.
OBRONA BLISKA 14
Obrona Daleka (Sprawność 3 z bonusem z Czujności, pancerz 2, presja fizyczna 6 + Runy 0)/2, razem 11
OBRONA DALEKA 11
Obrona Magiczna Umysłowa (OMU) (Siła Woli 2 + presja psychiczna 4 + Sztuczki 0), razem OMU 6.
OMU 6
Obrona Magiczna Fizyczna (OMF) (Siła Woli 2 + presja fizyczna 6 + pancerz 2 + Sztuczki 0) razem OMF 10.
OMF 10


Silius Flavonius (Yourself)

Koncepcja (Aspekt główny): Najemnik z Cyrodil, znakomicie posługujący się mieczem i tarczą
Problem: Skłonność do hazardu, wątpliwy kręgosłup moralny, niewielu rzeczy nie zrobi dla pieniędzy
Cel: Wrócić do ojczyzny i założyć własny dom gier
Przeszłość: Pochodził z biednej rodziny w stolicy cesarstwa, nie uśmiechała mu się perspektywa harowania jako tania służba jak jego rodzice, wyróżniał się tężyzną fizyczną i zamiłowaniem do ryzyka i hazardu, wybrał zawód najemnika bo nie uśmiechała mu się perspektywa żelaznej dyscypliny w legionach cesarstwa. Wraz z karawaną handlową przybył do Skyrim, kolejnej niespokojnej krainy w której wiedział że tacy jak on zawsze znajdą pracę.

Wygląd: wysoki, dobrze zbudowany, lekko ciemna skóra ( typowa dla mieszkańców cesarstwa)
Wiek: 26
Wzrost: 1,78
Waga: 70 kg
Kolor oczu: zielone
Znaki szczególne: brak
Włosy: brunet, krótko ostrzyżony
Zbroja: kolczuga, hełm
Broń: miecz półtora-ręczny, duża dębowa tarcza
Ubiór: wełniane spodnie, dobrej jakości skórzane buty, solidny płaszcz wojskowy
Ekwipunek: standardowy zestaw podróżny, zapas żywności na parę dni, kości i karty do gry


Umiejętności:
Poziom 6 Walka mieczem
Poziom 5 Krzepa
Poziom 4 Hazard
Poziom 3 Sprawność, Czujność, Przetrwanie
Poziom 2 Empatia, Urok, Leczenie, Siła Woli
Poziom 1 Bijatyka, Wiedza (Handel), Strzelanie i miotanie, Podstęp, Oszustwo

Aktualne PD 0


Sztuczki (5):

(Walka bronią) Styl ofensywny daje +1 do Ataku mieczem
(Walka bronią) Styl defensywny daje +1 do Obrony z mieczem
Twardziel (Krzepa) do Toru Presji Fizycznej doliczamy Pełną Krzepę a nie jej połowę.
(Walka bronią) Ekspert w walce mieczem +1 do obrażeń podczas walki mieczem
Urodzony ryzykant czyli w szczególnie trudnych/ryzykownych sytuacjach +1 do rzutu, 1 raz w scenie
Skrócone bojowe
Czujność 3, Sprawność 3 (2 średnia zbroja)
Atak miecz półtoraręczny 7 obrażenia 5 (Krzepa i Hazard jako „ryzykant” wliczone)
Obrona mieczem 7
Zbroja kolczuga 2 +1 tarcza dębowa razem 3 pancerza
Presja fizyczna 7 Presja psychiczna 3
Konsekwencje 2 xLekka 1xŚrednia 1xPoważna
Rany: Lekkie [ ] [ ] Średnia [ ] Poważna [ ] 4 PL.
Atak narracyjny Miecz półtoraręczny (Atak 7 i Obrażenia 5 ze Sztuczką) razem 12


Obrona Bliska (Obrona 7 + pancerz 3 + presja fizyczna 7 + Sztuczki wliczone + Runy 0), razem 17. Obrona defensywna wliczona w Obronę.
OBRONA BLISKA 17
Obrona Daleka (Sprawność 4 z bonusem z Czujności, pancerz 3, presja fizyczna 7 + Runy 0)/2, razem 14
OBRONA DALEKA 14
Obrona Magiczna Umysłowa (OMU) (Siła Woli 2 + presja psychiczna 4 + Sztuczki 0)/2, razem OMU 6.
OMU 6
Obrona Magiczna Fizyczna (OMF) (Siła Woli 2 + presja fizyczna 7 + pancerz 3 + Sztuczki 0)/2 razem OMF 12.
OMF 12


Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

Rasa: Altmer (Elf Wysokiego Rodu)
Wygląd: wysoki, chudy, jasna - złocista skóra ( typowa dla mieszkańców Wysp Summerset)
Wiek: 125
Wzrost: 1,95
Waga: 90 kg
Kolor oczu: pomarańczowe
Znaki szczególne: pociągła twarz o wysoko rzeźbionych kościach policzkowych i migdałowym kształcie oczu
Włosy: krótko ostrzyżone, ulizane blond włosy i blond "hiszpańska" bródka (nie wiedziałem jak inaczej to opisać)
Zbroja: brak
Broń: elfi sztylet
Ubiór: czarna szata z kapturem, czarne - doskonałe - buty
Ekwipunek: butelka colloviańskiej brandy, bochenek chleba, srebrny pierścień z rubinem na palcu wskazującym prawej dłoni, 3 mikstury małego przywrócenia many

Umiejętności:
Poziom: 6 Magia
Poziom: 5 Wiedza (Magia), Siła Woli (Koncentracja)
Poziom 4: Czujność,
Poziom 3: Języki: Skyrim, Leczenie,
Poziom 2: Alchemia, Wiedza (Historia), Urok, Sprawność
Poziom 1: Astrologia, Wiedza (Geografia), Szacowanie , Wiedza (Polityka), Krzepa

Aktualne PD 0

Sztuczki:
Adept Magii +1 do testów Magii w Ataku i Obronie
Magia w Obronie używa Magii w Obronie zamiast Walki bronią czy Sprawności
Nieugięty (Siła Woli) do Toru Presji Psychicznej doliczamy Pełną Siłę Woli a nie jej połowę.
Dodatkowa lekka konsekwencja fizyczna

Czary:
- Płomień trudność Obrona Magiczna celu + pancerz celu, koszt 1 PM, zadaje 3 obrażenia + MS
- Porażenie trudność Obrona Magiczna celu + pancerz celu, koszt 1 PM, zadaje 3 obrażenia + MS
- Światło trudność 2 (tworzy nad Twoją postacią kulę światła, która istnieje przez minutę czasu + 1 minuta na każdy MS), światło pochodni.
- Uzdrowienie do 6 punktów ran dziennie, gdzie 1 to rana lekka, 2 średnia a 3 poważna
- Strach trudność Obrona Magiczna celu, ale minimum +2, na 10 sekund + 10 sekund na każdy MS cele mają -1 do wszelkich akcji (w tym do Ataku i Obrony), ew. -2 przy Imponującym Sukcesie 3 MS i wyżej. Obejmuje 1 istotę na poziom Magii.

Ekwipunek:
- amulet przechowujący magię (pierścień z granatem).
- sakiewka z drobnymi
- ubranie podróżne

Skrócone bojowe
Czujność 4, Sprawność 2 (2 brak pancerza)
Atak magia 7 obrażenia 3
Obrona magia 7
Zbroja brak
Presja fizyczna 4 Presja psychiczna 7
Konsekwencje 2 xLekka 1xŚrednia 1xPoważna

Rany: Lekkie [ ] [ ] Średnia [ ] Poważna [ ] 4 PL.

Atak narracyjny Magia Płomień lub Piorun (Atak 7 i Obrażenia 3 ze Sztuczką + 1 za SW na 5) razem 11


Obrona Bliska (Obrona 7 + pancerz 0 + presja fizyczna 4 + Sztuczki wliczone + Runy 0), razem 11. Obrona defensywna wliczona w Obronę.
OBRONA BLISKA 11
Obrona Daleka (Magia 4, pancerz 0, presja fizyczna 4 + Runy 0)/2, razem 11
OBRONA DALEKA 11
Obrona Magiczna Umysłowa (OMU) (Siła Woli 4 + presja psychiczna 7 + Sztuczki 0)/2, razem OMU 11.
OMU 6
Obrona Magiczna Fizyczna (OMF) (Siła Woli 4 + presja fizyczna 4 + pancerz 0 + Sztuczki 0)/2 razem OMF 8.
OMF 8

Lwie Serce
10-05-2015, 14:53
Argonianin Inarix

Sss a więc... Sssskoro już mamy łupy, to zassstanówmy się czy warto oddawać je jakiemuś starcowi w piżamie... Ja jessstem za possstąpieniem jak każdy poszukiwacz przygód, wzięciem ich ze sssobą i wyruszenie przed siebie na sssszukanie szczęścia.

Techniczny
Niech Henryk i Rhaegrim napiszą czy grają.

Od MG

Racja i _yourselfa_ coś nie ma. Poczekamy do jutra.

sadam86
10-05-2015, 15:05
Andhara Khajjit

Tylko, że starzec w piżamie może przypiec Nam ogony Inarixie, no i co z Bretonnem mrr?

Techniczny
Właśnie Henryk i Rae albo jakiś mały nowy zaciąg

Lwie Serce
10-05-2015, 15:09
Argonianin Inarix

Nie przypiecze, zanim ssssię zorientuje to by daleko będziemy... A pan Breton hmmm - spojrzał na kompanów wymownym wzrokiem szczerząc zębiska.

Il Duce
10-05-2015, 15:14
Silius
Inarix dobrze prawi, bierzmy co mamy i w długą dajemy. Z pewnością nagroda nie będzie wynagrodzeniem wystarczającym za nasze trudy, magowie to straszni skąpcy - tu spojrzał z pode łba na Golradira.

Techniczny
Krzepa na 5 to dobry pomysł? Ewentualnie nad jakąś sztuczką myślałem.

sadam86
10-05-2015, 15:17
Andhara Khajjit

Oby to się dla Nas czymś niemiłym nie skończyło

Techniczny
Henryk dopiero jutro będzie

Lwie Serce
10-05-2015, 15:19
Argonianin Inarix

Najwyżej Altmera mu oddamy to ssssobie złoty płaszcz zrobi hehehe.

sadam86
10-05-2015, 15:24
Andhara Khajjit

I Bretona za darmo możemy magowi dodać phi

Techniczny
Ja bym wziął znikanie za 3 i empatię na 2 poziom

sadam86
10-05-2015, 16:42
Techniczny
Znikanie (Specjalna, Podstęp na 3+)

Bohater może użyć umiejętności Podstęp na krótki okres czasu nawet gdy w pobliżu nie ma żadnego ukrycia. Wypatrujący go przeciwnik musi wykonać przeciwstawny test swej Spostrzegawczości lub Czujności przeciwko Podstępowi znikającego. Udane zniknięcie to prawo jednego darmowego wywołania Aspektu Zniknięcie, lub 2 wywołań przy Imponującym sukcesie.

Il Duce
10-05-2015, 16:45
Techniczny
To poproszę, a nie zwiększa też obrażeń?

Lwie Serce
10-05-2015, 16:47
Techniczny
Ja też poproszę krzepę na 5.

Araven
11-05-2015, 08:05
Awansowane Postaci w poście nr 1.
Mag na razie nie wiadomo czy gra, jak nie to będzie NPC-em.

Inarix ma 3PD nie wydane po części II, tak miałem zanotowane, chyba, ze je wydał a ja mam to nie odnotowane?
Więc jak nie wydał to może kupić Sztuczkę, lub coś awansować w Umiejętnosciach albo zachować je na potem.

Henryk5pio
11-05-2015, 22:02
Techniczny

Będę dalej grał, ale nie dzisiaj. Jutro pojawię się dopiero ok. 13-14.
Ile PD przynależy mojej postaci? I na co mogę je wydać jako mag?

Araven
11-05-2015, 22:04
Masz 5 PD, pomyśl sam. Ew. Siła Woli na 5, +1 obrażeń będzie z magii i większa Obrona na magię też. Oraz większa presja psychiczna.

Il Duce
11-05-2015, 22:49
Techniczny

Silius to ten po prawej jak coś,może być takie zdjęcie czy za bardzo twarz zasłonięta?

900

Araven
12-05-2015, 14:28
W mieście spotykacie kobietę Regardkę, ta co jej ziomkowie szukali.

Witajcie, widzę, że mnie nie wydaliście, miałabym dla Was pracę zostaniecie wynagrodzeni sowicie, za odeskortowanie mnie do mojej ojczyzny. Co wy na to?



Techniczny
Mag jarla wam zapłacił po 200 septimów, karawana Khajitów jedzie w stronę ziem Redgardów.
Breton Was nie okpił tym razem
Zdjęcie Siliusa spoko.

sadam86
12-05-2015, 16:15
Andhara Khajjit

Czemu nie to zawsze podróż w jakieś cieplejsze miejsce

Araven
13-05-2015, 11:43
Techniczny
To ostatecznie gracie ?, bo coś nie bardzo widzę jakieś posty. Jedynie Sadam86 wyraził wolę eskortowania Redgardki do jej ojczyzny.

Lwie Serce
13-05-2015, 13:02
Argonianin Inarix

Kolejna przygoda z zapłatą na koniec? Czzzzzemu by nie...


Techniczny
Dobrze byłoby się zgrać o jakiejś godzinie wszyscy razem i docisnąć mocniej skoro teraz tempo leży, mało nas to może da radę.

Il Duce
13-05-2015, 13:08
Silius

Milcząco skinął głową na propozycję Redgardki, w końcu zawsze to jakaś odmiana po niegościnnych i mroźnych ziemiach Skyrim a do tego jej rodacy długo i dzielnie walczyli z Altmerskim najeźdźcą o czym Silius nigdy nie zapomniał.

Techniczny
Propozycja numer dwa bo do tamtej nie jestem w 100% przekonany, trochę zbyt jasna skóra i za długie włosy ale jakże epicko to wygląda
901

Araven
13-05-2015, 13:27
Zmierzaliście w karawanie khajitów, po kilku tygodniach docieracie do Dalaksjum, rodzinnego miasta tajemniczej Redgardki, o imieniu Suri.

Okazało się, że jest obdarzona pewnymi talentami magicznymi. Dalaksjum nie leży formalnie na terenach Redgardów, ale z nimi graniczy, to wolne kosmopolityczne miasteczko kupieckie.


Opowieść Suri
Pięć lat temu mały meteoryt spadł z nieba niedaleko głównej bramy Dalaksjum, miasta na obrzeżach Faberterry. Głaz z przestworzy bardzo przypominał legendarną Gwiazdę Grozy, został więc nazwany Odłamkiem Grozy i uznany za omen złego losu.Lucjusz, zarządca Dalaksjum, zaczął badać to niezwykłe zjawisko. Meteoryt wnet stał się obsesją mężczyzny, który na długie lata otoczył się traktatami astrologicznymi i największymi uczonymi Imperium. Niedawno ogłosił wreszcie, że odkrył prawdziwą moc Odłamka – moc zdolną podźwignąć z klęczek upadające Cesarstwo!
By uczcić odkrycie Lucjusz zaprosił wszystkich chętnych na wielką ucztę na ulicach Dalaksjum i obiecał wyjawić swój plan podczas tego święta.

Suri

Otrzymacie wynagrodzenie jak obiecałam, po 300 septimów na głowę. Chciałabym abyście zostali na święcie, wielu z was służy Cesarstwu, a namiestnik ma ponoć ogłosić coś ważnego, to może ściągnąć tu agentów altmerskiego Dominium i kto wie kogo jeszcze. Miałam pewną wizję, nie wszystko jest takie jak się wydaje, coś tutaj złego się dzieje, nie wiem jednak co. Pokręćcie się po mieści i spróbujcie odkryć co szykuje namiestnik.

Techniczny
Co do godziny dajcie jakieś propozycje. na razie róbcie wpisy indywidualne. Grafika fajna dla Siliusa.

Lwie Serce
13-05-2015, 13:45
Argonianin Inarix

Cesssarstwo znów u ssssszczytu chwały... Czekam na ten dzień z niecierpliwością. A co do łażenia po mieście, chyba najlepiej najpierw zajrzeć do tawerny, tam ssssię można ludzi wypytać, poobssserwować...

Il Duce
13-05-2015, 15:08
Silius
Racja, no i gardło jakowymś trunkiem zwilżyć albo miejscowym z sakiewek ulżyć,hehe, idę z Tobą Inarixie.

Araven
13-05-2015, 16:21
Suri

Wskażę Wam miejsce gdzie zanocujecie, uczta jest jutro po południu, tyle macie czas by sprawdzić czy moje informacje i przeczucia są prawdziwe, może się mylę i nic się nie wydarzy, oby tak było. Właściciel domu Hasan znajdzie mnie gdybyście mieli coś ważnego. Jeśli nie to spotkamy się jutro rano, tez popytam tu i tam.

sadam86
13-05-2015, 16:35
Andhara Khajjit

Po cichu do towarzyszy Oby to rzeczywiście była uczta, a nie jakowaś pułapka

Lwie Serce
13-05-2015, 16:41
Argonianin Inarix

Skinął głową Redgardzce i odparł Andharze - dlatego oręż zabierzemy ze sssobą, jak sssprawy przybiorą nieoczekiwany obrót to załatwimy je po staremu hehe.

sadam86
13-05-2015, 17:13
Andhara Khajjit

Mrr nie wiem jak Wy, ale Ja już przed ucztą mam zamiar zainkasować zapłatę i stąd zniknąć, a gdy zapach pieczonych mięsiw będzie spowijał salę biesiadną chcę już być daleko stąd, bo Mój nos wietrzy kłopoty phi

Lwie Serce
13-05-2015, 17:35
Argonianin Inarix

Tchórzliwy Khajit...

sadam86
13-05-2015, 17:44
Andhara Khajjit

Może i nie najodważniejszy, ale ciągle żywy Argonianinie phi

Araven
13-05-2015, 18:30
Dalaksjum

Nastroje w mieście są bardzo dobre, wszyscy się cieszą na jutrzejszą ucztę, darmowe jedzenie i alkohol w dużych ilościach się poleją.
Khajity z karawany mówią, że ten meteoryt co spadł, a jakim się tak fascynuje namiestnik to zły kamień. Widzicie kilkunastu Valków, dzikich nomadów, bardzo okrutnych, rzadko się ich wpuszcza do miast, chyba, ze jako najemników kogoś ważnego.
Altmer przyciąga wiele wrogich spojrzeń, ale formalnie to cesarskie miasto, więc Redgardzi hamują gniew i chęć wyprucia mu flaków, przynajmniej nikt nie próbuje tego publicznie i w dzień.

Techniczny
Pytanie czy zostajecie czy znikacie, zapłatę już dostaliście za eskortę. Za wyjaśnienie sprawy uczty, będzie kolejna zapłata.

Lwie Serce
13-05-2015, 18:38
Argonianin Inarix

Jak już mówiłem, ja zossstaję, Sssilius również porządny jak ja, to pewno i on. Sssspójrzcie jak się na naszego ALtmera gapią hehe, uważaj ty lepiej złotosssskóry i miej oko tam gdzie ja ogon.

sadam86
13-05-2015, 18:54
Andhara Khajjit

To i ja zostanę, ale nie liczcie że jak kłopoty się zaczną będę się za Siebie oglądać

Araven
13-05-2015, 19:16
Mieszanina widoków, zapachów i dźwięków z całego świata jest oszałamiająca. Widzicie setki ludzi, którzy przybyli tu się bawić i wyraźnie chcą wybawić się za całe życie. Piją, jedzą, chleją, żrą, uwodzą i biją się na ogromnym placu
miejskim – czas do nich dołączyć!



Techniczny
Niby główna uczta jutro jest, ale zaczęło się już dziś tak naprawdę.

Widzieliście jak konni Valkowie eskortowali jakąś kobietę i wjechali do pałacu namiestnika. Straż miejska pije ostro, nie bardzo pilnując porządku. Przy głównej bramie zamiast straży są najemnicy.

Lwie Serce
13-05-2015, 19:23
Argonianin Inarix

Hehehe, jak to tak bić sssię i ucztować beze mnie, czekajcie no! Jaszczur poszedł dołączyć do zabawy, jak zaczną się lać bez powodu obok niego to dołączy dla radochy.

Techniczny

Poczekajmy może na Henryka to i Altmer coś pogada , bo bez niego lecimy praktycznie.

sadam86
13-05-2015, 19:24
Andhara Khajjit

Widząc całe to rozluźnienie zwłaszcza u straży z trudem powstrzymywała Swe łapki przed myszkowaniem po sakiewkach i kieskach otumanionego tłumu, choć spokoju nie dawał Jej owa eskorta i to co mogła takowa zwiastować

Il Duce
13-05-2015, 19:36
Silius
Uradowany po pachy poszedł za Inarixem, wyłapuje przy okazji co bardziej pijanych oferując im grę w kości i w karty, stosując przy okazji wszystkie nieuczciwe sztuczki jakie w życiu poznał. W tej całej euforii nie zapomniał jednak o kwestiach bezpieczeństwa i wziął ze sobą miecz, nie pije również na umór starając nie żałować sobie radości życia ale wciąż zachowując kontrolę nad ciałem i umysłem.

Techniczny
Używam umiejętności Hazard którą mam na 4, PL żadnych nie zużywam, przydadzą się do ran po walce.

Araven
13-05-2015, 19:39
Jestem Nera, chętnie zagram w kości.https://lh4.googleusercontent.com/-YcsXF8UtpDk/VUB4SeVRUMI/AAAAAAAABhU/c8xyzBQKHxc/w328-h454-no/one%2Buse%2B2%2Bkopia.jpg






Techniczny

Spotykacie taką wojowniczkę, jak w spoilerze, tam panuje gorący klimat.

Ok. poczekamy na Henryka, w razie deklarowania Hazardu czy prób okradania kogoś podajcie w technicznym Umiejętność jakiej używacie plus inne jakie mogą pomóc oraz przydatne sztuczki, użycie 1 PL i Aspektu daje +2 do testu. To wprowadzi Umiejętności go gry i oszczędzi mi szukania po waszych kartach.

Lwie Serce
13-05-2015, 19:53
Argonianin Inarix

Po załatwieniu sobie czegoś do picia zaczął z wyszczerzonymi zębami przyglądać się grze Siliusa i Nery.

sadam86
13-05-2015, 20:00
Andhara Khajjit

Mimowolnie podeszła do grupki jaka zebrała się wokół grających

Techniczny
Jeśli w tłumie będzie ktoś wyjątkowy pijany postara się go okraść. Używa kombinacji 4Czujność, Sprawność, 3Podstęp, Oszustwo, 2Urok, Wyszukiwanie, Empatia, 1Fach (hazard). Jak z takim zestawem czegoś Khajjitka nie ukradnie to już więcej nie próbujęxD

Araven
13-05-2015, 20:22
Kości poszły w ruch, wielu patrzyło na eksponowane wdzięki nery. Silius po III partiach zdecydowanie wygrał.

Nera

Oszukiwałeś Cyrodilczyku, jest niemożliwe byś mnie pokonał tak wysoko jak w II i III partii, wyzywam cię na miecze.


Techniczny
I partia nieznacznie wygrywa Nera +1
II partia zwycięstwo na +3 Siliusa
III partia zwycięstwo +5 Siliusa

Silius wygrał 20 septimów od Nery.

Khajitka
Zasada to 1 główna Umiejętność i maksymalnie I do II jako wsparcie. Sobie wybiorę u Khajitki, ale podaj wysokości Umiejek wyżej.

Lwie Serce
13-05-2015, 20:27
Argonianin Inarix

Uuuuu bojowe dziewczę się trafiło hehehe.

sadam86
13-05-2015, 20:36
Andhara Khajjit

Zastanawiała się czy by czasem tej wojowniczki skrycie nie dziabnąć sztyletem

Henryk5pio
13-05-2015, 20:52
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

Golradir siedział milcząc w pogrążonym w półmroku kącie i przyglądał się poczynaniom swoich kompanów. Zastanawiał się, czy będzie musiał w razie czego interweniować i czy wystarczy do tego czar strachu... Doszedł jednak do wniosku, że jeśli sprawy przybiorą zły obrót, to będzie musiał sięgnąć po czar płomieni...

Techniczny
Jak rozumiem 5 PD to 5 odrębnych punktów do wydania? Bo w sumie chyba bym wziął w leczeniu specjalizację: Medycyna pola walki - pytanie ile PD na to pójdzie - jeśli 1 to podniósłbym też po 1 pkt. Leczenie, Koncentrację, Magię i Wiedzę.

Od MG
Awans tłumaczyłem wiele razy
Podniesienie Umiejętności np. na 3 kosztuje 3, na 5 kosztuje 5 PD. Koszt sztuczki zwykle 3PD, czasem 6. Na to co wymieniłeś kilkanaście PD potrzeba a masz 5.

Ale w sumie Magią możesz wyleczyć niewiele, więc normalne Leczenie może się przydać i Medycyna pola walki też. Jak tam chcesz ale ruchy, gramy a Ty awansu nie masz.

Il Duce
13-05-2015, 20:54
Silius

Oszukiwałem? Phi, dobre sobie, po prostu słabo grałaś, stawaj zatem, ale do pierwszej krwi, nie chcę mieć Cię na sumieniu - odparł bezczelnie, nawet odrobinę się nie zawstydziwszy że ktoś go na oszustwie nakrył.

Araven
13-05-2015, 22:28
Walka była szybka, kilka wymian ciosów mieczami, wojowniczka zadał Siliusowi ranę lekką, ale ten przystawił jej sztych do szyi.

(Możesz zadać poważną ranę albo wymusić na niej swoją wygraną).

Techniczny

Okradanie
Podstęp na 3 podstawowa Oszustwo i Czujność jako uzupełnienie, są równe lub wyższe niż podstawowa to dają +1 każda z nich do testu, więc okradanie na 5, przeciwko Podstępowi lub Czujności celu

Zdobyłeś jeden pusty mieszek, oraz kolejną sakiewkę z 11 septimami. Nikt się nie zorientował.

Il Duce
14-05-2015, 09:26
Silius
Szybka jesteś - powiedział lekko zasapany - ale teraz rzuć miecz i wycofaj swoje.... oskarżenia w moją stronę - przy ostatnich słowach uśmiechnął się bezczelnie,puszczając jej przy tym oko tak by tylko ona widziała.

Araven
14-05-2015, 11:17
Nera

Nie pamiętam kiedy facet ostatnio pokonał mnie w walce, cóż może faktycznie pochopnie cię oskarżyłam o oszukiwanie, mogłeś mieć szczęście.

Araven
14-05-2015, 11:19
Nera

To rozstańmy się w pokoju, może się jutro spotkamy na właściwej uczcie?

Chłopiec

Spotykacie około 6 letniego chłopca, nieco nieśmiały i uważnie się Wam przygląda. Dość dobrze ubrany, ale nie jakoś bogato, ale zebak to nie jest.

sadam86
14-05-2015, 11:22
Andhara Khajjit

Wołałaby już nie spotkać Nery, po czym zwróciła się do chłopca Co tak sam tu się kręcisz

Lwie Serce
14-05-2015, 11:23
Argonianin Inarix

Jaszczur spojrzał swym przerażającym wzrokiem na chłopaka, przyglądając mu się tak samo uważnie. Na co sssię gapisz, pokazać ci sssswój miecz chłopcze? Zdolny on rozpłatać łeb rossssłego wojownika hehehehe...

Araven
14-05-2015, 11:24
Jestem Dolcjusz, szukam taty, jest astrologiem od dwóch tygodni nie wyszedł z pałacu, nas zaś nie chcą tam wpuścić.
A miecz chętnie zobaczę.

Lwie Serce
14-05-2015, 11:26
Argonianin Inarix

Wyjął swego Claymore i przykucnął przed chłopakiem, opierając się o klingę. Oto i on, ssssłużył niegdyś dumnie cesssarstwu. A co do twego taty... Pewno chcessssz byśmy pomogli ssssię do niego dossstać?

sadam86
14-05-2015, 11:27
Andhara Khajjit

A co twój tatuś robił w pałacu?

Techniczny
Empatia idzie w ruch

Il Duce
14-05-2015, 12:04
Silius
Idź zatem w pokoju, ja też dawno takiej sprawności w walce mieczem u kobiety nie widziałem, na pewno będziemy na jutrzejszej uczcie - powiedział opuszczając swoje ostrze. Po czym przeniósł uwagę na rozmowę Inarixa i Andhary z małym chłopcem.

Araven
14-05-2015, 13:16
Dolcjusz

Namiestnik Lucjusz badał ten meteoryt co tu spadł kilka lat temu, wielu uczonych zebrał. A mój tato zna się i na gwiazdach i na horoskopach. Wcześniej tato nas często odwiedzał, ale teraz nie było go już u nas 2 tygodnie.

A panowie znają kogoś w pałacu?

Nera was pozdrowiła i odeszła.

Henryk5pio
14-05-2015, 13:29
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

Golradir spojrzał swymi pomarańczowymi oczami na chłopca i rzekł do niego: - Jeśli chcesz chłopcze, to mogę spytać nadwornego maga, czy wie, co się stało z Twoim ojcem. Skoro badali meteor, to Faengar Tajemny Płomień zapewne też brał w tym udział...

Araven
14-05-2015, 14:39
Dolcjusz

Panie znam nazwiska Magów w mieście, ale takiego jak wymieniłeś tu nie ma. Nadworny Mag to Asur Mądry, jego też pan zna?

Il Duce
14-05-2015, 16:03
Silius
Mimowolnie patrzył na odchodzącą Nerę, myśląc sobie - Hehe, niczego sobie ta laseczka,mieczem dobrze robi a i w kości mnie prawie ograła,no,no.

sadam86
14-05-2015, 17:54
Andhara

Głupi mag myśli, że zna wszystkich pomyślała

Henryk5pio
14-05-2015, 18:22
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

- Cóż chłopcze, jeszcze go nie znam, ale pójdę do niego, poznam i wypytam o Twojego ojca - odpowiedział Elf chłopcu.

Techniczny
Czytałem cały temat, a mimo to jakoś mi umknęło, że nie jesteśmy już w Białej Grani, stąd ten błąd w imieniu - sam nie wiem czemu mi to umknęło...:eek:

Araven
14-05-2015, 19:09
Dolcjusz

Chodzę tak i słucham co ludzie mówią. (Kilka pogłosek od Dolcjusza).

•Żaden z badających Odłamek Grozy
astronomów nie był widziany w mieście
od tygodnia.

• Asperios Wielki jest opętany przez
demona!

• Służba pałacowa skupowała ostatnio
mnóstwo zboża.

• Członkowie Straży są najbardziej
pijani w całym mieście.

Konkursy
- Jest konkurs picia
- Próba woli Asperiosa Wielkiego - Iluzjonisty
- Walki na arenie, także na pięści, biegi i tym podobne.

Co działacie?

Lwie Serce
14-05-2015, 19:12
Argonianin Inarix

Walki na arenie! Idę, ciachnę kogoś mieczem hihihiii..

sadam86
14-05-2015, 19:28
Andhara

To idź, ja rozpytam ludzi, szczególnie strażników, są tak pijani że pewno też gadatliwi

Henryk5pio
14-05-2015, 19:43
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

Naciągnąwszy kaptur na głowę, elf jak obiecał chłopcu tak zrobił i podszedł powoli do najbliższego strażnika miejskiego... - Hej strażniku, powiedzcie mi, gdzie znajdę Asura Mądrego? Mam do niego pewną sprawę...

Il Duce
14-05-2015, 19:44
Silius

Ja to bym chętnie popatrzył jak się leją, może obstawiać można, no i tam też sporo plotek na pewno krąży.

Araven
14-05-2015, 19:54
Strażnik do Golradira

A kto pyta? Asura Mądry nie przyjmuje nikogo ot tak z ulicy.

Techniczny
Kotołak się kręci słuchając plotek i obserwując tak?
A Inarix i Silius idą oglądać walki?

Lwie Serce
14-05-2015, 19:55
Techniczny

Jaszczur idzie oglądać, chyba że można wziąć udział też to i powalczy.

sadam86
14-05-2015, 19:56
Techniczny
Kotołaczka zbiera info i się nie naraża

Henryk5pio
14-05-2015, 20:31
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

- Zwę się Golradir, jestem magiem z Summerset i wędruję z kompanią z Cyrodill. Mam do Asura Mądrego dwie sprawy, jedna to parę pytań o ten tajemniczy Odłamek Grozy, a drugą jest pytanie o los ojca Dolcjusza, któremu obiecałem pomoc...

Il Duce
14-05-2015, 20:34
Techniczny
Idzie oglądać, stawia na wyróżniających się zawodników jednak nie więcej niż 50 septimów.

Araven
15-05-2015, 09:00
Strażnik do Golradira

Mag Asur zajęty jest bardzo, jutro wszystko o Odłamku Grozy zostanie wyjawione. Mamy rozkazy by nikogo do pałacu nie wpuszczać bez pisemnego pozwolenia namiestnika Lucjusza, masz takowe panie?

Walki
Nera uczestniczy w zawodach rzucania sztyletem do tarczy, ktoś na nią stawia?Inarix może się zapisać do strzeleckich z łuku do tarczy, walki inne na dziś zapisy są zamknięte, można się zapisać na jutro na walki bronią, do poddania się walczy.Plotki i na walkach i ogólnie z miasta:
Ludzie na walkach jak i w mieście się dziwią, że strażnicy tak piją, bo zwykle mieli całkowity zakaz picia we wszelkie święta i pilnowali porządku, namiestnik Lucjusz trzymał ich żelazna ręką.

Khandara
Usłyszała, że obu bram pilnuję 2 różne grupy najemników z innych kompanii, oraz, że do pałacu przybyła jakaś wiedźma czy prorokini Valków.

Lwie Serce
15-05-2015, 09:25
Argonianin Inarix

Jaszczur nie miał się za dobrego łucznika, toteż postanowił zapisać się na jutrzejsze walki, z mieczem w dłoni czuł się dużo pewniej niż naciągając cięciwę łuku.

Ssssiliusie, wydaje mi sssię, że w pałacu coś sssię wydarzyło, assstronomów nikt nie widział, chlejącą ssstrażą nikt się nie interesssuje z tych wyższych sssfer. Trzeba sssię chyba będzie tam rozejrzeć.

Araven
15-05-2015, 09:35
Inarix i Silius

Widzicie jak patrzy na was starszy, muskularny mężczyzna o postawie oficera, ma eskortę 2 żołnierzy po "cywilu", to cesarscy raczej na pewno.

Khandara

Widzisz jak jakiś opryszek próbuje okraść dystyngowaną damę jaka spaceruje po mieście.

Lwie Serce
15-05-2015, 09:46
Argonianin Inarix

Nie widziałeśśś nigdy Argonianina panie, że tak ssssię przyglądasz?

sadam86
15-05-2015, 09:58
Andhara

Podeszła do damy i rzekła Lepiej Pani uważaj na sakiewkę

Araven
15-05-2015, 11:21
Obcy

Widziałem wielu argonianinów, kilku było mi towarzyszami broni, jestem Iatus cesarski wysłannik, tu jako osoba prywatna. Was jest tylko dwóch? Nic was nie dziwi w tym nastroju święta w Dalaksjum? Bo namiestnik bardzo tajemniczy i nawet mnie, nei chce wyjawić czym jest ów Odłamek Grozy, jaki ma zbawić Cesarstwo.

Kobieta

O dzięki Ci kotołaku, raczej kotałaczko, wybacz mi. Jestem Etella.
Rozdaję jałmużnę ubogim a tu taka niemiłą przygoda mnie spotkała. Jak mogę Ci się odwdzięczyć?

sadam86
15-05-2015, 11:23
Andhara

Zrobiłam to bez zapatrywania się na jakąś nagrodę, choć niedawno dopiero tu przybyłam i parę słów odnośnie tego co tu się dzieje było by bardzo pomocne Pani

Lwie Serce
15-05-2015, 11:26
Argonianin Inarix

Jest nasss jeszcze paru. A nassstroje w mieście hmmm, dziwne jak najbardziej. Assstronomów nie widział nikt odkąd są w pałacu, strażnicy chleją i nikt im nic nie mówi... Źle to wygląda, choć przyznam że jest zabawnie.

Henryk5pio
15-05-2015, 11:35
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

- A gdzie znajdę namiestnika żołnierzu?

Il Duce
15-05-2015, 13:32
Silius

Do Inarixa
Też tak myślę , trzeba z Andharą pomówić bo ona najcichsza z nas wszystkich a i może jakieś nowe informacje zdobyła.

Do Iatusa
Nawet bardzo źle bogowie jedni wiedzą co tam się wyrabia. Dawno nie widziałem tak zdemoralizowanego miasta.

Araven
15-05-2015, 13:35
Strażnik

No jak to gdzie w pałacu namiestnik jest, ale jak mówiłem tam wejść nie można bez zaproszenia. Pan elf pijany?, no ja w sumie odrobinę też.

Etella

Ja się nudzę w pałacu - gdzie jestem gościem, to wyszłam na miasto, tam wszyscy zajęci jutrzejszą ucztą i ostatnimi przygotowaniami.

Iatus

To widzę, że nie tylko mnie to dziwi. Namiestnik robi uniki, zajęty ostatnimi przygotowaniami, miejcie oczy otwarte. A jaki jest wasz stosunek do Cesarstwa?

Il Duce
15-05-2015, 13:37
Silius

Jak na rodowitego Cyrodilczyka przystało - lojalny,choć nigdy w Legionie nie dane mi było służyć.

Lwie Serce
15-05-2015, 13:39
Argonianin Inarix

Niegdyś sssłużyłem Cesssarstwu a ma lojalność nie sskończyła się wraz z kresssem ssłużby.

Araven
15-05-2015, 13:42
Iatus

Ja takoż stary weteran, obecnie w stanie spoczynku. Jak coś wynajdziecie to jutro mnie poinformujcie dobrze? czy mogę na was liczyć? Mam złe przeczucia. Nawet grupa kilkunastu Valków jest w pałacu, wraz z ich wiedźmą czy prorokinią. Lucjusz nie chce powiedzieć czemu zaprosił tych barbarzyńców, twierdzi, ze to niespodzianka. To bardzo okrutny lud, zabija, kobiety i dzieci bez wahania.

Il Duce
15-05-2015, 13:43
Silius
Damy znać jak się czegoś dowiemy - powiedział z przekonaniem.

Techniczny
Stawiam 20 septimów na Nerę

Lwie Serce
15-05-2015, 13:46
Argonianin Inarix

Bydło, śmierć wrogom Cesssarstwa, poinformujemy co koń wyssskoczy, możesz na nasss liczyć.

Henryk5pio
15-05-2015, 13:54
Golradir, Elf Wysokiego Rody, Mag

- Nie jestem pijany żołnierzu, tylko wyjaśnij mi w takim razie jak mam zdobyć pozwolenie na wejście, skoro wydający pozwolenia jest w zamku? Nie sądzisz, że to się wyklucza?

sadam86
15-05-2015, 13:54
Andhara

A co tam w pałacu się wyprawia skoro Pani mówisz, że nuda, przecież jutro wielka uczta, pałac powinien być teraz pełen niecodziennych wydarzeń

Araven
15-05-2015, 14:54
Strażnik

Panie ja nie jestem od myślenia, zły czas sobie wybraliście na rozmowy z namiestnikiem, przed ucztą on bardzo zajęty jest. jak nie macie znajomości na zamku to nic nie załatwicie.

Iatus

Dziękuje Wam.

Etella

No wszyscy zajęci przygotowaniami, namiestnik nie wychodzi z pokoju, a on mnie zaprosił, prowadza się tylko z tą wywłoką wiedźmą od Valków. To wyszłam do ludzi, na rynek.

sadam86
15-05-2015, 14:59
Andhara

Nie znam tutejszych ludów, ale tej wiedźmy chyba nikt nie lubi, czego Ona tu szuka?

Araven
15-05-2015, 15:24
Etella

Zamykają się z Lucjuszem w pokoju z tym całym Odłamkiem Grozy i tam o czymś długo rozmawiają, czasami w obecności nadwornego Maga Asury Mądrego, czasami zaś sami.
Jej źle z oczu patrzy, a jej ochrona to zabójcy i mordercy z mordem w oczach, tylko jej wola powstrzymuje ich przed zabijaniem, tak mi się wydaje.

sadam86
15-05-2015, 15:26
Andhara

Jeśli mogę Ci Pani doradzić opuść to miasto, to wszystko mi się nie podoba, a to rozprężenie zwiastuje kłopoty

Araven
15-05-2015, 15:49
Etella

Hm radzisz mi opuścić miasto?, gdzie miałabym się udać? Przemyślę to do jutra i rano zdecyduję. Mogę coś dla Ciebie zrobić Andharo ?, wszak ocaliłaś moją sakiewkę.

sadam86
15-05-2015, 15:50
Andhara

Możesz mnie wprowadzić do Pałacu wraz z moimi kompanami jeśli to dla Ciebie nie problem?

Araven
15-05-2015, 16:45
Etella

A kim są twoi kompanii i co zamierzcie czynić w pałacu? Jeśli coś złego to ja za to odpowiem. Musiałabym ich zobaczyć i ocenić, czy mogę im zaufać. Sama jestem tam gościem.

sadam86
15-05-2015, 16:49
Andhara

Teraz poszli na arenę, choć mój towarzysz mag wybrał się do Pałacu, a co do poczynań to coś mi tu nie pasuje i chciała bym się dowiedzieć z wrodzonej ciekawości o co tu chodzi. Jeśli znasz jakieś miejsce możemy się tam spotkać za godzinę, do tego czasu powinnam odszukać towarzyszy.

Araven
15-05-2015, 17:03
Etella w spoilerze



http://www.imperiumtapet.com/media/wallpaper/93652/image/fe2f42fff2b1b4644cb6_720x540_cropromiar-niestandardowy.jpg




To spotkajmy się tu przy tej fontannie za godzinę jak mówisz.

Jak omówicie co tam chcecie, możecie ruszać na spotkanie, chyba, że Ktoś nie idzie.

Henryk5pio
15-05-2015, 17:07
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

Golradir uznał, że więcej z żołnierza nic nie wyciągnie, wrócił więc do Decjusza i powiedział mu: - Cóż chłopcze, niestety nie udało mi się odstać na zamek, gdyż nie mam przepustki, którą wystawia namiestnik. Ten siedzi jednak na zamku, więc przykro mi, ale nie zdołam jej zdobyć i porozmawiać z Asurem Mądrym. Natomiast podczas rozmowy ze strażnikiem dowiedziałem się, iż jutro ma być ogłoszone wyjaśnienie w sprawie tego meteorytu, więc zapewne dowiesz się też wtedy co się stało z Twoim ojcem i innym badaczami.

Araven
15-05-2015, 17:16
Nera
Wygrała walkę, więc Silius otrzymał 60 septimów w miejsce postawionych 20.

Dolcjusz

Trudno panie, dziękuję, ale bardzo się martwimy z matką.

Il Duce
15-05-2015, 17:20
Silius
Hehe,wiedziałem, że się opłaci - powiedział podrzucając w ręce mieszek ciężki od złota.

Lwie Serce
15-05-2015, 17:21
Argonianin Inarix

Dobra jessst, próżno drugiej tak wprawnej w fechtunku kobiety sssszukać hehe.

Techniczny
Catherine Zeta Jones - ideał!

sadam86
15-05-2015, 18:37
Andhara

Udała się w kierunku areny pewna, że nie przeoczy w tłumie Inarixa, ma zamiar ściągnąć kompanów na spotkanie przy fontannie

Araven
15-05-2015, 20:41
Techniczny

Pomyślcie co chcecie zrobić w pałacu, zważywszy na to co już wiecie. I jak ew. wytłumaczycie tam swoją obecność jak ktoś zapyta co tam robią jacyś tam najemnicy. Kontynuacja jutro. Jesteście w komplecie i możecie iść pod fontannę.

sadam86
15-05-2015, 20:45
Andhara

Jakby ktoś w pałacu pytał to odprowadzaliśmy Panią Etellę, gdyż nie czuła się pewnie sama w mieści mrr, co Wy na taką wymówkę?

Lwie Serce
15-05-2015, 20:48
Argonianin Inarix

Powinno przejść, jak nie będą dowierzać to sssię zabarwi że napadł ją jakiśśś łachudra.

Il Duce
15-05-2015, 20:50
Silius
Doskonała przykrywka, powiemy że wynajęła nas jako tymczasową ochronę, w końcu tylu pijanych mężczyzn na mieście a komuś z nich mogłoby przyjść do głowy zaspokoić swoje potrzeby - kończąc wyszczerzył zęby w głupawym uśmiechu.

Henryk5pio
15-05-2015, 21:01
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

- A co jeśli strażnicy nie uwierzą, albo ona zaprzeczy? - zapytał Altmer - Nie uśmiecha mi się zwiedzić tutejsze lochy...

sadam86
15-05-2015, 21:02
Andhara

Nie bądź pesymistą Alti phi hihihi

Lwie Serce
15-05-2015, 21:04
Argonianin Inarix

A no jak ssstrażnicy na ciebie sspojrzą złotossskóry, to od razu bedzie wiadomo że to kłamssstwo...

Henryk5pio
15-05-2015, 21:06
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

- Inarixie, jesteśmy drużyną, więc musimy trzymać się razem, dlatego też podjąłem ten temat. - powiedział Golradir patrząc w oczy Argonianina.

Araven
15-05-2015, 21:07
Etella

Stanowicie nader ciekawe towarzystwo i jakie barwne. To jak rozumiem odprowadzicie mnie do pałacu. a co potem, chcecie wejść do środka jak rozumie. Tylko nie wiem po co to chcecie uczynić, więc słucham.

Lwie Serce masz Sztuczkę za 3 PD lub zachowujesz je na potem.

Henryk nadal nie masz robionego awansu, wczoraj wyjaśniałem co i jak z awansem.

Araven
16-05-2015, 16:39
Techniczny
Czekam na odpowiedzi BG na pytania Etelli, co chcecie robić w pałacu?

sadam86
16-05-2015, 16:42
Andhara

Cała ta sprawa jest dziwna i lepiej być w centrum wydarzeń, może się na coś przydamy w pałacu

Il Duce
16-05-2015, 16:45
Silius
Dokładnie, jak dla mnie to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że święci się coś dużego,więc droga Pani proszę się nie martwić i zostawić to wszystko profesjonalistom,jeszcze będziecie nam dziękować za ocalenie miasta -tu uśmiechnął się szeroko.

Lwie Serce
16-05-2015, 16:47
Argonianin Inarix

Dokładnie, nassssze miecze sssą sssprawne i w razie czego zareagują odpowiednio hihihihiiii...

Techniczny
PD zostawiam na później.

Araven
16-05-2015, 16:52
Etella

To mówicie, że miastu coś grozi. Fakt namiestnik Lucjusz jest dziwny, zawsze lubił towarzystwo kobiet, dlatego mnie zaprosił, ale całkowicie mnie ignoruje. jest owładnięty tym Odłamkiem Grozy i ucztą na rynku. Najemnikom przy bramach dużo zapłacono by byli wierni, znacznie więcej niż się płaci za samo pilnowanie bram miasta.

Techniczny
Etella jest bystra i spostrzegawcza jak widać.

Il Duce
16-05-2015, 16:53
Silius
Czyli na pewno są wynajęci do czegoś więcej niż stania przy bramie,ciekawe...

Techniczny
Jak rozumiem tylko straż miejska jest pijana a najemnicy w pełnej gotowości?

sadam86
16-05-2015, 16:55
Andhara

Śmierdzi mi to jakimś zamachem, a co najmniej zasadzką

Lwie Serce
16-05-2015, 16:57
Argonianin Inarix

Sssstraż zachlana w trupa a najemnicy gotowi... Dziwny zbieg okoliczności, nieprawdaż?

Araven
16-05-2015, 17:10
Techniczny
Tak zwykle surowy Lucjusz pozwala straży pić na służbie.
Bram strzegą dwa różne oddziały najemne nie znają się wzajemnie, ale to nie jest pewne, mają innych dowódców.
Wielu badających Odłamek Grozy nie wróciło ostatnio do domów.
Wiedźma Valków z ochroną jest w pałacu.
Kobieciarz Lucjusz stroni od towarzystwa pięknej Etelli.

Co robicie, ew. do pałacu wprowadzi Was Etella pijana straż znając ją z widzenia wpuści Was.

sadam86
16-05-2015, 17:15
Andhara

To co idziemy do pałacu, zbadamy co się święci mrr

Lwie Serce
16-05-2015, 17:16
Argonianin Inarix

Idziemy idziemy hehe.

Henryk5pio
16-05-2015, 17:21
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

- Dobrze, chodźmy do pałacu, ale bądźmy czujni, coś dziwnego się tu dzieje...

Araven
16-05-2015, 18:36
Jesteście w pałacu mamy popołudnie około 16, co zamierzacie robić?

sadam86
16-05-2015, 18:40
Andhara

No to pora dyskretnie się rozejrzeć

Il Duce
16-05-2015, 19:18
Silius
Rozdzielmy się, tak szybciej się czegoś dowiemy,dziękuję za pomoc Pani - szepnął skinąwszy jej głową.

Araven
17-05-2015, 10:22
Techniczny

Ustalenia, wzięto niektórych z was za najemników.

- Otrzymaliście takie "polecenie":
- Macie nikogo nie wypuszczać z miasta i na dźwięk rogu otworzyć obie bramy.
Inne
- Usłyszeliście rozmowy służby, więźniów coraz więcej w lochach, a uczeni słabo znoszą takie warunki, wielu może umrzeć.

Wieczorem raczej musicie znikać z pałacu, chyba, ze jednak zostajecie, albo macie inne plany?

sadam86
17-05-2015, 10:25
Andhara

Przewrót jak nic, jeśli uwolnimy magów mamy szansę wygrać bitwę jaka rozgorzeje po otwarciu bram, to co działamy czy zwiewamy mrr

Il Duce
17-05-2015, 10:33
Silius

Do Andhary,
Nie tyle przewrót moja droga co raczej szykuje się wielki mord na ludności wewnątrz miasta, chcą wpuścić więcej tych przeklętych Valków, przeżyją tylko nieliczni w pałacu i najmici przy bramach. Jeśli chcemy coś z tym zrobić to powinno się zacząć od uwolnienia magów.

Do Inarixa,szeptem
Któryś z nas powinien dać znać Iatusowi,może się nam przydać, no i ta cała Nera dobrze mieczem robi i na głupią czy przekupną nie wygląda.

Lwie Serce
17-05-2015, 10:54
Argonianin Inarix

Nie rozdzielajmy sssię Ssssiliusie, czym prędzej spieszajmy odsssszukać Nerę i Iatusa.

sadam86
17-05-2015, 10:55
Andhara

Co to za Iatus?

Lwie Serce
17-05-2015, 10:57
Argonianin Inarix

Ktoś, kto nam pomóc może.

sadam86
17-05-2015, 10:58
Andhara

Oby...

Araven
17-05-2015, 11:16
Iatusa spotkaliście w pałacu, wysłuchał was i obiecał uwolnić magów i astrologów i innych uczonych (nie wszyscy władają z nich czarami).

Nerę na mieście spotkaliście (fabularnie jak to rozgrywacie? Nocujecie w chacie jaką wam wskazała Redgardka? Czy coś w nocy działacie?

Pałacowe kuźnie wykuwają broń, szable i włócznie głównie, to dziwne, w przeddzień uczty dla ludności Dalaksjum.

sadam86
17-05-2015, 11:17
Techniczny
Poczekajmy bo jest 2 graczy tylko

Il Duce
17-05-2015, 16:36
Techniczny
Nera jest miejscowa? Jeśli tak to informuję ją o podejrzeniach. Bo w sumie nie można mieć pewności czy ona też jedną z najemniczek nie jest :P

Araven
17-05-2015, 16:40
Nera, to najemniczka spoza miasta, ale raczej wolny strzelec. Fabularnie proszę.

Il Duce
17-05-2015, 16:43
Silius
A co Cię do miasta sprowadza? Nie mów że tylko na wielką ucztę przyjechałaś. No i wypadałoby wypić kilka kolejek za naszą małą sprzeczkę co by uznać ją za minioną - powiedział uśmiechając się przyjaźnie.

Araven
17-05-2015, 18:33
Nera

Napić się mogę, ale nie myśl sobie od razu nic głupiego. Jestem tu z nudów i ciekawości.

Il Duce
17-05-2015, 20:56
Silius
Chodźmy zatem,Panie przodem wskazał drogę Nerze i Andharze.

Henryk5pio
17-05-2015, 21:02
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

Altmer poszedł za Siliusem, Nerą i Andharą, cały czas myśląc nad tym, co za niemiła niespodzianka się tu szykuje.

Araven
17-05-2015, 21:15
Nera

Co Wy tacy zaaferowani, o co chodzi?

Il Duce
17-05-2015, 21:18
Siliius
Widzisz moja droga,sprawa jest ciut komplikat, sama na pewno zauważyłaś że w mieście dzieją się bardzo dziwne rzeczy.

Araven
18-05-2015, 12:22
Nera

Ludzie się bawią i tyle, fakt, ze strażnicy często podpici. A tu zawsze porządek trzymali, za picie na służbie wywalali.

sadam86
18-05-2015, 12:24
Andhara

I te tajemnicze zniknięcia magów, i hmm włodarz miasta niezainteresowany kobietami, a podobno to straszny bawidamek. Wszystko to podejrzane mrr

Henryk5pio
18-05-2015, 12:38
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

- Andhara ma rację, dodatkowo to wszystko zaczęło się w momencie, gdy spadł ten odłamek i postanowiono go dokładnie zbadać... Nie chcę wyjść na czarnowidza, ale obawiam się, że mogą tu działać złe siły... - powiedział Golradir patrząc Nerze w oczy.

Araven
18-05-2015, 12:58
Nera

Wybacz, ale możesz mieć rację, nie jesteś jedynym Altmerem jakiego tu widzę ostatnio. O zniknięciach magów nic nie wiedziałam, ponoć wielu magów zaproszono do pałacu, mówicie, ze zniknęli, znaczy zabito ich? Macie jakieś dowody?

Il Duce
18-05-2015, 14:10
Silius
Dowody? Ano mamy nasze własne słowo, byliśmy w pałacu gdzie nas za najemników wzięto, kazano nam otworzyć bramy na dźwięk jakiegoś rogu no i służba mówiła że wszyscy uczeni i magowie w lochach siedzą..... A do tego Ci przeklęci Valkowie, ani chybi masakrę ludności tu urządzą.

Araven
18-05-2015, 14:20
Nera

No dziwne to, ale Was nie znam, więc nie wiem czy nie zmyślacie. Valków jeno kilkunastu, za wiele by nie zdziałali.

Il Duce
18-05-2015, 14:23
Silius
A po co bramy kazano otworzyć? Pewnie reszta za miastem czeka, na rogu się nie gra bo daje ładną melodyjkę a by znak jakiś dać. Nie zmusimy Cię byś nam pomogła ale z pewnością Twoje wsparcie by nam nie zawadziło.

Araven
18-05-2015, 14:48
Nera

Popytam, jutro rano się tu spotkamy, spróbuję ustalić czy jacyś Valkowie są blisko miasta i ewentualnie ilu.

sadam86
18-05-2015, 19:04
Andhara

W takim razie do jutra, oby nie zdradziła pomyślała

Araven
19-05-2015, 08:06
Kolejny dzień

Redgardka
Potwierdza zniknięcia Magów i dziwne zachowania namiestnika.
Najemnicy przy Bramie Drzewnej, mają jakieś wątpliwości wobec rozkazów Lucjusza, Redgardka ma tam jakieś dojścia.

Nera
Moi przyjaciele znaleźli świeże ślady około 400 konnych blisko miasta, ale ich już tam nie ma, przemieścili się.

Iatus
Dogadał się z kapitanem straży i ten zakaże picia na służbie straży miejskiej. Ale wielu strażników nadal pijanych jest. Spróbuje też uwolnić część więźniów z lochów jak się zacznie uczta.


Miasto Dalaksjum
Są usuwane stragany z ulic by było łatwo się przemieszczać mieszkańcom, taki rozkaz namiestnika.

Co robicie?

sadam86
19-05-2015, 11:29
Andhara

W mieście nadal panuje rozprężenie, jeśli chcemy coś zdziałać musimy znaleźć dogodny punkt do obrony i tam zebrać siły, skoro usuwają stragany z ulic to pewno szykują wolną drogę konnicy, która Nas na odsłoniętej przestrzeni zmiecie, a wiecie nie chciałam bym skonać pod końskimi kopytami.

Lwie Serce
19-05-2015, 14:24
Argonianin Inarix

Może ssspróbujmy zebrać trzeźwych strażników i razem z nimi wytłuczemy najemników, jeśśśśli się uda a potem pozamykamy bramy miejssskie, chyba jedyny sssposób by zatrzymać konnych.

Henryk5pio
19-05-2015, 14:28
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

- Pytanie Andharo, czy zgodzą się nam pomóc, wbrew rozkazom. Ale może zdołamy ich jakoś przekonać...

Araven
19-05-2015, 17:32
Techniczny
Działajcie coś konkretnie. Bo godzina zero blisko. Znaczy południowy finał uczty dla mieszkańców.

sadam86
19-05-2015, 17:37
Andhara

Skoro mężczyźni nie brali się do działania wzięła sprawy w swoje łapki i rozdzieliła zadania, Iatus miał uwolnić magów, punkt zborny ustanowiła przy koszarach milicji, tam mięli się bronić.

Lwie Serce
19-05-2015, 17:44
Argonianin Inarix

Gratuluję pomyssssłu bronienia się przed koszarami, z pewnościa powstrzymamy tam z pijaną ssstrażą kilkussset konnych. Ssssiliusie, chodź za mną, przekonamy trzeźwych by pomogli nam wybić najemników i zamkniemy potem wrota, sssspieszajmy do kapitana! Jaszczur pobiegł go szukać, jak znajdzie zwraca się do niego ze słowami:

Kapitanie, musssisz zebrać wszystkich swoich zdolnych do walki ludzi i razem pozbędziemy sssię najemników z miasssta, coś się szykuje, kazano usuwać stragany a za miassstem znaleziono ślady 400 konnych, wssszystko układa się w jedną całość, pewne jest iż wjadą tu i rozpoczną masssakrę, barbarzyńcy muszą zossstać wybici a bramy szczelnie zamknięte.

sadam86
19-05-2015, 17:46
Andhara

Tylko kim chcesz tych najemników wybijać? A jak będziemy robić to po kolei to zanim pozbędziemy się jednych, druga brama stanie otworem.

Lwie Serce
19-05-2015, 17:47
Argonianin Inarix

Nie wierzę że wszyscy ssstrażnicy sssą pijani, jak zbierze się ich nieco to może damy radę, to nasza jedyna sssszansa. Albo przynajmniej niech strzegą bram by nikt ich nie otworzył.

sadam86
19-05-2015, 17:48
Andhara

A jak w mieście są zakamuflowani wrogowie to co?

Lwie Serce
19-05-2015, 17:51
Argonianin Inarix

To za wszelką cenę ssskupimy się na obronie wrót, ukryci zapewne nie będą na tyle liczni by wywalczyć sssobie drogę.

Techniczny
Poczekajmy na resztę bo nas dwóch tylko jest.

Il Duce
19-05-2015, 18:00
Silius
Inarix mądrze prawi,powstrzymanie ich przy bramach to nasza jedyna szansa, jak wpadną do miasta to nikt im nie stawi czoła zwłaszcza że usunięto wszelkie naturalne przeszkody dla nich. Śpieszmy się, nie ma czasu do stracenia.

Araven
19-05-2015, 20:19
Kapitan

Jaszczurze co ty gadasz, sam kazałem stragany usuwać bo Namiestnik tak polecił. Ludziom dziś zakazałem pić. Legat Iatus cosik wspominał, że jakieś najemniki coś podejrzanego znalazły, to Wy a gdzie reszta? Co konkretnie macie?

Techniczny
Myślcie, jutro finał, od Waszych decyzji dużo zależy. Zwiewacie z Dalaksjum? czy zostajecie. Pominęliście ważna wskazówkę o najemnikach jaką dałem. Szukajcie sojuszników inaczej krucho będzie. Co kto dokładnie robi chcę wiedzieć by jutro skończyć jak się uda.

sadam86
19-05-2015, 20:45
Andhara

To zostawiamy miasto na pastwę losu czy jak, skoro to najemnicy może któryś się uda przekupić i nasłać na drugich mrr

Il Duce
19-05-2015, 21:52
Silius
Ale przekupić czym? Nie mamy wystarczająco pieniędzy. Ta kobieta co ją eskortowaliśmy mówiła że ma dojścia do jednej z najemnych grup, może od tego powinniśmy zacząć? Wtedy drugą dałoby się wyrżnąć.

Henryk5pio
20-05-2015, 13:22
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

Altmer spojrzał przeciągle na Siliusa swymi pomarańczowymi oczami i rzek: - Silius ma rację, albo uda nam się napuścić jednych na drugich, albo zginiemy. Nie ma się co łudzić, że samodzielnie nie damy rady tylu wrogom, więc musimy prędko podjąć decyzję czy zostajemy, czy też zostawiamy miasto własnemu losowi...

Lwie Serce
20-05-2015, 15:11
Argonianin Inarix

Zatem ssspieszajmy do Redgardki. Będzie zabawnie jak plan wypali hihihiii...

Araven
20-05-2015, 15:17
Suri

Witajcie, co tam ustaliliście?, w kwestii zagrożeń dla Dalaksjum?

Techniczny
Spoko, nie ma ciśnienia jak coś skończymy jutro. Nie mam na razie natchnienia i sił by kończyć dziś.

Il Duce
20-05-2015, 15:40
Silius
W kwestii zagrożenia sprawa jest banalnie prosta, jeśli do zakończenia uczty nie opanujemy swoimi ludźmi obu bram miasto czeka rzeź i zagłada,spostrzeżono ślady kilkuset konnych po za murami,mówiłaś że masz dojścia do jednej z grup najemników oraz że mają wątpliwości. Musimy ich przeciągnąć na naszą stronę albo wszyscy zginiemy.

sadam86
20-05-2015, 15:47
Andhara

Przysłuchiwała się kompanom i zastanawiała nad najlepszą drogą ucieczki w razie niepowodzenia ich planu

Araven
20-05-2015, 15:50
Suri

Dojścia mam, ale przekonać ich może Ktoś im podobny, mężczyzna i najemnik czyli jeden z Was. Widzieliście te ślady poza miastem? Jacy to konni?

Techniczny
Suri Was zapozna z najemnikami przy Bramie Drzewnej ale mowę trzeba do nich walnąć fabularnie. Przywództwo i Urok najważniejsze + bonus lub kara za jakość przemowy do nich.

Araven
21-05-2015, 08:15
Brama Drzewna, kapitan najemników

Ponoć macie dla nas ważne informacje?

sadam86
21-05-2015, 11:24
Techniczny
Lwie ściemniaj, kotołaczki pewno nie posłuchają xD

Lwie Serce
21-05-2015, 13:04
Argonianin Inarix

A tak, mamy... W tym mieście aż roi ssssię od podejrzanych rzeczy, dajmy na to zezwolenie na pijańssstwo wśród ssstraży, ślady kilkussset konnych poza murami i co dziwniejsze, rozkaz usunięcia straganów z ulicy. Pijana ssstraż, najemnicy na usssługach namiestnika, przeznaczeni tylko po to by otworzyć bramy jak nadjadą konni, dla których ssspecjalnie przygotowano ulice. Później pewno najemnicy na rzeź pójdą, tak wy teź! Wszystko nam złożyło sssię w logiczną całość, planowany jessst tu jakiś przewrót, w czasie którego będzie wielka masssakra. Czyli pokrótce mówiąc, zginą wsssszyscy jeśli nam nie pomożecie i nie wykończycie drugiej grupy najemników, a my nie zamkniemy szczelnie bram. Raz jessscze powtórzę, jak wjedzie tutaj ta banda jezdnych to wyrżną wszystkich, nie będą patrzyć czy to prosssty mieszczanin, sstrażnik czy jeden z wasss. Macie wybór, albo dołączyć do nasss, albo też łudzić się że przeżyjecie pewny, nadchodzący pogrom.

Araven
21-05-2015, 15:20
Kapitan straży

Jacy konni, jaki pogrom?

Alarm na wieży

Strażnik (najemnik):
Kapitanie blisko 200 Valków jedzie ku bramom.

Słychać dźwięk rogu. (Gdzieś z miasta).

Kapitan (myśli na głos)

Na dźwięk rogu mieliśmy bramy otworzyć, zejść z ulic i o nic nie pytać. Za to nam zapłacono.

No i co ja mam teraz zrobić? Valkowie to rzeźnicy.

Czas upływa bramy trzeba zamknąć i to szybko, Valkowie nadjeżdżają, a oni są szybcy. Co robicie?

sadam86
21-05-2015, 15:22
Andhara

Zawrzeć bramy cymbały

Techniczny
Jak nie da się zamknąć bram na czas, to pora wiać

Araven
21-05-2015, 15:33
Kapitan

Pieprzyć to zamknąć bramę, migiem. Kusze i łuki rychtować.

Udało się zawrzeć Bramę, ale głos rogu słychać z drugiej bramy ponad kilometr stąd ona jest, a odgłos rogu jest donośny i słychać go aż tutaj.
strzały Valków śmigają wokół, strzelają z koni ponad murami. Kilku cywili oberwało.

Co robicie?

sadam86
21-05-2015, 15:36
Andhara

Nie zdążymy do drugiej bramy, musimy znaleźć jakieś miejsce do obrony, a miasto niech radzi sobie samo

Lwie Serce
21-05-2015, 15:46
Argonianin Inarix

Sssspróbuj zebrać wszystkich ludzi w jednym miejssscu, zawalcie czymkolwiek główną ulicę, przez którą można przejechać z bramy do ssserca miasta! Teraz nasza jedyna szansa to obrona w dogodnym miejsscu... Jaszczur dobył claymore'a i stara się nawoływać wszystkich zdolnych do walki.

Il Duce
21-05-2015, 17:42
Silius
Cholera nie tak to miało wyglądać, wolałbym stracić życie w inny sposób a teraz mam nadstawiać kark za cywili których nawet nie znam, mam nadzieję że nam hojnie za to zapłacą...... o ile przeżyjemy - pomyślał po czym z dobytą bronią zajął miejsce ramię w ramię z Inarixem.

sadam86
21-05-2015, 17:58
Andhara

No to mamy jakiś plan, zatrzymać konnicę, Altmer kulami ognia powinien zasiać zamęt wśród koni, Golradirze idź przodem, cobyśmy ci linii miotania czarów nie zasłaniali

Lwie Serce
21-05-2015, 18:09
Argonianin Inarix

Dobry plan Andharo, nie takie bitwy wygrywałem, damy radę, idź Golradirze, będziemy cię osssłaniać ssstrzałami z łuków. Mówię to jako dawny dowódca, wiem co daje zwycięstwa magu. Naprzód, no russszaj!

Araven
21-05-2015, 18:51
Techniczny
Czyli zostajecie na głównej ulicy i próbujecie stawić opór konnicy zwołując zdolnych do walki tak?
Prowizoryczne barykady itp. ich jest kilkuset, sami możecie zająć walką tylko kilkunastu w jednej scenie walki.

sadam86
21-05-2015, 18:53
Techniczny
Magowie zostali uwolnieni? Miał zająć się tym ten Cesarski co go Silius i Inarix spotkali.

Lwie Serce
21-05-2015, 18:54
Techniczny

No ja lepszego pomysłu nie mam, chyba tylko tak możemy próbować stawić opór i liczyć że Iatus sprowadzi magów. Najwyżej bohatersko polegniemy ;D

Araven
21-05-2015, 19:16
Techniczny
O magach nic nie wiecie, dawno nie byliście w okolicach pałacu.

sadam86
21-05-2015, 19:18
Techniczny
To realizujemy plan z postu 185xD

Lwie Serce
21-05-2015, 19:24
Argonianin Inarix

Andharo, biegnij do pałacu, znajdź Iatusa i dowiedz ssssię co z magami, prędko!

sadam86
21-05-2015, 19:25
Andhara

Jak chcesz, tylko żebyś potem Mi nie wypominał, że w walce nie brałam udziału

Lwie Serce
21-05-2015, 19:26
Argonianin Inarix

Nie będę... Trzymać pozycje, nie atakować i zwarto wytrzymywać ich szarże! Bronimy się jak najdłużej!

Araven
21-05-2015, 19:33
Techniczny
Rozdzielenie może spowodować duże trudności z powrotem. Oczywiście nie zabraniam czekam na potwierdzenie i wypowiedzi Siliusa i Altmera.

sadam86
21-05-2015, 19:37
Techniczny
Kotołaczka biegnie sprowadzić magów, jeśli ich nie znajdzie i nie zdoła wrócić do Inarixa i reszty, korzystając z zamieszania stara się uciec z miasta xD

Lwie Serce
21-05-2015, 19:37
Techniczny

Andhara sama nie przechyli szali na naszą stronę, a jak uda jej się sprowadzić Iatusa i magów to moze coś zdziałamy, więcej do zyskania niż stracenia.

Il Duce
21-05-2015, 20:26
Silius
Biegnij, w walce z konnymi i tak byś wiele nie zdziałała - psia krew mam nadzieję że nie zwieję skubana - pomyślał,szykując się na nadjeżdżających konnych.

Henryk5pio
22-05-2015, 13:27
Golradir, Elf Wysokiego Rodu, Mag

Wprawdzie Altmer uznał, że podejmuje zbyt duże ryzyko, ale z drugiej strony, jak konie się spłoszą z powodu płomieni, wtedy nic mu raczej w powstałym chaosie nie zagrozi, dlatego też postanowił zastosować się do rad Andhary. Wyszedł parę kroków przed towarzyszy i stanął w pełnym skupieniu na środku ulicy, z czarami płomieni w obu rękach.

Techniczny
W sumie jeszcze nie dokonałem awansu, więc te 5 pkt. wydam teraz przed walką na "Siłę Woli (Koncentracja)".

Araven
22-05-2015, 13:52
Andhara ruszyła ku pałacowi.
Na miejscu widzisz walki i zamieszanie, Valkowie atakują w wileu punktach bo wjechali drugą bramą. Iatus uwolnił część Magów bo walczą magią w okolicach pałacu.

Decyzja, wracasz szybko do reszty, czy opłotkami i dachami? czy też wcale?
Jak szybko to zdążysz raczej ich wspomóc ale samą Ciebie może spotkac dodatkowa walka po drodze. jak idziesz opłotkami raczej unikniesz dodatkowej walki ale nie wspomożesz drużyny we wszystkich starciach, będzie ich kilka. jak uciekasz, to spoko nie ma zagrożenia.

Techniczny
Reszta Valkowie walą z łuków, ale widzicie, ze jakby rozmyślnie starają się rozlewać krew, zwłaszcza cywili, zabijają ich wolno i krwawo, celowo to robią.
Będą 4 starcia 1 ostrzał z łuków i 3 walka wręcz. jakieś ostatnie deklaracje co do zachowania? Obok was walczy Nera, i nieco jej koleżanek tak z 10, oraz 20 najemników spod Bramy drzewnej. Macie barykadę ale niezbyt solidną, wielu Valków zejdzie z koni i walczy pieszo.

sadam86
22-05-2015, 14:19
Andhara

To nici z posiłków od magów, ale pewno pałac obronią pomyślała po czym opłotkami zaczęła się przekradać do pozostawionych towarzyszy.

Araven
22-05-2015, 21:11
Rozliczenie walki techniczny

Andhara

5 Valków w 10 rund (100 sekund)
Ryzyko walki 18 minus Obrona 13 daje 5 bazowe obrażenia na III rundy. Mamy 10 rund więc będą III starcia, po 3 rundy każde, ostatnie zaś trwa 4 rundy..
I starcie 5 ryzyko + 0 rzut daje 5 obrażeń.
II starcie 5 ryzyko + 3 rzut daje 8 obrażeń.
III starcie 5 ryzyko - 3 rzut daje 2 obrażeń.
Razem odnosisz 15 obrażeń w całej walce i powalasz 5 Valków. Rany poważna, średnia i 2xlekka. Bez wydania PL utrata przytomności i eliminacja jeśli Cię Ktoś nie opatrzy.

Rany: Lekkie [ x ] [ x ] Średnia [ x ] Poważna [ x ] 4 PL.

Atak narracyjny sztylety 10
OBRONA BLISKA 13
OBRONA DALEKA 11
OMU 3
OMF 6

Inarix
6 Valków w 12 rund (120 sekund)
Ryzyko walki 18 minus Obrona 14 daje 4 bazowe obrażenia na III rundy. Mamy 12 rund więc będą IV starcia po trzy rundy każde.
I starcie 4 ryzyko -1 rzut daje 3 obrażeń.
II starcie 4 ryzyko -1 rzut daje 3 obrażeń.
III starcie 4 ryzyko + 3 rzut daje 7 obrażeń.
IV starcie 4 ryzyko + 0 rzut daje 4 obrażeń
Razem odnosisz 17 obrażeń w całej walce i powalasz 6 Valków. Rany poważna, średnia i 2xlekka. Bez wydania PL utrata przytomności i eliminacja jeśli Cię Ktoś nie opatrzy.

Rany: Lekkie [ x ] [ x ] Średnia [ x ] Poważna [ x ] 4 PL

Atak narracyjny Claymore 12
Atak narracyjny łuk 10
OBRONA BLISKA 14
OBRONA DALEKA 11
OMU 6
OMF 10


Silius
7 Valków w 12 rund (120 sekund)
Ryzyko walki 20 minus Obrona 17 daje 3 bazowe obrażenia na III rundy. Mamy 12 rund więc będą IV starcia po trzy rundy każde.
I starcie 3 ryzyko +0 rzut daje 3 obrażeń.
II starcie 3 ryzyko +3 rzut daje 6 obrażeń.
III starcie 3 ryzyko + 3 rzut daje 6 obrażeń.
IV starcie 3 ryzyko + 0 rzut daje 3 obrażeń
Razem odnosisz 18 obrażeń w całej walce i powalasz 7 Valków. Rany poważna, średnia i 2xlekka. Bez wydania PL utrata przytomności i eliminacja jeśli Cię Ktoś nie opatrzy.

Rany: Lekkie [ x ] [ x ] Średnia [ x ] Poważna [ x ] 4 PL.

Atak narracyjny Miecz półtoraręczny 12
OBRONA BLISKA 17
OBRONA DALEKA 14
OMU 6
OMF 12



Golradir
5 Valków w 10 rund (100 sekund)
Ryzyko walki 16 minus Obrona 11 daje 5 bazowe obrażenia na III rundy. Mamy 10 rund więc będą III starcia, po 3 rundy każde, ostatnie zaś trwa 4 rundy..
I starcie 5 ryzyko -1 rzut daje 4 obrażeń.
II starcie 5 ryzyko + 1 rzut daje 6 obrażeń.
III starcie 5 ryzyko - 3 rzut daje 2 obrażeń.
Razem odnosisz 12 obrażeń w całej walce i powalasz 5 Valków. Rany poważna, i 2xlekka. Jako jedyny jesteś przytomny.

Rany: Lekkie [ x ] [ x ] Średnia [ ] Poważna [ x ] 4 PL.

Atak narracyjny Magia Płomień lub Piorun (Atak 7 i Obrażenia 3 ze Sztuczką +1 za SW na 5) razem 11




OBRONA BLISKA 11
OBRONA DALEKA 11
OMU 11
OMF 8

Po rzezi na ulicach Valkowie się cofnęli, zabili jednak ponad 700 cywili, sami tracąc około 120 ludzi

Il Duce
22-05-2015, 21:42
Techniczny
Wydaję 3 PL na usunięcie lekkiej,zamianę średniej w lekką i poważnej w średnią.

Od MG
Pomyślę jak to zrobić przy eliminacji.

Lwie Serce
22-05-2015, 22:01
Techniczny

Tak jak Yourself, opis walki dam jutro.

sadam86
23-05-2015, 12:19
Andhara

Kotołaczka przemykała ciemnymi zaułkami, zdrapywała się na dachy po balkonach i parapetach, przeskakiwała z jednego na drugi, kryjąc się przed wzrokiem najeźdźców, zbliżała się do barykady gdzie Jej towarzysze już zapewne przelali pierwszą krew. Im była bliżej tym odgłosy walki stawały się głośniejsze, zwolniła nieco kroku i zatrzymała się na krawędzi dachu tuż nad barykadą, spokojnie wypatrywał okazji. Ta nadarzyła się szybko, jeden z konnych zbliżył się na tyle do budynku, że skok na wierzchowca za plecy wojownika był błahostką. Andhara sprężyła się do skoku i już chwilę później znajdowała się za plecami wojownika, który ze skręconym karkiem właśnie zaczynał się zsuwać z grzbietu rumaka. Rumak zaskoczony nagłym ciężarem na grzbiecie stanął dęba i zrzucił Andharę z grzbietu, teraz Jej szanse spadły, straciła przewagę i musiała mierzyć się z lepiej opancerzonymi od Niej najemnikami, świadoma że w walce w zwarciu nie ma większych szans starała ustawiać się tak wobec przeciwników, żeby mieć jak najwięcej miejsca na zwody i uniki. Starcie z piechurem zbrojnym w zakrzywioną szablę nie trwało długo, Valk nie docenił przeciwniczki i szybko skończył z szyją rozpłataną sztyletem zadając Andharze tylko płytką ranę w łapę, kolejny zbrojny we włócznię już bardziej się przykładał widząc los kompana. Grot wystrzeliwał to w przód, to cofał się a kotołaczka starała się go unikać, gdy nagle potknęła się o coś, straciła rytm, napastnik wykorzystał ten moment i wbił włócznie w bok Andhary, wypychając powietrze z Jej płuc. Kotołaczka silnie chwyciła za drzewce i korzystając z tego, że wróg stracił możliwość manewrowania bronią zanurkowała, przetoczyła się obok Valka i z dziką radością zatopiła sztylet w jego trzewiach, a pazurami rozorała kark, szarpiąc tętnicę. Teraz Valkowie natarli we dwóch, widząc że Khajjitka choć niepozorna z lekkością zadaje śmierć, od prawej zachodził zbir uzbrojony w miecz, z lewej kroczył dzierżący maczugę nabijaną żelaznymi guzami. Widząc determinację na ich twarzach Andhara zaczęła żegnać się już z życiem, ale nie zamierzała oddać go za bezcen. Sprężyła się do skoku i w niespodziewanym momencie runęła na tego dzierżącego miecz, wbijając mu sztylet w oko i starając się jak najszybciej odwrócić w stronę drugiego z napastników, kątem oka zauważyła już uniesioną do ciosu maczugę, cisnęła drugim z trzymanych sztyletów, przeciwnik zachwiał się, ale maczuga nieubłaganie opadała, świadomość Khajjitki zgasła wraz z uderzeniem.

Techniczny
Oczywiście wydaję PL, MG zdecyduj jakie rany likwidujesz.

Il Duce
30-05-2015, 15:58
Silius

Widział rzeź jaką Valkowie urządzili bezbronnym mieszkańcom, to tylko potęgowało jego wściekłość, gdy tylko pierwszy spieszony barbarzyńca zbliżył się do niego na zasięg miecza Cyrodilczyk z furią zasypał go gradem uderzeń, przełamał jego blok a następnie przeszył go na wylot,dwóch jego towarzyszy nacierających tuż za nim zawahało się widząc los jaki spotkał ich kompana. Jednak szybko otrząsnęli się z letargu i ruszyli z dzikim okrzykiem na ustach na samotnego Siliusa, żądza szybkiego odwetu nie wpłynęła pozytywnie na ich skuteczność, pierwszy cios wyprowadził Valk zbrojny we włócznię, najemnik bez trudu zbił to uderzenie mieczem i potężnym cięciem zdjął mu głowę z karku jednocześnie blokując tarczą cios szablą jaki wyprowadził drugi z przeciwników, następnie wpadł w niego całym ciężarem ciała, zbił go z nóg i wykonał szybką egzekucję na leżącym i zdezorientowanym rywalu. Przewaga liczebna wroga była jednak przerażająca, nawet nie zdążył złapać oddechu i już biegło na niego kolejnych 4 Valków. Przygryzł jedynie wargę i przyjął postawę defensywną w oczekiwaniu na wroga, na szczęście jeden z przeciwników został dosłownie zdmuchnięty bełtem wystrzelonym przez jednego z najemników walczących po ich stronie,nad Siliusem też świsnęło parę strzał jedna nawet wbiła się z potężnym łupnięciem w jego tarczę, przy akompaniamencie wrzasków bólu i cierpienia wydawanych zarówno przez ginących wojowników obu stron jak i zarzynanych jak prosiaki cywilów w końcu dobiegli do niego barbarzyńcy, tym razem nauczeni błędami poprzedników postanowili otoczyć Cyrodilczyka, jednak jeden z Valków zbrojny w samą włócznię nie zachował bezpiecznej odległości i padł od przerażającego ciosu który roztrzaskał mu czaszkę, pozostali dwaj ruszyli jednak z szewską pasją, topór jednego z nich ze straszliwym świstem wbił się w bark i to ręki w której trzymał miecz, okrzyk bólu wyrwał się z ust Siliusa jednak zdołał utrzymać miecz w dłoni a co równie ważne zblokować cios drugiego z przeciwników, fortuna mu sprzyjała bowiem uderzenie które przyjął na bark było tak silne że topór się w nim zaklinował, nie tracąc czasu uderzył trzymającego go Valka w żywot pozbawiając go tchu by następnie zagryzając zęby z bólu wyprowadzić poprzeczne cięcie po którym mógł on jedynie zbierać z ziemi swoje wnętrzności. Kolejnego cięcia pozostałego przy życiu barbarzyńcy nie zdołał już zablokować i ten zdołał sięgnąć go swą szablą jednak kolczuga dała o sobie znać i znacznie złagodziła siłę uderzenia zmieniając je w zaledwie lekką ranę. Wiedząc że paskudna rana w barku uniemożliwi mu długą wymianę ciosów, podpuścił wroga sugerując mu dziurę w ustawieniu swojej tarczy, Valk skrzętnie z niej skorzystał, Silius zablokował by cios jednak rany i zmęczenie dały o sobie znać i jedynie lekko zamortyzował to uderzenie. Drobna rana pozwoliła mu jednak na wyprowadzenie ciosu po którym dzikus był o jedną nogę lżejszy, po chwili nie musiał się już martwić tą stratą bo najemnik szybko dobił wijącego się na ziemi z bólu przeciwnika. Ledwo zdążył usunąć topór wciąż sterczący mu z barku a już rzucił się na niego kolejny rywal. Szybko poznał po młodym wieku i złej strategii przez niego przyjętej że to jego pierwsza prawdziwa walka, ten bowiem zamiast zaatakować stronę ciała z której obficie lała się krew i straszącej dziurą w barku poszedł od lewej strony w której najemnik dzierżył tarczę, z łatwością zblokował cios, kopnął go w miejsce drogie każdemu mężczyźnie a zamroczonego młodzieńca dobił bez skrupułów. Do rzeczywistości przywołał go szybko zbliżający się tętent kopyt, Silius odwrócił się równo w momencie kiedy cios uzbrojonego w buławę jeźdźca dosięgnął jego głowy, uderzenie było tak silne że zbiło go z nóg i zdjęło mu z głowy hełm bez którego już leżał by martwy ze zmiażdżoną czaszką. Poczuł jak powoli odpływa w ciemność a ostatni widok jaki zapamiętał to nieubłaganie zbliżający się do niego cień.....

Il Duce
04-06-2015, 20:44
Przygoda będzie kontynuowana?

Araven
04-06-2015, 21:11
Ta się skończyła, kolejna możliwa. Ale zależy czy byliby chętni. Skoro jest przerwa w Earthdawna, to ew. coś na Skyrim można by cyknąć.
Atak odparty, Lwa nie ma to i ciągnać dalej nie da rady.

Araven
05-06-2015, 18:54
Edit:

Jeśli Lew będzie po weekendzie, to możemy jeszcze to pociągnąć nieco, Valkowie są odparci, ale nie rozbici, zależy od Graczy.

Co nieco i w ten weekend mogę napisać.

sadam86
05-06-2015, 18:55
Lew coś pisał, że jednak może będzie to do czwartku coś można zagrać

Lwie Serce
05-06-2015, 19:07
Techniczny

Jak chcecie to możecie ciągnąć z jaszczurem jako NPC. W weekend prawie na pewno mnie nie ma, jak wróce to w poniedziałek albo już 15. Dam Ci Aravenie jeszcze znać.

Araven
05-06-2015, 19:11
Luzik to zobaczymy w poniedziałek albo po 15 ew.

Il Duce
05-06-2015, 20:10
Nie ma co się spieszyć, ja ze swojej strony dodam że chętnie będę kontynuował przygody w Skyrimie.

sadam86
06-06-2015, 15:18
Tylko 3 graczy to ciut mało, bo Henryk mało aktywny był w tej przygodzie, chyba że Rae wróci.

Araven
06-06-2015, 15:35
III Graczy to spoko, umożliwia większe skupienie się na Postaciach , ale 4 by się przydał.