PDA

Zobacz pełną wersję : Cossacks 3 - Kozacy 3



Kobrax
20-05-2015, 16:07
http://s.cdaction.pl/obrazki/kozacy-3_1776n.png
Jak w tytule zapowiedziano nową część kultowych Kozaków! Ma to być w zasadzie remake części pierwszej ale rozbudowany na tyle by dostać własny numerek :)

Ze strony cd action:
Jak mówią twórcy, w Kozakach 3 spodziewać się możemy „zapierającej dech w piersiach historycznej strategii czasu rzeczywistego” osadzonej w Europie XVII-XVIII w. Będzie pięć historycznych kampanii dla jednego gracza, 12 grywalnych nacji, bitwy do 10 tysięcy jednostek, realistyczna fizyka pocisków i kul armatnich i tak dalej.

GSC Game World zapowiada też pełne wsparcie dla modderów:
Damy modderom dużo prostych mechanizmów pozwalających podrasowywać grę, dodawać nową zawartość, zmieniać interfejs, sztuczną inteligencję, zmieniać balans i rozgrywkę albo nawet zrobić zupełnie nową grę z goblinami i orkami.


Premiera w czwartym kwartale 2015.



Link do artykułu na cd action:
http://www.cdaction.pl/news-41536/krotko-mowiac-kozacy-3.html

Artykuł na jarock.pl:
http://jarock.pl/zlapal-kozak-rtsa/

Tu za to do oficjalnej strony gry:
http://www.cossacks3.com/index.php?lang=en

Parę screenów:
http://jarock.pl/wp-content/uploads/2013/05/scr4_exclusive.0-1024x576.jpg http://jarock.pl/wp-content/uploads/2013/05/scr2.0-1024x576.jpghttp://jarock.pl/wp-content/uploads/2013/05/HAjowNAb8Z5D.878x0.Z-Z96KYq.jpg

Wonsz
20-05-2015, 16:18
dobra wiadomość :)

Il Duce
20-05-2015, 16:19
Pre-order w ciemno jak wymagania nie będą z kosmosu :)

Lwie Serce
20-05-2015, 16:21
Jak dodadzą morale i tą nową fizykę zapowiadaną, to będzie znakomita gra. :) Fajnie, że wracają do strategii tego typu, mam tylko nadzieję że nie będzie to skok na kasę i nie dadzą Kozaków 1 z odświeżoną grafiką i paroma, niewielkimi zmianami.

Wonsz
20-05-2015, 16:23
ja chciałbym XVIIwieczną Twierdzę! :)

Ituriel32
20-05-2015, 16:31
Jak będą od razu dostępni Polska lub Ukraina to pre-order, chyba że sobie na maksa w kulki polecą.

szwejk
20-05-2015, 19:20
Ja też się cieszę, że się ukaże 3 część:). Miejmy nadzieję, że nie zepsują legendy. Ciekawe, jak to będzie z grywalną Ukrainą? Chyba tu chodzi o Sicz?

Samick
20-05-2015, 19:24
Skok na kasę jak nic. Tak było z Age od Empire czy Heroesy. Po grafice widać że będzie pseudo 3d, wezmą mechanikę z American Conquest, czyli morale, celność i cena z kosmosu. I wiecie?
Już to widzialem. Tak. Zainstalujcie Imperia mod do jedyneczki. :)

Ponury Joe
20-05-2015, 21:50
Jakby nie patrzeć, każda gra jest skokiem na kasę. Jedyne co je różni, to poziom bezczelności wydawców. ;) Jak dla mnie interesująca wiadomość. Od czasu do czasu chętnie wracałem do pierwszych Kozaków, ale odkąd zmieniłem starego XP na Windows 8.1 nie mogę grać, bo gra nie obsługuje tego systemu. Dlatego jeśli nowa odsłona będzie miała klimat pierwszej części i podrasowaną grafikę, to czemu nie? Osobiście jestem akurat zwolennikiem wydawania wersji HD starych tytułów, nawet bez jakichś wielkich zmian. Oczywiście nie mam zamiaru przepłacać za coś, za co już kiedyś zapłaciłem, więc nie kupię zaraz po premierze, lecz poczekam z rok na dobrą przecenę.

szwejk
21-05-2015, 17:28
O grze napisano, że:

"...Każdy żołnierz na polu bitwy to oddzielna jednostka z własną sztuczną inteligencją, życiem i statystykami bojowymi. W większości RTS-ów jednostki są łączone w oddziały, a rozkazy wydaje się jedynie takim oddziałom. W Kozakach 3 będzie można sterować każdym pojedynczym żołnierzem oddzielnie, łącząc ich w oddziały dla wygody. Pojedynczy wojownicy czy małe grupy będą użyteczne przy przeprowadzaniu zwiadu, czy przejmowaniu wrogich robotników, budynków lub artylerii..."
Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=91909

Jak by to miało wyglądać w praktyce? Wysyłalibyśmy pojedynczego mołojca, by z krzaków ustrzelił wrogiego generała?:hmm:

Arroyo
21-05-2015, 17:51
Nie jest to nawet głupie - w końcu podobnie mógł zginąć sam król Szwecji Karol XII. Choć może być to ciekawe - dokładnie to samo, co w jedynce było.
Na pewno kupię, zdradzono, że

W momencie premiery Kozaków 3 do wyboru będziemy mieli dwanaście frakcji – w tym Francję, Ukrainę, Rosję, Anglię oraz Prusy. Materiały graficzne zdradzają też obecność Polski. Każda ze stron będzie dysponować unikalnymi jednostkami i budynkami. Docelowo w grze ma znajdować się dwadzieścia różnych narodowości, a liczba dostępnych jednocześnie jednostek ma przekroczyć pierwotne osiem tysięcy.
i

Grigorovich zapowiedział, że Kozacy 3 będą w pełni wspierać obsługę modyfikacji i różnego typu fanowskich rozszerzeń. Tytuł od samego początku ma być wyposażony w edytor, z którego w trakcie produkcji korzystali sami twórcy. Jego możliwości mają pozwolić na niemal praktyczne przebudowanie gry od podstaw.

Il Duce
21-05-2015, 18:00
Cieszy zwłaszcza wsparcie dla fanów, o ile sama gra będzie co najmniej przyzwoita to łatwy dostęp do modowania zapewni jej długowieczność. No i rzecz jasna obecność Polski jest miłym każdemu z nas elementem. Dla mnie konieczna jest również grywalna Turcja,Austria i Hiszpania nie obraziłbym się też za obecność takich nacji jak Szwedzi czy Holendrzy :P

EvilDoom
21-05-2015, 18:09
Wiadomo już, że grywalnym frakcjami będą: Francja, Anglia, Rosja, Prusy, Ukraina. Nieoficjalnie również Polska, ponieważ na jednym z obrazków jest przedstawiona husaria. Informacja podana za serwisem gry-online.

Salvo
27-05-2015, 12:32
Wolałbym remake C2, ale i tak bomba :)

Aztec
07-06-2015, 16:06
Co chcielibyście ujrzeć w nowej odsłonie Kozaków? Które aspekty wydają się ważne do poprawienia?
Zacznę może od rzeczy błahej, aczkolwiek irytującej. Niech w końcu te działa będą przez kogoś pchane, system przemieszczania artylerii z pozostałych gier serii również by się przydał, choć wymaga wielu poprawek. Niestety po screenach widzę, że o tym już mogę zapomnieć. Mam nadzieję, że uda im się poprawić pathfinding oddziałów, gdyż to jest tragedia, od zawsze. Ciekawym pomysłem byłoby wprowadzenie systemu wiosek z Kozaków 2, które dostarczały zaopatrzenie do głównej metropolii i czasami zajęcie ich było kluczowe dla powodzenia kampanii, choć zmieniłbym sam system ich zajmowania. Sam system budowy jak w Rise of Nations również mógłby tu spełniać swoją rolę, przy odpowiednio dużych mapach, moglibyśmy mieć możliwość walki o każde z miast z osobna, ograniczona przestrzeń w której można stawiać budynki w połączeniu z systemem wiosek i miast jakie możliwe są do wybudowania dodałoby aspekt strategiczny do gry. Nie atakowałoby by się głównej siedziby wroga od razu, a zajmowało kolejne miasta i wsie w drodze do stolicy. Zresztą, system taki pozwalałbym na wprowadzenie kilku odmian rozgrywki, nie tylko potyczki samej w sobie.

Samick
07-06-2015, 18:13
Dla tych co zdążyli zapomnieć, kiedyś stworzono Kozacy RPG. Był to zbiorek punktów, które ograniczały graczy, choćby dodając element dyplomacji (handel czy pakty zawierano przez posłanie księdza/popa/mułły). Ograniczano budynki, by nie było spamu etc. Fajnie to wyglądało w 17thc HH Modzie.

Aztec
14-06-2015, 13:03
Poczytałem o ty modzie i muszę przyznać, że fajnie to wygląda. Niestety gdy grałem w kozaków nie miałem dostępu do internetu, więc o takich smaczkach jak mody mogłem zapomnieć.
Z tego co udało mi się wywnioskować armia w tym modzie nabrała rzeczywistego znaczenia, podobnie jak budynki. Nie da się już tak szybko odbudować swych oddziałów? I spam jednostek na pewno jest mniejszy.
Jeśli możesz Samick to opisz trochę rozgrywkę na tym modzie.

Samick
14-06-2015, 17:28
17thcHH Mod czyli 17th century Historical Hardcore to polska produkcja spod znaku klanu FeI (jedyny polski klan Csx, który miał swoje 5 minut w tv ;)). Usuwał z gry XVIII wiek, to już wystarczało by zmienić sposób rozgrywania meczy, ale po takim zabiegu należało dostosować balans do bardziej historycznego. Wywalono część budynków (dodano nowe), technologii, zmieniono ich skutki, koszty i czas budowania, nowe nacje, flota podrożała, podobnie jak artyleria i konnica. Czas rekrutacji i jej koszty (również wzrosły) twórcy zrekompensowali statystykami, zwiększając siłę, życie czy obronę. Armie faktycznie były mniejsze niż te z czystej wersji, ale moim zdaniem wynikało to tylko ze zmian (ograniczenie do IV poziomu kopalń gdy niemal wszystko wymagało złoto na pewno ma wpływ) co zasady na których grano w moda, ale zalecanych przez autora ustawień czyli 1000 15pt albo 5000 15pt. Oczywiście można zawsze było grać full wypas $$$ i stawiać mury, do których rozwalania byli specjalni inżynierowie. Kilka jednostek dostało modele z American Conquest.

Tak jak napisałeś, strata armii wymagała znacznie dłuższego czasu do odbudowy (in genere to nie miało to wpływu, bo w czystej wersji odbudowywałeś ją szybko, ale i równie szybko przeciwnika przybywało, a tutaj obie rzeczy trwają dłużej ;)). Koszty utrzymania jednostek sprawiają, że ciężko jest na dłuższą metę utrzymywanie dużej armii, szczególnie najemnej. Brak balonika zmusza do słania non-stop wszędzie zwiadowców w celu wybadania przeciwnika i jego postępów, kierunku marszu etc. Gra traciła na ogólnej dynamice (o ile to zasuwanie myszką po ekranie i budowanie można nazwać dynamicznym graniem), wszystko trwało wolniej, można było troszkę pomyśleć, nie zdawać się na wyczucie i odruchy. Szczególnie pożyteczne dla początkujących, którzy od zawsze gubili się w gąszczu gry.

Arroyo
10-07-2015, 09:08
https://www.youtube.com/watch?v=fs1HntnPKdQ Animacje muszkietów.

Samick
10-07-2015, 10:18
Nie ma ani dymu, ani animacji przeładowania, czyli to co najważniejsze. Sam dźwięk przypomina ten z AC. Pomilczę na temat sensu pokazania tego chłopka dobijającego wroga...

Ituriel32
10-07-2015, 13:41
Niedobry filmik, zbój bez honoru w plecy strzelił. Cham nawet w mundurze chamem pozostanie.
Biedna strasznie ta animacja.

Il Duce
10-07-2015, 16:39
Biedna, choć tyle dobrego że podobno dym ma się pojawić później.

Bronti
13-07-2015, 16:36
Ta gra mi za bardzo przypomina Herosa III HD. Dostajemy pierwszą cześć Kozaków z lepszą grafiką.... :)

Arroyo
13-07-2015, 18:24
Heroes III HD to była niestety katastrofa, dostaliśmy samą podstawkę (Restoration of Erathia) tyle, że w ładnym pudełku i w HD... Może Kozacy skruszą ten mur powstrzymujący mnie od odświeżania starych gier (czyt. klasyków).

Memnon[pl]
13-07-2015, 19:11
Heroes III HD to była niestety katastrofa, dostaliśmy samą podstawkę (Restoration of Erathia) tyle, że w ładnym pudełku i w HD... Może Kozacy skruszą ten mur powstrzymujący mnie od odświeżania starych gier (czyt. klasyków).

Jezeli cala gra bedzie tak "dopracowana" jak animacja na obecnym poziomie-to raczej przed pierwszym murem postawisz jeszcze i drugi:D

szwejk
14-07-2015, 08:27
Co do powyższego filmiku, to scena z chłopkiem nie kojarzy się wam z ukraińskimi rezunami?;)

Arroyo
26-08-2015, 13:45
https://www.youtube.com/watch?v=PuBqg9fDhKU Nowy filmik z gry.

Draken
26-08-2015, 14:00
https://www.youtube.com/watch?v=PuBqg9fDhKU Nowy filmik z gry.
Bardzo biednie to wygląda, taniej wyjdziesz jak kupi się kozacy I i wszystkie dodatki i daje jakieś mody. Przyjemność z gry będzie dużo większą.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ituriel32
26-08-2015, 14:16
Słabo, to jest stary filmik (obrazek z niego widać na samym początku tego tematu), znaczy musiał być zrobiony dość dawno temu.
W sumie jestem bardziej ciekaw tych 5 kampanii które mają być dostępne w grze.

Samick
27-08-2015, 16:47
Doprawdy, stać ich tylko na kopiowanie modeli 2d do 3d. W oryginalnych Kozakach kampanie były... nudne.

Draken
27-08-2015, 16:53
Niech sobie wstydu oszczędza i niech skasują/zrobią od nowa ten projekt.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Il Duce
27-08-2015, 17:05
Nawet jednostki są identyczne jak w jedynce, mógł wyjść fajny projekt a pewnie dostaniemy odgrzewany kotlet.........

Samick
27-08-2015, 18:28
Ale! ALE! Ale w 3D. I czcionką w tytule godną tej z WarCrafta. :)

Dymitr
27-08-2015, 22:23
Kozacy to gra mojej wczesnej młodości miałem wszystkie trzy części(Europejskie boje, Sztuka wojny i Powrót na wojnę) i wszystkie były rzecz jasna oryginalnymi kopiami co wtedy ze względu na mój młody wiek i wysoką cenę gier rzadko się zdarzało, jednak tą produkcję darzyłem wyjątkowym sentymentem ponieważ była jedyną opowiadającą o burzliwym wieku XVII który wtenczas był dla mnie ulubionym okresem w historii(ah ta Rzeczpospolita Obojga Narodów od morza do morza) tym samym nie traktując po macoszemu innych frakcji których też zgoła było nie mało i w każdej można było znaleźć przynajmniej jedną unikalną jednostkę choć pewnie było ich znacznie więcej a dodam że każda też miała( a przynajmniej większość) inaczej wyglądające budynki wzorowane bądź też w niektórych wypadkach żywcem przeniesione zabytki XVII wiecznej kultury na ekran. Choć w dodatkach nie przypominam sobie naprawdę wielkich zmian to pamiętam że w jednym było chyba ponad 100 misji pojedyńczych między innymi takich jak zabawa w pirata na morzu czy masa bitew do stoczenia. Pamiętam także początek polskiej kampanii w której zaczynaliśmy jednym husarem by w ostatnich misjach prowadzić armie do bitwy. Gra z mojego punktu widzenia była znacznie lepsza niż seria Empire Earth czy Age of Empires gdzie wszystkie jednostki byłe identyczne! nawet w drugiej części EE można było uświadczyć coś takiego jak uniwersytet w stylu greckim z kolumnami jako budynek Azteków!!(zresztą każda nacja tam miała taki sam budynek uniwersytetu) W Cossack 2 już nie grałem nie odpowiadała mi fabuła ani grafika tej gry zbyt podobna do strategi o nazwie Aleksander jak i negatywne opinie wielu znajomych którzy w równym stopniu a zapewne w dużo mniejszym niż ja zawiedli się na tej grze i dlatego właśnie kiedy usłyszałem o tym że ma wyjść część 3 niewyobrażalnie się ucieszyłem a screeny z pierwszej strony wyglądające dokładnie tak jak sobie zapamiętałem tę grę, jedynie w poprawionej grafice dodatkowo podniosły mnie na duchu. Trzymam mocno kciuki i jeśli nawet będzie to ta sama gra w którą grałem ponad 12 lat temu to i tak będę szczęśliwy( choć wtedy mogliby dać naprawdę dobrą grafikę na miarę roku 2015 ;) ) bo w końcu ile gier strategicznych odnosi się do tej epoki, bądź ile jest tytułów w jakich możemy poprowadzić husarię do boju?

P.S

Wiecie? A ja z ciekawości to kiedyś sprawdzałem i o ile się nie mylę to było ich chyba mniej niż 5 czyli: E:TW, M&B:OiM, CiV5, Polskie Imperium, Cossack... zapomniałem czy nie było ich więcej :hmm: a może Wy jeszcze jakieś znacie??

Draken
27-08-2015, 22:49
Kozacy 2 jest całkiem fajną grą i ma jedne z lepszych pomysłów w strategiach ostatnich lat.
Trójka na ten moment dla mnie wygląda jak Kozacy+/HD, na ten moment nie warta nawet funta kłaków.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Arroyo
09-09-2015, 13:35
Info prosto z polskiej grupy Kozacy na Facebooku odnośnie Kozaków 3:

1. Na VK.COM (http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2FVK.COM%2F&h=WAQGm-yNxAQFvtQ40ZCKso3cvAurBsN8xAHOL0OIQ1xKfWw&enc=AZNE7SlwfznpkPvT7xdWq0Wu-TYr1GzHti5J_m3wUfgm1Gkym9beU78L9BqDGLpnZmOA4wJPEh7 K55hQ7psjMhpl6J3xM5X6MsssA-dcoJXCNBMOscatIV9lnPr5NFg1brvlispWhtWF0F-8ztYyOACm6mKsVSfGy8iMrCTdT0JAOlKu-8T3peoOUD5DezYEWFhuQfhfDPeX5MgbRStKVYzB&s=1) producenci stwierdzili, że beta testy i pre-order niedługo ruszają.2. Nie będzie Węgier w grze! Nacja pojawi się dopiero w DLC.
3. Prawdopodobnie nie będzie polskiej kampanii w grze. Również ma się pojawić dopiero w DLC.
Punkty 2 i 3 bardzo mnie smucą.

PS. Nie klikajcie w link - strona chyba nie działa.

Samick
09-09-2015, 14:15
W jedynce Węgry były od AoW... A może nawet od BtW, więc to nic nowego. Zaś kampanie w DLC... Ale będzie wyłudzania kasy.

Arroyo
09-09-2015, 14:19
Węgry ze Szwajcarią były w Powrocie na wojnę. Ale fakt, bardzo smutną wiadomością jest kampania RON'u w DLC.

Samick
09-09-2015, 14:21
Ja bym się nad tym jakoś szczególnie nie umartwiał, bo kampanie w Csx są nudne. :)
Gorzej jak nacje będą połączone z kampaniami i trzeba będzie płacić jeszcze grubsze pieniądze. ;/

Ituriel32
09-09-2015, 14:36
No nie wiem, ja tam lubię kampanie w kozakach. W takim razie co ma być w podstawce skoro zamierzają wykroić parę rzeczy?

Samick
09-09-2015, 15:59
Będzie pięć historycznych kampanii dla jednego gracza, 12 grywalnych nacji, bitwy do 10 tysięcy jednostek, realistyczna fizyka pocisków i kul armatnich i tak dalej.

I cała masa DLC nacji, kampanii i innych cudów. Czyli EW pełną gębą i nic ponad to. Jak jeszcze raz przeglądam te filmiki i screeny to mam coraz bardziej nieodparte wrażenie, że mamy do czynienia z podrasowanym silnikiem Kozaków 2.

Dymitr
28-09-2015, 23:02
Wizja kozaków w których trzeba dokupywać Dlc wcale mi się nie podoba, jak się robi grę w dodatku według sprawdzonego planu a właściwie tylko odnawia starą grę zapowiadanie do niej dlc z nacjami czy kampaniami jest co najmniej w złym guście. Jak po wydaniu gry wpadną na pomysł dodania w dlc nowych kampanii czy jednostek to ok ale co to za ruch że gra jeszcze nie wydana ale będzie dlc z nowym państwem - niby dla czego nie mogą go dać na starcie, ździerstwo. Tak jak w TW:Warhammer nie wydali jeszcze gry ale zapowiadają do niej płatne dodatki, nie podoba mi się taka polityka kiedyś to było normalniejsze zrobili takiego Medka2 i po roku czasu wydali 4 kampanie teraz med3 wyglądałby tak: podstawka z grywalnymi HRE i Francją + Dlc Ameryka, Dlc Krzyżacy, Dlc Krzyżowcy, Dlc Brytania co nam razem daje 200% ceny samej podstawki :evil:

Draken
28-09-2015, 23:06
Dla zapowiedziane z główną grą, nie są złe. Jakoś w przypadku Wiedźmina 3 zapowiedzieli zaraz po premierze, albo przed i nikt się o to nie darł. W przypadku Warhammer podejrzewam, że chcą się wyrobić na jakiś termin i mogą nie zdążyć, więc wolą wyrzucić tego sporą część do DLC.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Dymitr
28-09-2015, 23:19
Możliwe że chodzi o terminy w młotku w wieśku też chyba mieli z nimi problem, po prostu mam złe odczucia do kupowania gier na kawałki mimo to z nadzieją czekam na kozaków bo jak już wcześniej wspominałem jest jedną z niewielu gier które odnoszą się bezpośrednio do tematu XVII wieku(chyba jedyna strategia) a i wspomnienia mam miłe z pierwszej części ;)

Sapiens
29-09-2015, 11:31
W Kozakach 3 będzie można sterować każdym pojedynczym żołnierzem oddzielnie, łącząc ich w oddziały dla wygody. Pojedynczy wojownicy czy małe grupy będą użyteczne przy przeprowadzaniu zwiadu, czy przejmowaniu wrogich robotników, budynków lub artylerii..."
Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=91909

Jak by to miało wyglądać w praktyce? Wysyłalibyśmy pojedynczego mołojca, by z krzaków ustrzelił wrogiego generała?:hmm:

Grałeś w Kozaków I? Kiedy budujesz jednostki wychodzą jedna za drugą, potem potrzebny jest dowódca i dobosz w pobliżu i pojawia się opcja stworzenia oddziału - wtedy kliknięcie dowolnej osoby z oddziału aktywuje całą jednostkę. Jeśli tego nie zrobiłeś to mogłeś dajmy na to wyszkolić nawet 1000 piechurów, a każdy był nadal pojedynczym żołnierzem bez oddziału automatycznie przypisanego. Mogłeś kliknąć każdego z tysiąca ludzi osobno i wysłać w przeciwnych kierunku świata, i o to pewno chodzi w tamtym materiale prasowym.

Shay Ruan
29-09-2015, 11:43
Dla zapowiedziane z główną grą, nie są złe. Jakoś w przypadku Wiedźmina 3 zapowiedzieli zaraz po premierze, albo przed i nikt się o to nie darł. W przypadku Warhammer podejrzewam, że chcą się wyrobić na jakiś termin i mogą nie zdążyć, więc wolą wyrzucić tego sporą część do DLC.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Tyle, że wszystkie DLC do Wieśka były darmowe więc nie ma porównania. Płatne są tylko dodatki.

Arroyo
06-10-2015, 14:55
Nacje grywalne, jak wspominałem będzie ich 12 bez DLC. Oto i one:
1. Austria
2. Francja
3. Anglia
4. Hiszpania
5. Rosja
6. Ukraina
7. Polska
8. Szwecja
9. Prusy
10. Wenecja
11. Turcja
12. Algieria

Czyżby jakaś kalka Europejskie Boje 2.0?

EDIT: Nie do końca kalka, brak Holandii, Bawarii, Saksonii i Piemontu... o Austrii nie wspominam.

Samick
06-10-2015, 15:01
Czyżby jakaś kalka Europejskie Boje 2.0?

Co Ty? Naprawdę? Opowiadaj! ;]

Ktoś jeszcze wątpi?

Arroyo
06-10-2015, 15:03
Pozwolę sobie dać wpis od Warrena z polskiego forum Kozaków:

1. Wydanie gry Cossacks III będzie tylko wstępem do dalszych prac studia GSC. Zapowiadają sporą liczbę DLC zawierających nowe grywalne nacje, misje i kampanię.

2. Wersja PRE-ORDER będzie zawierała bonusy dla fanów serii gier Cossacks.

3. 12 grywalnych nacji dostępnych w finalnej wersji gry bez DLC to:



Austria
Francja
Anglia
Hiszpania
Rosja
Ukraina
Polska
Szwecja
Prusy
Wenecja
Turcja
Algieria



4. Narzędzia modyfikujące grę dostarczone przez producentów będą pozwalały przerobić grę na modłę fanów gier Cossacks 2 i American Conquest.

5. Sztuczna Inteligencja została napisana od zera. (hurra!)

Wygląda to tak: Brak Piemontu, Bawarii, Saksonii, Holandii, Danii. Prawdopodobnie w DLC (a'la Piza, Sardynia, Rzym, Portugalia, może Maroko/Mamelukowie, Szwajcaria i Węgry, a może i Persja.). Kampanię? Czemu od razu nie szeregu kampanii, by hajs z naiwniaków brać? Oczywiście sam będę naiwniakiem i kupię, ale po dodaniu Piemontu xD
Podsumowując? A co tu jest do podsumowania? Powiem tylko tyle - dyrektor studia GSC będzie tonął w dolarach, albo w pustej wannie (pustej - bez hajsu), jak nikt tego nie kupi.

EDIT: Część nacji z możliwych DLC wymyśliłem sam, jeśli je dadzą, to ciekawe, jak je odwzorują. Bo w takim wypadku można się pokusić - Mogołowie, Tatarzy i Maratowie też czekają na bój. Nie zauważyłem wcześniej Austrii w opisie, jakie nacje będą w podstawce, przepraszam.

Dymitr
06-10-2015, 15:37
Mam takie małe pytanko widzę Arroyo że piszesz iż Austria nie pojawi się w podstawowej wersji gry:


Wygląda to tak: Brak Piemontu, Bawarii, Saksonii, Austrii, Holandii, Danii


EDIT: Nie do końca kalka, brak Holandii, Bawarii, Saksonii i Piemontu... o Austrii nie wspominam.

Podczas gdy w podstawce ma się pojawić 12 nacji a Austria otwiera tą właśnie dwunastkę:


1. Austria
2. Francja
3. Anglia
4. Hiszpania
5. Rosja
6. Ukraina
7. Polska
8. Szwecja
9. Prusy
10. Wenecja
11. Turcja
12. Algieria

To jak w końcu, będzie czy nie będzie oto jest pytanie ;D

Arroyo
06-10-2015, 15:39
Sorry, drobny błąd. Niemniej jest to głupie, że takie nacje jak Piemont, Bawaria czy Węgry będą w DLC...

Il Duce
06-10-2015, 15:54
Kupowanie DLC do tak topornej produkcji brzmi jak nieśmieszny żart xD. Liczę na pełnoprawny dodatek jeśli już bowiem DLC na pewno nie zakupię

Samick
06-10-2015, 21:52
Kupcie BtW na steam z obsługą najnowszych systemów i nie patrzcie w przód. ;)

Ulrich
29-01-2016, 16:55
Niestety jak już tutaj wspominano w trójce nie uświadczymy wszystkich ciekawych usprawnień jakie przyniosła za sobą druga część tej serii, takich jak:

System morale
System zmęczenia
Zasięg i strefy skuteczności ostrzału
Doświadczenie jednostek
Drogi
Wioski
Formacje (będą jedynie jako opcjonalna forma grupowania oddziałów) i szyki
Załogi dla artylerii

Nic z tego się nie pojawi (chyba, że w modach), a gra w skrócie będzie wyglądać tak jak część pierwsza czyli budujemy kilka ratuszy, które non stop produkują chłopów zbierających surowce, z czasem jest ich już tyle, że wygląda to jak mrowisko. Na brzegu takiego mrowiska stoją koszary z które spamują różnych rodzajów żołnierzy, ilość takich koszar (a więc i wojaków) uzależniona jest od ilości surowców (każde kolejne są coraz droższe) czyli tego ile twoje mrówki nazbierały. Gdy obie strony wyspamują już trochę żołnierzy, wielkie kupy luźnego, niezorganizowanego wojska przemieszczają się w stronę środka mapy, ciągnąc za sobą ogon od koszar (wojsko cały czas się dospamowuje). Gdy obie armie się spotkają zaczyna się zderzenie takich luźnych kup, które kończy się zwycięstwem tego kto wyspamował więcej/lepsze jednostki. Wygląda to mniej więcej tak jak na tym wideo (https://youtu.be/sj2rZ7AKrjY?t=55s) :rolleyes:.

Żeby nie było wątpliwości dokładnie taki rodzaj rozgrywki ma prezentować również trzecia część. Oczywiście o jakieś namiastce strategii czy taktyki (choćby na miarę bitew z Total Warów) można zapomnieć... Co ciekawe, fani pierwszej części zażarcie bronią takiego stylu rozgrywki, twierdząc, że daje on więcej zabawy i "lepiej oddaje chaos bitew" niż takie bitwy w stylu Total Warów o.O Broń Boże kalać to takimi elementami (wydawałoby się podstawowymi w grze skupiającej się na rozgrywaniu bitew) jak np. te wypunktowane powyżej.

Szkoda, bo gdyby twórcy kontynuowali i dopracowali zmiany rozpoczęte w drugiej części, dorzucając garść nowych to moglibyśmy otrzymać obiecującą produkcję osadzoną w ciekawej epoce. Jedyną zaletą jaką widzę jest fakt, że gra (wierząc obietnicom) ma być dosyć łatwo modowalna a narzędzia umożliwiać sporą ingerencję w rozgrywkę.





Biedna, choć tyle dobrego że podobno dym ma się pojawić później.
No i pojawił się, ostatnio opublikowali screena na którym można zobaczyć jak to wygląda na obecną chwilę:
http://www.cossacks3.com/cdn/VEKLEEO8lAGIlWJI6B1TiabOz4N1TlZP_o.jpg

Samick
29-01-2016, 18:38
Nie wiem co to za owi fani o których piszesz, ale ciężko jest porównywać Csx z którymkolwiek TW. Zupełnie inne gry.

Ulrich
29-01-2016, 21:00
Nie wiem co to za owi fani o których piszesz, ale ciężko jest porównywać Csx z którymkolwiek TW. Zupełnie inne gry.

Tutaj nie chodzi o porównywanie CSX do TW w ogóle jako gier, tylko o samo podejście do sposobu przedstawienia starcia dwóch (czy więcej) armii.

Gdy wejdzie się na jakąś stronę fanów Kozaków (np. oficjalne forum (http://www.cossacks3.com/forum/index.php) nadchodzącej części) to szybko można zauważyć, że społeczność dzieli się na miłośników takiej nazwijmy to "zręcznościowej" (?) sieczki jak w pierwszej części (o nich pisałem wcześniej) i takich którzy chcą czegoś bardziej złożonego, taktycznego czy jak tam tego nie nazwać (zawierającego chociażby wymienione wcześniej elementy). Druga część serii wyraźne zerwała ze stylem pierwowzoru, a szereg zmian które wprowadzała przybliżał sposób prowadzenia bitew właśnie do trochę mniej arcadowego i bardziej realistycznego rodzaju rozgrywki, jaki reprezentują np. Total Wary. Nie spodobało się to większości fanów poprzedniczki, którzy dodatkowo nabrali awersji do takich rozwiązań jak morale, formacje itp (a których wiele osób oczekiwałoby od nowej części).

Wraz z pojawieniem się trzeciej części powstało pytanie w jakim kierunku ma podążać seria, czy wrócić do starego stylu rozgrywki pierwszej części, czy kontynuować rozpoczęte w drugiej części zmiany i dopracować to co sprawiło, że okazała się ona mniej popularna od poprzedniczki i już się tak dobrze nie sprzedała.

Jak już wiemy, twórcy postanowili nie ryzykować ze zmianami, zrobić krok w tył porzucając to co wcześniej zaczęli i wrócić do sprawdzonej formuły. Jednym takie podejście może się podobać, drugim nie. Nawet w tym wątku widać, że dla niektórych takie zagranie to jedynie "odgrzewanie kotleta" i skok na kasę.

Defungor
29-01-2016, 22:53
Z filmików na necie i niektórych screenów widać że armata nadal ma obsługę działa. Chyba że chodziło Ci o to, że załoga była by oddzielnie rekrutowana.

Ulrich
30-01-2016, 02:26
Nie będzie załóg artylerii (twórcy już wypowiadali się na oficjalnym forum w tym temacie). To co widzisz na zdjęciach to jedynie zwykli żołnierze postawieni obok armaty bez załogi, ot na potrzeby materiału promocyjnego - żeby tak głupio to nie wyglądało, przy promocji jedynki też tak robili :P

Defungor
30-01-2016, 02:29
To lipa straszna, bo jak mam widzieć automatycznie jeżdżące i strzelające armaty to podziękuje, akurat na to nie da się przymrużyć oka :P

Piner
30-01-2016, 10:46
Taak w jedynce kozaków Brygady artylerii zmechanizowanej mnie śmieszyły.Chociaż opcja w wojnach napoleońskich z tym iż z oddziałów fizylierów możemy oddelegować kilku do armat też było naciągane.

Samick
30-01-2016, 17:18
Inne wzorce, inne formy ewolucji tych gier. Zawsze lubię denerwować fanów C2 i tą ich wyższością C2 nad C1. Nie wspominając że to koncepcyjnie inne gry. :)

Ja jako fan Csx z chęcią grałem w Imperie gdzie morale już było. ;)

Ulrich
10-03-2016, 17:06
Nowe wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=_joorUflL4U

Aztec
10-03-2016, 17:46
Po tych wybuchach przypomniał mi się film, Bitwa pod Wiedniem :D

Il Duce
10-03-2016, 18:59
Okropnie to wygląda :P

Samick
10-03-2016, 19:38
Wybuchy przerobili te co były na trójwymiarowe. Tak jak wszystko...

Arroyo
16-06-2016, 11:48
QrAjNHvGyIY
Prusy

Samick
16-06-2016, 12:26
Im dalej w las, tym gorzej to wygląda. Te same dźwięki, te same grafiki (tylko w 3d) i co gorsza, będzie ten sam sposób wojowania, nijak mający się do tego co próbują (i to nieudolnie) pokazać nam twórcy.

Jeśli już coś mnie interesuje, to czy narzędzia modderskie powstaną szybciutko i czy twórcy w ogóle dopuszczą je do czegokolwiek. Aktualna polityka mnóstwa DLC (a GSC wcale się w tym nie różni i lista frakcji na starcie potwierdza, że będzie mnóstwo DLC), raczej wymusi przycięcie społeczności skrzydeł. ;/

Arroyo
19-07-2016, 19:41
Oficjalne: 20 września 2016 r. Kozacy III będą miały premierę.

Samick
20-07-2016, 14:55
Zaplanuję sobie na ten dzień cokolwiek innego, by zapomnieć że ktokolwiek próbuje zarobić na aż tak odgrzewanym kotlecie. ;/

Pampa
22-07-2016, 12:10
A ja tam lubię odgrzewane kotlety, często mają ciekawe walory smakowe po tylu latach. ;D Zwłaszcza że jestem wielkim fanem akurat tego kotleta. :)

Samick
23-07-2016, 00:57
Zapraszam na TSA na partyjkę BtW połączoną z terapią.

Pampa
29-07-2016, 07:45
BtW jak rozumiem oznacza Back to War? :p Jak tylko znajdę swoją kopię Kozaków to czemu nie :D

Arroyo
23-08-2016, 12:16
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14054464_1102713046481721_9065136798004690874_o.jp g
Zawartość pre-ordera. Jedynie te dodatki jakoś mnie ciekawią (poza grą, ona niezbyt).

Ulrich
23-08-2016, 15:55
http://i0.wp.com/itc.ua/wp-content/uploads/2016/08/cos3n1.png (http://i0.wp.com/itc.ua/wp-content/uploads/2016/08/cos3n1.png)

http://i0.wp.com/itc.ua/wp-content/uploads/2016/08/cos3n2.png (http://i0.wp.com/itc.ua/wp-content/uploads/2016/08/cos3n2.png)

http://i0.wp.com/itc.ua/wp-content/uploads/2016/08/cos3n3.png (http://i0.wp.com/itc.ua/wp-content/uploads/2016/08/cos3n3.png)

Samick
23-08-2016, 19:23
Nuda. List każdy może sobie wydrukować, powieść ukaże sie, a poradnik nijak będzie miał się do rzeczywistości.

kozacy_org
24-08-2016, 10:30
Hej :)

Przybywam z portalu Kozacy.org. Gdyby ktoś się już decydował na preordera Cossacks 3, to będę wdzięczny gdyby zrobił to przez ten odnośnik: https://cdp.pl/kozacy3?utm_source=kozacy.org&utm_medium=kozacy.org&utm_campaign=kozacy3 a podczas zamawiania wpisał kod promocyjny KOZACY-ORG

Zniżka 7%. Z 84 zł na 79 zł. Zawsze coś. Mi na tym zależy, ponieważ zamierzamy zorganizować event związany z premierą Cossacks 3, a im więcej CDP.PL sprzeda kopii gry przez nasz kod, tym chętniej nam w tym pomogą. :)

Z góry dzieki chłopaki,
Warren

[EotH]ZiggyDeMiki
16-09-2016, 13:35
Jutro planuje zamówić i z chęcią skorzystam z kodziku :D

P.s kto będzie grał w czasie premiery ? Bo chętnie bym z kimś jakąś gierkę rozegrał :D

Aztec
20-09-2016, 19:23
I jak wygląda sytuacja? Da się grać? :)

Il Duce
20-09-2016, 19:57
Niestety wychodzi na to że potwierdziły się obawy - http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=11536

Samick
20-09-2016, 23:16
Pewne usprawnienia o których pisze autor w/w artykułu... Ciężko je takowymi nazwać.


Nie oznacza to, że w ogóle nie wprowadzono zmian – teraz jedno kliknięcie mniej zajmuje ustawienie punktu zbiórki jednostek wychodzących z koszarów, a chłopi po zbudowaniu kopalni od razu zaczynają w niej pracę.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=11536&STR=2

Koszarów... Raczej koszmarów. Koszmarna jest tu odmiana przez przypadki. Idąc bliżej Kozaków, chłopi do kopalni wchodzą od czasów Art of War albo Back to War, więc żadne to usprawnienie. Widocznie autor zignorował te dwa dodatki (w tym jeden samodzielny), ale skoro to dostrzegł i podyktował jako plus, to znak że dużo plusów ta gra nie ma.

Kto chętny na partyjkę Csx w klasycznym wydaniu?

Ituriel32
21-09-2016, 08:03
Byłby ktoś miły i wypisał te dodatki do pre-ordera, chodzi o te jednostki i mini kampanie. Bo bonus działa do 4,10,2016.

Dymitr
21-09-2016, 16:20
No za jakieś 10 minut skończę pobierać C3 :D Zobaczymy co nowi kozacy mają do zaoferowania - jak na razie to na Steam mają 75% pozytywnych opinii. Jedynie żałuję że nie kupiłem wersji pudełkowej bo lubię zbierać takie perełki(btw chętnie kupię pierwszych kozaków jeśli ktoś ma na sprzedaż bo moich gdzieś na przełomie dekady wcięło).

Caothri
21-09-2016, 16:58
Pograłbym chętnie, ale od tej gry tak samo jak od pierwszych Kozaków których jest ona remakiem strasznie mnie odrzuca to, ze jest taka... mało strategiczna, uproszczona.


Zacznijmy od tego, ze sam model gry polega na tym aby szybko nastawiać budynków, odpowiednio dysponować zasobami, następnie naprodukować ile się da jednostek i rzucić je kupą na wroga. Głowna taktyka w tej grze to własnie ,,kupą na wroga''.

Nie ma tu miejsca ani czasu na żadną taktykę na polu bitwy, wyrafinowane manewry i działania, strategie, natomiast jeśli chodzi o aspekt ekonomiczny to on też wydaje się taki jakiś uproszczony...

Bartolomeo
21-09-2016, 17:22
Na szybko przejrzałem kilka opinii które są dość cierpkie. Jeśli to prawda że nie zmieniło się nic poza grafiką to nie kupię tej gry drożej niż za 20 zł :)

Caothri
21-09-2016, 17:47
@up: Ja gdzieś wyczytałem, że nawet bugi są takie same jak w jedynce ;O

Ogólnie twórcy poszli strasznie na łatwizne, bo tego nie jest całkiem nowa część tylko remake jedynki. Czyli jedynka w nowej szacie graficznej, ot tyle.

Samick
21-09-2016, 20:29
Pisałem od samego początku o tym. Nikt nie posłuchał. Teraz męczcie się. :)

[EotH]ZiggyDeMiki
22-09-2016, 13:41
Na razie to bugów jest więcej niż w jedynce :D Ale tak to gierka fajna, nie żałuje wydania kasy kompletnie, a pudełkowa wersja (którą posiadam, choć jedynie od wczoraj) jest świetna :)

KLAssurbanipal
22-09-2016, 23:02
Zainstalowałem, jednak optymalizacja tej gry to tragedia, a jeszcze z menu nie wyszedłem w kampanię! W samym menu tnie się niesamowicie, kursor myszki ledwie przeskakuje. Po czym robi sie ciemny ekran i menu z polskiego zmienia się na angielski. Nic nie chce się uruchomić, aż trzeba to zamykać przez menadżer zadań.

Arroyo
22-09-2016, 23:10
Na razie u mnie ta część wywołała bardzo mieszane uczucia.
Z jednej strony mamy dobre AI i ciekawą oprawę graficzną. Z drugiej mamy praktycznie zerową optymalizację (nawet po zmniejszeniu z najwyższych na najniższe miałem problemy z grą, podczas gdy mój lapek łyknąłby tę grę na śniadanie), niezbyt dla mnie dobry interfejs (bo jak wyjaśnić, gdy po przeniesieniu kursora na barkę (miałem zaznaczonych żołnierzy), kursor ten zamienił się w coś, co wskazywało raczej "Jestem zepsuty, napraw mnie", niż "Wsiadaj"?), animacje i efekty na poziomie "Bitwy pod Wiedniem", a także w końcu problemy z multiplayerem, ogrom bugów i małą ilość frakcji (tak, boli mnie zwłaszcza brak ukochanego Piemontu i Węgier). Boję się zatem, co zrobiliby z mojej ulubionej serii - American Conquest (zwłaszcza z Divided Nation). Na razie jestem bardzo niezadowolony z produktu.

KLAssurbanipal
22-09-2016, 23:14
Dużo jeszcze trzeba w tę grę włożyć... patche, DLC... Może za rok będzie grywalna.
Edycja:
Wreszcie udało się włączyć jakąś mapę. Jednak:
1. Wczytywanie bitwy/kampanii to tragedia, oczekiwanie kilka minut...
2. Optymalizacja najgorsza jaką widziałem. Byłem zmuszony ustawić na niskie detale (choć ten komputer na najwyższych ciągnie nowe Total Wary), a i tak się tnie i skacze... Nie mówiąc, ze co kilka minut zacina się aż na kilka sekund.
3. Masa błędów z jedynki podczas gry, które po kilkunastu latach powinny być poprawione np. chłop utknie w czasie budowanego budynku i nie można go ruszyć, zabrać aż do końca budowy.
4. Problem z zaznaczaniem jednostek - nawet po najechaniu i kliknięciu na jednostkę nie zawsze można ją zaznaczyć...
5. Zacina się przy autozapisie, że prześwituje nawet na pulpit.
6. Kompletnie nic nowego - każdy budynek, jednostka, technologia przeniesiona z jedynki. Aż prosi się o mody poszczególnych regimentów, tylko czy przy obecnej jakości gry ktoś będzie się w to w ogóle bawił?
7. W czasie kampanii morskiej Francuzów od razu po jej uruchomieniu pojawia się windowsowe okno "error". po kliknięciu łapie zawiechę i jedynie menadżer urządzeń pomaga w zakończeniu problemu.
8. Na 3 uruchomienia gry, ani razu normalnie z niej nie wyszedłem. Jedynie wspomniana wyżej opcja pomogła mi tę grę wyłączyć.

To dość na moje nerwy. Wcześniej niż za kilka dni do niej nie wrócę.

Dlaczego wypuszczono tak niedokończoną grę? Czy twórcy myśleli w ogóle co robią?

Jak mogli wypuścić coś takiego po fenomenalnym American Conquest z dodatkami?

Caothri
23-09-2016, 18:11
Dla tych co mają problem z optymalizacją a posiadają laptopa - Możliwe, że gra odpala się na zintegrowanej karcie graficznej, zamiast na dedykowanej do gry. Tam gdzieś przez menedżer zadań da się chyba wejść do jakichś ustawień, pogrzebcie tam i sprawdzcie czy gra odpala się na właściwiej karcie graficznej. Jesli nie to zmiencie.

Ja Cossacks 3 nie posiadam ale miałem taki własnie problem z paroma innymi grami.

Aztec
23-09-2016, 20:20
Dla mnie na razie to baza pod mody, nic innego. Liczę, ze moderzy coś z tego wycisną bo mają w sumie dobrą wyjściową bazę do tworzenia czegoś lepszego.

Samick
23-09-2016, 21:07
Myślisz że stworzą coś lepszego nad Imperię albo 17c HH mod?

KLAssurbanipal
23-09-2016, 23:24
Ja bez modów chyba więcej tego nie tykam. Próbowałem dziś na spokojnie dać kolejną szansę choć zapowiadałem odczekanie kilku dni. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze...

[EotH]ZiggyDeMiki
24-09-2016, 10:32
слава козацтва !!! Dzisiejszy patch naprawił (przynajmniej u mnie) ponad połowę błędów :D Da się w końcu w to grać, sprawdzę jeszcze czy kampania się nie zacina, i napisze za jakąś godzinkę czy aby nie za wcześnie na świętowanie :)

Ituriel32
24-09-2016, 10:44
A u mnie wielkie zwycięstwo rozsądku nad nostalgią. Tak więc nowych Kozaków kupię za rok.

Ta gra nie jest warta teraz tej ceny i nerwów. Mówimy nie dla crapów.

Il Duce
24-09-2016, 15:04
Ja też na pewno kupię ale czekam aż będzie na steam za -75%,sentyment mam wielki ale nie dam 80 złotych za odgrzewany kotlet nie oferujący żadnych zmian poza grafiką.

Pampa
10-11-2016, 10:20
Wrzucam tu swoją reckę, jakby ktoś chciał poczytać i żeby nie zginęła w otchłani ^^

http://www.totalwar.org.pl/index.php/entries/view/5176

Samick
10-11-2016, 20:52
To prawda że zwiększyli limit jednostek z 8000 do 16000?

kozacy_org
18-01-2017, 13:05
Już z 16000 do 32000.

Samick
20-01-2017, 22:10
Nie, no szacun! Teraz to panowie od $$$ 30pt zacierają tym co pozostało im po rękach. 32000. I potem co? Tradycyjne wywalenie do systemu? Próbował ktoś?

kozacy_org
21-03-2018, 17:53
Hej,

Nie wiem czy ktokolwiek z Was jeszcze gra w Kozaków 3, ale jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o grze lub znaleźć partnerów do gry, to zapraszam na kanał Discord polskiej społeczności skupionej wokół gry Cossacks 3.

Zaproszenie: https://discord.gg/YEDrDQd

Rozegrałem ponad 2000 gier multi i byłem w czołówce kilku turniejów. W razie czego możecie mnie zaczepić na Discordzie. Nick: [GP]Warren.

Pozdrawiam chłopaki :)