PDA

Zobacz pełną wersję : Co będzie po Warhammer?



Strony : [1] 2

KLAssurbanipal
08-06-2015, 20:39
Jak stanowi tutejsza tradycja taki temat powstaje jeszcze na długo przed premierą oczekiwanej gry. Zaprezentowane w ostatnich dniach screeny dały mi nadzieję, że kolejną częścią będzie XVI lub XVII wiek. Warhammer daje na to łatwe możliwości, a screeny to potwierdzają. Wiele jednostek z uniwersum Warhammera to europejskie jednostki żywcem przeniesione z XVI-XVII wieku. Są tam landknechci, arkebuzerzy, rajtarzy itp. Stroje i uzbrojenie można przenieść żywcem jak z Rome 2 do Areny.
Na poniższym screenie widać jednostki w hełmach morionach, w pludrach, z halabardami itp. Niewiele trzeba zmieniać jeśli chodzi o wygląd imperialnych jednostek, a animacje w postaci broni palnej czy pikinierów także będą.

http://media1.gameinformer.com/filestorage/CommunityServer.Components.SiteFiles/imagefeed/screenshots/totalwarwarhammer/Troll_new_logo_1433243992.png

http://media1.gameinformer.com/filestorage/CommunityServer.Components.SiteFiles/imagefeed/screenshots/totalwarwarhammer/greatswords_logo_1433243989.png

Volomir
08-06-2015, 20:46
Kolejny oczywiście będzie Medieval2 i nie ma innej opcji! Sprawdzone info ;)

sadam86
08-06-2015, 20:47
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?12057-Co-b%C4%99dzie-po-Total-War-Attila-%28Historyczne%29 tu masz to samo, co prawda już zamknięte:P

Nezahualcoyotl
08-06-2015, 20:48
Spoko @Pampa i ten zamknie :yyk:


Kolejny oczywiście będzie Medieval2 i nie ma innej opcji! Sprawdzone info
Ja tam wolałbym Medieval3 ale i 2 tez się nada w szacie graficznej a'la Attyla.

Volomir
08-06-2015, 20:56
Oj no drobny błąd! Szybko pisałem, bo Pampa zaraz zamknie :P

Nezahualcoyotl
08-06-2015, 20:58
Dokładnie TYLKO Średniowiecze a pozostałe epoki to dla lamusów:twisted:!

sadam86
08-06-2015, 21:01
Jak dalej będzie jak w zamkniętym przez Pampę temacie dyskryminowanie i obrażenie innych (nazywanie reszty "lamusami") to ten ja zamknę i każdy podobny powstający również

Arroyo
08-06-2015, 21:18
KLA, tak sprostuję - w Warhammerze nie ma Landknechtów i Arkebuzerów (tylko są: szermierze, łucznicy, muszkieterzy, rajtarzy, halabardnicy ;) ). Poza tym uniwersum Warhammera bardzo dużo czerpie z naszego świata. Szczerze - szukanie historyczności w uniwersum fantasy jest jak szukanie igły w stogu siana (nie obraź się).
Co do kolejnej części - swoje możliwości wystawiłem: Medieval III, okres o XVI-XVII w. i właśnie XIX wiek.

Volomirze, a mógłbyś mi podać jakieś wiarygodne źródło, dzięki czemu przekonasz mnie na 100%, że będzie Medieval III? Widziałem jakąś okładkę na necie, ale to był fake.

Volomir
08-06-2015, 21:28
Volomirze, a mógłbyś mi podać jakieś wiarygodne źródło, dzięki czemu przekonasz mnie na 100%, że będzie Medieval III? Widziałem jakąś okładkę na necie, ale to był fake.

To był taki dowcip nawiązujący do internetowych "znawców" ;) Nie ma żadnych przesłanek co do tego co będzie następne. Mnie się po prostu śni powrót do średniowiecza i tyle.

KLAssurbanipal
09-06-2015, 01:07
KLA, tak sprostuję - w Warhammerze nie ma Landknechtów i Arkebuzerów (tylko są: szermierze, łucznicy, muszkieterzy, rajtarzy, halabardnicy ;) ). Poza tym uniwersum Warhammera bardzo dużo czerpie z naszego świata. Szczerze - szukanie historyczności w uniwersum fantasy jest jak szukanie igły w stogu siana (nie obraź się).
Co do kolejnej części - swoje możliwości wystawiłem: Medieval III, okres o XVI-XVII w. i właśnie XIX wiek.

Volomirze, a mógłbyś mi podać jakieś wiarygodne źródło, dzięki czemu przekonasz mnie na 100%, że będzie Medieval III? Widziałem jakąś okładkę na necie, ale to był fake.

Nie zrozumiałeś mnie. ;) Kto tam szuka historyczności? Piszę, że jednostki imperialne są w dużej mierze renesansem inspirowane co każdy choć nieco znający te realia stwierdzi to widząc ich wygląd. Miałem podręcznik do gry Warhammera ale to było jakies 12 lat temu więc dokładnie mogę nie pamiętać nazw, jednak ma to marginalne znaczenie. Jednostki na obrazkach były przeniesionymi żywcem z XVI wieku lansknechtami, kirasjerami itp. Arkebuzerów, czy muszkieterów można z łatwością zrobić w oparciu o modele prezentowane na screenach. Nie będzie to wielkim wysiłkiem. P.S. Wśród landsknechtów byli halabardnicy czy arkebuzerzy - przecież to bardzo rozmaita formacja. Nawet jeśli nazwy są inne to te modele z łatwwością można nazwać landsknechtami w ewentualnej, przyszłej grze o XVI wieku. ;)

Osobiście mam nadzieję, że nie będzie teraz Medievala 3. Nużąca będzie taka wtórność. Potem byłby Shogun 3, Rome 3 i tak w kółko... Nadal nie było gry w czasach wojen włoskich Lepanto czy wojny 30-letniej. Okres jest szeroki i naprawdę jest co zrobić pod tą serię. Byłby to powiew świeżości. Zwłaszcza, że z Warhammera mieliby spory materiał, który wystarczy nieco przerobić, żeby było historycznie.

Arroyo
09-06-2015, 07:33
Wiesz, podręcznik sprzed 12 lat biorąc pod uwagę aktualną wersję byłby raczej bezużyteczny, co nie oznacza, że nie byłby ciekawy. W każdym bądź razie masz rację odnośnie przeniesienia jednostek.
Co prawda stworzenie Medievala 3 mogłoby spowodować zamknięte koło odnośnie toku serii, dlatego też mamy póki co Warhammera i musimy się nim zadowolić lub skończyć grać w tę serię (to drugie głównie dla sceptycznie nastawionych do mojego ulubionego uniwersum) :)

Asuryan
09-06-2015, 17:28
Potwierdzam słowa KLA

Landsknecht:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/ff/4b/f2/ff4bf28040f7c1766a970f53c53ac9a5.jpg

Warhammer Imperial Greatswords:
http://4.bp.blogspot.com/-9LVMrF5_pLo/Tz6riInR_KI/AAAAAAAABF4/nmPlodAwzo0/s1600/empire+greatsword+1.jpg

McAbra
12-06-2015, 15:33
Znów mój ulubiony temat. :cool:
Będzie Empire II. Możliwe że trochę później umiejscowione.

Jan z Czarnolasu
12-06-2015, 19:40
Znów mój ulubiony temat. :cool:
Będzie Empire II. Możliwe że trochę później umiejscowione.

Wątpię. Mógłbym postawić kilka stów na to, że będzie Medieval III. Bardzo wielu czeka na tą grę. Ludzie chcą klasycznego Total Wara, gdzie dominuje miecz i łuk. Ostatnio było bardzo dużo gier z bronią palną - ETW, NTW, Zmierzch Samurajów i dlatego wątpliwe jest powrócenie do tego wątku właśnie teraz. Tak szybko.

Medieval III poza tym, ze duża rzesza ludzi po prostu na niego czeka, ma tą zaletę, że:
- po pierwsze można wydać do niego wiele ciekawych DLC z nowymi kampaniami np. z wczesnośredniowieczną Europą epoki najazdów Wikingów i Madziarów.
- można w prosty sposób wydać w praktyce samodzielny dodatek z nową dużą kampanią w rodzaju Zmierzchu Samurajów i Atilla Total War (w teorii osobna gra - w praktyce dodatek). Takie rozszerzenie może obejmować np. okres 200 lat po zakończeniu średniowiecza czyli XVI i XVII wiek.

Zbyt dużo możliwości, aby to odpuścić.

Wiele osób ma nadzieje na czasy landsknechtów i rajtarów, ale moim zdaniem będzie to połączone z Medem jako DLC/duży dodatek/samodzielna gra w praktyce będąca rozwinięciem poprzedniej.

McAbra
12-06-2015, 20:33
Wątpię. Mógłbym postawić kilka stów na to, że będzie Medieval III. Bardzo wielu czeka na tą grę. Ludzie chcą klasycznego Total Wara, gdzie dominuje miecz i łuk. Ostatnio było bardzo dużo gier z bronią palną - ETW, NTW, Zmierzch Samurajów i dlatego wątpliwe jest powrócenie do tego wątku właśnie teraz. Tak szybko.

Rome II? Attila? W Warhu też nie zobaczymy raczej zbyt wielu walk piechoty liniowej strzelającej z muszkietów.

hdshovcase
12-06-2015, 20:42
Zgadzam się z MacAbrą (jak coś pokręciłem w odmianie to sorry) zresztą ja jestem już zmęczony średniowieczem i nie odpowiada mi duża ilość ciężkiej jazdy, a czekam na wojny kolonialne.

Arroyo
12-06-2015, 20:53
Ja tam osobiście nic nie mam do powrotu do średniowiecza, ale są 2 duże i znaczące ale:
1. Nikt nie chce, by było potem ciągłe wydawanie jednych i tych samych gier, tylko z inną cyferką.
2. XVI-XVII stulecia to są okresy wielu wojen, pewnie każdy chciałby powalczyć husarią i gromić wielkie armie sułtana, króla szwedzkiego czy Kozaków lub np. walczyć w imię rodu Borgia i walczyć o zjednoczenie Italii pod 1 berłem ;) - ten okres został całkowicie pominięty przez CA...

hdshovcase
12-06-2015, 21:07
Ja tam osobiście nic nie mam do powrotu do średniowiecza, ale są 2 duże i znaczące ale:
1. Nikt nie chce, by było potem ciągłe wydawanie jednych i tych samych gier, tylko z inną cyferką.


Też tego nie che, ale skoro wydali już shoguna 2, Roma 2, Medivala 2 to mogliby skończyć empire 2 (Napoleon to coś jak Attyla i wydawanie tego jeszcze raz nie ma sensu).

Jan z Czarnolasu
13-06-2015, 09:24
Ja tam osobiście nic nie mam do powrotu do średniowiecza, ale są 2 duże i znaczące ale:
1. Nikt nie chce, by było potem ciągłe wydawanie jednych i tych samych gier, tylko z inną cyferką.
2. XVI-XVII stulecia to są okresy wielu wojen, pewnie każdy chciałby powalczyć husarią i gromić wielkie armie sułtana, króla szwedzkiego czy Kozaków lub np. walczyć w imię rodu Borgia i walczyć o zjednoczenie Italii pod 1 berłem ;) - ten okres został całkowicie pominięty przez CA...

Ja też nie marzę o Medku III. Poza Warhem numerem 1 jest dla mnie IX - XI wiek z DLC pozwalającym na rozegranie kampanii oddającej podboje Maurów w VIII wieku. Chciałbym sobie zagrać plemieniem Polan, Sasami, Karolem Wielkim i Alfrefem Wielkim. Fascynujące i klimatyczne czasy.


Numerem 2 jest dla mnie Wojna Trzydziestoletnia oraz Wojny RP w XVII wieku, potem kolejne ETW.

Jednak patrzę na to z boku. Według mnie ludzie generalnie lubią bardziej walczyć rycerzami, łucznikami, włócznikami, a czasy broni palnej praktycznie aż do XX wieku wydają się im mniej atrakcyjne (co nie oznacza, ze są - XVII jest wg mnie ciekawszy). Oczywiście poza husarią... tylko kto chce grać husarią? Polacy. Polska jako rynek jest praktycznie bez znaczenia gdy robi się analizy pt "jaka gra się sprzeda". Nasza husaria, wojny z Kozakami, z "Gustavusem Adolfusem", dramatyczny upadek kraju i jego spustoszenie nikogo nie obchodzą.

Ja tam też czekam na ETW II. Lubię XVIII wiek i chciałbym pograć w DOBRĄ grę o tym okresie, bo niestety ETW było dla mnie największym niewypałem serii.

Wethao
24-06-2015, 15:13
Jeśli Warhammer okaże się dobry, to może Warhammer 40k? Jako wieloletni gracz figurkowego warhammera sam czekam właśnie na 40k, jak i większość osób na forach o warhammerze :)

Arroyo
24-06-2015, 15:20
Jeśli Warhammer okaże się dobry, to może Warhammer 40k? Jako wieloletni gracz figurkowego warhammera sam czekam właśnie na 40k, jak i większość osób na forach o warhammerze :)

Z jednej strony fajny pomysł, z drugiej niewykonalny. Dlaczego niewykonalny? Bo to by musiało być latanie jednostkami w małych grupkach, przez co karty jednostek tracą sens.

chochlik20
24-06-2015, 15:39
Nie tyle nie wykonalny, co nie ma sensu. Są przecież świetne gry oparte na tym tytule, więc po co robić coś nowego? Przecież dużych zmian nie będzie. Bazy będziesz rozbudowywał na mapie strategicznej, a nie w polu, walka odbędzie się tylko przy udziale jednostek, które aktualnie posiadasz bez możliwości dosłania kolejnych. Ja bardziej spodziewam się nudnego Medka 3, znacznie bardziej rozbudowanego, ze znacznie większą ilością frakcji itd.

Arroyo
24-06-2015, 15:42
Innymi słowy zostawmy Warhammer 40.000 specom takim jak Relic ;)

Ituriel32
24-06-2015, 19:14
40000 podpada w sumie pod tą samą kategorie co wojny światowe, czyli na TW się nie nadaje.

Shay Ruan
26-06-2015, 07:44
Zapędziliście się z fantazjami okropnie ;D Nie liczcie na 40k :P Już zwykły warhammer jest na pewno ciężki w wykonaniu a bardziej przypomina total wary.

Arroyo
26-06-2015, 07:47
Dlatego jak wspominałem - TW o W40K będzie bardzo ciężko zrobić, tym bardziej, że tam masz podział na małe oddziały, grupki uderzeniowe itp. przez co system kart schodzi do lamusa. Co innego gra o II WŚ z mapy strategicznej twórców Paradoxu i mocno zmodernizowanego trybu bitew od CA.
Innymi słowy - zostawmy W40K specjalistom z RelicTM.

DarthSaygon
04-08-2015, 18:45
mozliwe że będzie to http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=93301 osobiście wolałbym II WS i wiem ze jest możliwa wystarczy spojrzeć na serie Wargame np. Red Dragon gdzie jest prawie wszystko oprócz lotniskowców:) https://www.youtube.com/watch?v=3McEoS29Xtg&list=PLQOhoj6-qgDyuHcmbK5ID9IyDE3sxQu34&index=16 w 10 minucie jest fajne bombardowanie:)

Przypominam, że ten temat służy do dyskutowania o następnym tytule serii Total War. Proszę nie odbiegać tematycznie od wątku, a ten wpis potraktować to jako zwykłe upomnienie (bez punktów).
Asuryan

Dymitr
04-08-2015, 20:51
Z tego co kojarzę to Warhammera robią bo mieli wykupioną licencję na wydanie tej gry pod sztandarem Total War ale czy taka licencja obejmuje też W40K? Ja osobiście liczę na to że w końcu wydadzą Medieval 3: Total War ewentualnie jak nie chcą wchodzić w trójki(chociaż Attyla jest dla mnie niczym więcej jak Rome: Total War wydanym pod inną nazwą) to Total War: Medieval ;D chyba że odpuszczają temat średniowiecza na rzecz moderów. Cokolwiek jednak miało by to być mam nadzieję że nie będzie kichy i że nie będzie to okres IIwś jednak nie oszukujmy się ale CA już nie ma więcej epok do odwzorowania jak czasy współczesne czy prehistoria chyba że zaserwują nam coś na wzór Shoguna i będziemy mieć okazję zawalczyć o dominację Aborgenami czy jakimiś plemionami z czarnego lądu bo po chwili namysłu uświadomiłem sobie że nawet motyw indian został już wykorzystany.

Bronti
04-08-2015, 20:53
jednak nie oszukujmy się ale CA już nie ma więcej epok do odwzorowania jak czasy współczesne czy prehistoria

Przecież w XVI i XVII wieku w Europie i na świecie się kompletnie nic nie działo nie? ;)

Dymitr
04-08-2015, 21:00
Niby ten okres jest pusty bo to mniej więcej czas po kampanii Medka2 i przed Empire:TW ale świat młotka chyba odwzorowuje te wieki więc uznałem że tak jakby też już są zajęte. Z mojego punktu widzenie nie zostaje chłopakom z CA nic więcej jak powtórzyć jakąś część z serii dodając więcej opcji i lepszą grafikę lub skierować serię TW w stronę świata fantasy i kto wie może to będzie świat Heroes, TES lub WoW...

DarthSaygon
04-08-2015, 21:11
Drogi panie asuryan w pierwszym linku jest mowa o kolejnym dziecku CA. Mozliwe ze bedzie sie nazywać total war: Halo Wars. W drugim jest moje odniesienie do postawionych tutaj błednie tez ze II WŚ w realiach total war jest nie możliwa co udowadniam linkiem drugim. I tak marzy mi się Total war: II WŚ dlaczego spytacie? Bo nie było, bo można (czyt wyżej), bo może być arcyciekawie i po trzecie primo bo rynek zbytu byłby ogromny.

Prosiłbym o poprawną pisownię nicków zarówno moderatorów jak i na przyszłość użytkowników, odnosząc się do poprzedniego postu zgodnie z regulaminem link powinien mieć opis
mozliwe że będzie to http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=93301 (http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=93301) tu takiego brak. Poza tym błędy językowe kują w oczy
Sadam86

Memnon[pl]
04-08-2015, 21:27
A Chiny?Nikt nie mowi o chinach bo nie "ten" rynek...Natomiast tam CA miala by pole do popisu.Duzo wojsk.Duzo jak na te czasy nowoczesnego,nie spotykanego w innych krajach uzbrojenia i machin wojennych itp

Shay Ruan
05-08-2015, 08:27
Niby ten okres jest pusty bo to mniej więcej czas po kampanii Medka2 i przed Empire:TW ale świat młotka chyba odwzorowuje te wieki więc uznałem że tak jakby też już są zajęte.

Eeee Dymitr, to że w grze pojawiają się muszkiety to nie znaczy że odwzorowuje ona w jakimkolwiek stopniu daną epokę historyczną. Nie pamiętam aby nasza Husaria śmigała na gryfach a Szwedzi czarodziejami niszczyli Częstochowę ;D

chochlik20
05-08-2015, 08:34
Eeee Dymitr, to że w grze pojawiają się muszkiety to nie znaczy że odwzorowuje ona w jakimkolwiek stopniu daną epokę historyczną. Nie pamiętam aby nasza Husaria śmigała na gryfach a Szwedzi czarodziejami niszczyli Częstochowę ;D
Może nie tyle na gryfach co na niedziedziach :D
http://img0.joyreactor.cc/pics/post/Warhammer-Fantasy-%D1%84%D1%8D%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D1%8B-Kislev-%D0%A1%D1%8B%D0%BD%D1%8B-%D0%A3%D1%80%D1%81%D1%83%D0%BD%D0%B0-1065606.jpeg

Zresztą gra musi sprzedać w odpowiedniej ilości, by CA wzięła się za taki kolejny projekt, jak nie to czeka nas zapewne nudy Medek III.

szwejk
05-08-2015, 09:05
Chiny - epoka walczących królestw, też byłyby dobre. Jestem już trochę zmęczony Europą, a sam Shogun jest ograniczony przestrzennie. Chiny starożytne to też wielkie pole popisu dla dlc i dodatków. Mogliby się za to wziąć.

chochlik20
05-08-2015, 18:41
Chiny - epoka walczących królestw, też byłyby dobre. Jestem już trochę zmęczony Europą, a sam Shogun jest ograniczony przestrzennie. Chiny starożytne to też wielkie pole popisu dla dlc i dodatków. Mogliby się za to wziąć.
Pomysł zliście ciekawy, a dodatkowo można jeszcze liczyć na całą rzeszę graczy w tamtym regionie :D

sadam86
05-08-2015, 18:43
O tak Chiny, ale nie tylko, Korea, Japonia, Indie, Wietnam, kawałek Pakistanu może Indonezja grałbym:D

jmj06pl
05-08-2015, 19:08
Ja akurat jestem przeciwnikiem wydawania tego samego tytułu z numerem wyższym niż 2. Był Rome 2, Medieval 2, Shogun 2 i starczy, tak naprawdę tworzenie części 3 jest już takie na siłę bo co więcej mogą zrobić po za lepszą grafiką jednostek, paroma drobiazgami na mapie czy w drzewku rozwoju lub rodowym (ja wiem zawsze można coś tam poprawić w stosunku do poprzedniej część ale jak często krzyczymy że Sega nas z kasy obdziera za dlc i inne to co za sens by znów wydawała tą samą epokę po raz 3 tylko nieco podrasowaną). Wiele razy padało na tym forum Medieval 2 jest świetny, najlepszy, to z drugiej strony po co tworzyć trzecią część jak w dwójkę nadal można spokojnie grać? Naprawdę jest jedna bardzo duża epoka do zrobienia a która praktycznie nie była ruszana (poza dodatkiem do Shoguna Zmierz samurajów). Chodzi mi o okres od 1815(kongres wiedeński) do 1914 (wybuch I Wojny Światowej). Tutaj mogliby by ostro poszaleć bo konfliktów sporo (wiadomo doją kasę to tutaj sporo mini kampanii by mieli do zrobienia jak wojna krymska czy wojna secesyjna, wojny opiumowe), a mnogość państw które wtedy zaczynały się tworzyć lub już istniały daje fajne pole do popisu. Jeśli chodzi o aspekt militarny do mają już pewne doświadczenie po dodatku do Shoguna (Zmierzch Samurajów) gdzie pojawiła się bron kapiszonowa i odtylcowa, żelazne okręty. Taktyka w tym okresie stopniowo ewoluowała ale nadal formacje piechoty walczyły w szyku liniowym, kawaleria coś niecoś miała do powiedzenia jeszcze, no artyleria bardzo mocno zaczynała dawać o sobie znać na polu walki. Także patrząc na to z spokojem można by to wszystko wpakować w realia TW, ba nawet można by się pokusić o walkę na kilku kontynentach jak w Empire choć w tej epoce byłoby to już trudniejsze bo więcej państw na mapie by było. Ot moja propozycja. Ta epoka na pewno marketingowo by chwyciła.

Ituriel32
06-08-2015, 06:11
A co powiesz o takiej Cywilizacji czy Europa Universalizm?
Nie mam nic przeciwko trzecim częścią ale tylko na nowym silniku (bo tylko to pozwoli na wprowadzenie większych zmian i nowości). Ja w sumie dalej czekam na wiek przed empire.

jmj06pl
06-08-2015, 07:17
A co powiesz o takiej Cywilizacji czy Europa Universalizm?
Nie mam nic przeciwko trzecim częścią ale tylko na nowym silniku (bo tylko to pozwoli na wprowadzenie większych zmian i nowości). Ja w sumie dalej czekam na wiek przed empire.
Może trochę nie do końca precyzyjnie się wyraziłem a raczej na pewno precyzyjnie się nie wyraziłem. Chodzi mi o tworzenie tych samych gier z kolejnym numerkiem które dotyczą bardzo wąskiego przedziału czasowego (universalisów nie ciągnąłem już po 2 :) ) i stricte historyczną. W Civa to grałem w pierwszą i w piątą, choć tutaj ja trochę ciężko mi zdefiniować przez jej losowość map a także zakres czasowy (i tworzenie futurystycznych oddziałów), choć w sumie jednak styl gry (tury itp) jest podobny, różnice w grafice jeno i pewnych niuasach już samej gry (badania itp.).

Ituriel32
06-08-2015, 07:48
Wizja Medka3 na nowym silniku. Gdzie będzie ponad 100 nacji i grywalnych tak koło 30. Na mapie powiększonej niż ta z dwójki o tereny azjatyckie.
Jeszcze bardziej rozwinięta linia dynastyczna i tytularna.
Lepsza dyplomacja, ustrój Cesarstwa, wasalizacja.
Dużo więcej jednostek.

Marzy mi się TW na olbrzymiej mapie z Ameryką Europą i Azją. A w nacjach Europejczycy + Chińczycy/Japończycy + Aztekowie i Majowie.

Chaak
06-08-2015, 09:47
Ja najbardziej chciałbym XVIIw. i Chiny. Obydwa te okresy nie były jeszcze w serii. Poza tym w każdym z nich moglibyśmy dostać dużo mini-kampanii. Wspomniany XIXw. według mnie nie wyszedłby za dobrze. FotS pokazał, że CA nie radzi sobie z nowoczesną bronią palną.
Jednak wydaje mi się, że mogą zacząć się trzecie części. Jeśli tak to dla mnie mógłby być nowy Shogun:D, ale na 99% byłby to Medieval. W sumie gdyby dobrze go zrobili, mógłby nawet uchodliwie wyjść. Najważniejsze byłoby powiększenie mapy, żeby była możliwość pogrania jakimś cywilizowanym państwem. Na pewno powinniśmy dostać dużą część Afryki, bo trochę tam się działo w średniowieczu (Songhaj, Mali, Etiopia). Do tego trzeba by poszerzyć wschód. W końcu mogliby dać Mongołów grywalnych (zwłaszcza, że w Attyli pokazali, że kampanie nomadami potrafią zrobić bardzo dobrze), do tego Chiny, Indie. Co do Ameryki, to bardziej na mini-kampanię mi pasuje (chciałbym powstanie państwa Azteków), chociaż odwzorowanie tamtejszych frakcji w Kingdoms nie wyszło CA najlepiej. Do tego, w końcu, bitwy mogłyby oddawać realia epoki. Konnica powinna być bardzo silna i stanowić całość lub większość naszej armii. W Medievalu 2 piechota była zbyt mocna, przez co bitwy miały mało wspólnego z przedstawioną epoką. Najlepsza była obecność polskiej piechoty w "historycznej" bitwie pod Grunwaldem.
Także, w skrócie, żeby Medieval 3 mnie zainteresował to chciałbym:
1. znacznie powiększoną mapę;
2. grywalnych Mongołów;
3. odpowiednio silną jazdę i zmniejszenie roli piechoty.

Pampa
06-08-2015, 10:22
Nigdy nie zrozumiem idei tematów tego typu. Zauważcie że w absolutnie KAŻDYM z nich pojawiają się te same propozycje, te same kłótnie i bardzo podobne posty. Gdybologia jest nudna. :)

Shay Ruan
06-08-2015, 15:06
Po to jest forum żeby dyskutować, gdybać, itd :D

Nezahualcoyotl
06-08-2015, 19:01
Marzy mi się TW na olbrzymiej mapie z Ameryką Europą i Azją. A w nacjach Europejczycy + Chińczycy/Japończycy + Aztekowie i Majowie.

Z kulturami prekolumbijskimi byłby drobny problem gdyż Majowie pojawiają się już jako zorganizowane miasta-państwa(Tikal,Uaxactun) w czasach kiedy jeszcze istniało Cesarstwo Zachodniorzymskie.Natomiast Mexicas wchodzą na scenę dziejową już w XIIw. ale dopiero dwa stulecia póżniej można o nich mówić w sensie historycznym (1325) kiedy wreszcie po opuszczeniu Aztlan dotarli nad jezioro Texcoco.
Ponadto ekspansja tych ludów oraz innych na terenie Mezoameryki kończyłaby się na obszarze Nowego Świata z braku technologi umożliwiających pokonanie Pacyfiku lub Atlantyku gdyż o kulistości globu miały pojęcie w przeciwieństwie do ówczesnej Europy.Chociaż pozostaje Cieśnina Beringa jako alternatywa do podboju Azji.

Tak na koniec proponuję zrobienie jakieś sondy a tego który bezbłędnie odgadnie kolejny produkt CA obdarować specjalną rangą ;).

Andrij Marszałek
06-08-2015, 19:57
Popieram z tą sondą ;)

Chaak
06-08-2015, 20:10
Tak po zastanowieniu, to Mezoameryka też nadałaby się na osobną grę, ale już szybciej Chińczyków dostaniemy zapewne. W podstawce widziałbym okres klasyczny cywilizacji Majów z miastami-państwami jak Palenque, Tikal, Copan i oczywiście Teotihuacan. Na mniejszy dodatek podboje azteckie, a na pudełkowy czasy konkwistadorów.

Nezahualcoyotl
06-08-2015, 20:25
W podstawce widziałbym okres klasyczny cywilizacji Majów z miastami-państwami jak Palenque, Tikal, Copan i oczywiście Teotihuacan. Na mniejszy dodatek podboje azteckie, a na pudełkowy czasy konkwistadorów.

Teotihuacan prowadziło jedynie handel z miastami Majów i nie było w żaden sposób od nich zależne.Chyba że wymieniając to miasto miałeś na myśli kulturę Teotihuacan jako odrębną frakcję.Jednakże sposób jego zamieszczenia w Twojej wypowiedzi zaraz po wymienionych miastach Majów może wprowadzić laików w błąd.

Chaak
06-08-2015, 20:57
Trochę zbyt skrótowo to ująłem, ale jestem świadomy jego nie-majańskiej kultury. Chodziło mi o grę w okresie klasycznym Majów, ale zawierającą też tereny poza ich władzą. W ogóle to każde z miast widziałbym jako osobną frakcję. Poza tym, oprócz handlu, to chyba coś więcej na rzeczy było, tyle że w drugą stronę. Gdzieś słyszałem teorie, że Teotihucuan "podrzucało" swoich władców do niektórych miast Majów.

Nezahualcoyotl
06-08-2015, 21:11
W zasadzie każde miasto było oddzielnym państwem powiązanym z innymi miastami-państwami sojuszami oraz więzami krwi stąd teoria o której mówisz jest faktem gdyż osłabianie królewskiej dynastii panującej danego miasta poprzez ożenek z przedstawicielem innej dynastii było dość nagminne w Mezoameryce a zwłaszcza w kulturze Majów.Prosty środek do wydziedziczenia rodowitych władców i przejęcia nowych terytoriów.Stąd też między innymi brała się przyczyna nieustających wojen wyniszczających ta kulturę.
Co do samego Teotihuacan to jego potęga opierała się na handlu oraz ośrodku religijnym który dla ówczesnych był tym czym jest Mekka dla muzułmanów.Kiedy pojawili się Toltekowie nie było komu bronić miasta które nie posiadało własnej armii.

jmj06pl
06-08-2015, 23:04
FotS pokazał, że CA nie radzi sobie z nowoczesną bronią palną.

Bardziej mi chodziło oto że ma już jakieś przetarcie, bo nie ukrywajmy że to był tylko dodatek, duży ale dodatek także nie poświęcali mu tyle czasu co na pełnokrwistą grę :)
Rozumiem tęsknoty co poniektórych do części trzecich ale od dawna na forum sami zauważamy że kasa, kasa i jeszcze raz kasa się liczy i trza wydoić ile się da z gracza. Cześć ludzi jest już tym zmęczona ale zawsze dla CA istnieje nadzieja że złapią się na nowy tytuł, nową epokę w myśl zasady "a zobaczę, może jednak tym razem dobrze zrobili no i coś nowego jest". Tak samo można też złowić nowych klientów. Przykładem na to jest właśnie nowo tworzone dziecko CA, nowy świat dla starych total warowców a także coś nowego dla potencjalnych nowych klientów że nie wspomnę o fanach młotka. Ja obstawiam że po tym albo coś jeszcze z świata młotka pójdzie albo nowa epoka (obstawiam to co pisałem wcześniej, wiek XIX i początek XX w.). I wybaczcie ale Majowie i Aztekowie raczej kwalifikują się na dodatek a nie na samodzielną grę, za mało marketingowy temat wiadomo że kasa, kasa, kasa i trza wybrać to co potencjalnie lepiej się sprzeda.

Filiip10
16-08-2015, 17:56
Ja myślę że Total War będzie właśnie po kolei historie tworzyli od starożytności do nowoczesności czyli zaczęło się rome 2 total war po tym najbliższe wydarzenie attyla następne po attyli chyba wiecie co powinno być ;)

Hannibal Barkas
21-08-2015, 15:12
Sądząc po jednostkach,( pisał już ktoś tutaj o tym na forum chyba KLA) powinien to być XVI-XVII wiek :)

Asuryan
21-08-2015, 20:39
Także, w skrócie, żeby Medieval 3 mnie zainteresował to chciałbym:
1. znacznie powiększoną mapę;
2. grywalnych Mongołów;
3. odpowiednio silną jazdę i zmniejszenie roli piechoty.
Ja do tego dodam rzeczy, których najbardziej mi brakowało w 2:
4. ręczne bitwy morskie.
5. tura o długości maksymalnie pół roku (ewentualnie podzielenie wielkiej kampanii na 3 w różnych okresach średniowiecza).


Tak na koniec proponuję zrobienie jakieś sondy a tego który bezbłędnie odgadnie kolejny produkt CA obdarować specjalną rangą ;).
Z Attylą trafiłem włącznie z nazwą gry.. znów mam bawić się w proroka? :mrgreen:

Lwie Serce
21-08-2015, 20:40
A ja do wyliczanki Chaaka i Asuryana dorzucę jeszcze średniowieczny klimat, którego w Medievalu 2 nie było.

Shay Ruan
21-08-2015, 22:15
Wszyscy chcą XVII wiek a zastanawialiście się jak zrobią bitwy o miasta xD? Wiemy że nie moze byc tak jak w Empire bo to była porażka. Zwykłe miasta byłyby wyzwaniem dla projektantów bo to ai zgłupieje jak jednostki z bronią palną trzeba będzie rozmieszczać wewnątrz albo zdobywać :P

chochlik20
22-08-2015, 11:33
A ja do wyliczanki Chaaka i Asuryana dorzucę jeszcze średniowieczny klimat, którego w Medievalu 2 nie było.
A ja dorzucę jeszcze kilka rzeczy:
- mianowicie lepsze zbalansowanie frakcji. Np. Polska czy Nowogród na tle innych nacji były dość słabe. Janczarowie to był śmiech przy swoich statystykach.
- możliwość wpływania na decyzje papy przez łapówki lub jak kto woli dary na nowe kościoły
- bunty o sukcesję
- dodanie nowych frakcji
- fosa przy zamkach i miastach

Bronti
22-08-2015, 11:48
5. tura o długości maksymalnie pół roku (ewentualnie podzielenie wielkiej kampanii na 3 w różnych okresach średniowiecza).

Coś podobnego było w Miedievalu

Po wydaniu Vikingów podział na trzy okresy zaczął odgrywać rolę w kampanii poprzez dostęp do zaawansowanych jednostek dopiero po przekroczeniu danej daty

Draken
24-08-2015, 13:32
Może teraz czas na wycieczkę na bliski i daleki wschód? Jedynie w Rome i Rome II mamy dostęp do większej ilości słoni. Indie i Chiny byłyby fajnym materiałem na Total War. Rozbicia dzielnicowe, najazdy barbarzyńców, walki frakcji o władzę.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Dymitr
26-08-2015, 22:23
Witam ;)

Do waszych wyliczeń w kwestii Medka3 mogę dodać że mapa najbardziej by mi odpowiadała gdyby wyglądała jak ta z CK2 czyli mniej więcej od wybrzeża kości słoniowej na południu aż po Islandię na północy i wysp kanaryjskich na zachodzie po krańce Indii na wschodzie rzecz jasna z ziemiami po drugiej stronie Himalajów aż po Syberię( na takiej mapie można prowadzić grę po zakupie DLC o Indiach i chyba najnowszego DLC Horse Lords) do tego mocno rozbudowany system feudalny i zarządzania dynastią a także tury odpowiadające porą roku(wiosna, lato, jesień, zima) z widocznymi zmianami na mapie kampanii oraz bitewnej. Jak mam już do końca odpłynąć w marzeniach to chciałbym żeby tak urozmaicili grę na mapie kampani jak to dokładnie jest zrobione w CK2 ale chyba szybciej się doczekam CK3 i bitew w czasie rzeczywistym żywcem wyjętych z serii TW. Jednak jest jedna najważniejsza rzecz jeśli wyjdzie medek3 czy jakikolwiek inny Total War a z tego co wyczytałem w dyskusji ogólnej o młotku(dopiero 30 strona bo czytam od początku temat) to ma wyjść jakiś historyczny TW w tym samym czasie co TW:W więc mam nadzieję że dostanę gotowy i pełny produkt najwyżej z opcją dokupienia dodatku a najlepiej 4 w jednym pudełku(tak jak miało to miejsce z kingdoms i medkiem2) a nie grę do której tak jak w wypadku CK2 będę musiał dokupić ponad 50 DLC żeby Republika Nowogrodzka różniła się czymś od Polski lub żebym mógł zagrać państwem arabskim i tak dalej.

Asuryan
27-08-2015, 00:21
Może teraz czas na wycieczkę na bliski i daleki wschód? Jedynie w Rome i Rome II mamy dostęp do większej ilości słoni. Indie i Chiny byłyby fajnym materiałem na Total War. Rozbicia dzielnicowe, najazdy barbarzyńców, walki frakcji o władzę.
Great Khan (Mongolia) Total War? Od Temudżyna po Mongke (a dokładniej od powstania imperium chanów do jego podziału, lata 1206-1259), . Cała Azja, Ruś, Litwa, Polska i Węgry.

Draken
27-08-2015, 00:24
Great Khan (Mongolia) Total War? Od Temudżyna po Mongke (a dokładniej od powstania imperium chanów do jego podziału, lata 1206-1259), . Cała Azja, Ruś, Litwa, Polska i Węgry.
Bardziej myślałem o okresie od upadku Sasanidów do upadku dynastii Ming.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Azradiel
31-10-2015, 15:29
Hmm jak azja itp to może okeres wojujących królestw czy jak to się nazywało?

KLAssurbanipal
23-11-2015, 11:23
Odnośnie newsa mam nadzieję, że ten filmik jest co wart.Jego autor to spammer z TWC.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=172&v=MFLhnZv7V2s

Piner
23-11-2015, 12:24
Ja to bym się ucieszył z TW dotyczącego wojny secesyjnej,oraz z okresu historii obu ameryk w XIX wieku ( iść w ślady Bolivara).

ananasek32
23-11-2015, 20:24
Ta grafika przedstawia czasy Robin Hooda jak nic. Będzie średniowiecze [emoji12]

KLAssurbanipal
23-11-2015, 23:05
Jeśli to Medieval 3 to czułbym lekki zawód. Wolałbym XVI-XVII wiek - epokę, która do tej pory nie była w TW.
Może grafika to nawiązanie do DLC z Karolem Wielkim?

chochlik20
24-11-2015, 12:23
Fajnie, jedna gra jest w powijakach, a już się biorą za nowe dzieło... czy zacząć czas się bać nad jakością jednego i drugiego produktu?

Azradiel
24-11-2015, 12:44
Fajnie, jedna gra jest w powijakach, a już się biorą za nowe dzieło... czy zacząć czas się bać nad jakością jednego i drugiego produktu?
Po co takie biadolenie? Już pomijając, że nie wiadomo jescze co i kiedy wyjdzie, to chyba oczywiste, że duża firma może mieć więcej niż jeden zespół "programistyczny". Czy robią jedną czy trzy gry na raz nie musi mieć żadnego wpływu na ich jakość.

Według mnie będzie tak:

To co zapowiedzieli wskazuje na wczesne sredniowiecze. Zakładam, że duże dlc albo samodzielny dodatek do Atilli. Pytanie kiedy go wydadzą, jeżeli jeszcze w tym roku, to myślę, ze przed premierą Warhammera dostaniemy jeszcze jakiś mniejszy dlc.

Potem premiera młotka i zapowiedz nowego tytułu historecznego na okolice 2017.

KLAssurbanipal
24-11-2015, 12:50
Ja widzę to trochę inaczej. Zapowiedzieli wg mnie kampanię Karola Wielkiego. Będzie duża, więc może będzie i w pudełku jak zwykły dodatek.
Wątpię (choć mogę się mylić), żeby był to całkiem nowy tytuł. Nie wydali jeszcze Warhammera i Areny. Nie możliwe, że zapowiedzieliby kolejny tytuł. Wszystkie z klasycznych TW zapowiadają co najmniej kilka miesiecy PO PREMIERZE ostatniego. Sądzę, że zapowiedzą nowy tytuł latem 2016.

ananasek32
24-11-2015, 13:03
I niech to będzie tytuł z okresu o jakim wspomniał KLA, czyli XVI-XVII (wtedy byśmy kosili wszystkich), Albo Empire II, bo z tego tytułu da się wyciągnąć więcej [emoji3]

Gajusz Mariusz
24-11-2015, 13:06
Panowie. Znowu wchodzimy w bardzo dobrze znane koleiny. :cool:

Volomir
24-11-2015, 13:06
Przecież to potwierdzone info że będzie Medek3! Po co ta cała dyskusja?

Azradiel
24-11-2015, 13:10
Przecież to potwierdzone info że będzie Medek3! Po co ta cała dyskusja?
Co, gdzie jak??

ananasek32
24-11-2015, 13:13
Patrząc na grafikę z Instagrama będzie albo Medek III, albo DLC do Attili. Jak zrobią DLC, to będę miał bekę, bo zanosi się na średniowiecze. Chyba, że będzie to kampania dziejąca się po "The Last Roman". Wtedy mamy wczesne średniowiecze i to już by było ciekawe, nie powiem [emoji1]

chochlik20
24-11-2015, 13:18
Po co takie biadolenie? Już pomijając, że nie wiadomo jescze co i kiedy wyjdzie, to chyba oczywiste, że duża firma może mieć więcej niż jeden zespół "programistyczny". Czy robią jedną czy trzy gry na raz nie musi mieć żadnego wpływu na ich jakość.

Nie musi, ale może. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że coś sknocą, a zapłaci za to gracz.

ananasek32
24-11-2015, 13:23
Jak widziałeś zdarzało się to dwukrotnie i nikt się tym nie przejął [emoji6]

KLAssurbanipal
24-11-2015, 13:38
Nadal sądzę, że to DLC do Attyli. Piszą o innej epoce, bo to 400 lat później, a nie kilkadziesiąt jak Last Roman. Postać siedząca przypomina Karola Wielkiego:


https://pbs.twimg.com/media/CUgTvcTXAAATr8c.png:large


https://pbs.twimg.com/profile_images/590884002808102912/aUDO8M3H_bigger.pngTotal War ‏@totalwar (https://twitter.com/totalwar) 22 godz.22 godziny temu (https://twitter.com/totalwar/status/668813919457251330)
Prepare to receive important news tomorrow - it's the dawn of a new age...
105 podanych dalej176 polubionych
Odpowiedz

Podaj dalej
105



Polub
176

Więcej

ananasek32
24-11-2015, 13:40
Rok 700
Jak to będzie kampania, to będzie na prawdę ciekawa [emoji12]
Tego jeszcze nie było [emoji1]

Arroyo
24-11-2015, 13:56
Przecież to potwierdzone info że będzie Medek3! Po co ta cała dyskusja?
Ma pan dowód?

Wg mnie to na bank DLC do Attyli, nie wierzę, by to była nowa gra.

ananasek32
24-11-2015, 14:04
A ramy czasowe pasują jako tako do Attili. 700 rok, to panowanie Barbarzyńców w Europe. Dzieje się to długo po upadku Rzymu, więc będą ramy czasowe, jakich nie było. Nawet jako pełna gra, byłoby spoko [emoji1]

KLAssurbanipal
24-11-2015, 14:33
Chyba nie widziałeś wcześniejszego info o przecieku? :)
Zapraszam:
http://totalwar.org.pl/index.php/entries/view/4678

ananasek32
24-11-2015, 14:41
No to wiemy już wszystko [emoji3]

Volomir
24-11-2015, 14:58
No to wiemy już wszystko [emoji3]

No nie, bo nadal nie ma potwierdzenia. A mój post to taki żarcik - bo ja nadal czekam i wierzę, że kolejna część to będzie Medek 3 ;)

ananasek32
24-11-2015, 15:15
No nie, bo nadal nie ma potwierdzenia. A mój post to taki żarcik - bo ja nadal czekam i wierzę, że kolejna część to będzie Medek 3 ;)
Ale jak są pliki w grach, to na pewno CA dla zabawy sobie ich nie wrzucili [emoji6]

KLAssurbanipal
24-11-2015, 15:33
No nie, bo nadal nie ma potwierdzenia. A mój post to taki żarcik - bo ja nadal czekam i wierzę, że kolejna część to będzie Medek 3 ;)

No jak nie ma! :D

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?12621-Age-of-Charlemagne-Camapign-Pack

Wszystko się wyjaśniło, tak jak sądziłem. Dalej piszcie w temacie, który wkleiłem.

Azradiel
24-11-2015, 16:25
No to teraz można wrócić do dalszych spekulacji :)
Czy będą szli krok po kroku po linii czasu i po Warhamerze będzie Medieval 3 czy jednak zrobią jakiś przeskok...

ananasek32
24-11-2015, 16:29
Mnie się wydaje, że trzeba odpocząć od mieczy.
Mamy trzy części pod rząd bez broni palnej (nie licząc Fall of the Samurai) tzn. Shogun, Rome, Attila. Teraz dochodzi Młotek, ale to fantasy, więc pomińmy to. Ja byłbym zadowolony, gdyby zrobili Empire II, a potem wzięli się za Medka III. Mamy już mieczy sporo w ostatnich latach, teraz fajnie byłoby zrobić Empire II i wykorzystać jego potencjał, który ma [emoji6]

Sara Temer
24-11-2015, 16:31
Tak, odejdźmy od mieczy, pewnie jeszcze jednocześnie przejdźmy na nowy silnik, by nowy silnik ponownie kompletnie nie radził sobie z walką wręcz, świetny pomysł xD

ananasek32
24-11-2015, 16:32
Empire ma potencjał, który nie został wykorzystany, a silnika przecież zmieniać nie trzeba [emoji6]

Azradiel
24-11-2015, 16:34
Zamieńmy miecze na szable.

Sara Temer
24-11-2015, 16:38
Ananasek, tylko, że mamy obecnie już szóstą odsłonę serii na tym samym silniku... W końcu muszą go zmienić, dodatkowo Warhammera robi inna ekipa, więc całkiem możliwe, że główny zespół dłubie nad nowym silnikiem. Taka sytuacja była przy Medku II...

ananasek32
24-11-2015, 16:48
No dobra. Przekonałeś mnie

Gaeth I
27-11-2015, 14:37
Ostatnie DLC z Karolem Wielkim wskazuje na to, że następny będzie Medieval III. Jeśli tak to liczyłbym na początek X wieku. Dostępną frakcją byliby Polanie i byłaby możliwość np. z Goplanami stworzenia konfederacji, czyli Polski ^^ Tak by mogło być.

Jednakże wciąż cichutko liczę na Total Wara w XIX wieku :P Spójrzcie:
Akcja by się działa po kongresie wiedeńskim. Mapa to cała Europa oraz cała Afryka! Czemu tak? Bo wtedy to właśnie w Afryce toczyły się największe wojny kolonialne. Tylko gdyby dali Europę i Afrykę na jednej mapie to Europa byłaby zbyt mała, więc musieli by to zrobić tak jak w Empire. Grywalne by były trzy kategorie frakcji:

Europejskie mocarstwa:
-Rosja
-UK
-Prusy
-Austria
-Belgia
-Francja
-Imperium Osmańskie

Europejscy powstańcy (działaliby na takiej samej zasadzie jak barbarzyńcy w Attyli, czyli zaczynaliby bez miast, z samym wojskiem):
-Polacy
-Węgrzy
-Grecy
-Irlandczycy
-Serbowie

Afrykańskie państwa:
-Etiopia
-Zulusi
-Maroko
-Burowie
- ew. jeszcze jakieś inne plemiona.

Do tego byłoby też dużo fajnych campaign packów. Np:
-Zjednoczenie Niemiec
-Zjednoczenie Włoch
-Wiosna Ludów
-Powstanie Mahdiego
-Wojny burskie
-I ew. jakby CA się chciało robić nową mapę do kampanii to nawet wojna secesyjna :P

Co o tym myślicie? :D

Arroyo
27-11-2015, 15:30
Ostatnie DLC z Karolem Wielkim wskazuje na to, że następny będzie Medieval III. Jeśli tak to liczyłbym na początek X wieku. Dostępną frakcją byliby Polanie i byłaby możliwość np. z Goplanami stworzenia konfederacji, czyli Polski ^^ Tak by mogło być.

Jednakże wciąż cichutko liczę na Total Wara w XIX wieku :P Spójrzcie:
Akcja by się działa po kongresie wiedeńskim. Mapa to cała Europa oraz cała Afryka! Czemu tak? Bo wtedy to właśnie w Afryce toczyły się największe wojny kolonialne. Tylko gdyby dali Europę i Afrykę na jednej mapie to Europa byłaby zbyt mała, więc musieli by to zrobić tak jak w Empire. Grywalne by były trzy kategorie frakcji:

Europejskie mocarstwa:
-Rosja
-UK
-Prusy
-Austria
-Belgia
-Francja
-Imperium Osmańskie

Europejscy powstańcy (działaliby na takiej samej zasadzie jak barbarzyńcy w Attyli, czyli zaczynaliby bez miast, z samym wojskiem):
-Polacy
-Węgrzy
-Grecy
-Irlandczycy
-Serbowie

Afrykańskie państwa:
-Etiopia
-Zulusi
-Maroko
-Burowie
- ew. jeszcze jakieś inne plemiona.

Do tego byłoby też dużo fajnych campaign packów. Np:
-Zjednoczenie Niemiec
-Zjednoczenie Włoch
-Wiosna Ludów
-Powstanie Mahdiego
-Wojny burskie
-I ew. jakby CA się chciało robić nową mapę do kampanii to nawet wojna secesyjna :P

Co o tym myślicie? :D
Pomysł z XIX wiekiem nie jest taki głupi, ale spójrz na to jednak z tej strony, że:
W Attyli Ci "powstańcy" to były właściwie hordy, które jednak rozbudowywały się za pomocą systemu obozów. Ja widzę to tak, że są to armie bez miast i jeśli wszystkie ich oddziały pójdą do piachu, nim "odbiją" swoje rodzime miasta to game over dla nich.
Jeśli skupiasz też Afrykę to równie co możemy dodać Chiny, Indie, Rosję, Amerykę (obie części - swoją drogą polecam tu książki J. Wojtczaka z cyklu Historyczne Bitwy - bo z samych wojen w obu Amerykach można wytrzasnąć porządną grę z cyklu TW).

Chaak
27-11-2015, 22:22
Ja jakoś nie widzę XIXw. jako nowego Total Wara. CA pokazało w FotSie, że stworzenie bitew lądowych z nowoczesną bronią palną znacznie przerasta ich możliwości.

Aryann
28-11-2015, 09:55
Po Warhammerze będzie drugi Warhammer, a potem trzeci. :)
A drugi zespół pewnie zrobi to Średniowiecze 3. Tego zdaje się domaga się społeczność.
Ja wolę nowości i naprawdę preferowałbym epokę/region którego do tej pory nie było. Pomysł z XIX w. bardzo mi się podoba.

Jan z Czarnolasu
28-11-2015, 10:59
Pomysł XIX wieku jest tak durny, że szkoda go komentować.

Wymagałoby to stworzenia mapy dużej części Świata, jeśli nie całego, co sprawiłoby, że byłaby bardzo mało szczegółowa. Poza tym ten okres był zasadniczo okresem pokoju w Europie, a wojny miały charakter ograniczony i szybko się kończyły. Nie było w Europie żadnej "totalnej wojny" w tym okresie. O czymś takim można mówić tylko w kontekście Ameryki Północnej.

Poza tym taki okres to straszna bieda jeśli chodzi o zróżnicowanie jednostek.

Jeśli Total War chce być ciekawą serią i chce się rozwijać to powinien uderzyć w XVII wiek. To okres ciekawych i wyniszczających wojen w Europie, w których walczyły zróżnicowane armie.

Poza tym zamiast na długich okresach i wielkich obszarach gry powinny skupiać się na mniejszych obszarach i krótszych okresach. Takie gry są ciekawsze, bo przedstawiają więcej szczegółów, są bardziej historyczne, mają większy klimat np. dla mnie czymś znacznie ciekawszym jest dodatek Karol Wielki do Attyli niż potencjalna gra o średniowieczu obrazująca 300-400 lat tego okresu.

Ituriel32
28-11-2015, 11:51
Mi się wydaje że następny historyczny TW będzie robiony na podobnej zasadzie jak młotek, czyli panelowy.
I tak w podstawce dostaniemy np. Europe, a w dlc/następnym dużym dodatku Amerykę. Wtedy będą dostępne różne daty startowe.

Jest mi obojętny który wiek/kontynent wybiorą, grunt by zmienili wreszcie ten silnik graficzny.

Gaeth I
29-11-2015, 01:19
Wymagałoby to stworzenia mapy dużej części Świata, jeśli nie całego, co sprawiłoby, że byłaby bardzo mało szczegółowa. Poza tym ten okres był zasadniczo okresem pokoju w Europie, a wojny miały charakter ograniczony i szybko się kończyły. Nie było w Europie żadnej "totalnej wojny" w tym okresie.

Co do map mówiłem, że musieliby zrobić to tak jak w Empire, czyli dwie różne mapy, które się przełącza.
Natomiast jeśli chodzi o drugą kwestię to w ogóle się nie zgodzę. Oczywiście, w Europie panował porządek wiedeński, ale nie każdy się z nim zgadzał. Była Wiosna Ludów i inne powstania. Z drugiej strony mamy Afrykę, gdzie cały czas coś się działo. A jak dobrze wiemy, to w TW to właśnie my tworzymy historie, więc konflikt między afrykańskimi koloniami europejskich mocarstw mógłby się zrodzić w wojnę w Europie, a może i nawet w taką naszą własną XIX-wieczną I wojną światową. Uważam, że jest to idealny okres.

szwejk
29-11-2015, 08:47
Uważam, że jest to idealny okres.
Zwróć tylko uwagę, że też niepoprawny politycznie;). Jak będzie Afryka i Bliski Wschód, to zaraz pojawią się skargi na CA o gloryfikowanie niewolnictwa i zachęcanie do bicia Murzynów i Arabów:P

kysiol89
29-11-2015, 08:53
Myślę, że zrobienie w tym momencie Medieva 3 z jego krucjatami i dżihadem może prowadzić do podobnych głosów... :-D
Chociaż. Może wtedy we Francji inaczej, bardziej kulturalnie, załatwiano by problemy społeczne :-)

Z resztą, jeżeli trzeba by się czepiać: najnowsze DLC do Attila też w istotnym stopniu sprowadzać się będzie do powstrzymywania arabskiego pochodu na Europę (te frakcje w Hiszpanii nie znajdują się tam pewnie wyłącznie w celu uprawy ziemi i rozwijania architektury podczas turystycznego pobytu na tych ziemiach).

Doszukiwanie się więc poprawności politycznej w grze nolens volens historycznej jest dość ryzykowne.
No co najwyżej byłoby uzasadnione gdyby CA jako odpowiednik europejskich domów publicznych, państwom muzułmańskim dałoby... tu niech już każdy sobie dopowie :-D

chochlik20
29-11-2015, 14:50
Zwróć tylko uwagę, że też niepoprawny politycznie;). Jak będzie Afryka i Bliski Wschód, to zaraz pojawią się skargi na CA o gloryfikowanie niewolnictwa i zachęcanie do bicia Murzynów i Arabów:P
:rolleyes: aż dziw, że w Romie czy Medivalu 2 nie wywalili czegoś takiego jak targ niewolników, czy też punktów handlowych opartych na nich :rolleyes:

Gaeth I
29-11-2015, 15:26
No w sumie to w dzisiejszych czasach to dziwne, że w ogóle możemy wypowiadać wojnę Arabom :D :D :D

Gajusz Mariusz
29-11-2015, 21:54
Tym bardziej że to teraz wina tych co to im wypowiadają. ;D

Arroyo
29-11-2015, 21:59
Proszę zakończyć tę dyskusję na temat poprawności politycznej. To nie agora.

radekplug
06-01-2016, 19:48
Crative wypowiedziało się to jest pierwsza część z całej trylogi jaka ma być więc nie prędko doczekamy się serii historycznej narazie chcą się skupić na warhammer i przyszłych dlc już wiadomo że Bretonia jako flc i chaos jako dlc.

Arroyo
06-01-2016, 19:59
Jeszcze nie wiadomo, że Bretonnia będzie jako FLC. Jest to tylko plotka. Nawet, jeśli Louen Leoncoeur jest pokazany w filmiku to wcale nie oznacza, że od razu nam ich dadzą ;)

Proszę zatem o dowód - jakieś oficjalne stanowisko CA w tej sprawie.

Azradiel
06-01-2016, 21:07
Crative wypowiedziało się to jest pierwsza część z całej trylogi jaka ma być więc nie prędko doczekamy się serii historycznej narazie chcą się skupić na warhammer i przyszłych dlc już wiadomo że Bretonia jako flc i chaos jako dlc.

Chwila moment, skąd ta informacja? Z tego co ja pamiętam powiedzieli, że równolegle z warhammerem prowadzą pracę nad tytułem historycznym.

Memnon[pl]
06-01-2016, 22:37
Chwila moment, skąd ta informacja? Z tego co ja pamiętam powiedzieli, że równolegle z warhammerem prowadzą pracę nad tytułem historycznym.
Masz zle informacje.Alan w wywiadzie dla orga powiedzial ze dopiero sie zastanawiaja jaka ma byc kolejna historyczna czesc TW.Czyli jeszcze nawet nie zaczeli prac nad nowa historyczna czescia-ba nawet jescze nie wiedza co chca robic.

Azradiel
07-01-2016, 08:03
;380937']Masz zle informacje.Alan w wywiadzie dla orga powiedzial ze dopiero sie zastanawiaja jaka ma byc kolejna historyczna czesc TW.Czyli jeszcze nawet nie zaczeli prac nad nowa historyczna czescia-ba nawet jescze nie wiedza co chca robic.
To ciekawe, jak bedę miał czas to poszukam bo na filmikach z YT mówili co innego, czyli że mają dwa równolegle zespoły.

Edit: Na szybko znalazłem: http://www.pcgamer.com/historic-total-war-still-the-core-of-what-we-do-says-ca/




PC Gamer: You're developing historical Total War in parallel with Total War: Warhammer, with separate teams?

Mike Simpson: Yes. It's a completely separate team. The historic thread goes on uninterrupted.

radekplug
07-01-2016, 11:22
mają bo drugi to ludzie z relic a szczególnie ci co robili dwan war I i II przeszli do segi wraz licencją na dawny po tym jak sega je wykupiła od upadającego thq i śmiem twierdzić że tw warhammer robią oni i część ca a główny trzon ca dalej robi serie historyczne.

Arroyo
07-01-2016, 12:12
mają bo drugi to ludzie z relic a szczególnie ci co robili dwan war I i II przeszli do segi wraz licencją na dawny po tym jak sega je wykupiła od upadającego thq i śmiem twierdzić że tw warhammer robią oni i część ca a główny trzon ca dalej robi serie historyczne.
Mógłbyś jednak zadbać o ortografię? :rolleyes:
Wracając. Jak niby RelicTM miałoby robić TW: Warhammer, skoro Relic skupia się na Warhammer 40.000, a nie na Warhammer Fantasy? To 2 inne uniwersa.

Sara Temer
07-01-2016, 12:59
Powiem tak, wiemy, że Warhammera TW robi drugi zespół, tak więc prawdopodobnie na zmianę teraz będzie wychodzić historyczny TW i kolejna część Warha, czyli:
2016: Warhammer TW
2017: Historyczny TW
2018: Warhammer TW II
2019: Historyczny TW
2020: Warhammer TW III

Osobiście nie byłbym zadowolony, gdyby tak się stało, roczny cykl wydawniczy nie jest dla gry dobry, nawet jeśli robi ją kilka zespołów (o czym niedawno przekonał się Ubisoft, który przełożył premierę nowego AC na 2017 rok - jbc. to na razie niepotwierdzona informacja). Za tym, że będzie to roczny cykl wydawniczy przemawia fakt, że Warhammera dostajemy rok po Attili, zaś od Shoguna historyczne TW wychodziły co dwa dwa lata.

Ituriel32
07-01-2016, 13:02
Nie podoba mi się to co napisałeś. Bo ani w młotka, ani w historycznego sobie porządnie nie pogram.

Arroyo
07-01-2016, 18:24
No ja natomiast pół na pół. Dlaczego? Są dwa, a może i trzy powody, z czego jeden związany z multi:
1. Co jeśli mnie Warhammer, mimo, że kocham te uniwersum, nie wciągnie i druga gra też nie?
2. Co jeśli Warhammera kupię i nie będę mieć kasy na kolejną grę historyczną z TW?
3. Co jeśli event możliwy z Warhammera będzie się wahał? (Multiplayer)

Właśnie...

Seba Fallus III Wielki
07-01-2016, 18:24
Powiem tak, wiemy, że Warhammera TW robi drugi zespół, tak więc prawdopodobnie na zmianę teraz będzie wychodzić historyczny TW i kolejna część Warha, czyli:
2016: Warhammer TW
2017: Historyczny TW
2018: Warhammer TW II
2019: Historyczny TW
2020: Warhammer TW III

Osobiście nie byłbym zadowolony, gdyby tak się stało, roczny cykl wydawniczy nie jest dla gry dobry, nawet jeśli robi ją kilka zespołów (o czym niedawno przekonał się Ubisoft, który przełożył premierę nowego AC na 2017 rok - jbc. to na razie niepotwierdzona informacja). Za tym, że będzie to roczny cykl wydawniczy przemawia fakt, że Warhammera dostajemy rok po Attili, zaś od Shoguna historyczne TW wychodziły co dwa dwa lata.
Według mnie zawsze TW wychodziły co roku lub częściej : Shogun rok 2000
Shogun Mongol Invasion 2001
Medival 2002
Medival Viking Invasion 2003
Rome 2004
Rome Barbarian Invasion 2005
Rome Aleksander 2006
Medival 2 2006
Medival 2 Kingdoms 2007
i dopiero Empire wyszedł po 2 latach w 2009 i potem znowu
Napoleon 2010
Shogun 2 2011
Shogun 2 FotS 2012
Rome 2 2013
Attila 2014 ;)

Sara Temer
07-01-2016, 18:35
Sebo, liczysz dodatki, a ja pełnoprawne części. Dodatkowo Attila wyszedł w 2015, a nie 2014 :P Patrząc po pełnoprawnych częściach, to wygląda to tak:
2000: Shogun
2002: Medieval
2004: Rome
2006: Medieval II
2009: Empire
2010: Napoleon
2011: Shogun 2
2013: Rome II
2015: Attila
Tak więc mamy cykl dwu letni, nie licząc Napoleona, który tak naprawdę tylko łatał to co było źle w Empire i w którego osobiście grało mi się gorzej niż w Empire (mniej rozbudowany mi się wydawał), Attila niby też tylko łata Rome 2, ale wydaje się być bardziej rozbudowany ;)

Arroyo
07-01-2016, 18:37
Z tym, że ja uważam, że Attyla w porównaniu do Rome II to krok wstecz w bitwach - w Attyli te bitwy są jakieś szybkie... zbyt szybkie.

ananasek32
07-01-2016, 18:40
Dobrze mówi chłopak. Ja z reguły gram w Attilę, żeby się wyżyć, bo tak szybko się leją, że jedna głową za drugą leci [emoji3]

Sara Temer
07-01-2016, 18:40
Racja Arroyo, choć akurat bitwy to aspekt, który można naprawić zwyczajnie zmieniając statystyki = da się to naprawić w modach ;)

Bronti
08-01-2016, 17:44
http://forum.totalwar.org.pl/attachment.php?attachmentid=1334&stc=1

Mariusz Kozik narzekał na Facebooku, że musi malować dla CA arty w klimacie Młotka i napisał, że naciska na CA żeby następny tytuł był osadzony w realiach XVI - XVII wieku :)


Pewnie nie wpływu na to w jakich realiach będzie osadzony następny tytuł ale mimo to trzymam za niego kciuki

Nezahualcoyotl
08-01-2016, 17:52
Śmiało Kozik naciskaj tych CAmbałów bo my tutaj chcemy wreszcie nasz polski XVIIw. zagrać!

defensywnylow
08-01-2016, 20:12
I dostaniemy taką Husarie jak w Empire :D

Memnon[pl]
12-01-2016, 02:27
To ciekawe, jak bedę miał czas to poszukam bo na filmikach z YT mówili co innego, czyli że mają dwa równolegle zespoły.

Edit: Na szybko znalazłem: http://www.pcgamer.com/historic-total-war-still-the-core-of-what-we-do-says-ca/
Tak-masz racje ze sa dwa rozne zespoly-a patrzac na jakosc co drugiego TW to wydaje mie sie ze trzy:).
Jedank masz tutaj https://www.youtube.com/watch?v=sgxhODRCghw-przewin do 35 minuty.W 35 minucie Alan dokladnie mowi ze jeszcze nie pracuja nad historycznym TW-dopiero sie zastanawiaja co beda robic.

Azradiel
12-01-2016, 07:27
Sami nie wiedzą co robią ? :)
Jak dla mnie to powiedział, że pracują nad nowym historycznym tytułem już, tyle, że są w fazie projektowej, więc może te źródła nie są sprzeczne, po prostu może nie jest to praca w sensie kodowania.

chochlik20
12-01-2016, 07:44
Szczerze...
Zapewne trwają pracę nad historycznym TW, bo CA być może boi się klapy ze sprzedażą Młotka (mała popularność) i chce, aby nowy tytuł wyszedł w miarę szybko i był skierowany do starych fanów, którzy kupowali nowe historyczne odsłony.
Zgodzę się z Temerem, co do czasu, który jest, będzie pomiędzy kolejnymi odsłonami tyle, że mam nieodparte wrażenie, że seria w końcu się znudzi. Stare czasy w coraz to nowych odsłonach, jakieś dodatkowe nowości... i tak aż do?? Nie przeczę, że z wielka chęcią ujrzałbym bym nowego TW obsadzonego w czasach, które nie były jeszcze poruszane, ale dopiero za jakiś czas aż naprawdę będzie się go naprawdę mocno chciało. TW nie ma zbyt mocnej konkurencji na tym polu więc po, co ten pośpiech?

Henryk5pio
12-01-2016, 13:47
Masz rację chochliku, seria Total War nie ma nawet żadnej konkurencji na tym polu - patrząc po okresach historycznych. Gry Paradoxu mają jednak inną mechanikę, więc nie konkurują bezpośrednio ze sobą. A jeśli coś się przeje, to zawsze można zmienić teren zabawy i np. przenieść rozgrywkę na Daleki Wschód, gdzie główne skrzypce grałyby tamtejsze kraje, a europejskich potęg byłoby tylko kilka i to mimo wszystko słabszych na starcie :)

Remix
13-01-2016, 13:22
Dokładnie nie ma co się spieszyć z tworzeniem gier bo potem jest pełno bugów, słaba optymalizacja i gra wygląda jakby to była alfa... Nie wiem czy to dobry przykład ale patrząc na grę z innej beczki takiej jak Assassin's Creed Unity to aż się płakać chcę co Ubisoft zrobił z tym tytułem.

Volomir
15-02-2016, 17:18
Halo, może jakiś nowy temat - subforum? Bo CA wrzuciło zgadywajkę o nowej części historycznej ;) BORZE MAM NADZIEJE ZE TO W KONCU MEDEK3!!!!!!!!!!111111oneoneone

Asuryan
15-02-2016, 17:25
A co ma bór, czy inna puszcza do nadziei? :D A tak serio, to może dałbyś linka do tej zgadywanki?

Nezahualcoyotl
15-02-2016, 17:28
Wszystko jest tutaj:
https://forums.totalwar.com/discussion/168257/what-are-the-total-war-teams-working-on

Asuryan
15-02-2016, 17:34
Także wydaje się mi, że następny będzie Medieval 3. Oby tylko AI było lepsze niż w Wieku Karola Wielkiego.

Nezahualcoyotl
15-02-2016, 17:44
Znowu się zacznie Zgaduj-Zgadula poświęcona nowej odsłonie serii TW ale skoro już teraz pojawiają się wzmianki o niej przypuszczam że należy się jej spodziewać tuż po wakacjach gdyż kwiecień upłynie pod znakiem TW Warhammer a następnie kolejnym jego DLC i ewentualnym patchom.Chociaż skoro mamy do czynienia z oddzielnymi ekipami pracującymi nad określonymi produktami może coś otrzymamy jeszcze przed letnimi wojażami?
Oczywiście to będzie Medieval3 :devil:
Jednak coraz bardziej zaczynam się skłaniać ku opcji Renesansu jako epoki nigdy nie wziętej na warsztat przez CA.Dodatek AoC (testowanie jednostek średniowiecznych) w TW Attila oraz właśnie Warhammer (broń palna) mogą sugerować że tak się może stać ;)
A po za tym skoro mamy znów spamować poprzez nasze najbardziej wymarzone zachcianki to już lepiej założyć nowy temat i zrobić nawet jakąś sondę?

Memnon[pl]
15-02-2016, 18:04
Na nowa odslone trzeba bedzie czekac dlugo-tak przynajmniej jest napisane.Czyli napewno gra nie wyjdzie w tym roku-przeciez jeszcze musza skosic kase za mase DLC do Warhhamera;)

nazgool
16-02-2016, 06:23
Warhammer ma wyjść w 3 dużych częściach w które będzie można grać albo osobno albo posiadając wcześniejsze części jako całość. DLC pod ten tytuł to inna para kaloszy.
W każdym razie WTW będzie trochę dłuższym projektem niż standardowy total war więc nowy historyczny tytuł wypuszczą zapewne niezależnie od Warhammera i jego dlcków. Co do nowej gry to pewnie zrobią medka 3, a jako samodzielny dodatek przedstawią okres renesansu.

Ikam
16-03-2016, 17:13
Jeżeli zrobią Total Wara o XVI-XVII wieku to już mnie mają. Kupuję nawet w przedsprzedaży :D
To jest po prostu mój ulubiony okres. Na Medka 3 przyjdzie jeszcze czas :)
Zapomiałbym jeszcze się przywitać. Bardzo się cieszę ze będę mógł się teraz tutaj udzielać

Wysłane z mojego HTC Desire 310 przy użyciu Tapatalka

szyszuPL
17-03-2016, 19:18
Medieval 3, wiedzą że z tego polecą im grube hajsy. Na myśl dzielenia średniowiecza na dlc "wczesne" i "późne" średniowiecze ślinka im cieknie. Oczywiście nie zapomną dać dlc z krwią i możliwością budowania koszar, nowe twarze, kraje, nowy quest dla lorda, dlc dodające machiny oblężnicze..... Ludzie musimy im pokazać że się nie damy dmuchać. Na zachodzie już zaczeli, widać to po zaminusowanych filmach na Youtubie... plus jest taki że jest szansa że nowy medek wyjdzie właśnie pod koniec tego roku, lub w 1 kwartale 2017

Jsatrzab
17-03-2016, 22:01
Jedyny "Medek" jaki ma szanse wyjść pod koniec tego roku, lub na początku przyszłego to Medieval Kingdoms TW (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?696447-Medieval-Kingdoms-Total-War-General-Overview), czyli mod do Attyli. Nowego historycznego TW bym się przed jesienią 2017 a nawet 2018 nie spodziewał. Raczej nie wydadzą dwóch gier w ciągu jednego roku, a kolejne części Warhammera mają wychodzić chyba co rok.

Seba Fallus III Wielki
17-03-2016, 22:36
Już wielokrotnie powtarzali że osobny team pracuje nad Warhammerem i nad kolejnym historycznym total war'em. A niewielkie zmniejszenie częstotliwości wydawania gier daje nadzieje na dopracowane produkcje. :D

Jsatrzab
18-03-2016, 00:13
Tutaj nie chodzi o team i możliwość zrobienia gry, chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. Wydając dwie gry w jednym roku, nie dość, że ponosisz dużo większe wydatki. To biorąc pod uwagę, jak podobne do siebie są wszystkie Total Wary i jak wąskie jest ich grono odbiorców, zmniejszasz sumaryczną sprzedaż obu tytułów. Wydając grę regularnie co roku, nie dość że nie stwarzasz sobie konkurencji, to jeszcze masz regularne przychody (zakładając że gra się uda) i firma dobrze sobie radzi na giełdzie.

Ituriel32
18-03-2016, 08:24
Wszystko zależy głównie od tego jak sprzeda się młotek.
a) słabo - to szybciej dostaniemy historyczny tw.
b) dobrze - to raczej na nim się wtedy skupią.

Przy czym są też inne czynniki np. ogólna kondycja SAGA.

Dla mnie to obojętne bo ja i tak raczej kupiłbym wszystko.

royal1410
18-03-2016, 08:36
Medek 3 najprawdopodobniej będzie kolejnym historycznym. Dla mnie, w Medku 3 najważniejsze, aby występowały frakcje grywalne zakonów rycerskich, bez tego nie będzie klimatu średniowiecza, bo pozostałe frakcje istnieją ( odgrywając coraz większą rolę) w wiekach pózniejszych, z zakonami przeciwnie, po średniowieczu tracą swoją rację bytu.

Lwie Serce
18-03-2016, 12:35
Znowu dadzą Templariuszy, Joannitów, Krzyżaków, Santiago i tyle z tych zakonów. Na 90% oleją Lazarytów, Bożogrobców, Avis czy Alcantara. Statystyki jednostek znając życie też będą takie że ciężka jazda nie będzie potrafiła pokonać włóczników frontalną szarżą, więc nie rozumiem po co nastawiać się na kolejnego Medievala ;D O, i zapomniałem o toporach jako oreżu, który znakomicie przebija zbroje, no przecież :D

Seba Fallus III Wielki
18-03-2016, 17:26
W medivalu 2 kawaleria nie mogła pokonać włóczników? Przecież był to ten sam silnik co w rome ?

Arroyo
18-03-2016, 17:32
Dziwne, bo ja rozbijałem konnymi włóczników bez problemu. Ale to nieważne, bo to temat o tym, co będzie po Warhammerze. :) A co po nim będzie? Pewno duży dodatek do Warha z Lustrią, Nowym Światem, Elfami i Jaszczuroludźmi, następnie kolejny duży dodatek z Południowymi Ziemiami, Górami Lamentu i (może) Cathay'em, czyli Skaveni, Królowie Grobowców, Królestwo Ogrów i może Legion z Pustkowi Azhorg. W międzyczasie coś historycznego. Choć już Warhammer mnie bardziej... "rajcuje" ;)

Jan z Czarnolasu
19-03-2016, 15:03
Co może nam zaoferować Medieval III Total War czego nie zaoferowały nam poprzednie gry?

Lepszą grafikę...

STW zapoczątkował serię.
RTW dał nam nową mapę kampanii, grafikę 3D i bogactwo jednostek.
MTW II udoskonalił rozwiązania z poprzedniej części i stał się doskonałą podstawą pod liczne mody.
ETW dał nam bitwy morskie i proch strzelniczy.
NTW udoskonalił to co wyżej i dał kampanię online implementowaną także w patchu do ETW.
STW II to ukłon w stronę poczatku serii, klimatyczna i dobrze wykonana gra, która wraz z dodatkiem dała frajdę rozgrywania bitew przy pomocy pierwszych pancerników czy wspierania swoich żołnierzy nowoczesną artylerią i bronią maszynową.

Prawdę mówiąc ani Rome II Total War ani ATW nic szczególnego nam nie zaoferowały.

Dopiero WTW będzie kolejną interesującą koncepcją. Nowe fantastyczne realia, magia, mnóstwo unikatowych jednostek, klimat... to będzie coś.

Pytanie brzmi - co da nam MTW III? Nic... może to być coś ciekawego dla tych, którzy nie grali w pozostałe części serii.

Jeśli seria ma się rozwijać to powinna:
1) Poruszać nowe okresy historyczne.
2) Opisywać je w mikroskali - ograniczając czas i miejsce konfliktu, ale za to przedstawiając go w sposób możliwie szczegółowy, wprowadzać nowe mechaniki.

Rozwijając pkt 1) dla mnie oczywistą drogą, którą powinni pójść to XVII wiek - Europa wówczas kipiała od konfliktów. Ten okres mógłby wnieść do serii coś nowego i jednocześnie być podstawą do fajnych DLC.

Np. po wydaniu gry przedstawiającej całą Europę i dającej możliwość rozgrywki na przestrzeni powiedzmy 100 lat, można byłoby pokusić się o DLC o konkretnych wojnach albo państwach np. o wojnie trzydziestoletniej, o obronie RON przed sąsiadami itd.

Seba Fallus III Wielki
19-03-2016, 15:14
Jeżeli najbardziej różnorodna i wyrównana gama jednostek i grywalnych frakcji , dobra w końcu działająca dyplomacja ,nowy system rozbudowy prowincji, rekrutacji wojsk, przemarszów, polityki wewnętrznej,eventy gdzie podejmujemy decyzje, tradycje wojskowe, umiejętności jednostek i wodzów, agenci itd itp, to nic, to nie wiem czego ty oczekujesz:rolleyes:

Arroyo
19-03-2016, 15:16
Prawdę mówiąc ani Rome II Total War ani ATW nic szczególnego nam nie zaoferowały.
Mów za siebie, mi się podobają te okresy historyczne, poza tym dużo nowości wprowadziły obie gry. Oczekujesz zbyt wiele wg mnie.

Nezahualcoyotl
19-03-2016, 15:25
Dopiero WTW będzie kolejną interesującą koncepcją. Nowe fantastyczne realia, magia, mnóstwo unikatowych jednostek, klimat... to będzie coś.

Wszystko to już było w "King Arthur":

0EKqpfaDbF4



Np. po wydaniu gry przedstawiającej całą Europę i dającej możliwość rozgrywki na przestrzeni powiedzmy 100 lat, można byłoby pokusić się o DLC o konkretnych wojnach albo państwach np. o wojnie trzydziestoletniej, o obronie RON przed sąsiadami itd.

Samo Średniowiecze (jesli założymy że nastepny będzie Medieval3) daje nam również ogromny wachlarz możliwości do produkcji DLC i nabijania kasy:Krucjaty,Rekonkwista,Wojna 100 letnia,Inwazja mongolska,Związek Szwajcarski,ekspansja Zakonu Krzyżackiego lub Imperium Osmańskiego-to z tych że tak powiem najbardziej znanych a jesli zagadnienie rozszerzyć o wydarzenia o szczeblu krajowym mamy kolejne pakiety dodatków.
Na przykładzie naszego kraju np:konflikty z Świętym Cesarstwem Rzymskim,Rozbicie dzielnicowe,Konflikty z Krzyżakami(Wielka Wojna,Wojna trzynastoletnia),etc...Temat moim zdaniem rzeka.

Arroyo
19-03-2016, 15:26
Wszystko to już było w "King Arthur":

0EKqpfaDbF4

Ale było słabo wykonane. Grałem w dwójkę i mimo, że fajna różnorodność nacji, to jednak brakuje takiej, jaką mamy w Warhammerze - Jaszczuroludzie, Szczuroludzie, Demony etc.

Nezahualcoyotl
19-03-2016, 15:50
Dla mnie obydwie gry to terra incognita gdyż gatunek fantasy lubię ale jedynie pod postacią książek lub filmów.Kiedyś w latach szczenięcych się pogrywało ze znajomymi w "Magię i Miecz" oraz jej podobne klimatycznie gry zamieszczane na łamach czasopisma "Razem" ale na tym koniec.Acha był jeszcze "Dreszcz":evil:.Graficznie Warhammer wygląda zachęcająco ze względu na wielkie zróżnicowanie poszczególnych frakcji którego tak brakuje w "historycznych" TW ale myslę że jednak zachowam postawę obojętną wobec tego produktu tak jak to miało miejsce tuż po nabyciu TW Empire.

Arroyo
19-03-2016, 15:52
Dla mnie obydwie gry to terra incognita gdyż gatunek fantasy lubię ale jedynie pod postacią książek lub filmów.Kiedyś w latach szczenięcych się pogrywało ze znajomymi w "Magię i Miecz" oraz jej podobne klimatycznie gry zamieszczane na łamach czasopisma "Razem" ale na tym koniec.Acha był jeszcze "Dreszcz":evil:.Graficznie Warhammer wygląda zachęcająco ze względu na wielkie zróżnicowanie poszczególnych frakcji którego tak brakuje w "historycznych" TW ale myslę że jednak zachowam postawę obojętną wobec tego produktu tak jak to miało miejsce tuż po nabyciu TW Empire.
Raczej zmienisz zdanie po wydaniu dodatku z Jaszczuroludźmi. Oto, dlaczego:
http://vignette2.wikia.nocookie.net/warhammerfantasybattle/images/0/07/Lizardmen_temple-pyramid.png/revision/latest?cb=20131106194657

Nezahualcoyotl
19-03-2016, 15:56
Raczej zmienisz zdanie po wydaniu dodatku z Jaszczuroludźmi. Oto, dlaczego:
http://vignette2.wikia.nocookie.net/warhammerfantasybattle/images/0/07/Lizardmen_temple-pyramid.png/revision/latest?cb=20131106194657

Świątynie wzniesione na wzór prekolumbijskich (Tikal jakby nie patrzeć) nawet z lekkimi motywami Quetzalcoatla to troche za mało ;).

http://i64.tinypic.com/4iovio.jpg

Arroyo
19-03-2016, 15:57
Świątynie wzniesione na wzór prekolumbijskich (Tikal jakby nie patrzeć) nawet z lekkimi motywami Quetzalcoatla to troche za mało ;).
Cała rasa Jaszczuroludzi wzorowana jest na Majach, Aztekach i Inkach.

Nezahualcoyotl
19-03-2016, 16:01
Cała rasa Jaszczuroludzi wzorowana jest na Majach, Aztekach i Inkach.
Oj to wielki dysonans kulturowy,mitologiczny,społeczny oraz militarny musi panować w tej rasie :confused:.

Arroyo
19-03-2016, 16:03
Prawie, ale spokojnie, wkrótce będzie losowanie do omawianych kolejnych ras to sobie zagłosujesz na Jaszczury i zobaczysz, w co oni wierzą etc. Wróćmy jednak do tematu.

Hannibal Barkas
19-04-2016, 12:36
renesans Total war, gdzie jesteś?

Kasquit
26-04-2016, 20:43
Chciałbym Śródziemie, ale zawzięte-konserwatywne Tolkien Estate się raczej za nic nie zgodzi... :(

Sara Temer
26-04-2016, 20:52
Śródziemie mogłoby być dobre, choć znając CA to wymagałoby długiego naprawiania przez moderów by dorównało modowi Third Age. Jednak tak czy siak prawa do gier w uniwersum Tolkiena ma WB, a raczej Sega i WB się nie dogadają :/

Kasquit
26-04-2016, 21:02
Śródziemie mogłoby być dobre, choć znając CA to wymagałoby długiego naprawiania przez moderów by dorównało modowi Third Age. Jednak tak czy siak prawa do gier w uniwersum Tolkiena ma WB, a raczej Sega i WB się nie dogadają :/

Wiesz, że Games Workshop posiada swojego bitewniaka w świecie Śródziemia? :D
https://www.games-workshop.com/en-PL/The-Hobbit

Sara Temer
26-04-2016, 21:04
Owszem, ma, ale to bitewniak. Kiedy mówiłem, że prawa do gier ma WB, miałem na myśli gry video ;)

Kasquit
26-04-2016, 21:07
Owszem, ma, ale to bitewniak. Kiedy mówiłem, że prawa do gier ma WB, miałem na myśli gry video ;)

A ja myślałem, że o grach w Śródziemiu to oni decydują:
https://en.wikipedia.org/wiki/Middle-earth_Enterprises
http://www.middleearth.com

Sara Temer
26-04-2016, 21:13
No tak, tylko obecnie licencja jest udzielona WB ;)
Poza tym, tak teraz pomyślałem, Monolithowi (studio które zrobiło ostatnią grę w Śródziemiu) całkiem nieźle wyszło podpatrzenie mechanik od Assassynów i Batmanów. Może to samo zrobią z Total Warami? Wtedy będziemy mieć Śródziemie: Total War, tylko pod inną nazwą :P

Kasquit
26-04-2016, 21:15
Czyli tylko WB i firmy od niego zależne mają prawa?

Sara Temer
26-04-2016, 21:20
Jest jeszcze jeden producent, który ma licencję na WP: MMO i wydaje on Lord of the Rings: Online, a poza tym tak, obecnie tylko WB może robić gry w Śródziemiu.

Kasquit
26-04-2016, 21:22
Jest jeszcze jeden producent, który ma licencję na WP: MMO i wydaje on Lord of the Rings: Online, a poza tym tak, obecnie tylko WB może robić gry w Śródziemiu.

Ale zara, Warner Bros. wykorzystał Xenomorpha w Mortal Kombat (twór FB).
A prawa ma SEGA...
Ale to z nie SEGĄ się dogadywali, prawda?

Sara Temer
26-04-2016, 21:33
A to nie wiem, nie orientuję się jak licencyjnie stoi Mortal Kombat i Ksenomorfy :F

Kasquit
01-05-2016, 10:15
Może niech ktoś zrobi petycję do Tolkien Estate? :D

Krwawy_Baron
08-05-2016, 19:46
Oczywiście mam nadzieję, że wyjdzie Total War: Medieval III a po nim Total War renesansowo/barokowy no ale tak się zastanawiam czy wojna polsko-bolszewicka (a przy okazji i wojna domowa w Rosji) nie byłaby dobrym materiałem na Total Wara. Wiem, że na zachodzie ten konflikt jest postrzegany z równie wielkim zainteresowaniem co współczesne rebelie Tuaregów w Mali i raczej nie ma szans na jego realizację, no ale:
-lotnictwo było wykorzystywane na niewielką skalę, więc znika problem co począć z masami "latadeł" - a pojedyncze samoloty działałyby podobnie jak żyrokoptery w Warhammerze
-nie ma konieczności robienia jednostek morskich
-była to chyba ostatnia wojna, którą można nazwać "Wojną kawaleryjską" - co prawda kawaleria była w masowym użyciu jeszcze w 1939 (kampania wrześniowa czy walki rosyjsko-japońskie w Mongolii, no ale to już konflikty z innej bajki). Zresztą była to wojna dosyć mobilna jak na ówczesne standardy, dzięki czemu byłoby co robić na mapie strategicznej - zwłaszcza jeżeli porównamy ją z I Wojną światową (choć ówczesne walki na Bliskim wschodzie podczas I WŚ także łapałyby się jeszcze pod mechanikę serii)
-ciekawie można by zaprezentować rozwój komunizmu i socjalizmu oraz wiążące się z nimi rozruchy wewnętrzne (u sowietów analogicznie działaliby zwolennicy "Białogwardzistów" i nierosyjskie nacjonalizmy)

Problemem byłyby oczywiście formacje piesze, bo to nie jest już ani Empire czy Napoleon z szykiem liniowym, ani też "naparzanka na miecze" z czasów przed bronią palną - ale to można by chyba spróbować jakoś przeorganizować.

Azradiel
23-05-2016, 14:34
Nie było jakiś nowych przecieków na temat tego jaki będzie następny historyczny TW? Jaram się, że już jutro zagram w Warhammera, ale nie mogę się doczekać też historycznej odsłony. Najchętniej chyba widział bym obecnie coś w okolicach XVII wieku.

Jan z Czarnolasu
23-05-2016, 19:43
Co będzie po Warhammer?

To proste.

Śródziemie :)

Nezahualcoyotl
23-05-2016, 19:49
Chyba jako mod gdyż prawa autorskie uniwersum J.R.R.Tolkiena wysoko się cenią.

Bartolomeo
23-05-2016, 20:04
Optymistycznie myśląc to Medek 3 , wydaje mi się ze Aoc było swoistym badaniem gruntu.Ale to oczywiście spekulacje. W sumie z Młotkiem mnie zaskoczyli to może z kolejną odsłoną też tak będzie. Najbardziej chyba chciałbym pograć Husarią jak pewnie wszyscy tutaj .Temat Warhammera przeglądam pobieżnie ale wychwycilem info ze nie dobrze sie dzieje z oblężeniami.Już w R2 było z tym słabo, choc w S2 też niebylo to super rozwiązane ( samurajowie wspinajacy sie na mury bez drabin ) To jednak były w miarę ciekawe i dynamiczne. Attyli bylo znowu troszkę lepiej, choć nie wiem na ile to zasługa patchy a na ile modów. Kolejna odsłona musi być na nowym silniku , ile jeszcze będą męczyc tego Warscapa ?Szumnie zapowiadany dx12 niosący lepsza wydajność na slabszych procesorach nie zostanie zaimplementowany na dzień premiery tak jak mówili. Żeby w pełni wykorzystać możliwości nowego apu musieliby napisać kod od zera , a tak to będzie stary silnik z protezą Dx12.Nie zależnie od tego jakie ramy czasowe obejmie nowa odsłona, bardzo bym chciał zeby w końcu zrobili nowy silnik, z dobrym Ai i dzialajacymi oblężeniami.

KLAssurbanipal
26-05-2016, 12:59
Oczywiście mam nadzieję, że wyjdzie Total War: Medieval III a po nim Total War renesansowo/barokowy no ale tak się zastanawiam czy wojna polsko-bolszewicka (a przy okazji i wojna domowa w Rosji) nie byłaby dobrym materiałem na Total Wara. Wiem, że na zachodzie ten konflikt jest postrzegany z równie wielkim zainteresowaniem co współczesne rebelie Tuaregów w Mali i raczej nie ma szans na jego realizację, no ale:
-lotnictwo było wykorzystywane na niewielką skalę, więc znika problem co począć z masami "latadeł" - a pojedyncze samoloty działałyby podobnie jak żyrokoptery w Warhammerze
-nie ma konieczności robienia jednostek morskich
-była to chyba ostatnia wojna, którą można nazwać "Wojną kawaleryjską" - co prawda kawaleria była w masowym użyciu jeszcze w 1939 (kampania wrześniowa czy walki rosyjsko-japońskie w Mongolii, no ale to już konflikty z innej bajki). Zresztą była to wojna dosyć mobilna jak na ówczesne standardy, dzięki czemu byłoby co robić na mapie strategicznej - zwłaszcza jeżeli porównamy ją z I Wojną światową (choć ówczesne walki na Bliskim wschodzie podczas I WŚ także łapałyby się jeszcze pod mechanikę serii)
-ciekawie można by zaprezentować rozwój komunizmu i socjalizmu oraz wiążące się z nimi rozruchy wewnętrzne (u sowietów analogicznie działaliby zwolennicy "Białogwardzistów" i nierosyjskie nacjonalizmy)

Problemem byłyby oczywiście formacje piesze, bo to nie jest już ani Empire czy Napoleon z szykiem liniowym, ani też "naparzanka na miecze" z czasów przed bronią palną - ale to można by chyba spróbować jakoś przeorganizować.


Temat jest zbyt wąski, podobnie jak wiele innych wojen. Dwie strony konfliktu z pomocą innych państw. Total War to seria gdzie walczą ze sobą różne, mocno zróżnicowane frakcje. Temat I wś byłby tu bardziej pasujący. Nigdy nie zrobią gry z dwoma stronami konfliktu jak wojna polsko-bolszewicka, rewolucja bolszewicka czy temat znany na świecie jak wojna secesyjna. Trzeba się spodziewać gier ogólnych tam gdzie może być sporo frakcji. WOjna 30-letnia jest już materiałem na TW zblizonym do Napoleona - sporo frakcji, zwłaszcza neimieckich czy włoskich.

Caothri
26-05-2016, 18:04
Podejrzewam, że naprawdę nie prędko zobaczycie kolejną odsłonę historycznego total war.

Dlaczego? Bo twórcy zapowiedzieli, że mają być trzy części Warhammera które mają się jakoś łączyć w jedną wielką grę co oznacza, że będą je robić jedna po drugiej zanim silnik gry stanie się zbyt stary itd.

A do tego (ponoć) pracują także nad Total War Arena.

Bartolomeo
26-05-2016, 18:15
PONOĆ juz pracują nad historycznym ;)

Caothri
26-05-2016, 18:28
@UP: Ale to chyba chodzi o TW: Arena, czyli Total War'ową grę MOBA...
Jakby nie patrzeć jest ona w historycznych realiach.


Na pewno nie pracują teraz nad nową dużą grą z kampanią singleplayer bo okroili, a może nawet wstrzymali tymczasowo pracę nad Areną i zdjęli możliwość grania w nią aby skupić się na Warhemmerze przed jego premierą.
Więc gdzie by mieli jeszcze ludzi i zasoby aby jeszcze trzecią grą się zajmować? Skoro nawet dwoma nie dają radę i muszą ograniczać prace nad jedną z nich...

royal1410
26-05-2016, 18:35
Jak to nie mogą zrobić wojny secesyjnej- chociażby jako dodatek do XIX w wojen europejskich. Ja widzę takie frakcje: Anglia, Turcja, Prusy, Austria, Rosja, USA, Meksyk- podstawka, czasy wojny Krymskiej (1853-1856), dodatki: Wiosna ludów- frakcje: Włochy, Polska, Węgry, Prusy, Austria, Rosja; Wojna Secesyjna- frakcje: Północ, Południe, Meksyk, Francja, Anglia;

Nezahualcoyotl
26-05-2016, 18:39
Podejrzewam, że naprawdę nie prędko zobaczycie kolejną odsłonę historycznego total war.
Dlaczego? Bo twórcy zapowiedzieli, że mają być trzy części Warhammera które mają się jakoś łączyć w jedną wielką grę co oznacza, że będą je robić jedna po drugiej zanim silnik gry stanie się zbyt stary itd.
A do tego (ponoć) pracują także nad Total War Arena.

Są dwie ekipy TW.Jedna właśnie skupiona na pracy nad Warhammer a druga tradycyjnym TW.

Bartolomeo
26-05-2016, 18:39
Podejrzewam, że naprawdę nie prędko zobaczycie kolejną odsłonę historycznego total war.

Dlaczego? Bo twórcy zapowiedzieli, że mają być trzy części Warhammera które mają się jakoś łączyć w jedną wielką grę co oznacza, że będą je robić jedna po drugiej zanim silnik gry stanie się zbyt stary itd.

A do tego (ponoć) pracują także nad Total War Arena.

http://news.softpedia.com/news/the-creative-assembly-working-on-mysterious-historical-total-war-500450.shtml

Caothri
26-05-2016, 19:11
Screen który jest w tym newsie co zalinkowałeś pochodzi z Total War Attila...

A twórcy na pewno nie pracują teraz nad nowym historycznym total war tylko może najwyżej się zaczynają za to powoli zabierać, bo nie starcza im ludzi aby pracować nad dwoma grami naraz (Warhammer przed premierą i Arena) i muszą ograniczać i wstrzymywać pracę nad jedną grą (Arena) by skupić się na drugiej, a wy twierdzicie, ze jeszcze niby w tym samym czasie trzecią tworzą? Taaa... jeśli już to ta trzecia leży odłogiem i czeka na swoją kolej.

Nezahualcoyotl
26-05-2016, 19:19
Dokładniej to jest obecnie aż pięć projektów TW:


So with that said, what are we currently working on?


Arena Team – Total War: ARENA
Game Director - Gabor Beressy
ARENA is our free-to-play massed battle strategy game, and has currently finished a phase of Closed Beta testing (which you can read more about here: blog.totalwararena.com/2016/02/18/end-of-closed-beta-test/ (http:). With thousands of TW fans already helping the team test balance, map design and progression, you can register your interest too if you haven’t already by signing up here: www.totalwar.com/arena (http:) . It’s been a real experience for the team so far, and player feedback has been enormously important in defining the ongoing development of the title. Right now the team have taken the game offline to help implement some big changes and feature additions to bring the title closer to Open Beta. Stay tuned to the forums, the dedicatedTotal War: ARENA Facebook page (http://www.facebook.com/TotalWarArena) and Twitter (https://twitter.com/totalwararena) for more news on when the game will be back live.

Kingdom Team – Total War Battles: KINGDOM
Game Director - Renaud Charpentier
The Total War for everyone, everywhere; this is TW redesigned as a mobile, cross-platform game for Tablets, phones and Mac and PC. The team behind the award-winning 2012’s Total War Battles: SHOGUN is currently Open Beta testing this free to play follow-up that combines persistent world realm-building with quick-fire tactical battles. You can try it out yourself on PC, by downloading it from Steam now (http://store.steampowered.com/app/300080/). We are releasing this game on iOS, Android and PC worldwide on the 24th March 2016.

Historical Team – Unannounced Total War Title
Game Director - Janos Gaspar
This team most recently released Total War: ATTILA in February 2015, which went on to become our best-selling ever follow-up title. Since that game was finalised for manufacture at the end of 2014, they’ve primarily been in the early pre-production stages of our next historically-based major release. That involves planning, scheduling and researching the period, art styles and technology we want to put into the game. They’ve recently started prototyping some feature ideas and that will be the next stage of development that will keep them busy for now. It will be some time before we reveal this title. It will be huge, it will be historic. It will not be soon. It is not worth asking any more questions about it https://forums.totalwar.com/resources/emoji/wink.png

New Content Team – Total War: WARHAMMER DLC and Free-LC
Game Director - Jack Lusted
After a very busy couple of years making content for ROME II and ATTILA, and having most recently released Age of Charlemagne and the Slavic Nations, the New Content team has moved on to support WARHAMMER DLC and Free content. As we announced when we first revealed the game, Total War: WARHAMMER will be supported by a programme of free and paid for content alongside the three games that will make up this epic trilogy. The first of these will be the Chaos Warriors, who will arrive day one with the game and be free for anyone pre-ordering through select retailers. Otherwise the first major DLC expansion is taking up the majority of this team's time at the moment.

Warhammer Team –Total War: WARHAMMER
Game Director - Ian Roxburgh
The fantasy Total War, based on the legendary table-top wargame from Games Workshop. Having been in production since 2012, this team is working ferociously on last few months of work as the first game in the trilogy gets ready for manufacture and stamping onto discs. There’s also a lot of excitement in the team at the moment as we get ready for the next round of press and community impressions as previews and, of course, reviews get closer and closer…

https://forums.totalwar.com/discussion/168257/what-are-the-total-war-teams-working-on-updated-18-03-16

Jednak Ty jak widać wiesz lepiej od wszystkich włącznie z ekipą TW :P

Bartolomeo
26-05-2016, 19:21
Screen jest z Attyli bo narazie to tajemnica co to za tytuł.Ten link to pierwszy z brzegu jaki znalazłem, pewnie jest więcej stron z tym info.
Pracujesz w CA ze wiesz jaką mają moc przerobową i jak sytuacja przedstawia się w dziale kadr?

Caothri
27-05-2016, 09:14
Nie, ale obserwuje sytuacje.

Total War Kingdoms już dawno wyszło, wiec już nad nim nie pracują, po za bieżącym kontrolowaniem gry, co nie wymaga wielu pracowników.

Prace nad Areną leżą, a przynajmniej leżały bez żadnych wieści i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały wyraźnie na to iż przerzucono część lub większość ludzi pracujących nad Areną do pracy na Warhammerem aby wyrobić się z nim przed premierą.

I 4 nie 5, bo dwa razy Warhammerowe rzeczy są w tym cytacie...

Arroyo
27-05-2016, 09:19
Nie, ale obserwuje sytuacje.

Total War Kingdoms już dawno wyszło, wiec już nad nim nie pracują, po za bieżącym kontrolowaniem gry, co nie wymaga wielu pracowników.

Prace nad Areną leżą, a przynajmniej leżały bez żadnych wieści i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały wyraźnie na to iż przerzucono część lub większość ludzi pracujących nad Areną do pracy na Warhammerem aby wyrobić się z nim przed premierą.

I 4 nie 5, bo dwa razy Warhammerowe rzeczy są w tym cytacie...
5 - czytanie ze zrozumieniem się kłania. Ekipa Lusteda robi DLC i FLC do Warha, a ekipa Roxburgha robi patche do Warhammer TW i późniejsze samodzielne dodatki.

Caothri
27-05-2016, 10:16
Ekipa Lusteda robi DLC i FLC do Warha, a (...)

A Ty znowu zaczynasz o tych DLC? Miałeś już o tym nie gadać :mrgreen:

Arroyo
27-05-2016, 10:37
Tyle, że dyskutowanie o tym, czy polityka DLC jest zła jest dla mnie jedynie tematem kojarzonym z tabu. To, kto odpowiada za DLC to już inna sprawa. ;) Poza tym jak mówiłem - czytanie ze zrozumieniem się kłania.

KLAssurbanipal
28-05-2016, 10:59
Jak to nie mogą zrobić wojny secesyjnej- chociażby jako dodatek do XIX w wojen europejskich. Ja widzę takie frakcje: Anglia, Turcja, Prusy, Austria, Rosja, USA, Meksyk- podstawka, czasy wojny Krymskiej (1853-1856), dodatki: Wiosna ludów- frakcje: Włochy, Polska, Węgry, Prusy, Austria, Rosja; Wojna Secesyjna- frakcje: Północ, Południe, Meksyk, Francja, Anglia;

Wojna secesyjna - dwie strony konfliktu, a udział innych państw był znikomy. Bitwy i kampanie toczyły się w USA. Poza małymi kontyngentami walczyli w 99% żołnierze amerykańscy. Dawanie Anglii, Francji itp. w wojnie secesyjnej jako frakcje równorzędne z USA wypacza sens tej wojny i nie ma z nią wspólnego. Z tego powodu nie dali w DLC wojna peloponeska Italii, a w kampanii Belizariusza i Karola Wielkiego - całego Bizancjum, bo wypaczyłoby to sens tych DLC skupionych na konkretnym wydarzeniu czy postaci.
Wojna krymska temat bardziej szeroki i wiecej nacji, ale TW nie toczy się nigdy w czasie jednej wojny (DLC tak, o czym poniżej).
Wiosna Ludów? Przecież to były wewnętrzne przewroty, a nie wojny pomiędzy państwami. Na 100% tego nie będzie bo nie ma nic wspólnego z ideą Total War.
Poza tym CA nigdy nie robi gry obejmującej jednej wojny. Jest duży okres i wiele frakcji. Co najwyżej wojna secesyjna, czy krymska mogą być w DLC do ogólnej gry z XIX wieku.
CA robi gry obejmujące duży okres, wiele stron konfliktu jak np. epoka napoleońska, okres podbojów rzymskich, walki o szogunat itp. Nie wypuszcza samodzielnych gier np. wojny punickie, czy kampania Napoleona we Włoszech. To wypuszcza jako mniejsze kampanie lub DLC.

royal1410
28-05-2016, 13:52
Był znikomy, ale też był znikomy udział Anglii i Francji w kolonizacji Nowego Świata w czasach podbojów Corteza, a byli w Kingdomsach. Po za tym, w pewnym okresie tylko nieporozumienia między nimi uratowały Północ przed interwencją.Jest jeszcze Meksyk który z chęcią chciałby odzyskać Texas. Przecież napisałem, że podstawką były wojny Krymskie, dużą ilością frakcji. Epoka napoleońska długim okresem czasów przecież trwała tylko 12 lat.

Azradiel
28-05-2016, 14:06
Wydaje mi sie, ze na wojnę secesyjną itp raczej niewielkie szanse. O ile nie zrobią jakiejś naprawdę egzotycznej tematyki to obstawia Medieval 3 albo wojnę trzydziestoletnią.

grimex
28-05-2016, 15:09
Ja bym pogral w nowego Empire. Byl na niego wielki hejt ale u mnie na steamie to wlasnie na nim nabilem najwiecej godzin. Kampanie amerykanami badz indianami ahh dobre wspomnienia :d
Albo nowy shogun. W dwojce najbardziej irytowaly mnie oblezenia. Samurajowie wspinajacy sie po sznurach to tak srednio wygladalo xd

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

royal1410
29-05-2016, 12:58
Moim zdaniem w Empire strasznie zwalono system morale, ale mapa najlepsza ze wszystkich TW w jakich grałem. Dalej uważam,że mogliby zrobić takiego Napoleona w czasach wojny secesyjnej np. Robert Lee:Total War. Ach jak bym chciał w końcu spuścić lanie Jankesom...

Azradiel
30-05-2016, 11:19
Moim zdaniem w Empire strasznie zwalono system morale, ale mapa najlepsza ze wszystkich TW w jakich grałem. Dalej uważam,że mogliby zrobić takiego Napoleona w czasach wojny secesyjnej np. Robert Lee:Total War. Ach jak bym chciał w końcu spuścić lanie Jankesom...

To było by wspaniałe DLC/kampania moim zdaniem zdaniem do "Empire 2"

royal1410
31-05-2016, 08:29
Nie choćby dla Amerykańców mogliby zrobić, cały temat o wojnie secesyjnej- mogliby by wydać choćby tylko w wersji angielskiej i tak bym kupił. Ja widzę to tak: podstawka- Abraham Lincoln:TW; LL USA: Abraham Lincoln, U.S.Grant; CSA: Jeff Davis, R.E.Lee. Bohaterowie/Agenci USA: zbiegły niewolnik-zwiększa chęć prowadzenia wojny wśród obywateli Północy, zmniejsza idee poparcia dla CSA w krajach europejskich; Abolicjonista- zwiększa szanse na powstanie niewolnicze na południu, zwiększa chęć prowadzenia wojny wśród obywateli Północy, zwalcza łowców zbiegłych niewolników, zwalcza P.Dż; Emisariusz Północy- zwiększa poparcie dla jedności unii na Północy, Południu, zmniejsza możliwość uznania niepodległości konfederacji w krajach. Bohaterowie/Agenci CSA: Emisariusz Południa- odwrotnie niż E.Pół; Łowca zbiegłych niewolników- zwiększa chęć prowadzenia wojny wśród obywateli Południa, zwalcza zbiegłych niewolników, zmniejsza możliwość powstania niewolniczego na Południu; Południowy Dżentelmen- zwiększa idee secesji wśród mieszkańców Południa i Północy, zwalcza Abolicjonistów; DLC:Wojna o Nowy Meksyk; Wojna z Indianami. Taka moja radosna twórczość. Jeśli będą przychylne komentarze będę pisał dalej.

Nezahualcoyotl
31-05-2016, 08:55
Wojna a raczej wojny z Indianami to jednak dość rozległy wątek zarówno czasowo jak i terytorialnie. Mielibyśmy w takim DLC przynajmniej cztery frakcje białego człowieka w tym dwie europejskie i od zatrzęsienia indiańskich w zależności od krainy geograficznej.

royal1410
31-05-2016, 09:07
Tak wiem, ale czy nie fajnie byłoby np. grając jako CSA sprzymierzyć się z częścią Indian i spróbować wykurzyć białasów z Minnesoty?

Nezahualcoyotl
31-05-2016, 09:24
Fatygować się aż pod kanadyjską granicę i wszczynać rozróbę z Dakotami?

royal1410
31-05-2016, 17:37
Dobra ciąg dalszy następuje. Przykładowe jednostki:
USA-kawaleria Unii, spieszona kawaleria Unii, kolorowa kawaleria Unii, Południowa kawaleria Unii, piechota Unii, kolorowa piechota Unii, Południowa piechota Unii, Czarne Kapelusze, 20 Pułk z Maine, Irlandzka brygada, Żuawi z Nowego Yorku, 54 Pułk piechoty, Marines, strzelcy wyborowi, Sharpsooters USA
CSA- kawaleria CSA, Północna kawaleria CSA, piechota CSA, strzelcy wyborowi, Partyzanci Mosbiego, Tygrysy z Luizjany, Teksańczycy, Brygada"Stonwella",
Dowódcy:
USA: U.S Grant, W. Sherman, J.Hooker, G Mead, Hanckock, Custer, Scott, Sherridan,Krzyżanowski, McCllean,Pope, Roseckrans, Banks, Porter itd
CSA: R.E.Lee, Forrest, "Stonwell" Jackson, JEB Stuart, A.P.Hill, P.H.Hill,Hood, Longstreat,Armistead, Garnett, Pickett,Pendelton itd

Arroyo
31-05-2016, 17:42
A po Warhammerze nastanie nicość ;)






A na poważnie - nikt nie wie, co będzie po tym. Po jednostkach z Imperium z Warha można raczej mówić o historycznej grze o Renesansie.

Nezahualcoyotl
31-05-2016, 17:48
Dobra ciąg dalszy następuje. Przykładowe jednostki:
USA-kawaleria Unii, spieszona kawaleria Unii, kolorowa kawaleria Unii, Południowa kawaleria Unii, piechota Unii, kolorowa piechota Unii, Południowa piechota Unii, Czarne Kapelusze, 20 Pułk z Maine, Irlandzka brygada, Żuawi z Nowego Yorku, 54 Pułk piechoty, Marines, strzelcy wyborowi, Sharpsooters USA
CSA- kawaleria CSA, Północna kawaleria CSA, piechota CSA, strzelcy wyborowi, Partyzanci Mosbiego, Tygrysy z Luizjany, Teksańczycy, Brygada"Stonwella",
Dowódcy:
USA: U.S Grant, W. Sherman, J.Hooker, G Mead, Hanckock, Custer, Scott, Sherridan,Krzyżanowski, McCllean,Pope, Roseckrans, Banks, Porter itd
CSA: R.E.Lee, Forrest, "Stonwell" Jackson, JEB Stuart, A.P.Hill, P.H.Hill,Hood, Longstreat,Armistead, Garnett, Pickett,Pendelton itd

Niewiele tego ale możesz uzupełnić braki tutaj:
https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Lists_of_military_units_and_formations_of _the_American_Civil_War

P.S.Wystarczy tego spamowania ewentualnie załóż i kontynuuj temat w odpowiednim dziale historycznym ;).

royal1410
01-06-2016, 05:49
To tylko moje wydziwianie nie ma co się spinać na ironie/sarkazm. A tak w ogóle to po WTW będzie M3, tylko znając obecną politykę CA dadzą najwyżej 8 frakcji, a reszta będzie w DLC.

Moni_Fandermoni
01-06-2016, 06:39
Prawda. Z każdą grą zabierają nam frakcji, jak chcesz więcej kupuj osobno DLC. Przykład- Ile frakcji ma M2TW a np. WTW.

royal1410
01-06-2016, 07:11
M3 nie wyobrażam sobie bez takich głównych frakcji:
1.Anglia
2.Francja
3.Turcja
4. Cesarstwo Bizantyjskie
5. Cesarstwo Niemieckie
6. Polska
7. Hiszpania
8. Cordoba
Reszta dojdzie w DLC. Dla mnie musowo:
1. Ruś
2. Szkocja
3. Mediolan/Wenecja
4. Dania
Mogą dać w DLC:
1.Portugalia
2.Wenecja/Mediolan
3.Węgry
4.Państwa zakonne
5.Szwajcaria

Bartolomeo
01-06-2016, 17:25
Ja czuję ze to jednak bedzie Empire 2 :p

Gajusz Mariusz
01-06-2016, 17:31
A po Warhammerze nastanie nicość ;)
A na poważnie - nikt nie wie, co będzie po tym. Po jednostkach z Imperium z Warha można raczej mówić o historycznej grze o Renesansie.

I tego się trzymajmy by przetrwać ten okres wielkiej smuty :faraon:

Lwie Serce
01-06-2016, 17:49
W średniowieczu nie było takiego kraju jak Hiszpania ani Ruś :) W kwestii samego Medievala 3 jeśli ewentualnie wyjdzie, to może będzie nawet grywalny ale z modami. CA samo nie odwzoruje dobrze średniowiecza, nie ma szans.

Bartolomeo
01-06-2016, 18:11
W zasadzie to każdy TW byl dobry dopiero z modami.Moze poza pierwszym Shogunem i M1

Arroyo
01-06-2016, 18:16
Nie do końca się zgodzę, Bartholomeo - mianowicie Shogun 2 nawet bez modów był mocarną grą (mówię to jako co prawda sceptyk historii Japonii, ale jednak), same mody tylko wzbogacały chęć grania w tę grę.

royal1410
01-06-2016, 18:46
Dobra, a były takie państwa jak Ruś Kijowska i Kastylia?

Nezahualcoyotl
01-06-2016, 18:56
Były podobnie jak jeszcze Nowogród Wielki oraz Asturia (pózniejsze księstwo Leonu),Nawarra,Aragonia.Pod koniec XIw. od Leonu oderwała się jego zachodnia część czyli Portugalia.

Bartolomeo
01-06-2016, 19:08
@Arroyo

W sumie racja, zle to ujalem.W raz z modami totale nabierają realizmu ale Shogun 2 byl świetny bez modów. Choć w moim przypadku Darthmod przedluzyl bardzo zabawę. Napek tez byl niezły na vanilla.Mogliby juz uchylić rąbka tajemnicy bo wyrobić nie można, próbowałem wczuć sie w młotka ale po godzinie odpaliłem Fotsa :)

Aryann
03-06-2016, 14:07
Naszła mnie taka myśl, że być może po Warhammerze będzie kolejna gra fantasy i to wcale nie stoi w przeszkodzie do wyczekiwanego przez was medievala. Jak to? Nie wiem jakie są możliwości finansowe SEGI ale być może stworzą drugi zespół CA, który w tym samym czasie robiłby strategie historyczne. Może już tak jest? Jeśli ktoś już o tym pisał to przepraszam. Przemawia za tym sukces sprzedażowy Warhammera. Jest wiele uniwersów fantasy które mogłyby być przeniesione w mechanikę TW. Co sądzicie?

royal1410
03-06-2016, 14:20
Za władca pierścieni podpisuję się obiema rekami.

Lwie Serce
03-06-2016, 14:34
Jako zakochany w uniwersum Śródziemia człowiek, wolę jednak by CA trzymała się od niego z daleka ;D

royal1410
03-06-2016, 14:47
No byle nie Gwiezdne Wojny

Shay Ruan
03-06-2016, 14:52
Już sobie wyobrażam bitwe o Minas Tirith xDD Właściwie to o wycinek miasta o rozmiarach 10 x 10 metrów xD

Nigdy nie zrobią gry w świecie SW. Nie potrafią sobie poradzić z kampanią na jednym kontynencie a mają zrobić kampanie z tysiącami planet xD?

Sara Temer
03-06-2016, 16:29
Jako zakochany w uniwersum Śródziemia człowiek, wolę jednak by CA trzymała się od niego z daleka ;D

Podpisuję się czterema łapami i ogonem, CA niech się trzyma z daleka od Śródziemia i od innych światów fantasy najlepiej też xD

Nezahualcoyotl
03-06-2016, 16:40
Już sobie wyobrażam bitwe o Minas Tirith xDD Właściwie to o wycinek miasta o rozmiarach 10 x 10 metrów xD
Taaa... i jeden mur na całe miasto bo pozostałe sześć to by sobie CA odpuścili lub dodali w formie DLC :devil:.

Arroyo
03-06-2016, 17:37
Może od razu Total War: NARNIA? Pomysł głupi, bo już i tak Warha pocięli mocno - 2-3 LL'ów na gracza, a reszta w DLC... Oczywiście będę brał je wszystkie po kolei, lecz jednak niesmak jest.

Nezahualcoyotl
03-06-2016, 17:41
Najpierw będziesz musiał kupić DLC "Szafa" a potem całą resztę :mrgreen:.

Aryann
03-06-2016, 18:24
Jeśli Lego: Lord of the Rings nie zaszkodziło waszemu Śródziemiu to CA tym bardziej tego nie spieprzy. A były udane gry z tego uniwersum. Ja tylko wspomnę o świetnym rtsie Bitwa o Śródziemie. Tyle, że hype na LotRa się skończył. To nie jest gorący temat obecnie. Bardziej byłaby już Gra o Tron. Zresztą, mało tego jest? Narnia podobno odpada. Nie znam, nie wypowiem się. Pocięcie uniwersum Warhammera jak najbardziej uzasadnione. Chyba, że wydaliby to jak dawniejsze Total Wary. Zwykły żołnierz Imperium 10 ATK 12 AMR, zwykły wojak Orków 12 ATK 10 ARM. A ponieważ zrobili to, na co im fantastyka pozwala to musieli zaprojektować 5 ras a nie jedną + kilka unikalnych jednostek. Wrzucenie wszystkich ras do jednego pudełka było i jest nierealne co widać po innych grach. W grach o mocnym zróżnicowaniu ras dają na start 2-4 rasy. Reszta ewentualnie w rozszerzeniach.

Seba Fallus III Wielki
03-06-2016, 18:48
Wrzucenie wszystkich ras do jednego pudełka było i jest nierealne co widać po innych grach. W grach o mocnym zróżnicowaniu ras dają na start 2-4 rasy. Reszta ewentualnie w rozszerzeniach.

Są wyjątki takie jak świetna ale niestety mało znana seria Warlords Battlecry gdzie mamy 8 ras w części pierwszej ,12 w drugiej i 16 w trzeciej wszystkie z indywidualnym rosterem i dość zrównoważone (nie idealnie jak np. w Warcraft3 ale na tyle by przez wiele lat istniała aktywna społeczność graczy multiplayer gdzie codziennie rozgrywano po kilka bitew 3v3)

Jan z Czarnolasu
03-06-2016, 19:16
Mi to w sumie zwisa i powiewa co wydadzą po Warhammerze i jak największej ilości DLC do niego. Może skusiłbym się jeszcze na coś w klimatach XVIII i pierwszej połowy XIX wieku bo lubię oglądać błyski wystrzałów, dym od prochu strzelniczego i słuchać tej kanonady. Podoba mi się ten porządek na polu bitwy - jednostki w kolumnach, liniach, czworobokach, tyralierach itd. Poza tym Empire Total War, poza innowacją w postaci bitew morskich, było mimo wszystko słabą grą i przydałoby się ten okres naprawić.

Ale poza tym? Wszystko co miało wyjść, wyszło.

Jeśli chodzi o okresy historyczne, już nic unikalnego nie wymyślą. Zmiany w mechanice rozgrywki także nie będą jakieś rewolucyjne. Coś skasują, coś uproszczą, coś innego dodadzą - i tyle. Wciąż będziemy budowali mniej więcej te same budynki, mapa będzie miała mniej więcej ten sam kształt (Europy z przyległościami), będziemy mieli na niej te same miasta, w bitwach będziemy dowodzili mniej więcej takimi samymi oddziałami o podobnych właściwościach. Zazdroszczę ludziom, którzy dostają odgrzewanego kotleta i potrafią z niego czerpać radość.

Mogą sobie wydawać Medievala III, Medievala IV, a potem V, VI i VI, ale ja ich nie kupię, bo nudzą mnie kolejne gry o kolejnych numerkach.

Interesują mnie gry z numerem I. Z numerem II tylko o tyle o ile niosą ze sobą jakieś rewolucyjne zmiany w porównaniu do numeru I (taki warunek spełniał Medieval II Total War i Shogun II Total War).

Chciałbym coś nowego, coś rewolucyjnego. Jedynym okresem, który spełnia warunek nowości to przełom XVI i XVIII wieku - i ten okres chyba bym właśnie chciał i może nawet kupiłbym taką grę.

Jednak głównie chodzi mi o mechanikę rozgrywki i przede wszystkim to tutaj chciałbym rewolucji. Chciałbym, aby twórcy gry do każdej części serii podchodzili indywidualnie, zamiast powielania tego samego wzorca na przestrzeni 2000 lat.

Niech będzie nawet i ten Medieval, ale pod względem strategicznym sugerowałbym tutaj inspirację grami Paradoxu odnoszącymi się do tego okresu poprzez próbę oddania podstawowej cechy europejskiego średniowiecza, jakim jest system feudalny - zarówno w aspekcie politycznym jak i militarnym.

Chętnie zagrałbym w grę, w której rozwijam swoje wasalne księstwo, nadaję ziemie rycerzom, oni się bogacą, wzywam ich wiosną na wyprawę, a to jakie wojsko będę miał do dyspozycji i jakiej jakości zależałoby od zamożności moich wasali, moich instrukcji do co tego w co mają uzbroić swoje poczty rycerskie oraz tego czy brali wczesniej udział w wyprawach wojennych.

Zagrałbym w takiego Medieval Managera, w którym startujemy od rozdrobnionego księstwa i poprzez zwycięskie wojny oraz udane mariaże, tworzymy ostatecznie państwo narodowe. Czegoś na kształt symulatora średniowiecznego księcia, a konkretnie całej dynastii. Ale to wymagałoby zupełnie nowej mechaniki rozgrywki, stricte przystosowanej do tego konkretnego okresu. Natomiast CA robi wszystko według szablonu - jak wymyślili edykty w Rome II Total War to teraz będą je dawać w każdym Total Warze ;)

Arroyo
03-06-2016, 19:28
hętnie zagrałbym w grę, w której rozwijam swoje wasalne księstwo, nadaję ziemie rycerzom, oni się bogacą, wzywam ich wiosną na wyprawę, a to jakie wojsko będę miał do dyspozycji i jakiej jakości zależałoby od zamożności moich wasali, moich instrukcji do co tego w co mają uzbroić swoje poczty rycerskie oraz tego czy brali wczesniej udział w wyprawach wojennych.

Zagrałbym w takiego Medieval Managera, w którym startujemy od rozdrobnionego księstwa i poprzez zwycięskie wojny oraz udane mariaże, tworzymy ostatecznie państwo narodowe. Czegoś na kształt symulatora średniowiecznego księcia, a konkretnie całej dynastii. Ale to wymagałoby zupełnie nowej mechaniki rozgrywki, stricte przystosowanej do tego konkretnego okresu.
No w Total War'ach nie licz na takie cuda. Zostaje Ci Crusader Kings II. Ewentualnie Life is Feudal.

Aryann
03-06-2016, 19:52
Zgadzam się z Janem. Ta formuła już się wypala, tym bardziej, że TW wydają już hurtowo. Ciężko nadążyć a jeszcze dokładają dlc. Czy dają średniowiecze czy Napoleona to gra wygląda dokładnie tak samo. Dla mnie z kolei jedyną grą osadzoną w historii na którą bym przychylnie spojrzał to Empire 2 bo jedynka była jak dotąd tym Total Warem, przy którym spędziłem najwięcej czasu i to pewnie właśnie ze względu na pewną świeżość - statki, handel morski, kolonie na 3 kontynentach. Do dzisiaj pamiętam kampanię Niderlandów. A jak zapowiedzą Medievala 3 to pewnie moje zainteresowania zakończy się na obejrzeniu trailera.
Stąd też upatruję drugiej młodości Total Warów właśnie w fantastyce. Każda gra może być wyjątkowa a nie być kalką Medievala. Już samo to, że każda rasa jest zupełnie inna dla mnie w tej chwili wystarcza. Wiem, że każda kampania którą zacznę będzie zaskakiwała a nie tak, że teraz grałem Francją to sobie może zagram Rosją. Na dobrą sprawę zmienią się tylko sąsiedzi i dwie jednostki.

Jan z Czarnolasu
03-06-2016, 19:55
No w Total War'ach nie licz na takie cuda. Zostaje Ci Crusader Kings II. Ewentualnie Life is Feudal.[/COLOR]

I nie liczę. Stąd pesymistyczna wymowa mojego posta. Tak jak nie zmienia się zwycięskiego składu, tak nie zmienia się też koncepcji gry, która wciąż odnosi komercyjny sukces.

Bo prawda jest taka, że rynek jest wciąż zasilany przez młodych graczy - a dla nich odgrzewany kotlet to nowa i ciekawa gra, z której mechaniką spotykają się po raz pierwszy. Dlatego właściwie mogą sobie wydawać Total Wary w mniej więcej tej samej formule przez kolejny wiek.

Sam w kwest gier historycznych pokładam nadzieję w nowych projektach.

No, a póki co będę się cieszył Warhammerem i dodatkami do niego ;)

royal1410
03-06-2016, 21:41
To teraz coś z mojej perspektywy. Te tematy wg mnie mają największy potencjał twórczy:
-Legendy Arturiańskie
- Władca Pierścieni
- Mity Starożytne
- okres XVIII-XIX-ny
- I wojna światowa
- Wojna trzydziestoletnia-?

mackoff
04-06-2016, 01:41
Są dwie ekipy TW.Jedna właśnie skupiona na pracy nad Warhammer a druga tradycyjnym TW.

Jest jeszcze jedna....pracująca nad Areną która wyjdzie wcześniej niż inny Total War po Warhammerze i także będzie kontynuowana i rozwijana.

Arroyo
04-06-2016, 07:36
Jest jeszcze jedna....pracująca nad Areną która wyjdzie wcześniej niż inny Total War po Warhammerze i także będzie kontynuowana i rozwijana.
Właściwie to pięć:
1. Kingdoms
2. Arena
3. Historyczny TW
4. Warhammer - balans i patche
5. Warhammer - polityka DLC i FLC (i znów nasz nieszczęsny Lusted...)

royal1410
04-06-2016, 07:49
Rozwijam swoją poprzednią myśl:
-Legendy Arturiańskie- starcie nowej wiary ze starą wiarą, legendarni bohaterowie, sasi, walijczycy, piktowie, niedobitki rzymskich legionów, wikingowie, smoki, formorianie
-Władca Pierścieni- wiadomo hobbity, legendarni bohaterowie, mnóstwo frakcji, tytułowy pierścień, śródziemie, bitwy morskie, nazgóle itd
- Mity Starożytne- bogowie herosi, czasy przed rzymskie, duża mapa kampanii,Troja, Memphis, magia...
-Okres XVIII-XIX -ny- KOLONIE, Indianie, Rewolucje, Napoleon, Wiosna Ludów, Wojna Krymska, Secesyjna, jednym słowem: proch; Poza tym ilość frakcji...
-I wojna światowa- zrobili już czołgi, samoloty, karabiny maszynowe zawsze mogą funkcjonować jak miotacze ognia W Warhammerze, rewolucje po jej zakończeniu, okręty podwodne,więc dlaczego nie?
- Wojna trzydziestoletnia- wiadomo Rzeczpospolita Obojga Narodów, starcia religii, dużo fajnych frakcji i jednostek, mnóstwo bohaterów z których można porobić DLC

Aryann
04-06-2016, 11:12
Myślę że każdy z twoich pomysłów miałby szansę stać się dobrym materiałem pod Total Wara. Wprowadzenie maszyn jak czołgi i samoloty to chyba największe wyzwanie i myślę że na razie będą trzymać się od tego z daleka.

royal1410
04-06-2016, 11:19
Czemu są parowe czołgi i żyrohelikoptery? Co innego druga wojna światowa to już rzeczywiście wojna maszyn.

Aryann
04-06-2016, 12:34
Prawdziwe samoloty poruszają się zbyt szybko jak na Total War. Musieliby to potraktować tak jak w company of heroes 2 - jako wyznaczanie trasy do bombardowania niż jednostka która ma cały czas pozostawać w ruchu. Czołgi też wydają się problematyczne. Rozjeżdżanie piechoty? Zasięg?

royal1410
04-06-2016, 13:17
Ale to I wojna światowa gdzie samoloty były w porównaniu z tymi z drugiej były wolne. Co do czołgów, to były strasznie powolne i mało zwrotne tak jak mucha w kisielu, więc jak mogłyby rozjeżdżać piechotę? Co do karabinów, można je potraktować jak oddział miotaczy ognia- przynajmniej jeśli chodzi o skuteczność ognia karabinowego.

Asuryan
04-06-2016, 13:26
Czołgi to akurat najmniejszy problem. Samoloty też wielkiego nie stanowią. Gorzej z wojną pozycyjną w okopach.

Krwawy_Baron
04-06-2016, 13:46
I Wojna światowa to nie są jakieś gigantyczne batalie powietrzne - więc rozwiązanie tego problemu nie będzie specjalnie wymagające. Wyzwaniem będzie zaprojektowanie na nowo piechoty oraz zbalansowanie nowoczesnej artylerii. Tylko tyle, że poza Bliskim Wschodem i końcówką wojny na wschodzie konflikt ten był dosyć statyczny

Ptysiu
04-06-2016, 18:18
Total War wykupi Myszka Miki i będzie Star Wars Total War. Voila!

Arroyo
04-06-2016, 18:21
Disney wykupi licencję na Total War i będzie Total War: Disneyland? Niezła myśl ;D
A na poważnie, cierpliwie czekajmy na to, cóż zapowiedzą.

Piner
04-06-2016, 18:36
Ja liczę na wojnę secesyjną. Mogliby przecież zrobić kampanię ,,Stonewalla'' Jacksona.

Sulejman I
04-06-2016, 18:58
Czekam tylko na XVI-XVII wiek. W innym przypadku mogę zaoszczędzić kasę. :)

royal1410
04-06-2016, 19:01
Ponoć za mało frakcji

Zamtuz
06-06-2016, 16:50
Ja całym sercem mam nadzieję na medievala 3 :D byłaby miazga. A jeżeli jakaś fantastyka jak z warhammerem to liczę na poważny krok w stronę Śródziemia, chociaż pewnie ciężko byłoby z licencją itd.

Asuryan
06-06-2016, 18:09
Tez czekam na Medievala 3 z możliwością rozgrywania bitew morskich.

No i oczywiście XVII wiek.

HANOL
10-06-2016, 01:49
Osobiście czekam na coś w stylu ETW. Oczywiście powinni stworzyć nowy silnik, aby zaimplementować nowe technologie jednocześnie czerpiąc garściami ze starych rozwiązań. Empire był niesamowicie grywalną grą(pomimo sowich wad). Zarówno w kampanii jak i w multipalyer spędziłem najwięcej godzin(chociaż nie jestem wybitnym graczem w multi radziłem sobie nad wyraz dobrze i sprawiało mi to wielką frajdę). Dobry balans jednostek pozwalał prowadzić epickie bitwy wieloosobowe. Człowiek uczy się na błędach, więc z takim bagażem doświadczeń powinni nie powielać starych błędów. Pozostaje jeszcze aspekt finansowy. Jeśli WTW będzie się dobrze sprzedawać to mogą zejść na drogę robienia prostych gier przystępnych dla niedzielnych graczy, którzy oczekują łatwej przyjemnej rozgrywki. Strzelam, że zrobią albo ETW2 albo MTW3

Kasquit
11-06-2016, 17:22
Dobra, może masz i rację..

A lubisz trochę fantastykę?
Nie słyszałeś może o Third Age i Call od Warhammer???

Bo jak nie lubisz fantastyki, to głupio...

Ja chciałbym Total Wara w II Wojnie Światowej uwzględniającego teorie spiskowe, czyli grając Niemcami mamy dostęp do kosmicznej technologii i nasyłamy psui na alianckie maszyny, jak to mówią teorie spiskowe:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gremlin
https://en.wikipedia.org/wiki/Kelly%E2%80%93Hopkinsville_encounter

1537

No i oczywiście okultyzm...

1538

Nezahualcoyotl
11-06-2016, 18:01
A lubisz trochę fantastykę?
Nie słyszałeś może o Third Age i Call od Warhammer???

Bo jak nie lubisz fantastyki, to głupio...

Ja chciałbym Total Wara w II Wojnie Światowej uwzględniającego teorie spiskowe, czyli grając Niemcami mamy dostęp do kosmicznej technologii i nasyłamy psui na alianckie maszyny, jak to mówią teorie spiskowe:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gremlin
https://en.wikipedia.org/wiki/Kelly%E2%80%93Hopkinsville_encounter

1537

No i oczywiście okultyzm...

1538

Już wiem na kogo oddam swój głos w kategorii na najśmieszniejszego użytkownika Forum :lol2:.

HANOL
13-06-2016, 00:38
Są jakieś informacje kiedy ogłoszą jakie mają plany? Jeśli WHW będzie sukcesem to hajsy pomogą następnemu tytułowi.

grimex
22-07-2016, 11:27
Po jakim czasie od premiery Attili byl zapowiedziany Warhammer?

Wysłane z mojego Mi-4c

Polemajos
22-07-2016, 13:19
Warhammer był zapowiedziany na miesiąc przed premierą Attyli :)