PDA

Zobacz pełną wersję : Gra Swebami



Arroyo
26-06-2015, 09:40
Zapraszam do dyskusji.

eldrad07
08-07-2015, 12:42
Szczerze bardzo łatwa kampania. Schodzimy naszą hordą do południowej Francji tam tworzymy 3-4 hordy złożone z germańskich brygad i 2 jednostek kawalerii. Max 10 jednostek. Na gospodarkę wydajemy tyle by nasz dochód to było 4k-5k na turę czekamy do okolic roku 403-405 i wtedy podbijamy Hiszpanie najlepiej jej północno zachodni narożnik. Warto jest też zainwestować w wywiad by mieć pojęcie gdzie stacjonują resztki legionów. W 403 Cesarstwo zwykle wygląda marnie ( niestety ). Gdy zdobędziemy ziemie w okolicach dzisiejszej Portugalii idziemy na wschód najlepiej się pośpieszyć przed przybyciem Hunów w nasze rejony aczkolwiek mamy z nimi raczej dobre stosunki dzięki walce z WRE. Najlepiej postarać się też o Mauretanie i dobre stosunki z Getulią i garamantami ( sojusz ? ). Potem gra staje się czystą przyjemnością.

Ituriel32
13-02-2016, 06:26
Ja w końcu zdecydowałem się na Swebów, bo zapowiada się to najłatwiejsza kampanią. Do 400 roku demolowałem Galię, paląc i wyswobadzając co się da. Następnie przeniosłem się do Hiszpanii i osiedliłem się w rogu półwyspu nad Portugalią. Chwilowo walczę z zarazą gruźlicy.

Arroyo
13-02-2016, 08:07
Wg mnie najłatwiejsza nacja w grze zaraz obok Imperium Sasanidów. Rzymianie są i tak zajęci swoimi sprawami i Hunami.

Mopek
04-03-2016, 09:36
Też wybrałem Swebów z racji tego iż zaczynają tylko z jednym miastem. Jakoś tak mam, że nie lubię nacji, które na start mają ileś tam prowincji. Wolę samemu powoli je zdobywać.
Nie ugrałem tutaj jeszcze dużo. Słaby jestem w TW i staram się grać bardziej defensywnie. Kieruję swoja ekspansję za zachód. Na północy z Jutami mam sojusz więc jak na razie jest OK. Jedynie mnie teraz Longobardowie coś naciskają od południa. I to dość poważnie :P

Volomir
04-03-2016, 11:24
Przeciez Swebowie to horda. Oni nie mają żadnego miasta;) No ale fakt faktem, najłatwiejsza nacja

Mopek
04-03-2016, 23:03
Dupa a nie horda. Zaczynają normalnie z jedną prowincją

Arroyo
05-03-2016, 08:02
W Rome II owszem. W Attyli zaczynają jako jedna horda na drodze z 2 miast Cesarstwa Zachodniorzymskiego. Pewno grasz na modach.

Mopek
06-03-2016, 10:01
Pomieszało mi się całkowicie. Zaczynałem kampanię po troszku większością nacji i pomylili mi się z Sasami :D