PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja o mapach do Total War: Arena



mackoff
08-07-2015, 23:25
Nie miałem jeszcze okazji zagrać na nowej mapie Germania ale z chęcią poznam Waszą opinię.

Jak Wam się podoba ta mapa? Faktycznie jest mocno zalesiona? Są drogi? Jak ze wzgórzami i wieżami?

( ͡º ͜ʖ ͡º)
09-07-2015, 01:32
Na pierwszy rzut oka, mapa wygląda fajnie. Lasy, wzgórza, mury, rzeki i wieże w strategicznych miejscach dają dużo taktycznych możliwości, ale po rozegraniu kilku bitew, doszedłem do wniosku, że w obecnej wersji gry i przy inteligencji większości graczy, o zwycięstwie decyduje to kto komu szybciej bazę przejmie. Wszyscy lecą na pałę do przodu i z powodu ograniczonej widoczności i wielkości mapy, większość mija się z przeciwnikiem i biegnie zajmować bazę.

Samick
09-07-2015, 08:25
Zaś przeciwnik wbija pale na wejściach, ustawia skorpiony i masakruje wszystko co próbuje podejść.

Pirx
09-07-2015, 09:55
Grałem jedną bitwę, z perspektywy obozu barbarzyńców. Tak jak napisał Wybo - na pierwszy rzut oka mapa wydaje się być ekscytująca. Dużo przestrzeni do walki, ogromne zróżnicowanie (lasy, polanki, mosty, rzeczki, małe wzniesienia i wąwozy). W praktyce - ponownie jak napisał Wybo - bez zgranej drużyny jest totalna improwizacja, bez ładu i składu. Bardzo duże pole działania dla kawalerii z racji wielkości mapy. A na koniec jest obóz świetnie ufortyfikowany i przy 2-3 ogarniętych graczach - łatwy do obrony (2-3 małe wyłomy w murach, łatwe do zastawienia palikami, a poza tym wzniesienia z tyłu obozu idealne dla łuków i proc). Na ten moment wydaje się, że najsensowniej po prostu kampić w swoim obozie.

Mapa może być świetna na drużynowe 10/10. Na chwilę obecną nie za bardzo się nadaje.

Wielki Mistrz Malborka
09-07-2015, 11:57
CA stworzyło potwora, druga bitwa jaką na tej mapie zagrałem i już 3 nobkom tak się ta baza spodobała że postanowili z niej nie wychodzić przez całą bitwę i pozwolić pozostałej 7 zginąć na froncie w nierównej walce. Jeszcze te mury przy bazie można wybaczyć bo tuż przy nich są górki na których można ustawić łuczników i mieć w miarę równą wymianę ognia. Ale jeśli przeciwnik dotarł pod twoja bazę to drużyna, która na to pozwoliła powinna być ukarana a nie nagradzana murami. I tak w mojej pierwszej bitwie zacząłem na lewej flance, zepchnąłem wroga za rzekę i tam kontynuowałem pościg. Ścigałem go całą mapę aż do prawej flanki i potem do bazy. WSZYSCY uciekali do tyłu jak tylko zaczęli lekko przegrywać i potem mega kampa za murami. Na szczęście miałem ogarniętych kolegów w kompanii i razem tą obronę rozmontowaliśmy.

Arroyo
10-07-2015, 08:25
Wiesz, to nie tylko na tej mapie (Germanii) wróg może się skryć w obozie i campić. Tu kłania się teraz również mapa Termopile, w której obóz jest ze wszystkich stron obrąbany palami.

Wielki Mistrz Malborka
10-07-2015, 12:34
Wiem, ale rozmawiamy o Germanii. Poza tym na Termopilach można jeszcze od tyłu wjechać z górki na bazę i fajnie wykorzystać las.

Samick
10-07-2015, 14:18
Nic nie stoi na przeszkodzie rozmawiać o wszystkich mapach, wystarczy zmiana nazwy tematu.

mackoff
10-07-2015, 16:14
Zrobione - Samick słusznie, taki temat się przyda.

Aby nie było offtopu to czy ktoś może wrzucić jakieś screeny tej mapy plus najlepiej widok taktyczny?

Nie możemy zapominać że część użytkowników nie ma dostępu do Areny a być może chciałoby zobaczyć/zapoznać się.

Arroyo
21-09-2015, 18:33
https://www.youtube.com/watch?v=kwwxIM350_8
Rubikon nadchodzi. Nowa mapa już 24 września.

Krecik1218
21-09-2015, 19:58
Podoba mi się, że bazy są tak blisko siebie i położone w centrum mapy. Mam nadzieję, że dzięki temu częściej będzie dochodziło do walki i to na większą skalę, a dzięki dużym obrzeżom mapy rozgrywka nie będzie tak schematyczna i powtarzalna jak przy tradycyjnych mapach.

Martydi
22-10-2015, 09:42
Ja lubię mapę Termopile, jest tam taka skarpa na której ustawiam łuczników a dostęp z boków blokuję hoplitami. A wy jaką mapę lubicie i dlaczego?

Henryk5pio
05-11-2015, 19:25
Kolejna drzewno-górzysta mapa, w której balisty będą miały pewnie bardzo ciężkie życie, a konnica też niewiele lepiej... Ech, mnie się marzy Nemetocenna z Rome II w Arenie :D

Cruang
31-12-2015, 10:43
podejrzewam że ca pracuje już nad nową mapą :) mam nadzieje że dodadzą jakieś miasto a co do obecnych ja lubie germanie za jej wielkość i więcej możliwości niż inne mapy. na takim salernum albo idziesz w miasto albo walka o wieże

Arroyo
26-01-2016, 16:24
p4K8LwZnZQc
Nowy Rally Point - mapa nowa to Gergovia.

mackoff
27-01-2016, 09:05
Mapa zapowiada się naprawdę ciekawie.

Gołym okiem widać to co zostało powiedziane na filmie. Mianowicie, że Gergovia została stworzona do close quarters battle czyli walki w bezpośredniej na małej przestrzeni.

Zapowiada się raj dla rzymskiej ciężkiej piechoty i zapewne trudna mapa do gry kawalerią (z racji braku większych otwartych przestrzeni na których będzie toczyć się potyczka)

http://forum.totalwar.org.pl/attachment.php?attachmentid=1357&stc=1

Arroyo
05-02-2016, 08:09
Miałem okazję rano zagrać na tej mapie na 6 tierze. Szczerze? Ilość krętych ścieżek sprawia, że kawaleria i piechota ma tu pole do popisu, praktycznie nieopłacalna jest tu artyleria.
http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/315619020836703899/7256384B56CEE08C58B31B3B9CE506B850B54488/

mackoff
05-02-2016, 10:24
Miałem okazję rano zagrać na tej mapie na 6 tierze. Szczerze? Ilość krętych ścieżek sprawia, że kawaleria i piechota ma tu pole do popisu, praktycznie nieopłacalna jest tu artyleria.
http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/315619020836703899/7256384B56CEE08C58B31B3B9CE506B850B54488/

Także powoli się przekonuje do tej mapy.

Na początku traktowałem ją jako bardzo ograniczoną w zasadzie tylko do walki na bliskim dystansie i mocno faworyzującą ciężką rzymską piechotę....teraz po paru grach i dyskusjach w gronie graczy zmieniam trochę zdanie, jest bardziej zróżnicowana i można na niej efektywnie grać prawie każdym rodzajem wojska oprócz artylerii.

Ciekawie im to wyszło.

P.S. Widzę że słaba partia była Arroyo? :)

Arroyo
05-02-2016, 11:07
P.S. Widzę że słaba partia była Arroyo? :)
Niestety - brak współpracy między graczami wyszedł na złe drużynie.