PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sprawdzić czy mam dodatek Kingdoms?



Agrawen
13-07-2015, 10:20
Wiem ,że pytanie wygląda na kuriozalne ale wyjaśniam. Kupiłem niedawno MTW 2 ,na okładce było napisane - z dodatkiem Kingdoms. Zainstalowałem MTW 2 z dwóch płyt CD bez problemu i gra chodzi, ale dodatku nie widzę - jakby się w ogóle nie zainstalował. Zostałem oszukany czy czegoś nie wiem? Poproszę o pomoc

Gajusz Mariusz
13-07-2015, 11:43
Instalacja była robiona z wykorzystaniem STEAM czy bez? Może po prostu nie masz skrótów na pulpicie? Na drugiej płytce była grafika Kingdoms? Jak tak to musisz mieć, poszukaj w partycji gdzie instalowałeś.

Yrviss
13-07-2015, 11:53
Sprawdź folder ,,mods" w głównym katalogu Medievala. Tam powinny być, a przynajmniej zawsze są u mnie ;)
Jeżeli znajdziesz tam folder ,,crusaders", bądź ,,teutonic" ( Albo inny z kampanią Kingdoms ), to masz zainstalowany dodatek. Ale nie wiem jak jest to u ciebie, czy to steam, czy nie. Nie wiem jak to wygląda w przypadku no-steam, więc nie chcę wprowadzać w błąd.

Agrawen
13-07-2015, 13:35
Instalowałem przez Steama. Przyznaję - pierwszy raz w życiu i za bardzo nie rozumiem co się dzieje. Nie mam katalogu MTW 2 tam gdzie go instalowałem na dysk dlatego dalej nie wiem co jest grane ;D

Yrviss
13-07-2015, 13:40
No to... Sprawdź katalog ,,Steam/steamapps/common/Medieval II Total War". Właśnie tam jest wspomniany przeze mnie folder ,,mods".
A podczas uruchamiania nie wyskakuje Ci takowe okienko? Jeżeli uruchamiasz przez steam, a nie z pulpitu.
1052

A poza tym w oknie Medievala na steam'ie masz tabelkę z DLC, którą także widać na zdjęciu. Już tam powinno widać. Nie wiem jak to jest w przypadku płyty, więc nie panikujmy, jeżeli nie będzie tak, jak mówię. Skoro na pudełku jest napisane Kingdoms, to gdzieś musi być.

Gajusz Mariusz
13-07-2015, 14:27
Ja mam po staremu z płytki, więc tu już kolega Cię poprowadzi.

Ituriel32
13-07-2015, 14:46
W wersji steamowej nie robiła się osobna ikonka. By odpalić któryś z dodatków z Kingdoms trzeba było z menu wybrać który chcemy grać. Tylko teraz nie pamiętam gdzie to menu wyskakiwało.

Yrviss
13-07-2015, 14:50
Menu wyskakiwało po kliknięciu ,,Graj" przy zwykłym Medievalu. Dokładnie to menu jest pokazane na zdjęciu ;)

Agrawen
13-07-2015, 15:56
To są jakieś jaja. W katalogu DLC mam M2TW Kingdoms. Niestety ikony Królestw nigdzie nie ma. Jak można sobie robić żarty z mało zorientowanego gracza. Mam grę a jakbym jej nie miał.

Yrviss
13-07-2015, 16:08
Wszyscy tak mamy, spokojnie. Jeżeli wejdziesz w bibliotekę steam i uruchomisz z niej Medievala, to wyskoczy Ci takie okienko z wyborem kampanii. Będziesz musiał zaznaczyć, którą chcesz odpalić. Pierwsza, to podstawka, a pozostałe, to właśnie ,,Kingdoms", czyli szereg dodatkowych kampanii. Spróbuj uruchomić w ten sposób i daj znać. Ja także nie mam tych ikon, gdyż to steam ;)

Możesz również kliknąć prawym na Medievala w bibliotece i gdy wysunie Ci się okienko dodatkowych opcji, wybrać ręcznie kampanię z dodatku np. Crusaders ;)

Agrawen
13-07-2015, 16:49
Dzięki. Właśnie znalazłem i na wszelki wypadek wszystkie odpaliłem i wszystkie działają :D. To teraz problem nr 2 - chciałem zainstalować mod - Third Age i submod Divide and Conquer. W poradniku jest napisane - wybierz dysk a mod się rozpakuje automatycznie. A co zrobić jak się ma grę na Steamie? Może ktoś wie?

Yrviss
13-07-2015, 16:58
Proszę bardzo ;) Co do submoda, to chyba nieważne jaki, wszystkie instaluje się tak samo. Ale głowy nie daję.

https://www.youtube.com/watch?v=wSW_85sC-FI - Wszystko objaśnione ;)

W razie jakichś problemów napisz, a postaram się pomóc.

Jeżeli chodzi o Twoją ścieżkę, to tak, jak pisałem wcześniej ,,Steam/steamapps/common/Medieval II Total war" - Oczywiście wcześniej jeszcze dysk i poprzednie foldery, jeżeli u Ciebie występują ;)

sadam86
14-07-2015, 14:38
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?10083-Instalowanie-mod%C3%B3w-na-wersji-steam&p=343217#post343217 ostatnie posty przeniosłem do właściwego tematu, proszę trzymać się właściwych wątku albo posypią się osty.