PDA

Zobacz pełną wersję : The Italian Wars



Pan Toranaga
24-07-2015, 16:16
https://i.imgur.com/YatkoXb.png
Modyfikacja ta przenosi do okresu wojen włoskich 1494-1559. Mod koncentruje się na ziemiach Italii, w tym Adriatyku i Alp. Ma mnóstwo skryptów, które możemy sobie włączyć, by umilić grę. Do tego mamy dym z broni palnej, rodem z moda o wojnie 30-letniej.
Dział moda na TWCenter (http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?2015-The-Italian-Wars)
Strona moda na MODDB (http://www.moddb.com/mods/the-italian-wars)

https://i.imgur.com/BIkHSgh.png
The Italian Wars - 5.0 - Beta
- MODDB (http://www.moddb.com/mods/the-italian-wars/downloads/the-italian-wars-50-beta)


Oryginalny post:
Nie wiem, czy już ten mod był u nas zapodawany, ale wydaje mi się, że nie było. Odkryłem go przypadkiem, ściągnąłem i zacząłem grać. Generalnie mod dotyczy wojen włoskich od 1494-1559 i koncentruje się na półwyspie Apenińskim (rozbudowana mapa prowincji na tymże półwyspie), mapa moda jednakże obejmuje także północno-zachodni skrawek Afryki na wybrzezu dzisiejszej Tunezji, południowo-zachodnią Francję, Szwajcarię, południowe Niemcy, Austrię, zachodnią część Węgier i obszar dzisiejszej Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry. W modzie można zagrać państwami rywalizującymi wtedy na półwyspie Apenińskim, a także Turcją i Węgrami. Mode wg mnie jest bardzo stabilny, gram aktualnie Turcją i mam 200 turę i nie miałem żadnych wywaleń z gry.

Jednostki podobają mi się ( choć nie sa dla mnie najważniejsze), są dość zróżnicowane i chyba dobrze zbalansowane. Mogę się przyczepić trochę do mapy. Prowincji jest dużo, ale twórcy gry- jeżeli dodali do moda Turcję i Węgry- mogli chociaż poszerzyć te dwa państwa o dalsze prowincje. Turcję na przykład o obszar Serbii, Grecji , a także Kreta i wyspy na M. Egejskim, Bułgarii i aż po Istambuł. Z kolei Węgry o ziemie wschodnie tego państwa. Mozna byłoby tez dodać Hospodarstwo Wołoskie i Mołdawskie, jak przeciwników i cel dalszej ekspansji tureckiej. Do tego - skoro jest w modzie ten skrawek Afryki- mozna byłoby poszerzyć Afrykę o północno-wschodnie wybrzeże i może az po Kair. Dlatego bez tych ziem Turcja i Węgry, tak trochę średnio pasują mi do tego moda, ale właśnie moja pierwszą kampanię w tym modzie gram Turcją.

Turcją gram na poziomie normal/normal. Ai na mapie kampanii początkowo wydawało mi się trochę za mało agresywne, ale z czasem wydaje się być ok (mozliwe ze na hard i v.hard jest bardziej agresywniejsze). Na mapie bitewnej ai kompa działa wg mnie dobrze, i oddziały kompa- nawet jak są to gorsze jednostki- to nie stoją jak barany na rzeź. Grając Turcją jestem już na wielkim minusie , mam ok. minus 1,5mln . Nowe jednostki mam tylko, jak wyskoczy event, że władza w Stambule dosyła mi jakieś wojsko, albo przez inne eventy dla Turcji (np. jest event o ataku tureckim na obszar Austrii), a także jak wykonam jakąś misję, to w nagrodę dostaję nowe jednostki.

Ogólnie mod bardzo mi się podoba( no może troche z tą wiekszą mapą byłoby jeszcze lepiej) i fajnie się gra. Mod jest niemiecki, ale jest też wersja angielska. Tutaj temat do moda http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?2015-The-Italian-Wars, a stąd bez problemu sciągałem mod http://www.moddb.com/mods/the-italian-wars/downloads

Arroyo
25-11-2015, 15:37
Modyfikacja ta przenosi do okresu wojen włoskich 1494-1559. Jak poprzednik wspomniał, mod koncentruje się na ziemiach Italii, w tym Adriatyku i Alp. Mod ma mnóstwo skryptów, które możemy sobie włączyć, by umilić grę. Do tego mamy dym z broni palnej, rodem z moda o wojnie 30-letniej. Aktualna wersja to 4.1, w drodze jest wersja 5.0, która wprowadzi mnóstwo nowych nacji do gry.
Główne nacje póki co:
Francja
HRE
Węgry
Turcja
Hiszpania
Papiestwo
Liga Szwabska
Wenecja
Mediolan
Neapol
Szwajcaria
Signoria Florencji.
Póki co zaczynam grać w tego moda, ale już wiem, że mi się on podoba. Przede wszystkim ze względu na długość starć i jednostki.

Cadet3377
26-11-2015, 08:13
Witam panowie zainteresował mnie ten mod zassałem Ver 4.0+Englih text 4.0 i patcha 4.1 zainstalowałem i po odpaleniu i wybraniu Frakcij daje dalej a tu cofa mnie do menu i nic i dalej mogę od nowa wybierać a Kampania nie chce się wczytywać
Co zrobiłem nie tak?

chochlik20
26-11-2015, 08:49
Coś skopałeś podczas instalacji najwidoczniej.

Cadet3377
26-11-2015, 08:54
Ok raczej tak odinstalowałem i jeszcze raz zainstalowałem i na razie jest ok
Dzieki

chochlik20
26-11-2015, 08:56
Proszę :) jak cofa z menu wyboru frakcji, to zawsze znaczy, że coś skopało się podczas instalacji ;)

Arroyo
26-11-2015, 10:24
Nie, chochliku - trzeba tylko map.rvm usunąć.

chochlik20
26-11-2015, 14:30
Ja przeważnie instalowałem od nowa :), mam takie pytanko w sprawie moda. Z sreenów wnoszę, że mod jest po niemiecku i jest do niego zaangielszcznie. Czy jest całkowite? Bo raz jak wgrałem takie, okazało się, że brakowało opisów czy nazw jednostek.
I takie jeszcze pytanko - rekrutacja opiera się na poziomie religii w danej prowincji?

Arroyo
26-11-2015, 15:07
Mało w niego jeszcze grałem, by móc powiedzieć odnośnie rekrutacji, ale opisów nie brakowało u mnie, a raczej było połączenie niemieckiego z angielskim ;)

chochlik20
26-11-2015, 15:09
To jak się skuszę, bo pewnie tak będzie, to zostanę przy oryginalnej wersji językowej.

chochlik20
01-12-2015, 14:34
Skusiłem się :) mod zacny, ale mam kilka uwag.
Jednostki - niewielka różnicy przy wyborze wielkości oddziałów, zbyt wysokie morale jak na mój gust. Pewnie ktoś powie, że marudzę, ale trudno jest zmusić jednostkę do ucieczki, nawet jeżeli wróg straci głównodowodzącego. Inną kwestią jest dziwny zasięg jednostek miotających - kusznicy mają lepszy zasięg od jednostek prochowych, co jest dziwne dla mnie.
Mapa - wydaje się ona strasznie zbita, a przez to odległości pomiędzy miastami są bardzo małe.
Podoba się mi za to dyplomacja - państwa łatwo godzą się na handel, mniej chętnie na sojusz, a nie ma co już mówić o wymianie mapy :(, podobają się eventy. Na razie doszedłem do eventu o wojnie z Francji z Neapolem i późniejszymi sojuszami, które z tego wynikły oraz atakami na miasta. Ciekawe jest zobrazowany event o niepodległych włoskich republikach. I tu moje pytanie - pobiłem jedno z nich i dwukrotnie tura, po turze zaatakowała mnie taka sama armia rebeliantów. To normalne?
I w ogóle, to zdążyłem pograć Florencją 24 tury, by wywalało mnie w 24 podczas tury :/ według logsa problem tkwi i ilustracji o evencie na temat wojny północnej(?).

Pan Toranaga
02-12-2015, 12:47
Troche pograłem w tego moda różnymi nacjami i wiem , że przy grze Neapolem, Hiszpania i wlasnie bodajże Florencją nastepują wywalania z gry, przy tych nacjach jest cos niedopracowane czy jest jakis błąd, kotry mysle bedzie poprawiony. Długo grałem Liga Szwabską, Turcją i Państwem Papieskim, przy tych raczej wogole nie mialem wywalene z gry. Gre PP jeszcze bede kontunuował.

chochlik20
02-12-2015, 13:19
Wywaliło mnie też próbnie na Mediolanie, przeinstalowałem grę, ale cały czas wyskakuje ten sam błąd:


12:47:35.928 [system.io] [info] exists: found mods/Italian_Wars/data/ui/northern_european/eventpics/war_normans.tga (from: C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War)12:47:35.928 [system.io] [info] exists: missing mods/Italian_Wars/data/ui/northern_european/eventpics/war_normans.tga.dds
12:47:35.928 [system.io] [info] exists: found mods/Italian_Wars/data/ui/northern_european/eventpics/war_normans.tga (from: C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War)
12:47:37.798 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War hat einen unbestimmten Fehler entdeckt und wird jetzt beendet.

Co jest trochę dziwne, bo odpowiedni pliki są.

Pan Toranaga
02-12-2015, 16:20
Mod jest na prawde ciekawy, ale jak widac niedopracowane sa niektore państwa i wydaje mi sie, ze jak zachodza jakies eventy czy sytuacje miedzy panstwami, to zaczyna sie wywalanie .

chochlik20
03-12-2015, 07:47
Już wiem, gdzie leży u mnie problem. Źle zainstalowałem moda, pomijając wersje 4.0 angielską :/

Poprawna instalacja to:
TIW- Version 4.0
TIW- Version 4.0 - english
TIW- Patch 4.1

Ci, którzy ściągają z twcentera moda, to TIW- Version 4.0 - english kryje się pod nazwą Download English translation Version 1.4.