PDA

Zobacz pełną wersję : Cesarstwo vs Republika



FanWar
05-08-2015, 14:36
Witam serdecznie. Kiedy następuje ten moment, gdy wybieramy pomiędzy jednym a drugim. Mam już prawie całą mapę zdobyta, to znaczy górny, dolny egipt afryke wzdłuż i szerz, germanie, hiszpanie. Mam pełen pasek imperium, co trzeba osiągnąc by wybrać pomiedzy jednym, a drugim ? jakie sa zalety i wady oby dwóch tak zwanie edyktów dotyczących naszego imperium ?

1112

Chaak
05-08-2015, 20:50
Ten wybór mamy dopiero po zakończeniu wojny domowej, więc jeśli radzimy sobie z polityką może nigdy nie nastąpić. Kilka patchów wcześniej wojna wybuchała praktycznie w każdej kampanii.
W sumie to nie pamiętam bonusów za te ustroje, ale zawsze, ze względów historycznych, wybierałem republikę niezależnie od nich.

FanWar
05-08-2015, 21:24
Kurcze. Ja ani razu nie miałem wojny domowej od początku kampanii, ale kiedyś nawet jak miałem wojne domową i ją wygrałem, to nie miałem wyboru żadnego. To znaczy, musimy mieć rozwinięte dosyć terytorialnie imperium aby doszło do wyboru pomiędzy jednym a drugim i na dodatek musi być wojna domowa, dobrze rozumiem ?

@Edit: aby można było wybrać pomiedzy jednym a drugim, po prostu niszczyć swojej familii opinie, zabijać i dawać autorytet innym rodziną :D ?

majkel
05-08-2015, 23:21
Nie wiem czy przypadkiem tylko Rzym i Kartagina mogą wybierać po zakończeniu wojny inny ustrój. Co do warunków wybuchu to wystarczy przekroczyć swoim stronnictwem próg poparcia, dla republik to 49%, dla monarchii 69%.

Chaak
06-08-2015, 08:50
Dokładnie, tylko Rzym i Kartagina mają ten wybór. Poza tym wielkość i rozwój państwa nie ma wpływu na ten wybór. Powinien być on pojawiać się zawsze po wygraniu wojny domowej jedną z tych dwóch nacji.
Zamiast niszczyć swoją rodzinę można też ją nadmiernie faworyzować i tępić pozostałe:D. Dzięki temu dostaniemy bardziej przydatnych generałów i polityków.

FanWar
06-08-2015, 20:36
Dziękuje za odpowiedź chłopaki. Temat do zamknięcia :D

hdshovcase
19-09-2015, 23:12
Cesarstwo ma bonusy: -25% do korupcji i minus 10% do kosztów utrzymania armii, a republika: +2 do maksymalnej liczby werbowanych oddziałów i -10% do kosztów werbunku oddziałów

1211