PDA

Zobacz pełną wersję : Prezydent Andrzej Duda



Sam Fisher
06-08-2015, 18:01
Na wzór podobnego tematu o Komorowskim. Nowy prezydent, nowe nadzieje i nowe obawy. Jeszcze za wcześnie żeby oceniać go, ale mimo to już od dawna widać, że niektórzy skazali go przed startem. No cóż...
Znacie mnie. Nie jestem fanem Komorowskiego i to dość lekko powiedziane. Nie mniej jednak każdą krytykę przyjmę jeśli będzie ona słuszna. Jako, że pan Duda wywodzi się wprost z PiSu trudno oczekiwać zeby zaszły głębokie zmiany. Głębokie zmiany? O czym mówisz? O gospodarce. Możemy się spierać o podejście katolickie, ale wszystkich obywateli będzie jedno łączyć czy tego chcą czy nie - to jak żyją w obecnym modelu gospodarczym.
https://www.youtube.com/watch?v=UNj2EPftW8A
No ale czas pokaże.
Jak będzie za co go krytykować to nie obrażę się i nawet swoje dołożę jeśli będzie za co dołożyć. Na tę porę można zaobserwować efekty medialnej sieczki:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/11707623_1616508778605333_1663418521022035989_n.jp g?oh=868ccf4beeff5521350027caf1fabb3f&oe=56429047

Piner
06-08-2015, 18:21
Daleko pojedzie :D. A na serio cóż dam nowemu Prezydentowi kredyt zaufania na okres roku a potem poddam własnej ocenie.Choć trzeba przyznać ze od początku zaczął z pompą.

Nezahualcoyotl
06-08-2015, 18:32
Póki co fanatycy fanatyków kaczyzmu mają swoją wodę na młyn bo właśnie postawiono krzyż smoleński.Oj będą stosy,łapanki i totalne dorzynanie watahy...ale tej z drugiej strony :devil:.Pierwszy miesiąc prezydentury zapowiada się dość emocjonująco.Finansowe pustki w kancelarii którą dokładnie wyczyścił poprzednik(w połowie roku) a przede wszystkim nieprzychylny parlament który będzie próbą charakteru elekta.No i ta już rozkręcająca się niesiołowska nagonka dzięki której informacje z kraju nabrały rumieńców.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wronski-nie-pojawilo-sie-nic-na-temat-ukrainy/ny9kg5
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zaprzysiezenie-andrzeja-dudy-prawo-i-sprawiedliwosc-w-tekscie-psalmu-na-mszy/ftk6zd

Arsen
06-08-2015, 20:16
Osobiście jestem sceptycznie nastawiony do nowego prezydenta choć uważam że gorszy być nie może. Mówi się że każdemu trzeba dać szansę ale ja wątpię żeby zaskoczył mnie czymś pozytywnym.

Nezahualcoyotl
06-08-2015, 21:26
Mnie już pozytywnie zaskoczył deklarując pomoc dla rodaków żyjących za wschodnią granicą Polski.Poprzednik wolał służyć radą i kasą obcym aniżeli swoim...

Volomir
06-08-2015, 22:11
Mnie już pozytywnie zaskoczył deklarując pomoc dla rodaków żyjących za wschodnią granicą Polski.Poprzednik wolał służyć radą i kasą obcym aniżeli swoim...

Czyni nie słowa ;) Na razie to naobiecywał góry złota i ma nadzieje że nie spełni swoich obietnic, bo to doszczętnie zrujnuje naszą gospodarkę. Czy dać mu kredyt zaufania? A na jakiejś podstawie? Marionetka Kaczyńskiego, poglądy na in vitro, populizm i ruina gospodarcza, smoleńsk. To nam zaoferował podczas kampanii. Komor zły, on również zły, nie daje mu kredytu zaufania.

Mogę sie jedynie pozytywnie rozczarować :)

Piner
06-08-2015, 22:20
W sumie masz racje Volomirze,ale nawet w historii zdarzały się przypadki zaskakujących polityków czy władców.Choć co prawda PIS jest PIS-em.

PaskudnyPludrak
06-08-2015, 22:32
Póki co i ja daję mu kredyt zaufania(przynajmniej staram się:rolleyes:) czas pokaże,czy okaże się tylko marionetką prezia Jarka.

szwejk
07-08-2015, 06:12
Dla mnie, dobrym prognostykiem jest reakcja Niemców na wynik wyborów. Tu przypomnę
http://www.fakt.pl/polityka/wybory-prezydenckie-niemcy-komentuja-wyniki,artykuly,547460.html

Z historii wiemy, że jeżeli zagranica kogoś chwali, to nie za to, że broni SWOICH interesów, ale że dba o ICH interesy...

marko1805
07-08-2015, 12:20
No to nastały nowe czasy, mam nowego wybawcę narodu ,który podniesie Polskę z ruiny i kolan oraz uczyni ją prawą i sprawiedliwą za pomocą jedynej słusznej partii ale na to musimy jeszcze poczekać do jesiennych wyborów.
Ogólnie wizerunkowo wpadł bardzo dobrze, dobre przemówienie widać specjaliści od tego typu spraw stanęli na wysokości zadania,( jego udział wśród tłumu a nie wśród notabli w śpiewaniu (nie)zakazanych piosenek prawie mnie rozczulił) wizja młodego prężnego prezydenta zrobiła należyte wrażenia na narodzie a na pewno jego prawej części. Teraz jednak sielanka się skończyła , do tej pory były jedynie słowa pełne frazesów ale puste.Pozostaje więc czekać na czyny pana prezydenta i tak szumnie zapowiadane zmiany (części z nich budżet tego zrujnowanego kraju może jednak nie wytrzymać ;) )

Wonsz
07-08-2015, 16:30
Duda będzie miał teraz niezły casus belli do wyjaśnienia "dlaczego nic nie zrobiłem" tak jak PO ma ten swój wieczny kryzys tak teraz będzie "wina rządu"

Gajusz Mariusz
08-08-2015, 09:12
Nie ma co się podniecać. Umarł król niech żyje król. Tzn strażnik żyrandola. Początek zero zaskoczenia, wieczorne powroty krzyża na Krakowskie bo już miesięcznice jakby przybladły. W poniedziałek będzie feta. Tworzenie nowych stołków, jakże niezbędnych. Zapewne to w ramach walki z bizantyjskością dworu prezydenckiego. Jak widzimy poprzedni lokator wyczyścił konto, ale zapewne i tak w ramach swoich uprawnień (przypomina mi się jak każda rozmowa z jakimkolwiek gościem od PiS o pewnym senatorze z PiS i wyprowadzeniu pieniążków ze SKOK-u zaczyna się słowami tego gościa: a złamał prawo? :ok:) i pozostaje nowej ekipie wyć do księżyca oraz przyjąć do wiadomości ze za 5 miesięcy tego roku nie dostaną ekstra nagrody rocznej. Mnie deklaracje nie obchodzą bo to ciąg dalszy kiełbasy wyborczej. Teraz będzie nudno, bo rumiany pierwszy obywatel wrzuci kilka projektów ustaw by udowodnić że z tą ekipą współpracy nie będzie (obie strony są zbyt głęboko okopane w swych okopach by wyjść do siebie i stanąć w pół drogi) ale to 3 miesiące, jakoś wytrzyma. Później według wszelkiego prawdopodobieństwa rządy w kraju przejmie prezes. I wtedy dopiero zacznie się dla mnie okres nazwany: sprawdzam. Zaczniemy od budżetu prezydenckiego AD 2016. Co prawda projekt budżetu na rok następny (w którym zawarty jest budżet prezydencki) po jesiennych wyborach jest zawsze przyjmowany przez zwycięską ekipę niejako w spadku, ale od czego są poprawki, ba! zawsze możliwe nowelizacje budżetowe? I wtedy porównam i sprawdzę tą walkę z bizantyjskością dworu strażnika żyrandola. Wszystko co będzie wcześniej to teatrzyk polityczny. I ciąg dalszy wyborów rozpoczętych bodaj w lutym....

Volomir
08-08-2015, 12:05
W sumie to się tak zastanawiam czy nie lepiej by wybory wygrał PiS? W sensie, teraz prezydent będzie zganiał, że nic nie może zrobić bo "rząd". Jak wygra PO czy jakakolwiek inna partia to znowu będzie: nie mogę rządzić bo rząd. A tak wygrałby PiS, a nic tak nie rozwala rządów PiSu jak rządy PiSu ;) Tylko czy po takich rządach ludzie zmądrzeją na tyle by nie głosować na PO i PiS?

Bronti
08-08-2015, 12:18
https://www.youtube.com/watch?v=5mA1-SB4SY0

Szefowa kancelarii prezydenta... Jeszcze więcej osób z takimi poglądami na kluczowych stanowiskach w państwie a na pewno będzie lepiej!

Dlatego się właśnie boję PiS. Nie boje się krzyży, pomników, Smoleńska, zemsty, dożynania watah, rządów episkopatu. Boje się ich pomysłów na gospodarkę, boje się niekompetencji środowiska tej partii w sprawach ekonomii...

Szczęście w nieszczęściu, że nie poszaleją za bardzo z obietnicami bo nie będzie skąd wziąć pieniędzy na ich realizację... :)

PaskudnyPludrak
08-08-2015, 14:27
W sumie to się tak zastanawiam czy nie lepiej by wybory wygrał PiS? W sensie, teraz prezydent będzie zganiał, że nic nie może zrobić bo "rząd". Jak wygra PO czy jakakolwiek inna partia to znowu będzie: nie mogę rządzić bo rząd. A tak wygrałby PiS, a nic tak nie rozwala rządów PiSu jak rządy PiSu ;) Tylko czy po takich rządach ludzie zmądrzeją na tyle by nie głosować na PO i PiS?

PiSS najprawdopodobniej wygra najbliższe wybory, mają sporą przewagę nad PO.

Tylko czy po takich rządach ludzie zmądrzeją na tyle by nie głosować na PO i PiS?

Po rządach PiSS ludzie znów będą głosować na PO :devil: bo póki co to będzie największa partia opozycyjna, chyba, że coś się zmieni.Coś nie wyszło antysystemowcom rozbetonowywanie sceny politycznej :P

Shay Ruan
08-08-2015, 14:55
Coś nie wyszło antysystemowcom rozbetonowywanie sceny politycznej :P

No i nie wyjdzie prawdopodobnie dlatego, że są opluwani przez media z każdej strony. Niestety ale media będą robiły wszystko aby PIS i PO były przy korycie.

PaskudnyPludrak
08-08-2015, 15:27
No i nie wyjdzie prawdopodobnie dlatego, że są opluwani przez media z każdej strony. Niestety ale media będą robiły wszystko aby PIS i PO były przy korycie.

Raczej rzadko są do nich zapraszani, nie przesadzałbym z tym opluwaniem, większość z nich-Korwin,Braun..... sami się kompromitują i ośmieszają co media skrzętnie wykorzystują i tyle.Natomiast o takim Kukizie dość ciepło i pozytywnie wypowiada się np Grzegorz Miecugow(dyrektor programowy TVN24) głównie w szkle kontaktowym, z tego co kojarzę również Wojewódzki w toku kampanii prezydenckiej wyraził poparcie dla Kukiza.

Volomir
08-08-2015, 15:47
No i nie wyjdzie prawdopodobnie dlatego, że są opluwani przez media z każdej strony. Niestety ale media będą robiły wszystko aby PIS i PO były przy korycie.

Jeny, znowu jakieś teorie medialnego opluwania. Może coś tam się i pojawia (chociaż opluwanie to za duże słowo) ale tak jak pisał PaskudnyPludrak, oni sami się kompromitują. Kukiz, Korwin, Braun czy kto tam jeszcze jest tym antysystemowcem. Ich wypowiedzi sprawiają, że media nie muszą przykładać do tego palca. Inna sprawa, że ja nie chciałbym rządów żadnego z tych panów ;)

No i trzeba zadać sobie pytanie, czy jeżeli społeczeństwo daje się manipulować mediom (że uważa PO i PiS za jedyne możliwości wyboru) to czy mając "wolną wolę" zagłosuje lepiej? Myślę, że barany pozostaną baranami.

Nezahualcoyotl
08-08-2015, 16:16
Litości z tymi antysystemowcami (fajne pojęcie)!Na kogo ludzie mają głosować skoro taki Kukiz mówi że programu żadnego nie ma i mieć nie będzie.Więc oddać głos za "pretty face"?Wygra PiS to wówczas zobaczymy ile spełni obietnic mając parlament i prezydenta po swojej stronie...Oby tylko się nie skończyło na licznych komisjach śledczych powołanych do dobicia członków PO gdyż to jest akurat najmniej potrzebne w tym kraju.Póki co poczekajmy do września kiedy kampanie wyborcze nabiorą tempa i rumieńców.
Mnie ciekawi kierunek pierwszej zagranicznej wizyty elekta ;)

Sam Fisher
08-08-2015, 16:20
Prawie wszyscy wiedzą, że Korwin to ten od hajlowania, ale niewielu wie, że Korwin to ten co już w 1997roku przepowiedział problemy unii monetarnej w ramach UE. Niewielu wie co głosi Korwin w ramach liberalizmu gospodarczego. Rządzącym bardzo na rękę opluwać ich osobiste poglądy czy fanaberie, ale potem niech wyborcy nie dziwią się, że zmiany przychodzą bardzo powoli. Tak bardzo media i Polacy są skłonni hejtować czyjeś osobiste poglądy, które nie mają wpływu na ich życie codzienne i tak bardzo są ślepi na to co się dzieje dookoła nich.
http://wmeritum.pl/rumunia-obnizka-vat-u-przyniosla-wzrost-sprzedazy-detalicznej/

Piner
08-08-2015, 16:55
Taak bo Rumunia jest przykładem sukcesu jaki obiecuje Korwin.:rolleyes:.On podobnie jak cała ta antysystemowa awangarda,nie jest łykana przez społeczeństwo,bo a)Wielu ludzi zaczyna denerwować ten nagły monopol na prawdę,co słusznie zauważono ma tylko pomagać w zdobywaniu głosów,b)Raczej tez chodzi o wizerunek jakiego część tego środowiska nie potrafi zaprezentować.Teraz wygrał Duda,ok jest Prezydentem RP,i zobaczymy po wrześniu jak sprawy dalej pójdą.Nie ukrywam że liczę na miłe zaskoczenie ze strony PIS-u,ale niestety już raz mieli szansę i nie pykło że się tak wyrażę.

Sam Fisher
08-08-2015, 17:24
No jeśli ma się urojone wyobrażenie bogacenia się z dnia na dzień to oczywiście masz rację. Od czegoś się zaczyna i ten proces musi trwać. Wystarczy prześledzić historię USA lub dzisiejszych Chin. Gdzieś ostatnio na facebooku trafiłem na fanpage kogoś kogo z imienia i nazwiska nie przypomnę sobie, ale ta osoba była jakiś czas temu w Chinach. Spotkał Chińczyka, biznesmana. Ten Chińczyk pouczał Europejczyka na temat gospodarki wg Adama Smitha :lol2::lol2::lol2: Do czego to doszło xd

Wielu ludzi zaczyna denerwować ten nagły monopol na prawdę,co słusznie zauważono ma tylko pomagać w zdobywaniu głosów
Ludzie oburzają się na to jak działa demokracja? Niestety Polacy są tak przyzwyczajeni do socjalizmu, że liberalizm gospodarczy jest dla nich czystą abstrakcją. Marzą o bogactwie zachodnich krajów, a sami nie rozumieją jak one doszły do tego bogactwa. Gardzę.

Barsa
08-08-2015, 18:28
Ja tam czekam na "prawdziwą twarz" prezia po wyborach parlamentarnych i nie ważne, czy PIS będzie rządzić samo, w kolacji czy co tam się stanie.... teraz nadal jest teatrzyk pod kampanie.

Niektórzy tu piszę, że liczą na spełnienie obietnic wyborczych, ja modle się o to, żeby większość, szczególnie dotyczących ekonomii, nie spełniło się... Za dobrze nie będzie jak zacznie się takie rozdawnictwo z budżetu, ale z drugiej strony PIS jest ograniczone tym właśnie budżetem, wątpię w te ich zapowiedzi ściągnięcia mld z banków i uszczelnienia podatków. PO już kasę z OFE zabrała, mało już tam tego zostało do nacjonalizacji, no może jeszcze IKE i IKZE ale to już musiałoby być grubszymi nićmi szyte.

Z innej beczki to zawsze poważałem PIS za to, że rozprawiało się z aferami nawet jak ich dotyczyły.... natomiast z skok-ami dają dupy i to ostro. Duda się w to wpisuje. Nie wiem po co objęto to BFG, jakby ludzie dostali ostro po dupie to może przejrzeliby na oczy, a tak wszyscy się złożyli na wątpliwe inwestowanie nielicznych. Do Ambera czy WGI budżet się nie dołożył.

Bronti
08-08-2015, 22:00
Początki prezydentury Dudy całkiem obiecujące, ale podobnie jak Volomira te człowiek może mnie tylko pozytywnie rozczarować.

Okazuje się, że nawet potrafi rozpoznać problemy społeczne o czym więcej pod tym linkiem - https://www.youtube.com/watch?v=_jJWfDU45TM

Zobaczymy co z tego wyjdzie

Sam Fisher
12-08-2015, 17:08
Ja tam czekam na "prawdziwą twarz" prezia po wyborach parlamentarnych i nie ważne, czy PIS będzie rządzić samo, w kolacji czy co tam się stanie.... teraz nadal jest teatrzyk pod kampanie.

Niektórzy tu piszę, że liczą na spełnienie obietnic wyborczych, ja modle się o to, żeby większość, szczególnie dotyczących ekonomii, nie spełniło się... Za dobrze nie będzie jak zacznie się takie rozdawnictwo z budżetu, ale z drugiej strony PIS jest ograniczone tym właśnie budżetem, wątpię w te ich zapowiedzi ściągnięcia mld z banków i uszczelnienia podatków. PO już kasę z OFE zabrała, mało już tam tego zostało do nacjonalizacji, no może jeszcze IKE i IKZE ale to już musiałoby być grubszymi nićmi szyte.

Z innej beczki to zawsze poważałem PIS za to, że rozprawiało się z aferami nawet jak ich dotyczyły.... natomiast z skok-ami dają dupy i to ostro. Duda się w to wpisuje. Nie wiem po co objęto to BFG, jakby ludzie dostali ostro po dupie to może przejrzeliby na oczy, a tak wszyscy się złożyli na wątpliwe inwestowanie nielicznych. Do Ambera czy WGI budżet się nie dołożył.


Kaczyński w rozmowie z "Rzeczpospolitą" mówi także, że Polacy zbyt mało zarabiają i państwo powinno w tej sprawie interweniować. - Uważam, że dziś w Polsce za pośrednictwem państwa należy wymusić podniesienie płac, bo są one zaniżone - mówi były premier. Twierdzi, że jest na to wiele sposobów. Od podniesienia płacy minimalnej do karnych podatków dla firm.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,14547738,PiS_u_wladzy__Kaczynski_zapowiada _nowe_podatki__Umowy.html#ixzz3icKxuGng


Ajajajjaaj. Nie tędy droga ;/ Jak to Bronti podkreślił - Duda coś wie o problemach Polaków. Z drugiej strony prezio Kaczyński gada swoje. Zobaczymy czy rzeczywiście Duda jest/będzie marionetką Jarusia.

- Nie będę recenzował jego planów na rządzenie, bo moim zadaniem jest nie dopuścić do tego, żeby Jarosław Kaczyński w Polsce kiedykolwiek rządził - mówił Tusk na konferencji prasowej. - Jeśli ktoś uważa, że polscy przedsiębiorcy powinni znowu płacić domiar, bo tak rozumiem karny podatek dla tych, którzy płacą zbyt niskie pensje według pana prezesa Kaczyńskiego, to mam dodatkową motywację, żeby bronić Polskę przed rządami kogoś takiego jak Jarosław Kaczyński - mówił premier.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,14547738,PiS_u_wladzy__Kaczynski_zapowiada _nowe_podatki__Umowy.html#ixzz3icLPGjrn


Tusk krytykuje podatki? Novum :lol2: Ach te zbijanie kapitału politycznego kosztem Polaków. Swoją drogą ma rację, ale sam powinien spojrzeć na to co sam zrobił w swoim czasie.

PaskudnyPludrak
03-11-2015, 12:18
Dlaczego nikt jeszcze nie napisał jak wielki samozwańczo niezłomny prezydent Duda vel Klenczon poczęstował belgijską parę królewską winem za 12 euro (co nie przeszło bez echa w samej Belgii w przeciwieństwie do rzekomego skakania Bronka po krzesłach w Japonii o czym była mowa tylko w naszych mediach, w japońskich ani słowa) ? i jak błądził na dziedzińcu pałacu elizejskiego w Paryżu ? gdyby to był Bronek, to już by huczało jaka kompromitacja na skalę światową.

Gajusz Mariusz
03-11-2015, 13:03
Błądził po dziedzińcu? Jak to? :eek:

PaskudnyPludrak
03-11-2015, 13:09
Błądził po dziedzińcu? Jak to? :eek:

Analogiczna sytuacja do tej z Kopacz w Berlinie jak się pogubiła na czerwonym dywanie i Merkel musiała ją poprawić i nakierować na właściwy tor(prezydenta Dudę poprawiał Hollande, a później ktoś jeszcze drugi raz). Osobiście nie widzę w tym nic zabawnego, kompromitującego , ale 'niepokorni dziennikarze' zrobili z tego nie lada skandal, a PIS wykorzystał nawet w swoim spocie wyborczym. Oczywiście 'niepokorni' już zdążyli to skwitować jako manipulacje reżimowych mediów :D

Gajusz Mariusz
03-11-2015, 13:13
Tamto wydarzenie (z Merkel) pamiętam. Pamiętam jak Lech Kaczyński także kiedyś na lotnisku minął kompanię honorową i poszedł sobie dalej. Ale tego nie widziałem. :D

Volomir
03-11-2015, 14:26
To jeszcze na początku kadencji była ta sytuacja z niepodaniem ręki premier Kopacz XD Ale tak jak mówisz, Komorowski coś walnął - kompromitacja, Duda - nie było tematu ;)

W ogóle na marginesie strasznie irytujący ma sposób wypowiadania się... Taki ton studenta, nie lubiącego wystapień publicznych, któremu kazali przedstawić prezentację na bardzo nudny temat przed resztą grupy ;)

Nezahualcoyotl
03-11-2015, 20:52
Dlaczego nikt jeszcze nie napisał jak wielki samozwańczo niezłomny prezydent Duda vel Klenczon poczęstował belgijską parę królewską winem za 12 euro
Zapewne co cenniejsze trunki Broneczek wyniósł z belwederowskiej spiżarni.Wraz z końcem jego kadencji miał coś bardzo lepkie paluszki na wyposażenie pałacu prezydenckiego :devil:.


Analogiczna sytuacja do tej z Kopacz w Berlinie jak się pogubiła na czerwonym dywanie i Merkel musiała ją poprawić i nakierować na właściwy tor(prezydenta Dudę poprawiał Hollande, a później ktoś jeszcze drugi raz). Osobiście nie widzę w tym nic zabawnego, kompromitującego , ale 'niepokorni dziennikarze' zrobili z tego nie lada skandal, a PIS wykorzystał nawet w swoim spocie wyborczym. Oczywiście 'niepokorni' już zdążyli to skwitować jako manipulacje reżimowych mediów :D

Z dużej chmury...Na załączonym materiale video jakoś nie widać tego o czym mówisz w przeciwieństwie do oddawania pokłonów dla aparatu fotograficznego przez premierę lub popisów alpinistycznych "Litwina".
http://telewizjarepublika.pl/lewicowe-media-kpia-z-prezydenta-i-pisza-zagubil-sie-w-paryzu-tymczasem-rzeczywistosc-jest-inna,25434.html
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/prezydent-andrzej-duda-z-pierwsza-wizyta-w-paryzu,589711.html

Jedna prezydentura jeszcze długa więc wpadek bardziej spektakularnych może będzie i więcej lepszych gatunkowo ;).

PaskudnyPludrak
03-11-2015, 21:23
Z dużej chmury...Na załączonym materiale video jakoś nie widać tego o czym mówisz w przeciwieństwie do oddawania pokłonów dla aparatu fotograficznego przez premierę lub popisów alpinistycznych "Litwina".
http://telewizjarepublika.pl/lewicowe-media-kpia-z-prezydenta-i-pisza-zagubil-sie-w-paryzu-tymczasem-rzeczywistosc-jest-inna,25434.html
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/prezydent-andrzej-duda-z-pierwsza-wizyta-w-paryzu,589711.html

Jedna prezydentura jeszcze długa więc wpadek bardziej spektakularnych może będzie i więcej lepszych gatunkowo ;).
Ewidentnie dwukrotnie się zakręcił, może nie aż tak jak Kopacz w Berlinie, ale jednak, i na nic odwracanie kota ogonem "niepokornych", że to lewacki spisek, zresztą powtarzam, że nie widzę w tym nic kompromitującego, każdemu się może zdarzyć.Co innego sprawa wina za 12 euro dla belgijskiej pary królewskiej, choć to bardziej wpadka jego kancelarii.
edit
Prezydent odmówił narodowcom udziału w marszu niepodległości, co mnie akurat cieszy.

Gajusz Mariusz
19-12-2015, 09:46
Dobrą robotę wykonuje ojciec-dyrektor...
http://m.natemat.pl/60aae07a55b9c690068528e5d5366599,640,0,0,0.jpg

Volomir
19-12-2015, 09:53
Czemu nikt nie chwali penisa, który wykonała kawał dobrej roboty?

Gajusz Mariusz
19-12-2015, 10:09
Bo może tak jak u Prezesa Polski ojciec to temat tabu? :hmm:Idąc dalej - jak w "Tematach niedokończonych" z pewnego radia - i patrząc na ten transparent może pełnił tylko rolę św. Józefa?

Volomir
19-12-2015, 10:17
No właśnie! Nawiązując do zbliżających się świąt, może nasz prezydent został poczęty z dziewicy? Kto to wie? Taka święta osoba, bez skazy;)

Dobra, pośmialiśmy się, ja kończę offtopa z mojej strony ale pewnie jeszcze wrócę bo Duda dostarczy nam jeszcze wiele śmiesznych "anegdot".

Gajusz Mariusz
19-12-2015, 10:19
Dokładnie, grzebanie w rodzinie to nie nasza działka. Co najwyżej ujawniana w PiS-ie metafizyka nas oczarowała. Wracając do tematu głównego: jak Wam się podoba realizacja "dobrej zmiany" przez strażnika żyrandola?

szwejk
19-12-2015, 16:31
Zamieniliśmy miernego strażnika żyrandola na... lepszego strażnika żyrandola;) To, że pozwala tępić resortowych dziadków (trybunał) i ich dzieci i wnuki (media i urzędy) - policzyłbym na plus. Po to go, jego wyborcy wybrali:P. Za rozmowy z Chinami, też plusik. Za finansowe poparcie Ukrainy:

http://www.wprost.pl/ar/527488/4-miliardy-zlotych-dla-Ukrainy-Polska-otworzy-linie-kredytowa/

Duży minus. Ogólnie oceniłbym go na razie na 3 z minusem...

Regulus
19-12-2015, 22:11
Jakie to resortowe dziadki siedzą w Trybunale Konstytucyjnym? Prof. Pyziak-Szafnicka? Prof. Zubik, który miał 7 lat, gdy wprowadzono stan wojenny? A może stara gwardia, zaczynając od ultra-katolickiego obrońcy całkowitego zakazu aborcji prof. Zolla. Albo prof. Biruta Lewaszkiewicz-Petrykowska, która walczyła w AK, a podczas strajków studenckich w latach 80 broniła studentów z narażeniem kariery?

Gajusz Mariusz
19-12-2015, 23:22
^^To akurat jest nieważne. Ważny jest podział na naszych i onych. Jak nie namaścił kandydata Prezes Polski
http://muzeum4rp.iq.pl/wiki/images/thumb/d/d1/Che-jarek.jpg/300px-Che-jarek.jpg

to znaczy że "nie nasz". Przeszłość się nie liczy. Ustawę o TK (raczej byłym TK) pisze (pisał) niejaki Stanisław Piotrowicz - prokurator w stanie wojennym. A wtedy byli tylko sprawdzeni ludzie na takich stanowiskach. Ciekawe kiedy złożył członkostwo PZPR... A zasłużył się jeszcze jako bardzo niechętny w karaniu pedofili w sutannach... Kto był oczkiem w głowie Ziobry w poprzednim rozdaniu? Niejaki Andrzej Kryże. Też niezły życiorys. Ten także chyba raczej stał za kordonem ZOMO... Kadry są naprawdę dobre w nowym rozdaniu: przez dwa dni prezesem PKP był niejaki Bogusław Kowalski. Też niezły życiorys chłopak ma. A perełka, która tylko dzięki sprzeciwie śp Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego interwencji w Watykanie i w polskim episkopacie nie została arcybiskupem W-wy: Tajny Współpracownik biskup Stanisław Wielgus. A tyle wokół walki z agentami SB. No chyba że są jednymi z nas. To wtedy: nic się nie stało.... Tyle tam było rozdzierania szat nad agentami i TW na stanowiskach. A tu nagle ciiiiiiiisza. Trybunał Konstytucyjny. Co mamy w nowym rozdaniu? M.in. ludzi od tej sławnej Komisji parlamentarnej Antoniego. To naprawdę baaaaaardzo dobre rekomendacje.

Wracając do tematu prezydenta. Mówi się szczęście w nieszczęściu. Nasz strażnik żyrandola ma nieszczęście w szczęściu. Tym szczęściem są samodzielne rządy Prezesa Polski
http://3.bp.blogspot.com/-M3UHBCff8KY/VeHyktC07tI/AAAAAAAACcY/c1Xr2rjQf9Q/s640/19b23c61-2f6b-4b8f-97aa-4727f07dae71.jpg

a nieszczęściem fakt że nie ma rządu którego mógłby pilnować. Gdyby miał rząd jakikolwiek inny, mógłby nawet coś tam marzyć o samodzielnym blokowaniu ustaw i wysyłaniu ich do TK. Niestety wygrało PiS i pozostało mu tylko:

- Jeżdżenie w środku nocy do Prezesa Polski po wytyczne na najbliższe dni
- Składanie laudacji dla Prezesa Polski w momencie dania teki prezesa rady ministrów Beacie Szydło
http://bi.gazeta.pl/im/a2/66/12/z19292322Q,Oredzie.jpg

- zapalanie żyrandola na żądanie przejeżdżającego właśnie przez Krakowskie Przedmieście Prezesa Polski i przy okazji zaprzysiężenie tego czy tamtego przywiezionego pasażera
http://bi.gazeta.pl/im/c0/65/12/z19291584Q,Oredzie.jpg

- Mylenie roli strażnika konstytucji z orzekaniem co jest a co nie jest konstytucyjne. Bo jak on inaczej rozumie swą prerogatywę przekazania do TK podejrzanych zapisów w takiej czy innej ustawie to się nie dziwę że z jego uczelni tak reagują na takiego kolegę i jego czyny. Nawet poprzednik coś tam wysłał do TK zanim podpisał. No tego akurat nasz nowy strażnik żyrandola nie może popełnić... To byłby o jeden błąd za daleko. Co pozostaje naszemu prezydentowi? Grać dalej swą rolę, próbować się nie przewrócić na Murze Chińskim. Pogadać z tym czy tamtym swym odpowiednikiem zza granicy (choć tamten i tak wie, że rozmawia z avatarem Prezesa), rozdać tu i tam trochę pieniędzy Prezesa. A propos pieniążków. Już chyba jest znowelizowany budżet gotowy do głosowania! Muszę zerknąć czy "bizantyjski budżet" poprzedniego prezydenta został przycięty wobec większego deficytu niż w pierwotnym projekcie budżetu autorstwa słusznie minionego rządu. Bo chyba słusznie uważam że coś tam bąkali nad tą bizantyjskością i ciągłym zadłużaniem państwa przez PO i PSL w sensie "dobrych zmian"? Czy po prostu mamy obiecane TKM? (młodszym forumowiczom skrót rozwinę na pw, starsi powinni pamiętać ;))

Jak napisał Volo: Duda dostarczy nam jeszcze wiele śmiesznych "anegdot" To akurat w tym niepewnym świecie jest pewnikiem.

http://bi.gazeta.pl/im/bc/65/12/z19291580Q,Oredzie.jpg

PaskudnyPludrak
20-12-2015, 09:45
Dodajmy jeszcze Pana Leszka Żebrowskiego, który ponoć ma zasiadać w zespole ds polityki historycznej, chory zacietrzewiony antysemita niczym Leszek Bubel(zresztą jego kolega) wszędzie węszący żydowskie intrygi, za komuny TW o pseudonimie "Leszek" pisał donosy w których KOR nazywał żydowskim spiskiem :mrgreen: niektórzy "niezależni" dziennikarze też mają ciekawe pochodzenie, w tym autorzy słynnych "Resortowych dzieci"-Targalski.



to znaczy że "nie nasz". Przeszłość się nie liczy. Ustawę o TK (raczej byłym TK) pisze (pisał) niejaki Stanisław Piotrowicz - prokurator w stanie wojennym. A wtedy byli tylko sprawdzeni ludzie na takich stanowiskach.
Ale Pan Piotrowicz to był taki Konrad Wallenrod jak twierdzą PISlamiści http://forum.totalwar.org.pl/images/smilies/icon_devil.gif

Gajusz Mariusz
20-12-2015, 10:48
wszędzie węszący żydowskie intrygi, za komuny TW o pseudonimie "Leszek" pisał donosy w których KOR nazywał żydowskim spiskiem :mrgreen:

To pozostaje nadzieja że nie wezmą na tapetę pochodzenie Pierwszej Damy.


Ale Pan Piotrowicz to był taki Konrad Wallenrod jak twierdzą PISlamiści :devil:

Tak, też słyszałem tą bajeczkę na dobranoc. :D

szwejk
21-12-2015, 08:54
niektórzy "niezależni" dziennikarze też mają ciekawe pochodzenie, w tym autorzy słynnych "Resortowych dzieci"-Targalski.
Zwróćcie jednak uwagę, że jest różnica między pobożnymi, konserwatywnymi, prawicowymi Żydami, a bezbożną żydokomuną... Do tych pierwszych prawica nic nie ma. Ba, uważa ich za sojuszników:). Krytykę drugich, lewactwo nazywa antysemityzmem;)

Wesołych memów jest dużo. Bronek był chyba rekordzistą, zobaczymy czy Andrzejek go prześcignie... Myślę, że cały problem z nową władzą lapidarnie oddaje ten
https://pbs.twimg.com/media/CWp3Wd5U8AE2lDo.jpg

Gajusz Mariusz
21-12-2015, 10:05
Słucham co jakiś czas jak najbardziej prawicowego radia (tego bardziej chyba się nie znajdzie nad Wisłą), szczególnie nocne audycje bo są najciekawsze. I co tam słyszymy? Baaaardzo ciekawe wieści. Uwierz mi, nie ma kogoś takiego jak: pobożny, konserwatywny, prawicowy Żyd. Co najwyżej przechrzta i obywatel drugiej kategorii. Prowadzący w przeciwieństwie do dziennych audycji, reaguje w trakcie rozmowy czy to z gościem, czy słuchaczem w takim tempie jak Kempa z publikacją wyroków TK. ;) Czyli... zazwyczaj (bo nie zawsze) reaguje, ale wszyscy wiedzą co na ten temat myśli i z jakim bólem czterech liter to robi...

Wracając do prezydenta. Podczas gdy dziś jest drugie czytanie projektu PiS ustawy o TK prezydent coś tam bredzi o komisji i pracy nad przyszłością TK... :mrgreen:

Już raz zaprosił opozycję, wysłuchał, pokiwał głową, po czym w środku nocy (0:15 bodaj, wojna jest jakaś czy co?:eek:) przyjął 4 kontrowersyjne ślubowania. Zachodzi pytanie: po co uczestniczyć w czymś, co wobec prac sejmu dyktowanych przez prezydenckiego guru nie będzie miało jakiegokolwiek sensu? Żeby czymkolwiek udowodnić że chce uczestniczyć w życiu politycznym? Uczestniczy i bez tego. Jako strażnik żyrandola. Plus wyjazdy z grafiku jeszcze poprzedniego prezydenta. Tzn mógł na Malcie pokazać nową politykę Polski wobec emigrantów. Ale i tak wszyscy wiedzieli że postąpiłby jak Beatka kilka dni temu. Na krajowy użytek: NIE! Na poletku międzynarodowym: no dobrze...

PaskudnyPludrak
21-12-2015, 10:45
Zwróćcie jednak uwagę, że jest różnica między pobożnymi, konserwatywnymi, prawicowymi Żydami, a bezbożną żydokomuną... Do tych pierwszych prawica nic nie ma. Ba, uważa ich za sojuszników:).


Rzeczywiście niektórym polskim Żydom o prawicowych poglądach jest z nimi po drodze jak np rodzina Wildsteinów, ale nie wszystkim na polskiej prawicy się to podoba i traktują ich jako zło konieczne, np polecam na YT dyskusję w klubie Ronina o Żydach i Polakach(w której uczestniczy młody Wildstein, tylko nagle znika na pół dyskusji :rolleyes:) pod koniec już nawet Terlikowski smutny(bo on akurat Żydów tam broni jako jeden z niewielu) rozkłada ręce i stwierdza, że lewica ma racje, że polska prawica jest skrajnie antysemicka :D
https://www.youtube.com/watch?v=8xduB5Dm0i4

Krytykę drugich, lewactwo nazywa antysemityzmemhttp://forum.totalwar.org.pl/images/smilies/icon_wink.gif


Dlatego, że ta krytyka zazwyczaj przypomina język jakim np endecja posługiwała się wobec Żydów w latach 30tych ubiegłego wieku.

Wespazjan
27-12-2015, 21:25
Oj, uśmiałem się. Jakby nie było, jest coraz weselej. Ale "Wielki Brat" czuwa.
Uważajcie by Was nie dotknęła "karząca ręka sprawiedliwości ludowej".

Gajusz Mariusz
30-12-2015, 23:37
Muszę zerknąć czy "bizantyjski budżet" poprzedniego prezydenta został przycięty wobec większego deficytu niż w pierwotnym projekcie budżetu autorstwa słusznie minionego rządu. Bo chyba słusznie uważam że coś tam bąkali nad tą bizantyjskością i ciągłym zadłużaniem państwa przez PO i PSL w sensie "dobrych zmian"? Czy po prostu mamy obiecane TKM? (młodszym forumowiczom skrót rozwinę na pw, starsi powinni pamiętać ;))


No więc tak:

Budżet Kancelarii Prezydenta RP A.D. 2015 - 167.614 tys. zł

Budżet Kancelarii Prezydenta RP A.D. 2016... - 167.614 tys. zł

Korytko już zdobyte.... :clap:

Nezahualcoyotl
31-12-2015, 09:12
Suma budżetów ta sama w czym nie ma żadnej sensacji ale poczekajmy do końca kadencji obecnego lokatora Belwederu żeby móc porównać gospodarność A.Dudy z B.Komorowskim:

http://i64.tinypic.com/b4bywl.jpg

http://i68.tinypic.com/2yx4z6f.jpg

http://i63.tinypic.com/2mq44ko.jpg
https://www.prezydent.pl/kancelaria/dzialalnosc-kancelarii/art,12,raport-otwarcia-kancelarii-prezydenta-rp.html

Przykład Kisielewa mówi sam za siebie:
http://wpolityce.pl/polityka/272236-byly-szef-kancelarii-komorowskiego-o-spladrowaniu-willi-w-klarysewie-obiekt-stanowil-zaplecze-magazynowe

Z raportu otwarcia wynika, że z pałacu zniknęły przedmioty warte łącznie 1,3 mln zł! "400 przedmiotów – stołów, luster, regałów, obrazów, dywanów i żyrandoli według dokumentów zostało wpisanych do protokołu zniszczenia i wywiezionych ciężarówkami w nieznane miejsce" – napisał o splądrowaniu wilii tygodnik „WSieci".
http://www.fakt.pl/politycy/bronislaw-komorowski-o-willi-w-klarysewie-magazyn-niepotrzebnych-rzeczy,artykuly,592558.html

Gajusz Mariusz
31-12-2015, 09:18
No myślałem że bizantyjskość odnosi się do sum jako takich, a nie kto je wydaje :clap:. Z gospodarnością faktycznie, trzeba zaczekać do ostatniego roku kadencji i kilkumiesięcznego audytu nowej ekipy. Tu się zgadzam. Do całego budżetu AD 2016 podejdę w innym temacie. Damy strażnikowi odpocząć.

Wespazjan
01-01-2016, 13:34
Trzeba oddać sprawiedliwość JKM, miłościwie panującemu nam Andrzejowi I. Działa zdecydowanie i po męsku. Bez wahania i od ręki podpisuje co Mu przyniosą. Co do tego nie ma wątpliwości. Przy tym ma zdecydowany wzrok - jak student na egzaminie. To początek. Za chwilę równie błyskawicznie podpisze następne ustawy: o mediach, służbie cywilnej itd. Nareszcie mamy właściwą osobę, bez rozterek i wątpliwości.
Co do obsady stanowisk które się lada chwilę zwolnią, to zajmą je wypróbowani i sprawdzeni funkcjonariusze partyjni. Zupełnie jak w systemie Feudalnym. Władca nagradza wasali nadaniami.

By państwo doprowadzić do właściwego porządku proponuję wrócić do starych sprawdzonych wzorców np. z czasów Augusta.
1. Prezes Polski - dożywotni dyktator, dowódca armii,
2. Wprowadzić urząd cenzora który sprawował będzie nadzór nad parlamentem i oceniał moralną i etyczną postawę posłów i senatorów i w razie potrzeby usuwał ze stanowisk np. za antypaństwowy wyraz twarzy, brak entuzjazmu lub za antypaństwowe myślenie (z urzędu przypisany Prezesowi).
3. Wprowadzić stanowisko trybuna ludowego i dożywotnio powierzyć je Prezesowi Polski (uprawnienia to nietykalność, prawo veta do każdej uchwalonej ustawy lub innych przepisów tj. dekretów, zarządzeń, rozporządzeń itd.)
4. By uniknąć przepychanek w pogoni za stanowiskami w parlamencie proponuje się zgodnie z oczekiwaniami wielu obywateli przeprowadzać wybory do sejmu w ilości posłów tylu ile jest województw oraz 3-5 senatorów (jow-y). Pozostali z mianowania Prezesa Polski. Niech nikt nie myśli, że nie ma demokracji.
5. Stanowisko Pontifex Maximus (zwierzchnik wszystkich wyznań w naszym kraju) przypisać do Prezesa Polski.
Powołać jednoosobową Radę (zarząd) nad mediami (prasa, TV, radio) z daleko posuniętymi uprawnieniami, z zamykaniem nieprawomyślnych włącznie (poważny kandydat Ojciec Dyrektor)
Docelowo, po okresie przejściowym zlikwidować urząd prezydenta - Urząd Prezesa Polski wystarczy.
W celu uniknięcia przepychanki do władzy, Prezes namaszcza następcę na swoje stanowisko.

Powyższe propozycje mają na celu unormowanie sytuacji w naszym nieszczęsnym kraju rozdzieranym waśniami, sporami i biegami do koryta.
Proszę o inne poważne propozycje.

szwejk
02-01-2016, 08:04
By państwo doprowadzić do właściwego porządku proponuję wrócić do starych sprawdzonych wzorców np. z czasów Augusta.
Proszę jednak zauważyć, że według tych wzorców Cesarstwo Rzymskie funkcjonowało sprawnie przez kilkaset lat;). Pokażcie mi demokrację o takim stażu:P

Bronti
03-01-2016, 12:00
Trzeba oddać sprawiedliwość JKM, miłościwie panującemu nam Andrzejowi I. Działa zdecydowanie i po męsku. Bez wahania i od ręki podpisuje co Mu przyniosą. Co do tego nie ma wątpliwości. Przy tym ma zdecydowany wzrok - jak student na egzaminie. To początek. Za chwilę równie błyskawicznie podpisze następne ustawy: o mediach, służbie cywilnej itd. Nareszcie mamy właściwą osobę, bez rozterek i wątpliwości.
Co do obsady stanowisk które się lada chwilę zwolnią, to zajmą je wypróbowani i sprawdzeni funkcjonariusze partyjni. Zupełnie jak w systemie Feudalnym. Władca nagradza wasali nadaniami.

By państwo doprowadzić do właściwego porządku proponuję wrócić do starych sprawdzonych wzorców np. z czasów Augusta.
1. Prezes Polski - dożywotni dyktator, dowódca armii,
2. Wprowadzić urząd cenzora który sprawował będzie nadzór nad parlamentem i oceniał moralną i etyczną postawę posłów i senatorów i w razie potrzeby usuwał ze stanowisk np. za antypaństwowy wyraz twarzy, brak entuzjazmu lub za antypaństwowe myślenie (z urzędu przypisany Prezesowi).
3. Wprowadzić stanowisko trybuna ludowego i dożywotnio powierzyć je Prezesowi Polski (uprawnienia to nietykalność, prawo veta do każdej uchwalonej ustawy lub innych przepisów tj. dekretów, zarządzeń, rozporządzeń itd.)
4. By uniknąć przepychanek w pogoni za stanowiskami w parlamencie proponuje się zgodnie z oczekiwaniami wielu obywateli przeprowadzać wybory do sejmu w ilości posłów tylu ile jest województw oraz 3-5 senatorów (jow-y). Pozostali z mianowania Prezesa Polski. Niech nikt nie myśli, że nie ma demokracji.
5. Stanowisko Pontifex Maximus (zwierzchnik wszystkich wyznań w naszym kraju) przypisać do Prezesa Polski.
Powołać jednoosobową Radę (zarząd) nad mediami (prasa, TV, radio) z daleko posuniętymi uprawnieniami, z zamykaniem nieprawomyślnych włącznie (poważny kandydat Ojciec Dyrektor)
Docelowo, po okresie przejściowym zlikwidować urząd prezydenta - Urząd Prezesa Polski wystarczy.
W celu uniknięcia przepychanki do władzy, Prezes namaszcza następcę na swoje stanowisko.

Powyższe propozycje mają na celu unormowanie sytuacji w naszym nieszczęsnym kraju rozdzieranym waśniami, sporami i biegami do koryta.
Proszę o inne poważne propozycje.

Towarzysz Martin Schulz i reszta brukselskich "elit" zeszła by na zawał po samym przeczytaniu tej propozycji... ;)

Wespazjan
10-01-2016, 11:37
A co nasz miłościwy władca na straszenie nas sankcjami? Jakoś nie słyszę by nasz Prezydent na te pokrzykiwania z Brukseli coś odpowiedział.

Nezahualcoyotl
10-01-2016, 12:40
Ziobro z Waszczykowskim jego w tym wyręczają a po za tym już swoje zdanie wyraził:
http://wpolityce.pl/polityka/276503-prezydent-duda-w-der-spiegel-od-niemiec-spodziewalismy-sie-wiekszej-solidarnosci-pelna-tresc-wywiadu

Gajusz Mariusz
10-01-2016, 23:08
Czyli zmiana prezydentury na tą aktywniejszą na polu międzynarodowym to wywiady w gazetach? Uff, to dobrze. Bo myślałem że po tym jak zrezygnował z okazji by pokazać nowe poglądy na temat polityki migracyjnej Europy na Malcie i zawiózł kasę do Kijowa to była ta nowa jakość. Tak, to wszystko zmienia. Aktywny nasz strażnik, oj aktywny.

Inni z ekipy Prezesa Polski też dają wywiady w niemieckich mediach, chyba wszyscy dostali sms-a partyjnego z pozwoleniem albo jakiś nowy trend...

Gajusz Mariusz
28-10-2016, 21:28
Prezydent Andrzej Duda powiedział w piątek, że ma odmienną wiedzę niż szef MON Antoni Macierewicz w sprawie okrętów Mistral

Czyli jak napisać by Prezes się nie oburzył a jednocześnie odciąć się jako konstytucyjny zwierzchnik sił zbrojnych (nie mylić z dowodzącym! :nunu:) od gościa który lewituje na orbicie nieosiągalnej dla innych....