PDA

Zobacz pełną wersję : Ambasada Kalifatu Maurów



Ashgan
28-09-2015, 12:26
http://www.boutiquehotelspain.co.uk/content/puntosInteres/Views-of-the-Alhambra-_punto_83_01241_B.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e7/Interior_Mezquita_Cordoba_Spain.jpg

...wchodzisz do sali tronowej gdzie nad łukowatym sklepieniem zauważasz misterną mozaikę z tysięcy migoczących kamieni. Po obu stronach stoją odziani w zwiewne szaty, o skórze czarnej jak heban Maurowie. Każdy z nich dzierży długą włócznię i charakterystycznie wygiętą szablę. Podchodzisz do tronu lecz jest on pusty... zza kolumn wyłania się postać, wysoka odziana w podobne szaty jak stojący obok tronu wojownicy, kryje się w cieniu dlatego nie możesz dostrzec twarzy.

https://thelosttreasurechest.files.wordpress.com/2011/05/arab-warrior-seventh-century-ad.jpg

Witaj przybyszu! Jestem Khalif Ashgan Ibn-Allahad władca ziem Maurów. Nie lękaj się, wiem że nasze religie różnią się i uważacie nas za bluźnierców, dla mnie nie jest ważne czy na piersi nosisz krzyż czy półksiężyc. Tak jak i lew może żyć w zgodzie z lampartem, tak i muzułmanie mogą żyć w zgodzie z wyznawcami Jezusa Chrystusa. Przekraczając próg mego domu jesteś mi przyjacielem i tylko od Ciebie zależy czy odejdziesz nim pozostając. Wypocznij, posil się a następnie zasiądziemy do rozmów.

WOJNY

PAKTY O NIEAGRESJI
- Królestwo Sycylii [2-9]

UNIA IBERYJSKA
- Korona Portugalii,[1]
- Królestwo Hiszpanii [1]

SOJUSZE
- Królestwo Francji [1]
- Sułtanat Egiptu [1]
- Sułtanat Turcji [1]

PRAWA HANDLOWE
- Korona Portugalii [1],
- Królestwo Hiszpanii [1],
- Królestwo Węgier [1],
- Królestwo Szkocji [1],
- Królestwo Mediolanu [1],
- Cesarstwo Bizantyjskie [1],
- Sułtanat Egiptu [1],
- Królestwo Anglii [1],
- Królestwo Danii [1],
- Sułtanat Turcji [1]
- Królestwo Sycylii [2]

NIETYKALNOŚĆ KUPCÓW
- Korona Portugalii [1]
- Królestwo Hiszpanii [1]

Remix
29-09-2015, 09:36
humana humana Sułtanie Ashganie, Księciunio proponuje proponuje sojusz, prawo przemarszu oraz wymiane handlową.

Wojtascythe
29-09-2015, 13:21
Czarny Generał proponuje sojusz i wymianę handlową.

Kałach
29-09-2015, 15:05
Wegry proponuja prawa handlowe

Nirs358
29-09-2015, 20:59
Witaj potężny Kalifie, jestem Ambasadorem leżącego daleko na północy Królestwa Szkocji, przebyłem długą drogę żeby do ciebie dotrzeć by złożyć ci ofertę wymiany handlowej między naszymi wspaniałymi państwami, oraz zaoferowanie paktu o nieagresji gdyby twoja wspaniałość chciałaby się rozwinąć na północ. Więc Wielki Kalifie co Ty na to?

Wojtascythe
30-09-2015, 07:52
https://www.youtube.com/watch?v=TPI275jJOfw
Witaj, Władco Piasków Południa! Jestem Czarny Generał, przedstawiciel Strony Portugalii w Unii Iberyjskiej, Członek Organizacji i Zielonego Zakonu. Sporą część Twojego społeczeństwa stanowią Katalończycy, Portugalczycy i Hiszpanie. Dlaczegóż to mieliby żyć oni z dala od swoich braci, dzieleni tylko religią?
Aby nasze społeczeństwa się pojednały, proponuję fuzję naszych Krajów do Wspólnej Unii Iberyjskiej. Będziemy mieli wspólną walutę (handel), wspólną armię (sojusz wojskowy), wspólne ziemie (prawo przemarszu), wspólną sieć szpiegowską (PON na agentów różnej maści). Zachowamy jednak własną administrację, Władzę absolutną oraz własnych Bogów.

Remix
30-09-2015, 08:34
Tuż za ambasadorem do pałacu Kalifa Ashgana wchodzi posłaniec wysłany przez Księciunia Remixa. Witaj Sułtanie mój Pan, Książe Hiszpanii, członek Unii Iberyjskiej, proponuje to samo co Czarny Generał, Władca Portugalii. Proszę wybaczyć że nie podam wszystkich ofert proponowanych przez Władcę Hiszpanii, ale założyliśmy się z kolegą z Portugalii, że kto pierwszy dotrze do Ciebie Panie, dostąpi zaszczytu przedstawienia propozycji. Chcę tylko dodać, że obecność Maurów w Unii Iberyjskiej, daje nam możliwość podboju Europy oraz Afryki. Tworząc to trójprzymierze, sialibyśmy strach w szeregach wroga.

Myrtan
30-09-2015, 14:51
Witaj Wielki Kalifie. Pochodzę z Anglii Państwa położonego tuż pod Południową granicą Szkocji. Anglia proponuje pakt o nieagresji na okres tur 8.

Maras
30-09-2015, 19:20
Wchodzi dyplomata Rusi do pałacu i mruczy pod nosem "Rozmach mają skur***yny" :D
Wielki Książę Rusi pragnie wam zaoferować wymianę handlową za kilka transportów waszego piasku pragniemy zaoferować Ruskie niedźwiadki.

tuff_gru
01-10-2015, 11:03
Vouloir coalition?

Ashgan
01-10-2015, 14:44
https://www.youtube.com/watch?v=TPI275jJOfw
Witaj, Władco Piasków Południa! Jestem Czarny Generał, przedstawiciel Strony Portugalii w Unii Iberyjskiej, Członek Organizacji i Zielonego Zakonu. Sporą część Twojego społeczeństwa stanowią Katalończycy, Portugalczycy i Hiszpanie. Dlaczegóż to mieliby żyć oni z dala od swoich braci, dzieleni tylko religią?
Aby nasze społeczeństwa się pojednały, proponuję fuzję naszych Krajów do Wspólnej Unii Iberyjskiej. Będziemy mieli wspólną walutę (handel), wspólną armię (sojusz wojskowy), wspólne ziemie (prawo przemarszu), wspólną sieć szpiegowską (PON na agentów różnej maści). Zachowamy jednak własną administrację, Władzę absolutną oraz własnych Bogów.

Witaj wysłanniku portugalskiej Korony. Pan mój Khalif Ashgan przyjmuję twą propozycję wstąpienia do Unii Iberyjskiej i cieszy się na myśl o możliwości współpracy z nową kulturą. Khalifat Maurów odtąd wspierał będzie całą swą mocą przyjaciół z północy.

Ashgan
01-10-2015, 14:45
Wchodzi dyplomata Rusi do pałacu i mruczy pod nosem "Rozmach mają skur***yny" :D
Wielki Książę Rusi pragnie wam zaoferować wymianę handlową za kilka transportów waszego piasku pragniemy zaoferować Ruskie niedźwiadki.

Witaj dyplomato odległej Rusi. Bardzo chętnie oddamy nasz piasek za Wasze niedźwiedzie, a być może później pozwoli to zacieśnić nasze stosunki.

Ashgan
01-10-2015, 14:47
Witaj Ambasadorze odległej krainy zwanej Szkocją, bardzo chętnie poznamy Waszą kulturę oraz obyczaje w ramach paktu handlowego. Co do Paktu o nieagresji pozwól aby piaski przemówiły i wtedy dam Ci odpowiedź.

Ashgan
01-10-2015, 14:47
Wegry proponuja prawa handlowe

Witaj węgierski dyplomato. Z radością podpiszę prawa handlowe,

Ashgan
01-10-2015, 15:11
Vouloir coalition?

Bien sûr, nous sommes d'accord sur l'union.

<i odtąd Maurowie i Francja stali się braćmi>

Myrtan
01-10-2015, 15:45
English diplomat couldn't believe how Christian nations betrayed their religion. Alliance with Islam? Unbelievable! Great Khalif ignored English proposition what made him even more angry.
-You all are traitors of our God! Coalition with Islam is like, coalition with the devil! Even if you defeat us, you will all burn in hell. Excommunication of your damned nations is certain.
After that, English diplomat left embassy, mounted his horse and rode away to the North. "War is comming, devil tries once more to defeat Christianity."

Nirs358
01-10-2015, 20:58
Wedle twej woli Kalifie.

Silverek
03-10-2015, 22:42
Król Danii wysuwa propozycje wymiany handlowej pomiędzy Kalifatem Maurow i Królestwem Danii.

Strateg PL
04-10-2015, 08:12
Bądź pozdrowiony wielki Kalifie! Przybywam w imieniu Sułtana Stratega, władcy Nilu, sługi naszego Pana. Proponuje handel między naszymi krajami, wymianę informacjami o mapie, jak również sojusz między naszymi narodami. Jeśli się zgodzisz czcigodny Panie to mój pan obiecuje, że nie tknie na 10 tur ziem na w centralnej części wybrzeża Afryki, pozwalając Ci na ten czas spróbować je zająć, lecz pamiętaj, że po tym czasie 10 tur Sułtan Strateg będzie mógł zająć te ziemie, jeśli ty tego nie uczynisz pierwszy. Czy zgodzisz się na tą propozycje szlachetny Panie?

Ashgan
04-10-2015, 13:10
Bądź pozdrowiony wielki Kalifie! Przybywam w imieniu Sułtana Stratega, władcy Nilu, sługi naszego Pana. Proponuje handel między naszymi krajami, wymianę informacjami o mapie, jak również sojusz między naszymi narodami. Jeśli się zgodzisz czcigodny Panie to mój pan obiecuje, że nie tknie na 10 tur ziem na w centralnej części wybrzeża Afryki, pozwalając Ci na ten czas spróbować je zająć, lecz pamiętaj, że po tym czasie 10 tur Sułtan Strateg będzie mógł zająć te ziemie, jeśli ty tego nie uczynisz pierwszy. Czy zgodzisz się na tą propozycje szlachetny Panie?

Witaj Sułtanie Strategu. Oczywiście przyjmuję Twoją propozycję sojuszu oraz traktat o handlu. Co do centralnej część Afryki to moje wojska nie będą w stanie dotrzeć tam w 10 tur, dlatego pozostawiam te ziemie Tobie w geście przyjaźni i dobrej woli. Bywaj zdrów Sułtanie Egiptu !

Strateg PL
04-10-2015, 14:10
Mój pan jest bardzo zadowolony. Dziękuje za zgodę na zajęcie tych ziem. I życzy zdrowia i powodzenia w kampaniach wojennych.

DzuniorJR
05-10-2015, 23:50
Ubrany w barwiony zielenią aksamit posłaniec wykonując głęboki ukłon rzekł:
Büyük Halife kabile Moors , Iberia mücevheri , bu arada Muhammed gerçek niyetle batı kocası , kardeşi , hoş geldiniz . Büyük Sultan size Rabbi karşılıyor. Kafkasya'da İslam'ın yükselen güneş vahşi represser Doğu kumların Rabbinin emirlerine , günü , Muhammed defans, ezilen kurtarıcısı , ezilenlerin kurtarıcısı , ticaret anlaşmaları ve ittifaklar arayan kardeşlerimizin topraklarını dolaşmak olacaktır . Halklar kitaplar gücü büyüyor ve biz birleştirmek için tek gerçek inananlar yüce tanrı musimu vardır . Ben senin çağrı Rab bekliyor olacağım ve ben hemen gidip Sultan'a iletecek . Bu arada Muhammed gerçek harika Halife kabile Moors , inanç İberia mücevher , batı koca , kardeşi selam olsun .

(Witaj wielki Kalifie plemienia Maurów, klejnocie Iberii, mężu zachodu, bracie w wierze, wierny drogi Mahometa. Wielki Sułtan pozdrawia Cię Panie. Z rozkazu Władcy wschodnich piasków, poskromiciela dziczy Kaukazu, wschodzącego słońca Islamu, obrońca woli Mahometa, wybawiciela uciśnionych, wyzwoliciela gnębionych, przemierzam krainy naszych braci w poszukiwaniu umow handlowych i sojuszy. Ludy księgi rosną w siłe i my jedyni prawdziwi wyznawcy najwyższego boga musimu się zjednoczyć. Będę oczekiwał na Twoje wezwanie Panie i niezwłocznie udam się przekazać je Sułtanowi. Bądź Pozdrowiony wielki Kalifie plemienia Maurów, klejnocie Iberii, mężu zachodu, bracie w wierze, wierny drogi Mahometa.)

Ashgan
06-10-2015, 16:43
Ubrany w barwiony zielenią aksamit posłaniec wykonując głęboki ukłon rzekł:
Büyük Halife kabile Moors , Iberia mücevheri , bu arada Muhammed gerçek niyetle batı kocası , kardeşi , hoş geldiniz . Büyük Sultan size Rabbi karşılıyor. Kafkasya'da İslam'ın yükselen güneş vahşi represser Doğu kumların Rabbinin emirlerine , günü , Muhammed defans, ezilen kurtarıcısı , ezilenlerin kurtarıcısı , ticaret anlaşmaları ve ittifaklar arayan kardeşlerimizin topraklarını dolaşmak olacaktır . Halklar kitaplar gücü büyüyor ve biz birleştirmek için tek gerçek inananlar yüce tanrı musimu vardır . Ben senin çağrı Rab bekliyor olacağım ve ben hemen gidip Sultan'a iletecek . Bu arada Muhammed gerçek harika Halife kabile Moors , inanç İberia mücevher , batı koca , kardeşi selam olsun .

(Witaj wielki Kalifie plemienia Maurów, klejnocie Iberii, mężu zachodu, bracie w wierze, wierny drogi Mahometa. Wielki Sułtan pozdrawia Cię Panie. Z rozkazu Władcy wschodnich piasków, poskromiciela dziczy Kaukazu, wschodzącego słońca Islamu, obrońca woli Mahometa, wybawiciela uciśnionych, wyzwoliciela gnębionych, przemierzam krainy naszych braci w poszukiwaniu umow handlowych i sojuszy. Ludy księgi rosną w siłe i my jedyni prawdziwi wyznawcy najwyższego boga musimu się zjednoczyć. Będę oczekiwał na Twoje wezwanie Panie i niezwłocznie udam się przekazać je Sułtanowi. Bądź Pozdrowiony wielki Kalifie plemienia Maurów, klejnocie Iberii, mężu zachodu, bracie w wierze, wierny drogi Mahometa.)

Witaj wysłanniku Wielkiego Sułtana Turcji, władcy wschodnich piasków, poskromiciela dziczy Kaukazu, wschodzącego słońca Islamu, obrońca woli Mahometa, wybawiciela uciśnionych, wyzwoliciela gnębionych. Z radością przyjmuję sojusz między naszymi narodami, co mam nadzieję zaowocuje również bardzo dobrą współpracą w obliczu narastających zagrożeń. Już dziś nasze karawany wyruszą z Marrakeszu, Kordoby czy Aleppo w kierunku Ikonium. Bywaj zdrów Największy z tureckich Sułtanów !