PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z MOS



Badylon
16-06-2012, 09:44
Witam mam problem z instalacją MOS 1.2 beta do Thired age 3.2 czy wie ktoś w jaki sposób przepowadzić instalacje ponieważ plik w odróżnieniu od swoich starych wersji jest w formacie .rar mam poprostu przekladac po pojedynczych plikach na orginał czy jak? Z góry dziękuje za odpowiedz

Araven
16-06-2012, 10:19
Installation for TATW 3.2 (BETA) (link)
TATW 3.2 (clean)
MOS v1.0
MOS v1.1
MOS v1.12
MOS v1.2

Czyli jak wyżej najpierw instalujesz Tatw 3.2 potem do katalogu z TATW kkolejno MOS jak podane jest wyżej. Plik rar najpierw rozpakuj Winrarem. Przy instalatorze MOS podaj mu ręcznie ścieżkę gdzie masz TATW. Powinno zadziałąc, ja na razie mam czyste TATW 3.2 jak zrobią finalny MOS pod 3.2 to pobiorę. Pozdrawiam.

Badylon
16-06-2012, 12:06
Installation for TATW 3.2 (BETA) (link)
TATW 3.2 (clean)
MOS v1.0
MOS v1.1
MOS v1.12
MOS v1.2

Czyli jak wyżej najpierw instalujesz Tatw 3.2 potem do katalogu z TATW kkolejno MOS jak podane jest wyżej. Plik rar najpierw rozpakuj Winrarem. Przy instalatorze MOS podaj mu ręcznie ścieżkę gdzie masz TATW. Powinno zadziałąc, ja na razie mam czyste TATW 3.2 jak zrobią finalny MOS pod 3.2 to pobiorę. Pozdrawiam.



Hmmm właśnie mam problem z tym podawaniem ręcznym próbowałem poprostu scalić pliki ale wtedy wychodzi chu...owo nawet kampania nie chce się włączyć :/ pozatym wątpie żeby to o to chodziło bo to zajmuje z 30 min ręcznie każdy plik skopiować :/

Araven
16-06-2012, 12:57
Usuń plik map.rwm z katalogu base powinno wtedy odpalić.

Badylon
16-06-2012, 14:12
Usuń plik map.rwm z katalogu base powinno wtedy odpalić.


Czyli jeszcze raz żeby nie robić kolejnego Reinstala rozpakowany moss 1.2 który nazywa się Thired age 3. SCALAM z prawdzimy thired agem przenosząc pierwszy
do orginału potem usówam plik map.rmw z kakatologu base i gram?

Araven
22-06-2012, 09:21
Tak. Scalasz czyli nadpisujesz wszystkie pliki.

tatweer
07-12-2012, 13:12
Pooomocy ! Zainstalowałem Medieval II total war i dodatek Kingdoms ( oryginalne ) Potem kolejno TATW 3.0 part. 1 TATW 3.0 part.2 Patch 3.1 i 3.2 Następnie MOS 1.4.1 full install . exe na wersję 3.2 . MAM DWA PROBLEMY . 1 . kiedy chcę walczyć na polu bitewnym wyrzuca mnie do pulpitu . Zastosowałem się do zaleceń przeinstalowałem Medka i wszystkie inne , zdefragmentowałem dysk , ale nadal mam ten sam problem ( Wcześniej na Baronie też go miałem ) Czy to wina moda ? + Mam problem z modem , nie wiem jak uruchomić cleaner.bat + Kiedy rozpoczynam kampanię NIE POJAWIAJĄ MI się opcje moda , wszystko inne ( tekstury ) działa , ale nie mam opcji i skryptów . Bardzo chciałbym pograć w tę grę ale cały czas coś nie działa . POMóżcie mi z tymi bitwami na mapie , bo nie chcę grać na automacie ! Defragmentacja nie załatwia sprawy , reinstall też , i dlaczego nie mam opcji moda ? I co daje cleaner.bat ? :cry:

Araven
07-12-2012, 15:30
Pooomocy ! Zainstalowałem Medieval II total war i dodatek Kingdoms ( oryginalne ) Potem kolejno TATW 3.0 part. 1 TATW 3.0 part.2 Patch 3.1 i 3.2 Następnie MOS 1.4.1 full install . exe na wersję 3.2 . MAM DWA PROBLEMY . 1 . kiedy chcę walczyć na polu bitewnym wyrzuca mnie do pulpitu . Zastosowałem się do zaleceń przeinstalowałem Medka i wszystkie inne , zdefragmentowałem dysk , ale nadal mam ten sam problem ( Wcześniej na Baronie też go miałem ) Czy to wina moda ? + Mam problem z modem , nie wiem jak uruchomić cleaner.bat + Kiedy rozpoczynam kampanię NIE POJAWIAJĄ MI się opcje moda , wszystko inne ( tekstury ) działa , ale nie mam opcji i skryptów . Bardzo chciałbym pograć w tę grę ale cały czas coś nie działa . POMóżcie mi z tymi bitwami na mapie , bo nie chcę grać na automacie ! Defragmentacja nie załatwia sprawy , reinstall też , i dlaczego nie mam opcji moda ? I co daje cleaner.bat ? :cry:

Witaj. Co do bitew, wystarczy usunąć dwa pliki z katalogu data TATW o nazwach descr_geography_new jeden db jeden tekstowy. Reinstall i inne takie nie był konieczny. Ale defragmentacja się przyda. Cleaner bat jest w katalogu głównym TATW jak go tam nie masz. Znaczy źle zainstalowałes MOS. MOS instalujesz do Twoja ścieżka Medka/mods/Third_Age_3. Uruchomienie cleaner.bat usuwa zbędne pliki, inaczej mod nie odpali. Pozdrawiam.

tatweer
07-12-2012, 16:09
To został jeszcze problem skryptów moda , nie pojawiają się na starcie kampanii nawet po uruchomieniu cleanera . Dzięki za pomoc ;)

Araven
07-12-2012, 17:45
Odpalasz z ikonki MOS 1.41 ? Jak mod startuje pisze w prawym dolnym rogu MOS 1.41 na ekranie startowym?

tatweer
07-12-2012, 18:07
Odpalasz z ikonki MOS 1.41 ? Jak mod startuje pisze w prawym dolnym rogu MOS 1.41 na ekranie startowym?
Tak , pisze .

Araven
07-12-2012, 18:38
Usuń plik map.rwm z katalogu base. data/world/maps/base i odpal kampanię. Skrypty się zgłaszają po odpaleniu kampanii.

tatweer
07-12-2012, 19:27
Odkryłem w czym problem !! Mimo uruchomienia cleanera pliki które usuwa powracają przy każdym uruchomieniu gry ( nawet jeśli cleaner cały czas jest włączony ) Próbowałem usunąć te pliki ręcznie - owszem udało się - ale powróciły zanim ponownie odpaliłem kampanię, skrypty znowu się nie zgłosiły , z bitwami jest ok . ale
opcje Mosa.... :x

tatweer
09-12-2012, 11:39
Dlaczego skrypty z Mos nie zgłaszają się nawet po usunięciu map.rwm ( który ciagle powraca przed odpaleniem kampanii )

Araven
09-12-2012, 13:59
Zgłaszają się wszystkim po prawidłowej instalacji. Jaki masz system operacyjny, Medka masz na dysku systemowym czy na innej partycji? Medek oryginalny? Plim map.rwm i niektóre inne się odtwarzają po ich usunięciu i tak ma być.

tatweer
10-12-2012, 16:32
Skrypty działają , zreinstaloałem wszystko i działa . Ale teraz jest problemik , bo działają tylko bitwy na otwartym polu , przy oblężeniach wywala mnie do windowsa i prze , że medival napotkał błąd . Usunąłem pliki geography (oba) Działają tylko oblężenia miejsc z książki i filmu mp. Helmowy jar . Inne pomniejsze osady nie działają , działają tylko te na custom culture inne nie , co zrobić ?? Może podmienić plik ?

Araven
10-12-2012, 17:27
Zaraz oblężenia nie działają we własnej bitwie czy w kampanii? Podczas normalnej gry?

tatweer
10-12-2012, 18:18
Nie działają podczas normalnej gry ;\\ Takie miejsca jak Helmowy jar działają bez zarzutu ale zwykła rohańska osada - wyrzuca do pulpitu .

Araven
10-12-2012, 18:38
Obniż wymagania grafiki, może komp Ci nie wyrabia i zrób solidną defragmentację, zainstaluj najnowsze sterowniki grafiki. W ostateczności zmniejsz skale jednostek w opcjach.

tatweer
11-12-2012, 15:21
Zrobiłem wszystko co wymieniłeś , ale gra po prostu mnie nie nawidzi , działają tylko bitwy na kulturze osady custom
(minas thirith , dol guldur) Inne kultury np . evil men, men , gondor nie działają. Nie będę więcej pytał bo chyba wobec tego , że gra mnie nie chce nic nie da się zrobić <:

Araven
11-12-2012, 15:29
To ponowna instalacja moda? Wcześniej wyczyśc rejestr Windows np. cleanerem albo Glary Utilities. Bitwy w polu działają?

tatweer
13-12-2012, 16:14
Zrobiłem co kazałeś , nic się nie zmieniło , skrypty i bitwy w polu działają nawet przy wielu jednostkach i wysokiej grafice więc to raczej nie wina komputera poza tym nadal działają takie miejsca jak Dol Guldur i inne z culture custom , myślę że to wina jakiegoś pliku związanego z kulturami evil men , men , gondor, itp.

Araven
13-12-2012, 17:04
A ustawiałeś sam jakieś kultury w bitwie Gracza? Może w pliku cfg moda coś masz ustawione nie tak.
Mój plik cfg z MOS 1.41 wygląda jak niżej:

[features]
editor = true
mod = mods/Third_Age_3

[io]
file_first = true

[log]
to = logs/system.log.txt
level=*script* trace
level = ai.ltgd trace
file = game.script.* logs/pkh.script2.log.txt
file = game.script* logs/pkh.script.log.txt
file = game.script logs/pkh.scriptoutput.log.txt

[video]
;windowed = true
;movies = false
show_banners = 0

[misc]
show_hud_date = true
;bypass_sprite_script = 1
;rebuild_geography_db = true

[game]
unlimited_men_on_battlefield = 1
no_campaign_battle_time_limit = 0
unit_size = huge
advisor_verbosity = 0
;event_cutscenes = 0

[multiplayer]
## comment/uncomment following line to disable/enable hotseat campaign
# playable = true
## faction mask for setting default starting factions in hotseat campaign
# factions = 1 # = england, 2 = france, 4 = hre, 3 = england+france, etc

[hotseat]
## disable start turn scroll in hotseat campaign
# scroll = false
## disable forced separate human faction turns (including diplomacy) in hotseat campaign
# turns = false
## enable cheat console in hotseat campaign.
# disable_console = false
## specify password for administrator access to the dev console when console disabled. Change 'password' to a suitable password
# admin_password = password
## enable camera updates during ai turn in hotseat campaign
# update_ai_camera = true
## enable voting in papal elections in hotseat campaign (only first valid human faction votes)
# disable_papal_elections = false
## disable forced autoresolve all battles in hotseat campaign
# autoresolve_battles = false
## disable diplomacy validation for incoming propositions
# validate_diplomacy = false
## disable forced relevant hotseat options to be saved with game.
save_prefs = true
## autosave hotseat game at start of players turn
# autosave = true
## save config file in save dir containing information about next players turn
save_config = true
## close medieval II directly after a hotseat autosave
# close_after_save = true
## sub directory name for hotseat save games
# gamename = hotseat_gamename
## ensure game data files used in previous save match current campaign data files.
# validate_data = true
## prevent game to load if savegame or data validations fail
# allow_validation_failures = false

[misc]
## specify the name of the save game to automatically load when Medieval II is launched
# bypass_to_strategy_save = game_name.sav

tatweer
13-12-2012, 19:36
Podmieniłem ten plik , nic się nie zmieniło oprócz ,tego , że widzę wioskę na początku i zaraz znowu wywala mnie do pulpitu i pisze "Medieval 2 encountered an unspecified error and will now exit" Czyli jak zawsze , może coś źle ściągnałem ? tyle razy reinstalowałem i zawsze to samo , więc być może to wina braku jakiegoś pliku .

Araven
13-12-2012, 19:42
Napisz od nowa co dokładnie zainstalowałeś. Gdzie (lokalizacja). Jaki masz system operacyjny, i ile zajmuje Ci katalog z Tatw i MOS.

tatweer
13-12-2012, 20:45
Medieval 2 : total war cd1 , cd2 . Dodatek Kingdoms . TATW 3.0 part 1 . 2 patch 3.1 , 3.2 MOS . E:/sega/Medieval II total war <-- Lokalizacja Mos sam odnalazł folder z modem i wszystko się zgadza. Mam Windows 7 ultimate , system 64 bitowy .

Araven
13-12-2012, 21:02
Moda poza dyskiem systemowym (partycją z systemem)? UAC masz wyłączony? Poczytaj w necie jak wyłączyć ew. Patch 1.5 do Kingdoms wgrany? Gra legalna? Ile Ci zajmuje MOS ? MOS 1.41 instalowałeś z Full Instalatora czy częściami? Mos 1.3 na to patch do Mos 1.4 i patch do Mos 1.41 ?

tatweer
14-12-2012, 15:53
Patch 1.5 wgrany , Gra legalna . , mos full install .exe zajmuje 1.52 GB Wyłączyłem UAC i nic :)

Tymion
14-12-2012, 16:09
Witam wszystkich po zainstalowaniu moda do 3.2, gra działa elegancko, tylko bez jednej ważnej rzeczy BITEW
obojętnie czy w custom czy podczas kampanii wejdę w bitwę i zładuje się pasek to wywala mnie do pulpitu i piszę
" błąd Medieval 2 Total War : napotka " ktoś coś wie na ten temat????? Gram kampanie na najtrudniejszym i bitwy na średnim, ale automatic jedynie się sprawdza w 50% bitew resztę przydałoby się toczyć samemu, tylko nie ma jak, a grać na na pierwszych poziomach to żadna frajda ;) i też chciałbym zobaczyć te nowe miasta, ale nie mogę :(

tatweer
14-12-2012, 17:52
Usuń pliki descr_geography - oba , wyszukaj za pomocą wyszukiwarki w folderze z modem .

Tymion
14-12-2012, 18:18
Dalej to samo, nic nie pomogło. Kampania śmiga, ale jak już ma wejść w bitwę to szlak trafia.

tatweer
14-12-2012, 18:47
Mi dzieje się to samo , nikt nie może mi pomóc , próbowałem wszelakich sposobów i dalej nic . Przeprowadź defragmentację , jak pisali powinno pomóc chociaż mi też nic nie dało .

Araven
14-12-2012, 19:01
Dalej to samo, nic nie pomogło. Kampania śmiga, ale jak już ma wejść w bitwę to szlak trafia.
Usuń pliki descr_geography_new są dwa w data moda. Usun oba. Pliki sie odtworzą a bitwy zaczną działać. Defragmentacja też nie zaszkodzi.

Tatweer, to usuń moda z kompa do kosza i zainstaluj ponownie z wyłączonym UAC. Pytałem ile zajmuje Ci mod w katalogu mods, czyli ile zajmuje TATW a nie ile zajmuje instalka MOS. Jak zainstalujesz 3.0 zagraj kilka tur. Wyłącz kompa i uruchom ponownie. Zainstaluj 3.1, zagraj kilka tur. Wyłącz kompa i uruchom ponownie itd. Po zainstalowaniu czegoś zagraj chwilę wyłącz i tak aż dojdziesz do MOS 1.41. UAC miał być wyłączony przed instalacją a nie po niej. Na czas instalacji wyłącz antywirusa.

tatweer
14-12-2012, 21:11
Zrobiłem wszyscuiuśieńko . Ale błędy przy bitwie wystąpiły już przy wersji 3.0

Araven
14-12-2012, 21:41
Kolego TATW 3.0 jest zabugowany, więc tam wszyscy mają błędy w bitwie (by bugi naprawic wyszedł patch 3.1 i 3.2). W MOS 1.41 nie powinno być ctd w bitwach, bardzo rzadko w każdym razie.

Tymion
15-12-2012, 14:17
Tylko MOS mi jakoś dziwnie działa w porównaniu do innych wersji ; ) zamula strasznie tura trwa jak 3 normalne ; )

Araven
15-12-2012, 15:13
MOS jest bardzo rozbudowany w porównaniu do TATW 3.2, ma duży różnych skryptów co przekłada się na czas trwania tury. Użyj tych 3 programów do poprawy wydajności swego kompa: viewtopic.php?f=367&t=11404 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11404)

Mindam
25-12-2012, 13:18
Witam ! Otóż mam taki problem. Mam zainstalowanego Medka + Królestwa 1.5 + Third Age 3.2 + MOS 1.41 full install wszystko ładnie śmiga oprócz jednej rzeczy w kampanii. Gdy chcę grać kampanię gra mi się włącza mam już ekran gry ale nie mam komunikatów o włączeniu/wyłączeniu skryptów z MOS-a. Miał tak ktoś.

Araven
25-12-2012, 14:26
Ktoś tak miał ale to nieprawidłowe. usuń map.rwm z katalogu base z moda i spróbuj odpalić moda.

Mindam
25-12-2012, 16:10
Nic nie dało :(

Araven
25-12-2012, 16:43
Jaki system operacyjny? Podaj pełną ścieżkę do moda (czyli litera dysku itd.) Jaki masz rozmiar katalogu TATW?

I mam nadzieję, że odpalasz kampanie trzeciej ery a nie Drużyny Pierścienia? bo ta ostatnia w MOS nie działa.

Mindam
25-12-2012, 17:32
Mam Windowsa 7, ścieżka do moda Third Age: Komputer/Użytkownik (E)/Medieval 2 Total War/mods a do MOS-a Komputer/Użytkownik (E)/Medieval 2 Total War/mods/Third_Age_3 Katalog ma 8,98 GB i tak odpalam kampanię Trzeciej Ery.

Araven
25-12-2012, 18:00
Obie ścieżki powinny być identyczne, znaczy do TATW i do MOS. MOS odpalasz ze skrótu o nazwie MOS 1.41 lub podobnie? Na pulpicie powinien być.

Edit: Zamknij Windows, uruchom ponownie ze skrótu do MOS.

Ważne pytanie czy masz wyłączony UAC w Win7 ? Jak nie to je wyłącz i zainstaluj MOS 1.41 od nowa z wyłączonym UAC. Uruchom cleaner.bat po instalacji MOS. Poczytaj w necie jak wyłączyć UAC w win7.

Mindam
25-12-2012, 20:55
Nic nie dało:( odpalam ze skrótu MOS 1.41 z pulpitu, a UAC mam wyłączony

Araven
25-12-2012, 21:55
TATW 3.1 i 3.2 zainstalowałeś? Samo TATW 3.2 Ci działało?

Ja mam z 15 modów i mnie jakoś działa, a także tysiącom innych.

Usuń całe TATW. Zdefragmentuj dysk, zainstaluj Tatw 3.0 part I i part II patch 3.1 pograj kilka tur, patch 3.2 pograj kilka tur. I dopiero MOS zainstaluj ponownie. Ja instalowałem MOS jako MOS 1.3, osobno patch 1.4 i na to patch 1.41 do MOS i śmiga jak złoto.

Napewno dobrze zainstalowałeś? Mos instalujemy do katalogu Third_Age_3.

Mindam
26-12-2012, 12:55
TATW 3.1 i 3.2 zainstalowałem, obydwa działały. Z modów mam jeszcze Stainless Steel i Call Of Warhammer i chodzą świetnie. Dobrze MOS-a zainstalowałem, instalowałem też MOS 1.3 + MOS 1.4 + MOS 1.41 i nadal to samo. Reinstall i defragmentacja też nic nie dały, sprubuje z tym graniem kilka tur w 3.1 i 3.2

natec7
31-12-2012, 16:36
Mam problem z MOS. Mam zainstalowana wersje 1.41 i czas z jednej tury na drugą trwa bardzo długo. Główny problem to to że gdy wybieram miasto i chce wybudować budynek i klikam np. na rynek to on nie chce się wybudować. Następny problem to gra zamula się gdy mam armie i chce ją przenieść w inne miejsce. Wiecie jak to naprawić?

Araven
31-12-2012, 17:05
viewtopic.php?f=367&t=11404 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11404) te trzy programy powinny nieco pomóc, bardzo długo to ile? bo dla jednego to minuta dla innegho 5 minut. MOS ma masę skryptów i tura trwa znacznie dłużej jak w czystym TATW 3.2

natec7
31-12-2012, 17:18
Jakieś 3 minuty.

Araven
31-12-2012, 17:25
U mnie 40 sekund do minuty, zależy jaki komp i w jakim stanie. Ja czytam między turami, jak trwają ponad 30 sekund.

Ghastly
21-01-2013, 10:57
Witam, pewnie nie będę oryginalny, ale też mam problem z odpaleniem Third Age. Zainstalowałem wszystko tak jak ma być: TATW 3.0 p1 --> TATW 3.0 p2 --> TATW 3.1 --> TATW 3.2 --> MOS 1.3 --> MOS 1.4 --> MOS 1.4 patch --> spolszczenie z tego forum i gdy odpalam grę to pokazuje mi się ekran ładowania gry i wywala mnie do windowsa. Mam win7, UAC wyłączony, gra oryginalna, folder Third_Age_3 zajmuje 8,96 GB.

Araven
21-01-2013, 11:05
A jakie spolszczenie zainstalowałeś? Bo do MOS nie ma spolszczenia a spolszczenie z TATW 3.2 nie działa z MOS i powoduje ctd, co wielokrotnie było już pisane.

Ghastly
21-01-2013, 11:16
viewtopic.php?f=366&t=11041 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=11041) --> to, link z załącznika. Czyli teraz musiał bym od nowa instalować moda ? Bo kopii folderu text nie zrobiłem.

Araven
21-01-2013, 11:21
Najlepiej zainstaluj od nowa po angielsku, usuń najpierw to co jest.

Alusowy
09-02-2013, 13:35
Mam problem, podczas oblężenia/obrony/bitwy na polu wywala mnie do pulpitu, mam Third Age 3.2 + Moss 1.41 + Mos expandet map.
Wcześniej jak jakieś pół roku temu grałem to wszystko chodziło normalnie.

Araven
09-02-2013, 14:59
viewtopic.php?f=367&t=11404 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11404) użyj tych programów, zwłaszcza patch 4 gb. powinno coś pomóc. Obniż wymagania grafiki i ew. skalę jednostek, może komp nie wyrabia.

Alusowy
09-02-2013, 15:52
Pobrałem patcha, ale nadal jest to samo, przez ułamek sekundy widzę pole bitwy potem wywala grę.

09-02-2013, 17:57
Mam problem, podczas oblężenia/obrony/bitwy na polu wywala mnie do pulpitu, mam Third Age 3.2 + Moss 1.41 + Mos expandet map.
Wcześniej jak jakieś pół roku temu grałem to wszystko chodziło normalnie.
I nic na kompie nie zmieniałeś w ciągu tego pół roku? Sterowniki, formaty itp...Nic nie kopiowałeś nie przenosiłeś? A jaki masz system Windowsa, gdzie zainstalowany jest, gdzie gry, jaka masz kartę grafiki? Trochę info o sympatyku Tolkiena a będzie ktoś na pewno pomocny :)

Alusowy
09-02-2013, 18:03
No dołożyłem 2gb ramu, zmieniłem płytę główną i kartę graficzną w międzyczasie oraz robiłem formata.
Karta 9600GT 512 MB windows 7 (4gb ram), wcześniej miałem mosa bez Expander Map.

09-02-2013, 18:09
Gdzie masz system zainstalowany? gdzie gry? wyłączony UAC jest?

Alusowy
09-02-2013, 18:28
System Dysk C gry dysk D, UAC mam wyłączony.

09-02-2013, 18:44
System Dysk C gry dysk D, UAC mam włączony.
Sugeruje tutaj zajrzeć, akurat jest o systemie Win7, 1min 30 sekund chyba masz o UAC-u sugeruję obejrzeć to, potem wywalić modyfikację całkiem, zlikwidować ochronę UAC itp...
viewtopic.php?f=366&t=12464 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=12464)

Alusowy
09-02-2013, 21:01
Zrobiłem reinstal gry i pomogło.

TotalWarLove
10-02-2013, 11:31
Mam problem gdy pobrałem submoda MOS 1.4.1 na Third Age 3.2 i próbowałem go odpalić wyskoczył error Medieval 2:Total War encountered an unspecifed error and will now exit.
Cleaner.bat mam cały czas włączony. Zainstalowałem na ścieżkę C:/Program Files(86x)/Sega/ Medieval 2 Total War/ mods/Third Age_3. Nie wiem o co chodzi i proszę o pomoc. Dzięki za pomoc ;)

Araven
10-02-2013, 11:44
Jaki masz system operacyjny i gdzie masz Windowsa, na jakiej partycji? Ile zajmuje Ci katalog Third_Age_3 po zainstalowaniu MOS 1.41 ?

TotalWarLove
10-02-2013, 11:49
Windows Vista zajmuje 3,29 GB

Araven
10-02-2013, 12:16
To źle poinstalowałeś. Third_Age_3 po instalacji MOS 1.41 zajmuje 8,98 GB.. A czyste TATW 3.2 zajmuje 6.84 GB i na nie instalujesz MOS 1.41. Zainstalowałeś połowę moda TATW wg mnie w dobrym miejscu a resztę albo nie zainstalowałeś albo w złej lokacji.
Link: viewtopic.php?f=366&t=10375 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=10375) zajrzyj na strone nr 1. Od prawie roku jest tam opis instalacji MOS i wszelkie linki. TATW 3.2 działało nim MOS zainstalowałeś?

Instalacja TATW 3.2 i linki tu: strona 1. viewtopic.php?f=366&t=9391 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=9391)

TotalWarLove
10-02-2013, 12:24
TATW 3.2 działało bardzo dobrze. MOS ściągnąłem w jednym pliku bez 4 partów.

Araven
10-02-2013, 12:33
Super, tylko źle poinstalowałeś. Poczytaj. Rozmiary dla TATW 3.2 i MOS 1.41 są jak ja podałem, Ty masz o wiele mniejszy rozmiar TATW .3.2 to nie ma prawa Ci działać.

TotalWarLove
10-02-2013, 12:36
OK, dzięki za pomoc ;)

KarshPL
10-02-2013, 14:24
Mam problem z kompatybilnością po wgraniu MOS 1.41 w bitwach online ze znajomym. Oczywiście do wgrania TATW 3.2 wszystko działało i mogliśmy grać ze sobą. Czy jest może jakiś sposób by obejść ten problem?

Silvan
11-02-2013, 14:57
Chce zainstalować MOS do THIRD AGE 3.2 ale on nie działa ze spolszczeniem. Nie zrobiłem kopii zapasowej pliku text. Reinstalowałem ale to nie pomogło nadal było wszystko spolszczone nawet co dziwne w WERSJI 3.0! Proszę o pomoc :(

Araven
11-02-2013, 15:55
Silvan: najlepiej usuń katalog Third_Age_3 z mods. Zainstaluj ponownie TATW 3.2 i odpal. Zagraj kilka tur. Wyłącz kompa, włącz i zainstaluj MOS na angielskie tym razem TATW 3.2. Potem uruchom plik cleaner.bat po instalacji MOS, będzie w datat TATW.

KarshPL ja nie mam pojęcia, nie gram w bitwy Online. Napewno macie te same wersje moda?

Silvan
11-02-2013, 17:16
Zrobiłem tak jak mówiłeś zainstalowałem Third Age 3.2 i się samo spolszczyło teraz gdy włączam MOS-a pojawia się ekran ładowania gry. Proszę o pomoc :(

Araven
11-02-2013, 17:30
Samo to się napewno nie spolszczyło. Zajrzyj kilka postów wyżej na stronie 13, mój post z godziny 13.16. Podaje wielkość katalogu z TATW i MOS i linki. Usuń do kosza katalog z TATW i zainstaluj od nowa.

Wonsz
25-02-2013, 21:05
Witam ja po usunięciu campaign script chciałem zagrać eriadorem.Po włączeniu kampanii nic nie mogę rekrutować.A script usunołem bo tury trwałymi za długo

Araven
25-02-2013, 21:20
Ty cały campaign_script usunąłeś ???? Czy tylko jakiś skrypt? map.rwm usunąłeś z base?
Edit: Jak usunąłes cały campaign_script to mod może nie odpalić, grasz na czystym TATW 3.2, ile Ci tury trwją ?

Wonsz
26-02-2013, 14:56
gram na mos+epic campaign tury przed usunięciem trwały chyba z jakieś 2-3 minuty a po usunięciu jakieś 10-15 sekund i tak usunąłem cały campaign script.

Araven
26-02-2013, 15:00
To pozbawiłeś się przyjemności z gry, wiekszości przynajmniej. Bez skryptów to masz takie TATW z lepszymi jednostkami i nowymi frakcjami. Można i tak.

Wonsz
26-02-2013, 15:09
A dlaczego nie mogę nic rekrutować eriadorem?

Araven
26-02-2013, 16:19
Pewnie dlatego, że usunąłes campaign_script. Zobacz inne nacje, czy można nimi rekrutować, bez campaign_scriptu ok? Ciekaw jestem jak to by wyglądało, bez skryptów, znaczy balans frakcji. Zacznij nową kampanię i zobacz jak z rekrutacją ok?

Wonsz
26-02-2013, 16:23
Grałem wszystkimi frakcjami ale taki bug mam tylko przy eriadorze

Araven
26-02-2013, 17:02
Może miałeś odpalone by startować jako Arnor, spróbuj uruchomić plikiem FAR launcher jest w katalogu głównym i ustaw by zaczynać jako Eriador, może to coś da. Napisz czy pomogło.

becker87
28-09-2015, 15:35
Witam, mam problem w MOS 1.7.
Grajac wysokimi elfami okolo 200 tury gra po zaladowaniu kolejnej tury caly czas "mysli" tzn mam pierscien zamiast kursora i nie moge nic zrobic.
Wczesniej okolo 170 tury tez sie to przytrafialo lecz ratowalem sie load'em save'a i gra szla dalej ale teraz juz nawet to nie pomaga. Czy ktos mial podobny problem?

KrystianBorys
28-09-2015, 18:14
Cóż, jakiś skrypt się zepsuł, jak możesz to podeślij loga, powinien być w folderze głównym Medievala. (folder logs)
Następnym razem pisz w temacie MOS-a :D
Czy zainstalowałeś wszystkie fixy?

Wydzieliłem temat na problemy z MOS-em, bo w wątku ogólnym MOS-ów posty ogólne są wymieszane z tymi o problemach i ciężko się odnaleźć, więc o problemach śmiało można pisać tu:D Będzie przejrzyściej xD
Sadam86

Idill`a (MZ)
28-09-2015, 18:23
Aby powstał log z informacjami o błędach, musi mieć miejsce crash. Najdokładniejsze logi, powstają gdy wywołuje się krytyczny błąd, właśnie "wywołuje" czyli celowo wymusza taki rezultat.
Gracze z wiedzą na temat modulowania, mogą próbować naprawić błąd - co jednak jest pozbawione sensu, gdyż podobne błędy w modyfikacji o takim rozmachu, zostałyby wychwycone podczas testów. W takiej jednak sytuacji pozostaje, sprawdzenie czy zainstalowałeś dostępne fixy, jak i kompletna reinstalacja modyfikacji jako ostateczny wariant.
Żadnych błędów tego typu być nie powinno, więc problem jest subiektywny. Jak pamiętam jest sporo łatek do MOS-a.

dami26a6
29-09-2015, 07:20
Witam otóż mam problem z tym samym modem, przy odpalenia gry przez Third Age.bat gra włącza sie lecz przy ekranie ładowania wywala do pulpitu, wszelkie próby odpalenia zawiodły proszę o pomoc.

becker87
29-09-2015, 08:10
Wczytanie save'a o 10 tur wczesniej pomoglo, nie mam pojecia czym to bylo spowodowane ale gra nie wywalala nawet. Dzieki za fatyge.

sadam86
29-09-2015, 14:43
dami26a6 czy przed pierwszą próba odpalenia uruchomiłeś Cleanera, jest trochę obok ThirdAge.bat

becker87
10-10-2015, 20:36
pisalem na poczatku, ze gdy podczas zakonczenia tury i zaladowaniu nowej ciagle mam pierscien jako dowod, ze komputer nie przestal 'myslec' i ominalem go loadem, lecz potem stal sie nie do ogarniecia. Zaczalem grac od nowa inna frakcja bo myslalem, ze cos nie halo z mym systemem ale teraz juz wiem w czym problem, wyglada on dokladnie tak:
http://imageshack.com/a/img908/6817/xAFfpM.jpg
mapa jest chyba zbugowana bo nie moze stanac w tym miejscu general i probuje przesunac sie dalej lecz niestety wolne miejsca do tego sa zajete przez inne jednostki w zwiazku z czym nie moge nic zrobic jak tylko patrzec, na dowodwce chodzacego tam i z powrotem niczym w powiesci bilba :| czy ktorys z zacnych forumowiczow mial ten problem? szlag moze czlowieka trafic po rozegraniu tylu tur.. zwlaszcza, jesli nie ma sie zbytnio agresywnego stylu gry.

I jeszcze jedna sprawa, czytalem o skrypcie autonomii lecz w zadnym razie sie z nim nie spotkalem. Ani w przypadku entow, ani grajac od poczatku arnoren - tego nie specjalnie potrafie skumac a probowalem juz z dyplomatami itp itd przegladajac forum.

KrystianBorys
10-10-2015, 23:13
To ogólny problem dotyczacy mapy w mos. Musisz użyć kodów i przemieścić oddział, który utknął na drugą stronę.

becker87
11-10-2015, 17:08
Wow nawet nie wiedzialem, ze sa takie kody hah. Dzieki wielkie za pomoc, jest nieoceniona.

kubalolxp
19-12-2015, 16:17
Witam może mi ktoś pomóc ? dzisiaj zainstalowałem mos 1.6.2 na Third Age 3.2 normalnie TA 3.2 działał dobrze a jak zainstalowałem mosa to gra się odpala i po pewnym czasie zamyka bez żadnego powiadomienia o błędzie. Kiedy próbowałem uruchomić jako administrator wywaliło mi 2 błędy1307 proszę o pomoc mam Windows 10 i nie wiem czy to może się do tego przyczyniać. Komp mam dobry na Third age dźwigał na ultra ustawianiach i wysokiej rozdzielczości po 10 k orków a nawet więcej.

sadam86
19-12-2015, 16:22
Medek wersja z płyty czy Steam? Odpaliłeś Cleanera po instalacji??

kubalolxp
19-12-2015, 16:47
Płyta i uruchomiłem cleaner

rychu567
25-12-2015, 12:16
Witam potrzebuje natychmiastowej pomocy mam problem z mos 1.7 mianowicie po instalacji mosa wlaczam go jest okienko mos i wywala do pulpitu i jest tak samo z diviede and qouner mysle ze ktos mi pomoze pzdro:D

sadam86
25-12-2015, 12:28
MOS i DaC instalowałeś na oddzielne wersje czystego TA??

Be6he6mo6th
25-12-2015, 12:30
Bardzo irytujący bug ten co wyżej wymieniłem, zagrałem kolejną rasą od nowa i znowu to samo. Ładujący się pierscien i nie można tego ominąć, dodam że co 5-10 sekund miga mi na sekundę w panelu skrót w którym kupować można jednostki -> "otwórz zwój szkolenia dla oddziałów - R". Bardzo prosiłbym o pomoc, bo cokolwiek robię to nie dam rady tego ominąć. Cofam o turę wczesniej, gdzie wszystko jest w porządku, a po skończonej turze dalej to samo

sadam86
25-12-2015, 12:33
Be6he6mo6th Wszystko dobrze zainstalowałeś? Sprzęt jakiś nowszy czy tylko spełnia minimalne wymagania medka, bo wygląda na to że po prostu nie wyrabia i się zawiesza.

rychu567
25-12-2015, 12:37
tak tak wiem ale jak instaluje mosa i wlaczam tylko mosa to wywala mi do pulpitu prosze o pomoc :)

instalowalem odzielnie na czystego i mam tak samo z diviede and qounqer

sadam86
25-12-2015, 12:41
Czyli jak rozumiem kwestię ze zmianą nazwy folderu TA masz ogarniętą, patche i fixy dograne? Jaka ścieżka instalacji, jaki system i czy wersja z płytki czy Steam?

rychu567
25-12-2015, 12:45
wersja z plytki patche dograne bez fixow sciezka to bylo normalnie do folderu mod third age .....

sadam86
25-12-2015, 12:47
To dograj fix 05 i ten na osady Gondoru

rychu567
25-12-2015, 12:53
ostatnio dzialalo bez hot..... wersja third age 3.2 dziala elegancko za to mos i dieviede and qouner wyrzuca do pulpitu co mam robic pomoz ziomek :D wolne jest ;)

sadam86
25-12-2015, 12:59
No właśnie się staram, ale bez info dokładnych to trochę ciężko, podstawowa kwestia jeśli wszystko dobrze po instalowałeś to masz w mods parę folderów TA, z czego musisz zrobić tak aby tylko jeden nazywał się TA i wtedy ze skrótu odpalisz moda. Jeśli masz np. wszystkie o nazwie TA bez żadnych zmian to nic Ci nie odpali bo launcher zgłupieje.
Ja mam zrobione tak, jeden folder zwie się TA czyste, drugi TA MOS, a trzeci gdzie mam DaC zwie się TA i skrót wtedy odpala mi DaC, jak DaC się znudzi to zmieniam nazwę folderu na TA DaC, a z TA MOS kasuję MOS i skrót odpala mi wtedy MOSa, to najważniejsze żeby submody działały.

rychu567
25-12-2015, 13:03
powiedz mi co mam ci powiedziec i co mam robic bo ja odinstalowalem calegoo third age z mosem 3 raz i nic nie pomoglo moze jakis skype ?

sadam86
25-12-2015, 13:05
Jaki masz system i na jakiej partycji masz Medka, po instalacji MOSa odpaliłeś Cleanera? Zaakceptowałeś nadpisanie plików przy instalacji? UAC masz wyłączone?

rychu567
25-12-2015, 13:09
system windows 10 pro partycja dysku c odpalilem clenera zaakceptowalem ;) ale nwm jak wylaczyc w windowsie 10 uac ?

sadam86
25-12-2015, 13:15
To pierwsze co to przenieś grę z dysku C na jakiś inny, przed instalacją Medka i modów wyłącz UAC (kontrola konta, w necie jest jak to wyłączyć) po tym zacznij instalację od nowa, wpierw medek, kingdoms i patch 1.5, potem TA (czyli part 1 i 2 plus patch 3.2). Na czyste TA wklej MOSa i potem wgraj patch 0.01-0.04 plus patch 0.05 oraz poprawkę na osady dla Gondoru, odpal Cleanera, dla pewności przeszukaj wszystkie foldery z folderu world/maps i wywal z nich jeśli będzie plik map.rwm
Po zainstalowaniu medka warto odpalić kampanię, zresetować kompa, zainstalować TA odpalić zresetować.

rychu567
25-12-2015, 13:32
nie ogarnalem tego Po zainstalowaniu medka warto odpalić kampanię, zresetować kompa, zainstalować TA odpalić zresetować. Nie mam innego dysku mam tylko c 1000gb. To co mam robic?

sadam86
25-12-2015, 14:26
Jak nie masz innego dysku to jest spory problem, bo nie wszystkie mody chcą działać na C, zresztą sami twórcy przestrzegają żeby nie instalować na C. Jeśli masz szybki net to możesz spróbować aktywować Medka na Steamie i http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?10083-Instalowanie-mod%C3%B3w-na-wersji-steam zainstalować wg postu nr 2. Steam jakoś omija to ograniczenie związane z partycją C.

rychu567
25-12-2015, 16:56
mam jeszcze jedno pytanko sadam co mam zrobic jezeli w third age 3.2 wczepilo mi sie spolszczenie a usunalem niechcacy txt z wersja angielksa jest moze gdzies na internecie?????????

Be6he6mo6th
25-12-2015, 17:23
Be6he6mo6th Wszystko dobrze zainstalowałeś? Sprzęt jakiś nowszy czy tylko spełnia minimalne wymagania medka, bo wygląda na to że po prostu nie wyrabia i się zawiesza.

Sadam, Wszystko zainstalowałem według instrukcji z tego znalezionego tutaj linka: https://www.youtube.com/watch?v=frosVrHiZo0
Dodam że medievala sciągnełem przez streama, bo mam oryginałkę, a gdy odpalałem była na nim wersja 1.52 albo 1.53 chyba.
Sprzęt nie ma szans nie wyrabiać, nic się nie tnie na full detalach, dosłownie na full. Pamięc ram 16gb, procek 3.50 GHz intel core, windows 7 wersja 64 bitów, AMD Radeon HD 7800 Series karta graficzna, 4 rdzeniowy procek, miejsca na dysku też w c**j

sadam86
25-12-2015, 17:23
rychu567 Z tego co pamiętam, to chyba nie ma, może na TWC, ale to dziś padło :( Może ktoś kto ma Ci wstawi, ja nie pomogę bo angielskiego tekstu do TA nie mam, gdzieś tylko chyba na dysku plącze mi się oryginalny do MOSa 1.7, ale ten do TA się nie nada.

Be6he6mo6th Hmm wg tej instrukcji z tych plików, które są w tym filmiku, bo szczerze tej wersji nie znam. Instaluję standardowo wpierw TA, potem MOS
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?10083-Instalowanie-mod%C3%B3w-na-wersji-steam tu w poście nr 2 masz jak instalować mody do Medka na Steamie

Sara Temer
25-12-2015, 17:35
Rychu, to sobie stwórz drugą partycję, w win 7 to banał, w win 10 pewnie też, poszukaj, w necie gdzieś powinny być poradniki ;)

Be6he6mo6th
25-12-2015, 19:25
Be6he6mo6th Hmm wg tej instrukcji z tych plików, które są w tym filmiku, bo szczerze tej wersji nie znam. Instaluję standardowo wpierw TA, potem MOS
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?10083-Instalowanie-mod%C3%B3w-na-wersji-steam tu w poście nr 2 masz jak instalować mody do Medka na Steamie
Nie o takie rozwiązanie problemu mi chodziło, równie dobrze możesz powiedzieć, cos nie działa to format i jedziesz od nowa, a potem znowu to samo i tak do końca, więc o takiej rady nie potrzebuje, (tym bardziej że link który podałem powinien być ostro wyróżniony w głównym temacie moda, bo jest zajebiscie łatwy do ogarnięcia, tylko sciagasz, kopiujesz i działa a nie pieprzyć sie z jakimis pliczkami itd itp, to jest conajmniej też dziwne że, "tej wersji nie znasz", jako znawca). Wszystko pięknie działa tylko mówię, że jest problem z tym zacięciem się jakby ładowało ale NIEKTÓRE akcje mogę (na siłę klikając kilkanascie razy np miasto odpalic). Ale nie mogę wtedy nacisnąć klepsydry żeby zakończyć turę i cokolwiek innego aby do przodu pójsc i ominąć problem. Teraz sejwuje co 5 turę, zobaczymy czy to pomoże.

sadam86
25-12-2015, 19:41
Widocznie ten super link nie jest taki super skoro łapie takie zacięcia na nim, a na wersji podanej w pierwszym poście tematu o MOSie takich przycinke nie ma.
Poza tym, nie muszę znać każdej wersji, staram się pomóc na tyle na ile potrafię, każdemu nie dogodzę:P

Be6he6mo6th
26-12-2015, 11:31
Póki co zacieło mi się tak w okolicach 67 tury i zacina mnie się co 5 tur srednio,(tura 77 aktualnie) ale ręczne sejwowanie daje radę, nie macie pojęcia co to może być? Albo jak to uproscic.

rychu567
26-12-2015, 14:18
Siemanko teraz mam problem mianowicie przy przelaczaniu tury w mos 1.7 jest juz na gondorze i total war napotka pomoze ktos??? pozdro ;)

SkollandGarm
30-12-2015, 21:36
Witam, mam problem , gram w MOS 1.7 i kiedy Mordorem zdobywam Minas Tirith gra się wywala do pulpitu . Czy ktoś wie o co chodzi prosze o odpowiedź bo to psuje świetną jak do tej pory kampanie. :(

rychu567
30-12-2015, 22:03
a usunales map.rwm?

sadam86
31-12-2015, 08:30
SkollandGram a masz wgranego fixa na osady Gondoru? Po wywaleniu masz jakiś log?

gasher
01-01-2016, 01:56
Mam ten sam problem podczas zdobywania Minas Tirith. Móglbys podac link do fixa?

sadam86
01-01-2016, 12:25
Zróbcie kopię przed podmienieniem plików, nie wiem czy zadziała na zaczętą kampanię
https://drive.google.com/file/d/0B49R32gzhnXeSXpkRnpYS0VZMDg/view?usp=sharing

SkollandGarm
01-01-2016, 20:13
Niestety nie pomogło po wywaleniu jest napisane że medieval 2 napotkał problem.

sadam86
01-01-2016, 20:18
Czyli pewnie nie działa na zaczęta kampanię, a masz jakiś log?

rychu567
01-01-2016, 20:20
A mój problem polega na kampani hotseat jesli oblegam jakies miasto i zostalo np 3 tury i przelaczam tury caly czas z kolega bo gramy we 2 on gondor ja rhun i po 3 turach oblerzania bitwa jest rozgrywana automatycznie choc to odznaczylem wie ktos moze jak naprawic???

SkollandGarm
01-01-2016, 20:41
Zacząłem też nową i tam też nie działa niestety.

sadam86
01-01-2016, 20:45
map.rwm po podmianie wywaliłeś i zapytam ponownie o log z folderu logs w folderze moda

SkollandGarm
01-01-2016, 21:11
Dokładnie o co w tym log-u ?

sadam86
01-01-2016, 21:14
W logu gra raportuje z czym ma problem, czasem to pomaga wykryć i usunąć błąd.

SkollandGarm
01-01-2016, 21:22
when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:03:03.316 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:03:33.749 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War napotka

to ostatnie wpisy, sam nie znam się na tym zbyt dobrze

sadam86
01-01-2016, 21:24
A całego nie da się wrzucić? Z tych ostatnich wpisów to wychodzi jakiś błąd z jazdą.

SkollandGarm
01-01-2016, 21:29
21:56:40.240 [system.rpt] [always] CPU: SSE2
21:56:40.240 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Sep 5 2014 version development ===
21:56:40.271 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
21:56:40.307 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
21:56:40.338 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
21:56:40.357 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
21:56:40.399 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
21:56:40.425 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
21:56:48.867 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_unit.txt, at line 750, column 43
missile range of 163 is impossible with projectile militia_war_arrow (max range 163)
21:56:49.846 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 16974, column 3
Building DB error - faction slave has gap in building prior to saus_lodge_dd (unavailable at level zero)
21:56:49.847 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 16974, column 3
Building DB error - faction slave has gap in building prior to saus_lodge_dc (unavailable at level zero)
21:56:50.243 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 7177, column 21
Could'n find description string for trait(fstrait_ents4) level(fstrait_ents4_desc).
21:56:50.243 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 7178, column 28
Could'n find effect description string for trait(fstrait_ents4) level(fstrait_ents4_effects_desc).
21:56:50.254 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17165, column 11
Could'n find level name description string for trait(WifeIsBarren) level(Wife_is_Infertile).
21:56:50.254 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17166, column 21
Could'n find description string for trait(WifeIsBarren) level(Wife_is_Infertile_desc).
21:56:50.254 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17167, column 28
Could'n find effect description string for trait(WifeIsBarren) level(Wife_is_Infertile_effects_desc).
21:56:50.254 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17919, column 11
Could'n find level name description string for trait(Loke_Rim) level(Loke_Rim).
21:56:50.254 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17920, column 21
Could'n find description string for trait(Loke_Rim) level(Loke_Rim_desc).
21:56:50.254 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17921, column 28
Could'n find effect description string for trait(Loke_Rim) level(Loke_Rim_effects_desc).
21:56:50.255 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17933, column 11
Could'n find level name description string for trait(Gathmarig) level(Gathmarig).
21:56:50.255 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17934, column 21
Could'n find description string for trait(Gathmarig) level(Gathmarig_desc).
21:56:50.255 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17935, column 28
Could'n find effect description string for trait(Gathmarig) level(Gathmarig_effects_desc).
21:56:50.255 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17946, column 11
Could'n find level name description string for trait(Brygath) level(Brygath).
21:56:50.255 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17947, column 21
Could'n find description string for trait(Brygath) level(Brygath_desc).
21:56:50.255 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17948, column 28
Could'n find effect description string for trait(Brygath) level(Brygath_effects_desc).
21:56:50.255 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17960, column 11
Could'n find level name description string for trait(Logath) level(Logath).
21:56:50.255 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17961, column 21
Could'n find description string for trait(Logath) level(Logath_desc).
21:56:50.255 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17962, column 28
Could'n find effect description string for trait(Logath) level(Logath_effects_desc).
21:56:50.256 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17973, column 11
Could'n find level name description string for trait(Balchoth) level(Balchoth).
21:56:50.256 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17974, column 21
Could'n find description string for trait(Balchoth) level(Balchoth_desc).
21:56:50.256 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17975, column 28
Could'n find effect description string for trait(Balchoth) level(Balchoth_effects_desc).
21:56:50.256 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17986, column 11
Could'n find level name description string for trait(Variag) level(Variag).
21:56:50.256 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17987, column 21
Could'n find description string for trait(Variag) level(Variag_desc).
21:56:50.256 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17988, column 28
Could'n find effect description string for trait(Variag) level(Variag_effects_desc).
21:56:50.386 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 7, column 11
Could'n find ancillary name string <Hobbit_Squire>.
21:56:50.401 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 11, column 17
Could'n find ancillary description string <Hobbit_Squire_desc>.
21:56:50.401 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 12, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Hobbit_Squire_effects_desc>.
21:56:50.401 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 16, column 11
Could'n find ancillary name string <Erebor_Killed>.
21:56:50.402 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 20, column 17
Could'n find ancillary description string <Erebor_Killed_desc>.
21:56:50.402 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 21, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Erebor_Killed_effects_desc>.
21:56:50.402 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 27, column 11
Could'n find ancillary name string <Rivendell_Killed>.
21:56:50.403 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 31, column 17
Could'n find ancillary description string <Rivendell_Killed_desc>.
21:56:50.403 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 32, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Rivendell_Killed_effects_desc>.
21:56:50.403 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 37, column 11
Could'n find ancillary name string <Lorien_Killed>.
21:56:50.404 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 41, column 17
Could'n find ancillary description string <Lorien_Killed_desc>.
21:56:50.404 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 42, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Lorien_Killed_effects_desc>.
21:56:50.404 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 47, column 11
Could'n find ancillary name string <Minas_Killed>.
21:56:50.405 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 51, column 17
Could'n find ancillary description string <Minas_Killed_desc>.
21:56:50.405 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 52, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Minas_Killed_effects_desc>.
21:56:50.405 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 57, column 11
Could'n find ancillary name string <Hornburg_Killed>.
21:56:50.406 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 61, column 17
Could'n find ancillary description string <Hornburg_Killed_desc>.
21:56:50.406 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 62, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Hornburg_Killed_effects_desc>.
21:56:50.406 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 67, column 11
Could'n find ancillary name string <Edoras_Killed>.
21:56:50.407 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 71, column 17
Could'n find ancillary description string <Edoras_Killed_desc>.
21:56:50.407 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 72, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Edoras_Killed_effects_desc>.
21:56:50.407 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 78, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_Minas>.
21:56:50.408 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 82, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_Minas_desc>.
21:56:50.408 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 83, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_Minas_effects_desc>.
21:56:50.408 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 88, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_Weathertop>.
21:56:50.409 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 92, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_Weathertop_desc>.
21:56:50.409 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 93, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_Weathertop_effects_desc>.
21:56:50.409 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 97, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_Dun>.
21:56:50.410 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 101, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_Dun_desc>.
21:56:50.410 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 102, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_Dun_effects_desc>.
21:56:50.410 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 106, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_HD>.
21:56:50.410 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 110, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_Weathertop_desc>.
21:56:50.411 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 111, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_Weathertop_effects_desc>.
21:56:50.411 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 115, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_DA>.
21:56:50.412 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 119, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_DA_desc>.
21:56:50.412 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 120, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_DA_effects_desc>.
21:56:50.412 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 125, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_Bree>.
21:56:50.413 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 129, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_Bree_desc>.
21:56:50.413 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 130, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_Bree_effects_desc>.
21:56:50.413 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 135, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_Shire>.
21:56:50.413 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 139, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_Shire_desc>.
21:56:50.414 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 140, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_Shire_effects_desc>.
21:56:50.414 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 144, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_Rivendell>.
21:56:50.415 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 148, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_Rivendell_desc>.
21:56:50.415 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 149, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_Rivendell_effects_desc>.
21:56:50.415 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 155, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_Edoras>.
21:56:50.415 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 159, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_Edoras_desc>.
21:56:50.416 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 160, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_Edoras_effects_desc>.
21:56:50.416 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 165, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_Lorien>.
21:56:50.417 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 169, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_Lorien_desc>.
21:56:50.417 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 170, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_Lorien_effects_desc>.
21:56:50.417 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 175, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_Halls>.
21:56:50.418 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 179, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_Halls_desc>.
21:56:50.418 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 180, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_Halls_effects_desc>.
21:56:50.418 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 185, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_Erebor>.
21:56:50.418 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 189, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_Erebor_desc>.
21:56:50.419 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 190, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_Erebor_effects_desc>.
21:56:50.419 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 195, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_Dale>.
21:56:50.420 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 199, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_Dale_desc>.
21:56:50.420 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 200, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_Dale_effects_desc>.
21:56:50.420 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 205, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_HA>.
21:56:50.421 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 209, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_HA_desc>.
21:56:50.421 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 210, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_HA_effects_desc>.
21:56:50.421 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 215, column 11
Could'n find ancillary name string <Defender_GH>.
21:56:50.422 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 219, column 17
Could'n find ancillary description string <Defender_GH_desc>.
21:56:50.422 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 220, column 24
Could'n find ancillary effect description string <Defender_GH_effects_desc>.
21:56:50.440 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 3251, column 11
Could'n find ancillary name string <gondor_drillmaster>.
21:56:50.440 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 3254, column 24
Could'n find ancillary effect description string <gondor_drillmaster_effects_desc>.
21:56:50.442 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 3560, column 11
Could'n find ancillary name string <elf_mercenary>.
21:56:50.443 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 3564, column 17
Could'n find ancillary description string <elf_mercenary_desc>.
21:56:50.443 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 3565, column 24
Could'n find ancillary effect description string <elf_mercenary_effects_desc>.
21:56:50.457 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6352, column 11
Could'n find ancillary name string <king_brygath>.
21:56:50.457 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6356, column 17
Could'n find ancillary description string <king_brygath_desc>.
21:56:50.457 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6357, column 24
Could'n find ancillary effect description string <king_brygath_effects_desc>.
21:56:50.457 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6361, column 11
Could'n find ancillary name string <king_logath>.
21:56:50.457 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6365, column 17
Could'n find ancillary description string <king_logath_desc>.
21:56:50.457 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6366, column 24
Could'n find ancillary effect description string <king_logath_effects_desc>.
21:56:50.457 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6370, column 11
Could'n find ancillary name string <king_gathmarig>.
21:56:50.457 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6374, column 17
Could'n find ancillary description string <king_gathmarig_desc>.
21:56:50.457 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6375, column 24
Could'n find ancillary effect description string <king_gathmarig_effects_desc>.
21:56:50.457 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6379, column 11
Could'n find ancillary name string <UTC_brygath_scout>.
21:56:50.457 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6383, column 17
Could'n find ancillary description string <UTC_brygath_scout_desc>.
21:56:50.457 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6384, column 24
Could'n find ancillary effect description string <UTC_brygath_scout_effects_desc>.
21:56:50.458 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6391, column 11
Could'n find ancillary name string <UTC_variag_raider>.

SkollandGarm
01-01-2016, 21:29
21:56:50.458 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6395, column 17
Could'n find ancillary description string <UTC_variag_raider_desc>.
21:56:50.458 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6396, column 24
Could'n find ancillary effect description string <UTC_variag_raider_effects_desc>.
21:56:50.458 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6403, column 11
Could'n find ancillary name string <UTC_logath_axeman>.
21:56:50.458 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6407, column 17
Could'n find ancillary description string <UTC_logath_axeman_desc>.
21:56:50.458 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6408, column 24
Could'n find ancillary effect description string <UTC_logath_axeman_effects_desc>.
21:56:50.458 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6414, column 11
Could'n find ancillary name string <UTC_balchoth_warrior>.
21:56:50.458 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6418, column 17
Could'n find ancillary description string <UTC_balchoth_warrior_desc>.
21:56:50.458 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6419, column 24
Could'n find ancillary effect description string <UTC_balchoth_warrior_effects_desc>.
21:56:50.458 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6425, column 11
Could'n find ancillary name string <UTC_gathmarig_captain>.
21:56:50.458 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6429, column 17
Could'n find ancillary description string <UTC_gathmarig_captain_desc>.
21:56:50.458 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6430, column 24
Could'n find ancillary effect description string <UTC_gathmarig_captain_effects_desc>.
21:56:50.458 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6437, column 11
Could'n find ancillary name string <UTC_brygath_theif>.
21:56:50.459 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6441, column 17
Could'n find ancillary description string <UTC_brygath_theif_desc>.
21:56:50.459 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6442, column 24
Could'n find ancillary effect description string <UTC_brygath_theif_effects_desc>.
21:56:50.459 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6446, column 11
Could'n find ancillary name string <UTC_variag_mercenary>.
21:56:50.459 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6450, column 17
Could'n find ancillary description string <UTC_variag_mercenary_desc>.
21:56:50.459 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6451, column 24
Could'n find ancillary effect description string <UTC_variag_mercenary_effects_desc>.
21:56:50.459 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6457, column 11
Could'n find ancillary name string <UTC_logath_lumberman>.
21:56:50.459 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6461, column 17
Could'n find ancillary description string <UTC_logath_lumberman_desc>.
21:56:50.459 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6462, column 24
Could'n find ancillary effect description string <UTC_logath_lumberman_effects_desc>.
21:56:50.459 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6466, column 11
Could'n find ancillary name string <UTC_balchoth_veteran>.
21:56:50.459 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6470, column 17
Could'n find ancillary description string <UTC_balchoth_veteran_desc>.
21:56:50.459 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6471, column 24
Could'n find ancillary effect description string <UTC_balchoth_veteran_effects_desc>.
21:56:50.459 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6477, column 11
Could'n find ancillary name string <UTC_gathmarig_merchant>.
21:56:50.460 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6481, column 17
Could'n find ancillary description string <UTC_gathmarig_merchant_desc>.
21:56:50.460 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6482, column 24
Could'n find ancillary effect description string <UTC_gathmarig_merchant_effects_desc>.
21:56:50.460 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6486, column 11
Could'n find ancillary name string <UTC_kataphract>.
21:56:50.460 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6490, column 17
Could'n find ancillary description string <UTC_kataphract_desc>.
21:56:50.460 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6491, column 24
Could'n find ancillary effect description string <UTC_kataphract_effects_desc>.
21:56:50.460 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6497, column 11
Could'n find ancillary name string <UTC_race_horse>.
21:56:50.460 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6501, column 17
Could'n find ancillary description string <UTC_race_horse_desc>.
21:56:50.460 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 6502, column 24
Could'n find ancillary effect description string <UTC_race_horse_effects_desc>.
21:57:11.998 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/descr_strat.txt, at line 5184, column 12
You have chosen an invalid tile(383, 337) for the settlement of Forodwaith.
It will mean not being able to reach this settlement and is a bug.
For now we'll ignore it.
21:57:42.685 [game.script] [always] Germanicu5 ReallyBadAI v5.7 Running. Please upload log and savegames when reporting battle CTDs for SS.
21:58:09.203 [game.script] [error] Script execution error for <kill_character>, at line 118170, in mods/Third_Age_3/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt:
Character Aravir doesn't exist.

21:58:21.557 [game.script] [error] Script execution error for <send_character_off_map>, at line 30195, in mods/Third_Age_3/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt:
Character is dead or does not exist!.
21:58:30.227 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:58:30.524 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:58:31.573 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:58:40.664 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:58:42.218 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:58:50.420 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:59:10.931 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:59:11.080 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:59:14.145 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:59:21.086 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:59:23.402 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:59:36.878 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:59:37.287 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:59:41.816 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:59:44.494 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:59:48.355 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:59:53.144 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
21:59:53.295 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:00:00.636 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:00:10.064 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:00:22.695 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:00:23.449 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:01:22.032 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:01:41.973 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:01:47.090 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:01:58.307 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:01:59.268 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:02:00.568 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:02:01.087 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:02:06.297 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:02:06.666 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:03:03.316 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
22:03:33.749 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War napotka

gasher
02-01-2016, 19:22
Witam,

Zaatakowałem Rohanem Fangorn i gra się zcrashowała. Oto log:

20:16:40.271 [game.script.exec] [trace] exec <prepare_for_battle> at line 75661 in mods/Third_Age_3/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt
20:16:40.272 [game.script.trigger] [trace] Trigger <0072_T_Undeclared_Attack> fired
20:16:43.600 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/loading_screen/loading_bar.tga.dds is missing
20:16:43.601 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/loading_screen/loading_logo.tga.dds is missing
20:16:44.719 [system.io] [warning] open: data/models_effects/building_fire_glow.cas is missing
20:16:44.719 [system.io] [warning] open: data/models_engine/heavy_onager_torches.cas is missing
20:16:44.826 [system.io] [warning] open: data/models_effects/grape.CAS is missing
20:16:44.860 [system.io] [warning] open: data/models_effects/textures/siege_rocket_la_steel.texture is missing
20:16:44.861 [system.io] [warning] open: data/models_effects/textures/weapons_spears.texture is missing
20:16:44.884 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/loading_screen/loading_bar.tga.dds is missing
20:16:48.332 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War napotka

Be6he6mo6th
09-01-2016, 12:55
Witam ponownie,
Dotrwałem do 232 tury i znowu to samo się pojawiło. Przez jakies 150 tur, było spokojnie nic się nie zacinało.
Jednakże już wiem co jest grane. Na prawo od osady Tirith Anduin i na lewo od osady Khurvasasgh w rejonie Wold/Sagathawuld istnieje ciesnina przez które wojska mogą przechodzić. W tym miejscu na koniec tury wojska komputera czasem się bugują, gdy przechodzą na stronę Wold'a i gdy kończą im się "kroki", zachowują się w ten sposób jakby nie miały miejsca gdzie stanąć i przechodzą obok, i znowu wracają bo tam też niby nie ma miejsca (choć jest) i tak to się odbywa w nieskończonosc, aż załaduje nowy sejw, i nic innego nie mogę zrobić, bo mam kursor klepsydry, a te wojska cały czas przechodza w tą i z powrotem.
Czy to znaczy bug? Albo ktos ma pojęcie jak temu zapobiec ? Zastanawiam się czy by nie zablokować pojedynczymi oddziałami przesmyk, z obu stron. Ale to rozwiązanie tragiczne, mam nadzieje że ktos już to miał i wie jak mi pomóc.

bajabongo
10-01-2016, 13:53
Witam mam pytanie odnośnie instalacji MOS 1.7
Czy nazwę folderu zawierającego TA mam zmienić z powrotem na Third_Age_3? Przecież teraz mam podmienione americas. Nigdzie nie znalazłem takiej sugestii a na twcenter pisze o scaleniu folderu. Jeśli to pytanie już padło to wybaczcie dublowanie ale jakoś tego nigdzie nie zauważyłem.

sadam86
10-01-2016, 13:59
Tak jeśli podmieniłeś na americas to teraz musisz wrócić do nazwy Third_Age_3, zainstalować MOS-a i znów przemianować na americas

bajabongo
10-01-2016, 14:02
Nie żebym był jakimś dupowłazem ale to forum jest fantastyczne- oczywiście dzięki tworzącej go ekipie. Szybka i sprawna pomoc, świetne mody, mega zaangażowanie. Jestem pod wrażeniem!

bajabongo
12-01-2016, 15:34
Witojcie moiściewy!
Mam olbrzymi problem. Myślę, że można się przy nim MEGA wykazać ;)
Mianowicie MOS zaczął mi wieszać lapka przy wchodzeniu na mapę strategiczną. Praktycznie nie jestem w stanie zacząć nowej gry. Sprawdziłem też zwykłego Medka i dzieje się to samo na mapie strategicznej- wiesza lapka i trzeba pociskać reset. Zaznaczam, że nie raz grałem w te gry i nigdy nie było problemu. Co dziwne- wszelakie bitwy śmigają bez problemu. Żadna inna gra mi nie zawiesza systemu. Nawet Shogun 2 mi śmiga !!! WTF? Nigdzie nie mogłem znaleźć rozwiązania :(
Mój lapek to Asus K52J
Procesor i3 2,4GB
4GB RAM
grafika: GeForce 310M 1GB
dysk ssd 250GB (ponad 50GB wolnego na systemowym)
Windows 7
W dzienniku zdarzeń wywala takie błędy (w sensie gdy się komp zawiesza):
Kernel Power 41
WMI 10
WINNIt 11
(w kilkusekundowych odstępach)
Zanim przyszedłem skamleć o pomoc ;) wykonałem takie zabiegi:
Przeinstalowanie sterowników grafiki
Przeinstalowanie directX11
Przeistalowanie directX z 11 na 9
Wymiana zasilacza
Testy temperatur (wszystkie są ok)
Test HD (ok)
Test RAM (ok)
Przeinstalowanie Medka, wyczyszczenie modów
Przeinstalowanie Medka wraz z usunięciem wpisów w rejestrze
Przeinstalowanie STEAM
Skanowanie na obecność wirusów (czysto)
Ustawiałem grafikę w najróżniejszych konfiguracjach
Testowo wyjmowałem baterię z lapka
Resetowałem ustawienia BIOS
i sam qrwa nie wiem co jeszcze...
Ma ktoś jakieś sugestie oprócz reinstalacji systemu lub wymiany lapka? Anyone?

sadam86
12-01-2016, 16:14
Może nie udzielę szczegółowego rozwiązania, ale trochę wyjaśnię.

To że S2 śmiga, a Medek nie to akurat nie dziwi. Silnik Medka korzysta tylko z jednego rdzenia procka, więc tu nie ma znaczenia ilość rdzeni tylko GHz. S2 korzysta już z większej liczby rdzeni więc będzie śmigał.
MOS w sumie jak większość modów podnosi też wymagania gry, więc nie patrz na to że Medek powinien chodzić bo mody żrą więcej zasobów. To że wiesz na mapie, a nie w bitwie to też kwestia ilości skryptów jaką mod musi przemielić, a MOS chyba ma ich najwięcej ze znanych mi modów.

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?6973-POPRAWA-wydajno%C5%9Bci-kompa-do-Bellum-i-innych-gier
poczytaj ten wątek, może pomoże. Zwłaszcza patch 4gb.

bajabongo
12-01-2016, 20:25
No ok tylko ja usunąłem mody a problem w Medku pozostał. Przeinstalowałem Medka (usunąłem ręcznie z rejestru) a problem dalej trwał. Nooooo nic. Właśnie formata trzasnąłem. Zobaczymy co się będzie działo.
P.S. ten link jak najbardziej spoko. Na pewno będę się stosował do zawartych tam porad.
Dzięki za chęci

lukasz11421
16-01-2016, 16:46
Poda ktoś linki do instalacji MOS

ArcherGuard
16-01-2016, 18:19
Masz google?

kibello
17-01-2016, 13:02
http://forum.totalwar.org.pl/attachment.php?attachmentid=1347&stc=1
Witam, zwracam sie do was z prośba o pomoc w pewnym problemie, otoz po ladowaniu Bitwy o osadę "Menadlen" pod Bree crashuje mi gierkę, nie mam pojęcia czemu. Reinstalowałem już wszystko MOS'a jak i samego Third Age'a prosze o pomoc. Pozdrawiam!

Po co zakładasz nowy temat? Przenoszę do tematu problemów z MOSem.
Temer

Baang
18-01-2016, 18:08
Witam , mam pewien problem z MOSem 1.7 otóż gram elfami i doszło w końcu do starcia z mordorem , wszytko ok ale kiedy doszło do bitwy moja pełna armia przeciwko dwie prawie pełne mordoru pojawił sie problem. kiedy rozgrywam bitwe na mapie to wyświetla sie komunikat mniej więcej taki: "posiłki wroga się nie pojawią ponieważ mój komputer na obecnych ustawieniach graficznych poradzi sobie tylko z jednostkami które od razu zostały wprowadzone do bitwy , zmniejsz ustawienia graficzne lub podkręć procesor." na czystym medku nie sprawdzałem czy jest to samo , ale bardzo mnie zdziwił ten komunikat ponieważ nigdy nie miałem takich problemów. mos był parę razy przeinstalowywany i dalej to samo ;( zmniejszałem ustawienia graficzne na najniższe i także nic to nie dało.. z ciekawości na takich ustawieniach jakich zawsze grałem czyli wszytko na "wysoki" rozegrałem bitwę dla jednego gracza gdzie było 12000 ludzi i bitwa przebiegła w miarę płynnie. niby problem jakoś nie bardzo uciążliwy ale ułatwia rozgrywkę ponieważ bitwy będą zawsze rozgrywane po jednej armii a grając elfami mordor niema szans 1 vs 1..

mój komputer to:
ASUS X550V
procesor i5 3230M 2.60GHz
dysk twardy 500GB
pamięć ram 4GB
system operacyjny win8 64 bity
karta graficzna nvidia GeForce GT 740m 2GB

Medieval 2 total war kingdoms orginalny wersja steam. prosze o pomoc ;(
PS: około 4k ludzi komputer wpuszcza na mape , jeśli jest więcej w posiłkach to ich nie wpuszcza.

sadam86
18-01-2016, 18:19
A jaką skalę masz jednostek? Daj najmniejszą, może pójdzie.

Baang
18-01-2016, 19:06
kiedy zmieniłem na najmniejsze to wchodzi więcej jednostek ale tylko do 4000 tys. jakby była jakaś blokada która nie wpuszcza na pole bitwy więcej niż 4000 ludzi.
można grać na niższych skalach jednostek ale i tak w bitwach max 4000 ludzi ;( jeśli główne armie które się atakują przekraczają 4000 tys to juz więcej nie wejdzie..
w takim wypadku gdybym grał mordorem to niemiał bym szans na elfy i miał bym duże trudności w pokonaniu pozostałych frakcji gdyby np gondor by się zamknął z pełną armią w minas tirit to juz go nie rusze bo jedną armią nie wygram, no chyba że cała by była z troli :P teraz tylko nie wiem czy to błąd mosa czy cos.. bo jak wcześniej pisałem bitwy gracza po 12000 tys ludzi chodzą płynnie.

sadam86
18-01-2016, 19:10
Tak jest ograniczenie do 4 k w bitwie, hmm jak skali nie zmniejszysz to wyłącz cienie, trawę itp. MOS ma większe wymagania niż Medek.

Baang
18-01-2016, 19:40
nic nie pomaga ;( najniższe możliwe ustawienia nic nie dają , spróbuje może zainstalować mosa 1.6.2 wcześniej na nim cały czas grałem i nie było takiego problem.. miałem przerwe od mosa i third age , niewiem jak długą i niedawno pobrałem 1.7 i wystąpił ten błąd ;(

BanG!
19-01-2016, 23:08
Kiedy próbuję włączyć kampanię w Third Age, po wyborze frakcji cofa mnie do menu.
MoS wersja 1.6.1
Third Age wersja 3.2
Jest jakiś sposób żeby to naprawić?


Nie wiem po, co zakładasz nowy temat skoro jest dotyczący problemów z MoS-em.
Chochlik20

Kamiliano
26-01-2016, 21:06
16:13:48.547 [system.rpt] [always] CPU: SSE2
16:13:48.547 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Sep 5 2014 version development ===
16:13:48.674 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
16:13:48.805 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
16:13:48.864 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
16:13:48.967 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
16:13:49.053 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
16:13:49.054 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
16:13:49.374 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/preferences/keys.dat is missing
16:13:49.375 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/preferences/keys.dat is missing
16:13:51.912 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for ANISELECT
16:13:51.953 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_SABOTAGE
16:13:52.009 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_TRADE
16:13:52.218 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for DRAGGABLE
16:13:52.218 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for DRAGGING
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_MULTIPLE_SELECT
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_ATTACK
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_CHARACTER
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_RESOURCE
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_FORT
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_MOVE_OBJECT
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_WATCHTOWER
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_DEPLOYMENT_AREA
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_TILE
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_SPECIAL_PIECE
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PAINT
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_ADJUST_HEIGHTS
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_ADD_UNIT
16:13:52.256 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_SETTLEMENT
16:14:07.319 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_unit.txt, at line 750, column 43
missile range of 163 is impossible with projectile militia_war_arrow (max range 163)
16:14:07.909 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 16974, column 3
Building DB error - faction slave has gap in building prior to saus_lodge_dd (unavailable at level zero)
16:14:07.909 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 16974, column 3
Building DB error - faction slave has gap in building prior to saus_lodge_dc (unavailable at level zero)
16:14:08.058 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/northern_european/portraits/portraits/young/princesses/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.059 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/northern_european/portraits/portraits/young/princesses/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.063 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/northern_european/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.063 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/northern_european/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.065 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/northern_european/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.065 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/northern_european/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.068 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/northern_european/portraits/portraits/young/princesses/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.069 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/northern_european/portraits/portraits/young/princesses/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.071 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/northern_european/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.071 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/northern_european/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.072 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/northern_european/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.073 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/northern_european/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.080 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/greek/portraits/portraits/young/merchants/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.080 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/greek/portraits/portraits/young/merchants/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.081 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/greek/portraits/portraits/young/priests/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.082 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/greek/portraits/portraits/young/priests/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.082 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/greek/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.083 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/greek/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.084 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/greek/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.084 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/greek/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.085 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/greek/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.085 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/greek/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.092 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/merchants/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.093 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/merchants/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.093 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/priests/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.094 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/priests/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.095 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.095 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.096 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.097 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.107 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.108 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.109 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.109 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.110 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.110 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.116 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/gondor/portraits/portraits/young/princesses/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.117 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/gondor/portraits/portraits/young/princesses/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.118 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/gondor/portraits/portraits/young/merchants/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.119 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/gondor/portraits/portraits/young/merchants/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.119 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/gondor/portraits/portraits/young/priests/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.120 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/gondor/portraits/portraits/young/priests/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.120 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/gondor/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.121 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/gondor/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.122 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/gondor/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.122 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/gondor/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.123 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/gondor/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
16:14:08.123 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/gondor/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if i

sadam86
26-01-2016, 21:15
[log]
to = mods/Third_Age_3/logs/system.log.txt
level = * error


To zmień w pliku .cfg na taki wpis to log będzie mniejszy i tylko z błędami.

Kamiliano
26-01-2016, 22:21
Niestety nic to nie dało.

Jak jest inne rozwiązanie to napisz. A jak nie to i tak dzięki.

sadam86
27-01-2016, 08:09
Nie jest to rozwiązanie problemu tylko sposób na to żeby plik w logs pokazał sama błędy, bo wstawiona przez Ciebie część informuje tylko o tym, że gra nie znajduje w jednym miejscu portretowy i odpala je z innej lokacji plus małe bugi z budynkami.

Kamiliano
27-01-2016, 15:14
Acha

Czyli nie ma sposobu żeby to naprawić?

Nie dubluj postów
Sadam86

sadam86
27-01-2016, 15:17
Może i jest, ale tak na ślepo to ciężko coś powiedzieć, dlatego log z błędami jest taki ważny, czasem potrafi naprowadzić na trop.

Kamiliano
27-01-2016, 16:09
17:01:13.848 [game.script.trigger] [trace] Trigger <0072_T_Undeclared_Attack> fired
17:01:13.962 [game.script.exec] [trace] exec <set_counter> at line 13794 in mods/Third_Age_3/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt
17:01:13.963 [game.script.counter] [trace] counter <fight_edoras> = 1
17:01:13.963 [game.script.exec] [trace] exec <set_counter> at line 13794 in mods/Third_Age_3/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt
17:01:13.963 [game.script.counter] [trace] counter <fight_edoras> = 1
17:01:13.964 [game.script.trigger] [trace] Trigger <Battle_General_Took_Hits> fired
17:01:13.964 [game.script.trigger] [trace] Trigger <battle2_Dread_Orcs_PickingOnWeak> fired
17:01:13.964 [game.script.trigger] [trace] Trigger <gondor_blade> fired
17:01:13.964 [game.script.trigger] [trace] Trigger <axe_lossarnach> fired
17:01:13.964 [game.script.trigger] [trace] Trigger <shield_gondor> fired
17:01:13.964 [game.script.trigger] [trace] Trigger <gondor_armour> fired
17:01:13.964 [game.script.trigger] [trace] Trigger <black_numenorian> fired
17:01:13.964 [game.script] [error] Trigger processing error in <UTC_kataphract>
: army not valid.

when testing <I_BattlePlayerArmyPercentageOfUnitClass> condition
17:01:13.966 [game.script.exec] [trace] exec <set_counter> at line 13794 in mods/Third_Age_3/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt
17:01:13.966 [game.script.counter] [trace] counter <fight_edoras> = 1
17:01:13.968 [game.script.exec] [trace] exec <if> at line 117824 in mods/Third_Age_3/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt
17:01:13.968 [game.script.exec] [trace] exec <historic_event> at line 117827 in mods/Third_Age_3/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt
17:01:14.323 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War napotka
To jest obecny log po zainstalowaniu moda ponownie i wczytaniu saveu

sadam86
27-01-2016, 16:21
Wygląda na to, że któryś skrypt jakby nie zaskoczył. Sprawdź czy zaczęcie gry od nowa zniweluje problem bo jak pamiętam z czatu miałeś go w 31 turze więc dużo grania to nie wymaga, a reinstal mógł wyeliminować ów błąd.

Auovsky
29-01-2016, 20:04
Witam mam problem z modem do MTW II Kingdoms: Third Age Total War 3.2 + MOS 1.7p3. Otóż po wygranej bitwie wyrzuca mnie do pulpitu z errorem o treści "Third age 3 napotka" wiecie jak to naprawić? :)
EDIT: Usuwałem już te 2 pliki o których była mowa, oraz zainstalowałem jeszcze raz grę.

StyLLckin
07-02-2016, 18:10
Witam mam problem z mos'em 1.7 a więc mam dwa bugi: Pierwszy jest taki ,że kiedy rozgrywam kampanie elfami lub krasnoludami (wiem że na pewno tego nie ma w rohanie i gondorze) po około 35 turze kiedy nadchodzi czas ruchu mordoru (oko saurona) gra się crashuje.. nie wiem jak u innych nacji ponieważ tak jak napisałem grałem na razie tylko tymi 4. Drugi problem jest zaś taki że kiedy zdobędę helmowy jar gra crashuje się.
Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

EnzyM
12-02-2016, 15:35
Witam. Zainstalowałem m2tw + kingdoms ze steam. Chciałem zagrać w tatw więc zainstalowałem najpierw 3.0 a później patch 3.2. Dodałem do tego MOS 1.7 ale po włączeniu tatwa uruchamia się vanilla tatw bez mosu. Uruchamiałem cleaner, wyłączyłem uac, odznaczyłem tylko do odczytu ale to wciąż nic nie daje. Reinstalowałem parę razy i wciąż nic. Mam win10.

sadam86
12-02-2016, 15:44
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?10083-Instalowanie-mod%C3%B3w-na-wersji-steam tu masz jak instalować na Steamie, czasem trzeba też zmienić ścieżkę w pliku .bat

EnzyM
12-02-2016, 18:04
Instalowałem tak jak wyżej. Problem w tym że nie działa mi Kingdoms Launcher App. Zainstalowany mam .Net framework 4.5. Po uruchomieniu KLA dostaje błąd: You must install and run M2TW & Kingdoms before using this tool! M2TW uruchamiałem tak samo jak dodatki z kingdoms. Nie działa także zmiana nazwy folderu third age (w folderze mods) na americas czy crusades (efekt ten sam, vanilla tatw bez mosa).

sadam86
12-02-2016, 18:24
Po zmianie nazwy folderu wejdź do folderu moda, na samym końcu masz Third Age (plik wsadowy windows), daj na niego prawym i edytuj, otworzy się notatnik, spróbuj zmienić tam wpis Third_Age_3 na americas jeśli na taki folder zmieniłeś, ktoś podawał szczegółowo czy w przypadku MOS czy innego moda co należy zmienić, ale nie mogę teraz tego znaleźć, więc musisz trochę pokombinować.

Kingdoms Launcher App nie nadąża za aktualizacjami Steama i rzadko kiedy działa.

Edit:znalazłem

W pliku konfiguracyjnym w katalogu moda jest stara ścieżka. Musisz ją zmodyfikować, tak żeby brało dane z katalogu teutonic.

Czyli trzeba grzebać w pliku .cfg

[features]
editor = true
mod = mods/Third_Age_3

i Third_Age_3 podmienić czy to na teutonic czy americas, daj znać czy pomogło bo ja nie mam Steamowej wersji i nie sprawdzę

EnzyM
12-02-2016, 18:43
Zainstalowałem w crusades a po paru zmianach przy uruchomieniu tego pliku wsadowego uruchamia się sam m2tw. Zmiany w tatw.cfg także niczego nie zmieniają.

Lwie Serce
12-02-2016, 18:52
No jak się nie czyta instrukcji i instaluje do folderu kampanii krzyżowców to taki efekt jest.

EnzyM
12-02-2016, 19:03
Czyli mam dać do innego folderu niż crusades? Nie instalowałem do crusades tylko zmieniłem nazwę bo tak było w którymś poradniku.
Edit: sadam89 to że w cfg trzeba zmienić to wiedziałem ale aktualnie tatw uruchamia się i wywala od razu bez raportu błędu.
Edit2: Po miliardach zmianach doszedłem do tego samego momentu co wcześniej. Wszystko fajnie ładnie tylko cholernego MOSU nie ma. Czy instalacja od razu na vanilla tatw 3.2 mosa 1.7 (bez żadnego wcześniejszego) jest poprawne?

sadam86
12-02-2016, 19:06
Jak zmieniałeś tylko nazwę to ok, nie ważne czy na crusaders czy americas czy teutonic.

Nie wiem poczekaj może ktoś kto ma na Steamie coś doradzi

KrystianBorys
13-02-2016, 12:38
To może ja coś poradzę, bo mam medievala steamowego.
1. Divide & Conquer musiałem przerobić na americas. Żeby uruchomic D&C klikam na steam->Mediaval II Total war i tam wybieram Americas.
2. MOS-a nie musiałem. Zmieniłem jego nazwę folderu na Third_Age_3MOS W pliku TATW.cfg zmieniłem na nazwę takiego folderu jak trzeba (Third_Age_3MOS)
W pliku Third Age.bat zmieniłem tak samo. Tak wygląda ten plik u mnie:

cd ..\..
start kingdoms.exe @mods\Third_Age_3MOS\TATW.cfg
cd mods\Third_Age_3MOS\
wscript G5BAISwitcher.vbs

No i uruchamiaj po prostu za pomocą tego pliku MOS-a.
Jeżeli nadal jest coś nie tak, to znaczy, że masz skopaną instalację, źle zainstalowałeś. Może MOS jest na innym dysku, a TATW na innym? :D

EnzyM
13-02-2016, 16:10
Naprawione :D Jedno z dwóch rzeczy pomogło (jeśli ktoś miał ten sam problem co ja):
1. Instalacja M2TW + TATW + MOS na innej partycji nic C.
2. Wypakowanie MOSu najpierw do folderu (na pulpit, gdzie indziej niż do tatwa), później odznaczenie "tylko do odczytu" i przeniesienie go do folderu z tatwem.
Jedynym problemem teraz są dosyć długie tury w porównaniu do m2tw ale to chyba normalne dla tej modyfikacji.

blade of torment
21-02-2016, 18:00
Witam, gram na MOSie 1.62 i mam pewien problem, otóż zaraz po zdobyciu celoniach wywala mi grę, po wybraniu czy mam okupować, eksterminować itp. Z żadnym innym miastem tak nie miałem, gra działa płynnie, z tym jednym wyjątkiem. Proszę o pomoc

Damian0505
29-03-2016, 15:35
Witam Mam problem, bo nie mam muzyki w wersji 1.7.Cała reszta dobrze działa.

Rhaegrim
04-04-2016, 19:39
Może nie zainstalowałeś któregoś parta? Wydaje mi się, że to rozwiąże tylko ponowna instalacja.

kaizdud
07-04-2016, 10:10
Witam wszystkich użytkowników,

Jest to mój pierwszy post na forum oraz początek przygody z grą z serii Medieval Total War. Zachęcił mnie do tej gry głównie mod TATW 3.2 MOS 1.7, który pokazał mi mój przyjaciel. Niewiele myśląc zainstalowałem sobie wszystko co potrzebne do odpalenia gry i wgrałem wszystkie (sub)mody. Gra działa pięknie, klimat Śródziemia niesamowity, gratulacje dla zespołów moddujących.
Pytanie mam z serii: "ale to już było" i proszę o pomoc w znalezieniu rozwiązania. Z góry przepraszam, ponieważ niedokładnie szukałem tu na forum i być może temat się powtórzył.
Mamy problem z grą "Hot Seat". Wszystkie walki, podczas trwania tury AI są rozgrywane automatycznie co sprawia, że tracimy bardzo dużo armii, zostajemy odpierani, mimo tego, że tocząc walkę RTS zdołalibyśmy się obronić, itp.
Innymi słowy, jesteśmy pozbawieni kontry co strasznie utrudnia rozgrywkę.
Czy da się to w jakiś sposób zmienić ?
Dodam tylko, że próbowaliśmy podmienić opcję w pliku config w głównym katalogu z grą według poradnika znalezionego na forum anglojęzycznym. Zmieniliśmy wpis auto-resolved w grupie "hotseat" z 1 na 0, ale w dalszym ciągu jest to samo.
Ruchy przeciwnika mamy włączone, ale mimo tego i tak gra ich nie pokazuje.
W trybie Single Player wszystko działa prawidłowo.
Uprzejmie proszę o pomoc.
Pozdrawiam,

Araven
12-04-2016, 20:58
Witaj, o ile mi wiadomo w Hot Seat nie da rady toczyć bitew ręcznie, tylko automat, ew. zmieńcie sobie ai w MOS na to Pitera do MOS tam automat dział jakby lepiej ni z na oryginalnym ai, przynajmniej u Elfów.

kaizdud
13-04-2016, 12:41
Witaj, o ile mi wiadomo w Hot Seat nie da rady toczyć bitew ręcznie, tylko automat, ew. zmieńcie sobie ai w MOS na to Pitera do MOS tam automat dział jakby lepiej ni z na oryginalnym ai, przynajmniej u Elfów.

Dzięki za odpowiedź. Po wielu próbach i godzinach szukania udało mi się znaleźć rozwiązanie problemu automatycznych bitew w trybie hotseat.
Jeżeli kogoś to zadowoli podaje rozwiązanie, które u mnie zadziałało. Zakładam, że MOS został poprawnie zainstalowany i gra została wcześniej włączona nieważne, czy w grze pojedynczej, czy w trybie hotseat. No to jedziemy:
1) Upewniamy się, że gra nie jest włączona i przechodzimy do głównego katalogu z grą, w którym odszukujemy i otwieramy za pomocą notatnika plik o nazwie "medieval2.preference.cfg" (UWAGA: domyślnie rozszerzenia plików są ukryte więc nie u każdego musi być *.cfg)
2) Odnajdujemy w pliku sekcję zatytułowaną [Hotseat] i usuwamy ją, a następnie w to samo miejsce wklejamy:

[hotseat]
turns = 0
scroll = 0
autoresolve_battles = 0
disable_console = 0
disable_papal_elections = 1
save_prefs = 1
update_ai_camera = 1
validate_diplomacy = 1
3) Zapisujemy zmianę w pliku i zamykamy go.
4) Na tym samym pliku klikamy PPM, wybieramy "właściwości" i zaznaczamy pole Tylko do odczytu.
5) Kolejno wchodzimy do folderu ../mods/Third_Age_3/ i odszukujemy plik o nazwie "TATW.cfg" (UWAGA: tu również rozszerzenie może być ukryte więc nie u każdego musi być *.cfg)
6) Ten plik również otwieramy za pomocą notatnika i odnajdujemy w nim sekcję [Hotseat].
7) Zastępujemy całą sekcję przez usunięcie starej i wklejenie poniższej:

[hotseat]
## disable start turn scroll in hotseat campaign
scroll = false
## disable forced separate human faction turns (including diplomacy) in hotseat campaign
turns = false
## enable cheat console in hotseat campaign.
disable_console = false
## specify password for administrator access to the dev console when console disabled. Change 'password' to a suitable password
# admin_password = password
## enable camera updates during ai turn in hotseat campaign
update_ai_camera = false
## enable voting in papal elections in hotseat campaign (only first valid human faction votes)
disable_papal_elections = false
## disable forced autoresolve all battles in hotseat campaign
autoresolve_battles = false
## disable diplomacy validation for incoming propositions
validate_diplomacy = false
## disable forced relevant hotseat options to be saved with game.
save_prefs = true
## autosave hotseat game at start of players turn
autosave = true
## close medieval II directly after a hotseat autosave
close_after_save = false
## sub directory name for hotseat save games
gamename = hotseat_Test
## ensure game data files used in previous save match current campaign data files.
# validate_data = true
## prevent game to load if savegame or data validations fail
# allow_validation_failures = false
8) Zapisujemy zmianę w pliku i zamykamy go.
9) Tu również trzeba wejść do właściwości pliku i zaznaczyć pole Tylko do odczytu.
10) Następnie musimy usunąć plik map.rwm; znajdziemy go w "Third_Age_3/data/world/maps/base"
11) Na końcu w folderze z modem odszukujemy plik Cleaner i włączamy go tak jak każdą inną aplikację. Wyskoczy okienko, które wyświetli komunikat o braku pliku map.rwn. Olewamy ten komunikat i z czystym sumieniem klikamy enter.
12) Odpalamy grę, tworzymy nową grę w trybie hotseat i wybieramy swoje frakcje.

Szybki test można przeprowadzić grając frakcjami Gondor i Rohan. Po prostu wychodzimy samym Faramirem z miasta i kierujemy się w stronę Minas Morgul. Oddajemy turę. Gdy przyjdzie kolej na Mordor, powinien wyskoczyć komuniakt o bitwie z wyborem rozwiązania.
Uwaga: Zmiany te zadziałają tylko dla nowej kampanii, stara może nie działać prawidłowo, bądź spowodować błędy w konfiguracji, dlatego zaleca się zacząć grę od nowa.

Pozdrawiam wszystkich.

Talarek15
25-06-2016, 10:10
Wiem, że jest juz wersja 1.7 ale w kampanii nie mam dostępnym wszystkich gondroskich jednostek takich jak łucznica gwardia cytadeli czy skrzydlaci miecznicy, a w innych wersjach ich miałem.
Moje pytanie brzmi czy znajdę gdzieś link do wersji 1.3 full i 1.4 MOS ?

Rhaegrim
25-06-2016, 10:28
Może nie ma ich w tej wersji? Na TWC gdzieś powinny być.

Nie zakładaj niepotrzebnych tematów. Jak masz pytania co do Mos, pisz tu.

Araven
25-06-2016, 12:54
W wersji 1.7 nie dali tych jednostek, są dodane w moim submodzie. Tu masz link do submodów na TWC tam poszukaj starszych wersji MOS http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?1154-Sub-Mods

Michallo69
27-08-2016, 00:08
Witam, mam problem z MOS 1.7, gra nie pyta mnie na początku które skrypty aktywować i jestem prawie pewien, że żaden skrypt nie działa (jakbym wszystkie wybory odrzucił), poza tym wszystko w porządku przeleciałem jakieś 20 tur na szybko i żadnych problemów. Mam medieval 2 na steamie, MOS 1.6.2 działał bez problemów, reinstalacja wszystkiego nie pomogła. Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Araven
30-08-2016, 09:26
Spróbuj odpalić czyste TATW 3.2 zagraj kilka tur. Wyłącz kompa, i uruchom ponownie i dopiero MOS 1.7 w linku nr 1 jest link do TWC a tam dokłądna instrukcja instalacji MOS 1.7 na steam, trzymaj sie jej i powinno się udać.

Geralt Riv
06-10-2016, 19:17
Witajcie,

Ostatnio wykopałem sobie płytkę z Medieval II Total War: Kingdoms i postanowiłem sobie trochę odświeżyć tą grę. Jak zwykle zainstalowałem mojego ulubionego moda tj. Third Age + MOS 1.6.1.

Dodam, że podczas rozgrywki - co 3-4 godziny - wywalało mnie na pulpit z errorem "Medieval II napotka"(???) Otwierałem z powrotem i wszystko było w porządku, więc nie przejmowałem się tym zbytnio, zważając na jakość tego moda.

Od 150 tury zaczęło mnie wywalać coraz częściej, aż gra stanęła w miejscu(200 tura).

W tym celu dokonałem aktualizacji karty graficznej, przeinstalowałem grę i kombinowałem ze zgodnością. Szukałem również odpowiedzi na forum. Na próżno.

Gram frakcją Rohan. Dodam, że mój brat gra krasnoludami, ma 250 turę i nie ma takiego problemu. Tzn. nadal wyłącza mu się co kilka godzin, aczkolwiek choróbsko nie postępuje.

Jestem zdeterminowany, aby to naprawić. Gram na wysokim poziomie, bez kodów i całkiem dobrze mi idzie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Lwie Serce
06-10-2016, 19:21
Ma tu ktoś MOSa jeszcze i mógłby przeklikać koledze turę? Może to by pomogło, wrzuć zapis gry tutaj, może ktoś poświęci chwilkę ;) Ja MOSa nie mam.

Araven
07-10-2016, 06:39
@Geralt Riv
Mos 1.6.1 był mocno zabugowany i nadal jest, stąd problemy wgraj patch 1.6.2 do MOS, nie pamiętam czy kompatybilny z savami był.

Generalnie jest MOS 1.7 obecnie ma 5 fixów, stabilniejszy i szybszy niż wersja 1.6.2.

Doraźnie usuń map.rwm z base, włącz toggle_fow i próbuj ominąć ture z ctd, ale tam jest za dużo bugów i dlatego koniecznie wgraj patch lub zmień wersję na 1.7 (nie wymaga 1.6.2).

Geralt Riv
07-10-2016, 10:45
Dzięki dla obu panów.

Pomogło wgranie patcha 1.6.2. Tura przeszła, ale z tego co widzę problem nadal będzie się pokazywał co kilka godzin. W każdym razie główny problem naprawiony, zedytuję posta jak będą z tym jakieś większe problemy.

Pozdro ;)

yhnbm69
29-12-2016, 11:06
Witam. Gram w Mos 1.7 (zainstalowanym na czystym TATW 3.2) i generalnie nie miałem żadnych CTD (82 tura). Pokonałem Mordor, Isengard, zniszczyłem pierścień i wszystko do tej pory działało. Skorzystałem ze skryptu na jednostki sojuszników, które zwołałem na północy i było ok. Potem utworzyłem je na południu i podczas bitew z Haradem za każdym razem wyskakiwał błąd po jakichś 5 min. Stwierdziłem że to wina jednostek kilku frakcji pod wodzą Gondoru, ale podczas kolejnej bitwy z Haradem (z inną armią niż poprzednio), tym razem zwykłą armią (którą zdobyłem Mordor) też wyskoczył błąd po niecałej minucie (wielokrotnie). Korzystałem z katapulty, której użyłem do tej pory jakies 3 razy, więc to też może być przyczyna.
Część loga:
"11:26:52.790 [system.io] [warning] open: data/descr_fire_texture_list.txt is missing
11:26:53.289 [system.io] [warning] open: data/textures/#al_outline.tga.dds is missing
11:26:53.298 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/text/prebattle_speeches_subtitles.txt.strings.bin is missing
11:26:53.357 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/text/prebattle_speeches_subtitles.txt is missing
11:26:53.360 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/text/battle_event_subtitles.txt.strings.bin is missing
11:26:53.388 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/text/battle_event_subtitles.txt is missing
11:26:53.390 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/text/historic_battles_subtitles.txt.strings.bin is missing
11:26:53.404 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/text/historic_battles_subtitles.txt is missing
11:27:00.396 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/textures/#green_circle.tga.dds is missing
11:27:00.397 [system.io] [warning] open: data/textures/#arrow.tga.dds is missing
11:27:00.397 [system.io] [warning] open: data/textures/#arrow_distance.tga.dds is missing
11:27:00.398 [system.io] [warning] open: data/textures/#outline.tga.dds is missing
11:27:00.413 [system.io] [warning] open: data/textures/#unit_indicator_arrow.tga.dds is missing
11:27:00.710 [system.io] [warning] open: data/models/textures/weapon_phalanx_spear.tga.dds is missing
11:27:00.877 [system.io] [warning] open: data/models/textures/arrow_red.tga.dds is missing
11:27:00.878 [system.io] [warning] open: data/models_missile/textures/ballista_bolt.tga.dds is missing
11:27:00.880 [system.io] [warning] open: data/models/textures/vertex_pointer.tga.dds is missing
11:27:00.880 [system.io] [warning] open: data/models/textures/waypoint_marker.tga.dds is missing
11:27:00.881 [system.io] [warning] open: data/textures/battlefield_border.tga.dds is missing
11:27:00.882 [system.io] [warning] open: data/textures/deployment_area_border.tga.dds is missing
11:27:00.882 [system.io] [warning] open: data/textures/#splash_ring.tga.dds is missing
11:27:00.882 [system.io] [warning] open: data/textures/#water_drop.tga.dds is missing
11:27:00.883 [system.io] [warning] open: data/textures/#weather.tga.dds is missing
11:29:27.841 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War encountered an unspecified error and will now exit."
Generalnie co sekundę czegoś mu brakuje, ale zawsze przed CTD jest "11:27:00.883 [system.io] [warning] open: data/textures/#weather.tga.dds is missing", wiec wydaje mi się że to jest powód. Czy ktoś wie jak to naprawić?

Araven
29-12-2016, 18:37
Masz wszystkie fixy? Tzn. 5 ? Może to wina terenu gdzie walczysz, w niektórych punktach mapy sa taki bugi. Rób chwilowo bitwy z automatu. Ew. wczytaj poprzedni save, usuń map.rwm z katalogu base i spróbuj.

yhnbm69
02-01-2017, 21:34
Mam ''MOS 1.70 all inclusive patch'' z moddb. Zrobiłem jak mówiłeś , poczekałem aż armia Haradu pójdzie gdzie indziej i nie było CTD podczas bitwy, więc prawdopodonie to był bug terenu tak jak mówisz. Dzięki za pomoc.

SoulX
29-01-2017, 13:17
Cześć,
Ostatnio postanowiłem odświeżyć sobie pamięć i zagrać w Third Age z MOS-em. Zainstalowałem wersje 1.7 z submodami od Arvena z tematu "Submod Aravena i Jakien Kolwiek do MOS 1.7''. Po paru turach grania Elfami z Lorien pojawia się problem. Otóż po podbiciu Morii miasta nie posiadające zarządcy przechodzą w stan autozarządzania mimo, że przy rozpoczęciu kampanii odznaczyłem taką możliwość. Próbowałem już parę razy rozpoczynać kampanię ale problem się powtarza po około 12 turach. Da się to jakoś ręcznie wyłączyć ?
A i drugie pytanko istnieje jakiś skrót klawiszowy do automatycznego szeregowania armii ze względu na typ jednostki na mapie kampanii? Do uzupełniania jednostek używa się klawisza M ale pamiętam, że kiedyś szło je jeszcze uszeregować.
Pozdrawiam.

Araven
29-01-2017, 20:33
Przed rozpoczęciem kampanii zaznaczyłeś opcję zarządzanie miastami jak rozumiem? Z tego co piszesz to raczej tak.

SoulX
30-01-2017, 13:42
Dzięki za odpowiedź. Tak, przez parę tur jest wszystko w porządku to znaczy mogę sterować miastem bez zarządcy.Później jeżeli wyjdę z miasta zarządcą to automatycznie przechodzi do zarządzania automatycznego. Da się to co prawda wyłączyć (odznaczając budowanie i rekrutowanie ręcznie) ale i tu czasami następuje problem ponieważ pod koniec tury nie wiadomo dlaczego niektóre miasta znowu przechodzą w stan autozarządzania bez mojej ingerencji (w tym czasie nie wchodziłem ani nie wychodziłem z miasta żadnymi oddziałami). Jest to irytujące ponieważ co turę muszę sprawdzać, które miasta co mają ustawione w zarządzaniu. A co do drugiego pytania coś? ktoś? chyba, że sobie to ubzdurałem xd

Araven
30-01-2017, 13:48
Przed nową kampanią usuń plik map.rwm z base i koniecznie zaznacz opcję zarządzaj miastami. Powinno być ok. Co do odpowiedzi na drugie pytanie chyba taka opcja nie istnieje. W każdym razie nigdy o tym nie czytałem. Pod którymś z klawiszy funkcyjnych są skróty klawiszowe w grze. W tym wspomniane M przy doszkalaniu, tam poczytaj. jak tam nie ma, to opcja nie istnieje.

SoulX
30-01-2017, 18:49
Po reinstalce MOS'a i usunięciu przed kampanią map.rwm zaczęło poprawnie działać. Dzięki Araven :)

kaszakasr
15-02-2017, 19:36
Ja mam taki problem z jednostkami że mam strasznie mało jednostek w oddziałach.Kiedyś jak grałem to miałem po 121 żołnierzy w oddziale lub więcej a teraz mam po 42.Jak mam zwiększyć liczbę jednostek w oddziale miał ktoś taki problem jak ja?

GRUHA
15-02-2017, 19:45
ustawienia grafiki/gry lub tak juz jest w modzie

NiemiłosiernySamarytanin
16-02-2017, 15:35
@kaszakasr Zwiększ w opcjach video gry skalę oddziałów na maksymalną, teraz masz albo małą lub średnią