PDA

Zobacz pełną wersję : [DLC] Europa Universalis IV : Cossacks



szwejk
17-10-2015, 09:46
"Studio Paradox Development ujawniło kolejne rozszerzenie do gry strategicznej Europa Universalis IV. DLC Cossacks zadebiutuje pod koniec roku i wprowadzi m.in. zmiany u koczowników i w koloniach oraz system stanów..."

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=94573

Il Duce
19-10-2015, 09:08
Nie wiem czy ta innowacja ze stanami nie jest przekombinowana, jakoś nie pasuje mi do EU4......., ale pożyjemy zobaczymy, mam nadzieję że nie mam racji i jakoś sensownie to zaimplementują do istniejącej mechaniki.

Samick
19-10-2015, 10:12
Ciekawe jak przekazywanie ziemi stanom odbije się na samorządności prowincji, wolnej elekcji itp. elementach.

Henryk5pio
19-10-2015, 10:50
Paradoxowi idzie chyba o to, aby wrzucić do EU4 ten mechanizm z CK I, który powodował, że gdy w danej prowincji dominował dany stan, to miała ona inne bonusy, ale jednocześnie zadowolenie innych stanów malało i mogło nawet dojść do buntu. Z jednej strony to będzie bardziej realistyczne, alejak ktoś za bardzo poszaleje, to bunt Chmielnickiego pewnie będzie niczym, przy tym co go spotka...

Il Duce
19-10-2015, 11:21
Pierwsze skojarzenie to porównanie do republik kupieckich/Chin, tam też mamy różne frakcje zapewniające modyfikatory, zarówno dodatnie jak i ujemne w zależności którą poprzemy....., tylko że tu to będzie dużo bardziej rozdrobnione i obawiam się że może nam powstać jeden wielki chaos zwłaszcza na początku gdy nikt nie bardzo będzie wiedział z czym to się właściwie je

Samick
19-10-2015, 13:01
Teraz mnie tknęło: ci tytułowi Kozacy będą w każdym zakątku świata? ;>

Grogmir
19-10-2015, 18:50
Będą się pewnie różnie nazywać, w zależności od regionu. :p

Samick
19-10-2015, 19:15
Kozacy dońscy, kozacy zaporoscy, kozacy hiszpańscy, kozacy na ulicach Paryża, kozacy tłumiący manifestację eserowców...

Il Duce
20-10-2015, 17:34
Haha :D, nie podejrzewam PI o taką wtopę :D, seria raczej słynie z porządnego oddania realiów

Grogmir
20-10-2015, 19:42
Chodziło mi o inne warstwy społeczne, w zależności od kraju (Mieszczanie w Anglii? Zubożali awanturnicy w Hiszpanii?), a nie stricte kozaków. :p

roman zabawa
27-10-2015, 10:43
Haha :D, nie podejrzewam PI o taką wtopę :D, seria raczej słynie z porządnego oddania realiów

Np. Dzielnica Łódź w EU3?

Wonsz
31-10-2015, 17:05
Mnie bardziej boli robienie z Kozaków jakiejś elitarnej jazdy. Piechoty to jeszcze rozumiem, ale jazdy?


Jakby ktoś nie ogarniał o co mi chodzi, to w opisie jest to: The Cossacks were fiercely independent soldiers, and some of the elite cavalry of Poland and Russia through early-modern history

Il Duce
31-10-2015, 17:12
Np. Dzielnica Łódź w EU3?

Napisałem porządnego nie wzorcowego :D, co do jazdy to prawda, zwłaszcza że to była najgorsza formacja kozacka do tego często walcząca podobnie do dragonii

Hannibal Barkas
20-11-2015, 08:15
Zbliża się nowe dlc? kozacy? wiadomo czy coś zmienia w kwestii walki?

Kobrax
20-11-2015, 11:38
Chyba nie. O dodatku na oficjalnej stronie Paradoxu jest to:

The central new mechanic is the Estate system. You can assign control of your provinces to local factions – priests, nobles, or even Cossacks! – sacrificing some income in the name of lower unrest, more manpower or cheaper cavalry. You must keep an eye these Estates, though! If they get too strong, they may make a move on your throne. If they feel neglected, they may interfere with efficient governance.

- New Diplomatic Options: Let the world know what you think of your neighbors by setting a public attitude to foreign powers.
- Tell The World What You Want: Designate neighboring provinces as “places of interest”, build trust with other nations, and entice allies with the promise of land for their support.
- Tengri: Tengri is now a Syncretic faith, allowing it to tolerate a secondary religion as if it were a national faith.
- Horde Unity and Razing: Nomadic nations now must pay attention the horde unity of their tribes – a unity that can only be maintained by the occasional pillaging
- Improved Culture Change: You can now restore a previous culture to a converted province, or convert a province you hold to a culture that is not your own.
- Native Policies: Set your policy for colonial encounters with natives. Are you focused on quick subjugation, peaceful growth or trading advantages?
- Improved Espionage: New spy actions allow you to study the technology of more advanced countries and prod your rivals’ subjects towards independence.


Tak więc nic o zmianach w systemie walk.