PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsza konnica



marcinus1002
20-12-2009, 18:49
Tutaj typujecie swoich faworytów na najlepszą konnicę. Polskę i Węgry dałem razem bo mają podobne wojsko. Tak samo jak Tatarów i Mongołów. A resztę dałem razem bo miejsca brakowało. Wg mnie to Polska i Węgry są najlepsze.

OskarX
20-12-2009, 19:07
Turcja.

marcinus1002
20-12-2009, 19:21
Rozwiniesz?

kretu19955
20-12-2009, 19:23
Polska/Węgry. Czemu? Husaria, Polscy Pancerni, Polska szlachta, Węgierska Szlachta.

Pop517
20-12-2009, 19:46
Polska bo na podstawce wystarczy dać polską szlachte i ona wytnie wszystko najpierw oszczepy a jak przyjdzie szarżować to źle niewyjdzie 8-)

Konrad III
20-12-2009, 20:09
Zdecydowanie Polska

Krzyzak
20-12-2009, 20:16
Zdecydowanie Polska . I ci ich Rycerze Polscy :twisted: Piękność po prostu :D

Kretson
21-12-2009, 07:27
Zdecydowanie Polska.
Na początku Polska Szlachta obrzuca oszczepami, a ich walka wręcz dorównuje rycerzom w zbrojach
Potem Polscy Pancerni, którzy rozwalają francuskich ciężkich kopijników
Najlepsą jednostką kawalerii jest Chańska Gwardia, jednak jest ponad 2 razy droższa od Pancernych.

Adamsky
21-12-2009, 17:11
Zdecydowanie Milan. Famiglia Ducale - wspaniały wygląd i dostępna w miastach. Po prostu rewelacja.
Lanze Spezzate też niczego sobie.
Konna milicja - szczególnie bez upgrade'u - cudo.
Klimat, klimat i jeszcze raz klimat!

Krzyzak
21-12-2009, 18:52
No Adamskty Ty tylko za Mediolanem :D Ale fakt konnicę też wbrew pozorom mają dobrą . Fajnie się też rozwala chłopów konnicą Mongolską :twisted:

Cibul93
21-12-2009, 21:38
Moim zdaniem najlepszą konnice ma Hiszpania (Jitiens , Konkwistadorzy , Rycerze Santiago). Na drugim miejscu dał bym Polskę i Milan
Poza tym fajnie i klimatycznie wyglądają Konkwistadorzy w Ameryce. Jeśli chodzi o Kingdoms to najlepszą jazdę mają Krzyżacy

Argaleb
21-12-2009, 22:49
Ja postawiłem na Mongołów. Zresztą nie ma się czemu dziwić. Najpierw ostrzał konnych łuczników, potem wbicie się klinem przez Chanską Gwardię, a bitwie kończą kopijnicy niszczący wrogie szeregi. Polska i Węgry mają kawalerię dobrą ale nie ma co jej porównywać do mongolskiej.

marcinus1002
22-12-2009, 18:54
Kawaleria mongolska nie jest taka dobra można ją pokonać wystarczy zmusić ich do atakowania na mostach

Soul of Night
22-12-2009, 18:58
Kawaleria mongolska nie jest taka dobra można ją pokonać wystarczy zmusić ich do atakowania na mostach

A polska wcale nie... Polscy bez problemu przecież przebijają się przez zasieki, linię wroga i stosy włóczni... Polskie czołgi tak zwane... Jakby ktoś nie poznał tutaj jest zawarty sarkazm.

marcinus1002
22-12-2009, 19:27
Taa wiem o co chodzi

Sam Fisher
24-12-2009, 07:40
Oddałem głos na Polska/Węgry. Polska ma w sumie kazdy rodzaj kawalerii, ale oczywiście o sile kawalerii świadczą najlepsze jednostki. A tych nam nie brakuje ;]

Radtrak
31-12-2009, 20:32
witajcie,jestem tutaj nowy :)
Moim zdaniem
biorąc pod uwagę łatwą dostępność w grze,mały koszt i uniwersalność
to na pierwszym miejsu będzie polska szlachta,ponieważ jak już wymienialście,
rzucają oszczepami i w walce też mogą się przydać.
jeżeli wziąść ich statystyki i porównać z ciężką konnicą np.Krzyżacką
to krzyżacy biją ich na łeb,ale oni są łatwiej dostępni,a żeby mieć krzyżacką
ciężką jazde to trzeba troche wydać pieniędzy i czasu.
Takie jest moje zdanie.
ps.żeby nikt sie nie dziwił,dlaczego wybrałem tę jednostkę,biorę pod uwagę:
uniwersalność,łatwy dostęp i przydaność :D
pozdrawiam Radtrak

Haller
31-12-2009, 21:31
Według mnie najlepsza konnice mają Niemcy ale dopiero w późnych okresach czyli Rycerze Gotyccy :D

kuroi
31-12-2009, 23:05
Pomimo, że mam Medka dopiero od.. dzisiaj to mogę powiedzieć, że Polska kawaleria OWNI wszystko i wszystkich. Za pomocą prawie samej kawalerii (piechota do oblężeń) przetoczyłem się prze pół Europy w ciągu 50 tur. Zniszczyłem Danię, Niemców, Węgry i teraz wyprawiam się na Francuzów. :)

Pop517
31-12-2009, 23:15
uważam że polska jazda gniecie wszystko co się przeciw niej rzuci ale tak co by wyróżnić inne frakcje to dobrą ma też hiszpania/portugalia za Jinantes i konkwistatorów ;)

Krzyzak
01-01-2010, 00:08
Tak , Polacy to potęga jeśli chodzi o konnicę. Moim zdaniem lepsi od Mongołów, ale wkurzające jest to jeżdżenia za łucznikami konnymi :( Bo zasięg mają daleki więc nic ich nie dosięgnie . Osobiście mi najlepiej pasowała Polska Szlachta. Zbliżą się i od razu rzucają śmiertelnymi oszczepami / włóczniami ;) Co do konkwistadorów to szkoda, że pojawiają się tak późno, ale historyczność przede wszystkim :D

Vedymin
01-01-2010, 00:09
Też jestem za Polską i jej szlachtą, chyba jedna z niewielu (jedyna?) jazda strzelecka mogąca pokazać coś w walce wręcz, niż tylko żenadę :)
A Polscy Pancerni nie ustępują jazdom innych narodów, i super wyglądają

Radtrak
01-01-2010, 00:45
a pomijając uniwersalność itd.
tylko szarżujące,baardzo ciężkie oddziały?
mi sie wydaje że francuzi/Polska

Krzyzak
01-01-2010, 10:43
Tak Francuzi, też mają dobrą konnicę, o szlachcie to mówiłem, że się przydaje do pogoni bo mogą rzucać oszczepami . A jeśli chodzi o szarżę to Polscy Pancerni rządzą ! :D

Pop517
01-01-2010, 10:47
w zasadzie kierujecie się na tylko te bardziej oczywiste frakcje jak francja była moją pierwszą frakcją i była dobra ale jakbym miał stawiać na dobrą konnice to nawet najemni rycerze frokfonscy są śilni licznik szarzy mają na 10 co jest b.wysoką liczbą ;) ale jakbym miał wybierać to sycylijscy Rycerze normańscy i Bizantyjscy łaćinnicy byli świetni :D trza sie zmieżyć z ich potęgą 8-)

Krzyzak
01-01-2010, 11:02
No tak Rycerze Normańscy również są świetni. Ale najemnicy z krucjat też dobrzy . Tani szybcy i zabiją każdego wejdzie im w drogę :D Chodzi mi oczywiście o Krzyżowców ;)

Fallen
02-01-2010, 11:57
ale drodzy w utrzymaniu 300d

janker92
02-01-2010, 12:12
A ja się z Wami panowie nie zgodzę, i powiem, że najlepsza konnicę ma Francja ;)

Gromo
02-01-2010, 12:17
Najlepsza konnica? Zdecydowanie Polska, za swoją różnorodność. Grając polakami mamy do wyboru po kilka oddziałów konnicy z każdego rodzaju. Lekkiej, ciężkiej, strzelców konnych. Na szczególną pochwałę zasługują oddziały Polskiej Szlachty. Na początku zawsze ostrzeliwują wojska przeciwnika by potem pomóc piechocie rozgromić przeciwnika szarżując z flanki lub w plecy. Idealny odział by ominąć wroga i zestrzelić generała przeciwnika.
Mongolia też ma niezłą, jednak mała różnorodność sprawia, że Mongolska konnica nie jest tak uniwersalna jak polska. Mongołowie mają jedynie kilka oddziałów ciężkiej i strzeleckiej kawalerii, niczym innym się nie wyróżniają.

Krzyzak
02-01-2010, 15:11
Owszem, ale czasami jeśli źle rozegramy bitwę albo nie mamy oddziałów szybkiej lekkiej konnicy, Mongolscy łucznicy konni mogą nas zmasakrować :P Szybcy i śmiertelgnie groźni . Ja do wybicia tych oddziałów używałem szybkiej lekkiej konnicy czyt. Polska szlachta lub jakiś najemników ;)

02-01-2010, 15:37
Teoretycznie tytuł frakcji z najlepszą konnicą przypada Francji. Na teorii się kończy, a w praktyce Francuzi mają tylko dużą ilość ciężkiej kawalerii, które są bardzo mało różnorodne, wręcz takie same, tylko cena ich poważnie różni. Mimo to konnica francuska w żaden sposób nie ustępuje innej. Większość frakcji ma bardzo podobną konnicę. Wybija się tutaj Mediolan ze swoją Famiglia Ducale, Polska ze Szlachtą, częściowo Węgry, Sycylia ze wspaniałymi Normanami oraz I Rzesza Niemiecka z Konnicą Gotycką. Nie można zapomnieć o potencjale kawalerii Egiptu (Mamelucy) i Bizancjum (Łacinnicy oraz Katafrakci), jak i również Rusi (Gwardia Carska). Nie zauważyłem, żeby oddziały kawaleryjskie Mongołów, Tatarów, czy Turków przewyższały swą skutecznością standardowe oddziały kultury łacińskiej.

Krzyzak
02-01-2010, 17:34
O Mongołach i Tatarach powiem tak . Może potencjał ich konnicy zobaczyli byśmy dopiero wtedy, gdyby te frakcje były grywalne :P Ja np. teraz powtórze się w konnicy tych dwóch frakcji, potencjał widzę tylko u ich konnych łuczników . Nie wszyscy grają na modzie, który pozwala nam grać Mongołami i Tatarami, poza tym wtedy na początku mamy bardzo słabą armię i oddziały ... :roll:

Filmor
04-01-2010, 22:38
Jak już odświeżamy stare tematy;). Jeśli chodzi o kawalerię w medku to mam mieszane uczucia-z jednej strony jak pierwszy raz zobaczyłem szarżę i jej efekty na ciężkiej piechocie to mi szczęka opadła i generalnie uważam, że jest super. Ale kiedy zgłębiłem temat okazało się, że jest kilka zgrzytów... Przede wszystkim chodzi mi o statystyki a w szczególności high-endowe jednostki typu Kopijnicy francuscy, czy Gotyccy Rycerze u Niemiaszków... Teoretycznie nowsze, doskonalsze-powinny być lepsze a okazuje się, że bonusowy pancerz jest niewspółmierny to braku tarczy... Nie mówię już tutaj o jeździe typu Leccy Kopijnicy angielscy, czy Staradioci bo oni w ogóle nie mają prawa bytu... Gdzie tu sens?? Dla mnie prosiłoby się tutaj dodanie chociaż punkcika do szarży jako jazda wyspecjalizowana tylko i wyłącznie w tej dziedzinie a całkowicie nieprzydatna w walce w zwarciu(brak tarczy)... Co myślicie??

Seban
04-01-2010, 23:34
jestem rusofilem i jak dla mnie najlepsza jest druzyna - cena/jakosc-miazdzy wszystko szybka zwinna ciezka kawa majac swietny atak choc mala szarze. bardzo lubie obrone potoczna bo jest taniutka i po dopakowaniu nawetmilaw zwarciu jednak ma slaby moral. mowac z doswiadczenia mp polska ma fajna jazde bo jest nie jest tak droga jak francuska ( za moich czasow na multi francja ssala=p i malokto nimi gral -drodzy i przecietni) i ma dobrekusze alebrak lekkiej szybkiej kawy dalej uwielbiam katafraktow i lansjerow bizantyjskich masakrycznie szybcy sa lansjerzy i niezli w walce ale i przede wszystkim alanska lekka jazda i konnica graniczna szkocji. dobrzy sa rowniez huskarlowie i imperialni, lub rycerze portugalscy. malo kiedy widywalem konkwistadowow- sa drodzy a w sumie slabi biarac pod uwage plusy z dopakowania na miecz i tarcze tanszej jednostki. wegrzyni sa ok ale nic szczegolnego konnica jakich wiele ( aczkolwiek swietni lucznicy nie umywaja sie chocby do vardariorati

SanSanus
13-01-2010, 18:11
Ludzie co wy ?!!!! POLSKA/WĘGRY?!!!!!!! Tu nie obowiązuje patriotyzm!Chańska gwardia i rycerze gotyccy to cudo w porównanie z tymi miernie zrobionymi husarzami czy polskimi rycerzami !!!!

kuroi
13-01-2010, 18:36
Ludzie co wy ?!!!! POLSKA/WĘGRY?!!!!!!! Tu nie obowiązuje patriotyzm!Chańska gwardia i rycerze gotyccy to cudo w porównanie z tymi miernie zrobionymi husarzami czy polskimi rycerzami !!!!
Różnie można zrozumieć termin "najlepsza" Bo ktoś może patrzeć tylko na staty a inni zaś na przyjemność użytkowania i wygląd :D Ja np. wolę prowadzić szlachtę polską niż jakichś tam rycerzy w zbrojach ;)

Nezahualcoyotl
13-01-2010, 19:27
Wszystko zalezy od gracza :) ;) Od jego umiejetnosci taktycznych,sprytu,zdolnosci przewidywania,uzycia w odpowiednim momemcie kawalerii,etc...ale grajac przeciwko AI kazda :lol: jednostka kawalerii :lol: kazdej frakcji zwyczajnie wymiata :mrgreen: :mrgreen: :!:
Sprawdzcie na multi ktora jednostka i jakiej frakcji jest tym No1 ;)
P.S.Pytanie do "marcinus 1002":Dlaczego umiesciles razem 8 frakcji :?: Co maja wspolnego Portugalia i Mediolan oprocz...koni :lol: :?:
Skoryguj swoja sonde ok ;) :!:

Marc d'Angers
16-02-2010, 11:20
Ja oddałem swój głos na Francję, gdyż moim zdaniem ma ona najróżnorodniejszą i najmocniejszą jazdę przynajmniej w Europie... Minusem jest to, że pojawa się ona dość późno(np. Kopijnicy), lecz (pod moim dowództwem, nie wiem jak u innych) jest na poziomie Chańskiej i Carskiej Gwardii czy Polskich Pancernych. Jeśli chodzi np. o rycerskich Kawalerów to jak dla mnie są oni identyczną (pod względem umiejętności walki) jednostką konną jak angielscy rycerze, czy niemieccy "Imperialni". Taka sama sytuacja występuje u Templariuszy, Krzyżaków i Szpitalników.

SanSanus
18-02-2010, 13:51
Odblokujcie mongołów(tak żeby można było ich zaznaczać w "Wielka Kampania") kliknijcie na ich herb
"ZALETY Najlepsza Konnica na świecie" Sprawdźcie.Jak u was tak nie ma to znaczy że macie inną
wersje.

Yaevinn999
18-02-2010, 15:03
Odblokujcie mongołów(tak żeby można było ich zaznaczać w "Wielka Kampania") kliknijcie na ich herb
"ZALETY Najlepsza Konnica na świecie" Sprawdźcie.Jak u was tak nie ma to znaczy że macie inną
wersje.

Duńscy huskarlowie i kapłani jadą po nich jak chcą (oczywiście sprawdzałem w praktyce w okolicach gór Kaukaskich). W ogóle huskarlowie i kapłani nie mają sobie równych w walce wręcz, nawet z ciężką piechotą walczą prawie jak równy z równym podczas gdy rycerze po szarży padają jak muchy a inną jazdę Duńczycy z toporami po prostu miażdżą. Bardzo przyjemnie mi się nimi grało bo sprawdzają się wszędzie, rycerze potrzebują miejsca, więc w mieście, w górach i w wielu innych miejscach ich przydatność ogranicza się do ścigania łuczników, podobnie jest z łucznikami konnymi, przydają się na otwartym polu lub w górach w obronie ale nawet gdy wykorzystany jest ich potencjał to sami nigdy nie wygrają bitwy z porównywalnymi siłami (no chyba że te siły składają się wyłącznie z piechoty bez łuczników).

Ituriel32
18-02-2010, 17:48
Co do siły konnicy Mongolskiej.
Grając Polską wydałem im bitwę (przegrałem z kretesem)
Moja piechota i łucznicy zrobili co do nich należało (zatrzymali impet natarcia)
Natomiast całkowitą klęskę.
W walce 1 na 1, moja jazda polska (srebro na doświadczeniu, zbroi i broni) na jakiś lekkich łuczników mongolskich.
Czarę goryczy przelało uderzenie ciężkiej jazdy Mongolskiej.

SanSanus
18-02-2010, 17:58
Wy wszyscy gracie PRZECIW mongołom.Lepiej sami nimi zagrajcie w bitwie gracza.
Niedługo wrzucę może film gdzie gram Wenecją lepiej wykształconą armią niż bym sam zrobił przeciwko
mongołom.Jakby co to na Youtube też mam SanSanus login.

kacperekPL
19-02-2010, 12:12
Wy wszyscy gracie PRZECIW mongołom. Lepiej sami nimi zagrajcie w bitwie gracza.

:lol:

Jaki jest sens grania frakcją, którą nawet w kampanii nie możesz zawojować?

Ituriel32
19-02-2010, 14:16
Mongołowie w teutatonic są raczej ciency.
Nie wiem (nie chciało mi się sprawdzać) czy mają te same jednostki.

SanSanus
23-02-2010, 13:33
Wy wszyscy gracie PRZECIW mongołom. Lepiej sami nimi zagrajcie w bitwie gracza.

:lol:

Jaki jest sens grania frakcją, którą nawet w kampanii nie możesz zawojować?


W modzie jest możliwość grania mongołami i tatarami na mapie kampanii medieval II total war człowieczku .

Suchoj-35 [PL]
23-02-2010, 14:14
Na pewno polska.

Na początku świetna polska szlachta i jazda strzelcza,a pózniej jest tylko lepiej husarze,pancerni no i oczywiście rycerze polscy :D .

Z węgrami to samo tylko na początku wolę łuczników konnych. ;)

kacperekPL
24-02-2010, 12:33
W modzie jest możliwość grania mongołami i tatarami na mapie kampanii medieval II total war człowieczku .

Przepraszam, za kogo ty się uważasz?

Wątek dotyczy czystego Medka nie dziesiątek modów, które umożliwiają grę Mongołami. Oni nie zostali stworzeni po to, by nimi grać. To ma być przeszkoda. Wg mnie typowanie Mongołów jest trochę bezsensu bo nie wiemy np. ile taka jednostka kosztuje - co chyba jest ważne.

Jeśli chodzi o najlepszą konnicę w czystym MTW2 to wybrałbym Polskę. Na początku armia opiera się głównie na szlachcie i jeździe strzelczej. Wystarczy dobrze te oddziały wykorzystać by wygrać cięższą bitwę.

Yaevinn999
24-02-2010, 12:54
Wg mnie typowanie Mongołów jest trochę bezsensu bo nie wiemy np. ile taka jednostka kosztuje - co chyba jest ważne

Akurat to wiemy z "bitwy gracza" i multi.
A jeśli chodzi o temat to dalej uważam, że to dania ma najlepszą konnicę bo jest dobra przeciwko każdej innej jeździe (przeciwko strzelcom konnym na pewno lepsza niż szlachta polska) jak i piechocie. Polska jazda (chodzi mi o szlachtę bo później są rycerze ale rycerzy posiada już cała Europa zachodnia więc nie ma się czym chwalić) jest doskonała przeciwko piechocie i radzi sobie z rycerstwem ale IMO nie radzą sobie za dobrze z łucznikami konnymi i w walce wręcz.

SanSanus
24-02-2010, 19:53
W modzie jest możliwość grania mongołami i tatarami na mapie kampanii medieval II total war człowieczku .

Przepraszam, za kogo ty się uważasz?

Wątek dotyczy czystego Medka nie dziesiątek modów, które umożliwiają grę Mongołami. Oni nie zostali stworzeni po to, by nimi grać. To ma być przeszkoda. Wg mnie typowanie Mongołów jest trochę bezsensu bo nie wiemy np. ile taka jednostka kosztuje - co chyba jest ważne.

Jeśli chodzi o najlepszą konnicę w czystym MTW2 to wybrałbym Polskę. Na początku armia opiera się głównie na szlachcie i jeździe strzelczej. Wystarczy dobrze te oddziały wykorzystać by wygrać cięższą bitwę.

Dobra nie obrażaj się.


Ale : Niemcy mają świetną konnice a otrzymali mało,bardzo mało głosów.Francja-najlepsza konnica
na zachodzie ile miała głosów?!Mediolan i Wenecja mają piękne świetne lanze spezate czy familia ducale.

Czik
24-02-2010, 22:45
Wg mnie sporo nacji ma bardzo silną konnicę i w zależności jak jej używamy i do czego trudno wybrać najlepszą. Ale wobec w miarę wyrównanych sił większość ludzi wybiera ojczyznę, proste :). Ja zaznaczyłem Ruś.

Nezahualcoyotl
25-02-2010, 00:00
Porownajcie sobie sami:
http://totalwar.honga.net/ranking_units ... &f=england (http://totalwar.honga.net/ranking_units.php?v=m2tw&f=england)

Czik
25-02-2010, 00:31
Trochę mało to czytelne. Na jakiej podstawie ten score jest liczony?

kamilios
25-02-2010, 06:21
Według mnie Francja. Będę obiektywny i nie wybiore Polski tylko dlatego, że to nasz ojczyzna(jak wiele osób robi). Mieszanką ciężkiej Francuskiej kawalerii można rozbić 10 razy liczniejszą armię piechoty(jak się wie jak to poprowadzić) można nawet iść na np. Anglie z samymi oddziałami kawalerii, a i tak się wygra(przy oblężaniu zamków czekać, aż wyjdą, a potem ich powybijać na polach).

Czik
25-02-2010, 07:30
Biorąc pod uwagę ciężką kawalerię - mylisz się, bo statsy Polish Guard mają takie same jak Noble Knights, tylko że mają trochę lepszą kondycję i trochę mniej kosztują. Także punkt dla Polaków. A jak myślisz o kwestiach umiejętnego rozbijania armii w singlu to przez większość długości gry można praktycznie bez strat własnych niszczyć wroga strzelcami ze wsparciem polskiej szlachty.

Wybrałem Ruś ale to tylko moje osobiste preferencje, bo cenię sobie ciężki pancerz, a to jest największą zaletą Tsars Guard. Kosztują tyle samo co Polish Guard i za dobry pancerz i walkę wręcz płacą mniej skuteczną szarżą. Kwestia gustu. A Dvor Cavlary za mniejsze pieniądze jest lepsza od HA francuskich.

kamilios
25-02-2010, 08:12
Mówie o połączeniu kawalerii, np. Rycerze w zbrojach z Noble knights sąnie do pokonania w połączeniu.

Czik
25-02-2010, 11:09
A w czym są lepsi od polskich rycerzy i polish guard :)?

kamilios
25-02-2010, 11:53
Może np. szybciej jezdzą rycerze w zbrojach niż jakikolwiek polski ciężki kawalerzysta?

Yaevinn999
25-02-2010, 20:47
Rycerze w zbrojach jeżdżą z taką samą prędkością jak i ich ciężsi kuzyni. Zresztą jak można porównywać wczesnych rycerzy w kolczugach z kopijnikami w płytówkach.

Nezahualcoyotl
25-02-2010, 20:53
Alez macie problemy :lol: z ta konnica.Ustawcie sie na multi i powalczcie przeciwko sobie a nie z AI ;)
P.S.Przeciwko tej armi nie ma mocnych(w grze oczywiscie vh/vh :lol: )Polscy konni kusznicy maja trzy wiel;kie zalety:
-smiesznie niska cena(zaciag oraz utrzymanie)
-zdolnosc bojowa(belty sie koncza to jezdzcy lapia za toporki :twisted: )
-dostepnosc juz na poczatku gry(Hiszpania np. ma do dyspozycji taka sama jednostke na poziomie Cytadeli ;) )

Czik
26-02-2010, 09:28
Jak walczysz tymi strzelcami? Tzn formacja zwarta czy rozproszona? Circle and shoot czy "normalnie"? Skirmish czy sam biegasz :D?

SanSanus
26-02-2010, 13:14
Film zaraz wrzucę na YT musicie no trochę poczekać http://www.YouTube.com/SanSanus
niedługo znajdzie się tam film Medieval II total war Wenecja vs Mongołowie.
Cóż pewnie zauważycie parę błędów taktycznych.Armię zrobiłem lepszą sobie niż bym
sam zrobił (bardzo doświadczona armia).

No już jest zapraszam http://www.youtube.com/watch?v=rQwZ5F2nhd4

Brave
27-02-2010, 16:00
Każda frakcja ma dobrą konnicę, tylko trzeba umieć ją wykorzystać.

Pamiętam kiedyś miałem bitwe z takim kolesiem i ja miałem 8 jednostek jazdy alańskiej (ci najemni z Turcji; niewiem czy dobrze napisałem), a on 8 jednostek ciężkkiej jazdy polskiej i to ja wygrałem bitwę (wystarczyło dobrze manewrować).

Albo, rosyjski (może ukraiński) klan IMP wynalazł buga w którym jazda ruska (Drużyna) spokojnie rozwalała ciężka jazdę z Europy.

Jednak jeśli miałbym wybrać najlepszą konnicę w M2 to zdecydowanie Królewscy Memelucy z Egiptu i ciężka z Polski i Mongolii.

Witold
28-02-2010, 21:11
Oczywiście że Polska. A w szczególności konnica strzelecka(Działają jak czołgi).

Jestem nowy na forum. Witam wszystkich.

Krzyzak
01-03-2010, 20:51
Mi dobrze się też grało konnicą Francuzów lub Mediolanu, ale w przypadku obu frakcji dopiero w późniejszej części gry :P

Dzigi
07-03-2010, 14:38
W BC jaka jest najlepsza konnica strzelecka ? :D

P.S Jakie panstwo wedlug was ma najlepsza kawalerie w BC ?

Witold
07-03-2010, 15:02
Najlepszą konnice mają Turcy. Jak ją dobrze ustawisz to wygrasz każda bitwę.

Dzigi
07-03-2010, 15:05
A jakie jednostki konnicy glownie ?

Witold
07-03-2010, 15:08
głównie to konnica strzelnicza. Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest również mieć 3 generałów w jednej bitwie ich straż przyboczna zniszczy każda piechotę.

Dzigi
07-03-2010, 20:49
Wiem o czym mowisz ;] Wieloma jednostkami konnicy strzelecki przydusilem wielu zolnierzy wroga. Generalowie sa wazni w oblezeniu Tibilisi przy szturmie na 2 brame ( 2 poziom murow ) gruzini zaczeli zaciekle sie bronic bez interwencji generalow + kawaleri strzeleckiej bitwa mogla by zakonczyc sie powolna kleska albo duzymi stratami. Dodam jeszcze ze przy tej interwencji zginol Wielki Sultan jakos meczennik i jeden z Czlonkow rodzinny na mapie do tej pory miejsce jest oznaczone jako miejsce wielkiej bitwy.

Witold
07-03-2010, 20:54
Używając 3 jednostek straży przybocznej i MALUTKIEJ interwencji piechoty można pokonać 1700 lekkiej piechoty wroga.(Skala jednostki ustawiona na olbrzymią)

Bronti
11-03-2010, 18:13
P.S Jakie panstwo wedlug was ma najlepsza kawalerie w BC ?

Chorezm :)

sinjids
13-03-2010, 06:31
Mi się najbardziej podoba polski wachlarz jednostek.
Polska szlachta jest moim zdaniem bardzo użyteczna do szarpania wrogiej flanki, przed uderzeniem głównych oddziałów kawalerii, np. Polskich Pancernych. Te dwie jednostki najbardziej mi się podobają w grze, uważam je za całkiem mocne i wspaniałe z wyglądu.

Krzyzak
13-03-2010, 07:19
Zgadzam się z poprzednikiem . Ja zawsze najpierw wysyłam Polską Szlachtę, oni znacznie uszczuplają ilość ludzi w oddziale wroga, a potem Polscy Rycerze, ew. Lekka jazda Polska i wróg się wycofuje ;)

Highlam56
10-08-2010, 09:43
Polska! dlaczego? polscy rycerze, polscy pancerni przeważają nad elitarną konnicą innych frakcji, mają niszczycielską szarzę nawet słabsza od nich konnica czyli lekka jazda polska. Polska szlachta - jest konnicą strzelecką ale moim zdaniem bardziej sprawdza się w walce mieczem (amunicja polskiej szlachty bardzo szybko się kończy) i jest najlepszą konnicą na poczatek gry :)

SirZielarz
17-03-2011, 04:41
Trochę odgrzebuję temat, ale chciałem zwrócić uwagę na jednostkę o której nikt nie wspomniał, mianowicie tureckie Quapukulu - w kategorii jazda drudzy na świecie co do pancerza (tylko Carska Gwardia ma więcej), nieco osłabiona szarża (19, a częste jest 21) i walka w zwarciu (17 a nie 18). Nadrabiają cechą "skuteczny przeciw pancerzom", co pozwala im masakrować wszelkich przeciwników w zwarciu, które dla innej jazdy mogłoby się skończyć klęską. Są także zdyscyplinowani i nie próbują samodzielnie szarżować na wroga w odróżnieniu od wielu jednostek rycerskich.

Załączam tabelkę z uwzględnionymi najlepszymi (z czysto statystycznego punktu widzenia, bez uwzględnienia modyfikatorów do zmęczenia za teren i pogodę, cech oraz kosztów rekrutacji i utrzymania) jazdami z podstawki. http://www.sendspace.com/file/gyewsc

Samick
17-03-2011, 09:04
Twojego autorstwa tabelka?

MasterPL
17-03-2011, 13:34
Bizancjum, a tak jeszcze nawiasem mówiąc ten udawany patriotyzm jest wnerwiający ... Polska to IMO jedna z najgorszych frakcji. Tacy wszyscy dumni, a ciekawe czy ktoś kiedyś zauważył, że Polska ma na początku najmniej wojska. Mniej nawet niż Szkocja czy Ruś. Jestem z góry przygotowany na obrzucanie mnie obelgami, bo "Polska jest najlepsza"

kuroi
17-03-2011, 13:57
Bizancjum, a tak jeszcze nawiasem mówiąc ten udawany patriotyzm jest wnerwiający ... Polska to IMO jedna z najgorszych frakcji. Tacy wszyscy dumni, a ciekawe czy ktoś kiedyś zauważył, że Polska ma na początku najmniej wojska. Mniej nawet niż Szkocja czy Ruś. Jestem z góry przygotowany na obrzucanie mnie obelgami, bo "Polska jest najlepsza"
Ale Polska ma najlepsze wojsko, nikt nie patrzy na to, jak liczne... :roll:

SirZielarz
17-03-2011, 14:18
@kuroi: Mojego. Jest po angielsku, bo tak było mi łatwiej spisywać dane.

MasterPL
17-03-2011, 14:45
Ale Polska ma najlepsze wojsko, nikt nie patrzy na to, jak liczne... :roll:

A taki Niemiec czy Duńczyk będzie mówił, że jego państwo ma najlepsze wojsko. Hiszpan na przykład się z nimi nie zgodzi i powie, że Hiszpania ma najlepsze itd. Cała filozofia.

Krzyzak
17-03-2011, 16:04
MasterPL
To porównaj sobie jednostki w bitwach i oceniaj, które najlepsze ;)

Solve Lind
17-03-2011, 16:10
W BC jaka jest najlepsza konnica strzelecka ? :D

P.S Jakie panstwo wedlug was ma najlepsza kawalerie w BC ?
Kipczacy (kipczacka konnica chana i kipczacka szlachecka konnica!)!! Ogółem świetny miks jednostek pozwalający stworzyć armie na każdego. Chorezm też ma fantastyczną ciężką konnice (ci lansjerzy i straż pałacowa [strzelająca konnica]), ale strasznie droga i trzeba czasami na nich dmuchać i chuchać.

Bronti
06-04-2011, 16:45
Wydaje mi się, że mimo wszystko najlepszą jazdę do walki w zwarciu na BC ma jednak Jerozolima :)

Seban
06-04-2011, 23:13
nie to, zebym szerzyl defetyzm jakis, ale dziwne jest ze polska/wegry ma tak miazdzaca przewage. czym sie kierowano? single player? jakosc/cena? pisalem chyba wczesniej w tym temacie, nie wiem czy ten post jeszcze jest. polska i wegry maja niezla cav jesli chodzi o multi player( gdzie wszystko wychodzi w praniu) polscy rycerze w starciu z takimi hmm imperialnymi, katafrakcami ablo qapukulu wypadaja slabo. a i druzyna niezle poze ich pogrysc - wszystkie te jazdy maja premie na pancerz, czego brakuje poslkim rycerzom. plus polski czy wegier to mnogosc rodzajow jazdy, ale sa one dosc drogie- oplaca sie bardziej kupic druzyne za 690 i dopakowac na miecz i tarcze, niz polskich za 830 tylko na tarcze lub miecz( bo za oba wyjdze grubo ponad tysiac, a na 10k i 8 cav to duzo kasy)
jak dla mnie najlepsza konnice ma hmm egipt. krolewscy mamelucy sa najlepsi w grze, zwykli mamelucy sa dobrzy jak druzyna ( 2 ulepszenia kp) ale drozsi. wspaniala jest takze w biz i w rusi ( moja ulubiona) bardzo ciezka ale wolna jest w hre. to sa wg mnie najlepsze nacje na cav

Achilleus
08-04-2011, 08:19
Polscy husarze to w tej grze pomyłka. Nie piszę tutaj o konkretnych statystykach (te można łatwo sprawdzić i sporządzić klarowny wykaz najlepszych), ale o moich wrażeniach z gry. Nie dosyć, że wyglądają jak Kozacy z włóczniami albo coś na tę modłę, to na polu bitwy są raczej dość umiarkowanie skuteczni. Lepsi IMO są już polscy pancerni, ale najlepsze jednostki to kusznicy na koniach. Potrafią fantastycznie zmiękczyć przeciwnika, a dorwać ich nie jest łatwo.

kuroi
08-04-2011, 13:15
Polscy husarze to w tej grze pomyłka. Nie piszę tutaj o konkretnych statystykach (te można łatwo sprawdzić i sporządzić klarowny wykaz najlepszych), ale o moich wrażeniach z gry. Nie dosyć, że wyglądają jak Kozacy z włóczniami albo coś na tę modłę, to na polu bitwy są raczej dość umiarkowanie skuteczni. Lepsi IMO są już polscy pancerni, ale najlepsze jednostki to kusznicy na koniach. Potrafią fantastycznie zmiękczyć przeciwnika, a dorwać ich nie jest łatwo.
Husarze =/= Husaria... :roll:
Ale jednostka huzarów istniała....

Achilleus
08-04-2011, 18:01
Możesz rozwinąć ten wątek? Czytając choćby Wikipedię ma się zdecydowanie wrażenie, że "husarze" i "husaria" to jest to samo. Poza tym jeśli w Medieval II nie byłoby husarii, to można by mówić o kompromitacji.

Krzyzak
08-04-2011, 18:15
A widzisz jakieś podobieństwa do Husarii ? Zobacz, w którym roku kończy się gra... Zresztą każdy wie, że Husarii nie ma w Medievalu.

Btw No tak, wikipedia doskonałym źródłem wiedzy 8-)

kuroi
08-04-2011, 21:01
Możesz rozwinąć ten wątek? Czytając choćby Wikipedię ma się zdecydowanie wrażenie, że "husarze" i "husaria" to jest to samo. Poza tym jeśli w Medieval II nie byłoby husarii, to można by mówić o kompromitacji.

Huzarzy (http://pl.wikipedia.org/wiki/Huzarzy), Racowie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Racowie)
Husaria (http://pl.wikipedia.org/wiki/Husaria)
Wikipedia również prawdę Ci powie ;)
Widać różnicę? ;)

Achilleus
10-04-2011, 20:49
No tak, tylko że:

1) pisałeś o "husarach", a nie "huzarach", a tych pierwszych Wikipedia utożsamia z "husarią"

2) "huzarzy" spod pierwszego linka na pewno nie występują w Medieval II, a więc co to jest za konnica?

Krzyzak
10-04-2011, 20:55
Proszę, koniec offtopicu. Popiszcie sobie na PW.

Achilleus
10-04-2011, 20:58
Jakiego "offtopiku"? Temat jest o najlepszych konnicach w grze, a my dyskutujemy dokładnie na temat jednej z nich, czyli husarii vel. husarzy czy jak im tam. Gdzie Ty widzisz off-top?

dawid96
10-04-2011, 21:24
Kuroi, dlaczego twierdzisz że husarze i husaria to nie to samo?

kuroi
10-04-2011, 21:39
Kuroi, dlaczego twierdzisz że husarze i husaria to nie to samo?
Husarze to lekka jazda Węgierska lub Serbska walcząca dla RP przeciw Turkom, zaś Husaria to jej znacznie późniejsze rozwinięcie, ciężka jazda, lecz złożona z Polaków i Litwinów.
Jak dla mnie, to dość spora różnica ;)

dawid96
10-04-2011, 21:55
A ci Racowie, to husarze?

Krzyzak
11-04-2011, 13:59
Achilleus
Dyskutowac na temat Husarii to możecie w "Dyskusjach Historycznych". Tutaj wyrażasz swoje zdanie, oczywiście na temat i kończysz. Więc proszę nie mów mi, że sprzeczanie się "czy Racowie byli Husarią, czy Husaria to Husarze" jest na ten temat...
Więc powtarzam po raz ostatni, koniec offtopicu.

Nezahualcoyotl
11-04-2011, 18:59
Hiszpania ma dosc ciekawy wachlarz konnych jednostek.Oczywiscie daleko tej frakcji do hegemonii w kategori najlepszej konnicy niemniej z tego co ma ona do zaoferowania mozna stworzyc dosc interesujaca machine do zabijania na "czterech kopytach" ;)
http://totalwar.honga.net/faction_units ... tw&f=spain (http://totalwar.honga.net/faction_units.php?v=m2tw&f=spain)

Presidente
12-04-2011, 17:04
Hiszpania ma dosc ciekawy wachlarz konnych jednostek.Oczywiscie daleko tej frakcji do hegemonii w kategori najlepszej konnicy niemniej z tego co ma ona do zaoferowania mozna stworzyc dosc interesujaca machine do zabijania na "czterech kopytach" ;)
http://totalwar.honga.net/faction_units ... tw&f=spain

No nie wiem czy taki duży ten wachlarz. Oprócz jinetes, konwistadorów i zbrojnych(tylko we Francji i Hiszpanii) to chyba nie ma nic więcej. Można powiedzieć że standardowa europejska kawaleria plus tych kilku hiszpańskich.

Achilleus
12-04-2011, 21:32
Achilleus
Dyskutowac na temat Husarii to możecie w "Dyskusjach Historycznych". Tutaj wyrażasz swoje zdanie, oczywiście na temat i kończysz. Więc proszę nie mów mi, że sprzeczanie się "czy Racowie byli Husarią, czy Husaria to Husarze" jest na ten temat...
Więc powtarzam po raz ostatni, koniec offtopicu.

Wybacz ale albo słabo czytasz ze zrozumieniem, albo na siłę próbujesz zgrywać ważnego "pana moderatora". Dyskutowaliśmy zarówno o aspekcie historycznym, jak również o jednostce obecnej w grze. Co jest w tym złego? To żaden off-top, ponieważ wszystko jest ściśle związane z tematem wątku.

Krzyzak
13-04-2011, 12:37
Achilleus
Jedyną osobą nie umiejącą czytac ze zrozumieniem póki co jesteś tutaj Ty. Napisałem, że tutaj wyraża się swoje zdanie na temat najlepszej kawalerii. Dyskutowac o niej możesz w innych działach. Temat wątku to najlepsza konnica i znajduję się w dziale Medievala. Gdyby był w "Dyskusjach Historycznych" nie mógłbym miec do Ciebie pretensji.
Koniec, kropka.

SanSanus
15-07-2011, 15:45
Wypowiem się po raz ostatni na ten temat : Polska ma świetną konnicę ,ale dałbym jej srebrny medal.
Wszyscy mówią że polska ale dlatego że nie znacie dobrze innych konnic.Jak odblokowaliście wszystkie frakcje większość z nas zapewne zagrała polską(dlaczego no bo polska nasz naród ).Mongołom nie dajecie wielu szans, mówicie ("wystarczy ich na most i po krzyku") ale czy polski też nie pokonało by się ? Pewnie że tak! Po prostu .... zaznajcie że tak powiem "wielu smaków" nim ocenicie.Polska szlachta = tak, nieoceniona jednostka którą można pokonać chańską gwardie ale to działa też na odwrót:
Mongolskimi konnymi łucznikami też można pokonać polskich pancernych.Francja :też ma świetną kawalerie.Mongołowie mają nie tylko zaje... ciężką konnice,mają też konnych łuczników.Rzecz w tym
że wszyscy z nas wypróbowali możliwości polskiej konnicy (no bo polska :P).Raz otrzymałem odpowiedź
"Jaki jest sens grania bitew frakcją którą nie można grać w kampanii" = Jaki ?! Żeby docenić czyjąś
konnice!!!Oczywiście Węgry i Polska mają świetne jednostki. :| Ja im daję srebrny medal a mongołom i tatarom złoty,a najgorsza konnica to chyba maurowie :D nimi jest BARDZO trudno wygrać kampanie ( podbić całą mapę) = oni nie mają przyszłościowych jednostek...

SirZielarz
15-07-2011, 17:52
Stronniczo. Kiedy chcemy przepchnąć jakąś tezę, to zawsze się uda znaleźć argumenty nie patrząc dokładnie.
Słynną mongolsko-timurydzką Chańską Gwardię powinno zjeść zarówno tureckie Quapukulu jak i egipscy Królewscy Mamelukowie. Bez wątpienia zleją ich niemieccy Krzyżacy a pewnie także Rycerze Imperialni. Całkiem nieźle nastukałaby im też ruska Drużyna czy Synowie Bojarów, Rycerze Angielscy, bizantyjscy Kataphractoi, a nawet duńscy Huskarlowie (Kapłani Wojny raczej nie, oni lepsi są przeciw ciężkiej jeździe z mieczami).
Również supremacja Ciężkich Mongolskich łuczników konnych wydaje się być wątpliwa. Identyczni są egipscy łucznicy Mameluków, spore szanse ma ruska Jazda Dworska a spokojnie powinni ich położyć Francuscy Konni Łucznicy, polscy Strzelcy (przebijanie i wręcz i w ostrzale) i Konni Kusznicy z Grenady (u Maurów), o Strzelcach na Wielbłądach nawet nie mówię. Standardowi Konni Kusznicy też mają szanse, ale ich kusze mogłyby się okazać za lekkie.
Trudno wskazać jednoznacznie frakcje z najlepszą jazdą. Najlepsze jednostki w pojedynczych klasach rozrzucone są po różnych frakcjach, w dodatku ciężko mogłoby być rozpatrzyć to dokładnie, bo różnych zastosowań jazdy można wskazać wiele. Zawsze można też wyszperać okoliczności w których jakaś jazda będzie lepsza od potencjalnej najlepszej i zakwestionować w ten sposób jej najlepszość.

Achmed
25-07-2011, 13:00
Daję głos na Francję. Podczas krucjat Templariusze są najlepsi.

SanSanus
28-08-2011, 16:07
Stronniczo. Kiedy chcemy przepchnąć jakąś tezę, to zawsze się uda znaleźć argumenty nie patrząc dokładnie.
Słynną mongolsko-timurydzką Chańską Gwardię powinno zjeść zarówno tureckie Quapukulu jak i egipscy Królewscy Mamelukowie. Bez wątpienia zleją ich niemieccy Krzyżacy a pewnie także Rycerze Imperialni. Całkiem nieźle nastukałaby im też ruska Drużyna czy Synowie Bojarów, Rycerze Angielscy, bizantyjscy Kataphractoi, a nawet duńscy Huskarlowie (Kapłani Wojny raczej nie, oni lepsi są przeciw ciężkiej jeździe z mieczami).
Również supremacja Ciężkich Mongolskich łuczników konnych wydaje się być wątpliwa. Identyczni są egipscy łucznicy Mameluków, spore szanse ma ruska Jazda Dworska a spokojnie powinni ich położyć Francuscy Konni Łucznicy, polscy Strzelcy (przebijanie i wręcz i w ostrzale) i Konni Kusznicy z Grenady (u Maurów), o Strzelcach na Wielbłądach nawet nie mówię. Standardowi Konni Kusznicy też mają szanse, ale ich kusze mogłyby się okazać za lekkie.
Trudno wskazać jednoznacznie frakcje z najlepszą jazdą. Najlepsze jednostki w pojedynczych klasach rozrzucone są po różnych frakcjach, w dodatku ciężko mogłoby być rozpatrzyć to dokładnie, bo różnych zastosowań jazdy można wskazać wiele. Zawsze można też wyszperać okoliczności w których jakaś jazda będzie lepsza od potencjalnej najlepszej i zakwestionować w ten sposób jej najlepszość.

Tak, zgadzam się z kolegą.NIE ma frakcji z najlepszą konnicą.Każda frakcja ma jakąś konnice która jest dobra na to a słaba na to.Jednak z tego powodu że mogę wybrać moją ulubioną to wybieram jednak Turków.<Mongołów trochę przeceniałem a najlepiej mi się gra turkami (na necie i w ogóle )

marcinek131314
22-09-2011, 19:53
oczywiście Polscy Rycerze. Bo? bo są tańsi (jeśli chodzi o MP) niż każda inna jednostka o takich samych statykach :) dla przykładu: Duńscy Rycerscy Kawalerowie mają standardowo 13/17/8 a kosztują 930 florenów. Polscy rycerze 840. co na 4 jednostkach daje 360 florenów zysku. a to daje nam np. milicję kuszniczą z pancerzem ;) (nie wiem co robią obok Węgry których konnica jest bardzo słaba) potem a jeśli chodzi o walkę w zwarciu (nie mówię o cenach bo w jednostkach wschodnich nie jestem obcykany) to oczywiście cesarski dwór potem Qpacośtamcoś i Królewscy Maumelcy (?) ;)

Lwie Serce
06-04-2012, 10:59
Francja:
-kopijnicy
-możnowładcy
-kawalerowie
-konni łucznicy
Polska:
-pancerni
-rycerze
-szlachta
-kusznicy
Na początku myślałem że to arabowie mają najlepszą ale słabiej szarżuje, tylko troche lepsze parametry w walce wręcz.
No dobra, edytuje tego posta bo się zdziwiłem że nikt nie napisał o kapłanach wojny (no może poza jedną czy dwoma osobami), inną konnicę kładą bardzo szybko z małymi stratami, tylko w Kingdoms troszke słabsza. Przedtem przedstawiłem że Polska i Francja bo mają dużo dobrej, a Dania tylko jedną (wspomniani wyżej kapłani wojny).

Bayushi
09-06-2013, 14:51
Grałem jedynie Anglią, Francja i Dania, jednak osobiście uważam za najlepiej zróżnicowaną a tym samym za najlepszą konnicę Danii.
Husckarls - szybka i zwrotna jazda, (opancerzeni jeźdźcy a konie nie) mająca umiejkę/ bonus do walki z opancerzonymi (doganiaja Polish Nobels i ich wybijaja do nogi)
Chivlaric Knight - podobnie jak pozostałe nacje idealny trzon armii niszczący wszystko na swej drodze (nawet włuczników)
Nors War Cleric - idealna kontra do ciężko zbrojnych, bulawami rozwalają pancerną konnice jak i piechotę (piechotę rozwalą także szarżą, byle nie włuczników)
Kusznicy konni - mobilna jednostka, bardzo szybka, dobra kontra na mongołów i tatarów

Piter
11-06-2013, 10:40
Grałem jedynie Anglią, Francja i Dania, jednak osobiście uważam za najlepiej zróżnicowaną a tym samym za najlepszą konnicę Danii.
Husckarls - szybka i zwrotna jazda, (opancerzeni jeźdźcy a konie nie) mająca umiejkę/ bonus do walki z opancerzonymi (doganiaja Polish Nobels i ich wybijaja do nogi)
Chivlaric Knight - podobnie jak pozostałe nacje idealny trzon armii niszczący wszystko na swej drodze (nawet włuczników)
Nors War Cleric - idealna kontra do ciężko zbrojnych, bulawami rozwalają pancerną konnice jak i piechotę (piechotę rozwalą także szarżą, byle nie włuczników)
Kusznicy konni - mobilna jednostka, bardzo szybka, dobra kontra na mongołów i tatarów

Nie mają kopii, konnica Dani jest słaba, a te wrażenie, że doganiają polską szlachtę wynika pewnie raczej z głupoty AI, po kilku seriach rzutu oszczepami polskiej szlachty z bliskiej odległości najsilniejsze i najbardziej elitarne jednostki konnicy w medku idą do piachu, a w dodatku żeby ich szkolić wystarczy 2 poziom zamku czyli na każdej najmniejszej wsi można ich szkolić, a polskich konnych kuszników od 1 poziomu zamku :)

Bayushi
11-06-2013, 23:00
Nie mają kopii, konnica Dani jest słaba, a te wrażenie, że doganiają polską szlachtę wynika pewnie raczej z głupoty AI, po kilku seriach rzutu oszczepami polskiej szlachty z bliskiej odległości najsilniejsze i najbardziej elitarne jednostki konnicy w medku idą do piachu, a w dodatku żeby ich szkolić wystarczy 2 poziom zamku czyli na każdej najmniejszej wsi można ich szkolić, a polskich konnych kuszników od 1 poziomu zamku :)

To nie wiem jaką M2TW masz wersję, sprawdź sobie na custom battle Danię i zerknij jakie mają dostępne jednostki, poza zakonnikami, maja jak większość, feudalnych (ale to raczej cieniaki) i na najwyższym poziomie stajni mają rycerstwo ciężkie, czyli Chivalric Knight. Natomiast Polish Nobles nie raz gromiłem przy pomocy Huscarls. Zwyczajnie doganiając ich na polu bitwy i wyżynając. Owszem Polish Nobles są dobrą kontrą na ciężką jazdę, bo ta zwyczajnie nie dogoni ich. Możliwe, że zwyczajnie mamy różne wersje tej gry. Moi kumple z Polski także mają jakieś inne wersje, bo gdy gadam z nimi na temat M2TW lub RTW i RTWB to się okazuje, że są pewne drobne rożnice. Np: im ciężka konnica zatrzymuje się na drugiej lini piechoty tego samego oddziału (tak jak w RTW) natomiast u mnie, cały oddział piechoty zostaje dosłownie zmieciony i dopiero oddział za nimi wyhamowuje szarżę (dlatego nie prowadzę walk w polu piechotą, bo szarża nawet feudal knight zmiata jaką kolwiek piechotę, no może poza tymi co robią ścianę włóczni ale i oni nie maja szans 1v1 z konnica ciezką, wielokrotnie samym generałem rozwalałem buntowników gdzie byli włócznicy, miecznicy i ci ze ścianą wlóczni, dzięki temu bardzo szybko moi generałowie dostają fajne umiejki).
Generalnie to we wszystkie odsłony TW w jakie grałem (shogun, medieval 1 i 2, rome i rome barbarian invasion) nie jest ważne jakie masz jednostki, a jaki z nich robisz użytek. Tak więc mając wprawę w manewrowaniu daną jednostką jesteś w stanie rozgromić wiele innych formalnie lepszych jednostek. Ja zawsze preferowałem dowodzenie kawalerią, ale w M2TW miło sie zaskoczyłem tym co owa kawaleria wyczynia. W rome i barbarian invasion nawet najmocniejsza kawaleria zatrzymywała się na oddziale i trzeba było nieźle kombinować aby samą kawalerią wygrać starcie. Oczywiście rydwany i jednostki formujące falangę były przekleństwem, jednak nie były niemożliwe do pokonania przez konnicę.
W M2TW twierdzę, że Dania ma dobrze dobraną konnicę, czyli dobra ciężka jazda ofensywna (chivalric knight) , dobra kontra na ciężką jazdę (nors war cleric), kontra na średnio ciężką jazdę (Huscarls) i kontra na miotaczy, czyli konni kusznicy.
AVE

Piter
12-06-2013, 15:08
Ej, ale zauważ, że AI w medku jest debilnie głupie i nie ważne jaką nacją gracz, jeśli przeciwnikiem jest komputer, to go gromisz :mrgreen:

Bayushi
13-06-2013, 15:12
Ej, ale zauważ, że AI w medku jest debilnie głupie i nie ważne jaką nacją gracz, jeśli przeciwnikiem jest komputer, to go gromisz :mrgreen:
Zgoda, ale jest sposób na drobną korektę tego stanu, mianowicie, wpisz wrogim generałom wszystkie dostępne kody podnoszące dowodzenie. W ten sposób wyeliminujesz wiele błędów. Zwyczajnie generał prowadzony przez kompa nie popełni ich, ba nawet może cię zaskoczyć ciekawym zachowaniem na polu bitwy, np: jest powszechnie wiadomym, że gdy komp oblega miasto, w ktorym są już ogromne mury + wierze obronne, to cała jego armia zostanie wystrzelana a ty nawet nie kiwniesz palcem. A zrób to samo z generałem dowodzonym przez kompa, ale nieco zmodyfikowanym, czyli ma łącznie jakieś 20 gwiazdek w dowodzeniu wynikające z traitów. W takim przypadku najwyżej się cofnie z wojskiem, ale są szanse że zwyczajnie zaatakuje (jeśli ma machiny oblężnicze). Minusem takiego dopakowania wrogiego generała jest to, że z łatwoscia podbije wiele prowincji. Podobnie się działo gdy grałem w Rome. Atakując wojska kompa zwykle stały, a ja ich wybijałem łucznikami i katapultami, natomiast po wpisaniu kodow zwiększających dowodzenie, nie raz dzialo się tak, że komp kontratakował.

Gracz gdy prowadzi swoją armię, to niezależnie od dowodzenia generała stosuje swoja taktykę, dla kompa jest to ogromna różnica, wystarczy dać automatyczna rozgrywkę. Tam gdzie generał ma wiele dowodzenia wygra, a gdy ma ujemne dowodzenie to nawet z lepszą armia zostanie rozgromiony.

Piter
13-06-2013, 17:59
Nie ma podziału w zachowaniu wojsk kompa dot. ilości gwiazdek dowódcy, to wpływa jedynie na morale. Swoją drogą jakbym sam nie ruszał się szlachtą polską, to komp by ją dogaaniał, ale jak się nią steruje ręcznie to nie ma szans żeby duńczycy ją dogonili. Zamiast kodów możesz sobie wgrać jakiegoś moda i też nie będzie tego problemu.

Bayushi
13-06-2013, 20:19
Nie ma podziału w zachowaniu wojsk kompa dot. ilości gwiazdek dowódcy, to wpływa jedynie na morale. Swoją drogą jakbym sam nie ruszał się szlachtą polską, to komp by ją dogaaniał, ale jak się nią steruje ręcznie to nie ma szans żeby duńczycy ją dogonili. Zamiast kodów możesz sobie wgrać jakiegoś moda i też nie będzie tego problemu.
U mnie jest różnica, komp po prostu lepiej 'dowodzi' i bez moda, wgrałem sobie i go odinstalowałem, w SS najczęściej wywalało mnie gdy kończyłem turę, a komp mnie atakowal. Najbardziej drażniące było gdy bitwę prowadziłem około godziny (mam wyłączony limit czasu) i wtedy gra się wieszała.
Natomiast jeśli chodzi o konnice polską, robiłem 'wyścigi', a odnośnikiem byli konni kusznicy. Wiem, że nie jest to relatywny pomiar, jednak gdy polska szlachta ścigała się ze strzelcami, a huscarls z odpowiednikiem strzelców, to różnica polish nobels do kuszników to 6 sekund, gdy huscarls do kuszników jedynie 3 sekundy. na mapie komp ucieka przed moimi huscarls i owszem kilku ubije, ale ci co dogonią (najczęściej są już zgrzani, tak jak polish nobels) bardzo szybko się uwijaja z nimi. Oczywiście możesz mieć rację i w starciu PvP mógłbyś mi dokuczyć tymi polish nobels, ale tego dowiedzieć się można jedynie poprzez testy experymentalnie :twisted:
Huscarls są nieco słabiej obładowani żelastwem, ale za to maja umiejkę 'against armour' więc w zwatciu leją każdego pancernego. Ponieważ nie utrzymają się zbyt długo z rycerstwem, na takowych wysyłam cleryków.

Generalnie konnica wymiata w M2TW, porównując do rome i barbarian invasion (starszych wersji już nie pamiętam) choć we wszystkie odsłony preferowałem grę konnicą, taki mam styl gry i osobiste preferencje (prowadząc piechotę mam ogromne straty).

Tak mi zachwalasz tych Polaków, że chyba jak skończę grać Danią to zagram Polską, choć bardziej myślę o ruskach. Mają ciekawy wybór konnicy i znacznie fajniej się prezentują jednostki, pod względem estetycznym.

Piter
14-06-2013, 07:09
viewtopic.php?f=32&t=8736 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=32&t=8736)

I zagłosuj w ankiecie, bo od kiedy ją dodałem to było chyba tylko 1 pobranie.


Co do szlachty to bardzo ważne jest żeby wyłączyć im opcje automatycznej ucieczki i podchodzić maksymalnie blisko, z bardzo bliskiej odległości rzucone oszczepy to miażdżąca siła.

RockMiguel
17-06-2013, 21:14
Daję głos na Francję. Podczas krucjat Templariusze są najlepsi.
Eee każda frakcja katolicka może mieć Templariuszy ( oprócz Hiszpanów i Portugalczyków-Rycerze Santiago i HRE- Krzyżacy) Nawet Polska we wczesnejfazie rozgrywki dostają w Krakowie ofertę założenia kapitularza.

nazgul3456
04-07-2013, 23:36
Wybrałem Polska/Węgry. Polscy pancerni są praktycznie niezniszczalni, a husarze mają genialną szarżę.

Aro137
08-07-2013, 10:51
Tak samo, jak poprzednik; głosuje na Polskę/Węgry. Uwielbiałem polską jazdę.

Doctore
16-09-2013, 18:14
Polska/Węgry - połączenie siły i mobilności.

GolbikDied
01-12-2013, 10:45
Polska oczywiście.. Mamy chyba najlepszą lekką konnice: Husarie. Wenecja Stradiotów, ciężką konnice też mamy Np. Polscy pancerni. Strzelajaca oczywiście Szlachta która strzelając wloczniami niszczy chyba wszystko szarżuje dość ostro, ktoś tu mówił o Jinetes, ale ta konnica nie nadaje się do walki bezpośredniej giną wtedy jak najemni kusznicy podczas szarży chanskiej gwardii ^^. Żabojady też mają jedną konnice która wymiata i ma założony brązowy armor.. Niestety nazwy zapomniałem.

Konrad150
20-02-2014, 22:07
Jak wy sądzicie która frakcja ma najlepszą konicę dałem wszystkie frakcje żeby nie było nie problemów ;)

Kot
20-02-2014, 22:09
Takie. Coś. Już. Było.

RockMiguel
20-02-2014, 22:16
A poza tym że to już było, to takie ankiety nie mają sensu bo zlecą się wszyscy "patrioci" (co nawet daty chrztu nie znają) i jednogłośnie ogłoszą- polska jazda jest OP.

Konrad150
20-02-2014, 22:19
ale ta ankieta jest pełna a w dodatku dla tych co normalnie zagłosują.

RockMiguel
20-02-2014, 22:19
ale ta ankieta jest pełna a w dodatku dla tych co normalnie zagłosują.
Jeśli się znajdą...

Konrad150
20-02-2014, 22:21
jak nie to niech se głosują tak ważne że kilku normalnie zagłosuje.

RockMiguel
20-02-2014, 22:25
Tak się zastanawiam Panie Konradzie czy warto zakładać temat jeśli ma się podejście " niech se głosują"?

Konrad150
20-02-2014, 22:28
Tak się zastanawiam Panie Konradzie czy warto zakładać temat jeśli ma się podejście " niech se głosują"?
tak bo jeżeli mają glosować tak a mam się nakręcać to i tak nie da to nic :D

Kobrax
20-02-2014, 22:30
Polska! Kto na Szkocję zagłosował? Toż to ich konnica koni na oczy nie widziała!
Hmm. Mogłem jednak na Danię zagłosować. Ta ich konnica zawsze mi bałaganu narobiła. Powstrzymać ją to był cud boski prawie.

Aztec
20-02-2014, 22:33
Ja zagłosowałem, ale just for fun :D

Konrad150
22-02-2014, 13:18
Ja uważam że Francja ma mocną konice pancerną chociaż Polska też ma mocną.

Sirruf
11-03-2014, 20:29
Egipt i Turcja to dwa rozne podejscia do konnicy:
- Egipt bazuje na Mamelukach, czyli silnej szarzy
- Turcja to przede wszystkim jednostki strzeleckie

Obie nacje maja podobna ciezka konnice ale w roznych okresach, dla Egiptu dostepna prawie od razu, daje olbrzymia przewage nad innymi, Turcja ma brak ciezkiej konnicy na poczatku ale ma szeroki wachlarz strzelcow konnych. Egipt posiada jazde pustynna rzucajaca oszczepami i strzelcow mameluckich (swoja droga sa lepsi niz polscy Strzelcy ktorzy historycznie sie na nich wzorowali) ale na tym koniec.

Podczas bitwy taktyka jest zupelnie rozna i wrzucanie Turcji i Egiptu do jednego worka to blad

Pandora
28-05-2014, 09:36
Polska!

Lwie Serce
28-05-2014, 12:24
Fajne są takie wypowiedzi bez żadnego uzasadnienia, dużo można się z nich dowiedzieć, bardzo wyczerpujące, o ogromnej wartości i w ogóle dużo lepsze niż długie posty, pod każdym względem ;D

kamil444pl
03-06-2014, 17:34
Polska - już na początku gry mamy Polską Szlachtę - potężną konnice strzelecką, następnie Polskich Rycerzy czyli miażdżąca szarża a Schyłek to pancerni Polscy. Węgrowie tak samo.

stanisław123
19-08-2014, 14:42
Według mnie Mongołowie i Tatarzy. Mongolscy konni łucznicy mogą zasypać wroga strzałami, a Tatarzy mają słonie artyleryjskie z dobrą celnością i miażdżącą szarżą.

Asuryan
19-08-2014, 17:51
Słonie to nie konnica.

PanzerKampfWagen
19-08-2014, 18:01
W Medievalu są oznaczone jako ciężka konnica, więc kolega mógł się pomylić po prostu :P

stanisław123
19-08-2014, 18:31
W Medievalu są oznaczone jako ciężka konnica, więc kolega mógł się pomylić po prostu :P

O to mi chodziło, ale jak nie to przepraszam.

Gajusz Mariusz
19-08-2014, 18:40
Nazwijmy je artylerią samobieżną! :D

Piter
19-08-2014, 18:41
Fajne są takie wypowiedzi bez żadnego uzasadnienia, dużo można się z nich dowiedzieć, bardzo wyczerpujące, o ogromnej wartości i w ogóle dużo lepsze niż długie posty, pod każdym względem ;D

No oczywiście! Polska to dobry argument :P bo Polska i już :D

Asuryan
19-08-2014, 19:04
W Medievalu są oznaczone jako ciężka konnica, więc kolega mógł się pomylić po prostu :P
Zwykły błąd tłumaczenia (dlatego też nie gram w wersje polskojęzyczne)- cavalry powinno zostać przetłumaczone jako kawaleria, znacznie szersze pojęcie od konnicy. Dla przykładu jazda na wielbłądach jest kawalerią, ale już nie konnicą. Jak to mówią matematycy - nie każdy prostokąt jest kwadratem :P A inna sprawa, że ta artyleria na słoniach jest zupełnie ahistoryczna i aklimatyczna oraz przeczy regułom fizyki - po oddaniu pierwszego strzału odrzut armaty powinien posłać cały palankin wraz z jego zawartością na ziemię z grzbietu zwierzaka. Co innego gdyby Timurydom (mylnie przetłumaczonym jako Tatarzy) dać naffatun na słoniach. Choc i tak bardziej niehistorycznie zostali pokazani Szkoci - kilt to wynalazek dopiero II połowy XVI wieku :D

stanisław123
19-08-2014, 19:18
Total War rzadko przywiązuje uwagę do realiów historycznych, a tym bardziej fizycznych.
Trzeba się przyzwyczaić :D

Strunin
07-11-2014, 21:56
W suchym Medku Francja wygrywa w tej dziedzinie, jeżeli chodzi o Polskę to najbardziej podoba mi się szlachta rzucająca oszczepami, jedna z najbardziej przydatnych jednostek według mnie w grze.

TheOrDino
11-01-2015, 14:15
Temat może Stary ale ja wybieram Polskę, może nie dlatego że jestem Polakiem ale Polscy pancerni to po prostu dla mnie najlepsza jednostka kawalerii w Medku<3
Do tego Polska w medku nawet w zaletach ma "Bardzo silna kawaleria"

mateo450
24-01-2015, 20:52
Zagłosowałem na Polske , bo uważam że mamy ją najlepszą a w szczególnośći Pancerni.

Dymitr
28-11-2015, 19:22
A ja zdecydowanie zaznaczam Ruś... Panowie rozumiem że jesteście patriotami ale nie zakłamujcie faktów przynajmniej w stosunku do gry. Na wstępie trzeba zaznaczyć że konnica Bizancjum i Rusi mocno ale to mocno się różni(katafrakci, kazachowie, kozacy) i teraz uzasadnienie mojego wyboru otóż Ruś ma idealny balans między lekką a ciężką konnicą i choć początkowo dysponuje dość słabymi jednostkami to jednak dobry generał w jest w stanie w pełni wykorzystać ich potencjał za to w późniejszych okresach gry mamy dostęp do takich perełek jak kozacy - szybka, lekka strzelająca pociskami konnica idealna do ostrzału jak i do pościgu za uciekinierami z pola bitwy, łucznicy dworscy w wariancie opancerzonej konnicy potężnej kawalerie jednak wolniejszej od kozaków ze względu na ich zbroje czy gwardia carska istni katafrakci na polu bitwy.

Piter
28-11-2015, 22:30
A ja zdecydowanie zaznaczam Ruś... Panowie rozumiem że jesteście patriotami ale nie zakłamujcie faktów przynajmniej w stosunku do gry. Na wstępie trzeba zaznaczyć że konnica Bizancjum i Rusi mocno ale to mocno się różni(katafrakci, kazachowie, kozacy) i teraz uzasadnienie mojego wyboru otóż Ruś ma idealny balans między lekką a ciężką konnicą i choć początkowo dysponuje dość słabymi jednostkami to jednak dobry generał w jest w stanie w pełni wykorzystać ich potencjał za to w późniejszych okresach gry mamy dostęp do takich perełek jak kozacy - szybka, lekka strzelająca pociskami konnica idealna do ostrzału jak i do pościgu za uciekinierami z pola bitwy, łucznicy dworscy w wariancie opancerzonej konnicy potężnej kawalerie jednak wolniejszej od kozaków ze względu na ich zbroje czy gwardia carska istni katafrakci na polu bitwy.

Nie wiem jak na multiplayer to wychodzi ale w kampanii- strzelcy są łatwiej dostępni i mają cechę skuteczny przeciw pancerzom w przeciwieństwie do kozaków, polska szlachta też jest dostępna w ogromnych ilościach i to bardzo szybko, a to moja ulubiona jednostka w grze, umiejętnie prowadzone pare oddziałów w kilkadziesiąt sekund rozbija cięzkie oddziały a w parę minut najcięższe w grze (im bliżej stoją tym większe obrażenie zadają, szczególnie od tyłu), są znacznie użyteczniejsi od dworskiej szlachty, ciężka konnica powinna mieć kopie, taka konnica strzelecka jak konnica dworska jest mniej użyteczna, a o jednostkach kopijniczych nie ma co mówić, brak porównania. Do mongołów ciężko mi porównywać, bo ich znacznie ulepsza duże doświadczenie i ciężko odczuć w walce kto tak naprawdę lepiej się spisuje ale odRusi mamy zdecydowanie lepszą kawalerię :)

Król Modliszka
12-01-2016, 14:18
Ja odałem głos na Polskę, ze względu na ich silnną konnice strzelecką, ale tak jak się ktoś tutaj wypowiedział już chyba kiedyś co do Francji, Francja ma najlepszą konnice na zachodzie a Polska na wschodzie.
Co do mongołów również mają mocną ale pod względem strzeleckiej wydaje mi się żę troszkę ustępują Polsce.

Nezahualcoyotl
15-01-2016, 19:30
Ja odałem głos na Polskę, ze względu na ich silnną konnice strzelecką, ale tak jak się ktoś tutaj wypowiedział już chyba kiedyś co do Francji, Francja ma najlepszą konnice na zachodzie a Polska na wschodzie.

Polish knights oraz Polish guard otrzymujemy do dyspozycji dopiero po osiagnięciu poziomu cytadeli a do tego czasu możemy się co najwyżej zadowolić Polish retairnes lub Templariuszami a w ostateczności konnymi kusznikami (skutecznymi i tanimi).Zatem do momentu osiagnięcia możliwości zaciągu najsilniejszych jednostek jazdy Królestwo Polskie zbyt wiele nie ma do pokazania na wschodzie mapy w przeciwieństwie np. do Turcji,Bizancjum czy nawet Rusi.



Co do mongołów również mają mocną ale pod względem strzeleckiej wydaje mi się żę troszkę ustępują Polsce.
Fakt że mają raptem dwie konne jednostki strzelnicze jednak ich ilość w armii czyni z nich morderczą siłę.