PDA

Zobacz pełną wersję : Reaktywacja WKO31



Mefisto7
29-11-2015, 20:40
Myślałem bardziej o reaktywacji WKO33, ale tam trzeba nam 15 graczy, a przy naszej gromadce 18tu aktywnych to raczej przedsięwzięcie ryzykowne.

WKO31
http://s10.postimg.org/pp5dms13d/wwmwemap_by_Majkello_WKO31.jpg

Poprzednio grali:

Francja: Janker
Hiszpania: Blackhand
Wenecja: Avasil
Bizancjum: Domen
Maurowie: Ja/Destroyer ze dwie tury

Inni już nieobecni.
Inna sprawa, że jestem w posiadaniu listy haseł, dlatego chętni gracze do reaktywacji pewnie nie pozwolą mi grać. (chyba że jednak?) Wtedy zostanę MG.

Potrzeba nam zatem chętnych 4ech poprzednich wspaniałych i 8miu nowych. Egipt liczę jako frakcję do obrotu przez gracza Maurów, jako pozostałość starej Ligii Arabskiej + to, że to na wykończeniu już w obliczu weneckiej inwazji.
To jak? Gramy?

Il Duce
29-11-2015, 20:43
Zależy od tego jaką nacją,i przydało by się przybliżyć aktualną sytuację polityczną ;)

Domen
29-11-2015, 20:55
Najłatwiej byłoby chyba reaktywować WKO30.

Mefisto7
29-11-2015, 21:00
Sobie zaglądnijcie do ambasad. Wciąż dostępne. :P

Generalnie we Francji od dawien dawna wojna. Janker powinien dostać order za osiągnięcie jednego z najdłuższych, jeśli nie najdłuższego trybu "survival". Niemniej teraz chyli się ostatecznie ku upadkowi. Szkocja i Hiszpania walczą z genueńskim HRE i resztką Francuzów w centrum. W tym czasie Dania napadła Cesarstwo od północy. Bizancjum kontynuuje swoją nawałę na Węgra, będąc w sojuszu z Wenecją - która jak widać na mapie - dożyna Egipt. Ma to miejsce po długiej wojnie Bizancjum z Wenecją przeciw Turcji i Egiptowi - z punktem kulminacyjnym w szeregu wielkich bitew w centrum Anatolii. Moi Maurowie to ostatni bastion Ligi, obecnie skoligacony ze Szkocją i Hiszpanią oraz Danią... podczas kolejnej - wojny z Wenecją i nieudanej inwazji na północ półwyspu. Wojna ta to jednak oczywista część wielkiej wojny całej Ligi i Bizancjum tak samo mauryjskim wrogiem, jeno jeszcze bez kontaktu. Do wojny doszli Bułgarowie przeciw Bizancjum. (Specjalnie zawsze piszę BUŁGAROWIE, gdyż ten lud to nie są znani nam BUŁGARZY - częsty błąd tutaj w KO :d )

Nie oszukujmy się - Bizancjo-Wenecja to kickass tej KO. ;) Ale liczy się umiejętność dostosowania do danych warunków. :P

Domen
29-11-2015, 21:03
Bizancjum kontynuuje swoją nawałę na Węgra

Mapa jest niestety nieaktualna - tam już nie było na co "nawalać" (czymś zdołał uciec, ale zostało mu bodaj jedno miasto).

W chwili zatrzymania KO, ja walczyłem już głównie z Bułgarią - i ta ofensywa na Bułgarię była na zaawansowanym etapie.

Domen
29-11-2015, 21:12
Węgrowi została tylko Turyngia (Erfurt) - właśnie zajrzałem do tury 37 Bizancjum - mam jeszcze sejwa. :)

========================

Zrzut ekranu z końca tury 37 Bizancjum (jeszcze kilka frakcji zrobiło turę ale KO stanęła na 37):

Mapka z prowincjami w lewym dolnym rogu:

http://s14.postimg.org/h6yox4spr/medieval2_2015_11_29_22_14_26_71.png

Remix
29-11-2015, 21:32
moge grać :D

Mefisto7
29-11-2015, 21:38
Ups. Trochę żem był nieaktualny. Może odkąd oddałem frakcję minęło więcej tur niż pamiętam. :d
Co do reaktywacji WKO30 to prawda, chyba i tak łatwiejsza. A Sayer deklarował zdolność do dogrania.

Il Duce
29-11-2015, 21:58
Ja bym chętnie wziął udział w jeszcze jednej KO ale wolałbym jakąś mniej zaawansowaną od tej :D

Soplica
30-11-2015, 09:16
Dominują Wenecja (Avasil) i Bizancjum (Domen) ? Bitch, please ;) Komu się będzie chciało w to grać?

Avasil
30-11-2015, 09:21
No ja właśnie nie widzę za bardzo sensu reaktywacji tej Kampanii, Wenecja i Bizancjum są na tyle potężne, że wątpię abyśmy byli do powstrzymania, a ja np. nie chcę zdradzać nacji, za którą zrobiłem tyle tur. Może zamiast reaktywować założymy coś nowego?

Soplica
30-11-2015, 09:36
Moze Krzyżowcy? Albo, grał ktoś kiedyś w Broken Crescent?

Il Duce
30-11-2015, 10:56
Jeżeli ma być któraś z kampanii kingdoms to ja odpadam,jakiś mod to świetny pomysł ale proponowałbym SS ;)

Mefisto7
30-11-2015, 12:04
Się byś rozejrzał po forum Soplica to byś zobaczył, że graliśmy na BC całkiem sporo. :d Niemniej dla mnie to bezsens. Ja się nie piszę. Pod KO mi nie pasuje.

Prawda co piszecie. Może po prostu uznamy, że Wenecja i Bizancjum wygrały.
WKO30 natomiast jest niewiadomą. Zapytam Sayeera jeszcze raz, czy będzie grał.

Domen
30-11-2015, 12:52
Prawda co piszecie. Może po prostu uznamy, że Wenecja i Bizancjum wygrały.

To jeszcze tego nie uznaliście ?? :F :cool:

Ja myślałem, że to już jest dawno powszechnie uznane, a teraz mamy "challenge" podważający ów osąd. ;)

Zwłaszcza, że chyba Adi (silny Mediolan) trzymał z nami. Ale pewien nie jestem.



WKO30 natomiast jest niewiadomą. Zapytam Sayeera jeszcze raz, czy będzie grał.W WKO30 można uznać, że Sayeer i spółka (Mefisto + Maryniasz + ktoś tam? - kto grał Anglią?) wygrali.

W WKO33 ja osobiście bym siebie i Avasila + naszych sojuszników ogłosił zwycięzcami, no ale to moje zdanie. xD

Jeśli uda się którąś z tych WKO reaktywować, zawsze można werdykt anulować.

Matisek
30-11-2015, 12:57
Może zamiast reaktywować założymy coś nowego?

Jestem za :D

Domen
30-11-2015, 12:58
W WKO 33 "mistrzem survivalu" był bez wątpienia Mefisto, który założył państwo mediolańskie na Ukrainie. :clap:


Moze Krzyżowcy? Albo, grał ktoś kiedyś w Broken Crescent?

Ostatnie kampanie na BC to były BC17 oraz BC18 ale gracze się wykruszyli.

Mnie osobiście grało się całkiem klimatycznie, a grałem Makurią (tymi czarnymi).


No ja właśnie nie widzę za bardzo sensu reaktywacji tej Kampanii, Wenecja i Bizancjum są na tyle potężne, że wątpię abyśmy byli do powstrzymaniaPotwierdzam, też wątpię byśmy byli do powstrzymania. :P

Z kolei w WKO30 na pewno wojna by jeszcze trwała bardzo długo, ale jeśli Sayeer + Mefisto + Maryniasz trzymaliby się do końca razem, to myślę, że by nas w końcu zniszczyli. Chociaż nie ukrywam, że miałem niezłą frajdę z tych rajdów po Europie swoimi Maurami. :) Tam się zatrzymaliśmy na etapie, w którym właśnie ja (Maurowie) wspólnie z Aragonią prowadziliśmy inwazję na Anglię. :P W Afryce Blackhand stawiał twardy opór Egiptowi. Kijów już był nie do uratowania, ale kilka tur jeszcze by przetrwał (nawet prowadził kontratak na południe i odbił Majar).

Sayeer raczej samodzielnie by nie wygrał tej KO, gdyby Mefisto i Maryniasz go zdradzili - ale na to się nie zanosiło.

W każdym razie w WKO30 jest najmniejsza ze wszystkich WKO liczba frakcji, więc najłatwiej byłoby ją reaktywować.

Mefisto7
30-11-2015, 20:44
Niczego nowego raczej nie założymy, bo stać nas i tak tylko na MKO, jako że ilość graczy wciąż mocno ograniczona. Zresztą wyczuwa się, że to krańce stabilności wykonów. :P Jak komuś mało to zapraszam zapchać dziury w mko23. Genua i Polska do wzięcia. W przeddzień wojny światowej. Takoż Polska w mko35 czeka na lidera. Nowogrodowi w Krzyżakach 49 też przydałby się zmiennik.


A dziękuję za uznanie wko33. Trzeba jednak pamiętać, że to darowizna Zachara w postaci Krymu dała ten początek. Swoją drogą właśnie byłem na drodze do całkowitego wchłonięcia Bułgarów, więc odrodziłaby się potęga Cavour'ów Republiki Liguryjskiej. :d

Soplica
30-11-2015, 23:27
W sumie racja, BC wygląda trochę ****owo do kampanii online.

O, cóż za głos rozsądku ze strony Mefista. W ogóle chyba jakiś szaleniec rozpoczął ten wątek ;)