PDA

Zobacz pełną wersję : Ostrzał z włąsnych murów: kusznicy vs łucznicy



whiskey111
30-11-2015, 07:59
Zauważyłem, że ustawianie kuszników na murach nie ma najmniejszego sensu. Większość ich strzał idzie we własny mur lub w jakieś dziwne kierunki.
Z łucznikami jest lepiej, większość strzał idzie do celu.

Analizując czemu tak się dzieje, odniosłem wrażenie, że ma to związek z kątem strzału. Kusznicy strzelają na wprost (po prostej linii) a łucznicy po duże większej paraboli. Dzięki temu łucznicy mogą "omijać" strzałami własne mury. Trochę szkoda bo kusznicy na murach mieliby dużo większą siłę ognia.

Czy jest na to jakiś fix ?

Piter
30-11-2015, 09:28
Zauważyłem, że ustawianie kuszników na murach nie ma najmniejszego sensu. Większość ich strzał idzie we własny mur lub w jakieś dziwne kierunki.
Z łucznikami jest lepiej, większość strzał idzie do celu.

Analizując czemu tak się dzieje, odniosłem wrażenie, że ma to związek z kątem strzału. Kusznicy strzelają na wprost (po prostej linii) a łucznicy po duże większej paraboli. Dzięki temu łucznicy mogą "omijać" strzałami własne mury. Trochę szkoda bo kusznicy na murach mieliby dużo większą siłę ognia.

Czy jest na to jakiś fix ?

Nie ma jest to bug gry, który mimo 5 patchy nie został naprawiony, łucznicy na murach są lepsi :D Jeszcze gorzej jest z bronią palną, namurach już całkiem się buguje ale ona i w polu ma problemy żeby oddać salwę nawet czasem przed szarżą piechoty (co dopiero kawalerii), bo o ile mnie pamięć nie myli gdy przeciwnik znajdzie się w polu rażenia najpierw muszą naładować broń, potem wystrzelić (jakby na polu bitwy na salwę nie czekali z naładowaną bronią i strzelali od razu jak przeciwnik wejdzie w odpowiedni zasięg :D). Kuszników trzeba po prostu ustawić za murami żeby strzelali z za nich, a najlepiej wstrzymać im ogień i ostrzeliwać wroga gdy wejdzie na mury (nie działa w przypadku broni palnej, bo bronią palną nie da się strzelać do góry w tej grze :D ). Takie uroki medka :)

whiskey111
30-11-2015, 21:50
Dzięki :)