PDA

Zobacz pełną wersję : Euro 2016



Nezahualcoyotl
12-12-2015, 19:09
Wszystko już jasne i wiemy kto z kim zagra w fazie grupowej.Polska ma wielką szansę pierwszy raz od bardzo dawna przebrnąć przez pierwszą fazę turnieju nie tylko ze względu na przeciwników lecz również na potencjał jej reprezentacji.Według mnie to dwa zwycięstwa (Ukraina oraz Irlandia Płn.) oraz jeden remis (Niemcy) i jedziemy dalej ;).

Grupa A



Francja
Rumunia
Albania
Szwajcaria

Grupa B



Anglia
Rosja
Walia
Słowacja

Grupa C



Niemcy
Ukraina
POLSKA
Irlandia Północna

Grupa D



Hiszpania
Czechy
Turcja
Chorwacja

Grupa E



Belgia
Włochy
Irlandia
Szwecja

Grupa F



Portugalia
Islandia
Austria
Węgry


Jak dla mnie grupy D oraz E wyglądają najciekawiej.

ThTJAEKQHyQ

Cytując Arka Milika:"Wszystko w naszych nogach":ok:.

Presidente
13-12-2015, 19:33
Wprawdzie do EURO 2016 jeszcze jakieś pół roku, ale można by się powoli zastanawiać na jakimś Typerem

Marat
13-12-2015, 22:06
Dopiero wyjście z grupy będzie porównywalne z awansem na Euro w poprzednich latach. Grupa do przejścia, ale już kilka takich było w ostatnich 15 latach i zawsze kończyło się tak samo. Tak czy siak, tym razem wierzę, że będzie inaczej, bo ta reprezentacja ma potencjał ( dziś Zieliński asysta w Empoli, idzie mu coraz lepiej, oby tak do turnieju, bo takiego grajka brakuje tej reprezentacji - nie licząc jeszcze boków obrony ). Troche niesprawiedliwa będzie faza pucharowa, bo zwycięzcy 4 pierwszych grup zagrają z 4 najlepszymi drużynami z miejsc trzecich. Polska tutaj fart, bo wychodząc z drugiego miejsca, mogą zagrać z kimś z drugiego miejsca w grupie A ( najprawdopodobniej Szwajcaria, bądź Rumunia ). Przy trzecim miejscu czeka zwycięzca grupy A ( gospodarz, czyli licho ) bądź B ( Anglia - to by była świetna rzecz wygrać z nimi pierwszy raz od ponad 40 lat ).

Ituriel32
14-12-2015, 08:12
Mi tam nasz grupa się nie podoba, bo przeciwnicy dobrze znani i często z nimi gramy.

Jak dla mnie do wygrania jest każdy mecz w grupie, byle tylko trener nie wpadł na pomysł by ustawić się defensywnie.

Nagano
14-12-2015, 08:31
Robiłem symulację. Po wygranej z Irlandią i Ukrainą, i porażce z Niemcami wchodzimy do kolejnej rundy wygrywając ze Szwajcarami i odpadając w ćwierćfinale z Hiszpanią ;o

Piner
14-12-2015, 09:40
Wszystko ładnie.Tylko ci Niemcy martwią.A czy Irlandia Północna ma dobrą drużynę?Ktoś coś wie?

Nezahualcoyotl
14-12-2015, 10:48
Irlandczycy jak na wyspiarzy przystało mają żelazną kondycję i będą walczyć do końca spotkania. Tworzą zgrany kolektyw i nie będzie z nimi łatwo jak to na papierze wygląda. Zresztą w rankingu FIFA w grupie to my jesteśmy ostatni.
A co do Typera to jestem za.

Il Duce
14-12-2015, 11:07
Cóż,Irlandia Północna zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie przed Rumunią i Węgrami,nie jest to potęga ale lekceważyć ich z pewnością nie można ;)

Gajusz Mariusz
14-12-2015, 14:25
Widziałem gdzieś symulację naszej grupy przez dziennikarza sportowego. Wyszło mu: Niemcy 9 pkt, reszta po 2... ;)
Ja, szczególnie po EURO 2012 ostrożnie podchodzę do gadki typu: wyjdziemy, później ci ewentualnie tamci. Nie podbijajmy bębenka bo pobudka będzie tym bardziej bolesna. :cool:
http://pobierak.jeja.pl/images/2/4/b/1727_pobudka.jpg

Nezahualcoyotl
14-12-2015, 17:48
Według buchmacherów od WH nasza reprezentacja plasuje się w środku tabeli pretendentów w walce o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu:

http://sports.williamhill.com/bet/pl/betting/e/8604062/Euro-2016---To-reach-final.html






Wystąpi w finale


2.25

Francja


2.75

Niemcy




3.50

Hiszpania


5.50

Anglia




5.50

Belgia


6.00

Włochy




7.50

Portugalia


15.00

Szwajcaria




17.00

Austria


17.00

Chorwacja




17.00

Polska


17.00

Rosja




21.00

Szwecja


26.00

Ukraina




29.00

Turcja


41.00

Czechy




41.00

Walia


67.00

Irlandia




67.00

Islandia


101.00

Rumunia




101.00

Słowacja


201.00

Albania




201.00

Węgry


351.00

Irlandia Płn.

Samick
16-12-2015, 13:26
Znowu trafiliśmy do grupy śmierci, ale tylko dla nas, bo tylko my z niej nie wyjdziemy. ^^

Nezahualcoyotl
18-03-2016, 17:41
Nowe stroje reprezentacyjne naszych piłkarzy są naprawdę dopracowane w każdym szczególe.Obcisłe (nie będzie ciągania za koszulkę),bez żadnych zbędnych pasków biegnących wzdłuż koszulki a co najważniejsze normalny orzeł na sercu i elementy jego skrzydeł z przodu oraz tyłu stroju:

http://i65.tinypic.com/34q1dlv.jpg

http://i67.tinypic.com/211065i.jpg

http://ekstraklasa.net/reprezentacja/oficjalnie-oto-stroje-reprezentacji-polski-na-euro-2016-zdjecia-sonda,artykul.html?material_id=56ea9be180557ddd47c 00418
W sklepach do nabycia od 24 marca.

Pampa
28-03-2016, 18:23
Bardziej mi się podobały z tym paskiem. Nawet te z euro były spoko, sam mam zestaw z 2012. Ale te mi przypominają stroje bodajże z 2007 czy 2008 jak był taki jakby szar orzeł.

Nezahualcoyotl
09-05-2016, 19:36
Szybki przegląd stadionów na których będą walczyć ekipy w trakcie Euro 2016:

56Oq9_K7Mzw

Nezahualcoyotl
12-05-2016, 17:41
Pierwszy etap selekcji właśnie zakończony i oto mamy 28 wybrańców z których pięciu jest przeznaczonych do odsiewu:


Szeroka kadra Polski na Euro 2016:
Bramkarze: Artur Boruc (AFC Bournemouth), Łukasz Fabiański (Swansea City), Wojciech Szczęsny (AS Roma), Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart)

Obrońcy: Thiago Cionek (US Palermo), Paweł Dawidowicz (Benfica Lizbona), Kamil Glik (Torino FC), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Michał Pazdan (Legia Warszawa), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Bartosz Salamon (Cagliari Calcio), Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk)

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (AC Fiorentina), Kamil Grosicki (Stade Rennais), Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa), Bartosz Kapustka (Cracovia), Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC), Karol Linetty (Lech Poznań),
Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk), Maciej Rybus (Terek Grozny), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin), Paweł Wszołek (Hellas Werona), Piotr Zieliński (Empoli FC)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam), Artur Sobiech (Hannover 96), Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów)

Pampa
12-05-2016, 17:55
Typ do odesiwu: Peszko, Sobiech, Cionek, Tytoń, Starzyński.

Nezahualcoyotl
12-05-2016, 18:14
Zostaw pierwszego to będzie komu biegać do sklepu po szkło dla chłopaków ;).

Marat
12-05-2016, 18:32
Tytoń, Peszko, Sobiech i Cionek do odstrzału z marszu ( dobrze, że Mila został już odwalony ). Fajnie, że jest Salamon kosztem Szukały, obawiałem się trochę o to.

Nezahualcoyotl
12-05-2016, 18:40
Do w/w "żelaznej czwórki" bym dodał jeszcze Mączyńskiego i mamy komplet.

Nezahualcoyotl
11-06-2016, 10:01
Mecz otwarcia turnieju z pewnością do nudnych nie należał.Pytanie tylko czy Francja była tak słaba lub sparaliżowała ją trema czy też Rumuni podnieśli poprzeczkę wyżej aniżeli wszyscy się tego spodziewali?Jak dla mnie pomimo iż przegrali pozostawili po sobie dobre wrażenie i chciałbym żeby nasza reprezentacja zagrała tak zespołowo bez strachu przed przeciwnikiem,z planem taktycznym i silną kondycją gdyż po ostatnich występach biało/czerwonych nastawienie mam dość sceptyczne które albo pozostanie na dłużej lub zostanie zastąpione optymizmem po niedzielnym spotkaniu.

Pampa
11-06-2016, 10:05
Chciałbym żeby mój scenariusz się nie sprawdził, ale zawsze pompowanie balona źle nam wychodziło, także: z Irl. Płn. 1:1, z Niemcami 0:2, z Ukrainą 1:2.

Nezahualcoyotl
11-06-2016, 10:33
Zatem jestem pomimo wszystko większym optymistą i liczę na zwycięstwo w pierwszym meczu (2:0) oraz remis w spotkaniu pomiędzy Niemcami a Ukraińcami (1:1).Co do meczu z naszym zachodnim sąsiadem to spodziewam się rezultau (3:1) na naszą niekorzyść i zwycięstwa nad Ukrainą (2:0).

Il Duce
11-06-2016, 22:01
Ja natomiast nie wiem jak Anglicy dali sobie wyrwać zwycięstwo w końcówce,cały mecz grali naprawdę nieźle i trzymali rękę na pulsie a tu tak rażąca utrata koncentracji...

Nezahualcoyotl
12-06-2016, 08:45
Przede wszystkim co to za pomysł żeby Kane był wykonawcą rzutów rożnych?Zwłaszcza że przy swoich 188cm wzrostu i umiejętnościach powinien znajdować się w polu karnym przeciwnika a nie w narożniku boiska.No i gdzie był Vardy :wall:????

QLguGC7T03Q

Po za tym coś strasznie naładowani testorenonem są wyspiarze bo nie dość że Anglicy się tłuką z Rosjanami i przy okazji z "opalonymi" Francuzami to teraz doszli Irishe którzy wzięli się za łby z autochtonami w Nicei.Nasza husaria jak na razie grzeczna i kulturalna (chyba same Janusze tam pojechały).

Il Duce
12-06-2016, 09:47
Też się zdziwiłem że Kane wykonywał rożne,a myślę że Vardy'ego nie wpuścił bo uznał że spokojnie dowiozą 1:0 i po co kolejny napastnik na boisku :)

Ostrzwtlumie
12-06-2016, 11:46
Dla ciekawski, tu można zobaczyć jakie sceny się dziają we Francji i jak dla mnie największa dzicz to oczywiście Ruskie.

https://twitter.com/TheEuro2016
Liczę dziś, że wygramy 2-1.

Nezahualcoyotl
12-06-2016, 16:06
Gwoli ścisłości ta cyt."ruska dzicz" została zaczepiona przez Synów Albionu a że jedni i drudzy lubią się naparzać zwłaszcza poza granicami swoich państw więc zadyma gotowa.Do tego doskoczyli jeszcze lokalni ultrasi oraz opaleni mieszkańcy Marsylii i się zaczęło...:rolleyes:.
Pamiętam jak cztery lata temu Sol Campbell ostrzegał rodaków przed wyjazdem na Euro 2012.Ciekawe co teraz ma do powiedzenia biorąc pod uwagę iż to jego ziomki zaczęły te rozróby?Ale jedni oglądają uliczny wrestling a inni mecze ;).

Piner
12-06-2016, 17:48
No na razie pierwsza połowa nie powala, ale jest nawet, nawet. Irlandczycy twardo się trzymają.

Nezahualcoyotl
12-06-2016, 19:35
Pierwsze koty za płoty i mamy historyczne zwycięstwo na Euro :clap:.
Ale jako żem Polak z dziada pradziada więc muszę ponarzekać bo to wszak narodowa cecha każdego z nas.Obrona no niestety ale Pazdan do zamiany,środek pola chaos który miał ręce i nogi dzięki nieporadności Irishów.Armaty do strzelania bramek mamy chociaż trzeba podrasować ich skuteczność.Mam nadzieję że trema oraz stres nieco opadły i nasi pokażą ile są warci w spotkaniu z Niemcami.Graczem meczu bez wątpienia (jak dla mnie) jest Kapustka.Trochę szkoda tej bomby Krychowiaka z drugiej połowy bo mógłby to być gol całej fazy grupowej ale prawdziwy egzamin przed nami.
P.S.@Pampa to miło żeś spudłował w swoim typowaniu.

w5oVMnJIkQ8

P.P.S.Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale nasi naprawdę potrafili utrzymać się przy piłce i pomimo wszystko widać było odmienną grę od tej jaką obserwowaliśmy w sparingach przed turniejem.

Gajusz Mariusz
12-06-2016, 20:54
Pierwsze koty za płoty, niby trzymaliśmy piłkę przy sobie, niby strzałów, kornerów bez liku (Krychowiak 95% celnych podań etc), ale z celownikiem słabo na tyle że drżeliśmy do końca o wynik. Było minęło. Teraz mecz o wszystko z Ukrainą a nie z Niemcami i to jest "plus dodatni". A ruskie? Cóż, znowu potwierdzili, że jak już wyjeżdżali z Europy
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31964/wycofanie_wojsk_rosyjskich_pap_arch_05.jpeg
to już lepiej niech nie wracają. Wyspiarze pewnie za dużo ich widują codziennie na City ale to raczej chodzące petrodolary, a co dzicz to dzicz. My to znamy z autopsji, Europa niech się dalej budzi.

Kirlana nie ma, ok. Ale typera forumowego to już nikt z funkcyjnych nie miał czasu zorganizować? :confused:
BGXfT6avkcM

Piter
12-06-2016, 21:22
Grafika z popularnego ukraińskiego portalu o piłce z przed kilku dni.

https://pp.vk.me/c7001/v7001788/21668/2RyEYPUfupk.jpg

do wolinskoj rizni
dwa tiżni

Lwie Serce
12-06-2016, 21:25
Nasi naprawde nieźle zagrali, Milika najpierw się klęło a potem wiwatowało na jego cześć :D Oby tak dalej.

Il Duce
12-06-2016, 22:10
Nieźle ale trzeba pamiętać że to jest najsłabszy zespół na całym turnieju. Niemcy za to 2:0 z Ukrainą :confused:

Piner
12-06-2016, 22:10
Wszystko spoko wyszło ten gol to naprawdę szacun. Ale miałem takie wrażenie jakby niekiedy drużyna liczyła na akcje Lewandowskiego, albo strzelali nawet w gorszych momentach, aby byle trafić. Po za tym ten gol dla Irlandczyków musiałby być moralną klęską.

Lwie Serce
12-06-2016, 22:35
Irlandia równa nam była w sumie. Co do Lewandowskiego, to strasznie go kryli, ledwie dawał radę cokolwiek zrobić a i tak widać było że dobrze mu to idzie. Generalnie obrona Irlandczyków była bardzo ciężka do przełamania.

I dobrze, że Niemcy rozjechali Ukrainę, bo i tak będą mieli pierwsze miejsce w grupie a Ukraińcy sobie nie zrobią przewagi, tym większa szansa dla nas :)

Il Duce
12-06-2016, 22:39
Ale będą teraz gryźli trawę w meczu z nami,no i myślę że będzie taka sytuacja przed trzecią kolejką - Niemcy 6,my i Ukraina po 3 a Irlandia 0 bez szans na wyjście z grupy.

Lwie Serce
12-06-2016, 22:41
Zobaczymy jak nam z Niemcami pójdzie, jak zremisujemy to będzie już sukces.

Il Duce
12-06-2016, 22:44
Owszem tylko jakoś nie wierzę w ten remis,ale kto wie,cuda się zdarzają a mistrzowie świata w najlepszej formie nie są :)

Piner
12-06-2016, 22:44
W sumie jeśli mecz skończy się remisem a o zwycięstwie zadecydują wolne.....

Lwie Serce
12-06-2016, 22:45
Nie no przypomnijcie sobie ostatnią wygraną z Niemcami, może i teraz się uda xD

Nezahualcoyotl
12-06-2016, 23:14
Grafika z popularnego ukraińskiego portalu o piłce z przed kilku dni.

https://pp.vk.me/c7001/v7001788/21668/2RyEYPUfupk.jpg

do wolinskoj rizni
dwa tiżni

"Bratni" naród nie ma co...Ale nie dość że piłkarsko zaprezentowali się przeciwko Niemcom beznadziejnie to jeszcze ci ich pogonili na ulicach.Znów hieroje podkulili ogony i nawiały jak tradycja nakazuje:

LzLt4M-lV5s

Wracając natomiast do tematu to musimy uważać na skrzydła gdyż to dzięki nim Niemcy wygrali dzisiejszy mecz.No i najważniejsze kryć i nie odstępować ich na krok bo 1-3 metry swobody dla naszych zachodnich przeciwników może być zabójcze dla nas.

Piter
12-06-2016, 23:25
Ja tam wierze, że nasi będą wygrywać na tym Euro i po wyjściu z grupy :)

Pampa
13-06-2016, 08:57
Proszę nie mieszać polityki do tego pięknego sportu. Co do meczu, tak naprawdę mieliśmy sporo szczęścia po tym rzucie wolnym koedy Irlandczyk nie dobiegł do piłki. Z Niemcami nam walczyć o remis, a z Ukrainą o zwycięstwo i wyjście z grupy.

Nezahualcoyotl
13-06-2016, 17:32
Wyborny kanał YT poświęcony naszej reprezentacji i jej występach w trakcie Euro 2016:

https://www.youtube.com/user/LaczyNasPilka

Seba Fallus III Wielki
15-06-2016, 12:19
Nie zgodzę się jak dla mnie w 1 połowie Ukraina pokazała się znakomicie. Wiadome było że Niemcy będą dominować ale mimo pressingu potrafili wyprowadzić kilka ładnych akcji i mieli lepsze sytuacje niż Niemcy. W drugiej połowie Niemcy ochłonęli i zdominowali Ukrainę ale Ukraińcy pokazali że są groźni, potrafią zachować spokój pod pressingiem Niemiec! gdzie u nas pojawiał się chaos gdy Irlandczycy wychodzili bardziej agresywnie (tylko kilka sytuacji ale jest to niepokojące). Więc Ukraińcy jak na swoje możliwości pokazali się od świetnej strony i są dla nas groźni :confused:

Nezahualcoyotl
15-06-2016, 18:15
Jak na razie gol turnieju:

LfCvFink_c8

Po zwycięstwie naszych południowych sąsiadów nad Rosją sytuacja w grupie nawet interesująca która się może nawet nieco skomplikować bądz wyprostować po jutrzejszym spotkaniu pomiędzy Wyspiarzami.U nas w bramce stanie Fabian gdyż uraz Szczęsnego wykluczył go na mecz przeciwko Niemcom lecz na ostateczny skład ekipy Nawałki musimy poczekać do czwartku.

Gajusz Mariusz
15-06-2016, 19:25
nie dość że piłkarsko zaprezentowali się przeciwko Niemcom beznadziejnie


Nie zgodzę się jak dla mnie w 1 połowie Ukraina pokazała się znakomicie. Wiadome było że Niemcy będą dominować ale mimo pressingu potrafili wyprowadzić kilka ładnych akcji i mieli lepsze sytuacje niż Niemcy. W drugiej połowie Niemcy ochłonęli i zdominowali Ukrainę ale Ukraińcy pokazali że są groźni, potrafią zachować spokój pod pressingiem Niemiec! gdzie u nas pojawiał się chaos gdy Irlandczycy wychodzili bardziej agresywnie (tylko kilka sytuacji ale jest to niepokojące). Więc Ukraińcy jak na swoje możliwości pokazali się od świetnej strony i są dla nas groźni :confused:

Oglądałem 15-minutowy skrót z tego meczu. Cóż, jak Ukraińcy pokazali się piłkarsko beznadziejnie to po pierwsze dziś równie dobrze można bredzić że Sborna (sąsiad z północy) zmiażdżyła Słowację (sąsiada z południa) a po drugie chciałbym żeby Ukraińcy pokazali się w meczu z nami jeszcze bardziej beznadziejnie bo mogą być problemy. Oczywiście chciałbym także aby nasz 3 mecz w turnieju był bez znaczenia :P i tego życzę nam wszystkim ;)

Edit. O tak, Ukraina była dziś z Irlandią słabiutka jak zupka więzienna i mam nadzieję że to do meczu z nami się nie zmieni!

Ale wracajmy do najważniejszego. Pierwsze 20 minut to prawdziwa galareta w kolanach. Masakra... Te denerwujące górne piłki które nic nie wnosiły oprócz oddalenia piłki od naszej bramki. Zaczęliśmy grać dołem i... nagle znowu odkrywaliśmy Amerykę. Można grać z każdym! Pazdan - pełna rehabilitacja za Irlandię, Milik był do zmiany bo jak swoją lewą (LEWĄ!) nie trafia w piłkę podaną co do centymetra (że nie wspomnę o tej 100-tce gdy próbował trafić chyba głową zamiast nogą :rolleyes: w polu bramkowym) to znaczy że jest do zmiany, najlepiej na Kapustkę. Nawałce brakło odwagi, niestety. Później znowu drżenie o wynik bo Niemcy są specjalistami we wrzuceniu nam bramki z niczego w okolicach 90-tej minuty. I w końcu gwizdek. Uff...
Podsumowując: Arek na pewno jest człowiekiem ambitnym i sam na siebie jest dostatecznie zły na tyle że w meczu z Ukrainą czymś błyśnie w ramach rehabilitacji (Pazdan pokazał że można!). Druga sprawa to wejście w mecz. Niemiaszki mogli prowadzić zanim my zaczęliśmy próbować przekonywać widzów że to jednak reprezentacja a nie zlepek wybranych losowo piłkarzy. Lewy chyba też już zmęczony sezonem. Fabian bez błędów. Myślę że wynik wobec kolejnych sytuacji Niemców sprawiedliwy. Jest się z czego cieszyć a wobec nadchodzącego meczu z Ukrainą można chyba być optymistą. Ale pamiętajmy o jednym. Gdy my graliśmy mecze o honor niekiedy udawało nam się ograć rywala!
I jeszcze jedno. Stade de France był biało-czerwony. Znowu graliśmy u siebie :cool:. I tylko gdzieś tam chodzi obawa by nikt dzisiejszego wieczoru, gdy tysiące Polaków będzie na ulicach i w knajpach Paryża niczego nie zorganizował...

Nezahualcoyotl
17-06-2016, 05:25
Brawo Orły!Brawo :clap:.Zasłużony remis chociaż zwycięstwo było także w zasięgu nogi Milika ale jak się nie ma co się lubi...To w kolejnym spotkaniu trener chyba powinien posadzić zawodnika Ajaxu na ławce rezerwowych żeby go nieco zmobilizować i wymusić tym samym skuteczność gdyż,szczególnie przeciwko Niemcom,takich sytuacji nie mozna marnować.Zwłaszcza że ich odpowiedzi były błyskawiczne (Goetze,Oezil) i dzięki Fabianowi skończyło się jeno na strachu.Drużyna zagrała nieco spięta w pierwszej połowie i kompletnie odmieniona w drugiej.Było krycie Niemców,dobre zgranie formacji,szanse na zdobycie bramek (oraz ich utratę),jest kondycja a przede wszystkim wola walki i zawziętość u naszych chłopaków.No i jeszcze te emocje dostarczone przez narwanego Peszko w doliczonym czasie gry.Myśłę że gdyby wówczas wpadła bramka dla Niemców nie miałby po co wracać do kraju :devil:.
Praktycznie jesteśmy w 1/16 i tylko przegrana z Ukrainą przy jednoczesnym zwycięstwie Irlandii Pł. nad naszym zachodnim sąsiadem komplikuje naszą sytuację.Wszystko co trzeba zrobić to we wtorkowym spotkaniu je wygrać a im wyżej tym lepiej dla nas z perspektywy dalszych rozgrywek.
Irishe skazywani na pożarcie zwyczajnie zabiegali beznadziejną Ukrainę która już może pakować walizki jako pierwsza drużyna tego turnieju (za duzo fajek i browarów panowie) i całkowicie zasłużyli na zwycięstwo.Guiness tego popołudnia smakował wyborniej aniżeli zazwyczaj zwłaszcza iż dodatkowo wpadła do kieszeni ładna sumka dzięki temu wynikowi.
Szkoda Walijczyków którzy,niczym Albańczycy,przegrali w ostatnich sekundach meczu ale wciąż mają szanse na dalszą grę w turnieju (Sturridge zawaliłeś mi jeden kupon :confused:).
Dzisiaj zapowiada się piłkarska uczta (Italia vs Szwecja,Czechy vs Chorwacja oraz Hiszpania vs Turcja).

Pampa
17-06-2016, 08:01
1/8 nie 16 :D dla mnie Peszko został wzięty bo to ziomek Lewego. Przecież to jest tragedia. Nawet na twarzy wymalowana niepwnosc.

Nezahualcoyotl
17-06-2016, 08:26
Jak zwał tak zwał ale oczywiście masz rację a co do Peszki to w jego oczach więcej było przerażenia aniżeli niepewności:

https://m.youtube.com/watch?v=Wfq2YpcubSs

Volomir
17-06-2016, 11:08
Co do meczu. Momentami bardzo mi się podobał;) Na plus Pazdan - wiadomo za co, Krychowiak - bardzo mi się podoba jego gra! Taki profesor na boisku. No i Lewy - strzał lewego, blokuje 3 Niemców;) Ale to jak walczył, jak rozprowadzał grę. Nie dziwię się że Niemcy drżeli przed nim. Co do minusów... Grosicki mnie wkurzał! Albo robił świetną akcję albo za chwilę robiła takiego syfa ze głowa mała. Robimy kontrę, dwóch Niemców go blokuje, jednego kiwnął i zmiast iść dalej to się zatrzymuje i zwalnia akcję. No co to miało być? Honorowe zagranie czy jak? Albo Niemiec leży ale i tak zabiera piłkę Grosickiemu. Milik też kiksy jak nie wiem. Co mi się jeszcze nie podobało? Takie "pykanie"... rzut z autu to zanim ktoś podejdzie, zanim się zastanowi co zrobić, zanim się machnie. A potem i tak wycofa piłkę. A Niemcy? Pyk-pyk-pyk nie czekają na naszych. Słabo grali na skrzydłach i gubili się w naszych kontrach to lepiej se popykac, wycofać i poczekać jak Krzyżacy zdążą się ustawić.

Aha ten Boateng graczem meczu... wtf? On powinien miecz czerwoną kartkę! A przy Pazdanie to wypadł "blado".

Tak czy inaczej było dobrze, może być jeszcze lepiej;)

Piner
17-06-2016, 12:05
Mnie przeraziły ostatnie minuty meczu...widać było iż Niemcy wykorzystali maksimum sił dla tego jednego momentu,praktycznie byli panami boiska. Szczególnie widać to było w 1 połowie kiedy przejmowali piłkę jak chcieli a nasi tylko dzięki ich błędom na krótko przejmowali inicjatywę, lecz w decydującym momencie zdawali się być zdezorientowani jak Milik w owej szansie za którą (niesłusznie) dostaje baty.

Lwie Serce
17-06-2016, 13:53
No Niemcy strasznie napierali w pierwszej połowie, nasi ledwie zdołali się utrzymać. Druga połowa to już duże brawa dla naszych bo się zmobilizowali i naprawdę ładnie zagrali, było sporo dobrych sytuacji :) Ale najbardziej mnie irytowało to, że jak Niemcom nie wychodziło zabranie piłki, to od razu faulowali na chama.

I ostatnie minuty fakt, było o krok od przegranej bo znowu ostro Niemcy naciskali. Na szczęście wynik jest dla nas dobry, ważne że nie przegraliśmy :)

A, jeszcze bolączka niecelnych podań u nas była i mam wrażenie, że słabe ustawienie. Kiedy ktoś powinien być na jakiejś pozycji, żeby można mu było podać piłkę to lipa, pusto, sami Niemcy.

Pampa
18-06-2016, 06:45
No idealny przykład to jak lewy dostał podanie i chciał cofnąć głową na pamięć xo Milika a tam nikogo nie ma xD w sumie zabawne to było bo w mezu mieliśmy 9 obrońców i Lewego z przodu :p

Nezahualcoyotl
18-06-2016, 09:25
Ibra oraz reszta kompanii Trzech Koron jak na razie zawodzą,Chorwaci mając już Czechów na talerzu dali sobie wydrzeć 3pkt. a Hiszpanie,pomimo mojego sceptycyzmu po ich pierwszym spotkaniu,wczoraj pokazali klasę demolując drużynę znad Bosforu i jako pierwsi w tym turnieju zaaplikowali przeciwnikowi trzy brameczki.
Dziś zobaczymy na ile stać drugą drużynę rankingu FIFA w spotkaniu z Irlandczykami.Co pokaże Buconaldo przeciwko Austriakom i chyba najbardziej interesujące spotkanie Islandia vs Wegry.

Oto ci których francuskie władze najbardziej się obawiały w akcji:

ZWKxHyh9yUw

Pampa
18-06-2016, 09:41
Isladnia vs Węgry to dla mnie wielka niewiadoma. Osobiście stawiałbym na wygraną Isladnii albo remis. Portugalia musi wygrać, Belgia też powinna się przejechać po Irlandii.

Nezahualcoyotl
19-06-2016, 18:34
Misstiano Penaldo wciąż na tapecie ;D

jQsEsnutycU

Seba Fallus III Wielki
19-06-2016, 18:49
Słupek na koniec mnie zniszczył :D

Piner
19-06-2016, 19:11
Sam sobie strzelił największego samobója...

Nezahualcoyotl
21-06-2016, 18:57
Same okrągłe rocznice:800 mecz naszej reprezentacji i 30 lat czekaliśmy żeby wyjść z grupy.Ostatni raz to zrobiliśmy w Meksyku.
Zaś w samym meczu to chyba jednak mieliśmy więcej szczęścia a Ukraina pecha że skończyło się na 1-0 dla nas i z drugiego miejsca awansujemy wprost na Szwajcarów.
Oby tylko nie stosować przeciwko Helwetom najnowszej taktyki zaprezentowanej przez Rosjan:

http://i67.tinypic.com/2gx1bnr.jpg

Gdyż nasz powszechnia znana i ochoczo stosowana zdefiniowana jako "Obrona Częstochowy" jednak jest skuteczniejsza :ok:.

Pampa
22-06-2016, 09:37
Zauważyłem coś dziwnego. Otóż oglądałem wczoraj mecz w pubie, wszystko fajnie wygraliśmy była radość z gola... a potem? Nic. Cisza. Po prostu wszyscy rozeszli się do domów. Konkluzja jest taka: my chyba potrafimy tylko głośno mówić o porażkach, bo o sukcesach już chyba zapomnieliśmy w tym sporcie. :P

PS jesteśmy w 1/8!

Aztec
22-06-2016, 10:40
Żartujesz? U mnie jeszcze do 23 rozbrzmiewało huczne " POLSKA!!! BIAŁO CZERWONI!!!". Pełno osób, pijanych bo pijanych, śpiewało na ulicach, po remisie w meczu z Niemcami, podobnie. Wracałem autobusem, śpiewaliśmy "POLSKA", na następnym przystanku, dołączyła jeszcze grupka kibiców, po czym zaczęli śpiewać " A Niemcy tu, a Niemcy tam...." i dalej wszystkim znane :D

Seba Fallus III Wielki
22-06-2016, 14:05
Rosjanie zastosowali taktykę w kupię siła :D Bardzo fajnie ułożyli się nam przeciwnicy w drodze do finału jest szansa że Polska przestanie być mistrzem Polski :D

Gajusz Mariusz
22-06-2016, 15:12
Konkluzja jest taka: my chyba potrafimy tylko głośno mówić o porażkach, bo o sukcesach już chyba zapomnieliśmy w tym sporcie. :P

PS jesteśmy w 1/8!

Może po prostu wszyscy, a przynajmniej większość widziała że mecz był po prostu słaby w naszym wykonaniu? Wszystkie statystyki były bardzo po stronie Ukrainy (i to znacznie), oprócz tej najważniejszej :D. Może za dużo zmian? Kapustka nie błysnął, a zarobił bezsensownie drugą kartkę (jak najbardziej słuszną za bezsensowny faul, za to pierwsza kartka to było aktorstwo na które arbiter się złapał ale to już historia...), na szczęście Fabian po pierwszej nerwowej interwencji robił co do niego należało. Pierwszą połowę oglądałem na tv publicznej i gdy po pierwszych dwóch akcjach Lewego
http://ocdn.eu/images/pulscms/MWI7MDMsMmU0LDAsMSwx/81b8235979ea14275bc02787042442af.jpeg
i Milika robiło się z każdą minutą coraz gorzej, prowadzący niesportowy tryb życia przeciwnicy, grający będąc spakowanymi w hotelu, pokłóceni nawzajem z łatwością opanowali środek pola i robiło się coraz bardziej nerwowo, Szpakowski z Juskowiakiem jakby nigdy nic ciągle rozprawiali o tym jakie Ukraińcy mają problemy. Gorgo westchnęła co by było gdyby oni grali bez tych kłopotów... Wejście Kuby było wejściem smoka
http://ocdn.eu/images/pulscms/MDQ7MDMsMCwyZDAsMSwx/02ed6ea17056e5ad5646209ca82df552.jpeg
ale to Ukraina dalej robiła co chciała w środku pola. I tylko chaosowi w ich atakach jak i kuriozalnym zdjęciem najlepszego ich piłkarza w tym meczu przez ichniego trenera oraz ciągle skutecznemu wybijaniu piłki przez nasz blok defensywny utrzymaliśmy wynik, bo z przodu to ciągle lipa. Wznawianie przez Fabiana przypomina ciągle lekki serw w siatce i oddanie piłki rywalowi. Ciekawe kiedy ktoś z tym coś zrobi....

Oczywiście najważniejsze to wyjście z grupy, Niemcy też swego czasu byli znani z tego że grali turniejowo po 1:0 i do przodu i zazwyczaj byli w finale imprezy. Może to dobry prognostyk? :cool: Oby.

Warto także poświęcić kilka zdań najbliższemu gospodarzowi MŚ. Świetnie zgrana, prowadząca zdrowy, sportowy tryb życia, umotywowana Sborna. Całkowite przeciwieństwo grającej beznadziejny futbol ekipy z Ukrainy. Trafia do grupy z dwoma debiutantami i Albionem. Pierwszy mecz to odegranie roli miecza Damoklesa i wdrożenie w życie klątwy: Anglia nie wygrywa pierwszego meczu na ME. Po raz bodaj 11... Lob życia i 1:1. Widziałem skrót meczu, rozmawiałem z oglądającymi na żywo. To cud że Rosja nie znokautowała biednych Anglików 5:1. :cool: Kolejny mecz ze Słowacją oglądałem od połowy. Było już przypadkowo rzecz jasna 2:0 dla naszych południowych sąsiadów. Ponieważ akurat moja pociecha postanowiła mnie skutecznie sobą zajmować, miałem kłopoty z rozróżnieniem kto tu broni wyniku a kto chce odrobić straty. Ale jakoś ta bramka wpadła i zostało 2:1. Wypadek przy pracy lub coś w tym stylu, myślę. Cóż, zostaje na koniec kolejny debiutant. Portugalia pokazuje że nawet mając na przedzie killera to jeszcze nic nie znaczy. Tak więc umotywowana Rosja wyszła na boisko grać o wyjście, jakże realne, z grupy by pokazać swoje wysokie aspiracje i niesamowite piłkarskie umiejętności. Choć gdzieniegdzie było dało się słyszeć że to chyba przebierańcy:
http://ocdn.eu/images/pulscms/OTk7MDMsMmU0LDAsMSwx/91fd8a35550f0191a4779cd8b886748f.jpeg

Mecz (ci co go widzieli to wiedzą jak to wyglądało :clap: ), można przedstawić w pokazującym przebieg w miarę sprawiedliwie, skrócie:
o60b3wmUgak

i na koniec ku zaskoczeniu wielu było:
http://ocdn.eu/images/pulscms/MmI7MDMsMmU0LDAsMSwx/d8c83ce3b8cad36d4aff1fa05f0704ce.jpeg
http://ocdn.eu/images/pulscms/YjA7MDMsMmU0LDAsMSwx/f507de74e581998b87983a3c36b27713.jpeg

W minionych słusznie czasach zimowe zgrupowanie na Kamczatce byłoby pewne. Jak koledzy już wykazali, Rosjanie wprowadzają nowatorskie formacje.
http://ocdn.eu/images/pulscms/NDM7MDMsMmU0LDAsMSwx/3b968cc75d54295da952ba73397d2dd4.jpeg
Życzę powodzenia. No cóż, to nie nasz problem.

Naszym problemem jest coraz bardziej nerwowa atmosfera u naszych żądeł. Szwajcaria jest w naszym zasięgu. Drużyna zrobiła plan minimum (po meczach z Holandią i Litwą dla niektórych nawet maksimum). Co będzie to będzie. Przyjmę nawet przegraną ale po gryzieniu trawy jak w meczu z Niemcami. Tego w meczu z Ukrainą nie widziałem (prócz w obronie). Ale to trochę mało by pokonać jakikolwiek zespół w 1/8. Obawa przed kolejnym turniejowym blamażem już za nimi więc mam nadzieję że będzie dobrze. Jak go w głowach nie przegrają już przed pierwszym gwizdkiem jestem spokojny, w końcu Lewy musi coś wykorzystać ;)

Pampa
22-06-2016, 16:40
Najbardziej jest mi szkoda Zielińskiego, teraz pewnie pójdzie w odstawkę, a cala drużyna grała słabo. Zresztą nawet nie grał na swojej nominalnej pozycji. Fabianski powinien zostać nr 1 na tym Euro, pokazuje że jest pewny, teraz jeszcze w gazie po meczach z Niemcami i Ukrainą. Kapustki szkoda, ale tylko jako jokera za Grosickiego. Na Milika już nie mogę patrzeć z kilkunastu sytuacji w tych 3 meczach wykorzystał tylko jedną. Gdyby Lewy miał takie same sytuacje to coś czuję że byśmy więcej goli mięli. W meczu z Ukrainą widać było że piłka skozłowała to i ciężej było trafić, ale zabrakło niewiele.

Volomir
22-06-2016, 18:54
Nooo, jak serce mi rosło po grze Milika w Ajaksie (że mamy drugiego klasowego napastnika), tak nie jestem w stanie pojąć co on wyprawia na Euro. Te dwie sytuacje z Niemcami. Rozumiem jednego kiksa ale takie dwa flaki to przesada. A Lewy? Wprawdzie nie strzelił jeszcze, ale przynajmniej w meczy z Niemcami robił masę roboty! No i nie ma to jak 3 obrońców w momencie jak Lewy strzela na bramkę ;)

Nezahualcoyotl
22-06-2016, 19:13
"Dali nam przykład Madziarzy jak grać mamy".Mecz może nie turnieju (gdyż ten się jeszcze nie skończył) ale bez wątpienia fazy grupowej.Widowisko którym się z pewnością każdy mógł pasjonować.Brawo Węgrzy i brawo Krysia :clap:.Portugalia vs Chorwacja i Hiszpania vs Italia...no,no.
Oczywiście brawa również dla Wikingów z Islandii!


Robiłem symulację. Po wygranej z Irlandią i Ukrainą, i porażce z Niemcami wchodzimy do kolejnej rundy wygrywając ze Szwajcarami i odpadając w ćwierćfinale z Hiszpanią ;o
Póki co rzeczywistość pokrywa się z Twoimi przewidywaniami lub symulacją w 66%.

Volomir
22-06-2016, 19:30
Portugalia zdobywa 2 punkty i przechodzi dalej... bezsen totalny! Krystyna do domu!

Nezahualcoyotl
22-06-2016, 19:43
Portugalia zdobywa 2 punkty i przechodzi dalej... bezsen totalny! Krystyna do domu!
Co powiesz o Irlandii Płn. która przegrała dwa mecze i wciąż jest na turnieju?Sąsiad z drugiego końca ulicy jeszcze nie wytrzezwiał :champagne:."Irish"...
Zaś my,puszczając wodze fantazji,po zwycięskim meczu z Helwetami będziemy toczyć walkę z Chorwatami lub Krysią.No niechaj tylko Pazdan ją dorwie to będzie płacz przez 90 minut...

Wonsz
22-06-2016, 19:47
https://www.youtube.com/watch?v=3gHiGyXWDMo

Oj nieładnie

Dagorad
23-06-2016, 01:03
Co powiesz o Irlandii Płn. która przegrała dwa mecze i wciąż jest na turnieju?Sąsiad z drugiego końca ulicy jeszcze nie wytrzezwiał :champagne:."Irish"...

Irlandzka piłka wznosi się na wyżyny, aż dwie drużyny weszły :P . A Irlandia jest mistrzynią w przeciskaniu się do kolejnej fazy.


Zaś my,puszczając wodze fantazji,po zwycięskim meczu z Helwetami będziemy toczyć walkę z Chorwatami lub Krysią.No niechaj tylko Pazdan ją dorwie to będzie płacz przez 90 minut...

Ciekawe czy Portugalia do ostatniej minuty będzie próbowała przejść dalej jedynie remisując ;) . Szkoda że nie odpadli byłaby przynajmniej jakaś niespodzianka. Bo póki co wygląda na to, że prawdziwe finały to się nawet jeszcze nie zaczęły. Mogliby nadać jakąś specjalną nazwę temu okresowi pomiędzy eliminacjami a finałami w którym to można przegrać dwa mecze albo żadnego nie wygrać i przejść dalej.

Pojawiły się już teorie spiskowe, że podłożyliśmy się w meczu z Ukrainą? Patrząc na to jak ułożyły się dalsze rozgrywki to w ostatnim meczu my i Niemcy powinniśmy strzelać masowo samobóje. Milik jest geniuszem ;) .

Ituriel32
23-06-2016, 07:01
Jak Portugalia mogła przejść dalej...

KLAssurbanipal
23-06-2016, 09:55
Nieładnie? Plugawo, niehonorowo. Podeptać flagę znaczy tyle co pluć na wszystkich Polaków.

Pampa
23-06-2016, 11:45
Chyba trzeba było zostać przy starym systemie. Irlandia PŁN która wygrała 1 mecz idzie dalej? Portugalia która nic nie wygrała też? Przecież to są kpiny.

Piter
23-06-2016, 15:02
Chyba trzeba było zostać przy starym systemie. Irlandia PŁN która wygrała 1 mecz idzie dalej? Portugalia która nic nie wygrała też? Przecież to są kpiny.

Akurat Polska się mogła wykazać, że wyszła z grupy, a tu nic to nie znaczy :D

Shay Ruan
23-06-2016, 18:40
No niestety jakość tego Euro spadła straszliwie po wprowadzeniu tych zmian.

Nezahualcoyotl
23-06-2016, 20:11
Są jednak pozytywne strony nowych przepisów gdyż skończyło się kalkulowanie z kim by tutaj zagrać w następnej rundzie już po drugim grupowym spotkaniu.Natomiast poprzez powiększenie liczby drużyn biorących udział w turnieju do UEFA oraz mediów wpada sporo kasy dzięki prawom do transmisji i reklamom a z tym argumentem ciężko jest obecnie walczyć.

KLAssurbanipal
24-06-2016, 00:06
Tyle, że jest niesprawiedliwość. W 1/8 pierwsze drużyny grają z drugimi i trzecimi. Drugie grają z drugimi i pierwszymi. My akurat jesteśmy w 4. spośród drugich, które grają z równymi. Już taka Belgia jest w 2/6 drugich, które mierzą się z jedynkami. Jest to niesprawiedliwe, ale przez powiększenie liczby drużyn to najlepsze rozwiązanie.
Z wyjścia Islandii akurat się cieszę. Drużyna kraju, który ma 330 tys. mieszkańców pokonuje 9-milionową Austrię. Szacun. :D

Gajusz Mariusz
24-06-2016, 02:04
Z wyjścia Islandii akurat się cieszę. Drużyna kraju, który ma 330 tys. mieszkańców pokonuje 9-milionową Austrię. Szacun. :D

Takie drużyny zawsze zyskują sympatie neutralnych kibiców :cool: A teraz podstaw zestaw Walia czy Słowacja vs Rosja :P Nawet nie ma co wyciągać kalkulatorów, nie warto...

Dagorad
25-06-2016, 08:11
A teraz podstaw zestaw Walia czy Słowacja vs Rosja :P

Albo Polska vs Szwajcaria... gramy z resztą świata.


Tyle, że jest niesprawiedliwość. W 1/8 pierwsze drużyny grają z drugimi i trzecimi. Drugie grają z drugimi i pierwszymi.

Mam wrażenie, że ci wszyscy "wielcy światowi komentatorzy" itd. akurat o to nie dbają. Według części z nich to w ogóle drabinka powinna być z góry ustawiona tak aby np. Włochy i Hiszpania zagrały razem dopiero co najmniej w półfinale. Sport to niby takie raczej żywiołowe zajęcie w którym nic nie jest pewne, a jednak ci którzy uważają się za największych znawców chętnie by go zabetonowali.

Piter
25-06-2016, 16:46
Ja tam wierze, że nasi będą wygrywać na tym Euro i po wyjściu z grupy :)



Tak jest!! :D

Nezahualcoyotl
25-06-2016, 16:56
Pierwsza połowa nasze Orły zagrały koncertowo,drugą połowę przespali i się tylko bronili,dogrywka to już tragedia a karne wykonywali niczym profesorowie.Gramy dalej i oby trafić na Krysię aniżeli na Chorwatów.
Wracam na ogród do moich Irishów bo zaraz kolejny mecz :rolleyes::drunk:...a ich lepiej nie zostawiać samych zwłaszcza że dziś są w gościach.

2nOlA6OIvFA

1dpVXg2sFSY

Aztec
25-06-2016, 22:59
Mecz bardzo ekscytujący, ale Milik działa mi na nerwy niesamowicie. Jesteś światowej klasy napastnikiem, traf chociaż na pustą bramkę do cholery. Mimo, iż swoje na meczu wybiegał, w polu karnym przeciwnika gubi się, i gra bardzo nerwowo. Udało nam się z Niemcami, udało nam się ze Szwajcarią, ale przyjdzie mecz, gdzie możemy przegrać, przez niewykorzystaną sytuację Arka i wtedy będzie ból. Cóż, gramy z Portugalią, przeciwnik trudny, z meczu na mecz lepszy. Mam nadzieję, że się uda i spotkamy się w półfinale z Węgrami. Wierzę ! :D

Gajusz Mariusz
26-06-2016, 00:06
No cóż, po bramce jakbyśmy kompletnie się pogubili. Narzekałem wcześniej w temacie na bezsensowne wykopywanie przez Fabiana. Rzucił ręką i co? I
http://ocdn.eu/images/pulscms/Zjk7MDMsMmU0LDAsMSwx/76c1a5e2fd91e23b5ea37c9b2d116125.jpeg
Jednocześnie
http://ocdn.eu/images/pulscms/NTM7MDMsMCwyZDAsMSwx/6cb24e4e8cbb3e236fdb650f1d01b322.jpeg
bo nie oszukujmy się, ten rajd Grosika to cud, a i siata założona przez Kubę raczej niezamierzona :cool: Później obrona Częstochowy, strata bramki, faktem że pięknie, ba! Przepięknie strzelonej. Ale który to już mecz gdy widzimy jak przeciwnik do 35-40m swobodnie się przemieszcza, rozgrywa i dopiero później widzi mur? Dziś limit szczęścia wykorzystaliśmy chyba do cna, czas coś zmienić. Sprawa karnych. Chyba jak wszyscy pociłem się gdy do piłki podchodził Milik albo gdy Kuba ustawił piłkę na swoją prawą nogę :svir: No ale gdy usłyszał Lewy szelest futbolówki w siatce po swoim kopnięciu może się odblokuje? Pewnikiem zaś że poczuł mecz w swoich kościach, bo sędziowanie było żenadą, szczególnie tego pana który stał za bramką Fabiana. A to ręki nie widział z odległości 2 m, a to wyjazdu z piłką za linię końcową. Po prostu miodzio. No ale byliśmy killerami przy karnych i
http://ocdn.eu/images/pulscms/ZDM7MDMsMmU0LDAsMSwx/97a77bb62005843ea6ce18b5ba88cf80.jpeg

A w nim spotykamy Portugalię. Osobiście cieszę się że nie Chorwację, bo obiektywnie patrząc ta wydaje mi się groźniejsza. Z taką grą w pomocy i naszej słabości na tym polu Chorwaci urządzili by nam 90 minutową obronę Częstochowy. No cóż, mamy Krysię i spółkę. Boisko pokaże czy to poprzeczka nie do przejścia. Najwięksi optymiści widzą przyszłe wydarzenia w takich barwach
http://ocdn.eu/images/pulscms/MmQ7MDMsMCwyZDAsMSwx/62a12c80443618d0465a8a9834d8c3c1.jpeg
i tego nam wszystkim życzę!! :P

Volomir
26-06-2016, 11:36
Mój borze! Straaaszny ten mecz. Irytuje mnie ta drużyna straszliwie ;) O ile pomoc to klasa - Krychowiak, Błaszczykowski itd. To ten nasz nieszczęsny atak. Milik gra w dobrym klubie, niby klasowy napastnik a na 10 100% szans trafia raz. Tyle kiksów NIE POWINNO MIEĆ MIEJSCA NA TAKIM POZIOMIE (i zarobkach)! Lewandowski... tutaj mam problem, bo chłopak haruje jak wół ale gola nie strzelił. I to pykanie piłki! Bronimy w dogrywce "korzystnego" wyniku 1:1 a tu trzej obrońcy pykają sobie z bramkarzem piłkę... serio?

Eh, ale dobrze że wyszli, Portugalia słaba jak nigdy, oni mają Ronaldo my mamy Pazdana - ciekawe kto się popłacze;) Także żal nie wygrać! Jeśli nie teraz to nigdy.

Btw ciekawe jak wysoko podskoczymy w rankingu fifa. Wiem, że on jest taki śmieszniutki, ale jednak irytuje mnie, że takie papcie są wyżej od Polski.

Pampa
26-06-2016, 12:10
Milik jak dla mnie jest do zmiany. Dałby Nawałka szansę komuś innemu, skoro jemu nic nie wychodzi. Możnaby nawet Zielińskiego spróbować, bo to jednak pozycja dla niego bliższa niż PP w jego ostatnim meczu. Reszta spisuje się dobrze, aczkolwiek drugą połowę praktycznie cały dczas kląłem pod nosem jak widziałem że wyszli po przerwie tylko po to żeby bronić wyniku. I faktycznie na awans bardziej zasłużyli Szwajcarzy.

Piner
26-06-2016, 12:16
Cóż Pampa ma rację iż przed starciem z Portugalią przydałaby się reorganizacja i dobry plan. W końcu zetrzemy się z przeciwnikiem zdeterminowanym.

Volomir
26-06-2016, 12:29
Etam, nie lubię stwierdzenia, że ktoś bardziej zasłużył na awans ;) Liczą się gole i my byliśmy pod tym względem lepsi. Sam mecz był wyrównany. Piękna pierwsza połowa i słaba druga. Dziwi mnie tez Nawałka z tymi zmianami tak czekał gdy już Szwajcarzy cisnęli przez zmiany.

No ale zupełnie inna bajka to dla mnie Krychowiak! Trochę się podśmiechiwałem że on taki modniś, że dziołcha modeleczka, ze zawsze nienaganna fryzura, ze ząbki itd. Ale to jest klasa i wojownik jakich mało. Jak on się ustawia, ciężko mu zabrać piłkę bo trzeba go sfaulować. Młody jest dosyć ale gra jak jakiś profesor.

Pampa
26-06-2016, 12:42
Volo, bo ja po prostu nie lubię stylu gry ,,na Atletico", lubię widowiskowy futbol i wymianę ciosów. :P Druga połowa i dogrywka to była padaka. Nie byłem w stanie doliczyć się serii 3 podań w środku pola. Przyjęcie - podanie - próba podania/strata. Żal było patrzeć. :/

Nezahualcoyotl
26-06-2016, 12:53
Chorwacja vs Portugalia czyli 117 minut bez strzału w światło bramki:

http://i65.tinypic.com/qpryma.jpg


Krychowiak jak na razie zbiera same pozytywne oceny zarówno na BBC Sport jak i SKYSport z ust takich tuzów futbolu jak Gary Lineker,Lothar Matthaeus czy Thierry Henry.W podobnym tonie się wypowiadają o Lewandowskim podkreślając że wykonuje niewdzięczną pracę w drużynie skupiania na sobie uwagi przeciwnika.Natomiast Pazdan to bezapelacyjnie odkrycie Euro 2016.Wszyscy się śmiali z kwoty odstępnego (700 tys. euro) i że taką kasę nawet Arsene Wenger znany ze swojego skąpstwa mógłby wyłożyć na jego pozyskanie :devil:.

Co do czwartkowego spotkania przeciwko Portugalii to z pewnością nasi stoperzy (Piszczek oraz Pazdan) będą mieć nogi pełne roboty z Ronaldo oraz Nani a w drugą stronę trochę strach o Lewego zważywszy że pilnować go raczej będzie taki rzeznik jak Pepe.

m2fQN5bRIuk

Natomiast dzisiaj liczę że zarówno Francuzi i Niemcy zaaplikują swoim przeciwnikom po kilka brameczek a Madziarzy pokonają Belgów.

Ostrzwtlumie
26-06-2016, 15:04
Lewego zważywszy że pilnować go raczej będzie taki rzeznik jak Pepe.
Raz się Lewy spotkał z Pepe i wpakował im 4 bramki :D Chociaż klub, a repra to co innego ale Lewy po tym strzelonym karnym może mieć większą motywacje i trochę ciśnienia z niego zeszło.

Lwie Serce
27-06-2016, 05:18
Co do meczu ze Szwajcarią to gol, jaki nam wrąbali, był naprawdę piękny. Fabiański nie miał szans obronić tego, z zaskoczenia, szybko leciało i to jeszcze kop w znakomitym stylu.

Wald
27-06-2016, 12:12
Co do meczu ze Szwajcarią to gol, jaki nam wrąbali, był naprawdę piękny. Fabiański nie miał szans obronić tego, z zaskoczenia, szybko leciało i to jeszcze kop w znakomitym stylu.
Był ładny ale to typowy boiskowy fart ;p wyszło mu i tyle, Fabian by to wyciągnął piłka poszła po prostu od słupka.... ;p

Nezahualcoyotl
27-06-2016, 19:25
Był ładny ale to typowy boiskowy fart ;p wyszło mu i tyle, Fabian by to wyciągnął piłka poszła po prostu od słupka.... ;p
O prawie każdym zdobytym golu można by powiedzieć iż padł fartem (techniczny,potężny,anemiczny,... strzał,bramkarz nie wyczuł intencji strzelającego,piłka się odbiła od obrońcy,śliska murawa,itp...).Kto uprawia jakikolwiek sport doskonale wie że szczęście oraz treningi kumulują się dając czasem upragnione efekty (piękny strzał na bramkę zakończony golem lub pobicie kolejnego rekordu).
Fabiański z pewnością by ten strzał obronił gdyby się wcześniej rzucił a przede wszystkim nie byłoby tego uderzenia jakby nasi obrońcy nie pozostawili przeciwnika samemu sobie w takiej odlegości od bramki.
Nie dywagując dalej dobrze się stało że się tak stało gdyż gol jest przepięknej urody i Szwajcarzy na niego zasłużyli a my wszyscy dzięki temu mieliśmy emocjonalną huśtawkę z happy endem na finiszu.
W pełni zasłużone zwycięstwo włoskiej drużyny która przeważała nad obrońcami tytułu praktycznie w każdym elemencie gry a za chwilę zobaczymy jak dobrzy są Anglicy w pojedynku przeciwko turniejowemu kopciuszkowi...3-0,4-0 a może jeszcze wyżej?

Ostrzwtlumie
27-06-2016, 19:29
Conte starł w proch Hiszpanię :D Deklasacja.

Wald
27-06-2016, 19:35
O prawie każdym zdobytym golu można by powiedzieć iż padł fartem (techniczny,potężny,anemiczny,... strzał,bramkarz nie wyczuł intencji strzelającego,piłka się odbiła od obrońcy,śliska murawa,itp...).Kto uprawia jakikolwiek sport doskonale wie że szczęście oraz treningi kumulują się dając czasem upragnione efekty (piękny strzał na bramkę zakończony golem lub pobicie kolejnego rekordu).
Fabiański z pewnością by ten strzał obronił gdyby się wcześniej rzucił a przede wszystkim nie byłoby tego uderzenia jakby nasi obrońcy nie pozostawili przeciwnika samemu sobie w takiej odlegości od bramki.


Bez przesady ;p tego typu strzału to prawie zawsze tylko i wyłącznie zwykly fart ;p
"Normalne" bramki za to są efektem umiejętności i rozumu danego gracza a to czy wypracowana akcja kolegów zakończy się bramką będzie w takim momencie zależne tylko od umiejętności strzelca :p
Gol Błaszczykowskiego nie był strzelony fartem dla przykladu ;p porządnie zrobil to co umiał i nie musiał mieć żadnego szczęścia do pomocy.

Pampa
27-06-2016, 19:41
Każda bramka pada po błędach. Jakby ich nie było to i goli byłoby brak. :)

Nezahualcoyotl
27-06-2016, 19:42
Bez przesady ;p tego typu strzału to prawie zawsze tylko i wyłącznie zwykly fart ;p

Gdzie tutaj widzisz fart?Wszystkie bicycle kicks zamierzone bez cienia przypadkowości:

vqXREpJTq2I

Fartem to kolumbijski bramkarz wrzucił Kuszczakowi za kołnierz ale nie to co jest powyżej.Jak kopiesz w piłkę to wiesz że takie brameczki naprawdę nie są trudne do strzelenia.Po prostu wiesz gdzie jest bramka i wiesz kiedy należy wyskoczyć w powietrze a pózniej przywalić przy odpowiednim ptrzyłożeniu stopy ;).

Lwie Serce
27-06-2016, 19:45
Akurat strzał nożycami wymaga dużych umiejętności i przemyślenia swojej decyzji, a także precyzji. Fart, jak już zostało powiedziane, potrzebny jest w pewnym stopniu zawsze.

Dagorad
27-06-2016, 20:52
3-0,4-0 a może jeszcze wyżej?

1-0, 1-1, 1-2 a może jeszcze niżej? :P

KLAssurbanipal
27-06-2016, 21:00
Czekamy na wygraną Islandii. Kraj, który ma 330 tys. mieszkańców kontra 53 milionowy moloch.
Po pierwszej połowie 2:1 dla Islandii. Ćwierćfinały mogą być "egzotyczne" - Polska, Islandia przy Niemcach, Włochach. :D
Kibicujmy wikingom z całych sił!

Nezahualcoyotl
27-06-2016, 21:03
1-0, 1-1, 1-2 a może jeszcze niżej? :P
Jak przywalą jeszcze jedną bramkę to mi kupon wejdzie ale nawet jak się mecz zakończy takim wynikiem to nie będę płakać nad 5 funami.Ciekawe co jutro się będzie działo w tych sklepach jak Synowie Albionu odpadną z turnieju?
http://i63.tinypic.com/24cum2x.jpg

Co bardziej pijani jeszcze pomyślą że to islandzka sieć marketów :devil:

Wonsz
27-06-2016, 21:37
Oby Islandia wygrała, po tym incydencie z flagą, warto, żeby tym kibolskim łysym pałom utrzeć nochala.

Nezahualcoyotl
27-06-2016, 21:47
Ale po co mieszasz kretyński wybryk pijanych debili ze sportem i dodatkowo po kiego diabła w to wciągasz Islandię?

Największa sensacja tego turnieju stała się faktem.Brawo dla wikińskiego kopciuszka :ok::clap::clap:

http://i68.tinypic.com/mjtp8o.jpg

Dagorad
27-06-2016, 21:54
No i się stanęło :D, teraz mam nadzieję, że Islandia zrobi to co nie udało się Irlandii.

Aztec
27-06-2016, 21:54
I po meczu, brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Liczę na półfinały, Polska-Belgia, Włochy-Islandia/Francja.

Wonsz
27-06-2016, 21:59
Po prostu czekam na reakcje tych samych kiboli, teraz im twarze zrzedną ;)

Wald
27-06-2016, 22:16
Gdzie tutaj widzisz fart?Wszystkie bicycle kicks zamierzone bez cienia przypadkowości:

vqXREpJTq2I

Fartem to kolumbijski bramkarz wrzucił Kuszczakowi za kołnierz ale nie to co jest powyżej.Jak kopiesz w piłkę to wiesz że takie brameczki naprawdę nie są trudne do strzelenia.Po prostu wiesz gdzie jest bramka i wiesz kiedy należy wyskoczyć w powietrze a pózniej przywalić przy odpowiednim ptrzyłożeniu stopy ;).

No tak naprawde powód do dysputy na 10 stron......
nie rozumiecie w żadnym stopniu i będziecie dalej bronić swojego idiotycznego stanowiska, że to celowanie z takiej pozycji to kunszt zawodnika.
Wszystko spoko, umiejętności tak tak tak ale tego typu strzały, że wgl piłka pójdzie nawet na brame to jest zwykły fart...a porównywanie paru przypadków jako stałej reguły jest śmieszne, naprawdę każda drużyna trenuje wrzutki na nożyce........no prosze ;p

Tu nie chodzi o fart w sensie zawodnika, że mu to wyszło....tu chodzi o sam moment już uderzenia i lot piłki na bramke...to jest zwykłe szczęście bo strzelec zdaje sobie sprawę, że w takiej pozycji nawet na pustą bramkę ma mniejsze procent pewności co do trafienia niż w przypadku "zwyczajnej" wypracowanej akcji...
Akurat te nożyce to zwykłe szczęście i nie mam na celu ujmowania umiejętności zawodnika. :)

Dagorad
27-06-2016, 22:19
Po prostu czekam na reakcje tych samych kiboli, teraz im twarze zrzedną ;)

Zlituj się człowieku, popatrz sobie na reakcje Islandczyków :) . Serio tak bardzo interesuje Cię jaki wyraz twarzy ma kilku pijanych Anglików którzy zrobili coś głupiego?

Pampa
27-06-2016, 22:25
Też myślę że nie ma co zwracac uwagi na kilku idiotow. :) ogólnie to potwierdza się to co myślę od kilku ładnych lat. Anglia wyżej niż ćwierćfinał nie wejdzie. ^^

KLAssurbanipal
27-06-2016, 22:57
Wyżej niż ćwierćfinał? Nawet do niego nie weszła. ;)
Dla Islandii szacun. W czasie tego Euro cieszyłem się bardziej tylko podczas wygranej Polaków.

Gajusz Mariusz
28-06-2016, 00:30
Niemcy:Włochy. Ach, co za ćwierćfinał! Szykuje się uczta. Islandia, brawo! Aktualnie najbardziej urżnięci są starzy szyprowie i członkowie Straży Przybrzeżnej z Reykiaviku. Jak komuś tutaj cokolwiek mówi zwrot Wojny dorszowe to wie o co biega. :champagne:

Ituriel32
28-06-2016, 06:11
Zabrzmi to trochę patetycznie, ale dla takich meczy warto oglądać piłkę (nie bym widział ten mecz), gdzie nie pieniądze czy nazwiska a wola walki i zaangażowanie wygrywają mecz. Brawa dla Islandii.

Co do Anglików to no cóż, na ostatnim mundialu Kostaryka była dla nich za trudna. Oni mają coś nie tak z przygotowaniem mentalnym, bo na mecze z renomowanymi drużynami potrafią się jakoś przygotować, a jak przyjdzie im mierzyć się z krajami znikąd, wtedy coś zawodzi. Jakby nie patrzeć to od lat nic nie wygrali.

W ćwierć finałach Islandia raczej nie da rady gospodarzom.

Gajusz Mariusz
28-06-2016, 10:06
Nie da ale i tak będę jej kibicować. ;) Włochy odprawili Hiszpanów. Brawo. Nie często im kibicuję ale tu nie miałem wyjścia. Od gry Hiszpan mam już od lat nudności. Poza tym jak widziałem te kontry we dwóch gdzie demolowano całą obronę (nie spóźnioną!) Iberów to chyba był ostateczny wynik do przewidzenia. Buffon, cóż. Jak wino :) .

Wald
28-06-2016, 13:09
Jeśli Islandia zagra tak samo to ma szanse z gospodarzami, którzy wbrew pozorom są jedna ze słabszych drużyn na tym turnieju a co dobitnie pokazała Rumunia ;p no ale gospodarze grają w 12 bo sędzia też jest z nimi :)

Ja cały czas liczę na Walijczyków mam nadzieje, że pokażą Belgom gdzie jest miejsce czarnego konia czyli w celtyckiej stajni a po drugiej stronie faworytami są Włosi :)

Pampa
28-06-2016, 14:15
My się módlmy żeby Walia wyeliminowała Belgię, bo o potem na nich trafimy. Z drugiej strony tabeli jak dla mnie faworytami jak zawsze Niemcy, Włosi pod koniec coś gubią zawsze. :)

Marat
29-06-2016, 02:01
Jak się gubią? Z Niemcami, z którymi jeszcze nigdy nie odpadali w fazie pucharowej na imprezie rangi międzynarodowej ( a klątwa miała być przełamana 4 lata temu, gdzie Niemcy mieli Włochów zmiażdżyć )? Italia przede wszystkim ma kolektyw w defensywie, trójka z Juve, w systemie w którym grają w Juve, z trenerem który ich prowadził w Juve i z bramkarskim geniuszem za ich plecami, z którym również grają w Juve. Conte świetnie to poukładał, Hiszpanów i Belgów zmiażdżył taktycznie. Przyznam, że sam nie wierzyłem w squadre i w betonowe wybory selekcjonera, ale rzeczywistość pokazuje, że wykonał dobrą robotę ( a jeszcze przypałętał się pech, bo odpadli z powodu kontuzji dwaj podstawowi pomocnicy, Marchisio i Verratti ). Włosi w nagrodę za wygranie grupy dostali się to trudniejszej połówki drabinki, ale paradoksalnie może im to wyjść na dobre, bo zdecydowanie wolą grać z drużynami uważanymi za faworytów, którym można oddać inicjatywę ( choć Hiszpania w pierwszej połowie jej raczej nie przejęła ).
No zobaczymy, czy Niemcy zdołają przełamać klątwę, czy tak jak w 2010 i 2012, potrafią tylko ograć słabszych, a na pierwszej poważnej przeszkodzie się potykają.

Co do naszych, to sobie uzmysłowiłem po meczu z Szwajcarią, że to był pierwszy w moim życiu konkurs jedenastek w wykonaniu Polski :)
Nie lekceważyłbym jednak Portugalii, może z przodu grają kupę, ale bronią się całkiem nieźle, w sumie Chorwacja nie miała zbyt wielu groźnych sytuacji. W tym meczu nie może szwankować skuteczność, bo sytuacje nasi mieli, nawet w meczu z Niemcami, trzeba je tylko wykorzystać i historyczny sukces będzie na wyciągnięcie ręki.
Dobrze, że Portugalia też się pomęczyła w dogrywce, bo fizycznie Polacy wyglądali blado w drugiej połowie, a w dogrywce to już totalnie oddychali rękawami. Oby ten obraz wynikał po części z kontrastu, na tle Szwajcarów, którzy swój ostatni mecz grupowy rozegrali dwa dni wcześniej i mieli dużo czasu na regeneracje.

PS: To co, finał Polska - Włochy? Marzenie...:drunk:
A jeszcze wracając do Hiszpanii, zostawienie Del Bosque po mistrzostwach w Brazylii to niezła głupota, gość się zakisił w dawnych sukcesach, tam jest potrzebne nowe otwarcie. Od razu mi się przypomina Italia Lippiego w 2010 roku, stawianie na tych co zdobyli mistrzostwo 4 lata wcześniej i ogromna klapa.

Nezahualcoyotl
29-06-2016, 18:39
Ostatnia kontra Włochów w spotkaniu przeciwko Hiszpanom zakończona bramką na 2-0 to było coś pięknego i napawa mnie optymizmem przed meczem z Niemcami.Obie drużyny mają szybkich skrzydłowych,solidną defensywę oraz światowej klasy bramkarzy.Z przodu jednak sąsiedzi zza Odry mają ciut korzystniejszą sytuację niwelowaną przez mocną italską drugą linię.Zapowiada się więc atak Niemców przy mądrej obronie Włochów czekających na okazję do kontrataku.Myślę że 90 minut wystarczy dwóm jedenastkom na boiskowe harce po których Buffon znów złapie z radości poprzeczkę.
Belgowie pokazali przeciwko Madziarom że są śmiertelnie skuteczni lecz teraz zagrają przeciwko ostatniej wyspiarskiej drużynie która jednym wolnym rzutem w wykonaniu Garetha może ten mecz wygrać.Tutaj się spodziewam walki w środku pola i nawet możliwej dogrywki.
Chyba nie ma tutaj nikogo kto by nie pokochał islandzkiej drużyny za jej dokonania w tym turnieju ale grać przeciwko gospodarzom to jednak poprzeczka wędruje trochę wyżej.Z drugiej strony Francuzi sami będą pod presją i muszą atakować a Wikingom tylko w to graj i oby jeśli nie wygrają w przeciągu 90 minut to niechaj dociągną do karnych i walić bez pudła!
A my?Mamy drużynę w której grają chłopaki bez kompleksów wobec przeciwnika pomimo docinek internautów oraz nieskuteczności napastników ale że będzie Sektorówka to po 90 minutach zmusimy Krysię do płaczu.

Gajusz Mariusz
30-06-2016, 22:57
Sen się skończył :( Kuba, czemu prawa? Szkoda że odpadamy z drużyną która nie wygrała do tej pory meczu...

Ale!
w żadnej minucie Euro nie przegrywaliśmy! Kibice którzy nas reprezentowali stanęli na wysokości zadania, zostaliśmy ustawieni "byle nie stracić" a i tak szliśmy dalej, Fabian kompletnie nie czuł karnych na 9 prób a i tak jest bohaterem. Cóż, szkoda, ale

Dziękuję!
za te 5 meczy pełnych wrażeń. Fabian wznawiał od spokojnych podań do obrony i od razu mieliśmy więcej z gry. Chyba zabrakło trochę błysku z przodu. A i tak jestem z Was dumny.

Brawo!
Czekam na Okęciu.

Ps. Ehh, co byłoby gdyby Nawałka zagrał va bank i wystawił na karne (w 119 minucie meczu) Szczęsnego lub Boruca. Tego się już nie dowiemy :cool:

Lwie Serce
30-06-2016, 23:10
Ode mnie też wielki szacun dla naszej reprezentacji, to euro było naprawdę dobre w wykonaniu naszych rodaków.

Nezahualcoyotl
30-06-2016, 23:19
Uszy do góry chłopaki gdyż nikt Wam niczego nie moze zarzucić.Pokazaliście serce do walki i determinację a przede wszystkim wbrew wszelkim sceptykom udowodniliście że jesteście drużyną za którą każdy z Was by w ogień poszedł (Błaszczykowski w meczu ze Szwajcarią).Kuba to dzieki Tobie zaszliśmy tak daleko i tylko idiota by Cię obwiniał o zmarnowanego karniaka.Jesteście kolektywem którego nie mozna zaprzepaścić a nalezy wykorzystać w drodze do MŚ 2018.
Wracajcie do nas z podniesionym czołem gdyż nie macie się czego wstydzić :clap::clap:

http://i63.tinypic.com/2illw5x.jpg

Defungor
30-06-2016, 23:21
Fabian na karnych powinien być zmieniony, szczególnie że nawet w stronę piłki się nie rzucał, Milik to po 1 meczu powinien być zdjęty, on wgl już nigdy do reprezentacji nie powinien być powołany, a Błaszczykowski miał pecha że akurat bramkarz się w tą stronę rzucił. Ale i tak szacun dla Polaków że tak wysoko doszli, gdyby Milika wyrzucili* po 1 meczu to nie miał bym żadnych zarzutów do Nawałki.

* Proszę nie przeklinać. Lwie Serce

Shay Ruan
01-07-2016, 00:21
Głupoty opowiadasz. Przy tak perfekcyjnie wykonywanych karnych bramkarz ma mało do powiedzenia a dodatkowo zmiana spowodowałaby tylko że podupadły by jego morale. Milik w tym meczu odwalał kawał dobrej roboty, gdyby nei jego powroty mogłoby być krucho z naszą reprezentacją. Może i zmarnował dużo okazji w poprzednich meczach ale tyrał na boisku i i nie dla niego alternatywy.

Volomir
01-07-2016, 08:28
Szkoda, na prawdę szkoda :< Polacy zagrali mecz życia - chyba najlepszy jaki widziałem. Patrzyłem na nich z wielką przyjemnością! Wręcz nie wierzyłem, że to oni. Te kontry, wymiana piłki w obrębie pola karnego, wyuczone zagrania, powroty, włączanie się do ataku. Zdominowali Portugalię tak, że widać było ich trzęsace się portki. Szkoda, szkoda, szkoda i szkoda, ze Krystyna przechodzi dalej.

I w sumie tak samo jak media mam wrażenie, że to żenada, że do półfinału przechodzi Portugalia, która miała 3 remisy w fazie grupowej i gra po prostu fatalnie! Ten system euro do zaorania.

Pampa
01-07-2016, 08:57
Zaszliśmy na prawdę daleko, szansa żeby wyeliminować Portugalię, która przez całe mistrzostwa się ślizga, było na wyciągnięcie ręki. Przed nami eliminacje na MŚ, i to nad nimi niech teraz się skupią zawodnicy. Do Polski niech wrócą z podniesionymi głowami ze świadomością że naród jest z nich dumny. Wreszcie.

Aztec
01-07-2016, 09:32
Jest mi tak bardzo przykro, zasłużyliśmy na zwycięstwo we wczorajszym meczu, a chłopaki na wejście do półfinału. To ile serca włożyli w ten turniej pokazują wypowiedzi po meczach. Dla mnie są najlepsi, od dzieciaka byłem przyzwyczajony do kolejnych rozczarowań, i w sumie nie miałem w stosunku do nich żadnych oczekiwań, czułem się jak kibic drugiej kategorii, kibic na fazy grupowe. Oni podnieśli Nas z kolan, i pokazali, że są w czołówce, a teraz, może być już tylko lepiej. Brawo, brawo brawo!!!

Ituriel32
01-07-2016, 09:48
W końcu jakiś sukces, i można wrócić do oglądania naszych piłkarzy bo w końcu widać u nich zaangażowanie takie jak u siatkarzy czy piłkarzy ręcznych, tylko szkoda że zapatrzyli się w nich tak bardzo że też zaczynają stawiać na nerwy i zawały serca.

Fabian trochę nie czuł tych karnych, ale wątpię czy zmiana bramkarza coś by zmieniła chyba że na Dudka :D

Od siebie dodam że szkoda że nie dało rady wykorzystać tej szansy jaką był szybki gol Lewego.

Volomir
01-07-2016, 11:25
No i teraz trzeba patrzeć dalej, w kierunku MŚ. Mamy świetny zespół, zdobyliśmy doświadczenie, chłopaki się zgrały i może wreszcie zobaczą że mogą wygrywać z każdym ;) Bylismy lepsi od Portugalii, podobno najlepszy piłkarz świata nie mógł nic zrobić, także jest dobrze! Poszukać rezerw, popracować nad już świetną 11, przytemperować Kapustkę i będziemy walczyć o jak najlepsze miejsce na MS!

Dagorad
01-07-2016, 21:45
Takie odpadnięcie bez przegrania meczu zostawia takie dziwne wrażenie, no ale bywa. Może pierdziele głupoty, ale wydaje mi się że jednak trochę zabrakło nam pazura na początku mimo iż graliśmy świetnie. Jak padł strzał to pomyślałem "byle nie zaczęli grać na utrzymanie" tylko tak jakbyśmy remisowali, ogólnie sądzę, że jak bramka pada tak szybko to piłkarze powinni traktować to jak fajny bonus ale mecz uważać ciągle za w pełni otwarty.

Ciężko mówić aby ktoś na coś "zasłużył", ale stosując już to uogólnienie to Polacy zasłużyli by przejść, Portugalczycy by odpaść, ale za to część polskich Internetów do przesady jadących po Krystynie aby ten pokazał na co go stać. Zresztą myślę, że nie ma też co przesadzać, w meczu ze Szwajcarią mieliśmy szczęście a teraz mieliśmy pecha trafić na jeszcze większych szczęściarzy.

Nezahualcoyotl
01-07-2016, 22:38
@Dagorad niestety ale piłka nożna jest już taką dyscypliną sportową że czasem wygrywa nie lepszy ale ten który ma więcej szczęścia.Oczywiście w naszych oczach to biało/czerwoni zasłużyli na awans (co jest zresztą zrozumiałe) i nawet zachodnie media podkreślały że właśnie Polska była drużyną która powinna przejść do dalszej fazy rozgrywek wobec beznadziejnej gry wciąż remisujących Portugalczyków.Było blisko ale dosyć wycierania chustką oczu bo trzeba zwyczajnie wbić kadrowiczom iż mają po prostu strzelać więcej bramek a nie murować swoją po zdobyciu raptem jednego gola.Widocznie mamy bardzo ambitnych reprezentantów i sami sobie podnieśli poprzeczkę żeby chwycić Puchar MŚ w Moskwie czego im oczywiście życzę z całego serca ;).

W Cardiff dziś będzie dłuuuga noc gdyż niespodzianek i pozytywnych zaskoczeń mamy ciąg dalszy.Na nic się zdała peterda Nainnggolana bo Walijczycy pokazali piłkarski pazur wbijając Belgom trzy gole.Przy czym drugi w wykonaniu piłkarza bez klubu to było piękne ośmieszenie defensywy przeciwnika.Jednym ruchem nogi "zamiótł" trzech obrońców :clap:.
Zatem będziemy mieć w półfinale pojedynek pomiędzy najdroższym a najlepszym (kwestia umowna) piłkarzem świata.Szkoda tylko że Ramsey dostał żółty kartonik gdyż w zasadzie jest nie do zastąpienia ale siłą Walijczyków jest kolektyw więc kto wie może finał Walia-Islandia stanie się faktem :rolleyes:?

Dagorad
10-07-2016, 22:46
No i proszę, Polska jak się okazuje nie dość że zagrała dobry turniej to jeszcze odpadła bo miała pecha trafić na najlepszą drużynę mistrzostw już w ćwierćfinale. Zastanawia mnie ile rekordów Portugalia pobiła wygrywając w takim stylu, ciężko aby ktoś ich teraz przebił w stylu zdobycia złota, chyba że poszerzą jeszcze ilość drużyn i zwycięzcy uda się zremisować w grupie z San Marino. No ale żarty na bok. Ja tam jestem nawet rad że Francuzi przegrali i że ta "słabsza" strona drabinki okazała się być lepsza. Choć gdyby Francuzi zrobili z Portugalczykami to co Niemcy z Brazylijczykami też byłbym rad. Tylko że w sumie okazuje się, że te całe "mistrzostwa" to można wiadomo co, w końcu nikt chyba nie powie, że Portugalczyków można śmiało przez następne cztery lata nazywać najlepszą drużyną w Europie.

Lwie Serce
10-07-2016, 23:01
No szkoda, Portugalczycy zdecydowanie zbyt mało dobrych meczy mieli, by zasłużyć na wygraną. Niemcy czy Francja to drużyny, które jednak pokazały więcej od niej. Spójrzmy na to jednak z tej strony, że skoro wygrali Portugalczycy, to nasi rodacy, którzy generalnie na Euro popisali się bardziej od nich, też mają sporo szans na wygranie za 4 lata, wystarczy trochę szczęścia ;D

Nezahualcoyotl
11-07-2016, 08:48
W finale Euro 2016 zwyciężyła drużyna która zagrała efektywnie a nie efektownie. No ale patrząc obiektywnie nasza reprezentacja stosowała identyczną taktykę po zdobyciu gola więc cieszmy się iż turniej dobiegł do końca i szczerze pogratulujmy ekipie Portugalii mistrzowskiego tytułu który będzie mieć na własność przez kolejne cztery lata bez względu na marudzenie wszystkich niezadowolonych kibiców Starego Kontynentu.

Pampa
11-07-2016, 09:15
Baaardzo słaby turniej. Chyba jeden z nudniejszych jakie oglądałem. Powinien się nazywać Remis 2016. :) I mam nadzieję że wróci się do starego systemu.

Dagorad
11-07-2016, 12:42
Nie liczyłbym na to: http://sport.interia.pl/raporty/raport-euro-2016/aktualnosci/news-uefa-ksztalt-euro-moze-ulec-zmianie,nId,2233891 .

Jak przecisną te 32 drużyny to nie licząc drużyn typu San Marino to chyba jedynie z 5-6 z "Europy" się nie dostanie, kwalifikacje staną się jedną wielką farsą w stylu "starczy nam remis z Gibraltarem aby przejść".

Ituriel32
11-07-2016, 12:55
Uważaj Gibraltar to potężna drużyna i wcale bym się nie zdziwił jakby wyszła w takiej formule (32 kraje).
A tak poważnie to euro 2016 jest trochę niewypałem. Mam wrażenie że wcześniej było bardziej widowiskowe i o wysokim poziomie.

Il Duce
11-07-2016, 13:09
Nie liczyłbym na to: http://sport.interia.pl/raporty/raport-euro-2016/aktualnosci/news-uefa-ksztalt-euro-moze-ulec-zmianie,nId,2233891 .

Jak przecisną te 32 drużyny to nie licząc drużyn typu San Marino to chyba jedynie z 5-6 z "Europy" się nie dostanie, kwalifikacje staną się jedną wielką farsą w stylu "starczy nam remis z Gibraltarem aby przejść".

Takie słowa padają z ust Greka,przypadek? Nie sądzę ;D. Co do poziomu Euro to pełna zgoda,chyba ani jeden mecz nie stał na takim naprawdę wysokim poziomie od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty.

Volomir
11-07-2016, 18:09
Jak dla mnie jedyny pozytyw ze zwyciestwa Potugalii jest taki, że jeśli oni mogli wygrać, to właściwie każda drużyna może wygrać Euro;) Nie ukrywajmy, Portugalia była jedną z najgorszych ekip na Euro. Grali brzydko, bez taktyki i nieskutecznie. Mieli za dużo szczęścia i dostali prezent w postaci "drugiej szansy" czyli największego absurdu mistrzostw. Chodzi mi o wychodzenie z 3 miejsca. Dobrze grające drużyny, takiego prezentu nie dostały.

Nezahualcoyotl
11-07-2016, 18:32
Chodzi mi o wychodzenie z 3 miejsca. Dobrze grające drużyny, takiego prezentu nie dostały.
Czyli jakie bo z sześciu drużyn plasujących się na trzecich lokatach w swoich grupach do dalszej fazy turnieju nie przeszły ekipy z Turcji i Albanii które jakoś rewelacyjnego poziomu nie pokazały.Pozostałe a więc dwie ekipy z Irlandii oraz Słowacja poległy tuż po fazie grupowej.
W 2004 Grecja grając identyczny antyfutbol również wywalczyła mistrzowski tytuł pokonując w finale...Portugalię która,jak widać,lekcję zapamiętała z korzyścią dla siebie i uszczerbkiem dla widowiska.

7jxcCTyTZoo

Volomir
11-07-2016, 21:05
Portugalia miała więcej szczęścia niż rozumu (umiejętności). Wygrała jeden mecz, zaliczyła same remisy. Do tego wyszła z 3 miejsca. Dla mnie to równoznaczne z tym, jakby UEFA ustaliło sobie, że ćwierćfinał ćwierćfinałem - ale 2 drużyny które odpadły i tak wchodzą do półfinału.

aaa i widziałem te 11 marzeń według UEFA XD Portugalski bramkarz... wtf? Koleś który nic nie zrobił w trakcie calego turnieju. Pepe... to samo i najlepsze! RONALDO! W 11 do Oscara albo zespołu emo to tak, ale w 11 Euro?

Nezahualcoyotl
11-07-2016, 21:28
Ten wybór UEFA można sobie o kant pupy rozbić.Towarzystwo Wzajemnej Adoracji (bez żadnych podtekstów proszę) .O wiele bardziej sobie cenię jedenastkę turnieju wybraną przez "The Guardian" i nie dlatego iż jest tam dwóch naszych rodaków lecz z powodów bardziej rzeczowych i fachowych:

https://www.theguardian.com/football/blog/2016/jul/11/euro-2016-team-of-tournament

http://i66.tinypic.com/30k83dv.jpg

Oprócz tego polecam zapoznanie się ze szczegółową analizą każdej drużyny ME 2016:
http://www.theguardian.com/football/ng-interactive/2016/jun/01/euro-2016-the-complete-guide-to-every-squad-and-every-player-in-france?src=player-embed&team=Wales

Wald
12-07-2016, 20:43
Czepiacie sie tej Portugalii a to naprawdę bardzo dobra drużyna. Oni wyrolowali wszystkich tak samo jak Grecja w 2004 roku grając antyfutbol.....w taki sam sposób wydymała ich Grecja w finale i w takim sposób oni wydymali całą teraz Europe. :)
To jest chyba jedyna drużyna na turnieju która mogła tak mobilnie zmieniać ustawienie i samych zawodników praktycznie identycznymi na ich miejsce i i w spotkaniu z naszymi pokazali, że dominują technicznie.
Tak samo nie rozumiem, jak można się czepiać wiecznie Ronaldo, mimo swoich wad w zachowaniu nic do niego nie mam i uważam, że nadal na starym kontynencie jest najlepszy a natomiast na świecie głowę musi schylić przed Messim.
Reasumując, Portugalia nie bez przyczyny jest nazywana europejska Brazylia ( nie chodzi o historie ;p ) i zasłużyła na wygraną w finale bardziej niż Francja na którą powinna spaść wszelka krytyka.
Francuska drużyna to śledź turnieju przepychany przez kutry rybackie sterowane przez sędziów. Ten śledź gdyby nie ich pomoc prawdopodobnie przegrałaby mecz otwarcia. Naciągana przez cały turniej nie mająca nawet żadnego poważniejszego argumentu poza kilkoma zawodnikami do nazywania ją mocną drużyną.
Dlatego moim zdaniem z tej dwójki, to właśnie wasza Krystyna zasłużyła na wygrana ale z całego turnieju, jednak mimo tego co wcześniej napisałem, ta dwójka powinna odpaść najpóźniej po wyjściu z grupy a w finale spotkać się zasłużenie mieli Włosi z Walia lub Polską.

Co do samego turnieju to chyba była najgorzej zorganizowana impreza piłkarska ostatnich lat. Tylko "niedoceniane" drużyny nadrabiały dla tego widowiska a sędziowie, zasady tego turnieju robiły totalne obrzydzenie w mojej opinii. Sędzia który się boi dać czerwoną kartkę albo odgwizdać rzut wolny? Rozumiem, ze pewne decyzje zawsze od siebie odbiegają ale tam gdzie były pewne czerwa ich nie było a tam gdzie nic nie było to była ręką!! :O

To również jak potraktowano np. Walię która tak dzielnie walczyła i nawet jej nie wręczyć medali ? Niemcom to tam zwisało zapewne ale Walia? Dla nich to byłoby jak mistrzostwo. :)

Zawodnikiem turnieju jest dla mnie Bale. Mimo jak wypowiadali się sami Walijczycy, że liczy sie drużyna to jednak on ich wyciągnął żeby taka drużyną sie stali i jako jedyna gwiazda nie zawodził. :)

Presidente
12-07-2016, 21:22
Coooo!?
Porugalia grała coś gorszego niż antyfutbol. Wygrała tylko jeden mecz w regulaminowym czasie gry. Co innego jest grać topornie, brzydko i wygrywać a co innego wyjść z grupy remisując wszystkie mecze. A wg mnie to każde dotknięcie piłki ręką w polu karnym to powinna być jedenastka - no chyba, że przy ciele.

Volomir
12-07-2016, 21:35
Czepiacie sie tej Portugalii a to naprawdę bardzo dobra drużyna. Oni wyrolowali wszystkich tak samo jak Grecja w 2004 roku grając antyfutbol.....w taki sam sposób wydymała ich Grecja w finale i w takim sposób oni wydymali całą teraz Europe. :)
To jest chyba jedyna drużyna na turnieju która mogła tak mobilnie zmieniać ustawienie i samych zawodników praktycznie identycznymi na ich miejsce i i w spotkaniu z naszymi pokazali, że dominują technicznie.

No i skrzętnie to ukrywali, bo nic takiego nie pokazali na tym turnieju. Grali brzydko, słabo i nieskutecznie. Masa szczęścia - bo na tym poziomie tak wygląda strzelanie karnych. Ślizganie się z meczu na mecz i bonus w postaci wyjścia z 3 miejsca. Dzięęęęęęki za takich mistrzów.
Dominowali technicznie z Polską? Coooooo? Popatrz co robił Krychowiak, Grosicki czy Lewy. Portugalia co najwyżej trzęsła portkami i jedynie ten strzelec gola coś tam sobą prezentował.


ak samo nie rozumiem, jak można się czepiać wiecznie Ronaldo, mimo swoich wad w zachowaniu nic do niego nie mam i uważam, że nadal na starym kontynencie jest najlepszy a natomiast na świecie głowę musi schylić przed Messim.

Nie wiem, może jakieś statystyki tam ma, ale Portugalia lepiej się prezentuje bez tej gwiazdeczki. Jak dla mnie irytujący i przeceniany piłkarz.

Wald
12-07-2016, 22:00
Obejrzyj jeszcze raz mecz i zobaczysz, że nasi psuli akcje głównie przez właśnie brak dobrej techniki...prosty przykład z Jedrzęjczykiem który nie umiał ani podać ani dobrze przyjąć i psuł właśnie większość akcji( mimo, że nadrobił potem w końcówce płucami), zresztą sama gra w większości spotkania zimnym spojrzeniem była gorzej wykonywana przez naszych. Pojedynczy piłkarze których podałeś właśnie dlatego wybijali się swoja gra z racji, ze większość drużyny jednak marnie pod względem właśnie technicznym wykonywała swoją robotę. Akcje naszych w polu karnym mimo, że były ładne dla oka ale co z tego jeśli nie było wykończenia. :)

Volomir
13-07-2016, 08:35
Wykończenia, fakt, zawsze im brakło paru centymetrów. Co do reszty to nie masz racji. Polacy dominowali Portugalię, która miała swój moment i to dosłownie, około strzelenia wyrównującego gola. Środek pola należał do Polaków, obrona praktycznie wyłączyła napastników z gry - także co powiesz na te ataki Portugalii? Skoro Polsce brakowało wykończenia, to jak według Ciebie prezentowały się ataki Portugalii? Bo dla mnie wyglądały żałośnie - walenie w trybuny i po bokach. Sama Portugalia była dosłownie, przepraszam za wyrażenie, o-s-r-a-n-a! Pepe walił na oślep i robił masę błędów bo Polacy ich cisnęli. Także zarówno pod względem technicznym jak i kondycyjnym Polska zajeżdzała Portugalię. Brakło, w sumie nie wiem dokładnie czego. Brakło może mentalności zwycięzców, trochę wiary w siebie i wiary w to że mogą wejść do półfinału.
Bo ja mam pretensje jedynie do tego, że nasza drużyna trochę osiadła w pierwszej połowie i straciła przez to bramkę.

Wald
13-07-2016, 09:38
Dobrze, zgadzam się.
Bardziej mi chodziło ogólnie, w oderwaniu od spotkania, ze Portugalia technicznie jest po prostu lepsza a w spotkaniu z naszymi wydaje mi się, że chcieli się ślizgnąć po grecku jak wcześniej.
Właśnie naszym zabrakło tego trochę lepszego technicznego podejścia ale głównie, że nie potrzebnie cofnęli się po pierwszej bramce. :)