PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ostrzałem



Gerwand
22-12-2009, 11:16
No wkurzyłem się... :evil:
Sprawa wygląda następująco:
Moi żołnierze są upośledzeni xD Zrobiłem sobie własną bitwę (rozegraj bitwę, bitwa lądowa itd.) Gram USA, mam kilka oddziałów piechoty liniowej. Walczę z plemieniem pueblo (czy jak im tam) Ja stoję sobie w miejscu w dwuszeregu, oni mnie atakują, szarżują na mnie. I gdy już wejdą w zasięg strzału piechoty liniowej, wydaje rozkaz strzału. Wtedy moja piechota liniowa zamiast strzelać, czeka...
Pojedynczy żołnierze celują, po czym ponownie stają na baczność.
Tak samo gdy wróg ucieka i jest jeszcze w zasięgu strzału, wtedy ja wydaję rozkaz OGNIA i jest to samo, czyli nic...
Problem ten trwa już od dawna, i wkurza mnie na maksa... :(
Czy to jakiś bug? Czy wszyscy tak mają? Może ja robię coś nie tak. Sam nie wiem, pomóżcie.

Demon
22-12-2009, 14:18
A jak masz włączony automatyczny ostrzał to też nie chcą strzelać?

Gerwand
22-12-2009, 15:37
Jak mam włączony automatyczny ostrzał to strzelają, ale sami i akurat nie do tego celu co mają...
Np. Mają cel naprzeciwko siebie to strzelają do innego celu np. tego z prawej strony.

Konrad III
22-12-2009, 17:24
Musisz mieć włączony automatyczny ostrzał i kliknąć do ataku na wybraną jednostkę ;) ja osobiście takich problemów nie mam ;) ustawiam w 3 szeregu bo maja lepsze morale ;) i wydaje automatyczny ostrzał ;) wszystko przede mną jest rozstrzeliwane lecz zdarza się, że strzelają tylko nie liczni natomiast automatyczne strzelanie wyłączam tylko gdy lekką chcę podejść wystarczająco blisko.

Gerwand
22-12-2009, 17:49
Ahaaa...
To takie buty xD Ok dzięki za odpowiedź, temat mozna zamknąć :)

Rochu
22-12-2009, 23:31
Dorzucę swoje 3 grosze. Swego czasu też czasami uważałem własną armię za zgraję zdolnych inaczej, np. jeden z oddziałów mających osłaniać lewe skrzydło ataku stał i bezczynnie patrzył jak przeciwnik, którego powinni zaatakować, masakruje z flanki ich towarzyszy. Dopiero gdy spojrzałem na to z ich punku widzenia (dosłownie - z ich perspektywy) stwierdziłem, że faktycznie nie ma sensu strzelać do kogoś, kogo się nie widzi. Fakt, że wróg wszedł w zasięg strzału nie oznaczał, że własny oddział widział przeciwnika. Pole bitwy jest trójwymiarowe. Jeśli np. żołnierze stoją na płaskim terenie, który kilkadziesiąt metrów przed nimi odpada (nawet łagodnie), to wspinający się tamtędy wróg będzie niewidoczny, dopóki nie wejdzie dostatecznie wysoko. Analogiczna sytuacja występuje gdy to my atakujemy - aby żołnierze zaczęli strzelać trzeba dotrzeć do miejsca w którym wzniesienie przechodzi w teren płaski. Gdy przeciwnika widzi tylko część żołnierzy, to tylko oni otworzą ogień, podczas gdy reszta oddziału będzie stała i dłubała w nosie ;)

cloner16
31-12-2009, 12:01
Cześć! Właśnie specjalnie zarejestrowałem się na waszej stornie aby uzyskać odpowiedź na moją pytanie , widzę ,że jednak już ktoś był szybszy ;) ale mam jeszcze jedną zagwozdkę.
Dlaczego bardzo często strzela mi tylko I rząd, reszta stoi i patrz, tylko czasami II wychodzi przed pierwszy oddaje salwę , wtedy III staje przed nimi i otwiera ogień, itd.
Czasami wiedzę jednak jak pierwszy strzela potem klęka, drugi staje strzela klęka, III staje strzela klęka, itd aż do końca.
Najczęściej zdarza mi się taka "fala", opalają z jednej strony a ona ciągnie aż do końca Lini(niestety dość powoli).
Czy da się otworzyć jednocześnie wszystkimi ogień i od czego zależą powyższe tryby ostrzału?
Z góry dzięki :)

Sareth4
31-12-2009, 12:39
cloner to co ty piszesz


Czasami wiedzę jednak jak pierwszy strzela potem klęka, drugi staje strzela klęka, III staje strzela klęka, itd aż do końca.
Najczęściej zdarza mi się taka "fala", opalają z jednej strony a ona ciągnie aż do końca Lini(niestety dość powoli).
to mi sie wydaje że to jest Szturm z Ostrzałem

cloner16
31-12-2009, 12:47
bo z tym klękaniem cały oddział nie zmienia miejsca, w szturm z ostrzałem idzie powoli do przodu przez .

...
31-12-2009, 13:48
Bo masz zapewne technologie ostrzał szeregami tylko liniówka tak potrafi i elita ale kiedy odkryjesz ostrzał plutonami to elita bd strzelała z jednego konca oddziału do drugiego,ze szturmem z ostrzałem to samo tylko że na oba typy wojsk,ot cała filozofia...