PDA

Zobacz pełną wersję : Gra Zielonoskórymi (w tym również Krwawe Ręce i Krzywe Księżyce)



Arroyo
23-12-2015, 18:13
Legendarni Lordowie:
-Azhag Rzeźnik - frakcja: Rachowacze Kości
-Grimgor Żelazoskóry - frakcja: Tfardziele Grimgora
-Skarsnik (DLC Król i Władca) - frakcja: Krzywe Księżyce
-Wurrzag (FLC Wurrzag) - frakcja: Orkowie Krwawej Ręki
-Grom Bezbol (dlc Strażnik i Bebzol)- frakcja: Złamany Topór
Lordowie:
-Herszt Orków
-Wielki Szaman Goblinów (Domena Małego WAAAGH!!!)
-Herszt Nocnych Goblinów (DLC Król i Władca)

Bohaterowie:
-Duża szef Goblinów
-Szaman Nocnych Goblinów (Małe WAAAGH!!!)
-Szaman Orków (Duże WAAAGH!!!)
-Duża Szef Czarnych Orków
-Olbrzymia Wiedźma Rzecznych Trolli (magia śmierci)

Wierzchowce:
-Czaszkożujka(unikatowa wywerna tylko dla Azhaga)
-Wielki Wilk
-Wielki Pająk
-Wywerna
-Wilczy Rydwan
-Dzik Bojowy
-Dziki Rydwan
-Paszczak (tylko dla Herszta Nocnych Goblinów) (DLC The King & The Warlord)

Piechota:
-Gobliny
-Nocne Gobliny
-Nocne Gobliny (Fanatycy)
-Orkowe Chopaki
-Dzikie Orki
-Czarne Orki
-Debeściaki Orków
-Debeściaki Dzikich Orków
-Podstępni Tchórze (poprawię po premierze - DLC Król i Władca)

Łucznicy:
-Łucznicy Orków
-Łucznicy Dzikich Orków
-Łucznicy Goblinów
-Łucznicy Nocnych Goblinów
-Łucznicy Nocnych Goblinów (Fanatycy)

Spieszone monstra (piechota):
-Trolle
-Kamienne Trolle (dlc)
-Rzeczne Trolle (dlc)
-Stado Paszczaków (DLC Król i Władca)

Spieszone monstra:
-Olbrzym
-Arachnarok
-Nieujarzmiony Monolit (dlc)

Wozy:
-Orkowy Dziki Rydwan
-Wilczy Rydwan Goblinów
-Snotlingami Napendzny Obiekt Taranujoncy - S.N.O.T. (dlc)
-S.N.O.T. z Łopotoczami (dlc)
-S.N.O.T.-y z Kolczastymi Walcami (dlc)

Artyleria:
-Gleba-ŁAAA!-Gleba (wystrzeliwuje Goblinami)
-Głazocisk

Jazda ofensywna:
-Jeźdźcy pająków (Leśne Gobliny)
-Goblińscy Wilczy Jeźdźcy
-Orkowe Chopaki na Dzikach
-Chopaki Dzikich Orków na Dzikach
-Debeściaki Orków na Dzikach
-Debeściaki Dzikich Orków na Dzikach
-Nocne Hop-gobliny (DLC Król i Władca)

Jazda strzelecka:
-Leśne Gobliny na pająkach z łukiem
-Goblińscy wilczy jeźdźcy z łukiem

vUjtF0YYZ1c

Brakujące jednostki:

Lordowie:
-Herszt Dzikich Orków
-Herszt Czarnych Orków
-Herszt Goblinów
-Wielki Szaman Orków
-Wielki Szaman Dzikich Orków
-Wielki Szaman Nocnych Goblinów
Bohaterowie:
-Duża Szef Dzikich Orków
-Duża Szef Orków
-Duża Szef Czarnych Orków
-Duża Szef Nocnych Goblinów
-Szaman Dzikich Orków
-Szaman Goblinów
Jednostki:
-Gobliński Dzidomiot
-Snotlingi
-Snotlingami Napendzany Objekt Taranujoncy
-Ujerzdżacze Paszczaków
-Łowcy Paszczaków
-Kamienne Trolle
-Rzeczne Trolle

Asuryan
23-12-2015, 18:49
Na pierwszy rzut oka brakuje mi tylko orczego trebusza i zębaczy, ogólnie nie jest źle. Ciekawe że Korona Czarnoksięstwa poprawia stosunki z nieumarłymi, zamiast je pogarszać (powinni chcieć ją odzyskać z trupa orczego proroka).

Ituriel32
24-12-2015, 06:42
Szkoda tych zębaczy, ale jakąś armie goblinów dam radę wystawić, choć skuteczna raczej nie będzie.

Il Duce
24-12-2015, 11:08
Mi najbardziej brakuje jakiegokolwiek orkowego herszta w bohaterach.....Nie ma też balisty w artylerii,nie ma również goblińskich fanatyków i wspomnianych wcześniej paszczaków....Jak na razie to każdy roster który zaprezentowali jest mniej lub bardziej wybrakowany a wielka szkoda zwłaszcza że wszystko mają czarno na białym wyłuszczone w podręcznikach i wystarczyło to przekopiować :curve:

Ituriel32
24-12-2015, 11:26
Wielki Herszt Goblinów
Szaman Nocnych Goblinów
Szaman Orków

Mam rozumieć że to agenci zielonych?

W sumie to chciałbym jakiegoś LL goblina...

A roztery są bardzo podstawowe, przy czym ten orkowy podoba mi się dużo bardziej niż ludzi i krasnoludów.

Azradiel
24-12-2015, 12:53
Mi najbardziej brakuje jakiegokolwiek orkowego herszta w bohaterach.....Nie ma też balisty w artylerii,nie ma również goblińskich fanatyków i wspomnianych wcześniej paszczaków....Jak na razie to każdy roster który zaprezentowali jest mniej lub bardziej wybrakowany a wielka szkoda zwłaszcza że wszystko mają czarno na białym wyłuszczone w podręcznikach i wystarczyło to przekopiować :curve:

Fanatyków zapowiedzieli : https://www.youtube.com/watch?v=fI_tiWg002k zapewne będą wchodzić w część oddziału night gobilnów - może aktywowani umiejętnością ??

Arroyo
24-12-2015, 13:15
Mam rozumieć że to agenci zielonych?

W sumie to chciałbym jakiegoś LL goblina...

A roztery są bardzo podstawowe, przy czym ten orkowy podoba mi się dużo bardziej niż ludzi i krasnoludów.
To są ogólnie lordowie. Mamy legendarnych lordów i lordów - z czego Ci pierwsi to bohaterowie, a Ci drudzy to agenci/generałowie.

Asuryan
24-12-2015, 13:21
Zaraz, zaraz, a gdzie bohaterowie?

Arroyo
24-12-2015, 13:23
Ten Legendarny Lord to chyba bohater, nie?

EDIT; No tak - już dodaję. I podziały na WAAGH!!! też.

chochlik20
25-12-2015, 08:43
Ja się boje, że fanatyków czy zębacze dadzą, ale w płatnym dodatku :/


Debeściaki Orków
Debeściaki Dzikich Orków
Nie mogli tej drugiej jednostki nazwać np. Łamginaty Dzikich Orków, a nie powielać tej samej nazwy :(

Asuryan
25-12-2015, 13:12
Nie mogli. W orginale jest Orkz Big'Uns i Savage Orkz Big'Uns.

Arroyo
25-12-2015, 16:42
Jakie zębacze? Prędzej paszczaki. Poza nimi brakuje wg mnie fanatyków Nocnych Goblinów i paszczaków, a także Snotlingów.

Asuryan
25-12-2015, 17:15
Zębacze, paszczaki, kwestia tłumaczenia :mrgreen: I tak każdy wie, że chodzi o squiq.

chochlik20
25-12-2015, 18:04
Nie mogli. W orginale jest Orkz Big'Uns i Savage Orkz Big'Uns.
Mimo wszystko mogli wykazać się większą kreatywnością w nazwach.

W tłumaczeniu tak nazywa się ta jednostka? - Katapulta Nurków Zguby - bo brzmi beznadziejnie i w ogóle mało klimatycznie(orkowo).

@Arroyo - po, co dawać te Snotligi? Chyba tylko jako coś takiego, a nie spieszną jednostkę.



http://3.bp.blogspot.com/_JjdXKHVZmpQ/TMAartW237I/AAAAAAAAAYg/E3En4Ai4Mm0/s1600/vagonetadeataquesnotlin.jpg

http://lh6.ggpht.com/_FRymGGQ52IU/S2LsbG5bDcI/AAAAAAAAGlk/6cFAwYgSKic/red_gobbo-snotling_pump_wagon_129-15.JPG

Arroyo
25-12-2015, 18:15
1. Ale jest taka nazwa, a nie inna.
2. Pomyłka - 7 edycja (ta po polsku) wyraźnie wskazuje, że jednostka zwie się "Gleba-ŁAAA!-Gleba".
3. Niekoniecznie - są zarówno spieszoną jednostką, jak i na machinie, zwanej "Snotlingami Napendzany Objekt Taranujoncy" - a po co? Po to, by mieć większy dobór jednostek.

chochlik20
25-12-2015, 18:28
1 - Kreatywność wzbogaca, a nie zabija.
2 - i ta nazwa jest klimatyczna.
3 - są gobliny, jako typowa podstawowa tania i słaba piechota, więc po, co dawać coś jeszcze gorszego? Dla większego wyboru? Dla większego wyboru to mogli zwiększyć wybór artylerii dla orków. Moim zdaniem jak już dawać je to jako obsada takiego cuda inżynierii.

Asuryan
25-12-2015, 18:31
W tłumaczeniu tak nazywa się ta jednostka? - Katapulta Nurków Zguby - bo brzmi beznadziejnie i w ogóle mało klimatycznie(orkowo).
Nie wiem i nie obchodzi mnie jak ta jednostka została/zostanie przetłumaczona. Po prostu dosłownie przetłumaczyłem angielską nazwę na potrzeby forum. I tak nie mam zamiaru grać w polskojęzyczną wersję.

Arroyo
25-12-2015, 18:41
Co do trójki - nie zgadzam się. Jak robią z armybooków, to niech dadzą WSZYSTKO, a nie ograniczają się do części. Snotlingi są częścią lore Orków i muszą być dostępne.

chochlik20
25-12-2015, 18:51
Co do trójki - nie zgadzam się. Jak robią z armybooków, to niech dadzą WSZYSTKO, a nie ograniczają się do części. Snotlingi są częścią lore Orków i muszą być dostępne.
Muszą. :D :D
Prawda jest taka, że nic nie muszą, bo nikt ich i nic nie zmusi do tego by zrobić wszystko to, co jest. A, jak Ci dadzą to w płatnym dodatku z innymi jednostkami, których brakuje lub będzie w przyszłości brakować. Staraj się oswoić z myślą, że pewnie jeszcze wiele rzeczy nie będzie lub będą zmienione na potrzeby tytułu.

sadam86
04-01-2016, 16:13
http://wiki.totalwar.com/images/0/01/Azhag-FINAL.jpg
http://wiki.totalwar.com/images/e/ef/Grimgor-FINAL.jpg
No to już wiemy co dostaną Legendarni Lordowie;D

Arroyo
07-01-2016, 12:34
Azhag jako czarnoksiężnik z zaklęciami i na wywernie. Już widzę, jak to się bitwę o Wzgórze Rzeźnika odegra na multi TW: Warhammera ;D

Arroyo
09-01-2016, 17:56
paeeli6HEzI
Zaktualizowałem temat o Wurrzaga - legendarny lord Orków z FLC.

Asuryan
09-01-2016, 19:01
Możliwe że dojdą orkom zębacze przy tym legendarnym lordzie. Może jako czar "plaga zębaczy".

Arroyo
09-01-2016, 19:01
Oby Paszczaki doszły ^^

Ituriel32
09-01-2016, 21:28
Co to za gość z tego filmiku? Wiarygodny on?

A tak na poważnie to liczyłem na lorda goblina szamana. Ale taki nie jest zły.

Ciekawe czy pozostałym nacją dołożą po 3 darmowym?

Arroyo
09-01-2016, 21:37
Wiarygodny ten Youtuber.

Asuryan
09-01-2016, 21:39
Powinni, bo to już 2 nacja z 3 legendarnymi.

Asuryan
27-01-2016, 00:03
Dodałem do pierwszego postu orczy trebusz - Miotacz Skał (Rock lobber).

Arroyo
04-02-2016, 15:57
https://www.facebook.com/TotalWar/videos/990093797732487/?ref=notif&notif_t=notify_me_page Pajęczy jeźdźcy goblinów.

Chaak
02-03-2016, 16:18
Wiadomo już może jak będzie wyglądała kwestia animozji u orków?

Asuryan
02-03-2016, 17:43
Współczynnik - 1 do Waagh. Jeśli tylko tak... to dość słabo.

Chaak
02-03-2016, 17:56
Jeśli tylko tyle, to faktycznie lipa. Powinna być jakaś szansa, żeby działało to jak w bitewniaku.

Il Duce
02-03-2016, 17:57
Powinna....ale nie będzie,a szkoda bo to rzecz,która nadawała klimat całej armii

Ituriel32
08-03-2016, 10:35
Tak przeglądam sobie tematy o nacjach w młotku i rozter zieonych podoba mi się najbardziej. Jest chyba najbardziej różnorodny. Do tego 10 jednostek goblinów i 3 lordów/bohaterów. Więc na bank jedną kampanie zagram samymi pokurczami, tylko przydałby się do niej niski LL.

Arroyo
08-03-2016, 10:41
Co do LL'ów Orków przydałby się Skarsnik z Karak Osiem Szczytów, byśmy mieli jakiegoś LL'a Goblinów.

Arroyo
14-03-2016, 14:05
Proponuję taką "zabawę": jak wyglądałaby Wasza typowa armia Orków? Mając 20 jednostek max w danej armii.
Swój przykład podam za jakieś parę godzin max.

Ituriel32
14-03-2016, 14:17
Bohaterowie:
Szaman Nocnych Goblinów
Piechota: 8 jednostek
Gobliny
Nocne Gobliny


Łucznicy: łącznie 4 sztuki
Łucznicy Goblinów 2 jed
Łucznicy Nocnych Goblinów 2 jed (lub 4)


Jazda ofensywna: 4 jednostki
Jeźdźcy pająków (Leśne Gobliny) 2jed
Goblińscy Wilczy Jeźdźcy 2jed


Jazda strzelecka: 4 jed
Leśne Gobliny na pająkach z łukiem 2 (lub 4 ) jed
Goblińscy wilczy jeźdźcy z łukiem 2jed


Choć możliwe są opcje na armie samych Nocnych Goblinów (wspomaganych leśnymi).
A po prawdzie to przydałyby się dodatkowe jednostki.

Arroyo
14-03-2016, 14:23
Czyli widzę, że chcesz głównie robić armię na styl ŁAAAA!!! Groma, tak? W większości same gobliny, a nawet w całości.

Ituriel32
14-03-2016, 14:36
Będę robić normalne armie, ale najwięcej zabawy będę miał przy armiach goblinów. Przy czym ciężko pisać jak będzie wyglądać taka armia nie znając mocy (statystyk) jednostek.
Ale u mnie będzie to armia z jak największą ilością typów jednostek. Przy czy jak mi się spodoba jakaś jednostka, to będę mieć gdzieś jej wartość bojową.

Arroyo
16-03-2016, 11:34
U mnie natomiast ciężko nie będzie:
Legendarny Lord (Albo Azhag, albo Grimgor), Bohater to zapewne u mnie Szaman Orków, albo Herszt Orków.
3 Czarne Orki
2 Orki na dzikach
2 Leśne Gobliny z łukami
4 Orkowi Ucznicy
1 Gigant
2 Arachnaroki
2 Głazociski
3 Debeściaki Orków

Il Duce
16-03-2016, 11:52
Po co aż tyle łuków :P? Jeszcze rozumiem żeby to była nacja z jakimiś dobrymi łucznikami,na przykład elfy,ale orkowie? To ich najsłabsza strona,ale cóż,co kto lubi

Arroyo
16-03-2016, 11:53
Jakieś wsparcie łuków się przyda. Arachnaroki będą dla mnie tym, czym słonie dla Kartaginy, a Leśne Gobliny będą specjalnym prowokatorem.

Il Duce
16-03-2016, 11:56
Jakieś wsparcie tak,ale 6 jednostek xD? To prawie pół armii,to już lepiej wziąć gobliny na wilkach,też mają łuki a chociaż mobilne,zamiast tych leśnych jak już tak bardzo chcesz mieć "prowokatora"

Arroyo
16-03-2016, 12:00
W każdym Total War używam w miarę możliwości konnych strzelców, gdyż:
1. Bardzo lubię te jednostki
2. Tutaj już odnośnie TW: Warhammer - jeszcze pewne nie jest na 100%, czy wezmę Leśne Gobliny, czy zwykłe na wilkach. Nad tym jeszcze myślę :)

royal1410
03-04-2016, 20:44
Moja armia:
Arachnarok x 3
Czarne Orki x 3
Debeściaki dzikich orków x 3
Debeściaki dzikich orków na dzikach x 4

Il Duce
04-04-2016, 09:38
Wciąż pozostaje Ci 6 nie wykorzystanych miejsc :P

royal1410
04-04-2016, 12:45
Wiem, te miejsca obsadzę bohaterami/lordami i LL. Nie wiem jeszcze jakimi.

Il Duce
04-04-2016, 13:06
Ale chyba można mieć tylko jednego bohatera na armię,czy jakieś inne info podawano odnośnie tego?

royal1410
04-04-2016, 13:13
W każdym razie gobliny, na pewno nie będą mile widziane w mojej armii. Chyba tylko jako, lotnicy..

Asuryan
04-04-2016, 22:00
Wiadomo tylko że można przyłączyć bohatera do armii. Nie podano ilu do jednej.

Jsatrzab
05-04-2016, 00:01
Wiadomo tylko że można przyłączyć bohatera do armii. Nie podano ilu do jednej.
Jestem prawie pewien, że w jednym z pierwszych walkthrough padło pytanie o ilość bohaterów w jednej armii i prowadzący odpowiedział, że nie ma limitu. Można teoretycznie zrobić armie z samych bohaterów tyle że nie ma to większego sensu.

royal1410
05-04-2016, 12:26
ok, a wiadomo, czy bohaterowie, będą mieli eskortę - jak w innych TW?

Arroyo
05-04-2016, 12:56
Nie, nie będą mieli. Chyba, że Grimgor.

Jsatrzab
05-04-2016, 14:44
ok, a wiadomo, czy bohaterowie, będą mieli eskortę - jak w innych TW?
Nie mylisz przypadkiem Bohaterów z Lordami/Dowódcami?? Z tego co pamiętam to do tej pory w żadnym TW nie było Bohaterów (przynajmniej nie w takim znaczeniu jak w Warhammer). W Shogunie 2 byli bohaterowie jeśli dobrze pamiętam, ale bardziej jako top veterani danej jednostki. W Warhammer Bohater to po prostu konkretny badass z własnym imieniem, który zastępuje cały oddział. Jeśli chodzi o Dowódców/Lordów to nie będą oni mieli eskorty. Właściwie to działają oni na podobnej zasadzie co Bohaterowie, tyle że jeden Lord - jedna armia.


Nie, nie będą mieli. Chyba, że Grimgor.
Grimgor to Lord nie Bohater :]

Arroyo
05-04-2016, 15:22
Grimgor to Lord nie Bohater :]
Dla mnie terminologia bez znaczenia. A mówię to dlatego, że mimo tego, że lubię uniwersum Warhammera to nie znam mechaniki i nie lubię podziałów jednostek w tym uniwersum na lordów etc.

Ituriel32
05-04-2016, 15:33
Jak dla mnie wygląda to tak: Legendarni lordowie (Azhag Rzeźnik, Wurrzag i Grimgor Żelazoskóry) i Lordowie (Orkowy Herszt i Wielki Szaman Goblinów) jako generał czyli jeden na armię. Zaś Bohaterowie (Wielki Wódz Goblinów, Szaman Nocnych Goblinów i Szaman Orków)traktowani jak zwykłe jednostki.

Z tym że są to pojedyncze oddziały, czyli po mapie będzie chodził jeden ludzik. Ma to swoje minusy i to dość sporo, przez co większa ich liczba w armii raczej się jej nie przysłuży.

Asuryan
05-04-2016, 21:20
Dokładnie tak jak piszecie - Lordowie (obojętnie czy legendarni, czy nie), to generałowie i limit jednego na armię.
Bohaterowie, to dawni agenci, bez limitu na armię.

royal1410
22-04-2016, 20:32
Jakie są słabe i mocne strony tolli? Zastanawiam się, czy nie zrobić z nich głównej siły szturmującej. Widzę to tak: trolle atakują piechotę imperium, potem ich wycofuje wpuszczam czarne orki w wyrwy w szeregach imperium; w między czasie chłopaki dzikich orków zatrzymują na skrzydłach jezdzców na demigryfach; na koniec gobliny na wilkach puszczam w pościg za uchodzącym wrogiem; tyle w teorii.

Asuryan
22-04-2016, 21:47
Słaba strona to wrodzona głupota, tak samo jak gigantów. Mocne - regeneracja (dopóki nie zostanie przypalony), ogromna siła, wytrzymałość i żywotność, potężny kwas żołądkowy.

Il Duce
22-04-2016, 21:51
Tak,ale zapewne nie będzie tej głupoty odzwierciedlonej w grze,podobnie jak animozji a szkoda :confused:

Asuryan
22-04-2016, 22:08
Animozja będzie, tylko że dość głupio i po łebkach (jako -1 do Waagh).

Il Duce
22-04-2016, 22:11
Ano tak,ale miałem na myśli to że w żaden sposób nie wpłynie na dowodzenie podczas bitwy ;) ( a na to głównie powinna wpływać i w tym przeszkadzać)

Jsatrzab
23-04-2016, 01:31
Głupota na pewno będzie odzwierciedlona w grze, tyle że przypadkiem i wynikając z błędów AI :]

royal1410
23-04-2016, 07:22
Wczoraj na stronie GamesWorkshop znalazłem figurki:śnieżnych trolli, goblińskich fanatyków- frakcja orkowie i gobliny. Czy to zgodne z lore? Jeśli tak czy widzicie możliwość ich dodania i wykorzystania w grze.

Ituriel32
23-04-2016, 07:33
Oj majsterku, majsterku. Spokojnie.
Jak gra chwyci i się sprzeda to wyjdzie więcej dlc/flc i jak one się sprzedadzą to pojawią się następne.

Na razie traktuj zawartość podstawki jako takie minimum. Jak starter od którego wszystko się zaczyna.

royal1410
23-04-2016, 07:41
Ok, więc jak będzie z śnieżnymi trollami i goblińskimi fanatykami?

Ituriel32
23-04-2016, 07:43
Na dzień 23,04,2016 ich nie ma.

royal1410
23-04-2016, 07:46
Nie jestem usatysfakcjonowany odpowiedzią, ale więcej nie będę nawiązywał do moich poprzednich postów

Ituriel32
23-04-2016, 08:00
Majsterku po prostu nie czytasz naszych odpowiedzi...
Do tego pytasz się o to samo...
A my możemy Ci tylko odpowiedzieć to samo...

A cała sprawa sprowadza się do faktu że 24,05,2016 wyjdzie gra która będzie podstawką, która będzie pozwala pograć i pobawić się. Będzie ona rozwijana z czasem o nową zawartość (darmową i płatną). Ilość tej zawartości dodanej zależeć będzie od sprzedaży. Jeśli masz lub znasz wersje karcianą to powinieneś wiedzieć jak to wygląda.

Na Twoje pytanie o trolle śnieżne i inne jednostki, odpowiedź jest więc taka sama, a brzmi ona tak:
jest taka możliwość, jeśli gra się sprzeda, ale nie ma gwarancji że się pojawią.

Andrij Marszałek
23-04-2016, 08:09
A co do Lore. To jak jest na GW to jest zgodne z lore i tyle ;)

royal1410
23-04-2016, 08:10
Świetnie, więc ten temat jest off topem, majsterku....

Arroyo
23-04-2016, 08:20
Śnieżnych trolli nie kojarzę z lore. Jeśli chodzi o goblińskich fanatyków - są tylko fanatycy nocnych goblinów. Uznaję w lore tylko to, co wiem z bitewniaków. Jeśli chodzi o te jednostki - nie kojarzę ich.


A cała sprawa sprowadza się do faktu że 24,05,2016 wyjdzie gra która będzie podstawką, która będzie pozwala pograć i pobawić się. Będzie ona rozwijana z czasem o nową zawartość (darmową i płatną). Ilość tej zawartości dodanej zależeć będzie od sprzedaży. Jeśli masz lub znasz wersje karcianą to powinieneś wiedzieć jak to wygląda.
Iturielu, nie do końca się z Tobą zgodzę. Akurat sprawy FLC nie będą zależeć od sprzedaży - prędzej DLC od tego będą zależne.

royal1410
23-04-2016, 09:46
Moja pomyłka chodziło mi o: https://www.games-workshop.com/resources/catalog/product/230x238/99060209197_StoneTrollGreatAxeNEW01.jpg

Jsatrzab
23-04-2016, 14:30
Iturielu, nie do końca się z Tobą zgodzę. Akurat sprawy FLC nie będą zależeć od sprzedaży - prędzej DLC od tego będą zależne.[/COLOR]

Też nie do końca, pamiętajcie, że CA lubi przy okazji DLC dodawać coś jako FLC. Przy praktycznie każdym Culture Packu, 3 frakcje były płatne a jedna darmowa. Jest szansa, że poza planem FLC, który pokazali będą dodawać jakieś fragmenty przyszłych DLC za darmo.

Kasquit
25-04-2016, 09:47
"-Azhag Rzeźnik (Korona Zła - polepszone relacje dyplomatyczne z nieumarłymi)"
Ale Nagash nie ujawnia się przed Azhagiem, bo pewnie gdyby wiedział, że kieruje nim starożytnych wróg Zielonoskórych i ogólnie dzikości, rozwaliłby-zmiażdzyłby tę koronę...
Te "polepszone relacje dyplomatyczne z nieumarłymi" są potwierdzone?

Arroyo
25-04-2016, 10:14
Tak, proszę poczytać na wikii gry. 11 dzień Festag - tam jest opisane.

Kasquit
25-04-2016, 10:49
Tak, proszę poczytać na wikii gry. 11 dzień Festag - tam jest opisane.

To już Kasa zdaniem złamali lore, bo w Warhammerze nieumarli/nekromanci są wielkimi wrogami Zielono-cosi, no bo Nagash (i nie tylko on) pragnie ich śmierci...
Nie było żadnych układów między Orkami i Goblinami, a z jakimś nekromantą/wampirem/królem grobowców, NIGDY! :(

Arroyo
25-04-2016, 11:34
Wcale nie złamali. Proponuję poczytać armybooki Orków i Goblinów i wątek z Azhagiem. Dla Orków mimo, że Azhag zachowuje się dziwnie ze strategiami to jednak zachowuje się jak typowy zielonoskóry.

Kasquit
25-04-2016, 14:18
Wcale nie złamali. Proponuję poczytać armybooki Orków i Goblinów i wątek z Azhagiem. Dla Orków mimo, że Azhag zachowuje się dziwnie ze strategiami to jednak zachowuje się jak typowy zielonoskóry.

Kas myśli-sądzi, że gdyby korona wpadła w łapy jakiegokolwiek Skavena, to on by ją od razu pogryzł-złamał... :)

royal1410
26-04-2016, 19:50
Marzy mi się,żeby dodali w Packach różne rodzaje Troll: kamienne, rzeczne. Byłoby zróżnicowana ciężka piechota potworów idealne uzupełnienie dla Arch..coś tam, plus czarne orki, na skrzydłach dzicy orkowie na dzikach i tylko magia, lub machiny mogłyby mnie zatrzymać. A tak w ogóle, to czy mi się tak zdaję, czy mapy bitewne są strasznie małe w stosunku do maksymalnej ilości wojaków?

plus22r
03-05-2016, 11:32
Ładnie wszystko wypisałeś jest to czytelne ale chciałbym jeszcze zobaczyć tam orczego trebusza pozdrawiam

--------------------------
wypożyczalnia samochodów Katowice (https://comfortcar.pl/oddzialy/wypozyczalnia-samochodow-katowice)

Arroyo
03-05-2016, 12:08
Orczy Trebusz to Głazocisk.

royal1410
27-05-2016, 13:58
A jak tam debeściaki dzikich orków?

Chaak
28-05-2016, 11:51
Zaliczyłem sobie zielonymi krótką kampanię i chyba załapali się na najciekawszą mechanikę ze wszystkich. Fajnie wyszedł motyw bycia "pół hordą". Niby mamy osady i coś około gospodarki, ale mimo to głównym źródłem "błyskotek" są wyprawy łupieżcze do naszych sąsiadów. Do tego dobrze wyszła animozja, której chyba najbardziej się obawiałem, że CA nie poradzi sobie z tym elementem orczej kultury. Występuje ona jednak nie w czasie bitwy (co moim zdaniem wychodzi na duży plus) tylko na mapie strategicznej. Jeśli nie zajmiemy naszych wojsk łupieniem i podbojami to po jakimś czasie, z braku lepszej rozrywki, zaczną się lać miedzy sobą co będzie skutkowało rosnącym wyniszczeniem naszej armii. Jeśli jednak utrzymamy wysoki poziom zadowolenia wojaków to na jakiś czas dołączy do nas dodatkowa armia, która porusza się za nami (można jej tez wydawać polecenia ataku przeciwnika) i pełni role posiłków. Z roostera też jestem zadowolony, armia jest dość dobrze zbalansowana i, poza latajkami, nie powinno nam niczego brakować. Orkowie są dość mocni i twardzi, potwory jeszcze bardziej, a gobliny, jak to gobliny:D. Do tego moja ulubiona jednostka jeźdźców na dzikach jest całkiem dobra w przeciwieństwie do bitewniakowego odpowiednika. Problemem jest tylko niska dyscyplina większości jednostek, ale można się do tego przyzwyczaić. Do tego jeszcze wybór lordów też mi pasuje, bo nie widzę innej opcji niż Grimgor. Dodam jeszcze, że klimatu mocno dodają wszystkie opisy jednostek, budynków, wydarzeń i przemowy Grimgora przed bitwami.

Ituriel32
14-06-2016, 08:26
Szczerze mówiąc granie Zielonoskurymi mi nie podeszło tak bardzo jak się spodziewałem. Główny powodem jest tragicznie niskie morale, a już u goblinów jego całkowity brak.
W zasadzie jedyne użyteczne jednostki u pokurczów to strzelcy i katapulta.
Ciężko mi się przestawić na orczą gospodarkę (łupieni i palenie regionów), do tego mam problemy z utrzymaniem ładu w swoich osadach, bo niepotrzebnie stawiam tam budynki od kasy.

Bardzo podoba mi się podział na mapie kampanii na plemiona Orków, dzikich orków i goblinów. Tylko szkoda że przez konfederacja szybko traci się ta różnorodność.

Grając Grimgorem zazwyczaj olewam brodaczy i jeśli się da to staram się zawrzeć z nimi pokój. A wszystkie wysiłki skupiam na zjednoczeniu militarnym ziem z dołu mapy.

Położenia Azhaga (na modzie z LL) jest złe, jesteśmy upchnięty pomiędzy księstwa graniczne a Hirn. Więc za dużo sobie nim nie powalczyłem.

tuff_gru
29-06-2016, 10:20
Jak dla mnie Kampania na trudnym poziomie Orkami bardzo fajna (łatwa - gra sie bez najmniejszej spiny). Ale trzeba pamietać o paru rzeczach.

Strategia:
Dużo sie dzieje na poczatku. Trzeba opanować ziemie na południu zanim pojawia sie siły Chaosu. Mi udało sie to zrobic na ture przed atakiem Bjornlingow (czy jak oni tam) wiec pokonałem ich bez problemu. Potem Archaon i reszta zgrai idącej z pólnocy to była bułeczka z masłem. Teraz biore sie za Imperium, które jest nawet silne, ale jak mi sie odpalą wszystkie ŁŁaaaa w armiach to zmiotech ich w paru turach.

Ekonomia:
Na poczatku liczne podboje i wojny z kranoludami i orkami dawały mi duzo kasy. Jednak szybko zaczołem rozwijac ekonomie - prawie w kazdej osadzie budynek przynoszacy pieniądze, Dzieki temu w 100 turze mam przypływ kasy 10 000 na ture posiadajac 4/5 pełnych armie. Budynki militarne buduje tylko i wylacznie w prowincjach granicznych. Na dalekim poludniu nie oplaca sie ich budowac bo sa niepotrzebne.

Posłuszeństwo:
W Każdej osadzie bydunek podnoszący posłuszenstwo obniza i spaczenie Chaosu do tylko około 10%, wiec szanasa na pojawienie sie wrogiej armiii jest znikoma.

Armia:
Jedyne dwa budynki ktore byly mi potrzebne zeby zbudowac silna armie to baraki dajace mozliwosc produkowania czarnych orkow oraz baraki do produkowania jezdzcow na dzikach. Obydwa budynki staram sie budowac tylko w stolicach prowinci bo tylko tam mozna je rozinac na maksa.
Uwazam ze olbrzymy i arachnoroki sa zdecydowanie za drogie jak na swoja przydatnosc na polu walki. Czarne orki są zdecydowanie przydatniejsze - wygraja prawie kazde starcie 1vs1 z kazdym przeciwnikiem. grajac z AI olbrzym i arachnarok moze byc przydatny poniewaz komputer nie potrafi ich zabic, ale grajac multi te jednostki sa bardzo słabe. Trole maja tak niskie morale ze do niczego sie nie nadaja. Gobliny na pajonkach za wolne zeby byly przydatne, duzo lepsze i tansze są te na wilkach. Rydwany nie sa tak dobre jak w Romku wiec rowniez szkoda na nich kasy.

Kompozycja armii zaawansowanej armii i pomocniczej:
Komponuje armie w ten sposb zeby byly tanie i zeby byly wstanie wszytsko pokonac.

Główna Armia
Zawsze zalezy mi na tym zeby Armia byla efektywan i tania. Podstawa u orkow to piechota, jednostki specjalne jak Olbzymy sa jak dla mnie przeceniane.

Grimgor + Szaman orkow Na Grimgora trzeba uwazac bo nie ma zadnego wiezchowca i kazda jednostka wykonujaca na niego szarze go pokona Rozwijam go w kierunku nawalania i wytrzymalosci zeby nie dalo sie go pokonac w walce 1vs1. Szaman Orkow na dziku jest bardzo przydatny. Stopa Gorka jest super przydatna na blobujacą jednostki taktyke AI. Oprócz tego strzela pociskami ktore sa jak snajperka do wykanczania wodzow przeciwnika, zwłaszcza latajacych.

Goblinscy łucznicy Przecudowna jednostka! Tania! Sama wycofuje sie z walki jesli morale spada i zaraz wraca! 4 oddzialy wmiare szybko zestrzela wszystko co lata. Są bardzo pomocni jesli nasza armia załamuje sie a przeciwnik rozprasza swoje oddzialy, wtedy ostrzał goblinskich łucznikow pozwoli wykanczac wyizolowane oddziały wroga.

Goblińscy włócznicy Taniocha!!! Stanowi swietne mieso armiatnie na pierwsza linie, ale tez bardzo przydatna w pozniejszej armi wroga do latania dziur przez ktore przedziera sie przeciwnik. JEsli chcemy tania armie to z nich budujemy pierwsza linie - 4 jenostki. Jesli nie to polecam uzyc 2 jednstek do ochorny lucznzikow. Naprawde potrafja powalczyc z latajacymi jednostkami wampirow! Przytrzymaja tez kawalerie jesli bedzie trzeba.

Orkowe chłopak Sa swietna jednostka na poczatku - tani i niezle opancerzeni. Niskie morele spowoduje ze szybko uciekaja z pola walki, ale trzeba na to spojrzec inaczej. Dzieki takiemu systemowi morale, oddział ktory dostaje wciry szybko sie wycofuje ale potem wraca, majac jeszcze sporo ludzi. Dzieje sie to automatycznie - nie trzeba tego obslugiwac... Biore 4 takie oddziały. Maja przyjac na siebie impet pierwszej szarży wroga, wycofać sie samemu i czekac az zostaną wprowadzone do walki jako pomoc. Dzieki niezłemu pancerzowi świetnie sie nadaj jako pierwsza linia zbierajac ostrzał łucznikow i katapult przeciwnika.

Czarne orki To jest potega orków!. Zniszcza prawie kazda jednostke. Maja słaba szarze wiec jesli sie im da miecho armatnie w postaci goblinow lub chlopakow na przedzie jako wsparcie beda mordować. 4/6 oddziałow zrobi z pola bitwy Rzeżnie.

Debesciaki na dzikach, Chlopaki na dzikach, gobliny na wilkach Niezla kawaleria której uzywam przedewszystkim do wylapywania uciekajacych oddziałow wroga tak żeby sie nie wracały... Mozna tez nimi przechwycic wodza wroga. Bardzo skuteczne jednostki do walki z krasnoludami a zwlaszcza ich jednostkami strzalajacymi. Gobliny na wilkach nadrabiaja szybkoscia i mozliwoscia rozstawienia na tylach.

Katapulta Duzo tansza niz ta kamikadze, a calkiem skuteczna i dostepna odrazu. Przydaje sie przy oblezeniach do niszczenia bram.

Armia wspomogajaca.
Chodzi o to zeby zrobic druga pełna armie która wspiera armie głowna. Dzieki niej wygramy wiekszosc bitew na automacie. Taka armia tez bez problemu poradzi sobie z buntownikami ze wzgledu na swoja liczebnosc. Głownie buduje ja z goblinow ktorym jeszcze obnizam koszt poprzez pomocnikow wodza.

Szef goblinow + szman goblinow. U ubudywu rozwijam magiie oraz podnoszenie morale jendostek. Pomocnicy wodzow pozwalaja dodatkowo obnizyc koszt tej armii.

Goblinscy łucznicy 6/8 jednostek. Pamietajcie ze ostrzał powoduje "odrzucenie" co swietnie sie przydaje przy zabijaniu wrogich wodzów, zwlaszcza latajacych.

Goblińscy włócznicy 6/8 jednstek. Mieso armiatnie jest bardzo przydatne jako wsparcie prawdziwej piechoty lub jako obrona lucznikow.

Orkowe chłopak 4/6 jednostek. Ze wsparciem powinni sobie poradzic z lepszym przeciwnikiem.

Goblinscy jezdzcy na wilkach Bardzo szybka kawaleria do zlapania wodza lub zwiazania walka lucznikow/artylerie.

Katapulta jw. moga byc 2 jednostki.


U mnie na kanale yt mozna zobaczyc jak wyglada kampania wdlug mnie :)

Ituriel32
29-06-2016, 10:40
Pytanie techniczne, czy można werbować dzikich orków w tych osadach w złych ziemiach?
Pytam bo gram Azhagiem na modzie na osobnych LL, więc mam trochę daleko by samemu zobaczyć.
Można ich tam werbować i są zabawni.

Nie podoba mi się to że u zielonych jest tak mało budynków. Tak że większość małych osad wygląda tak samo: świecidełka*, mury i posłuszeństwo. * chyba że można w tej osadzie wybudować którąś z kopalni (2 sztuki).

W niektórych regionach można postawić jeszcze dodatkowo jeden z 3 wsparć: Ulepszenie metalu (doświadczenie i koszt rekrutacji dla czarnych orków i debeściaków), leżę bestii (doświadczenie i koszta werbunku dla wilczych i pajęczych jeźdźców) i ulepszenie ciesielskie (doświadczenie i koszta rekrutacji dla łuczników, włóczników i rydwanów).

Następne pytanie czy te budynki wpływają na rekrutacje globalną?

Ituriel32
17-10-2016, 10:15
Jak radzicie sobie z armiami krasnoludów gdzie ponad połowa to strzelcy i kusznicy na wczesnym etapie gry?

Piechota nie sprawdza się wcale, wilczy jeźdźcy są zbyt delikatni i często łamią się szybciej niż ich przeciwnicy. Zaś ci na pająkach są trochę za wolni?

( ͡º ͜ʖ ͡º)
17-10-2016, 10:20
Spam orkowych chopaków i uczników, jak najwięcej orkowych hersztów na dzikach i kilka jednostek goblińskich jeźdźców. Nic lepszego na starcie nie wymyślisz.

Szymblok
17-10-2016, 16:34
Mam pytanie.Pobrałem sobie DLC z Wurrzagiem, ale mam oznaczone jako niezainstalowane mimo, że mam haczyk w kwadraciku stan instalacji.Co zrobić by Dlc zaczeło działac?

Ituriel32
21-10-2016, 10:48
Nie jestem pewny, ale wydaje mi się że gobliny zrobiły się jakieś mocniejsze... Jak ostatnio grałem zielonymi to nie umiałem nic nimi ugrać. A teraz podczas gry Skarsnikiem ładnie i sprawnie stawiam czoła armiom orków...

Bardzo podoba mi się ten nowy lord goblinów. Mam wrażenie że jego czerwone drzewko jest najsilniejsze z wszystkich(chyba dlatego że ogólnie bufuje gobliny więc większość jednostek z tego korzysta). A dodatkowa ma umiejętność trucizny dla całej armii.

Arroyo
23-10-2016, 13:02
Czy u Was również znika fanatyk po wypuszczeniu go? Bo właśnie w podziemnej bitwie chciałem użyć fanatyka i po sekundzie od włączenia go od razu znikają.

Ituriel32
24-10-2016, 06:29
Ten budynek goblinów w Krak osiem szczytów jest potężny.

Na najwyższym poziomie daje takie statystyki że hoho.

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/254843729496857131/8012953A1D947E413504B27D79C6358D70D84D1E/

Ituriel32
14-11-2016, 11:13
Teraz padła kolej na Wurrzaga i szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowany.

Znaczy sam Wurrzag jest bardzo fajny. Walczy przyzwoicie i magia działa, a czar stopa Gorka chyba zostanie moim ulubionym (nie używałem szamanów prawie wcale podczas gier zielonymi, więc stopy za bardzo w akcji nie widziałem). 3 zadania na ekwipunek to sporo, na razie tylko maskę odzyskałem.
Gwardia przyboczna spoko. Nawet tego olbrzyma polubiłem, ale i tak pająk lepszy.
Natomiast jego byffy są rozczarowujące. Niby +25 do szarży dla dzikich orków to sporo, ale w praktyce nie działa to za dobrze. Bo dzikie orki to klasa średnia, z tym że są droższe niż zwykłe orki, a nie mają pancerza. Przez co wypadają gorzej. Tak więc w większości sytuacji lepiej będą się sprawdzać normalne armie zielonych.
Gdyby drugi buf (-50% kosztów utrzymania dzikich orków w armii Wurrzaga), był mniejszy a działał globalnie to byłoby fajniej.

Co do samej nowej lokacji to jest dużo łatwiejsza niż standardowa, bo nie przyjmujemy od razu uderzenia brodaczy. Tylko mamy trochę czasu na zdobycie bezpiecznych terenów. Ale jeśli zaśpimy i zieloni zdarzą paść to może zrobić się mało ciekawie.

Asuryan
15-11-2016, 01:20
Dzikie orki nie mają pancerza, ale powinny mieć ochronę z magicznych tatuaży (w bitewniaku anuluje ranę po wyrzuceniu 6 na k6). Nie przyjrzałem się czy uwzględnili to jakoś w grze.

Ituriel32
15-11-2016, 06:31
Mają cechę barwy wojenne, ale jakoś przegapiłem i nie czytałem co to daje w grze.
Nawet pomimo to dzikusy powinny być tańsze. Bo jak widzę jak spływają pod ostrzałem brodaczy...

Turek
15-11-2016, 07:27
http://i.imgur.com/RSmTQbz.jpg?1

Jak dla mnie dość silna umiejętność.

Gumba87
02-01-2017, 17:14
Witam jestem nowym graczem Uniwersum i mam dwa pytania co to jest to Łaaaa? Czy to się jakoś aktywuje manualnie? i co zrobić żeby było mniej buntów bo grałem krasnoludami i tam tyle nie było. Proszę o pomoc

Asuryan
02-01-2017, 17:30
Łaaaa aktywuje się automatycznie, przy odpowiednio wysokiej waleczności - patrz "Poradnik do Warhammera" (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?14215-Poradnik-do-Warhammera) - Rozdział I.

Il Duce
02-01-2017, 17:48
A co do buntów to buduj obozy szefów,zwiększają posłuszeństwo i obniżają wampiryczne i chaotyczne spaczenie.

Gumba87
02-01-2017, 18:15
Dziękuje za rady zaraz zacznę od nowa i zobacze jak kupie słuchawki to może był by ktoś chętny na wspólną rozgrywkę jeszcze dużo się muszę nauczyć i w bitwach lepiej zarządzać wojskami

Ituriel32
26-01-2017, 08:00
Gram sobie teraz zielonymi, a dokładniej Azhagiem, by zrobić nim wszystkie bitwy zadaniowe i zaliczyć osiągnięcie steam.

W zasadzie kampania jest nudna. Ciekawie było do 70 tury, kiedy ostatecznie pokonałem Karak a Karak. Nawet legendarny biały karzeł im nie pomógł. Choć po części wynikało to z tego że Wurzag i głupie głąby (Karak 8 szczytów) stawiły im opór, jeśli tak nazwiemy to lanie.

Nie wiedziałem że podczas sojuszu nie można takiej nacji skonfederować.


Choć jest szansa że teraz zrobi się ciekawie bo:
- Zabieram się za porządki w złych ziemiach - znaczy niszczę głupie głąby, dzikiego szamana skonfederowałem (stał się moim najlepszym LL bo ma wszystkie artefakty i najwyższy poziom 24).
- Jest 12x tura i zaraz powinna się rozpocząć prawdziwa inwazja chaosu i tego plemienia na B...
- Sąsiaduje z elfami i oni jakoś mnie nie lubią, a podobno są strasznie op na mapie kampanii.


Niestety gra zielonymi/dziki orkami czy krasnoludami jest nudna przez ekskluzywność złych ziem. Przydałaby się trzecia siła (np. królowie grobowców/ skaveni).

- - - - - - - - -

No i zaczęło się zgodnie z przewidywaniami.
- Plemię na B... rozbiło się na nurach moich miast, nawet jednej bitwy ręcznie nie musiałem staczać.
- Wojuję z elfami, jeśli tak można nazwać ten stan. Od 30 tur mamy formalną wojnę, ale jak na razie mamy inne problemy (ja z chaosem, a elfy z wampirami).
- Głupie głąby zepchnięte do prowincji dzikich orków, ale oblegają jakieś moje miasto.
- Chaos. Z pierwszej partii 3 pełnych armii zostało 1,5. A nadciągają powoli główne siły.
Automaty są strasznie przesadzone na korzyść chaosu, strata 100 ludzi* za pełną armie zielonych to głupota. Straciłem na razie 3 miasta, ale to tylko dlatego że było późno a mi nie chciało się ręcznie tego grać.

Gobbla
19-03-2017, 11:13
Mam do Was takie banalne pytanie. Czym się różni łupienie (pustoszyciel) od plądrowania (grabieżca) i grabienia (szabrownik)? Plądrowanie to jak rozbijam na mapie obóz wypadowy lub chodzę w trybie plądrowania, tak? Po pokonaniu obrony jakiegoś miasta łupię je więc wybieram pustoszyciela? A grabienie (umiejętność szabrownik)? :D Swoją drogą w polskiej wersji dziwnie to nazwali bo umiejętność grabieżca powinna odpowiadać za grabież, a nie plądrowanie :). Pytam bo nie wiem w co zawsze inwestować bohaterem.

Turek
21-03-2017, 10:20
Zależy jaką frakcję grasz - wtedy masz różne możliwości co zrobić z podbitym miastem po zwycięskiej bitwie. A po co Ci wiedzieć takie rzeczy? Zawsze jak najedziesz na jakąś opcje to Ci się podświetla co ona robi.

btw. Wydawało mi się, że Porywacze Czaszek są hordą, a tymczasem ja zniszczyłem Galbaraz, a oni w następnej turze je skolonizowali xD O co tu chodzi?

http://i.imgur.com/Yvip5XX.jpg

Arroyo
21-03-2017, 10:31
To horda, która może się osiedlać. Jak chodzi o Orków przynajmniej.

Ituriel32
21-03-2017, 10:31
Bo są hordą, ale mogą się osiedlić. U mnie w poprzedniej kampanii chaosem zasiedlili Karak Kadrin.

Jest to rozwiązanie dzięki któremu zielone hordy wytrzymują dużo dłużej niż te zwierzaków.

Arroyo
02-04-2017, 23:13
​Zaktualizowano o brakujące jednostki (poza Legendarnymi Lordami).

Szymblok
16-04-2017, 11:17
Jak działają magiczne tatuaże na dzikie orki?

Turek
16-04-2017, 11:27
Było to już powiedziane w tym temacie. Zerknij na mój post na stronie 10 i zobacz obrazek opisujący "szał" :)

Szymblok
16-04-2017, 11:32
Szał to to samo co magiczne tatuaże?

Turek
17-04-2017, 09:56
Omg, pomyliłem się, przepraszam Cię bardzo xd

Barwy Wojenne dzikich orków dają im Fizyczną Odporność. Są odporni na jakiś % zadawanych im niemagicznych ataków. Jaki to jest % to nie pamiętam i nie dam rady teraz sprawdzić.

Szymblok
17-04-2017, 10:20
A ta odporność zmniejsza też obrażenia od ostrzału?

Turek
17-04-2017, 11:24
Tak. Od zwykłych strzał. Od ognistych albo magicznych już nie.

Szymblok
24-04-2017, 20:08
Według Was dzikie orki i debeściaki dzikich orków są bardziej przydatne niż orkowe chłopaki i debeściaki orków, czy mniej?

Ituriel32
25-04-2017, 07:47
Jeśli chodzi o zwykłą kampanie to tak, dzikie orki są teraz ciut lepsze. Choć dawno zielonymi nie grałem i nie pamiętam czerwonego drzewka, bo możliwe że tam są bufy tylko do zwykłych i jeśli planujesz wydać na to punkty, to wtedy zwykłe będą lepszym wyborem.

Chaak
25-04-2017, 14:06
Dzikie trzeba ostrożniej używać, bo są dość miękkie, za to wklepują lepsze obrażenia. Ja, poza paroma wyjątkami używałem, ich na flankach, a zwykłych w środku armii.

Turek
02-08-2017, 21:22
Przeszedłem właśnie kampanię zielonoskórymi po raz drugi. Tym razem Wurzagiem i tam kilka przemyśleń od siebie:

- Grałem kampanie Wurzagiem, bo znalazłem mod na dodatkowe jednostki do Dzikich Orków. Southern Hordes - uptaded - Bardzo polecam moda, jest mega klimatyczny i po prostu must have do Wurzaga. Dodaje takie jednostki jak snotlingi, chopaków z włóczniami, dzikie olbrzymy oraz to co mi się najbardziej podobało - Collosal Squigi, czyli wielkie Squigi, które jak zasmakują krwi to wpadają w szał i nie da się ich kontrolować. Są bardzo szybkie i mają dużo morale, uwielbiam tą jednostkę.

- Nie dokończyłem kampanii, bo głównie chodziło mi o zrobienie questów do Wurzaga, które są bardzo przyjemne i je polecam,

- Swoją grę oparłem o podporządkowanie Dzikusów i wspólnie z nimi wybiłem Dawich. Byli moimi wasali i miałem z nimi dobre stosunki, ALE gdy nadszedł chaos to mnie zaatakowali. Domyślam się, że to jest zrobione tak specjalnie, że niby jak przychodzi inwazja chaosu to Dzikusów odbija :O

- Kiedy byłem w stanie wojny z Dzikusami to podporządkowałem Galbaraz i cała frakcja automatycznie stała się wasalem, nie musiałem innych wojsk rozbijać. Bardzo przydatne narzędzie, myślałem, że powstanie nowa frakcja Dzikusów, które będzie walczyć ze starą.

nazgool
26-08-2017, 18:27
Właśnie skończyłem kampanię Krasnoludami i dla odmiany planuję Orków. Macie jakieś sugestie którego z LL wybrać?

Arroyo
26-08-2017, 18:30
Jeśli oczekujesz czegoś łatwego na początek to Wurrzag będzie idealny - kukła, którą ma jako umiejętność, jest świetna przeciwko lordom i herosom. Dodatkowo szybko dorabia się dzika.

nazgool
26-08-2017, 20:27
Nie musi być łatwo, jak będzie trudno to nawet lepiej ;). Jak wygląda sprawa ze Skarsnikiem? Na początku same gobosy?

Szymblok
26-08-2017, 20:46
Tak, plus pająk :D Jeżeli chcesz trudne to bierz Skarsnika - ciężka sytuacja startowa, nerfy dopóki nie zdobędziesz Karaka Ośmiu Szczytów ;) Powinien być ok, jeżeli chcesz , żeby ta kampania była wyzwaniem :)

Tomason
27-08-2017, 15:18
A jesli jestes kolekcjoneren osiagniec to niektorych osiagniec nie odblukujesz Skarsnikiem czy Wurrzagiem. Tylko rasa Zielonoskorzy

Asuryan
27-08-2017, 15:37
Przy rasie zielonoskórych zdecydowanie najłatwiejszym jest Gorbad. To bardzo silny i wytrzymały wojownik. Azhag po zdobyciu korony niby ładnie kosi pijawką wrogich bohaterów i lordów, ale dopóki nie dorobi się wyverny trzeba bardzo na niego uważać by nie padł.

Turek
27-08-2017, 15:49
Nie chodziło Ci Asuryan czasem o Grimgora? Nie ma takiego LL jak Gorbad.

Asuryan
27-08-2017, 15:50
Fakt, mój błąd.

Ituriel32
28-08-2017, 08:02
Łatwy - Wurrzag - Zaczynamy najbardziej na południu w największeym mieście z 4 regionowej prowincji. Mamy dobre jednostki. Sam Wurrzag walczy nawet przyzwoicie (zawłaszcza z artefaktami). Magią i czerwonym drzewkiem można ostro dać popalić przeciwnikowi. Największy plus tej miejscówki to czas na rozprawienie się z białymi dzikimi orkami, które potrafią ostro dać w kość.


Średni - Grimgor - Ten pan jest silny i ma najlepsze jednostki na początek: katapulta i czarne orki (3 jednostka to zapychacz). Czarna grań dzięki kopalni i murach wmontowanych w centrum miasta daje oparcie militarne i ekonomiczne. Największa wadą/zaletą jest bliskie sąsiedztwo z Karak a Karak.

Trudny - Azhag - Ten ork zasysa jako wojownik, a dodatkowo ma najsłabsze jednostki na start. Ja nim nigdy nie wygrałem szybko bezpośredniej wojny z brodaczami i zazwyczaj ustawiam obronę w czarnej grani a sam uderzam na Karak Anzul. Od uzyskania dostępu do magii siłą tego ll wyraźnie rośnie, ale na początku zasysa na potęgę. No i można łatwo odblokować nim Grimgora.

bardzo trudny - Skarsnik - Mamy ciężko bo zaczynamy w małej osadzie bez murów (to właśnie to stanowi główny problem). Jęsli za długo będziemy zwlekać to dosłownie zostaniemy zalani wojskami przeciwników. Karak Hirm, Klan Angrund, Wissenland, Imperium (teraz zaczyna dużo mocniejsze) Elfy.

Il Duce
08-09-2017, 15:51
Jak przetrwać początek Skarsnikiem? Mamy na starcie beznadziejne jednostki bo do nocnych goblinów trzeba mieć aż trzeci poziom koszar,nikt nas nie lubi i krezusami też nie jesteśmy. Próbowałem na bardzo trudnym.

Chaak
08-09-2017, 17:24
A do squigów dasz radę dociągnąć? Z tego co pamiętam, to dość dobrze działały przeciwko krasnalom.

Ituriel32
08-09-2017, 17:54
Opcje są dwie.
1. Zbieramy pół słupka i przenosimy się do stolicy prowincji i zaczynamy plądrować, czekając na właaaa. Lub oblegamy osadę i wykorzystujemy na maksa fakt posiadania pająka.
2. Czekamy w małej osadzie aż brodacze rusza na nas. Na 99% zrobią to przez tereny Wisenlandu. i wtedy zamieniamy się osadami. Tu problemem mogą być nacje ludzi zwłaszcza ci z Nulm, bo mogą mocno szkodzić. W sumie tej opcji nie polecam, bo każda pokonana armia wyjdzie nam bokiem, bo jej miejsce zajmie następna ale z lepszymi jednostkami.

Il Duce
08-09-2017, 18:36
A do squigów dasz radę dociągnąć? Z tego co pamiętam, to dość dobrze działały przeciwko krasnalom.

Próbowałem,ale są na tym samym poziomie osady co nocne gobliny(3) i po prostu nie zdążyłem bo AI mnie zalało armiami.


Opcje są dwie.
1. Zbieramy pół słupka i przenosimy się do stolicy prowincji i zaczynamy plądrować, czekając na właaaa. Lub oblegamy osadę i wykorzystujemy na maksa fakt posiadania pająka.
2. Czekamy w małej osadzie aż brodacze rusza na nas. Na 99% zrobią to przez tereny Wisenlandu. i wtedy zamieniamy się osadami. Tu problemem mogą być nacje ludzi zwłaszcza ci z Nulm, bo mogą mocno szkodzić. W sumie tej opcji nie polecam, bo każda pokonana armia wyjdzie nam bokiem, bo jej miejsce zajmie następna ale z lepszymi jednostkami.

Chyba pierwsza opcja daje jedyne szanse na sukces,bo gdy próbowałem przeczekać to krasnale zaprosiły do wojny Wissenland i było po kampanii.