PDA

Zobacz pełną wersję : Stworzenie własnego charakteru



narsil
23-12-2009, 03:00
Witam. Czy możliwe jest w Medku 2 stworzenie własnego charakteru? Na przykład chciałbym stworzyć siebie samego jako generała. Wiem, że da się to łatwo zrobić w pliku descr_strat.txt, jednak tam można dodać tylko jednostki o imieniu i nazwisku już występującym w grze (przykład - Konrad Herman, Konrad od K. Psotki - szpiega, Herman wiadomo), pytanie czy da się stworzyć postać z wymyślonym imieniem i nazwiskiem, tak, aby w grze nie pokazywało ich jako puste pola?

Soul of Night
23-12-2009, 12:28
W plikach musisz dodać imiona do dostępnych.
Dokładnie w pliku: descr_names

narsil
23-12-2009, 12:45
Zrobiłem tak i niestety również nie działa. Czytałem, że trzeba stworzyć plik bat z linią:

medieval2.exe --io.file_first

Czy polega to tylko na otworzeniu notatnika, wpisaniu wyłącznie tej linii i zapisaniu jako plik.bat? Po czym oczywiście trzeba umieścić pliczek w folderze medka. Niestety u mnie nie widać żadnych rezultatów...

Soul of Night
23-12-2009, 12:52
Jesteś pewny, że określiłeś wszystkie cechy w pliku?
I czy dopisałeś imię i nazwisko w męskiej części i dla właściwej nacji?
Tutaj masz definicję i sposób przygotowania pliku .bat :


Pliki wsadowe służą do wykonywania określonych zadań - najczęściej operacji na plikach. Ciągi komend zapisujemy w jednym pliku textowym z rozszerzeniem -bat (Batchfile), którego zawartość system operacyjny interpretuje jako wykonywanie po kolei poleceń.
Jak tworzyć pliki wsadowe?
Najprościej przy użyciu notatnika(start->Uruchom: "notepad.exe"), wpisujemy poszczególne komendy i zapisujemy pliki jako: plik_wsadowy.bat i wybieramy opcję Zapisz jako Typ: Wszystkie pliki.
Tak utworzony plik uruchamiamy i traktowany jest on jak wykonywalny (z rozszerzeniem exe).

narsil
23-12-2009, 13:46
Jesteś pewny, że określiłeś wszystkie cechy w pliku?

Nie jestem pewien o jakie cechy jakiego pliku chodzi.


I czy dopisałeś imię i nazwisko w męskiej części i dla właściwej nacji?
Tutaj masz definicję i sposób przygotowania pliku .bat :

Tak, tutaj jestem pewien, dopisałem imię i nazwisko w męskiej części dla danej nacji.

Ciekawe, że kiedy wybiorę jakiekolwiek inne imię czy nazwisko z tego pliku descr_names to charakter tworzy się normalnie...wszystko działa tak jakby nie uwzględniało moich zmian w plikach.

OskarX
24-12-2009, 09:34
Cholera wie ktos jak zmienic nazwę generała w trakcie rozgrywki w kingdoms, jest mi to cholernie potrzebne.

Soul of Night
24-12-2009, 12:23
Descr-strat.
Tam musisz odwzorować nie tylko jedną linijkę charakteru, ale tez jej przynależności i zależności frakcyjne, związkowe itd.

OskarX - nie da się, nawet Med Menadżerem.

OskarX
24-12-2009, 13:08
Rozumiem ,ze dodanie nowego bohatera również nie jest mozliwe? Ehh no wielka szkoda:(

Soul of Night
05-01-2010, 20:45
W czasie gry już nie.

greg90
27-01-2010, 13:20
Ta sama prośba co kolega. Robiłem dokładnie tak jak pisaliście i nic. Stworzyłem plik bat i nie wychodzi. Próbuje stworzyć własny charakter w modzie WWmwE (Wher West m... raczej to nie potrzebne). Czy jeśli bym podał dene jaką postać bym chciał dodać, spróbowali byście to dla mnie zrobić. będę dozgonnie wdzięczny.

ps. jeśli cos to prosze o odpowiedzi tu lub na gg (nr. 6106452)

narsil
15-03-2010, 17:25
Oprócz tego co zostało wyżej napisane trzeba dodać imię i nazwisko do pliku names.txt.strings.bin. Niestety w tym przypadku trzeba użyć konwertera itd, ogólnie grubsza rozkmina. Mogę wytłumaczyć jak ktoś będzie chciał.