PDA

Zobacz pełną wersję : DLC/FLC/Legendarni Lordowie - spekulacje, dyskusja.



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kijkowaty
03-09-2016, 12:32
Zobaczy się w grudniu. A teraz czekamy na nowe DLC, a w szczególności jego zawartość. Mogę się mylić,ale w pazdzierniku powinniśmy dostać kolejnych Lord Pack- oby wyciągnęli odpowiednie wnioski z tego Lord Packa. Ja bym tylko chciał, żeby ograniczyli ilość regimentów elitarnych- i poprawili już istniejące (w szczególności możliwość nabywania belek doświadczenia); na rzecz uzupełnienia rosterów Krasnali, a w szczególności Orków. Bo o zmniejszeniu ceny, chyba możemy zapomnieć...
To czego CA nie zrobiło, moderzy poprawili już pierwszego dnia :)
Tu jest mod który poprawia kwestię xp, oraz kwestię bonusów technologicznych/skillowych.
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=756376271&searchtext=grim

royal1410
03-09-2016, 13:17
Wszystko fajnie tylko, czemu CA tego już od razu nie dało? Nikt nie powiedział, że tak nie zostanie- w wersji bez modów; mieli czas może doszli,że tak będzie najlepiej.

Asuryan
03-09-2016, 14:18
Podejrzewam jedną z dwóch możliwości:

A) Z pośpiechu, pewno gonił ich termin, poprzednie DLC też wypuścili skopane, które dopiero naprawili po jakimś czasie (achievki steam)
B) Celowo, jako sposób walki z piractwem, oryginały i tak zostaną poprawione autopaczem.

royal1410
03-09-2016, 15:07
Miejmy nadzieję,że tak się stanie w szczególności jeśli łazi o przyrost doświadczenia dla wyjątkowych pułków.

Janek
03-09-2016, 21:21
Jak działają te nowo dodane rydwany u Wąpierzy? Np. Mortis Engine? Opis w encyklopedii jest strasznie bełkotliwy - nic mi nie mówi co to w praktyce znaczy "soul harvester".

Arroyo
03-09-2016, 21:30
Jedne z najlepszych wózków w całej grze - stale regenerują jednostki (Ścierwowozy), a Upiorne Relikwarze (Mortis Engine) z kolei koszą jednostki wroga. Odeślę tutaj:
5V-5qT6pfiI
Tuff w miarę precyzyjnie przedstawił siłę wózków umarłych.

Asuryan
03-09-2016, 22:39
Stawiamy na to co obetną leśnym z rosteru przy ich DLC? Ja stawiam na wielkie orły i jeźdźców sokołów - na podobnej zasadzie co harpie i ta druga latająca jednostka u zwierzoludzi. No i pewno to będzie niestety tzw "campaign pack" z mini kampanią jedną rasą...

royal1410
04-09-2016, 05:58
Albo Race, chyba i tak jeszcze trochę potworów zostanie;). Będzie szansa na kolejny Lord Pack;D.

Poczwaros
04-09-2016, 10:30
Żeby nie zakończyło się jakąś jedna lipną mini kampanią. Mam nadzieję, że do głównej jakoś ich dodadzą

royal1410
04-09-2016, 10:38
Ja tam jestem dobrej myśli tzn. do końca roku zostało jeszcze 3 miesiące- nie licząc września; więc liczę na przynajmniej 3 DLC: dwa Lord Packi: jeden do krasnoludów i orków drugi do chaosu i zwierzoludzi; jeden DLC z Race Packiem Leśnych Elfów.

Asuryan
04-09-2016, 13:48
Do głównej to ich dodadzą, minikampania tylko podbija cenę DLC.

Poczwaros
04-09-2016, 14:11
Oby tych elfow nie spotkal ten sam los co Marcomani z Rome 2...

A ty royal kupiles juz tego Warhammera ?

royal1410
04-09-2016, 17:57
No nie. Choleria nie mogę znalezć pracy w Mc'Donaldzie po państwowej szkole wyższej. Jak w końcu się gdzieś zaczepie, to będzie to mój pierwszy wydatek...

Krwawy_Baron
04-09-2016, 19:58
Oby tych elfow nie spotkal ten sam los co Marcomani z Rome 2...

Olanie Markomanów w zwykłej kampanii to największy grzech Creative Assembly przy wypuszczaniu Emperor Edition - miejmy nadzieję, że w III (jak już wyjdzie za te 10-15 lat) naprawią ten błąd

Co zaś do Leśnych Elfów - przecież gdyby ich nie dodali do głównej kampanii to strzeliliby sobie w stopę. Wybuch fali hejtu (słusznego zresztą) przy ogłoszeniu Chaosu jako pre-order DLC to będzie małe piwko w przypadku nie wrzucenia Elfów na mapę głównej kampanii - w końcu kto by chciał płacić za okrojonego DLCka kosztującego 7 dych?

Aryann
04-09-2016, 20:33
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale Leśne Elfy według lore nie był chyba zbyt ekspansywne, to i gra nimi w głównej kampanii byłąby trochę sztuczna. Znaczy, chciałbym żeby dali możliwość pokierowania nimi w Głównej Kampanii, ale czuję że prawdziwy klimat odda mini-kampania. I nie obraziłbym się na taką formę jak przy Zwierzoludziach. Mogliby tylko dać większą ilość grywalnych stron konfliktu w mini-kampanii.

Krwawy_Baron
04-09-2016, 20:36
Tylko, że wiesz - mogą sięgnąć po patent z nacji Słowiańskich w Attyli gdzie celem kampanii będzie zbudowanie jakiegoś budynku - wymagającego oczywiście rozwiniętej infrastruktury, gospodarki i surowców - ale nie oznaczałoby to, że musimy podbić pół Imperium. Do tego jeszcze sytuacja gdzie (kolejny patent ze Słowiańskiego DLC) Leśne Elfy otrzymywałyby karę do walk w otwartym terenie - choć nie wiem czy to byłoby zgodne z uniwersum Warhammera

Asuryan
04-09-2016, 20:45
No takie driady czy drzewce jakąś karę powinny mieć, tak jak inne rasy na terenie spaczonym - chyba że dadzą tym elfom możliwość szybkiego zalesiania podbitych terenów (jak najbardziej zgodne z lore).

Ituriel32
05-09-2016, 07:15
Patentu z budynkami raczej nie dadzą, bo w młotku w 100 tur masz rozwiniętą prowincje na maxa. Chyba że ten specjalny byłby ekstremalnie drogi i ciułanie na niego zajęłoby 100 tur i wymagałby jeszcze ostatniej technologi (te robi się w około 200-300 tur w zależności od rasy).

Jakby nie patrzeć coś powinni wymyślić, bo Leśne Elfy to nacja skrajnie defensywna i rzadko kiedy elfy opuszczają swój las.

Krwawy_Baron
05-09-2016, 07:49
A dlaczego by nie mieli tego dać? Grając Słowianami na poziomie trudnym wzniesienie cudu do krótkiego zwycięstwa zajęło mi 80 tur w przypadku Sklawinów i około 100 w przypadku Wenedów i Antów - co odpowiada mniej więcej ilości tur potrzebnej do krótkich zwycięstw pozostałych nacji. Czyli można? Można! Kwestia tylko odpowiednio wymagających warunków do wzniesienia konkretnej budowli. Gdyby jeszcze wśród celów zwycięstwa wprowadzić dodatkowo wybicie Zwierzoludzi i odparcie Chaosu z Archaonem to długość kampanii mogłaby dorównać tym pozostałym.

Ituriel32
05-09-2016, 07:52
Czyli 150-180 tur. Bo zwierzaki zabijają się same, a chaos bronią tylko skrypty.

Krwawy_Baron
05-09-2016, 08:00
Bo zwierzaki zabijają się same...

Może tuzy intelektualne z CA pomyślą jeszcze jak zrebalansować Beastmenów. Choć oczywiście jest na to niewielka szansa, bo Sasanidzi w Attyli są OP po dziś dzień (w kampanii oczywiście, nie w bitwach).

Ituriel32
05-09-2016, 09:21
Ale tu nie chodzi o zwierzaki, tu chodzi o całe SI sterujące hordą.
A takich ras i frakcji w grze parę jest: Chaos (jego bronią skrypty to tego nie widać), zbrojne stado zwierzoludzi chaosu, zwierzaki kilka hord (głownie pojawiające się w trakcie gry) i na koniec zielonoskórzy (dwie sztuki).
Zobacz sobie jedną bitwę wygrają i koniec, bo nie potrafią przejść w tryb plądrowania by zregenerować oddziały czy dokupić nowe. Taka horda włóczy się bez celu stale tracąc wojaków, aż skończy się kasa i wtedy atakuje najbliższą osadę... z wiadomym skutkiem.

Mechanicznie hordy też lezą i kwiczą w młotku. Ich domyślny typem poruszania się powinno być plądrowanie. Zaś obóz powinien mieć dużo większą moc regeneracyjną.

Asuryan
05-09-2016, 09:33
Tylko że defensywność/ekspansję leśnych elfów też mogą rozwiązać na zasadzie hord. Kilka grup jednak opuściło Athel Loren i po wędrówce osiedliło się na stałe w innych lasach Bretonni i Imperium.

Ituriel32
05-09-2016, 09:53
Żadnych hord leśnych elfów. Już wystarczy że na innych forach ludzie chcą z LE zrobić hordę na wzór zwierzaków...

Asuryan
05-09-2016, 09:56
Nie to że chcę - to po prostu jedno z rozwiązań na mapie kampanii, pozwalające odzwierciedlić fakt, że większość leśnych elfów nie opuszcza granic puszczy Loren.

Il Duce
05-09-2016, 10:28
Może tuzy intelektualne z CA pomyślą jeszcze jak zrebalansować Beastmenów. Choć oczywiście jest na to niewielka szansa, bo Sasanidzi w Attyli są OP po dziś dzień (w kampanii oczywiście, nie w bitwach).

Pozwolę sobie na mały offtop,w ciągu trzech moich kampanii w Attyli : Hunami,Cesarstwem Wschodnim i Himjarytami, Sasanidzi aż dwa razy (ERE i Himjaryci) dostali wciry,raz od Białych Hunów i Tanuchidów za drugim razem od Białych Hunów w spółce z ERE,w obu przypadkach bez mojej ingerencji. Można? Można ;)

Co do WE to zawsze był mój najmniej ulubiony szczep elfów i jakoś bardzo mi nie zależy żeby znalazły się w kampanii(zwłaszcza kosztem którejś z pozostałych elfickich nacji które bardzo lubię). Osobiście uważam że jeśli w ogóle będą w kampanii,to oprócz dodania Athel Loren,CA zakaże im zajmowania regionów poza lasem a także może dać ujemny bonus do walki na otwartym terenie jak bodajże Sklawinom i zwycięstwo będzie się opierać na przetrwaniu i zbudowaniu odpowiedniego budynku/odkryciu odpowiedniej liczby technologii albo tych dwóch rzeczy razem wziętych czyli tak jak przewidział Baron.

royal1410
05-09-2016, 11:39
Pozwolę sobie przypomnieć,że WE zawsze ,mogłyby zalesiać teren i w ten sposób osiedlać się.

Arroyo
05-09-2016, 15:49
Co do WE to zawsze był mój najmniej ulubiony szczep elfów i jakoś bardzo mi nie zależy żeby znalazły się w kampanii(zwłaszcza kosztem którejś z pozostałych elfickich nacji które bardzo lubię).
Nikt przecież nie napisał, że Leśne Elfy byłyby kosztem innego odłamu Elfów.
A co do hord WE - jak dla mnie to słaby pomysł. Co innego odkrycie reszty Leśnych Elfów, złączenie ich w jedno państwo i wyeliminowanie Zwierzoludzi i pobliskich hord Orków.

Il Duce
05-09-2016, 16:01
Wiem że nikt tak nie napisał ale logika CA potrafi zaskakiwać w najmniej przyjemny sposób i nie jest wykluczone że ktoś uzna że po co dawać trzecią nację elfów skoro są już dajmy na to dwie ;)

Aryann
05-09-2016, 17:57
Jeśli w ogóle któreś elfy miałyby zniknąć, to byłyby to właśnie Leśne Elfy. Wysokie Elfy i Mroczne Elfy i wojny między nimi to świetny materiał na kampanię.

royal1410
05-09-2016, 18:33
Leśne, rzeczywiście mają taką słabą piechotę- w porównaniu z innymi?

Asuryan
05-09-2016, 21:15
Mają świetnych łuczników, ale piechotę poza tancerzami wojny rzeczywiście słabą.

royal1410
05-09-2016, 21:50
A Eternal Guard ?

Arroyo
05-09-2016, 21:59
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Co z tego, że mogą mieć mocną Wieczną Straż, skoro reszta piechoty jest do kitu? Siłą Leśnych Elfów są strzelcy i magia życia jakby nie patrzeć (o czym postaram się kiedyś w opisie lore przedstawić).

Asuryan
05-09-2016, 22:14
Ja siedzę głównie w 4 i 5 edycji bitewniaka. Eternal guard to jakiś późniejszy nie znany mi wynalazek.

Arroyo
05-09-2016, 22:27
Wieczną Straż od 6 edycji dali. No nic, do WE i tak jeszcze daleko. Póki co pewnie kolejny Lord Pack, albo Race Pack.

Asuryan
05-09-2016, 22:31
Według mnie najbliższy race/campaign pack to już mogą być WE :mrgreen: Pasuje mi do najbliższych FLC, maga z nową domeną.

royal1410
06-09-2016, 07:32
Za 2-3tygodnie powinniśmy już coś więcej wiedzieć....

Ituriel32
06-09-2016, 08:43
Leśne Elfy walczą podjazdowo, ostrzelać i uciec. Wykorzystują przewagę terenu, bo zazwyczaj to obcy wchodzą do ich lasu. Zanim przeciwnik zajdzie gdzieś dalej to stan liczebny jego armii bardzo się skurczy. Ich wojacy są raczej lekko uzbrojeni, do krasnoludów zakutych od stup do czubka głów im daleko.
Nie licząc drzewców piechota LE jest jedną z najgorszych. Razem z szczurkami i goblinami.

royal1410
06-09-2016, 09:10
Tu wszystko się klaruję tzn. obsadzić lasem i bronić się po partyzancku. Wg. przecieku teraz powinny być:
leśne elfy; potem:
DLC Lord Pack
DLC Lord Pack
Królowie Grobowców
DLC Lord Pack
DLC Lord Pack
Skavenii
DLC Lord Pack
DLC Lord Pack
Krasnoludy Chaosu
DLC Lord Pack
Królestwa Ogrów
Warhammer 2- w każdym razie nowy kontynent z:
Jaszczuroludzmi
Wysokimi i Mrocznymi Elfami
W3- z bogami Chaosu


To w moim przekonaniu by się zgadzało- przynajmniej początek, bo:
DLC Campain/ Race Pack z leśnymi elfami- początek pazdziernika
DLC Lord Pack - początek listopada
DLC Lord Pack - początek grudnia
DLC Campain/ Race Pack z królami Grobowców- gwiazdka

Asuryan
06-09-2016, 15:08
Nie licząc drzewców piechota LE jest jedną z najgorszych. Razem z szczurkami i goblinami.
Raczej nie licząc driad i tancerzy wojny. Drzewców bym zaliczył do potworów, jak trolle czy olbrzymy.


Tu wszystko się klaruję tzn. obsadzić lasem i bronić się po partyzancku. Wg. przecieku teraz powinny być:
leśne elfy; potem:
[...]
Skavenii
[...]
Królestwa Ogrów
Warhammer 2- w każdym razie nowy kontynent z:
Jaszczuroludzmi
Wysokimi i Mrocznymi Elfami
W3- z bogami Chaosu
Według jakiego przecieku? Oficjalnie Skavenii i Królestwa Ogrów mieli stanowić zawartość W3.

royal1410
06-09-2016, 15:26
Tego-jak na razie jego plan pokrywa się z tym co wydaję CA:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=98739
(http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=98739)

Slajerski
07-09-2016, 11:45
Ech, strasznie bym chciał żeby zdywersyfikowali jakoś frakcje ludzi. Teraz mamy praktycznie Imperium i Bretonię a przecież dużo więcej klimatu byłoby gdyby Kislev, Estalia itd też dostały własne armie, choćby tak okrojone jak ta Bretonii. Ale z tego, co na razie wiadomo nie ma na to szans.

Aryann
07-09-2016, 13:03
Ja już wcześniej o tym pisałem że na te grywalne państewka jest mała szansa, bo to mniej ciekawe rozszerzenia niż dodanie zupełnie nowej armii typu Leśne Elfy. Szczerze to chciałbym taki Kislev ale nie kosztem dużych armii. I myślę że to lepsze marketingowo.
Przypomina mi się trochę sytuacja z wh40k gdzie mamy Eldarów, Chaos, Tau i wiele innych oraz pierdyliard Space Marinesów. Dla laika Dark Angels, Blood Ravens, Black Templars czy Iron Hands to po prostu Space Marines i mało kogo obchodzi czym się różnią.
Stąd powiem że i tak dobrze ze dali Brettonię. Z drugiej strony łatwo by im było dodać innych ludzi. Podobne animacje, podobne modele.
Ja bym się nie obraził. Im więcej, tym lepiej.
Może być też tak, że czas ich goni. To znaczy że Warhammer 2 jest już za rogiem i muszą postawić na większe armie, bo do robienia tych małych zwyczajnie brakuje im ludzi. Reszta już robi sequel.

Krwawy_Baron
07-09-2016, 22:23
Nacje atrakcyjne, a jednocześnie nie wymagające zbyt wiele pracy są potencjalnym preorderowym DLC, tym bardziej że kolejne expansion packi mają być również traktowane jako osobne gry. Taki los prawdopodobnie spotka Kislev - tym bardziej, że jest już placeholder o nim ukryty w TW:Warhammerowej encyklopedii, a co więcej posiada dwa unikatowe budynki: Port w Erengradzie, pałac Borkha i stanowi osobną grupę kulturową w grze. Kolejna jest Tilea, która w grze (jak i Kislev czy jeszcze przez pewien czas niegrywalna Bretonnia) ma możliwość budowy unikalnego core'owego budynku w stolicy oraz dodatkowo posiada własny Armybook pt. Dogs of War. Kwestią otwartą pozostaje Estalia, Księstwa Graniczne, coś z Norski (kto nie kocha wikingów a zwłaszcza wykokszonych mutacjami Chaosu?), Albion oraz Arabia - choć tutaj będzie ciężko CA potworzyć sensowną pulę jednostek, lordów oraz bohaterów bez uciekania się w twórczość fanów bądź własną.

Chaak
10-09-2016, 12:41
Akurat Arabia i Kislev były armiami w Warmasterze, który również wyszedł od GW. Nie wiem tylko jak wygląda sprawa z licencją i ewentualnym użyciem ich w WFB.

Rooster Arabii: http://www.collecting-citadel-miniatures.com/wiki/index.php/Warmaster_-_Araby
Rooster Kislevu: http://www.collecting-citadel-miniatures.com/wiki/index.php/Warmaster_-_Kislev

Asuryan
10-09-2016, 14:52
Pewno identycznie jak z Man O'war, również GW. A bitew morskich przez to, że to inna gra z osobną licencją, nie uświadczysz w Total War Warhammer.

Krwawy_Baron
10-09-2016, 15:36
Akurat Arabia i Kislev były armiami w Warmasterze, który również wyszedł od GW. Nie wiem tylko jak wygląda sprawa z licencją i ewentualnym użyciem ich w WFB.

Rooster Arabii: http://www.collecting-citadel-miniatures.com/wiki/index.php/Warmaster_-_Araby
Rooster Kislevu: http://www.collecting-citadel-miniatures.com/wiki/index.php/Warmaster_-_Kislev

Kislev będzie miał swoje jednostki (chociażby Streltsi czy Ungolscy konni łucznicy) i bez Warmastera. Zresztą, nie napisałem aby był problem z armią dla nich, jeśli już to problemem Kislevu będzie tylko jeden legendarny lord, bo zdaje się że w czasach głównej kampanii Car Boris (ten co jeździ na misiu) powinien wąchać kwiatki od spodu - a sama jedyna Katarina to trochę biednie wygląda na tle reszty frakcji.

Co zaś do Arabii - tak jak napisałeś Chaak, nie wiadomo czy CA ma licencję na Warmastera. W sumie, co im szkodzi ją dokupić (zwłaszcza że Warhammer podobno nieźle się sprzedaje), no ale póki tego nie zrobią/nie powiedzą że tak zrobili, to Arabia prezentuje się biednie. W oryginalnym Warhammerze jedynie jest jakiś arabski słynny regiment najemników z Dogs of War (może ktoś pamięta jak się oni nazywali, ja nie). Jakich oni będą mieli bohaterów, legendarnych lordów, magię (czy ich czarownicy przywołują tylko dżinny), itd. - tego w Warhammerze już dobrze opisane nie ma.

Sara Temer
10-09-2016, 15:40
jeśli już to problemem Kislevu będzie tylko jeden legendarny lord, bo zdaje się że w czasach głównej kampanii Car Boris (ten co jeździ na misiu) powinien wąchać kwiatki od spodu

Nie sądzę by to był problem dla CA, skoro Vlada dodali :P

Asuryan
10-09-2016, 15:44
W oryginalnym Warhammerze jedynie jest jakiś arabski słynny regiment najemników z Dogs of War (może ktoś pamięta jak się oni nazywali, ja nie).
Al Muktar's Desert Dogs - choć ich przywódca, przedtem znany jako Werner Glocke, akurat Arabem sensu stricte nie jest.

Arroyo
10-09-2016, 15:47
Nie sądzę by to był problem dla CA, skoro Vlada dodali :P
Z tym, że jest różnica między Vladem, a Borysem. O ile Vlad jest Wampirem, tak Borys był człowiekiem - tu jest pies pogrzebany.

Asuryan
10-09-2016, 15:55
Taki problem to żaden problem. Zawsze Królowej Lodu można dokoptować kogoś mającego za zadanie rozmrozić Jej serce ;) Na przykład dać odpowiednik Poniatowskiego, czy nawet Rasputina (choć to późniejsze czasy niż carycy Katarzyny).

Krwawy_Baron
10-09-2016, 16:01
Taki problem to żaden problem. Zawsze Królowej Lodu można dokoptować kogoś mającego za zadanie rozmrozić Jej serce ;) Na przykład dać odpowiednik Poniatowskiego, czy nawet Rasputina (choć to późniejsze czasy niż carycy Katarzyny).
Jednak jest tu problem - licencja - jeżeli Games Workshop zażyczyło sobie sztywnego trzymania się tego co wymyślili do Warhammera to żadnego rotmistrza Petrova czy innego Chaykovskiego w CA wykreować nie mogą.

royal1410
12-09-2016, 08:05
Nie chcę za bardzo narzekać, ale w porównaniu z poprzednim miesiącem CA spóznia się z pierwszymi info. o nowym DLC. Czyżby nic nie planowali na przełom września i pazdziernika.....

Ituriel32
12-09-2016, 08:11
A czemu ma się spóźniać? Pytanie jest takie jaki sobie harmonogram narzucili. 1 dlc na miesiąc czy może raczej na 2 miesiące?

Ja uważam że do końca roku dadzą jeszcze tylko 2 dlc Leśne elfy i lord-pack dla zielonych i brodaczy (losowa kolejność). Pierwsze dlc koło października, a drugie koło grudnia.

Coraz bardziej się zastanawiam nad dlc do dlc. Bo chciałbym by chaos, zwierzaki i przyszłe nacje dlc/flc dostały swoje sławne regimenty... Albo inaczej chciałbym by rasy wydane jakiś czas temu też dostawały jakieś dodatki.

royal1410
12-09-2016, 08:14
Nie wiem co sobie narzucili, ale mogliby- najlepiej do końca tygodnia; jakieś pierwsze info. wypuścić. No chyba,że teraz nastawiają się na Oxford?

Il Duce
12-09-2016, 09:43
Nie spodziewał bym się info o DLC przed październikiem bo ludzie ich zmasakrują,ostatni dodatek wypuścili przecież w tym miesiącu...

royal1410
12-09-2016, 10:52
Czemu zmasakrują? To chyba lepiej,że będzie większy zestaw dodatków, dzięki czemu, będzie można wybierać między zawartościami które nas interesują, a tymi które nie interesują. Następnie chciałbym zauważyć,że pierwsze info o wydaniach DLC; zawsze miało miejsce przed końcem pierwszej połowy miesiąca- w którym wydany był poprzedni DLC; Oczywiście mogą podać pierwsze info np 30.09,ale to by znaczyło ,że DLC zostanie wydany najwcześniej miesiąc pózniej.

Kijkowaty
12-09-2016, 13:21
A czemu ma się spóźniać? Pytanie jest takie jaki sobie harmonogram narzucili. 1 dlc na miesiąc czy może raczej na 2 miesiące?

Ja uważam że do końca roku dadzą jeszcze tylko 2 dlc Leśne elfy i lord-pack dla zielonych i brodaczy (losowa kolejność). Pierwsze dlc koło października, a drugie koło grudnia.

Coraz bardziej się zastanawiam nad dlc do dlc. Bo chciałbym by chaos, zwierzaki i przyszłe nacje dlc/flc dostały swoje sławne regimenty... Albo inaczej chciałbym by rasy wydane jakiś czas temu też dostawały jakieś dodatki.


Wydaje mi się, że dodatki w formie jednostek czy lordów do nacji z płatnej zawartości, będą dodawane za darmo w ramach łatek i systemu płatny dlc + darmowe dodatki.
Jakoś nie wyobrażam sobie płatnych dlc do płatnych dlc :)

Co do prędkości dawania dlc, zakładając, że planują z 13-15 dodatków wypuścić to mogą śmiało walić co półtorej miesiąca, a nawet częściej.

royal1410
12-09-2016, 13:50
A czemu nie DLC do DLC? Przecież Chaos, a zwłaszcza Zwierzaki, aż się proszą o uzupełnienie rosterów i dlaczego maiły być poszkodowane względem np wampirów? Bo co? Bo to nie podstawowe nacje? To by była dopiero niesprawiedliwość gdyby nie dali DLC do DLC- z frakcjami.

Krwawy_Baron
12-09-2016, 14:46
To by była dopiero niesprawiedliwość gdyby nie dali DLC do DLC- z frakcjami.

Przepraszam bardzo, ale właśnie takie akcje to jest niesprawiedliwość, zahaczająca wręcz o brak poszanowania dla klienta. Nie wydaje mi się, aby większość ludzi chciała płacić 70 zł za towar z okrojoną zawartością. Gdybyś poszedł do McDonalda, kupił Cheeseburgera, to chciałbyś dostać kanapkę ze serem, ogórkiem i sosami, a kotleta dokupywać osobno za 5 zł? Ja i zapewne reszta forumowiczów nie.

Asuryan
12-09-2016, 14:54
Niesprawiedliwe to będzie dopiero jak nie uzupełnią braków w DLC za pomocą FLC, tylko będą za to wołać dodatkową kasę.

Krwawy_Baron
12-09-2016, 15:02
Myślę, że ewentualne braki dojdą przy premierze dużych dodatków. Ktoś na forum zauważył że Zwierzoludziom brak jednostki latającej (chyba chodziło o Harpie) - pewnie dodadzą ją przy okazji dodatku z Nowym Światem - zwłaszcza, że takowa jednostka jest u Mrocznych Elfów. A jeżeli nawet model jest inny (a zapewne jest, bo akurat z pary Zwierzoludzie-Mroczne Elfy, wiem tylko jak wygląda armia tych drugich - za ewentualną gafę, sorry) to animacja zostaje ta sama, a zrobienie jej jest znacznie bardziej czasochłonne niż modelu 3d. Ewentualne braki w Chaosie pewnie dojdą, jeżeli rzeczywiście ten drugi dodatek ma skupić się na frakcjach Chaosu zaprzysiężonych konkretnemu bogowi.

royal1410
13-09-2016, 08:26
Eee tam, nie wierze, że za free dadzą uzupełnienie zwierzaków. Jeśli dadzą to każą sobie słono płacić, ale w takim wypadku byłbym wstanie zapłacić za uzupełnione zwierzaki.

Ituriel32
13-09-2016, 08:49
Eee tam, nie wierze, że za free dadzą uzupełnienie zwierzaków. Jeśli dadzą to każą sobie słono płacić, ale w takim wypadku byłbym wstanie zapłacić za uzupełnione zwierzaki.
A kupiłeś chociaż zwierzaki (bo o podstawce nawet nie wspomnę) że tak lekko deklarujesz dalsze wydawanie pieniędzy?


A tak na poważnie to na myśl o dlc do dlc dostaje dreszczy, bo to będzie tragiczny krok do złej i parszywej przyszłości.

Dużo rozstrzygnie się razem z Leśnymi Elfami, jeśli dodadzą tam coś do zwierzaków i przy okazji nie zrobią dużych braków wśród LE to będzie bardzo dobrze. Ja chcę i mogę zapłacić za jak najbardziej pełną rasę, natomiast na raty (dlc do dlc) wcale mi się nie uśmiecha. I nie chodzi tu nawet o cenę.

royal1410
13-09-2016, 09:05
Wolisz uzupełnioną nację-z wyższą ceną, czy wybrakowaną- po niższej?

Ituriel32
13-09-2016, 09:15
A Ty chyba dalej nie rozumiesz...
Tu chodzi o politykę CA/SAGI. Oni mogą zrobić dobrze odwzorowaną rasę i to w rozsądnych pieniądzach, tylko im się nie chce lub bardziej opłacalne jest podzielnie tego na mniejsze kawałki sprzedawane osobno. I to tu jest problem zasadniczy.

Podkreślam że podstawka młota kosztuje 60 euro
Zwierzaki 17,50 euro. Co cenowo w uproszczeniu wychodzi 30% ceny.
A mi żadną miarą zawartość tego dlc nie wygląda na 30% podstawki. Może 5-6% maksymalnie 10-12%. Aby uzupełnić te brakujące 20% zwartości do ceny musieliby wydać pełny roster i w zasadzie zrobić tą mini kampanie od zera.


Wolisz uzupełnioną nację-z wyższą ceną, czy wybrakowaną- po niższej?
Odpowiadając na Twoje pytanie, wolę pełny roster za wyższą cenę, ale odpowiadającą wysiłkowi włożonemu w jego powstanie/dodanie.

royal1410
13-09-2016, 09:50
Ja rozumiem, ale- mając przeczucie,że polityka CA się nie zmieni i wiedząc,że nie zrobią za Chiny jeszcze raz zwierzaków; nie rozpaczam nad wylanym mlekiem i prezentuję co CA może zrobić- aby samemu zarobić; aby uzupełnić nację. Co wydaję mi się najbardziej prawdopodobne. Odpowiadając na swoje pytanie: wolałbym zapłacić za DLC do DLC do zwierzaków- choćby ta nacja kosztowała więcej niż podstawka; i mieć mieć dość pełne zwierzaki niż kupować- może po niższej cenie; wybrakowaną nację.

Ardas
13-09-2016, 10:30
Nie każdy ma tyle pieniędzy, aby wydawać więcej niż 60 euro na dlc co miesiąc.

royal1410
13-09-2016, 12:07
Ja też nie mam, ale bardziej nie mam na półprodukty?

Poczwaros
13-09-2016, 12:07
Niektorzy to nawet podstawki nie kupili a i tak psiocza

royal1410
13-09-2016, 12:10
Niektórzy nie zamierzają grać na najniższych ustawieniach grafiki i nie mają pieniędzy, tym bardziej na wybrakowane nacje. Mam tylko nadzieję, że jeśli tak spartaczą L.E to siądzie im sprzedaż.

Poczwaros
13-09-2016, 12:16
Nigdy im nie siadzie. Jak im wierzyc ze Zwierzoludzie to najlepiej sprzedajace sie DLC to widac ze opinie i recenzje konpletnie nie trafiaja do ludzi. Kupia poprostu za sama nazwe i to ze wiedza ze beda mody. Warhammera moglby tylko pograzyc brak wsparcia CA dla modderow. A oni spryciarze wypuszczaja polowe bo wiedza ze modderzy i tak dokoncza to i jeszcze ulepsza i to za darmo. Poza tym CA niema zadnej konkurencji jesli chodzi o TW. Wiec Ci co licza na mniejsza ilosc DLC a lepsza jakos produktow to lepiej niech znajda inne zmartwienia :) modderzy by musieli przestac poprawiac gre. Zerknijcie jak Attila czy Rome 2 bedzie miec wiecej graczy jak wyjdzie AE, MK 1212 lub DEI 1.2

Ituriel32
13-09-2016, 12:36
Hi everyone!

Post-release on The Grim & The Grave, we’ve seen a few common questions spring up – so here’s another quick fire round of answers and also some insights on the game development and design process you might find interesting.
There’s an update in the works currently that we’re aiming to drop as soon as it’s out of test.

Why don’t Regiment of Renown benefit from lord buffs, buildings or technology trees?
This is a bug and not currently working as intended, but we’re working on a fix for a future update coming soon.


When are you going to do something about the problems with regen cap?
We are currently examining the regeneration gameplay and how it can lead to undesirable situations. While we’re doing this, we may remove some of the strongest healing potions as a temporary fix until we are happier with how the core system works. We’re still looking into it.

Are there any plans to release a full change log of the database with each patch?
What we normally do is provide the bigger mod authors with the patch prior to launch, so they can try and tweak their mods to prevent them breaking players’ games. We realise some players may be mid-campaign with a mod and this isn't ideal as in most cases you’re required to start from scratch. However, it might be helpful to reach out to other modders such as Radious for tips on updating, as his mod, which changes practically everything, is pretty reliable.
We don’t generate a full change log of the database as a normal working practice while making the game, and generating one isn’t easy to do. It might sound strange, but here’s an example of how it works:
Mitch on the New Content Team is given a task to add a new unit to the database. For that single unit, it might require the updating of over a hundred values in tables spread throughout the database. While he’s doing that, two or three other guys might be doing the same thing with different parts of the database at the same time. In all, that might be a task that takes him a day or two to complete.
If he were to record the data changes he makes, that’s effectively just duplicating the same work again, and just reproducing the database in a different document, which would be harder to use that DAVE, the tool we’ve already supplied to explore and compare the database.
In short, if we had to provide a change log it would take twice as long to do any work with it and it would be of no more use to modders than the tools we’ve already supplied.


Will full mod support be coming for Total War: Warhammer?
If by ‘full mod support’ you’re thinking some sort of campaign map editor, then no we are afraid not. We’ve mentioned before how the process of making campaign maps for modern TW games involves a large and interlocking structure of proprietary and third party development tools that we can’t distribute for public use.
However, there are additions to the Assembly Kit in the pipeline, including adding battlemap editing in the future.

Has Vampiric corruption been nerfed/changed?
No, this has remained unchanged. Vampire Counts still get 1 public order for each 10 points of Vampiric Corruption through the Obedience to the Vampires trait. This mechanic is unchanged. Vampires can get corruption from several sources. Here's a list:
* Balefire Rituals technology
* Spread Vampire Covens technology
* Guile and Glamour skill on lords/heroes
* Ghoul Whisperer trait on lords/heroes
* The Balefire building chain
* Local populace modifier in Sylvania and Moussilon
* Certain Legendary items on Legendary Lords
* Owning Altdorf
* Deploying certain agents

If trying these options still doesn’t offer you a sufficient amount of Vampiric Corruption, please respond to this thread with details so that we may investigate this.

Why Doesn’t the AI recruit Regiments of Renown?
It’s by design as the Regiments of Renown are intended to be unique units. If the AI were to recruit them, it would diminish their uniqueness, as there’d be multiple units of the same type within a battle engagement or on the campaign map. In the lore, they’re one of a kind.
While we are on the subject, here’s some further details on their design from our Lead Designer on the New Content Team:
The Regiments of Renown are designed to be already-established veteran units. They’ve earned their fame and great renown in the countless battles fought prior to the player recruiting them. They are among the best and most highly-regarded units in the Old World, and therefore equate to being at the highest level of veterancy that our game offers – level 9, usually symbolised by triple-gold chevrons on the unit card.

When creating each Regiment of Renown, we buffed a number of their core stats such as leadership, melee attack and defence to match or supersede those of their plain vanilla counterpart that have achieved level 9 veterancy. In addition, we gave every Regiment of Renown at least one role-enhancing perk, and in some cases more, allowing them to fulfil roles on the battlefield which the vanilla units they’re based upon cannot.

Taking the Vampire Counts’ Konigstein Stalkers as an example, you can see from the unit stat breakdowns (Images provided) that the Konigstein Stalkers have the same leadership, melee attack and melee defence that a level 9 veteran Skeleton Warrior unit receives. This is considerably better than the level 1 base unit. In addition, the Konigstein Stalkers unit also gets a +40 armour upgrade and poison attacks, something which the level 9/triple-gold vanilla unit can’t obtain. Obviously with these new perks the cost of the unit does increase slightly to keep it balanced with the rest of the units in the game, but all in all, they’re a much more formidable unit in battle.
We recently added triple-gold chevrons to the Regiments of Renown unit cards to highlight the fact that that these units are already maxed out experience-wise. You’ll see this in the next game update.

W skrócie dla legendarnych regimentów, brak zbierania doświadczenia jest zamierzony. Tak samo jak blokada rekrutacji dla sztucznej inteligencji. Natomiast nie uwzględnienei technologi czy cech generała jest już bugiem który starają się naprawić.

Co do ulepszonych narzędzi moderskich na razie nie ma na nie szans.

royal1410
13-09-2016, 13:06
No to dali, nie ma co. Przecież wiadomo,że te regimenty będzie się wykorzystywać do nabrania doświadczenia przez zwykłe jednostki. Nie dość,że kalka, to jeszcze brak rozwoju związanego z przyrostem doświadczenia.

Ituriel32
13-09-2016, 14:40
Pomijając już kwestię jednostek, lordów i bohaterów.
Ważniejszym pytaniem jest czy przy wprowadzeniu Elfów Leśnych modyfikacja mapa ograniczy się tylko do nich czy też dotknie tez Bretonie?

Bo według tamtego antycznego przecieku

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=98739




DLC 3: Zwierzoludzie (podfrakcje: Redhorn Brayherd, Khazrak Herd, Brayherd Skrinderkin, Brayherd Jagged Horn, Skrinderkin Ripper Horn, Brayherd Shadowgor, Brayherd Rredhorn);
DLC 5: Leśne Elfy (podfrakcje: Anmyr, Arranoc, Argwylon, Atylwyth, Cavaroc, Cythral, Durthu, Eorgovann, Fyr Darric, Modryn, Tirsyth, Talsyn, Wydrioth);
DLC 8: Królowie Grobowców;
DLC 10: Skaven;
DLC 13: Krasnoludy Chaosu;
DLC 15: Królestwa Ogrów;
Rozszerzenie 1: mapa powiększona o Ulthuan i Nowy Świat; nowe frakcje: Wysokie Elfy, Mroczne Elfy, Jaszczuroludzie;
Rozszerzenie 2: skupi się na Chaosie; cztery nowe frakcje związane z różnymi bogami Chaosu.

Część dotycząca zwierzaków była zgodna, więc ciekawe na ile będzie to zgodne dla elfiego dlc.

Leśne Elfy (podfrakcje: Anmyr, Arranoc, Argwylon, Atylwyth, Cavaroc, Cythral, Durthu, Eorgovann, Fyr Darric, Modryn, Tirsyth, Talsyn, Wydrioth)
Zdaje sobie sprawę że część to bohaterowie.

Arroyo
13-09-2016, 15:00
Część tego to bohaterowie:
Durthu - prastary drzewiec
Talsyn to teren Athel Loren władany przez Aralotha
http://whfb.lexicanum.com/mediawiki/images/thumb/2/23/Araloth.jpg/300px-Araloth.jpg
Anmyr i reszta to królestwa Athel Loren.

EDIT:
Tak odnośnie Vlada:

We'll have more info on the free stuff (Vlad) in the future, don't worry.

Krwawy_Baron
13-09-2016, 18:14
Na kampanię z Vladem chyba nie ma co liczyć, ale być może jakieś nowe misje dla niego wejdą?

I tu pytanie do Warhammerowych specjalistów - czy te nacje/bohaterowie ( Anmyr, Arranoc, Argwylon, Atylwyth, Cavaroc, Cythral, Durthu, Eorgovann, Fyr Darric, Modryn, Tirsyth, Talsyn, Wydrioth) są związani tykji z Athel Loren czy z innymi terenami też? Bo w sumie daje Nam to jakieś wskazówki co do rozmiarów mapy przyszłej mini-kampanii

Arroyo
13-09-2016, 18:38
Powyżej wszystko wypisałem :) Jasno zatem wynika, że chodzi o Athel Loren :) Z czego sam Durthu jako frakcja mi nie pasuje, bo to imię jednego z LL'ów WE.

Ituriel32
14-09-2016, 06:15
Hello!

We've put live a hotfix for The Grim & The Grave to Public Beta today (13/09/2016)

Patch Notes:

• Fixed a crash in Thorgrim’s Great Book of Grudges Quest Battle.
• Regiment of Renown units will now benefit from Technology and Lord bonuses in The Grim & The Grave DLC.
• Fixed an animation bug where Free Company Militia didn’t play walking animations while idle during melee combat during battles.
• The Flagellants strength of the Penitent skill is now visible in Campaign.
• Regiments of Renown now have Rank 9 on their unit cards to more clearly indicate their power.

Ja nie widziałem by mi się coś wczoraj pobierało.

royal1410
14-09-2016, 06:44
Mogli dać od razu 12 Rank i wtedy rzeczywiście do końca rozgrywki, by się opłacało je rekrutować- niektóre.

Asuryan
14-09-2016, 14:31
Ech, jak Ty już coś palniesz... w jakiej grze z serii jednostka mogła zdobyć 12 poziom?

Ituriel32
14-09-2016, 14:39
Prawdę mówić ja to bym już wolał wariant z przekształceniem. Znaczy nabijasz zwykłą jednostką 9 poziom (3 złote belki) i jednostka przemienia się w ten sławny regiment. Z tym że można było by ich mieć większą liczbę np. 3-5 sztuk. Widzę jak trzeba by kombinować w bitwach by nie stracić takiego weterana 8 belkowego.

royal1410
14-09-2016, 14:44
Dobra, mój błąd.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
14-09-2016, 16:50
Ta 9 ranga to tylko kosmetyczna zmiana. Nic w statystykach nie zmienia, jedynie 3 złote belki na karcie jednostki się pojawiły.

Arnold
14-09-2016, 17:57
Prawdę mówić ja to bym już wolał wariant z przekształceniem. Znaczy nabijasz zwykłą jednostką 9 poziom (3 złote belki) i jednostka przemienia się w ten sławny regiment. Z tym że można było by ich mieć większą liczbę np. 3-5 sztuk. Widzę jak trzeba by kombinować w bitwach by nie stracić takiego weterana 8 belkowego.

Ta, szczególnie że dość łatwo jest rekrutować jednostki z lvl 7-9 w grze. :D
Weźcie już przestańcie narzekać, bo to nawet nie jest śmieszne. ;)

Ituriel32
14-09-2016, 22:52
Ta, szczególnie że dość łatwo jest rekrutować jednostki z lvl 7-9 w grze. :D
Weźcie już przestańcie narzekać, bo to nawet nie jest śmieszne. ;)

To tym bardziej pokazuje jak bardzo te legendarne zasysają. I to że można normalnie werbować aż tak podkoksane jednostki to pokazuje jak bardzo ta gra jest nie przemyślana mechanicznie. Bo nie chciało im się policzyć tych belek ile można zdobyć.
I właśnie to nie jest śmieszne.

Asuryan
15-09-2016, 14:09
Belek do zdobycia jest 9 max. A normalnie nie można rekrutować powyżej 3.

Ituriel32
15-09-2016, 14:18
No nie wiem, wydaje mi się że po opracowaniu technologi i wstawieniu upiornego króla spokojnie wampirami rekrutowałem straż grobową na srebrnych belkach. Po pracy zobaczę technologie.

Asuryan
15-09-2016, 14:20
Cóż, to udało Ci się ładne combo. Ja maksymalnie miałem 3 brązowe belki orkami.

Ituriel32
15-09-2016, 14:23
Ale zieloni mają pełno budynków +2 do włóczni i strzelców, +2 do czarnych orków, czy +2 dla potworów.
Więc brązowe belki to słaby wynik, ale w sumie to teraz prawie nie gram orkami czy brodaczami bo złe ziemię odbierają mi wszystkie chęci.
Choć z drugiej strony zieloni mają te technologię trochę upośledzone i nie mają agenta od treningu.

Turek
15-09-2016, 18:58
Ja też rekrutuję Grobową Straż z srebrną belką, także potwierdzone info ;)

Asuryan
15-09-2016, 20:29
Czyli 4 poziomu, jeszcze jest 5 do zdobycia - a to wcale nie jest takie łatwe :D

Arnold
15-09-2016, 20:34
Eh, widzę, że Panowie nowi w grze ;)

Otóz.
Po pierwsze są bohaterowie, którzy dają bonus +3 do doświadczenia. Nie sprawdzałem, czy to się stackuje.
Po drugie macie technologie dające bonusy do doświadczenia.
Po trzecie są budynki (zwykle 1-4 do expa). Jako, że mowa o różnych budynkach, to efekt się stackuje,
Wszystko powyższe się sumuje.

W efekcie, jak grałem np. Chaosem to Archaon rekrutował prawie wszystko na lvl 9. Nie dbałem o jednostki, bo po co?
Obecnie w VC większość unitów w Eastern Sylvania zaczyna z 7 lvl.

W tej grze jak w żadnym innym TW można wykręcać ładne efekty synergii.

PS
Jak ktoś chce, to mogę potem sprawdzić po save'ach i przedstawić tu przykladowe rozpiski.

Dla przykładu z VC:

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/263847855164243911/5B4670CA157DD2B0BAE3FD7C190E4AD89424DBAE/

Poprawki trzeba wziąć na:
1. Brak w prowincji Wightkinga (+3 do expa).
2. Nie mam wszystkich technologii dających expa (+2 do expa)
3. VC maja mało budynków dających expa dla konkretnych jednostek, ale np. w Templehof jest +3 dla jednostek z lasu (budynek z drzewem, nie pamietam nazwy), a w Pfleidorf (o ile nazwy nie przekręciłem) jest kolejny dający +3/+2 do expa dla odpowiednio Graveguardów i "maszyn".



Ale zieloni mają pełno budynków +2 do włóczni i strzelców, +2 do czarnych orków, czy +2 dla potworów.
Więc brązowe belki to słaby wynik, ale w sumie to teraz prawie nie gram orkami czy brodaczami bo złe ziemię odbierają mi wszystkie chęci.
Choć z drugiej strony zieloni mają te technologię trochę upośledzone i nie mają agenta od treningu.

Z orkami już nie pamiętam jak jest, dawno temu grałem, ale u krasnoludów łatwo wymaksować.
Przy czym w Mount Gunbad na start jest artyleria z bodajże 6 lvl.

Ituriel32
16-09-2016, 08:52
A zaliczało Ci osiągnięcia za zdobycie podstawową jednostką 9 poziom doświadczenia?


Co nie zmienia mojego zdania o tym że system bonusów do doświadczenia został źle zaprojektowany, bo już oddziały werbowane na srebro to za dużo, a co dopiero mówić o złocie. Tym bardziej że mówimy tu o elicie, a nie podstawowych jednostkach.



Mogli by już podać jakieś info o następnym dlc, bo wtedy bym wiedział czy kupie to dlc czy Civkę6...

Poczwaros
16-09-2016, 09:17
Info przyjdzie pewnie przed 21 pazdziernika wiec jak nie jestes pewien to czekaj z preorderem do ostatniej chwili. Ja na bank biore civke i dlc do warhammera jak jie bedzie kosztowac tyle co zwierzoludzie to pewnie tez. Na zwierzoludzi to czekam na obnizki :)

Kijkowaty
16-09-2016, 09:25
Info przyjdzie pewnie przed 21 pazdziernika wiec jak nie jestes pewien to czekaj z preorderem do ostatniej chwili. Ja na bank biore civke i dlc do warhammera jak jie bedzie kosztowac tyle co zwierzoludzie to pewnie tez. Na zwierzoludzi to czekam na obnizki :)

A interesowaliście się panowie jak ruskie klucze do DLC współgrają z naszymi wersjami gry?
Bo tacy zwierzoludzie są do kupienia za 9 dolarów na rosyjskich sklepach.

Np tu:
http://www.plati.com/itm/total-war-warhammer-dlc-call-of-the-beastmen-ru/2168629

Szukam informacji czy to będzie kompatybilne, ale nie mogę znaleźć.
Zdrowy rozum jednak podpowiada, że nie powinno być problemów.
Pewnie przy kolejnym jakimś tańszym dodatku przetestuje rosyjskie klucze.

Arnold
16-09-2016, 10:00
A zaliczało Ci osiągnięcia za zdobycie podstawową jednostką 9 poziom doświadczenia?


Co nie zmienia mojego zdania o tym że system bonusów do doświadczenia został źle zaprojektowany, bo już oddziały werbowane na srebro to za dużo, a co dopiero mówić o złocie. Tym bardziej że mówimy tu o elicie, a nie podstawowych jednostkach.

1. Nie. Tego achievmenta trzeba ręcznie nabić, poprzez faktyczny awans z 0 do 9 lvl. Mi wpadł przypadkowo w kampanii VC z Vladem. Sądzę, że to nie wymaga tłumaczenia ;)

2. I tak i nie. Na pewno doszło do inflacji wartości doświadczonych jednostek. Z drugiej strony wymaga to nieco pokombinowania, bo wiąże się to z organizacją logistyki w zakresie rekrutacji. Za wyjątkiem Orków bo ci faktycznie mają takich możliwości.




Mogli by już podać jakieś info o następnym dlc, bo wtedy bym wiedział czy kupie to dlc czy Civkę6...

To kwestia tego ile jeszcze dlc w tym roku. Lista flc wskazywalaby na max 3, ale osobiście obstawiam tylko dwa przy czym spodziewam się rozciagniecia premier w czasie. Tj co ok 1,5 miesiąca, stąd Lord Pack dopiero w połowie października i Wood Elfy z Bretonia w grudniu.

Zwykle około połowy miesiąca były już przecieki co do zawartości, a nawet trailery, nie mówiąc o oficjalnym info. A tu cisza. Pewnie za około 2 tygodnie coś się pojawi.

Il Duce
16-09-2016, 10:18
A interesowaliście się panowie jak ruskie klucze do DLC współgrają z naszymi wersjami gry?
Bo tacy zwierzoludzie są do kupienia za 9 dolarów na rosyjskich sklepach.

Np tu:
http://www.plati.com/itm/total-war-warhammer-dlc-call-of-the-beastmen-ru/2168629

Szukam informacji czy to będzie kompatybilne, ale nie mogę znaleźć.
Zdrowy rozum jednak podpowiada, że nie powinno być problemów.
Pewnie przy kolejnym jakimś tańszym dodatku przetestuje rosyjskie klucze.

Co prawda mały offtop ale generalnie rosyjskie klucze to zło :P. Mogą ci za to zablokować konto na steam bo żeby je aktywować trzeba wykorzystać VPN a Valve tego zabrania. W skrócie - unikaj jak ognia i nie daj się złapać na niższą cenę.

Ituriel32
16-09-2016, 10:20
Ja męczy tego Volkmara (jakoś nie mam serca do grania imperium), więc za Vlada jeszcze się nie zabrałem.

A z dym doświadczeniem to większy problem jest. Bo w poprzednich te podstawowe jak się nastakowały to czasami aż żal było ich zamieniać. A tu prawie całkowicie tracą na wartości.

Ja też stawiam na 2 dlc.

royal1410
16-09-2016, 17:17
Może chcą nam dać dopracowane DLC?:P

Arnold
16-09-2016, 18:40
Oby.

Ja tam zadowolony z Lord Pack'a jestem, więc pewnie kolejny też będzie ok. A z nim w ramach FLC Shadow Wizard dla Imperium i Wurrzag dla Zielonych.

Natomiast z WE dostaniemy (niestety) minikampanię, więc pozostaje liczyć, iż CA znowu gniota nie wypuści i wyciągnęło wnioski z Call of Beastmen. A jak nie, to znowu z mojej strony bojkot konsumencki. :D

Ja wiem, że cały plan wydawniczy jest od dawna zatwierdzony, ale czasu mają dość na bieżące poprawki.

Inna sprawa to co dalej, bo w tym zakresie ujawnionego info nie ma, a przecieki są dość skąpe. Skąinąd też nie mam złudzeń, iż cały plan wydawniczy na wszystkie DLC, aż do co najmniej Nowego Świata jest od dawna znany insiderom, rzecz w tym, na ile CA zamierza w niego ingerować?

royal1410
16-09-2016, 19:42
Aby nic nowego nie dawali Imperium- poza jednostkami zakonów rycerskich, a już na pewno nie kolejny czarodziej!!!

Arnold
16-09-2016, 19:45
Aby nic nowego nie dawali Imperium- poza jednostkami zakonów rycerskich, a już na pewno nie kolejny czarodziej!!!

Nie ma to jak myślenie życzeniowe zupełnie oderwane od rzeczywistości... :rolleyes:

Dają "new Hero" (na tle zabudowań ludzki) i obok "new lore of magic". W sytuacji gdy już raz uzupełniono krąg magów z Altdorf. I nadal są braki w tej materii.
Ciekawe co to? Czyżby czarodziej dla krasnoludów?

Arroyo
16-09-2016, 19:53
Gdyby to był czarodziej dla Krasnoludów, niechybnie GW zerwałoby z CA umowę ;D
Ja sądzę, że pod koniec tego roku dadzą Leśne Elfy, a przynajmniej pierwsze info o nich.

royal1410
16-09-2016, 20:08
To niech dadzą jakiegoś wojownika jako bohatera, a nie ciągle ci magowie.

Asuryan
16-09-2016, 20:15
Tylko że wojowników nie brakuje, a magów by reprezentowali wszystkie 8 kolegiów magii już tak. Zapoznaj się może z kodeksem Imperium do bitewniaka, zamiast bez sensu narzekać.

Arnold
16-09-2016, 21:54
No i nie zapominajmy o jednym.

Tak naprawdę to FLC w postaci kolejnego maga i szkoły czarów praktycznie nie wymaga roboty. ;)

royal1410
17-09-2016, 06:43
Podsumowując, nowy czarodziej nowa magia, nowy LL dla orków- niezle. Zobaczymy, byle jak najprędzej...

Asuryan
17-09-2016, 08:02
Możesz wyjaśnić do czego Ci tak spieszno, skoro i tak nie pograsz? A przynajmniej nie w najbliższym czasie.

royal1410
17-09-2016, 09:31
Możesz mi wyjaśnić po co tworzyć kolejny Offtop?

Aryann
17-09-2016, 09:32
Wraz z listopadowym numerem czasopisma White Dwarf poświęconym produktom GW, ale również produktom na licencji GW, dołączany będzie kod do Warhammer: Total War na lorda krasnoludów Grombrindala. Cena czasopisma odkąd wrócili do miesięcznego cyklu wydawniczego to 30 zł. Z racji raczej organiczonej dystrybucji trzeba uwzględnić jeszcze koszty wysyłki, czyli razem ok. 40 zł.

http://www.belloflostsouls.net/2016/09/gw-november-white-dwarf-cover-spotted.html

Arroyo
17-09-2016, 09:52
Rozumiem, że to w każdym sklepie z figurkami z Warhammera można kupić? Jak tak to rozejrzę się u siebie.

Ituriel32
17-09-2016, 09:54
A ja mam nadzieje że będzie można tego lorda kupić normalnie przez Steam.

royal1410
17-09-2016, 10:08
Jak dla mnie to świństwo: zamiast dać lorda lub bohatera dla Krasnoludów lub Orków oni dają kolejnego dla wypasionego Imperium?

Aryann
17-09-2016, 10:19
Różnie bywa z dostępnością. To już kolejny raz jak dają prezent do gazety, a to podnosi prędkość z jaką się nakład rozejdzie. Ja kupując swój wrześniowy numer z darmową figurką, która osobno kosztuje ponad 70 zł naprawdę pisałem maile czy na pewno mi załatwią, bo wiem że się rozejdzie bardzo szybko. Teraz jest już chyba nie do dostania. Kiedyś wiem, że w Empiku sprzedawali to czasopismo, ale nie wiem czy jest tak nadal.
Ciężko mi powiedzieć jak będzie z tym lordem na steam. Moim zdaniem to exclusive GW, żeby maniacy Total Wara przy okazji zerknęli co firma ma do zaoferowania i zwabiła kilka osób na figurki. I odwrotnie. Ci co kupują regularnie White Dwarf mogą się zainteresować adaptacją od CA.

royal1410
17-09-2016, 10:37
Biały Krasnolud brzmi ciekawie. Tylko jak miałby być dostępny na steam- jeden bohater i nic więcej, to troszkę mało;

Arroyo
17-09-2016, 10:52
Biały Krasnolud brzmi ciekawie. Tylko jak miałby być dostępny na steam- jeden bohater i nic więcej, to troszkę mało;
Wiesz, DLC z takim Komandorem Tau czy Lordem Necronów w DoW2 Retribution zawierała tylko tego bohatera i jego bronie, a kosztowała 10 euro. Nie zdziwię się, gdy dadzą to na Steam i zażądają kupy kasy za tego lorda.

royal1410
17-09-2016, 11:23
Oooo to już chyba sięgnęliby dna..
.... gdzie te czasy gdy do podstawki Medka2 dawali wszystkie rasy, a tylko za dodatek trzeba było płacić- pomijam,że frakcje pod względem ilości jednostek biły na głowę te z Kampanii Futrzaków.

Ituriel32
17-09-2016, 12:19
W sumie jakiś przeciek mamy, więc można zacząć odliczanie. Tydzień na oficjalne informacje, a następnie następny tydzień lub dwa na pojawienie się dlc. Czyli dlc powinno się pojawić na początku października.

Wychodzi na to że 5 dlc będzie paczka LL dla brodaczy i zielonych. Uważam tak dlatego że na forum CA połączyli temat z tym magazyn z lord pakiem.

Asuryan
17-09-2016, 12:19
Royal, te czasy skończyły się bezpowrotnie przy Szogunie 2. Już tam były DLC na frakcje (klany). Wracając do tematu, zdziwiłbym się gdyby nie dali tego legendarnego lorda krasnoludów za jakiś czas normalnie do nabycia na steam. Pozostaje tylko kwestia czasu i ceny.

royal1410
17-09-2016, 14:10
No to już niedługo dojdzie do tego,że będzie jedna jednostka=jedno DLC.

Asuryan
18-09-2016, 00:15
Już do tego doszło, choć w 40 k. Co prawda to seria innej firmy (Relic), ale również współpracującej z GW.

Il Duce
18-09-2016, 09:21
Nie można porównywać jednego bohatera do DOW2 z bohaterem w WH,prędzej jeden lord do dow2 retribution to na realia TW odpowiednik jednej frakcji,oczywiście cena dalej za wysoka jak za zawartość(10 juro) ale nie nazywajmy tego jedną jednostką...

royal1410
18-09-2016, 09:42
Dla mnie najzabawniejsze jest to, że robią DLC około półtorej miesiąca i nie mogą go dobrze dopracować- Call of Beasteamans: braki w rosterach, tylko jedna grywalna nacja w mini kampanii, mało jednostek najwyższego poziomu: sorry, ale dla mnie Minotaury nawet w trzech odmianach to bardzo, bardzo ubogo w porównaniu na przykład z odświeżonymi wampirami, ogólnie mała zawartość tego DLC; Żeby jeszcze cena była tego przyzwoita, no ale ciemny lud to kupi....
...no i kupił. Bez refleksji, bez myślenia. Nastawiłem się na te zwierzaki, ale po kupieniu podstawki na pewno nie kupie zwierzolców- no chyba,że uzupełnią braki w rosterach. Jeśli tak odwalą Leśne Elfy, to potwierdzą,że mają klientów w nosie...

Mist
18-09-2016, 11:08
Dla mnie najzabawniejsze jest to, że robią DLC około półtorej miesiąca i nie mogą go dobrze dopracować- Call of Beasteamans: braki w rosterach, tylko jedna grywalna nacja w mini kampanii, mało jednostek najwyższego poziomu: sorry, ale dla mnie Minotaury nawet w trzech odmianach to bardzo, bardzo ubogo w porównaniu na przykład z odświeżonymi wampirami, ogólnie mała zawartość tego DLC; Żeby jeszcze cena była tego przyzwoita, no ale ciemny lud to kupi....
...no i kupił. Bez refleksji, bez myślenia. Nastawiłem się na te zwierzaki, ale po kupieniu podstawki na pewno nie kupie zwierzolców- no chyba,że uzupełnią braki w rosterach. Jeśli tak odwalą Leśne Elfy, to potwierdzą,że mają klientów w nosie...

szczerze jeśli chodzi o politykę DLC we wszystkich grach to rozchodzi się głównie o jedną rzecz jeśli chodzi o porównywanie tego na nasze realia ..... a mianowicie przelicznik na zł ! bo jeżeli ktoś miałby zapłacić załóżmy te kilkanaście zł za jakieś dodatek do jakieś gry to pewnie nie było by narzekania ale po przemnożeniu tego przez 4,xx to już wychodzi znaczna cena i ludzie mają wtedy ciężki problem czy coś kupić czy lepiej nie bo może lepiej jakaś całą gierkę sobie w tej cenie poszukać.

co do samego jęczenia w temacie TW;W to nie za bardzo rozumie teksty w stylu: "no to w takim razie mają klienta mniej" komiczne to za mało powiedziane, 1 sprzedana kopia ba nawet kilka setek/tysięcy to pewnie nic a Ty myślisz, że ktoś się tam przejmie jak zamiast sprzedaży xxxxxx2 będzie xxxxxx1 normalnie nie wiem, kto w takim razie jest bardziej nie poważny, wasz znienawidzone CA/SEGA czy wy(narzekający ludzie).

co do czasu przygotowania kompletnego DLC to nie wiem trzeba by było mieć opinię kogoś kto się zna na tym procesie, bo niektórzy to chcieli by chyba mieć DLC raz na 2 tygodnie do tego ma być super ze "wszystkim" co dusza zapragnie i w dodatku jeszcze cena musi być dobra bo nie kupie tego gniota :).

Tak wiem, może to jest wypowiedź fanboya czy jakoś tak(choć nie wydaje mi się żebym nim był), wręcz przeciwnie gram sporo głównie w multi ale o to chodzi porównuje sobie ile osób gra i to jest dramat, ludzie wolą sobie pisać na forach niż aktualnie zagrać. (chodzi mi o sceną multi)

Arroyo
18-09-2016, 11:17
co do czasu przygotowania kompletnego DLC to nie wiem trzeba by było mieć opinię kogoś kto się zna na tym procesie, bo niektórzy to chcieli by chyba mieć DLC raz na 2 tygodnie do tego ma być super ze "wszystkim" co dusza zapragnie i w dodatku jeszcze cena musi być dobra bo nie kupie tego gniota :).

Wiesz, jest różnica między wydaniem całego rosteru, który był w bitewniaku, a wydanie niepełnego, do tego słabego na multi gniota, tak? Takim właśnie przykładem są Zwierzoludzie - brakuje im 80% LL'ów, 2 Lordów, jednego bohatera, dwóch lataczy, rydwanu, gorgony itd. Jeśli to nie jest argumentem na to, że CA tak naprawdę wydaje gniota, któremu brakuje części rosteru, to nie wiem.
Co do wydawania jednak DLC w okresie co 2 tygodnie - to w ogóle już byłaby klęska, bo wtedy to takie frakcje wydawane miałyby jeszcze większe braki.

Ituriel32
18-09-2016, 11:19
Bo multi na młotku ssie.

Zwykła kampania singla nudzi się błyskawicznie. A na multi jest słabo. Tym lenią nie chciało się zrobić choć dwóch startówek na rasę.

Kampania multi to regres gigantyczny. Na dzień dzisiejszy tylko 6 ras z czego sensownych kombinacji jest może 5. Wampiry nie łączą się z nikim, zwierzaki tylko z chaosem.
Ludzie mają daleko do reszty. A brodacze i zieloni to wrogowie.

Kolejność wciągania w multi dla zwykłych graczy wygląda tak:
- Zwykła solowa kampania.
- kampania multi w co-opie, która w młotku leży i kwiczy.
- Kampania przeciw sobie.
- Zwykłe bitwy multi.

Do końca roku sytuacja sie trochę poprawi bo dojdzie Bretka i Leśne elfy.

Mist
18-09-2016, 11:37
Wiesz, jest różnica między wydaniem całego rosteru, który był w bitewniaku, a wydanie niepełnego, do tego słabego na multi gniota, tak? Takim właśnie przykładem są Zwierzoludzie - brakuje im 80% LL'ów, 2 Lordów, jednego bohatera, dwóch lataczy, rydwanu, gorgony itd. Jeśli to nie jest argumentem na to, że CA tak naprawdę wydaje gniota, któremu brakuje części rosteru, to nie wiem.
Co do wydawania jednak DLC w okresie co 2 tygodnie - to w ogóle już byłaby klęska, bo wtedy to takie frakcje wydawane miałyby jeszcze większe braki.

No tak ja nie twierdzę że DLC besti to jest hit, moim zdaniem też nie jest dobre i mogli by dać więcej za to, ale musimy też patrzeć na to że tą grą mają doić kasę z graczy jeszcze przez znaczny okres czasu .... 2 "duże" dodatki, pełno DLC i FLC więc jednak coś musi tam być. Jak wszystko by dali na początek to potem praktycznie nie było by robić z grą z ich strony. Zresztą popatrzmy na takiego Roma 2, którego tak wszyscy ostatnio chwalicie nie wiem czy pamiętacie jaki był start tej gry nie dało się grać, frakcji jest dużo ale to też teraz po wszystkich DLC i pakietach. W skrócie chodzi mi o to, że jednak WH nie jest taki zły jak go przedstawiacie a z czasem "contentu" dojdzie i prawdopodobnie będzie lepiej.

A co do multi Ituriel to nie zgadzam się, że ludzi przyciągta kampania singla itd .... to jest zupełnie co innego problemem jest do dupy ranking który jest słaby, żeby nie powiedzieć że go nie ma ... i brak genialnego avatara który dawał poczucie rywalizacji i że można coś robić tam jednak z shoguna 2 !!!

Ituriel32
18-09-2016, 11:46
A Ty tez trochę nie rozumiesz. Rankingi są dla wyjadaczy. Natomiast kampania jest wstępem dla solowych graczy.

Tak głupio napisze a kto pamięta o avatarze? Przecież to było lata temu i CA już dawno postawiła na takim trybie krzyżyk. A ludzi którzy chcą taki tryb to kropla m morzu całości graczy.

Im się nawet nie chce zrobić dobrze normalnych kampanii współpracy czy przeciw sobie, więc o trybie avatara można zapomnieć.

Mist
18-09-2016, 11:54
A Ty tez trochę nie rozumiesz. Rankingi są dla wyjadaczy. Natomiast kampania jest wstępem dla solowych graczy.

Tak głupio napisze a kto pamięta o avatarze? Przecież to było lata temu i CA juz dawno postawiła na takim trybie krzyżyk. A ludzi którzy chcą taki tryb to kropla m morzu całości graczy.

Rankingi dla wyjadaczy dlaczego ... czyli twoim zdaniem takie multi jak jest jest ok, ktoś po prostu sobie wchodzi zagra pare gier i jest ok? moim zdaniem błąd a głównie dlatego, że tutaj nie ma tego aspektu który by kogoś "zatrzymał" w tym trybie np sam to napisałaś, że kampania jest słaba i nie chce Ci się już grać bo nie ma nic takiego, nie ma tej nowości. A co do avatara może i racja, ale nie wiem dlaczego tak się stało tryb był genialny graczy było pełno a potem nagle zrezygnowali bo stwierdzili że "gracze" tak chcą ciekawe kto tak chciał bo tym zabiegiem jakoś nie ulepszyli tryby solo czyż nie ? Wracając do multi nie wiem czy grasz w jakies gierki multiplayer np. LoL albo jakieś kart HS czy innego typu gry możę być nawet CS sukces jest dzięki temu że gracze "mają co robić w tym trybie" jakby nie było rankingu albo czegoś takiego to sądzisz że liczba graczy np w takim CS była taka sama jak teraz? LUDZIE chcą między sobą rywalizować, nawet jak ktoś jest na samym "dnie" to i tak jest to fajne żeby się poprawić i np ograć kogoś lepszego. Dlatego też jakieś turnieje albo eventy organizowane przez orga są super bo to taka namiastka takiego czegoś. Ale wiadomo każdy ma inne zdanie więc nie wiem czy się dogadamy :) swoją drogą jesteś graczem solo więc nie rozumiesz pewnie do końca o co mi chodzi.

PS. jeżeli chodzi o samego singla to w 100% się zgadzam że to jest wstęp w tym sensie żeby kogoś zainteresować samą grą, bo raczej nikt się na multi nie rzuci w pierwszych minutach gry to tak ;)

trochę offtop się zrobił ale chyba nie ma jeszcze takiego tematu :) więc sorka ;P

Krwawy_Baron
27-09-2016, 10:44
Wybaczcie, że odkopuję, ale jak jest z dostępnością White Dwarf w Polsce? Chętnie bym sobie sprawił tą gazetkę dla Grombrindala a nigdy wcześniej nie kupowałem tego czasopisma.

Arroyo
27-09-2016, 11:23
Można go kupić w każdym większym mieście w placówce Games Workshop. Bodajże też w różnych zaprzyjaźnionych z GW placówkach jak HMS Computers w Opolu można kupić tego typu magazyn ;)

EDIT: Można również zamówić przez internet.

nazgool
27-09-2016, 12:10
Kiedyś były też w Empiku ale nie wiem jak jest teraz.

Arnold
27-09-2016, 17:16
Wybaczcie, że odkopuję, ale jak jest z dostępnością White Dwarf w Polsce? Chętnie bym sobie sprawił tą gazetkę dla Grombrindala a nigdy wcześniej nie kupowałem tego czasopisma.

Musisz przejrzeć ofertę sklepów sprzedających produkty GW.
Nie chcę robić reklamy, więc po prostu wklep w google: "warhemmer sklep" ew z dopiskiem "gry bitewne" i sprawdzasz po kolei linki.
Prawdopobnie już nakład owego numeru zszedł.


Można go kupić w każdym większym mieście w placówce Games Workshop. Bodajże też w różnych zaprzyjaźnionych z GW placówkach jak HMS Computers w Opolu można kupić tego typu magazyn ;)

EDIT: Można również zamówić przez internet.

W Polsce jest tylko jeden sklep GW - Warszawa, Złote tarasy. ;) Tak gwoli ścisłości.

Arroyo
27-09-2016, 17:18
W Polsce jest tylko jeden sklep GW - Warszawa, Złote tarasy. ;) Tak gwoli ścisłości.

Chodzi mi o sklepy, sprzedające produkty GW. Takim jest np. HMS Computers w Opolu.

Krwawy_Baron
27-09-2016, 20:54
Już myślałem że w naszym omijanym przez wiele marek kraju (w końcu po ilu latach doczekaliśmy się dr.Peppera?) również jest deficyt White Dwarfa. To już chyba nawet wiem gdzie w u siebie Krakowie mogę znaleźć taki punkt. Dzięki wszystkim za odpowiedź!

Ituriel32
28-09-2016, 07:04
Przy zastanowieniu się to przy dlc z leśnymi elfami najpewniej będzie Morghul, tylko że mam wrażenie że podzieli on los Borysa i ptasiora...
I w sumie taki obrót spraw będzie rozczarowaniem większym niż jego brak, bo zawsze byłaby szansa że tak fajny LL zostanie się częścią flc lub dlc.

Ituriel32
28-09-2016, 17:07
Jeśli dobrze doczytałem to teraz jednostki legendarne dojdą do każdej kampanii, nawet u ludzi którzy nie kupili tego dlc, z tym ze będzie z nich korzystać tylko si.
Co dalej ważne od tej aktualizacji Si będzie je normalnie werbować, z uwzględnieniem limitu 1 jednostka na całą rasę. Jeśli grasz brodaczami to spodziewaj się niespodzianki w wykonaniu wampirów i imperium.

Informacja wymaga jeszcze potwierdzenia.

Arnold
28-09-2016, 23:35
Jeśli dobrze doczytałem to teraz jednostki legendarne dojdą do każdej kampanii, nawet u ludzi którzy nie kupili tego dlc, z tym ze będzie z nich korzystać tylko si.
Co dalej ważne od tej aktualizacji Si będzie je normalnie werbować, z uwzględnieniem limitu 1 jednostka na całą rasę. Jeśli grasz brodaczami to spodziewaj się niespodzianki w wykonaniu wampirów i imperium.

Informacja wymaga jeszcze potwierdzenia.


Nie wymaga potwierdzenia, bo przedstawiles ją w kształcie w jakim ma być wg CA zrealizowana. ;)

A poza tym, to przedluzającą się ciszę informacyjną w sprawie Dlc poczytuję za uprawdopodobnienie, iż ilość Dlc zamknie się w tym roku w dwóch, tj. Lord Pack i Wood Elfs (w tej kolejności). Tym bardziej, że sezon około-świąteczno-noworoczny też nie sprzyja wydawaniu dlc.

Ituriel32
29-09-2016, 08:03
Mi coraz bardziej wydaje się że wcisną tego lord paka (zieloni i brodacze) przed elfy. Razem z paczką dadzą darmowego lorda orków co kiedyś pisał Arroyo (a mi nie chce się szukać jego nazwy) i tego tego lorda dla brodaczy z magazynu (i tak mam nadzieje że będzie można tego krasnoluda kupić przez steama).
LL pack ten ładnie będzie się komponował z powyższą zmianą funkcjonowania jednostek legendarnych.

Mi osobiście podoba się ta zmiana, bo każda treść wzbogacająca rozgrywkę jest mile widziana. Choć pewnie w przypadku ludzi wszystkie zgarnie wolne miasto.

Arroyo
30-09-2016, 15:38
Pozwolę wrócić do tematu Grombrindala w White Dwarf. Dziś miałem okazję być w sklepie z produktami GW. O dziwo znalazłem tam już numer październikowy. Wygląda więc na to, że wydanie listopadowe będzie w październiku, ale na więcej informacji lepiej poczekać, aż w poniedziałek sprawdzę, czy coś się zmieniło.

Arroyo
08-10-2016, 23:18
Taka ciekawostka co do DLC do TW: Warhammer aktualnej wersji - https://steamdb.info/search/?a=app&q=Total+War%3A+WARHAMMER 2 niewiadome DLC.

Krwawy_Baron
09-10-2016, 10:03
No to za 2-3 tygodnie w końcu dowiemy się czy rzeczywiście są to Elfy czy coś innego- no i w końcu zagramy Bretonnią. Ciekawe czy możemy liczyć na luksus poszerzonej ścieżki muzycznej dla Leśnych Elfów, czy będzie nam pogrywał soundtrack Imperium, który byłby (przynajmniej moim zdaniem) nieklimatyczny w wypadku tej nacji.

A co do Grombrindala - umówiłem się ze sprzedawcą, że gdy tylko gazeta będzie dostępna w sklepie to natychmiast da mi o tym znać telefonicznie. Gdy listopadowy White Dwarf będzie w sprzedaży to napiszę na ten temat w tym wątku.

Arroyo
11-10-2016, 14:07
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14701031_1191814130893785_2464362001951823295_o.jp g
List do Thoreka Żelaznej Brwi. Czyżby WE? A może Lord Pack? Jak to drugie to obstawiam Skarsnika u Zielonków i Thoreka/Belegara u Krasiów.

Arnold
11-10-2016, 14:10
Oczywiście, że Lord Pack. Lista FLC nie pozostawia złudzeń.

Przecież ci wszyscy krzykacze co zaspamowali oficjalne forum o tym, że "WE są kolejne i kiedy wyjdą" dawno temu przestali być zabawni, a stali się żałośni.

Ituriel32
11-10-2016, 14:18
Oj tam, oj tam.
Mi pasuje i Lord-pack i leśne Elfy.

A tamto forum to nie moje zmartwienie. Tak tylko napiszę że Bretonia, szczurki, TK, Kislev, Estalia czy Tilea tez mają tam wielu swoich zwolenników, tylko co jakiś czas moderacja tam łączy lub zamyka te tematy.

A ja wychodzę z założenia że im więcej tym lepiej, byle ostatecznie byli wszyscy.


Nic to, teraz trzeba czekać do pełnego opisu tego dlc.

Krwawy_Baron
11-10-2016, 14:38
To czekamy do jutra, jak to bywało wcześniej w przypadku tego typu obrazków. Zresztą gra ma się doczekać jeszcze dwóch dużych dodatków - a w międzyczasie na pewno wyjdą mniejsze - także można chyba liczyć na wszystkie oficjalne armie w przyszłości.

Arroyo
11-10-2016, 14:58
Sugerowani Legendarni Lordowie (na podstawie opisu):
Krasnoludy: Belegar/Thorek
Zielonoskórzy: Skarsnik

Z czego Queek (o którym pisałem w ramach Krasnoludów w temacie Lore'a) prawdopodobnie jedynie w DLC dla Skavenów (w samodzielnym dodatku ze Skavenami i Ogrami).

Turek
11-10-2016, 15:37
Super, że coś zaczęło się dziań :)

BTW. PRZYPOMINAM, ŻE DZISIAJ W NOCY GRAMY TURNIEJ O TYTUŁ MARSZAŁKA IMPERIUM (TRZECI JUŻ)

Szymblok
11-10-2016, 18:43
Jak zakupie mikrofon, to będę pojawiać się regularnie;)

Ituriel32
12-10-2016, 08:49
W sumie to ja teraz bardziej bym chciał jednak tego Lord-paka.
Bo dzięki modowi na legendarne pozycje miałbym dwie epickie kampanie zielonymi:
- Skarsnik - Gobliny z Karak 8 szczytów.
- Whuzak - czyli dzikie Orki.

A co do jednostek, to tu jest problem z Brodaczami i wszystko zależy od tego czy planują 1 czy 2 lord paki dla tej nacji. Jeśli 1 to być może dadzą więcej jednostek, a jak dwa to niestety mogą skąpić pewnie skończy się tylko na jednej sztuce.
Zielonych ten problem raczej nie dotyczy, bo jednostek z zębaczmi (paszczakami) jest kilka. A jeśli to będzie mało to zawsze mogą bawić się w odmiany typów broni np. Orkowi chłopaki z włóczniami, czy Czarne orki z włóczniami czy toporem i tarczą.

Janek
12-10-2016, 10:26
Moim zdaniem jesli ma byc jakis wiekszy i "pelnoplatny" dodatek z WE czy czymkolwiek innym to stawialbym ze puszcza go w grudniu, bo sie lepiej sprzeda przed swietami.

Il Duce
12-10-2016, 10:38
Też tak myślę,bombę zostawią na grudzień,kiedy to poszerzą mapę i dadzą dwie nowe nacje(Bretonnia jako FLC). Zaś krasnoludów osobiście nie lubię więc nie wiem co by musieli dać w tym lord packu żeby przyciągnąć moją uwagę :P

Ituriel32
12-10-2016, 11:05
Więcej rodzajów zabójców?

Arroyo
12-10-2016, 11:26
Akurat te "rodzaje Zabójców" to jedynie 1 bohater i 1 lord. Konkretnie Zabójca Demonów jako Lord, a Zabójca Smoków jako bohater. W każdym bądź razie Krasnoludom niewiele brakuje w stosunku do Orków i Goblinów.

Arroyo
12-10-2016, 15:05
http://store.steampowered.com/app/404014/# I mamy kolejne DLC.

Turek
12-10-2016, 17:11
Jak dla mnie bomba!

Kampania: Świetny jest pomysł z różnymi pozycjami startowymi dla Lordów. Umiejętności Lordów nie są jakieś wybitne.
Nowe jednostki: Goblinki i potwory - Ciekawi mnie jak te potworki goblinów będą działać w grze, czy będzie to coś w stronę trolli czy bardziej wilków. A prócz tego to w goblinach nie ma raczej nic ciekawego. Krasie dostają balistę, która będzie działać raczej jako tańsze i słabsze organki -> Czyli może być grywalna. Ci rangerzy są interesujący, chciałbym żeby mogli stawiać jakieś zabezpieczenia przed kawalerią, bo tego Krasiom potrzeba.

Ituriel32
12-10-2016, 17:28
Co mogę napisać.
To dlc jest jak na razie najlepsze. Nowe jednostki chyba 6 sztuk.
Ale najważniejsze są unikalne pozycje startowe.

Jeśli dzięki temu możliwe będzie gra we współpracy ta samą rasą. To kapitalnie.

Ja na bank kupuje.

Arroyo
12-10-2016, 17:37
Ja teoretycznie nie miałem zamiaru kupować Lord Packów przed przeceną o 50%, ale w tym wypadku zaryzykuję i kupię w ciemno. W końcu coś dobrego z Krasiami i Orkami - poprzednie z Ghorstem i Volkmarem miało tylko i wyłącznie jedną wadę - Ghorst nie miał unikatowej pozycji startowej w Tempelhof. Volkmar miał wg mnie dobrą startową pozycję.

Krwawy_Baron
12-10-2016, 18:05
Ja teoretycznie nie miałem zamiaru kupować Lord Packów przed przeceną o 50%, ale w tym wypadku zaryzykuję i kupię w ciemno.
Ja jednak się wstrzymam ;) - poza Krwią to chyba tylko Elfy (i ewentualnie inne frakcje, o ile nie odwalą fuszerki jak z Beastmenami) będzie się opłacało kupić w pełnej cenie.

Szkoda że Zieloni nie dostali jeszcze ichnich wersji balist i snotlingów.

Ituriel32
12-10-2016, 18:10
Ja teoretycznie nie miałem zamiaru kupować Lord Packów przed przeceną o 50%, ale w tym wypadku zaryzykuję i kupię w ciemno. W końcu coś dobrego z Krasiami i Orkami - poprzednie z Ghorstem i Volkmarem miało tylko i wyłącznie jedną wadę - Ghorst nie miał unikatowej pozycji startowej w Tempelhof. Volkmar miał wg mnie dobrą startową pozycję.

Ale Volmar i Ghorst mieli standardowe pozycje startowe...
Dopiero w modzie na osobne pozycje zmienili Volmarowi.

Arroyo
12-10-2016, 18:20
Ale Volmar i Ghorst mieli standardowe pozycje startowe...
Dopiero w modzie na osobne pozycje zmienili Volmarowi.
A gdzie niby chciałbyś umieścić Volkmara, skoro on głównie rezyduje w Altdorfie w swoim kościele?

Wracając do tematu - Snotlingi i Balisty zapewne w kolejnym DLC'ku i zakładam, że to będzie wtedy, gdy już będą Skavenów łatać.

Kasquit
12-10-2016, 18:34
Zobaczcie, już zapowiedzieli nowe DLC dla Zielonoskórych i Krasnoludów! :D

https://www.youtube.com/watch?v=W3h95GetPDs
O dziwo oczy Skarsnika w Ciemności świecą się na czerwono, jak oczy jakiegoś Skavena, do tego jeszcze "darkness"... ;)

Turek
12-10-2016, 18:42
Co jak co, ale Trailer to zrobili 10/10 :o

Poczwaros
12-10-2016, 19:16
Hej, nie było więc wklejam

https://www.reddit.com/r/totalwar/comments/574dd7/total_war_warhammer_wurrzag_on_steam/

Nie wiem dlaczego ale jeszcze godzine temu na telefonie link działał do steama z opisem Wurrzag'a. Teraz już nie, ale opis się zachował z reddit przynajmniej

Asuryan
12-10-2016, 19:24
No to ładnie, zieloni i brodacze będą mieli w końcu 4 LL, ci ostatni co prawda po zakupie listopadowego White Dwarfa.

Ituriel32
12-10-2016, 20:44
Jeśli flc z Wurrzag i jego grą jako osobny klan też byłaby potwierdzona, to szkoda że w dlc nie ma jakiś dzikich orków.

Arroyo
12-10-2016, 21:32
Jeśli flc z Wurrzag i jego grą jako osobny klan też byłaby potwierdzona, to szkoda że w dlc nie ma jakiś dzikich orków.
Im to brakowałoby jedynie Wielkiego Szamana Dzikich Orków, Szamana Dzikich Orków i Herszta Dzikich Orków. Nie wiem, jak miałoby to CA dodać, ale trudno. Ja na razie cieszę się z tego DLC'ka, który wychodzi ^^

Ituriel32
13-10-2016, 06:37
Gdzie jest Karak Azgaraz? Bo to tam będzie zaczynać mój Goblin?

To jest ta mała mieścina przy końcu mapy?

- - - - - - - - - - - -

A to co cieszy dodatkowo to nowe budynki, jeśli dobrze czytam to aż po 1 na rasę zielonych i brodaczy + Unikalny w Karak 8 szczytów.

Plus dodatkowe technologie. Łącznie coś koło 3 sztuk.

- - - - - - - - - - -

Ciekawe czy obie "nowe" nacje będą miały zmienione wytyczne kiedy kieruje nimi SI.

- - - - - - - - - - -

Ile jednostek goblinów tych zmienionych nazwach.

Ituriel32
13-10-2016, 07:01
Sam nie wiem czy można to tu dać.
https://15254b2dcaab7f5478ab-24461f391e20b7336331d5789078af53.ssl.cf1.rackcdn.c om/totalwar.vanillaforums.com/editor/ni/stp2nzgeqkce.jpg
https://15254b2dcaab7f5478ab-24461f391e20b7336331d5789078af53.ssl.cf1.rackcdn.c om/totalwar.vanillaforums.com/editor/nm/x8xepd4av533.jpg
https://15254b2dcaab7f5478ab-24461f391e20b7336331d5789078af53.ssl.cf1.rackcdn.c om/totalwar.vanillaforums.com/editor/np/xju8esszqz01.jpg


Wurrzag is a Free Legendary Lord for Total War: WARHAMMER, introducing a new character to start your campaign or multiplayer games with.

This latest free content launches on the 20th Oct at the same time as the Total War: WARHAMMER – The King & The Warlord DLC. Check back on this page then and then click the Download button to get Wurrzag for your game for free.

Once downloaded, you may start a new Grand Campaign as the Bloody Handz tribe, led by Wurrzag.

Wurrzag Da Great Green Prophet
Wizards are widely considered to be touched by the divine, which is unsurprising when one considers the maelstrom of forces they routinely channel. In this regard however, the Savage Orc Shaman Wurrzag is in a league of his own.

The greatest herald of Gork and Mork, he appears in battle as a gyrating lunatic, actively seeking out the heart of the conflict where wizards normally fear to tread. Indeed, when Wurrzag is present, those gifted in the magical arts are advised to steer a wide berth, as magical mishaps are rumoured to befall those nearby.

He inspires his Savage Orc cohorts with a brutal battle-fervour, driving them to ever-greater acts of ferocity, and supporting them further with spells and incantations as he races around the field atop his fearsome War Boar Spleenrippa.

Unique quests
Like all Legendary Lords, Wurrzag unlocks a series of unique quest-chains as he levels up. Each rewards him with his legendary wargear, transforming his abilities in Battle and Campaign. Wurrzag has three quest-chains, bestowing him with The Baleful Mask, The Bonewood Staff and his Squiggly Beast.

Traits, skills and abilities
Wurrzag has a number of further effects which make him a unique Legendary Lord.
When unlocked, his skill Da Fury of Da Prophet! Imbues his entire army with magical attacks.
Wurrzag can unlock his own personal mount, the War Boar Spleenrippa.
All Savage Orc units in Wurrzag’s army receive bonuses to their physical resistance and charge bonus statistics.
All Savage Orcs under Wurrzag enjoy a major reduction to their usual upkeep costs.
Opposing wizards in close vicinity to Wurrzag suffer a major increase to their chance of miscasting.
Wurrzag carries Da Effagee of Da Git, a ragged doll which he pricks with needles to pin enemy characters in place on the battlefield.
Wurrzag’s War Paint grants him extra physical resistance.

Arroyo
13-10-2016, 07:23
Gdzie jest Karak Azgaraz? Bo to tam będzie zaczynać mój Goblin?

To jest ta mała mieścina przy końcu mapy?

- - - - - - - - - - - -

A to co cieszy dodatkowo to nowe budynki, jeśli dobrze czytam to aż po 1 na rasę zielonych i brodaczy + Unikalny w Karak 8 szczytów.

Plus dodatkowe technologie. Łącznie coś koło 3 sztuk.

- - - - - - - - - - -

Ciekawe czy obie "nowe" nacje będą miały zmienione wytyczne kiedy kieruje nimi SI.

- - - - - - - - - - -

Ile jednostek goblinów tych zmienionych nazwach.
W zachodnich Górach Szarych zaczynasz (między Bretką, a Imperium bodaj).
Chodzi Ci o nowe jednostki Goblinów czy stare? Przy okazji podrzuć linka do tego FLC, bo gdy wpisuję nazwę tego DLC'ka w przeglądarce, to przekierowuje mnie na stronę główną.

Ituriel32
13-10-2016, 07:33
Ten mały klan koło wolnego miasta?
Czy ten koło Karak Norm?

Arroyo
13-10-2016, 07:33
Tak, bodajże tam zaczyna Skarsnik.

Ituriel32
13-10-2016, 07:57
W sumie jeśli mamy grać w tamtym miejscu to może być to najtrudniejsza kampania, zwłaszcza jeśli będziemy mieć zablokowaną rekrutacje orków.

Natomiast nowy lord Krasnoludów nie zapowiada się jakoś szczególnie ciekawie. Znaczy pozycja startowa jest super, a duszki mogą być ciekawe, ale sam lord do standardowy brodacz walczący w zwarciu.


Kłopot robi się teraz z białym karłem. Bo jeśli on też miałby być osobnym lordem z własną nacją to po prostu bym się zapłakał.


- - - - - - - - - - - - -

To co jest fajne to są ujemne cechy tych nowych LL. Goblin ma utrudnione werbowanie orków, a brodacz większe koszta dopóki nie przejmą Karak 8 Szczytów.


Tak jak wcześniej grałem tylko wampirami i czasem imperium, tak teraz będę grać samymi zielonymi (plus raz tym nowym ll). Bo można przecież zostać koło tej bretki i mamy wreszcie upragnioną wojnę zieloni vs ludzie.

Arnold
13-10-2016, 11:47
To teraz pozostaje czekać jeszcze na new hero i new lore of magic. Póki co cisza. A przecież musi to zostać wydane, wszakże Wurrzag jest dalej na liście FLC. ;)

Pewnie shadow mage dla the Empire.

Stąd, w grudniu (ok. 15 obstawiam), dostaniemy Wood Elfs, Bretonnię, Life Magic z magiem dla Imperium. No i pewnie jeszcze jakąś mini-kampanię. Oby lepszą niż ta nędzą do BM, ale wydaje się, że CA wyciąga wnioski.

CA takie przewidywalne. :D

Shay Ruan
13-10-2016, 17:25
O dziwo oczy Skarsnika w Ciemności świecą się na czerwono, jak oczy jakiegoś Skavena, do tego jeszcze "darkness"... ;)

Trafne spostrzeżenie.:D

Chaak
13-10-2016, 18:33
Spoko się zapowiada to DLC, chyba nie będę czekał do promocji. W końcu dostaniemy Anvil of Doom (nie pamiętam polskiego tłumaczenia), Runelorda, goblińskiego lorda i LL i squigi. Reszta jednostek też może być, chociaż ciekawy jestem jak rangersi będą sobie radzić.
Poza tym duuuuży plus za osobne miejsca startu nowych Lordów.
W sumie, to u dwarfów, do pełni szczęścia brakuje mi tylko lorda inżyniera. Może, w którymś dodatku go dostaniemy.

royal1815
13-10-2016, 21:01
Dostałem stałego bana , więc musiałem założyć nowe konto royal1815- dawne royal1410; zgłoszone u moderatorów. Wracając do tematu, czuję się trochę zażenowany, otóż liczyłem, że zamiast jednej jednostki Squigów dadzą Górskiego/Wodnego Trolla- przy czym Górski bardziej pasowałby do motywu kampanii-góry....

PerWerka
13-10-2016, 21:15
Dostałem stałego bana , więc musiałem założyć nowe konto royal1815- dawne royal1410; zgłoszone u moderatorów.

B-bandyta
a-albo
n-nawet
a-aspołecznik


BAN to ban.... jeśli stały to stały..... nowe konto to multi konto...kolejny ban....

Ituriel32
14-10-2016, 06:50
Ta bitwa trochę zwiększyła moją chęć na grę brodaczami, ten niebieski wariant kolorystyczny podoba mi się. Choć szczerze to wolałbym Karak Kadrin, niż ten niebieski karak.

Natomiast wygląd samego LL Belegara, meh.

Co nie zminia faktu że teraz przez dłuższy czas będę grać zielonymi:
- Skarsnik bez modów jak zostanę na pozycji startowej i walczyć będę z ludźmi.
- Brodacz.
- Skarsnik idzie K8S.
- Wurrzag.
- Tu mam nadzieje że już wszystkie moje mody będą zaktualizowane.

Mam nadzieje że teraz CA utrzyma ten poziom dla dlc. Bo ta zawartość jest zacna. Szkoda mi zwierzaków które poświęcone w imię większych zysków.


- - - - - - - - - - -

A tak z innej paczki to ciekawe czy wzmocnią choć trochę okoliczne frakcje. Bo jak na modach próbowałem różnych nacji to słabo to wyglądało w porównaniu do nacji głównych.

Krwawy_Baron
14-10-2016, 09:38
A tak z innej paczki to ciekawe czy wzmocnią choć trochę okoliczne frakcje. Bo jak na modach próbowałem różnych nacji to słabo to wyglądało w porównaniu do nacji głównych.
Wystarczy aby Bretonnia weszła do pierwszej ligi - wtedy powinna się skończyć dominacja Estalii i Imperium w tamtym rejonie. Jeśli idzie o balans to wolałbym aby pierw zajęli się Norską, bo to co wyprawiają Skaelingowie/Vargowie (zależy kto, kogo pożre) to powinny robić hordy Chaosu, które jak przebiją się przez Ostland to już jest dobrze.

Teraz czekamy na bitwę Skarsnika. Ciekawe czy jak już Skaveni dojdą do gry, to jak bardzo zmieni się sytuacja startowa Goblina- w końcu o Karak Osiem szczytów, rywalizuje jeszcze rasa Skavenów prócz duetu zieloni-brodacze.

Ituriel32
14-10-2016, 09:48
Problemem Bretki są słabe garnizony, a dokładniej to że jest to nacja konna. A niestety podczas walki o mury jeźdźcy są raczej średnio przydatni.

Co do Norski i Skaelingów tu problemem jest rozbudowa osad SI i wytyczne podczas ataku.
Znaczy się SI atakuje tylko wtedy gdy jest pewne wygranej, i z zasady omija silnie bronione miasta. A niestety komp nie stawia murów, a armiami łazi bez celu.
Dlatego te najazdy są aż tak dotkliwe dla innych nacji.

Do moich miast nawet nie podchodzą.

Krwawy_Baron
14-10-2016, 10:00
Problemem Bretki są słabe garnizony, a dokładniej to że jest to nacja konna. A niestety podczas walki o mury jeźdźcy są raczej średnio przydatni.
Ale jak by w garnizonach osad bez murów byli rycerze, to trochę lepiej by to wyglądało - póki co są tam sami wieśniacy i Yeomeni.

Ituriel32
14-10-2016, 10:10
Grałem na jakimś modzie który zwiększał garnizony o jedną lub dwie jednostki. To już trochę pomogło Bretce, ale nie tak jak innym nacją.

Ogólnie Bteronia powinna mieć albo większe te garnizony (więcej piechoty i łuków) i/lub z lepszych jakościowo jednostek. Tylko problem jest taki że lepsze jednostki to chyba tylko sama konnica?


W sumie to ja czekam na aktualizacje która dodawała by bohaterów do garnizonu. Choć pewnie się tego nie doczekamy.

Arnold
14-10-2016, 11:29
Ogólnie Bteronia powinna mieć albo większe te garnizony (więcej piechoty i łuków) i/lub z lepszych jakościowo jednostek. Tylko problem jest taki że lepsze jednostki to chyba tylko sama konnica?


A co to za problem dodać spieszone wersje kawalerii? Ot, taka elitarna piechota. Może nie do końca lore-friendly, ale z racji balansu - pożądane. Np. niech dadzą spieszoną w wersji 2-handed i S&S.

Ituriel32
14-10-2016, 11:43
Plan flc chyba doczeka się zmiany.
https://pbs.twimg.com/media/CuuHpwWWYAA_eJD.jpg:large

Czyżby szykowało się więcej jednostek dzikich orków. Te nowe flc tyczy się tylko brodaczy i zielonych.
* CA daje chwilowo sprzeczne informacje więc przyjmijmy że to będą jakieś jednostki. Jakie dokładnie zobaczymy na stemie.

Il Duce
14-10-2016, 11:48
A co to za problem dodać spieszone wersje kawalerii? Ot, taka elitarna piechota. Może nie do końca lore-friendly, ale z racji balansu - pożądane. Np. niech dadzą spieszoną w wersji 2-handed i S&S.

To jest problem dlatego bo ta nacja z założenia ma mieć słabą piechotę. Tak samo jak krasie nie mają kawalerii albo chaos czy trupy dobrych strzelców. I to nie kwestia jak to ująłeś "lore friendly" tylko unikalnego stylu gry,jak chcesz grać zrównoważoną nacją to graj Imperium,jak wybierasz Bretonnię to szykuj się że większość roboty musisz zrobić kawalerią.

Ituriel32
14-10-2016, 11:58
Problem jest tu innego rodzaju.

Człowiek w przypadku Bretonii sobie poradzi z tymi ograniczeniami, ale Si już nie. Ja w romku2 nigdy nie widziałem by komp spieszył oddział jazdy, wolał szarżować na moje włócznie czy hoplitów. Bohaterowie mogli by pomóc np. paladyn jest dość twardy i to on mógł coś zdziałać.

Krwawy_Baron
14-10-2016, 12:35
Tylko mam wrażenie, że w Warhammerze włócznicy cofnęli się do epoki Rome:Total War - nie są już tak zabójczy dla jazdy, choć owszem wciąż są groźni. Zresztą ile tych włóczników jest? 2 jednostki w Imperium (nie licząc halabard), jedna u Zielonoskórych i szkieletory z włóczniami u Wampirów. Chaos i Krasnoludy w ogóle ich nie mają (jeśli pominiemy halabardników w Chaosie). Dodanie nowych jednostek kawaleryjskich i wrzucenie jednostek Knights of the Realm w garnizony (nie pamiętam jak się w polskiej wersji nazywają) powinno rozwiązać problem, tym bardziej na mapie kampanii gdzie komputer na autowalkach liczy tylko statystyki i liczebność jednostek.

Arroyo
14-10-2016, 13:19
Tylko mam wrażenie, że w Warhammerze włócznicy cofnęli się do epoki Rome:Total War - nie są już tak zabójczy dla jazdy, choć owszem wciąż są groźni. Zresztą ile tych włóczników jest? 2 jednostki w Imperium (nie licząc halabard), jedna u Zielonoskórych i szkieletory z włóczniami u Wampirów. Chaos i Krasnoludy w ogóle ich nie mają (jeśli pominiemy halabardników w Chaosie). Dodanie nowych jednostek kawaleryjskich i wrzucenie jednostek Knights of the Realm w garnizony (nie pamiętam jak się w polskiej wersji nazywają) powinno rozwiązać problem, tym bardziej na mapie kampanii gdzie komputer na autowalkach liczy tylko statystyki i liczebność jednostek.
Ale Knights of the Realm (Rycerze Królestwa) już są w garnizonach, ale rozwiniętych.

Krwawy_Baron
14-10-2016, 13:33
Tylko, że te osady gdzie oni są mają już mury - a jak słusznie Ituriel zauważył, w tym wypadku umieszczenie w nich jazdy jest bezsensowne. Z kolei wioski I i II poziomu to sami wieśniacy, którzy -no nie oszukujmy się- są strasznie słabi bez wsparcia rycerstwa.

Il Duce
14-10-2016, 15:22
This content pack also includes an update to the Chaos Warriors army roster in the shape of three new units: Feral Manticores, Marauder Horsemasters and Aspiring Champions. - wzięte stąd http://store.steampowered.com/app/404015/. Wychodzi na to że i chaos doczekał się paru nowości ;)

PS: Stream się zaczął o 16.

Ituriel32
14-10-2016, 17:09
Z jednej strony jestem minimalnie zawiedziony, bo liczyłem na coś dzikiego dla Wurrzaka. Ale z drugiej te 3 jednostki dla Chaosu cieszą mnie niezmiernie.
Same jednostki nie są jakoś przesadnie fajne, poza latadłem. Ale tu bardziej chodzi o fakt że nacja z dlc dostała uzupełnienie pod postacią flc. Co zapala zielone światło dla uzupełniania dlc zwierzaków.

Krwawy_Baron
14-10-2016, 17:18
Co zapala zielone światło dla uzupełniania dlc zwierzaków.
Gdyby jeszcze Todbringera zrobili grywalnego w tej "dedykowanej kampanii" Zwierzoludzi... Ale na to chyba nie ma szans, znając ich podejście to za dużo wymagam od firmy Creative Assembly.

Arroyo
14-10-2016, 21:25
Z jednej strony jestem minimalnie zawiedziony, bo liczyłem na coś dzikiego dla Wurrzaka. Ale z drugiej te 3 jednostki dla Chaosu cieszą mnie niezmiernie.
Same jednostki nie są jakoś przesadnie fajne, poza latadłem. Ale tu bardziej chodzi o fakt że nacja z dlc dostała uzupełnienie pod postacią flc. Co zapala zielone światło dla uzupełniania dlc zwierzaków.
Sęk w tym, że Horsemastersi i Aspiring Champions to ulepszone wersje Maruderów Konnych i Wojaków Chaosu. Z kolei Mantykora to u nich jedyny unikat.

Ituriel32
15-10-2016, 06:14
Sęk w tym, że Horsemastersi i Aspiring Champions to ulepszone wersje Maruderów Konnych i Wojaków Chaosu. Z kolei Mantykora to u nich jedyny unikat.

A spodziewałeś się że dadzą coś wypasionego? Patrząc na to jak bardzo nie kompletny jest Chaos, to już ta Mantykora jest plusem. Pomijam fakt że to chyba wierzchowiec jest i model był już dawno gotowy.

Aryann
15-10-2016, 08:07
Chciałem zacząć moją czwartą kampanię właśnie orkami i trochę czekałem na te zapowiedzi dlc czy zaproponują coś ciekawszego od Grimgora. I szczerze to goblinami zagrałbym chętniej, ale jak dają darmowego LL to chyba po prostu zagram nim, a tamto dlc kupi się na promocji. Cieszy uzupełnienie dla Chaosu.

Ituriel32
15-10-2016, 08:30
Ja mam nadzieje że chociaż zmienią gwardię Azhaga na coś mocniejszego, bo w tej chwili ma ją najsłabszą. Nie znamy jeszcze obstawy Skarsnika, ale przez to że będą to same gobliny, więc powątpiewam w jej siłę, chyba że dadzą Arachnarok.

A Kampania Wurrzakiem na bank będzie śmieszna. Tylko szkoda że wszyscy zaczynają z 1 regionem. Naprawdę chciałbym by jakaś nacja zaczynała z większa liczbą.

Janek
15-10-2016, 09:00
A spodziewałeś się że dadzą coś wypasionego? Patrząc na to jak bardzo nie kompletny jest Chaos, to już ta Mantykora jest plusem. Pomijam fakt że to chyba wierzchowiec jest i model był już dawno gotowy.

A to nie jest ten sam model ktory jest w zakleciu przywolane mantikory (chyba Transformation of costam sie to nazywa) w szkole bestii? Wtedy to bedzie niezalezna jednostka, ale pewnie w praktyce to reskin juz istniejacej mantikory (cos jak ogary chaosu i dire wolves u Wampirow).

Arroyo
15-10-2016, 09:24
A spodziewałeś się że dadzą coś wypasionego? Patrząc na to jak bardzo nie kompletny jest Chaos, to już ta Mantykora jest plusem. Pomijam fakt że to chyba wierzchowiec jest i model był już dawno gotowy.
Akurat Mantykora to nie wierzchowiec, w przeciwieństwie do Chimery. Dodam więcej, Mantykorę możesz normalnie przyzwać Bursztynowym Magiem/Szamanem Bestii. Co dalej? A tak, spodziewałem się raczej innych jednostek, których im brakuje. Vortex Beast'a/Rycerza Khorne'a na molochu czy choćby "wzmocnienia" jednostki poprzez późniejszy wybór mrocznego boga, dzięki czemu zyskuje buffy/debuffy i zmienia się jego skin, albo Marudera na Rumaku Slaanesha, ew. właśnie coś z magią Tzeentcha/Nurgle'a/Slaanesha.

Krwawy_Baron
15-10-2016, 09:55
No ale przecież gra będzie jeszcze przez co najmniej rok rozbudowywana, także tych brakujących oddziałów - prędzej czy później się doczekamy. Albo w randomowych update'ach albo jeśli ten ruski przeciek o DLC był prawdziwy - to przy okazji dodatku z Chaosem. Dodatkowo myślę, że Chaos dostanie przynajmniej jeszcze jednego legendarnego lorda (ja bym chciał kogoś od Nurgle'a).

Jeszcze zastanawia mnie jedna sprawa: skoro Skarsnik, Wurrzag i nowy Krasnolud mają występować w kampanii w osobnych frakcjach, to czy zwykli Zielonoskórzy i Krasnoludy będą mogli zdobyć tych lordów w inny sposób, niż wchodzenie z ich państwami w konfederację. I odwrotnie, czy Belegar będzie mógł rekrutować np. Ungrima. CA gdzieś to objaśniało, czy trzeba czekać do premiery?

Neton
15-10-2016, 23:13
Witam. Panowie mam pytanie :) Czy ten LL krasnali w White Dwarf będzie także dostępny w androidowej wersji magazynu ? ( pływam na statkach po oceanie indyjskim i mam utrudniony dostęp do prasy :P ) Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc.

Aryann
16-10-2016, 08:32
Dla twojego spokoju wysłałbym zapytanie bezpośrednio do redakcji.

FireFighter
17-10-2016, 16:20
Chłopaki (i dziewczyny?) czy wiecie gdzie można kupić to najnowsze dlc poza steam? Nie posiadam karty kredytowej żeby tam kupić, a na stronach typu muve, ultima nie ma. Oczywiście chodzi mi o polską dystrybucję, a nie klucze z allegro za przysłowiową złotówkę :)

NiemiłosiernySamarytanin
17-10-2016, 16:41
Może doładuj steama przez Paysafecard i kupisz wtedy bez karty kredytowej.

Ituriel32
18-10-2016, 07:55
Ja używam Paysafecard. Natomiast jeśli nie chcesz tego robić to poczekaj do premiery aż na Muve pojawią sie klucze. Akurat dlc do młotka pojawiają się z poślizgiem.

- - - - - - - - - - -

Nowe jednostki legendarne krasnoludów podobają mi się dużo bardziej, tak z wyglądu z powodu żywszych barw, jak i z statystyk. Natomiast te od zielonoskórych... Chyba jedyne fajne to wielki pająk i czarne orki. Zaś cała goblińska reszta wydaje mi się za słaba. Jak na jednostki w teorii w pełni rozwinięte, ich statystyki nie zachwycają. Choć może umiejętności dodatkowe będą to nadrabiać.

FireFighter
18-10-2016, 10:57
Dzięki za rady, chciałem skorzystać z tego paysafecard' a, a tu właśnie się na Muve pojawiło.

Ituriel32
18-10-2016, 11:52
Na muve tez już można płacić przez paysafecard. Choć jest wtedy cena zwiększona o 7%.

- - - - - - - - - - - -

-40% do rekrutacji i utrzymania goblinów (globalnie?), jestem pod wrażeniem. Natomiast trucizna dla armii jest trochę rozczarowująca. Znaczy do nocnych goblinów jak najbardziej pasuje, ale podobny efekt ma już pewien nekromanta.
Z taniości akcji bohaterów na mapie kampanii jestem w sumie średnio zadowolony.

Krwawy_Baron
18-10-2016, 12:36
Może jeszcze wzmocnią działanie zatrutej broni? W Attyli u Słowian jest ona OP, a Warhammerze prosi się ona o buffa.

Przeglądając materiały przedpremierowe przekonałem do tego DLC i planuję go zakupić jeszcze w preorderze, w stosunku jakość/cena bije on chyba wszystko co jak dotąd wyszło do tej gry. A co do tych jednostek u Zielonych to nie byłbym wobec nich (a przynajmniej części z nich) taki krytyczny - w końcu rozstawianie partyzanckie i zdolność maskowania (to drugie w przypadku Nocnych goblinów) może dawać świetne rezultaty w rajdach i atakach od tyłu na wrogą artylerię i strzelców.

Arnold
18-10-2016, 13:39
Przeglądając materiały przedpremierowe przekonałem do tego DLC i planuję go zakupić jeszcze w preorderze, w stosunku jakość/cena bije on chyba wszystko co jak dotąd wyszło do tej gry. A co do tych jednostek u Zielonych to nie byłbym wobec nich (a przynajmniej części z nich) taki krytyczny - w końcu rozstawianie partyzanckie i zdolność maskowania (to drugie w przypadku Nocnych goblinów) może dawać świetne rezultaty w rajdach i atakach od tyłu na wrogą artylerię i strzelców.


E, to zwykle marudzenie.

Trochę pograłem armiami typu "little waagh" i to zupełnie działa. W kampanii absolutnie grywalne i można większość przeciwników roznieść.
W multi także, acz głównie w bitwach drużynowych oraz bardziej swobodnych rozgrywkach nie wymagających ciśnięcia wszystkim, co jest OP.

Il Duce
18-10-2016, 13:59
Mi bardzo brakuje orkowego szefa,trochę szkoda że dostajemy kolejnego goblińskiego lorda kosztem jakiegoś orkowego :/. Dobrze że chociaż wśród legendarnych mamy duży ich wybór i Skarsnik jest pierwszym goblinem.

Arnold
18-10-2016, 14:30
Mi bardzo brakuje orkowego szefa,trochę szkoda że dostajemy kolejnego goblińskiego lorda kosztem jakiegoś orkowego :/. Dobrze że chociaż wśród legendarnych mamy duży ich wybór i Skarsnik jest pierwszym goblinem.


Bynajmniej.
A co takiego miałby wnieść "orkowy szef" (kimkolwiek on jest)? Kalka z Warbossa?
Po co?
To miałoby być co na wzór nerkomanty, który jest chyba najbardziej nonsensownym lordem w grze? Czym to się rożni od LL i herosów? Prawie niczym.

Il Duce
18-10-2016, 14:37
A co takiego mieli by wnieść tan,kapitan imperium albo exalted hero chaosu? Przecież to kalki swoich lordowych odpowiedników a jednak jakoś w grze są...Otóż miał by wnieść to że zielonym brakuje tego typu herosa,który zwiększa porządek publiczny i podbija doświadczenie jednostek. Że nie wspomnę że był by dużo silniejszym wojownikiem od swojego goblińskiego odpowiednika więc jego przydatność w armii była by spora. Mam wrażenie że się nie zrozumieliśmy i myślałeś że chodzi mi o kolejnego lorda zielonych,w takim wypadku faktycznie by to było bez sensu,miałem nadzieję że wyjaśni to użyta ranga ;) (szef = big boss)

Arnold
18-10-2016, 15:00
Mi bardzo brakuje orkowego szefa,trochę szkoda że dostajemy kolejnego goblińskiego lorda kosztem jakiegoś orkowego [lorda - dopisek by Arnold] :/. Dobrze że chociaż wśród legendarnych mamy duży ich wybór i Skarsnik jest pierwszym goblinem.


A co takiego mieli by wnieść tan,kapitan imperium albo exalted hero chaosu? Przecież to kalki swoich lordowych odpowiedników a jednak jakoś w grze są...Otóż miał by wnieść to że zielonym brakuje tego typu herosa,który zwiększa porządek publiczny i podbija doświadczenie jednostek. Że nie wspomnę że był by dużo silniejszym wojownikiem od swojego goblińskiego odpowiednika więc jego przydatność w armii była by spora. Mam wrażenie że się nie zrozumieliśmy i myślałeś że chodzi mi o kolejnego lorda zielonych,w takim wypadku faktycznie by to było bez sensu,miałem nadzieję że wyjaśni to użyta ranga ;) (szef = big boss)

A kolega wie, że Night Goblin Warboss jest nowym lordem, a nie herosem? Czy też zwyczajnie, marudzi dla marudzenia i po prostu spamuje nie na temat?

To nie jest kwestia niezrozumienia między nami, a tylko i wyłącznie niezrozumienie przez Twoją osobę idei lord packa. Tyle i aż tyle.
Twórcy wprost napisali, co ogólnie rzecz biorąc lord packi maja zawierać i nie ma na ich liści żadnych nowych herosów.

Nijak z Twojego pierwszego postu nie wynika, iż pisałeś o herosie, a nie o lordzie. Wręcz przeciwnie, pogrubiłem co wskazuje na to, iż sednem miał być kolejny orkowy lord.

:D

Z mojej strony EOT.

Il Duce
18-10-2016, 15:07
Aaaa no jasne,to przecież nie mogli dać tego herosa na przykład w ramach flc...Nie wiem co ma do tego fakt że gobliński warboss jest lordem a nie herosem bo to nie on jest tematem mojej wypowiedzi...xD.Natomiast jeśli uważasz że to spam nie na temat,radzę jeszcze raz przeczytać nazwę tematu,jeśli to nie pomoże to jeszcze raz i tak do skutku,z mojej strony to też koniec bo widzę że mam do czynienia z opornym przypadkiem :D

Arroyo
18-10-2016, 17:20
http://wiki.totalwar.com/w/Total_War_WARHAMMER_Update_4#Total_War:_WARHAMMER_ .E2.80.93_Update_4
Patch 4. Co zmienia? M.in. to, że Imperium, Krasie, Orkowie i Wampiry będą rekrutować Sławne Regimenty w kampanii. Dużo zmian w balansie Chaosu, mało zmian dla i tak przerąbanych już Zwierzaków, Wampirów i Imperium.

Turek
18-10-2016, 17:42
Bardzo ciekawy patch.

Tak jak przewidywałem i pisałem, Gwardia Elektorska dostanie nerfa, moim zdaniem dość dużego. Fajne buffy Chaosu, Kholek i smocze ogry może teraz będą opłacalne. Iron Draki teraz będą strzelać szybciej o 2s, całkiem zasłużony buff.

Sara Temer
18-10-2016, 21:19
Super! Jeszcze więcej jednostek rekrutowanych przez komputer do których gracz nie ma dostępu :3 Oczywiście, o ile nie wyda pieniędzy ^^

Kocham dzisiejsze Total Wary.


PS. Jakby ktoś nie zauważył, to ten post jest przesiąknięty ironią :3

Il Duce
18-10-2016, 21:44
Ja powiem szczerze że to rozwiązanie ma pewien plus,można w przybliżeniu zobaczyć jak się spisują jednostki z DLC kiedy z nimi walczymy,do tego im bogatsze rostery przeciwników tym lepiej,żałuję tylko że podobnie nie dzieje się w przypadku zwierzoludzi i wojowników chaosu.

Ituriel32
19-10-2016, 08:29
Dla mnie to że cześć dlc pojawia się w grze nawet jak go nie kupiłeś to spory plus.
- Po pierwsze można je zobaczyć w akcji (jednostki legendarne czy zwierzaki), daje to jakieś wyobrażenie czy warto.
- Wszystko co wzbogaca ubogą kampanie jest odbierane przeze mnie bardzo pozytywnie.

Ja uważam że w grze powinni się pojawić wszyscy lordowie czy bohaterowie. W przypadku zielonoskórych powinni się pojawić przedstawicie wszystkich ras i pod ras z których składa się to zbiorowisko: Orki, dzikie orki, czarne orki; gobliny zwykłe, leśne czy nocne. Gdyż pozwoli to każdemu zagrać tą liczną armią po swojemu. Ja wolę małe Właaa składające się z goblinów (najlepiej leśnych).
W przypadku dlc Króla i watażki, części składowe podporządkowane są pod gobliny (mnie to bardzo cieszy). Szkoda że flc Wurrzag nie dodał nic więcej dla dzikich orków. Natomiast Ci którzy lubią orki będą musieli poczekać do następnego lord paka.


Jakoś ten wczorajszy steam nie powalał. Nie wiem dlaczego liczyłem na ciekawe boje przeciwko imperium, a tu nic tylko nudne walki z brodaczami.

Biedny Azhag. Jego gwardia przyboczna może się schować za kamieniem, bo jest dużo słabsza od tej pozostałych lordów:
Grimgor - czarne orki i katapulta strzelająca goblinami.
Wurrzag - Olbrzym.
Skarsnik - Wielki pająk.
Śmiałbym się jakby jeszcze przegrywał walkę 1 na 1 ze Skarsnikiem. Co jest możliwe bo Azhag przegrywa z kretesem przeciw zwykłemu hersztowi orków.


- - - - - - - - - - - - - -

Chyba największym plusem tego dlc jest zagospodarowanie lewej części mapy, zanim pojawią się Leśne elfy i Bretonia. Bo prawa flanka jest aż przeładowana na ten czas nacjami i rasami: Chaos, wampiry, krasnoludy czy zieloni. Właśnie przez to Belegar i Skarsnik zaczynają w dziwnych miejscach i mogą pobawić się z Imperium.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
19-10-2016, 13:20
Wiadomo jak nowe pozycje startowe będą działać w kampanii multi? Obaj gracze będą mogli zagrać krasnoludami albo orkami?

Ituriel32
19-10-2016, 13:27
Tak będą mogli. Nie wyłapałem tylko jak to będzie z konfederacjami i legendarnymi jednostkami. Ale spokojnie można grać i łączyć te nowe lokacje startowe. Właśnie dlatego to dlc jest takie dobre*.

LJ to chyba będzie trzeba się wtedy umówić że gracie bez nich.

* Opcja gry multi jedną rasą powinna być już na starcie, a nie dopiero teraz. Ale lepsze to niż wcale.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
19-10-2016, 13:37
Ale widziałeś jakąś konkretną informację na ten temat, czy to twoje domysły?

Ituriel32
19-10-2016, 13:48
Na stemach mówili że można. Tak na tym Wurrzaga, jak i Skarsnika. Pierwsze 20-30 minut.

Sara Temer
19-10-2016, 13:54
Dla mnie to że cześć dlc pojawia się w grze nawet jak go nie kupiłeś to spory plus. - Po pierwsze można je zobaczyć w akcji (jednostki legendarne czy zwierzaki), daje to jakieś wyobrażenie czy warto.
- Wszystko co wzbogaca ubogą kampanie jest odbierane przeze mnie bardzo pozytywnie.

Wiecie, dla mnie to takie stałe przypominanie graczowi, że ma do czynienia z wykastrowanym produktem (Jakby setki ikonek mówiących o DLC w menu głównym nie wystarczało). Dlatego wgrałem sobie jednostki od Radiousa, przynajmniej wtedy te jednostki z DLC giną w tłumie i tak nie denerwują.

PS. Oczywiście mówię o jednostkach z lord packów, co do tego, że Chaos i Futrzaki są na mapie kampanii nawet w przypadku nie posiadania DLC nie mam zastrzeżeń specjalnych.

Ituriel32
19-10-2016, 17:20
Ale widziałeś jakąś konkretną informację na ten temat, czy to twoje domysły?

Dzisiejszy filmik z gry Belegarem minuta 40+

Turek
20-10-2016, 09:58
Chciałbym przypomnieć, że dzisiaj około godziny 16 nowe DLC zostaje odblokowane :)

Z tej okazji chciałbym wykorzystać popularność tego wątku i zaprosić Was wszystkich na Turniej o Karak Osiem Szczytów, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 20:30. Szczegóły w sekcji "Regularne Spotkania - Turnieje o Tytuł Marszałka Imperium". Organizatorem i sędzią jest Arroyo. Widzimy się wieczorem na TeamSpeaku forumowym :)

nazgool
20-10-2016, 15:12
Można już pobierać DLC.

Il Duce
20-10-2016, 15:32
http://store.steampowered.com/app/506190/ - a tu Grombrindal,wychodzi na to że będzie do dostania za darmo w każdym sklepie GW a w przyszłości zostanie prawdopodobnie odblokowany na steam jako FLC :)

PS: Tak,będzie też na singlu ;)

Arnold
20-10-2016, 17:00
http://store.steampowered.com/app/506190/ - a tu Grombrindal,wychodzi na to że będzie do dostania za darmo w każdym sklepie GW a w przyszłości zostanie prawdopodobnie odblokowany na steam jako FLC :)

PS: Tak,będzie też na singlu ;)


Spryciarze.
GW chce zachęcić ludzi do odwiedzenia swych sklepów, bo taka jest istota darmowego kodu, który można otrzymać w sklepach.

Szkoda tylko, że Polska jest trochę dyskryminowana, wszakże ogranicza się to tylko do Warszafki.

Jako wieloletni klient GW czuję się zawiedziony :D

Kijkowaty
20-10-2016, 17:28
W Krakowie mam 4 punkty w których można dostać kod według strony https://www.games-workshop.com/en-GB/store/storefinder.jsp?_requestid=5854028
Do tego w okolicy 50 mil takich sklepów jest 10 według strony (nie licząc Krakowa).
W praktyce zobaczymy, ale nie jest tak źle jak to przedstawiasz.

Arnold
20-10-2016, 18:06
W Krakowie mam 4 punkty w których można dostać kod według strony https://www.games-workshop.com/en-GB/store/storefinder.jsp?_requestid=5854028
Do tego w okolicy 50 mil takich sklepów jest 10 według strony (nie licząc Krakowa).
W praktyce zobaczymy, ale nie jest tak źle jak to przedstawiasz.

Ponieważ dziś nie mam ochoty, ani czasu bawić się w edukowanie ludzi, pozostawiam z pracą domową wymagającą nieco pomyślunku:

Znajdź błąd w swoim toku rozumowania albo wykaż go w moim.
Protip: nazwy różnicuje się nie bez powodów.

Czas start! :D

Arroyo
20-10-2016, 19:57
Z tego, co się dowiedziałem od jednego z moich kontaktów, we wszystkich współpracujących z GW sklepach ma być gazeta z tym kluczem na Grombrindala. Potwierdzone info.

Przy okazji kolejne 2 zawartości są nieznane - https://steamdb.info/search/?a=app&q=Total+War%3A+WARHAMMER

Kijkowaty
21-10-2016, 08:02
@Arnold
Trochę milej chłopie.
Sklepy partnerskie mają mieć dostęp do kodów.
Koniec edukacji ;)

Do tego idę o zakład, że bez większych problemów klucz znajdziemy w internecie, możliwe nawet, że będzie jeden uniwersalny.

Arnold
21-10-2016, 11:39
@Arnold
Trochę milej chłopie.
Sklepy partnerskie mają mieć dostęp do kodów.
Koniec edukacji ;)

Do tego idę o zakład, że bez większych problemów klucz znajdziemy w internecie, możliwe nawet, że będzie jeden uniwersalny.


Przecież sobie żartuję.
A póki nie ma oficjalnego info, iż independent retailers mają móc rozdawać klucze, to cóż, taka odpowiedź to tylko czysta spekulacja.
No chyba, że masz wiarygodne źródło? :D


A poza tym.
Trochę nietypowe jest to rozwiązanie, które sprawiło, iż doszło do w zasadzie rozmnożenia nacji. W SP nie ma to znaczenia, ale w MP wygląda to dość zabawnie.

Arroyo
21-10-2016, 12:48
Przecież sobie żartuję.
A póki nie ma oficjalnego info, iż independent retailers mają móc rozdawać klucze, to cóż, taka odpowiedź to tylko czysta spekulacja.
No chyba, że masz wiarygodne źródło? :D


Dziwne, jakiś czas temu dowiedziałem się, że independent retailers też będą rozdawać klucze. Na potwierdzenie tego dzwoniłem do jednego z takowych i dowiedziałem się, że będą.
Zresztą jak dla mnie to byłby strzał w stopę (albo w kolano) dla Games Workshop, by ograniczać tylko i wyłącznie do swoich placówek jak chodzi o ten klucz z Grombrindalem.


A poza tym.
Trochę nietypowe jest to rozwiązanie, które sprawiło, iż doszło do w zasadzie rozmnożenia nacji. W SP nie ma to znaczenia, ale w MP wygląda to dość zabawnie.
Na to jest jedno rozwiązanie. Podpiąć Krwawą Rękę i Klan Skarsnika do limitu frakcji Zielonoskórych - tak więc jeśli wykorzystasz np. klan Skarsnika to masz blok i na niego i na klan Wurrzaga i na Zielonoskórych aż do resetu frakcji. Jedynie u Klanu Belegara widzę jedyny sens działania jako independent faction.

Arnold
21-10-2016, 16:31
W opisie na steamie masz to rozróżnienie na sklepy. Typowy absurd w stylu GW. Choć jak się głęboko zastanawisz, to wcale nie jest absurdalne.

Stąd zakładam, że chyba wiedzą co czynią, a nie robią wrzutke sprzeczna że sobą.

Aryann
21-10-2016, 19:19
Podobno to dlc ma być dla wszystkich za free kiedyś tam w 2017.
http://store.steampowered.com/app/506190/

Krwawy_Baron
21-10-2016, 23:18
W Krakowie mam 4 punkty w których można dostać kod według strony https://www.games-workshop.com/en-GB/store/storefinder.jsp?_requestid=5854028
Do tego w okolicy 50 mil takich sklepów jest 10 według strony (nie licząc Krakowa).
W praktyce zobaczymy, ale nie jest tak źle jak to przedstawiasz.

Uderz na Ruczaj do CUBE'a, ja tam zamówiłem swojego White Dwarfa

PS.Ten sklep jest na liście z tej strony - a jak nie, to inne z tej czwórki też powinny mieć dostęp do tej gazety z kodem.

Arroyo
22-10-2016, 14:06
Q: Can I buy White Dwarf online?A: You can pre-order the November issue (the one you need!) here:https://www.games-workshop.com/en-GB/New-Exclusive… (https://www.games-workshop.com/en-GB/New-Exclusive?N=3069862953+2107761693&_requestid=5853244)
Q: Is it available if I buy it through an app or receive a digital copy?
A: No, the code is inserted into physical copies of the magazine only.
Q: I don't know if there are any Games Workshop stores near me!
A: If you don't know where your nearest Games Workshop or independent retailer who stocks White Dwarf is, click this link and enter your information to find out: https://www.games-workshop.com/en-GB/store/storefinder.jsp… (https://www.games-workshop.com/en-GB/store/storefinder.jsp?_requestid=5853392)
Q: I called my local independent retailer and they don't know anything about this!
A: They won't get White Dwarf in til the 28th October and they probably won't know anything about it until then. It will just be a card inserted in the magazine, so ask if they will have White Dwarf in, not if they will have the code.
Q: I called my local Games Workshop and they don't know anything about this!
Please wait until the 28th October to ask them about this. They will probably know all about it then.
Q: Can I get it for free without buying the magazine?
A: You can get a card with the code on for free from Games Workshop stores only. The independent retailers stock the magazine, not the card. You can also wait until 2017 when Grombrindal will be free for everyone!
Q: But I can't get White Dwarf or the code in my location!
A: Grombrindal will be available for free for everyone from early 2017.
Q: Will Grombrindal unlock a new faction?
A: No, he is part of the Dwarf faction, along with Thorgrim and Ungrim.
Q: Why does Steam say it's available/unlocks soon?
A: That's just the way the Steam page is. Grombrindal will not be available without a code until 2017.
Facebook - Total War.
Potwierdzone, że Grombrindala można kupić u Independent Retailerów.

Arnold
22-10-2016, 14:33
Facebook - Total War.
Potwierdzone, że Grombrindala można kupić u Independent Retailerów.

To, że Grombrindala można "kupić", a konkretniej kupić WD z kodem u IR to było oczywiste.
Ale u IR kodu darmowego na Grombrindala się nie uświadczy.

Zresztą, jaki jest sens serii Q&A, skoro to parafraza karty produktu ze Steama? Żaden.

Maniek116
24-10-2016, 00:01
Trochę z innej beczki. Są już jakieś wiarygodne przesłanki o tym, że kolejne dlc to wood elfy + FLC z bretką? Co do bretki to w sumie o ile pamiętam zapowiadali, że pojawi się jako grywalna frakcja w kampanii do końca roku więc logiczne by było, że będzie to kolejny FLC. Ciekawe kiedy coś ogłoszą, stawiam, że okolice świąt Bożego narodzenia.

Arroyo
24-10-2016, 00:19
W sensie oficjalnego infa? Nie ma, ale możemy się domyślać tego, bo pomyślmy. Las obok Bretki, który w grze nie jest póki co zajęty przez jakąkolwiek frakcję i nie miałby być od Leśnych Elfów (jak jest w Lore)? Bretka na 100% będzie FLC, co do tego nie ma wątpliwości.

Pyrrus89
24-10-2016, 01:48
Przepraszam że tak podpytuje, ale ciekawi mnie, czy odnośnie Bretoni można liczyć na jakieś znaczne powiększenie rosteru w tym FLC, czy raczej kosmetyczne zmiany. Jak to wygląda w GW?

Ituriel32
24-10-2016, 07:16
Raczej nie dużo 4-5 jednostek: Fay Enchantress (legendarny lord, pani czarodziejka), ogniste łuki, pielgrzymi i 1-2 jednostki na koniach. Bretce za wiele nie brakuje.

Krwawy_Baron
24-10-2016, 08:27
Raczej nie dużo 4-5 jednostek: Fay Enchantress (legendarny lord, pani czarodziejka), ogniste łuki, pielgrzymi i 1-2 jednostki na koniach. Bretce za wiele nie brakuje.
Prócz wspomnianej przez Ciebie babeczki, to mogliby jeszcze dostać Zielonego rycerza jako legendarnego lorda. Prócz tego Bretonni brakuje jeszcze tylko drzewka technologii i questów dla legendarnych lordów (oczywiście dla Louena Leoncoura i tego/tych którzy dojdą) - grałem trochę na modzie, który odblokowuje tą nację i jest ona w 70-80% kompletna.

Arroyo
24-10-2016, 08:51
Raczej nie dużo 4-5 jednostek: Fay Enchantress (legendarny lord, pani czarodziejka), ogniste łuki, pielgrzymi i 1-2 jednostki na koniach. Bretce za wiele nie brakuje.
Kilka postów temu wypisałem dokładniej, co brakuje Bretce.
Przypomnę:
Rycerze Próby
Błędni Rycerze
Służki Pani (magia życia, magia bestii - póki co ma magię niebios)
Prorokini (Lord - magie: bestii, życia, niebios)
Relikwia Graala
Bitewni Pielgrzymi
Morgiana Le Fay (Legendarny Lord albo z własnymi zaklęciami, albo z jedną z 8 domen magii)
Zielony Rycerz (Legendarny Lord)
Kilku innych LL'ów z 5 edycji.

Więc na liście nie ma łuczników z ognistymi strzałami, bo nawet w bitewniaku ich nie ma. Jest jedynie drobne rozwinięcie tych strzelców, ale jak dla mnie to się nie sprawdzi, skoro już magów więcej będzie. Za to nie zdziwiłbym się, gdyby od tych wszystkich już jeźdźców dano typ jazdy do walki w zwarciu, czyli z mieczami, nie z lancami.

Ituriel32
24-10-2016, 10:58
Nie pamiętam gdzie widziałem tych łuczników z ognistymi strzałami u Bretki... No nic to, zobaczy się bo do końca roku już tylko 2 miesiące.
Więc przewiduje tylko1 dlc w grudniu z leśnymi elfami i Bretką w flc.

Arnold
24-10-2016, 14:18
A podobno Vlad był przegiętym LL:

http://wiki.totalwar.com/images/d/d5/Grombrindal.jpg