PDA

Zobacz pełną wersję : Gra Wojownikami Chaosu



Asuryan
02-01-2016, 13:05
Pełna Lista Oddziałów:

Legendarni Lordowie:
Archaon Wszechwybraniec (Przywódca Rasy) Wojownik/Mag (Ścieżka Ognia)
* Książę Sigvald
* Kholek Pożeracz Słońc
Sarthorael Wszechwidzący (Tylko w trybie multiplayer)

Lordowie:
* Lord Czarownik Chaosu (Domena Ognia)
* Lord Czarownik Chaosu (Domena Cienia)
* Lord Czarownik Chaosu (Domena Metalu)
* Lord Czarownik Chaosu (Domena Śmierci)
Lord Chaosu
Bohaterowie:
Czarownik Chaosu (Domena Ognia)
Czarownik Chaosu (Domena Cienia)
Czarownik Chaosu (Domena Metalu)
Czarownik Chaosu (Domena Śmierci)
Błogosławiony Bohater
Wierzchowce:
Dorghar, Ogier bojowy Archaona (tylko Archaon)
* Mantikora (Lord Chaosu, Lord Czarnoksiężnik Chaosu, Czarownik Chaosu, Błogosławiony Bohater)
* Smok Chaosu (Lord Chaosu, Lord Czarnoksiężnik Chaosu)
Rumak Chaosu (Lord Chaosu, Lord Czarnoksiężnik Chaosu, Błogosławiony Bohater, Czarownik Chaosu)
Opancerzony Rumak Chaosu (Lord Chaosu, Lord Czarnoksiężnik Chaosu, Czarownik Chaosu, Błogosławiony Bohater)
Piechota:
Grasanci Chaosu
Grasanci Chaosu (broń dwuręczna)
Wojownicy Chaosu
* Wojownicy Chaosu (broń dwuręczna)
Wojownicy Chaosu (halabardy)
Wybrańcy
Wybrańcy (broń dwuręczna)
* Wybrańcy (halabardy)
* Opuszczeni
Ambitni Bohaterowie
Piechota (ogromne potwory):
* Smocze Ogry
Pomiot Chaosu
Trolle Chaosu
* Opancerzone Trolle Chaosu
Czempioni Chaosu
Bestie:
Ogary Chaosu
Ogary Chaos (Trucizna)
Monstra:
* Shaggoth Smoczych Ogrów
Olbrzym Chaosu
Kawaleria:
Rycerze Chaosu
Rycerze Chaosu (lance)
Kawaleria strzelecka:
Jeźdźcy Grasantów
Jeźdźcy Grasantów (toporki do rzucania)
Grasanci Mistrzowie Koni
Pojazdy:
Rydwan Chaosu
* Rydwan z Rogatą Bestią
Artyleria:
Działo Piekieł
Latacze:
Dzika Mantykora

* Te oddziały są wyjątkowe dla dlc i bez niego nie pojawią się w podstawowej wersji gry (nawet jako niegrywalne). Do gry Wojownikami Chaosu potrzebne jest DLC.


Archaon Wszechwybraniec:
I. Zabójca Królów:

1. Zbuduj Kaplicę Wojny (nagroda - 1500 łask)
2. Opracuj technologię: Bluźniercza komunia (nagroda - 1500 łask)
3. Przenieś dowolną postać do Obozu Baersnlingów (nagroda - 1500 łask)
4. Pokonaj armię czarownika Azazela: Azazel, 5 Wojowników Chaosu z dwuręczną bronią, 2 Piekielne działa, 2 Rydwany Chaosu, 2 Rycerze Chaosu, 2 Pomioty Chaosu + posiłki: 6 Wojowników Chaosu z dwuręczną bronią, 6 Pomiotów Chaosu, 6 Rydwanów Chaosu, 6 Rycerzy Chaosu (nagroda - Zabójca Królów, 1500 pkt doświadczenia dla Archaona)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PORADA: Pozbądź się jak najszybciej Azazela - przyzywa on stale jednostki Chaosu, mogące zniwelować Twą przewagę.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

II. Zbroja Morkara:

1. W armii Archaona musi być min. 1 jednostka Rycerzy Chaosu z kopiami (nagroda - 1500 łask)
2. W nast. turze suma łask musi wynosić min. 15.000 (nagroda - 1500 łask)
3. Wyślij dowolnego bohatera do Obozu Baersonlingów (nagroda - 1500 łask)
4. Zniszcz siły Ruleka Krwiożercy: Rulek (Lord Chaosu), 6 Grasantów z bronią dwuręczną, 6 wojowników chaosu, 3 wojowników chaosu z bronią dwuręczną, 3 opuszczonych + 11 Rycerzy Chaosu (nagroda - 1500 pkt doświadczenia dla Archaona i Zbroja Morkara)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PORADA: Rulek walczy na dwugłowym smoku Chaosu. Staraj się uważać na jego lądowania, najlepiej jest go ostrzelać konnymi maruderami Chaosu. Uważaj również na kawalerię Rycerzy Chaosu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

III. Oko Sherriana:

1. W nast. turze suma łask musi wynosić 10.000 (nagroda - 1500 łask)
2. Wystaw Czarownika Chaosu w Górach Goromadny (nagroda - 1500 łask)
3. Powstrzymaj zdeprawowaną armię Chaosu: 6 Opuszczonych, 3 Wojowników Chaosu, 1 Troll Chaosu (opancerzony), 1 Gigant Chaosu, 4 Piekielne działa + 3 Smocze Ogry i Lord Chaosu na smoku Chaosu (nagroda - 1500 pkt doświadczenia dla Archaona i Oko Sherriana)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PORADA: Ucisz artylerię wroga, chyba, że chcesz mieć mocno przetrzebione oddziały. Gdy rozbijesz pow. połowy armii, pojawia się smoczy wojownik Chaosu, którego musisz unicestwić.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IV. Korona Dominacji:

1. Zniszcz/złup 3 osady (nagroda - 1500 łask)
2. Wyślij bohatera do Obozu Baersonlingów (nagroda - 1500 łask)
3. Zabij Pana Przemian En'tiro: Pan Przemian, 2 Grasantów, 2 Wybrańców, 2 Wojowników Chaosu, 2 Smocze Ogry, 8 Pomiotów Chaosu, 2 Ogary, 2 Trolle Chaosu + 3 Grasantów, 1 Troll Chaosu, 2 Ogary, 2 Pomioty Chaosu (nagroda - 1500 pkt doświadczenia dla Archaona i Korona Dominacji)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PORADA: Zabij szybko En'tiro i jego Pomioty Chaosu. Ich eliminacja znacznie ułatwi dalszą bitwę.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


YLFztSaD908

Brakujące jednostki:

Lordowie:
-Lord Czarownik Chaosu (Magia Tzeentcha, Nurgla, Slaanesha)
-Książę Demonów (Khorna/Nurgla/Slaanesha/Tzeentcha)
Bohaterowie:
-Czarownik Chaosu (Magia Tzeentcha, Nurgla, Slaanesha)
KAWALERIA:
-Piekielny jeździec Slaanesha (Maruder na Rumaku Slaanesha)
-Miażdżyciele Czaszek Khorna

MONSTRA:
-Ogry Chaosu
-Slaughterbrute
-Zmutowana Bestia z Wiru

OŁTARZE:
-Wojenny Ołtarz Chaosu

Wierzchowce:
-Dysk Tzeentcha
-Palankin Nurgla
-Piekielny Rumak
-Moloch Khorna
-Rumak Slaanesh

Znaki Khorna, Nurgla, Slaanesha i Tzeentcha

Ituriel32
02-01-2016, 13:26
Nie wiem czemu ale ten roster wzbudza chęć sprzeciwu u mnie. 16 jednostek podstawowych i 8 z DLC, niby nie jest źle ale jednak coś mi nie pasuje.

Asuryan
02-01-2016, 14:02
Chyba rozumiem tą chęć sprzeciwu. Wygląda na to, że niegrywalne nacje, dopóki nie zakupi się dlc z nimi, będą miały okrojony w podstawce o 1/3 roster.

Il Duce
02-01-2016, 14:16
Dość słabe zagranie z ich strony.......,ale kto im zabroni? :curve:

sadam86
02-01-2016, 14:23
Nie aż takie straszne znów to zagranie, gorzej by było jakby bez DLC w ogóle nie dali Chaosu, a tak to przynajmniej 2/3 jednostek będzie życie graczowi utrudniać.

Sara Temer
02-01-2016, 15:21
Sadam takie "Jest źle, ale spoko, mogło być jeszcze gorzej"? Wybacz, ale nie podzielam takiego stanowiska, zwłaszcza, że należę do stronnictwa uważającego, że Chaos powinien być domyślnie grywalną frakcją. Niestety CA/Sega coraz bardziej próbują chyba dorównać EA :/

Ituriel32
02-01-2016, 16:29
Teraz to jestem ciekawy jak będzie wyglądać inwazja chaosu dla osób bez i z tym DLC. Czy różnice będą odczuwalne.
Bo biorąc poprawkę na jakoś sztucznej inteligencji, może wyjść że ci co będą mieli samą podstawkę będą mogli się zawieść.
Bo inaczej wygląda sytuacje gdy atakuje cię kilka armii z podstawowych jednostek, a inaczej gdy są to armie wzbogacone o elitarne jednostki i prowadzone przez potężnych Legendarnych Lordów.

chochlik20
02-01-2016, 17:02
Pewnie walnę głupa, ale jak rozumiem Demony - charakterystyczne dla każdego z bogów, których tutaj nie widzę są już osobną frakcją??

Arroyo
02-01-2016, 17:06
Nie, ale będą, zgodnie z logiką gry bitewnej ;)

Asuryan
02-01-2016, 17:07
Chyba jednak tak. Bodajże już w 5 edycji bitewniaka wydzielono z Chaosu jego wojowników i zwierzoludzi. Tak samo jak z Ożywieńców wampiry i mumie.

Arroyo
02-01-2016, 17:20
A nie w 6? W 7 mamy oddzielny AB Zwierzoludzi, w 6 Wojaków i Demony Chaosu. Tak samo w 6 Wampiry i Królowie Grobowców.

Asuryan
02-01-2016, 19:56
Możliwe że pomyliłem się o jedną edycję :mrgreen:

Arroyo
03-01-2016, 13:31
Wypiszę tu jednostki, które z 8 edycji (czyli tej, co CA robi) brakuje mi w tym rosterze:
Książę Demonów
Palankiny Nurgle'a, Latający Dysk Tzeentcha, Rumak Slaanesha
Piekielny Jeździec Slaanesha (Maruder na Rumaku Slaanesha)
Miażdżyciel Khorne'a na Molochu (Wojownik Chaosu Khorne'a na Molochu, uzbrojony w topór)
Chimery
Ogry Chaosu
Wojenna Kaplica Chaosu (powóz)
Zmutowana wirująca bestia - może dadzą ją w Demonach Chaosu
Brutal

Liczę jednak, że powyżej wymienione istoty i wierzchowce będą dostępne u Demonów Chaosu lub w FLC.

Chaak
03-01-2016, 15:49
Ja za to się obawiam, że mogą pojawić się w DLC do DLC. Część z nich (np. wojownik na molochu, maruder na potworku) pasuje tylko do wojowników.

Memnon[pl]
03-01-2016, 23:09
Ludzie zaczeli narzekac ze nie beda kupowac pre-ordera z wojownikami chaosu bo to nie fer i zdzierstwo-a to CA postanowilo zmowtywowac graczy do zakupu...Geniusze w tym CA pracuja-coraz to ciekawsze pomysly maja:)...Jeszcze troche i bedziemy w DLC kupowac miecze i tarcze dla wojska:)

Remix
13-01-2016, 16:51
Albo dadzą te jednostki właśnie w stylu Unit Pack, jak w Romce "Wojenne Bestie".

Arroyo
13-01-2016, 17:03
Wątpię w to szczerze, panowie. Urok GW jest taki, że co edycję bitewniaka coś wycinają i dodają nowego. Potem mamy np. Rycerzy Wewnętrznego Kręgu na Demigryfach, "wycinając" w pewnym sensie 3 zakony: Panter, Gorejącego Słońca i Białego Wilka. W przypadku Chaosu właśnie namieszali tj. dali coś nowego, co jednak w TW: Warhammer się nie ukaże (póki co - czas pokaże, czy zrobią FLC z brakującymi jednostkami jak np. Piekielni Jeźdźcy Slaanesha (tutaj mam na myśli Maruderów na Rumakach Slaanesha)).

chochlik20
13-01-2016, 17:08
W sumie Chaos bez tych wszystkich demonów tutaj wydaje się być dość łatwą nacja do pokonania, nawet jeżeli ktoś kupił grę w pre-.

Arroyo
13-01-2016, 17:10
Nie bądź taki pewny. Jeśli AI naprawdę pomyśli to wcale tak łatwo nie będzie.

chochlik20
13-01-2016, 17:13
Dla osoby ogranej z Call-em pokonanie armii Chaosu nie powinno być trudne. Gdyby ta armia dysponowała dodatkowo demonami wszelkiej maści i brzydoty to byłyby problem i to pewnie spory.

Arroyo
13-01-2016, 17:15
Dla osoby ogranej z Call-em pokonanie armii Chaosu nie powinno być trudne. Gdyby ta armia dysponowała dodatkowo demonami wszelkiej maści i brzydoty to byłyby problem i to pewnie spory.
Wiesz, nie każdy uważa Call of Warhammer za zgodny z lore. Tzn. mimo, że (nie przecząc) mod jest bardzo dobry i wciąga, to jednak odpycha mnie wkładanie bajek i bzdurek od fanów. Tutaj mamy do czynienia z oficjalnym produktem GW. Dlatego czekam bardziej na TW: Warhammer, niż na w końcu dobrze zrobioną 1.6 CoW'a. Mówię to całkowicie poważnie. Pragnę w końcu ujrzeć takiego Warhammera TW, w którym absolutnie wszystko będzie oficjalne. Nacji, które fani poruszyli w swoich AB nie wykluczam, ale wręcz wymagam, by GW po wydaniu wszystkich oficjalnych ras do TW: Warhammer po prostu przejrzała fanowskie AB, poprawiła je i wydali nacje z tych AB do Warha, by było zatwierdzone, że to oficjalny twór. Proste.

EDIT: Dopóki więc nie wydadzą TW: Warhammer i nie trafi mi się okazja do zgarnięcia tej gry legalnie, zostaje mi Call of Warhammer ;)

chochlik20
13-01-2016, 17:24
Macham ręką czy był zgodny czy też nie. Chodzi mi o sama trudność jaka występowała przy próbie pokonania armii Chaosu, które zjawiały się podczas inwazji. Demony dawały im jednak dużą przewagę w bitwach. Gracz obyty z modem i jego bitwami nie powinien mieć dużego problemu z pokonaniem tych wojsk. Oczywiście wszytko będzie zależeć też od AI i balansie, który stoi pod znakiem zapytania.

Sara Temer
13-01-2016, 17:27
Jeśli AI naprawdę pomyśli to wcale tak łatwo nie będzie.
Gdy to się stanie, to wszechświat powinien się skończyć xD

Arroyo
13-01-2016, 17:28
Gdy to się stanie, to wszechświat powinien się skończyć xD
Spokojnie, modderzy (zwłaszcza z Rosji) o AI zadbają. Od czegoś Better AI mod będzie służyć ;D

Jan z Czarnolasu
05-03-2016, 07:37
Czy ktoś dobrze poinformowany mógłby powiedzieć, czy będą jedni wojownicy chaosu, czy też będzie kilka frakcji tej "rasy" np. 4 po jednej dla każdego boga?

Bo we wszystkich pozostałych grywalnych nacjach takie rozbicie występuje, więc w sumie w WoCh też by pasowało, aby osobnymi frakcjami byli Tzeentchowcy, Slaneszowcy, Nurglowcy i Khornowcy. Gdyby podzielić tak zwierzoludzi i demony to powstałoby 12 frakcji chaosu :)

Arroyo
05-03-2016, 07:54
Nie ma rozdzielenia. Mamy Niepodzielny Chaos, gdyż jest wybrany Wszechwybraniec.

Ituriel32
08-03-2016, 14:37
Jako że powoli zaczynam się nakręcać, ponieważ zaczynają powstawać w mojej głowie plany gry dla konkretnych ras. Z racji tego że piechota chaosu dla mnie jest biedna, tylko 4 jednostki w kilki wersjach. Potworami jakoś tak średnio się jaram, a raczej nie jestem pewny ich skuteczności. Wymyśliłem że skupię się na agentach, a dokładniej na czarnoksiężnikach.

Ituriel32
06-04-2016, 10:22
Tak jak teraz się przyjrzałem to chaos nie ma pieszych strzelców? Tylko Kawaleria strzelecka: Jeźdźcy Maruderów i Jeźdźcy Maruderów (toporki do rzucania) i Artyleria: Piekielne działo.

Arroyo
06-04-2016, 10:26
Teoretycznie winni mieć jeszcze maruderów z toporkami do miotania.

royal1410
06-04-2016, 10:46
Z tego co widzę to chaos i tak ma najsilniejsze jednostki, coś jak Selucydzi w Romie 2

Arroyo
06-04-2016, 10:50
Selkowie mają mocne jednostki, ale w wg mnie "zwyczajnych nacjach". Na chłopski rozum z tej puli:
- Ateny,
- Sparta,
- Syrakuzy,
- Ardiajowie,
- Kimmeria,
- Massalia,
- Armenia,
- Partia,
- Pont,
- Seleucydzi,
- Egipt,
- Baktria,
- Macedonia,
- Kolchida,
- Pergamon,
- Epir,
- Kartagina.

Wracając do Chaosu. Skoro podzielone będzie na Wojowników, Demony i Zwierzoludzi, to pewnie Demony i Wojownicy ze sobą będą współpracować. A Zwierzoludzie będą mogli się z nimi nawalać, jak ten wódz od Zwierzoli z lasu pod Wolfenburgiem.

Ituriel32
06-04-2016, 10:51
Siła jednostek wyjdzie dopiero w praniu, na razie nie było żadnej bitwy z wojskami chaosu.

Seba Fallus III Wielki
06-04-2016, 20:11
W którym miejscu Seleucydzi mają mocną jednostkę ? Oni mają dużo solidnych jednostek ale pod rządnym względem się nie wyróżniają. Ewentualnie słonie ale to ryzykowna jednostka

Asuryan
06-04-2016, 21:52
Nie ma rozdzielenia. Mamy Niepodzielny Chaos, gdyż jest wybrany Wszechwybraniec.
Nie byłbym tego takim pewnym. Mamy 3 LL, więc pewno także 3 hordy Chaosu. A tylko jeden z nich - Archaon - wyznaje Niepodzielny Chaos. Drugi Slaanesha, trzeci Khorne'a.

Arroyo
06-04-2016, 21:54
Nie byłbym tego takim pewnym. Mamy 3 LL, więc pewno także 3 hordy Chaosu. A tylko jeden z nich - Archaon - wyznaje Niepodzielny Chaos. Drugi Slaanesha, trzeci Khorne'a.
1. Jak można wyznawać niepodzielny Chaos? Raczej wszystkich czterech Mrocznych Bogów.
2. Nie wiemy, czy będą się te hordy bić, czy to dodatkowi LL'owie, których wykupimy jak innych.

Asuryan
06-04-2016, 22:25
Można, wystarczy przeczytać AB Champion of Chaos do 5 edycji bitewniaka, by wiedzieć jak. Ogólnie mówiąc Archaon wierzy, że wszyscy bogowie Chaosu to tylko różne oblicza jednej i tej samej mocy, która rządzi całym światem.

royal1410
08-04-2016, 08:07
Z tego co widziałem w bitwie, to jednostki chaosu, wręcz wgniatają te imperialne. Ciekawe, czy to, wina ogólnej jakości piechoty chaosu, czy słabości piechoty imperialnej?

Il Duce
08-04-2016, 08:19
To jest wina tego że jednostki chaosu to naprawdę potężni wojownicy,najlepsi z najlepszych można by rzec,wspomagani jeszcze do tego przez dary mrocznych bóstw,a żołnierze imperium to zwykli ludzie. Ok,po przeszkoleniu wojskowym itd.,ale tak jak pisałem,ludzka piechota nie ma zbytnich szans w walce z elitarnymi oddziałami innych nacji bez buffów i solidnego wsparcia jazdy,artylerii i strzelców a także bohaterów,a tego wszystkiego u prowadzącego zabrakło bo w pewnym momencie piechota została zostawiona sama sobie.

PS: Gdyby żołnierze imperium walczyli z maruderami to pewnie by ich pokonali,ale tam byli wybrańcy i wielu wojowników więc wynik był oczywisty :P

Ituriel32
08-04-2016, 08:20
Oba czynniki na raz plus prezenter słabo zagrał. Do tego kompozycja armii (dużo jednostek chaosu, aż 4 elitarne i sporo średnich, a w imperium tylko 2 wielkie miecze które są chyba mocną jednostką średniego szczebla) i ukształtowanie tereny premiowało chaos (czyli że byli na górce i z niej szarżowali, a imperium bierne tą szarżę przyjęło).


Chaos obok Orków i Krasnali powinien mieć najmocniejszą piechotę.

Te nacje są też inne, jak pisze przedmówca.
U imperium piechota ma za zadanie zatrzymać przeciwnika na tyle długo żeby reszta: strzelcy, artyleria, bohaterowie i elitarna jazda rozprawiła się z wrogiem. U ludzi to konie robią robotę.

Natomiast u chaosu to piechota + potwory ma wygrać bitwę.

royal1410
08-04-2016, 08:42
Ciekawe jak będzie wyglądało starcie wojowników chaosu z orkami?

rkplus
08-04-2016, 09:11
już widze te dlc osobno na każdego boga chaosu dające unikalne jednostki oraz jednego z ich wybrańców(oprócz bohatera slaanesha ponieważ już jest dostępny)

Asuryan
08-04-2016, 09:52
Gdyby te jednostki były demonami... to czemu nie :mrgreen:

Arroyo
08-04-2016, 11:51
już widze te dlc osobno na każdego boga chaosu dające unikalne jednostki oraz jednego z ich wybrańców(oprócz bohatera slaanesha ponieważ już jest dostępny)
Nie, tak nie będzie. Dostaniemy osobno DLC z Demonami Chaosu jak w bitewniaku. Zwierzoludzi również.

Asuryan
08-04-2016, 21:33
Dostaniemy lub nie. Dopóki nie ogłoszą tego oficjalnie, to nie ma co się upierać, że będzie tak, a nie inaczej.

Arroyo
08-04-2016, 22:32
Sorry, ale skoro już mamy DLC Wojowników Chaosu to nie ma co gdybać, skoro to już pewniak, jak to wyglądać będzie.

Asuryan
09-04-2016, 00:07
Pewniakiem jako grywalne nacje jak na razie są tylko Imperium, Krasnoludy, Orki i Gobliny, Wampirzy Hrabiowie (a dokładniej Sylvania), Wojownicy Chaosu. A w DLC Elfy (nie wiadomo jakie), Ogry, Skaveni i Jaszczuroludzie.

Arroyo
09-04-2016, 09:01
Chodzi o to, że taki podział Chaosu na te 3 wymienione przeze mnie frakcje to pewniak. Pewniakiem nie jest to, czy w ogóle ujrzy to światło dzienne.

Jsatrzab
09-04-2016, 14:56
Pewniakiem jako grywalne nacje jak na razie są tylko Imperium, Krasnoludy, Orki i Gobliny, Wampirzy Hrabiowie (a dokładniej Sylvania), Wojownicy Chaosu. A w DLC Elfy (nie wiadomo jakie), Ogry, Skaveni i Jaszczuroludzie.
Nie w DLC a w kolejnych częściach gry, w końcu mają być one standalone. Jeśli przyjmować za pewnik Ogrów, Skavenów i Jaszczuroludzi to i Wszystkie wersje Elfów, Królów Grobowców oraz Demony i Bestie Chaosu. Koniec końców CA powiedziało że docelowo wszystkie frakcje z 8 edycji mają być grywalne. Choć nie mam bladego pojęcia jak zmieszczą te wszystkie frakcje na dwóch mapach...

Jeśli chodzi o pierwszą część gry to oprócz podstawowej piątki, na pewno dostaniemy jeszcze Bretonie.

Arroyo
09-04-2016, 15:01
Jak Ogry i Skaveni będą to na pewno wydłużą nam znowu mapę o Południowe Ziemie i Góry Lamentu - to drugie znaczy tyle, że będziemy się nawalać z innymi królestwami tytułowych Ogrów.

Arroyo
18-04-2016, 14:19
Jeśli patrzymy na 8 edycję i w ogóle na Sigvalda to jednej rzeczy brakuje mi. Piekielnych Rumaków Slaanesha z 8 edycji - maruderzy na rumakach Slaanesha dostępni tylko dla Sigvalda. To byłoby w sumie coś fajnego, co zastąpiłoby rycerzy Chaosu dla tego LL'a.

Asuryan
18-04-2016, 14:25
A mi ich nie brakuje. Rumaki Slaanesha to jakby nie patrzeć demony. Tak samo jak na przykład ogary Khorne'a.

Chaak
18-04-2016, 16:55
Tyle, że rumaki Slaanesha i wojownicy na ogarach występują w AB wojowników chaosu. Demony mają swoje odpowiedniki tych jednostek, na ogarach są Bloodlettery a na tych drugich jakieś inne demony.

Kasquit
25-04-2016, 10:52
"Książę Sigvald"
Grając nim gracz nie powinien mieć możliwości rekrutacji wyznawców Khorna, Nurgla chyba też...
Trzeba dbać o fluff-lore...

Arroyo
25-04-2016, 11:32
To tylko gra, gdzie i tak można wszystko po swojemu zrobić :P

Ituriel32
30-04-2016, 07:04
Kholek Pożeracz Słońc wygląda kozacko.
W pierwszej chwili filmiku jak pokali jego umiejętności to pomyślałem sobie że tylko on może rekrutować smocze ogry i Shaggoty Smoczych Ogrów, ale to tylko redukcja kosztów... Szkoda trochę, bo to byłoby kapitalne urozmaicenie LL.

Arroyo
30-04-2016, 08:55
Ja jednak zagram na początek Sigvaldem. Nie przeczę, bardzo fajny ten Kholek, ale jakoś przepadam za sługami Slaanesha. Poza tym ogółem może być ciekawe, jak zaplanują dla wszystkich trzech linie zadań.

royal1410
30-04-2016, 10:41
Wiem, wiem gra wyjdzie za około miesiąc, ale twórcy podali już -chyba, wystarczająco wiele informacji, aby bliżej przyjrzeć się armii wojowników chaosu. Ze swej strony nie będę ukrywał, że jest to ostatnia nacja którą zagram-krasnale są przed ostatnią; oraz tego że będzie to mój główny wróg. Ponadto, armia chaosu wydaję się bardzo potężna. Dlatego interesują mnie potencjalne mocne i słabe strony jednostek chaosu. Mógłby ktoś poświęcić troszkę czasu i skrótowo je opisać?

Chaak
30-04-2016, 10:48
No nie powiem, zajarałem się troszkę Kholekiem. Raczej będzie moim pierwszym LL, którym zagram jak przyjdzie kolej na Chaos.

Ituriel32
30-04-2016, 10:58
Podobnie jak Chaak wezmę Kholeka na pierwszego lorda w chaosie. Wygląda mega, do tego chaos to musi być wojownik i to jak najpotężniejszy.

Drugim będzie Sigvald, ale tak bez przekonania.

Ostatnim będzie wszech wybraniec, bo go nie lubię. Jeśli dojdzie jeszcze jeden LL to zepchnie tego pana jeszcze niżej.

Il Duce
30-04-2016, 11:08
Wiem, wiem gra wyjdzie za około miesiąc, ale twórcy podali już -chyba, wystarczająco wiele informacji, aby bliżej przyjrzeć się armii wojowników chaosu. Ze swej strony nie będę ukrywał, że jest to ostatnia nacja którą zagram-krasnale są przed ostatnią; oraz tego że będzie to mój główny wróg. Ponadto, armia chaosu wydaję się bardzo potężna. Dlatego interesują mnie potencjalne mocne i słabe strony jednostek chaosu. Mógłby ktoś poświęcić troszkę czasu i skrótowo je opisać?

Słabe strony chaosu to na pewno strzelcy i brak włóczni(choć mają halabardników którzy to nieco nadrabiają),mocne to na pewno bardzo silne jednostki do walki w zwarciu łącznie z wieloma monstrami,myślę że w cc to będzie najmocniejsza nacja w grze.

royal1410
30-04-2016, 11:13
Chyba niestety tak, jak dla mnie za dużo elity, a nawet podstawowe jednostki nie są złe. Kurde, trudno będzie ich pokonać; ja będę próbował najpierw wampirami, a potem orkowie imperium i krasnale.

Ituriel32
30-04-2016, 11:25
Wszystko rozbija się raczej o to czy starczy nam czasu (a młotek szybki jest) na to by skorzystać ze strzelców i dział.
Bo jak tak, to taktycznie się będzie grać i będzie ok.
A jak nie... to lipton, bo zostaniemy zmuszeni do wybieranie też samej piechoty i jazdy, a w takim przypadku może być to trochę bez sensu, patrząc na siłę tych formacji w chaosie.

royal1410
30-04-2016, 12:40
Zawsze można włączyć pauzę, albo grać na zwolnionym czasie. Nie to chciałem napisać tylko to.że Shaggoty Smoczych Ogrów, Wybrańcy chaosu- 3 rodzaje jednostek, Opancerzone Trolle Chaosu, Jezdzcy Chaosu, Smocze Ogry, Rydwan Molochów, Opuszczeni będą bardzo silne i w porównaniu z innymi frakcjami mają za dużo elity. Nawet jeśli załóżmy zatrzymamy potwory chaosu artylerią, czy magią to sama piechota plus LL nas wykończy. Jak jest z magią w chaosie? Mają dobrą?

Arroyo
30-04-2016, 12:45
Zawsze można włączyć pauzę, albo grać na zwolnionym czasie. Nie to chciałem napisać tylko to.że Shaggoty Smoczych Ogrów, Wybrańcy chaosu- 3 rodzaje jednostek, Opancerzone Trolle Chaosu, Jezdzcy Chaosu, Smocze Ogry, Rydwan Molochów, Opuszczeni będą bardzo silne i w porównaniu z innymi frakcjami mają za dużo elity. Nawet jeśli załóżmy zatrzymamy potwory chaosu artylerią, czy magią to sama piechota plus LL nas wykończy. Jak jest z magią w chaosie? Mają dobrą?
1. Na bitwach multi raczej nie dasz zwolnionego czasu, póki inni nie dadzą ;D
2. Właściwie nie opuszczeni, co Odrzuceni.
3. Jak myślisz? Magia Chaosu dała poniekąd początek magii HE i reszcie ras. W końcu oni są twórcami Wiatrów Magii, lecz chyba Slannowie z Jaszczuroludzi jej nie używają. Także na bank mocną magię mieć będą.

Arroyo
04-06-2016, 09:44
Jakieś porady co do pokonania Sathoraela Wszechwidzącego? To ten Lord Zmian, który pojawia się koło setnej tury. Mam dostęp max do wybrańców z dwuręczną bronią.

Asuryan
04-06-2016, 13:01
Pojawia się dokładnie w setnej turze. Trochę śmieszne jest to, że fabularnie jest wyzwaniem dla Archaona, którego nawet jeszcze nie mogę zrekrutować. Utknąłem w Norsce Kholekiem w walce ze Skaelingami. Straciłem drugiego generała (zwykłego maga ognia na 2 poziomie), ale zwerbowałem Sigvalda (bo ma +1 do przyrostu ludności). Z wielkim demonem Tzeentcha na karku może być bardzo wymagająca rozgrywka :D

Arroyo
04-06-2016, 13:05
No ja mam tak, że z jednej strony elitarne armie Imperium, z drugiej Sarthorael stoi. Co innego, gdybym miał Smocze Ogry/Shaggothy lub Olbrzyma Chaosu. Na razie robię przerwę od gry Archaonem.

Asuryan
04-06-2016, 13:13
Ja mam jeden oddział smoczych ogrów, 2 bohaterów (mag metalu i wojownik) z pierścieniami z czarem "kula ognia" i 3 oddziały opancerzonych trolli Chaosu. Chyba pójdę w opancerzone trolle i wybrańców, których tez już mogę werbować Kholekiem. Sam główny wódz ma już 17 poziom, unikalny młot z zadania, potrafi rzucać czar piorunów - ogólnie kozak nad kozaki, tylko czy to wystarczy na wielkiego demona :D Zastanawiam się jeszcze nad zmiękczeniem tej wrogiej armii agentem.

Ituriel32
14-06-2016, 07:21
Prawdę mówiąc granie chaosem nie podeszło mi wcale. Nie lubię tej zabawy w kotka i myszkę, a niestety do tego sprowadza się gra nimi. Cały czas szukamy osad do złupienia i spalenia, a jak ognia unikamy armii przeciwnika (nawet jak taką rozbijemy to wróg wystawi po prostu następną a my będziemy cierpieć z powodu poniesionych strat).
Jakoś nie cieszy mnie rozwijanie hordy.

Ale kiedyś na bank nimi pogram więcej i spalę do gołej ziemi wszystkie osady na północy i zamienia ją w jałowe pustkowia.

Ituriel32
27-06-2016, 07:38
Gram teraz chaosem i ta nacje jest śmieszna i dziwna zarazem, ale najpierw garść porad ogólnych:

1. Potrzebujesz drugiej hordy jak najszybciej.
2. Skracanie czasu oblężenia to w zasadzie mus.
3. Liczy się czas, więc ulepszasz cechę odpowiedzialną za obniżanie kosztów rekrutacji (odradzam wydawanie punktów na regeneracje bo to marnotrawstwo). Musisz być cały czas w natarciu. Jeśli masz zdziesiątkowane oddziały to je łączysz i werbujesz nowe na ich miejsce. Tura w której nic nie robisz (znaczy tylko regenerujesz jednostki w obozie) to tura zmarnowana.

W zależności jaki poziom trudności wybierzesz czekają cię inne wrażenia.
Średni to w zasadzie czysty relaks spokojnie palisz i niszczysz północ, ale już z miastami ludzi jest trudniej bo mają w większości wypasione garnizony (a my musimy trochę kombinować bo nie możemy długo trzymać armii blisko siebie). Tury mijają błyskawicznie, aż wyskakuje ewent po 100 turze i zaczyna się uciekanie.
Bardzo trudny, no cóż na tym poziomie jest to już najtrudniejsza nacja do gry. Przeciwnicy szybko wystawiają pełne armie i gonią cię w zasadzie do końca. Prawdziwym problemem jest jednak spam agentów, bo przed nimi już nie uciekniesz. Ze 2-3 razy przegrałem już na tym poziomie po kombie jakie robił mi komputer: pierw bitwa 1 na 1 a później agent z sabotażem pozbawiał mnie całkowicie siły bojowej (czyli nie byłem wstanie splądrować wrogiej osady) i kasa się skończyła.

Ulepszenia chaosu podobają mi się najmniej, mam wrażenie że dają najmniej ze wszystkich ras. (Zielonoskurymi jakoś na razie za dużo nie grałem i ich ulepszeń jeszcze nie obczaiłem).

Tak na koniec napisze tylko że:
- Filmik po 100 turze to balsam na mą duszę.
- podbijanie Kislevu kiedy ma jednostki imperium jest beznadziejne i wybija całkowicie z klimatu, ja w zasadzie spaliłem tylko Praag i poszedłem dalej...

Krwawy_Baron
14-10-2016, 09:57
Najbardziej w Total War Warhammerze czekałem właśnie na Chaos i szczerze mówiąc zawiodłem się: tak jak to już zostało powiedziane, irytuje zabawa w kotka-myszkę co trochę gryzie się z tłem jakobyśmy mieli prowadzić potężną inwazję Chaosu w celu unicestwienia świata. Generalnie podczas gry Chaosem sugerowałbym najpierw iść w każdej hordzie w budynek umożliwiający rekrutację Wojowników Chaosu - przeskok jakościowy od Maruderów jest ogromny. Drugie w kolejce są Piekielne działa, które na ustawieniu z mniejszą skalą jednostek są w stanie wygrać bitwę (ja gram na średnich jednostkach) - nim wróg zdoła do nas dojść 2-3 piekielne działa zrobią taki Meksyk, że szarża naszych Chaos warriorsów zetrze przeciwnika w proch. Choć już za jazdą strzelającą trochę się nabiegamy naszymi Grasantami-kawalerzystami i pieskami. Inny minus jest taki, że demon Tzeentcha który rzuca nam wyzwanie, jest możliwy do poprowadzenia tylko w potyczkach - szkoda, bo to byłaby fajna nagroda w kampanii - rekrutacja wykokszonego lorda jako wynagrodzenie za zniweczenie planu Pana Zmian. W sumie to liczę, że do Wojowników Chaosu kiedyś dojdzie jeszcze jakiś legendarny lord reprezentujący Nurgle'a.

Ituriel32
14-10-2016, 11:22
Jestem typem kolekcjonera, już same osiągnięcia i ptosiar do multi (za wygranie kampanii). Dodatkowo Pożeracz Słońc jest jednym z najfajniejszych lordów w młotku. Powinny już dawno zmotywować mnie do gry tą nacją.
Tak się jednak nie dzieje, na samą myśl o nich odechciewa mi się gry w młotka.

Problemów jest kilka.
- Mechanika hordy chaosu.
- Imperialny Kislev - ja wiem że to tak naprawdę tylko parę jednostek.
- Początek rozgrywki. - Przecież jesteś super koksem, znaczy Archaon i Kholek Pożeracz Słońc nimi są. A trzeba uciekać przed każdą wrogą armią, czy agentem.
- Średnia i późna rozgrywka - Tu znowu jak się już dorobimy elitarnych jednostek to w zasadzie po grane.
- Ta kampania jest nudna - cały czas tylko palimy i niszczymy miasta.

Ale tak naprawdę to wszystko u góry to pikuś. Prawdziwym problemem jest to że game play Chasu to sposób gry Khorna. Przecież gramy jako zjednoczony Chaos, tak? Więc gdzie są metody walki pozostałych mrocznych bogów? Nurgle, Tzeencha czy Slaneesha? Znaczy manipulacje, zasadzki, choroby?

Krwawy_Baron
14-10-2016, 17:25
Ale tak naprawdę to wszystko u góry to pikuś. Prawdziwym problemem jest to że game play Chasu to sposób gry Khorna. Przecież gramy jako zjednoczony Chaos, tak? Więc gdzie są metody walki pozostałych mrocznych bogów? Nurgle, Tzeencha czy Slaneesha? Znaczy manipulacje, zasadzki, choroby?

Niby są jakieś eventy, tylko tyle że sprowadzają się one do spraw kosmetycznych: tu zmniejszymy rozwój hord, raz dostaniemy zniżkę na rekrutację Pomiotów Chaosu, a jeszcze innym razem utracimy nieco punktów ruchu.

A i zauważyłem ciekawą rzecz, o której chyba nikt wcześniej nie wspominał. Demon Tzeentcha spawnuje się z taką ilością armii, jaką my posiadamy - zatem odradzałbym rekrutacje nowych armii po 90 turze, bo gdy dojdzie do starcia naszej armii składającej się z Grasantów Chaosu z jedną z armii "Zgromadzenia Chaosu" to zostaniemy wgnieceni mixem Wybrańcy,potwory i piekielne działa.

Janek
15-10-2016, 19:15
Pytanie odnośnie Chaos Marauders ale tez bardziej ogolne.
Dlaczego jednostki z "great weapons" sa tak znacznie droższe w utrzymaniu?
Np. na screenie poniżej porównanie - jednostka z "great weapons" ma wyższa szarże a tak to wszystko gorsze (jest tam jeszcze różnica jednego stopnia doświadczenia, ale i tak ta great weapons jest ogólnie rzecz biorąc gorsza w statystykach).

1680

Il Duce
15-10-2016, 19:27
Płacisz tyle za cechę "przebijanie pancerza" na maruderach z dwuręczną bronią,choć osobiście też myślę że nie jest to warte wyższej ceny i kosztów utrzymania ;)

Ituriel32
17-10-2016, 10:08
Ja próbowałem grać tym chaosem Ale standardowo dostałem po tyłku, wychodzi na to że nie umiem/nie rozumiem tych bitew. Moje armie składające się z demonicznych dział i wybranych są masakrowane przez brodaczy. Gdzie oni wystawiają lorda, 1-2 bohaterów, 1-2 jednostki do walki w zwarciu, 1-3 działa i resztę to kusznicy i gromowładni. Moi chłopcy nawet podejść nie są w stanie, a jak już doczłapią to potrafią się złamać na tych podstawowych oddziałach. W całym tym układzie najbardziej denerwują mnie działa. Jak ja nimi strzelam to zabijają tylko 50-100 ludzików, a jak wrogie si sobie strzela to kosi 200+ moich najlepszych jednostek.

W sumie to moja wina bo nie używałem za dużo jazy.

Niedługo spróbuje znowu, znaczy jak mi się znudzą nowi LL.

Arroyo
17-10-2016, 11:11
Ogółem jak chodzi o Chaos to polecam składać armię z: Smoczych Ogrów, Wybrańców, Rycerzy Chaosu (wg mnie lepsi od tych z kopiami), piekielnych dział, 1-2 bohaterów (osobiście biorę Błogosławionych Bohaterów jednego i jednego czarownika).

Turek
08-11-2016, 13:07
Właśnie skończyłem kampanię Chaosu. Oto jak przebiegała rozgrywka:

1) Podporządkowanie plemion Norski, czyli jakoś 1/2 całej kampanii. Zniszczyłem wszystkie plemiona, następnie wskrzesiłem Vargów i zrobiłem tak aby skolonizowali resztę Norski.
2) Popłynąłem sobie do Bretonii i ją dobiłem (3 miasta)
3) Pocisnąłem na Imperium i je też dobiłem xD. Resztę zrobiły Wampiry, Orkowie i Vargowie.

Kampanie mi zajęła dwie krótki sesje wieczorne. Całą przeszedłem jedną hordą z Kholekiem, Smoczymi ogrami i Shaghotami. 160 Tur. Dość łatwa kampania, jedynie początek jest ciężki. Brakuje mi czegoś takiego jak było w Medievalu 2: Krucjat. Typu Imperator zwołuje krucjatę na Chaos, fajne by to było. A tak to się ich łatwo oddzielnie podobijało.

Ituriel32
06-02-2017, 09:53
Ja też w końcu wygrałem chaosem (ale na łatwym).

Dalej twierdzę że ta kampania? rasa? Jest mocno nie przemyślana.
Na początek jednostki. Te pocztowe są słabe, a nawet bardzo słabe. Średni szczebel w zasadzie nie istnieje, bo za chwilkę można mieć te elitarne więc po co marnować miejsce i środki na te średnie. Zaś elita to samo grajka.

Technologie.
Jak dla mnie najsłabsze z wszystkich ras. Znaczy najnudniejsze i takie jakoś całkowicie bez polotu. Na początku liczą się tylko te co zwiększają łaski za bitwy i grabienie miast. Reszty mogło by nie być.

Kasa.
Na początku nie ma jej wcale i trzeba się liczyć z każdą złotką (łaską), a już po 40? 50? turach jest się paniskiem (poziom trudności opóźnia tylko o parę tur), ze złotymi zębami i łańcuchem krowiakiem na szyi (też ze złota). Jakoś mocno nie wyważone to jest.

Rozbudowa hordy.
Jakoś wcześniej nie zauważyłem że każdy następny budynek jest droższy. Znaczy potrzebuje więcej poziomów rozwoju hordy, tak że za budynki z miejsc 6-9 płaciłem ponad 12 punktów rozwoju. Plusem jest specjalizacja budynków: ten od dział, tamten od magów, a tamten od jazdy, a jeszcze inny od trolli. Tak że można bardzo łatwo rozwinąć swoją hordę w budynki (a w konsekwencji) w jednostki których chcesz używać. Minus też jest. W zasadzie nie ma stanu średniego bo ulepszenie kosztuje 1-2 rozwoju, tak że zazwyczaj już w następnej turze też jest postawione. I nie ma już żadnego powodu by kupić jednostkę średniego szczebla.

Grałem Kholekiem i jaki on jest milusiński, a jak zdobędzie się jego unikalny młot i zadaje on wtedy obrażenie obszarowe. Bajka.
Sigvald to nuda. Taki najzwyklejszy ludzki lord. Starznie nieciekawy do grania.

- - - - - - - - - - -

A co do warunków wygrania.
- Bretonia upada pod naporem Estalii, Zwierzaków i Leśnych Elfów. Dla nas pozostaje tylko ją dobić (jeśli jeszcze dycha). Mam nadzieje że po jej oficjalnym wyjściu, stanie się ona jakimś większym problemem.
- Imperium - W zasadzie tu jest różnie ale przeważnie nigdy nie udaje się im stworzyć jakiegoś większego państwa.
- Krasnoludy - To jest w zasadzie największa trudność dla chaosu. Bo brodacze często dominują swój narożnik mapy. A dodatkowo ich armie są nie wygodne dla naszych jednostek. Pełno strzelców, dział i bardzo wytrzymała piechota.

Arroyo
28-02-2017, 13:45
Zaktualizowano roster o Czarowników Cienia.

Ituriel32
21-03-2017, 13:18
W sumie jak człowiek postawił na Smocze ogry i Shaghoty to bitwy od razu stały się dużo łatwiejsze. Teraz nie wiem czy to po prostu te jednostki w kampanii są za mocne? Czy może chodzi o coś innego?

Gra na jedną w sumie jest dużo przyjemniejsza, bo trzeba częściej uciekać. A i tury szybciej mijają.
Niestety finanse, technologia i rozbudowa hordy leży i kwiczy. A nawet jest jeszcze słabiej.

Arroyo
02-04-2017, 23:24
​Uzupełniono o brakujące jednostki (Poza Legendarnymi Lordami).

Szymblok
27-04-2017, 20:18
Co myślicie o opuszczonych?

Krwawy_Baron
16-09-2017, 00:05
Nie wiem czy ktoś grał kampanię Chaosem od wyjścia Norski, ale teraz gra się tak, jak to od początku być powinno.

Fakt, że nadal czasem trzeba się bawić w kotka i myszkę niezliczonymi -rzekomo - hordami Archaona, jednak teraz w razie problemów da się mieć armię zregenerowaną w ciągu 1 tury albo 2. W dodatku Chaos warriorsi nie tłuką się już między sobą na mapie kampanii (poza hołotą typu Maruderzy, których jednak i tak wraz z rozwojem hordy i przychodami z łupów dajemy w odstawkę) dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni trzymać swoich sił co połowę punktów ruchu. No i przewalcowanie się przez Norskę to rzeczywiście "wprawka" do walki z Imperium i Krasnalami, a nie dwie mega wredne frakcje, które absorbują całą naszą uwagę.

PS.Czy tylko mi w "sławnych regimentach" brakuje shagottha smoczych ogrów na którego polujemy jako Norska?

Il Duce
16-09-2017, 10:12
Potwierdzam,przeszedłem na bardzo trudnym po patchu i było stosunkowo łatwo,dość szybko dorobiłem się armii pełnej wybrańców i rycerzy chaosu,krwi napsuły mi na początku krasnoludy z Kraka Drak a potem to dopiero hordy leśnych elfów które podbiły Bretonnię. Sarthorael zaś był mało śmiesznym żartem a nie wyzwaniem rzuconym przez Tzeentcha bo zniszczyłem go błyskawicznie w dwóch bitwach na automacie :P.

działek
11-12-2017, 19:24
Przymierzam się do zagrania Chaosem. Nachodzi mnie kilka strategicznych pytań:
1. W jaki sposób wyzwalamy/tworzymy na podbitych terenach nację, która zostanie naszym wasalem? Trzeba podbić ich ostatnie miasto?
2. Czy jest to opłacalne by tworzyć państwa marionetkowe, bo np. w Atilli po 15-20 turach wypowiadali Ci wojnę i i tak trzeba było z nimi użerać się drugi raz?

Krzyhar21
11-12-2017, 21:10
1. Po pokonaniu przywódcy danej frakcji z norski jest możliwość wasalizacji w menu dyplomacji, a przebudzone plemiona automatycznie stają się wasalami.

Turek
12-12-2017, 12:51
Tworzenie państw marionetkowych jest opłacalne. Nie musimy wtedy utrzymywać tam garnizonów ani przejmować się buntami. A dodatkowo mamy sojusznika. Jeżeli państwo marionetkowe nie będzie Cię lubić to Cię nie zaatakuje dopóki będzie duża różnica w potędze między Wami. Kiedy wasal zobaczy, że jesteś słaby, a nie lubicie się, to Cię zaatakuje.

Jsatrzab
12-12-2017, 15:31
Z marionetkami jest taki problem, że potrafią być agresywne i "zabierać" nam miasta do spalenia. Dlatego trzeba uważnie wybierać z kogo zrobić marionetkę a kogo spalić do ziemi. Największą zaletą posiadania marionetki jest to, że nasze wojska regenerują się na ich terenie, bez potrzeby przechodzenia w tryb obozu.

Henryk5pio
19-12-2017, 19:35
Wie ktoś może czy da się coś zrobić, aby w Warhammerze 2 AI tak szybko nie kolonizowało spalonych obszarów? Bo Mnie szlag trafia, że parę tur po puszczeniu z dymem danej wiochy przez Archaona, już ktoś tam zapuszcza korzenie.

Hadvar
29-12-2017, 16:23
Wie ktoś może czy da się coś zrobić, aby w Warhammerze 2 AI tak szybko nie kolonizowało spalonych obszarów? Bo Mnie szlag trafia, że parę tur po puszczeniu z dymem danej wiochy przez Archaona, już ktoś tam zapuszcza korzenie.

Nie mam pojęcia, jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie z tym w grze, to proponuję poszukać jakiegoś moda który by to zmienił, niestety, nigdy nie odczułem twojego problemu toteż żadnego takiego moda nie znam :/

Henryk5pio
25-01-2019, 20:35
Pozwolę sobie na mały odkop ;) Jak teraz wygląda gra Chaosem w kampanii? Radzą sobie już lepiej z bitwami automatycznymi? AI nadal tak szybko kolonizuje zniszczone obszary?

Ituriel32
28-01-2019, 17:15
W młocie pierwszym bez zmian, bo ta część jest już martwa dla CA.

Natomiast na połączonej mapie chaosem gra się już dużo przyjemniej. Natomiast sztuczna inteligencja dalej odbudowuje osady jak szalona, więc granie hordą jest tak samo irytujące jak było.

Henryk5pio
08-02-2019, 17:40
W młocie pierwszym bez zmian, bo ta część jest już martwa dla CA.

Natomiast na połączonej mapie chaosem gra się już dużo przyjemniej. Natomiast sztuczna inteligencja dalej odbudowuje osady jak szalona, więc granie hordą jest tak samo irytujące jak było.
Cholera, szkoda, bo w takim razie granie hordą to męka pańska...

radoslawzal
25-05-2019, 10:29
Nie mogę zwerbować Sigvalda, wyzwoliłem 5 frakcji, a podbiłem i uczyniłem wasalami 4 frakcje i nie mogę go zwerbować. To jakiś bug?


Strasznie ciężkie początki gry, bawienie się w kotka i myszkę tak jak pisali poprzednicy, po to, by zniszczyć kolejne osady dla ROZWOJU(za zniszczenie osady dostaje się+10 do rozwoju), bo ten rozwój hordy jest strasznie wolny, a brakuje i rozwoju i kasy, natomiast można bardzo łatwo sobie ten rozwój po prostu wyhodować na kislevie, gdyż durne ai ma manię kolonizowania zniszczonych prowincji. Dochodzi do to tego stopnia, że imperium sobie lata po spalonych ziemiach na wyczerpaniu trzema słupkami i się gania z moimi wasalami a ja sobie idę dalej na wampiry i krasnoludy i ich mam w nosie.

Gdyby jeszcze nie te wymysły, że jednostki grasantów( w tym tych konnych i wilków- ten sam budynek) walczą ze sobą początek byłby przyjemniejszy.
Natomiast to jak dziadowscy są wojownicy chaosu i wybrańcy pomimo tak mocnych statystyk to się zaskoczyłem. Jak oni mają problemy ze zwykłymi krasnoludzkimi wojownikami, albo trzymają ich praktycznie całe oblężenie szermierze imperialni z kusznikami i halabardnikami i się przez nich nie mogą przebić na murach. :drunk:
Te jednostki z racji tego, że rekrutacja trwa jedną turę dla mnie osobiście są traktowane jako mięso armatnie.

Jeśli chodzi o budynki to szkoda slotów(a im więcej slotów tym większy koszt następnej budowli na wolnym slocie) na budynek z trolami chaosu, podobnie budynki z rydwanami oraz działami w jednym- wystarczy je mieć w armii naszego pierwszego wybranego LLa. A tak to piechota, kawka i te wielkie shagoty. Te mniejsze smocze ogry(liczebnie odpowiadające np cmentarnym poczwarom czy tam minotaurom) są zbyt papierowe z racji zaledwie 40 pancerza, choć są dość szybkie.

Następne na warsztat będę brał leśne elfy, raz się już odbiłem od ich początkowej fazy gry.

Presidente
25-05-2019, 11:40
Raczej bug na Sigvaldzie. Ja spokojnie go mogłem zrekrutować nawet w kampanii w coopie. A co pisze jak chcesz go rekrutować? Ogólnie rzecz biorąc to jeśli chcesz mieć szybszy start to warto brać Sigvalda. Efekty frakcji są i tak względnie słabe dla każdego lorda a Sigvald bonus do rozwoju hordy ma. Można go stosować jako takiego lorda do rozwijania hord - jak już wybudujesz co trzeba to możesz go zastąpić Kholekiem albo Archaonem a Sigvalda zrekrutować ponownie i rozwijać nową hordę i tak z innymi lordami. Dodatkowa porada na początek - budynek od grasantów można spokojnie zniszczyć - wtedy wcześniej zrobisz wojowników chaosu - no chyba, że lubisz grać darmowym mięsem (grasantami) na Sigvaldzie. Ogólnie rzecz biorąc to na Sigvaldzie warto grać trollami i ogólnie zwierzaczkami z mniejszym pancerzem(bonusy do dyscypliny, pancerza, obrony)

Bierz wojowników chaosu z wielką bronią na krasnale - przecież wszystkie ich jednostki mają pełno pancerza. Poza tym na wyższych poziomach AI dostaje bonusy do walki - nie tylko do dyscypliny.

A tam szkoda slotów jak wszystko można wybudować - ważne żeby budować to z czego się będzie korzystało i w miarę odpowiadającej kolejności, czyli pierwsze to wojowniki dalej co tam dla lorda chcesz.

radoslawzal
25-05-2019, 16:32
Też mi się tak wydaje, niestety kampanię mam na bardzo zaawnasowanym poziomie i już się niejako pogodziłem z tym, że nie będę mógł wykonać misji tego LLa ani go rozwinąć.
Na początek jednak ten sigvald jest trochę słaby, zauważ, że Kholek to jest po prostu mega tank i niszczyciel jednocześnie, a archaon ma na pierwszym poziomie kulę ognia, która potrafi wyrządzić niezłą siekę gdy ai jest bierne bo ma przewagę liczebną, co pozwala na trochę magii i wygrywanie przegranych z góry bitew. Za to jak masz jakiekolwiek działa to ai leci jak głupie tak samo jak w rome2.

A krasnalom to ja aktualnie zniszczyłem stolicę i zrobiłem sobie sojusz militarny z Zielonoskórymi, którzy pod moim dowództwem całkiem sprawnie się spisują. Wolę jednak używać tych jednostek z tarczami, z racji tego, że w garnizonach jak i armiach mają pełno strzelców, do oblężeń rozwiązuje też zupełnie kawalerię i biorę cztery mantykory- żeby poleciały wesprzeć wojaków na murach jak i zniszczyły krasnoludzkie działa, które sobie z tyłu niepokojone przez nikogo zazwyczaj prują i robią spore szkody. Nie jest to poziom wampirzych maszkaronów, ale dają całkiem sobie radę te mantykory.

Ogólnie kampania chaosem jest przyjemna i casualowa, oprócz dość słabego początku.

Presidente
25-05-2019, 16:55
Też wolę zacząć Kholekiem bo aż tak w sumie nie potrzeba mi szybkiego rozwoju. Wybrańcy spokojnie wystarczą do wszystkiego i to w sumie bez różnicy których weźmiesz - mają tyle pancerza, że tylko strzelcy z przebiciem pancerza im cokolwiek mogą zrobić. Zresztą to nawet nie musisz walczyć ręcznie oblężeń. Lordowie chaosu bardzo szybko głodzą garnizony a Kholek najbardziej.

Ituriel32
25-05-2019, 17:43
Wspaniały jest najsłabszy, ale ma dobrą gwardię. Pożeracz słońc to chodząca maszynka zniszczenia, zaś Archaon zaczyna z magią ognia która na początku może bardzo pomóc.

Trolle chaosu są dobre, ale Chaos ma lepsze jednostki jak Rycerze Chaosu czy Smocze ogry które spełniają rolę trolli. Do trolli przekonałem się w sumie jak grałem orkami, gdzie robiły za kawalerie...


A to rozpadanie się grasantów to badziewna mechanika, której nie powinno być gdy gramy wszech wybrańcem. Co innego gdyby grało się dla konkretnego boga chaosu to wtedy jak najbardziej...

radoslawzal
25-05-2019, 18:58
Też wolę zacząć Kholekiem bo aż tak w sumie nie potrzeba mi szybkiego rozwoju. Wybrańcy spokojnie wystarczą do wszystkiego i to w sumie bez różnicy których weźmiesz - mają tyle pancerza, że tylko strzelcy z przebiciem pancerza im cokolwiek mogą zrobić. Zresztą to nawet nie musisz walczyć ręcznie oblężeń. Lordowie chaosu bardzo szybko głodzą garnizony a Kholek najbardziej.

Ja nie ulepszam żadnych umiejętności, które skracają czas oblężeń, ani nie gram ich na automacie, po to żeby budować machiny oblężnicze, a na to potrzeba tur, robię więc 5, (albo więcej gdy mam obok drugą armię) wież oblężniczych i idę na mury, bo te oblężenia są epickie.
Do bram idzie kholek/te duże smocze ogry i wbija co tam zostało przed murami.

Ituriel. A ja zauważyłem, że odchodzę od czterech rycerzy chaosu, a lubię mieć porządną kawalerię, dwie jednostki zastępuje wielkimi szagotami, podczas oblężeń wywalam pozostałe dwie jednostki rycerzy i biorę mantykory.

Ci rycerze w gruncie rzeczy są ciency, nie mają premii do przebicia pancerza albo dużych przeciwników jak u Imperium czy Bretonii, piechotą wroga i tak zajmują się wybrańcy, albo wojownicy, więc na flankach nie do końca spełniają swoją rolę.

Też tak uważam, tym bardziej, że jak by się uprzeć to tymi grasantami z wielką bronią można ukończyć grę.

Presidente
25-05-2019, 19:13
Ja nie ulepszam żadnych umiejętności, które skracają czas oblężeń, ani nie gram ich na automacie, po to żeby budować machiny oblężnicze, a na to potrzeba tur, robię więc 5, (albo więcej gdy mam obok drugą armię) wież oblężniczych i idę na mury, bo te oblężenia są epickie.
Nie ma czegoś takiego jak epickie oblężenia w WH:TW. No chyba, że na zmodowanych mapkach. Tutaj to wygląda to tak śmiesznie - poza mapą piękne miasto, twierdza, ogólnie same ekstra rzeczy. Obszar do grania - jakieś biedamurki i parę domków na krzyż.

Tu masz epickie oblężenia przykładowo:
https://www.youtube.com/watch?v=wL2joBzffwo
https://www.youtube.com/watch?v=Xi2SQ7GYKlI
https://www.youtube.com/watch?v=U059jaaNsCY

radoslawzal
26-05-2019, 10:24
A mi się te oblężenia podobają. ;)
Poza tym mówimy o wh1. I o graniu na lapku a nie dziesięciu tysiącach ludzi na mapie naraz