PDA

Zobacz pełną wersję : Komputer i jego inteligencja...



Barlogo
23-12-2009, 19:29
Witam możę zaczne od tego że wczoraj grając w empire Hiszpania zaproponowała mi bardzo biedną prowincję co miała 7 zamożności :D za Włochy Środkowe które miały 5k zamożności i teraz nasuwam sobie pytanie jak panowie z CA zrobili kompowi inteligencja :lol: bo to mnie zaskoczyło że taka biedna prowincja za coś tak wartosciowego acha możecie też swoje przeżycia z kompem w empire napisać.

Shavarus
23-12-2009, 20:05
Dzisiaj sobie gralem Polska, rok 1765, a tu nagle powstala norwegia i jakies panstwo zamiast tej osady francuskiej w ameryce polnocnej, zdziwienie moje nieopisane ;d

Sareth4
24-12-2009, 10:19
przeciez to wiadomo jaki jest komp w empire.Inteligencja z każdą grą total war spada .... :roll:

Gteam_tomek
24-12-2009, 10:57
komputer silnie i natychmiastowo reaguje na polecenie ataku np konnicy na armaty, dlatego zanim moja konnica dotrze do armat już napotyka przygotowaną obronę i kontrę kawalerii przeciwnika... Stosuję trik, nie wydaję nakazu natarcia na armaty, tylko kieruję konnice w pobliże artylerii wroga, i dopiero kiedy jest bardzo blisko atakuję... AI zbyt późno orientuje się w sytuacji i jest po ptokach... Czasami jednak zdarza się, że kiedy już konnica jest blisko armat komputer coś tam próbuje działać... Trzeba bacznie uważać...

Rochu
24-12-2009, 15:41
Gram na wersji 1.5 z DarthMod 4.1 więc nie wiem czyja to zasługa (stawiałbym na moda), ale gdy niedawno, po dłuższej przerwie (od wersji 1.2), wróciłem do ETW kilka rzeczy mile mnie zaskoczyło.
Prusy w wojnie z Austrią i RON tracą wschodnie prowincje. Po zdobyciu Berlina przydałby się pokój, zwłaszcza zaniedbywanej gospodarce. Znając AI taka propozycja spotkałaby się z odpowiedzią pełną pychy i pogardy, lub tak absurdalną jakbym to ja przegrywał wojnę. Z ciekawości wysyłam więc nie propozycję, ale żądanie zawarcia pokoju poparte groźbami. Efekt? Prusy zgadzają się na bezwarunkową kapitulację :o
Austria wysyła flotę z wojskiem z Morza Śródziemnego aż na Bałtyk, aby po wypowiedzeniu wojny zaatakować jednocześnie z dwóch stron - mają chłopaki fantazję :mrgreen: - na południu celem jest Wrocław, na północy zaś Gdańsk, którego nieliczni obrońcy nie są w stanie odeprzeć ataku. Mobilizacja trwa, ale na szczęście przeciwnik nie rusza w następnej turze na równie słabo broniony Królewiec, tylko wychodzi większością sił z miasta stając na granicy. Bitwa kończy się zwycięstwem - zarówno główne siły jak i posiłki z miasta zostają zmuszone do wycofania się - Gdańsk zostaje opuszczony. Z marszu podchodzę pod miasto i widzę, że nie tylko będę musiał walczyć z uzbrojonymi cywilami, ale również z Austriakami którzy niestety nie uciekli dostatecznie daleko. Tylko jaki sens jest zdobywać miasto w którym nie ma obcych wojsk, a obrońcy są rodakami (przez rok okupacji chyba o tym nie zapomnieli)? Również z ciekawości wysyłam więc propozycję kapitulacji, która zostaje przyjęta 8-)

Do tej pory grałem 3 kampanie h/h (z czego dwie mi się znudziły w trakcie i tylko Holandią dotarłem do końca) ale po raz pierwszy zadziałały w/w opcje - wcześniej były bo były, ale nie działały nawet w bardziej skrajnych przypadkach dysproporcji sił pomiędzy wygrywającym/ atakującym a przegranym/broniącym się.

Altair
26-12-2009, 18:38
AI kompa zwłaszcza podczas oblężeń kuleje i kwiczy,a dyplomacja czasami doprowadza mnie do niekontrolowanego napadu śmiechu :D

Hetman Różyński
24-07-2011, 14:02
Wystarczy, że kliknę moim armatom na oddział konnicy nieprzyjaciela, a ten już ucieka dokładnie parę metrów za linię zasięgu. Ciekawe jest, że czasem, gry myszką ustala się punkt na mapie (trawa), w który chce się celować armatami, może strzelać parę metrów za linią zasięgu ;D. Raz tak rozwaliłem granatem artyleryjskim 20 ludzi Kolegi w bitwie online ;D. Raz zablokował mi sie oddział artylerii, który nie reagował, i w dodatku stał się nieśmiertelny, a wróg dalej w niego naparzał.

Sareth4
24-07-2011, 14:29
Spójrz na date ostatniego postu ....