PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa strona kampani Online!!!



Pop517
24-12-2009, 14:04
http://www.medievalkampanie.fora.pl/

oto nowe forum ko ;) dl tych którzy nie chcą słuchać takich rzeczy "nie dam subforum bo wasz gracz jest na czarnej liście"

zasady są podobne do tych tutaj z tym że niema ograniczeń do 8 ko ;)

Serdecznie zapraszamy na forum

zagrać może każdy :D bez ograniczeń ko

Garindor
24-12-2009, 14:32
Pop to źle ujął, chodzi głównie o to, że jak ktoś ma więcej jak 8 ko to można tu grać choć i jak nie ma ktoś tyle to też zapraszam ;) I będziemy sobie w spokoju grali te więcej jak 8 i już problem ubędzie wszystkim.

Świętowit
24-12-2009, 19:16
Chlopaki zamiast przenosic sie na inne forum moze bysmy sie zebrali do kupy i pomysleli nad optymalnym rozwiazaniem dla wszystkich? Rozłamy są takie Polskie...

Maharbal
24-12-2009, 19:39
W nowym roku zwołam coś na kształt generalnego zebrania wszystkich uczestników ko. Będziemy radzić nad nową postacią regulaminu. Cierpliwości.

Abu Yusuf
24-12-2009, 22:05
Rozumiem Maharbalu że każdy będzie miał głos i prawo sprzeciwu?:D(taaaak ! LIBERUM VETO!:D) nie mogę się doczekać, o ile dotrwam(y) do ów zebrania..:P

Maharbal
24-12-2009, 22:17
Jeszcze zastanawiam się nad formułą tego zebrania. Bez cienia wątpliwości, głos będzie mógł zabrać każdy uczestnik ko(nawet taki, który zaczął grać dzień wcześniej). Niemniej jednak, decydujący wpływ będzie miało raczej wąskie grono osób, złożone z tych, którzy grają najdłużej i mają największe doświadczenie.

Haller
25-12-2009, 11:19
Niemniej jednak, decydujący wpływ będzie miało raczej wąskie grono osób, złożone z tych, którzy grają najdłużej i mają największe doświadczenie.

No właśnie :?

Świętowit
25-12-2009, 11:55
Niemniej jednak, decydujący wpływ będzie miało raczej wąskie grono osób, złożone z tych, którzy grają najdłużej i mają największe doświadczenie.

No właśnie :?


Haller logicznie rzecz biorac dziwisz sie zaistnialej sytuacji? Gdyby nowi gracze reprezentowali rownie wysoki poziom jak starzy wyjadacze kazdy mialby prawo glosu... Ale niestety prawda jest taka ze wielu nowych graczy dosc szybko sie wykruszy z roznych powodow i zostanie nas(nowych graczy) tylko grupka najbardziej wytrwalych i doswiadczonych... Z biegiem czasu przy ciezkiej pracy rowniez staniemy sie starymi wyjadaczami i bedziemy mieli prawo glosu rowne z nimi a na nasze miejsca pojawi sie kolejne grono nowych graczy żądających demokracji zupelnie jak my. Ciezko oczekiwac od Władz by na rowni traktowali ludzi ktorzy sa tu od x czasu z ludzmi ktorzy dopiero co sie pojawili i nie maja zasad i funkcjonowania KO w malym palcu u nogi.

X71
25-12-2009, 12:00
Wydaje mi sie ze najwiekszm problemem jest to ze Was jest okolo 10graczy i kazda ko sklada sie z tych samych ludzi a Wy jeszcze robicie podzialy zamiast zachecac nowych graczy do uczestnictwa w ko...idiotyzm

Garindor
25-12-2009, 12:38
decydujący wpływ będzie miało raczej wąskie grono osób, złożone z tych, którzy grają najdłużej i mają największe doświadczenie.

To po co coś robić skoro powiedziałeś już z góry, że po staremu będzie, grupka starych graczy nadal będzie rządziła jak i rządzi i wprowadzała co jej się podoba jak na przykład limity i czarna lista i skoro i tak oni będą decydować to na co te całe przedstawienie.


Gdyby nowi gracze reprezentowali rownie wysoki poziom jak starzy wyjadacze kazdy mialby prawo glosu...

No wiadomo są równi i równiejsi i się dziwić, że wielu jest zniechęconych i nigdy jakości gry nie osiągnie bo odejdzie.


Ciezko oczekiwac od Władz by na rowni traktowali ludzi ktorzy sa tu od x czasu z ludzmi ktorzy dopiero co sie pojawili i nie maja zasad i funkcjonowania KO w malym palcu u nogi.
A kto ma? A nawet jak ma to ten co musi sobie czasem coś przypomnieć jest czym gorszy? Ty Świętowit grasz bardzo krótko, nawet na starym forum nie grałeś i razy krócej jak ja czy Haller a kreujesz się na eksperta światowej klasy i przekrzykujesz najgłośniej jak widzę co jest hmm... śmieszne.

Maharbal
25-12-2009, 13:00
decydujący wpływ będzie miało raczej wąskie grono osób, złożone z tych, którzy grają najdłużej i mają największe doświadczenie.

To po co coś robić skoro powiedziałeś już z góry, że po staremu będzie, grupka starych graczy nadal będzie rządziła jak i rządzi i wprowadzała co jej się podoba jak na przykład limity i czarna lista i skoro i tak oni będą decydować to na co te całe przedstawienie.

Gdzie napisałem, że będzie po staremu :?: Gdybym chciał, żeby tak zostało to chyba bym nic takiego nie zamierzał zrobić, prawda :?: Bez obrazy, ale jeśli każdy by miał równe prawo głosu, to byłoby mniej-więcej tak, jak to ujął Cejrowski: ,,Co to za kraj, gdzie profesor wyższej uczelni ma 1 głos, a dwóch meneli spod budy z piwem dwa?".
Każdy będzie mógł wygłosić własne zdanie, ew. zarzucić jakiś pomysł. Jeśli będziesz miał własne, również ich wysłuchamy.
Zresztą, do niczego takie by nie dochodziło, gdyby gracze nie próbowali wygrać za wszelką cenę, obchodząc luki regulaminu w ilu się tylko da miejscach i wykorzystując niehonorowe zagrywki. Zanim regulamin został gruntownie zreformowany, można było zdobyć(szturmem!) fort, gdzie siedział cesarz, pełna armia i 6 szpiegów. Kiedy zabroniono tego, jak i zatapiania statków w portach, zaczęto wykorzystywać krucjaty do atakowania katolików i prawosławnych(nie to, żeby wcześniej tego nie było, ale to zjawisko zaczęło się nasilać). Kiedy już i tego zabroniono, zaczęło się odłączanie armii od krucjaty na 1 turę, atakowanie osady i dołączanie do generała oblegającego tą właśnie reszty armii.
Można by z tego napisać cały artykuł.

Świętowit
25-12-2009, 13:13
A kto ma? A nawet jak ma to ten co musi sobie czasem coś przypomnieć jest czym gorszy? Ty Świętowit grasz bardzo krótko, nawet na starym forum nie grałeś i razy krócej jak ja czy Haller a kreujesz się na eksperta światowej klasy i przekrzykujesz najgłośniej jak widzę co jest hmm... śmieszne.



Gdzies powiedzialem ze mam sie za eksperta?:P Ty jestes smieszny bo nie rozumiesz tego ze my mniej doswiadczeni nie znamy tego tak jak Ci ktorzy graja w to od dawien dawna. W przeciwienstwie do Ciebie ja potrafie zaakceptowac fakt ze ktos jest bardziej doswiadczony niz ja i krotko mowiac "Wie lepiej" Gdyby bylo tak jak Ty chcesz To czemu W Wojsku Szeregowy nie moze decydowac o Wojnie? Sa i zawsze beda rowni i rowniejsi i nie tworzy sie to poprzez subiektywne traktowanie "Gory" ale przez to ze KTOS ZNA SIE NA TYM BARDZIEJ NIZ TY. Najlepiej niech gosc ktory nigdy nie gral w KO i zarejestrowal sie wczoraj stworzy nowy regulamin i grajmy wedlug niego bo przeciez kazdy jest rowny prawda? Co za dziwne myslenie

Marat
25-12-2009, 13:16
Hohoho, cóż za świąteczna atmosfera !!!

"Starzy gracze" są juz prawie jak Masoni albo enigmatyczny układ :lol:

Rapsod
25-12-2009, 14:09
Zanim regulamin został gruntownie zreformowany, można było zdobyć(szturmem!) fort, gdzie siedział cesarz, pełna armia i 6 szpiegów.

A zakazania tego zaproponował gracz z jednym z najdłuższych staży, a nie nowicjusz. Cieszę się, że w końcu nowe pomysły zostaną poddane pod dyskusję, bo widzę że bez tego znowu bym sobie odczekał rok na ich przeczytanie przez innych.

Garindor
25-12-2009, 21:05
Świętowit nie wiem komu się podlizujesz/chcesz mądrością zaimponować ale mniejsza z tym po co ci dawać okazje do błyszczenia mądrością ;) A ja regulaminu pisać nie chciałem tylko mówiłem o według mnie(i innych) jaskrawych wadach takich jak ograniczenia i odmawianie subfor i nie sądzę aby ktoś grający od lat miał o tym wiele więcej do powiedzenia bo raz, że nigdy tego nie było i nikt nie zgadnie jak by to wypadło(8ko) dwa jeśli gracze zgadzają się grać bez mg to czemu im go narzucać , ale koniec bo możesz tak pewnie w nieskończoność ;) Poczekamy zobaczymy czy narada coś na lepsze zmieni i czy jakieś mądre rzeczy wejdą bo branie od ogółu i ograniczenia raczej nic dobrego nie dadzą.

Marat
25-12-2009, 21:39
Skoro chodzi ci tylko o czarną liste i limit na KO, to nie wiem, po co mieszasz owych enigmatycznych już, doświadczonych graczy? Ilu z nich forsowało liste? Ilu opowiedziało się za limitem i usilnie nawołuje do ustanowienia go ( zresztą jeszcze nic nie postanowiono )? Że zacytuje:


grupka starych graczy nadal będzie rządziła jak i rządzi i wprowadzała co jej się podoba jak na przykład limity i czarna lista i skoro i tak oni będą decydować to na co te całe przedstawienie.

Może wymienisz z nicku tych tajemniczych ludzi i powiesz, co takiego dodali wedle swojego widzimisię?

Ja bym się nie dziwił temu, że władzuchna jest cięta na Marcinusa, bo z tego co mówił Jarl, po jego szczeniackich wybrykach i groźbach, radziło nad tą sprawą kolegium moderatorów. Inna sprawa, że skoro czarna lista miała tylko ostrzegać, to nie danie wam subforum gdy znaleźliście MG, było nadużyciem ( wg. mnie oczywiście ).

Garindor
25-12-2009, 22:14
decydujący wpływ będzie miało raczej wąskie grono osób, złożone z tych, którzy grają najdłużej i mają największe doświadczenie.
Powiedziałem to cytując to ;) Ale dobra poczekajmy do tej narady ja na razie temat uważam za wyczerpany ;)

Andzia
25-12-2009, 22:25
Moja opinia na ten cały temat i inicjatywę - Niepotrzebne rozdzielanie już zjednoczonych działów, może jeszcze założyli kolejną stroną o Napoleonie ? Niepotrzebne jest coś takiego

- zlikwidować wszystkie bariery(max. ilość KO)
- wprowadzić obowiązek posiadania MG w KO
- podanie przynajmniej jednej formy komunikowania się ze sobą pomijajać PW i posty na forum (skype,tlen,gg itd.)
- wprowadzić Sędziego który karałby osoby zaniedbujące swoje obowiązki wobec KO itp.

Wprowadźcie to wszystko i będzie po problemach

Amrod
25-12-2009, 22:44
Inna sprawa, że skoro czarna lista miała tylko ostrzegać, to nie danie wam subforum gdy znaleźliście MG, było nadużyciem ( wg. mnie oczywiście ).
Hipotetyczna, bo takie zdarzenie nie miało miejsca. Warunkiem był MG, który został spełniony a subforum powstało po 15 minutach od powiadomienia o tym.

@Andzia
Przecież nie ma żadnego ograniczenia liczby prowadzonych KO.
Odnośnie puktu 2. to i owszem, aczkolwiek prędzej już do KO powyżej 6 osób.
Co do ostatniego Twojego punktu uprawnienia ma takie Maharbal jako moderator tego działu.

Andzia
25-12-2009, 22:58
1.Ale sam wniosek o limitach wprowadził już zamieszanie
2.A jaka jest różnica jeśli jedna osoba straci hasło w KO gdzie grają 14 osób a w KO gdzie gra 4 ? Żadna
3.Problem polega w tym, że Maharbal nie egzekwuje zbytnio tego, a większość grających w KO uważa go za zwykłego moderatora który tylko robi porzadęk w swoim dziale

Garindor
25-12-2009, 23:47
Skoro temat jest nadal poruszany to napiszę. Jestem przekonany, że rozwiązania Andzi(wprowadzone wszystkie bez wyjątku) rozwiązały by całkowicie obecne problemy. Jedna osoba bez problemu może mieć kilka ko. Ja sam mógł bym wziąć z 10 kingdomsówek i 1 wielką kampanię. To w końcu tylko trzymanie haseł i góra jeden spór na 2-3 miesiące trwania gry. Co do sędziego to powinien mieć dużą władzę i brak odwołania od wyroku choć kary jak najrzadziej stałe ale na 2-6 tygodni by dać szansę na naprawę delikwentowi.

Jarl
26-12-2009, 02:36
1.Ale sam wniosek o limitach wprowadził już zamieszanie
Co to za argument? Amrod powiedział, że nie ma czego likwidować, więc chyba koniec tematu...

2.A jaka jest różnica jeśli jedna osoba straci hasło w KO gdzie grają 14 osób a w KO gdzie gra 4 ? Żadna
Kingdomsówki i MKO są rozgrywane szybciej i mniej osób ucierpi, gdy kampania pójdzie się kochać.

3.Problem polega w tym, że Maharbal nie egzekwuje zbytnio tego, a większość grających w KO uważa go za zwykłego moderatora który tylko robi porzadęk w swoim dziale
A kogo byś proponował na stanowisko tego sędziego i jaką masz gwarancję, że spełniałby swe obowiązki lepiej od Maharbala? Nie lepiej jasno zdefiniować odpowiednie kompetencje i procedury, aby Maharbal nie musiał się wahać przed podjęciem danego działania?

Andzia
26-12-2009, 10:44
3.Problem polega w tym, że Maharbal nie egzekwuje zbytnio tego, a większość grających w KO uważa go za zwykłego moderatora który tylko robi porzadęk w swoim dziale
A kogo byś proponował na stanowisko tego sędziego i jaką masz gwarancję, że spełniałby swe obowiązki lepiej od Maharbala? Nie lepiej jasno zdefiniować odpowiednie kompetencje i procedury, aby Maharbal nie musiał się wahać przed podjęciem danego działania?

Właśnie że Maharbal jest najlepszym kandydatem, tylko jak już wspomniałeś trzeba ustanowić odpowiednie procedury i określić kompetencje, bo póki co to stoimy w miejscu z tym