PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłaczanie komputera



nnataniel
25-12-2009, 12:43
Witam,

Od zawsze byłem fanem serii TW. Oczywiście nie omieszkałem kupić również Empire TW. Gra się bardzo dobrze ale jest jeden element w moim przypadku który doprowadza mnie do rozpaczy.

Otóż w różnych momentach (intro, mapa strategiczna, bitwa, menu główne) komputer po prostu się wyłącza. Początkowo myślałem, że przegrzewa się procesor lub też grafika ale nic takiego się nie dzieje zwłaszcza że nie są potrzebne duże moce obliczeniowe do wyświetlenia menu gry.

Podejrzenie moje padło na grafikę. Zmniejszyłem wyświetlanie wszystkich elementów na najniższy poziom a to też nie pomogło. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc jak rozwiązać ten problem bo odechciewa się grania przy takich ewolucjach.

Empire odpalam na następującej konfiguracji:
Core 2 Duo E7300 2.66GHz
4 GB DDR2 RAM
1TB HDD Samsung
Asus P5Q Pro Motherboard
Asus Radeon 4850 512MB
Windows Vista Home Premium 32-bit lub Windows 7 64-bit

Pozdrawiam,

nnataniel

Dąbrowski
25-12-2009, 23:31
Wszystko jednak wskazuje na przegrzewanie się któregoś komponentu kompa. Wbrew pozorom Empire jest bardzo wymagającą grą, a samo menu na ultra potrafi mi kompa zwiesić. :? Karta graf raczej odpada, gdyż ATI ma funkcję VPU Recover, która automatycznie resetuje cpu grafiki, gdy coś jest nie tak. Postaraj się raz zrobić taki ,,eksperyment" - połóż kompa blisko okna(otwartego) i odpal empire. Jeżeli komp się nie wyłączy, sprawa jasna - słabe chłodzenie/przegrzewanie.
Pozdro ;)

maryjan1001
26-12-2009, 08:16
Memtestem pamięci RAM posprawdzaj.

Dunleap
26-12-2011, 23:11
Dołączam się do pytania czy ktoś ma coś podobnego? mam identyczny problem ze Skyrim-em i Empire a dodam że Battlefield 3 chodzi mi na max detalach bez problemu.
Moje podejżenia padają natomiast na kartę dźwiękową. Najperw gaśnie mi monitor po kilku sekundach dźwięk się zacina i już nic poza restartem kompa mi nie zostaje.


Mój komputer:
GeForce GTX 570
RAM 8.00GB
Pentium Dual Core E5200 2.50
Windows 7 (64-bit)
Sound Blaster X-Fi Xtreme audio

kirlan
27-12-2011, 07:49
Może doprecyzujmy - (proponuję wyedytować posty)

co znaczy "wyłącza się"?
- zamknięcie systemu ?
- nagle robi się czarno i cicho i ... nic! ?
- jakiś komunikat o zamknięciu ?
- miga coś niebieskiego ?
===================
jeśli nagle jest czarno i cicho
to chłodzenie
pamiętać trzeba że chłodzenia wymaga nie tylko CPU i GPU czy też procesor "graficzno-główny"
Tak jak wspomniał przedpiszca może chodzić o katę muzyczną albo ... któryś z "mostków" lub inny pod-zespolik którego istnienia na co dzień nie podejrzewamy. A przegrzać taki element można w sekundę ... wystarczy jakiś nieszczęśliwy zbieg okoliczności i ... trochę kurzu lub zbyt bliski kaloryfer

test pamięci RAM ? - owszem warto zrobić
-------------
no ale to na razie taka tam zgadywanka - doprecyzujcie co się dzieje to będzie z większą pewnością i konkretniej