PDA

Zobacz pełną wersję : 19th The Storm Riders



Nevon
26-02-2016, 18:23
Nie widziałem tematu dla tego moda, a znalazłem go niedawno w czeluściach totalwar.org

Akcja moda rozgrywa się w 1855 roku na terenie Azji - od Indii po Japonię. Cała modyfikacja jest zmodyfikowaną wersją(nową wersją?) innego chińskiego moda Sigh of Empire. Na ekranach ładowania pojawia się zresztą "Sigh of Empire The Storm Riders". Sporo jednostek pochodzi z Sigh of Empire ale jest też masa nowych, niektóre o trójkątnych twarzach, a niektóre bardzo szczegółowo wymodelowane. Prawie każda nacja ma przynajmniej jedną jednostkę "bez tekstur"(cały model na srebrno), brakuje też wielu kart jednostek. Sporo elementów graficznych pochodzi z podstawowego Medievala 2. Mod jest w pełni udźwiękowiony muzyką z innych gier(Shogun 2, Romance of Three Kingdoms etc.). Potrafi też raz na jakiś czas wywalić grę do pulpitu po kliknięciu PPM na budynek, jednostkę etc.
Angielskie tłumaczenie jest... złe. Jest w wielu miejscach bez sensu ale idzie się domyślić, wiele rzeczy jest nieprzetłumaczonych, brak opisów i nazw części jednostek i budynków. Mimo wszystko gra się całkiem przyjemnie, choć większość struktur budowałem "na wyczucie".
Do dyspozycji dostajemy kilkanaście nacji:
Huai Army,
Hunan,
Mongolia,
Korea,
Wielka Brytania,
Francja(nie wiedzieć czemu kontrolują całe Borneo),
Rosja(z bardzo na siłę upchniętymi i rozrzuconymi prowincjami),
Rząd Meiji,
Szogunat,
Siły Koalicyjne(Rzesza, USA, WB etc. dostępne w bitwach i jak się domyślam pojawiający się na mapie kampanii w jakimś eventcie),
Taipingowie,
Nien,
Yaqub,
Tybet,
Wietnam,
Syjam,
Myanmar,
i parę niezidentyfikowanych przeze mnie nacji.

Linki do wersji 1.6, na TWC ponoć pojawiła się wersja 2.1 ale została usunięta, więc potrzeba kogoś zaznajomionego z chińskim aby przeszukał wanmod.
Download (https://drive.google.com/file/d/0B4_owZGPp5V8VUd0c0NkNFNELVk/view)(4,9 GB, po rozpakowaniu 7,8 GB)
Zangielszczenie (http://www.mediafire.com/download/snja494bxmf58aq/Text+English+19th+mod+version+1.6.rar)
Fix pozwalający na uruchomienie modyfikacji (https://yadi.sk/d/5meYmk1bgkhdZ)

Mod wymaga Kingdoms ale nie mam pojęcia na jakim patchu, korzysta chyba z kampanii Americas.

Instalacja:
1. Rozpakować "CM_1855AD_TheStormRiders" do folderu mods w głównym folderze z grą.
2. Zangielszczenie wrzucić do folderu \SEGA\Medieval II Total War\mods\CM_1855AD_TheStormRiders\data\text i nadpisać pliki.
3. Fix wypakować i plik "ming_daoshi.cas" wrzucić i nadpisać w folderze \SEGA\Medieval II Total War\mods\CM_1855AD_TheStormRiders\data\models_stra t

Źródła:
totalwar.org (http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?149083-Mod-19-th-The-Storm-Riders-version-1-6)
imtw.org (http://imtw.ru/topic/38632-the-sigh-of-empire-the-storm-riders-v16/)
Screeny:
13941395139613971398

Cadet3377
27-02-2016, 07:37
Wielkie dzięki fajnie że coś takiego znalazłeś.Grałem wcześniej w Wojnie o Opium czy coś takiego no to mechanika i uzbrojenie moda jest SUPER,szkoda że nie ma takich modów w tych latach o europie
Zasysam i przetestuje
Dzieki i pozdrawiam

preussen6
27-02-2016, 12:25
Też tak macie że się ściąga i w pewnym momencie nieznany błąd sieci i kaput ze ściągania ?

Rhaegrim
27-02-2016, 17:21
A jak radzi sobie ai? Są jakieś eventy jak w Sigh of Empire, które Brytyjczykom dodawały horrendalnie dużo pełnych słupków i jednocześnie rujnowały Qing?
Z tym przerywanym ściąganiem to raczej wina internetu.

Nevon
05-03-2016, 17:37
Sorki, nie miałem czasu wcześniej odpisać. AI bitewne jest tępe - szarże generałem, piechotę strzelecką na ogół podciąga i stoi prowadząc wymianę ognia z moimi, gdy go flankuję zazwyczaj nie reaguje wcale. Mam wrażenie(może mylne), że przy bitwach z udziałem jednostek tradycyjnych walczących wręcz jest już lepiej. Stoczyłem kilkanaście bitew z udziałem artylerii u AI, bitwy po 15-20 minut, ani razu nie wystrzelili próbując się ustawić, ciągle się odwracając etc.

AI kampanii jest już lepsze, jest bardzo agresywne i denerwujące jednocześnie, bo potrafi atakować po kilka razy na turę armiami z 2-3 oddziałami ale pełnymi armiami też przeprowadza częste ataki. Na plus jest fakt, że nie głupieje przy użyciu statków. Grając Cesarską Japonią dostawałem co jakieś 2-3 tury inwazję armii Korei.

Mam wrażenie, że część skryptów z Sigh wywalono, a część zostawiono. Wielka Brytania dostaje armie inwazyjne ze skryptów(3 pełne obok Pekinu, na południu Chin, czyli te z Sigh i nie zauważyłem nowych). Wielką Brytanią nie grałem, widziałem jedynie to po użyciu toggle_fow, gdy wyskakiwały eventy grając innymi nacjami. Coś jednak chyba pozmieniali bo na 3 kampanie, które grałem zespawnowane brytyjskie armie zawsze były rozbijane po 1-2 turach. Sama WB i tak jest nieźle przykokszona bo ma na start 20-30 prowincji i jest otoczona kolejnymi ~10 ze słabymi garnizonami. Znajdują się jednak daleko od wszelkiej akcji i zanim dotrą to potrwa z 80-100 tur ale prędzej czy później spamią kilkudziesięcioma armiami.

Wielki idiotyzm jaki zauważyłem to członkowie rodziny. Dostajemy kilku na początku, a nowi pojawiają się raz na kilkadziesiąt tur. Grając Koreą po ~20 turach Szogunat i Rosja zostały zniszczone z powodu wymarcia generałów. Artyleria jest też kosmicznie niezbalansowana. Oddziałem nowoczesnej artylerii francuskiej 2 salwami zabijam 2/3 oddziału.

IMO bardzo fajny mod ale jest strasznie niedopracowany na tej wersji, a brak tłumaczenia(poza tym częściowym, które jest fatalne). Zapewne wersja 2.1 jest bardziej dopracowana ale skasowali ją na TWC. Może prawa autorskie albo twórcy się rozmyślili.

preussen6
05-03-2016, 21:28
Skasowali bo poszło o to żeby ściągnąć chcieli aby zapłacić na jakimś chińskim czy wietnamskim forum.

Rhaegrim
06-03-2016, 16:40
Może kiedyś jakaś dobra dusza wrzuci moda na normalną stronę. Chyba pobiorę, tłumaczenie to jeszcze jakoś przeżyję, tylko mam nadzieję, że takich srebrnych surferów za dużo nie ma xD