PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsi Łucznicy



EPh
28-12-2009, 17:07
1. Drużyna Łowców
2. Gwardia Faraona
3. Chosen Archer Warband (germańscy)
4. Kreteńscy Łucznicy
5. Reszta...

Ktoś ma inne zdanie? I dlaczego...

/Edit Poprawione ;)

Rossoneri
28-12-2009, 17:08
3. Łucznicy Kreteńscy

5. Kreteńscy Łucznicy


Ktoś ma inne zdanie? I dlaczego...

Czymś się różnią?

Fallen
28-12-2009, 17:17
Niczym! ;) ;)
Ł.Faraona
No po prostu zajebiści :twisted:

Furiusz
28-12-2009, 17:19
A gdzie łucznicy auxiliarnii?

Maharbal
28-12-2009, 18:24
1.Kreteńscy
2.Łucznicy faraona
3.Łucznicy auxiliari
4.Doborowi barbarzyńscy
5.Reszta

Dlaczego tak :?: Chodzi o stosunek cena/jakość. Galijska drużyna łowców nie tylko szkoli się 2 tury, ale kosztuje też niewiele mniej od I kohorty legionu.

Zib
29-12-2009, 00:18
Najlepsi są łucznicy galijscy, mają najlepsze statystyki, i cech, ale... co z tego jeśli kosztują bodajże 970.Nikt normalny na multi tyle na nich nie wyda chyba że ma cel zaskoczyć przeciwnika.Jak dla mnie brakło najprostszych łuczników, po dopakowaniu na złoto są najtańsi i najskuteczniejsi, strzelają wolniej od łuków z dużym zasięgiem co, wcale nie okazuje się wadą, a ratuje w dłuższych starciach.Jedyny minus to zasięg, ale za tyle pieniędzy nie spodziewajmy się cudów.Drudzy po nich to na pewno łucznicy faraona, Ci jednak są warci swojej ceny.Zasięg,morale,pancerz,walka wręcz wszystko super.

I jeszcze na koniec coś o zwykłych łucznikach, zauważyłem bowiem, że łucznicy którzy stoją luźno tak jak np w Sele, radzą sobie lepiej na wymianie z szykiem typu np Armenia, Pont, troszkę trudniej kolegami manewrować i gorzej wyglądają ale w skirmishu radzą sobie troszkę lepiej.Zauważyłem to kilkakrotnie, ale głowy też nie dam sobie uciąć, więc jeśli się mylę proszę się nie śmiać hehe

kuroi
29-12-2009, 09:19
I jeszcze na koniec coś o zwykłych łucznikach, zauważyłem bowiem, że łucznicy którzy stoją luźno tak jak np w Sele, radzą sobie lepiej na wymianie z szykiem typu np Armenia, Pont, troszkę trudniej kolegami manewrować i gorzej wyglądają ale w skirmishu radzą sobie troszkę lepiej.Zauważyłem to kilkakrotnie, ale głowy też nie dam sobie uciąć, więc jeśli się mylę proszę się nie śmiać hehe

Czy to nie oczywiste? Skoro jest więcej miejsca pomiędzy jednostkami to ponoszą mniejsze straty...

Breathe
19-01-2010, 14:14
Heh niby łucznicy galijscy na multi nie są warci swojej ceny :x ? Zapominacie chyba o ich zdolności do ukrywania się wszędzie. Nie ma nic bardziej groźnego od starcia w zwarciu i nagłego ataku od tyłu salwy płonących strzał. Masz 80 % pewności że większość oddziałów ucieknie, nie wspominając o 15-30 trupach na miejscu. :twisted: .

Ta gra to przede wszystkim strategia. Pamiętajcie, że liczy się spryt, nie sama siła z liczb.

Jarl
19-01-2010, 14:36
Heh niby łucznicy galijscy na multi nie są warci swojej ceny?
Primo, za cenę dwóch takich oddziałów masz niemal 6 zwykłych 3/3, które sieją spustoszenie. Secundo, co ci da ta salwa z ognia w plecy piechocie takiej jak np święty zastęp czy kohorta miejska?

A już nie wspomnę, że Galia na multi ssie na równi z Hiszpanią.

Ajris
19-01-2010, 20:16
Nie ma nic bardziej groźnego od starcia w zwarciu i nagłego ataku od tyłu salwy płonących strzał. Masz 80 % pewności że większość oddziałów ucieknie, nie wspominając o 15-30 trupach na miejscu. :twisted: .


Wg mnie szarża chociażby Hetajrów na tył walczących jest większym ciosem, a i łatwiej ten manewr wykonać :)

kuroi
19-01-2010, 22:39
Masz 80 % pewności że większość oddziałów ucieknie, nie wspominając o 15-30 trupach na miejscu. :twisted: .

jak strzelasz do chłopów czy milicjantów to Ja się nie dziwię....

Ituriel32
20-01-2010, 10:33
Ja za najlepszych uważam Kreteńskich Łuczników.
Dlatego że można ich nająć od samego początku gry.
Lubię też tych podstawowych z Egiptu, nie wiem czemu :)

Zib
23-01-2010, 01:13
No i co z tego że potrafią się ukrywać, jak nie potrafią chodzić i się skradać. więc nie wiem jak chcesz w plecy strzelać tym bardziej z zaskoczenia.Zakładając że gracze zaczynają standardowo, musiałbyś stać=kampić przy czerwonej linii po środku mapy a łuczników mieć jak najbliżej wroga w fazie rozstawiania szeroko po bokach, oponent musiał by atakować środkiem i ich nie zauważyć co graniczy z cudem, w ogóle cały ten pomysł uważam za poroniony... takie rzeczy to tylko na singlu.Jak weźmiesz 6 łuków po 1000 to tylko idiota się nie domyśli że gdzieś stoją.To na mapach bez drzew, a na terenach całkowicie zalesionych łuki są nie potrzebne praktycznie.

Czik
02-02-2010, 17:58
A co myślicie o elitarnych łucznikach barbarzyńskich? Opłaca się ich brać, czy lepiej się wyjdzie biorąc zwykłych? Z tym pancerzem lepiej radzą sobie przy wymianie ognia , do tego jak im się skończy amunicja nie są aż tak tragiczni w walce wręcz.

Sam Fisher
04-02-2010, 12:20
Ja najbardziej ceniłem sobie łuczników z Krety. Daleki zasięg, dostępni od początku kampanii stanowią duże ułątwienie w początkowych walkach o zajmowanie miast. Z tego co pamiętam to mają bardzo dobrą wytrzymałość.

3ljefe
24-06-2010, 11:07
Witam

Co do łuczników na pierwszym miejscu widzę opancerzonych galijskich łuczników , i pharaons archers . Miazga do potęgi , niestety czas budowy jest trochę nie na rękę (2 tury) , potem mogą być kreteńscy łucznicy , reszta mnie jakoś nie porusza .

kemot1
19-09-2010, 10:27
a co sądzicie o Bucellarii(kusznicy) w BI? warto kupować ich czy też zwykłych łuczników?

Maharbal
19-09-2010, 12:17
To dział dotyczący Rome. Do BI mamy oddzielny dział, i tam proszę pisać o takich rzeczach.

Witia
19-09-2010, 22:39
Ta gra to przede wszystkim strategia. Pamiętajcie, że liczy się spryt, nie sama siła z liczb.
Z chęcią przetestuję Twój spryt na multi ;)

Dla mnie zwykli na gold gold :D
A tak bardziej fabularnie to łucznicy faraona

radoxx4
17-03-2011, 13:05
Kreteńscy szkoda tylko że najemni, a to niesie że trzeba strasznie dbać o weteranów oraz łucznicy faraona

Rydzeusz
15-04-2011, 17:36
Kreteńscy rzeczywiście mają najlepszy zasięg , ale nie zapominajcie że galijscy walczą włóczniami ;) to im daje przewagę nad łucznikami faraona kiedy goni ich lekka jazda :D

Saiyajin
14-05-2011, 16:47
Najlepsi lucznicy to Galijscy lucznicy,ale kto by nimi gral,poza lucznikami nie ma nic tak samo jak Iberowie.
Nie stawicie nikomu czola,to raczej pewne,choc sa najlepsi.
Egipska gwardia sie liczy bo wlasciwie cala frakcaja Egipska sie na nich opiera,no plus chariots>>>

loczek97
18-05-2011, 19:07
Najlepsze pod względem Uzbrojenia:
1.Łucznicy Auxliari
2.Galijscy Doborowi Łucznicy
3.Łucznicy Faraona.

Najlepsze pod względem celności:
1.Kreteńscy Łucznicy.
2.Łucznicy Farona.
3.Łowcy

Skwierczu
19-07-2011, 19:20
Łucznicy Auxiliari.

Mają najlepszy współczynnik cena/jakość ze wszystkich "elitarnych" łuczników.

Nieulepszeni Łucznicy Auxiliari = 400 zł
Łucznicy Auxiliari ze srebrnym mieczykiem i brązową tarczą = 540 zł
Łucznicy Auxiliari ze złotym mieczykiem = 520 zł

Nieulepszeni Elitarni Łucznicy Barbarzyńscy = 550 zł
Nieulepszeni Kreteńczycy = 550 zł

Nie wspominam nawet o galijskich Łowcach, którzy bez upg. kosztują 960 zł., albo egipskiej Straży Faraona, która wycenia się na bodajże 660.

Przy czym zdecydowanie najważniejsze jest dla mnie, żeby łucznik miał cechę "Pociski dalekiego zasięgu". Auxiliari ją mają. Wszystko inne można jak widać poprawić ulepszeniami, wedle indywidualnej taktyki, nastroju i pogody.

-----------------------------

EDIT: Tak ogólnie to najbardziej lubię brać zwyczajnych łuczników na gold/gold, za 340 zł otrzymujemy 3 pkt. pancerza i 10 ataku dystansowego :P

adik2808
08-08-2011, 19:56
1.Kreteńscy Łucznicy
2,Łucznicy Auxiliari
3.Łucznicy Faraona
Nie wiem czy dobrze napisałem Auxilari :)

ManUtd
08-08-2011, 22:43
Ja jednak lubię gdy łucznicy mają sensowny poziom walki wręcz, tak żeby mogli sami bronić murów, a nie trzeba było latać innymi jednostkami, także przez to auxiliari na pierwszym miejscu.

Maharbal
09-08-2011, 14:51
Łucznicy nie są do walki wręcz :)
To po pierwsze. Po drugie, najlepsze współczynniki walki wręcz spośród nich mają chyba galijscy forester warband. Nie podejmuję się przywołać z pamięci. Może łucznicy faraona mają lepsze :?:

ManUtd
11-08-2011, 17:31
Może i nie są ale jak dla mnie to cenna umiejętność, szczególnie jak wspomniałem w obronie miast, gdy łucznicy mogą najpierw zdziesiątkować wroga strzałami i dobić w walce wręcz na murach. Kreteńscy są w tym dużo gorsi. Co do stat to może się mylę ale czy auxiliari nie są tańsi, przez co relatywnie lepsi? (choć mogę się mylić, nie mam pamięci do takich rzeczy, jeśli tak to sorki)

Maharbal
11-08-2011, 18:18
Mówię o czystych statystykach pomijając cenę. Ale dołączając tą ostatnią-auxiliari wygrywają każdy ranking łuczników.

Tatary
30-08-2011, 18:44
A co z armenami :)

lunattic
09-02-2012, 16:15
Jak dla mnie najlepsi łucznicy barbarzyńscy to ci których może werbować Dacja, wcześnie dostępni i tani w rekrutacji.

lukasz10106
11-05-2012, 11:07
wiadomo krety za celność i zasięg zawsze ich webruje jak jestem w greci :twisted:

Lwie Serce
11-05-2012, 15:02
Łucznicy faraona zdecydowanie. Dobrze strzelają i walczą wręcz, jednostka bardzo uniwersalna i co jest rzadkością wśród łuczników mają niezły pancerz. Jeszcze kreteńscy i Auxilari są dobrzy ale moim zdaniem nie tacy jak faraona.

chochlik20
20-05-2012, 20:45
Najlepsi łucznicy :?: to tacy, którzy strzelając za pleców naszych oddziałów nie zabijają swoich :D :D na pewno zauważyliście tą sytuację. Według mnie za najlepszą jednostkę posługującą się łukiem... zaliczył bym ... konnych łuczników :D a dlaczego - szybkość, większy zasięg i możliwość użycia konwencjonalnego jako jednostki typowo kawaleryjskiej :)

Lwie Serce
20-05-2012, 20:50
Hehe, wiadomo konni są najlepsi, ale to chyba temat o pieszych : ;)

chochlik20
20-05-2012, 21:44
Hehe, wiadomo konni są najlepsi, ale to chyba temat o pieszych : ;)
Nie jest za bardzo sprecyzowany ;)

McAbra
11-06-2012, 07:44
Niedawno zacząłem kampanię Scytią, i jest super! Właśnie ze względu na łuczników - BARDZO łatwo dostępni i mają sensowne staty. A jeżeli chodzi o najlepszych np. na multi to chyba auxiliari i faraońscy.

Krzyżak2
24-04-2013, 18:00
Łucznicy Auxiliari.

Mają najlepszy współczynnik cena/jakość ze wszystkich "elitarnych" łuczników.

Nieulepszeni Łucznicy Auxiliari = 400 zł
Łucznicy Auxiliari ze srebrnym mieczykiem i brązową tarczą = 540 zł
Łucznicy Auxiliari ze złotym mieczykiem = 520 zł

Nieulepszeni Elitarni Łucznicy Barbarzyńscy = 550 zł
Nieulepszeni Kreteńczycy = 550 zł

Nie wspominam nawet o galijskich Łowcach, którzy bez upg. kosztują 960 zł., albo egipskiej Straży Faraona, która wycenia się na bodajże 660.

Przy czym zdecydowanie najważniejsze jest dla mnie, żeby łucznik miał cechę "Pociski dalekiego zasięgu". Auxiliari ją mają. Wszystko inne można jak widać poprawić ulepszeniami, wedle indywidualnej taktyki, nastroju i pogody.

-----------------------------

EDIT: Tak ogólnie to najbardziej lubię brać zwyczajnych łuczników na gold/gold, za 340 zł otrzymujemy 3 pkt. pancerza i 10 ataku dystansowego :P
Hmmm... Albo mi się wydaje, albo starożytni nie używali złotówek, lecz denary, sestercje itp.

McAbra
24-04-2013, 18:23
Czepiasz się :P

Poza tym ten skrót może oznaczać 'złoto', a złotem się płaciło od zawsze ;).

Reznow45
25-04-2013, 14:28
Kreteńscy, poza tym barbarzyńska drużyna (mają też dzidy do walki z bliska, może nie są w tym zbyt dobrzy, ale zawsze coś).