PDA

Zobacz pełną wersję : Interesujacy crash przy bitwach morskich



Fragless
30-12-2009, 02:02
Witam
Problem polega na tym iż gra mi crashuje przy bitwach morskichw dosyc nietypowy sposób.
Gra się normalnie włącza, bitwy ładnie wchodzą itp i nagle (czasami sie to dzieje czasami nie) monitor gaśnie (pisze "Brak Sygnału") dźwięk się wiesza i nic nie da się zrobić poza restartem.

Proszę o pomoc gdyż po przeszukaniu wielu for nie znalazłem jeszcze problemu podobnego do mojego :(

Gaius Julius
30-12-2009, 13:55
to mi wygląda raczej na problem sprzętowy. Możliwości może być wiele...
1. Kompa masz zakurzonego i się dusi
2. grafa powoli kończy swój żywot
3. zasilacz(?)

co do dwóch pierwszych to bardzo prawdopodobne a jeśli chodzi o tę trzecią to mogę się mylić, ale warto sprawdzić co szwankuje ;)

Fragless
30-12-2009, 14:10
1. Postaram się przeczyścić ale nie sądze żeby coś to dało.
2. Grafika chyba nie konczy żywota bo coś takiego dzieje się już od premiery gry czyli chyba od marca a kompa mam od stycznia więc wątpie (GeForce 9800GTX)
3. Może to jest zasilacz chociaż czy ta gra jest AŻ tak wymagająca że pobiera więcej prądu niż mój zasilacz 600W jest w stanie zapewnić? W innym równie wymagających grach np Star Wars: The Force Unleashed nic nie wywalało i nic się nie cięło
Jeżeli to by była wina zasilacza to jak mogę to sprawdzić?

Gaius Julius
30-12-2009, 14:38
najlepiej podaj markę zasilacza tzn. firmę....jeśli jest to firma, która znajduje się na czarnej liście zasilaczy to czym prędzej wymień bo wkótce komp może ci się zmienić w grill

Płotek
30-12-2009, 16:19
To jeszcze nic. Ja po ostatnim patchu mam tak, że gra w bitwach morskich wywala się jakby była zapauzowana - działają nawet skróty klawiszowe, ale nie działa interfejs...

Gaius Julius
30-12-2009, 16:38
widać, że nie wyrabia na bitwach morskich....może zmniejszenie tych pierdół różnych w opcjach grafiki pomoże...

Fragless
30-12-2009, 19:49
Model zasilacza to NOX AT-600P12P

Zmniejeszenie grafiki w opcjach gry guano dało.
Wszystko jest na low pomimo ze moj komputer spokojnie uciąga high i nic, dalej wywala

Fragless
03-01-2010, 21:13
No Panowie Help!!! Nikt nie wie co zrobić żeby nie wywalało? :mrgreen:

Gaius Julius
04-01-2010, 15:53
spróbuj może pokombinować ze sterownikami (o dziwo dobry lek na wiele dolegliwości), zmniejsz te różne pierdoły w opcjach grafiki jak już wyżej wspominałem....

Fragless
06-01-2010, 21:44
Niestety jak do tej pory nic nie działa :(
Ani różne rodzaje sterowników ani zmiejszenie tych "pierdół" w opcjach. Jestem chyba skazany na te crashe :(

Radtrak
10-01-2010, 21:49
wg. mnie to się dzieje,ponieważ możesz mieć płytkę zarysowaną(o jeśli do włączenia gry jest ona potrzebna)
miałem tak ze sim city 4,jak nadchodziła katastrofa "Wulkan" to gasł monitor i klawiatura nie
działała,a plytka miała paAarę rys.

jeżeli to nie to,
to raczej wina monitora,który nie wyrabia z "Nagłą zmianą światła/obrazu"(niewiem jak to dokładnie ująć).

a jeżeli to też nie to to jak wspominał wyżej Gaius Julius.
pzdr Radtrak

Gaius Julius
12-01-2010, 16:06
płyta xD a od kiedy Empire wymaga płytki do odpalenia ;)
monitor :lol: bez urazy, nie wiem co ty bierzesz, ale ja też to chcę :P a tak na poważnie to jak się ma monitor do crashu?

chociaż tak patrząc skoro to nie ani to ani to, to może po prostu coś jest z samą grą nie tak?

Fragless
12-01-2010, 20:21
Nie wiem czy już o tym pisałem, ale nie chce mi sie dawac wstecz więc... :D
Tez myślałem ze to wina jakiegos błędu z płyty który został nazwijmy to zainstalowany.
Niestety po ściągnieciu cale ETW ze steama błąd wciąż jest :(

I cóż chyba nie jest to wina monitora :mrgreen:

Gaius Julius
13-01-2010, 15:14
to sprawdź czy wszystkie sterowniki co są ptorzebne do odpalenia E:TW masz zainstalowane...

ja kidyś miałem podobny problem z E:TW wywalało mi tradycyjny "Nie wysyłaj"...nie wiem co było przyczyną tegoż problem bo zrobiłem formata i po tym gra chodziła, że aż miło

zonk
16-01-2010, 09:06
Witam
Problem polega na tym iż gra mi crashuje przy bitwach morskichw dosyc nietypowy sposób.
Gra się normalnie włącza, bitwy ładnie wchodzą itp i nagle (czasami sie to dzieje czasami nie) monitor gaśnie (pisze "Brak Sygnału") dźwięk się wiesza i nic nie da się zrobić poza restartem.

Proszę o pomoc gdyż po przeszukaniu wielu for nie znalazłem jeszcze problemu podobnego do mojego :(

bankowo karta graficzna.
Mialem to samo w ETW, HoN i L2. Probowalem wszystkiego, zasilacz byl sprawdzany miernikiem i wszystko bylo z nim w porzadku.
Oddaj grafe na gwarancje i po klopocie.

U mnie problem wystepowal na GF8800gt gigabyte.

Sherab
16-01-2010, 21:23
Mam bardzo podobny problem po przeskoczeniu na Windows 7 - po jakimś czasie od odpalenia gry (wydaje się on być z grubsza stały), nagle mrok, brak sygnału do monitora, dźwięk zwiecha i nic się nie da zrobić. Komp w ogóle nie reaguje.

Hmmm, może to kwestia współpracy nowego windowsa z moją kartą graficzną.
Generalnie ja tylko zmieniłem system - wszystkie bebechy mam te same co wcześniej, a pod xp-ekiem gra mi się tak nie zachowywała. To znaczy, nie miałem z nią żadnych problemów.

Specyfikacja:
Windows 7 Ultimate 64-bitowy,
Intel Core Duo CPU E8400 3 Ghz obydwa rdzenie,
grafa: Ati Raedon HD 4800.
RAM: 4 GB

Sherab
16-01-2010, 23:42
Ok. Wystarczyło trochę pomyśleć (i słuchać dobrych rad) - w każdym razie mi pomogło zainstalowanie najnowszych sterowników do karty graficznej (zgodne z Windows 7). Nie prowadziłem jeszcze żadnych bitew morskich, ale generalnie udało mi się pograć całkiem długo bez żadnego crasha.

Dzięki więc za wskazówki.
Pozdro!

Sherab
17-01-2010, 10:55
Wygląda na to, że moja radość była przedwczesna. Faktycznie, wczoraj po instalce nowych sterowników grałem dość długo, ale dzisiaj, wprawdzie po dłuższym czasie gry, ale problem się powtórzył.
Kiedy powtórzył się już raz, potem powtarzał się już mniej więcej z taką częstotliwością, jak na początku (przed instalką nowych sterowników). Co ciekawe, mi nigdy jeszcze nie wywaliło w trakcie bitwy (teoretycznie graficznie bardziej wymagającej) - jedynie na mapie kampanii. Gierzę sobie w Drogę do Niepodległości, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Mój problem pozostaje więc otwarty. Macie jakieś pomysły? Możesz obniżyć jakość grafiki? Komp niby nie ma z nią problemów - wszystko chodzi płynnie.

Pozdro!