PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie :D



Ziemniak
30-12-2009, 12:01
Jestem nowy i w ogóle, więc nie krzyczcie na mnie jakbym napisał w złym dziale lub jeśli już jest podobny temat (jeżeli jest to prosiłbym o jakiś odnośnik do niego, aczkolwiek nie znalazłem takowego tematu ;) )
Przechodząc do sedna sprawy, moje pytanie brzmi: Jak w Medieval II Total War można przeszkolić dyplomatów i kupców ? Chodzi mi o to, żeby dyplomata miał więcej tych zwojów przy głowie a kupiec tych kawałków złota czy co to tam jest :mrgreen: Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Haller
30-12-2009, 12:06
Aby lepiej wyszkolic kupca musi on oczywiście byc doświadczony w swoim fachu czyli:
przejmowanie dobytku innych kupców i handlowanie towarami ;)

Dyplomata im będzie miał większe sukcesy dyplomatyczne tym bardziej będzie doświadczony uważaj tylko, bo im częściej państwa będą odmawiac tym bardziej spadnie doświadczenie dyplomacie ;)

Ziemniak
30-12-2009, 12:10
Czyli jeśli np. pójdę dyplomatą przekupić jakieś rebelianckie miasto i mi się uda to dyplomata dostanie "wyższy poziom" ? :D

Haller
30-12-2009, 12:15
Powinien ;)
No ale trudno jest przekupic rebelianckie miasto dyplomatą z 1 ,,levelem'' :D
Proponował bym na początek przekupic małe armie rebelianckie ;)

Ziemniak
30-12-2009, 12:18
Aha ;) Dzięki za odpowiedź :)

Salino
30-12-2009, 12:43
Przyłączam się do tematu: Da się przekupić Rzymian? Mnie nigdy się to nie udało, chociaż raz miałem już całkiem dobrego dyplomatę (niestety, nie pamiętam dokładnie ile miał 'stopni'). Chodzi mi o miasta.

Krzyzak
30-12-2009, 12:51
Rozumiem że chodzi Ci o Papiestwo ? Bo to oni urzędują w Rzymie ;) Przypuszczam, że da się ale jest bardzo trudno, no bo czy Papa dał by sobie przekupić swoją stolicę ? :roll: ... Chociaż znając bugi tej gry, wszystko może się w niej zdarzyć ...

robik
30-12-2009, 13:15
Chyba chodzi o rome'a? Rzymian (Ród Juliuszów, Brutusów, Scypionów, Senat) da się przekupić jednak nie zawsze się to udaje albo nie zawsze jest taka możliwość

Krzyzak
30-12-2009, 13:23
No dobra ale to nie jest ten dział :roll: Tu jest Medieval II Total War, a nie Rome ... Salino sprawdź dobrze nazwę działu zanim napiszesz . ;)

Huzi
30-12-2009, 14:58
To ja jeszcze dodam, że w lepiej rozwiniętych miastach można szkolić lepszych agentów. Nie zawsze się to udaje, ale szanse są większe. A jeśli chodzi Ci o Medievala II, to warto inwestować w gildie (teologów, kupców, zabójców itp...), które na starcie dają naszym agentom dodatkowe punkty umiejętności. Gildie same będą proponować Ci budowę ich siedzib w miastach/zamkach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, to poszukaj poradnika odnośnie gildii (jest gdzieś na forum). Sorry, że nie podaję linka, ale nie mam czasu żeby szukać. ;]
Pozdrawiam.

Ziemniak
30-12-2009, 16:04
To ja mam jeszcze jedno pytanie ;) Jak mam uruchomić tryb hot seat ? zrobiłem to, co jest napisane w FAQ'u ale nie mam w grze żadnej opcji uruchomienia tego trybu :(

Krzyzak
30-12-2009, 16:22
No bo tam wchodzisz w Wielka kampania w menu i będziesz mógł zaznaczyć więcej frakcji niż jedną . Jeśli cały czas nie będziesz mógł to masz tak jak ja ;) I powiedz jakiego masz patcha jeśli Ci nie będzie chodziło .

Ziemniak
30-12-2009, 16:29
Nie wiem jakiego mam xd Tzn. instalowałem tylko MEdieval'a 2 i nic więcej :P

Krzyzak
30-12-2009, 16:51
Tzn, że masz 1.0 . W takim razie zrób tak jak napisałem, powinno chodzić . Mi nie chodzi hot-seat odkąd mam 1.3 patcha :D Ale jakos potrafię to przeboleć .

Ziemniak
30-12-2009, 17:15
Nie mogę zaznaczyć 2 frakcji :P Czyli nie działa :P

qru
30-12-2009, 18:59
Do wątku dyplomaty i jego umiejętności: według moich obserwacji bardziej doświadczeni dyplomaci tworzeni są w miastach w których pałac miejski jest na wysokim poziomie.

Krzyzak
30-12-2009, 20:15
qru - To chyba oczywiste nieprawdaż ? :P
Ziemniak - Tzn, że coś źle wpisałeś, bo skoro masz 1.0 to powinno chodzić, mówię na podstawie tego co miałem u siebie .

Ziemniak
30-12-2009, 20:59
Wszystko dobrze wpisałem :P Najlepiej będzie, jak napiszesz mi krok po kroku jak uruchomić tryb hot seat ;)

Krzyzak
31-12-2009, 08:32
No przecież masz napisane w FAQ :P A dobrze odszukałeś plik preference.cfg ? I otworzyłeś go notatnikiem ?

OskarX
31-12-2009, 11:13
Nie wystarczy tylko wkleic tego, troche niżej masz nie uzupełniony tekst o hot seat

Ziemniak
31-12-2009, 11:40
Co mam uzupełnić ? :D