PDA

Zobacz pełną wersję : Gra Walią



righeira
31-12-2009, 00:15
Jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego i po zmianach na stronie serwisu próżno szukać tam czegokolwiek poza newsami. Niestety przepadły też gdzieś poradniki odnośnie gry różnymi frakcjami. Rozpoczynam właśnie kampanię Walią i chętnie posłuchałbym porad doświadczonych kolegów jak prowadzić tę frakcję. :)

Krzyzak
31-12-2009, 09:35
No więc kampania Walią jest moim zdaniem najłatwiejsza, bo od początku mamy silną armię . Po pierwsze powinieneś zawrzeć sojusz ze Szkocją i Irlandią, oba kraje prowadzą wojny z Angolami . Potem jedną silną armią zaatakować Anglię, jednocześnie szkoląc nowe jednostki i budując porty, rynki i drogi . Potem przejmij południową część Wysp Brytyjskich . Gdy będziesz miał już tereny Anglii zdobyte, zadbaj o gospodarkę, która przyniesie Ci duże zyski :D . Potem zapakuj armię na flotę i dobij Angoli w Irlandii . Następnie wymuś wojnę Irlandczykom czyt. właź na ich terytoria wysyłaj szpiegów itp, wtedy stracisz mniej reputacji jeśli w ogóle ;) . Po zdobycie Irlandii oraz Anglii i Walii ( bo Walia to nasze początkowe tereny ) pomóż o ile jeszcze Szkoci się z nimi nie rozprawili, właśnie chłopcom w spódniczkach :D . Następnie wszystko zależy od Ciebie co zrobisz . Możesz wywołać Szkocji wojnę bo teraz nawet Imperium Rzymskie, byłoby dla Ciebie niczym :D . Posiadasz ogromną ilość kasy oraz wojsko, dużo wojska . Robisz co chcesz :twisted:

OskarX
31-12-2009, 10:52
To jeden ze sposobów gry nimi. Drugi jest taki ,ze mozesz pograc historycznie.

righeira
31-12-2009, 19:53
Dzięki. :) Hmm... A jak to jest z tą rebelią baronów? Może warto poczekać z wojną aż wybuchnie? Wybucha zawsze i w tym samym czasie?

Krzyzak
01-01-2010, 00:16
Ja tam już nie pamiętam kiedy ona powstaje :P Ale po co chcesz czekać, skoro na starcie masz pięć razy lepszą armię niż Angole, a potem poczekasz i się zdziwisz jak Anglicy będą potegą militarną. Kiedyś tak miałem jak rozwijałem głównie gospodarkę kraju itp . No chyba, że wolisz właśnie wolne podboje i trudność na końcu to możesz tak zrobić :P

Pop517
01-01-2010, 00:21
Dzięki. :) Hmm... A jak to jest z tą rebelią baronów? Może warto poczekać z wojną aż wybuchnie? Wybucha zawsze i w tym samym czasie?
mnie wybucha między 15 a 25 turą nie pamiętam dokładnie ;)

Haller
01-01-2010, 10:43
Wybucha w tedy kiedy Kilka miast Angielskich staje się rebelią ;)

righeira
02-01-2010, 01:53
Mamy 24 turę i rebelii nie widać. :) I chyba już nie będzie widać, bo za radą kolegów nie czekałem z wojną i na spółkę ze Szkotami (gram online z koleżanką) podbiłem już z połowę Anglii, więc pewnie komp odpowiedzialny za tę frakcję ma teraz inne priorytety niż bunt baronów. :lol:

Czynczyl
27-12-2010, 13:36
Grając Walią trzeba uważać na grabieże wikingów(Norwegia),gdyż niedaleko niej znajduję się ich stolica - Wyspa Man.Sam nawet doświadczyłem grając Irlandią najazdu właśnie z tej wyspy,a Walia też znajduje się w ich zasięgu.

dawid96
27-12-2010, 21:24
Według mnie Walia jest idealną nacją do obrony, bo nie dosyć że mamy na starcie forty na granicy to jeszcze są w miejscu przepraw :)

OskarX
28-12-2010, 07:38
Tak, masz rację. Pamietam jak gralem w ko i po kilku turach anglia padła, te forty sa bardzo przydatne. Ale jak masz sojusz z Anglią i np. Irlandia ci zrobi desant w plecy to nieciekawie jest.
Ps. Co do tej Norwegii to co za problem wbic tam armia i zająć wyspę ?

Czynczyl
21-01-2011, 14:00
http://img220.imageshack.us/i/wioskarybacka.png/ <---- jaka jest prawdziwa historyczna nazwa tej wioski rybackiej niedaleko Cardiff :?:

Marc d'Angers
23-01-2011, 20:58
http://img220.imageshack.us/i/wioskarybacka.png/ <---- jaka jest prawdziwa historyczna nazwa tej wioski rybackiej niedaleko Cardiff


Może chodzi o Newport (Casnewydd)...