PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja ogólna o lore Warhammera Fantasy



Kasquit
21-04-2016, 19:11
Chodzi mi o takich Skavenów, co czczą innych Bogów, niż Rogatego Szczura, np. innych Bogów Chaosu czy Khaine'a. :)

Dzieci Rogatego szczura mówią:
"Niewielu Skavenów zajmuje się nekromancją, a jeszcze mniej porzuca zwyczaje swego ludu, by służyć innemu bóstwu Chaosu."

Księga Spaczenia mówi:
"Najczęściej wyznawcami Nurgla zostają ludzie, ale również Skaveny - stworzenia brudne z samej swej natury - uważają go za pokrewną duszę. Niektórzy Szczuroludzie odrzucają nawet własny kult Rogatego Szczura, aby poświęcić się służbie Nurglowi."

Jest nawet książka o Skaveńskim nekromancie, który zdradził swój lud:
http://www.blacklibrary.com/all-products/the-hour-of-shadows-ebook.html

Klan Pestliens (bądź pewna grupa z tego Klanu) najprawdopodobniej czci Nurgla.

Szczury z Klanu Skryre są tak genialne, mądre i magiczne, jak Tzeentch.
Szczury z Klanu Skryre lubią również trujące gazy, tak jak Nurgle.

Szczury z Klanu Moulder uwielbiają eksperymentować z mutacjami i magią, tak jak Tzeentch.
Niektóre twory są też tak krwiożercze, jak słudzy Khorna i tak ohydne, jak słudzy Nurgla.
W sumie też Szczury z Klanu Moulder lubią torturować i zadawać cierpienie, jak Slaanesh.

Szczury z Klanu Eshin lubią mordować, jak Khorne czy Khaine.
Posiadają też nie tylko mutacje, ale swoją główną siedzibę mają w Cathay'u, gdzie niektórzy legalnie czczą Tzeentcha.
Najczęściej używają innych metod walki, niż brutalna siła, tak jak Slaanesh.
No i w sumie lubią również truć, tak jak Nurgle, ale szybkie i zwinne Szczury z Klanu Eshin bardzo słabo pasują do powolnego i nierozgarniętego Nurgla.


Co o tym myślicie?

1495

Asuryan
21-04-2016, 21:16
Nurgle to patron chorób i rozkładu, a nie trucizn. Od trucizn i skrytobójstw jest Khaine. Od nekromancji także, wraz z Nagashem.
Skryre zajmują się techonologią, a nie magią.
Moulder mutacjami jak Tzeenth.

A ogólnie Rogaty Szczur ma 13 oblicz, stąd Rada Trzynastu. To nic dziwnego, że niektóre z nich są bliskie domenom innych bogów. Czczenie innych bogów przez Skavenów to według mnie herezja.

Kasquit
21-04-2016, 21:21
Nurgle to patron chorób i rozkładu, a nie trucizn. Od trucizn i skrytobójstw jest Khaine. Od nekromancji także, wraz z Nagashem.
Skryre zajmują się techonologią, a nie magią.
Moulder mutacjami jak Tzeenth.

A ogólnie Rogaty Szczur ma 13 oblicz, stąd Rada Trzynastu. To nic dziwnego, że niektóre z nich są bliskie domenom innych bogów. Czczenie innych bogów przez Skavenów to według mnie herezja.

Czytałem, że Klan Skryre łączy ze sobą magię i technologię...
Nie wiem, czy twór Age of Sigmar cię interesi, ale jest tam Nurglowy Skaven. :D
http://es.ageofsigmar.wikia.com/wiki/Kletch_Scabclaw
Może nie znasz hiszpańskiego, ale słowo Nurgle wiesz, co znaczy. :)

Arroyo
21-04-2016, 21:23
Akurat Age of Sigmar nie jest przez wielu ludzi tutaj tolerowany, gdyż jest całkowitym zepsuciem uniwersum Warhammera Fantasy.

Kasquit
21-04-2016, 21:25
Akurat Age of Sigmar nie jest przez wielu ludzi tutaj tolerowany, gdyż jest całkowitym zepsuciem uniwersum Warhammera Fantasy.

A powiedz, chciałbyś, żeby Heinrich Kemmler w Warhammer Total War był wyznawcą Tzeentcha?
To jedna z nielicznych rzeczy, która podobała mi się w End Times...

Asuryan
21-04-2016, 21:29
Age of Sigmar, to skok w bok od uniwersum fantasy. Nie obchodzi mnie, a dalsze posty o nim będę kasował jako posty nie na temat.

Kasquit
21-04-2016, 21:43
Ech, uznałem, że najlepszy sposób na wytłumaczanie sojuszów między Chaosem i Skavenami w WFB i WFRP jest to, że owi Skaveni wyznają ich Bogów, więc zdrady nie będzie...
Asuryan, wiesz, na czym polega WFRP?

Asuryan
21-04-2016, 21:49
Nie, zupełnie nie wiem. Przecież nie mistrzuję na tym forum w PBF-ie WFRP 2 edycji :mrgreen:
A tak serio, rozmawiamy tutaj o WFB, na którego kanwie oparta ma być następna gra Total War. Więc nie offtopujmy, bo będę musiał w końcu zareagować jako moderator tego działu.

Kasquit
21-04-2016, 21:51
A powiedz, grałeś w Mark of Chaos, Battle March czy Age of Reckoning?
Bo ja z gier komputerowych dowiedziałem się o świecie Warhammera. :)

Seba Fallus III Wielki
21-04-2016, 21:55
Asuryan dobrze rozumiem że chcesz zamknąć temat w którym trwa rozmowa o Warhammer Fantasy bo nie podoba ci się część twórczości GW lub fanów uniwersum o której mowa ?

Asuryan
21-04-2016, 22:01
Najpierw grałem i mistrzowałem w WFRP 1 edycji. Później grałem HE w WFB 4 edycji. Przeczytałem masę książek z tego uniwersum, niestety większość bardzo słabych. Następnie były gry komputerowe Shadow od Horned Rat i Dark Omen - znacznie lepsze od tych co wymieniłeś, w które też grałem. Później Warhammer Quest (najpierw planszówka, później komputerowa) i WFRP 2 edycja.

Seba - o Warhammer Fantasy sobie gadajcie ile chcecie. Age of Sigmar, to AoS, poboczny twór, a nie WF.

I naprawdę, zakończmy już tego offtopa.

Kasquit
21-04-2016, 22:06
Napisałem tu pewien postulat, chciałbym, aby Creative Assembly zwrócił na niego uwagę:
https://forums.totalwar.com/discussion/171733/will-all-orcish-tribes-be-at-war-with-chaos-from-beginning-of-game-i-hope-not
Chyba tak im udowodniłem, że powinni posłuchać. :)

Arroyo
21-04-2016, 22:15
Tyle, że to na podstawie 8 edycji jest to raz. A dwa to mówię - Mark of Chaos jest niekanoniczny.

Asuryan
21-04-2016, 22:17
Ja zaś mam nadzieję że nie posłuchają :mrgreen: Księga Spaczenia to dodatek to gry fabularnej, a nie bitewniaka. A zdarzało się juz że wizje tych światów się rozjeżdżały - vide Bretonnia z 1 edycji WFRP.
Tym bardziej że orki walczyły po obydwu stronach podczas Inwazji Chaosu, tak samo zresztą jak i Skaveni. Wszelki sojusz z nimi jest mocno niepewny i chwilowy.
Co do pomysłu Kemmlera jako wyznawcy Tzeentcha po prostu szkoda słów.
Tak samo jak zrobienie z Pani Jeziora elfki... - co jest zarówno w End of Times jak i WFRP 2 edycji. A przecież kapłanki Pani Jeziora mają zupełnie unikatową listę czarów we wcześniejszych edycjach WFB.

Kasquit
21-04-2016, 22:19
Ale w 8 edycji Armybooka Orków i Goblinów jest info że część Zielonoskórych dołączyła do armii Chaosu podczas Wielkiej Wojny z Chaosem. :D
Chcę, aby nie było tak, że absolutnie wszyscy Zielonoskórzy są przeciwko Chaosowi!!!

Asuryan
21-04-2016, 22:22
Z tym się akurat zgadzam, chodziło mi raczej o całokształt postów tam zamieszczonych :mrgreen:

Kasquit
22-04-2016, 09:13
Tym bardziej że orki walczyły po obydwu stronach podczas Inwazji Chaosu, tak samo zresztą jak i Skaveni. Wszelki sojusz z nimi jest mocno niepewny i chwilowy.

Faktycznie było coś takiego chyba w kampanii Storm of Chaos Online, ale zapewne w żadnych źródłach, prawda?
Jak jest jakieś źródło, to zapodaj, plisss. :)
Ale zaraz, niektórzy Orkowie walczyli nieraz w sojuszu z Siłami Porządku?

Arroyo
22-04-2016, 09:21
Ale zaraz, niektórzy Orkowie walczyli nieraz w sojuszu z Siłami Porządku?
Dla mnie to akurat jest bzdura i to całkowita. Dlaczego? Bo jaki sens miałaby wspólna walka Orków z Krasnoludami np. po jednej stronie barykady? Jak dla mnie niemożliwe.

Z kolei pomysł Kemmlera jako sługi Tzeentcha jest również głupi, tak samo jak Walach Harkon jako sługa Khorna...

Ituriel32
22-04-2016, 09:27
Orki w zasadzie to walczą ze wszystkim z mogą...
Więc raz będą bić ludzi, a raz chaos. A najlepiej bić jednych i drugich.

Czyli widząc bitwę między chaosem a ludźmi i/lub krasnoludami to Zieloni wpadli by się do niej przyłączyć, a bić biłyby tych co są bliżej.

Kasquit
22-04-2016, 09:30
Dla mnie to akurat jest bzdura i to całkowita. Dlaczego? Bo jaki sens miałaby wspólna walka Orków z Krasnoludami np. po jednej stronie barykady? Jak dla mnie niemożliwe.

Z kolei pomysł Kemmlera jako sługi Tzeentcha jest również głupi, tak samo jak Walach Harkon jako sługa Khorna...

Ech, był jeden Ork, co walczył dla Imperium...
http://es.warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Orcos_Akorazados_de_Ruglud
"Ruglud Mascahuesos es un Orco mercenario muy rico y poderoso que presta sus servicios por todo el mundo conocido, desde las peligrosas Tierras Yermas del Sur hasta los Reinos Fronterizos, pasando por todas las montañas que rodean el Imperio. Según dicen los rumores, hasta el mismo Imperio ha contratado sus servicios alguna vez."
Z tego wychodzi, że Imperium go kiedyś najęło. :)

Arroyo
22-04-2016, 09:33
Ech, był jeden Ork, co walczył dla Imperium...
http://es.warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Orcos_Akorazados_de_Ruglud
"Ruglud Mascahuesos es un Orco mercenario muy rico y poderoso que presta sus servicios por todo el mundo conocido, desde las peligrosas Tierras Yermas del Sur hasta los Reinos Fronterizos, pasando por todas las montañas que rodean el Imperio. Según dicen los rumores, hasta el mismo Imperio ha contratado sus servicios alguna vez."
Z tego wychodzi, że Imperium go kiedyś najęło. :)
Hiszpańskiego nie znam, a tłumacza nie chce mi się włączać, bym musiał specjalnie szukać w tym jakiegoś sensu. Może po prostu podaj mi źródło - jakiś army book, bądź stronę (uwzględniam tylko Lexicanum jako źródło internetowe).

Kasquit
22-04-2016, 09:35
Hiszpańskiego nie znam, a tłumacza nie chce mi się włączać, bym musiał specjalnie szukać w tym jakiegoś sensu. Może po prostu podaj mi źródło - jakiś army book, bądź stronę (uwzględniam tylko Lexicanum jako źródło internetowe).

Nie wiem, skąd pochodzi owy tekst, ale sama postać pochodzi z Armybooka Dogs of War (Psy Wojny). :)

Arroyo
22-04-2016, 09:42
Przykro mi, ale nie - jedyni nie-ludzie, będący najemnikami w Dogs of War to Ludożercy Golgfaga - Ogry i Asarnil Smoczy Władca.

http://whfb.lexicanum.com/wiki/Mercenaries Z kolei z tych najemników prawie 1/2 to są z fanowskich army booków, które traktuję dość negatywnie.

Kasquit
22-04-2016, 09:46
https://drive.google.com/file/d/0B_Redi9cZJ5iZnpCaVQ4TUlwOE0/edit
To też jest fanowskie?

Arroyo
22-04-2016, 09:48
1. Napis Warhammer Expansion...
2. This book is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. Do tego nazwisko Eliassona.
To samo w sobie wystarczy. Jest to w pełni fanowski armybook. Gdy jesteś na spisie treści to radzę spoglądać na tekst w ramce.

Kasquit
22-04-2016, 13:34
1. Napis Warhammer Expansion...
2. This book is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. Do tego nazwisko Eliassona.
To samo w sobie wystarczy. Jest to w pełni fanowski armybook. Gdy jesteś na spisie treści to radzę spoglądać na tekst w ramce.

Na tej hiszpańskiej wiki w artykule o tym Ruglud'u jest napisane, że to pochodzi ze źródła "Antigua página Web de Games Workshop".
"Antigua página Web" oznacza stara strona internetowa. :)

A powiedzcie, co sądzicie o tym moim temacie tutaj?
https://forums.totalwar.com/discussion/165058/mercenaries
Gdzieś wyczytałem, że twórcy obiecywali, że będą najemnicy. :D

Arroyo
22-04-2016, 17:39
Sorki, ale ciężko mi w to uwierzyć, musiałbym mieć link do starej strony GW i sprawdzić, czy zgadza się z tym, co w oficjalnych Army Bookach jest.

Kasquit
22-04-2016, 17:44
Sorki, ale ciężko mi w to uwierzyć, musiałbym mieć link do starej strony GW i sprawdzić, czy zgadza się z tym, co w oficjalnych Army Bookach jest.

Nie wiem, czy znajdę, ale kuszników Rugluda na serio robili:
https://www.games-workshop.com/en-WW/Ruglud-s-Armoured-Orcs
Edit:
http://whfb-fr.lexicanum.com/wiki/Arbal%C3%A9triers_de_Ruglud
Spróbuj może pobrać z skądś White Dwarf 146...

Proszę nie zachęcać do piractwa.
Arr.

Kasquit
22-04-2016, 20:24
Nie wiem, czy na 100% Imperium najęło Rugluda, ale masz już chyba pewność, że on oficjalnie funkcjonował, prawda? :)
http://www.solegends.com/citads1987c/198711WD95/wd95p07-RRD5Rugluds-01.jpg

Andrij Marszałek
22-04-2016, 20:55
A no są ;) - I bardzo możliwe że sobie ich Imperium najęło.

Kasquit
22-04-2016, 21:14
Arroyo, Kasowi udało się znaleźć oficjalne info na temat Rugluda! :D
Niestety, po hiszpańsku, ale oficjalnie, plisss, użyj tego translatora, byś uwierzył. :)
http://web.archive.org/web/20051231060737/http://www.games-workshop.es/warhammer/mercenarios
Klikasz pod " Regimientos de Renombre" link "Los Orcos Akorazados de Ruglud (225 kb)" i dostajesz:
http://web.archive.org/web/20051109161510/http://www.games-workshop.es/warhammer/mercenarios/pdf/orcos_ruglud.pdf
Dobra, użyję translatora za ciebie:
"Según dicen los rumores, hasta el mismo Imperio ha contratado sus servicios alguna vez."
"Według plotek, nawet Imperium nigdy zakontraktowane usługi."
Ale tak wspisać "contratado alguna vez", to wychodzi "raz zatrudniła"...
Sorry, nie moge znaleźć oficjalnego angielskiego źródła.
Wystarczy ci to?
Przecież widzisz, że to stara wersja strony GW... :)

Asuryan
22-04-2016, 21:37
Po kolej, zacząwszy od tego co mi umknęło:


Ech, uznałem, że najlepszy sposób na wytłumaczanie sojuszów między Chaosem i Skavenami w WFB i WFRP jest to, że owi Skaveni wyznają ich Bogów, więc zdrady nie będzie...
Skaveni i założenie że zdrady nie będzie?! Serio? Zdrada będzie tak szybko jak tylko będzie opłacalna dla szczuroludzi. Lepszym wytłumaczeniem jest opłata szczurków spaczeniem. Dopóki nie wyśledzą skąd Chaos ma jego zasoby, to zdrady może nie być. Ale później dywersja i kradzież murowana.


Asuryan, wiesz, na czym polega WFRP?
Jak już wspomniałem wcześniej gry fabularne rządzą się swoimi prawami i jako MG możesz mieć jak najbardziej swoją wizję świata. Możesz nawet wprowadzić niziołki Chaosu (serio, były w jakiejś przygodzie w jednym z oficjalnych dodatków) jako oznakę wyjątkowego spaczenia okolicy. Inna sprawa, że ja osobiście po prostu bym zrezygnował z gry u takiego MG, który ma tak odmienną wizję uniwersum od mojej.


Bo ja z gier komputerowych dowiedziałem się o świecie Warhammera. :)
Ja o świecie Warhammera dowiedziałem się z opowiadań w Fantastyce z "Zabójcy Trolli" i z "Zabójcy Skavenów", tak jakoś 25 lat temu. Później zaś, w miarę poznawania uniwersum, stałem się jego fanem, żeby nie napisać fanatykiem.


Ale zaraz, niektórzy Orkowie walczyli nieraz w sojuszu z Siłami Porządku?
Źle mnie zrozumiałeś. Niektórzy orkowie walczyli ramie w ramię z armią Chaosu, a niektórzy przeciwko, bez wchodzenia w sojusze ze słabszymi (wg orków) rasami. Podobnie jak Skaveni (ci walczyli przeciwko by powstrzymać konkurentów do źródeł spaczenia).


Orki w zasadzie to walczą ze wszystkim z mogą...
Więc raz będą bić ludzi, a raz chaos. A najlepiej bić jednych i drugich.

Czyli widząc bitwę między chaosem a ludźmi i/lub krasnoludami to Zieloni wpadli by się do niej przyłączyć, a bić biłyby tych co są bliżej.
Dokładnie tak. Ewentualnie tych co są bardziej groźni, potężni, etc. Im większy i straszniejszy przeciwnik, tym większa chwała za jego pokonanie. Tak jak podczas Storm of Chaos (później wycofanym przez GW) Grimgor zaatakował tylko dlatego Archaona, że był on najpotężniejszym przeciwnikiem i by udowodnić wszystkim iż to "Grimgor da bezd". A nie dlatego że miał jakiś sojusz z Imperium.

PS: Przez najbliższy tydzień nie będzie mnie na forum, w sobotę po powrocie wezmę dalszy udział w dyskusji.

Arroyo
22-04-2016, 21:43
Tak właściwie to Grimgor chciał zmazać hańbę w oczach Gorka i Morka po tym, jak został pobity przez Vardeka Kroma i poniekąd dlatego rzucił się na Archaona, pobił go i skakał po jego żywym cielsku.

Kasquit
22-04-2016, 21:58
A jakie są wasze przypuszczenia co do naszego pochodzenia i tożsamości "Rzeźbiarza"?
Moim zdaniem mężczyzna w szarym płaszczu był Pradawnym, gdyż nie mógł być śmiertelnikiem.
On sprowadził nas z Morrslieba, więc nie jesteśmy zmutowanymi szczurami, nie-nie!

Arroyo
22-04-2016, 22:09
Powiedz mi najpierw, skąd to info - podaj źródło, ale pisane, nie hiszpańską stronę ;)

Zmieniam tytuł tematu.

Kasquit
22-04-2016, 22:11
Powiedz mi najpierw, skąd to info - podaj źródło, ale pisane, nie hiszpańską stronę ;)

Zmieniam tytuł tematu.

W Dzieciach Rogatego Szczura jest napisane, że nasz "Stwórca" należał do Pradawnych. :D

Andrij Marszałek
23-04-2016, 07:31
Co do tych heretyków, W AoS sobie istnieją ale AoS to nie FB. Tyle w temacie ;)

Kasquit
23-04-2016, 08:13
Arroyo, powiedziałeś, że namawiam do piractwa komputerowego...
Ale czy ty zdajesz sobie sprawę, że podręczników do Warhammera Fantasy już nie drukują?
Niedługo i tak nie będzie można kupić, bo GW prowadzi z Fantasy tylko AoS... :(

Arroyo
23-04-2016, 08:23
Jeśli chcesz wiedzieć to mam je kupione. Ewentualnie biorę je od kumpli, którzy posiadają na swym stanie. Co do 6-8 edycji, które nie są po polsku to regularnie wykupuję je ze sklepu, w którym mogę kupić ze starszych edycji Army Booki.

Na tym proszę zakończyć temat. W przeciwnym wypadku polecą osty.

Kasquit
23-04-2016, 08:28
A powiedz, czy mój w pełni skaveński punkt widzenia ogranicza mi obiektywne spojrzenie na świat Warhammera?
Mogę niektórych rzeczy nie tolerować przez to, prawda?
Utożsamiam się ze skaveńskim wyznawcą Tzeentcha. :D

Arroyo
23-04-2016, 08:32
Zależy od tego, jak całościowo patrzysz na lore Warhammera. Ja wiele rzeczy potrafię uznać, ale niektóre bzdury z RPG'a potrafią nieraz przekroczyć moją wyobraźnię.

Kasquit
23-04-2016, 08:35
Zależy od tego, jak całościowo patrzysz na lore Warhammera. Ja wiele rzeczy potrafię uznać, ale niektóre bzdury z RPG'a potrafią nieraz przekroczyć moją wyobraźnię.

To, że niektórzy Zielonoskórzy żyją na Pustkowiach Chaosu to też jest dla ciebie bzdura dla ciebie nie do uznania?

Arroyo
23-04-2016, 08:39
Tak. Mówię - sporo rzeczy z RPG'ów to dla mnie bzdura, nie mająca odzwierciedlenia w bitewniaku. Np. Pani Jeziora Elfką - bzdura, gdyż jedynie, co łączy to to fakt, że Bretonnia powinna pomagać Leśnym Elfom i w drugą stronę. Drugą głupotą są tzw. Niziołki Chaosu, które nie uznaję.

Akurat w sprawie związanej z RPG'ami to w całości zgadzam się z Asuryanem. Nie zagrałbym w RPG'u, w którym wiele rzeczy jest odmiennych od mojego punktu widzenia. Jedną, czy 2 rzeczy, które są dla mnie bzdurami, to na to się zgodzę. Z kolei na to, jak już prowadzący uderza faktami z kosmosu to już jest źle.

Kasquit
23-04-2016, 08:43
To dla ciebie istnienie skaveńkich heretyków jest wspomniane tylko w RPG i jest dla ciebie bzdura również?

Arroyo
23-04-2016, 08:45
Tak, jest całkowicie sprzeczne z tym, jak przedstawiono ich w bitewniaku, który wg mnie jest dobrym źródłem wiedzy o uniwersum Warhammera. Owszem, można łączyć wiedzę RPG'a z bitewniakiem, ale róbmy to umyślnie, nie biorąc faktów z kosmosu.

Ituriel32
23-04-2016, 08:46
Ktoś tu zapomina że jest jeszcze kanciarka...
Która zawiera dużo mniej informacje, ale jest innym spojrzeniem na uniwersum.

Arroyo
23-04-2016, 08:48
Akurat w karciankę nie grałem, nie znam jej. Może z czasem, jak zacznę kupować karty do tej gry to zmienię zdanie na ten temat i spróbuję ją skorygować z bitewniakiem ;)

Jeszcze co do RPG'a -> Rzeczy, które nie uważam za dobre w lore daję po prostu w ciekawostkę dla tych, którym się to może spodobać.

Kasquit
23-04-2016, 09:16
A powiedz, umiesz pominąć info z podręcznika Skavenów, Zwierzoludzi i Bretonii, które są już niekanoniczne? (nie mają podręcznika do 8 edycji...)

Arroyo
23-04-2016, 09:30
Dla mnie kanoniczne jest wszystko z bitewniaków od 3 edycji wzwyż. Same zakończenia ras (pomijam End Times, bo to syf) daję z tej edycji, na których się historia kończy - przy rasach z 8 edycji dzielę na zakończenie Storm of Chaos i zakończenie 8 edycji.

Kasquit
23-04-2016, 09:35
A powiedz, obczaisz nieco 3 edycję WFRP?
Powinno cię to trochę interesować, ponieważ 2 edycja WFRP była właśnie oparta na 8 edycji bitewniaka.
Mnie zbytnio nie interesowało, bo:
1. "Źli" byli niegrywalni...
2. Jak oni są nie grywalni, to po co mam się fatygować o cokolwiek...

Arroyo
23-04-2016, 10:02
Wybacz, ale ja skończyłem na 2 edycji RPG'a - dalej w to nie wszedłem. Już w 2 edycji zmienili wiele i dodali niedopracowane podręczniki jak np. ten o Księstwach Granicznych... Wiem, że Bretonnię z 1 edycji do drugiej zmienili całkowicie niemal.

Kasquit
23-04-2016, 10:08
A jak będę chciał kupić podręczniki do Warhammera, a ich mi się nie uda znaleźć, to co polecasz?
GW ich nie drukuje już... :(

Arroyo
23-04-2016, 10:10
Szukaj po starych sklepach, na olx, na amazonie - na tym ostatnim nadal sprzedawane są stare podręczniki - lecz zaoszczędź kasę, bo z zagranicy są bardzo drogie.

Kasquit
23-04-2016, 10:14
A masz może konto na Border Princes?

Arroyo
23-04-2016, 10:18
Nie -> interesuję się lore Warhammera, nie samą mechaniką. Grałem w 1 grze RPG z Warhammera i niestety sam wszystko spaprałem. Od tego czasu jakoś nie myślę o grze w sesji RPG.

Kasquit
23-04-2016, 10:23
A co jest dla ciebie najciekawsze w Warhammerze?
Dla mnie najciekawsze są 3 rzeczy:
1. Pochodzenie Skavenów (tożsamość "Rzeźbierza");
2. Istnienie Skaveńskich Heretyków;
3. Istnienie spaczonych Zielonoskórych, czy też Zielonoskórzy sojusznicy Chaosu.

Arroyo
23-04-2016, 10:29
1. Historia Bretonnii - po prostu kocham tę nację ludzką.
2. Klimat Mrocznych Elfów - jedna z 3 moich ulubionych frakcji zła zaraz obok Wampirów i Orków.
3. Wątki z Jaszczuroludźmi - ogółem wciągająca rasa, która przede wszystkim bardzo przywiązuje swą wagę do Slannów.

Kasquit
23-04-2016, 10:35
A mógłbym tu zrobić jakieś inne tematy z ankietami? :D

Lwie Serce
23-04-2016, 14:20
Za moment zrobię wam subforum o lore Warhammera, Arroyo poprzenosisz tam stosowne tematy.

Arroyo
23-04-2016, 14:36
W tym dziale tj. w Uniwersum Warhammera tak.

Kasquit
23-04-2016, 14:36
Za moment zrobię wam subforum o lore Warhammera, Arroyo poprzenosisz tam stosowne tematy.

No dobra, tylko napisz Warhammer Fantasy, NIE tylko Warhammer Fantasy Battle!

Oto moja pierwsza ankieta:
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?13613-Kt%C3%B3r%C4%85-lini%C4%99-czasow%C4%85-(timeline)-Warhammera-wolicie

Arroyo, w 8 edycji po polsku są:
- Królestwa Ogrów;
- Wampiry;
- Królowie Grobowców.
To chyba wszystko.
Jako tłumacz powinieneś to posiadać po polsku, by się nie okazało, że coś przetłumaczyłeś, a w oficjalnym tłumaczeniu jest przetłumaczone inaczej. :)

Edytuj posty. Upomnienie. Pan Koala

Arroyo
23-04-2016, 18:03
Akurat wszelkie inne poza tymi trzema to tłumaczę ;D Orków i TK mam w planach zakupić - bo ich póki co nie mam.

Kasquit
23-04-2016, 18:20
Zdajesz sobie sprawę, że kiedy GW wymyśliło Warhammera, to Skaveni byli zmutowanymi szczurami wyznający Bogów Chaosu?
Nie było jeszcze Rogatego Szczura...
Wiem to od admina tej hiszpańskiej wikii. :D
http://es.warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Biblioteca_del_Viejo_Mundo

royal1410
24-04-2016, 13:09
Jakie rasy występują w świecie Warhammera oprócz: ludzi, jaszczuroludzi, skavenów, orków,goblinów, zwierzoludzi, ogrów, wampirów, trolli, elfów?

Kasquit
24-04-2016, 13:36
Jakie rasy występują w świecie Warhammera oprócz: ludzi, jaszczuroludzi, skavenów, orków,goblinów, zwierzoludzi, ogrów, wampirów, trolli, elfów?

Może to ci pomoże:
http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Category:Races
Jak mało, to na hiszpańskiej wikii może być więcej, chociaż żebyś nazwy kojarzył:
http://es.warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Categor%C3%ADa:Raza

Fimiry są aktualne, w 8 edycji pojawiło się Storm of Magic i tam one były. :)
Były również w Księdze Spaczenia w II edycji WFRP, nie wiem, jak to było w III edycji...

Arroyo
24-04-2016, 14:03
Tyle, że radziłbym nie wzorować się książkami z RPG'a, jeśli szukasz wiedzy do Total War: Warhammer, gdyż ta gra wzorowana jest TYLKO i wyłącznie na bitewniaku, nie na RPG'u. Jeśli z kolei szukasz wiedzy ogólnej, nie do tej gry to polecam poczytać podręczniki RPG i te z bitewniaka + kampanijne. Tylko osobista przestroga - radzę nie czytać End Times, można dostać raka ;)

Kasquit
24-04-2016, 14:19
Pół-orkowie nie są już kanoniczni wogóle, prawda?
http://es.warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Semiorcos

Arroyo
24-04-2016, 14:36
Nie są od końca 3 edycji.

Ruda
24-04-2016, 16:47
Ktoś tutaj ewidentnie zapomina o możliwości edytowania postów

Post nie na temat. Upomnienie. Shayuś

royal1410
24-04-2016, 17:35
Są też gremliny. Ciekawe jakby zrobili DLC z gremlinami, niziołami, hobgoblinami. Conus Pack.

Kasquit
24-04-2016, 18:24
Są też gremliny. Ciekawe jakby zrobili DLC z gremlinami, niziołami, hobgoblinami. Conus Pack.

Gremliny w Warhammerze???
Gdzie???

Hobgobliny...
A są przecież grywalne Krasnoludy Chaosu w bitewniaku, które mają jednostki Hobgoblinów. :)
W 8 edycji pochodzą od Tamurkhan: Throne of Chaos. :D

royal1410
24-04-2016, 18:43
Mój błąd, nie gremliny tylko gnomy

Kasquit
24-04-2016, 18:48
Mój błąd, nie gremliny tylko gnomy

To chyba tylko I edycja WFRP... :(

royal1410
24-04-2016, 19:33
Gnomy są bardzo niskie, i raczej krępej budowy ciała. Są znakomitymi żartownisiami i rzemieślnikami, kochają dziwaczne mechaniczne maszyny, piękne przedmioty i wędkowanie. Większość gnomów mieszka w osiedlach zwanych „norami”, są to niewielkie podziemne miasta. Charakterystyczną cechą ich wyglądu jest, podobnie jak w przypadku krasnoluda, broda i wielki bulwiasty nos. Są towarzyskimi istotami, nie znoszą samotności. Większość ludzi nazywa je „złodziejskimi pokurczami”, jest to obraźliwe i nie do końca prawdziwe określenie. Tak naprawdę niewielu ludzi widziało w życiu gnoma. Gdyż przedstawiciele tej rasy są w Starym Świecie (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Stary_%C5%9Awiat) jeszcze rzadszym zjawiskiem odLeśnych Elfów (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Le%C5%9Bne_Elfy). Niewiele gnomów żyje z własnej woli pośród ludzi. Największe społeczności w miastach ludzi znajdują się w stolicy Imperium (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Imperium?action=edit&redlink=1) - Altdorfie (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Altdorf) oraz w dawnej stolicy Middenlandu (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Middenland) – Carroburgu (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Carroburg). Każda z nich liczy ledwie kilka dziesiątek gnomich braci i sióstr. Są niezwykle pamiętliwe. Mocno biorą do serca stwierdzenie dotyczące ich miernej postury, a tylko głupiec śmieje się z ich wzrostu przy nich. Lud ten potrafi być w istocie mściwy. Gnomy są dzielnym, niestety wymierającym ludem, toczącym nieustającą walkę w obronie swoich domostw. W ciągu ostatnich dwóch stuleci, liczba gnomich osiedli zmniejszyła się o ponad połowę. W czasach obecnych łączna liczba gnomów, jest nie wyższa od liczby ludzi mieszkających w stolicy Imperium. Gnomy utrzymują dobre kontakty z Krasnoludami (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Krasnoludy) a także z niziołkami (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Nizio%C5%82ki?action=edit&redlink=1). Elfy (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Elfy) uważane są za zbyt poważne, a ludzie traktowani są z rezerwą, gdyż znane są przypadki, kiedy ludzie napadali na gnomie norki w celu wzbogacenia się kosztem ich mieszkańców.
Historia === === Największa osada gnomów w Imperium - Glimdwarrow, położona jest nad Środkowymi Bagnami w Middenlandzie. Ludność osady jest według gnomów szacowana na ponad 1000 braci i sióstr, podobno do miasta nigdy nie wpuszczono człowieka. Jedynymi wyjątkami byli goście krasnoludzcy, którzy są traktowani jako starsi bracia. Niedaleko gnomiego osiedla kupcy z Carroburga zbudowali faktorie handlową, w której raz na tydzień dochodzi do wymiany handlowej. Skóry i żywność są wymieniane na świetne wyroby gnomich rzemieślników. Historii tego ludu jest wypełniona ciągłymi wojnami obronnymi, gnomy nigdy otwarcie nie wystąpiły przeciwko żadnej „przyjaznej” rasie. Zdarzały się im wyłącznie walki z ludźmi - rabusiami norek. Gnomy ciągle walczą ze skavenami (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Skaveni), goblinami (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Gobliny) czy wędrownymi bandami zwierzoludzi (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Zwierzoludzie) które w trakcie Burzy Chaosu (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Burza_Chaosu?action=edit&redlink=1) zmiotły wiele osiedli położonych nad Środkowymi Bagnami. Czasem do swojej walki najmują także niziołki rzadziej przedstawicieli innych nacji. Walka ta, bez pomocy z zewnątrz jest z góry przegrana. A jedyną niezagrożoną osadą z racji swojej wielkości oraz położenia jest Glimdwarrow. Ponieważ znajduje się w stosunkowo bezpiecznej południowej części Middenlandu i jest chroniona książęcymi prawami i edyktami. Władca Carroburga, Leopold von Bildhofen co roku dostaje w zamian przepiękny podarek, a na stałe przybywa przy nim najlepszy gnomi błazen, wysyłany przez przywódcę Glimdwarrow. Oczywiście wśród ludzi znajdują się też tacy którzy złorzeczą gnomom, chcąc przywłaszczyć ich ziemię.
Opis: ===
=== Gnomy mają trudny charakter. Większość osądów co do własnego wyglądu traktują śmiertelnie poważnie, robiąc zazwyczaj paskudny kawał, urażającemu ich dumę śmiałkowi. Kochają wędkowanie, pasja ta dorównuje ich zamiłowaniu do robienia durnych żartów. Mówią niskimi głosami. Ich język jest mniej zrozumiałą formą języka krasnoludów - Khazalidu (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Khazalid?action=edit&redlink=1). Lubią towarzystwo krasnoludów i niziołków które najmują do swoich oddziałów strażniczych, jako procarzy. Gnomi wojownicy w walce wręcz preferują topory, młoty i krótkie miecze, w walce strzeleckiej używają lekkich kusz, bomb, mieszanek zapalających i czasami broni palnej. Każdy gnomi wojownik nosi pełne kolcze opancerzenie, głowę chronią hełmami, zaś mała okrągła tarcza uzupełnia rynsztunek ochronny. Mimo niskiego wzrostu są groźnymi wojownikami. Wielu gnomów z wrodzonej ciekawości zajmuje się badaniami historii. Ich pisarze prowadzą liczne księgi, opisujące życie klanów, być może niedługo będzie to jedyna rzecz jaka pozostanie po tej nielicznej obecnie rasie. Gnomy w przeciwieństwie do krasnoludów mogą zostać adeptami magii. Według nich samych gdy krasnoludy stały w kolejce do bogów po wzrost, one dostały możliwość kontrolowania mocy. Gnomi czarodzieje mogą używać wyłącznie magii cienia lub magii metalu (alchemii). Kapłani zaś mają dostęp do modlitw Ringila (http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/Ringil). Oprócz niego czczą także inne bóstwa własnego panteonu: Gandargila bóstwo młodości i przygody, Melitha – boga błyskawic i elektryczności, Randandila –cynika. Uznają bóstwa panteonu krasnoludzkiego. Zaś kompletnie nie interesują się pozostałymi potęgami. Kapłani Ringila używają modlitw mających zapewnić gnomiemu ludowi ochronę bóstwa przed wrogami zewnętrznymi. Gnomy są znane, także jako złodzieje i rabusie grobowców. Wiele starożytnych grobowców zostało okradzionych przez gnomich włamywaczy. Czasem ci rabusie są pasjonatami, którzy po prostu kochają stare rzeczy, a niegdyś studiowali pod okiem klanowego mędrca historię. Gnomy twierdzą że wcale nic nie okradły, tylko znalazły, ale to już zupełnie inna historia

Arroyo
24-04-2016, 19:40
Pytanie - jakie źródło? Nie mówię tutaj o stronie internetowej, a o źródle pisanym - ArmyBook, podręcznik RPG lub coś.

royal1410
24-04-2016, 19:45
No właśnie nie ma na stronie. Ale w waszych zródłach jest taka rasa?

Kasquit
24-04-2016, 19:56
Arroyo, co do niefajnego Grimgora i jego ataku-napaści na Piekło-Otchłań są 2 wersję:
1.
Grimgor nacierał w szale-furii w głąb tuneli pod Górą Czerwonego Oka (Karak Ungor) i dotarł w końcu na dolne poziomy Piekło-Otchłani...
2.
Grimgor, znudziwszy się rzezią moich biednych braci wyszedł na powierzchnię, złupił-splądrował jakąś wiochę w Kislevie doszedł do południowych gór Norski i w wtedy natknął-spotkał Skaveni i ich twierdzę-stolicę Klanu Moulder - Piekło-Otchłań...

Którą wersję wybierasz?

Arroyo
24-04-2016, 20:03
Akurat z wodzów ŁAAA! to wolę Azhaga. A tak to zaznaczę 1 opcję...

Kasquit
24-04-2016, 20:06
Akurat z wodzów ŁAAA! to wolę Azhaga. A tak to zaznaczę 1 opcję...

Szkoda, że Azhag jest przeznaczony na śmierć-śmierć, bo gdyby wygrał-zwyciężył, umarłby, Nagash by go zabił... :(

Arroyo
25-04-2016, 10:16
Jak miałby się uwolnić, skoro sam pojawia się co jakiś czas? Przypominam, że Kadon sam raz miał wyprany mózg przez ducha Nagasha zawartego w Koronie Czarodziejstwa.

Kasquit
25-04-2016, 10:46
A kupisz może kiedyś Darkness Rising: A Complete History of the Storm of Chaos?
Tam jest opisana cała historia Burzy Chaosu, tylko szkoda, że z punktu widzenia dobrego ludzika Imperium, a nie chociażby neutralnego... :(

Kiedyś to była oficjalna książka na Black Libray, ale pozycja zniknęła... :(

Arroyo
25-04-2016, 11:35
Ja wolę czytać kampanię Storm of Chaos. Wg mnie lepsza książka.

Kasquit
25-04-2016, 11:45
Ja wolę czytać kampanię Storm of Chaos. Wg mnie lepsza książka.

Ale tam chyba skupiają się przede wszystkim na zasadach, a fluff jest ważniejszy dla ciebie, prawda?

http://i1.wp.com/www.thebolthole.org/blog/wp-content/uploads/2012/01/Warhammer-Armies-Storm-of-Chaos.jpg?fit=588%2C804

To masz na myśli?

Arroyo
25-04-2016, 11:51
Tak, to kupiłem, dodatkowo daje kilka jednostek do bitewniaka.

Kasquit
25-04-2016, 13:54
A wiesz może co to są za książki z Warhammera?
- Darkness Rising: A Complete History of the Storm of Chaos;
- Grudgelore: A History Of Grudges And The Great Realm Of The Dwarfs;
- Liber Chaotica;
- Liber Necris;
- The Empire at War;
- The Witch Hunter’s Handbook.

Te książki opisują chyba jedynie sam fluff-lore, bez żadnych zasad ani do WFB, ani do WFRP...
Wiesz, co to za książki?
Bo na pewno nie są to powieści...

Arroyo
25-04-2016, 14:56
Akurat Liber Necris chyba mam. Musiałbym się w domu rozejrzeć.

Kasquit
25-04-2016, 15:08
Akurat Liber Necris chyba mam. Musiałbym się w domu rozejrzeć.

Te książki są do RPG?

Arroyo
25-04-2016, 15:09
O ile wiem to nie, to taka ot co książeczka z fluffem, gdzie m.in. masz opisanego Frederica van Hala. Tego samego van Hala, który kosił Skaveny podczas wybuchu zarazy w 1111 roku KI.

Kasquit
25-04-2016, 15:10
Gdyby gdyby Korona Nagasha wpadła w łapy jakiegokolwiek Skavena, to on by ją od razu pogryzł-złamał..
Kas myśli-sądzi, że tak-tak! :)

Ten post był już w grze Orkami. Upomnienie słowne. Arr.

royal1410
25-04-2016, 16:05
To jest w waszych zródłach taka rasa jak gnomy czy nie ma?

Arroyo
25-04-2016, 16:06
Z tych, co ja czytałem, to nie ma.

royal1410
25-04-2016, 16:10
Aha, czyli zostają: ludzie, niziołki,potwory,potwory chaosu,krasnoludy, orkowie, gobliny,wampiry,ogry, tak?

Arroyo
25-04-2016, 16:15
Z tych, co ja czytałem, to Gnomów nie ma, chyba, że coś przeoczyłem lub byli wcześniej.

Kasquit
25-04-2016, 16:50
Arroyo, plis, możesz dla Kasa powiedzieć, jak Skaven zareagowałby, gdyby w jego łapy dostała się Korona Nagasha?
Pewnie by ją zniszczył...

Ale jest nawet książka o skaveńskim nekromancie, który był ścigany przez swoich braci:
http://www.blacklibrary.com/all-products/the-hour-of-shadows-ebook.html
Ale Kas założy się, że na pewno nie czcił Nagasha, bo przecież Nagash pragnie śmierci wszystkich Skavenów i innych, przy życiu pozostawiłby tylko oddanych mu ludzi...


Arroyo, według ciebie zielońce rozmnażają się z grzybków?
Czy mają samice?
Kas woli pierwszą opcję, bo na co wojowniczej rasie samice...

Arroyo
25-04-2016, 21:41
Oczywiście, że Zielonoskórzy rodzą się z grzybów w Warhammerze. To nie uniwersum Heroes'ów z Ashan, gdzie Gobliny i Orkowie mają swoje kobitki.

Kasquit
25-04-2016, 21:48
http://es.warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Gitsnik
Ech, znów hiszpańskie źródło, ale co Kas poradzi, że nie ma angielskiego artykułu na angielskiej wiki?
Spójrz, są tam chociaż źródła:
Libro de Ejército: "Orcos y Goblins" 6ª Edición.
Libro de Ejército: "Orcos y Goblins" 7ª Edición.
Libro de Ejército: "Orcos y Goblins" 8ª Edición.
La Tormenta del Caos, álbum de Black Library

Po tym Kas myśli, że Grimgor narodził się/został wychodowany w jakiejś twierdzy kapeliśnikowych pokurczy, ale uciekł, wybijając ze swoimi drogę...
No bo w końcu jeo topór wykuto w Zharr-Naggrund...
Zgodzisz się z teorią Kasa?
A możliwe do tego, że część naszej rasy też pogardzała tam tymi zielońcami, bo w końcu Ikkit Szpon współpracował z kapeluśnikowymi brodaczami, więc nie wykluczone, że my również braliśmy mały udział w niewoleniu tych wielko-czarnych Orków... :D

Arroyo
25-04-2016, 21:54
Itik Pazur chyba. Co dalej.... Grimgor nie wiadomo, skąd przybył na czele swej gwardii Czarnych Orków. Gitznik został faktycznie wykuty w Zharr-Naggrund, lecz co z tego? Co do jego akurat właśnie przeszłości to nie wiadomo tak czy siak, mówi się, że przybył z tzw. Blasted Wastes (musiałbym zerknąć w polskiej wersji 8 ed. armybooka Orków.

Kasquit
25-04-2016, 21:56
Itik Pazur chyba. Co dalej.... Grimgor nie wiadomo, skąd przybył na czele swej gwardii Czarnych Orków. Gitznik został faktycznie wykuty w Zharr-Naggrund, lecz co z tego? Co do jego akurat właśnie przeszłości to nie wiadomo tak czy siak, mówi się, że przybył z tzw. Blasted Wastes (musiałbym zerknąć w polskiej wersji 8 ed. armybooka Orków.

Nie ma chyba polskiej wersji 8 ed. armybooka Orków... :(
Ta moja teoria byłaby świetna dla wszystkich antyfanów Grimgora... :)

A w tym tworze End Times jest powiedziane?
Bo wiele tajemnic zostało tam odkryte...

Arroyo
25-04-2016, 21:58
Jest, ależ jest. Akurat mam rzut beretem do sklepu, gdzie mogę poczytać polskiej wersji AB Orków z 8 edycji. Co do End Times - nie zagłębiam się w to coś, nawet to dla mnie nie istnieje. Jak AoS.

Kasquit
25-04-2016, 22:01
Jest, ależ jest. Akurat mam rzut beretem do sklepu, gdzie mogę poczytać polskiej wersji AB Orków z 8 edycji. Co do End Times - nie zagłębiam się w to coś, nawet to dla mnie nie istnieje. Jak AoS.

1. Skąd możnaby poza allegro w necie zakupiać te armybooki?
2. Czytałeś jakieś streszczenie tego Enda?
Znasz tam fabuła chociaż pobieżnie?

Arroyo
25-04-2016, 22:05
1. HMS Computers polecam.
2. Drobne rzeczy, z których wszystko to idiotyzmy w wykonaniu Matt "Mam parcie na Ultramarines" Warda. Pokrótce:
+Zdycha wiele ważnych dla lore postaci
+Skaveni walą jakimś głupim działem w jeden z księżyców i niszczą Lustrię
+DE i HE łączą się z WE w jakiejś zupełnie z palca wyssanej fabule. Bo jakim cudem mieliby się wojownicy Chaosu przebić przez potężne zabezpieczenia od północy?
+Thorgrim ginie i Archaon kończy czas.

Ogólnie boję się, że CA poleci w Total War: Warhammer głębiej niż w samą 8 edycję i da nam ten dziadowski Koniec Czasów :(

Kasquit
25-04-2016, 22:14
1. HMS Computers polecam.
2. Drobne rzeczy, z których wszystko to idiotyzmy w wykonaniu Matt "Mam parcie na Ultramarines" Warda. Pokrótce:
+Zdycha wiele ważnych dla lore postaci
+Skaveni walą jakimś głupim działem w jeden z księżyców i niszczą Lustrię
+DE i HE łączą się z WE w jakiejś zupełnie z palca wyssanej fabule. Bo jakim cudem mieliby się wojownicy Chaosu przebić przez potężne zabezpieczenia od północy?
+Thorgrim ginie i Archaon kończy czas.

Ogólnie boję się, że CA poleci w Total War: Warhammer głębiej niż w samą 8 edycję i da nam ten dziadowski Koniec Czasów :(

Nie sądzisz, że tło twojego profilu jest niezbyt stosowny-pasujący?
Przestawia to chyba bitwę Mannfreda z Klanem Mordkin o ostrze, które zniszczyło Nagasha...
Jako Skaven powinienem się chyba cieszyć z śmierci Thorgrima, ale Kas lubi Krasnoludy Chaosu, jakby co. :)

Arroyo
25-04-2016, 22:16
Ależ jest dobre, uwielbiam rasę Wampirów to raz.
Dwa - tego nie znam, jak mówiłem - dla mnie End Times to twór rakotwórczy.
Trzy - akurat Thorgrim jest Krasnoludem z Karaz Ankor, a nie Krasnoludem Chaosu ze Zharr-Naggrund.

Kasquit
25-04-2016, 22:18
Ależ jest dobre, uwielbiam rasę Wampirów to raz.
Dwa - tego nie znam, jak mówiłem - dla mnie End Times to twór rakotwórczy.
Trzy - akurat Thorgrim jest Krasnoludem z Karaz Ankor, a nie Krasnoludem Chaosu ze Zharr-Naggrund.

Wiem doskonale, powiedziałem o Krasnoludach Chaosu, żeby nie było, że nienawidzę wszystkich absolutnie Krasnoludów...
Nie wystarczy ci, że wiesz ode mnie, że ta ilustracja jest z End Timesa, aby zmienić? :)

Arroyo
25-04-2016, 22:20
Wiem, że to ilustracja z ET, ale akurat ilustracje z tego są fajne, choć sama fabuła tego prosi się o spalenie na stosie.

Kasquit
25-04-2016, 22:29
A posiadasz polską 8 edycję Orków?
Kas chce wiedzieć, co to są te "Blasted Wastes"...

Arroyo
25-04-2016, 22:31
Jutro po wykładzie zajdę sobie do sklepu i spróbuję wyczytać, o co biega z Blasted Wastes. Pewnie to kraina na północy jakaś.

Kasquit
25-04-2016, 22:46
Jutro po wykładzie zajdę sobie do sklepu i spróbuję wyczytać, o co biega z Blasted Wastes. Pewnie to kraina na północy jakaś.

http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Dark_Lands
Ale oki, zobacz i odpisz. :)

Arroyo
25-04-2016, 22:56
Ok, coś mi już świtać zaczyna. Czyli innymi słowy przybył Grimgor ze Złych Ziem, a właściwie z krainy bliskiej Imperium Krasnoludów Chaosu. Czyli zaczyna się to w spójną całość układać - topór stworzony w Zharr-Naggrund, przybycie z Mrocznych Ziem do Złych Ziem, na czele swego regimentu Czarnych Orków. Prawdopodobnie wcześniej był niewolnikiem Krasnoludów Chaosu, lecz zdołał się wydostać. Choć... to dziwne - Czarne Orki wznieciły rewoltę 100 lat przed powstaniem Imperium i rozpierzchły się na Góry Krańca Świata i Góry Lamentu. Także to sprawia kolejną zagadkę, która wymaga wyjaśnienia - co przez tak długi czas robił ten gość? Topór mógł być przekazywany poprzez zabicie poprzedniego dzierżyciela tej broni?

Kasquit
26-04-2016, 06:06
Ok, coś mi już świtać zaczyna. Czyli innymi słowy przybył Grimgor ze Złych Ziem, a właściwie z krainy bliskiej Imperium Krasnoludów Chaosu. Czyli zaczyna się to w spójną całość układać - topór stworzony w Zharr-Naggrund, przybycie z Mrocznych Ziem do Złych Ziem, na czele swego regimentu Czarnych Orków. Prawdopodobnie wcześniej był niewolnikiem Krasnoludów Chaosu, lecz zdołał się wydostać. Choć... to dziwne - Czarne Orki wznieciły rewoltę 100 lat przed powstaniem Imperium i rozpierzchły się na Góry Krańca Świata i Góry Lamentu. Także to sprawia kolejną zagadkę, która wymaga wyjaśnienia - co przez tak długi czas robił ten gość? Topór mógł być przekazywany poprzez zabicie poprzedniego dzierżyciela tej broni?

A może nie wszystkie Czarne Orki zdołały wtedy uciec...
A gdy Ork umiera, z grzybni powstają kolejni...
GW zaczęło mi odpisywać, to się zapytam, może mi odpowiedzą, ale sprawdź w tym armybooku, dobrze?
Jestem jednak ciekaw, czy nie wyjaśniano tego w tym nieszczęsnym Schyłku Dziejów...

Powiedz, to są zwykłe Gobliny?
Czy Nocne Gobliny?
A może Hobgobliny?
Kas myśli-sądzi, że Hobgobliny. :)

Arroyo
26-04-2016, 09:45
Jak chodzi o noże i czapki to Hobgobliny raczej.

Kasquit
26-04-2016, 09:54
A czy według ciebie ten z prawej na dole pod Rycerzem Chaosu to Skaven?

Arroyo
26-04-2016, 11:50
Ok, mam już nazwę tego Blasted Wastes - Jałowe Pustkowia. Ziemia niedaleko samego Zharr-Naggrund.
A co do rycerza Chaosu - tak, to może być Skaven, ale niekoniecznie musi być.

Kasquit
26-04-2016, 12:19
A czy to też jest Skaven? :)
Kas myśli, że tak-tak! :D

Asuryan
30-04-2016, 14:27
A jakie są wasze przypuszczenia co do naszego pochodzenia i tożsamości "Rzeźbiarza"?
Moim zdaniem mężczyzna w szarym płaszczu był Pradawnym, gdyż nie mógł być śmiertelnikiem.
On sprowadził nas z Morrslieba, więc nie jesteśmy zmutowanymi szczurami, nie-nie!
Podobno kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Nie licz jednak na to, że nabierzemy się tutaj na Waszą propagandę. Rzeźbiarz to tylko halucynacja spowodowana spaczeniem. Prawdziwa jest tylko śmierć z jego przedawkowania :D
Wszyscy wiedzą, że waszymi przodkami są zwykłe szczury z podziemi starożytnego miasta Tylos. Ich mutacja zaś to jeden z efektów boskiej klątwy rzuconej na to miasto. Oczywiście nikt nie zabroni Wam wierzyć w co tylko zechcecie. Mądrze by jednak było nie dzielić się szczegółami swej wiary z innymi, jeśli nie chcecie by została ona ośmieszona :mrgreen:

Kasquit
01-05-2016, 17:59
A czytał ktoś może trylogię "Konrad"?

Tam pisze-napisane, że człowiek szybciej biega od Skavena, co za bzdura "Wiedział, że jest szybszy od tych przerośniętych szkodników. Ich nogi, choć podobne do ludzkich, nie były przystosowane do biegania. On przemierzał tę trasę tam i z powrotem niezliczone tysiące razy. W odróżnieniu od nich był tutejszy, i ich obecność na tym terenie odbierał jako obelgę." lol...

No i co mnie ucieszyło z III części "Ostrze":
"Ponad głową Gaxara (Skaveńskiego Szarego Proroka) znajdował się fryz przedstawiający koronację pierwszego cesarza. Zwrócił uwagę Konrada, ponieważ to nie Sigmar był na nim koronowany. Na tronie zasiadał skaven — Rogaty Szczur we własnej osobie..."

Ten cytat jest dla Kasa boski-święty! :D
Czytał ktoś tą serię?

Arroyo
01-05-2016, 18:01
A czytał ktoś może trylogię "Konrad"?

Tam pisze-napisane, że człowiek szybciej biega od Skavena, co za bzdura "Wiedział, że jest szybszy od tych przerośniętych szkodników. Ich nogi, choć podobne do ludzkich, nie były przystosowane do biegania. On przemierzał tę trasę tam i z powrotem niezliczone tysiące razy. W odróżnieniu od nich był tutejszy, i ich obecność na tym terenie odbierał jako obelgę." lol...

No i co mnie ucieszyło z III części "Ostrze":
"Ponad głową Gaxara (Skaveńskiego Szarego Proroka) znajdował się fryz przedstawiający koronację pierwszego cesarza. Zwrócił uwagę Konrada, ponieważ to nie Sigmar był na nim koronowany. Na tronie zasiadał skaven — Rogaty Szczur we własnej osobie..."

Ten cytat jest dla Kasa boski-święty! :D
Czytał ktoś tą serię?

Dla mnie seria Konrad jest żałosna tak czy siak.

Asuryan
01-05-2016, 18:05
Jedna ze słabszych książek z akcją umieszczoną w tym uniwersum. Według mnie nadająca się tylko na makulaturę. Z pisarzami jak z MG - są i świetni i tacy, którzy nigdy nie powinni zabierać się do pisania. Uważam że autor tej trylogii niestety zalicza się do tych ostatnich.

Kasquit
01-05-2016, 21:00
Czy w trylogii "Konrad" występują zielono-cosie?

Arroyo
02-05-2016, 11:02
Nie wiem i nie chcę nawet wiedzieć.

Asuryan
03-05-2016, 14:12
W większości to mutanci i skaveni. Na szczęście czytałem tą trylogię tak dawno temu, że większość zdążyłem zapomnieć. Nie mam najmniejszej chęci sobie przypominać tego gniotu.

Kasquit
14-06-2016, 10:53
W Warhammer Total War "Blasted Wastes" przetłumaczono na "Spopielone Pustkowia"...

A czy gdziekolwiek w lore Warhammera jest taki Bóg, jak Ragnarok?
Pojawiło się o nim info w grze, że on chce zniszczyć świat przy pomocy Orków...
Ale nigdzie o nim nie słyszałem...

Arroyo
14-06-2016, 11:15
1. Wina tłumacza.
2. Ragnarok w Warhu nie istnieje.

Asuryan
14-06-2016, 11:18
Ragnarok to koniec świata, ostatnia bitwa, a nie bóg z lore Warhammera. Pewno znów tłumacze dali ciała.

Kasquit
16-06-2016, 21:44
To jeszcze napiszę, o co chodzi z tym terenem na Złych Ziemiach, po którym nikt nie może chodzić:
http://warhammeronline.wikia.com/wiki/Marshes_of_Madness
http://warhammeronline.wikia.com/wiki/Mourkain
http://warhammeronline.wikia.com/wiki/Kadon

Wikia Warhammera Online to jedyne źródło, gdzie znalazłem jakieś wyjaśnienie dotyczące tego terenu, nigdzie indziej nie znalazłem...
Przerażający sługa Nagasha mordował i niewolił Zielonoskórych!
To świadczy o tym, że to Nieumarli (chyba na równi z Jaszczuroludźmi) są największymi wrogami Zielonoskórych, nie Chaos!!!

Asuryan
16-06-2016, 22:35
Naprawdę straszne ;) To może nie czytaj co z zielonoskórymi robiły (i nadal robią) Krasnoludy Chaosu, skąd się wzięły Czarne Orki i co za dawnych czasów Imperium robiło za piłkę w snotbolu :mrgreen:

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś jako wrogów goblinoidów Jaszczuroludzi, skoro te rasy nigdy się nie spotkały. Już prędzej dałbym krasnoludów, Bretonnię i Imperium.

Kasquit
16-06-2016, 22:43
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś jako wrogów goblinoidów Jaszczuroludzi, skoro te rasy nigdy się nie spotkały. Już prędzej dałbym krasnoludów, Bretonnię i Imperium.
http://warhammeronline.wikia.com/wiki/Timeline/Greenskin
"-10,000 Greenskins first appear. The Old Ones send the Saurus to war against the undesirable race. The Saurus are never able to stamp out the menace, presumably due to the reproductive system of the various Greenskin races."

Oni chcieli ich zniszczyć tuż po "narodzinach"...
W Armybooku Orków i Goblinów na pewno jest o tym. :)

Arroyo
16-06-2016, 22:45
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś jako wrogów goblinoidów Jaszczuroludzi, skoro te rasy nigdy się nie spotkały. Już prędzej dałbym krasnoludów, Bretonnię i Imperium.

Oczywiście doliczając mniejsze konflikty ze Skavenami (tutaj bój o Karak Osiem Szczytów), Chaosem (Bój o Leże Gnashraka, gdzie Wojacy Chaosu wymordowali Gobliny z tego miejsca) czy właśnie Nieumarli (bój o Mourkhain z Kadonem), a także z Elfami Wysokiego Rodu (bitwa o Tor Yvresse).

EDIT: Nie ma to jak podawać za źródło żałosną gierkę MMO i wikię do niej :P

EDIT 2: Coś tam w 8 edycji o tym jest, ale tak to nigdy się nie spotkali.

Asuryan
16-06-2016, 22:46
Kasquit :arrow: może w nowszych edycjach, w 4-tej tego nie ma ani w AB Orków i Goblinów, ani w AB Jaszczuroludzi.

EDIT:
Patrz Arroyo, nie zwróciłem uwagi na wątpliwą jakość źródła wiedzy Kasquita :mrgreen:

Kasquit
22-06-2016, 22:15
A uznalibyście istnienie Krasnoludzkiego kultu Slaanesha?
http://es.warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Culto_de_Gorlaz_el_Dorado

Arroyo
23-06-2016, 06:33
Nie, kolejna bzdura, która nie ma odwzorowania gdziekolwiek poza podręcznikiem do RPG'a "Karak Azgal".

Kasquit
23-06-2016, 22:36
Nie, kolejna bzdura, która nie ma odwzorowania gdziekolwiek poza podręcznikiem do RPG'a "Karak Azgal".

A w grze Karak Azgal na samym początku należy do plemienia Orków czy Klanu Krasnoludów?

Arroyo
24-06-2016, 00:18
A skąd to akurat mam wiedzieć? To dodatek do drugiej edycji RPG'a, którego nie czytałem.

Kasquit
24-06-2016, 08:38
A skąd to akurat mam wiedzieć? To dodatek do drugiej edycji RPG'a, którego nie czytałem.

Miałem na myśli w Warhammer TW...

Arroyo
24-06-2016, 08:48
Karak Azgal jest od Zielonoskórych z jednego z plemion.

Kasquit
30-06-2016, 21:19
Pytanie do tych, co znają się na I edycji WFRP no i początkach Warhammera.
Kiedyś to Mroczne Elfy byli sługami Chaosu:

1584

Skaveni byli zmutowanymi Szczurami, czyli Zwierzoludźmi:

http://www.collector-info.com/Manufacturer/GAW/GAWWFB/GAWWFBSK/IMG/GAWWFB%204135%20-%20Skaven%20Army%20Book%204ED%20DE%20Armeebuch%20S kaven%20[Cover]%201A.jpg

Nie było wtedy Rogatego Szczura, A Skaveni w pełni służyli Chaosowi...

A z tego, co słyszałem, wiele Zielonoskórych dołączało się do band Chaosu... :D

Ale nie wiem, jak było z Nieumarłymi, mam podejrzenia, że pierwotnie Nieumarli byli sługami Chaosu (Kemmler służył Demonowi w WFRP) i nie było Nagasha, a Nekromancja pochodziła od Chaosu...
Wie ktoś, jaka jest prawda?
Jak to było w I edycji WFRP i na początku w WFB?

http://vignette4.wikia.nocookie.net/mightandmagic/images/4/43/Necropolis_H4_town_screen.png/revision/latest?cb=20130712122346&path-prefix=en

Asuryan
23-07-2016, 01:45
Duży obrazek który zamieściłeś to okładka AB Skavenów 4 edycji bitewniaka. Czyli przynajmniej od 1996 roku (data wydania tego AB) jest już jest Rada Trzynastu i Rogaty Szczur. Jak było we wcześniejszych trzech edycjach bitewniaka nie wiem.

Co do RPG-a w 1 edycji jest o Skavenach bardzo krótka wzmianka w bestiaruszu. W bogach nie ma nic na temat Rogatego Szczura, ale także nie ma żadnej wzmianki o bogu krasnoludów Chaosu (Hashut, Ojciec Ciemności znany także jako Byk Chaosu). Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu ten rpg koncentruje się na Imperium, w którym większość ludzi (oprócz części szczurołapów i kanalarzy) istnienie tej rasy kładzie pomiędzy bajkami, a majakami szaleńców. Można by pokusić się o stwierdzenie, że jest wręcz tuszowana przez władze, by nie siać paniki wśród mieszczan. Skaveni pojawiają się w kampanii Liczmistrza, ale też nie ma tam nic na temat ich wiary. Równie dobrze można uznać, że Rogaty Szczur to postać pod którą nieświadomi tego faktycznie czczą Malala (bóg zdrady i zemsty, piąta potęga Chaosu znana także jako Bóg-Renegat). Pierwsza edycja miała miejscami spore rozbieżności z bitewniakiem - najjaskrawszą w przypadku Bretonni.

Kasquit
24-07-2016, 13:10
Czy Skaveńska drużyna graczy w WHFRP w II edycji miałaby jakieś szanse pokonać jakiegokolwiek Wampira?
Dodajmy, że specjalnie w tym celu byłaby to wykokszona drużyna posiadająca m.in. Szczuroogra, Proroka, Spaczinżyniera oraz Assassin'a.
Mieliby najlepszy ekwipunek i nabite wiele expa od początku...

Mój kolega twierdzi, że nawet taka drużyna miałaby szansę tylko z pojedynczą Lahmią, co mnie bardzo smuci, że my niby aż tak słabi...

Może ktoś grał w WHFRP i posiada Dzieci Rogatego Szczura i może ktoś wie?

Mam nadzieję, że mój kolega się myli...

1593

Kasquit
26-07-2016, 22:06
Przy opisie Bogów Przodków, w których wierzą Krasnoludy nie zapomnij opisać jego!
http://whfb-de.lexicanum.com/wiki/Skavor

Arroyo
26-07-2016, 22:09
Akurat "Dzieci Rogatego Szczura" nie uważam za dobre źródło informacji. Z nielicznymi wyjątkami z tej książeczki.

Kasquit
26-07-2016, 22:21
Ja wiem, że Rogaty Szczur przybierał postać Krasnoluda, Elfa czy Człowieka, jak Sauron w Śródziemiu...
W sumie Kislevici też mają powiązanie z naszym Bogiem...

Arroyo
26-07-2016, 22:23
Proszę jednak nie wyskakiwać z teoriami spiskowymi i czymkolwiek większym, jak to, w temacie o opisie ras. Chyba, że są to naprawdę ważne informacje na dany temat.

Kasquit
19-08-2016, 10:15
A czy w Warhammerze istnieją Dżinny??????
Według twórców Warhammer Total War tak...

Zobaczcie sami:
https://www.youtube.com/watch?v=dvFaHptQXlc
Zobaczcie mojego koma pod tym filmem, to sami się przekonacie...

Kasquit
11-11-2016, 16:52
Mam pytanie!

Czy Verminlord Lurklox, który pojawił się w The End Times, to były sługa Szarego Proroka Thanquol'a Lurk Snitchtongue?

Czy też może nie ma o tym informacji?

Zapytałem się o to samych gości z GW, to mi odpisali tak:
"Hi,

Thanks for your email. I'm afraid we cannot answer any hobby or "fluff" questions.

I'm sorry we cannot be more help in this instance.

Kind regards

Owen Douglas"

Jak ktoś się orientuje w temacie, to proszę, niech mi pomoże! :D

http://vignette4.wikia.nocookie.net/labibliotecadelviejomundo/images/3/33/Lurklox_batalla_en_el_gran_valle.png/revision/latest?cb=20161019171448&path-prefix=es

Arroyo
11-11-2016, 16:56
O Lurkloxie znajdziesz informacje w End Times (Thanquol).

Kasquit
11-11-2016, 17:08
O Lurkloxie znajdziesz informacje w End Times (Thanquol).

Nie chce mi się kupować End Timesowego gniotu...
Ja możesz, napisz mi coś o nim.

Aryann
12-11-2016, 08:21
Nie chce mi się kupować End Timesowego gniotu...
Ja możesz, napisz mi coś o nim.

To ciekawe, że z jednej strony End Times uważasz za gniot a z drugiej koniecznie chcesz poznać jego zawartość.

Arroyo
12-11-2016, 09:23
Aryann, osobiście uważam, że nawet w największym dziadostwie trzeba szukać rzeczy dobrych - czy tą rzeczą jest "opowieść" o Thanquolu z EoT? Nie wiem xD Na pewno spróbuję kiedyś tam End Times opisać, o ile starczy mi sił i nerwów na "dzieło" M. Warda.

Aryann
12-11-2016, 18:22
No pewnie. Nie ma co się odcinać "bo tak". Jak odłożę trochę gotówki to chętnie poznałbym lore warhammera z tych książek.

Draken
07-02-2017, 19:55
Mały news z Wh40k - Matt Ward wraca do tworzenia, nie wiadomo tylko czy AoS czy do 40k. Primarchowie wracają i Cadia jest pasem asteroid.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Na przyszłość proszę tutaj się wypowiadać odnośnie nowinek ze świata Warhammera, czy to Fantasy, czy to 40.000. Arr.

Kasquit
09-02-2017, 16:30
A wie ktoś, w których edycjach WFB istnieli Orkowie/Gobliny Chaosu (zanim wymyślono Grimgora i Burzę Chaosu)?
http://es.warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Goblins_del_Caos
https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/35/14/35142603-f35f-4e04-b45a-4057b5052148/sl04_feature.jpg

Asuryan
09-02-2017, 21:11
W 4 edycji Zielonoskórzy byli już jako osobny AB, więc stawiam na którąś z pierwszych trzech. Jeśli w ogóle istnieli oficjalnie w WFB, a nie jest to tylko fanowski wymysł.

Arroyo
09-02-2017, 21:26
Na pewno w oficjalnej historii możesz się natknąć na szczątkowe informacje, że w trakcie Wielkiej Wojny z Chaosem (2302-03) masz "powstanie Goblinów Chaosu", którzy się sprzymierzyli z Chaosem w trakcie tej wojny.

Chaak
25-02-2017, 13:37
Zastanawia mnie jaki wpływ ma Chaos na nieumarłych, zarówno tych świadomych (wampiry, królowie grobowców), jak i nieświadomych (szkielety, zombie itp.)? Jakoś nie kojarzę żadnych informacji na ten temat w żadnym ze źródeł.

Asuryan
25-02-2017, 13:53
Chaos wzmacnia (ale także wypacza) magię. W tym dość mocno magię śmierci. To o spaczeń, czyli o czystą esencję Chaosu walczył Nagash ze Skavenami.

Draken
25-02-2017, 14:54
Swego czasu była teoria, że świat z Fantasy jest w tym samym uniwersum co świat z Warhammer 40k. Pamięta ktoś gdzie są jakieś informacje o tej teorii i dowody na nią?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Asuryan
25-02-2017, 18:01
Na początku pewno tak było, ale GW skasowała Squatów (odpowiednik krasnoludów w WH40k) by się od tego odciąć.

Arroyo
25-02-2017, 18:16
Ogółem W40K miało być parodią Warhammera Fantasy w kosmosie. Potem to ewoluowało.
Poza samymi Squatami też były plany wprowadzenia Sigmara jako jednego z synów Imperatora, ale na szczęście w porę to usunęli.

Chaak
25-02-2017, 22:28
Co do undeadów nie wiem czemu żaden z wampirów nie próbował wzmacniać swojej mocy dzięki bogom Chaosu. Znając ambicję wampirów spodziewałem się, że część z nich zwróci się w tą stronę, a z racji braku takich zdarzeń myślałem, że są w jakimś stopniu odporni na jego wpływ.

Draken
25-02-2017, 22:30
Co do undeadów nie wiem czemu żaden z wampirów nie próbował wzmacniać swojej mocy dzięki bogom Chaosu. Znając ambicję wampirów spodziewałem się, że część z nich zwróci się w tą stronę, a z racji braku takich zdarzeń myślałem, że są w jakimś stopniu odporni na jego wpływ.
Chaos jest jak zabawa z nitrogliceryną, 9 razy się uda, ale na ten 10 wybuchnie i będzie problem. Generalnie jeśli nie muszą to nie będą przyzywać jego mocy.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Asuryan
26-02-2017, 01:13
Wampiry zbytnio sobie cenią swą niezależność by dobrowolnie oddawać się w niewolę którejkolwiek z Potęg Chaosu. Co do Nagasha w zasadzie sam jest czymś w rodzaju boga.

Ituriel32
26-02-2017, 10:01
Wampir chce rządzić, a w kontaktach z chaosem to zawsze chaos ma ostatnie słowo.

Chaak
26-02-2017, 11:27
Ale patrząc na to z drugiej strony Chaos może przekonać/przekupić/oszukać wampira do swojej woli wbrew niemu. Zastanawiało mnie czy było to gdzieś w lore poruszone. W WH40k podobny problem był dość jasno wytłumaczony. Tam Chaos mógł wpływać na jednostki posiadające duszę, więc np. Nekroni (brak duszy), czy Tau (szczątkowe dusze) byli na niego odporni.

Arroyo
26-02-2017, 12:22
Wiesz, niby z czasem tj. w End Times namieszali, że Kemmler stał się wyznawcą Tzeentcha, a Walach Harkon wyznawcą Khorna, choć poza tym nigdy nie było czegoś takiego. Po prostu Wampiry poniekąd duszy nie mają, stąd też możliwość, że są odporni na działanie Chaosu.

Kipanga
26-02-2017, 20:33
Wiesz, niby z czasem tj. w End Times namieszali, że Kemmler stał się wyznawcą Tzeentcha, a Walach Harkon wyznawcą Khorna, choć poza tym nigdy nie było czegoś takiego. Po prostu Wampiry poniekąd duszy nie mają, stąd też możliwość, że są odporni na działanie Chaosu.

A Kemmler to przypadkiem nie podpisał cyrografu z unnamed Chaos Godem już jak znalazł Krella?

Arroyo
26-02-2017, 21:27
Z tym, że Kemmler to nie Wampir, a Nekromanta. Nekromantów może zwieść Chaos, ale Wampirów już nie.

Miszak
01-04-2017, 15:45
Czy jest gdzieś w necie porównanie jak się skończyło END TIMES vs jak się skończyło w tej poprzedniej edycji ? :)
Nigdy nie grałem w figurkowca, aczkolwiek lore chłonę jak gąbka. Niestety nigdzie w necie nie mogę znaleźć takiego porównania.
Z góry dzięki za pomoc.

Arroyo
01-04-2017, 15:50
W End Times kilku bohaterów stało się mistycznymi Lordami. Gelt ginie, Volkmar bodajże też, Kemmler staje się sługą Tzeentcha i ginie z rąk Arkhana Czarnego, Karak Osiem Szczytów upada, Pani Jeziora okazuje się być imitacją Leśnych Elfów, Louen ginie. Krell staje się maszynką do zabijania.
W Burzy Chaosu Imperium odpiera Chaos, Wampiry tworzą armię, Grimgor spuszcza łomot Archaonowi, Kislev jest ciężko poraniony, a Ungrim bije Chaos aż do przybycia Krasiów Chaosu. To tak mniej więcej.

SaperHeart
01-04-2017, 18:42
Czy jest gdzieś w necie porównanie jak się skończyło END TIMES vs jak się skończyło w tej poprzedniej edycji ? :)
Nigdy nie grałem w figurkowca, aczkolwiek lore chłonę jak gąbka. Niestety nigdzie w necie nie mogę znaleźć takiego porównania.
Z góry dzięki za pomoc.

Wejdź na Border Princes (http://forum.wfb-pol.org/) i musisz przekopać się przez "dyskusje ogólną" szukając tematu "End Times". Z tego co pamiętam niejaki GrimgorIronhide opisywał dokładnie co się działo w całej serii End Times. Ja osobiście dałem sobie spokój z czytaniem End Times po Nagashu i potem śledziłem relacje jaką zamieszczali forumowicze (oczywiście była ona rzetelna i skrócona).

EDIT:
znalazłem:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=2&t=46403
Ogólnie tutaj znajdziesz całą relacje z End Times, który jest wydarzeniami tuż przed wielką inwazją chaosu (czyli tym na co czeka cały świat w 8ed) i jej cały przebieg (czyli zakończenie WFB, a powstanie Age of Sigmar). Od razu zaznaczam, że End Times to dzieło szaleńca Matta Ward (może go looknąć na wiki), wcześniejszą historią (alternatywą) będą wszystkie ArmyBooki od 4ed. IMO najlepiej opisane historie są te z 6 ed.

Arroyo
28-04-2017, 20:13
Z własnej strony pytanie - czy Tomb Kings byli w 6 edycji w polskiej wersji językowej? Bo od 6 edycji bitewniak był tłumaczony na naszą wersję (Krasnoludy, Leśne Elfy), ale czy TK byli wtedy tłumaczeni również, czy tylko w ósmej edycji dorobili się spolszczenia? To samo tyczy się Demonów Chaosu.

SaperHeart
28-04-2017, 22:05
Z własnej strony pytanie - czy Tomb Kings byli w 6 edycji w polskiej wersji językowej? Bo od 6 edycji bitewniak był tłumaczony na naszą wersję (Krasnoludy, Leśne Elfy), ale czy TK byli wtedy tłumaczeni również, czy tylko w ósmej edycji dorobili się spolszczenia? To samo tyczy się Demonów Chaosu.

Szczerze Ci powiem, że nie interesowałem się tłumaczonymi bookami do WFB. Wydaje mi się, że tłumaczenie AB zaczęło się dopiero w 7 ed., a jeśli się mylę to tłumaczenie TK widziałem tylko z 7ed i 8ed.

Arroyo
28-04-2017, 22:13
Akurat 6 edycji były tłumaczenia - Krasie i WE.

SaperHeart
07-09-2017, 08:55
znalazłem bardzo fajny materiał na temat "Wojny o Brodę", czyli dlaczego brodaci przyjaciele za bardzo nie lubią uszatych kolegów ;)

https://www.youtube.com/watch?v=aAbPueplo90

p.s. w wersji angielskiej

Arroyo
07-09-2017, 09:02
To jest wiadome - nawet w swoich opisach opisałem tę wojnę - odsyłam do pdf'ów Wysokie Elfy i Krasnoludy ;)
Krasnoludy nadal nie lubią Wysokich Elfów, nawet pomimo tak kruchych sojuszy jak Konklawe Światła z Burzy Chaosu czy Końca Czasów. Co do Wysokich Elfów to powodem ich niezbyt dobrego stosunku do Krasiów jest to, że mają koronę HE u siebie, a także to, że zabili Caledora II. Tamta nienawiść Krasnoludów z kolei nadal jest obecna choćby wobec Leśnych Elfów, na których raz napadli i... raczej winni tego żałować do końca swego istnienia, bo Naestra i Arahan wraz z armią wybili wojska wodza Dwarfów.
Co do mapki to wait... czy przypadkiem Erengrad też nie winien być od HE na tej mapie? Bo o ile wiem to teraz została tam dzielnica Wysokich Elfów. Nawet na mapce z VII edycji widnieje jak byk to, że tam znajduje się port Wysokich Elfów, podobnie jak w Marienburgu, Magrittcie i Copher.

Chaak
02-11-2017, 15:55
Zastanawia mnie czemu krasnoludy są tak mocno związane z piwem. Niby wiadomo, dwarfy są fajne, piwerko też, więc pasuje to do siebie, ale patrząc na to od strony praktycznej pojawia się mały dysonans. Mianowicie jak rasa żyjąca praktycznie cały czas pod ziemią na terenach górskich uprawiałaby podstawowy składnik - jęczmień (lub inne zboże)? Bardziej by mi pasowały do nich mocniejsze napoje, zwłaszcza że spirytus da się wydestylować z naprawdę wielu rzeczy. Poza tym uprawa takich, na przykład, ziemniaków byłaby prostsza w ich warunkach, mogliby je sobie z sufitów zrywać :D.

Turek
02-11-2017, 16:38
Może robią piwo na spirytusie czy coś xD

Chaak
02-11-2017, 16:42
Arroyo podrzucił mi info, że mają jakieś zboże co mało światła potrzebuje, więc zrobią sobie lufcik w jaskini i będzie ok. W podręczniku do RPG opisali ten temat.

Arroyo
02-11-2017, 16:56
Konkretnie to w "Zbrojowni Starego Świata" jest wspomniane przy alkoholach. Zatem najprawdopodobniej po prostu biorą z dostaw od Imperium czy Bretki alkohol - wiecie, pszenica i inne zboża + drożdże i ewentualnie rośliny górskie. Prosty przepis na ale.
Ale również to, co Chaak napisał, jest prawdą.

Arroyo
01-10-2019, 18:12
Powoli będę wracał do pisania dalej lore Warhammera - zastanawiam się jednakże jeszcze nad doborem tematu. Możliwości jest kilka:
1. Kontynuacja Middenlandu (w ramach ciekawostek)
2. Kontynuacja Kislevu i miast tego państwa
3. Kilkanaście postaci z Wampirów, których nie poruszyłem wówczas w ramach głównej serii.

Hadvar
01-10-2019, 18:33
Jestem za opcją nr. 3.

Magnus Pobożny
01-10-2019, 18:47
Opcja numer 4:
Skavenii.

Arroyo
01-10-2019, 19:14
Opcja numer 4:
Skavenii.
Za daleko ;)

Magnus Pobożny
01-10-2019, 19:32
A bym zapomniał, rosteru Imperium jako takiego nie ma.

Arroyo
01-10-2019, 22:05
A bym zapomniał, rosteru Imperium jako takiego nie ma.
Roster Imperium opisałem w ramach całego podręcznika Imperium, który wrzuciłem na mega.co.nz - pozdrawiam :)

KLAssurbanipal
02-10-2019, 02:38
Marvel w porozumieniu z Games Workshop ma wydawać komiks osadzony w świecie Warhammera:
https://www.marvel.com/articles/comics/marvel-and-games-workshop-team-up-to-publish-warhammer-comics

Arroyo
02-10-2019, 06:36
Owszem, niestety ma to się dziać w Age of Sigmar i Warhammer 40.000 - zupełnie inne uniwersum niż te znane z Total War: WARHAMMER.

Magnus Pobożny
02-10-2019, 07:40
Co nie zmienia faktu,że go nie ma. A na przykład chaosu jest.

Arroyo
02-10-2019, 09:17
Co nie zmienia faktu,że go nie ma. A na przykład chaosu jest.
Jest opisany roster Imperium w podręczniku, który umieściłem na stronie mega.co.nz. Wystarczy poszukać :)

Magnus Pobożny
02-10-2019, 11:42
To czemu go tam umieściłeś?

Arroyo
02-10-2019, 16:40
Może dlatego, że nie mogłem tu umieścić... Kolega próbuje wytrącić z równowagi brakiem samodzielnego szukania, co wrzuciłem? :wall:

Kondrat
02-10-2019, 17:38
Powoli będę wracał do pisania dalej lore Warhammera - zastanawiam się jednakże jeszcze nad doborem tematu. Możliwości jest kilka:
1. Kontynuacja Middenlandu (w ramach ciekawostek)
2. Kontynuacja Kislevu i miast tego państwa
3. Kilkanaście postaci z Wampirów, których nie poruszyłem wówczas w ramach głównej serii.

Też jestem za opcją 3 i wydaje mi się że link do mega z imperium z głównej strony do imperium nie działą

Kondrat
02-10-2019, 17:41
Ostatnio znalazłem dwie polskie serie związane z lore warhammera. Pierwsza to seria zwirbauma gdzie gra w warhammera 2 imperium i opowiada troche o lore a druga to jest na kanale Wojtek czyta Warhammera zajmującego się głównie lore 40k ale ostatnio rozpoczeli czytanie również warhammera fantasy więc jak ktoś jest ciekawy może sprawdzić

Presidente
02-10-2019, 17:43
Jojo, nie pitol głupot o tym, że gdzieś go wrzuciłeś, bo nawet ja ledwo go znalazłem i to połowicznie bo link wygasł. Już nie mówiąc o tym, że linki są praktycznie niezauważalne - a wystarczy dać im kolorek jakiś

Eutyches
02-10-2019, 17:43
Kontynuacja Kisleva, bo widzę że w podręcznikach jest trochę dziwnie, a w powieściach bazujących ciut dziwniej, więc opcja 2 :P