PDA

Zobacz pełną wersję : Którą linię czasową (timeline) Warhammera wolicie?



Kasquit
23-04-2016, 16:13
Do wyboru mamy:
- Burzę Chaosu (Storm of Chaos);
- Wiek Rozliczenia (Age of Reckoning);
- Schyłek Dziejów (The End Times).

Ja osobiście preferuję Wiek Rozliczenia.
Moim zdaniem Zielonoskórych i Wojowników Chaosu więcej łączy, niż dzieli.
Łączy ich na przykład:
- chęć zniszczenia Imperium i Bretonii;
- posiadanie trolli w armii;
- występowanie sojuszy ze Skavenami.

Zaznaczam, że Zielonoskórzy są większością sił militarnych Krasnoludów Chaosu. :D
W końcu Mroczne Elfy posiadają wiele Zielonoskórych niewolników w Naggaroth i czasem ofiarują im wolność, nasyłając ich na Elfy Wysokiego Rodu, Krasnoludów czy Ludzi.

Poza tym jako Przywódcę Hord Chaosu wolę prawdziwego Mieszkańca z Północy, nie zdradzieckiego południowca, gdyż uważam, że będzie łatwiej mu się sprzymierzyć ze Skavenami. :)
A południowcami kierują pewne inne motywacje, gdyż kiedyś byli "dobrzy"... :P
Chociaż na anglojęzycznych forach przeczytałem, że podczas Burzy Chaosu niewiele Zielonoskórych dołączyło się do sił Chaosu...

W Wieku Rozliczenia Skaveni również byli planowani do sił Destrukcji, więc przy głosowaniu uznajemy, że w Wieku Rozliczenia sprzymierzeńcami Czempiona Tchar'zanek'a byli zarówno Mroczne Elfy, Zielonoskórzy jak i Skaveni. ;)

Dla mnie Schyłek Dziejów jest pogwałceniem historii Asavara Kula, Nagasha i Malekitha...
Nawet nie chce mi się pisać o tym tworze... :confused:

Zapraszam do głosowania i komentowania! :D

Arroyo
23-04-2016, 16:33
Ja zdecydowanie Burzę Chaosu. Dlaczego? Bo ma najciekawszą fabułę i ogrom zwrotów akcji. Age of Reckoning nie znam i chyba nie chcę znać. A End Times jest żałośnie słabe.
Teraz tak:

- chęć zniszczenia Imperium i Bretonii;
Nie do końca się zgodzę - Orkowie właściwie chcą lać wszystkich w imię Gorka i Morka. To wcale a wcale nie łączy Chaosu z Orkami.

-posiadanie trolli w armii
Również nie do końca - te trolle, co ma Chaos są spaczone mocą Mrocznych Bogów i to ich różni. Są dużo silniejsze od zwykłych trolli.

-występowanie sojuszy ze Skavenami
Również nie do końca - o ile Chaos czasem się ze Skavenami sprzymierzy, tak Skaveni z Orkami nie pamiętam, by mieli sojuszy. Ba, nawet był taki jeden Nocny Goblin - Skarsnik - który pozbył się Klanu Mors w dolnych partiach Karak Osiem Szczytów, po czym wyruszył tam na podbój.

Wątek z Orkami i Druchii jedynie jest w Mark of Chaos i nie jest zgodny z lore - to jedyny taki raz.
Krasnoludy Chaosu wykorzystują Orków i Gobliny jako niewolników.

Dlatego nie lubię Wieku Rozliczenia.
W Końcu Czasów przypadkiem nie spaprano wątku Archaona? Asavar Kul żył z 200 lat przed akcją TW: Warhammer.

Kasquit
23-04-2016, 16:54
"Również nie do końca - o ile Chaos czasem się ze Skavenami sprzymierzy, tak Skaveni z Orkami nie pamiętam, by mieli sojuszy. Ba, nawet był taki jeden Nocny Goblin - Skarsnik - który pozbył się Klanu Mors w dolnych partiach Karak Osiem Szczytów, po czym wyruszył tam na podbój."
A więc tak: tu nie jest napisane, że się odwołujemy tylko do 8 edycji Warhammer Fantasy Battle. :)
W Dzieciach Rohatego Szczura i w jakimś starszym Armybooki Zielonków jest info, że my pomagaliśmy Gorbadowi. :D
Tak wogóle w Dzieciach Rogatego Szczura jest napisane, że mieliśmy sojusz z Orkami przy wielkiej eksterminacji Khazadów. :P

"Asavar Kul żył z 200 lat przed akcją TW: Warhammer."
Ale on miał pod swoim przywództwem Zielonków, bo część Zielonków walczyła dla Chaosu podczas Wielkiej Wojny z Chaosem i chodzi mi o to, że spaprano to, że "nie wszyscy Zielońcy są przeciwko Chaosowi i nam-nam". :(

Sorry, nie umiem zrobić cytatów poszczególnych części postu... :(

Arroyo
23-04-2016, 16:59
Nigdzie nie odwołuję się do 8 edycji, a do siódmej, gdzie ładnie jest to wyjaśnione...
Dzieci Rogatego Szczura to dla mnie wiedza w połowie zakazana tzn. tylko nazwy klanów są dla mnie z tego ważne. Moja wiedza to tylko Armybooki, żadna inna.

Dalej - akurat w 8 edycji jest wpisane, że były tzw. Gobliny Chaosu. Akurat jak mówiłem - ja uznaję historię z Armybooków od 3 do 8 edycji. End Times i Age of Reckoning w ogóle mnie nie interesują.

Kasquit
23-04-2016, 17:30
akurat w 8 edycji jest wpisane, że były tzw. Gobliny Chaosu. Akurat jak mówiłem - ja uznaję historię z Armybooków od 3 do 8 edycji. End Times i Age of Reckoning w ogóle mnie nie interesują.

W armybooku Orków 8 edycja? :D
No i dla ciekawości:
http://es.warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Goblins_del_Caos
https://www.fantasyflightgames.com/en/products/chaos-marauders

Arroyo
23-04-2016, 17:38
Wyraźnie - w 8 edycji w kalendarium masz.

Kasquit
23-04-2016, 18:09
W armybooków Orków od 3 do 8 edycji nie było nic na temat sojuszu Gorbada z nami-nami?

Arroyo
23-04-2016, 18:16
Bo to akurat wymysł autora RPG'a - a to nie jest moim zdaniem dobre źródło lore'a. No może poza samymi miastami.

Rhaegrim
23-04-2016, 18:59
End of Times i Age of Sigmar, kiedyś lubiłem Strigoi i Krwawe Smoki, ale przecie wiadomo. Sigmar to prymarcha tak naprawdę, taki zaginiony, a Stormcast to po prostu jego legion. Zagadka rozwiązana.

Kasquit
23-04-2016, 19:01
End of Times i Age of Sigmar, kiedyś lubiłem Strigoi i Krwawe Smoki, ale przecie wiadomo. Sigmar to prymarcha tak naprawdę, taki zaginiony, a Stormcast to po prostu jego legion. Zagadka rozwiązana.

Niefajnie-niefajnie!
Kas nie chce takiego rozwiązania, nie-nie!!!

Arroyo
23-04-2016, 19:11
End of Times i Age of Sigmar, kiedyś lubiłem Strigoi i Krwawe Smoki, ale przecie wiadomo. Sigmar to prymarcha tak naprawdę, taki zaginiony, a Stormcast to po prostu jego legion. Zagadka rozwiązana.
Tiaaa, właściwie to nie do końca, jeszcze Elfy się złączyły i Jaszczuroludzie wylecieli w kosmos, pewnie w poszukiwaniu Prastarych ;D

Rhaegrim
23-04-2016, 19:12
Spiritual liege approves this theory. https://i.warosu.org/data/tg/img/0259/15/1373410285860.jpg

Wszystko układa się w logiczną całość. Na serio najbardziej lubiłem Wiek rozliczenia.

Ps.
Kas looknij kiedyś do pbfów, plz

Kasquit
23-04-2016, 19:18
Spiritual liege approves this theory. https://i.warosu.org/data/tg/img/0259/15/1373410285860.jpg

Wszystko układa się w logiczną całość. Na serio najbardziej lubiłem Wiek rozliczenia.

Ps.
Kas looknij kiedyś do pbfów, plz

Co masz na myśli, mówiąc "pbfów"?
Kas nie wie

Arroyo
23-04-2016, 19:19
Play by forum - sesja RPG, tyle że pisana.

Kasquit
23-04-2016, 19:23
Kas był już na lastinn.info i Kas się gniewa na nich i się na nich obraził... :(
A masz może na myśli inne forum, niż te LI?

Rhaegrim
23-04-2016, 19:27
Nasze ;D

Dobra Kas, żartowałem tylko. Wpadnij na czat!

Kasquit
23-04-2016, 19:34
Nasze ;D

A tak w ogóle to Warhammer jest słaby. I nie lubie szczurów.:drunk:


Posta edytują moderatory jedne.

Taki tam żarcik astronaucik :F

Skoro powiedziałeś-napisałeś, że nie lubisz Kasa, to Kas nie wie, czy spełni twoją prośbę-prośbę...
A daj linka, może luknę...

Rhaegrim
23-04-2016, 19:37
Nie ja a moderatorzy, że im gry ubarwiam. Posta mi edytowali, zazdrośnicy jedni. Nie no lubię Cię, świetnie się wczuwasz, będziesz świetnym graczem.
Tu masz różne sesje.

http://forum.totalwar.org.pl/forumdisplay.php?172-Sesja-RPG

Do Kasa. "Możesz sie zabawiać jak chcesz" Pisze tutaj bo niechcący usunąłem swojego posta. Shay

Kasquit
23-04-2016, 19:42
Czy pozwolilibyście Kasowi zabawić się pod kapturem?
Byłbym Skavenem, ale postacie innych graczy nie wiedzieliby o tym :D

Znajdzie się tu dobry MG, który pozwoli mi zagrać Skavenem w śród Ludzi pod kapturem?
Chciałbym zagrać do tego skaveńskim wyznawcą Tzeentcha XD

Shay Ruan
23-04-2016, 19:54
Dobra, koniec gadania nie na temat. Wracać do tematu. Kas o sprawy pbfów pytaj na czacie chłopaków.

Czat jest na dole strony głównej forum.

Kasquit
23-04-2016, 20:06
A można edytować opcje w ankiecie?
Bo "Age of Reckoning" lepiej chyba przetłumaczyć na "Czas Rozliczenia", niż "Wiek Rozliczenia"?
Co o tym sądzicie?
Choć Kas może nie mieć racji, jakby co...

Andrij Marszałek
23-04-2016, 20:09
Nie da się chyba :/

Kasquit
23-04-2016, 20:10
Może jakiś admin zmieniłby Kasowi nazwę tej opcji... :)

Arroyo
23-04-2016, 20:11
Gotowe - jak co zaktualizowałem.

Asuryan
30-04-2016, 15:02
Zagłosowałem na Burzę Chaosu.

Co do skavenów i wielkiej eksterminacji krasnoludów. Nie było przymierza z orkami. Trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów spowodowane przez skaveńskie eksperymenty po prostu zmusiły plemiona zielonoskórych do migracji na północ.

Arroyo
30-04-2016, 16:31
Co do skavenów i wielkiej eksterminacji krasnoludów. Nie było przymierza z orkami. Trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów spowodowane przez skaveńskie eksperymenty po prostu zmusiły plemiona zielonoskórych do migracji na północ.
Moment, a te trzęsienia ziemi nie były spowodowane pojedynkami Slannów w Lustrii? Przynajmniej tak czytałem w AB Lizaków. Chyba, że jest coś, o czym nie wiem.

Asuryan
30-04-2016, 16:41
Zobacz początek kalendarium zielonoskórych AB do 4 edycji i rozdział "Katastrofa w Skavenblight" w AB Skavenów 4 edycji. Chodzi o wydarzenia 1500 lat przed narodzeniem Sigmara.

Arroyo
30-04-2016, 16:47
Ok, zaraz poczytam. Zawsze mnie to zastanawiało, co było przyczyną tego. Myślałem głównie, że to przez walki wśród Slannów.

Kasquit
30-04-2016, 21:58
Zagłosowałem na Burzę Chaosu.

Co do skavenów i wielkiej eksterminacji krasnoludów. Nie było przymierza z orkami. Trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów spowodowane przez skaveńskie eksperymenty po prostu zmusiły plemiona zielonoskórych do migracji na północ.

Kas w pełni powołuje-powołuje się na Świętą Księgę: Dzieci Rogatego Szczura.
Nawet złapaliśmy-schwytaliśmy głównego wodza pokurczy Kurgana Żalaznobrodego, by wynagrodzić chyba zielono-cosiom, że musieliśmy ich opuścić, bo Klan Pestilens...
Więc był sojusz-sprzymierze, nie ma tu powiedziane-napisane, że powołujemy się tylko na bitewniaka, Lwie Serce nie napisał tak tworząc ten oddzielny dział. :D

Arroyo
30-04-2016, 22:02
Kas w pełni powołuje-powołuje się na Świętą Księgę: Dzieci Rogatego Szczura.
Nawet złapaliśmy-schwytaliśmy głównego wodza pokurczy Kurgana Żalaznobrodego, by wynagrodzić chyba zielono-cosiom, że musieliśmy ich opuścić, bo Klan Pestilens...
Więc był sojusz-sprzymierze, nie ma tu powiedziane-napisane, że powołujemy się tylko na bitewniaka, Lwie Serce nie napisał tak tworząc ten oddzielny dział. :D
Z kolei rzucam niezaprzeczalny argument, że podręczniki RPG są tylko do gry, same w sobie mają historię sprzeczną z podręcznikami Armii.

Kasquit
30-04-2016, 22:31
Kas twierdzi-sądzi, że po Burzy Chaosu karolek wynajął Mistrza Śmierci Snikch'a do zabójstwa-pozbycia się świętoszka Valtena, ale odmówił zasłużonej zapłaty-nagrody dla najlepszego zabójcy z Klanu Eshin...
Choć Kas i tak bardziej woli-uznaje Age of Reckoning, no ale takie mam zdanie na temat śmierci Valtena po Burzy Chaosu...
Zgadzacie się z Kasem? :D

Asuryan
01-05-2016, 00:19
Według mnie bardziej pasuje to do wielkiego teogonisty niż cesarza. Przywódcy kultu bardzo w niesmak byłby żyjący wybraniec Sigmara, szczególnie że pod wpływem Luthora Hussa (połączenie Lutera i Husa) po powrocie do zdrowia pewno zrobił by czystki wśród kleru.
A i dla samych Skavenów żywy wybraniec wrogiego boga byłby zbyt wielkim zagrożeniem.

Arroyo
01-05-2016, 08:05
Dokładnie. Sam Luthor Huss zaszedł daleko za skórę Kapłanom Sigmara, choćby dlatego, że sami Kapłani żyli w błogim spokoju, mając całkowicie gdzieś to, co działo się poza granicami Imperium (w przeciwieństwie do Volkmara, który wyruszył do Krainy Trolli i prawie poległ z ręki Archaona. Sam Be'Lakor przykuł jego duszę i ciało do jakiegoś krzyża, z którego pod bramami Middenheimu się uwolnił i nawalał magicznym łańcuchem demony.)

Kasquit
01-05-2016, 09:32
Ale skoro ten Volkmar był taki wierny swojemu bożkowi Sigmarowi, że poszedł-wyprawił się do Krainy Trolli, by pokonać-pobić strasznego Archaona, to potem złamałby przykazanie, by tylko niszczyć spaczone istoty i dałby Skavenowi zlecenie zabicia wcielenia bożka, którego tak wiarliwie wierzył-czcił?
Kas nie kapuje...

Arroyo
01-05-2016, 09:38
Nie o to chodzi. Volkmar bał się, że ktoś zajmie jego stanowisko. Dlatego mógł planować pozbycie się Valtena to raz. Dwa - po tej wojnie z Chaosem Volkmar dowiedział się, że knuto przeciw niemu. Sam Johann Esmer i ogólnie jego sojusznicy głosili, że Volkmar mógł zostać skażony chaosem. Lecz Volkmar w obawie przed schizmą w kościele Sigmara po prostu wysłał swych zbrojnych, by na swój sposób przekonać Esmera do ustąpienia miejsca Teogoniście. Sam Johann zwiał w obawie o swe życie do Marienburga, a przypominam, że Marienburg jest od jakiś prawie 100 lat wolnym miastem. Trzy - nie przepadał zbytnio za Luthorem Hussem, a zwłaszcza za to, czego się dopuścił i w ogóle. Poniosły się głosy nawołujące do śmierci Luthora. Jak wiemy, Valten miał być fortelem w rękach Imperatora, który zwiększyłby morale armii Imperatora.