PDA

Zobacz pełną wersję : Submod Aravena i Jakien Kolwiek do MOS 1.7



Araven
29-04-2016, 15:21
INSTALACJA Mos 1.7 z fixami, na to powyższa podstawa i na to pliki z 10.02.2017 + Wzmocniony Harad z 18.02.2017 + opcjonalnie plik z machinami jak Ktoś je chce. Szczegółowo niżej o Instalacji.


14.03.2017 plik z machinami oblężniczymi https://www.easypaste.org/file/1qxrop8w/export.descr.buildings.txt?lang=pl

30.11.2017 Nowy link https://www.easypaste.org/file/Dh4Orngs/Submod.pelny.Araven.i.Jakien.Kolwiek.rar?lang=pl

Opis Hard i Epic niżej

Instalacja:
1. pobrać sprawdzić antywirusem, wypakować na pulpit.
2. zrobić wcześniej kopię plików z submoda
3. wrzucić pobrany katalog data do głównego katalogu MOS 1.7 i wszystko nadpisać potem pliki z 10.02.2017 i wzmocniony Harad na to. (wszystko jest w w/w linku z 30.11.2017.
4. usunąć map.rwm z base, ale powinno działać i bez tego. Ja zawsze usuwam ten plik po zmianach.
5. nowa kampania konieczna.
6. odpalamy grę

Uwagi:
Submod zawiera teraz ai z submoda DaC do TATW dostosowane do MOS.

Wzmocnienia dla Zła opcjonalne.


Inne:
- Zalecany poziom Very Hard (kampania)/Medium (Bitwa)
- Obecnie ustawiłem startowe sojuszy krasnoludów z Wysokimi Elfami i Arnorem i Leśnymi Elfami, oraz Leśnych Elfów z Dale. i Dunlandu z Goblinami z Gór Mglistych. Co ma zapobiegać walkom tych nacji i wpływać na balans. Czasem krasnoludom albo innej nacji odbije na VH i atakuje inną dobrą nację.
- Poprawiłem statystyki Orków z Gundabadu i z Gór Mglistych, są silni i walczą w obecnej kampanii testowej do 120 try się trzymają mocno, a poprzednio do 80 zwykle padali, orkowie mogą budować szerokie drogi.
- Wysokie Elfy i Lorien mają złote textury jak dawniej, oryginalnie w MOS 1.7 są srebrne.
- Lothorien ma podpakowanych Lansjerów, są drożsi ale lepsi, wierzchowce też mają lepsze. Lorien tylko w 2 osadach ma elitarnych Beorningów i Konnych łuczników Sindarów.
- Spam armii obcięty u ai, poprzez odebranie im bonusów do handlu, przez co dużo mniej wojska mają i wolniej podbijają rebelie, co jest zgodne z Lore. . Ale nadal ai ma pozostałe bonusy do porządku i inne.
- Rhosgobel może być teraz dużym miastem, było tylko wioską. (Może zmienię by było większym miasteczkiem startowo bez opcji rozbudowy).
- Gondor ma po kilka budynków na start w Pelargirze, Minas Tirith i Dol Amroth oraz Zach. Osgiliath, w tym drogi. Gondor ma kilka elitarnych jednostek startowo do rekrutacji.
- Isengard ma kilka startowych budynków w stolicy, głównie wojskowych.
- Orki jako ai mają nieco jednostek z miast i zamków,
- Rekrutacja zabójców zablokowana, niektóre nacje ich nie mają i nic tak nie wkurza jak 10 gwiazdkowy Heros zabity przez assasyna :P
- Wysokie Elfy powszechna rekrutacja Jeźdźców z Imladris, ale ograniczona mocno poza Rivendel
- Elfy (wszystkie 3 nacje) i Rohan budowa zamków do fortec włącznie.
- Zmienione niektóre straże przyboczne np. Thranduil i Legolas mają Elfią Gwardię Królewską i Konnych łuczników Sindarów (są drożsi ale i podrasowani nieco).
- Leśne Elfy mogą startowo rekrutować Elfią Gwardię Królewską, tylko w stolicy.
- Usunąłem machiny wszystkim nacjom, nie ma jak czasy miecza i topora, bez artylerii.
- Strażnicy Athala mają elfickie łuki, Bardianie lekko podrasowani,
- Drobne zmiany w bonusach z budynkach, ciut większy porządek społeczny i nieco innych zmian.

Zmiany z 19 czerwca
- korekty budynków wyższe koszary zamkowe dają darmowe miejsca utrzymania, podobnie budynki od dyplomatów w miastach.
- zmiany balansu pewne, Mordor ma kilka jednostek w Brad-dur
- ograniczony przyrost ludności dla Gracza nieco i dla ai ostro
- Nie rekrutujcie dużo, rozwijajcie się a dacie radę.
- Zmniejszyłem liczbę prowincji do zdobycia by wygrać, oryginalny plik tez dałem można sobie zmienić by było jak teraz.
- Nowe ai bitewne, jak się Wam nie podoba oryginalne też jest w pakiecie.
- Isengard dostał kopalnie i drogi na starcie, jedno żelazo zamieniłem na złoto.
- Isengard dostał 1 gród Rohanu a Rohan 1 buntowniczy,
- Poprawiona infrastruktura obu nacji Orków,
- Drogi w Lothlorien i Leśnym Królestwie, poprawiona infrastruktura.
- 4 darmowe jednostki w fortach, były 2
- spore zmiany balansu w innych nacjach. Raczej gra Dobro kontra Zło była testowana.
- usunąłem część skryptów dających ai kasę i wojsko z powietrza, od razu jakby luźniej, nadal mają sporo bonusów. Oryginalny campaign_script w zestawie, można przywrócić. Ew. odpalić Cienie ze Wschodu dla Zła.
- większy przyrost ludności dla wszystkich z farm. I robi się bardziej epicko przez to.
- Lekkie podrasowanie Rhun, stratowo budynki w stolicy,
- Korekty cen części wojsk dla balansu, Gondor głównie.

Zmiany z 25 czerwca

- Dalsze korekty lekkie balansu, koszty utrzymania wojsk Orków i Isengardu. Obcięcie za mocno podrasowanych ostatnio wojsk Orków.
- Obniżenie kasy dla Arnoru, za dużo im dałem. Jako ai arnor walczy na 3 fronty, Graczowi dużo łatwiej zwłaszcza z armią Umarłych.
- Poprawki budynków w Edoras, dałem im omyłkowo z Fortecy niektóre zamiast z miasta, poprawiłem to.

Zmiany z 02 lipca
- Dalsze korekty balansu,
- Kilkadziesiąt nowych surowców na mapie,
- Zmiana ai strategicznego na ai z DaC,
- Kilka jednostek z Rhuduaru dla Orków z Gundabadu do rekrutacji,
- 2 jednostki nowe dla Orków z Gór Mglistych,
- Elitarne jednostki Gondoru poza stolica także do rekrutacji po odbudowaniu Osgiliath,
- Mordor podrasowana nieco infrastruktura, rekrutacja takze Konnych Czarnych Numenorejczyków, elitarne jednostki startowo w Barad Dur,

Zmiany z 19 lipca
- Dalsze korekty balansu, startowa kasa tu i ówdzie sakiewka króla,
- Dodany wymóg 60% kultury dla kilku elitarnych jednostek Gondoru tylko metropolie i cytadele,
- Ludzki Gracz większy bonus z farm do przyrostu ludności co równoważy nieco premie ai z innych źródeł,
- Wolniejszy rozwój generalnie, dłużej trwa nim ai pobuduje rozwinięte osady najwyższych poziomów, co wpływa na ciekawszą grę i mniejszy spam. Bitwy mają większe znaczenie teraz bo mamy mniej woja to i ręcznie można powalczyć prawie zawsze, normalnie z racji na szybszy rozwój to masę czasu wymagało, ja dużo bitew z automatu robiłem,
- Bywa że Gondor słabnie dopiero powyżej 100 tury, to mocno losowe, czekam na uwagi to jeszcze coś balans doszlifuję, samemu ciężko,
- W zamkach można płatnerza budować IV poiom (był tylko kowal III poziom) a w dużych miastach VI poziom budynku od zbroi budować był V, przez co Elfy nie muszą zdobywać Metropolii czy Cytadeli by ulepszyć swoje elitarne jednostki co do pancerzy,
- Kilka osad może być dużymi miastami IV poziom a miało II wg DaC dużo zmieniam w takich kwestiach, patrzcie w przeglądarkę nie grajcie na pamięć,
- I pewnie o czymś zapomniałem :geek:

Zmiany 26 grudnia 2016
- Nowe ai z Dac 1.2
- Duże zmiany w teksturach od Jakien Kolwiek oparte o DaC, kilka nowych jednostek jest, zmiana wygladu u wielu plus dodatkowe poziomy pancerza oparte o DaC. w tym:
- zmieniony model jednostki dla krasnoludów z rohanu
- nowe tekstury jednostek dla nacji: Dale i Silvan Elves i Lorien
- zmienione jednostki generalskie dla Silvan Elves i Lorien
- nowa jednostka dla elfów na terenie Lorien, W Halach Thranduila i Amon Lanc - Gurdhinen elfy z 2 mieczami
- zmieniona kolorystyka dla Rhun

Zmiany 11.02.2017 Wersja Hard Nowe ai z Dac 1.2 mniej kasy startowej mniejsza sakiewka, sporo mniej wojska. Trzeba dbać o finanse.
Wersja Epicka Nowe ai dużo kasy, dużo wojska, szybszy rozwój

SKRYPTY
Koniecznie bez skryptu na dyplomację i walkę Zła z Dobrem, w zależności od sojuszy. Ogłupia ai, czyni pasywnym wiele nacji bo mają kilku wrogów.
Nieśmiertelne Nazgule zalecane.
Cienie ze Wschodu zalecane, inaczej Mordor może być za słaby.
Skrypt garnizonowy zalecany, ważny dla osłony kluczowych osad ai.
Arnor na start konieczny,
Raczej bez Inwazji korsarzy z Umbaru i bez Wcześniejszych Inwazji, (Isengard powinien mieć więcej czasu na rozwój dzięki temu).

Ogólnie czad jest.
Z ilością armii na mapie kampanii wzorowałem się na DaC, tam to jest ok wg mnie.

kaizdud
06-05-2016, 20:23
Pobrane, odpalam jutro i dam znać co i jak.
Pytanie zasadnicze: Czy trzeba zaczynać nową kampanię, żeby zauważyć zmiany ? (Jestem teraz w kampanii Dale w 200+ turze i mam ciekawą sytuację ponieważ Orkowie, Rhun i Rohan zostali rozgromieni, a Krasnoludy toczą wojnę z Arnorem).

Araven
07-05-2016, 14:54
Ten submod nieco wzmacnia obie nacje Orków, raczej nowa kampania zalecana, ale na tej też zadziała ale ai może nie pokazać wszystkiego co potrafi i pamiętaj by grać kampanię Vh lub Hard bitwy mogą być na Medium.

kaizdud
09-05-2016, 08:00
Tak jak zalecałeś gram kampanie na Hard/Very Hard, a bitwy na Medium/Hard. Jest różnica jeżeli chodzi o Orków, są bardziej agresywne i nie giną przez pierwsze 40-50 tur. Dalej jeszcze nie wiem, bo zacząłem od nowa kampanię i narazie tyle tylko pograłem. W dalszym ciągu Elfy są bardzo pasywne: Lothlorien bardzo powolutku zdobywa jakiekolwiek prowincje i to też tylko te najbliższe, w ogóle nie są zainteresowani Morią, Mirkwood nie wyściubia nosa poza Mroczną Puszczę i nie kwapi się na zdobycie Dol Guldur, a Rivendell otaczają się wkoło Morza na dalekim Zachodzie prawie kompletnie ignorując sytuację w górach. Trudniej nieco walczy się z Rhunem i Mordorem w szczególności, jak grasz Dale, albo Krasnoludami.

Na chwilę obecną tylko to zauważyłem. Ale może tak ma być właśnie, w końcu w Śródzmieniu Elfy również nie interesowały się wydarzeniami, które nie dotyczyły bezpośrednio ich krain, tak samo jak Dale i Krasnoludy.
Pogram dłużej to jeszcze się wypowiem.

Araven
09-05-2016, 15:21
Ai Pitera do MOS jest lepsze od oryginału (jest w submodzie), ale nie jest idealne. Lorien u mnie zdobywa Morię i kilka osad wokół Lothlorien i dalej jest pasywne nie atakuje Mordoru nawet jak Orkowie są pobici i nic mu nie zagraża. Po pokonaniu Orkó pasywne s a Arnor, Wysokie Elfy i Lorien. Reszta walczy. No Arnor czasami dochodzi do Isengardu.

Na obecnym minisubmodzie Orkowie przetrwali u mnie w obecnej kampanii jakieś 120 tur. Rhun i Mordor są silne. Harad dostaje baty, ale ja gram Gondorem, Mordor też już piszczy. Raczej będę musiał Orków podrasować jeszcze. Leśne Elfy czasem zdobywają Dol Guldur.

Uwagi mile widziane jak mam 270 turę.

patryk1710
17-05-2016, 20:15
Cześć
Niestety nie zagrałem jeszcze na tym modzie dość długo, żeby wyrobić sobie jakąś opinię, ale wydaje mi się, że jest lepiej niż wcześniej. Wszyscy są bardziej aktywni. Orki znowu dostają lanie, ale może to zależy jak się akurat potoczy. Niestety ci idioci evil factions znowu na inwazję przychodzą 1 bohaterem (1 jednostką w stacku), nie lubię tego. U mnie Lotlorien oczywiście podbiło Morię, robili to już wcześniej bez tego moda. Potem są może pasywni ale wydaje mi się, że pasywność elfów jest dobra, nie wiem czy zamierzona, ale tak na prawdę dodaje zgodności z Lore. Ogólnie, powtórzę, wydaje mi się że jest lepiej, tylko że moją obecną kampanię Dunlandem porównuję do poprzedniej kampanii Krasnoludami.
Czy Piter zrobił AI do Empire albo Napoleon?

Araven
17-05-2016, 21:45
Wkrótce wrzucę rozbudowanego submoda. Lorien pasywne po skoszeniu Morii i kilku osad na północ od siebie. Testowałem różne ai i zawsze są pasywni.
Co do tych gier to do nich raczej ai Piter nie robił.

kaizdud
18-05-2016, 09:20
Dobra mam już 170 turę. Sytuacja przedstawia się mniej więcej tak:

Orkowie z Gundabadu i Gór Mglistych polegli rozgromieni przez Arnor i Krasnoludy.
Rhun zginął w walce z Krasnoludami i Dale.
Isengard zginął w walce z Rohanem.
Elfy z Lorien nie robią nic. Zajęli jakieś 2 prowincje na północ od Lorien i tyle.
Elfy z Mrocznej Puszczy powoli szarżują na Dol Guldur, ale nie prowadzą "otwartej" wojny z Mordorem tylko chowają się w swoim lesie.
Elfy z Rivendell nie robią nic. Zajęli obszary na północy i zachodzie i dalej nie walczą.
Rohan na początku przejął Isengard, ale teraz nie daje rady w walce z Dunlandem i Mordorem na raz.
Dunland leci na południe i wschód zajmując tereny Rohanu i Gondoru.
Gondor przegrał w walce o Minas Tirith i został zepchnięty na zachód.
Mordor z Haradem poszerzają granice na zachód.

Gra się trudniej niż wcześniej. AI na samym początku jest agresywne, potem jak już rozbudujesz dostatecznie ekonomię to sobie radzisz i powoli odpierasz ataki. U mnie na północy cały czas wojuje z Mordorem i nie mogę go wypędzić z granic Morza Rhun. Na kilka(naście) tur przejmuje cały obszar od Morza Rhun na południe, a potem kilka prowincji odbija mi Mordor i tak w kółko. Co zgromadzę większą armię, to Mordor rzuca większe siły na mnie i rozbija mi wojsko w mniejsze oddziały. Nie mam pomysłu co tu robić za bardzo. Krasnoludy wojują gdzieś daleko na zachodzie, elfy pasywne, więc praktycznie samemu walczę przeciw Mordorowi :(

Co mnie jeszcze denerwuje to fakt, że przegrywam 80% bitew na automacie mimo tego, że mam wyraźną przewagę i w polu samemu nie straciłbym wiele wojska. Zdarza się nawet, że AI przegrywa walki, które są z góry wygrane, w których mam olbrzymią przewagę, a mimo tego po auto-bitwie wyskakuje komunikat "Całkowita porażka".

Araven
25-05-2016, 18:27
W poście nr 1 wersja finalna submoda z 25 maja 2016.

Czekam na uwagi. Sam nie mam czasu i zdrowia wszystkiego potestować. :cool: A może coś się jeszcze poprawi. Uwag brak, nikt nie gra?

KrystianBorys
26-05-2016, 09:06
Żeby nie było, że nie ma odzewu, to obiecuję go przetestować, ale dopiero w drugiej połowie czerwca :D
Moim zdaniem większość tych zmian jest na plus, nie podoba mi się jednak możliwość ulepszenia Rhosgobel. Jak dla mnie to powinno być maksymalnie większe miasteczko albo miasteczko.

Araven
26-05-2016, 10:10
Może i racja, w submodzie do 1.62 zrobiłem Rhosghobel jako większe miasteczko, bez opcji rozbudowy wyżej. Gram na Hard Gondorem, fajnie jest.

Araven
04-06-2016, 14:13
W poście nr 1 aktualna wersja submoda na 05.06.2016 r. - bardzo duże zmiany w tym ai.

kaizdud
06-06-2016, 07:45
Super, dzisiaj pobiorę i zobaczę :D

Araven
07-06-2016, 20:05
Ktoś zagrał?
Będą jeszcze zmiany, mam lepsze ai bitewne.
Wzmocnię nieco Mordor, Isengard i Dunland, ale nim wstawię zmiany, to jeszcze zagram testowo

kaizdud
08-06-2016, 07:18
Ktoś zagrał?
Będą jeszcze zmiany, mam lepsze ai bitewne.
Wzmocnię nieco Mordor, Isengard i Dunland, ale nim wstawię zmiany, to jeszcze zagram testowo

Zacząłem grać Isengardem i powiem Ci, że gra się dosyć ciężko, ale to ze względu na wolną rekrutację wojska z samego początku i na VH Rohan jest w stanie szybko zaszarżować i zdobyć Isengard. Jeszcze mi się to nie zdarzyło i póki co się bronie, ale moim zdaniem 1 prowincja dla Isengardu więcej, albo minimalnie większa armia startowa z początku by ich wzmocniła.

EDIT: Co do innych ras to udało mi się zagrać (tak na oko od 100 do 200 tur) frakcjami:
Dale: Tu rozegrałem najwięcej tur, bo ponad 200. Grało się ciężko po pokonaniu Rhun, ponieważ Mordor się rozprzestrzenił na zachód i północ, a krasnoludy i elfy z mrocznej puszczy stały się pasywne w tej części regionu).
Isengard: Tu zagrałem ok. 100 tur i potem był kolejny update więc musiałem zaczynać od nowa, żeby zobaczyć pełne zmiany. Udało mi się zając dużo prowincji na zachód od Isengardu oraz tak ok. 90 tury zająłem Helms Deep i Edoras.
Gondor + Rohan (Hotseat): Grając ze znajomym (na pierwszej wersji submoda do MOS 1.7) udało nam się rozgromić Isengard, zepchnąć Harad i Mordor daleko na północ i wschód. W innych regionach no to tradycyjnie Elfy sobie, krasnoludy sobie, a Arnor sobie. Orkowie wtedy padali ok. 80 tury.
Leśne elfy: Jakiś czas (lekko ponad 150 tur) udało mi się rozegrać elfami. Wnioski podobne do tych wyżej, udało mi się poskładać Rhun, dwie frakcje Orków i Isengard, ale za to Lorien, Gondor i Dale dostawało od Mordoru. Rohan ok. 120 tury przegrał, gdy Sauron zarządził inwazję na Edoras.

P.S. Jak będziesz tak często wprowadzać zmiany, to nigdy nie wyjdę poza 100 turę :P Już czwarty raz rozpoczynam nową kampanię.

Araven
08-06-2016, 13:47
Dzięki za wypowiedź.
Na nowym ai, we wczoraj skończonej kampanii Elfy Leśne zaorały Mordor fakt, że im sporo pomogłem grając Lorien.
Krasnoludy czasem walczą ostro z Rhunem czasem słabo, to nieco losowe.
Startowy sojusz Isengardu z Rohanem służy ochronie Isengardu, w MOS 1.7 słabego na starcie.

kaizdud
09-06-2016, 07:39
Czyli dążysz do tego co ja i mój kolega, żeby było na maksa LOTRowe i żeby ten klimat był na ile tylko możliwe oddany.
Z tego powodu zaczęliśmy pomalutku przygodę z mniejszymi modyfikacjami. W planach mamy wprowadzenie kilka zmian kosmetycznych nic nie wnoszących do rozgrywki oraz mniejsze zmiany w statystykach jednostek w celu poprawienia jakości gry.

Póki co gra mi się ciężko, tym bardziej, że w samego Medievala jestem początkującym. Tutaj w świecie Tolkiena radzę sobie jako tako, gram wszystkie kampanie "Długie" - nie wiem, czy to błąd z mojej strony - i jeszcze nie udało mi się żadnej w pełni ukończyć (po prostu po przeżyciu danej frakcji dalej toczę wojny i nie mogę zająć odpowiedniej liczby regionów).
Próbuję też ustalić jakim sposobem mogę podzielić mapę na odrobinę więcej prowincji do zajmowania, aby jeszcze zwiększyć toczące się walki. Jest dużo regionów, które strasznie się rozciągają i spokojnie można je podzielić na nieco mniejsze jak miało to miejsce w innej grze "Bitwa o Śródziemie".

Araven
25-06-2016, 16:33
Wersja finalna z 25 czerwca 2016 w poście nr 1.

To wersja Epic ostatecznie, koło 100 tury ostro jest. Skoro nikt nie zgłaszał uwag z gry to sam co nieco potestowałem i mamy efekt finalny. Będą ew. uwagi z gry to może coś tam poprawie za jakiś czas. Zalecane skrypty w poscie nr 1. Niektóre budynki mają zmienione nieco bonusy. Submod generalnie usunął wiele bonusów dla ai, ale nie wszystkie.

Submod ma nowe ai strategiczne z FROGS, dużo lepsze od oryginału. I szybsze tury wg mnie na tym ai.

Zmiany zadziałają na savy, ale w zależności od zaawansowania waszych kampanii mogą dużo zmienić w balansie albo niewiele. Od nowej kampanii to zadziała najlepiej.

KrystianBorys
25-06-2016, 17:27
Czy planujesz może powiekszenie liczby oddzialow dla niektorych frakcji? Chodzi mi szczegolnie o zle frakcje.

Araven
02-07-2016, 07:20
Wersja z 02 lipca 2016 w poście nr 1,

Zmiany z 02 lipca
- Dalsze korekty balansu,
- Kilkadziesiąt nowych surowców na mapie,
- Zmiana ai strategicznego na ai z DaC, jednak najlepsze jest i najszybsze tury są na nim.
- Kilka jednostek z Rhuduaru dla Orków z Gundabadu do rekrutacji,
- 2 jednostki nowe dla Orków z Gór Mglistych,
- Elitarne jednostki Gondoru poza stolica także do rekrutacji po odbudowaniu Osgiliath,
- Mordor podrasowana nieco infrastruktura, rekrutacja także Konnych Czarnych Numenorejczyków, elitarne jednostki startowo w Barad Dur,

Celebrant187
16-07-2016, 11:55
Hej :) Ogólnie submodzik świetny, na mapie kampanii w końcu się coś dzieje polecam serdecznie wszystkim. Mam jednak jeden problem, który wynikł chyba z Twojego mieszania w sojuszach, bo po 40 turach (gram leśnymi elfami) obserwowania bezczynności isengardu (reszta frakcji jest dynamiczna nawet wysokie elfy coś robią) dostrzegłem że ma sojusz z rohanem XD Stąd moje pytanie jak można to zmienić i czy będę musiał zacząć nową kampanię by zmiany zostały poprawnie wprowadzone?

Araven
16-07-2016, 13:37
Sojusz z Rohanem jest konieczny w MOS 1.7 nie ma skryptu silny Saruman jaki był w 1.6.2. Sojusz jest konieczny bo inaczej Rohan zwykle niszczył Isengard w kilkanaście tur. Po kilkudziesięciu turach zostanie złamany, ale Isengard się wzmocni podbije nieco rebelii itp.

Za jakiś czas zapodam wersje z mniejszym przyrostem ludności i mniejszym spamem armii.

w descr_strat to się zmienia ale nie radzę. I tak wymaga nowej kampanii.

faction_relationships france, allied_with milan


faction_relationships milan, allied_with france

Usuń 2 w/w wpisy z descr_strat i w nowej kampanii nie będzie sojuszu. Kopię pliku zrób jakbyś coś niechcący za dużo wyciął i ctd będzie.

Celebrant187
16-07-2016, 14:15
Rozumiem, w takim razie będę kontynuował tą kampanię na razie, najwyżej przy okazji następnej coś wypróbuje. Dziwne mi się to wydaje w sumie, bo teraz Mordor jest strasznie obijany, a armie Rohanu hasają w okolicach Czarnej Bramy, ale to może wina konkretnego scenariusza. Dzięki za odpowiedź :)

Araven
16-07-2016, 14:23
Mordor się wybija zwykle, ale dłużej mu to zajmuje, czasem ponad 100 tur. Ustawić balans idealnie nie jest łatwo, dużo elementów jest losowych.

LordDWM
18-07-2016, 19:54
Witam :) submod pierwsza klasa . Isengrad i orkowie w końcu dłużej żyją xD Ogólnie dzieje się więcej i znacznie szybciej . Jak zapodasz wersje z mniejszym przyrostem ludności i spamem również wypróbuję .

Araven
18-07-2016, 20:07
Kończę testować tą wersję z mniejszym spamem i wolniejszym rozwojem. Za kilka dni wrzucę. Jestem zadowolony z efektów. Ale z 1 kampanię jeszcze zagram by balans doszlifować.

LordDWM
18-07-2016, 20:21
Ok , w takim razie dokończę obecne kampanie i poczekam na kolejną wersje . Ogólnie i tak jest dużo lepiej jak w MOS 1.7 , wcześniej grałem wysokimi elfami ,orkowie isengard i ruhn upadli dość szybko . Także myślałem ze wygram xD ale mordor zalał dosłownie całą mapę oddziałami i mnie zmiotło :) jakim cudem gospodarczo był wstanie wystawić i utrzymać tyle oddziałów ? .

Araven
18-07-2016, 20:32
Nie był w stanie ale ai w MOS ma ogromne bonusy do handlu z wielu budynków tym samym masę kasy. MOS 1.7 jest stabilny, ale balansu nie dopracowali.

KrystianBorys
18-07-2016, 21:33
Araven, da radę w przyszłości dodać więcej rzeczy z Divide & Conquer? Wiadomo, że sklejenie tych dwóch submodów to raczej marzenie, ale po premierze wersji 1.0 dałoby radę zaimportować jakieś jednostki/ muzykę / głosy jednostek? W MOS-ie niektóre rejony na mapie są puste np. Enedwaith. Fajnie jakbyś dał radę dodać tą frakcję kiedyś :D W enedwaith czy dolinie anduiny jakieś przyczółki najemników to byłaby super sprawa.
Niestety, w twojego submoda nie grałem jeszcze, dopiero w sierpniu może go ruszę, nie wcześniej.
Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej pracy.

Araven
19-07-2016, 18:55
Wersja z 19 lipca w poście nr 1.

Jak pisałem przy zmianach jak pogracie piszcie uwagi i sugestie co do zmian. Nie mam tyle czasu i zdrowia by sam wszystko potestować.

@Krystian Borys
Z DaC sporo już mam stopniowo wrzucę jeszcze co nieco, może coś sam zasugerujesz.
Co do nowych nacji, to wykracza poza moje umiejętności. Mogę edytować EDU, EDB, rozwój regionów i ich cechy i inne takie, ale nacji dodawać nie umiem.

LordDWM
19-07-2016, 19:20
Nowa wersja :) zasysam, pogram trochę to dam znać :) thx Araven

kaizdud
20-07-2016, 09:42
Isengardem się gra epicko :D
Męczyłem się do ok. 240 tury, żeby Rohan rozwalić, ale tylko dlatego, że zamiast na Rohan to z początku uderzyłem w Eriador (Arnor) i po 100 turach nie było co po nich zbierać. Udało mi się zająć bardzo dużo prowincji na zachód, a do mnie podłączyły się Dunland i Orkowie. Na samym początku rozgrywki jest bardzo łatwo, ponieważ mamy dużo kasy na starcie i nie musimy produkować dużo wojska. Początkowy sojusz umożliwia bardzo szybki rush na zachód. Gdy Rohan, albo Isengard zrywa sojusz, to wszystko zależy od tego, kto utrzymał linię w bezpośrednim starciu Mordor vs Gondor. Wiadome, że jak Gondor został zepchnięty i stracił MT to Rohan też upada bo walczy na kilka frontów jednocześnie, jak jednak Gondor utrzymał linię to cholernie ciężko zwyciężyć walcząc przeciwko sojuszowi Rohanu z Gondorem. Orkowie z Gór Mglistych i Dunland jeszcze żyją, mają sporo ziem bo pomogłem im z Eriadorem i Elfami z Rivendell. Teraz po zepchnięciu Rohanu walczę głównie na zachodzie z Elfami i Krasnoludami.

Ze dwa dni temu wrócił mój kolega z Wawy więc zaczęliśmy nową kampanię. Ja gram Rohanem, a on Lothlorien, zobaczymy co z tego wyniknie.

Araven
23-07-2016, 11:54
Dzięki za relację z kampanii.
A na najnowszej wersji Ktoś pograł?

LordDWM
24-07-2016, 10:44
Tak ja grałem . Pierwszą kampanię wolnymi ludami bez wzmocnień dla zła ,mordor dostał niezłe baty :) 120 tura i prawie mordoru nie było (bez mojej ingerencji). Obecnie gram wysokimi elfami , tym razem z wzmocnieniami dla zła i jest ok , mordor utrzymuje prowincje a walczy na 3 fronty z rohanem,gondorem i leśnymi elfami . Jest 110 tura orków juz nie ma , a sojusz isengardu z rohanem nadal aktywny .

Araven
24-07-2016, 10:56
Dzięki, w najbliższym tygodniu nie zagram za wiele, ale jak Mordor bedzie za słaby to albo go podpakuję, albo jak napisałeś trzeba używać skryptu Cienie ze Wschodu i to ostatnie dam jako zalecane w skryptach na ten moment, dzięki za info. Z Orkami różnie bywa czasem padają po 100 turze czasem są bardzo silni i po 200. Będzie więcej uwag i sam coś pogram to się balans doszlifuje jeszcze.

LordDWM
25-07-2016, 13:08
tak, grając dobrem jest ok ale jak np gra sie isengradem(to nie ma skryptu cienie ze wschodu) to gondor szybko rozwala mordor . Przy 40 turze gondor zajął barad dur i raczej mordor by sie juz nie podniósł ... Tak więc trzeba pod pakować troszkę mordor .

Araven
25-07-2016, 19:05
W moich testach nigdy coś takiego jak piszesz nie nastąpiło, ale mogło tak się stać. Podpakuję nieco Mordor tak na początku sierpnia raczej.

legoras
27-07-2016, 12:55
A więc odpaliłem moda aby go przetestować, no i na starcie moje odczucie jest kiepskie.

1 tura gry i można rekrutować praktycznie najlepsze jednostki w grze? - testowane elfy z lorien czy gondor. Niezbyt mi sie to podoba ;/

Araven
27-07-2016, 13:43
Elfy nie mają najlepszych jednostek od 1 tury, Gondor owszem ma kilka elitarnych (4 albo 5, w tym Skrzydlatych Mieczników i Kapitanów Strażników Ithilien jakich z MOS 1.7 usunięto całkowicie z puli rekrutacji) są oni tylko w Minas Tirith i 1 jednostka na 20 tur (sa tez w Cytadelach dostępni, ale te trzeba albo zbudować albo zdobyć). Reforma koszar jest niezmieniona do rekrutacji Elity trzeba eventu i zbudowania wyższych poziomów budynków wojskowych. Może się nie podobać, ale ocena po 1 turze to niekoniecznie wiarygodna dla mnie jest, i do rozwoju submoda nic nie wnosi. Zwłaszcza, że w 50% chybiona. I to co Cię zaskoczyło, wynika z opisu zmian w submodzie.

W związku z podpakowaniem startowej infrastruktury nacje mają średnie wojsko na dzień dobry, wyjątkowo kilka elitarnych Gondor i Mordor. Ale elita dopiero po kilkudziesięciu turach event o koszarach, i odpowiednie budynki.

Proszę o opinię po zagraniu minimum 100 tur lub więcej, co do samej rozgrywki i sugerowanych zmian z uzasadnieniem jak można. Dzięki.

Araven
19-08-2016, 06:51
22 Osoby pobrały, jakieś wnioski z gry? Co i dlaczego zmienić ew. ?

Styropian
19-08-2016, 20:17
22 Osoby pobrały, jakieś wnioski z gry? Co i dlaczego zmienić ew. ?

Ja na razie jeszcze gram. 60 tura. Zagram 100 tur to opiszę wnioski. Na razie jest fajnie :).

Lunarion
21-08-2016, 14:50
Obecnie mam 95 turę, gram Leśnymi Elfami na poziomie hard/hard. Od razu mówię, że nie gram bardzo agresywnie, nie muszę w 100 tur podbić połowy Śródziemia. Gram na skrypcie Cienie ze Wschodu, bez wcześniejszych inwazji i bez inwazji korsarzy z Umbar. Sytuacja wygląda tak: cała Mroczna Puszcza należy do mnie (królestwo Sindarów przywrócone), tereny na zachód (do gór) i północny zachód również (Gundabad i Hale Daina są moje). Orkowie jeszcze istnieją, ale już resztką sił. Krasnoludy razem z Dale zajęły tereny na północ i na wschód od jeziora Rhun. Teren między jeziorem a Mordorem należy do Rhun. Mordor jeszcze się utrzymuje, Minas Morgul jeszcze do niego należy, ale Moranor (Czarna Brama) jest pod panowaniem Gondoru, jak i Osgiliath (Zachodnie i Wschodnie). Dodatkowo Mordor ma tereny na południe od Mrocznej Puszczy. Harad zajął tereny na południe od Mordoru. Rohan przejął Wieżę Orthanku (Isengard) i tereny na wschód, do rzeki Anduiny. Isengard jeszcze ma parę hmm, "terenów" na zachód od Rohanu. Jak wygląda sytuacja w Arnorze to nie wiem, nie chcą się wymienić legendami map :( Ale podejrzewam, że idzie im dobrze, ponieważ widuje ich oddziały niedaleko Gundabadu. Elfy z Lorien zajęły Morię i jakieś 2 inne wioski i są bierni. Wysokie Elfy siedzą w Rivendell i walczą z Orkami, chociaż ostatnio przejmują inicjatywę. Tak pokrótce (hahaha) wygląda sytuacja na frontach Śródziemia ;) A co do gry to: Orkowie nie padają szybko, nawet mi ze 2 osady podbili ale ostatecznie przegrywają. Mordor na początku był strasznie bierny, potem lekko się odkuł ale znowu dostaje bęcki. Isengard (Wieża Orthanku) padł w miarę szybko, w parę tur po zerwaniu sojuszu z Rohanem. Ogólnie gra się super :D Mam jeszcze pytanie, napisałeś, że: "Submod zawiera też pliki z machinami. Można sobie podmienić." Wytłumaczysz mi w łapotologiczny sposób które to pliki trzeba podmienić? Lubię podbijać zamki mając jakąś katapultę albo dwie w zanadrzu :)

Araven
21-08-2016, 15:08
Dzięki za relację. Kampania VH zalecana, wpływa na agresywność ai. Czesto po 150 lub 200 turach sytuacja sie na mapie zmienia.
Plik export_descr_buildingszmachinami jego nalezy wrzucić do data moda i zmieni c mu nazwę na export_descr_buildings. wcześniej do obecnego export_descr_buildings dopisz z machinami,. To na savy działa.

Jakien Kolwiek
26-08-2016, 19:14
Araven ogarnąłem to o czym mówiliśmy w wątku "pytania początkujących..."
chodzi mi o tą jednostkę "krasnoludy rohanu" poprawiłem to i mam teraz w to miejsce model z D&C(bez dodania nowej jednostki do gry)
Sprawdzam czy wszystko chodzi, ale na razie wszystko jest dobrze.

Araven
27-08-2016, 06:04
Super bo tamta z DaC wymiata, o to chodzi stopniowo kilka tekstur do kilkunastu z czasem może Ci się uda podmienić.

Jakien Kolwiek
27-08-2016, 09:07
Oj same teksturki to nie problem, bo z D&C do MOS przenosi się bez problemów, także mam to już obcykane (znaczy jednostki piesze)
Podobnie jak zmiany w kilku innych plikach m. in.:

exp_descr_unit
exp_descr_buildings
battle_models
descr_strat
descr_mercenaries
descr_regions, map_ground_types, map_regions
export_descr_ancillaries
export_descr_character_traits

I jeszcze kilku innych. Wiadomo, że nie w 100% ale parę rzeczy na tych plikach potrafię zrobić. Także jakbyś coś potrzebował to pisz może będę mógł pomóc.
Natomiast nie ingeruję w campaign_script (za wysokie progi dla mnie) jak kiedyś próbowałem to mi jakieś czarne plamy na mapie kampanii wyskoczyły :D

A teraz to włączyłem kampanie rohanem. Dopiero 12 tura bo nie bardzo miałem czas, ale zobaczymy jak to dalej będzie grało bo rohanem to pierwszy raz.

Araven
28-08-2016, 09:31
Ok powalcz we własnych bitwach w DaC i pomyśl jakie tekstury by można przerzucić z DaC w miejsce tych z MOS. W razie ich u zycia dam info ze są z DaC. Nie pali się z tym.

Jakien Kolwiek
29-08-2016, 08:06
No pograłem rohanem 30 tur.

Do 20 tury była plaża, zdobywałem te wioski na zachodzie.
W dwudziestej turze napadł mnie Dunland.
W polu z kawalerią dostają bęcki ale w miastach ta piechota rohanu daje tyły (i tak powinno być).
W 30 turze dunlandu już nie ma na południe od Tharbadu.
Natomiast isengard czeka. Wypowiedział mi sojusz w 20 turze i zebrał do 30 tury 3 wielkie armie (dziwne że bez goblinów tylko mnóstwo uruków wszelkiego rodzaju). I czekam teraz na ich inwazje.

Jeśli chodzi o inne nacje to coś tam pozdobywały głownie rebelskie mieściny (np Angmar zajął całą północ Eriadoru).
Mordor dostał od gondoru (stracił dolinę morgul, ithilie itp.)
Ogólnie balans gry jest dobry (nic pieniędzy nie uzbierałem gram prawie co turę na zero albo lekki plus)

Mam natomiast jedną dość poważną uwagę. Chodzi mi o Morię, jest ona po prostu za słaba (nie wiem czy skrypt garnizonowy nie odpala czy co).
Bo włączałem grę innymi nacjami i moria pada w przeciągu pierwszych tur podbita przez Lorien. Także moim zdaniem należy wzmocnić trochę tą miejscówkę.

Natomiast co się tyczy krasnoludów w rohanie to wszystko śmiga jak należy - sprawdziłem to podczas gry

Hmm i to tyle jeśli chodzi o początek kampanii. Pogram jeszcze trochę to pewnie coś tam jeszcze opiszę.

Araven
30-08-2016, 09:29
Z Morią różnie bywa, często ja Orkowie odbijają. Wzmocnienie garnizonu Morii nie pomaga, wyprowadzają go w pole. Fajnie, ze tekstura krasnoludów działa w Rohanie (z Lśniących Jaskiń).

Jakien Kolwiek
30-08-2016, 10:19
Tekstura jest w porządku co do tego to nie miałem wątpliwości, chodziło mi o co innego.
Mianowicie, żeby nie tworzyć nowej jednostki to oparłem tą teksturę na "srebrnej tarczy" dla "dwarven warriors":

stat_cost 2, 880, 260, 75, 600, 800, 4, 150
armour_ug_levels 2, 3, 7

no i że nie używany był armour 7 to dodałem go do budynku kopalń krasnoludzkich w hornburgu:

armour 7 requires factions { milan, }

Stąd tylko rohan może robić "dwarven warriors" ze srebrną tarczą a krasnoludy nie.
Oczywiście w pliku campaign_script też zmieniłem, że wyskakują ze srebrną tarczą od razu.
Natomiast gdy klikniesz na ikonę jednostki żeby otworzyć okno ze statystykami i opisem to tam gdzie jest następny poziom pancerza to:
u krasnoludów jest tekst "Only for Rohan"
w rohanie jest tekst "Kheled-Zâram Partial Plate"

W ten sposób to rozwiązałem i stąd moje wątpliwości czy to będzie chodzić, ale wszystko gra.
Oczywiście jest i minus tego rozwiązania, bo w hornburgu od początku jest kowal ostatniego poziomu. Chociaż muszę przyznać, że w czasie rozgrywki w ogóle z niego nie korzystałem (szybkość rozgrywki i brak funduszy na poprawkę u kowala innych jednostek). Także podczas gry tego nie widać.

Czy będziesz chciał to wykorzystać w następnych nakładkach/patchach swojego submoda to już Ty sam musisz zdecydować.

---------------------------------

Jeśli chodzi o morię to będę nalegał żeby coś tam zrobić z tym. Z fabuły krasnale wiele lat nie mogły odbić Morii a tu w rozgrywce pada na samym początku. Może sam coś spróbuję zrobić z tym jak będę miał chwilę....

---------------------------------

Co do rozgrywki mam też wątpliwości co do "Dismounted Black Numenorians".
W czasie rozgrywki napadł mnie Mordor. Szarżuje w polu na nich jednostkami generalskimi a oni się zatrzymują w pierwszym szeregu i stają dęba.
Rozumiem, że nie powinny ich rozwalać całkowicie szarżą, ale coś tam powinni ich podgryźć moim zdaniem.

---------------------------------

A i znalazłem ciekawą teksturę jednostki dla jeźdźców w modzie Frogs/aor (nie wiem jak to się dokładnie nazywało).
Spróbuję ją wcisną do mos 1.70 jako theoden's escort - i zobaczę jak to się będzie prezentować.

Araven
30-08-2016, 11:09
W campaign_script garnizon w Morii ew. bardziej elitarny. Ale jak Gobliny długo mają Morię to są czasem zbyt potężni, Lorien angażuje część ich sił. Czasem Elfy góra czasem Gobliny. Pewnie, że wykorzystam, ale w większym pakiecie, więcej tekstur jak będzie. Dzięki.

Jakien Kolwiek
31-08-2016, 20:29
OK
Pobawię się tymi teksturami z D&C dla Dale (wcześniej o tym pisaliśmy)
tylko nie wiem kiedy... jak zacznę to zrobię to szybko, bo one tam się chyba powtarzają (przynajmniej część z nich)
Jak będę coś miał to dam Ci znać.

Jakien Kolwiek
02-09-2016, 19:22
No dodałem ludziom z Dale tekstury z D&C.
Teraz większość jednostek ma 1 lub 2 stopnie dozbrojenia (tarcze brązowa i srebrna) każda z inną teksturą
Także nieźle to teraz wygląda u wojaków z Dale:D

Tylko mi powiedz jak Ci to mam przekazać i czy będziesz wiedział co i jak z tym zrobić...

Araven
05-09-2016, 06:44
Jak rozumiem pozmieniałeś i battle_models i textury i edb i edu? Na PW podam Ci mojego maila i mi wyślesz ok? Wrzuć do data wszystkie konieczne zmiany a ja sobie nadpiszę i zobaczymy.

Jakien Kolwiek
05-09-2016, 13:39
tak pozmieniałem:
battle_models
textury
export_descr_unit
export_descr_buildings (tylko krasnale rohanu)

nie zmieniałem innych jednostek w edb bo nie było potrzeby (nie są to nowe jednostki tylko dodatkowe modele z innymi teksturami)

aha i zrobimy tak jak mówisz

Araven
05-09-2016, 14:02
Super, potestuję Twoje zmiany. Fajnie by było dać tych wielkich orków dla Orków z Gór Mglistych + ew. podmiana wilczej jazdy na gwardię Bolga (textury) i 1 elitarną jednostkę dla Gundabadu np. tych z 2 brońmi. I kilka tekstur u Elfów, ale to spróbuję podać o jakie mi chodzi. Oczywiście podamy, że to textury z DaC.

Jakien Kolwiek
05-09-2016, 16:37
nie wiem, nie poszerzałem pliku edu o nowe jednostki w mos 1.7
wiem za to że w mos 1.62 można było dodać tylko 4 nowe (ze względu chyba na maximum)
także jeśli w 1.7 jest podobnie to trzeba by kombinować z tym

jeśli chodzi o gundabad to nie ma pośpiechu, tam to wygląda względnie nieźle jeśli chodzi o jednostki
....ale orki z gór mglistych to tak, to się z tobą zgodzę. No ale mam też wątpliwości:

1) w D&C są tam jakieś "Czarne Uruki z Morii" czy jakoś tak - można by to zaimportować

2) jeśli chodzi o "Bolg's Champions" no to problem pojawia się w postaci warga/konia
...przeniesienie konia z moda do moda jest trudniejsze niż przeniesienie samej jednostki.
W przypadku dodania nowego konia też nie zawsze to działa (przynajmniej wynika tak z mojego doświadczenia)

Osobiście raz udało mi się przenieść model konia z moda do moda (tj. stworzyć go w pliku battle_models),
w pozostałych próbach musiałem jakoś kombinować np. w niektórych modach są konie nie używane tzw. not_used
i to na nich oparłem przeniesiony model

Oczywiście można czempionom bolga dać już istniejącego konia/warga np tego z isengardu - to też jest jakieś rozwiązanie:D

Jeśli chodzi o tekstury elfów to jak pisałem wcześniej nie orientuję się za bardzo w tej nacji (trochę w mirkwood kiedyś grałem tylko)
także musiałbym najpierw pograć trochę i obczaić co i jak można by dodawać lub podmieniać ewentualnie

no i przede wszystkim to obczaj czy wszystko działa (bo co to za sens jest jeśli to będzie tylko u mnie chodzić):D

Nostalger
07-09-2016, 19:49
Jak chcecie , że by było(moim zdaniem) ciekawiej i klimatyczniej to:
- dodajcie Isengardowi zgodnie z książką jakieś jednostki orków, np.z D&C. W końcu jak było w książce armia Sarumana to byli głównie orkowie, można by orków wprowadzić zamiast Snagi, która nie za bardzo pasuje do Isengardu
- w poprzednim poście Jakien Kolwieka pisał, że mógłby wprowadzić czempionów bolga, moim zdaniem lepiej wszelkim jednostkom wargo podobnym dodawać te wargi Isengardu(te z MOS 1.7), wyglądają(znowu moim zdaniem), znacznie lepiej niż te lekko przerośnięte wilki na których jeżdżą jeźdźcy wargów w D&C
- w opisie jeźdźców wargów jest zapisane, że ich plusem jest to, że strasznie boją się ich konie(chociaż nigdy ucieczki żadnego konnego oddziału na widok wargów nie widziałem, można by to poprawić) i że warg stoi pewniej na nogach, można by to odwzorować zwiększając jeźdźcom wargów wprawe do może 5 czy 7 i/lub zwiększyć trochę ich atak
- można by zmienić parametry i ilość berserkerów(isengardu) na takie jakie są obecne w D&C i ewentualnie wprowadzić tych berserkerów w zbrojach płytowych
- jeżeli byście umieli to wprowadzić skrypt umożliwiający wybór(taki jak przy tworzeniu Arnoru) między Orkami z Gundabadu a Angbandem, albo chociaż przerobić frakcje orków z Gundabadu na frakcje Angbandu bo jest bardzo klimatyczna i ma bardzo fajnie wyglądające odziały(zwłaszcza orków w czarnych zbrojach); lub moglibyście zrobic dwie wersje jedną z Gundabadem a drugą z Angbandem
- jak patrzyłem na jednostki D&C w Mordorze była bardzo fajnie wyglądająca jednostka, mianowicie jeźdźcy na takim wielkim zwierzęciu z rogiem na głowie i bodaj 7 jeźdźcami
- jeśli moglibyście albo dowiedzielibyście się jak dodawać frakcje to moglibyście dodać frakcję, która nazywa się bodajrze Cień z Mirkwood, no w każdym żeby Dol Guldur stał się osobną silną frakcją i dostał te jednostki z D&C, oprócz tych zielonkawych trolli, tylko te z Mordoru(Olog-Hai, trolle jaskiniowe)
- co do Isengardu, żeby było tak bardziej filmowo czy też może bardziej książkowo, to można by zrobić, żeby Rohan był wasalem Isengardu(lub chociaż odwrotnie)(można by zrobić coś, żeby Isengard miał podobne możliwości produkcyjne do tego filmowego(Tam Saruman wyprodukował około 10 tys. elitarnych ciężko uzbrojonych i opancerzonych Uruk-Hai w(jeśli się nie mylę) w 2-3 tygodni(czyli znacznie mniej niż 1 tura), myślę, że moglibyście też spróbować(o ile to możliwe) przerzucić ten skrypt wzmacniający Sarumana z MOS 1.62 do tego submoda))
- jak tam widziałem w filmie, to elitarne i ciężko opancerzone elfy ginęły łatwo od pojedynczych strzałów kuszników Uruk-Hai, a w grze to wygląda to dosyć mocno inaczej
- jak zajrzałem do filmu to właściwie też Danland jest bardziej wasalem Isengardem niż jego sojusznikiem, po za tym żeby było też książkowo, to powinno się dać Isengardowi możliwość rekrutowania części jednostek danlandzkich
- to chyba przesada dawać Rohanowi możliwość rekrutacji krasnoludzkiej piechoty, zawsze myślałem, że widnieje ona tylko do "symulowania" Gimliego w odtwarzanym przez gracza oblężeniu Helmowego Jaru
- żeby było ciekawiej, to można by podzielić Morie na część Wschodnią i Zachodnią(jak Osgiliatch), myślę, że to wprowadziło by ciekawą walkę między Elfami a Goblinami z Gór Mglistych(na wstępie proponowałbym dać obie części Morii Goblinom z gór Mglistych)(jak opanujecie tworzenie nowych frakcji to moglibyście dać część wschodnią nowej frakcji krasnoludów(takiej jak w D&C, i żeby byli w sojuszu z tymi z Żelaznych Wzgórz(no wiecie z tymi z północno-wschodniej części mapy i może ewentualnie z elfami z Lothorien, w końcu powinni oni zawsze próbować zwalczać wszelkie zło))

Araven
08-09-2016, 15:42
Dzięki Nostalger, ale większość Twoich propozycji przerasta moje umiejętności. Rohan ma krasnoludy tylko ze skryptu Dodatkowe jednostki z Lśniących jaskiń po ich zbudowaniu.

Jakien Kolwiek
Super robota, wrzuciłem Twoje pliki, ulepszone jednostki Dale super wyglądają. Kampania odpala jest ok. Jeszcze Elfom kilka tekstur podrasować i czad będzie. Z submodem na muzykę i Twoimi zmianami tekstur czad jest.

Czarne Uruki z Morii dla Goblinów z Gór Mglistych fajnie by było jakbyś dodał, gwardię Bolga w takim razie pomijamy.

Jakien Kolwiek
08-09-2016, 18:35
no wszystko świetnie tylko awarię mam... "sam sobie w kolano strzeliłem":D

obczaiłem że nie mam najnowszego D&C i sobie pobrałem go. No i przy instalacji pomyliłem ścieżkę i mi mos 1.7 rozwaliło...

będę musiał go na nowo stawiać (podstawkę third_age też)... eh

------------------------------------------------------------------------------------------

a jeśli chodzi o to co napisał Nostalger to też tego nie zrobię bo po prostu nie umiem (przynajmniej większości z tych rzeczy)

pierwsze punkty wymienione przez Ciebie tj te o wargach isengardu itp to myślę że masz rację i da radę to zrobić

natomiast te uwagi zasugerowane filmem to absolutnie się z nimi nie zgadzam ani z orkami dla isengardu ani tymi o elfach. Film trylogia władcy pierścieni jest dobry ale to nie to samo co książka i są tam różnicę więc ja sugerowałbym się bardziej literaturą. Takie jest moje zdanie przynajmniej (np. w pierwszych erach te elfy które padają w filmie od strzał to się spokojnie naparzały ze smokami balrogami i innymi potworkami melcora a sauron to był wtedy jego chłopiec na posyłki dopiero:D także z tym byłbym ostrożny. Po prostu należy stworzyć odpowiedni balans jednostek (to wychodzi potem w grze, czy frakcja upada szybko czy nie - patrz wcześniejsze posty)
jeśli chodzi o snaga dla isengardu czy goblinów to jest moim zdaniem odpowiednik peasant/peasant_archers z podstawki. Takie tanie jednostki o dużej liczebności i dobrze że nie jest to zwykły chłop tylko snaga goblin:D
Orki dla isengardu... nie! chyba że jakaś pojedyncza jednostka. Isengard to odrębna nacja i dobrze moim zdaniem że nie ma orków tylko uruk-hai.

Jeśli chodzi o tego "wasala" dunland-isengard oraz isengard-dunland to jeśli Ty ARAVEN wiesz jak to zrobić to można coś takiego zastosować. Wiem że to się robi w relacjach w pliku descr_strat w folderze imperial_campaign. Tylko nie wiem jaką komendę wpisać. Ale wydaję mi się że po to jest właśnie sojusz isengard-rohan wprowadzony przez Aravena.

Natomiast podział morii na wschodnią i zachodnią jest skomplikowany bo wiąże się z usunięciem innej prowincji (jest limit pod max) oraz stworzeniem nowej lokacji (bo jak będą dwie morię takie same):D to zdecydowanie jest ponad moje siły

Aha jeszcze wybór między angmar a gundabad. To także jest ponad moje siły i moim zdaniem jest to zbędne.

Araven
09-09-2016, 05:35
To sobie namieszałeś, też o mały włos nie wrzuciłem Twoich poprawek na DaC zamiast na MOS 1.7. Myslę osłabic startowe wojska Lorien to powinno ocalić Morię na znacznie dłużej.

Jakien Kolwiek
09-09-2016, 11:05
No już to poprawiłem.

Tylko teraz sobie testuje D&C V1 bo się okazało że mam jakiś wcześniejszy :D
ale różnica jest z poprzednią wersją.

i kilka tekstur Dale też jest nowych (akurat tych co mi brakowało)

także też Ci to kiedyś podeślę jak się za to wezmę, ale nie wiem kiedy... jak będę miał chwilę:D

Araven
09-09-2016, 14:25
Luzik czekam na aktualizację, nie pali się. Na razie to mam to co mi wysłałeś, nadpiszę jak uaktualnisz. Patcha wrzuciłeś do wersji 1.0 ?

Jakien Kolwiek
09-09-2016, 16:02
znaczy tu z forum pobrałem D&C v1

tam były 3 instalki
DaCV1_Part_1
DaCV1_Part_2
DaCV1_Part_3

no i patch
DaCV1.01.2

jednostek jest dużo i ciekawe są
pograłem trochę piratami z umbaru ale na początku to nic tam się nie dzieje
no i duzą wadą jest że nie można robić jednostek poza umbarem (oprócz tych najsłabszych)
powinno się dać ich robić w całej zatoce umbar + te dwa zamki jeszcze (no ale to jest tylko moje zdanie:D)

aha a te tekstury z Dale to tylko kilka sztuk. Chodzi głównie o jednostki generalskie oraz tych łuczników lepszych...
aaa tylko sobie muszę nadpisać te zmiany co Ci wysłałem bo przecież od nowa mos 1.70 postawiłem

ale oglądnąłem sobie tekstury u elven mirkwood w D&C i też mam kilka pomysłów może zrobię to razem

Araven
09-09-2016, 16:16
Ok, ale patch jest 1.01 chyba tylko.
Dale jest mocno podrasowane nowymi texturami, powalcz ew. Elfy. Mnie się podobają jednostki z 2 brońmi, jest ich kilka Elfy z Lorien tez taka mają, można by kilka dac jako najemne to bym przypisał różnym nacjom Elfów 1 jednostkę.

Araven
20-09-2016, 07:26
Za jakiś czas będzie duża aktualizacja submoda, dzięki pracy Jakien Kolwiek pojawi się kilkanaście nowych tekstur, lub zmienionych dla Dale, Lorien i Mrocznej Puszczy, coś dla Rohanu i nowi najemnicy. Może coś jeszcze. Będą też pewne lekkie zmiany balansu, w tym wzmocnienie Mordoru, osłabienie startowych sił Lorien, by Moria miała szanse oprzeć się dłużej. To raczej tyle bo sugestii od Was było bardzo niewiele.

KrystianBorys
21-09-2016, 22:15
Do teksturek dodałbym jeszcze to dla Rhunu:
http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=4271

O wiele lepsze kolorki, bardziej czerwone, mi się bardzo podobają.

Nostalger
26-09-2016, 12:30
Skoro to wszystko modujecie i upodabniacie do D&C to może dacie sobie spokój z modyfikowaniem MOS i zaczniecie modyfikować D&C, żeby był bardziej podobny do MOS, o ile wiem łatwiej usuwać i wyłączać opcje nic dodawać

Araven
26-09-2016, 13:40
Nie ma takiej opcji, kilkanaście tekstur nie powoduje upodobnienia do DaC, to tylko wzbogacenie graficzne, statystyki itp. są z MOS nie z DaC. To dwa różne mody MOS i DaC. Ten drugi jest nadal rozwijany, mają być nowe skrypty itp. MOS jest ukończony i raczej twórcy go już porzucili. Więc można w nim nieco podłubać.

Jakien Kolwiek
26-09-2016, 13:45
nie Nostalger, w tym wypadku to tak nie działa. To jest bardziej skomplikowane bo nie ma tu mowy o usuwaniu i wyłączaniu opcji jak to napisałeś.
Te jak to nazwałeś "opcje" są w D&C zupełnie inne niż w mos 1.70.
Myślę że Araven zaczął tworzyć swojego submoda na mos a nie na D&C ze względu na lepszy balans oraz dynamikę gry.
W mos jest to o wiele lepiej zrobione niż w D&C moim zdaniem. Co powoduję że gra nie nudzi się po prostu.
Jest tam też m.in. wiele eventów/wydarzeń których nie ma w D&C.
Można oczywiście zrobić odwrotnie czyli w D&C zacząć tworzyć te eventy ale moim zdaniem łatwiej jest przenieść teksturę z moda do moda niż stworzyć nowy event (przynajmniej tak rozbudowany jak się zdarzają w mos)
Z resztą zapytaj Aravena on się tym zajmuję ja tu tylko sprzątam:D

Vitaundes
08-11-2016, 19:51
Panowie jak widać twórcy MOSa odpuścili już, ale może by tak podrasować jeszcze modele miast które nie zostały zmiennie...? Ktoś wie w jakim edytorze to robić?
A druga sprawa czy są jakieś mody nakładki itd aby generalnie podrasować leciałą już trochę grafikę?
Pozdrawiam.

Araven
09-11-2016, 15:40
Jak pisałem wcześniej, to przekracza moje umiejętności. Muszę ogarnąć zmiany jakie porobił Jakien Kolwiek i dać update submoda. W zakresie tekstur wielu jednostek w kilku nacjach. Z czasem krucho obecnie.

kaizdud
22-12-2016, 12:32
Ale miałem przerwę od grania w jakiekolwiek gry :D Ale wróciłem i chyba coś pogram. Przetestowałem sobie tez D&C i mimo ogromu nacji i możliwości jakie D&C oferuje, to wolę jednak Twojego submoda do MOSa. Moim zdaniem Submod jest bardziej dokładny i potrafi bardziej zcustomizować (tak się to pisze? ) rozgrywkę i przede wszystkim mam w pełni sprawny tryb HOT SEAT.
Kiedy planujesz wprowadzać jakieś konkretne zmiany ? Bo nie wiem, czy jest sens zaczynać nową rozgrywkę :)

Araven
22-12-2016, 14:23
Dzięki. Mam awarię prywatnego kompa więc chwilę to potrwa. Chyba, że nową wersję może zmontuje Jakien Kolwiek, który ją zrobił, dużo zmian w teksturach, nieco nowych jednostek. Intryguje mnie ponoć nowe ai strategiczne do Dac 1.1 jakiego z w/w powodów nie pobrałem jeszcze. Jak okaże się lepsze od aktualnego, to tez je dodam do submoda ale to II połowa stycznia raczej.

kaizdud
22-12-2016, 20:33
Odpaliłem dzisiaj Submoda z kumplem na HS i nie wyskoczyły nam do wyboru skrypty, coś mogłem pomieszać ?
Zrobiłem dokładnie jak radziliście, czyli:
1) Zmieniłem nazwę folderu z MOSem na Third_Age_Total_War_3_MOS
2) Wgrałem D&C
3) Zmieniłem nazwę folderu Third_Age_Total_War_3_D&C
4) Przywróciłem oryginalną nazwę folderu z MOSem i Twoim Submodem + Rohan co mi wysłałeś
5) Usunąłem map.rmw
6) Odpaliłem na wszelki wypadek Cleanera
7) Odpaliłem grę. Włączył się MOS 1.7 wybrałem tryb HS i nie pojawiły się wiadomości do wyboru skryptów.

Jakieś pomysły ?

Dodam, że tryb HS mam zrobiony jak w poradniku, który napisałem tutaj: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?12461-Problemy-z-MOS&p=399360#post399360

Araven
23-12-2016, 07:02
Nie jestem pewien czy skrypty odpalają w HS, np. w Bellum Crucis w HS kampania ma minimalne skrypty w porównaniu do gry z kompem. A skrypty odpalają w indywidualnej kampanii?

kaizdud
23-12-2016, 16:37
Wcześniej w trybie HS skrypty się wyświetlały. Mogliśmy wybierać co chcemy, a czego nie chcemy, teraz jest inaczej. Nie mamy zielonego pojęcia, które skrypty działają, a które nie stąd moje pytanie. :)

Araven
23-12-2016, 17:15
Jak się nie zgłaszają to raczej żadne nie działają bo wszystkie trzeba wybrać po odpaleniu moda. Jak nic nie pomaga to ew. reinstall TATW i moda. lub samego MOS

kaizdud
23-12-2016, 19:16
Jak odpalam Cleanera to mam coś takiego: http://www.fotosik.pl/zdjecie/ed774d8fb76a4488

Mniemam, że ten pliczek "descr_geography_new.txt" jest ważny ?

@Edit: Miałem zrobioną wcześniej kopię folderu DATA i po przywróceniu jej jest to samo. Dodatkowo sprawdziłem na Singlu i też skrypty się nie wyświetlają, czyli żaden nie jest włączony...

Araven
24-12-2016, 09:21
Czasem tak się ludziom robi. Spróbuj wyczyścić rejestr systemu i zrestartować. Jak nic nie pomoże jak pisałem raczej reinstall całego MOSA, lub TATW 3.2 i na to Mosa. Oby wystarczyło. Ew. po wyczyszczeniu rejestru spróbuj uruchomić jako administrator. Raz na 1.6.2 też mi skrypty nie odpalały. Ten plik descr_geography powinien się odtworzyć po uruchomieniu kampanii u siebie nie sprawdzę na razie czy go mam. Awaria dysku.

Araven
26-12-2016, 09:14
W poście nr 1 nowa wersja submoda Jakien Kolwiek + Araven, testujcie.

Ja Ktoś chce mieć poprzedni balans i ai to przed nadpisaniem obecnej wersji niech skopiuje z data moda plik descr_campaign_ai_db i po wrzuceniu nowej wersji niech sobie wgra tenplik do data i map.rwm usunie i będą nowe tekstury i poprzedni balans. Obecne tj. nowe ai jest dobre ale muszę tu balans doszlifować, jak Ktoś zagra to uwagi mile widziane.

Araven
05-01-2017, 13:27
Nieco pograłem i dzięki temu poprawiam balans, nowe ai jest bardzo dobre wg mnie. Za jakiś czas wrzucę poprawki balansu (dla nowego ai), nieco dorzucę najemników i pewne tekstowe poprawki, głównie jednostek. Ale ilość pobrań nowej wersji bardzo słaba, jak dotąd. O opiniach ze strony Graczy już zapomniałem. Takie czasy.

Nostalger
11-01-2017, 19:22
Może zainteresuje Cię, że w niedługim czasie ma wyjść nowy submod do Third Age Total War(zwać ma się Third Age: Reforged), tu wklejam do niego linka:
http://www.moddb.com/mods/third-age-reforged
A tutaj wstawiam link do jednego z filmów, w którym są wykorzystywane jednostki z tego submoda:
https://www.youtube.com/watch?v=flZYboxskPs
na kanale ma jeszcze więcej treści(bitew) z tego moda. Mod ten(z tego co mi wiadomo) ma skupiać się głównie na toczeniu bitew online, wygląda też dość filmowo, ma mocno podrasowane tekstury i wprowadza całą masę nowych jednostek. Podobno ma tam być ta sama kampania, co w normalnym Third Age. Czy zainteresowało by Cię podrasowanie twojego submoda nowymi teksturami i jednostkami(może mapami) z tego submoda?

Araven
11-01-2017, 20:05
Dzięki za info. Pomyślimy.

hubsus
11-01-2017, 22:58
Witam. Mam pytanie czy przywróciłeś Rhosgobel do pierwotnej postaci (czyli nic nie znaczącej wsi) ?

Araven
12-01-2017, 06:39
Nie, ale jak Ci zależy to napisze Ci jak to zrobić, obecnie szlifuje balans nowej wersji. Czasu za wiele w tygodniu nie mam, ale efekty testów są. Dam Update za jakiś czas.

hubsus
12-01-2017, 11:24
Jeżeli możesz i będzie Ci się chciało to bardzo poproszę napisz jak takie rzeczy się robi, z miłą chęcią nauczę się czegoś takiego. A tak w ogóle to robisz świetną robotę, ze swojej strony dziękuje za to że poświęcasz swój czas i udostępniasz to innym...

Araven
12-01-2017, 12:47
Dzieki, ale w ostatniej wersji najwięcej pracy odwalił Jakien Kolwiek. Mam pytanie jak stoisz z czasem? Czy jakbym Ci podesłał pliku ze zminaa balansu to potestowałbyś to na VH. Bo tak to sam się męczę. A że czasu mam niewiele jak pisałem to wolno idzie. Ew. napisz mi na PW co i jak i podaj maila. Z tym Rhosghobel musze poszukać. Ścigaj mnie ew. na PW o to.

Araven
13-01-2017, 20:05
W poście nr 1 dałem poprawki balansu z 13.01.2017 do nowej wersji submoda. Ograniczony spam armii. I dużo lepszy balans niż w wersji z grudnia 2016. Uwagi mile widziane. Nowa kampania zalecana.

Neptun
13-01-2017, 22:26
Mam nadzieję że te zmiany zapobiegną temu:

Gram Isengardem, nowa kampania very hard/Medium. Balans wraz z ai są dziwne: zamiast Mordor Gondor zalewać armiami to jest odwrotnie (20 tura a Mordor nie ma już minas ithil), Rohan robi jakieś dziwne zgrupowania, Gondor ma tyle wojska że nie wiem jak to on utrzymuje. A jak już o finansach mowa to mnie to rozwaliło wiele z nacjii ma >50 000 hajsu, kiedy ja ledwo wiąże koniec z końcem z średnią armią. O co tu chodzi ?
1968

1969

1970

1971

Araven
14-01-2017, 16:11
Początkowo Gondor dokopuje Mordorowi ale to się zwykle odwraca po około 60 turach (na plikach z 13 stycznia 2017 Gondor jest słabszy). Teraz jest to lepiej zbalansowane. Każdą nacja można mieć sporo hajsu. Isengardem ciężko na tych wioseczkach dużo kasy mieć. 100 tur to minimum na ocenę balansu. Pierwsze 20 do 40 to o wiele za mało. To ai uważam za bardzo dobre. Na razie 3 kampanie po około 150 tur. Efekt to aktualne pliki w poście nr 1. Ai nie ma bonusów z czapy jak w oryginalnym MOS. Wyciska to z sakiewki króla i gospodarki.

Neptun
14-01-2017, 21:44
Po obecnym stanie Mordoru wątpię żeby się jeszcze odbudował. A z tymi funduszami to może zwiększyć nieco sakiewki tym nacjom które na wioskach się opierają ?

Araven
14-01-2017, 22:05
Sam gram na plikach z 13 stycznia i hubsus też testuje. Raczej dorzucę coś Isengardowi kasy do sakiewki. Ale w obecnej mojej kampanii 70 tura Mordor dominuje. Isengard zdobył 2 osady Rohanu a Mordor Edoras. Gobliny ładnie walczą. Reszta nacji w miarę silna. Zobaczę jak będzie do 150-200 tury. Przydałaby się pomoc w testowaniu i właśnie konkretne uwagi, co i dlaczego zmienić. Dzięki.

Neptun
15-01-2017, 11:38
Na tyle na ile mi czas pozwoli to będę testował i ewentualnie pisał uwagi :)

Araven
16-01-2017, 06:46
Zagrałem około 150 tur na wersji z 13.01.2017. Gondor mocno przyciśnięty. Rohan ma 2 prowincje. Arnor zniszczony. Gundabad słabnie w wojnie z krasnoludami. Orkowie z Gór Moglistycz silni. Lorien ma 4 prowincje zdobyło Morię, ale gobliny szybko ja odbiły. Rhun na kolanach. Ja gram Dale. Harad potężny. Moje wnioski: - Balans niezły ale wymaga dopracowania. Ai ma mnie woja ale nadal dużo co wynika z dużych dochodów i szybkiego rozwoju miast i zamków. Zamierzam obciąć bonus do przyrostu ludności z farm, jaki sam dałem, a nie było go w oryginale. I obciąć ai bonusy do prawa z murów. To wszystko powinno bardzo mocno, kilka razy spowolnić rozwój osad. A to będzie dużo mniej kasy i woja tym samym. Co myślicie?

Neptun
16-01-2017, 09:41
Myślę, że ten balans jest jeszcze do przepracowania, no bo teraz to jest tak, że wszystkie złe frakcje są silne a wszystkie dobre upadają, dobry balans jest wtedy kiedy te frakcje tłuką się na miarę równych siłach. Tłuką się,jedna zdobędzie osadę ale druga ma szanse na odbicie I pokonanie, I tak przez dłuższy czas, żeby ta sytuacja była patowa, przynajmniej do czasu. No bo lorowo to te wszystkie frakcje nie niszczyły się doszczętnie a jedynie niszczyły wojska. Bitwa pod minas tirith Gondor wygrał choć Mordor nadal miał siły na zniszczenie go (Gdyby nie zniszczony pierścień to nadal trwała by walka :/ ) Jeśli wiesz o co mi chodzi bo nie umiem tego dobrze wytłumaczyć, ale ten balans jest jeszcze do poprawy :)

Araven
16-01-2017, 11:38
Oczywiście, ze jest do poprawy. W mojej kampanii względna równowaga była do 120 tury. około 140 już Arnor padł ale kilku na jednego było. Reszta walczyła. Do tego mile widziana pomoc. Sam mam mało czasu i jedynie w weekend mogę grać i to nie zawsze. Po to potrzebuję pomocy w testowaniu w konkretnych kampaniach. Inaczej ja sam będę to robił długo. Jakie są założenia Lore i stan idealny w grze to ja wiem. Ale nie jest łatwo taki idealny balans zrobić. Są czynniki losowe, różny styl gry, różne skrypty ludzie używają. Robię co mogę.

Neptun
16-01-2017, 15:38
Rozumiem, że nie jest łatwo. Będę testował tak często jak tylko będę mógł :)

Araven
18-01-2017, 09:57
Coś tam zagrałem. Naniosłem pewne poprawki w stosunku do plików z 13.01.2017 r.. Ograniczyłem przyrost ludności dla Wszystkich. Znacznie wolniejszy rozwój osad jest. Co wpływa na znacznie mniej kasy u ai. I Gracza i dużo mniej wojska. Około 70 tury mam jest ciekawie. Przywróciłen 2 miejsca rekrutacji w dużych miastach, jakie ostatnio ograniczyłem do 1 by walczyć ze spamem armii. Zobaczę co tak do 150 tury będzie.

Araven
20-01-2017, 19:35
W poście nr 1 poprawki balansu z 20.01.2017.

- Wzmocnione nacje Orków - sakiewka i szybsza rekrutacja wielu jednostek.
- Wzmocniony Mordor i Isengard jak wyżej.

Jak Ktoś zagra proszę o uwagi.

hubsus
20-01-2017, 19:36
Dzięki wielkie i zabieram się do testowania

Araven
22-01-2017, 11:43
Pograłem nieco. Wersja z 22.01.2017 w poście nr 1
Zmiany sa w startowych wojnach, nieco w sakiewce króla, tu i tam w infrastrukturze. Generalnie wzmocnienie Zła jest. Teraz przerwa w aktualizacjach. Poczekam na jakies uwagi z gry. W razie ich braku sam pogram w miarę możliwości. I dalej będę pracował nad balansem. Nowe ai jest naprawdę dobre.

Piter
22-01-2017, 12:43
Przecież cały mos jest oskryptowany bonusami pieniężnymi i spawnami armii dla bota więc jak to możliwe, że jakieś AI ich tu nagle nie ma?

Araven
22-01-2017, 14:55
Bo bonusy wykosiłem w 90% ze skryptów i plików innych niż campaign_script w tym z edb (były bonusy do prawa, przyrostu ludności i dawniej kasy dla ai tam). Spawny armii są ograniczone, tu akurat mocno nie ingerowałem bo byłoby za łatwo.

Araven
27-01-2017, 07:21
Pracuję dalej nad balansem. Ale jak pisałem na razie obowiązują pliki z 22.01.2017. Obecnie po testach tych plików i kilku PW zwiększam nieco siłę Arnoru i Wysokich Elfów bo Gundabad z Dunlandem i Elfami z Gór Mglistych za mocno tam dominowali. Ustawiłem teraz u siebie większa pule pól rekrutacji niż w plikach z 22.01.2017. Dałem następująca liczbę miejsc rekrutacji: 2 w zamku, 3 w fortecy i 4 w cytadeli. Oraz 2 w mniejszym mieście, 3 w dużym mieście i 4 w metropolii. Zobaczę jak to wyjdzie w kampanii. Skróciłem czas rekrutacji niektórych jednostek też. To już jest w plikach z 22.01.2017. Obecnie to rozszerzyłem nieco. Może w lutym dam kolejną wersję plików od balansu.

kaizdud
27-01-2017, 15:10
Pracuję dalej nad balansem. Ale jak pisałem na razie obowiązują pliki z 22.01.2017. Obecnie po testach tych plików i kilku PW zwiększam nieco siłę Arnoru i Wysokich Elfów bo Gundabad z Dunlandem i Elfami z Gór Mglistych za mocno tam dominowali. Ustawiłem teraz u siebie większa pule pól rekrutacji niż w plikach z 22.01.2017. Dałem następująca liczbę miejsc rekrutacji: 2 w zamku, 3 w fortecy i 4 w cytadeli. Oraz 2 w mniejszym mieście, 3 w dużym mieście i 4 w metropolii. Zobaczę jak to wyjdzie w kampanii. Skróciłem czas rekrutacji niektórych jednostek też. To już jest w plikach z 22.01.2017. Obecnie to rozszerzyłem nieco. Może w lutym dam kolejną wersję plików od balansu.

Dalej nie działają mi skrypty :(

Jestem właśnie po reinstalacji całego TATW 3.2 MOS 1.7 z Waszym submodem i dupa. Żeby nie było:

1) Odinstalowałem totalnie wszystko co miało związek z TATW.
2) Wyczyściłem foldery MODS z jakiejkolwiek zawartości TATW.
3) Ponownie uruchomiłem system.
4) Zainstalowałem TATW 3.2 zgodnie z instrukcją.
5) Zainstalowałem MOS 1.7 + wszystkie poprawki zgodnie z instrukcją.
6) Pobrałem po kolei wszystkie pliki submoda i zamieniałem też w odpowiedniej kolejności.

Odpalam kampanię i nie mam skryptów. Jakieś pomysły ?

Araven
27-01-2017, 16:04
Spróbuj wrzucić patch 4GB przerabia się nim plik kingdoms.exe jaki masz system gra na partycji systemowej? Jak nic nie pomoże to reinstall Medka z Kingdoms i dopiero mody

kaizdud
27-01-2017, 22:34
Spróbuj wrzucić patch 4GB przerabia się nim plik kingdoms.exe
Głupie pytanie gdzie znajdę patch, bądź jak go uruchomić ?

Jaki masz system gra na partycji systemowej? Jak nic nie pomoże to reinstall Medka z Kingdoms i dopiero mody
Posiadam Windows 7 Professional SP 1 x64 bit,
Gra zainstalowana jest na partycji niesystemowej.

Araven
28-01-2017, 07:34
Patch 4GB w necie poszukaj do wersji 64 bit. Na skrypty to on raczej nie pomoże. Temat też był na Forum o tym patchu. Spróbuj UAC wyłączyć w Win7 kontrola konta użytkownika.

hubsus
30-01-2017, 20:35
Ostatnio miałem trochę mało czasu, ale testuje najnowszy balans na plikach z 22.01...na wnioski jeszcze za wcześnie. Tak więc gundabad silne (co mi osobiście się podoba), krasnoludy z gór mglistych coś takie niemrawe, wysokie elfy jak to one do pewnego momentu rozwijają się ale później stają, dunland naciska ale bez szału... Następnie Arnor który jest w odwrocie co jest dla mnie logiczne kiedy jest się atakowanym z trzech stron, isengard trzyma się (ale średnio). Kolejny jest rohan który narazie daje opór mordorowi, gondor zaskakująco dobrze broni swoich ziem przed mordorem i haradem, leśne elfy walczą o wolny mroczny las, dale oraz krasnoludy naciskają rhun który radzi sobie nawet nawet, ale w końcu jest dwóch na jednego.

Tak to wygląda...

Araven
31-01-2017, 06:47
Dzięki za uwagi. Też testuję. Dziś dam nowe pliki. Wzmocnienie Rhun, Gór Mglistych, co nieco krasnoludów zwłaszcza w Górach Błękitnych, wzmocnienie Wysokich Elfów. Znaczne Isengardu, dałem im bonus do ludności z tartaków, by szybciej te wioski rozwinęli. Generalnie zadowolony jestem z tego co już jest na 31.01.2017. Ale nadal będe dopracowywał balans. Pliki aktualne wstawię po południu w poście nr 1. Mocno epicko jest. Gundabad to potęga.

kaizdud
31-01-2017, 15:04
Patch 4GB w necie poszukaj do wersji 64 bit. Na skrypty to on raczej nie pomoże. Temat też był na Forum o tym patchu. Spróbuj UAC wyłączyć w Win7 kontrola konta użytkownika.

Nic nie pomogło więc odinstalowuje właśnie całego Medievala, czyszczę rejestr itp.
Czy Medieval zapisuje jakieś dane w profilu User App Data ? (dla Win 7 C:\users\user_name\App data\roaming\...) ?

Jeżeli to nie pomoże, to cóż będę zmuszony grać bez skryptów.

Araven
31-01-2017, 17:10
Reinstall Medka powinien pomóc. Pliki submoda z 31.01.2017 w poście nr 1.

Araven
01-02-2017, 11:43
Aby bezpłatnie pobrać plik ze strony z postu nr 1 należy ustawić wolne ściąganie. Coś tam ostatnio pozmieniali, dawniej darmowe było domyślne. Posucha straszna ale z DaC 1.2 nie wygram. Ale nie taki jest mój zamiar. Obecne pliki z 31.01.2017 to podstawa. Będa jakieś korekty balansu, ale już niewielkie. Możliwe, ze nadal Arnor i Rhun są do dalszego lekkiego dopakowania. Arnor ma często 3 na 1. a Rhun 2 na 1. Ale i Arnorowi i Rhun pomagają sprzymierzeńcy. Testuje pliki z 31.01.2017 grając Lorien. Co jakies 20 tur patrze co tam na mapie. Czad jest.

NiemiłosiernySamarytanin
01-02-2017, 14:40
https://drive.google.com/file/d/0B49R32gzhnXeTUdpSTRJcUVlaGc/view?usp=sharing

pozwoliłem sobie dorzucić link do wersji z 31.01.2017 do dysku google. Aravenie mała sugestia i w sumie prośba, coby na przyszłość nadać nazwę submodowi, a nie tylko wstawiać do pobrania jako data, bo np. jeśli ktoś jak ja ma masę modów i fixów czy poprawek do nich to potrafi mieć kilkanaście różnych DATA w Pobrane i wtedy nie problem coś pokiełbasić. Ja sobie po pobraniu od razu zmieniam nazwę takowego folderu, ale z inną nazwą zawsze mniejsze ryzyko przy ściąganiu, że coś się nadpisze lub scali xD

kaizdud
01-02-2017, 15:09
Reinstall Medka powinien pomóc. Pliki submoda z 31.01.2017 w poście nr 1.

Skrypty pojawiły się w MOSie 1.7 bez submoda. Teraz pytanie, które party Waszego Submoda mam ściągać, żeby wszystko działało ?

Araven
01-02-2017, 17:58
Nie ma czegoś takiego jak party submoda. Ja mam wszystkie i działa. Pobierz Submod podstawowy + wersja od Jakien Kolwiek z 26 grudnia 2016 + poprawki balansu z 31.01.2017. Nikt poza Tobą nie zgłaszał utraty skryptów. Może coś Ci się źle rozpakowało. 7zipem rozpakowuj najlepiej.

@Niemiłosiermy Samarytanin fakt może się pomieszać. czekam na jakieś uwagi z gry. Na razie Hubsus i ja testujemy głównie.

kaizdud
01-02-2017, 22:51
Nie ma czegoś takiego jak party submoda. Ja mam wszystkie i działa. Pobierz Submod podstawowy + wersja od Jakien Kolwiek z 26 grudnia 2016 + poprawki balansu z 31.01.2017. Nikt poza Tobą nie zgłaszał utraty skryptów. Może coś Ci się źle rozpakowało. 7zipem rozpakowuj najlepiej.

@Niemiłosiermy Samarytanin fakt może się pomieszać. czekam na jakieś uwagi z gry. Na razie Hubsus i ja testujemy głównie.

Poszło skrypty się odpalają :) W piątek przetestujemy w trybie Hot Seats.

Araven
02-02-2017, 18:29
W poście nr 1 pliki Balans z 02.02.2017.

W środku jest katalog data.

Zmiany:
- Wzmocnienie Mordoru, infrastruktura, wojsko startowe i nieco kasa
- Wzmocnienie Arnoru, wojsko startowe i nieco kasa
- Rhun ma 2 duże miasta startowo
- Krasnoludy wzmocnione w Górach Błękitnych wojsko i infrastruktura

Tak do minimum połowy lutego żadnych updatów. Za często to robię. Pogram na tym co jest. Poczekam może na jakieś uwagi od grających.

hubsus
02-02-2017, 20:09
dzięki
zabieram się do rozgrywki

Araven
03-02-2017, 13:45
Teraz z innej bajki. Trochę muszę poprawić spolszczenie co do jednostek. Potrzebuję kilku propozycji dla Guirdhinen Elfy z 2 mieczami z lorien, rekrutowani tez w 2 lokacjach dla Leśnych Elfów. Podobnie nazwa polska dla Twilight Guard konna gwardia Celeborna i Haldira. Przybocznych Thranduila nazwałem Gwardią Królewską. Przyboczni Legolasa - jak ich nazwać Gwardia Legolasa, Gwardia Książęca? Topornicy Leśnych Elfów ci z dwuręcznymi toporami, ich może jako Ciężkozbrojni Topornicy Sindarów są teraz jako Rycerze Erynnoru. I nazwa dla Elitarnych Beorningów obecnie, chce ich zmienić na Toprników Rhovanionu, lub Gwardię Rhovanionu? Rzucajcie jakieś propozycje.

KrystianBorys
05-02-2017, 00:25
Możesz zrobić coś w stylu Divide & Conquer, gdzie masz nazwy w języku elfów. Tak jest całkiem spoko, ale nie wszystkim takie nazewnictwo się podoba. Można pokombinować z bardziej nietypowymi nazwami. Zbyt dużo jest oddziałów, które mają straż i gwardia w nazwie. Dla Gurdhinen np. Leśne Duchy, Galadhrimskie Cienie, Tancerze Ostrzy (wojny, bitwy, wiatru). Gwardia Celeborna - tutaj musisz mnie poratować screenem, to może się coś wymyśli po ich wyglądzie. Na razie do głowy przychodzą mi Wybrańcy Yavanny, Niosący Światło (Półmrok?) albo Świta Zaćmienia. Z Beorningami to też by się screen przydał, ale w Divide & Conquer masz coś takiego jak Eotheod - słowo wyróżnik elitarnych oddziałów. Może nazwa wiążąca się z rzeką Anduiną, która tam płynie np. Strażnicy Rzeki, Wola Anduiny, Uczniowie Beorna A więc rzuciłem kilka propozycji, wybierzesz coś sobie najwyżej, pozdrawiam.

PS: z niektórymi nazwami pojechałem trochę po bandzie, ale zawsze to jakaś różnorodność :D

Araven
05-02-2017, 07:26
Dzięki propozycje ciekawe.

[EotH]ZiggyDeMiki
05-02-2017, 11:19
Mam pytanie odnośnie tego submoda. A mianowicie spolszczenie. Wgrać sobie spolszczenie przed submodem, czy jest ono już może zawarte ?

Araven
05-02-2017, 11:29
Można przed ale spolszczenie jest w poprawkach balansu nieco poprawione w stosunku do spolszczenia MOS 1.7.

Pograłem ostro super kampania. Poprawki nanoszę na bieżąco. 140 tura nikt nie padł ostre walki trwają.

[EotH]ZiggyDeMiki
05-02-2017, 12:52
W pierwszym poście Araven wstawiłeś że zalecane jest grać na VH kampania i Medium bitwy, jednak potem z tego co czytałem ktoś pisał że bitwy hard. Co polecacie na start ? Skłaniam się bardziej do hard żeby wyzwanie było :0

Araven
05-02-2017, 13:15
Nadal VH kampania i Medium bitwy. Niektórymi nacjami jest ciężko i na Medium. Chyba, ze wszystkie bitwy ręcznie to Hard możesz spróbować w walce. Obecnie mnie zależy na uwagach co do balansu czyli plików z 02.02.2017. Swoje uwagi mam i poprawki nanoszę u siebie, ale może Ktoś coś mi dorzuci. Daj Cienie ze Wschodu i Nieśmiertelne Nazgule inne skrypty jak w zaleceniach.

kaizdud
05-02-2017, 16:55
Ja niestety gram jeszcze na plikach z 31.01 Wybrałem sobie Mirkwood i gra się bardzo łatwo. Tura 100+. Kampania VH, bitwy medium. Mordorowi dałem posiłki, ale bez inwazji korsarzy. Teraz mimo tego, że Mordor zdobył Minas Tirith, to Gondor kontroluje krainę Mordoru i jakieś 2/3 Haradu. Ja w Mrocznej Puszczy nie mam już co robić, zdobyłem wszystkie prowincje i Dol Guldur. Żeby atakować dalej muszę lecieć w kierunku Rohanu i na południowo-zachód.
Jak inne nacje nie wiem - nie sprawdzam mapy. Wiem, że Orkowie z Gór Mglistych cały czas walczą z Krasnalami i Elfami z Lorien, Dale walczy z Rhunem. Ogólnie mając 25 000 na starcie pomnożyłem to do 160 000 i nie muszę produkować wojska. Jedna armia z Legolasem mi wystarczy. Problem mam niestety z Generałami, bo ich nie mam. Od początku kampanii trafił mi się tylko 1 do przyjęcia. Prowincji 15+ i nie ma kto nimi zarządzać.

Jak wcześniej grałem ze skryptem na dyplomacje, to jak tylko miałem z kimś sojusz to od razu i 2 wojnę i było ciężej, a teraz mogę spokojnie stać i patrzeć, jak się Elfy i Orkowie tłuką i czekać na wynik, bo zanim dotrę do Mordoru, to mi się jeszcze zejdzie :P

Araven
05-02-2017, 17:38
Jest znaczna różnica na plikach z 02.02.2017. Ale nadal wymaga to dopracowania pewnego, ale już jestem blisko właściwego balansu. Tak mocno to Gondor mi nie szalał nawet na plikach ze stycznia. W lutym wzmocniłem Mordor i u mnie około 80 tura Minas Tirith zdobyte a Gondor nie wyszedł poza pierwotne granice na wschodzie. Teraz dałem rekrutację generałów Lorien i Leśnym. Generałów mi nie brakowało, nawet bez ich rekrutacji.

[EotH]ZiggyDeMiki
05-02-2017, 20:00
No cóż, odpaliłem sobie kampanię gondorem, szybko zająłem osgilath. W kolejnej turze zaatakował mnie czarnoksiężnik z angmaru z full armią orków. Bitwa wyglądała tak że zostawiłem moją armię samą sobie, a zacząłem gonicć generałem ich wodza. Jak go dopadłem wróciłem do moich wojsk, a orków już nie było. Mam nadzieję że później będzie trochę ciężej, bo po full armii z 10 gwiazdkowym generałem spodziewałem się więcej :/

Araven
05-02-2017, 20:22
Mordor się rozgrzewa tak po 60 turze. Ale ja testowałem balans grając zwykle Lorien lub Dale ew. Wysokimi Elfami by zobaczyć jak komp sobie radzi resztą. Jak pisałem kilka razy minimum 100 do 150 tur trzeba zagrać. Przed eventem z koszarami zwykli orkowie są słabi.

Araven
11-02-2017, 09:00
Wersja ostateczna submoda z 11.02.2017 w poście nr 1, sa 2 warianty Hard i Epic można je sobie zamieniac ale map.rwm usuwamy i nowa kampania. Z czasem dopracuje nieco text, głównie jednostki.

kaizdud
15-02-2017, 20:45
Wersja ostateczna submoda z 11.02.2017 w poście nr 1, sa 2 warianty Hard i Epic można je sobie zamieniac ale map.rwm usuwamy i nowa kampania. Z czasem dopracuje nieco text, głównie jednostki.

Mam pierwsze spostrzeżenia i to już po 40 turach. Grając Haradem na wersji EPIC wystarczyło 47 tur, żeby Gondor zajął mi 10 z 14 początkowych prowincji wliczając w to Umbar i wszystkie większe miasta, które udało mi się rozwinąć. Zostałem jedynie ze stolicą i kilkoma osadami na wschodzie. Poziom kampanii VH, bitwy Medium. Startujemy mając jedynie 20 000 złota na 14 prowincji i nie jesteśmy w stanie wyprodukować dostatecznej armii na odparcie ataku w tak szybkim czasie. Gondor przypłynął do mnie na 2 statkach, 2 generałami, a każdy z nich miał armię ponad 2000 średniego typu zbrojnych wraz z katapultami i ciężką jazdą. Ja natomiast mogłem jedynie dysponować zwykłymi włócznikami i łucznikami pierwszego poziomu. Moja "armia" została rozgromiona w niecałe 4 tury i królestwo praktycznie upadało. Zaciekawiła mnie taka sytuacja i wystartowałem nową kampanię tym razem jako Elfy. Odsłoniłem sobie mapę i sytuacja praktycznie się powtórzyła. Grając dalej Harad miał coraz mniej terenów i został zepchnięty daleko na wschód. Jedynym ratunkiem dla Haradu jest zwołanie krucjaty na Umbar zdobyty przez Gondor, i próba odbudowy kraju.

Proponuję zwiększyć Haradowi na start nieco wojska w armii. Po prostu dodać im trochę jazdy i kilka batalionów mieczników/łuczników w Umbarze i w stolicy. Resztę zostawić bez zmian. Rozwój frakcji zostawić taki jak jest. Przy nastawieniu na niskie podatki i wzrost populacji jesteśmy w stanie szybko rozwinąć kilka osad w miasteczka i zacząć produkować armię na przyszłość.

Araven pytanie jeszcze do Ciebie niezwiązane bezpośrednio z Haradem. Czy masz gdzieś plik, który wyłącza wszystkie balisty i katapulty, aby pozostały jedynie te machiny, które możesz wybrać podczas oblężenia ? Nie ukrywam, że lepiej gra mi się bez tego typu jednostek. Zdobywanie twierdz, zamków i większych miast staje się trudniejsze i trzeba używać strategii zamiast bezmyślnie stać i walić katapultą, żeby na samym końcu wejść całą armią bez żadnych przeszkód.

Araven
16-02-2017, 06:54
Obecny submod nie ma rekrutacji machin dla nikogo, te co maja to ze skryptów. Gondor ma zaskryptowana inwazję na Harad i w tej armii machiny z tego co pamiętam. Harad jako ai sobie dobrze radzi. W moich testach nigdy Gondor nie zaszedł zbyt daleko. Dla Gracza ludzkiego jest trudniej. Zwykle grałem Elfami i także Harad dobrze sobie radził. po około 100 turach ładnie kontratakował. Teraz nie gram. Jak to się będzie powtarzało to daj znać, wzmocnię Harad. W Umbarze się dorzuci lepsze budynki startowe te wojskowe nieco kasy i woja i będzie ok. Fakt, ze ostatnio testowałem głównie Hard.

Araven
18-02-2017, 13:26
Dodałem opcjonalnie wzmocniony Harad z 18.02.2017 w poście nr 1.

Uwagi z gry mile widziane. Na 100% da się coś podrasować jeszcze co do balansu. :cool:

Neptun
06-03-2017, 14:37
Araven Czy u ciebie także gra się crashuje w bitwie w której występują wilki ? U mnie czy to na Kampanii czy na swojej bitwie gdy tylko występują wilki, gra wywala. Chce wiedzieć czy to niedoróbka przez twórców czy wina po mojej stronie :D

Araven
06-03-2017, 16:02
To bug Mosa, wywala też często na pająkach, i na miotaczach toporów to ostatnie można naprawić.

Neptun
06-03-2017, 16:34
Ok dzięki :) Szkoda bo wpadnięcie na stado wilków i walczenie z nimi na mapie bitewnej byłoby fajne :D

Araven
14-03-2017, 14:28
Tak, ale łatwo można przywrócić taka możliwość. Dawniej dawałem plik z machinami, ale ostatnio zapomniałem. Jak jesteś zainteresowany to daj znać, napisze Ci jak to zrobić alabo wstawię plik z machinami do pobrania.

Araven
14-03-2017, 18:37
Wstawiłem plik z machinami w poście nr 1 po instalacji wszystkiego wrzucić do data moda i usunąć map.rwm z base. Działa na savy.

Rommel
15-03-2017, 17:43
U mnie jest problem bo gdy zainstaluje moda i submoda ze wszystkimi dodatkami to jest okej i wszystko się odpala jednak gdy instaluje submod aravena to gra wgl się nie chce odpalić włącza się tylko do momentu ładowania z obrazkiem Third age i wywala do pulpitu nie mam pojęcia co jest nie tak

Araven
15-03-2017, 18:17
Coś kolejność pomieszałeś może. Spróbuj od nowa z postu nr 1. PODSTAWA na MOS 1.7 z fixami na to pliki z 26.12.2016 potem jedna z kampanii z 11.12.2017 i Harad z 18.02.2017.

Videra
15-03-2017, 21:49
Przepraszam ale możecie gdzieś wrzucić pliki do pobrania bo część została usunięta i nie można pobrać

Rommel
16-03-2017, 11:20
Faktycznie nie pobrałem podstawy i tego jakien kolwiek :D ale widzę że z tych linków na pierwszej stronie nie pobiorę ich więc jeśli by ktoś mógł wrzucić działające linki byłbym wdzięczny

Araven
16-03-2017, 13:29
Mało pobrań było to wreszcie usunęli. Po południu postaram się wstawić połączoną w jedno podstawę i zmiany Jakien Kolwiek z 26.12.2016 i dopiero na to będą wrzucane pliki z 11.12.2017 i wzmocniony Harad z 18.12.2017.

Videra
17-03-2017, 12:57
Witam, zastanawiam się czy możliwe jest aby oddziały które się pojawiają od czapy w obleganych miastach były zależne od liczebności miasta np do 50% i występowały w formie najsłabszych jednostek dostępnych dla danej rasy np w Romę total war były takie jednostki jak wieśniacy?

Araven
17-03-2017, 13:00
To wymagałoby zmiany garrisson script, nie wiem jak można by to uzależnić od wielkości osady itd. Zalecane jest granie na tym skrypcie w obecnej postaci, masa bonusów dla ai i tak została usunięta.

Araven
25-06-2017, 12:44
W poście nr 1 nowy link.

Lunarion
10-07-2017, 12:11
Jeśli gram na wersji "Epic" i chcę teraz pograć na "Hard" to wystarczy jak podmienię pliki i zacznę nową kampanie? Nic się nie będzie "gryzło"? I analogicznie, jeśli zechcę znowu mieć "Epic" to podmienić pliki i poprzednie zapisy powinny działać?

Araven
10-07-2017, 13:43
Tak wystarczy podmienić nic się nie gryzie.

Kamsta
30-11-2017, 13:50
Link zdechł

Araven
30-11-2017, 13:52
Wstawię za jakiś czas. Uwag o rozgrywce brak, mimo, że submoda pobrało około 100 osób. To sporo jak na obecne czasy. Tym samym zapał do ulepszania submoda także zanikł.

Edit: Wstawiłem nowy link w poście nr 1.

avenger0804
17-05-2018, 13:17
Witam chciałem pobrać ale nie można. Mógłby ktoś wstawić działające linki?

Araven
17-05-2018, 13:37
Poszukam na kompie. W razie czego przypomnij sie na PW. Jak znajdę spróbuję wstawić jutro. Obecnie testuję wersję ww. submoda z podwojonymi kosztami jednostek co mocno spam ogranicza. Ale w tym submodzie i tak spam sporo mniejszy jest niż w MOS 1.7 czystym. U mnie bardzo stabilny. Zainstaluj sobie tzw. patch 4 GB o ile go nie masz. Pomaga mocno i poprawi stabilność modów. W niektórych modach wręcz zalecany jest przez twórców modów. Ja go używam.

avenger0804
17-05-2018, 14:21
Ok generalnie chodzi mi o plik z machinami bo ten drugi znalazłem na kompie.

Araven
17-05-2018, 17:43
Chcesz sam plik z machinami czy całego submoda mam szukać też?

avenger0804
17-05-2018, 18:09
Wystarczy na machiny a swoją drogą gdzie mogę ten patch 4GB znaleźć?

Araven
17-05-2018, 18:49
Plik wgram jutro. Tu w poście nr 1 jest link http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?12927-COW-Beginning-of-The-End-Times-Dyskusja-i-download. Tym patchem się przerabia plik kingdoms.exe i używa tego przerobionego kingdoms.exe zamiast obecnego.

Araven
18-05-2018, 16:33
Plik wgram jutro. Tu w poście nr 1 jest link http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?12927-COW-Beginning-of-The-End-Times-Dyskusja-i-download. Tym patchem się przerabia plik kingdoms.exe i używa tego przerobionego kingdoms.exe zamiast obecnego.


Proszę oto plik z machinami: https://mega.nz/#!NZZxXBzK!DBYTr04GcyhOAh2n4t74RwVX0v4rC6gsOon5SnF k_I8

avenger0804
18-05-2018, 16:36
Wielki dzięki pozdrawiam

avenger0804
27-11-2019, 22:18
Witam nabrała mnie ochota, żeby znowu sobie pograć. Niestety nie mam moda Aravena a link zdechł, mógłby ktoś wstawić? Pozdrawiam.

Eutyches
01-12-2019, 11:47
Witam nabrała mnie ochota, żeby znowu sobie pograć. Niestety nie mam moda Aravena a link zdechł, mógłby ktoś wstawić? Pozdrawiam.

Napisz na priva do autorów, bo czcigodny Jakien Kolwiek się pojawia.

avenger0804
01-12-2019, 17:47
Ok, dzięki.

Araven
06-12-2019, 15:06
Hej. Poszukam jak znajdę to wstawię.

avenger0804
07-12-2019, 12:16
Okk

Araven
08-12-2019, 10:37
Coś tam wyszperałem to powinien być ostateczny submod Aravena i Jakienkolwiek oto link: https://mega.nz/#!oBwkEITT!oRtEOlVQnw0qDcTUpyfXtk1t8A8JeQPbqbhfGwF ecRs

avenger0804
08-12-2019, 17:39
Bardzo dziękuję.