PDA

Zobacz pełną wersję : Stellaris



DonVega
11-05-2016, 06:28
Zapraszam do dyskusji na temat nowego strategi 4x w wykonaniu Paradoxu. Na razie rozegrałem około 17 godzin - i dla mnie gra jest genialna - do paru rzeczy można się przyczepić ale nie wpływa to na miodność rozgrywki - jest co robić, podbijać i zasiedlać, itp. Na pewno wyjdzie sporo DLC i poprawek ale jak na swój debiut jest bardzo dobrze ( szkoda ze CA tak nie podchodzi do gier )

DonVega
27-09-2016, 07:11
Filmik jednego z polskich youtuberów - wprowadzający do gry Stellaris. Jest to seria 14 epizodów pokazujących początek gry jak i ścieżki rozwoju.

https://youtu.be/-AEvH-P2Rgo

Salvo
27-09-2016, 19:36
O!
Dzięki za linka!

Gierka wydaje się mięć klimat i potencjał, ale na pierwszy rzut oka trudno mi było w niej się połapać :D

DonVega
28-09-2016, 07:52
Gra ma olbrzymi potencjał. Sam mam juz rozegrane prawie 300 godzin. Jest to dla mnie najlepsza w tej chwili gra typu 4X, mimo że nie jest turowa. Aktualnie jest nas grupa 8 graczy, którzy grają aktywnie w tę grę a jak jest sposobność i się zbierzemy to rozgrywka online zawsze jest grana. W październiku wychodzi patch bardzo mocno zmieniający rozgrywkę w tej grze - także będzie trzeba się gry uczyć na nowo

DonVega
10-10-2016, 09:34
W związku z nadchodzącym patchem "Heinlein" do gry Stellaris, wraz z grupą graczy wywodzących sie z naszej sceny TW jak i innych, będziemy organizować Kampanie Online. Zapraszamy wszystkich którzy by chcieli spróbować sił nie tylko w singlu.

Krótka zapowiedź

h3xbCujDij0

mackoff
12-10-2016, 21:33
W związku z nadchodzącym patchem "Heinlein" do gry Stellaris, wraz z grupą graczy wywodzących sie z naszej sceny TW jak i innych, będziemy organizować Kampanie Online. Zapraszamy wszystkich którzy by chcieli spróbować sił nie tylko w singlu.

Krótka zapowiedź

h3xbCujDij0

I'm in

DonVega
25-10-2016, 19:45
Pierwszy epizod wspólnej gry w kampanie na 7 osób

oKn4X8tzWDo

DonVega
27-10-2016, 05:34
Epiosod II

-crahcgye2g

DonVega
30-10-2016, 11:45
EPISOD III

JwBqnpNWXaM

DonVega
30-10-2016, 14:00
Episode iv

W7Y68W6HF1Y

DonVega
30-10-2016, 18:32
EPISOD V

AtjXZWdZMFM

DonVega
14-11-2016, 14:22
Dwa Epizody 6 i 7

ar66xALMdFY

e_WGQd2M6_E

+ mała bitwa kosmiczna w pirackim wydaniu :)

n9l4sO51mQY

tuff_gru
17-11-2016, 12:15
W związku z nadchodzącym patchem "Heinlein" do gry Stellaris, wraz z grupą graczy wywodzących sie z naszej sceny TW jak i innych, będziemy organizować Kampanie Online. Zapraszamy wszystkich którzy by chcieli spróbować sił nie tylko w singlu.



Co to jest typ 4x?

DonVega
17-11-2016, 13:22
Dokładnie oznacza to:
eXplore (eksploracja), eXpand (ekspansja), eXploit (eksploatacja) i eXterminate (eksterminacja)

W najbliższą niedzielę będziemy kontynuować rozgrywkę. Dotychczasowy materiał filmowy wyczerpałem :)

tuff_gru
17-11-2016, 13:38
aa jasne

Defungor
16-03-2017, 16:36
Wiecie może czy dużo będzie zmieniać dodatek Utopia w grze i czy warto na starcie go kupować?

DonVega
16-03-2017, 16:53
Łącznie z dodatkiem Utopia wejdzie patch 1.5 który zmienia całkowicie mechanikę gry. Cześć zmian będzie dostępnych w patchu 1.5 cześć niestety po kupieniu dodatku UTOPIA

https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/stellaris-developer-diary-archive.882950/

Pod tym linkiem masz listę tego co się zmieni w grze po 6 kwietnia 2017

DonVega
15-05-2019, 19:16
Już niedługo - mam nadzieję że do końca czerwca - ukaże się nowe DLC do Stellaris - Ancient Relics. Story Pack.
W grze dojdą nowe dwie rasy Prekursorów – każda z nich będzie posiadała charakterystyczne dla siebie anomalie, dojdzie możliwość prowadzenie wykopalisk archeologicznych z których będziemy mogli wydobyć relikty dające bonusy dla naszej nacji. W grze pojawi się nowy rodzaj zasobu – pomniejsze artefakty – dzięki którym wzmocnimy nasze imperium. Dodatkowo wraz DLC wejdzie patch który zmieni sposób zarządzania sektorami, poprawi funkcjonalność Ring Worldów i Habitatów, część super konstrukcji będzie dostępna przez badania. Tak więc zmian będzie sporo jak na dodatek story pack - nic tyko czekać na oficjalne potwierdzenie daty wydania

Chaak
30-05-2019, 21:30
Na promocji Steamowej właśnie jest i mam pytanie. Jest sens kupić gołą wersję i grać bez dodatków czy któreś są niezbędne, żeby się dobrze bawić?

Raferti
01-06-2019, 14:35
Ogólnie gry Paradox maja podział DLC na tak zwane duże DLC, wnoszące coś istotnego do gry, oraz dodatki małe które dodają tylko elementy typu wydarzenia dodatkowe, czy grafiki.
W Stellaris jest podobnie jak w CK2 i eu4.

W tej serii żadne te dodatki nie są wymagane aby poznać grę, tylko dodatkowo wzbogacają ją o dodatkowe elementy, a sens kupowania ich jest wtedy, gdy interesuje Cię dany kierunek rozwoju społeczności, czy granie konkretnym rodzajem cywilizacji np. robotami, cyborgami, korporacją, itp. (bo jeżeli nie masz zamiaru nimi grać, nie ma sensu kupować tego na starcie, gdyż większość elementów od strony "komputera i NPC", jest zawartych w patchach. Po prostu DLC umożliwiają Ci rozgrywkę np. robotami, ale i bez nich te roboty będą jako NPC).

Większość dodatków nie jest must have w przypadku niektórych modów pobranych do gry z Workshop, np osobiście lubię grać w moda Star Trek
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=688086068 który tylko wymaga podstawki do tego aby działać, z drugiej jednak strony przyznaje że duże DLC są ciekawym urozmaiceniem rozgrywki i osobiście nie żałuje zakupu ich.

Pozwolisz, że poniżej podział zrobię wg. tego czy coś istotnego dodają dane DLC:

Duże dodatki dodające inny rodzaj ras, czy typ rozgrywki:

Stellaris: Synthetic Dawn Story Pack - dodaje grywalne roboty / maszyny jako grywalne od początku gry, czy pójście w kierunku cybernetyzacji posiadanej społeczności (w tym zmiany genetyczne)
Stellaris: Utopia - dodaje megastruktury, stacje mieszkalne i tak jak powyżej miałeś zmiany genetyczne związane z cybernetyką, tak tutaj masz transcendencje i moce psioniczne, oraz na początku gry można wybrać Umysł Zbiorowy
Stellaris: MegaCorp - dodaje jako grywalne Megakorporacje... czyli jest tu nastawienie typowo na ekonomię i handel (w tym niewolnikami)

Ogólnie te 3 DLC bym uznał za najbardziej zmieniające grę, wraz z DLC którego dodałem poniżej czyli Apocalypse. Ogólnie mam tylko problem z DLC MegaCorp bo cena jest wysoka w stosunku do tego co moim zdaniem on dodaje (roboty były ciekawsze dla mnie, oraz na starcie tańsze jako DLC, więc tu mam problem typu cena do tego co dany dlc daje, ale jest to ocena subiektywna, gdyż osobiście lubię grać społecznością typu cyber i ten dlc po prostu wykorzystuje intensywnie).

DLC dodające grywalne jednostki nowe, czy dodatkowe "NPC", lub eventy wpływające na rozgrywkę:

Stellaris: Apocalypse - dodaje okręty typu tytan, kolosa (można zniszczyć nim całą planetę), poprawia piractwo, dodatkowe ścieżki rozwoju wykorzystujące jednostki jedności
Stellaris: Leviathans Story Pack - dodaje głównie na mapie enklawy (takie NPC, które troszeczkę ułatwiają rozgrywkę, lub z czasem mieszają w niej)
Stellaris: Distant Stars Story Pack - dodaje technologie , zasoby, eventy, itp
W podobnym tonie jak powyższe będzie też najnowsze DLC Stellaris: Ancient Relics Story Pack, czyli relikty, artefakty, technologie, itp

Oraz DLC dodający inny wygląd ras, okrętów, itp:
Stellaris: Humanoids Species Pack
Stellaris: Plantoids Species Pack

Chaak
01-06-2019, 15:57
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :D. Obawiałem się trochę, że sama podstawka może być tylko platformą do której trzeba dodawać DLC, żeby było warto grać, ale wygląda to całkiem uczciwie. Z drugiej strony nie chciałem też wydawać nie wiadomo ile pieniędzy na grę, której nie znam.

Podstawkę już kupiłem i będę powoli ją ogarniał :)

DonVega
03-06-2019, 08:41
Dodam że grając online z kilkoma graczami - gracz hostujący udostępnia swoje DLC pozostałym graczom -czyli mając podstawkę ma się dostęp do wszystkich DLC których się nie posiada. Ale to tylko w przypadku gry online

Il Duce
27-06-2020, 21:40
Znajomi mnie namówili żebym kupił stellaris na wyprzedaży i hmm...Powiem tak,gra jest super,ma niesamowity klimat ale jak sobie poradzić z AI? Kiedy ja miałem zaledwie korwety zostałem najechany potężną flotą niszczycieli a moje stacje bojowe mimo ulepszeń zostały zmasakrowane podobnie jak moja flota...Jak nadgonić przewagę technologiczną AI i jak budować floty? Aspekt ekonomiczny jako tako mi wychodził natomiast militarnie...No nie :p.

Janek
28-06-2020, 22:48
Poszukaj poradników na necie - w Stellaris duże znaczenie ma skład floty (np. same korwety pokonają same krążowniki nawet jeśli mają łącznie mniejszą siłę w "punktach" - oczywiście w rozsądnych proporcjach, a nie że 1 korweta załatwi 5 krążowników). Plus w to trzeba grać jak w Europa Universalis w kosmosie - czasami wojny po prostu nie da się wygrać.

DonVega
01-07-2020, 08:52
Znajomi mnie namówili żebym kupił stellaris na wyprzedaży i hmm...Powiem tak,gra jest super,ma niesamowity klimat ale jak sobie poradzić z AI? Kiedy ja miałem zaledwie korwety zostałem najechany potężną flotą niszczycieli a moje stacje bojowe mimo ulepszeń zostały zmasakrowane podobnie jak moja flota...Jak nadgonić przewagę technologiczną AI i jak budować floty? Aspekt ekonomiczny jako tako mi wychodził natomiast militarnie...No nie :p.

Zapraszam do mnie na DC - wszystko wytłumaczę :)
https://discord.gg/yucfGv6 (https://discord.gg/wxqEUQ)