PDA

Zobacz pełną wersję : Monety w RTW



Orzello
01-01-2010, 23:53
Witam mam pytanie , bo gram na kampani w RTW i na wiosce mi pisze -2455 monet i nie wiem jak to jakoś zmniejszyć i odziwo kiedy buduję armie to sie pomniejsza :?

MateuszKL
01-01-2010, 23:55
Na rzekome wpływy z miast nawet nie zwracaj uwagi. Sugeruj się zakładką finanse.

Orzello
02-01-2010, 11:07
a jak zwiększyć dochody ?

Breathe
02-01-2010, 11:41
Polecam budowę portów. to mocno poprawia dochód, lub doprowadzanie do buntów i wyżynania mieszkańców. Dobry zarządca też daje radę.

Orzello
02-01-2010, 13:02
XD , wyrzynanie mieszkańców ? ale dochód XD

Breathe
02-01-2010, 13:07
No co. Zmiejszasz koszty utrzymania osady i masz dodatek od łupienia :!:

kuroi
02-01-2010, 18:42
Ile razy to powtarzać? BYŁO!
Kiedy osada ma dużą liczbę mieszkańców (porównując do reszty miast twojego państwa) to bierze na siebie większą część kosztu utrzymania miasta.
Kiedy rekrutujesz tam jednostki to mieszkańców jest mniej więc trochę kosztu przenosi się na inne osady. Zrozumiałe?

MaxZH
10-01-2010, 12:15
No dobra, ale co runda to dochody są mniejsze i tak po 20 rundach od początku spadam na minus. I w kolejnych rundach jest tylko gorzej i gorzej. Podbijam miasta, ale do tego trzeba mieć armie, a armia to utrzymanie, czyli wydatki. I tak czy siak wydatki mam większe niż dochody i spadam z kasą poniżej zera.
Sprawdziłem na wydatki/dochody.
Dochody to 30 tys, a wydatki to 35tys. Część kasy idzie na wojska. Nie mogę ograniczyć bo miasta się buntują. Dlaczego się buntują? Za duże podatki? Jak zmniejsze to będę miał dochody 20 tys.
15tys wydatków to korupcja. Jak z nią walczyć?


Grałem w medievala 2 i tam nie ma takiego motywu i spokojnie jestem w stanie spokojnie "wyżyć" i nie spadam na minus.

MateuszKL
10-01-2010, 12:29
ROME jest tak wyważony, że spokojnie starczy na wszystko. Widocznie trzymasz za duże garnizony w miastach a za mało podbijasz, i tyle.

kuroi
10-01-2010, 13:59
Najważniejsze jest to, JAKIE oddziały trzymasz w miastach i ile maja one ludności(miasta). W Rome miasta przeludniają się znacznie szybciej niż w Medku. Nie warto trzymać dobrych jednostek w miastach bezpiecznych. Strata hajsu. I polecam zdobywać miasta nadmorskie, bo one dają największy dochód. Handel morski jest w Rome głównym środkiem dochodów.

Jarl
10-01-2010, 14:58
Uwierzcie mi, to, że kohorta nazywa się miejska wcale nie oznacza, że jest idealną jednostką garnizonową - wręcz przeciwnie. W miastach trzeba trzymać chłopów a w polu wszystkie inne jednostki. Od razu poczujecie różnicę.